Kalevankierros hiihto

2007

Sarjat

Sija Sarja Nro Nimi Seura / Kaupunki Aika
1 M 33 km P 2035 Takala Sami Selän Sitkeät 1:39:01
2 M 33 km P 2091 Kankaanpää Vesa no limit 1 1:39:19
3 M 33 km P 2071 Sippu Ossi ZSKA Sivatti 1:39:22
4 M 33 km P 2012 Virtanen Mika Otaniemen Jyllääjät 1 1:48:12
5 M 33 km P 2081 Aarrejoki Heikki Otaniemen Jyllääjät 1 1:48:13
6 M 33 km P 2097 Tarkiainen Toni Juvan Urheilijat 1:54:24
7 M 33 km P 2028 Ääri Mikko No Limit 1:54:42
8 M 33 km P 2014 Huotari Markku Otaniemen Jyllääjät II 2:05:47
9 M 33 km P 2005 Ilves Risto Otaniemen Jyllääjät I 2:09:52
10 M 33 km P 2073 Peltoniemi Mikko Teuvan Rivakka 2:18:27
11 M 33 km P 2021 Hinkkanen Heikki SIU 2:18:50
12 M 33 km P 2089 Heikkonen Samuli Timberwolves 2:23:30
13 M 33 km P 2108 Harjunpää Jukka Skanska Kodit 2:25:05
14 M 33 km P 2036 Heikkilä Tommi Hämeenlinnan Hitaat 2:26:57
15 M 33 km P 2060 Hakkarainen Tuomas 2:35:29
16 M 33 km P 2067 Hakkarainen Julius 3:14:41
1 M 33 km V 2248 Ekonen Mika NO LIMIT 1:28:05
2 M 33 km V 2261 Lajunen Samppa 1:29:52
3 M 33 km V 2208 Ikola Timo Otaniemen Jyllääjät 2 1:37:40
4 M 33 km V 2185 Ekko Jouni Turun akateemiset soutajat 1:39:37
5 M 33 km V 2203 Pohjola Olli-Pekka CCRT 1:41:10
6 M 33 km V 2167 Salonen Mika Team Sissit 1:41:22
7 M 33 km V 2131 Tiirikainen Samuli 1:42:20
8 M 33 km V 2233 Miettinen Jouni 1:44:03
9 M 33 km V 2215 Hämäläinen Jouni 1:46:30
10 M 33 km V 2179 Immonen Jussi Otaniemen Jyllääjät (OJy) 1:47:51
11 M 33 km V 2242 Nyberg Crister CCRT 1:48:43
12 M 33 km V 2212 Laaksonen Petri Tosihitaat 1:48:49
13 M 33 km V 2153 Fyhr Petri Selän Sitkeät 1:50:33
14 M 33 km V 2262 Lajunen Olli-Matti 1:52:11
15 M 33 km V 2149 Sipilä Teemu Otaniemen Jyllääjät 2 1:52:25
16 M 33 km V 2187 Tiirikainen Taneli Vallan Suunta 1:55:26
17 M 33 km V 2246 Lentonen Mika Sveitsiläiset 2:04:38
18 M 33 km V 2204 Kröger Hannu KK Länsi-Uusimaa 2:15:51
19 M 33 km V 2238 Piispa Kimmo Timberwolves 2:16:27
20 M 33 km V 2202 Kilpi Kalevi HML HITAAT 2:31:50
1 M 60 km P 2398 Hallikainen Risto 3:03:12
2 M 60 km P 2389 Laaksonen Matti 3:09:08
3 M 60 km P 2347 Ahola Joonas Espoon Etanat 3:12:13
4 M 60 km P 2378 Pakkasmaa Juhana Otaniemen Jyllääjät 3:15:56
5 M 60 km P 2382 Jaatinen Marko Uskelan Urhot 3:28:51
6 M 60 km P 2348 Pasanen Antti Kuusankosken Urheiluseura 3:33:33
7 M 60 km P 2302 Lukkarinen Ari Kötinä Runners 3:48:15
8 M 60 km P 2314 Tapanainen Samuli Hämeenlinnan Hitaat 3:48:56
9 M 60 km P 2338 Valjakka Pekka 4:03:14
10 M 60 km P 2367 Korpela Hannu 4:04:21
11 M 60 km P 2339 Merisaari Mikko YIT:n Yty 4:13:38
12 M 60 km P 2383 Sihvola Samu Kötinä Runners 4:21:49
13 M 60 km P 2399 Kiljala Väinö 4:22:17
14 M 60 km P 2387 Pekonen Samu FINNSTRINGERS 4:23:34
15 M 60 km P 2310 Savonen Janne INA Finland Oy 4:28:30
16 M 60 km P 2370 Korhonen Henri Uskelan Urhot 4:48:56
17 M 60 km P 2328 Salminen Tommi teuroisten tempo 4:51:35
18 M 60 km P 2393 Kujala Jaakko LaVe 5:08:57
1 M 60 km V 2543 Karjaluoto Antti Pertti Kiilopää Racing Team 2:35:14
2 M 60 km V 2468 Prittinen Juha hämeenlinnan hitaat 2:46:30
3 M 60 km V 2424 Lehtonen Juha Tuusulan Tallaajat 2:47:55
