IPC World Cup Sprint

2008

Sarjat

Sija Sarja Nro Nimi Maa Class / % Aika
1 B1-B3 Ladies 242 Bentele Verena - Stein Sepastian GER B1 / 85 Final
2 B1-B3 Ladies 249 Lysova Mikhauna - Gumerov Salavat RUS B3 / 100 Final
3 B1-B3 Ladies 247 Ilyuchenko Tatiana - Koshkin Valery RUS B3 / 100 Final
4 B1-B3 Ladies 241 Skarabahatataya Yadviha - Haurukovich Vasili BLR B2 / 98 Final
5 B1-B3 Ladies 244 Albinoni Virginie - Goemans Juliette FRA B1 / 85 Semi final
6 B1-B3 Ladies 250 Kameneva Polina - Goldinov Viacheslav RUS B2 / 98 Semi final
7 B1-B3 Ladies 248 Vasileva Liubov - Yakimova Natalia RUS B2 / 98 Semi final
8 B1-B3 Ladies 243 Weldon Robbi - Berry Brian CAN B2 / 98 Semi final
9 B1-B3 Ladies 245 Knight Courtney - Wambold Lisa CAN B3 / 100 0:03:33
10 B1-B3 Ladies 246 Gorbanove Margarita - Sara Mamen CAN B2 / 98 0:03:49
1 B1-B3 Men 222 Lukyanenko Vitaliy - Ivanov Volodymyr UKR B3 / 100 Final
2 B1-B3 Men 225 Polukhin Nikolay - Tokarev Andrey RUS B2 / 98 Final
3 B1-B3 Men 221 Hoefle Frank - Kuss Walter GER B2 / 98 Final
4 B1-B3 Men 224 Shaptsiaboi Vasili - Shablouski Mikakai BLR B2 / 98 Final
5 B1-B3 Men 231 Munts Oleh - Borys Babar UKR B1 / 85 Semi final
6 B1-B3 Men 227 Kupchinskiy Valery - Dubov Viacheslav RUS B1 / 85 Semi final
7 B1-B3 Men 226 Spitsyn Filipp - Kopytin Alexei RUS B3 / 100 Semi final
8 B1-B3 Men 230 Shulga Dmytro - Antroshchenko Andriy UKR B2 / 98 Semi final
9 B1-B3 Men 223 Utkin Yuriy - Pavlov Rostislav UKR B2 / 98 0:03:16
10 B1-B3 Men 229 Brem Wilhelm - Stehle Benjamin GER B1 / 85 0:03:20
11 B1-B3 Men 228 Chan Ying - Mannion Lawrence GBR B1 / 85 0:04:27
1 LW 10-12 Ladies 136 Bourgonje Colette CAN LW10 / 86 Final
2 LW 10-12 Ladies 134 Vauchok Liudmila BLR LW11 / 94 Final
3 LW 10-12 Ladies 135 Iurkovska Olena UKR LW12 / 100 Final
4 LW 10-12 Ladies 133 Polyakova Irina RUS LW12 / 100 Final
5 LW 10-12 Ladies 138 Stefurak Nadiya UKR LW10 / 86 0:03:08
6 LW 10-12 Ladies 137 Kondo Satsuki JPN LW11 / 94 0:03:28
1 LW 10-12 Men 110 Kostiuk Iurii UKR LW10,5 / 91 Final
2 LW 10-12 Men 107 Zaripov Irek RUS LW12 / 100 Final
3 LW 10-12 Men 102 Shilov Sergey RUS LW10 / 86 Final
4 LW 10-12 Men 116 Larsen Trygve NOR LW12 / 100 Final
5 LW 10-12 Men 111 Bettega Georges FRA LW11,5 / 98 Semi final
6 LW 10-12 Men 125 Kiselev Vladimir RUS LW12 / 100 Semi final
7 LW 10-12 Men 101 Klebl Chris USA LW11 / 94 Semi final
8 LW 10-12 Men 115 Balk Bob USA LW11,5 / 98 Semi final
9 LW 10-12 Men 106 Masiello Enzo ITA LW11 / 94 Quarter final
10 LW 10-12 Men 103 Khyzhnyak Sergii UKR LW12 / 100 Quarter final
11 LW 10-12 Men 112 Davidovich Aliaksandr BLR LW12 / 100 Quarter final
12 LW 10-12 Men 109 Wator Robert POL LW12 / 100 Quarter final
13 LW 10-12 Men 113 Halsted Sean USA LW11,5 / 98 Quarter final
14 LW 10-12 Men 121 Rosique Romain FRA LW11 / 94 Quarter final
15 LW 10-12 Men 117 Ruepp Roland ITA LW11,5 / 98 Quarter final
