Pohjanmaan Botnia Vasa hiihto

2010

Sarjat

Sija Sarja Nro Nimi Seura Väliaika Loppuaika
1 M 1 Jakobsson Mats If Minken 1:22:52 2:26:26
2 M 7 Vuori Pasi Perniön Urheilijat 1:22:46 2:26:26
3 M 130 Lindell Jonas If Länken Ski /Lappfjärd 1:22:46 2:26:40
4 M 2 Grannas Christian Vörå If 1:22:47 2:26:43
5 M 109 Kuusela Mikko Hämeenlinnan Hiihtoseura 1:22:47 2:27:32
6 M 132 Taipale Kuisma Vetelin Urheilijat 1:22:48 2:27:37
7 M 78 Ramstedt Thomas Ski Team Ramstedt 1:22:49 2:30:21
8 M 454 Nordstedt Jan-Erik Vörå If 1:22:53 2:30:59
9 M 3 Oravamäki Jani Kristian Oulun Hiihtoseura 1:24:08 2:34:15
10 M 8 Karjaluoto Heikki Tampereen Pyrintö 1:24:09 2:34:15
11 M 433 Romar Tobias If Minken 1:24:48 2:34:41
12 M 79 Ena Leif Ik Falken 1:24:19 2:34:45
13 M 137 Sundberg Sam If Minken 1:24:51 2:35:00
14 M 22 Wikner Mats Kyrkslätt If 1:24:47 2:35:01
15 M 4 Hagback Jens Tjöck Ik/ Tjöck 1:24:09 2:35:54
16 M 114 Vähä-Ypyä Henri Pirkkala 1:25:39 2:37:03
17 M 113 Verkama Ville Kuusamon Erä-Veikot 1:22:53 2:38:15
18 M 106 Norrgård Martin Pargas If 1:26:13 2:38:31
19 M 9 Ehrs Johan Vörå Stålbygge 1:28:24 2:38:51
20 M 19 Östman Peter If Minken 1:27:59 2:39:09
21 M 14 Ginman Sebastian If Brahe 1:24:10 2:39:11
22 M 140 Storvall Stefan Ik Kronan/Kronoby 1:28:00 2:39:11
23 M 275 Smulter Mats Malax If 1:30:24 2:42:27
24 M 81 Ramstedt Mikael Ski Team Ramstedt 1:30:23 2:42:31
25 M 12 Eklund Kristian Ski Team Ramstedt 1:28:25 2:42:32
26 M 27 Hjort Patrik If Femman 1:30:29 2:42:32
27 M 23 Vehkakoski Kimmo Vaasan Hiihtäjät 1:24:54 2:42:34
28 M 748 Portin Fredric If Minken 1:30:24 2:42:38
29 M 138 Granholm Roger Kraft Skidor 1:30:28 2:42:38
30 M 6 Honkala Marko If Brahe 1:30:22 2:42:48
31 M 810 Söderholm Kim If Minken 1:30:23 2:43:36
32 M 31 Eklund Mikael Simons Element 1:30:26 2:43:46
33 M 11 Vehkakoski Keijo Jämsä 1:30:30 2:43:47
34 M 871 Etelämäki Keijo Team Eskopuu 1:30:25 2:44:14
35 M 21 Holmström Lennart If Åland 1:30:23 2:44:26
36 M 287 Björklund Markus Is Söderby 1:30:24 2:44:56
37 M 17 Kulp Anders Vörå If 1:32:14 2:47:22
38 M 729 Nyman Rune Jakobstad 1:34:02 2:47:25
39 M 28 Grannas Fredrik Vörå If 1:34:01 2:47:25
40 M 83 Kylkis Krister Vörå If 1:34:03 2:47:34
41 M 32 Alanen Harri Ski Team Ramstedt 1:30:28 2:48:18
42 M 56 Storbacka Tony Gif Karleby 1:34:13 2:48:49
43 M 37 Saksa Jyrki Teuva 1:34:19 2:48:52
44 M 46 Kämi Antti Wärtsilä 1:34:10 2:48:52
45 M 25 Waali Pasi Ski Team Ramstedt 1:34:23 2:48:57
46 M 38 Bäckström Anders If Femman 1:34:12 2:48:58
47 M 24 Karlsson Henry Ski Team Ramstedt 1:34:01 2:49:12
48 M 537 Wik Toni Ifmin Ken 1:33:58 2:49:22
49 M 274 Smulter Harry Malax If 1:34:24 2:50:00
50 M 35 Wiklund Ronny If Minken 1:34:46 2:50:03
51 M 139 Rosenlund Tom Pif Ski Team 1:34:28 2:50:36
52 M 207 Djupsjöbacka Mikael Halmstad 1:34:33 2:50:39
53 M 41 Vikars Stig-Erik Kraft Skidor 1:34:27 2:50:41
54 M 112 Snåre Ove Ik Kronan 1:34:32 2:50:42
55 M 126 Hakala Vesa Forssan Salama 1:34:11 2:50:44
56 M 50 Ahlbäck Anders Solf Ik 1:34:32 2:50:45
57 M 16 Bergkulla Robert If Femman 1:34:24 2:51:30
58 M 111 Muhonen Janne Ähtärin Urheilijat 1:34:31 2:51:51
59 M 48 Melin Tryggve Vörå If 1:34:29 2:52:30
60 M 42 Virtanen Juha Lahti 1:34:22 2:52:53
61 M 577 Hall Andreas If Femman Orientering 1:34:35 2:53:29
62 M 136 Äijö Tommi Kauhajoen Karhu 1:34:26 2:54:20
63 M 92 Hall Mathias If Femman Orientering 1:34:28 2:55:35
64 M 102 Leinonen Kalevi Ähtärin Urheilijat 1:34:34 2:55:39
65 M 40 Östberg Robert If Brahe 1:36:12 2:55:48
66 M 155 Markèn Johan Oif 1:34:16 2:55:59
67 M 448 Mäkipernaa Juha-Matti Hsh 1:38:59 2:56:34
68 M 34 Orre Stig If Åland 1:39:09 2:56:37
69 M 30 Hautanen Ossi Österbottens Polisinrättning 1:40:00 2:57:31
70 M 36 Lind Kjell Kraft Skidor 1:39:12 2:57:35
71 M 43 Mäkinen Erkki Kauhavan Wisa 1:38:58 2:57:38
72 M 96 Klemets Peter If Femman 1:39:09 2:57:40
73 M 697 Söderman Rune Jalles Tc Umeå 1:40:00 2:57:40
74 M 548 Rantakangas Arto Toholammin Urheilijat 1:39:44 2:57:46
75 M 152 Stolpe Mats Malax If 1:39:59 2:57:46
76 M 347 Hjulfors Frank Ik Falken 1:37:01 2:57:49
77 M 44 Fagerudd Peter Iv Birger 1:39:45 2:57:50
78 M 131 Nyman Magnus If Minken 1:30:27 2:58:25
79 M 33 Ollqvist Håkan Kokkola 1:39:06 2:59:19
80 M 375 Back André Malax If 1:40:27 2:59:50
81 M 348 Björk Kristian Ik Falken 1:40:33 3:00:14
82 M 878 Kock Roland Ik Falken 1:39:12 3:00:20
83 M 200 Blomback Ole Abb Product Support Ski Team 1:40:28 3:00:21
84 M 119 Keronen Mika Kouvolan Hiihtoseura 1:40:02 3:00:26
85 M 307 Lindroos Johan Kimito 1:40:26 3:00:35
86 M 65 Fagerholm Johnny Larsmo If 1:40:33 3:00:36
87 M 59 Seppälä Ilari Vikby 1:39:13 3:00:37
88 M 627 Lindskog Kaj Ik Myran 1:40:29 3:00:38
89 M 104 Ahlvik Johan Ik Falken 1:37:00 3:00:41
90 M 732 Lindberg Christer Sibbo-Vargarna 1:40:33 3:01:38
91 M 844 Fagerholm Johan Larsmo If/Larsmo 1:40:38 3:02:48
92 M 54 Riiki Hannu Österbottens Polisinrättning 1:37:17 3:02:56
93 M 295 Åbacka Daniel Is Söderby 1:40:38 3:03:10
94 M 289 Åbacka Andreas Is Söderby 1:43:58 3:03:13
95 M 600 Holm Göran If Minken 1:40:38 3:04:40
96 M 100 Laitinen Juha Lapua 1:40:18 3:04:42
97 M 62 Krooks Mats Vörå If 1:42:32 3:05:09
98 M 29 Kronqvist Bror-Erik If Minken 1:40:41 3:05:17
99 M 107 Aho Jorma Keuruun Kisailijat 1:41:21 3:05:18
100 M 55 Påhls Mats Korsholm 1:43:51 3:06:38
101 M 53 Back Stig-Johan Mirka Ski Team 1:41:55 3:06:42
102 M 45 Beijar Bo Team Netikka 1:42:45 3:06:54
103 M 18 Brännkärr Tommy Nedervetil 1:38:41 3:07:04
104 M 400 Lundström Mats Österby Sportklubb 1:43:11 3:07:13
105 M 863 Smeds Stefan Borgå 1:45:24 3:07:14
106 M 124 Lundahl Ari Lavi 1:41:54 3:07:17
107 M 825 Haasiosalo Bror-Gustav If Åland 1:45:16 3:07:20
108 M 569 Uggeldahl Magnus Dragsfjärd 1:42:39 3:07:21
109 M 360 Enberg Stefan Ski Team Ramstedt 1:41:19 3:07:32
110 M 97 Glasberg Tomas Malax If 1:43:55 3:08:22
111 M 57 Nylund Mikael Petalax Ik 1:42:46 3:08:26
112 M 116 Westerholm Viktor Pargas If 1:41:19 3:08:32
113 M 87 Sundvall Johnny Malax If 1:43:53 3:09:11
114 M 39 Dahlin Håkan Vörå If 1:40:12 3:11:05
115 M 773 Alakoskela Mauri Lapua 1:44:49 3:11:08
116 M 105 Liljeroth Viljam Pargas If 1:42:58 3:11:08
117 M 134 Kaas Jan Vasa 1:44:59 3:11:12
118 M 49 Nykamb Kent If Fyren 1:45:49 3:11:31
119 M 281 Fremling Christian Vasa Skidklubb 1:44:17 3:11:39
120 M 118 Tunis Rasmus Vörå If 1:39:43 3:11:59
121 M 842 Innanen Arto Vaasa 1:45:52 3:12:06
122 M 568 Koskinen Veijo Rulkamankylän Wankkurit 1:52:38 3:12:11
123 M 101 Lall Torbjörn IF Femman 1:49:49 3:12:43