4 M 60 km V 2432 Kauppinen Sami Tuusulan Tallaajat 2:48:37
5 M 60 km V 2480 Aurasmaa Juuso Korvenpojat 2:50:09
6 M 60 km V 2553 Mella-Aho Eero Korvenpojat 3:06:53
7 M 60 km V 2503 Lehtonen Mika Tuusulan Tallaajat 3:13:33
8 M 60 km V 2542 Maukonen Timo Finnstringers 3:13:54
9 M 60 km V 2471 Korhonen Hannu Mikkelin Melojat 3:19:54
10 M 60 km V 2529 Hujo Mika 3:29:50
11 M 60 km V 2476 Räty Simo 3:30:28
12 M 60 km V 2436 Ketola Samuli Espoon Etanat 3:32:20
13 M 60 km V 2478 Aurasmaa Artti Korvenpojat 3:33:05
14 M 60 km V 2422 Holopainen Juha Kötinä Runners 3:33:40
15 M 60 km V 2508 Sairasalo Marko Nummen Kipinä 3:36:54
16 M 60 km V 2445 Metsänheimo Vesa LAHTI 3:38:21
17 M 60 km V 2475 Koponen Pasi 3:49:31
18 M 60 km V 2467 Toni Niiranen Ausgezeichnet Klub 3:56:17
19 M 60 km V 2518 Alarautalahti Toivo Tammelan Ryske 3:57:41
20 M 60 km V 2539 Pohjola Mikko 4:15:11
21 M 60 km V 2489 Aleksi Marjamäki 5:26:21
1 M22 33 km P 2104 Mäkipelto Joonas KeuVu / Kensu 1:28:10
1 M22 33 km V 2170 Lajunen Kimmo Team Lajunen 1:26:28
2 M22 33 km V 2165 Hilola Mikko 1:32:53
3 M22 33 km V 2252 Rantanen Juha Tosi Hitaat 1:36:48
4 M22 33 km V 2250 Mäkipelto Jani KeuVu / Kensu 1:37:52
5 M22 33 km V 2254 Haapiainen Janne Kuntokonnat 1:45:00
6 M22 33 km V 2173 Karvonen Ville KK-Team Someron Esa 1:53:02
7 M22 33 km V 2143 Erämaja Antti Hämeenlinnan Hitaat 1:57:25
8 M22 33 km V 2181 Mikkola Jussi KK team Someron Esa 2:20:36
1 M40 33 km P 2044 Immonen Jari selän sitkeät 1:32:55
2 M40 33 km P 2069 Rantanen Jarmo K:pään Kalevankiertäjät 1:36:46
3 M40 33 km P 2079 Pasonen Mika NO LIMIT I 1:39:23
4 M40 33 km P 2066 Kujansuu Eero Kankaanpään KK 1:42:41
5 M40 33 km P 2096 Korpinen Arto Uskelan Urhot 1:48:07
6 M40 33 km P 2093 Huhtala Erkki Espoon Etanat 2:00:02
7 M40 33 km P 2013 Lahtonen Janne Haltialan Kiertäjät 2:02:17
8 M40 33 km P 2046 Lindblom Petteri Uskelan Urhot 2:04:19
9 M40 33 km P 2065 Vilen Markku Uskelan Urhot 2:05:18
10 M40 33 km P 2025 Manninen Viljo Hämeenlinnan Hitaat 2:07:40
11 M40 33 km P 2002 Broman Timo Uskelan Urhot 2:13:49
12 M40 33 km P 2010 Saarinen Antti 2:15:28
13 M40 33 km P 2070 Kortelainen Pekka 2:16:38
14 M40 33 km P 2033 Rautanen Erkki Kankaanpään Kalevankiertäjät 2 2:19:14
15 M40 33 km P 2105 Haapiainen Oiva kuntokonnat 2:24:47
16 M40 33 km P 2001 Widbom Karl - 2:31:47
17 M40 33 km P 2009 Rantanen Pertti Hämeenlinnan hitaat 2:31:54
18 M40 33 km P 2007 Erämaja Matti Hämeenlinnan Hitaat 2:42:06
19 M40 33 km P 2056 Auer Jari Stadin Bisse 2:59:03
20 M40 33 km P 2043 Pynninen Jari Rauman Kalevan Kiertäjät 3:03:28
21 M40 33 km P 2057 Tuuli Kari Stadin bisse 3:04:01
1 M40 33 km V 2223 Donner Jan No limit I 1:24:00
2 M40 33 km V 2152 Ticklén Antti Liperin Taimi 1:25:20
3 M40 33 km V 2230 Anttila Hannu K:pään Kalevankiertäjät 1 1:29:41
4 M40 33 km V 2206 Huuhka Jouko Kankaanpään Kalevankiertäjät 1 1:36:47
5 M40 33 km V 2227 Tuovila Erkki Sama kuin ennenkin 1:41:41
6 M40 33 km V 2228 Raudus Timo Eksymä 360 1:45:50
7 M40 33 km V 2236 Kuhmonen Kari Timberwolves 1:47:33
8 M40 33 km V 2140 Kantola Markus Tuusula 1:47:53
9 M40 33 km V 2207 Kujansuu Olli Kankaapään Kalevankiertäjät 1:49:38
