XXXII ROYAL-PYÖRÄILY 7.7.2013

2013

Sarjat

Rank cat # Nimi Seura Aika Jäljessä
1 Miehet Kuntosarja 50 km 8 Jouni Sompi Triathlon club Heinola 1:24:15 +
2 Miehet Kuntosarja 50 km 17 Kalle Vitikainen Rantapyörä 1:25:15 + 1.01
3 Miehet Kuntosarja 50 km 21 Sami Parkkonen CC Tailwind 1:25:18 + 1.04
4 Miehet Kuntosarja 50 km 89 Santeri Syrjä Klaukkala 1:28:21 + 4.06
5 Miehet Kuntosarja 50 km 9 Janne Hallikainen HePo 1:33:31 + 9.16
6 Miehet Kuntosarja 50 km 12 Mika Leppäaho JYPS 1:35:51 + 11.36
7 Miehet Kuntosarja 50 km 18 Raimo Veini Rantapyörä ry 1:35:52 + 11.37
8 Miehet Kuntosarja 50 km 311 Igor Hamppu Helsinki 1:37:07 + 12.53
9 Miehet Kuntosarja 50 km 32 Mika Hillberg 1:37:37 + 13.23
9 Miehet Kuntosarja 50 km 24 Kimmo Mäkinen LaPy 1:37:37 + 13.23
11 Miehet Kuntosarja 50 km 10 Hannu Kemppi 1:38:29 + 14.15
12 Miehet Kuntosarja 50 km 80 Markku Vanhatalo Myllykoski 1:38:32 + 14.17
13 Miehet Kuntosarja 50 km 31 Markus Kajaste 1:40:36 + 16.21
14 Miehet Kuntosarja 50 km 69 Jani Häkkinen Ristiina 1:42:05 + 17.50
15 Miehet Kuntosarja 50 km 48 Jere Visapää Aviapolis Cycling Team 1:42:08 + 17.54
16 Miehet Kuntosarja 50 km 58 Veli-Matti Rantasalo 1:44:26 + 20.12
17 Miehet Kuntosarja 50 km 50 Harri Mattila 1:44:28 + 20.13
17 Miehet Kuntosarja 50 km 75 Erkki Pannula 1:44:28 + 20.13
19 Miehet Kuntosarja 50 km 51 Ville Nieminen Team Kemppi 1:46:03 + 21.48
20 Miehet Kuntosarja 50 km 43 Juha Räsänen Royal Cycling Team 1:46:06 + 21.52
21 Miehet Kuntosarja 50 km 71 Leo Lehtimäki Lappeenranta 1:47:56 + 23.42
22 Miehet Kuntosarja 50 km 23 Juho Silfver 1:47:57 + 23.43
23 Miehet Kuntosarja 50 km 29 Tuomas Kainulainen 1:49:45 + 25.31
24 Miehet Kuntosarja 50 km 73 Mikael Holm ÖSK 1:49:45 + 25.31
25 Miehet Kuntosarja 50 km 41 Arno Sipponen Team Lahden Polkupyörähuolto 1:49:46 + 25.31
26 Miehet Kuntosarja 50 km 30 Aimo Lipponen 1:49:46 + 25.31
27 Miehet Kuntosarja 50 km 82 Pertti Kortesoja Nokia Road Runners 1:49:56 + 25.42
28 Miehet Kuntosarja 50 km 72 Toni Kämppi Lahti 1:50:35 + 26.21
29 Miehet Kuntosarja 50 km 81 Markku Karjalainen Mäntsälä 1:50:39 + 26.24
30 Miehet Kuntosarja 50 km 34 Samu Salokannel Jellonas Finland 1:52:16 + 28.01
31 Miehet Kuntosarja 50 km 60 Jouni Lehto 1:52:28 + 28.13
32 Miehet Kuntosarja 50 km 44 Hannu Laaksonen orima-tuote oy 1:52:40 + 28.25
33 Miehet Kuntosarja 50 km 86 Keijo Lahtinen Helsinki 1:52:45 + 28.31
34 Miehet Kuntosarja 50 km 62 Nicklas Backman Team Corney 1:52:46 + 28.31
35 Miehet Kuntosarja 50 km 61 Jan Backman Team Corney 1:52:47 + 28.32
36 Miehet Kuntosarja 50 km 65 Hannu Kuukko Kouvola 1:52:57 + 28.43
