IPC Word Cup Cross Country-Long Distance (C)

2009

Sarjat

Sija Sarja Nro Nimi Maa Class / % Aika
1 B1-B3 L 58 Ilyuchenko Tatiana Kochkin Valery RUS B3 / 100 0:48:13.6
2 B1-B3 L 61 Vasileva Liubov Jakimova Natalia RUS B2 / 98 0:50:12.1
3 B1-B3 L 59 Lysova Mikhalina Salavat Gumerov RUS B3 / 100 0:50:13.3
4 B1-B3 L 60 Skorabahataya Yadviha Yavrukovbich Vasili BLR B2 / 98 0:50:41.0
5 B1-B3 L 56 Kameneva Polina Saksin Pavel RUS B2 / 98 0:52:40.1
6 B1-B3 L 52 Ibragimova Elvira Minigulova Aigul RUS B3 / 100 0:54:30.3
7 B1-B3 L 54 Sedlackova Miroslava Nemecel Jakub CZE B1 / 87 0:54:33.5
8 B1-B3 L 57 Shyshkova Oksana Artomin Dmytro UKR B2 / 98 0:57:26.5
9 B1-B3 L 53 Kanuma Yurie Odaira Norio JPN B1 / 87 0:58:01.6
10 B1-B3 L 55 Weldon Robbi Remy Brian CAN B2 / 98 1:00:32.6
1 B1-B3 M 37 Mckeever Brian Mckeever Robin CAN B3 / 100 0:52:35.8
2 B1-B3 M 35 Polukhin Nikolay Tokarev Andrey RUS B2 / 98 0:53:29.2
3 B1-B3 M 38 Hoefle Frank Wachlin Johannes GER B2 / 98 0:55:12.1
4 B1-B3 M 27 Safronov Evgeniy Gumerov Ural RUS B2 / 98 0:55:39.8
5 B1-B3 M 30 Munts Oleh Babar Borys UKR B1 / 87 0:56:06.0
6 B1-B3 M 36 Shaptsiaboi Vasili Shablovski Mikolai BLR B2 / 98 0:56:56.8
7 B1-B3 M 39 Kupchinskiy Valery Dubov Viacheslav RUS B1 / 87 0:57:30.2
8 B1-B3 M 31 Utkin Jurii Kazakov Vitali UKR B3 / 100 1:02:57.5
9 B1-B3 M 32 Spitzin Filip Kalabin Denis RUS B3 / 100 1:03:10.9
10 B1-B3 M 33 Clarion Thomas - FRA B1 / 87 1:07:01.3
11 B1-B3 M 29 Klemetti Rudolf Piirainen Jussi FIN B3 / 100 1:07:49.0
12 B1-B3 M 34 Chang Ying Britt Smart GBR B1 / 87 1:18:51.1
1 LW 10-12 L 99 Vauchok Liudmila BLR LW11 / 94 0:34:37.3
2 LW 10-12 L 91 Iurkovska Olena UKR LW12 / 100 0:34:52.2
3 LW 10-12 L 92 Pavlenko Lyudmyla UKR LW11,5 / 98 0:35:52.5
4 LW 10-12 L 98 Bourgonje Colette CAN LW10 / 86 0:36:27.3
5 LW 10-12 L 90 Polyakova Irina RUS LW12 / 100 0:36:46.8
6 LW 10-12 L 96 Stefurak Nadiya UKR LW10 / 86 0:37:27.1
7 LW 10-12 L 97 Tryfonova Svitlana UKR LW11 / 94 0:37:58.6
8 LW 10-12 L 95 Iovleva Maria RUS LW12 / 100 0:38:04.8
9 LW 10-12 L 93 Bascio Monica USA LW11 / 94 0:40:36.4
10 LW 10-12 L 94 Yaroshevich Svetlana RUS LW10,5 / 91 1:02:33.1
1 LW 10-12 M 81 Petushkov Roman RUS LW12 / 100 0:48:45.1
2 LW 10-12 M 80 Zaripov Irek RUS LW12 / 100 0:49:10.9
3 LW 10-12 M 85 Davidovich Aliaksandr BLR LW12 / 100 0:50:05.2
4 LW 10-12 M 88 Klebl Chris USA LW11 / 94 0:50:36.8
5 LW 10-12 M 69 Loban Dzmitry BLR LW12 / 100 0:50:40.2
6 LW 10-12 M 72 Kubo Kozo JPN LW11 / 94 0:50:41.6
7 LW 10-12 M 89 Kiselev Vladimir RUS LW12 / 100 0:50:49.1