10 M40 33 km V 2229 Saastamoinen Harri Hämeenlinnan hitaat/Hitaat vilistäjät 1:58:50
11 M40 33 km V 2221 Helander Rami CCRT 2:01:17
12 M40 33 km V 2132 Pelli Jarmo Liperin Taimi 2:14:32
13 M40 33 km V 2264 Syrjänen Ville Sexthlon 2:26:31
14 M40 33 km V 2257 Pylkkö Ari 3:14:46
15 M40 33 km V 2259 Boelen Michael 3:17:40
1 M40 60 km P 2396 Nissinen Arto KK-Satakunta 2:55:57
2 M40 60 km P 2375 Hellberg Timo Uskelan Urhot 3:06:28
3 M40 60 km P 2305 Pöyry Jorma Selän Sitkeät 3:15:43
4 M40 60 km P 2376 Halonen Kyösti Hämeenlinnan hitaat 3:24:22
5 M40 60 km P 2357 Rajahalme Reijo Kankaanpään Kalevankiertäjät 3:26:57
6 M40 60 km P 2527 Blom Harri Nousiaisten alku 3:44:51
7 M40 60 km P 2318 Komsa Jouko kötinä 3:47:10
8 M40 60 km P 2321 Valtonen Teppo Hämeenlinnan Hitaat 3:57:44
9 M40 60 km P 2381 Stenberg Heikki Nousiaisten Alku 4:15:35
10 M40 60 km P 2362 Laine Jarko Paksut Pojat 4:16:14
11 M40 60 km P 2351 Teittinen Matti Kokemäen Kova-Väki 4:16:33
12 M40 60 km P 2368 Nurmi Juha Espoon Etanat 4:37:13
13 M40 60 km P 2329 Poikonen Jari 4:46:11
14 M40 60 km P 2343 Granholm Patric ÅIFK Friidrott 4:49:20
15 M40 60 km P 2358 Ruusila Jukka 4:56:47
16 M40 60 km P 2373 Raitanen Markku 5:09:38
17 M40 60 km P 2332 Viirimäki Pekka Häjyt 5:26:24
1 M40 60 km V 2545 Juusti Timo KK Team Someron Esa 2:25:53
2 M40 60 km V 2528 Hakala Rauno Uskelan Urhot 2:33:11
3 M40 60 km V 2540 Tunturi Jari Hämeenlinnan Hitaat 2:34:49
4 M40 60 km V 2530 Valli Jarmo Turun VV-Auto Oy 2:57:39
5 M40 60 km V 2449 Ilola Ari Tammelan Ryske 3:03:57
6 M40 60 km V 2454 Koukkula Risto Hämeenlinnan Hitaat 3:04:25
7 M40 60 km V 2505 Penttinen Jaakko Tuusulan Tallaajat 3:05:51
8 M40 60 km V 2525 Jouni Nurminen kk-länsi-uusimaa 3:06:31
9 M40 60 km V 2461 Mäkipere Heikki kk-satakunta 3:10:08
10 M40 60 km V 2425 Hietala Markku KK Länsi-Uusimaa 3:11:15
11 M40 60 km V 2538 Ilonen Ismo Hämeenlinnan hitaat 3:11:54
12 M40 60 km V 2486 Kinnunen Kari Kuntokonnat 3:15:46
13 M40 60 km V 2498 Uutela Jari Uskelan Urhot 3:18:48
14 M40 60 km V 2452 Ruponen Jari Osuuspankkikeskus 3:24:31
15 M40 60 km V 2426 Lamminpää Mikko RETKI-lehti 3:25:13
16 M40 60 km V 2437 Mäkinen Jari Hämeenlinnan Hitaat 3:25:21
17 M40 60 km V 2541 Määttänen Heikki 3:25:23
18 M40 60 km V 2482 Kontkanen Pasi 3:25:34
19 M40 60 km V 2447 Moilanen Erkki Pirkkala 3:29:18
20 M40 60 km V 2520 Hartikainen Jarmo 3:37:24
21 M40 60 km V 2474 Tennilä Heikki Hämmenlinnan Hitaat 3:40:26
22 M40 60 km V 2548 Lähetkangas Arto 3:42:24
23 M40 60 km V 2443 Malmi Tuomas m-real kirkniemi Lohja 3:59:41
24 M40 60 km V 2440 Peltonen Jukka Pelti Kiinni 4:13:59
25 M40 60 km V 2513 Toroi Jari Kuntokonnat 4:14:02
26 M40 60 km V 2441 Vääränen Juha-Matti Otaniemen Jyllääjät 4:14:06
27 M40 60 km V 2453 Pietilä Tarmo Tammelan Ryske 4:16:16
28 M40 60 km V 2500 Muhonen Timo GSK 4:33:56
29 M40 60 km V 2421 Salmi Heikki Espoon Etanat 4:43:34
1 M45 60 km V 2555 Teijonmaa Olli Linnan kiertäjät 3:27:08
2 M45 60 km V 346 Von Frenckell Wilhelm 3:56:43
1 M50 33 km P 2063 Pärssinen Jaakko tervakosken pato 1:40:50
2 M50 33 km P 2052 Härkönen Pekka Uskelanurhot 1:53:05
3 M50 33 km P 2094 Kuisma Timo CCRT 1:55:19