124 M 408 Grusander Kim Salo 1:41:20 3:12:45
125 M 876 Hellström Magnus Kyrkslätt If 1:48:29 3:12:45
126 M 125 Ahonen Petri Keuruun Kisailijat 1:47:05 3:12:47
127 M 115 Westerholm Kent Pargas If 1:44:48 3:13:00
128 M 88 Roos Dan Malax If 1:48:48 3:13:00
129 M 490 Snellman Patrik If Brahe 1:48:46 3:13:02
130 M 85 Byggningsbacka Bo-Göran Schneider Electric 1:48:46 3:13:26
131 M 874 Linden Andreas Bogohata 1:47:48 3:13:52
132 M 89 Mattsson Per-Åke Kimito Sf 1:44:28 3:14:00
133 M 121 Virtanen Reijo Alajärven Ankkurit 1:47:04 3:14:04
134 M 786 Söderback Patrik Kraft Skidor 1:45:50 3:14:29
135 M 217 Keituri Anders Pedersöre 1:48:53 3:14:35
136 M 47 Broman Jörgen Vörå If 1:48:45 3:15:04
137 M 362 Norrgård Christer Maxmo Sportklubb 1:48:59 3:15:05
138 M 453 Saari Eero Häjyt Ilmajoki 1:50:14 3:15:10
139 M 817 Björkblom Mikael Harrström 1:50:13 3:15:12
140 M 71 Libäck Sven-Erik Ik Kronan 1:48:49 3:15:21
141 M 321 Jutila Teemu Kwh Pipe 1:49:58 3:15:58
142 M 856 Mäenpää Hans Team Byggtech 1:47:06 3:16:00
143 M 84 Losvik Lars Bogohata 1:44:52 3:16:06
144 M 69 Rajamäki Jorma Merikarvian Into 1:48:47 3:16:09
145 M 67 Engman Göran If Kraft Närpes 1:48:42 3:16:12
146 M 74 Gros Stefan Kwh Pipe 1:49:00 3:16:14
147 M 254 Björklund Janne Peik / Petalax 1:48:44 3:16:16
148 M 122 Hänninen Petri Vaasan Vasama 1:46:39 3:16:36
149 M 91 Bäck Mikael Vörå-Maxmo Kommun 1:47:37 3:16:37
150 M 843 Sjölund Björn Larsmo If 1:51:05 3:17:18
151 M 603 Lindholm Per-Erik If Åland 1:52:30 3:18:14
152 M 523 Klemets Peter Ik Falken 1:49:19 3:18:14
153 M 110 Latvasalo Heimo Mustasaari 1:47:39 3:18:38
154 M 733 Lindberg Lukas Sibbo-Vargarna 1:50:33 3:18:54
155 M 86 Ylä-Autio Jarmo Varalan Maraton Klubi 1:49:52 3:18:57
156 M 556 Muhonen Juha Abb Power Systems Ski Team 1:53:47 3:19:14
157 M 605 Granlund Kennet Kokkola 1:50:47 3:20:32
158 M 183 Rännar Joachim Mirka Ski Team 1:49:38 3:20:33
159 M 290 Kykyri Jaakko Kälviän Tarmo 1:51:05 3:20:35
160 M 678 Häggblom Kaj Brahe/Jakobstad 1:51:01 3:21:31
161 M 589 Porthin Tomas If Brahe 1:48:41 3:21:34
162 M 582 Hermans Jan Bb Oilers 1:52:35 3:21:49
163 M 76 Rönn Sture If Kvarken 1:52:42 3:21:52
164 M 778 Himanka Jukka Kalajoen Junkkarit 1:52:43 3:21:54
165 M 824 Bergroth Mikael Orc 1:52:02 3:21:54
166 M 384 Svenlin Sören Ik Kronan 1:54:53 3:21:55
167 M 486 Knip Andreas Andreas Knips Hembageri 1:52:26 3:22:05
168 M 128 Pahlman Mats Ski Team Ramstedt 1:50:48 3:22:13
169 M 141 Pulkkinen Janne Vaasan Hiihtäjät 1:49:33 3:22:26
170 M 800 Norrgård Johan If Brahe 1:54:59 3:23:16
171 M 135 Skrabb Stefan If Brahe/Jakobstad 1:50:54 3:23:16
172 M 363 Leppikorpi Juho Ähtärin Urheilijat 1:53:42 3:23:18
173 M 572 Storm Kaj Korsholm 1:54:34 3:23:19
174 M 58 Wikblom Tomas If Minken 1:46:22 3:23:20
175 M 551 Autio Lasse Abb Power Systems Ski Team 1:54:35 3:23:20
176 M 823 Hannuksela Jarmo Espoo 1:51:38 3:23:27
177 M 66 Mattfolk Johan Kraft Skidor 1:50:05 3:23:42
178 M 398 Simberg Peter Österby Sportklubb 1:52:01 3:23:45
179 M 785 Kjellman Mårten Jakobstad 1:55:37 3:24:04
180 M 77 Nyman Stig Team Heikoin Lenkki 1:51:35 3:24:14
181 M 826 Torrkulla Magnus Team Mysports 1:49:32 3:24:22
182 M 248 Bertel Niemi Ik Trissan 1:53:36 3:24:22
183 M 766 Hartvik Toni If Sibbo-Vargarna 1:49:32 3:24:36
184 M 237 Tuomela Mats Österbottens Polisinrättning 1:54:42 3:24:38
185 M 93 Nordenswan Kristian Hagbard Ski Team 1:51:04 3:24:40
186 M 213 Julin Tobias If Minken Nykarleby 1:50:10 3:24:52
187 M 691 Finne Christer Solf Ik 1:50:55 3:24:54
188 M 471 Ala-Marttila Jukka Vaasa 1:55:46 3:25:20
189 M 597 Uggeldahl Mats Dalsbruk 1:52:31 3:25:26
190 M 99 Fagerudd Anders Sundom If 1:53:41 3:25:43
191 M 299 Jern Jens If Femman 1:56:02 3:25:47
192 M 273 Häggman Tor-Leif Vörå Stålbygge 1:53:32 3:26:07
193 M 630 Widd Bertel Hankmo If 1:56:35 3:26:31
194 M 173 Bazylevskiy Anatoly Russia 1:54:32 3:26:37
195 M 736 Kentala Kari Ylivieska 1:56:34 3:26:41
196 M 819 Leppinen Jussi Seinäjoki 2:01:17 3:27:41
197 M 108 Hukari Heikki Kv Kokkola 1:53:39 3:28:18
198 M 634 Toppari Pekka Have 1:56:35 3:28:45
199 M 373 Lillsjö Bengt Malax If 1:54:47 3:28:46
200 M 469 Jåfs Harry If Brahe 1:56:12 3:28:46
201 M 95 Rönnlund Christer Norrvalla Sport 1:56:36 3:28:50
202 M 503 Häggman Kurt Vörå Stålbygge 1:56:26 3:28:50
203 M 72 Södergård Stefan Vörå If 1:52:22 3:28:50
204 M 707 Lillqvist Tomas Citec Ski Team 1:56:27 3:28:51
205 M 331 Hertsbacka Karl-Gustaf Närpes Ok 1:54:33 3:28:54
206 M 351 Backlund Jan-Erik Ik Falken 1:58:02 3:29:24
207 M 628 Norrgård Jens Oif 1:48:22 3:29:37
208 M 279 Ahlnäs Torolf Vörå 1:58:32 3:29:52
209 M 434 Nickull Matts Vörå If 1:58:04 3:29:53
210 M 806 Winqvist Peter Pargas If 1:59:28 3:29:53
211 M 793 Björkenheim Jussi Isokyrö 2:02:41 3:31:12
212 M 311 Forslund Peter Kwh Pipe 2:00:54 3:31:41
213 M 638 Aho Jaakko Munajärven Vauhti 2:02:40 3:31:51
214 M 334 Kevin Magnus Tenala If 1:59:12 3:31:52
215 M 63 Saarenpää Paavo Ykspihlajan Reima 1:54:39 3:32:13
216 M 839 Fransman Bo-Christian Sibbo Vargarna 1:55:35 3:32:14
217 M 463 Sjöberg Bengt If Kvarken 1:59:31 3:32:46
218 M 476 Julin Peter Havator 1:58:22 3:32:52
219 M 848 Mäenpää Kim Team Byggtech/Jakobstad 1:53:01 3:33:06
220 M 193 Bergman Anders Team Baggas Bil 1:58:20 3:33:09
221 M 837 Poskiparta Tommi Kurikka 1:58:17 3:33:14
222 M 726 Toivonen Valtteri Oulu 1:58:40 3:33:19
223 M 720 Bäck Rune Orc 1:55:37 3:33:25
224 M 222 Moilanen Pekka Kuopion Hiihtäjät 1:58:03 3:33:28
225 M 288 Hagström Fredrik Is Söderby 1:56:03 3:34:27
226 M 301 Honkala Sauli Pietarsaaren Hiihtäjät 1:55:26 3:34:48
227 M 75 Björk Patrik Vörå If 1:59:25 3:34:50
228 M 845 Jungar Mats Esbo 1:57:41 3:34:53
229 M 525 Rusk Jan-Erik Sundom 2:04:58 3:34:55
230 M 696 Stening Leif Jalles Tc Umeå 2:05:03 3:34:57
231 M 864 Wik Per-Erik S.Vassor 1:59:39 3:35:03
232 M 772 Karlsson Kaj If Fyren 1:59:23 3:35:08
233 M 695 Skrifvars Olof Nykarleby 1:59:30 3:35:09
234 M 215 Talus Kaj Vasa 1:59:56 3:35:11
235 M 699 Joanzon Stefan Jalles Tc Umeå 1:56:29 3:35:21
236 M 70 Fagerholm Mikael Ski Team Ramstedt 1:54:56 3:36:01
237 M 161 Rauma Håkan Ok Botnia 2:04:57 3:36:05
238 M 660 Sjölund Sven-Erik Larsmo If 1:59:54 3:36:15
239 M 867 Salo Jan-Erik Vasa 1:58:18 3:36:23
240 M 530 Ekholm Gustaf Dragsfjärds Ik 2:00:41 3:36:24
241 M 233 Beijar Bengt If Femman / Singsby 1:56:08 3:36:28
242 M 583 Nygård Peter If Femman 1:56:29 3:36:29
243 M 240 Sjöblom Peter Tjöck Ik 1:58:31 3:36:37
244 M 395 Dahl Alfons If Femman 1:59:21 3:36:39
245 M 802 Wargh Jimmy Ifk Jakobstad/ Jakobstad 2:00:07 3:37:00
