Tahko MTB 2011

2011

Sarjat

Sija Sarja # Nimi Seura Maaliaika Ero kärkeen
1 120 km Ladies 1411 Taija Jäppinen Hyvinkään Pyöräilijät 6.54.52,3
2 120 km Ladies 1208 Kati Vehmas OPP 7.29.42,7 + 34.50,4
3 120 km Ladies 1209 Iida Airola Helsingin Työväen Hiihtäjät 7.30.20,6 + 35.28,3
4 120 km Ladies 1203 Piia Nieminen Kaupin Kanuunat 7.46.08,8 + 51.16,5
5 120 km Ladies 1204 Anna Ruokonen kaupin kanuunat 7.51.44,5 + 56.52,2
6 120 km Ladies 1201 Tuula Kurkipää Helsinki 7.55.19,1 + 1.00.26,8
7 120 km Ladies 1205 Nina Löfhjelm Velo & Oxygen 8.17.01,9 + 1.22.09,6
8 120 km Ladies 1210 Nina Koponen Cycling El Burro 8.59.00,3 + 2.04.08,0
9 120 km Ladies 1206 Marjaana Töyli Vapaahiihtoklubi 10.30.08,8 + 3.35.16,5
1 120 km Men 1305 Olli Miettinen CC Picaro 5.36.02,3
2 120 km Men 1386 Mauri Viitamaa Kaupin Kanuunat 5.38.35,5 + 2.33,2
3 120 km Men 1383 Mikko Vastaranta Velo8-Peloton 5.44.52,2 + 8.49,9
4 120 km Men 1326 Jarkko Pakkanen Kaupin Kanuunat 5.54.16,5 + 18.14,2
5 120 km Men 1277 Jukka-Pekka Kunnari CC Picaro 5.56.55,1 + 20.52,8
6 120 km Men 1311 Ville Mäkelä Espoo 6.01.54,3 + 25.52,0
7 120 km Men 1308 Jaakko Mäkelä Tampere 6.07.32,4 + 31.30,1
8 120 km Men 1251 Jukka Isotalo Kaupin Kanuunat 6.22.17,3 + 46.15,0
9 120 km Men 1356 Kent Sippola EB MTB Team 6.23.05,8 + 47.03,5
10 120 km Men 1217 Ari Autio Kaupin Kanuunat 6.25.03,1 + 49.00,8
11 120 km Men 1372 Jani Turtiainen Korson kaiku 6.27.37,6 + 51.35,3
12 120 km Men 1378 Markku Vainikka Kaupin Kanuunat 6.35.31,1 + 59.28,8
13 120 km Men 1223 Mikko Daavittila Espoo 6.39.10,0 + 1.03.07,7
14 120 km Men 1409 Antti Tallinen Kouvolan pyöräilijät 6.40.46,2 + 1.04.43,9
15 120 km Men 1338 Kokkonen Rauno TCC 6.40.55,4 + 1.04.53,1
16 120 km Men 1215 Kari Arffman Porvoo 6.41.56,0 + 1.05.53,7
17 120 km Men 1278 Petri Kutinlahti Xtri-Lahti 6.42.26,2 + 1.06.23,9
18 120 km Men 1218 Jan Backman NCK Jakobstads Båtvarv 6.44.11,6 + 1.08.09,3
19 120 km Men 1337 Antti Rantanen Kaupin Kanuunat 6.45.02,3 + 1.09.00,0
20 120 km Men 1339 Heikki Repola teamdown 6.45.08,5 + 1.09.06,2
21 120 km Men 1331 Ville Pohjamo Team BIOTRONIK 6.51.09,2 + 1.15.06,9
22 120 km Men 1242 Anders Holmberg Kammenkiertäjät 6.53.39,7 + 1.17.37,4
23 120 km Men 1307 Timo Mustikkamaa Kaupin Kanuunat 6.56.19,2 + 1.20.16,9
24 120 km Men 1290 Rain Lond CC Rota Mobilis 6.58.57,3 + 1.22.55,0
25 120 km Men 1346 Jukka Räbinä Raivoisat Revittäjät 6.59.29,4 + 1.23.27,1
26 120 km Men 1335 Jukka Rajala Kaupin Kanuunat 7.01.05,9 + 1.25.03,6
27 120 km Men 1364 Sami Tervakari Cycling El Burro 7.01.21,5 + 1.25.19,2
28 120 km Men 1360 Mikko Takkinen PLC-Tec 7.15.26,2 + 1.39.23,9
29 120 km Men 1306 Henrik Moilanen PLC-Tec 7.15.27,2 + 1.39.24,9
30 120 km Men 1249 Pekka Hämäläinen Team Vastapaine 7.15.48,2 + 1.39.45,9
31 120 km Men 1285 Janek Leer Citroen Team 7.16.55,9 + 1.40.53,6
32 120 km Men 1235 Tomi Hatanpää Vaasanseudun MTB 7.17.49,7 + 1.41.47,4
33 120 km Men 1365 Tõnis Tiedemann Vanamõisa Suusaklubi 7.18.24,3 + 1.42.22,0
34 120 km Men 1260 Harri Kekola Seinäjoen pyöräpojat -56 7.18.33,7 + 1.42.31,4
35 120 km Men 1224 Raino Einroos CC Rota Mobilis 7.21.19,3 + 1.45.17,0
36 120 km Men 1310 Perttu Mäkelä Vehkalahden Veikot 7.24.20,3 + 1.48.18,0
37 120 km Men 1361 Bruno Tamm CC Rota Mobilis 7.24.50,9 + 1.48.48,6
38 120 km Men 1385 Veiko Viira Jõelähtme Singel 7.26.17,5 + 1.50.15,2
39 120 km Men 1402 Pasi Pyykönen Tampereen Pyörä-Unioni 7.26.35,9 + 1.50.33,6
40 120 km Men 1407 Priit Laansalu Jõelähtme Singel 7.28.09,2 + 1.52.06,9
41 120 km Men 1410 Jani Henriksson VRH 7.28.25,5 + 1.52.23,2
42 120 km Men 1257 Harri Kailasalo Kirkkonummi 7.29.31,5 + 1.53.29,2
43 120 km Men 1231 Ossi Hahtela Slalom-Seura 7.31.45,5 + 1.55.43,2
44 120 km Men 1259 Vesa Kandell Helsinki 7.32.33,0 + 1.56.30,7
45 120 km Men 1380 Timo Varjoniemi CCH 7.35.40,4 + 1.59.38,1
46 120 km Men 1212 Samppa Ahmaniemi Metso MTB 7.35.43,7 + 1.59.41,4
47 120 km Men 1211 Juha Aalto Jyps 7.35.55,2 + 1.59.52,9
48 120 km Men 1216 Henri Arjanne Telemark Team Ørn 7.36.13,2 + 2.00.10,9
49 120 km Men 1297 Tuomas Malinen HTH / ÄäriTeam 7.37.48,0 + 2.01.45,7
50 120 km Men 1329 Ville Perälä Suolahti 7.38.37,3 + 2.02.35,0
51 120 km Men 1374 Ari Tölli KorsKa 7.38.41,9 + 2.02.39,6
52 120 km Men 1273 Tapani Koskinen Viimeiset pirkkalaiset 7.39.53,2 + 2.03.50,9
53 120 km Men 1313 Kai Nieminen Kaupin Kanuunat 7.39.59,7 + 2.03.57,4
54 120 km Men 1226 Petteri Ellilä Paksukumi Team ry. 7.42.08,3 + 2.06.06,0
55 120 km Men 1269 Janne Koivula MTBCF 7.42.42,6 + 2.06.40,3
56 120 km Men 1367 Jussi Toivonen Tekes Innodurance 7.47.38,8 + 2.11.36,5
57 120 km Men 1286 Eero Lemmelä MTB Järvenpää 7.48.51,2 + 2.12.48,9
58 120 km Men 1227 André Fabig Kaupin Kanuunat 7.51.14,5 + 2.15.12,2
59 120 km Men 1347 Jukka Saarelainen JYPS 7.51.27,5 + 2.15.25,2
60 120 km Men 1358 Erno Suominen Team Slow 7.53.35,1 + 2.17.32,8
61 120 km Men 1400 Sam Mäenpää 4seassonmtb 7.53.46,4 + 2.17.44,1
62 120 km Men 1296 Marko Maja Metso MTB 7.54.14,2 + 2.18.11,9
63 120 km Men 1352 Jyrki Seppänen Kaupin Kanuunat 7.54.44,1 + 2.18.41,8
64 120 km Men 1267 Ville Klemettinen MNT/VARKAUS 7.57.14,5 + 2.21.12,2
65 120 km Men 1398 Heikki Kosola Tampere 7.57.29,8 + 2.21.27,5
66 120 km Men 1265 Jukka Kivirinta Not a midlife crises 7.59.58,1 + 2.23.55,8
67 120 km Men 1229 Jukka Guimaraes Västilän Voima 8.00.01,7 + 2.23.59,4
68 120 km Men 1327 Tero Pelkonen JumiKlossi 8.00.39,0 + 2.24.36,7
69 120 km Men 1340 Arto Rikalainen JumiKlossi 8.00.39,1 + 2.24.36,8
70 120 km Men 1293 Niko Luojumäki JumiKlossi 8.00.39,6 + 2.24.37,3
71 120 km Men 1316 Jaakko Nurmi Helsinki 8.05.27,9 + 2.29.25,6
72 120 km Men 1266 Veli-Pekka Kleemola Kammenkiertäjät 8.06.47,1 + 2.30.44,8
73 120 km Men 1294 Juuso Lymy Pori 8.10.20,9 + 2.34.18,6
74 120 km Men 1254 Jari Järvisalo Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 8.11.13,6 + 2.35.11,3
75 120 km Men 1382 Jukka Vartiainen Team Cahva 8.11.34,4 + 2.35.32,1
76 120 km Men 1230 Marko Haapakangas Nokia Outdoor Sports Club 8.12.17,0 + 2.36.14,7
77 120 km Men 1357 Erkki Sirkka CCH 8.12.24,6 + 2.36.22,3
78 120 km Men 1348 Marko Saarikoski Seinäjoki 8.12.35,2 + 2.36.32,9
79 120 km Men 1354 Toni Sihvonen Team eKarjala 8.13.06,8 + 2.37.04,5
79 120 km Men 1359 Antti Suvanto IMATRA 8.13.06,8 + 2.37.04,5
81 120 km Men 1414 Olli Kainulainen Prologi 8.14.27,6 + 2.38.25,3
82 120 km Men 1300 Markus Marttinen Team Jalkakramppi 8.15.49,8 + 2.39.47,5
83 120 km Men 1412 Mika Saario Team Velo & Oxygen 8.17.01,8 + 2.40.59,5
84 120 km Men 1270 Lauri Konsén Kaupin Kanuunat 8.20.27,6 + 2.44.25,3
85 120 km Men 1234 Tuomas Harmaala Kammenkiertäjät 8.20.35,5 + 2.44.33,2
86 120 km Men 1261 Marcel Keppels Sundsberg 8.21.33,8 + 2.45.31,5
87 120 km Men 1417 Mikko Räty Helsingin Työväen Hiihtäjät 8.22.14,7 + 2.46.12,4
88 120 km Men 1388 Janne Vornanen Timanttipora 8.24.07,0 + 2.48.04,7
89 120 km Men 1368 Simo Toivonen Vantaa 8.24.40,9 + 2.48.38,6
90 120 km Men 1283 Antti Laine MTBCF/MTB-Turku 8.25.04,6 + 2.49.02,3
91 120 km Men 1406 Janne Kallio Turku 8.29.35,0 + 2.53.32,7
92 120 km Men 1318 Jouni Okkonen Team Jalkakramppi 8.30.31,4 + 2.54.29,1
93 120 km Men 1317 Kai Nurminen Team Tuska 8.31.28,1 + 2.55.25,8
94 120 km Men 1344 Toni Ruokoja Lapua 8.34.33,2 + 2.58.30,9
95 120 km Men 1343 Teemu Ruokoja VsMTB 8.34.33,3 + 2.58.31,0
96 120 km Men 1220 Joakim Björkskog 4seasonmtb 8.36.53,6 + 3.00.51,3
97 120 km Men 1247 Pekka Huttunen EB MTB Team 8.37.18,2 + 3.01.15,9
98 120 km Men 1395 Otto Iso-Kuusela Lahti 8.40.03,8 + 3.04.01,5
99 120 km Men 1341 Kimmo Rissanen Nokia MTB 8.41.52,9 + 3.05.50,6
100 120 km Men 1369 Valtteri Toivonen Navicron 8.41.53,3 + 3.05.51,0
101 120 km Men 1353 Tero Setola Nokia Outdoor Sports Club 8.42.56,0 + 3.06.53,7
102 120 km Men 1246 Jouni Huovinen Kuopion Pyöräilyseura 8.43.07,2 + 3.07.04,9
103 120 km Men 1384 Sami Vihavainen Nokia MTB 8.43.16,6 + 3.07.14,3
104 120 km Men 1243 Jarkko Holopainen MTB-Turku 8.43.42,1 + 3.07.39,8
105 120 km Men 1415 Mikko Myöhänen Maastiskeza, Kajaani 8.45.17,8 + 3.09.15,5
105 120 km Men 1418 Mika Rinne Skitåkarna 8.45.17,8 + 3.09.15,5
107 120 km Men 1237 Jussi Heikkilä MC Kramppi 8.45.42,9 + 3.09.40,6
108 120 km Men 1373 Jarkko Turunen JYPS 8.47.29,2 + 3.11.26,9
109 120 km Men 1333 Matti Purojärvi JYPS 8.47.37,5 + 3.11.35,2
110 120 km Men 1371 Janne Tuovinen Mätäkivi Cruising Team 8.47.55,9 + 3.11.53,6
111 120 km Men 1381 Antti Vartiainen Kerava 8.51.18,2 + 3.15.15,9
112 120 km Men 1240 Hannu Helminen Lahti 8.51.50,9 + 3.15.48,6
113 120 km Men 1281 Mike Laiho Porvoon Ikämiehet Metsässä 8.52.32,1 + 3.16.29,8
114 120 km Men 1282 Tomi Laiho Porvoon ikämiehet metsässä 8.52.35,0 + 3.16.32,7
115 120 km Men 1262 Juha Ketola Kaupin Kanuunat 8.53.08,5 + 3.17.06,2
116 120 km Men 1253 Visa Järvinen Nokia MTB 8.54.19,5 + 3.18.17,2
117 120 km Men 1401 Pekka Määttänen Cycling El Burro 8.59.00,3 + 3.22.58,0
118 120 km Men 1405 Tommi Ruuska Ethepäi ry 9.01.04,9 + 3.25.02,6
119 120 km Men 1239 Juha Heinola Tekes Innodurance 9.01.17,6 + 3.25.15,3
120 120 km Men 1213 Harri Ala-Pappila ESPOO 9.01.30,3 + 3.25.28,0
121 120 km Men 1288 Antti Liikonen MC Kramppi 9.04.13,6 + 3.28.11,3
122 120 km Men 1312 Heikki Mörsky ESPOO 9.04.14,1 + 3.28.11,8
123 120 km Men 1351 Tomi Savolainen Etelä-Helsingin Pulkka 9.06.01,1 + 3.29.58,8
124 120 km Men 1336 Antti Rantalahti Nokia MTB 9.09.38,9 + 3.33.36,6
125 120 km Men 1233 Matti Hallikainen MTB-Turku 9.10.34,2 + 3.34.31,9
126 120 km Men 1214 Karsten Andersen Nokia MTB 9.10.45,0 + 3.34.42,7
127 120 km Men 1304 Harri Meuronen Konala Racing 9.11.43,6 + 3.35.41,3
128 120 km Men 1322 Valtteri Paavola Karelian Seikkailu-Urheilijat 9.12.47,1 + 3.36.44,8
129 120 km Men 1396 Ari Karjalainen PMK-08 9.14.13,4 + 3.38.11,1
130 120 km Men 1301 Petri Matero MTBCF 9.14.13,6 + 3.38.11,3
131 120 km Men 1324 Jussi Pajala Helsinki 9.15.08,5 + 3.39.06,2
132 120 km Men 1355 Markus Siitonen Kaupin Kanuunat 9.17.52,2 + 3.41.49,9
133 120 km Men 1342 Ari Ruoho helsinki triathlon 9.27.11,9 + 3.51.09,6
134 120 km Men 1403 Jussi Sairanen Deloitte 9.35.25,4 + 3.59.23,1
135 120 km Men 1256 Arto Kaarna Saimaanharju 9.35.25,6 + 3.59.23,3
136 120 km Men 1366 Aapo Timonen Nokia Bicycle Club, Oulu 9.38.24,9 + 4.02.22,6
137 120 km Men 1321 Jesse Paananen Espoo 9.42.03,0 + 4.06.00,7
138 120 km Men 1345 Juha Ruotsi Metso MTB 9.51.05,6 + 4.15.03,3
139 120 km Men 1413 Jussi Koiranen RC Eemeli 9.52.46,8 + 4.16.44,5
140 120 km Men 1362 Janne Tamminen Nokia Outdoor Sports Club 9.54.21,7 + 4.18.19,4
141 120 km Men 1315 Raul Nikolajev Harju Elekter 9.57.54,3 + 4.21.52,0
142 120 km Men 1219 Antti Berg JYPS 10.07.42,4 + 4.31.40,1
142 120 km Men 1280 Jani Käyhty JYPS / Jyväskylä 10.07.42,4 + 4.31.40,1
144 120 km Men 1274 Jouko Kotkansalo JYPS 10.07.42,5 + 4.31.40,2
145 120 km Men 1228 Marko Grönbärj Pelikaani Turpiinissa 10.25.55,8 + 4.49.53,5
146 120 km Men 1314 Ville Nieminen Vaaleanruskeat Vaskitsat 10.27.15,1 + 4.51.12,8
147 120 km Men 1404 Teemu Sandelin Vapaahiihtoklubi ry 10.30.08,7 + 4.54.06,4
148 120 km Men 1295 Christopher Mackenzie Berlin 10.48.49,8 + 5.12.47,5
149 120 km Men 1332 Jussi Pulkka Melamiehet 11.03.22,5 + 5.27.20,2
9999 120 km Men 1221 Jonas Blom porvoon akilles hiihto DNF
9999 120 km Men 1245 Mikko Huotari Etelä-Helsingin Pulkka DNF
9999 120 km Men 1238 Jari Heinikainen Team Merida powered by Gazza DNF
9999 120 km Men 1394 Jani Honkanen Ylämylly DNF
9999 120 km Men 1389 Juha Vornanen Timanttipora DNF
9999 120 km Men 1323 Simo Pahkamaa Oulu DNF
9999 120 km Men 1363 Seppo Tapio Hollola DNF
9999 120 km Men 1232 Ilkka Hakala Kaupin Kanuunat DNF
9999 120 km Men 1330 Risto Pihlanen Tampere DNF
9999 120 km Men 1319 Kimmo Ovaska Paksukumi Team DNF
9999 120 km Men 1255 Jouni Jääskeläinen ABLOY DNF
9999 120 km Men 1241 Marko Hietakymi Vaskivuoren Leijonat DNF
9999 120 km Men 1264 Sami Kiviniemi singlespede DNF
9999 120 km Men 1328 Heikki Peltomaa Vaaleanruskeat vaskitsat DNF
9999 120 km Men 1387 Niko Vironen TWD DNF
9999 120 km Men 1376 Mikko Uotila Kaupin Kanuunat DNF
9999 120 km Men 1379 Antti Varis MC Pökholmi Pro DNF
9999 120 km Men 1298 Ossi Mantere Märkäkintaat ISC DNF
9999 120 km Men 1302 Ville Matikkala Takajallut DNF
9999 120 km Men 1420 Simonen Jari Helsinki DNF
9999 120 km Men 1393 Petri Äijö JYPS DNF
9999 120 km Men 1225 Ilkka Elers HYVINKÄÄ DNF
9999 120 km Men 1258 Timo Kalliomäki KoKoPo DNF
9999 120 km Men 1391 Steven Wapshott Berkshire DNF
9999 120 km Men 1334 Mikko Pöysä PLC-Tec DNF
9999 120 km Men 1375 Marko Uitto MC KRAMPPI DNF
9999 120 km Men 1377 Juha Vaahtera Kaupin kanuunat DNF
9999 120 km Men 1416 Mikko Savolainen kova luu DNF
9999 120 km Men 1252 Janne Joentakanen Jyväskylä DNF
9999 120 km Men 1287 Vesa Leppänen Vaaleanruskeat vaskitsat DNF
9999 120 km Men 1244 Kuisma Holstikko Kaupin Kanuunat DNF
9999 120 km Men 1349 Tommy Sandvik NCK DNF
1 180 km 1834 Kari Veikkolainen Korson kaiku 9.27.50,0
2 180 km 1820 Pasi Pohjasvuo Espoo 9.29.02,2 + 1.12,2
3 180 km 1809 Aki Korpela Kaupin Kanuunat 9.53.56,3 + 26.06,3
4 180 km 1801 Janne Airaksinen Nilsiän kaupunki 10.10.56,0 + 43.06,0