4 M50 33 km P 2042 Ahokas Arto Kankaanpään Kalevankiertäjät 1:57:41
5 M50 33 km P 2017 Heikkilä Tapio Hämeenlinnan Hitaat 1:59:58
6 M50 33 km P 2082 Ahokas Ari Kankaapään Kalevankiertäjät 2:00:52
7 M50 33 km P 2038 Lähteenmäki Hannu Hml:n Hitaat 2:01:27
8 M50 33 km P 2101 Svenskberg Lars KK-Länsi-Uusimaa 2:05:54
9 M50 33 km P 2039 Talikka Aarne Uskelan Urhot 2:09:20
10 M50 33 km P 2080 Oinonen Markku Linnankiertäjät 2:13:16
11 M50 33 km P 2051 Satuli Unto kk-länsiuusimaa 2:13:55
12 M50 33 km P 2077 Karvonen Markku hämeenlinnan hitaat 2:32:59
13 M50 33 km P 2092 Kilpiäinen Pentti Haltialan Kiertäjät 2:38:17
14 M50 33 km P 2011 Peltoniemi Antti Häjyt 2:43:57
15 M50 33 km P 2024 Varkila Kari 2:57:24
16 M50 33 km P 2023 Koskela Markku Seinäjoen Urheilijat 3:15:58
17 M50 33 km P 2040 Häkkinen Ari Sveitsiläiset 3:16:02
18 M50 33 km P 2049 Johansson Rauli uskelan urhot 5:02:37
1 M50 33 km V 2239 Vepsäläinen Pentti Hämeenlinnan Hitaat 1:32:33
2 M50 33 km V 2163 Lehtinen Teuvo selän sitkeät 1:38:09
3 M50 33 km V 2218 Alhonnoro Juha Selän Sitkeät 1:40:48
4 M50 33 km V 2220 Lehtonen Heikki Hämeenlinnan Hitaat 50 1:41:27
5 M50 33 km V 2180 Vuolle Jukka 1:43:33
6 M50 33 km V 2148 Kokko Juha 1:44:00
7 M50 33 km V 2168 Hirvonen Markku Kuntokonnat 1:44:09
8 M50 33 km V 2260 Lajunen Heimo 1:44:59
9 M50 33 km V 2190 Ojala Osmo CCRT 1:46:28
10 M50 33 km V 2136 Turkka Esko KouRa-72 1:49:25
11 M50 33 km V 2214 Nikander Raimo USKELANURHOT 1:49:54
12 M50 33 km V 2219 Lehtonen Erkki HML Hitaat 1:50:03
13 M50 33 km V 2151 Långström Veikko Hämeenlinnan Hitaat Ry 1:50:22
14 M50 33 km V 2253 Rantanen Pauli Tosi hitaat 1:51:17
15 M50 33 km V 2255 Maanpää Sauli Sexthlon 1:53:22
16 M50 33 km V 2182 Venäläinen Ari CCRT 1:53:45
17 M50 33 km V 2154 Savolainen Touko Hämeenlinnan Hihaat 1:55:31
18 M50 33 km V 2211 Ojala Antti ruukki hml/hitaat 1:57:26
19 M50 33 km V 2240 Vehviläinen Matti Hyvä Yritys 1:57:48
20 M50 33 km V 2192 Pekka Tolvanen KUNTOKONNAT 2:00:06
21 M50 33 km V 2171 Lajunen Jarmo Team Lajunen 2:00:36
22 M50 33 km V 2198 Ahlberg Sakari Kuntokonnat 2:02:09
23 M50 33 km V 2197 Karjalainen Ossi GSK I 2:02:59
24 M50 33 km V 2241 Kesti Hannu okv 2:03:20
25 M50 33 km V 2210 Hakala Sauli Su-Ju 2:04:10
26 M50 33 km V 2133 Keski-Honkola Pertti sveitsiläiset 2:09:19
27 M50 33 km V 2234 Manninen Kari kuntokonnat 2:14:18
28 M50 33 km V 2139 Ojanen Esa Sveitsiläiset 2:16:40
29 M50 33 km V 2251 Virtanen Aarne Selän Sitkeät 2:39:22
30 M50 33 km V 2195 Kuusisto Raimo Kuntokonnat 2 2:43:55
31 M50 33 km V 2199 Poutiainen Kari Kuntokonnat 4 2:48:05
1 M50 60 km P 2337 Kääpä Lasse Kuusankosken Urheiluseura 3:19:45
2 M50 60 km P 2388 Tolvanen Olavi Selän Sitkeät 3:21:26
3 M50 60 km P 2335 Liukkonen Raimo KUNTO-PIRKAT 3:40:21
4 M50 60 km P 2340 Lappalainen Hannu helsinki 96 3:42:00
5 M50 60 km P 2313 Lamberg Juha Korvenpojat 3:44:55
6 M50 60 km P 2308 Lastuvuori Lasse Sveitsiläiset 3:45:40
7 M50 60 km P 2342 Aurasmaa Heikki Korvenpojat 3:50:24
8 M50 60 km P 2307 Ojala Erkki Selän Sitkeät 3:58:01
9 M50 60 km P 2386 Jaakkola Teuvo kk-satakunta 3:58:26
10 M50 60 km P 2360 Antila Jukka Helsinki Triathlon 4:02:06