246 M 259 Pyykönen Jouni Espoo 2:00:04 3:37:05
247 M 309 Nyby Matias Korsholm 1:57:47 3:37:05
248 M 357 Wärnman Olav Ik Falken 2:06:34 3:37:07
249 M 356 Hetekorpi Sauli Ähtärin Urheilijat 2:01:59 3:37:29
250 M 429 Sandström Yngve If Brahe/Jakobstad 2:00:53 3:37:41
251 M 511 Berglund Bengt If Länken Ski 1:58:30 3:37:58
252 M 170 Backman Owe Österby Sportklubb 1:58:56 3:38:16
253 M 298 Miemois Bengt Vörå If 1:59:36 3:38:21
254 M 496 Huikku Timo Kauhajoki 1:58:46 3:38:23
255 M 187 Furunäs Göran Kvevlax 2:00:45 3:38:24
256 M 516 Rönn Leif If Kvarken 1:59:36 3:38:27
257 M 794 Sandvik Hans Tus 1:59:37 3:38:32
258 M 649 Tähtinen Antti Abb Power Systems Ski Team 2:02:17 3:38:34
259 M 585 Nybäck Niklas Blue Fox, Nykarleby 2:00:59 3:38:39
260 M 452 Nyman Jörgen Österby Sportklubb 2:00:50 3:38:40
261 M 518 Stenback Björn Vasa 1:59:20 3:38:41
262 M 174 Träskelin Sune Solf Ik 2:00:41 3:39:18
263 M 654 Stenback Harry Malax If 1:59:18 3:39:30
264 M 659 Helenelund Bo If Fyren 2:00:56 3:39:31
265 M 376 Mannil Rolf Vörå 2:01:13 3:39:49
266 M 470 Granholm Christoffer Solf Ik 2:02:03 3:39:50
267 M 677 Engström Jarl Pargas If 2:05:32 3:40:11
268 M 172 Stolpe Eirik Team Netikka 2:03:57 3:40:12
269 M 303 Åbacka Tommy Is Söderby 2:03:58 3:40:15
270 M 255 Friman Christian Duveds If 2:06:31 3:40:50
271 M 468 Harju Alf If Brahe 1:53:03 3:41:36
272 M 764 Riska Jan Team Bogohata/Jakobstad 2:05:33 3:41:37
273 M 683 Peltoniemi Tomi Upm-Kymmene/Pietarsaari 2:08:48 3:41:50
274 M 640 Ahlsund Ove Academisk Boll Club/Abc 2:06:29 3:41:56
275 M 662 Tolonen Pekka Vaasan Hiihtoklubi 2:05:39 3:42:04
276 M 181 Bergkulla Stig Vasa Skidklubb 2:04:53 3:42:05
277 M 718 Laitinen Seppo Lapua 2:05:40 3:42:11
278 M 686 Nordin Mats Närpes 1:57:01 3:42:21
279 M 64 Istolahti Heikki Abb Power Systems Ski Team 1:59:54 3:42:34
280 M 731 Carp Thomas Vörå If 1:59:16 3:42:54
281 M 702 Svartsjö Ronny Citec Ski Team 2:04:22 3:43:04
282 M 888 Forsberg Janne Stockholm 2:03:47 3:43:23
283 M 855 Sundqvist Lars Vasa Skidklubb 2:01:14 3:43:34
284 M 862 Hakala Eero Mustasaari 2:02:19 3:44:04
285 M 238 Källström Hans Kraft Skidor 2:04:57 3:44:10
286 M 257 Nilsson Tomas Duveds If 2:05:36 3:44:10
287 M 564 Holm Sixten Abb Distribution Automation Ski Team 2:04:11 3:44:54
288 M 698 Hanson Lars Jalles Tc Umeå 2:08:05 3:45:13
289 M 783 Hellman Patrik Malax If 2:05:07 3:45:18
290 M 639 Lall Kjell-Erik Skatila Ik 2:05:30 3:45:23
291 M 715 Glasberg Bror Maxmo Sk 2:00:46 3:45:28
292 M 522 Kevin Frank Tenala 2:01:48 3:45:31
293 M 264 Westerback Kaj Simons Element 2:01:17 3:45:40
294 M 873 Siegfrids Tom Vasa Skidklubb 2:03:11 3:46:01
295 M 364 Mäenpää Asko Ähtärin Urheilijat 2:06:57 3:46:04
296 M 828 Johansson Roland If Åland 2:05:34 3:46:09
297 M 314 Nykvist Johan Kwh Pipe 2:00:44 3:46:10
298 M 507 Palmqvist Anders Fagersta Södra Ik 2:05:37 3:46:42
299 M 875 Skullbacka Mikael Tus 2:09:59 3:46:55
300 M 350 Martens Håkan Vasa Skidklubb 2:05:28 3:47:14
301 M 342 Thors Rolf Bertby 2:05:42 3:47:17
302 M 665 Vesterlund Sune Kimito 2:06:04 3:47:26
303 M 177 Påhls Kenneth Ck Triton 2:01:18 3:47:40
304 M 512 Lindfors Karl-Magnus Valio 2:08:02 3:47:46
305 M 743 Rintakangas Matti Vaasa 2:01:20 3:47:47
306 M 557 Yliselä Vesa Abb Power Systems Ski Team 2:02:20 3:47:48
307 M 808 Backman Roland 2:09:25 3:48:00
308 M 632 Moss Boris Vasa 2:03:55 3:48:11
309 M 749 Granholm Thomas Maxmo 1:53:38 3:48:19
310 M 881 Byskata Mårten Finnhake Ab 2:05:26 3:48:28
311 M 166 Nylund Olav Vasa 2:10:18 3:48:28
312 M 722 Holkko Tuure Seinäjoki 2:13:56 3:48:32
313 M 343 Ylikoski Erkki Kankaanpää 2:12:11 3:48:33
314 M 667 Karell Mikael Kyrkslätt If 2:03:01 3:48:36
315 M 418 Vikberg Mårten Ik Kamp 2:08:03 3:48:37
316 M 877 Sundfors Peter Karleby 2:02:29 3:48:38
317 M 501 Korpi Markus Vaasan Latu 2:05:35 3:48:42
318 M 641 Kalander Pehr-Olof Maxmo Sk 2:01:54 3:48:45
319 M 365 Vainio Martti Haapamäki 2:04:39 3:48:52
320 M 598 Storm Peter Vasa 2:09:14 3:49:05
321 M 485 Häggman Boris Vörå Stålbygge 2:07:25 3:49:09
322 M 602 Ventmann Henri Mustasaari 2:06:58 3:49:12
323 M 158 Lallukka Hannu Häjyt/Seinäjoki 2:09:24 3:49:55
324 M 235 Småros Göran Kraft Skidor 2:06:56 3:50:02
325 M 465 Pöyry Tuomo Laihia 2:10:16 3:50:04
326 M 650 Moss Rolf If Fyren 2:08:04 3:50:08
327 M 216 Sund Bo-Göran Kraft Skidor 2:08:08 3:50:10
328 M 300 Torrkulla Jan Vörå If 2:08:00 3:50:11
329 M 515 Korpi Seppo Vähäkyrö 2:00:42 3:50:20
330 M 757 Grönlund Tore Böle Ck 2:05:55 3:50:26
331 M 103 Silkka Jaakko Ski Team Ramstedt 2:04:15 3:50:48
332 M 761 Knip Johan Andreas Knips Hembageri 2:12:27 3:50:57
333 M 760 Knip Kristian Andreas Knips Hembageri 2:05:37 3:51:12
334 M 735 Bergfelt Bo Havator 2:10:12 3:51:17
335 M 225 Bäckman Johan Ekenäs 1:59:24 3:51:42
336 M 372 Libäck Torolf Ik Kronan, Kronoby 2:12:21 3:52:37
337 M 631 Backman Teuvo Oulu 2:06:45 3:53:00
338 M 594 Jumppanen Reijo Abb Muuntajat 2:08:09 3:53:01
339 M 682 Fors Peter Upm 2:08:50 3:53:05
340 M 546 Österlund Ralf Tammerfors 2:08:34 3:53:34
341 M 319 Hägg Jan Kwh Pipe 2:07:22 3:53:38
342 M 575 Östman Anders Larsmo If 2:18:20 3:53:53
343 M 555 Rantala Jorma Abb Power Systems Ski Team 2:11:35 3:54:22
344 M 868 Wik Jens Bk Playboys 2:12:14 3:54:23
345 M 869 Kivistö Mika Seinäjoki 2:15:29 3:54:30
346 M 494 Kantola Christian Vasa 2:09:58 3:54:38
347 M 227 Käld David Team Amway 2:09:56 3:55:14
348 M 120 Juusela Arto Varalan Maratonklubi/Ikaalinen 2:09:45 3:55:21
349 M 510 Nygård Mikael Vasa Skidklubb 2:09:18 3:55:27
350 M 427 Nyström Kjell Petalax Ik 2:10:14 3:55:42
351 M 653 Ingves Stefan Skaftung 2:12:10 3:55:52
352 M 483 Saarijärvi Markku Ik Kronan 2:14:59 3:55:58
353 M 479 Nylund Tore Vesilahti 2:08:33 3:56:06
354 M 681 Axberg Stefan Birka Cargo 2:12:06 3:56:16
355 M 291 Sundman Kenneth Ik Hellas 2:15:53 3:56:21
356 M 880 Granholm Staffan Maxmo Sk 2:09:44 3:56:37
357 M 573 Mitts Fredrik Vis 2:01:27 3:56:38
358 M 345 Pada Åke Vasa 2:09:14 3:56:45
359 M 196 Alkula Mikko Abb Product Support Ski Team 2:10:17 3:56:53
360 M 419 Träskelin Alf Solf Ik / Vasa 2:08:06 3:57:00
361 M 622 Honkanen Hannu Vöyri 2:03:54 3:57:14
362 M 797 Österberg Mikael Oravais If 2:12:08 3:58:13
363 M 595 Wik Jan-Erik If Minken 2:12:25 3:58:17
364 M 82 West Tomas Österbottens Polisinrättning 2:12:26 3:58:17
365 M 629 Bagge Kristian Vasa Skidklubb 2:15:01 3:58:18
366 M 261 Sundström Rurik Simons Element 2:05:22 3:58:29
367 M 581 Björkgren Niclas Vasa 2:13:22 3:58:31
368 M 834 Stendahl Anders Åbo 2:12:12 3:58:43