37 Miehet Kuntosarja 50 km 87 Risto Rinne Lahti 1:53:00 + 28.45
38 Miehet Kuntosarja 50 km 28 Jani Koskimäki 1:53:10 + 28.55
39 Miehet Kuntosarja 50 km 25 Olavi Qvist Skågbyik 1:53:18 + 29.03
40 Miehet Kuntosarja 50 km 45 Marko Haapaniemi orima-tuote oy 1:53:49 + 29.34
41 Miehet Kuntosarja 50 km 33 Sulo Pakarinen Ukko Team 1:55:28 + 31.13
42 Miehet Kuntosarja 50 km 79 Raimo Eessaar 1:56:42 + 32.28
43 Miehet Kuntosarja 50 km 85 Jaakko Parikka Lahti 1:57:10 + 32.55
44 Miehet Kuntosarja 50 km 90 Eero Karhu Orimattila 2:02:53 + 38.38
45 Miehet Kuntosarja 50 km 59 Jukka Vepsäläinen 2:04:31 + 40.17
46 Miehet Kuntosarja 50 km 35 Arttu Lehtinen 2:04:55 + 40.40
47 Miehet Kuntosarja 50 km 67 Hannu Humalisto Uponor Intra 2:04:56 + 40.41
48 Miehet Kuntosarja 50 km 52 Jukka Mandelin Team Kemppi 2:07:06 + 42.51
49 Miehet Kuntosarja 50 km 38 Mika Niemi Team Lahden Polkupyörähuolto 2:07:59 + 43.44
50 Miehet Kuntosarja 50 km 36 Ivan Maurakh Open Forum 2:08:02 + 43.47
51 Miehet Kuntosarja 50 km 74 Huovinen Hannu Lahtinen Kalle Tandem 2:08:06 + 43.51
52 Miehet Kuntosarja 50 km 49 Eero Väisänen Aviapolis Cycling Team 2:09:59 + 45.44
53 Miehet Kuntosarja 50 km 19 Jari-Pekka Siivonen 2:13:16 + 49.01
54 Miehet Kuntosarja 50 km 6 Lauri Mäkinen MTBCF ry 2:13:42 + 49.27
55 Miehet Kuntosarja 50 km 7 Kari Mäkinen 2:13:43 + 49.28
56 Miehet Kuntosarja 50 km 55 Marko Sairanen 2:15:00 + 50.45
57 Miehet Kuntosarja 50 km 56 Olli-Pekka Holmberg 2:15:57 + 51.43
58 Miehet Kuntosarja 50 km 4 Sami Sinisalo 2:17:30 + 53.15
59 Miehet Kuntosarja 50 km 88 Antti Lehto Lahti 2:20:00 + 55.46
60 Miehet Kuntosarja 50 km 64 Tor-Christer Oljemark NSU/Sipoo 2:21:49 + 57.35
61 Miehet Kuntosarja 50 km 11 Kari Kaiturinmäki 2:24:55 + 1.00.40
62 Miehet Kuntosarja 50 km 66 Timo Pitkäranta Helsinki 2:36:01 + 1.11.46
63 Miehet Kuntosarja 50 km 14 Jouni Salonen 2:38:30 + 1.14.15
64 Miehet Kuntosarja 50 km 27 Juha Muje 2:45:41 + 1.21.26
65 Miehet Kuntosarja 50 km 13 Jami Karonen 2:51:24 + 1.27.10
1 Miehet Royal Sarja 132 km 194 Henri Järvinen Kaupin Kanuunat 3:16:19 +
2 Miehet Royal Sarja 132 km 339 Juhana Hietala CCH KTM 3:16:19 +
3 Miehet Royal Sarja 132 km 232 Pauli Uitto Kouvolan Pyöräilijät 3:16:20 + 1
4 Miehet Royal Sarja 132 km 19 Lasse Huovilainen Aviapolis Cycling Team 3:16:20 + 2
5 Miehet Royal Sarja 132 km 317 Jussi Nummikko Lahti 3:16:21 + 2
6 Miehet Royal Sarja 132 km 296 Kari Myyryläinen Hyvinkää 3:16:33 + 14
7 Miehet Royal Sarja 132 km 139 John Lawson Aviapolis Cycling Team 3:16:33 + 15
8 Miehet Royal Sarja 132 km 64 Ville-Pekka Reponen Idrottsklubben-32 3:16:34 + 15
