IPC World Cup Biathlon Pursuit

2009

Sarjat

Sija Sarja Nro Nimi Maa Class / % Ero
1 B1-B3 Men 43 Safronov Evgeniy - Gumerov Ural RUS B2 / 98
2 B1-B3 Men 45 Lukyanenko Vitaliy - Ivanov Volodymyr UKR B3 / 100 00:41,4
3 B1-B3 Men 44 Polukhin Nikolay - Tokarev Andrev RUS B2 / 98 01:06,4
4 B1-B3 Men 47 Mannanov Irek - Gumerov Salavat RUS B2 / 98 02:12,0
5 B1-B3 Men 41 Brem Wilhelm - Grimm Florian GER B1 / 85 02:42,7
6 B1-B3 Men 48 Balaz Marian - Brugos Juraj SVK B2 / 98 03:20,1
7 B1-B3 Men 42 Munts Oleh - Babar Borys UKR B1 / 85 03:31,7
8 B1-B3 Men 50 Utkin Iurii - Kazakov Vitalii UKR B3 / 100 03:46,6
9 B1-B3 Men 49 Shulga Dmytro - Atroshchenko Andriy UKR B2 / 98 04:30,4
11 B1-B3 Men Clarion Thomas - Terraz Tommy FRA B1 / 85
12 B1-B3 Men Spitzin Filip - Kolabin Denis RUS B3 / 100
13 B1-B3 Men Ollanketo Jarmo - Törmänen Marko FIN B2 / 98
14 B1-B3 Men Shaptsiaboi Vasili - Shablouski Miklai BLR B2 / 98
15 B1-B3 Men Toropov Alexey - Dubov Viacheslav RUS B2 / 98
1 B1-B3 Women 151 Kameneva Polina - Saksin Pavel RUS B2 / 98
2 B1-B3 Women 152 Ilyuchenko Tatiana - Koshkin Valeriy RUS B3 / 100 02:24,3
3 B1-B3 Women 154 Vasileva Liubov - Yakimova Natalia RUS B2 / 98 03:03,6
4 B1-B3 Women 153 Skorabahataya Yadviha - Haurukovleh Vasili BLR B2 / 98 04:22,3
5 B1-B3 Women 155 Weldon Robbi - Berry Brian CAN B2 / 98 04:30,9
6 B1-B3 Women 157 Shyshkova Oksana - Artemin Dmytro UKR B2 / 98 05:13,8
7 B1-B3 Women 158 Ibragimova Elvira - Miniqulova Auqul RUS B3 / 100 05:19,4
8 B1-B3 Women 156 Lysova Mikhalina - Gumerov Salavat RUS B3 / 100 05:44,8
1 LW 10-12 Men 4 Khyzhnyak Sergiy UKR LW12 / 100
2 LW 10-12 Men 7 Petushkov Roman RUS LW12 / 100 00:18,7
3 LW 10-12 Men 5 Kostiuk Iurii UKR LW10,5 / 91 01:18,0
4 LW 10-12 Men 8 Gajdiciar Vladimir SVK LW12 / 100 01:33,9
5 LW 10-12 Men 9 Kubo Kozo JPN LW11 / 94 01:46,4
6 LW 10-12 Men 6 Zaripov Irek RUS LW12 / 100 02:03,8
7 LW 10-12 Men 3 Kiselev Vladimir RUS LW12 / 100 02:06,2
8 LW 10-12 Men 1 Shilov Sergey RUS LW10 / 86 03:15,3
9 LW 10-12 Men 10 Goncharov Ivan RUS LW12 / 100 03:51,8
10 LW 10-12 Men 2 Nagata Hiroyuki JPN LW10 / 86 03:56,3
11 LW 10-12 Men Huber Bruno SUI LW12 / 100
12 LW 10-12 Men Bettega Georges FRA LW11,5 / 98
13 LW 10-12 Men Samchenko Ruslan UKR LW10,5 / 91
14 LW 10-12 Men Rosique Romain FRA LW11 / 94