5 180 km 1829 Juha Tiitta Lahti 10.20.03,2 + 52.13,2
6 180 km 1808 Jere Keskiaho Korson Kaiku 10.25.04,6 + 57.14,6
7 180 km 1813 Mika Myllynen Porvoon Akilles 10.39.58,2 + 1.12.08,2
8 180 km 1826 Pekka Tahkola Kaupin Kanuunat 10.47.43,1 + 1.19.53,1
9 180 km 1832 Matti-Pekka Vanninen Kauttua 10.49.02,9 + 1.21.12,9
10 180 km 1818 Mikko Petäjämäki Kaupin Kanuunat 10.54.23,6 + 1.26.33,6
11 180 km 1803 Marko Happonen Korson Kaiku 10.54.31,9 + 1.26.41,9
12 180 km 1827 Pekka Teivaanmäki Team ScandinavianOutdoorStore 10.54.45,5 + 1.26.55,5
13 180 km 1828 Anssi Tervonen Seinäjoen pyöräpojat -56 11.17.22,1 + 1.49.32,1
14 180 km 1823 Marko Saukko Trio Gerberus 11.18.38,5 + 1.50.48,5
15 180 km 1822 Hannu Räbinä JYPS 11.29.57,0 + 2.02.07,0
16 180 km 1836 Jouni Kattilakoski Cycling El Burro 11.35.21,5 + 2.07.31,5
17 180 km 1821 Mika Reijonen MTBCF 11.46.00,3 + 2.18.10,3
18 180 km 1811 Kaj Mattsson Akilles 11.50.41,8 + 2.22.51,8
19 180 km 1810 Henry Lehto Raivoisat Revittäjät 11.53.46,2 + 2.25.56,2
20 180 km 1804 Micael Heino Korson Kaiku 12.11.16,7 + 2.43.26,7
21 180 km 1806 Janne Juntunen Kangasala 12.19.30,9 + 2.51.40,9
22 180 km 1830 Sakari Tolvanen Kaupin Kanuunat 12.32.32,5 + 3.04.42,5
23 180 km 1802 Hannu Anttila Wasa Velocity 12.43.29,7 + 3.15.39,7
24 180 km 1837 Erkki Lehtovaara www.iivarimononen.fi 12.49.34,6 + 3.21.44,6
25 180 km 1812 Jarmo Mauriala Kaupin Kanuunat 13.04.17,2 + 3.36.27,2
26 180 km 1805 Jarkko Heinonen Helsinki 13.27.22,6 + 3.59.32,6
27 180 km 1807 Taisto Karjalainen MC Kramppi 13.46.43,6 + 4.18.53,6
28 180 km 1839 Aki Hirvensalo TEAM TMA MTB / HTH 14.16.29,6 + 4.48.39,6
29 180 km 1816 Peter Nylund MTB-Turku 14.20.16,2 + 4.52.26,2
9999 180 km 1815 Petteri Nopsanen MC Kramppi DNF
9999 180 km 1819 Jussi Pikkarainen Heinola MTBC DNF
9999 180 km 1817 Sami Oinonen Lieksan Urheilijat DNF
9999 180 km 1831 Tiimo Tõnisson Porter Racing DNF
9999 180 km 1825 Ilkka Sillankorva Pyöräilyseura Zeus DNF
9999 180 km 1838 Jyri Paavola Ikaalisten Nouseva-Voima DNF
9999 180 km 1824 Jarno Seessalmi MTB Oulu DNF
9999 180 km 1833 Arto Vartiainen MTB Järvenpää DNF
9999 180 km 1835 Olga Bernitz Team Helsinki KSV/Plaani DNF
9999 180 km 1814 Joona Mäkinen Oulu DNF
1 25 km 2614 Kirill Tarassov KJK 1.14.56,9
2 25 km 2557 Mikko Loikkanen Vantaa 1.15.30,7 + 33,8
3 25 km 2651 Juuso Pihlaja Hypy 1.17.13,2 + 2.16,3
4 25 km 2680 Jani Kukkonen helsinki 1.21.31,5 + 6.34,6
5 25 km 2517 Harri Helin Team Corratec Finland 1.22.20,9 + 7.24,0
6 25 km 2685 Miika Puukka Helsinki 1.24.37,6 + 9.40,7
7 25 km 2698 Veli-Heikki Mustonen Varkaus 1.25.12,8 + 10.15,9
8 25 km 2644 Anttoni Kumpunen PPP-97 1.26.26,9 + 11.30,0
9 25 km 2511 Mika Gustafsson GRT 1.27.25,4 + 12.28,5
10 25 km 2701 Oskar Keurulainen Espoo 1.27.53,5 + 12.56,6
11 25 km 2631 Elmo Eskelinen Imatran Urheilijat 1.28.41,0 + 13.44,1
11 25 km 2572 Mikko Sakari Nikulainen Keitele 1.28.41,0 + 13.44,1
13 25 km 2632 Ilpo Eskelinen PULP 1.28.43,7 + 13.46,8
14 25 km 2711 Mikko Peltola Luomanen on eri mies 1.29.18,8 + 14.21,9
15 25 km 2522 Mika Härkänen Mäntsälän Sähkö Oy 1.29.21,7 + 14.24,8
16 25 km 2665 Taneli Turunen Nutrend Dietary Supplements 1.31.51,3 + 16.54,4
17 25 km 2683 Kimmo Paananen Harvestia Sport Club 1.35.38,2 + 20.41,3
18 25 km 2696 Marko Karhapää J & M Racing 1.35.38,5 + 20.41,6
19 25 km 2601 Artem Shatillo Kuopio 1.36.02,3 + 21.05,4
20 25 km 2691 Antti Kuusranta Kerava 1.36.03,9 + 21.07,0
21 25 km 2562 Santeri Mantila helsinki 1.36.05,4 + 21.08,5
22 25 km 2684 Pentti Hartikainen Tahkovuori 1.36.07,6 + 21.10,7
23 25 km 2650 Pekka Nurmi HHCMB 1.36.31,4 + 21.34,5
24 25 km 2551 Reijo Laitinen nuju 1.37.04,4 + 22.07,5
25 25 km 2652 Waltteri Puhakka Kattilavuori MTB 1.37.41,6 + 22.44,7
26 25 km 2591 Valtteri Ryynänen RasPi 1.38.28,2 + 23.31,3
27 25 km 2501 Valtteri Ala-Pappila ESPOO 1.39.07,1 + 24.10,2
28 25 km 2588 Timo Rissanen Hillittömät Paahtajat 1.39.35,6 + 24.38,7
29 25 km 2661 Heikki Sipilä BC80 1.40.59,4 + 26.02,5
30 25 km 2602 Jaakko Sillankorva Korson Kaiku 1.41.13,6 + 26.16,7
30 25 km 2527 Antti-Jussi Juntunen Korson Kaiku 1.41.13,6 + 26.16,7
32 25 km 2657 Johanna Ruuhijärvi Kannonkoski 1.42.18,2 + 27.21,3
33 25 km 2538 Antti Kohonen Siilinjärvi 1.42.58,8 + 28.01,9
34 25 km 2518 Ossi Henriksson Suomen Euroteline 1.42.59,2 + 28.02,3
35 25 km 2677 Petri Ekdahl Espoo 1.44.00,7 + 29.03,8
36 25 km 2592 Hemmo Räsänen Kuopio 1.44.17,9 + 29.21,0
37 25 km 2639 Jouni Keltanen Team Kessi 1.45.10,1 + 30.13,2
38 25 km 2641 Antti Keränen Team Kessi 1.45.10,3 + 30.13,4
39 25 km 2580 Laura Pokela Hi5Racing 1.49.30,5 + 34.33,6
40 25 km 2694 Samu Sarivaara Team Kessi 1.49.42,8 + 34.45,9
41 25 km 2587 Niko Rapelo HUOLTOJOUKOT 1.50.08,6 + 35.11,7
42 25 km 2695 Toni Tepponen PPPMTB 1.50.09,7 + 35.12,8
43 25 km 2669 Tomi Ventoniemi HyPy 1.50.21,2 + 35.24,3
44 25 km 2613 Anne Tammiruusu MTBCF 1.50.22,9 + 35.26,0
45 25 km 2687 Tero Hirvensalo TEAM TMA MTB/HTH 1.50.30,3 + 35.33,4
46 25 km 2540 Matti Kolehmainen Klaukkala 1.50.38,2 + 35.41,3
47 25 km 2535 Anna Kara Helsinki 1.51.11,4 + 36.14,5
48 25 km 2505 Leevi Bojers OriToive 1.51.45,5 + 36.48,6
49 25 km 2649 Karri Nieminen kaupin kanuunat 1.51.53,8 + 36.56,9
50 25 km 2599 Jore Schroderus Team Qentinel 1.52.47,6 + 37.50,7
51 25 km 2576 Joonas Pesonen HELSINKI 1.53.00,0 + 38.03,1
52 25 km 2609 Jari Suominen HELSINKI 1.53.01,6 + 38.04,7
53 25 km 2534 Matti Kantanen Kangasala 1.54.36,5 + 39.39,6
54 25 km 2616 Tommi Toivanen nilsiä 1.54.41,4 + 39.44,5
55 25 km 2659 Taru Schroderus Kunto & Terveys -lehti 1.54.59,7 + 40.02,8
56 25 km 2533 Alex Kajavo HTH / MTBCF 1.55.24,1 + 40.27,2
57 25 km 2664 Tommi Toropainen ojakkala 1.55.58,8 + 41.01,9
58 25 km 2545 Jari Kukkonen Tahkocom oy 1.56.47,4 + 41.50,5
59 25 km 2597 Elina Saarinen punkalaidun 1.56.52,3 + 41.55,4
60 25 km 2578 Mikko Pitkänen Jyväskylä 1.56.55,5 + 41.58,6
61 25 km 2666 Jaakko Utter Sääskiniemen Urheilijat 1.57.01,7 + 42.04,8
62 25 km 2547 Kirsi Kurtti-Schroderus Team Qentinel 1.57.11,1 + 42.14,2
63 25 km 2630 Natalia Danilova Saint-Petersburg 1.57.31,2 + 42.34,3
64 25 km 2704 Toni Lukkari Lahti 1.58.03,1 + 43.06,2
65 25 km 2699 Pertti Joutsen ABLOY 1.58.27,8 + 43.30,9
66 25 km 2643 Henri Kukkonen Team Tuska 1.58.53,9 + 43.57,0
67 25 km 2667 Roope Vainio HyPy 1.59.34,9 + 44.38,0
68 25 km 2589 Oskari Ronkainen Kattilavuori MTB 1.59.42,7 + 44.45,8
69 25 km 2678 Johan Jalkanen Salli Satulatuolit 1.59.45,6 + 44.48,7
70 25 km 2508 Henri Erkkilä VHS 1.59.52,3 + 44.55,4
71 25 km 2617 Juho Turkia Hamina 2.00.16,0 + 45.19,1
72 25 km 2516 Jari Heikkinen Pisan MTB 2.00.37,7 + 45.40,8
73 25 km 2509 Tarja Eskelinen Kangasala 2.01.44,8 + 46.47,9
74 25 km 2700 Teemu Manninen Rovaniemi 2.03.36,2 + 48.39,3
75 25 km 2506 Jani Budiansky Kattilavuoren MTB 2.04.28,3 + 49.31,4
76 25 km 2525 Veli-Heikki Jokela Lumijoen Ghost riders 2.04.55,1 + 49.58,2
77 25 km 2674 Antti Engman Ne nopeat 2.04.56,5 + 49.59,6
78 25 km 2697 Mari Häkkilä Team Pirttiharju 2.05.07,6 + 50.10,7
79 25 km 2539 Petrus Kokkonen Keiteleen Nuju 2.05.57,6 + 51.00,7
80 25 km 2655 Rico Richartz Taivassalo 2.06.18,9 + 51.22,0
81 25 km 2577 Simo Pesonen Outokumpu 2.06.19,7 + 51.22,8
82 25 km 2549 Sami Kölhi ESPOO 2.06.27,9 + 51.31,0
83 25 km 2520 Pekka Honkanen Monninkylä 2.07.18,5 + 52.21,6
84 25 km 2529 Eetu Kaaro Kotka 2.09.20,0 + 54.23,1
85 25 km 2624 Ville Vesterinen Nilakan nilkit 2.09.36,1 + 54.39,2
86 25 km 2607 Timo Speeti Helsinki 2.09.55,1 + 54.58,2
87 25 km 2519 Jyri Hiltunen Klaukkala 2.09.57,4 + 55.00,5
88 25 km 2590 Niina Ryhänen Joensuu 2.09.58,0 + 55.01,1
89 25 km 2681 Anton Kärkkäinen Nujulan Köntys 2.10.27,3 + 55.30,4
90 25 km 2564 Ari Martikainen vantaa 2.10.27,9 + 55.31,0
91 25 km 2563 Mervi Markkanen Joensuu 2.11.32,6 + 56.35,7
92 25 km 2554 Ville Leinonen Joensuu 2.11.33,5 + 56.36,6
93 25 km 2553 Vesa Lehdonmäki RR 2.12.06,9 + 57.10,0
94 25 km 2565 Tiia Martiskainen Joensuu 2.12.08,9 + 57.12,0
95 25 km 2611 Saki Särkkä helsinki 2.13.31,9 + 58.35,0
96 25 km 2521 Teemu Hämäläinen Kerava 2.13.41,5 + 58.44,6
97 25 km 2581 Tuomas Pulliainen TAHKOcom 2.14.18,0 + 59.21,1
98 25 km 2693 Marko Mänty Team Kessi 2.14.53,2 + 59.56,3
99 25 km 2635 Erik Halonen Hyvinkään Pyöräilijät 2.15.02,6 + 1.00.05,7
100 25 km 2638 Marjo Juntunen Korson Kaiku ry 2.16.51,1 + 1.01.54,2
101 25 km 2559 Kasperi Malkki Kuvansi 2.16.59,0 + 1.02.02,1
102 25 km 2600 Mika Selkimäki Kuopio 2.17.02,3 + 1.02.05,4
103 25 km 2676 Jukka Väätäinen Oulu 2.17.03,9 + 1.02.07,0
104 25 km 2603 Elina Sillanpää Topi-Team 2.18.11,9 + 1.03.15,0
105 25 km 2682 Matti Kärkkäinen Nujulan Köntys 2.18.38,5 + 1.03.41,6
106 25 km 2668 Jaakko Oskari Vallittu Jämsä 2.21.01,6 + 1.06.04,7
107 25 km 2512 Sari Hakulinen Team Sunlight 2.21.39,4 + 1.06.42,5
108 25 km 2623 Annakaisa Ventomäki Hämeenkoski 2.22.48,0 + 1.07.51,1
109 25 km 2536 Janne Kerkkonen Jämsä 2.22.56,9 + 1.08.00,0
110 25 km 2654 Rene Richartz Taivassalo 2.23.11,0 + 1.08.14,1
111 25 km 2621 Mikko Utriainen Riistavesi 2.23.55,0 + 1.08.58,1
112 25 km 2561 Akseli Mantila helsinki 2.24.55,6 + 1.09.58,7
113 25 km 2673 Tomi Westerlund Helsinki 2.24.56,9 + 1.10.00,0
114 25 km 2571 Jukka Mutanen Vuorela 2.24.58,5 + 1.10.01,6
115 25 km 2648 Tatu Naamanka Fixus 2.25.14,8 + 1.10.17,9
116 25 km 2544 Samuli Korpela Kuusankoski 2.25.34,7 + 1.10.37,8
117 25 km 2555 Tarja Leppänen KUOPIO 2.25.53,9 + 1.10.57,0
118 25 km 2622 Kaius Vanne Wildlife Telemark RY 2.25.56,1 + 1.10.59,2
119 25 km 2558 Reino Länsikunnas HyPy 2.25.58,5 + 1.11.01,6
120 25 km 2594 Leevi Röntynen MTB-turku 2.26.32,0 + 1.11.35,1
121 25 km 2692 Juha Röntynen MTB Turku 2.26.33,2 + 1.11.36,3
122 25 km 2548 Satu Kuusranta Helsinki 2.26.33,5 + 1.11.36,6
123 25 km 2628 Tuukka Westerholm HYPY 2.27.56,9 + 1.13.00,0
124 25 km 2672 Topias Virtanen HyPy 2.27.58,7 + 1.13.01,8
124 25 km 2612 Marika Takkinen Mikkeli 2.27.58,7 + 1.13.01,8
126 25 km 2636 Tommi Halonen Hyvinkään Pyöräilijät 2.27.59,0 + 1.13.02,1
127 25 km 2574 Laura Nurminen tervakoski 2.28.09,6 + 1.13.12,7
128 25 km 2543 Aki Korpela Kuusankoski 2.28.14,6 + 1.13.17,7
129 25 km 2598 Katariina Sairinen Espoo 2.30.25,4 + 1.15.28,5
130 25 km 2615 Laura Tarvainen Kerava 2.30.30,0 + 1.15.33,1
131 25 km 2550 Rasmus Laine Hollola 2.31.03,1 + 1.16.06,2
132 25 km 2633 Petri Eskola VILLÄHDE 2.31.06,3 + 1.16.09,4
133 25 km 2573 Arto Nissinen Toivala 2.33.51,3 + 1.18.54,4
134 25 km 2620 Mari Utriainen Riistavesi 2.34.48,8 + 1.19.51,9
135 25 km 2703 Mika Ruuskanen KUOPIO 2.34.54,2 + 1.19.57,3
136 25 km 2702 Marko Oikarinen Nilsiä 2.34.58,4 + 1.20.01,5
137 25 km 2634 Jaakko Hallikainen Puijo Wolley jr. 2.36.14,1 + 1.21.17,2
138 25 km 2526 Salla Jokinen Kirkkonummi 2.37.07,7 + 1.22.10,8
139 25 km 2593 Henri Räsänen Kuopio 2.38.52,0 + 1.23.55,1
140 25 km 2606 Miika Smolander KUOPIO 2.38.52,1 + 1.23.55,2
141 25 km 2584 Minna Pääkkönen Seinäjoki 2.39.02,0 + 1.24.05,1
142 25 km 2556 Asko Liinamaa Helix Software Oy 2.39.15,0 + 1.24.18,1
143 25 km 2566 Teija Mattinen Helsinki 2.39.20,8 + 1.24.23,9
144 25 km 2579 Tarmo Pitkänen Helsinki 2.39.24,5 + 1.24.27,6
145 25 km 2570 Tommi Mikkonen Vantaa 2.39.25,9 + 1.24.29,0
146 25 km 2637 Piia Hatunen hatunen.fi 2.41.38,2 + 1.26.41,3
147 25 km 2647 Silja Mäkinen hatunen.fi 2.41.38,5 + 1.26.41,6
148 25 km 2688 Arno Törö Espoo 2.41.40,0 + 1.26.43,1
148 25 km 2689 Jussi Törö ESPOO 2.41.40,0 + 1.26.43,1
150 25 km 2663 Tuuli Suominen kirkkonummi 2.42.20,3 + 1.27.23,4
151 25 km 2629 Roni Auvinen Helsinki 2.42.29,6 + 1.27.32,7
152 25 km 2596 Tiina Saarelainen Siilinjärvi 2.42.31,0 + 1.27.34,1
153 25 km 2595 Jaana Saarelainen Jyväskylä 2.42.31,1 + 1.27.34,2
154 25 km 2708 Hanna Peltomäki Siikaisten Sisu 2.44.16,2 + 1.29.19,3
155 25 km 2645 Tuomas Mervola Kona GrassRoots /RidingJKL 2.45.13,6 + 1.30.16,7
155 25 km 2646 Veikka Mervola Kataja 2.45.13,6 + 1.30.16,7
157 25 km 2528 Hanna Juola Vantaa 2.45.32,8 + 1.30.35,9
158 25 km 2504 Karoliina Bojers OriToive 2.46.14,3 + 1.31.17,4
159 25 km 2502 Maija Ant-Wuorinen Espoo 2.47.55,8 + 1.32.58,9
160 25 km 2707 Dani Kuosmanen TAHKOcom 2.48.40,4 + 1.33.43,5
161 25 km 2542 Oskari Korhonen Haluna 2.49.07,3 + 1.34.10,4
162 25 km 2530 Antti-Jussi Kaikkonen Kinahmi Team 2.49.08,1 + 1.34.11,2
163 25 km 2531 Jukka Kaikkonen Kinahmi Team 2.49.08,6 + 1.34.11,7
164 25 km 2706 Matti Mathalt TAHKOcom 2.49.11,2 + 1.34.14,3
165 25 km 2705 Jari Mathalt TAHKOcom 2.49.11,4 + 1.34.14,5
166 25 km 2552 Ulla Laitinen OriToive/ladenspeedshop.com 2.49.44,8 + 1.34.47,9
167 25 km 2560 Merja Mannerkoski Espoo 2.49.57,7 + 1.35.00,8
168 25 km 2604 Jukka Simonen Timmi Stemmi 2.50.23,8 + 1.35.26,9
168 25 km 2515 Sari Heikkilä Timmi Stemmi 2.50.23,8 + 1.35.26,9
170 25 km 2503 Helena Arhola Timmi Stemmi 2.50.24,4 + 1.35.27,5
171 25 km 2662 Miko Suominen kirkkonummi 2.54.33,4 + 1.39.36,5
172 25 km 2514 Ilkka Harto Fixus-Espoo Oy 2.54.35,4 + 1.39.38,5
173 25 km 2640 Susanna Kerman KorsKa 2.57.50,2 + 1.42.53,3
174 25 km 2524 Rasmus Javanainen Rainion kampi ja kiekko 2.58.16,8 + 1.43.19,9
175 25 km 2523 Mikko Javanainen Rainion kampi ja kiekko 2.58.17,5 + 1.43.20,6