369 M 361 Ahlbäck Leif Kvevlax Idrottsvänner 2:10:16 3:58:52
370 M 719 Sorvari Pekka Kalajoen Junkkarit 2:10:11 3:58:56
371 M 549 Danielsson Tore Borstö Byalag/ Nagu 2:13:15 3:59:48
372 M 701 Strand Martin Citec Ski Team 2:10:10 3:59:50
373 M 621 Reinikka Lasse Sepänkylä 2:14:55 4:00:07
374 M 202 Håkans Martin If Kvarken 2:09:21 4:00:27
375 M 480 Nyblom Kenneth Gif 2:10:14 4:00:31
376 M 788 Lemberg Jari Mirka Ski Team 2:20:30 4:00:41
377 M 394 Still Patrik If Brahe 2:17:27 4:00:48
378 M 451 V.Frenckell Otto Ingå If 2:02:52 4:00:56
379 M 547 Jylhä Mika Yrkesakademin (Ya!) I Ö:Botten 2:13:08 4:01:39
380 M 389 Perus Jens Närpes Ok 2:15:24 4:01:41
381 M 340 Asplund Jan-Olof Sundom If 2:13:31 4:01:45
382 M 474 Rasmus Jarmo Kokkola 2:09:23 4:01:49
383 M 277 Eklund Göran Bolibompa Ski 2:12:42 4:02:05
384 M 387 Slotte Bernt Ok Botnia 2:10:01 4:02:07
385 M 416 Långs Patrik Vörå-Maxmo Kommun 2:18:26 4:02:51
386 M 444 Nygård Martin Vasa Skidklubb 2:13:24 4:02:57
387 M 676 Adams Stig If Minken 2:17:23 4:03:02
388 M 532 Bergman Brage If Åland 2:12:07 4:03:05
389 M 792 Liljekvist Staffan Larsmo If 2:14:58 4:03:12
390 M 229 Granholm Göte Maxmosk 2:09:41 4:03:25
391 M 534 Holmkvist Jonas Norrvalla Sport 2:13:06 4:03:31
392 M 724 Lahtinen Jukka Team Amway 2:10:20 4:03:32
393 M 576 Sten Bengt-Olav Malax If 2:10:09 4:03:33
394 M 541 Stoor Mikael Pensala 2:13:25 4:03:38
395 M 316 Heikfolk Johan Kwh Pipe 2:15:34 4:03:39
396 M 344 Snickars Stig Närpes- 2:15:16 4:03:59
397 M 369 Berglund Bertel Norrvalla Sport 2:06:12 4:04:09
398 M 332 Arkkola Jouko 4:04:15
399 M 648 Malmsten Jan Abb Power Systems Ski Team 2:17:08 4:04:16
400 M 458 Antus Leif Bertby 2:12:35 4:04:21
401 M 497 Torrkulla Roy I F Minken 2:18:28 4:04:24
402 M 315 Back Peter Kwh Pipe 2:12:46 4:04:29
403 M 742 Lillqvist Björn Purmo 2:05:14 4:04:35
404 M 430 Smeds Christoffer Närpes Ok 2:12:04 4:04:46
405 M 502 Back Stig Vörå If 2:13:35 4:04:53
406 M 262 Staffans Håkan Simons Element 2:19:27 4:05:17
407 M 409 Ollil John Korsholm 2:18:21 4:05:26
408 M 586 Blomqvist Johnny Team Beinvärk 2:19:20 4:05:42
409 M 889 Kanckos Jan Ik Falken 2:17:17 4:06:05
410 M 611 Laasanen Juha Laihia 2:20:28 4:06:37
411 M 610 Laasanen Lauri Laihia 2:20:28 4:06:41
412 M 381 Vestergård Anders Nykter.Fi 2:17:49 4:06:42
413 M 439 Långskog Bo-Erik Pörtom Sk 2:21:21 4:06:47
414 M 624 Hassel Carl-Johan Guarana Motorsällskap 2:15:39 4:07:26
415 M 820 Heinonen Tom Monäs 2:15:15 4:07:29
416 M 528 Påhls Nils Norvalla Sport 2:10:28 4:07:31
417 M 799 Dahlqvist Mikael Närpes 2:14:31 4:07:35
418 M 355 Panula Kari Vacks 2:14:52 4:07:42
419 M 367 Friman Bjarne If Kraft 2:17:19 4:07:43
420 M 218 Lundberg Stig Olof Sundom If 2:19:06 4:07:44
421 M 386 Kronqvist Ralf Nykarleby 2:18:27 4:07:45
422 M 852 Gullkvist John Pörtom Sportklubb 2:18:25 4:07:51
423 M 626 Äppel Bo-Magnus Tjöck 2:19:25 4:07:54
424 M 658 Henriksson John Pargas If 2:19:39 4:07:58
425 M 239 Aspfors Christer Ik Falken 2:18:34 4:07:59
426 M 637 Ketola Ari Laihia 2:15:17 4:08:03
427 M 651 Ahlnäs Mats If Femman 2:16:10 4:08:15
428 M 505 Backman Bernt Stall Caesar 2:13:37 4:08:17
429 M 415 Wallin Lars Vis 2:17:48 4:08:19
430 M 809 Ridanpää Antti Ylistaro 2:25:14 4:08:24
431 M 618 Lönnvik Kaj Vasa Skidklubb 2:18:19 4:08:32
432 M 286 Isaksson Guy Houtskär 2:20:01 4:09:01
433 M 801 Närkki Vesa Ihamäen Puutarha 2:19:37 4:09:30
434 M 617 Brännkärr David Kvevlax Idrottsvänner 2:23:59 4:09:46
435 M 241 Bertils Johan Vörå 2:15:16 4:09:53
436 M 399 Fiskars Stefan Ok Raseborg 2:17:30 4:10:03
437 M 811 Granfors Tor-Börje Vörå If 2:18:09 4:10:06
438 M 739 Nylund Henrik Ik Falken 2:18:35 4:10:43
439 M 383 Kerätär Mauri Vaasan Suunnistajat 2:20:05 4:10:56
440 M 730 Majabacka Andreas Ck Triton 2:16:50 4:11:02
441 M 646 Åberg Jonas Kyrkslätt If 2:19:21 4:11:07
442 M 768 Tallgren Kaj Malax 2:16:49 4:11:11
443 M 341 Lundegård Lars Malax 2:13:41 4:11:11
444 M 671 Dahlin Sune Vörå If 2:16:26 4:11:12
445 M 717 Kauppi Johannes Slimboys 2:19:34 4:11:12
446 M 590 Porre Marko Alahärmä 2:21:19 4:11:13
447 M 211 Hautanen Mikael Vörå 2:16:02 4:11:14
448 M 614 Ylihärsilä Ari Alahärmä 2:21:18 4:11:14
449 M 807 Sutinen Pekka Vaasa 2:18:19 4:11:15
450 M 422 Norrback Niklas Petalax 4:11:17
451 M 679 Södergård Hilding Vörå 2:16:44 4:11:31
452 M 157 Norrbo Mikael Jakobstad 2:13:04 4:11:35
453 M 539 Björklund Simon Jakobstad 2:19:38 4:11:55
454 M 283 Nyvik Dan-Anders Kantlax 2:12:09 4:12:05
455 M 265 Haga Kenneth Elho Ski-Team 2:19:36 4:12:14
456 M 538 Salo Mikael Jakobstad 2:17:46 4:12:46
457 M 276 Helsing Elmer Ik/Solf 2:24:02 4:12:53
458 M 753 Koski Hannu Ylistaron Kilpa-Veljet 2:20:15 4:12:54
459 M 489 Wiitala Erolf Bjarne Vasa Skidklubb/Vasa 2:15:15 4:12:56
460 M 293 Nyby Jens Malax If 2:18:24 4:12:57
461 M 734 Siltala Jussi Katupojat Seinäjoki 2:24:36 4:13:06
462 M 336 Stenbacka Mikael Petalax 2:24:03 4:13:28
463 M 849 Nybacka Anders Närpes Kraft Skidor 2:22:15 4:13:52
464 M 179 Bonn Henrik Malax If 2:25:17 4:13:54
465 M 133 Palosuo Heikki Pakilan Veto 2:16:39 4:14:02
466 M 456 Jäntti Leif Team Netikka 2:16:00 4:14:05
467 M 151 Hägg Kennet Komossa Uf 2:18:21 4:14:06
468 M 661 Hirvinen Lyly Takapihan Pyllistys 2:22:34 4:14:33
469 M 388 Slotte Harald Ok Botnia 2:15:14 4:14:35
470 M 371 Dahlstedt Alf Kraft Skidor 2:20:28 4:15:04
471 M 385 Ahlbäck Dan Böle 2:19:55 4:15:14
472 M 520 Sandås Göran Scandic-Trans /Korsholm 2:20:36 4:15:18
473 M 167 Södergård Harald Vörå If 2:20:02 4:16:03
474 M 684 Nyman Sören Vasa 2:33:03 4:16:07
475 M 771 Bergvik Patrik If Femman 2:26:24 4:16:17
476 M 519 Koivukangas Erkki Käta 2:21:33 4:16:25
477 M 382 Österlund Roger Oravais 2:20:49 4:16:36
478 M 841 Kurkimäki Seppo Seinäjoki 2:25:16 4:16:48
479 M 625 Kärkkäinen Juha Kiiminki 2:22:06 4:16:50
480 M 784 Helgas Christoffer Vasa 2:12:16 4:16:54
481 M 887 Rönnqvist Evert Norvalla Sport 2:21:54 4:16:58
482 M 741 Gullberg Tom Vis Vasa 2:21:50 4:16:59
483 M 435 Lahti Tommy Skatila Ik 2:23:10 4:17:06
484 M 508 Asplund Anders Pedersöre 2:18:08 4:17:07
485 M 487 Lähdes Kristian Andreas Knips Hembageri 2:26:36 4:17:08
486 M 263 Furunäs Christer Simons Element 2:26:37 4:17:09
487 M 296 Berger Torolf Ik Falken 2:29:18 4:17:23
488 M 370 Backman Henrik Mirka Ski Team 2:15:59 4:17:29
489 M 883 Rintanen Kaj Vörå 2:21:31 4:17:34
490 M 472 Grönroos Tino Vaasa 2:23:03 4:17:45
491 M 527 Granberg Sven Norrvalla Sport 2:22:32 4:17:52
492 M 607 Granholm Sven-Erik Maxmo Sk 2:19:35 4:17:57