15 LW 10-12 Men Larsen Trygve NOR LW12 / 100
16 LW 10-12 Men Wator Robert POL LW12 / 100
17 LW 10-12 Men Rosiek Kamil POL LW12 / 100
18 LW 10-12 Men Freda Markus SUI LW11 / 94
19 LW 10-12 Men Ruepp Roland ITA LW11,5 / 98
20 LW 10-12 Men Weber Ruedi SUI LW11 / 94
21 LW 10-12 Men Fleig Martin GER LW11,5 / 98
22 LW 10-12 Men Gibson Lou CAN LW12 / 100
1 LW 10-12 Women 13 Iurkovska Olena UKR LW12 / 100
2 LW 10-12 Women 14 Pavlenko Lyudmyla UKR LW11,5 / 98 01:11,0
3 LW 10-12 Women 15 Tymoshchenko Tetyana UKR LW12 / 100 02:37,0
4 LW 10-12 Women 16 Polyakova Irina RUS LW12 / 100 03:39,8
5 LW 10-12 Women 11 Stefurak Nadiya UKR LW10 / 86 05:32,9
6 LW 10-12 Women 12 Tryfonova Svitlana UKR LW11 / 94 05:56,0
7 LW 10-12 Women 17 Iovleva Maria RUS LW12 / 100 08:21,6
8 LW 10-12 Women Yaroshevich Svetlana RUS LW10,5 / 91
1 LW 2-9 Men 22 Ulset Nils Erik NOR LW3 / 89
2 LW 2-9 Men 21 Giesen Josef GER LW5/7 / 87 00:03,2
3 LW 2-9 Men 23 Makhmutov Ilgam RUS LW6 / 96 00:19,4
4 LW 2-9 Men 24 Oelsner Thomas GER LW6 / 96 00:47,9
5 LW 2-9 Men 26 Vovchynskyi Grygorii UKR LW6 / 97 01:16,5
6 LW 2-9 Men 29 Arendz Mark CAN LW6 / 96 01:44,5
7 LW 2-9 Men 28 Mikhaylov Kirill RUS LW4 / 96 02:18,3
8 LW 2-9 Men 30 Nitta Yoshihiro JPN LW8 / 97 02:56,5
9 LW 2-9 Men 25 Kurz Michael AUT LW9 / 92 03:07,2
10 LW 2-9 Men 27 Makamedinov Alfis RUS LW2 / 91 04:03,0
11 LW 2-9 Men Kolodziej Jan POL LW3 / 80
12 LW 2-9 Men Silchanka Siarhei BLR LW8 / 97
13 LW 2-9 Men Darovskikh Valery RUS LW8 / 97
14 LW 2-9 Men Yanchuk Konstantin RUS LW5/7 / 87
15 LW 2-9 Men Sato Keiichi JPN LW8 / 97
16 LW 2-9 Men Sytnyk Vitalii UKR LW6 / 96
17 LW 2-9 Men Stefanoni Daniele ITA LW4 / 96
18 LW 2-9 Men Leshchyshyn Oleh UKR LW6 / 97
19 LW 2-9 Men Dvorak Karel CZE LW4 / 96
20 LW 2-9 Men Kalousek Jiri CZE LW6 / 97
1 LW 2-9 Women 31 Burmistrova Anna RUS LW8 / 97
2 LW 2-9 Women 34 Gorbunova Alena RUS LW8 / 97 01:26,1
3 LW 2-9 Women 36 Ota Shoko JPN LW8 / 97 02:54,3
4 LW 2-9 Women 38 Löytynoja Maija FIN LW8 / 97 06:02,7
5 LW 2-9 Women 39 Novaglio Pamela ITA LW6 / 96 06:18,9
6 LW 2-9 Women 37 Dekijima Momoko JPN LW6 / 96 06:26,9
7 LW 2-9 Women 35 Rogowiec Kararzyna POL LW5/7 / 87 06:27,0
8 LW 2-9 Women 40 Krotova Ekaterina RUS LW8 / 97 06:35,1
9 LW 2-9 Women Barber Jody CAN LW8 / 97
10 LW 2-9 Women Dudziak Arleta POL LW8 / 97