11 M50 60 km P 2380 Suotunen Pekka Nousiaisten Alku 4:05:33
12 M50 60 km P 2363 Kivi Ilkka Sexthlon 4:05:37
13 M50 60 km P 2300 Luukkanen Tapio Linnankiertäjät 4:08:01
14 M50 60 km P 2346 Supponen Matti Melaveikot 4:08:41
15 M50 60 km P 2359 Kemiläinen Risto Uskelan Urhot 4:10:03
16 M50 60 km P 2317 Tolmunen Ari Homenokat 4:10:53
17 M50 60 km P 2323 Helminen Jaakko Tuusulan Tallaajat 4:13:51
18 M50 60 km P 2344 Helminen Erkki Tuusulan Tallaajat 4:30:17
19 M50 60 km P 2364 Lehtinen Esa Rauman kk 4:30:30
20 M50 60 km P 2303 Ristola Esa-Matti Tuusulan Tallaajat 4:36:53
21 M50 60 km P 2325 Luoto Markku Löylyn Lyömät 4:37:44
22 M50 60 km P 2391 Asukas Tauno Kankaanpään Kalevankiertäjät 4:45:39
23 M50 60 km P 2330 Rautiainen Veli KK-Satakunta 4:59:40
24 M50 60 km P 2326 Keskinen Pertti Sexthlon ry. 5:08:21
25 M50 60 km P 2316 Sipi Markku 5:59:17
1 M50 60 km V 2423 Jetsonen Voitto Hämeenlinnan Hitaat/Valkeakoski 2:48:43
2 M50 60 km V 2514 Kuoppala Seppo selän sitkeät 2:53:25
3 M50 60 km V 2444 Köninki Kari ku-85 2:55:30
4 M50 60 km V 2533 Taurama Markku Tainionkosken Tähti 2:56:20
5 M50 60 km V 2429 Hämäläinen Juha Linnan Kiertäjät 3:01:26
6 M50 60 km V 2487 Mäkipelto Eero KeuVu / Kensu 3:02:37
7 M50 60 km V 2549 Väisänen Aimo kensu 3:08:27
8 M50 60 km V 2551 Jäppinen Hannu Kuntokonnat 3:10:11
9 M50 60 km V 2524 Tolvanen Ari KUNTOKONNAT 3:11:28
10 M50 60 km V 2479 Tahkola Tauno Rukan Reippaat 3:16:05
11 M50 60 km V 2431 Savonen Eero KERAVAN URHEILIJAT 3:18:16
12 M50 60 km V 2490 Kumpula Alpo Tuusulan Tallaajat 3:24:52
13 M50 60 km V 2433 Peipinen Jouko Tamelan Ryske 3:25:38
14 M50 60 km V 2446 Tyrkäs Jouko Keravan Urheilijat 3:27:45
15 M50 60 km V 2511 Hartvik Esko LAIHIAN LUJA 3:31:30
16 M50 60 km V 2534 Rytkönen Tuomo Kuntokonnat 3:33:16
17 M50 60 km V 2516 Antila Tero Keravan Urheilijat 3:35:03
18 M50 60 km V 2451 Yli-Karro Tapio Rauman kalevankiertäjät 3:41:43
19 M50 60 km V 2502 Pesonen Erkki Liperin Taimi 3:42:05
20 M50 60 km V 2469 Kainulainen Martti Team Savodent 3:46:08
21 M50 60 km V 2304 Fagerström Mikko Espoon Etanat 3:46:15
22 M50 60 km V 2552 Silander Voitto Espoon Etanat 3:58:51
23 M50 60 km V 2519 Lindström Anders KK Satakunta 4:00:40
24 M50 60 km V 2462 Sameri Juha Espoon etanat 4:02:42
25 M50 60 km V 2531 Behm Kimmo Tuusulan Tallaajat 4:06:24
26 M50 60 km V 2464 Koivumäki Taisto Kirkkonummi 4:07:33
27 M50 60 km V 2472 Forssell Eero kensu 4:09:07
28 M50 60 km V 2488 Marila Erkki Kiukaisten Urheilijat 4:10:56
29 M50 60 km V 2459 Laaninen Kari Liperin Taimi 4:11:52
30 M50 60 km V 2523 Salonen Esa Selän Sitkeät 4:12:46
31 M50 60 km V 2460 Jokinen Jukka KK-Satakunta 4:16:19
32 M50 60 km V 2535 Lindström Mikael Kuusankosken Urheiluseura 4:26:06
33 M50 60 km V 2532 Heikkinen Jussi Vantaan Pyöräilijät 4:29:03
34 M50 60 km V 2442 Ropponen Pekka Espoon Etanat 5:05:35
35 M50 60 km V 2544 Ahola Timo Iso-Lehmämaan uimarit 5:09:58
1 M55 60 km V 2554 Savela Jarmo KK Länsi Uusimaa 3:44:43
1 M60 33 km P 2019 Vilhunen Timo Tainionkosken Tähti 1:47:29
2 M60 33 km P 2061 Koskinen Oiva Haltialan Kiertäjät 1:50:16
3 M60 33 km P 2004 Hämäläinen Arvo Lahden Hiihtoseura 1:56:18