493 M 228 Ekman Leif Vasa 2:20:03 4:18:04
494 M 405 Lingonblad Petter Vasa - Tåsavantarna 2:33:04 4:18:44
495 M 550 Leino Dennis Pargas Roddklubb 2:16:37 4:18:55
496 M 615 Ylihärsilä Arto Alahärmä 2:21:59 4:18:56
497 M 310 Holm Alf Kwh Pipe 2:22:03 4:19:21
498 M 636 Valtari Juha Merikaarto 2:21:20 4:19:22
499 M 442 Skoglund Johan Solf Ik 2:23:35 4:19:27
500 M 210 Pada Jan-Erik Korsholm 2:27:13 4:19:30
501 M 189 Skrifvars Martin Kvevlax 2:29:29 4:19:47
502 M 747 Klemets Alf Ik Falken 2:19:32 4:19:51
503 M 652 Duvnäs Tore Maxmo 2:29:14 4:19:52
504 M 759 Wasberg Johan Andreas Knips Hembageri 2:31:34 4:19:53
505 M 247 Björklund Torolf Norrvalla Sport 2:22:34 4:19:57
506 M 440 Söderlund Johan Norrvalla Sport 2:17:08 4:20:09
507 M 397 Wasström Roger Ik Trissan 2:28:54 4:20:13
508 M 623 Öljymäki Jari Vaasa 2:28:03 4:20:16
509 M 457 Zyakun Alexander Russia 2:31:35 4:20:23
510 M 635 Engström Peter Kaitsor 2:22:35 4:21:53
511 M 423 Södergård Tommy Korsholm 2:20:14 4:22:25
512 M 354 Backlund Rurik Maxmo Sk 2:23:06 4:22:26
513 M 579 Granlund Lars If Kraft 2:20:13 4:22:27
514 M 767 Bystedt Mats Påras 2:25:05 4:22:29
515 M 165 Näsman Anders Hankmo If 2:29:04 4:23:14
516 M 231 Damlin Stefan Vörå If 2:20:26 4:23:25
517 M 308 Willman Gösta Minken 2:23:19 4:23:34
518 M 450 Östman Per Ck Triton 2:26:44 4:23:52
519 M 498 Norrgård Bjarne Korsholm 2:26:15 4:23:53
520 M 599 Wallin Anders Pensala 2:23:18 4:23:57
521 M 267 Höglund Kaj Elho Ski-Team 2:24:41 4:24:01
522 M 246 Malmsten Caj Team Beinvärk 2:23:03 4:24:28
523 M 379 Lundström Kaj Vörå 2:22:10 4:25:26
524 M 220 Kytönen Erkki Seinäjoki 2:30:56 4:25:35
525 M 329 Vestman Kim Wärtsilä - Just Do It 2:26:22 4:26:05
526 M 413 Forsman Henrik Österby Sportklubb 2:25:23 4:26:07
527 M 305 Björklund Anders If Brahe 2:32:41 4:26:16
528 M 337 Donner Niklas Sundom 2:22:10 4:26:34
529 M 609 Backlund Anders Ik Kronan 2:26:23 4:26:37
530 M 182 Sjöberg Tomas Mirka Ski Team 2:25:28 4:26:40
531 M 571 Stagnäs Birger Maxmo Sk 2:23:56 4:26:42
532 M 406 Wikblom Yngve If Minken 2:33:51 4:26:46
533 M 253 Nordblad John Folkhälsan Botnia 2:21:53 4:26:57
534 M 755 Nyman Anders Vasa 2:27:00 4:27:05
535 M 171 Holmback Joakim If Femman 2:26:33 4:27:11
536 M 318 Antus Kjell Kwh Pipe 2:27:34 4:27:12
537 M 447 Riutta Markku Hsh 2:27:27 4:27:50
538 M 464 Pöyry Asko Laihia 2:29:17 4:28:27
539 M 499 Boström Kaj Lepplax 2:23:21 4:28:53
540 M 835 Dahlin Christian Ik Falken 2:22:31 4:28:53
541 M 542 Patana Pekka Pohjanmaan Poliisilaitos 2:23:57 4:28:55
542 M 232 Söderholm Ulf Korsnäs 2:29:28 4:29:25
543 M 606 Sundqvist Peter Ik Falken 2:34:32 4:29:58
544 M 865 Andersson Bjarne Oif 2:25:48 4:30:22
545 M 613 Forsblom Sven-Erik Ik Falken 2:31:33 4:30:25
546 M 428 Nilsson Jan-Erik Åre 2:28:40 4:31:12
547 M 570 Nykvist Harry Korsholm 2:29:33 4:31:17
548 M 616 Örn Johnny Iskmo 2:29:33 4:31:17
549 M 562 Syring Johan Abb Power Systems Ski Team 2:36:32 4:31:18
550 M 754 Mäntymäki Heikki Kasaböle If 2:31:51 4:31:43
551 M 833 Koivuniemi Sakari Wärtsilä - Oil & Gas Ski Team 2:37:26 4:32:02
552 M 744 Packalén Tom Korsholm 2:34:32 4:32:05
553 M 219 Sandås Sverre Ssj 2:30:44 4:32:15
554 M 643 Forsström Tom Karleby 2:34:23 4:32:37
555 M 271 Skog Mikael Elho Ski-Team 2:28:53 4:32:37
556 M 775 Huldén Mikael Nedervetil 2:36:11 4:32:38
557 M 509 Hellqvist Stig Oif 2:29:27 4:32:44
558 M 884 Ollil Tomas Vörå If 2:28:35 4:32:44
559 M 330 Hoffman Linus Pargas If 2:28:39 4:32:47
560 M 763 Virtanen Raimo Vähäkyrö 2:28:10 4:32:49
561 M 297 Siirilä Heikki Häjyt/Vaasa 2:36:08 4:33:13
562 M 559 Norrgård Leif Abb Power Systems Ski Team 2:36:29 4:33:14
563 M 292 Ceder Mats Vasa 2:23:08 4:33:24
564 M 882 Nieminen Samuli Kokkola 2:31:32 4:33:53
565 M 431 Furunäs Jan Kvevlax Idrottsvänner 2:36:06 4:34:04
566 M 195 Holmström Magnus Team Baggas Bil 2:28:50 4:34:11
567 M 500 Ståhlberg Gabriel Måsatramp 2:29:25 4:34:12
568 M 727 Sonntag Alf Åland 2:37:25 4:34:21
569 M 414 Malmsten Thomas Österby Sportklubb 2:31:02 4:34:36
570 M 664 Skinnar Sture Bergö If 2:33:14 4:35:12
571 M 752 Rönnqivst Andreas Si-Su/Jakobstad 2:31:37 4:35:13
572 M 226 Keronen Markku Kouvola 2:28:37 4:35:13
573 M 645 Spets Sune Bogohata 2:24:44 4:35:49
574 M 425 Lundberg Anders Ck Triton 2:29:35 4:36:10
575 M 506 Hautala Arto Pohjanmaan Poliisilaitos 2:26:24 4:36:23
576 M 673 Lähdemäki Reino Team Netikka 2:32:39 4:37:45
577 M 359 Pihl Leif Ik Trissan 2:35:41 4:37:47
578 M 396 Lindholm Lars Ik Trissan 2:36:09 4:37:47
579 M 829 Nyman Christian Esse Ik 2:36:12 4:38:22
580 M 750 Weckström Anders Borgå 2:27:47 4:38:36
581 M 838 Bertell Hans Vasa 2:35:24 4:38:43
582 M 417 Vuorinen Juhani Laihia 2:31:48 4:38:55
583 M 821 Ahlvik Anders Hangö 2:25:30 4:39:05
584 M 160 Stenbacka Ulf Vasa 2:34:28 4:41:21
585 M 831 Achrén Peter Wärtsilä - Oil & Gas Ski Team 2:39:53 4:41:41
586 M 223 Råtts Hans Kristinestad 2:32:38 4:42:24
587 M 687 Nordling Stig Ck Triton 2:35:23 4:42:37
588 M 393 Holm Mikael Pojo 2:38:09 4:42:55
589 M 787 Anderson Mikael Vasa 2:29:32 4:43:32
590 M 552 Ek Rolf Abb Power Systems Ski Team 2:34:30 4:43:54
591 M 123 Engström Patrik Pargas If 2:37:49 4:44:42
592 M 411 Lagerström Thomas Kristinestad 2:40:01 4:45:00
593 M 584 Vesala Markku Vaasa 2:38:15 4:45:03
594 M 176 Jåfs Thomas Ösi 2:40:02 4:45:04
595 M 781 Nystrand Anders Molpe 2:38:48 4:45:16
596 M 251 Sjöbacka Kristian Ik Kamp 2:34:27 4:45:17
597 M 404 Klingenberg Jonas Vasa - Tåsavantarna 2:35:22 4:45:19
598 M 302 Lundström Gustav Vörå If 2:37:18 4:45:33
599 M 178 Svartsjö Peter Vasa Skidklubb 2:33:56 4:45:34
600 M 813 Grannas Per Johan Vörå If 2:33:15 4:45:36
601 M 517 Rintamäki Henri Vävi 2:35:46 4:45:59
602 M 204 Henriksson Kim Ingå If 2:35:38 4:46:57
603 M 322 Rönnholm Christian Wärtsilä - Just Do It 2:50:40 4:47:04
604 M 477 Nyfelt Tommy Oravais If 2:49:21 4:47:05
605 M 462 Romar Jan-Erik Vasa Skidklubb 2:38:41 4:47:15
606 M 751 Damlin Sixten Vörå If 2:34:12 4:47:26
607 M 392 Ahlqvist Bo Ik Kronan 2:34:21 4:47:53
608 M 769 Forsman Jan-Ole Vallvik 2:43:40 4:47:57
609 M 782 Kujanen Veijo Nurmon Jymy 2:31:41 4:48:51
610 M 859 Wilhelmsson Jan Rettig Värme 2:47:57 4:48:53
611 M 478 Öljymäki Mauri Jv. Viking Team Häjyt/Vaasa 2:43:07 4:49:21
612 M 850 Törnqvist Rune Ik Falken 2:36:27 4:49:21
613 M 694 Ståhl Olof Oravais If 2:37:18 4:49:27
614 M 840 Skogvall Peter Acu-Elektro Kronoby 2:38:46 4:49:43
615 M 693 Komsi Onni Norrvalla Sport 2:41:53 4:50:03
616 M 352 Vestergård Rudolf Kpo Team 2:43:58 4:50:06
