SM Kävely

2010

Sarjat

Sija Sarja Nro Nimi Seura / Kaupunki Aika
1 M 30 km 1 Jarkko Kinnunen Jalasjärven Jalas 2:15:42
2 M 30 km 2 Antti Kempas Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 2:16:52
3 M 30 km 3 Heikki Kukkonen Lappeenrannan Urheilu-Miehet 2:23:04
4 M 30 km 4 Timo Viljanen Turun Weikot 2:27:45
5 M 30 km 5 Heikki Lahtinen Ikurin Vire 3:03:12
6 M 30 km 7 Asko Turkki Kyröskosken Ponsi 3:06:48
1 M17 10 km 35 Elmo Koivunen Esbo IF 0:53:56
2 M17 10 km 38 Joni Rouhiainen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 0:56:09
3 M17 10 km 37 Benjamin Kinnarinen Tampereen Urheilijat -38 1:15:41
1 M19 20 km 25 Aku Partanen Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1:33:23
2 M19 20 km 26 Eemeli Kiiski Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1:35:10
3 M19 20 km 28 Tuomas Ranua Tampereen Urheilijat -38 2:27:31
1 M22 20 km 18 Matias Korpela Raahen Vesa 1:38:01
1 M35 20 km 51 Pasi Moisander Vihdin Urheiluveteraanit (ViUV) 1:56:50
1 M50 20 km 6 Kauko Pekkarinen Oripään Vesa (OripVe) 1:57:07
1 M55 20 km 55 Pertti Tuomainen Leppävirran Urheilijat (LepU) 2:16:22
1 M60 10 km 57 Bo-Erik Isakas IF Pedersöre-Pojkarn (IFP-P) 1:09:12
2 M60 10 km 58 Raimo Lilja Korson Kaiku (KorsKa) 1:11:47
3 M60 10 km 59 Erkki Raskinen Korson Kaiku (KorsKa) 1:18:41
1 M65 10 km 64 Antti Honkonen Korson Kaiku (KorsKa) 1:05:05
2 M65 10 km 61 Jorma Kalajoki Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat (VSVU) 1:05:14
3 M65 10 km 63 Veikko Haverinen Kangasniemen Kalske (KangKa) 1:14:54
4 M65 10 km 62 Tatu Ruotsalainen Pulkkilan Ponsi (PuPo) 1:18:41
1 M70 10 km 67 Reijo Kontio Harjun Urheilijat -82 (HarjU) 1:11:07
2 M70 10 km 66 Vilppu Aaltonen Kunto-Pirkat (KP) 1:11:22
3 M70 10 km 69 Raimo Vuorenmaa Harjun Urheilijat -82 (HarjU) 1:11:43
4 M70 10 km 68 Pentti Hytönen Harjun Urheilijat -82 (HarjU) 1:18:46
1 M80 5 km 75 Viljo Hyvölä Iisalmen Visa (IisV) 0:34:55
2 M80 5 km 76 Toivo Tuomela Kunto-Pirkat (KP) 0:37:10
3 M80 5 km 74 Matti Tamminen Kyyjärven Kyky (KyyKy) 0:39:27
1 M85 5 km 80 Taavi Hokkanen Harjun Urheilijat -82 (HarjU) 0:45:55
1 N 20 km 12 Anne Halkivaha Oripään Vesa 1:44:13
2 N 20 km 13 Marika Peltoniemi Jalasjärven Jalas 1:50:36
3 N 20 km 11 Tiina Muinonen Kenttäurheilijat -58 1:51:54
4 N 20 km 14 Jenni Lahtinen Ikurin Vire 2:01:48
5 N 20 km 15 Heidi Viitaniemi Ikurin Vire 2:16:37
6 N 20 km 16 Jonna Ranta Tampereen Urheilijat -38 DNF
1 N17 10 km 41 Erika Parviainen Espoon Tapiot 0:54:26
2 N17 10 km 42 Annika Norrman Esbo IF 0:56:13
3 N17 10 km 44 Tiia Kuikka Lappeenrannan Urheilu-Miehet 0:58:43
4 N17 10 km 43 Amanda Åström Esbo IF 0:59:28
5 N17 10 km 46 Tia Turunen Kenttäurheilijat -58 1:05:10
1 N19 10 km 32 Sanna Mäenpää Seinäjoen Seudun Urheilijat 0:56:23
2 N19 10 km 31 Elisa Neuvonen Kiteen Urheilijat 0:58:44
1 N22 20 km 20 Mikaela Löfbacka IF VOM 1:51:02
2 N22 20 km 23 Saara Mondillo Joensuun Kataja 1:54:34
3 N22 20 km 22 Titta Grönman Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1:58:46
4 N22 20 km 21 Jenni Halkivaha Oripään Vesa 1:59:25
1 N60 5 km 82 Anneli Vihinen Harjun Urheilijat -82 (HarjU) 0:34:27
2 N60 5 km 81 Aija Hynynen Kuopion Vipinä (KuoVi) 0:35:42
3 N60 5 km 83 Asta Savukoski Korson Kaiku (KorsKa) 0:38:27
1 N65 5 km 87 Pirjo Karetie Harjun Urheilijat -82 (HarjU) 0:31:54
2 N65 5 km 86 Sirkka Liimatainen Harjun Urheilijat -82 (HarjU) 0:39:38
1 N70 5 km 92 Ritva Tuliniemi Päijät-Hämeen Veteraaniurheilijat (PHVU) 0:35:24
2 N70 5 km 91 Sanni Väyrynen Pulkkilan Ponsi (PuPo) 0:39:36
1 N75 5 km 96 Hanna Laurila Hämeenlinnan Tarmo (HämTa) 0:39:28
2 N75 5 km 97 Aino Koistinen Kangasniemen Kalske (KangKa) 0:43:09