8 LW 10-12 M 86 Kostiuk Iurii UKR LW10,5 / 91 0:51:14.5
9 LW 10-12 M 66 Gajdiciar Vladimir SVK LW12 / 100 0:51:15.8
10 LW 10-12 M 82 Larsen Trygve NOR LW12 / 100 0:51:27.6
11 LW 10-12 M 84 Bettega Georges FRA LW11,5 / 98 0:51:37.4
12 LW 10-12 M 87 Shilov Sergey RUS LW10 / 86 0:51:59.7
13 LW 10-12 M 63 Rosique Romain FRA LW11 / 94 0:52:40.7
14 LW 10-12 M 79 Masiello Enzo ITA LW11 / 94 0:53:15.5
15 LW 10-12 M 71 Weber Ruedi SUI LW11 / 94 0:53:20.7
16 LW 10-12 M 62 Ruepp Roland ITA LW11,5 / 98 0:53:30.6
17 LW 10-12 M 65 Huber Bruno SUI LW12 / 100 0:53:40.6
18 LW 10-12 M 78 Rosiek Kamil POL LW12 / 100 0:54:12.4
19 LW 10-12 M 73 Ilin Yuriy RUS LW11,5 / 98 0:54:17.5
20 LW 10-12 M 77 Halsted Sean USA LW11,5 / 98 0:56:03.8
21 LW 10-12 M 75 Samchenko Ruslan UKR LW10,5 / 91 0:56:06.5
22 LW 10-12 M 83 Soule Andy USA LW12 / 100 0:56:14.2
23 LW 10-12 M 67 Gibson Lou CAN LW12 / 100 1:01:12.2
24 LW 10-12 M 76 Freda Markus SUI LW11 / 94 1:03:43.3
25 LW 10-12 M 68 Strezh Valiantisin BLR LW12 / 100 1:13:44.0
1 LW 2-9 L 51 Batenkova Iuliia UKR LW6 / 91 0:48:49.9
2 LW 2-9 L 48 Burmistrova Anna RUS LW8 / 92 0:50:08.9
3 LW 2-9 L 45 Barber Jody CAN LW8 / 92 0:53:24.2
4 LW 2-9 L 47 Ota Shoko JPN LW8 / 92 0:54:14.1
5 LW 2-9 L 44 Gorbunova Alena RUS LW8 / 92 0:55:49.5
6 LW 2-9 L 46 Krotova Ekaterina RUS LW8 / 92 0:59:24.4
7 LW 2-9 L 49 Sellin Stina SWE LW8 / 92 1:01:21.7
8 LW 2-9 L 42 Dekijima Momoko JPN LW6 / 91 1:03:47.0
1 LW 2-9 M 24 Tuomisto Ilkka FIN LW8 / 92 0:56:20.8
2 LW 2-9 M 19 Balukhto Oleg RUS LW6 / 91 0:56:21.4
3 LW 2-9 M 2 Laikov Viacheslav RUS LW8 / 92 0:56:55.1
4 LW 2-9 M 21 Lilleberg Svein NOR LW2 / 91 0:57:27.9
5 LW 2-9 M 9 Vovchynskyi Grygorii UKR LW8 / 92 0:57:32.2
6 LW 2-9 M 22 Makamedinov Alfis RUS LW2 / 92 0:58:02.6
7 LW 2-9 M 18 Baldauf Joerg GER LW9 / 90 0:58:13.5
8 LW 2-9 M 12 Dahle Vegard NOR LW4 / 96 0:58:14.6
9 LW 2-9 M 5 Leshchyshyn Oleh UKR LW8 / 92 0:59:21.8
10 LW 2-9 M 23 Kurz Michael AUT LW9 / 91 0:59:22.7
11 LW 2-9 M 25 Mikhaylov Kirill RUS LW4 / 96 0:59:30.0
12 LW 2-9 M 17 Bourseaux Yannick FRA LW6 / 91 1:00:24.9
13 LW 2-9 M 10 Axelsson H?an SWE LW4 / 96 1:01:16.6
14 LW 2-9 M 15 Sytnyk Vitalii UKR LW6 / 91 1:02:12.4
15 LW 2-9 M 14 Sato Keiichi JPN LW8 / 92 1:02:44.6
16 LW 2-9 M 13 Makhmutov Ilgam RUS LW6 / 91 1:03:08.8
17 LW 2-9 M 11 Stefanoni Daniele ITA LW4 / 96 1:03:58.1
18 LW 2-9 M 4 Millar James AUS LW 8 / 92 1:05:16.4
19 LW 2-9 M 3 Dvorak Karel CZE LW4 / 96 1:09:15.2
20 LW 2-9 M 1 Takigami Kenji JPN LW2 / 91 1:13:36.5
21 LW 2-9 M 16 Kalousek Jiri CZE LW8 / 92 1:17:15.8