617 M 728 Mäkelä Ilpo Länken Ski / Lappfjärd 2:38:20 4:50:08
618 M 208 Ek Bo-Erik Oif 2:39:59 4:50:11
619 M 378 Byman Fredrik Österbottens Polisinrättning 2:41:13 4:50:13
620 M 776 Höglund Dennis Vörå 2:43:03 4:50:18
621 M 703 Levander Sam Citec Ski Team 2:31:16 4:50:24
622 M 553 Laaksoharju Jari Abb Power Systems Ski Team 2:38:28 4:50:31
623 M 721 Kesti Jarl Vasa 2:47:30 4:50:32
624 M 403 Bonäs Fredrik Vasa - Tåsavantarna 2:39:10 4:51:32
625 M 765 Honga Markus Öja 2:38:00 4:51:37
626 M 619 Toppar Tommy Kvevlax 2:42:57 4:51:40
627 M 197 Lerstrand Ulf Abb Product Support Ski Team 2:40:04 4:51:59
628 M 795 Isberg Torolf Kimito 2:42:30 4:52:04
629 M 374 Järvi Arto Vaasa 2:39:43 4:52:21
630 M 854 West Per-Johan Vasa 2:31:29 4:52:32
631 M 705 Laine Mikko Citec Ski Team 2:40:05 4:52:46
632 M 563 Koivula Petri Abb Distribution Automation Ski Team 2:36:02 4:53:06
633 M 535 Holmström Roger Hangö 2:40:02 4:53:33
634 M 774 Berglund Timo Vasa 2:25:03 4:53:35
635 M 723 Norrgård Kjell Singsby 2:40:25 4:53:52
636 M 690 Lauronen Jarkko Tuovila 2:43:35 4:53:53
637 M 436 Granlund Bengt Åland 2:38:26 4:54:33
638 M 540 Yli-Kiikka Marko Tervajoki 2:37:33 4:54:49
639 M 561 Saaranluoma Ahti Abb Power Systems Ski Team 2:38:43 4:54:51
640 M 558 Harju Jussi Abb Power Systems Ski Team 2:34:07 4:54:52
641 M 206 Kuokkanen Marko Vaasa 2:39:59 4:54:53
642 M 685 Åbacka Kristian Ik Kamp , Övermark 2:44:50 4:55:01
643 M 526 Willberg Renè Österby 2:38:24 4:55:24
644 M 358 Korenius Sven Ik Trissan 2:43:04 4:55:25
645 M 588 Hill Henrik Ck Triton 2:38:20 4:55:34
646 M 488 Sandgren Lars Närpes Ok 2:42:14 4:55:45
647 M 270 Brännbacka Harry Elho Ski-Team 2:38:21 4:56:38
648 M 285 Björk Fredrik Toby 2:42:15 4:56:55
649 M 443 Ingman Mats Vörå If 2:45:02 4:57:05
650 M 368 Ingman Eirik Team Tryffelipossu 2:45:03 4:57:06
651 M 857 Stoor Sven Profiweld Ski Runners 2:42:17 4:57:46
652 M 633 Linden Anders Vessölandets Uf. 2:40:27 4:57:46
653 M 445 Laaksonen Ari Vähäkyrö 2:47:55 4:57:47
654 M 180 Jussila Heikki Vaasa 2:44:02 4:57:48
655 M 380 Eriksson Thomas Tuckor 2:44:03 4:58:43
656 M 543 Dalaholm Stig Simons Element 2:28:18 4:58:45
657 M 214 Knipström Tom Kvevlax 2:39:57 4:58:49
658 M 536 Holmkvist Odert Norrvalla Sport 2:43:21 4:58:49
659 M 492 Marins Stefan Sundom If 2:31:30 4:58:51
660 M 620 Alanko Jarkko Upm Silvesta Oy 2:47:32 4:59:30
661 M 455 Bäckström Kenneth Psk 2:40:58 4:59:50
662 M 390 Holmbäck Magnus Ik Kronan 2:51:05 5:00:21
663 M 163 Örn Peter Replot 2:40:06 5:00:26
664 M 830 Pitkänen Jorma Vähäkyrö 2:49:54 5:00:30
665 M 278 Lawast Andreas Norrvalla Sport 2:43:07 5:01:02
666 M 853 Sjölund Owe If Brahe 2:43:32 5:01:15
667 M 791 Träskelin Tomas Solf 2:43:37 5:01:23
668 M 612 Nykvist Kaj-Erik V.I.S Vasa 2:41:18 5:01:32
669 M 234 Nordlund Kurt Oravais If 2:38:09 5:02:07
670 M 260 Friman Robert Simons Element 2:38:40 5:02:19
671 M 860 Lindqvist Jan-Erik Rettig Värme 2:52:03 5:02:22
672 M 770 Saari Arto Vaasa 2:52:07 5:02:31
673 M 814 Vesalainen Jukka Vaasa 2:49:50 5:02:44
674 M 495 Salmela Kurt Ck Triton 2:40:04 5:02:49
675 M 284 Björk Leif Jungsund 2:34:25 5:03:05
676 M 256 Ekman Martin Maxmo Sk 2:46:22 5:04:56
677 M 608 Perälä Jouko Laihia 2:47:40 5:05:31
678 M 836 Salo Runar Kronoby 2:41:20 5:05:52
679 M 714 Herrgård Stig-Erik St Karins 2:48:41 5:06:07
680 M 466 Ehrström Kenneth Solf Ik 2:42:52 5:06:15
681 M 777 Honkakangas Toni Vasa 2:40:24 5:07:38
682 M 313 Finne Mikael Kwh Pipe 2:46:36 5:09:50
683 M 159 Byskata Henry If Minken 2:52:10 5:10:02
684 M 716 Beijar Ole Saltis Bygg 2:46:39 5:10:04
685 M 688 Kupila Mika Vaasa 2:53:43 5:10:08
686 M 432 Lidsle Johan Vasa 2:45:33 5:10:26
687 M 421 Thors Leif Vörå If 2:46:54 5:10:30
688 M 554 Salmu Juha Abb Power Systems Ski Team 2:49:17 5:11:14
689 M 154 Backlund Kim Vörå If 2:57:20 5:12:06
690 M 426 Granholm Johnny Maxmo 2:57:22 5:12:06
691 M 258 Graner Mikael Jakobstad 2:46:01 5:12:59
692 M 320 Burman Jan Kwh Pipe 2:53:40 5:13:02
693 M 642 Teppo Matti Lapinlahti 2:55:12 5:13:11
694 M 847 Autio Olli Vaasa 2:55:10 5:13:32
695 M 655 Ingves Anders Gerby 2:48:46 5:14:00
696 M 675 Björkman Robert Vasa 2:51:26 5:14:09
697 M 294 Lappalainen Sampo Espoo 2:50:35 5:15:32
698 M 402 Lappalainen Markus Vaasa 2:50:33 5:15:32
699 M 587 Heikinmatti Kari Vöyri 2:54:18 5:15:35
700 M 209 Björkman Torbjörn Åland 2:48:28 5:15:56
701 M 236 Pada Jonas Korsholm 2:51:29 5:16:15
702 M 459 Berts Kim Bertby 2:57:45 5:16:29
703 M 604 Nybäck Ulf If Minken 2:53:38 5:16:56
704 M 827 Mattjus Nils-Erik Purmo 2:46:06 5:17:33
705 M 789 Toivari Ari-Pekka Folkhälsan Botnia 2:51:28 5:17:35
706 M 706 Mattbäck Joakim Citec Ski Team 3:04:13 5:18:01
707 M 593 Friman Eugen Nagu If 2:51:24 5:18:34
708 M 890 Öhblom Kurt Pif Ski Team 2:51:25 5:18:35
709 M 592 Rosenlund Nils Pargas If 2:51:26 5:18:35
710 M 738 Fred Pontus If Femman 2:45:06 5:18:41
711 M 221 Bonn Stig-Göran Malax If 2:55:42 5:19:26
712 M 805 Lindgren Kimmo Vaasa 2:49:15 5:21:45
713 M 870 Storm Lars Kvevlax 2:46:58 5:21:49
714 M 567 Norrbygård Gunder Abb Distribution Automation Ski Team 2:47:28 5:22:32
715 M 230 Björkman Arne Ssj 2:58:16 5:22:38
716 M 460 Svenfelt Leif Larsmo 2:57:22 5:23:38
717 M 377 Kattil Håkan Vörå If 2:50:37 5:24:14
718 M 513 Jonas Hulden Nedervetil 2:53:33 5:24:16
719 M 194 Nyby Göran Team Baggas Bil 2:50:48 5:24:20
720 M 328 Tunturi Jarno Wärtsilä - Just Do It 3:09:13 5:24:27
721 M 866 Pirttinen Jorma Vaasa 3:00:54 5:26:07
722 M 252 Järvinen Mika Vaasa 2:58:18 5:26:15
723 M 191 Renvall Johan Vörå 2:55:44 5:27:35
724 M 467 Lytts Kaj Sundom If 2:52:47 5:28:41
725 M 560 Soininen Jukka Abb Power Systems Ski Team 2:52:53 5:29:18
726 M 272 Varila Jouko Elho Ski-Team 3:01:17 5:30:12
727 M 366 Kallträsk John Jakobstad 3:05:10 5:30:15
728 M 420 Bergholm Börje Vasa 2:58:47 5:30:24
729 M 672 Riska Bo Vasa 2:58:46 5:30:25
730 M 353 Sinikallio Mikko Team Netikka 2:55:00 5:32:07
731 M 205 Grannas Kenneth Helsingby 2:55:40 5:32:21
732 M 680 Rabb Torsten Södra Vassor 3:01:11 5:32:30
733 M 657 Skata Wilhelm Vörå If Vörå 2:59:20 5:32:30
734 M 327 Björknäs Ulf-Johan Wärtsilä - Just Do It 2:48:12 5:32:33
735 M 533 Lindholm Rolf Team Tools 3:03:24 5:34:12
736 M 762 Elenius Sten Bp Oilers 3:02:04 5:34:43
737 M 692 Beukelman Jos Solf 2:51:53 5:35:59
738 M 461 Nygård Peter Karleby 3:04:11 5:36:33
739 M 169 Mikander Magnus Kuni Sk 2:58:46 5:36:44
740 M 326 Nummelin Thomas Wärtsilä - Just Do It 3:09:18 5:37:09
741 M 725 Jokela Pasi Lohtajan Veikot/Kokkola 2:55:36 5:39:10