176 25 km 2675 Mikael Ronkainen Kauniainen 2.59.16,1 + 1.44.19,2
177 25 km 2546 Mervi Kukkonen IMATRA 3.01.13,1 + 1.46.16,2
178 25 km 2513 Ossi Hanhinen Team Mutanaama 3.01.58,6 + 1.47.01,7
179 25 km 2610 Kristiina Suominen Team Mutanaama 3.01.58,7 + 1.47.01,8
180 25 km 2679 Maija Koponen ESPOO 3.04.05,8 + 1.49.08,9
181 25 km 2627 Eino-Topias Vuolli Kangasala 3.09.07,5 + 1.54.10,6
182 25 km 2626 Antti Vuolli Kangasala 3.09.09,4 + 1.54.12,5
183 25 km 2586 Piia Pöysä PLC-Tec 3.12.28,3 + 1.57.31,4
183 25 km 2618 Minna Tuuri PLC-Tec 3.12.28,3 + 1.57.31,4
185 25 km 2671 Kalle Viinikainen Helsinki 3.14.15,2 + 1.59.18,3
186 25 km 2670 Jukka Viinikainen LT 3.14.15,3 + 1.59.18,4
187 25 km 2625 Markku Vornanen Laukaa 3.18.10,5 + 2.03.13,6
188 25 km 2569 Jari Miettinen Oulu 3.21.06,9 + 2.06.10,0
188 25 km 2568 Aake Miettinen Oulu 3.21.06,9 + 2.06.10,0
190 25 km 2608 Janne Sundqvist Turku 3.38.00,2 + 2.23.03,3
191 25 km 2532 Sonja Kainulainen Mellunkylän Kontio 3.47.09,0 + 2.32.12,1
192 25 km 2690 Mikko Ilvonen Mellunkylän Kontio 3.47.10,7 + 2.32.13,8
193 25 km 2541 Alexandr Konoplev KiGRES 4.13.34,0 + 2.58.37,1
194 25 km 2582 Jessica Pääkkönen Lohja 4.17.52,8 + 3.02.55,9
195 25 km 2660 Jorma Sinisaari Lohja 4.17.53,4 + 3.02.56,5
196 25 km 2583 Kasper Pääkkönen Lohja 4.17.55,0 + 3.02.58,1
197 25 km 2656 Ronja Richartz Taivassalo 5.09.20,7 + 3.54.23,8
198 25 km 2653 Janita Richartz Taivassalo 5.09.21,6 + 3.54.24,7
9999 25 km 2585 Juho Pöysä PLC-Tec DNF
9999 25 km 2567 Markus Menlös Ylöjärvi DNF
9999 25 km 2605 Sam Sinkkonen karhukallion hiihtäjät DNF
1 45 km 4599 Nikke Tuhkanen Mikkeli 2.30.01,7
2 45 km 4539 Heikki Koskinen Nilakan nilkit 2.41.52,0 + 11.50,3
3 45 km 4589 Priit Saksniit Jüri 2.42.18,9 + 12.17,2
4 45 km 4528 Aapo Kerkkonen A&M Cycling Team 2.48.20,1 + 18.18,4
5 45 km 4572 Marko Pitkänen A&M Cycling Team 2.48.21,5 + 18.19,8
6 45 km 4540 Aki Kosunen Team Happy Ending 2.52.48,4 + 22.46,7
7 45 km 4590 Atte Serguskin VHS ( Vantaan Hiihtoseura) 2.54.19,4 + 24.17,7
8 45 km 4607 Filip Bäckström Helsinki 2.54.51,5 + 24.49,8
9 45 km 4630 Jarno Hovi Tampere 2.56.08,3 + 26.06,6
10 45 km 4556 Jukka Malinen Team Trukki-Ukko 2.57.11,5 + 27.09,8
11 45 km 4578 Päivi Rahkola-Soisalo Espoo 2.58.49,3 + 28.47,6
12 45 km 4571 Kirsi Perälä Huhtasuon Hiihto 2000 3.03.12,8 + 33.11,1
13 45 km 4558 Jarno Martiskainen Kulho 3.09.52,3 + 39.50,6
14 45 km 4559 Veiko Meltsas Jüri 3.10.50,7 + 40.49,0
15 45 km 4575 Janne Pärssinen PT-75 3.11.05,8 + 41.04,1
16 45 km 4618 Jaakko Tukki Oulu 3.15.18,6 + 45.16,9
17 45 km 4621 Valtteri Otto Vallittu Jämsä 3.19.43,6 + 49.41,9
18 45 km 4611 Niklas Holmberg HyPy 3.19.55,0 + 49.53,3
19 45 km 4592 Kalle Takel Jõelähtme Singel 3.21.04,4 + 51.02,7
20 45 km 4514 Veikka Hännikäinen Säynätsalo 3.23.11,8 + 53.10,1
21 45 km 4513 Heikki Hännikäinen Säynätsalo 3.23.13,5 + 53.11,8
22 45 km 4532 Mikko Kinnunen Helsinki 3.24.04,3 + 54.02,6
23 45 km 4554 Ville Liinamaa Helix Software Oy 3.24.07,1 + 54.05,4
24 45 km 4535 Olli Korpelainen Mikkeli 3.26.35,8 + 56.34,1
25 45 km 4577 Kimmo Pärssinen Kaupin Kanuunat 3.27.57,7 + 57.56,0
26 45 km 4553 Terhi Lehvä ManseMTB 3.28.00,8 + 57.59,1
27 45 km 4507 Terho Granberg Latokaski Bikers 3.28.44,8 + 58.43,1
28 45 km 4593 Mikko Tammiruusu MTBCF 3.28.44,9 + 58.43,2
29 45 km 4576 Kari Pärssinen Tampere 3.29.14,6 + 59.12,9
30 45 km 4562 Timo Petteri Miettinen Istekki Oy 3.29.26,0 + 59.24,3
31 45 km 4591 Kimmo Siukola Adecco Finland Oy 3.29.32,3 + 59.30,6
32 45 km 4620 Jukka Petteri Vallittu Jämsä 3.31.10,0 + 1.01.08,3
33 45 km 4603 Sami Vornanen Espoo 3.32.17,5 + 1.02.15,8
34 45 km 4602 Reijo Vornanen Tahkon Veteraanit 3.33.25,6 + 1.03.23,9
35 45 km 4566 Antti Männistö Team Happy Ending 3.36.03,3 + 1.06.01,6
36 45 km 4551 Teemu Laine orimattila 3.36.04,6 + 1.06.02,9
37 45 km 4627 Hurtti Isomeri Team Klesa 3.36.15,7 + 1.06.14,0
38 45 km 4579 Markku Rantanen Helsinki 3.36.49,5 + 1.06.47,8
39 45 km 4534 Petri Koivula Tcc 3.38.19,6 + 1.08.17,9
40 45 km 4617 Kimmo Pihlaja BilligaResor 3.38.41,8 + 1.08.40,1
41 45 km 4502 Antti Alaputto Orimattilan Toive 3.38.50,7 + 1.08.49,0
42 45 km 4594 Ilmari Tausta Hailuoto 3.43.52,1 + 1.13.50,4
43 45 km 4598 Antero Torssonen Ilomantsi 3.46.20,5 + 1.16.18,8
44 45 km 4542 Henri Kosunen Joensuu 3.47.12,6 + 1.17.10,9
45 45 km 4595 Markku Tikkanen Valkeala 3.47.18,7 + 1.17.17,0
46 45 km 4550 Sami Lahtinen H.L-Asennus Joroinen 3.49.44,6 + 1.19.42,9
47 45 km 4622 Heini Lankia Helsinki 3.51.30,9 + 1.21.29,2
48 45 km 4561 Juha Miettinen Helsinki 3.53.59,2 + 1.23.57,5
49 45 km 4508 Joni Harju Orivesi As 3.55.35,9 + 1.25.34,2
50 45 km 4632 Pyry Lunden -Valitse- 3.58.43,4 + 1.28.41,7
51 45 km 4584 Timo Rongas Helsinki 3.58.55,6 + 1.28.53,9
52 45 km 4560 Jukka Merisalo Vantaa 3.58.57,5 + 1.28.55,8
53 45 km 4628 Jorma Tonteri Team VastaPaine 4.03.21,1 + 1.33.19,4
54 45 km 4563 Matti Mikkonen LOHJA 4.03.52,4 + 1.33.50,7
55 45 km 4612 Ilkka Huimasalo Autokoulu hakala 4.09.47,4 + 1.39.45,7
56 45 km 4564 Reijo Myllys HMK 4.10.00,6 + 1.39.58,9
57 45 km 4615 Emmi Marttinen Kaupin Kanuunat 4.10.22,3 + 1.40.20,6
58 45 km 4605 Johanna Ylönen Lahti 4.14.03,0 + 1.44.01,3
59 45 km 4597 Elina Tonteri Team VastaPaine 4.16.33,1 + 1.46.31,4
60 45 km 4629 Pinja Korkela Team Vastapaine 4.16.52,2 + 1.46.50,5
61 45 km 4518 Kirsi Jaakonsaari Helsinki 4.17.10,5 + 1.47.08,8
62 45 km 4531 Mikko Kinnunen jyps 4.17.23,4 + 1.47.21,7
63 45 km 4588 Ulla Sairanen Helsinki 4.22.42,5 + 1.52.40,8
64 45 km 4524 Jarkko Kankainen PK NUOHOUS 4.26.32,0 + 1.56.30,3
65 45 km 4555 Jan-Erik Luther Helsinki 4.29.22,9 + 1.59.21,2
66 45 km 4568 Emil Nyby Malax 4.29.23,3 + 1.59.21,6
67 45 km 4569 Jens Nyby Wärtsilä 4.29.48,2 + 1.59.46,5
68 45 km 4523 Riikka Kankaanpää Helsinki 4.30.56,1 + 2.00.54,4
69 45 km 4527 Ville Karttunen MaDa 4.32.08,6 + 2.02.06,9
70 45 km 4517 Esa Inkinen Kuntosumppu Rauma 4.33.41,3 + 2.03.39,6
71 45 km 4600 Jukka Vesalinen Kuntosumppu Rauma 4.33.45,2 + 2.03.43,5
72 45 km 4567 Antti Valtteri Nikulainen Nilakan nilkit 4.34.05,7 + 2.04.04,0
73 45 km 4596 Rosqvist Tom Borgå 4.37.26,1 + 2.07.24,4
74 45 km 2507 Kok Keong Chan Malaysia 4.38.12,9 + 2.08.11,2
75 45 km 4511 Ismo Heiramo ESPOO 4.39.31,9 + 2.09.30,2
76 45 km 4557 Johnny Markko vaasa 4.40.30,5 + 2.10.28,8
77 45 km 4512 Piia Huopainen JytkyVenture 4.40.50,8 + 2.10.49,1
78 45 km 4608 Mika Eränen Pori 4.41.28,4 + 2.11.26,7
79 45 km 4510 Anna Heiramo Adecco Finland 4.43.00,5 + 2.12.58,8
80 45 km 4631 Mari Savolainen Etelä-Helsingin Pulkka 4.43.34,9 + 2.13.33,2
81 45 km 4606 Kimmo Yrjölä Helsinki 4.47.12,8 + 2.17.11,1
82 45 km 4544 Tuomo Kujanpää Hyönölä 4.48.22,6 + 2.18.20,9
83 45 km 4624 Mervi Savolainen Etelä-Helsingin Pulkka 4.48.23,3 + 2.18.21,6
84 45 km 4501 Juuso Aapio Korson Kaiku 4.55.36,2 + 2.25.34,5
85 45 km 4573 Lasse Pohjalainen VANTAA 4.56.37,4 + 2.26.35,7
86 45 km 4626 Valtteri Roponen Vantaa 4.57.09,0 + 2.27.07,3
87 45 km 4616 Jani Parkkari Korson Kaiku 4.57.12,2 + 2.27.10,5
88 45 km 4587 Toni Räsänen JumiKlossi 4.59.26,5 + 2.29.24,8
89 45 km 4536 Atte Koski Korson kaiku 5.00.37,4 + 2.30.35,7
90 45 km 4537 Essi Koski Korson kaiku 5.00.37,6 + 2.30.35,9
91 45 km 4538 Timo Koski Korson kaiku 5.00.39,1 + 2.30.37,4
92 45 km 4533 Hanna Koivula Vantaa 5.02.51,5 + 2.32.49,8
93 45 km 4585 Teemu Ronkainen Pelikaani turpiinissa 5.04.37,9 + 2.34.36,2
94 45 km 4525 Joonas Kankainen PK Nuohous 5.04.44,0 + 2.34.42,3
95 45 km 4614 Petri Lento TCC 5.05.37,0 + 2.35.35,3
96 45 km 4504 Sami Alkio TCC 5.05.37,2 + 2.35.35,5
97 45 km 4609 Heikki Hakala Autokoulu Hakala 5.09.07,2 + 2.39.05,5
98 45 km 4503 Satu Alavalkama Helsinki Triathlon 5.09.39,2 + 2.39.37,5
99 45 km 4565 Reijo Mylläri Espoo 5.09.39,3 + 2.39.37,6
100 45 km 4601 Juha Vikman Tampere 5.10.41,0 + 2.40.39,3
101 45 km 4546 Henri Kurvinen MaDa 5.13.36,8 + 2.43.35,1
102 45 km 4526 Antti Karppinen Himmeät Hummerit 5.15.28,5 + 2.45.26,8
103 45 km 4604 Tuukka Vottonen Joensuu 5.29.58,3 + 2.59.56,6
104 45 km 4619 Timo Tuominen HELSINKI 5.43.26,8 + 3.13.25,1
105 45 km 4570 Ismo Peltonen Keilaseura Mistral ry 5.49.04,8 + 3.19.03,1
106 45 km 4541 Anu Kosunen JumiKlossi 5.49.05,3 + 3.19.03,6
107 45 km 4530 Leila Kinnunen Niemisjärvi 5.49.13,8 + 3.19.12,1
108 45 km 4521 Elina Kainulainen Mellunkylän Kontio 5.51.15,8 + 3.21.14,1
109 45 km 4586 Pasi Rupponen Team Endo 6.02.40,2 + 3.32.38,5
9999 45 km 4582 Paula Reponen Kontio DNF
9999 45 km 4505 Daniel Björkenheim ISOKYRÖ DNF
9999 45 km 4552 Lassi Laitinen OriToive/ladenpeedshop.com DNF
9999 45 km 4519 Samu Juutilainen KorsKa DNF
9999 45 km 4583 Kaisa Rikalainen JumiKlossi DNF
9999 45 km 4625 Kimmo Kyttä Kuopio DNF
9999 45 km 4613 Kirsi Kainulainen KKR-racing DNF
9999 45 km 4520 Antti Juva HMK DNF
9999 45 km 4610 Anne Heikkilä Helsinki DNF
9999 45 km 4549 Janek Laansalu Jõelähtme Singel DNF
9999 45 km 4547 Hanna Kyttä Kuopio DNF
9999 45 km 4581 Kari Reponen Kontio DNF
1 60 km Ladies 3003 Sini Alusniemi Jyväskylän Pyöräilyseura 3.01.20,8
2 60 km Ladies 3022 Noora Kanerva Vantaan hiihtoseura 3.08.48,4 + 7.27,6
3 60 km Ladies 3065 Ingrid Stengård IF Sibbo Vargarna 3.11.57,5 + 10.36,7
4 60 km Ladies 3008 Jonna Eeva Pellossalon Nousu 3.27.16,7 + 25.55,9
5 60 km Ladies 3053 Lissu Pitkänen Cycling El Burro 3.29.47,6 + 28.26,8
6 60 km Ladies 3048 Sari Orvola Grooppi Ylläs 3.35.22,1 + 34.01,3
7 60 km Ladies 3029 Jaana Korhonen Velo & Oxygen 3.38.29,8 + 37.09,0
8 60 km Ladies 3045 Jaana Nyman Kuopio 3.43.11,1 + 41.50,3
9 60 km Ladies 3055 Hanna Saarenpää Tampere 3.43.22,2 + 42.01,4
10 60 km Ladies 3049 Heli Ovaska Paksukumi Team 3.44.13,8 + 42.53,0
11 60 km Ladies 3031 Mari Kupiainen Helsinki 3.46.04,1 + 44.43,3
12 60 km Ladies 3072 Annmari Viljanmaa KÄÄK 3.58.01,1 + 56.40,3
13 60 km Ladies 3044 Arja Nuolioja Puuppola rules 4.00.38,1 + 59.17,3
14 60 km Ladies 3004 Ülle Ambos Jõelähtme Singel 4.04.07,7 + 1.02.46,9
15 60 km Ladies 3050 Liisa Paakkanen Turku 4.07.10,5 + 1.05.49,7
16 60 km Ladies 3018 Niina Jaako LänRa 4.10.30,7 + 1.09.09,9
17 60 km Ladies 3023 Saila Karhu Järvenpää 4.10.54,2 + 1.09.33,4
18 60 km Ladies 3019 Riikka Jäntti Tiirismaan Tiisselit/Järvenpää 4.12.17,7 + 1.10.56,9
19 60 km Ladies 3013 Marianna Hietamäki Velo & Oxygen 4.13.47,6 + 1.12.26,8
20 60 km Ladies 3063 Ida Sten Urheilulasit.fi 4.15.59,3 + 1.14.38,5
21 60 km Ladies 3032 Heidi Kyyrönen Rovaniemi 4.17.38,3 + 1.16.17,5
22 60 km Ladies 3066 Jaana Tervo ilmajoen kisailijat 4.18.41,6 + 1.17.20,8
23 60 km Ladies 3030 Maija Koskimäki Ilmajoen Kisailijat 4.21.05,4 + 1.19.44,6
24 60 km Ladies 3062 Emma Sten Urheilulasit.fi 4.23.22,7 + 1.22.01,9
25 60 km Ladies 3002 Johanna Alppi Rovaniemi 4.24.01,3 + 1.22.40,5
26 60 km Ladies 3035 Tiia Lehtola Team Vastapallo 4.26.42,7 + 1.25.21,9
27 60 km Ladies 3007 Peppi Aralehto helsinki triathlon 4.27.42,8 + 1.26.22,0
28 60 km Ladies 3078 Niina Kupiainen HTH 4.35.07,0 + 1.33.46,2
29 60 km Ladies 3006 Sari Anttila Halkia 4.38.16,9 + 1.36.56,1
30 60 km Ladies 3059 Tarja Silfver Kouvola 4.39.09,3 + 1.37.48,5
31 60 km Ladies 3025 Nina Kari ESPOO 4.42.06,2 + 1.40.45,4
32 60 km Ladies 3073 Sini Välimäki MTB Oulu 4.42.32,2 + 1.41.11,4
33 60 km Ladies 3076 Anne Willems Kaupin Kanuunat 4.43.35,5 + 1.42.14,7
34 60 km Ladies 3046 Anna Ojala MtbCentre.fi/Starless 4.44.12,9 + 1.42.52,1
35 60 km Ladies 3039 Räsänen Marja Nilsiän Nujakka/suunnistus 4.44.37,5 + 1.43.16,7
36 60 km Ladies 3080 Maria Pekkarinen Etelä-Helsingin Pulkka 4.47.07,4 + 1.45.46,6
37 60 km Ladies 3021 Mari Jääger Jõelähtme Singel 4.49.39,3 + 1.48.18,5
38 60 km Ladies 3064 Kajsa Sten Urheilulasit.fi 4.50.56,0 + 1.49.35,2
39 60 km Ladies 3057 Johanna Salo Metso MTB 4.54.52,8 + 1.53.32,0
40 60 km Ladies 3075 Johanna Wessman MJKettu 4.58.15,1 + 1.56.54,3
41 60 km Ladies 3074 Pia Wahl Team bunnyhop 2011 4.58.49,5 + 1.57.28,7
42 60 km Ladies 3033 Tarja Kärkkäinen MTB Järvenpää 4.59.13,1 + 1.57.52,3
43 60 km Ladies 3060 Heidi Sillanpää Team bunnyhop 2011 4.59.48,2 + 1.58.27,4
44 60 km Ladies 3017 Leena Isosävi Jyväskylä 5.04.37,1 + 2.03.16,3
45 60 km Ladies 3005 Ethel Ansip CC Rota Mobilis 5.07.40,9 + 2.06.20,1
46 60 km Ladies 3083 Leena Valta Tampere 5.08.35,3 + 2.07.14,5
47 60 km Ladies 3058 Katri Salokuusi Sport Resort Ylläs 5.09.11,8 + 2.07.51,0
48 60 km Ladies 3024 Ulla Karhunen MTB-Turku / Kiukku-Team 5.11.26,1 + 2.10.05,3
49 60 km Ladies 3071 Miia Vatka Rovaniemi 5.14.29,9 + 2.13.09,1
50 60 km Ladies 9185 Maria Metsä-Ketelä Tampere 5.18.42,4 + 2.17.21,6
51 60 km Ladies 3012 Mari Hentunen Espoo 5.19.36,5 + 2.18.15,7
52 60 km Ladies 3011 Jaana Hautamäki Ylistaro 5.30.19,6 + 2.28.58,8
53 60 km Ladies 3027 Marjo Keskinen Ylistaro 5.30.19,7 + 2.28.58,9
54 60 km Ladies 3010 Tiina Hartikainen Kuopio 5.34.53,2 + 2.33.32,4
55 60 km Ladies 3067 Liisa Timlin Paksukumi Team 5.38.21,3 + 2.37.00,5
56 60 km Ladies 3026 Tiina Keino Kuhmalahden Kisa 5.39.46,5 + 2.38.25,7
57 60 km Ladies 3038 Karoliina Mantila helsinki 5.43.56,3 + 2.42.35,5
58 60 km Ladies 3009 Pauliina Forsström Tuusula 5.45.33,1 + 2.44.12,3
59 60 km Ladies 3069 Kati Turunen Helsinki 5.47.55,3 + 2.46.34,5