16 LW 10-12 Men 124 Petushkov Roman RUS LW12 / 100 Quarter final
17 LW 10-12 Men 119 Loban Dzmitry BLR LW12 / 100 0:02:45
18 LW 10-12 Men 105 Rosiek Kamil POL LW12 / 100 0:02:47
19 LW 10-12 Men 104 Huber Bruno SUI LW12 / 100 0:02:47
20 LW 10-12 Men 108 Mallory Greg USA LW11 / 94 0:02:48
21 LW 10-12 Men 120 Zavodov Sergii UKR LW11,5 / 98 0:02:48
22 LW 10-12 Men 114 Nagata Hiroyuki JPN LW10 / 86 0:02:50
23 LW 10-12 Men 126 Goncharov Ivan RUS LW12 / 100 0:02:52
24 LW 10-12 Men 118 Soule Andy USA LW12 / 100 0:02:54
25 LW 10-12 Men 123 Lehner Manfred AUT LW11 / 94 0:02:57
26 LW 10-12 Men 122 Gibson Lou CAN LW12 / 100 0:03:01
1 LW 2-9 Ladies 193 Ota Shoko JPN LW8 / 97 Final
2 LW 2-9 Ladies 196 Burmistrova Anna RUS LW8 / 97 Final
3 LW 2-9 Ladies 197 Kononova Oleksandra UKR LW8 / 97 Final
4 LW 2-9 Ladies 204 Batenkova Yuliya UKR LW6 / 96 Final
5 LW 2-9 Ladies 194 Löytynoja Maija FIN LW8 / 97 Semi final
6 LW 2-9 Ladies 199 Gorbunova Alena RUS LW8 / 97 Semi final
7 LW 2-9 Ladies 195 Sellin Stina SWE LW6 / 96 Semi final
8 LW 2-9 Ladies 198 Rogoviec Katarzyna POL LW5/7 / 87 Semi final
9 LW 2-9 Ladies 202 Varona Larysa BLR LW8 / 97 0:03:31
10 LW 2-9 Ladies 201 Dekijima Momoko JPN LW6 / 96 0:03:33
11 LW 2-9 Ladies 203 Novaglio Pamela ITA LW6 / 96 0:03:33
12 LW 2-9 Ladies 205 Krotova Ekaterina RUS LW8 / 97 0:03:40
13 LW 2-9 Ladies 200 Benson Mary CAN LW9 / 85 0:04:13
1 LW 2-9 Men 163 Mikhaylov Kirill RUS LW4 / 96 Final
2 LW 2-9 Men 174 Yanchuk Konstantin RUS LW5/7 / 87 Final
3 LW 2-9 Men 165 Tuomisto Ilkka FIN LW8 / 97 Final
4 LW 2-9 Men 168 Balukhto Oleg RUS LW6 / 96 Final
5 LW 2-9 Men 167 Ulset Nils Erik NOR LW3 / 89 Semi final
6 LW 2-9 Men 170 Nitta Yoshihiro JPN LW8 / 97 Semi final
7 LW 2-9 Men 162 Oelsner Thomas GER LW6 / 96 Semi final
8 LW 2-9 Men 184 Millar James AUS LW8 / 97 Semi final
9 LW 2-9 Men 173 Makamedinov Alfis RUS LW2 / 91 Quarter final
10 LW 2-9 Men 187 Darovskikh Valery RUS LW8 / 97 Quarter final
11 LW 2-9 Men 172 Makhmutov Ilgam RUS LW6 / 96 Quarter final
12 LW 2-9 Men 186 Dahle Vegard NOR LW4 / 96 Quarter final
13 LW 2-9 Men 169 Kurz Michael AUT LW9 / 92 Quarter final
14 LW 2-9 Men 177 Silchanka Siarhei BLR LW8 / 97 Quarter final
15 LW 2-9 Men 164 Bourseaux Yannick FRA LW6 / 96 Quarter final
16 LW 2-9 Men 171 Giesen Josef GER LW5/7 / 87 Quarter final
17 LW 2-9 Men 178 Shevchenko Dmitry RUS LW8 / 97 0:02:51
18 LW 2-9 Men 175 Aleksandrov Alexander RUS LW6 / 96 0:02:52
19 LW 2-9 Men 166 Lilleberg Svein NOR LW2 / 86 0:02:52
20 LW 2-9 Men 182 Baldauf Juerg GER LW9 / 90 0:02:53
21 LW 2-9 Men 181 Arendz Mark CAN LW6 / 96 0:02:56
22 LW 2-9 Men 183 Dvorak Karel CZE LW4 / 96 0:02:56
23 LW 2-9 Men 179 Sato Keiichi JPN LW8 / 97 0:03:06
24 LW 2-9 Men 185 Sytnyk Vitalii UKR LW6 / 96 0:03:14
25 LW 2-9 Men 180 Mosher Tyler CAN LW4 / 96 0:03:26
26 LW 2-9 Men 176 Kodlozerov Ivan RUS LW8 / 97 0:03:26