742 M 861 Salmi Daniel Rettig Värme 3:05:24 5:41:13
743 M 812 Haga Bengt Vörå If 3:06:47 5:44:50
744 M 437 Lahti Jussi Skatila Ik 3:09:29 5:44:56
745 M 306 Hanner Håkan Vörå If / Vörå 3:04:14 5:45:17
746 M 565 Vanhala Kari Abb Distribution Automation Ski Team 3:09:50 5:45:55
747 M 190 Lönnqvist Christian Vasa 3:03:21 5:46:44
748 M 846 Södergård Harry Vörå If 3:03:25 5:47:46
749 M 312 Slotte Stefan Kwh Pipe 3:07:15 5:48:57
750 M 224 Bäckman Bror Topptrim Ekenäs 3:09:25 5:49:00
751 M 250 Östman Jonas Bp-Oilers 3:04:32 5:49:24
752 M 242 Holmström Bertil Oif 3:06:46 5:49:46
753 M 438 Forsén Per-Olof Kuni Skidklubb 3:15:15 5:52:09
754 M 704 Neubrand Randy Citec Ski Team 3:09:52 5:53:00
755 M 175 Back Kim Malax If 3:11:28 5:53:06
756 M 737 Jansson Peter Rödsön Veikot 3:09:31 5:55:49
757 M 668 Smeds Mats Team Bertil 3:11:50 5:56:07
758 M 192 Bobacka Ingmar Team Baggas Bil 3:13:59 5:57:53
759 M 401 Holm Stefan Solf 2:53:35 6:00:01
760 M 198 Schroderus Arto Abb Product Support Ski Team 3:09:48 6:00:58
761 M 578 Thorsén Hasse Sollentuna 3:05:09 6:02:57
762 M 482 Småros Lars Vassor Uf 3:12:38 6:03:55
763 M 335 Kangas Arjo Lapua 3:17:47 6:06:26
764 M 168 Nygård Mats Hankmo If 3:20:45 6:07:52
765 M 249 Ahlskog Kjell-Owe Jungsund 3:20:46 6:07:52
766 M 269 Häggblom Karl-Erik Elho Ski-Team 3:19:39 6:09:04
767 M 596 Rönnlund Andreas Ski Team Moffin 3:13:22 6:11:57
768 M 268 Lövbacka Johan Elho Ski-Team 3:26:05 6:13:17
769 M 244 Hakala Seppo Vähäkyrö 3:20:36 6:13:53
770 M 245 Hakala Mikko Vähäkyrö 3:20:45 6:13:53
771 M 164 Karlå Mathias Wärtsilä 3:13:26 6:17:56
772 M 203 Nylund Roland Kvevlax 3:30:37 6:23:23
773 M 280 Knip Håkan Petalax Ik 3:26:22 6:23:25
774 M 858 Vest Jan-Henrik Profiweld Ski Runners 3:26:23 6:23:26
775 M 475 Ervasti Antti Team Amway Kiiminki 3:37:07 6:31:04
776 M 349 Puikkonen Hannu Vaasa 3:30:47 6:34:59
777 M 325 Karjalainen Tero Wärtsilä - Just Do It 3:31:35 6:34:59
778 M 709 Holmberg Patrik Nykter.Fi 3:28:56 6:41:12
779 M 710 Lundqvist Tomas Nykter.Fi 3:36:16 6:41:12
780 M 504 Pitkäranta Jari Isojoen Urheiljat 3:29:58 6:42:05
781 M 333 Dalkarl Magnus Vörå 3:41:06 6:46:45
782 M 851 Stenlund Christian Cb Däck 3:46:46 6:55:19
783 M 323 Bjurs Peter Wärtsilä - Just Do It 3:41:43 7:07:01
784 M 666 Jåfs Hans Vörå 3:53:56 7:07:52
785 M 796 Bonn Sven-Erik Vasa 3:51:45 7:11:25
786 M 780 Hannus Matias Jakobstad 4:02:32 7:15:22
787 M 670 Arjen Berends Flying Dutchman 4:04:30 7:26:09
1 N 5002 Forth Linda Vörå If 1:34:35 2:52:46
2 N 5004 Nyback Ann-Louise If Femman 1:43:52 3:05:20
3 N 5001 Karjaluoto Suvi Tampereen Pyrintö 1:42:19 3:06:30
4 N 5229 Vuorenmaa Kaija Team Eskopuu 1:43:54 3:08:40
5 N 5013 Strandholm Jessica Vörå If 1:43:52 3:11:04
6 N 5006 Antila Kirsi Jämin Jänne 1:45:18 3:13:51
7 N 5003 Andersson Camilla Vasa Skidklubb 1:47:32 3:15:17
8 N 5008 Lall Anna-Kajsa IF Femman 1:49:50 3:16:47
9 N 5009 Moilanen Tiina Kuopion Hiihtäjät 1:47:34 3:21:53
10 N 5014 Suomela Margit Rasti-Lukko Rauma 1:54:32 3:23:24
11 N 5124 Börman Marianne Kimito Sf 1:53:01 3:24:02
12 N 5016 Lassila Minna Kälviän Tarmo 1:53:17 3:29:06
13 N 5105 Gunell Yvonne Pargas If 1:54:44 3:30:45
14 N 5015 Kuusela Anne Tampereen Pyrintö 1:54:11 3:30:58
15 N 5017 Vesala Eija Seinäjoki 1:58:05 3:33:48
16 N 5070 Wärnman Ingela Ik Falken 2:01:44 3:35:41
17 N 5005 Back Johanna Mirka Ski Team 1:59:46 3:36:36
18 N 5128 Söderholm Linda 1:59:00 3:37:46
19 N 5140 Verkama Heidi Mustasaari 2:00:52 3:39:48
20 N 5194 Mattsson Ingela Pargas If 2:03:49 3:43:22
21 N 5192 Wikblom Ghita If Minken 1:59:52 3:44:48
22 N 5079 Smeds Mia Österbottens Polisinrättning 2:06:29 3:45:59
23 N 5007 Kronqvist Gerd If Minken 2:05:25 3:46:44
24 N 5072 Sundqvist Christel Österby Sportklubb 2:06:51 3:49:07
25 N 5040 Nylund Catarina Ck-Triton 2:08:01 3:49:10
26 N 5048 Torrkulla Päivi Simons Element 2:07:59 3:50:12
27 N 5090 Engström Ann-Louise Folkhälsan Botnia 2:08:27 3:53:31
28 N 5114 Rasmus Minna Gif 2:08:47 3:53:44
29 N 5188 Blusi Anna-Lena Folkhälsan Botnia 2:09:17 4:01:14
30 N 5082 Caldén Mikaela Nykarleby 2:14:57 4:01:34
31 N 5081 Melin Sabina Malax If 2:13:13 4:02:02
32 N 5076 Lundegård Ulrika Malax 2:13:30 4:02:04
33 N 5025 West Margot Stall Caesar 2:14:29 4:03:46
34 N 5109 Bäckström Mikaela Psk 2:19:12 4:06:44
35 N 5107 Långskog Saila Pörtom Sk 2:21:23 4:06:51
36 N 5045 Zachris-Nygård Gunnel Vörå 2:18:33 4:08:51
37 N 5203 Stark Birgitta Vasa 2:18:20 4:10:00
38 N 5201 Lind Maria Vasa 2:17:28 4:11:01
39 N 5214 Storsveen Kerstin Søndre Land Idrettslag 2:18:08 4:11:07
40 N 5199 Tallgren Kerstin Malax 2:16:48 4:11:10
41 N 5126 Nykamb Jessica Korsnäs 2:22:13 4:11:13
42 N 5098 Bäckman-Perälä Lisa If Kraft 2:20:00 4:13:52
43 N 5077 Hedlund Agneta Team Helga 2:22:13 4:14:07
44 N 5100 Finskas Susanna Team Netikka 2:22:31 4:18:27
45 N 5137 Lax Susanne Team Helga 2:24:22 4:18:42
46 N 5029 Holmback Anne If Femman 2:26:34 4:19:42
47 N 5130 Karlsson Charlotta Vis 2:25:24 4:21:15
48 N 5131 Molander Barbro If Brahe 2:25:38 4:22:34
49 N 5142 Joutsi Jessica Abb Power Systems Ski Team 2:29:01 4:22:58
50 N 5189 Björklund Sol-Britt Smedsby, Korsholm 2:29:03 4:23:06
51 N 5030 Påhls Marie-Louise Ck Triton 2:15:46 4:24:18
52 N 5227 Granqvist Åsa Pargas If 2:20:22 4:25:40
53 N 5035 Fors Lisen Norrvalla Sport 2:28:09 4:26:49
54 N 5163 Salmela Helene Oravais 2:26:21 4:26:53
55 N 5125 Kullas Åsa Vasa 2:22:12 4:27:08
56 N 5197 Grönlund Lotta Böle Ck 2:24:27 4:28:57
57 N 5222 Lallukka Meri-Tuulia Häjyt Seinäjoki 2:32:17 4:30:42
58 N 5088 Björk-Nyman Lilian Team Heikoin Lenkki 2:28:17 4:32:38
59 N 5067 Forsström Heidi Ok Botnia 2:29:19 4:32:41
60 N 5160 Lund Maria If Femman 2:33:17 4:34:18
61 N 5134 Franzén Marika Vacks 2:29:45 4:35:10
62 N 5200 Stark Susanna Ik Falken 2:34:20 4:36:21
63 N 5034 Stenbacka Malin Vasa 2:33:13 4:37:42
64 N 5159 Hasselblatt Anneke Vasa 2:32:52 4:39:38
65 N 5095 Nynäs Camilla Larsmo If 2:35:16 4:39:53
66 N 5053 Ohlis Brita Mirka Ski Team 2:34:07 4:40:52
67 N 5198 Lyytikäinen Heli Paimion Rasti 2:34:11 4:40:59
68 N 5115 Mikkonen Päivi Team Amway Kiiminki 2:36:03 4:41:18
69 N 5066 Svartsjö Åsa Korsholm 2:36:05 4:41:34
70 N 5120 Bäck Anne Vacks 2:38:38 4:41:36
71 N 5049 Hartvik Johanna Vörå Stålbygge 2:34:09 4:42:07
72 N 5091 Lassfolk Carola Kristinestad 2:40:00 4:44:59
73 N 5010 Mylläri Britt-Marie Kraft Skidor 2:36:23 4:45:03
74 N 5191 Eklund Gun-Maj If Fyren 2:36:14 4:45:15
75 N 5075 Andersson Monica Larsmo 2:35:20 4:45:47
76 N 5057 Rosenlund Mona Vasa 2:43:05 4:46:15