4 M60 33 km P 2232 Niinistö Kari Uskelan Urhot 2:02:26
5 M60 33 km P 2003 Härkönen Raimo Kuntokonnat, Pieksämäki 2:05:07
6 M60 33 km P 2015 Kettunen Markku Hämeenlinnan Hitaat 2:24:54
7 M60 33 km P 2062 Apaja Urmas Uskelan Urhot 2:30:35
8 M60 33 km P 2053 Rajasaari Matti Uskelan Urhot 2:37:05
9 M60 33 km P 2047 Packalen Paul KK-Länsi-Uusimaa 2:37:25
10 M60 33 km P 2016 Nieminen Matti Espoon Etanat 2:39:10
11 M60 33 km P 2068 Östman Sven tuusulan tallaajat 2:42:35
12 M60 33 km P 2109 Hyvönen Raimo Uskelan Urhot 3:13:00
13 M60 33 km P 2086 Välimäki Esko Sexthlon 3:17:59
14 M60 33 km P 2106 Nerg Jouko Karhukopla 3:18:50
15 M60 33 km P 2034 Kallio Kaj KERAVAN URHEILIJAT 3:42:00
1 M60 33 km V 2174 Karvonen Raimo KK-Team Someron Esa 1:39:28
2 M60 33 km V 2258 Martikainen Väinö meltolan vauhti 1:44:12
3 M60 33 km V 2161 Kari Veijo Kankaanpään Kalevankiertäjät 1:46:22
4 M60 33 km V 2159 Timperi Jaakko 1:47:49
5 M60 33 km V 2244 Joutsenniemi Juhani Keravan Urheilijat 1:49:39
6 M60 33 km V 2147 Seitsonen Hannu Keravan urheilijat 1:56:37
7 M60 33 km V 2183 Löfström Martin MAANRAKENNUS M. LÖFSTRÖM KY 1:57:20
8 M60 33 km V 2188 Salonen Pertti Tosi Hitaat 1:57:26
9 M60 33 km V 2146 Kilpeläinen Matti Sveitsiläiset ry 2:00:45
10 M60 33 km V 2243 Ojanen Matti Tervakosken Pato 2:03:44
11 M60 33 km V 2169 Korpela Raimo Sveitsiläiset 2:04:10
12 M60 33 km V 2213 Saarinen Hannu Sveitsiläiset 2:05:41
13 M60 33 km V 2157 Vesterinen Kari Kuntokonnat 2:05:49
14 M60 33 km V 2155 Mannevuo Pertti LÖYLYN LYÖMÄT 2:07:52
15 M60 33 km V 2222 Myllylä Matti KUNTOKONNAT 2:11:23
16 M60 33 km V 2144 Rajamäki Mauno Espoon Etanat 2:11:56
17 M60 33 km V 2225 Kotimaa Timo Helsinki 2:24:47
18 M60 33 km V 2193 Kulmala Matti Tuusulan Tallaajat 2:38:06
19 M60 33 km V 2205 Hesso Jaakko Kankaanpään Kalevankiertäjät 2 3:03:55
1 M60 60 km P 2331 Haarala Vesa Liperin Taimi 3:44:44
2 M60 60 km P 2365 Nuotio Simo Espoon Etanat 3:51:10
3 M60 60 km P 2336 Vikman Kalevi keravan urheilijat ry 3:51:50
4 M60 60 km P 2353 Kiiski Osmo KK-Team Someron Esa 3:56:59
5 M60 60 km P 2354 Kosonen Taisto KK-Team Someron Esa 4:12:47
6 M60 60 km P 2390 Niskanen Jorma Keravan Urheilijat 4:20:28
7 M60 60 km P 2371 Saikkonen Toivo Oulu 4:23:55
8 M60 60 km P 2301 Ahlqvist Pekka 4:24:55
9 M60 60 km P 2377 Soini Jouko Kankaanpään Kalevankiertäjät 4:51:38
10 M60 60 km P 2350 Hekkala Timo KK-Satakunta 5:05:25
11 M60 60 km P 2379 Hyppönen Tauno Tuusulan Tallaajat 5:08:18
12 M60 60 km P 2369 Enberg Juhani Kaarinan Finlandia-hiihtäjät 5:10:22
13 M60 60 km P 2397 Kitunen Matti Myllykosken Kilpa-Veikot 5:12:00
14 M60 60 km P 2352 Kuvaja Martti KK-Länsi-uusimaa 5:29:54
15 M60 60 km P 2374 Luukkanen Timo linnan kiertäjät 5:39:19
16 M60 60 km P 2392 Uusitalo Reino Albatrossi 5:44:40
1 M60 60 km V 2463 Kuusi Klaus Espoon Etanat 3:07:28
2 M60 60 km V 2550 Repo Oiva 3:08:50
3 M60 60 km V 2504 Tunturi Markku Valkeakosken Haka 3:09:34
4 M60 60 km V 2473 Aalto Eero KK-Länsi-Uusimaa 3:17:54
5 M60 60 km V 2499 Jurvanen Taisto HÄMEENLINNAN HITAAT 3:27:10
6 M60 60 km V 2455 Rytkönen Antti Kuusankosken Urheiluseura 3:44:29