9 Miehet Royal Sarja 132 km 32 Juha Parviainen Porvoon Akilles 3:16:34 + 15
10 Miehet Royal Sarja 132 km 214 Joni Hallikainen Porvoon Akilles 3:16:34 + 15
11 Miehet Royal Sarja 132 km 305 Antti Mäkelä CCH 3:16:34 + 15
12 Miehet Royal Sarja 132 km 94 Jesse Kaislavuo 3:16:35 + 16
13 Miehet Royal Sarja 132 km 335 Aku Joentausta CC Tailwind 3:16:35 + 16
14 Miehet Royal Sarja 132 km 204 Asko Sneck 3:16:35 + 16
15 Miehet Royal Sarja 132 km 88 Markus Karvonen Lappeenrannan pyöräilijät 3:16:35 + 16
16 Miehet Royal Sarja 132 km 225 Markku Kontila ZEUS 3:16:35 + 16
16 Miehet Royal Sarja 132 km 304 Tommi Ikonen CCH 3:16:35 + 16
18 Miehet Royal Sarja 132 km 114 Anssi Engvist Team Lahden Polkupyörähuolto 3:16:36 + 17
19 Miehet Royal Sarja 132 km 143 Antti Laasonen CCPicaro 3:16:36 + 17
20 Miehet Royal Sarja 132 km 200 Kimmo Vehkakoski 3:16:36 + 17
21 Miehet Royal Sarja 132 km 284 Jukka Mikkonen Vantaan pyöräilijät ry 3:16:36 + 18
22 Miehet Royal Sarja 132 km 205 Jari Heinikainen Team Lahden Polkupyörähuolto 3:16:37 + 18
23 Miehet Royal Sarja 132 km 218 Jussi Hytönen ZEUS Kerava 3:16:37 + 18
24 Miehet Royal Sarja 132 km 240 Joni Kanerva Porvoon Akilles 3:16:37 + 18
25 Miehet Royal Sarja 132 km 98 Kimmo Kattelus PPP-97 3:16:37 + 18
25 Miehet Royal Sarja 132 km 342 Henk Leermakers Lpr Py 3:16:37 + 18
25 Miehet Royal Sarja 132 km 322 Pedro Lopez Porvoon Akilles 3:16:37 + 18
28 Miehet Royal Sarja 132 km 231 Timo Matikoinen Lahden Pyöräilijät 3:16:37 + 18
29 Miehet Royal Sarja 132 km 110 Jussi Kanerva Orimattilan Toive 3:16:37 + 19
30 Miehet Royal Sarja 132 km 215 Jari Lilja PKK 3:16:38 + 19
30 Miehet Royal Sarja 132 km 223 Seppo Kettunen IK-32 3:16:38 + 19
32 Miehet Royal Sarja 132 km 222 Arttu Pekkarinen Joensuu 3:16:38 + 19
33 Miehet Royal Sarja 132 km 228 Hannu Koimäki Vantaan pyöräilijät ry 3:16:38 + 19
34 Miehet Royal Sarja 132 km 179 Johan Keituri Nck 3:16:38 + 19
35 Miehet Royal Sarja 132 km 80 Ville Pursiainen CK Master 3:16:39 + 20
35 Miehet Royal Sarja 132 km 192 Juuso Jutila Lahden Pyöräilijät 3:16:39 + 20
37 Miehet Royal Sarja 132 km 152 Anssi Kesonen HK-Varma 3:16:40 + 21
38 Miehet Royal Sarja 132 km 136 Ville Ilves Aviapolis Cycling Team 3:16:41 + 22
39 Miehet Royal Sarja 132 km 93 Sami Kervinen Rantapyörä 3:16:42 + 23
40 Miehet Royal Sarja 132 km 258 Janne Turunen Lapu 3:16:43 + 24
41 Miehet Royal Sarja 132 km 326 Antti Salonen Prologi 3:16:43 + 24
42 Miehet Royal Sarja 132 km 33 Matti Pesu Lappeenrannan pyöräilijät 3:16:43 + 24
43 Miehet Royal Sarja 132 km 221 Matti Ruusku Vantaa 3:16:43 + 24
44 Miehet Royal Sarja 132 km 91 Juho Saarinen Lahden Pyöräilijät 3:16:44 + 25