60 60 km Ladies 3051 Eija Parkkinen Tuusula 5.49.21,4 + 2.48.00,6
61 60 km Ladies 3082 Marika Moilanen Maastiskeza, Iisalmi 6.18.22,7 + 3.17.01,9
62 60 km Ladies 3036 Mirka Lindström Helsinki 6.18.36,5 + 3.17.15,7
63 60 km Ladies 3081 Saija Maaranniitty Vapaahiihtoklubi 6.41.59,6 + 3.40.38,8
64 60 km Ladies 3054 Tiina Pölönen Team Lepokitka 6.45.08,0 + 3.43.47,2
65 60 km Ladies 3043 Mia Nikla Team Lepokitka 6.45.08,2 + 3.43.47,4
66 60 km Ladies 3041 Mari Mäki-Kullas Nokia Outdoor Sports Club 6.48.03,1 + 3.46.42,3
9999 60 km Ladies 3052 Nina Perälä HC Kaivoksela DNF
9999 60 km Ladies 3070 Virpi Uusitalo Oulunsalo DNF
9999 60 km Ladies 3014 Hanna-Riitta Hirvonen Mtbc Pro Napalm DNF
9999 60 km Ladies 3056 Henna Saarinen Orimattilan Toive DNF
1 60 km Ladies over 40 years 3044 Arja Nuolioja Puuppola rules 4.00.38,1
2 60 km Ladies over 40 years 3023 Saila Karhu Järvenpää 4.10.54,2 + 10.16,1
3 60 km Ladies over 40 years 3019 Riikka Jäntti Tiirismaan Tiisselit/Järvenpää 4.12.17,7 + 11.39,6
4 60 km Ladies over 40 years 3025 Nina Kari ESPOO 4.42.06,2 + 41.28,1
5 60 km Ladies over 40 years 3039 Räsänen Marja Nilsiän Nujakka/suunnistus 4.44.37,5 + 43.59,4
6 60 km Ladies over 40 years 3057 Johanna Salo Metso MTB 4.54.52,8 + 54.14,7
7 60 km Ladies over 40 years 3033 Tarja Kärkkäinen MTB Järvenpää 4.59.13,1 + 58.35,0
8 60 km Ladies over 40 years 3067 Liisa Timlin Paksukumi Team 5.38.21,3 + 1.37.43,2
9 60 km Ladies over 40 years 3041 Mari Mäki-Kullas Nokia Outdoor Sports Club 6.48.03,1 + 2.47.25,0
1 60 km Men 6086 Alges Maasikmets Team Extreme Estonia 2.29.49,2
2 60 km Men 6107 Henri Ojala Team Skins/KoIl 2.33.53,8 + 4.04,6
3 60 km Men 6184 Sigvard Kukk Spordipartner 2.35.20,5 + 5.31,3
4 60 km Men 6141 Simo Sohkanen Team Skins / HyPy 2.36.36,2 + 6.47,0
5 60 km Men 6206 Riivo Schumann Team Extreme Estonia 2.40.24,6 + 10.35,4
6 60 km Men 6167 Samuli Visuri CCH 2.42.39,1 + 12.49,9
7 60 km Men 6120 Perttu Pärssinen Kaupin Kanuunat 2.44.51,3 + 15.02,1
8 60 km Men 6035 Dani Härginen MTBCF 2.45.27,6 + 15.38,4
9 60 km Men 6065 Antti Kuitto Team Skins/Hypy 2.45.43,9 + 15.54,7
10 60 km Men 6197 Sami Tyynelä TWD 2.47.31,0 + 17.41,8
11 60 km Men 6135 Alex Schwarz PK Team 2.47.31,1 + 17.41,9
12 60 km Men 6105 Lasse Nõlvik Canon Overall 2.48.49,8 + 19.00,6
13 60 km Men 6216 Jaakko Sorvisto CC Picaro 2.49.47,9 + 19.58,7
14 60 km Men 6051 Kaupo Kattai Team Extreme Estonia 2.49.48,2 + 19.59,0
15 60 km Men 6032 Jeremias Holmberg HyPy/MSC bikes Finland 2.49.54,3 + 20.05,1
16 60 km Men 6118 Pasi Pulkkinen Hypy/Team Skins 2.49.59,3 + 20.10,1
17 60 km Men 6110 Samuli Ollanketo OuTa 2.50.35,0 + 20.45,8
18 60 km Men 6155 Jaakko Toppari Wasa Vélocity 2.51.16,4 + 21.27,2
19 60 km Men 6169 Juha Vähämetsä Itä-Suomen yliopisto 2.51.24,3 + 21.35,1
20 60 km Men 6066 Mika Kukkonen CC-Picaro/imatra 2.52.52,7 + 23.03,5
21 60 km Men 6072 Vallo Kärbo Team Merida 2.52.55,5 + 23.06,3
22 60 km Men 6187 Sakari Lehtinen HyPy 2.53.09,7 + 23.20,5
23 60 km Men 6073 Veljo Kärbo Team Merida 2.53.35,5 + 23.46,3
24 60 km Men 6113 Markus Parkkinen NCK 2.53.49,2 + 24.00,0
25 60 km Men 6074 Tuomas Laine HlT 2.54.52,6 + 25.03,4
26 60 km Men 6180 Jani Ikonen Joensuun pyöräilijät 2.55.33,4 + 25.44,2
27 60 km Men 6067 Andre Kull CC Rota Mobilis 2.55.50,5 + 26.01,3
28 60 km Men 6109 Jerry Oksman Team Skins/Msc-Bikes/HyPy 2.55.58,8 + 26.09,6
29 60 km Men 6076 Aki Lappalainen Sportia Kuopio 2.57.08,2 + 27.19,0
30 60 km Men 6025 Ilkka Heinonen Turku 2.58.36,8 + 28.47,6
31 60 km Men 6189 Jaakko Mursu KuoPys/MBRC 2.58.39,8 + 28.50,6
32 60 km Men 6185 Märt Küüt Spordipartner 2.59.03,6 + 29.14,4
33 60 km Men 6018 Antti Hanhilahti Velo & Oxygen 2.59.28,5 + 29.39,3
34 60 km Men 6119 Jukka Puustinen PK-Team 2.59.42,5 + 29.53,3
35 60 km Men 6209 Kalle Kauppinen Forte Sport 3.00.32,8 + 30.43,6
36 60 km Men 6188 Jaakko Lehtonen Chebici-Isku 3.01.45,7 + 31.56,5
37 60 km Men 6048 Janne Kantanen Ylämylly 3.02.14,5 + 32.25,3
38 60 km Men 6128 Esa Saarijärvi Joensuu 3.02.44,1 + 32.54,9
39 60 km Men 6217 Arto Lehikoinen MTB-Lohja Toy 3.03.05,1 + 33.15,9
40 60 km Men 6133 Ari Sarja Espoo 3.03.12,6 + 33.23,4
41 60 km Men 6063 Kristjan Koppel Team Merida 3.03.55,3 + 34.06,1
42 60 km Men 6170 Heikki Väänänen Kaupin Kanuunat 3.04.43,9 + 34.54,7
43 60 km Men 6015 Marko Haapakoski JYPS 3.04.50,1 + 35.00,9
44 60 km Men 6037 Juhani Ikola Wärtsilä 3.06.14,2 + 36.25,0
45 60 km Men 6200 Mike Miikkola Joensuun Pyöräilijät 3.06.41,1 + 36.51,9
46 60 km Men 6147 Alvar Suisalu CC Rota Mobilis 3.07.09,3 + 37.20,1
47 60 km Men 6083 Petri Lindström KoiI 3.08.13,8 + 38.24,6
48 60 km Men 6165 Timo Vesalo Kuopion Pyöräilyseura Ry 3.08.18,4 + 38.29,2
49 60 km Men 6131 Esko Salo Kuopio 3.08.45,3 + 38.56,1
50 60 km Men 6104 Tommi Nissinen Leosport 3.08.47,1 + 38.57,9
51 60 km Men 6202 Aki Tyynelä Kunto & terveys-lehti 3.09.26,3 + 39.37,1
52 60 km Men 6004 Mikko Alajoki Vantaa 3.09.31,2 + 39.42,0
53 60 km Men 7295 Jussi Vasama Telemark Team Ørn 3.09.31,8 + 39.42,6
54 60 km Men 6140 Lauri Siukola Hyvinkään Pyöräilijät 3.09.50,4 + 40.01,2
55 60 km Men 6029 Priit Hermet Team Extreme Estonia 3.10.01,4 + 40.12,2
56 60 km Men 6078 Matti Laurila NCK 3.10.21,7 + 40.32,5
57 60 km Men 7312 Henri Ahonen Kouvola 3.10.56,7 + 41.07,5
58 60 km Men 6179 Jussi Honkio Vantaa 3.12.22,1 + 42.32,9
59 60 km Men 6096 Petteri Mustakallio KUOPIO 3.12.26,3 + 42.37,1
60 60 km Men 6145 Mattias Stenmark NCK 3.12.52,7 + 43.03,5
61 60 km Men 6213 Jani Lahti PlusArkkitehdit 3.13.26,6 + 43.37,4
62 60 km Men 6196 Heikki Tukki Team Forte Sport 3.13.30,7 + 43.41,5
63 60 km Men 6111 Miikka Orvola Grooppi Ylläs 3.13.47,0 + 43.57,8
64 60 km Men 7159 Antti-Kalle Länsman MTB Oulu 3.14.28,5 + 44.39,3
65 60 km Men 7329 Juha Korpinen imatra 3.14.56,4 + 45.07,2
66 60 km Men 6114 Risto Parviainen Helsinki 3.15.01,4 + 45.12,2
67 60 km Men 6039 Mikko Jokinen TaBC 3.15.53,2 + 46.04,0
68 60 km Men 6157 Antti Torvinen Varkauden palomiesurheilijat 3.16.19,9 + 46.30,7
69 60 km Men 6097 Jyrki Mustonen KuoPyS 3.16.45,4 + 46.56,2
70 60 km Men 7149 Mika Liimatainen Auto-Kymi Oy 3.17.05,1 + 47.15,9
71 60 km Men 6194 Jukka-Pekka Santala Chebici-Isku 3.17.26,5 + 47.37,3
72 60 km Men 6068 Mikko Kupiainen MTBCF 3.17.48,3 + 47.59,1
73 60 km Men 6099 Kari Myllymäki kokkola 3.17.57,9 + 48.08,7
74 60 km Men 6010 Ville-Petteri Brax Ylivieska 3.20.00,9 + 50.11,7
75 60 km Men 6159 Mikko Turunen Suklaamunat Racing 3.20.07,2 + 50.18,0
76 60 km Men 6060 Eero Kiskonen Arctic Sport Club 3.20.13,7 + 50.24,5
77 60 km Men 6026 Jukka Heinonen OULU 3.20.18,3 + 50.29,1
78 60 km Men 6134 Pasi Savolainen KuoPys 3.20.43,4 + 50.54,2
79 60 km Men 6059 Petri Kiljunen Mikkeli 3.20.57,2 + 51.08,0
80 60 km Men 6057 Pertti Kiiskinen Liikuntakeskus Pulssi 3.20.58,8 + 51.09,6
81 60 km Men 6214 Kai Holkeri Hiiltomiehet 3.20.59,3 + 51.10,1
82 60 km Men 7282 Petri Tuominen MTB-turku 3.21.02,1 + 51.12,9
83 60 km Men 6020 Mikael Hautamäki Helsinki 3.21.04,3 + 51.15,1
84 60 km Men 6023 Kauko Heinikoski IiHS 3.21.27,9 + 51.38,7
85 60 km Men 6132 Ossi Salokannel MTB-Turku 3.21.30,7 + 51.41,5
86 60 km Men 6122 Roope Rajaranta HU-46 3.21.49,4 + 52.00,2
87 60 km Men 6070 Juho Kyllönen Vo2Magnum 3.22.13,3 + 52.24,1
88 60 km Men 6207 Perttula Ismo pkk 3.22.39,1 + 52.49,9
89 60 km Men 6094 Jani Mikkonen CCH 3.22.46,1 + 52.56,9
90 60 km Men 6044 Matti Kailasalo Joensuu 3.23.40,2 + 53.51,0
91 60 km Men 7190 Niklas Nyman Jakobstad 3.24.34,1 + 54.44,9
92 60 km Men 7228 Jukka Rintala e-pmmk 3.24.36,1 + 54.46,9
93 60 km Men 6143 Gökhan Soner helsinki 3.24.57,7 + 55.08,5
94 60 km Men 6151 V-M Tiainen Jyps 3.24.59,1 + 55.09,9
95 60 km Men 7199 Kai Patjas Iitti 3.25.01,1 + 55.11,9
96 60 km Men 6186 Jukka Laine HOLLOLA 3.25.05,6 + 55.16,4
97 60 km Men 6117 Matti Pokkinen Rottacycling 3.25.14,9 + 55.25,7
98 60 km Men 6002 Tuomas Ahola Nivalan Urheilijat 3.25.16,7 + 55.27,5
99 60 km Men 6028 Timo Henttonen Korson kaiku 3.26.05,1 + 56.15,9
100 60 km Men 6050 Janne Karhu Morenia Oy 3.26.10,0 + 56.20,8
101 60 km Men 6156 Niko Torvela HTH Helsigin Työväen Hiihtäjät 3.26.11,3 + 56.22,1
102 60 km Men 6017 Teemu Hakkarainen äijälä 3.26.20,7 + 56.31,5
103 60 km Men 6160 Simo Turunen Suklaamunat Racing 3.26.40,0 + 56.50,8
104 60 km Men 6093 Ari Mikkonen Joensun Pyöräilijät 3.26.57,2 + 57.08,0
105 60 km Men 7379 Janne Karvinen Kouvola 3.27.08,7 + 57.19,5
106 60 km Men 6058 Mikko Kiljunen Vehkataipaleen melaveikot 3.27.09,8 + 57.20,6
107 60 km Men 7323 Usko Juntunen Iisalmi 3.27.24,3 + 57.35,1
108 60 km Men 6041 Auru Jouni MTBCF 3.27.26,9 + 57.37,7
109 60 km Men 6171 Pekka Väätäinen Kuopio 3.27.39,7 + 57.50,5
110 60 km Men 7276 Lauri Tossavainen muumilaakso racing 3.27.43,6 + 57.54,4
111 60 km Men 6164 Petri Valkeamäki Jyps 3.27.44,7 + 57.55,5
112 60 km Men 6082 Tomi Lindfors Vantaa 3.27.49,2 + 58.00,0
113 60 km Men 6108 Jaakko Ojala Lemminkäinen Talo Oy 3.27.52,3 + 58.03,1
114 60 km Men 6001 Esko Aapio Korson Kaiku 3.27.55,8 + 58.06,6
115 60 km Men 6210 Sakari Hinkkala Kuhmalahden Kisa 3.28.01,0 + 58.11,8
116 60 km Men 6098 Wille Mustonen Team Kyytijannut 3.28.18,0 + 58.28,8
117 60 km Men 7346 Olli Pohjonen Helsinki 3.28.41,6 + 58.52,4
118 60 km Men 6177 Tuomas Helistö Espoo 3.29.17,9 + 59.28,7
119 60 km Men 7275 Marek Tõnismäe CC Rota Mobilis 3.29.47,0 + 59.57,8
120 60 km Men 7307 Arvi Väänänen Tampere 3.29.49,8 + 1.00.00,6
121 60 km Men 6129 Ari Saastamoinen Ylä-savon Rasti 3.29.57,1 + 1.00.07,9
122 60 km Men 6183 Pekka Keski-Rahkonen Kuopio 3.30.26,0 + 1.00.36,8
123 60 km Men 6103 Janne Nieminen JytkyVenture 3.30.33,3 + 1.00.44,1
124 60 km Men 6198 Markku Koljonen KUOPIO 3.30.35,3 + 1.00.46,1
125 60 km Men 6124 Aleksi Rauhanen Varkauden palomiesurheilijat 3.30.38,0 + 1.00.48,8
126 60 km Men 6071 Teemu Kähkönen Helsinki 3.31.09,5 + 1.01.20,3
127 60 km Men 7186 Sampsa Nukarinen Sporttikojootti.fi 3.31.26,1 + 1.01.36,9
128 60 km Men 6027 Eero Heiskanen VO2Magnum 3.31.28,3 + 1.01.39,1
129 60 km Men 6007 Aki Auvinen Helsinki 3.31.39,6 + 1.01.50,4
130 60 km Men 7015 Jussi Ernamo AS Romulus 3.32.25,7 + 1.02.36,5
131 60 km Men 6024 Petri Heinikoski Kuopio 3.32.31,9 + 1.02.42,7
132 60 km Men 6153 Antti Tikkanen Imatran urheilijat 3.32.36,5 + 1.02.47,3
133 60 km Men 7176 Salomon Nelimarkka Jyväskylä 3.33.00,7 + 1.03.11,5
134 60 km Men 7324 Panu Kallio Pakilan Veto 3.33.03,8 + 1.03.14,6
135 60 km Men 7320 Karhu Henri SkiBike Team 3.33.07,3 + 1.03.18,1
136 60 km Men 6080 Pekka Lehto Team Cahva 3.33.42,4 + 1.03.53,2
137 60 km Men 6091 Kalevi Mattila PPP-97 3.33.57,2 + 1.04.08,0
138 60 km Men 7212 Tuomas Pirkkalainen Kuikka 3.34.03,3 + 1.04.14,1
139 60 km Men 6049 Jarkko Kantola Kajaani 3.34.20,5 + 1.04.31,3
140 60 km Men 6142 Arto Soisalo Espoo 3.34.24,8 + 1.04.35,6
141 60 km Men 6005 Antti Artimo Espoo 3.34.29,8 + 1.04.40,6
142 60 km Men 6172 Peter Waenerberg Vantaa 3.34.30,0 + 1.04.40,8
143 60 km Men 6211 Jari Lehikoinen Team Kyytijannut 3.34.34,2 + 1.04.45,0
144 60 km Men 7031 Sauli Hanski Muumilaakso Racing 3.34.57,4 + 1.05.08,2
145 60 km Men 6148 Petteri Suomalainen savonlinna 3.35.00,3 + 1.05.11,1
146 60 km Men 7097 Mikko Koivula MTBOulu 3.35.11,8 + 1.05.22,6
147 60 km Men 6101 Kimmo Niemi Jytkyventure 3.35.12,6 + 1.05.23,4
148 60 km Men 6176 Jere Ylönen Lahti 3.35.20,8 + 1.05.31,6
149 60 km Men 6149 Jaakko Suomu Kammenkiertäjät 3.35.33,3 + 1.05.44,1
150 60 km Men 7112 Asse Kotsalainen CC Rota Mobilis 3.35.50,6 + 1.06.01,4
151 60 km Men 7002 Timo Aalto KOUVOLA 3.36.13,3 + 1.06.24,1
152 60 km Men 7360 Olli Häyry Polkupyörä Etappi 3.36.30,7 + 1.06.41,5
153 60 km Men 6022 Jarkko Heikura MTBCF 3.36.32,9 + 1.06.43,7
154 60 km Men 7057 Juha Häkkinen Nokia Outdoor Sports Club 3.36.33,8 + 1.06.44,6
155 60 km Men 6034 Herkko Hämäläinen Mikkeli 3.36.39,1 + 1.06.49,9
156 60 km Men 6090 Teijo Marttinen Team Jumi 3.36.39,4 + 1.06.50,2
157 60 km Men 7266 Mikko Takamaa Merikaarto 3.36.40,2 + 1.06.51,0
158 60 km Men 6061 Janne Kivelä Helsingin Työväen Hiihtäjät 3.36.55,5 + 1.07.06,3
159 60 km Men 7110 Janne Koskinen JytkyVenture 3.37.10,3 + 1.07.21,1
160 60 km Men 7182 Ismo Nikkonen Varkauden Palomiesurheilijat 3.37.18,1 + 1.07.28,9
161 60 km Men 6106 Jukka Oikarinen Oulu 3.37.27,7 + 1.07.38,5
162 60 km Men 6152 Arto Tikkala Wasa Vélocity 3.37.33,3 + 1.07.44,1
163 60 km Men 8199 Janne Penttilä Ferroplan Oy 3.37.39,0 + 1.07.49,8
164 60 km Men 7063 Santeri Jokinen Team Välikuolema 3.37.43,6 + 1.07.54,4
165 60 km Men 6062 Kari Kolehmainen PPPMtb 3.37.45,4 + 1.07.56,2
166 60 km Men 7055 Henri Huossa Kynäniska Racing Team 3.38.06,3 + 1.08.17,1
167 60 km Men 7322 Juha Jokinen Espoo 3.38.06,4 + 1.08.17,2
168 60 km Men 6125 Jani Ruohola Kirkkonummi 3.38.34,4 + 1.08.45,2
169 60 km Men 7347 Valtteri Putkonen Pakilan Veto 3.38.38,3 + 1.08.49,1
170 60 km Men 7179 Jarno P Nieminen Team Välikuolema 3.38.47,6 + 1.08.58,4
171 60 km Men 6040 Antti Jokkala Mtb Oulu 3.38.56,8 + 1.09.07,6
172 60 km Men 6192 Jani Pitkänen HPU / Pelikaani Turbiinissa 3.38.58,6 + 1.09.09,4
173 60 km Men 7144 Kuido Lemloch Alliku küla,Saue vald,Laagri,Harjumaa 3.39.12,4 + 1.09.23,2
