IPC World Cup Biathlon Long Distance

2008

Sarjat

Sija Sarja Nro Nimi Maa Class / % Aika
1 LW 2-9 M 58 Borseaux Yannick FRA LW6 / 96 42:32.0
2 LW 2-9 M 57 Ulset Nils Erik NOR LW3 / 89 43:28.7
3 LW 2-9 M 54 Mikhaylov Kirill RUS LW4 / 96 45:52.7
4 LW 2-9 M 51 Giesen Josef GER LW5/7 / 87 45:54.7
5 LW 2-9 M 60 Balukhto Oleg RUS LW6 / 96 48:10.1
6 LW 2-9 M 52 Darovskikh Valery RUS LW8 / 97 48:26.3
7 LW 2-9 M 56 Nitta Yoshihiro JPN LW8 / 97 49:33.8
8 LW 2-9 M 53 Arendz Mark CAN LW6 / 96 50:08.8
9 LW 2-9 M 55 Yanchuk Konstantin RUS LW5/7 / 87 50:37.4
10 LW 2-9 M 48 Aleksandrov Alexander RUS LW6 / 96 52:08.8
11 LW 2-9 M 49 Kurz Michael AUT LW9 / 92 54:25.2
12 LW 2-9 M 45 Sytnyk Vitalii UKR LW6 / 96 54:50.8
13 LW 2-9 M 43 Sato Keiichi JPN LW8 / 97 55:02.4
14 LW 2-9 M 41 Oelsner Thomas GER LW6 / 96 55:04.1
15 LW 2-9 M 46 Makhmutov Ilgam RUS LW6 / 96 55:11.3
16 LW 2-9 M 50 Makamedinov Alfis RUS LW2 / 91 55:29.6
17 LW 2-9 M 44 Shevchenko Dmitry RUS LW8 / 97 56:59.0
18 LW 2-9 M 47 Baldauf Juerg GER LW9 / 90 1:01:00.8
19 LW 2-9 M 42 Kodlozerov Ivan RUS LW8 / 97 1:05:21.8
1 B1-B3 L 65 Bentele Verena GER B1 / 85 53:30.2
2 B1-B3 L 63 Ilyuchenko Tatiana RUS B3 / 100 54:53.4
3 B1-B3 L 68 Weldon Robbi CAN B2 / 98 57:43.9
4 B1-B3 L 67 Vasileva Liubov RUS B2 / 98 1:02:25.0
5 B1-B3 L 62 Kameneva Polina RUS B2 / 98 1:03:14.8
6 B1-B3 L 66 Bredahl Anne-Mette DEN B1 / 85 1:03:51.0
7 B1-B3 L 61 Ibragimova Elvira RUS B3 / 100 1:09:15.7
8 B1-B3 L 64 Albinoni Virginie FRA B1 / 85 1:16:02.6
1 B1-B3 M 36 Lukyanenko Vitaliy UKR B3 / 100 41:51.7
2 B1-B3 M 39 Brem Wilhelm GER B1 / 85 44:50.7
3 B1-B3 M 34 Polukhin Nikolay RUS B2 / 98 46:48.9
4 B1-B3 M 37 Ollanketo Jarmo FIN B2 / 98 50:10.7
5 B1-B3 M 38 Munts Oleh UKR B1 / 85 50:20.2
6 B1-B3 M 31 Shulga Dmytro UKR B2 / 98 57:42.4
7 B1-B3 M 33 Utkin Yuriy UKR B2 / 98 1:00:42.7
8 B1-B3 M 32 Spitsyn Filipp RUS B3 / 100 1:03:17.6
1 LW 10-12 L 28 Iurkovska Olena UKR LW12 / 100 48:40.5
2 LW 10-12 L 27 Polyakova Irina RUS LW12 / 100 51:40.9
3 LW 10-12 L 24 Stefurak Nadiya UKR LW10 / 86 55:46.1
4 LW 10-12 L 25 Bourgonje Colette CAN LW10 / 86 58:25.0
5 LW 10-12 L 26 Kondo Satsuki JPN LW11 / 94 1:07:14.0
1 LW 10-12 M 16 Kiselev Vladimir RUS LW12 / 100 44:30.4
2 LW 10-12 M 14 Zaripov Irek RUS LW12 / 100 44:49.4
3 LW 10-12 M 20 Kostiuk Iurii UKR LW10,5 / 91 45:01.3
4 LW 10-12 M 23 Bettega Georges FRA LW11,5 / 98 46:12.3
5 LW 10-12 M 17 Khyzhnyak Sergii UKR LW12 / 100 46:48.2
6 LW 10-12 M 10 Rosique Romain FRA LW11 / 94 50:04.5
7 LW 10-12 M 4 Petushkov Roman RUS LW12 / 100 50:41.2
8 LW 10-12 M 2 Zavodov Sergii UKR LW11,5 / 98 52:01.0
9 LW 10-12 M 1 Goncharov Ivan RUS LW12 / 100 52:06.9
10 LW 10-12 M 13 Masiello Enzo ITA LW11 / 94 52:12.3
11 LW 10-12 M 3 Shilov Sergey RUS LW10 / 86 52:33.5
12 LW 10-12 M 18 Huber Bruno SUI LW12 / 100 52:41.6
13 LW 10-12 M 22 Soule Andy USA LW12 / 100 52:47.5
14 LW 10-12 M 8 Balk Bob USA LW11,5 / 98 55:22.7
15 LW 10-12 M 5 Larsen Trygve NOR LW12 / 100 56:04.5
16 LW 10-12 M 9 Nagata Hiroyuki JPN LW10 / 86 57:18.4
17 LW 10-12 M 21 Wator Robert POL LW12 / 100 58:12.2
18 LW 10-12 M 19 Halsted Sean USA LW11,5 / 98 59:26.7
19 LW 10-12 M 15 Gibson Lou CAN LW12 / 100 1:00:50.9
20 LW 10-12 M 6 Klebl Chris USA LW11 / 94 1:03:35.1
21 LW 10-12 M 7 Ruepp Roland ITA LW11,5 / 98 1:03:38.2
22 LW 10-12 M 11 Rosiek Kamil POL LW12 / 100 1:05:34.7
23 LW 10-12 M 12 Lehner Manfred AUT LW11 / 94 1:05:54.2
1 LW 2-9 L 73 Batenkova Yuliya UKR LW6 / 96 53:58.5
2 LW 2-9 L 77 Kononova Oleksandra UKR LW8 / 97 54:36.4
3 LW 2-9 L 72 Burmistrova Anna RUS LW8 / 97 56:02.1
4 LW 2-9 L 75 Ota Shoko JPN LW8 / 97 56:54.6
5 LW 2-9 L 76 Löytynoja Maija FIN LW8 / 97 57:30.8
6 LW 2-9 L 71 Rogoviec Katarzyna POL LW5/7 / 87 1:00:09.4
7 LW 2-9 L 74 Novaglio Pamela ITA LW6 / 96 1:00:50.2
8 LW 2-9 L 69 Dekijima Momoko JPN LW6 / 96 1:05:00.2
9 LW 2-9 L 70 Krotova Ekaterina RUS LW8 / 97 1:07:00.1