77 N 5080 Lindström Mona Pargas If 2:36:48 4:46:45
78 N 5032 Baarman-Henriksson Monica Ingå If 2:35:39 4:46:55
79 N 5171 Wik Inger If Minken 2:42:26 4:49:09
80 N 5186 Hjerpe Anette Korsholm 2:40:33 4:49:53
81 N 5135 Spik Ulrika Ik Kronan 2:42:55 4:50:00
82 N 5071 Ekqvist Bernice Kvevlax Idrottsvänner 2:39:31 4:50:04
83 N 5215 Löfstedt Häggblom Jenny Jakobstad 2:43:38 4:50:09
84 N 5176 Ehrström Annica Kvevlax 2:35:37 4:50:26
85 N 5164 Selander Marita If-Åland 2:34:24 4:51:02
86 N 5180 Stening Emelia Jalles Tc Umeå 2:43:02 4:51:15
87 N 5101 Thors Camilla Vörå If 2:35:35 4:51:29
88 N 5022 Storm Kerstin Jungsund 2:38:25 4:51:35
89 N 5041 Aalto Anita Vasa 2:39:51 4:51:47
90 N 5204 Eriksson Jaana Ksf 2:42:32 4:52:05
91 N 5052 Clärk Lisen Folkhälsan Botnia 2:40:15 4:52:34
92 N 5196 Fors Pirkko Pietarsaari 2:45:04 4:55:13
93 N 5063 Sandgren Ann-Mari Närpes Ok 2:42:13 4:55:45
94 N 5059 Rytkönen Sonja Vasa 2:42:43 4:56:20
95 N 5133 Malm Erica Malax 2:42:54 4:57:13
96 N 5084 Gammelgård Tanja Oravais If 2:41:12 4:57:45
97 N 5085 Gammelgård Therese Oravais If 2:41:12 4:57:45
98 N 5195 Renvaktar Eivor Vörå-Maxmo Kommun 2:43:02 4:58:02
99 N 5074 Thölix Ulla-Britt Vörå If 2:45:05 4:58:06
100 N 5177 Mäkelä Berit Vacks / Vasa 2:44:06 4:58:11
101 N 5058 Forsman Janina Norrvalla Folkhögskola 2:43:05 4:58:16
102 N 5099 Grönberg Maj-Britt Pörtom Sk 2:47:47 4:58:37
103 N 5132 Sjöberg Barbro Maxmo 2:45:07 4:58:41
104 N 5037 Nyfors Johanna Långåminne 2:41:52 4:59:59
105 N 5151 Lundström-Nygård Annika Folkhälsan Botnia 2:46:33 5:01:20
106 N 5169 Lemberg Pia Team Bertil 2:48:40 5:01:23
107 N 5051 Ahlnäs Susanne Vörå 2:43:31 5:01:24
108 N 5119 Kvarnström Sarah Kyrkslätt If 2:49:19 5:01:45
109 N 5062 Antus Berit Vörå 2:46:28 5:02:50
110 N 5136 Kapténs Gun Larsmo If 2:51:55 5:03:30
111 N 5154 Björkman-Dahl Inger If Kvarken 2:39:50 5:03:58
112 N 5202 Blusi Diane-Christine Vörå If 2:46:35 5:04:10
113 N 5056 Berger Gunhild Ik Falken 2:51:08 5:06:34
114 N 5155 Ehrs Majgret Folkhälsan Botnia 2:49:18 5:08:29
115 N 5012 Pienimäki Karita Kyrön Voima 2:50:36 5:10:32
116 N 5152 Skarper Kerstin Maxmo 2:58:19 5:11:18
117 N 5223 Granberg Ann-Charlotte Norrgårds Vvs 2:54:19 5:11:51
118 N 5178 Flenmark Tarja Länken 2:46:34 5:12:48
119 N 5143 Rudnäs Linnea Skatila Ik 2:50:15 5:15:22
120 N 5050 Eklund Monica Bolibompa Ski 2:50:16 5:15:37
121 N 5123 Lähdesmäki Fanny Norra Pörtom 2:53:41 5:15:38
122 N 5061 Sund Maria Kwh Pipe 2:47:38 5:15:39
123 N 5179 Jåfs Ann-Christine Vörå-Maxmo Kommun 2:56:03 5:15:40
124 N 5024 Kjerp Ann-Charlotte Nykarleby 2:53:37 5:16:57
125 N 5144 Jokiaho Aila Vaasa 2:54:15 5:17:03
126 N 5167 Lilja Catharina Sundom If 2:56:29 5:18:03
127 N 5225 Dahlin Katarina Vörå If 2:55:49 5:18:10
128 N 5209 Vesterlund Katarina Vasa 2:59:55 5:18:20
129 N 5168 Nygård Maria Sundom If 2:56:27 5:18:45
130 N 5031 Bergman Marianne Team Baggas Bil 2:50:39 5:19:16
131 N 5182 Roine Riitta Nedervetil 2:56:56 5:20:20
132 N 5153 Näsman-Knip Britt-Mari Andreas Knips Hembageri 3:00:13 5:21:13
133 N 5113 Grönroos Ann-Christine Vacks 2:56:59 5:21:18
134 N 5156 Myntti Marika Replot 2:56:33 5:21:33
135 N 5111 Svenfelt Monica Larsmo 2:56:25 5:22:00
136 N 5145 Österbacka Ann-Mari Ik Kamp 2:56:23 5:22:05
137 N 5193 Portin Katarina If Minken 3:00:13 5:22:28
138 N 5187 Storås Sonja Vasa 3:01:22 5:23:50
139 N 5139 Nygård Hanna Radio Vaasa 3:00:21 5:24:01
140 N 5207 Holmlund-Norren Christel If Kvarken 2:48:23 5:24:09
141 N 5069 Backlund Mari-Louise Ik Falken 3:01:20 5:29:07
142 N 5149 Urjanheimo-Soininen Ulla Vaasa 2:57:19 5:29:16
143 N 5206 Staffans Maria Sofia Oravais If 3:07:47 5:29:42
144 N 5060 Koski Marika Petalax Ik 3:06:56 5:30:18
145 N 5089 Lindholm Katarina Tenala 3:01:15 5:30:24
146 N 5118 Söderberg Nina Andreas Knips Hembageri 2:56:11 5:30:26
147 N 5166 Spets Kerstin Ik Kronan 3:04:11 5:35:00
148 N 5183 Lahtinen Ingeborg Vörå 3:02:02 5:35:28
149 N 5112 Nygård Astrid Karleby 3:04:11 5:36:32
150 N 5078 Lindholm Trude Tenala 3:06:42 5:38:20
151 N 5086 Siffrén Sarah Malax If 3:02:02 5:39:14
152 N 5224 Wörlin-Påhls Annika Arteq Fysio 3:06:46 5:39:18
153 N 5087 Furunäs Ida If Femman 3:02:01 5:39:19
154 N 5181 Thors Helena Maxmo Sk 2:58:14 5:40:39
155 N 5073 Friman Elin Vörå If 3:09:59 5:41:11
156 N 5219 Häggman Susanne Jakobstad 3:05:24 5:41:13
157 N 5026 Nilsson Malin Nykarleby 3:01:59 5:41:49
158 N 5212 Haga Bernice Vörå If 3:11:00 5:44:50
159 N 5054 Sand Gunilla Hankmo If 3:05:07 5:46:28
160 N 5042 Östman Johanna Team Bertil 3:06:47 5:49:24
161 N 5102 Saarenmäki Sirkka Vaasa 3:07:00 5:49:35
162 N 5043 Hakala Päivi Vähäkyrö 3:15:14 5:52:37
163 N 5221 Sjöblom Gunilla Tjöck Ik 3:18:22 5:54:12
164 N 5039 Björklund Maria Petalax 3:11:53 5:54:50
165 N 5046 Skinnars Monica Petalax 3:11:53 5:54:51
166 N 5226 Koivula Kaarina Jakkula 5:54:57
167 N 5173 Smeds Maria Team Bertil 3:11:49 5:56:06
168 N 5121 Berg Sara Maxmo Sk 3:08:13 5:56:21
169 N 5104 Sandström Lilli If Brahe/Jakobstad 3:11:52 5:57:20
170 N 5108 Nissas-Olli Mariann Jakobstad 3:11:51 5:57:20
171 N 5185 Granström-Lindberg Susann Sibbo-Vargarna 3:17:34 5:57:22
172 N 5157 Strand Britta Vasa 3:03:59 6:01:34
173 N 5093 Fors Åsa Rejpelt 3:23:56 6:08:13
174 N 5217 Eklund Görel Vörå 3:16:56 6:08:52
175 N 5220 Vesterlund Maria Pedersöre 3:26:02 6:13:17
176 N 5162 Öst Marie-Louise Norrvalla Folkhögskola 3:24:42 6:18:54
177 N 5103 Öst Vivian Ik Falken 3:24:42 6:18:55
178 N 5021 Jåfs Helén A-Foder 3:32:49 6:19:26
179 N 5148 Rehnström Viola Österby Sportklubb 3:28:28 6:19:45
180 N 5213 Vesterlund Arja Pedersöre 3:26:20 6:23:23
181 N 5210 Österlund Marie-Louise Vörå If 3:27:21 6:24:56
182 N 5028 Backman Marika Tenala 3:34:23 6:25:08
183 N 5158 Perälä Maaria Vaasan Seurakuntayhtymä/ Laihia 3:33:46 6:27:04
184 N 5170 Pohjanpalo Riitta Vaasan Seurakuntayhtymä 3:33:42 6:27:04
185 N 5044 Nickull Gun Vörå Golf 3:33:38 6:29:15
186 N 5110 Antus Ann-Sofie Bertby 3:32:20 6:29:42
187 N 5174 Nylund Pernilla Sb-Med Risk För Kallsup 3:37:04 6:30:19
188 N 5175 Lind-Eklund Pia Sb-Med Risk För Kallsup 3:37:03 6:30:19
189 N 5027 Wörlin Eliza Team Netikka 3:38:21 6:30:27
190 N 5127 Uddström Mirella Borgå 3:39:24 6:32:23
191 N 5092 Fors Christel Mariehamn 3:39:24 6:32:23
192 N 5055 Karjalainen Raija Jukolan Hiihtäjät / Vaasa 3:31:37 6:34:58
193 N 5083 Gammelgård Marianne Oravais If 3:39:00 6:40:47
194 N 5065 Lindquist-Karppelin Chrisse Axxell 3:41:16 6:46:42
195 N 5064 Svels Stina Vörå 3:41:07 6:46:42
196 N 745 Helenelund Anneli If Fyren 3:41:50 7:07:50