7 M60 60 km V 2517 Löyttyniemi Jorma Tervakosken Pato 3:49:38
8 M60 60 km V 2512 Honkonen Antti Korson Kaiku 3:53:13
9 M60 60 km V 2496 Savioja Erkki Ilmajoki 3:56:05
10 M60 60 km V 2501 Nikkanen Aulis Uskelan Urhot 4:08:21
11 M60 60 km V 2495 Vuori Antti HAKA GYM 4:17:38
12 M60 60 km V 2506 Virkki Matti HLK 4:22:42
13 M60 60 km V 2438 Mäkelä Seppo Uskelan Urhot 4:24:34
14 M60 60 km V 2466 Högbakka Matti Kuusamo 4:33:25
15 M60 60 km V 2537 Neuvonen Timo 4:45:16
16 M60 60 km V 2430 Perkamo Osmo karhukopla 4:47:56
17 M60 60 km V 2481 Liukko Ilmo Kuntokonnat 4:53:27
18 M60 60 km V 2450 Marjamaa Juhani keravan urheilijat 4:56:05
19 M60 60 km V 2457 Selander Kalevi K:pään kalevankiertäjät 5:03:19
20 M60 60 km V 2507 Kutvonen Hannu Kuntokonnat 5:24:19
21 M60 60 km V 2494 Vähä Kauko Valkeala 5:30:44
1 M70 33 km P 2083 Flinkman Unto Kuntokonnat 2 2:10:17
2 M70 33 km P 2041 Peltonen Esko Imatra 2:22:41
3 M70 33 km P 2037 Känninen Lauri Kuntokonnat 2:34:55
4 M70 33 km P 2018 Jukarainen Osmo KUNTOKONNAT 3. 2:48:08
5 M70 33 km P 2048 Kuosmanen Martti kuntokonnat 3:02:50
6 M70 33 km P 2095 Sakslin Aarre Karhukopla 3:54:31
1 M70 33 km V 2158 Kuljukka Veikko Kuntokonnat 2:04:27
2 M70 33 km V 2200 Jalonen Antti Sveitsiläiset 2:34:50
1 M70 60 km P 2315 Siltala Onni Myllykosken Kilpa-Veikot 3:59:45
2 M70 60 km P 2349 Viitanen Risto Tuusulan Tallaajat 4:40:29
3 M70 60 km P 2333 Blomster Rainer Keravan Urheilijat 4:48:59
4 M70 60 km P 2366 Palo Pertti Selän Sitkeät 5:29:17
5 M70 60 km P 2400 Ulander Aarne 5:33:42
6 M70 60 km P 2355 Stenvall Raimo tuusulan tallaajat 5:35:41
1 M70 60 km V 2515 Kunttu Pauli kk-länsiuusimaa 3:56:11
2 M70 60 km V 2465 Niemikoski Olavi TUUSULAN TALLAAJAT 4:21:20
3 M70 60 km V 2510 Torttila Seppo Espoon Etanat 4:45:27
1 N 33 km P 2031 Trygg Anna-Kaisa KK Länsi-Uusimaa 2:20:57
2 N 33 km P 2022 Liisanantti Hanna YIT:n Yty 2:22:44
3 N 33 km P 2026 Nenonen Tuula Hämeenlinnan Hitaat 2:32:17
4 N 33 km P 2103 Ojala Anne 2:52:25
5 N 33 km P 2059 Rajaheimo Aila GSK I 2:52:57
6 N 33 km P 2100 Pohjola Katariina 2:57:21
7 N 33 km P 2102 Hellman Sanna KK Länsi-Uusimaa Tytöt 4:01:27
8 N 33 km P 2099 Rekola Suvi KK Länsi-Uusimaa Tytöt 4:20:22
1 N 33 km V 2231 Jaatinen Satu Uskelan Urhot 1:46:56
2 N 33 km V 2172 Karvonen Tiina KK-Team Someron Esa 1:55:12
3 N 33 km V 2237 Jämsinen Arja Team Squeezy Finland 2:08:33
4 N 33 km V 2160 Stubb Rita Hämeenlinnan Hitaat 2:16:00
5 N 33 km V 2217 Uuttu Sini selän sitkeät 2:16:41
6 N 33 km V 2226 Laakso Minna Toholammin Urheilijat 2:17:39
7 N 33 km V 2178 Kallio Katariina Selän Sitkeät 2:20:06
8 N 33 km V 2141 Piironen Outi Otaniemen Jyllääjät II 2:32:29
9 N 33 km V 2085 Keränen Minna Uskelan Urhot 2:59:57
1 N 60 km P 2361 Pennala Pirkko Liperin Taimi 4:05:54
2 N 60 km P 2395 Nissinen Ulla KK-Satakunta 4:21:53
3 N 60 km P 2327 Kinnunen Anne kötinä 5:37:10
1 N 60 km V 2448 Heiskanen Nina Kankaanpään kalevankiertäjät 3:16:13
2 N 60 km V 2434 Pursiainen Terhi Liperin Taimi 3:18:38
3 N 60 km V 2497 Niemi Soile 4:39:32
4 N 60 km V 2138 Härkönen Marja-Leena Liperin Taimi 5:03:10
1 N22 33 km V 2156 Pietilä Siiri Tammelan Ryske 2:30:47