174 60 km Men 8205 Juha Pikkarainen Susiteam 3.39.14,0 + 1.09.24,8
175 60 km Men 7053 Matias Hovi Lappeenranta 3.39.20,8 + 1.09.31,6
176 60 km Men 6019 Timo Harikoski MTB Turku 3.39.44,0 + 1.09.54,8
177 60 km Men 6055 Anti Kauk cc rota mobilis 3.39.45,8 + 1.09.56,6
178 60 km Men 6137 Erkki Selin Helsinki 3.39.52,2 + 1.10.03,0
179 60 km Men 6053 Kimmo Kattelus PPP-97 3.39.53,1 + 1.10.03,9
180 60 km Men 7318 Lauri Hasanen Cycle Center Helsinki 3.40.05,0 + 1.10.15,8
181 60 km Men 6052 Keijo Kattelus PPP-97 3.40.52,2 + 1.11.03,0
182 60 km Men 7092 Teemu Kinnari HOLILO BCK 3.41.20,5 + 1.11.31,3
183 60 km Men 7132 Lauri Laine Mountain Bike Club Finland ry 3.41.23,8 + 1.11.34,6
184 60 km Men 6016 Kim Hagman MC Pellet 3.41.42,5 + 1.11.53,3
185 60 km Men 7059 Henrikki Ijäs Suomun Hiihtokoulu 3.41.52,5 + 1.12.03,3
186 60 km Men 7130 Jussi Laine SkiBikeTeam 3.41.53,7 + 1.12.04,5
187 60 km Men 7367 Jukka-Pekka Multasuo Metso MTB 3.41.59,0 + 1.12.09,8
188 60 km Men 6087 Mikko Mannari Pilkanmaa 3.42.05,5 + 1.12.16,3
189 60 km Men 6038 Mikko Jaakonsaari Klupi JuMiTu 3.42.23,0 + 1.12.33,8
190 60 km Men 7161 Henri Maikkula Jellonat 3.42.46,0 + 1.12.56,8
191 60 km Men 7141 Mika Lehtonen turku 3.42.49,5 + 1.13.00,3
192 60 km Men 7341 Jaakko Niemelä Team Ritis 3.43.01,9 + 1.13.12,7
193 60 km Men 7289 Urpo Utriainen Metso MTB 3.43.24,0 + 1.13.34,8
194 60 km Men 7291 Vesa Uusitalo Team Välikuolema 3.43.32,1 + 1.13.42,9
195 60 km Men 7241 Ari-Pekka Salovaara Oulu 3.43.32,8 + 1.13.43,6
196 60 km Men 7042 Ilpo Heiskanen Tampere 3.43.33,1 + 1.13.43,9
197 60 km Men 6181 Jarmo Jääskeläinen Cycling El Burro 3.43.45,6 + 1.13.56,4
198 60 km Men 6127 Lasse Saarela HyPy 3.43.46,5 + 1.13.57,3
199 60 km Men 6193 Vesa Roivainen Hyvinkää 3.43.47,3 + 1.13.58,1
200 60 km Men 7362 Mikko Ahtiainen kahvakopla 3.43.50,7 + 1.14.01,5
201 60 km Men 7255 Henrik Snellman nck 3.43.52,1 + 1.14.02,9
202 60 km Men 7330 Auvo Kukkonen EKI 3.43.52,6 + 1.14.03,4
203 60 km Men 7006 Aki Ahtiainen Tampere 3.44.12,8 + 1.14.23,6
204 60 km Men 6144 Thomas Steiner Swisspower Mountainbike-Team 3.44.16,9 + 1.14.27,7
205 60 km Men 6077 Jarkko Lappalainen Tawast cycling club 3.44.25,3 + 1.14.36,1
206 60 km Men 7260 Tero Suihkonen Sähköankerias 3.44.30,1 + 1.14.40,9
207 60 km Men 6150 Janne Tepponen PPPMtb 3.44.32,8 + 1.14.43,6
208 60 km Men 7292 Visa Vaara JYPS 3.44.34,9 + 1.14.45,7
209 60 km Men 6112 Jukka Pahajoki JYPS 3.44.40,0 + 1.14.50,8
210 60 km Men 9003 Esa Andstén El Pantera 3.44.43,8 + 1.14.54,6
211 60 km Men 7096 Jouni Koistinen Kuopion ilmaisajelijat 3.45.00,1 + 1.15.10,9
212 60 km Men 7327 Hannu Kisonen Siilinjärvi+ 3.45.01,8 + 1.15.12,6
213 60 km Men 8361 Jari Liski Helsinki 3.45.16,8 + 1.15.27,6
214 60 km Men 7188 Janne Nurminen tervakoski 3.45.30,0 + 1.15.40,8
215 60 km Men 7023 Sampo Haapoja SPP-56 3.45.45,7 + 1.15.56,5
216 60 km Men 6056 Petri Keskitalo Paksukumi Team 3.45.46,9 + 1.15.57,7
217 60 km Men 7035 Juho Hatakka fc kokemus 3.45.48,9 + 1.15.59,7
218 60 km Men 6064 Janne Koski PK-Team 3.46.01,5 + 1.16.12,3
219 60 km Men 7136 Mikael Lamberg AS Romulus 3.46.03,6 + 1.16.14,4
220 60 km Men 8098 Mika Kilpinen Salo 3.46.21,5 + 1.16.32,3
221 60 km Men 6075 Ilkka Laivaara Helsinki 3.46.28,1 + 1.16.38,9
222 60 km Men 6008 Maxim Borodulin KINEF 3.46.31,4 + 1.16.42,2
223 60 km Men 6173 Jouni Westerholm hypy 3.46.32,0 + 1.16.42,8
224 60 km Men 7060 Turo Jakonen MetsoMTB 3.46.45,9 + 1.16.56,7
225 60 km Men 7076 Kai Kantanen Helly Hansen 3.46.48,6 + 1.16.59,4
226 60 km Men 7218 Sakari Pynnöniemi MTBCF 3.46.55,6 + 1.17.06,4
227 60 km Men 8357 Pasi Laurila Viinikan Siniset 3.47.11,7 + 1.17.22,5
228 60 km Men 6031 Emil Holmberg Kammenkiertäjät 3.47.15,5 + 1.17.26,3
229 60 km Men 6154 Mika Tonder RS Käyhkää 3.47.36,0 + 1.17.46,8
230 60 km Men 6085 Joni Luomanen Onkiniemen Kuntomiehet 3.47.37,2 + 1.17.48,0
231 60 km Men 7198 Niko Partanen Veikkola 3.48.15,0 + 1.18.25,8
232 60 km Men 7073 Simo Kalatie United Bikers 3.48.15,3 + 1.18.26,1
233 60 km Men 7027 Sami Hakala Team BUFF Finland 3.48.29,4 + 1.18.40,2
234 60 km Men 6163 Juha Vainikka Lahti 3.48.48,3 + 1.18.59,1
235 60 km Men 7309 Mika Ylikojola Jyväskylä 3.48.48,7 + 1.18.59,5
236 60 km Men 7202 Janne Peippo MTB-Turku 3.49.16,0 + 1.19.26,8
237 60 km Men 8217 Antti Pönni UNBS 3.49.17,9 + 1.19.28,7
238 60 km Men 6161 Jukka Tuura PPPMtb 3.49.21,3 + 1.19.32,1
239 60 km Men 7151 Mika Liukkonen Lahti 3.49.39,1 + 1.19.49,9
240 60 km Men 7369 Marcus Bergman BERGMAN'bikes 3.49.41,0 + 1.19.51,8
241 60 km Men 7357 Björn Åkerlund NCK 3.49.46,1 + 1.19.56,9
242 60 km Men 7029 Sami Hakola Tampere 3.49.46,2 + 1.19.57,0
243 60 km Men 8066 Joni Hätinen UNBS2 3.49.46,6 + 1.19.57,4
243 60 km Men 6014 Lauri Ferrer MC Pellet 3.49.46,6 + 1.19.57,4
245 60 km Men 6208 Hannu Mahlberg Cycling El Burro 3.49.53,0 + 1.20.03,8
246 60 km Men 6012 Johan Eklund Turku 3.50.10,2 + 1.20.21,0
247 60 km Men 7034 Petteri Hartikainen Hypy 3.50.29,7 + 1.20.40,5
248 60 km Men 7100 Jussi Komulainen Chateaubriand 3.50.45,8 + 1.20.56,6
249 60 km Men 7139 Niko Laurila PORVOON IKÄMIEHET METSÄSSÄ 3.50.49,0 + 1.20.59,8
250 60 km Men 7113 Henri Kouhia Brand Factory Finland Oy 3.50.53,6 + 1.21.04,4
251 60 km Men 6212 Vesa Menlös Veittijärven Dynamo 3.51.21,0 + 1.21.31,8
252 60 km Men 7093 Ville Kivinen Team Pirttiharju 3.51.28,2 + 1.21.39,0
253 60 km Men 7054 Aki Huhtala Nokia Outdoor Sports Club 3.51.28,4 + 1.21.39,2
254 60 km Men 7049 Markus Hirvonen Joensuun Pyöräilijät 3.51.37,3 + 1.21.48,1
255 60 km Men 7103 Aki Korhonen MTB-Turku 3.51.40,8 + 1.21.51,6
256 60 km Men 7003 Samuli Ahmaoja Korson Kaiku 3.51.43,8 + 1.21.54,6
257 60 km Men 7273 Kimmo Tokkari JumiKlossi 3.51.44,1 + 1.21.54,9
258 60 km Men 7375 Markku Laakso Mikkeli 3.51.44,4 + 1.21.55,2
259 60 km Men 8034 Tommi Hassinen Kokkola 3.51.49,8 + 1.22.00,6
260 60 km Men 7366 Mäkelä Petri Dna Pinna 3.51.58,0 + 1.22.08,8
261 60 km Men 6009 Antti Brax CCH 3.52.05,5 + 1.22.16,3
262 60 km Men 7200 Kauko Patjas Herrala 3.52.23,7 + 1.22.34,5
263 60 km Men 7239 Mikko Saastamoinen Trevils 3.52.24,8 + 1.22.35,6
264 60 km Men 7091 Mikko Kemppi TAHKOcom 3.52.25,4 + 1.22.36,2
265 60 km Men 7118 Kimmo Kunnari MTBCF 3.52.28,7 + 1.22.39,5
266 60 km Men 7313 John Björkskog Loviisa 3.52.32,7 + 1.22.43,5
267 60 km Men 7287 Kyösti Törnqvist Wasa Natural Born Riders 3.52.33,2 + 1.22.44,0
268 60 km Men 8294 Raimo Tuokko Mtb-Järvenpää 3.53.02,1 + 1.23.12,9
269 60 km Men 7152 Teemu Loman Team Ruuvikäsi 3.53.04,5 + 1.23.15,3
270 60 km Men 6178 Eero Hellgrén Team Kyytijannut 3.53.05,3 + 1.23.16,1
271 60 km Men 7227 Michael Richnau MTBCF 3.53.08,0 + 1.23.18,8
272 60 km Men 7240 Anssi Salminen lago di likolahti 3.53.28,6 + 1.23.39,4
273 60 km Men 6088 Mika Manninen Danske Markets Finland 3.53.32,6 + 1.23.43,4
274 60 km Men 7085 Vesa Kasari MTB Järvenpää 3.53.34,9 + 1.23.45,7
275 60 km Men 7192 Anti Oot Team Extreme 3.53.44,0 + 1.23.54,8
276 60 km Men 7117 Heikki Kulmala Supersport Bike Team 3.53.49,0 + 1.23.59,8
277 60 km Men 7372 Kai Pajarinen Pelikaani turpiinissa 3.54.01,5 + 1.24.12,3
278 60 km Men 7332 Saku Laine Pakilan Veto 3.54.03,0 + 1.24.13,8
279 60 km Men 7283 Jarkko Turtiainen Xtri Lahti 3.54.07,9 + 1.24.18,7
280 60 km Men 7067 Matti Jäntti Espoo 3.54.19,0 + 1.24.29,8
281 60 km Men 7251 Ilkka Sinkkonen karhukakkion hiihtäjät 3.54.34,2 + 1.24.45,0
282 60 km Men 8032 Jarkko Hakanen Vantaa 3.54.36,5 + 1.24.47,3
283 60 km Men 7374 Mikael Paajanen HC-Kaivoksela 3.54.42,5 + 1.24.53,3
284 60 km Men 7030 Johannes Hannila Kaupin Kanuunat 3.54.49,0 + 1.24.59,8
285 60 km Men 8033 Harri Hakavuori Team Garmin 3.54.52,7 + 1.25.03,5
286 60 km Men 7195 Sami Paajanen Korson Kaiku 3.54.55,0 + 1.25.05,8
287 60 km Men 7044 Jani Helén Helsinki 3.54.59,4 + 1.25.10,2
288 60 km Men 7290 Juha Uusi-Laitila NOPANKYLÄ FREERIDE 3.55.04,2 + 1.25.15,0
289 60 km Men 8226 Jani Ravantti MTBCF 3.55.16,3 + 1.25.27,1
290 60 km Men 7272 Petri Toijonen Mikkelin Hinauskuljetus 3.55.18,7 + 1.25.29,5
291 60 km Men 7217 Juha Puustinen PPP-97 3.55.31,6 + 1.25.42,4
292 60 km Men 7040 Ismo Heikkinen SKI BIKE TEAM 3.55.43,8 + 1.25.54,6
293 60 km Men 7150 Tuukka Linnas Klupi Jumitu 3.55.48,5 + 1.25.59,3
294 60 km Men 7016 Marko Ervast Luistava Polku 3.56.04,1 + 1.26.14,9
295 60 km Men 7319 Antti Heikkinen SkiBikeTeam 3.56.15,5 + 1.26.26,3
296 60 km Men 7205 Antti Peltonen Joutsa 3.56.23,3 + 1.26.34,1
297 60 km Men 7297 Jani Venäläinen Metso MTB 3.56.30,9 + 1.26.41,7
298 60 km Men 7147 Timo Leskinen FCG 3.56.34,1 + 1.26.44,9
299 60 km Men 7230 Timo Rintala helsinki 3.56.34,6 + 1.26.45,4
300 60 km Men 7107 Esa Kortetjärvi Korson Kaiku 3.56.35,7 + 1.26.46,5
301 60 km Men 7252 Julius Sipilä Ajokoirat 3.56.37,8 + 1.26.48,6
302 60 km Men 7131 Jyrki Laine orimattila 3.56.46,7 + 1.26.57,5
303 60 km Men 7204 Henri Pellinen Imatra 3.56.47,1 + 1.26.57,9
304 60 km Men 8080 Jari Jääskeläinen laukaa 3.56.50,7 + 1.27.01,5
305 60 km Men 8220 Jarno Rannikko Helsinki 3.56.53,0 + 1.27.03,8
306 60 km Men 7087 Petri Kauppi ESPOO 3.57.00,0 + 1.27.10,8
307 60 km Men 7175 Miikael Nelimarkka Espoo 3.57.04,0 + 1.27.14,8
308 60 km Men 7106 Ville Korhonen Helsinki 3.57.09,0 + 1.27.19,8
309 60 km Men 8194 Tapio Pelkonen Hämeenlinna 3.57.13,1 + 1.27.23,9
310 60 km Men 7203 Jari Pelkonen Vantaa 3.57.20,3 + 1.27.31,1
311 60 km Men 7005 Mika Ahola Lahti 3.57.21,9 + 1.27.32,7
312 60 km Men 7125 Antti Kärkkäinen Espoo 3.57.28,2 + 1.27.39,0
313 60 km Men 7039 Jarmo Heikkilä Jyväskylä 3.57.28,3 + 1.27.39,1
314 60 km Men 8211 Sami Purmonen Kaupin Kanuunat 3.57.28,9 + 1.27.39,7
315 60 km Men 7098 Jari Koivuluoma SPP-56 3.57.43,8 + 1.27.54,6
316 60 km Men 7004 Tero Aho PK Team 3.57.55,3 + 1.28.06,1
317 60 km Men 7301 Olli Vilppola Mtb-centre.fi/starless 3.58.04,1 + 1.28.14,9
318 60 km Men 7172 Olli Mylläri MTBCentre.Fi / Starless 3.58.04,6 + 1.28.15,4
319 60 km Men 7214 Arto Punti Hypy 3.58.06,1 + 1.28.16,9
320 60 km Men 7048 Teemu Hiltunen Lappeenranta 3.58.12,5 + 1.28.23,3
321 60 km Men 8115 Vesa Kunnari Tuusula 3.58.13,0 + 1.28.23,8
321 60 km Men 8270 Jouko Sormunen Metso MTB 3.58.13,0 + 1.28.23,8
323 60 km Men 7242 Teemu Saramäki Joensuun Pyöräilijät 3.58.17,1 + 1.28.27,9
324 60 km Men 8372 Tommi Terävä UPM RFID 3.58.17,6 + 1.28.28,4
325 60 km Men 8210 Jouni Purhonen Poitsila 3.58.30,3 + 1.28.41,1
326 60 km Men 7231 Teemu Ripatti ESLi 3.58.45,6 + 1.28.56,4
327 60 km Men 7361 Teo Sillanpää Helsinki 3.58.56,2 + 1.29.07,0
328 60 km Men 7089 Hansi Keijonen Haarajoki-SS 3.58.58,0 + 1.29.08,8
329 60 km Men 7137 Juha Lantto JyMa MTB 3.58.58,4 + 1.29.09,2
330 60 km Men 8190 Mika Parviainen Lahti 3.59.03,3 + 1.29.14,1
331 60 km Men 7370 Tuomas Ollanketo Oulun Tarmo 3.59.06,9 + 1.29.17,7
332 60 km Men 8133 Teppo Lehtonen Valkeakoski 3.59.14,5 + 1.29.25,3
333 60 km Men 7066 Jarmo Jämsén Läskikymppi Freeride Team 3.59.20,0 + 1.29.30,8
334 60 km Men 7373 Jimmy Doyle Specialized 3.59.43,3 + 1.29.54,1
335 60 km Men 7194 Ari Paajanen Vantaa 3.59.53,2 + 1.30.04,0
336 60 km Men 7045 Matias Hemmilä Pensan Kartti 3.59.57,9 + 1.30.08,7
337 60 km Men 7068 Matti Järvinen Fillarin Painajat-Team 3.59.58,0 + 1.30.08,8
338 60 km Men 7189 Jarkko Nyman Tour de Lauttasaari 3.59.59,5 + 1.30.10,3
339 60 km Men 8109 Juha-Matti Kotiranta Team JuMi 4.00.06,3 + 1.30.17,1
340 60 km Men 7305 Janne Välimäki MTB Järvenpää 4.00.07,4 + 1.30.18,2
341 60 km Men 8305 Kari Vasko puuppola rules 4.00.22,5 + 1.30.33,3
342 60 km Men 7315 Janne Broman MuumilaaksoRacing 4.00.28,3 + 1.30.39,1
343 60 km Men 8172 Jukka Nieminen Jämsä 4.00.34,7 + 1.30.45,5
344 60 km Men 7079 Kristian Karell Espoo 4.00.51,8 + 1.31.02,6
345 60 km Men 7142 Tuomo Lehtovaara Kauniainen 4.00.55,0 + 1.31.05,8
346 60 km Men 7253 Atte Sipola Oulu 4.01.04,2 + 1.31.15,0
347 60 km Men 7169 Jukka Meskanen Espoo 4.01.11,2 + 1.31.22,0
348 60 km Men 8326 Tommi Laitervo Turku 4.01.19,4 + 1.31.30,2
349 60 km Men 9189 Mikko Aarras Design Drivers 4.01.19,5 + 1.31.30,3
350 60 km Men 8218 Jussi Pöyry Helsinki 4.01.35,3 + 1.31.46,1
351 60 km Men 6215 Heppu Pentti White Moment amusement Team 4.02.03,3 + 1.32.14,1
352 60 km Men 7058 Jari Ihalainen Klaukkala 4.02.04,1 + 1.32.14,9
353 60 km Men 6182 Hannu Kaikkonen Team Forte Sport 4.02.08,3 + 1.32.19,1
354 60 km Men 7211 Kari Pietikäinen MTBCF 4.02.18,1 + 1.32.28,9
355 60 km Men 7072 Timo Kakko Yli-Ii 4.02.21,2 + 1.32.32,0
356 60 km Men 8297 Madis Tyri CC Rota Mobilis 4.02.27,2 + 1.32.38,0
357 60 km Men 7180 Saku Niinikangas Wasa Natural Born Riders 4.02.29,2 + 1.32.40,0
358 60 km Men 8121 Juho Lahti Ferroplan Oy 4.02.33,3 + 1.32.44,1
359 60 km Men 7236 Jonas Rönnbacka PORVOO 4.02.54,3 + 1.33.05,1
360 60 km Men 7235 Jockum Rönnbacka Jakobstad 4.02.54,4 + 1.33.05,2
361 60 km Men 7126 Timo Köykkä Lappeenranta 4.03.13,7 + 1.33.24,5
362 60 km Men 7263 Jari Susimaa Helsinki 4.03.18,1 + 1.33.28,9
363 60 km Men 7086 Johannes Kauppi Slimboys 4.03.28,1 + 1.33.38,9
364 60 km Men 8286 Jusu Toivonen Pyhätunturi 4.03.47,5 + 1.33.58,3
365 60 km Men 6199 Kai Kuikkaniemi Maddupe MB Sport 4.03.53,6 + 1.34.04,4