44 Miehet Royal Sarja 132 km 151 Jari Kemppainen CycleCenterTeam 3:16:44 + 25
46 Miehet Royal Sarja 132 km 102 Timo Kovanen Picaro 3:16:44 + 25
47 Miehet Royal Sarja 132 km 2 Tuomo Lahtinen HMTBC 3:16:45 + 26
48 Miehet Royal Sarja 132 km 150 Markus Kostiainen CCH 3:16:46 + 27
49 Miehet Royal Sarja 132 km 212 Heikki Sundström Mikkeli 3:16:47 + 28
50 Miehet Royal Sarja 132 km 345 Pekka Siiriäinen Cycle Center Team 3:16:47 + 28
51 Miehet Royal Sarja 132 km 290 Jukka Tiitinen ZEUS 3:17:30 + 1.11
52 Miehet Royal Sarja 132 km 340 Markku Piitulainen ZEUS 3:17:32 + 1.13
53 Miehet Royal Sarja 132 km 273 Jukka Loikas Helsinki 3:17:36 + 1.17
54 Miehet Royal Sarja 132 km 224 Tuomo Ahosalmi Helsinki 3:17:37 + 1.18
55 Miehet Royal Sarja 132 km 158 Harri Syrjä Klaukkala 3:17:48 + 1.29
56 Miehet Royal Sarja 132 km 113 Niko Porkka Team Lahden Polkupyörähuolto 3:17:48 + 1.30
57 Miehet Royal Sarja 132 km 292 Olli Vaittinen HYPY 3:17:51 + 1.32
58 Miehet Royal Sarja 132 km 250 Rolf Söderberg Porvoon Akilles 3:17:55 + 1.36
59 Miehet Royal Sarja 132 km 244 Petteri Kuittinen ZEUS 3:18:04 + 1.45
60 Miehet Royal Sarja 132 km 169 Heikki Köykkä Taipalsaaren veikot 3:18:20 + 2.01
61 Miehet Royal Sarja 132 km 251 Hans Mansner Porvoon Akilles 3:18:21 + 2.02
62 Miehet Royal Sarja 132 km 138 Petri Rinkinen Aviapolis Cycling Team 3:18:21 + 2.02
63 Miehet Royal Sarja 132 km 109 Timo Herranen Picaro cc 3:18:22 + 2.03
64 Miehet Royal Sarja 132 km 249 Kimmo Karhu Porvoon Akilles 3:18:22 + 2.03
65 Miehet Royal Sarja 132 km 239 Jari Parviainen Kouvolan Pyöräilijät 3:18:48 + 2.29
66 Miehet Royal Sarja 132 km 301 Hannu Ala-Kapee Pyörä-Pojat TRG 3:18:49 + 2.30
67 Miehet Royal Sarja 132 km 173 Tomi Kaarela HeRaTe 3:20:19 + 4.00
68 Miehet Royal Sarja 132 km 216 Ilkka Kilappa HoRaTo 3:33:57 + 17.38
69 Miehet Royal Sarja 132 km 184 Seppo Pulliainen CC Picaro 3:36:32 + 20.13
70 Miehet Royal Sarja 132 km 106 Esko Lius CCH 3:36:32 + 20.13
71 Miehet Royal Sarja 132 km 247 Timo Nurminen PeToTeam 3:36:50 + 20.31
72 Miehet Royal Sarja 132 km 242 Olli-Pekka Kolehmainen Vantaa 3:36:50 + 20.31
72 Miehet Royal Sarja 132 km 208 Verneri Aaltonen Road Academy 3:36:50 + 20.31
72 Miehet Royal Sarja 132 km 149 Esa Klaavu 3:36:50 + 20.31
75 Miehet Royal Sarja 132 km 21 Teemu Forsten 3:36:53 + 20.34
76 Miehet Royal Sarja 132 km 92 Kai Syrjälä 3:36:53 + 20.34
77 Miehet Royal Sarja 132 km 145 Jarkko Kovanen X-Tri Lahti 3:36:54 + 20.35
78 Miehet Royal Sarja 132 km 209 Seppo Aaltonen Road Academy 3:36:54 + 20.35
79 Miehet Royal Sarja 132 km 20 Timo Ruostetsaari Pyöräriki 3:36:54 + 20.35