1 N40 33 km P 2029 Myllylä Tiina KK Länsiuusimaa tytyöt 2:04:34
2 N40 33 km P 2064 Peltomaa Pirjo Selän Sitkeät, naiset 2:10:09
3 N40 33 km P 2027 Havia-Kinnala Helena Uskelan Urhot 2:12:47
4 N40 33 km P 2078 Saari Anja 2:13:16
5 N40 33 km P 2098 Laakkio Irma Uskelan Urhot 2:19:15
6 N40 33 km P 2076 Reunanen Kaisa 2:24:50
7 N40 33 km P 2088 Tykkä Tiina 2:25:08
8 N40 33 km P 2050 Kukkonen Jaana uskelanurhot 2:26:13
9 N40 33 km P 2090 Saastamoinen Tuija Hämeenlinnan hitaat 2:32:15
10 N40 33 km P 2074 Långström Annamari Hämeenlinnan Hitaat 2:42:45
11 N40 33 km P 2072 Peltoniemi Johanna Teuvan Rivakka 3:04:14
12 N40 33 km P 2045 Mäkinen Eija Uskelan Urhot 3:16:35
13 N40 33 km P 2006 Saarinen Karita GSK I 3:31:48
1 N40 33 km V 2201 Miinin Aija Liperin Taimi 1:49:53
2 N40 33 km V 2142 Översti Sirpa Selän Sitkeät 1:53:21
3 N40 33 km V 2177 Laaninen Leena Liperin Taimi 2:18:53
4 N40 33 km V 2176 Pyötsiä Päivi YIT:n Yty 2:45:59
5 N40 33 km V 2235 Suomi Maarit Uskelan Urhot 2:56:31
1 N40 60 km P 2372 Raatikainen Paula USKELAN URHOT 4:04:00
2 N40 60 km P 2385 Kouru Auli Lammin Säkiä 4:56:45
3 N40 60 km P 2319 Lukkarinen-Komsa Marketta kötinä 5:28:29
1 N40 60 km V 2483 Puumala Sari Korvenpojat 3:26:19
2 N40 60 km V 2435 Kinnunen Virpi Linnankiertäjät 3:32:25
3 N40 60 km V 2491 Seppänen Taina 4:00:17
4 N40 60 km V 2428 Pohjola Päivikki Liperin Taimi 4:17:41
5 N40 60 km V 2470 Vuorisalo Sailaritta KK Länsi-Uusimaa 4:39:30
6 N40 60 km V 333 Von Frenckell Sofie GGT 4:47:56
1 N50 33 km P 2030 Mäkinen Airi Uskelan Urhot 2:28:14
2 N50 33 km P 2058 Pesonen Kaija Liperin Taimi 2:37:17
3 N50 33 km P 2055 Peipinen Marja-Leena Tammela 2:50:29
4 N50 33 km P 2087 Nurminen Pirjo Uskelan Urhot 2:51:18
5 N50 33 km P 2107 Aurasmaa Eeva-Kaarina Korvenpojat 2:51:22
6 N50 33 km P 2032 Pesonen Eija YIT:n Yty 3:08:25
7 N50 33 km P 2110 Kiljala Eija Korvenpojat 3:22:20
1 N50 33 km V 2456 Härkönen Leena Kuntokonnat, Pieksämäki 1:47:18
2 N50 33 km V 2189 Salonen Marja-Liisa Tosi Hitaat 1:51:28
3 N50 33 km V 2224 Ahlström Helena VTS Kiinteistöpalvelu Oy 2:12:53
4 N50 33 km V 2256 Maanpää Maritta Sexthlon 2:38:59
5 N50 33 km V 2216 Tella Kirsti Rauman flikat 2:41:17
6 N50 33 km V 2186 Virtanen Maarit Selän Sitkeät 2:48:33
7 N50 33 km V 2196 Pfister-Peltola Terese 2:55:12
8 N50 33 km V 2249 Jokitalo Liisa Tuusulan Tallaajat 2:56:20
9 N50 33 km V 2134 Keski-Honkola Kaija sveitsiläiset 3:07:54
1 N50 60 km P 2322 Holopainen Marja Liperin Taimi 3:40:09
2 N50 60 km P 2309 Lastuvuori Merja Sveitsiläiset 5:00:01
3 N50 60 km P 2324 Sundman Merja Rauman kalevankiertäjät 5:17:21
4 N50 60 km P 2341 Salonen Terttu uskelan urhot 5:49:12
1 N50 60 km V 2536 Anttila Sisko Selän Sitkeät 3:29:02
2 N50 60 km V 2477 Ynnilä Riitta Uskelan Urhot 3:29:59
3 N50 60 km V 2526 Juuti Kati Liperin Taimi 3:53:10
4 N50 60 km V 2485 Häkkinen Saila Sveitsiläiset 4:28:27
1 N60 33 km P 2084 Oksa Tuula Hämeenlinnan Hitaat 2:58:07
2 N60 33 km P 2020 Seppälä Eila Karhukopla 3:11:01
3 N60 33 km P 2054 Patronen-Jurvanen Laila HÄMEENLINNAN HITAAT 3:44:51
1 N60 60 km P 2384 Hilska Asta Selän sitkeät 6:16:38
1 N60 60 km V 2458 Lehtonen Marjatta KK-Team Someron Esa 3:56:42