366 60 km Men 8281 Marko Tepponen Nilsiä 4.04.06,1 + 1.34.16,9
367 60 km Men 8167 Mikko Mäntyranta Säkylä 4.04.06,6 + 1.34.17,4
368 60 km Men 8381 Meelis Luiks Jõelähtme Singel 4.04.07,7 + 1.34.18,5
369 60 km Men 6047 Jussi Kallasvuo MC Pellet 4.04.14,5 + 1.34.25,3
370 60 km Men 8254 Jarno Salo Kuntosumppu Rauma 4.04.31,0 + 1.34.41,8
371 60 km Men 8165 Jari Myllyperkiö Järvenpää 4.04.42,8 + 1.34.53,6
372 60 km Men 7071 Tommi Kajasoja Maintpartner 4.04.53,0 + 1.35.03,8
373 60 km Men 7284 Janne Turunen KarSu 4.05.02,7 + 1.35.13,5
374 60 km Men 7167 Pasi Mattila Korson Kaiku 4.05.07,0 + 1.35.17,8
375 60 km Men 7121 Antti Kuvaja Stonesoft 4.05.09,1 + 1.35.19,9
376 60 km Men 8113 Esa Kuivaniemi Helsinki 4.05.12,6 + 1.35.23,4
377 60 km Men 8055 Antti Huovinen Vieremä 4.05.17,1 + 1.35.27,9
378 60 km Men 7333 Timo Laine Pakilan Veto 4.05.24,1 + 1.35.34,9
379 60 km Men 8267 Harri Smolander KUOPIO 4.05.34,3 + 1.35.45,1
380 60 km Men 7259 Pekka Suhonen EB MTB Team 4.05.37,1 + 1.35.47,9
381 60 km Men 7215 Jari Pursiainen Joensuun Pyöräilijät 4.05.38,9 + 1.35.49,7
382 60 km Men 7108 Samuli Koskela Espoo 4.05.47,7 + 1.35.58,5
383 60 km Men 8079 Lauri Järvinen Espoo 4.05.56,1 + 1.36.06,9
384 60 km Men 9054 Panu Kuhlberg Helsinki 4.06.00,7 + 1.36.11,5
385 60 km Men 7306 Juha Väyliö MTB-Turku 4.06.16,2 + 1.36.27,0
386 60 km Men 8245 Markus Räsänen Nilsiä 4.06.24,8 + 1.36.35,6
387 60 km Men 8002 Lassi Ahonen Mental Racing 4.06.25,5 + 1.36.36,3
388 60 km Men 8379 Janno Rillo Tallinn 4.06.27,9 + 1.36.38,7
389 60 km Men 8355 Ville Kuusela Espoo 4.06.30,0 + 1.36.40,8
390 60 km Men 7080 Kasperi Karhapää HOLILO BCK 4.06.33,6 + 1.36.44,4
391 60 km Men 7043 Jukka Helakallio MTB Järvenpää 4.06.33,9 + 1.36.44,7
392 60 km Men 8308 Juha Viitanen Seinäjoki 4.06.40,7 + 1.36.51,5
393 60 km Men 8203 Matti Petäjä SPP-56 4.06.41,7 + 1.36.52,5
394 60 km Men 7001 Harri Aalto UPM RFID 4.06.45,2 + 1.36.56,0
395 60 km Men 7265 Ossi Taavitsainen Varkaus 4.06.46,8 + 1.36.57,6
396 60 km Men 6102 Tero Niemi Jytkyventure 4.06.55,2 + 1.37.06,0
397 60 km Men 8363 Tero Nieminen Zeus 4.06.56,3 + 1.37.07,1
398 60 km Men 8390 Vahur Õunpuu Starexpert 4.06.56,9 + 1.37.07,7
399 60 km Men 8257 Mika Savolainen Kuopio 4.06.59,7 + 1.37.10,5
400 60 km Men 8333 Jarno Haansola Dieffenbacher 4.07.07,7 + 1.37.18,5
401 60 km Men 7325 Harri Karjalainen Ketkupolkka 4.07.08,2 + 1.37.19,0
402 60 km Men 7356 Ville Viberg Ylöjärven Ryhti 4.07.15,1 + 1.37.25,9
403 60 km Men 7037 Markku Hautamäki Nopankylä Freeride 4.07.16,7 + 1.37.27,5
404 60 km Men 8344 Jukka Innanen Iisalmi 4.07.31,1 + 1.37.41,9
405 60 km Men 7138 Risto Larmio Helsinki 4.07.59,4 + 1.38.10,2
406 60 km Men 9019 Arsi Heinäaho Mental Racing 4.07.59,9 + 1.38.10,7
407 60 km Men 7154 Samuli Louko VsMTB 4.08.00,4 + 1.38.11,2
408 60 km Men 6081 Toni Leppänen cc picaro 4.08.20,8 + 1.38.31,6
409 60 km Men 7171 Lauri Mikkola Helsinki 4.08.21,3 + 1.38.32,1
410 60 km Men 8007 Jarno Ala-Turkia PPP-97 4.08.25,3 + 1.38.36,1
411 60 km Men 6121 Juha Rainio Mc Pellet 4.08.25,5 + 1.38.36,3
412 60 km Men 7358 Tommy Öhman HC-Kaivoksela 4.08.30,7 + 1.38.41,5
413 60 km Men 7074 Jaakko Kallunki Flaming Testicles 4.09.00,8 + 1.39.11,6
414 60 km Men 7022 Janne Haanpää HPU 4.09.01,0 + 1.39.11,8
415 60 km Men 7380 Hannes Kortekangas turku 4.09.01,6 + 1.39.12,4
416 60 km Men 7047 Pekka Hiltunen PH Racing 4.09.08,4 + 1.39.19,2
417 60 km Men 7245 Henri Seppälä Vaasa 4.09.10,1 + 1.39.20,9
418 60 km Men 7280 Ossi Tuominen MC Kramppi - Kahvitaukojaos 4.09.16,3 + 1.39.27,1
419 60 km Men 7026 Olli Hakala Nummela 4.09.23,9 + 1.39.34,7
420 60 km Men 7008 Jukka Alkkiomäki Kaupin Kanuunat 4.09.27,6 + 1.39.38,4
421 60 km Men 7229 Mikko Rintala Kaupin Kanuunat 4.09.35,5 + 1.39.46,3
422 60 km Men 8061 Jan Hämäläinen Leinolanlahti 4.09.50,5 + 1.40.01,3
423 60 km Men 8171 Mikko Niemelä Team Bunnyhop 2011 4.09.52,9 + 1.40.03,7
424 60 km Men 7299 Jari Vesala Kamaki Klubi 4.10.00,3 + 1.40.11,1
425 60 km Men 7007 Matti Ahtosalo Tuusula 4.10.03,9 + 1.40.14,7
426 60 km Men 8090 Jussi Kasanen UNBS2 4.10.15,1 + 1.40.25,9
427 60 km Men 7219 Tapani Pynnöniemi Oulu 4.10.19,7 + 1.40.30,5
428 60 km Men 8337 Timo Heino Kauttua 4.10.30,2 + 1.40.41,0
429 60 km Men 7234 Tomi Räsänen Ipe's Extreme 4.10.30,5 + 1.40.41,3
430 60 km Men 6006 Kari Asikainen PeNo 4.10.33,3 + 1.40.44,1
431 60 km Men 6115 Antti Peltola Hi5Racing 4.10.36,5 + 1.40.47,3
432 60 km Men 8177 Mikko Nurminen Kuolo ry 4.10.37,5 + 1.40.48,3
433 60 km Men 7084 Jouna Karsi MTB Turku 4.10.55,7 + 1.41.06,5
434 60 km Men 7348 Joona Rantala Seinäjoki 4.10.58,6 + 1.41.09,4
435 60 km Men 7019 Janne Grahn Kammenkiertäjät 4.11.05,3 + 1.41.16,1
436 60 km Men 8389 Mikko Korhonen kerava 4.11.12,4 + 1.41.23,2
437 60 km Men 6089 Ville Marttila MTB Turku 4.11.15,6 + 1.41.26,4
438 60 km Men 8176 Mikko Nousiainen HyPy 4.11.31,4 + 1.41.42,2
439 60 km Men 9088 Ilkka Männistö Kerava 4.11.31,6 + 1.41.42,4
440 60 km Men 8347 Eduard Kempi Helsinki 4.11.40,6 + 1.41.51,4
441 60 km Men 7261 Sami Suominen Kuntosumppu Rauma 4.11.42,9 + 1.41.53,7
442 60 km Men 8111 Mika Kuhmonen kinkovuoren kunto 4.12.00,9 + 1.42.11,7
443 60 km Men 9094 Antti Niemi-Nikkola Team Vastapallo 4.12.01,3 + 1.42.12,1
444 60 km Men 7209 Tuomas Perämaa Kuopio 4.12.10,2 + 1.42.21,0
445 60 km Men 7335 Ilkka Leskelä ILen ajotiimi 4.12.45,0 + 1.42.55,8
446 60 km Men 7056 Erkki Häkkilä Team Pirttiharju 4.12.57,4 + 1.43.08,2
447 60 km Men 7349 Markus Rinkinen Espoo 4.13.27,5 + 1.43.38,3
448 60 km Men 8325 Juho Yli-Suomu Nopankylä freeride 4.13.31,3 + 1.43.42,1
449 60 km Men 8299 Kari Vaara JYPS 4.13.32,2 + 1.43.43,0
450 60 km Men 7156 Harri Luhtanen Mellunkylän Kontio 4.13.43,4 + 1.43.54,2
451 60 km Men 7010 Ville Autero MTBCF 4.13.49,1 + 1.43.59,9
452 60 km Men 7338 Mats Lövsund NCK 4.14.03,7 + 1.44.14,5
453 60 km Men 7119 Timo Kurvinen Kynäniska Racing Team 4.14.05,2 + 1.44.16,0
454 60 km Men 8370 Samuli Strömberg UPM RFID 4.14.07,1 + 1.44.17,9
455 60 km Men 8119 Tatu Könönen RedIce - Old Time Hockey 4.14.11,8 + 1.44.22,6
456 60 km Men 6033 Jani Häkkinen ST-huolto Ristiina 4.14.13,7 + 1.44.24,5
457 60 km Men 8374 Mika Vainio HyPy 4.14.14,8 + 1.44.25,6
458 60 km Men 8056 Hannu Huttunen Joensuu 4.14.15,6 + 1.44.26,4
459 60 km Men 6203 Meelis Välk Jõelähtme Singel 4.14.20,8 + 1.44.31,6
460 60 km Men 6204 Kristo Kotkas Jõelähtme Singel 4.14.22,0 + 1.44.32,8
461 60 km Men 7354 Tarmo Tyynelä LT 4.14.34,9 + 1.44.45,7
462 60 km Men 7267 Tom Tallberg VANTAA 4.14.39,7 + 1.44.50,5
463 60 km Men 7177 Miikkael Niemi Espoo 4.14.42,6 + 1.44.53,4
464 60 km Men 6175 Jani Ylönen Lahti 4.15.01,7 + 1.45.12,5
465 60 km Men 7124 Jouni Kytölä HKI 4.15.22,6 + 1.45.33,4
466 60 km Men 6168 Antti Vähälä Korson Kaiku 4.15.23,7 + 1.45.34,5
467 60 km Men 8015 Jose Ayala Stafix 4.15.37,7 + 1.45.48,5
468 60 km Men 9113 Sami Pietilä United Bikers 4.15.58,9 + 1.46.09,7
469 60 km Men 8334 Jussi Hahtela Tuusula 4.16.11,5 + 1.46.22,3
470 60 km Men 8248 Tommi Saarinen Harviala 4.16.12,0 + 1.46.22,8
471 60 km Men 8040 Jarkko Helminen Aitoon Urheilijat 4.16.18,3 + 1.46.29,1
472 60 km Men 6079 Marko Lehtinen HTH/ZEUS 4.16.23,4 + 1.46.34,2
473 60 km Men 9095 Janne Nieminen Team DNF 4.16.23,9 + 1.46.34,7
474 60 km Men 8059 Sami Hyöty Laihia 4.16.52,4 + 1.47.03,2
475 60 km Men 7069 Jarno Kahari Kaupin Kanuunat 4.16.52,6 + 1.47.03,4
476 60 km Men 7025 Teemu Hahto VsMTB 4.16.53,7 + 1.47.04,5
477 60 km Men 8155 Tero Manner Pirkkolan Ponnistus 4.16.54,3 + 1.47.05,1
478 60 km Men 8272 Lauri Suikkila Helsinki 4.16.54,6 + 1.47.05,4
479 60 km Men 7165 Jukka Martikainen Joensuu 4.16.55,5 + 1.47.06,3
480 60 km Men 8120 Jussi Laatikainen Helsinki 4.17.09,1 + 1.47.19,9
481 60 km Men 7155 Aleksi Luhtanen Mellunkylän Kontio 4.17.09,8 + 1.47.20,6
482 60 km Men 8149 Joonas Makkonen Helsinki 4.17.11,7 + 1.47.22,5
483 60 km Men 8349 Petteri Kilpiö Stanga 4.17.11,9 + 1.47.22,7
484 60 km Men 8202 Henry Pesonen Helsinki 4.17.32,8 + 1.47.43,6
485 60 km Men 7009 Jussi Arposalo BcWc 4.17.45,9 + 1.47.56,7
486 60 km Men 7213 Antti Pokkinen Joutsenon Melamiehet 4.17.52,1 + 1.48.02,9
487 60 km Men 8341 Juho Hyvärinen Rauma 4.17.53,0 + 1.48.03,8
488 60 km Men 6158 Kari Tuominen Koria 4.18.00,6 + 1.48.11,4
489 60 km Men 8280 Esa Tarkiainen JYPS 4.18.03,9 + 1.48.14,7
490 60 km Men 6003 Eetu Ahovalkamo Team HT 4.18.11,0 + 1.48.21,8
491 60 km Men 7342 Aimo Niemi Vantaa 4.18.11,1 + 1.48.21,9
492 60 km Men 7344 Rasmus Penttinen Trailseekers MTB ry 4.18.19,0 + 1.48.29,8
492 60 km Men 7314 Mikko Blomqvist Trailseekers MTB ry 4.18.19,0 + 1.48.29,8
494 60 km Men 7207 Ville Peltoniemi MTB-Turku 4.18.19,1 + 1.48.29,9
495 60 km Men 9085 Mikko Marttinen Nokia MTB 4.18.25,3 + 1.48.36,1
496 60 km Men 8309 Jussi Vikström Helsinki 4.18.30,3 + 1.48.41,1
497 60 km Men 8237 Jani Ruohola Helsinki 4.18.34,3 + 1.48.45,1
498 60 km Men 8001 Jani Aholaakko HKI 4.18.40,0 + 1.48.50,8
499 60 km Men 7065 Anssi Junttila MTB-Turku 4.18.41,4 + 1.48.52,2
500 60 km Men 7090 Petri Keinänen KUOPIO 4.18.44,6 + 1.48.55,4
501 60 km Men 8339 Olavi Hiltunen Juankosken Kuntoilijat 4.18.56,0 + 1.49.06,8
502 60 km Men 7184 Lauri Nissinen Vantaa 4.18.58,9 + 1.49.09,7
503 60 km Men 7296 Timo Vennonen Luistava Polku 4.19.01,4 + 1.49.12,2
504 60 km Men 7281 Petri Tuominen Luistava Polku 4.19.01,7 + 1.49.12,5
505 60 km Men 8122 Jyri Laine Hämeenlinna 4.19.03,5 + 1.49.14,3
506 60 km Men 8323 Kai Willner Nokia Outdoor Sports Club 4.19.21,2 + 1.49.32,0
507 60 km Men 8036 Antti Hedman Helsinki 4.19.25,6 + 1.49.36,4
508 60 km Men 8024 Tomi Ekstam Jyväskylä 4.19.42,0 + 1.49.52,8
509 60 km Men 8162 Simo Miettinen Kuopio 4.19.43,3 + 1.49.54,1
509 60 km Men 8289 Jari Tolppanen Fillarin Painajat -Team 4.19.43,3 + 1.49.54,1
511 60 km Men 7038 Mikko Hautamäki Espoo 4.19.50,9 + 1.50.01,7
512 60 km Men 7018 Visa Forsby Seinäjoen PyöräPojat-56 4.19.53,8 + 1.50.04,6
513 60 km Men 8084 Samuli Kallio SiikSi 4.19.54,5 + 1.50.05,3
514 60 km Men 7223 Toni Ranta Kouvola 4.20.01,6 + 1.50.12,4
515 60 km Men 8146 Jani Luoma lapua 4.20.02,4 + 1.50.13,2
516 60 km Men 8019 Marko Bonden Kaupin Kanuunat 4.20.11,8 + 1.50.22,6
517 60 km Men 7381 Markku Filppula Joensuun Pyöräilijät 4.20.14,4 + 1.50.25,2
518 60 km Men 8377 Janne Savolainen KuoPys 4.20.17,8 + 1.50.28,6
519 60 km Men 7135 Toni Laitinen Vantaa 4.20.22,3 + 1.50.33,1
520 60 km Men 9009 Seppo Granqvist Kuopio 4.20.28,4 + 1.50.39,2
521 60 km Men 8330 Aleksi Öhman Helsinki 4.20.35,4 + 1.50.46,2
522 60 km Men 7101 Milko Konttinen Nokia Outdoor Sports Club 4.20.50,2 + 1.51.01,0
523 60 km Men 8009 Sami Alasuutari Black Powder Travels 4.20.54,1 + 1.51.04,9
524 60 km Men 8060 Kari Häkli Nilsiä 4.20.57,6 + 1.51.08,4
525 60 km Men 8092 Janne Keinänen OULU 4.21.06,6 + 1.51.17,4
526 60 km Men 7185 Simo Nivakoski Paksukumi Team 4.21.06,7 + 1.51.17,5
527 60 km Men 8208 Robert Prinz karsu.fi 4.21.08,1 + 1.51.18,9
528 60 km Men 7248 Toni Sihvonen SkiBikeTeam 4.21.09,8 + 1.51.20,6
529 60 km Men 9114 Kalle Potila Helsinki 4.21.12,7 + 1.51.23,5
530 60 km Men 8291 Jari Toropainen ojakkala 4.21.30,9 + 1.51.41,7
531 60 km Men 8258 Santeri Savolainen Team Garmin 4.21.40,4 + 1.51.51,2
532 60 km Men 7351 Harri Sorvari Kajaani 4.22.04,9 + 1.52.15,7
533 60 km Men 7270 Juha Tiihonen MTBCF 4.22.14,0 + 1.52.24,8
534 60 km Men 7238 Mikko Saarni Nummela 4.22.15,9 + 1.52.26,7
535 60 km Men 7243 Esa Savolainen Jyväskylä 4.22.17,6 + 1.52.28,4
535 60 km Men 7274 Pertti Tolonen Vantaa 4.22.17,6 + 1.52.28,4
537 60 km Men 7250 Antti Silvola TCC 4.22.30,9 + 1.52.41,7
538 60 km Men 7061 Taskinen Janne Joensuu 4.22.33,2 + 1.52.44,0
539 60 km Men 9083 Vesa Malm Manulan pyörätalli 4.22.45,6 + 1.52.56,4
540 60 km Men 8266 Jari Sistonen Kuopio 4.23.00,6 + 1.53.11,4
541 60 km Men 8346 Perttu Kattainen Vaude Finland 4.23.09,9 + 1.53.20,7
542 60 km Men 8017 Johan Björkenheim Isokyrö 4.23.16,2 + 1.53.27,0
543 60 km Men 8132 Tapio Lehtonen Tampere 4.23.25,8 + 1.53.36,6
544 60 km Men 8078 Juha Juosila Vantaa 4.23.33,8 + 1.53.44,6
545 60 km Men 8279 Samuli Taponen Utranharjun ponnistus 4.23.36,8 + 1.53.47,6
546 60 km Men 7363 Jussi Fager Kahvakopla 4.23.37,5 + 1.53.48,3
547 60 km Men 7116 Niko Kukkurainen Team Jokikone 4.23.50,2 + 1.54.01,0
548 60 km Men 8185 Jouko Ollila Tampere 4.23.55,7 + 1.54.06,5
549 60 km Men 8148 Kaj Lönegren Team BUFF Finland 4.24.00,5 + 1.54.11,3
550 60 km Men 7162 Kimmo Makkonen Tiirismaan Tiisselit/Järvenpää 4.24.15,9 + 1.54.26,7
551 60 km Men 9106 Petri Palve LT 4.24.43,3 + 1.54.54,1
552 60 km Men 8311 Esko Virtala Black Powder Travels 4.24.44,6 + 1.54.55,4
553 60 km Men 8271 Tero Suihkonen Black Powder Travels 4.24.46,2 + 1.54.57,0
554 60 km Men 8116 Jukka Kuusela PMK08 Kajaani 4.24.46,6 + 1.54.57,4
555 60 km Men 7317 Veli-Pekka Eskeli Holilo BCK 4.24.47,1 + 1.54.57,9
556 60 km Men 8369 Timo Siponen Helsinki 4.24.49,0 + 1.54.59,8
557 60 km Men 8252 Lasse Salminen Teijo 4.24.54,1 + 1.55.04,9
558 60 km Men 7247 Sulevi Seppänen helsinki 4.25.00,2 + 1.55.11,0
559 60 km Men 7153 Hannu Louhivuori Klaukkala 4.25.06,1 + 1.55.16,9
