IPC World Cup Biathlon Short Distance

2008

Sarjat

Sija Sarja Nro Nimi Maa Class / % Aika
1 LW 10-12 M 22 Zaripov Irek RUS LW12 / 100 11:21.7
2 LW 10-12 M 27 Kostiuk Iurii UKR LW10,5 / 91 11:29.6
3 LW 10-12 M 19 Khyzhnyak Sergii UKR LW12 / 100 12:10.4
4 LW 10-12 M 21 Kiselev Vladimir RUS LW12 / 100 12:22.6
5 LW 10-12 M 16 Huber Bruno SUI LW12 / 100 12:28.2
6 LW 10-12 M 23 Petushkov Roman RUS LW12 / 100 12:56.1
7 LW 10-12 M 14 Rosique Romain FRA LW11 / 94 13:14.5
8 LW 10-12 M 28 Bettega Georges FRA LW11,5 / 98 13:19.6
9 LW 10-12 M 12 Nagata Hiroyuki JPN LW10 / 86 13:22.0
10 LW 10-12 M 18 Masiello Enzo ITA LW11 / 94 13:24.0
11 LW 10-12 M 8 Goncharov Ivan RUS LW12 / 100 13:40.0
12 LW 10-12 M 7 Zavodov Sergii UKR LW11,5 / 98 13:40.6
13 LW 10-12 M 25 Soule Andy USA LW12 / 100 13:44.0
14 LW 10-12 M 24 Shilov Sergey RUS LW10 / 86 13:51.3
15 LW 10-12 M 10 Larsen Trygve NOR LW12 / 100 13:54.0
16 LW 10-12 M 17 Balk Bob USA LW11,5 / 98 14:23.8
17 LW 10-12 M 9 Rosiek Kamil POL LW12 / 100 14:59.8
18 LW 10-12 M 20 Wator Robert POL LW12 / 100 15:00.9
19 LW 10-12 M 13 Klebl Chris USA LW11 / 94 15:06.8
20 LW 10-12 M 15 Ruepp Roland ITA LW11,5 / 98 15:12.5
21 LW 10-12 M 11 Lehner Manfred AUT LW11 / 94 15:35.4
22 LW 10-12 M 6 Halsted Sean USA LW11,5 / 98 16:27.1
23 LW 10-12 M 26 Gibson Lou CAN LW12 / 100 16:50.6
1 LW 2-9 M 49 Balukhto Oleg RUS LW6 / 96 12:31.8
2 LW 2-9 M 51 Ulset Nils Erik NOR LW3 / 89 13:04.1
3 LW 2-9 M 56 Borseaux Yannick FRA LW6 / 96 13:11.9
4 LW 2-9 M 53 Mikhaylov Kirill RUS LW4 / 96 13:30.5
5 LW 2-9 M 40 Baldauf Juerg GER LW9 / 90 13:38.5
6 LW 2-9 M 57 Giesen Josef GER LW5/7 / 87 13:53.7
7 LW 2-9 M 52 Arendz Mark CAN LW6 / 96 14:05.6
8 LW 2-9 M 44 Oelsner Thomas GER LW6 / 96 14:10.0
9 LW 2-9 M 55 Nitta Yoshihiro JPN LW8 / 97 14:24.7
10 LW 2-9 M 50 Yanchuk Konstantin RUS LW5/7 / 87 14:27.4
11 LW 2-9 M 45 Shevchenko Dmitry RUS LW8 / 97 14:27.6
12 LW 2-9 M 46 Aleksandrov Alexander RUS LW6 / 96 15:10.3
13 LW 2-9 M 54 Darovskikh Valery RUS LW8 / 97 15:10.9
14 LW 2-9 M 58 Kurz Michael AUT LW9 / 92 15:14.7
15 LW 2-9 M 39 Sato Keiichi JPN LW8 / 97 15:29.9
16 LW 2-9 M 38 Makamedinov Alfis RUS LW2 / 91 15:51.8
17 LW 2-9 M 47 Makhmutov Ilgam RUS LW6 / 96 15:52.9
18 LW 2-9 M 48 Silchanka Siarhei BLR LW8 / 97 15:54.0
19 LW 2-9 M 43 Sytnyk Vitalii UKR LW6 / 96 16:18.8
20 LW 2-9 M 41 Kodlozerov Ivan RUS LW8 / 97 16:40.6
21 LW 2-9 M 42 Mosher Tyler CAN LW4 / 96 19:56.3
1 B1-B3 L 64 Bentele Verena GER B1 / 85 15:28.6
2 B1-B3 L 63 Ilyuchenko Tatiana RUS B3 / 100 16:08.0
3 B1-B3 L 60 Ibragimova Elvira RUS B3 / 100 16:49.2
4 B1-B3 L 59 Kameneva Polina RUS B2 / 98 17:20.5
5 B1-B3 L 62 Vasileva Liubov RUS B2 / 98 17:33.4
7 B1-B3 L 65 Bredahl Anne-Mette DEN B1 / 85 18:24.2
8 B1-B3 L 66 Weldon Robbi CAN B2 / 98 18:35.3
1 B1-B3 M 33 Lukyanenko Vitaliy UKR B3 / 100 13:06.7
2 B1-B3 M 34 Shaptsiaboi Vasili BLR B2 / 98 13:31.5
3 B1-B3 M 32 Brem Wilhelm GER B1 / 85 14:17.0
4 B1-B3 M 35 Munts Oleh UKR B1 / 85 14:37.1
5 B1-B3 M 36 Polukhin Nikolay RUS B2 / 98 14:41.9
6 B1-B3 M 37 Ollanketo Jarmo FIN B2 / 98 14:42.7
7 B1-B3 M 30 Shulga Dmytro UKR B2 / 98 15:14.1
8 B1-B3 M 29 Spitsyn Filipp RUS B3 / 100 16:21.1
9 B1-B3 M 31 Utkin Yuriy UKR B2 / 98 16:29.1
1 LW 10-12 L 4 Iurkovska Olena UKR LW12 / 100 13:25.0
2 LW 10-12 L 3 Polyakova Irina RUS LW12 / 100 15:03.3
3 LW 10-12 L 1 Stefurak Nadiya UKR LW10 / 86 16:12.2
4 LW 10-12 L 5 Bourgonje Colette CAN LW10 / 86 16:33.1
5 LW 10-12 L 2 Kondo Satsuki JPN LW11 / 94 17:44.4
1 LW 2-9 L 76 Burmistrova Anna RUS LW8 / 97 14:51.6
2 LW 2-9 L 71 Kononova Oleksandra UKR LW8 / 97 14:53.9
3 LW 2-9 L 73 Löytynoja Maija FIN LW8 / 97 15:57.3
4 LW 2-9 L 74 Batenkova Yuliya UKR LW6 / 96 16:52.9
5 LW 2-9 L 75 Rogoviec Katarzyna POL LW5/7 / 87 17:19.6
6 LW 2-9 L 72 Ota Shoko JPN LW8 / 97 17:26.5
7 LW 2-9 L 69 Gorbunova Alena RUS LW8 / 97 17:34.4
8 LW 2-9 L 77 Novaglio Pamela ITA LW6 / 96 17:57.8
9 LW 2-9 L 67 Krotova Ekaterina RUS LW8 / 97 18:42.1
10 LW 2-9 L 68 Dekijima Momoko JPN LW6 / 96 19:01.1