560 60 km Men 7303 Jukka Vornanen Karelia MTB 4.25.20,3 + 1.55.31,1
561 60 km Men 7012 Tom Båssar Wasa Natural Born Riders 4.25.28,2 + 1.55.39,0
562 60 km Men 7208 Miska Pentti Kuntosumppu Rauma 4.25.37,5 + 1.55.48,3
563 60 km Men 7024 Olli Haataja MTB Oulu Berzerkers 4.25.38,0 + 1.55.48,8
564 60 km Men 7183 Ilkka Niskanen Läskikymppi Freeride Team 4.25.53,6 + 1.56.04,4
565 60 km Men 7078 Toni Kantoluoto Shimano 4.25.55,3 + 1.56.06,1
566 60 km Men 8154 Petri Malkki Savon Alppikerho 4.26.06,7 + 1.56.17,5
567 60 km Men 7134 Vesa Lainpelto Ausgezeichnet-Klub 4.26.23,1 + 1.56.33,9
568 60 km Men 7088 Mika Kauraharju Parkano 4.26.43,9 + 1.56.54,7
569 60 km Men 8175 Kim Nordkvist Wärtsilä 4.26.45,6 + 1.56.56,4
570 60 km Men 9190 Iikka Airas Design Drivers 4.26.53,1 + 1.57.03,9
571 60 km Men 7220 Ilkka Pääkkönen Jyväskylä 4.26.56,4 + 1.57.07,2
572 60 km Men 8008 Lauri Alaputto Orimattilan Toive 4.26.57,1 + 1.57.07,9
573 60 km Men 7028 Pekka Hakkarainen Joensuu 4.26.59,5 + 1.57.10,3
574 60 km Men 7262 Tatu Suonpää MTBCentre.Fi / Starless 4.27.26,2 + 1.57.37,0
575 60 km Men 8219 Jani Raivio UNBS 4.27.30,5 + 1.57.41,3
576 60 km Men 7157 Tomi Lukkarinen HC-Kaivoksela 4.27.43,8 + 1.57.54,6
577 60 km Men 8293 Tuomas Tuhkanen Jyväskylä 4.27.59,7 + 1.58.10,5
578 60 km Men 7196 Mika Paju SkiBikeTeam 4.28.02,8 + 1.58.13,6
579 60 km Men 7032 Mikko Happonen Tampere 4.28.06,3 + 1.58.17,1
580 60 km Men 8256 Mika Sassi Nahkela 4.28.18,8 + 1.58.29,6
581 60 km Men 7070 Arto Kainulainen Kymppi täyteen! 4.28.19,0 + 1.58.29,8
582 60 km Men 8068 Kalle Ikonen Helsinki 4.28.27,5 + 1.58.38,3
583 60 km Men 7244 Simo Schroderus Team Qentinel 4.28.32,6 + 1.58.43,4
583 60 km Men 7077 Ville Kantola Team Qentinel 4.28.32,6 + 1.58.43,4
585 60 km Men 8011 Jani Arhipoff Takajallut 4.28.34,9 + 1.58.45,7
586 60 km Men 7064 Jari Juntheikki MTB Järvenpää 4.28.42,6 + 1.58.53,4
587 60 km Men 8136 Arto Leivo Black Powder Travels 4.28.50,9 + 1.59.01,7
588 60 km Men 8236 Taavi Rouhiainen Team Garmin 4.28.51,8 + 1.59.02,6
589 60 km Men 8263 Esko Sillanpää Team bunnyhop 2011 4.29.00,4 + 1.59.11,2
590 60 km Men 7158 Eero Länsimäki MTB - Oulu 4.29.08,5 + 1.59.19,3
591 60 km Men 7170 Jarkko Mihailov Team Sunlight 4.29.08,8 + 1.59.19,6
592 60 km Men 7286 Harri Töhönen Team Qentinel 4.29.17,2 + 1.59.28,0
593 60 km Men 8269 Pekka Soininen Utranharjun ponnistus 4.29.17,3 + 1.59.28,1
594 60 km Men 7343 Jonathan Nyman HC-Kaivoksela 4.29.18,2 + 1.59.29,0
595 60 km Men 8314 Kasperi Von Schrowe Wasa Natural Born Riders 4.29.42,6 + 1.59.53,4
596 60 km Men 8010 Sami Anttila Lammin Betoni oy 4.30.08,3 + 2.00.19,1
597 60 km Men 7166 Petri Marttila Helsinki 4.30.38,8 + 2.00.49,6
598 60 km Men 8243 Antti Rämö Tampere 4.30.41,5 + 2.00.52,3
599 60 km Men 9087 Jari Mikkonen Siilinjärvi 4.31.05,5 + 2.01.16,3
600 60 km Men 7114 Pekka Kukkonen Karttulan Urheilijat 4.31.15,2 + 2.01.26,0
601 60 km Men 7102 Tomi Koppelo PK-team 4.31.21,7 + 2.01.32,5
602 60 km Men 8106 Lauri Korhonen Helsinki 4.31.22,4 + 2.01.33,2
603 60 km Men 8268 Riku Smolander Outokumpu 4.31.27,2 + 2.01.38,0
604 60 km Men 7123 Teuvo Kylmäniemi Perttula 4.31.31,8 + 2.01.42,6
605 60 km Men 9030 Ossi Ijäs Tuusula 4.31.32,0 + 2.01.42,8
606 60 km Men 7143 Marko Leinonen EB MTB Team 4.31.32,7 + 2.01.43,5
607 60 km Men 8083 Kimmo Kakkonen Dieffenbacher 4.31.37,9 + 2.01.48,7
608 60 km Men 8130 Mikko Lehto Espoo 4.31.38,3 + 2.01.49,1
609 60 km Men 9049 Lasse Keskitalo United Bikers 4.31.41,5 + 2.01.52,3
610 60 km Men 7099 Timo Kolehmainen Lapinlahti 4.31.50,1 + 2.02.00,9
611 60 km Men 7246 Juha Seppälä PeeTee.com 4.31.54,5 + 2.02.05,3
612 60 km Men 7304 Harri Vuorialho Flaming Testicles 4.32.07,0 + 2.02.17,8
613 60 km Men 9018 Tomi Heinonen Team DNF 4.32.12,1 + 2.02.22,9
614 60 km Men 7206 Markus Peltonen Tervakoski 4.32.24,5 + 2.02.35,3
615 60 km Men 8064 Jukka Härkönen Puolustusvoimat 4.32.25,0 + 2.02.35,8
616 60 km Men 7094 Kaj Koiranen Helsinki 4.32.29,8 + 2.02.40,6
617 60 km Men 7146 Keijo Leppävuori HTH Pivot 4.32.43,3 + 2.02.54,1
618 60 km Men 8020 Kai Budiansky Kattilavuori MTB 4.32.46,3 + 2.02.57,1
619 60 km Men 8253 Henri Salo Rauma 4.32.53,4 + 2.03.04,2
620 60 km Men 9091 Matti Naukkarinen Team eKarjala 4.32.56,3 + 2.03.07,1
621 60 km Men 8160 Jukka Matikainen HMK 4.33.00,4 + 2.03.11,2
622 60 km Men 7256 Janne Soininen KUOPIO 4.33.00,9 + 2.03.11,7
623 60 km Men 9132 Artturi Seppänen Kauhajoki 4.33.23,8 + 2.03.34,6
624 60 km Men 8045 Jukka Hirsto Metso 4.33.24,9 + 2.03.35,7
625 60 km Men 8275 Harri Suominen Helsinki 4.33.25,1 + 2.03.35,9
626 60 km Men 7017 Jari Flyktman JYPS 4.33.35,3 + 2.03.46,1
627 60 km Men 9115 Tapio Pyysalo United Bikers 4.33.49,4 + 2.04.00,2
628 60 km Men 8025 Henri Elemo MTBCF 4.34.01,9 + 2.04.12,7
629 60 km Men 8215 Ville Pärssinen KooVee 4.34.10,9 + 2.04.21,7
630 60 km Men 8221 Janne Ranta Takajallut 4.34.11,1 + 2.04.21,9
631 60 km Men 8014 Jonas Asplund Esbo 4.34.15,6 + 2.04.26,4
632 60 km Men 9068 Tommi Lappalainen Espoo 4.34.22,4 + 2.04.33,2
633 60 km Men 9092 Mikko Nelo Team Vastapallo 4.34.27,2 + 2.04.38,0
634 60 km Men 6092 Tryggve Melin Wärtsilä 4.34.30,1 + 2.04.40,9
635 60 km Men 8050 Aaro Honkala Team Garmin 4.34.44,1 + 2.04.54,9
636 60 km Men 9169 Pekka Mervola Keskisuomalainen / Kona 4.34.44,3 + 2.04.55,1
637 60 km Men 6042 Pasi Juntunen Korson Kaiku 4.34.50,4 + 2.05.01,2
638 60 km Men 8274 Mikko Suomela Oulu 4.34.57,1 + 2.05.07,9
639 60 km Men 7237 Harri Saarinen Orimattilan Toive 4.35.21,5 + 2.05.32,3
640 60 km Men 9173 Petteri Näsänen Kajaani 4.35.38,8 + 2.05.49,6
641 60 km Men 9175 Petri Riisiö Espoo 4.36.22,6 + 2.06.33,4
642 60 km Men 9107 Mikko Panula Tampere 4.36.38,1 + 2.06.48,9
643 60 km Men 8072 Henkka Jarva UNBS 4.36.50,1 + 2.07.00,9
644 60 km Men 8128 Lauri Larjo Espoo 4.36.53,2 + 2.07.04,0
645 60 km Men 8385 Pauli Perkiömäki Team Velo & Oxygen 4.36.58,5 + 2.07.09,3
646 60 km Men 8174 Teemu Nikkilä Helsinki 4.37.18,6 + 2.07.29,4
647 60 km Men 7201 Jens Peinelt Klaukkala 4.37.27,9 + 2.07.38,7
648 60 km Men 6043 Tuomo Jääskeläinen Danske Markets Finland 4.37.33,5 + 2.07.44,3
649 60 km Men 8345 Matti Juntunen KuoPys 4.38.04,7 + 2.08.15,5
650 60 km Men 8356 Jussa Lauhamaa Helsinki 4.38.08,0 + 2.08.18,8
651 60 km Men 8304 Olli Varis Team Lepokitka 4.38.13,7 + 2.08.24,5
652 60 km Men 8368 Timo Ruuhijärvi Kannonkoski 4.38.17,1 + 2.08.27,9
653 60 km Men 8230 Heikki Riikonen Hyvinkää 4.38.20,4 + 2.08.31,2
654 60 km Men 8373 Jukka Uotila Vantaa 4.38.22,1 + 2.08.32,9
655 60 km Men 8077 Kari Juntunen Kuopio 4.38.54,5 + 2.09.05,3
656 60 km Men 8195 Kyösti Peltokoski Nopankylä Freeride 4.38.55,4 + 2.09.06,2
657 60 km Men 8340 Teemu Hourula Jyväskylä 4.39.09,5 + 2.09.20,3
658 60 km Men 9133 Jouni Silfver Kouvola 4.39.09,6 + 2.09.20,4
659 60 km Men 7293 Jarno Vainikainen Team Airmist 4.39.41,9 + 2.09.52,7
659 60 km Men 7041 Ville Heinonen airmist 4.39.41,9 + 2.09.52,7
661 60 km Men 7173 Jim Mäenpää NCK 4.39.45,0 + 2.09.55,8
662 60 km Men 7122 Samu Kylmälä Joutsenon Melamiehet 4.39.48,2 + 2.09.59,0
663 60 km Men 8042 Mika Henttu Team JuMi 4.39.51,5 + 2.10.02,3
664 60 km Men 9152 Mikko Vatka Helsinki 4.40.07,0 + 2.10.17,8
665 60 km Men 8342 Lassi Häyhä Tiirismaan Tiisselit 4.40.28,5 + 2.10.39,3
666 60 km Men 6146 Henric Stigell Team Skins 4.40.42,8 + 2.10.53,6
667 60 km Men 8224 Timo Rantasalmi Nuppulinna 4.41.03,2 + 2.11.14,0
668 60 km Men 8166 Sami Mäkelä Raskasvaraosa Oy 4.41.29,9 + 2.11.40,7
669 60 km Men 7249 Tommi Sillanpää Topi-Team 4.41.30,9 + 2.11.41,7
670 60 km Men 7115 Tatu Kukkonen ! 4.41.32,1 + 2.11.42,9
671 60 km Men 9109 Jukka Pelkonen FC Mainonnnantekijät 4.41.33,3 + 2.11.44,1
672 60 km Men 7310 Reijo Ågren JOKELA 4.41.53,8 + 2.12.04,6
673 60 km Men 8094 Antti Keurulainen Espoo 4.42.07,1 + 2.12.17,9
674 60 km Men 7133 Jari Lainpelto Ausgezeichnet-Klub 4.42.11,2 + 2.12.22,0
675 60 km Men 8335 Sakari Havukainen Helsinki 4.42.34,5 + 2.12.45,3
676 60 km Men 8273 Simo Suojanen seinäjoki 4.42.34,8 + 2.12.45,6
677 60 km Men 9062 Lauri Lahti Ferroplan Oy 4.42.38,1 + 2.12.48,9
678 60 km Men 8367 Ilkka Puhakka Kattilavuori MTB 4.42.45,7 + 2.12.56,5
679 60 km Men 8238 Raimo Ruotsalainen Nilsiän Nujakka/suunnistus 4.42.47,2 + 2.12.58,0
680 60 km Men 8276 Krister Sällinen NAMC 4.42.48,3 + 2.12.59,1
681 60 km Men 9122 Markus Roukala Kerava 4.42.54,3 + 2.13.05,1
682 60 km Men 8028 Kari Fagerholm Jyväskylä 4.42.54,6 + 2.13.05,4
683 60 km Men 9055 Tomi Kuitunen MTB Järvenpää 4.43.00,5 + 2.13.11,3
684 60 km Men 9124 Ville Rusanen Kellokoski 4.44.00,0 + 2.14.10,8
685 60 km Men 9039 Mika Juslin MTBCF 4.44.13,2 + 2.14.24,0
686 60 km Men 9074 Jussi Lemola United Bikers 4.44.23,8 + 2.14.34,6
687 60 km Men 8336 Timo Heikkilä Luopioisten Maratoonarit 4.44.32,6 + 2.14.43,4
688 60 km Men 9058 Arttu Kumpulainen Retkikunta Messilä Racing ry 4.44.39,7 + 2.14.50,5
689 60 km Men 8250 Toni Sairinen Espoo 4.44.45,1 + 2.14.55,9
690 60 km Men 7300 Aki Viinikka Keuruu 4.45.22,3 + 2.15.33,1
691 60 km Men 8260 Antti Siira Turku 4.45.34,0 + 2.15.44,8
692 60 km Men 7210 Petri Peräsaari MTBCF 4.45.58,5 + 2.16.09,3
693 60 km Men 9134 Mika Similä Mtbc Pro Napalm 4.46.09,3 + 2.16.20,1
694 60 km Men 8031 Janne Grön Vantaa 4.46.10,7 + 2.16.21,5
695 60 km Men 9035 Janne Isosävi Helsinki 4.46.15,3 + 2.16.26,1
696 60 km Men 9105 Juha Palve LT 4.46.15,4 + 2.16.26,2
697 60 km Men 9013 Timo Halme Retkikunta Messilä Racing 4.46.26,5 + 2.16.37,3
698 60 km Men 8118 Marko Kyllönen Halkia 4.46.30,4 + 2.16.41,2
699 60 km Men 9148 Simo Timonen Turku 4.47.00,1 + 2.17.10,9
700 60 km Men 8216 Janne Pölönen Kytis 4.47.04,4 + 2.17.15,2
701 60 km Men 8065 Timo Härmälä Puuppolarules 4.47.26,5 + 2.17.37,3
702 60 km Men 8338 Mikko Hiltunen Ristiina 4.47.29,3 + 2.17.40,1
703 60 km Men 8306 Juuso Vesanen Helsinki 4.47.30,5 + 2.17.41,3
704 60 km Men 8318 Matti Väisänen Joensuu 4.47.36,7 + 2.17.47,5
705 60 km Men 7163 Paul Malino Vantaan kuutio 4.47.51,2 + 2.18.02,0
706 60 km Men 8192 Kimmo Pekkola Espoo 4.48.04,3 + 2.18.15,1
707 60 km Men 8123 Jari Laitinen OriToive/ladenspeedshop.com 4.48.11,3 + 2.18.22,1
708 60 km Men 7221 Jani Pääkkönen Kajaani 4.48.25,0 + 2.18.35,8
709 60 km Men 9040 Juho Jussilainen El Pantera 4.48.34,7 + 2.18.45,5
710 60 km Men 7013 Samu Eiro Helsinki 4.48.46,1 + 2.18.56,9
711 60 km Men 8049 Frans Hollström SAVONLINNA 4.48.47,0 + 2.18.57,8
712 60 km Men 9149 Mikko Tynkkynen Lappeenranta 4.48.55,5 + 2.19.06,3
713 60 km Men 8037 Ilkka Heikkinen EPFUWS Team 4.49.04,3 + 2.19.15,1
714 60 km Men 8200 Timo Perkola Etelä-Helsingin Pulkka 4.49.16,2 + 2.19.27,0
715 60 km Men 7020 Ronald Granqvist TRANSPORT ÅKE GRANQVIST 4.49.16,4 + 2.19.27,2
716 60 km Men 7222 Jarkko Pääkkönen Seinäjoki 4.49.21,2 + 2.19.32,0
717 60 km Men 8231 Eetu Rikkinen toivala 4.49.22,4 + 2.19.33,2
718 60 km Men 8319 Timo Väkeväinen Nummela 4.49.35,8 + 2.19.46,6
719 60 km Men 8188 Jaakko Palokangas Helsinki 4.49.37,9 + 2.19.48,7
720 60 km Men 7083 Tom Karppinen TWD / HOLLOLA 4.49.40,8 + 2.19.51,6
721 60 km Men 9048 Lauri Kemppainen Retkikunta Messilä Racing 4.49.41,0 + 2.19.51,8
722 60 km Men 8134 Vesa Lehtonen Puuppola Rules 4.49.45,1 + 2.19.55,9
723 60 km Men 7326 Seppo Kekola SPP-56 4.50.16,4 + 2.20.27,2
724 60 km Men 8197 Ville Peltola MTB-Turku 4.50.24,1 + 2.20.34,9
725 60 km Men 8227 Hannu Repola Seinäjoki 4.50.42,1 + 2.20.52,9
726 60 km Men 8067 Jukka Iivanainen RAVITALLI 4.50.43,1 + 2.20.53,9
727 60 km Men 8251 Olli Saksi Espoo 4.50.51,5 + 2.21.02,3
728 60 km Men 8198 Heikki Peltonen Helsinki 4.50.58,1 + 2.21.08,9
729 60 km Men 8380 Petri Matikainen Salo 4.50.58,5 + 2.21.09,3
730 60 km Men 8022 Herman Böök Helsinki 4.50.59,1 + 2.21.09,9
731 60 km Men 8057 Lauri Hyppönen Lappeenranta 4.51.00,0 + 2.21.10,8
732 60 km Men 8378 Lassi Valkonen PuuppolanSuksi/NussakatLäskit 4.51.01,2 + 2.21.12,0
733 60 km Men 9051 Sakari Koikkalainen Metso MTB 4.51.18,9 + 2.21.29,7
734 60 km Men 8316 Veli-Matti Vuorenpalo Kemi(r)an sotkijat 4.51.45,0 + 2.21.55,8
735 60 km Men 9129 Juha Salminen Mtbc Pro Napalm 4.51.58,3 + 2.22.09,1
736 60 km Men 8114 Harri Kumpulainen Kuopio 4.52.11,9 + 2.22.22,7
737 60 km Men 9126 Antti Ryynänen RasPi 4.52.24,8 + 2.22.35,6
738 60 km Men 9053 Tarmo Kotiniitty Haavisto 4.52.26,0 + 2.22.36,8
739 60 km Men 9191 Teemu Antero Suojapelto imatra 4.52.29,6 + 2.22.40,4
740 60 km Men 9023 Jaakko Huhta Hyvinkää 4.52.31,3 + 2.22.42,1
741 60 km Men 8376 Antti Airaksinen Kuopio 4.52.39,9 + 2.22.50,7
742 60 km Men 9167 Pasi Kiviranta Mänttä 4.53.04,3 + 2.23.15,1
743 60 km Men 7353 Mika Teittinen Vantaa 4.53.19,2 + 2.23.30,0
744 60 km Men 7336 Klaus Lindblom helsinki 4.53.19,4 + 2.23.30,2
745 60 km Men 7128 Matti Laasonen MTB Oulu 4.53.20,4 + 2.23.31,2
746 60 km Men 7075 Henrik Kanerva Helsinki 4.53.20,8 + 2.23.31,6
747 60 km Men 7178 Hannu Nieminen JytkyVenture 4.53.25,3 + 2.23.36,1
748 60 km Men 8246 Ville Saari - 4.53.27,3 + 2.23.38,1
749 60 km Men 8150 Mikko Makkonen Kaupin Kanuunat 4.53.41,8 + 2.23.52,6
750 60 km Men 8082 Ari Kaikkonen Team Garmin 4.53.43,6 + 2.23.54,4
751 60 km Men 8315 Turo Voutilainen Kuopio 4.53.46,8 + 2.23.57,6
752 60 km Men 9028 Rauno Hänninen Metso MTB 4.53.48,6 + 2.23.59,4
753 60 km Men 9046 Jukka Keinonen Retkikunta Messilä Racing 4.53.51,6 + 2.24.02,4
754 60 km Men 9137 Juho Sipilä Retkikunta Messilä Racing 4.53.52,8 + 2.24.03,6
755 60 km Men 8152 Niko Maksimainen Siilinjärven Ponnistus 4.53.57,9 + 2.24.08,7
756 60 km Men 9025 Joonas Häkkinen JYPS 4.54.22,0 + 2.24.32,8
757 60 km Men 8125 Tuomo Laitinen Mental Racing 4.54.32,4 + 2.24.43,2
758 60 km Men 7105 Juuso Korhonen Kivireki 4.54.45,5 + 2.24.56,3
759 60 km Men 7364 Tero Kaskenviita Espoo 4.55.22,4 + 2.25.33,2
759 60 km Men 7365 Markku Björkstrand 195espoo 4.55.22,4 + 2.25.33,2
761 60 km Men 9047 Ari Kelin Metso MTB 4.55.30,8 + 2.25.41,6
762 60 km Men 9024 Jani Huttunen Lappeenranta 4.55.39,2 + 2.25.50,0
763 60 km Men 8364 Kotavaara Ossi Oulu 4.55.41,3 + 2.25.52,1
764 60 km Men 8102 Anttiveikko Koivumäki Tampere 4.55.46,2 + 2.25.57,0
765 60 km Men 9127 Kalle Saesmaa kuopio 4.55.48,6 + 2.25.59,4
766 60 km Men 9081 Christian Långstedt KLS 4.55.59,4 + 2.26.10,2
767 60 km Men 7129 Mikko Lahti espoo 4.56.01,3 + 2.26.12,1
768 60 km Men 8354 Pauli Kukkola DNA Kuopio 4.56.14,6 + 2.26.25,4
769 60 km Men 8012 Aleksi Arola Wildlife Telemark ry 4.56.15,2 + 2.26.26,0
770 60 km Men 8206 Jani Pisilä Oulu 4.56.25,5 + 2.26.36,3
771 60 km Men 9166 Mikko Karppinen Team Sinisalo 4.56.32,3 + 2.26.43,1
772 60 km Men 8181 Ari Ojanperä Sebaattori 4.56.47,8 + 2.26.58,6
773 60 km Men 9171 Pauli Mönkölä joutsa 4.57.29,8 + 2.27.40,6
774 60 km Men 8212 Hannu Pusa Nokia Outdoor Sports Club 4.57.59,8 + 2.28.10,6
775 60 km Men 8169 Randy Neubrand CITEC CYCLING TEAM 4.58.03,4 + 2.28.14,2
776 60 km Men 6021 Juha Heikkinen Team HT 4.58.15,1 + 2.28.25,9
777 60 km Men 8004 Jani Ahvenainen PuuppolanSuksi/SinkulaProTeam 4.58.22,2 + 2.28.33,0
778 60 km Men 7278 Jari Tuominen MTB-Lohja 4.58.26,6 + 2.28.37,4
779 60 km Men 8353 Mika Kouvo Kaupin Kanuunat 4.58.38,5 + 2.28.49,3
780 60 km Men 8249 Tommi Saarnio Hellerup 4.58.41,3 + 2.28.52,1
781 60 km Men 8048 Lauri Hokkanen Tampere 4.59.18,9 + 2.29.29,7
782 60 km Men 7232 Janne Rosama MTB-Turku 4.59.34,4 + 2.29.45,2
783 60 km Men 8228 Guy Richartz kotikallio 4.59.36,6 + 2.29.47,4
784 60 km Men 9002 José Manuel Alarcón Roldán Nokia Outdoor Sports Club 4.59.38,4 + 2.29.49,2
785 60 km Men 9119 Valtteri Reinman Kuopio 4.59.40,6 + 2.29.51,4
786 60 km Men 8196 Antti Peltola Helsinki 4.59.47,7 + 2.29.58,5
787 60 km Men 8320 Matti Wallenius Vesilahti 4.59.47,9 + 2.29.58,7
788 60 km Men 8290 Ville Toppila Pelikaani Turpiinissa 5.00.12,8 + 2.30.23,6
789 60 km Men 7109 Eero Koskinen Turku 5.00.31,6 + 2.30.42,4
790 60 km Men 8295 Jonne Turunen Black Powder Travels 5.00.44,7 + 2.30.55,5
791 60 km Men 9076 Christian Lindberg Tuusula 5.00.45,5 + 2.30.56,3
792 60 km Men 8327 Jaakko Ypyä Espoo 5.00.47,8 + 2.30.58,6
793 60 km Men 8157 Hannu Marjo Nilsiä 5.00.48,1 + 2.30.58,9
794 60 km Men 8124 Pasi Laitinen Nilsiä 5.00.49,2 + 2.31.00,0
795 60 km Men 8242 Juha Rämälä RAMALAS.racing 5.00.56,0 + 2.31.06,8
796 60 km Men 8324 Harri Yletyinen Kuopio 5.01.20,6 + 2.31.31,4
797 60 km Men 8141 Mika Lohtander Lappeenranta 5.01.21,0 + 2.31.31,8
798 60 km Men 9128 Tomi Sairasalo Vantaa 5.01.26,2 + 2.31.37,0
799 60 km Men 7111 Perttu Kosonen Kangashäkki 5.01.28,2 + 2.31.39,0
800 60 km Men 8013 Jaakko Arola Wildlife Telemark ry 5.02.28,7 + 2.32.39,5
801 60 km Men 7337 Tuomo Lumme Perttula 5.02.45,4 + 2.32.56,2
802 60 km Men 8292 Aki Torvinen MetsoMTB 5.02.54,9 + 2.33.05,7
803 60 km Men 7368 Victor Smirnov Bike-ski team Gornyak 5.03.23,3 + 2.33.34,1
804 60 km Men 8018 Mikko Björn Coyotes Racing 5.04.01,9 + 2.34.12,7
805 60 km Men 9170 Jani Mähönen Tampereen Sammakot 5.04.16,9 + 2.34.27,7
806 60 km Men 8298 Miika Koivurinne Team Kyytijannut 5.04.26,7 + 2.34.37,5
807 60 km Men 8100 Jani Kivimäki Kuopio 5.04.48,5 + 2.34.59,3
808 60 km Men 8073 Tomi Jaskari Helsinki 5.04.48,8 + 2.34.59,6
809 60 km Men 9064 Kimmo Laitinen Vihtavuoren Pamaus 5.05.17,6 + 2.35.28,4
810 60 km Men 9077 Allan Lipsonen Joku Team Laukaa 5.05.17,7 + 2.35.28,5
811 60 km Men 8384 Mika Savolainen Tampere 5.05.17,8 + 2.35.28,6
812 60 km Men 8058 Olli Hyttinen Tampere 5.05.28,3 + 2.35.39,1
813 60 km Men 8159 Valtonen Markus Hyvinkään 5.05.50,8 + 2.36.01,6
814 60 km Men 8365 Tomi Paapio Helsinki 5.05.54,0 + 2.36.04,8
815 60 km Men 8233 Markku Ronkainen Kattilavuori MTB 5.06.01,8 + 2.36.12,6
816 60 km Men 8277 Paavo Takala MC Pökholmi 5.06.05,8 + 2.36.16,6
817 60 km Men 9059 Janne Kumpulainen Reisiketju Laukaa 5.06.09,9 + 2.36.20,7
818 60 km Men 9022 Jouni Honkala Hypy 5.06.14,6 + 2.36.25,4
819 60 km Men 7371 Risto Kasanen Luistava polku 5.06.28,5 + 2.36.39,3
820 60 km Men 8288 Janne Tolonen Maastiskeza Kajaani 5.06.48,6 + 2.36.59,4
821 60 km Men 8076 Antti Jukola Tampere 5.06.50,3 + 2.37.01,1
822 60 km Men 8158 Antti Markkanen Vantaa 5.06.52,2 + 2.37.03,0
823 60 km Men 7355 Janne Vanttaja Helkama Velox Oy 5.06.59,3 + 2.37.10,1
824 60 km Men 8026 Jarno Eskola Oulu 5.07.02,9 + 2.37.13,7
825 60 km Men 8062 Pentti Hämäläinen Korson Kaiku 5.07.09,4 + 2.37.20,2
826 60 km Men 8296 Panu Tuunala Espoo 5.07.09,8 + 2.37.20,6
827 60 km Men 7345 Tuomo Pietiläinen Ketkupolkka 5.07.20,0 + 2.37.30,8
828 60 km Men 8081 Hemmo Kahila cch 5.07.58,0 + 2.38.08,8
829 60 km Men 7168 Mikko Mauro Klaukkala 5.08.54,4 + 2.39.05,2
830 60 km Men 7359 Christoffer Björkskog 4seasonMTB 5.09.33,8 + 2.39.44,6
831 60 km Men 9089 Teppo Naakka Jyväskylä 5.10.08,3 + 2.40.19,1
832 60 km Men 8303 Sami Valonen Tuusula 5.10.09,3 + 2.40.20,1
833 60 km Men 8005 Jukka Airo Kaupin Kanuunat 5.10.09,6 + 2.40.20,4
834 60 km Men 9015 Toni Hartikainen KalPa 97 Team 5.10.38,7 + 2.40.49,5
835 60 km Men 9014 Mika Hartikainen Team KALLA HT 5.10.40,3 + 2.40.51,1
836 60 km Men 7148 Markku Lievonen Espoo 5.10.46,9 + 2.40.57,7
837 60 km Men 9042 Teemu Järvenpää Aitoo 5.11.19,3 + 2.41.30,1
838 60 km Men 9029 Antti Ijäs Vantaa 5.11.24,3 + 2.41.35,1
839 60 km Men 9112 Paavo Pietilä MTB-Turku / Team Felt 5.11.25,2 + 2.41.36,0
840 60 km Men 8151 Risto Makkonen Helsinki 5.11.42,5 + 2.41.53,3
841 60 km Men 8387 Petteri Vänttinen Keisaripolkijat 5.12.06,3 + 2.42.17,1
842 60 km Men 8108 Perttu Korhonen EB MTB Team 5.12.25,2 + 2.42.36,0
842 60 km Men 8044 Petri Hiljanen Oulu 5.12.25,2 + 2.42.36,0
844 60 km Men 8075 Kari Jokela EB MTB Team 5.12.25,3 + 2.42.36,1
845 60 km Men 8265 Juuso Siniketo VANTAA 5.12.37,2 + 2.42.48,0
846 60 km Men 8262 Jarmo Siljamo HP Peloton 5.12.55,3 + 2.43.06,1
847 60 km Men 8331 Tuomas Aho HC-Kaivoksela 5.13.02,9 + 2.43.13,7
848 60 km Men 9104 Pekka Pakaslahti Team Vohvelinsyöjät 5.13.14,5 + 2.43.25,3
849 60 km Men 9103 Ari Pakaslahti Team Vohvelinsyöjät 5.13.15,9 + 2.43.26,7
850 60 km Men 9061 Ville Laakso Jyväskylä 5.14.09,3 + 2.44.20,1
851 60 km Men 8131 Pasi Lehtokumpu LAHTI 5.14.16,7 + 2.44.27,5
852 60 km Men 9080 Joni Luomala Helsinki 5.15.38,3 + 2.45.49,1
853 60 km Men 9093 Petri Nenonen Nokia Outdoor Sports Club 5.15.51,1 + 2.46.01,9
854 60 km Men 8135 Lasse Leinonen Team Garmin / Garmin Suomi Oy 5.16.26,8 + 2.46.37,6
855 60 km Men 8087 Sten Karlsson Espoo 5.16.35,9 + 2.46.46,7
856 60 km Men 8287 Tomi Toivonen Kaupin Kanuunat 5.16.45,0 + 2.46.55,8
857 60 km Men 8278 Janne Takkinen Laukaa 5.16.51,6 + 2.47.02,4
858 60 km Men 8247 Ilkka Saarinen Salo 5.17.09,0 + 2.47.19,8
859 60 km Men 8104 Jaakko Komulainen UPM-Kymmene 5.17.22,9 + 2.47.33,7
860 60 km Men 8142 Kimmo Lukkari UPM-kymmene 5.17.29,1 + 2.47.39,9
861 60 km Men 8006 Jarkko Ala-Turkia PPP-97 5.17.37,6 + 2.47.48,4
862 60 km Men 9078 Juha Lunttila Kuopio 5.17.49,1 + 2.47.59,9
863 60 km Men 9151 Antti Varjoranta Kuopio 5.17.50,8 + 2.48.01,6
864 60 km Men 8351 Pekka Koponen Spinverse Oy 5.17.52,8 + 2.48.03,6
865 60 km Men 7258 Mikko Sten Urheilulasit.fi 5.18.13,4 + 2.48.24,2
866 60 km Men 8186 Vanne Oskari Espoo 5.18.14,8 + 2.48.25,6
867 60 km Men 8168 Sami Nenonen Helsinki 5.18.15,0 + 2.48.25,8
868 60 km Men 7046 Kari Henttonen ORIMATTILAN TOIVE 5.18.19,7 + 2.48.30,5
869 60 km Men 7104 Hannu Korhonen Helsinki 5.18.28,5 + 2.48.39,3
870 60 km Men 7328 Seppo Kokko Espoo 5.18.41,7 + 2.48.52,5
871 60 km Men 9012 Janne Hallikainen HePo 5.18.45,5 + 2.48.56,3
872 60 km Men 8147 Veijo Länsikunnas HyPy 5.19.21,8 + 2.49.32,6
873 60 km Men 8386 Lauri Hallberg BA Ski Club ry 5.19.53,1 + 2.50.03,9
874 60 km Men 8310 Jaakko Virkki BA Ski Club ry 5.19.53,3 + 2.50.04,1
875 60 km Men 8095 Klaus Kianen Perämettän Hiki 5.19.57,4 + 2.50.08,2
876 60 km Men 9070 Mikko Lehto Kuopio 5.20.11,1 + 2.50.21,9
877 60 km Men 9147 Matti Tiilikainen Kuopio 5.20.12,8 + 2.50.23,6
878 60 km Men 7191 Petri Oksanen Hämeenlinna 5.20.44,5 + 2.50.55,3
879 60 km Men 9159 Niko Åhlgrén Laukaa 5.21.04,7 + 2.51.15,5
880 60 km Men 7181 Juho Niittyniemi helsinki 5.21.35,3 + 2.51.46,1
881 60 km Men 9045 Hannu Kallio Tampere 5.22.06,0 + 2.52.16,8
882 60 km Men 9082 Ville Makkonen Once 5.22.22,3 + 2.52.33,1
883 60 km Men 8074 Juha-Matti Jetsu Lappeenranta 5.22.22,8 + 2.52.33,6
884 60 km Men 8096 Andrus Kikkas CC Rota Mobilis 5.22.28,4 + 2.52.39,2
885 60 km Men 8322 Matti Westerlund Ravitalli/ Varkaus 5.22.34,0 + 2.52.44,8
886 60 km Men 9117 Sampo Rajala Once 5.22.45,6 + 2.52.56,4
887 60 km Men 8110 Samuli Kräkin Pieksämäki 5.22.58,9 + 2.53.09,7
887 60 km Men 8029 Ville Frilander Tampere 5.22.58,9 + 2.53.09,7
887 60 km Men 8139 Antti Leskinen Vaasa 5.22.58,9 + 2.53.09,7
890 60 km Men 9176 Juha-Pekka Ropo Kaupin Kanuunat 5.24.00,9 + 2.54.11,7
891 60 km Men 9097 Jani Niskanen Tampere 5.24.22,1 + 2.54.32,9
892 60 km Men 9041 Jarkko Juvonen Istekki Oy 5.24.40,7 + 2.54.51,5
893 60 km Men 9140 Reima Soikkeli Kerava 5.25.04,5 + 2.55.15,3
894 60 km Men 8107 Pasi Korhonen OULU 5.25.16,8 + 2.55.27,6
895 60 km Men 8182 Lari Oksanen Ajokoirat 5.25.27,3 + 2.55.38,1
896 60 km Men 8321 Gustaf Welander Kantvik 5.25.39,1 + 2.55.49,9
897 60 km Men 8225 Mikko Ratilainen Joensuu 5.26.21,3 + 2.56.32,1
898 60 km Men 9135 Janne Simula Espoo 5.26.36,0 + 2.56.46,8
899 60 km Men 9079 Arto Luoma Kaupin Kanuunat 5.26.53,1 + 2.57.03,9
900 60 km Men 9123 Hannu Ruohonen Kuopio 5.26.53,3 + 2.57.04,1
901 60 km Men 8375 Atro Vehviläinen Vantaa 5.26.58,9 + 2.57.09,7
902 60 km Men 9072 Sami Lehtonen Jyväskylä 5.27.34,7 + 2.57.45,5
903 60 km Men 7033 Sami Harjula Helsinki 5.27.52,1 + 2.58.02,9
904 60 km Men 8179 Kjell Nyberg Vaasa 5.28.59,9 + 2.59.10,7
905 60 km Men 8300 Jesse Vainio Helsinki 5.29.08,4 + 2.59.19,2
906 60 km Men 8173 Teemu Niironen Helsinki 5.29.22,2 + 2.59.33,0
907 60 km Men 9056 Jari Kujansuu Lepaan polku 5.29.37,7 + 2.59.48,5
908 60 km Men 8140 Pasi Lipponen Pirkkala 5.29.37,9 + 2.59.48,7
909 60 km Men 8071 Juho Jaakkola Black Powder Travels 5.30.33,3 + 3.00.44,1
910 60 km Men 8259 Timo Seppä PuuppolanSuksi/BigMountainAK 5.30.37,0 + 3.00.47,8
911 60 km Men 8030 Simo Fält Nokia Outdoor Sports Club 5.30.38,5 + 3.00.49,3
912 60 km Men 9136 Jukka Sinisaari mtb-lohja 5.30.53,4 + 3.01.04,2
913 60 km Men 7339 Jussi Mynttinen KuoPys 5.31.16,2 + 3.01.27,0
914 60 km Men 7095 Ari Koistinen MTBCF 5.31.31,4 + 3.01.42,2
915 60 km Men 8051 Eero Honkala Team Garmin 5.31.46,1 + 3.01.56,9
916 60 km Men 9031 Lassi Ikonen Puavon Pojat 5.32.38,9 + 3.02.49,7
917 60 km Men 9032 Tommi Ikonen Puavon Pojat 5.32.39,0 + 3.02.49,8
918 60 km Men 8138 Matti Leppänen Joensuun Pyöräilijät 5.33.13,4 + 3.03.24,2
919 60 km Men 8283 Jukka Timonen Kaupin Kanuunat 5.34.02,1 + 3.04.12,9
920 60 km Men 9177 Juha Rytkönen Vantaa 5.34.26,0 + 3.04.36,8
921 60 km Men 8164 Tuomas Mutanen Keretti Cycling 5.35.04,4 + 3.05.15,2
922 60 km Men 9090 Olli Nakari Helsinki 5.35.08,8 + 3.05.19,6
923 60 km Men 8129 Janne Laukkonen Vantaa 5.35.28,3 + 3.05.39,1
924 60 km Men 8329 Teemu Åkerman MTBCF 5.35.33,3 + 3.05.44,1
924 60 km Men 9111 Tuomas Peräharvio Lappeenranta 5.35.33,3 + 3.05.44,1
926 60 km Men 8261 Antti Sikanen Kuopio 5.37.13,9 + 3.07.24,7
927 60 km Men 7225 Tommi Reinikainen www.sportcircus.fi 5.37.55,7 + 3.08.06,5
928 60 km Men 8126 Jarno Lammenaho Tampere 5.38.00,5 + 3.08.11,3
929 60 km Men 9139 Eero Soikkeli Team Mutanaama 5.38.45,0 + 3.08.55,8
930 60 km Men 9168 Tomi Lapinlampi MTBCF 5.39.08,5 + 3.09.19,3
931 60 km Men 8085 Jaakko Kangas Helsinki 5.40.26,6 + 3.10.37,4
932 60 km Men 8214 Kauko Pylväs TWD 5.40.42,1 + 3.10.52,9
933 60 km Men 8222 Mika Rantala Helsinki 5.41.21,5 + 3.11.32,3
934 60 km Men 8093 Pasi Keski-Karhu Espoo 5.41.23,0 + 3.11.33,8
935 60 km Men 8101 Jarkko Koistinen Espoo 5.41.23,5 + 3.11.34,3
936 60 km Men 9065 Sasha Laitinen NCK 5.41.44,8 + 3.11.55,6
937 60 km Men 8153 Antti Malava Danske Markets 5.42.14,2 + 3.12.25,0
938 60 km Men 9067 Petteri Lapinlampi MTBCF 5.42.55,4 + 3.13.06,2
939 60 km Men 8360 Ville Leskinen Riihimäki 5.43.28,6 + 3.13.39,4
940 60 km Men 9011 Juha Gylling Kangasala 5.43.30,6 + 3.13.41,4
941 60 km Men 9188 Juha-Pekka Hänninen Läyliäinen 5.43.33,6 + 3.13.44,4
942 60 km Men 7254 Mauri Sivill Helsinki 5.43.52,0 + 3.14.02,8
943 60 km Men 8156 Harri Mantila helsinki 5.43.59,7 + 3.14.10,5
944 60 km Men 9010 Janne Gylling Sastamala 5.44.43,3 + 3.14.54,1