80 Miehet Royal Sarja 132 km 23 Tom Miulus Hyvinkään Pyöräilijät 3:36:54 + 20.35
80 Miehet Royal Sarja 132 km 272 Tuomo Luokomies Hki 3:36:54 + 20.35
82 Miehet Royal Sarja 132 km 99 Juha Junkkari PPP-97 3:36:55 + 20.37
83 Miehet Royal Sarja 132 km 181 Teemu Toura Rantapyörä 3:36:56 + 20.37
84 Miehet Royal Sarja 132 km 104 Jussi Saarela 3:36:57 + 20.38
85 Miehet Royal Sarja 132 km 53 Ville Laine CC Tailwind 3:36:58 + 20.39
86 Miehet Royal Sarja 132 km 156 Mikko Löppönen LUP 3:37:00 + 20.41
87 Miehet Royal Sarja 132 km 11 Jussi Koivuniemi Kaupin Kanuunat 3:37:10 + 20.51
88 Miehet Royal Sarja 132 km 285 Niko Nättinen Lahti 3:37:10 + 20.52
89 Miehet Royal Sarja 132 km 137 Christian Tinell Aviapolis Cycling Team 3:37:27 + 21.08
90 Miehet Royal Sarja 132 km 140 Antti Palonen Kaupin Kanuunat 3:38:21 + 22.02
91 Miehet Royal Sarja 132 km 123 Jarkko Pohjola Hepo 3:38:22 + 22.03
92 Miehet Royal Sarja 132 km 348 Aapo Granberg CCH Helsinki 3:38:22 + 22.03
93 Miehet Royal Sarja 132 km 14 Marko Hakulinen Vantaa 3:38:22 + 22.03
94 Miehet Royal Sarja 132 km 105 Henri Valkonen 3:38:23 + 22.04
95 Miehet Royal Sarja 132 km 307 Veikko Hinkkinen Road Academy 3:38:25 + 22.06
96 Miehet Royal Sarja 132 km 103 Jarmo Ahonen Zeus 3:40:26 + 24.08
97 Miehet Royal Sarja 132 km 213 Benfodda Abderrrahmane Helsinki/Algeria 3:48:44 + 32.25
98 Miehet Royal Sarja 132 km 1 Jarkko Kokko CCH 3:50:32 + 34.13
99 Miehet Royal Sarja 132 km 190 Mikael Paulinow VaSuRi 3:50:34 + 34.15
100 Miehet Royal Sarja 132 km 330 Eero Korhonen Paippina 3:50:34 + 34.15
101 Miehet Royal Sarja 132 km 334 Jukka Alajoki Bucine Bike 3:50:35 + 34.16
102 Miehet Royal Sarja 132 km 153 Börje Ahlbäck WASA VELOCITY 3:50:35 + 34.16
103 Miehet Royal Sarja 132 km 328 Ville Nenonen SPU 3:50:36 + 34.17
104 Miehet Royal Sarja 132 km 74 Pekka Laitinen Kaupin Kanuunat 3:50:37 + 34.18
105 Miehet Royal Sarja 132 km 201 Sebastian Hyvönen CC Vasuri 3:50:37 + 34.18
106 Miehet Royal Sarja 132 km 38 Tero Norkola 3:50:37 + 34.18
107 Miehet Royal Sarja 132 km 155 Anssi Laine CC Tailwind 3:50:37 + 34.18
108 Miehet Royal Sarja 132 km 303 Kalevi Hyppönen GYM PARK Hki 3:50:38 + 34.19
109 Miehet Royal Sarja 132 km 245 Tomas Holmström INKOO 3:50:38 + 34.19
110 Miehet Royal Sarja 132 km 333 Rami Korhonen KoPy 3:50:40 + 34.21
111 Miehet Royal Sarja 132 km 75 Jukka Erkkilä Xtri Lahti 3:50:56 + 34.37
112 Miehet Royal Sarja 132 km 310 Juha Tirri Myrskylä 3:50:56 + 34.38
113 Miehet Royal Sarja 132 km 196 Markku Eskola Zeus 3:51:13 + 34.54
114 Miehet Royal Sarja 132 km 25 Mikko Viitala 3:51:56 + 35.37
115 Miehet Royal Sarja 132 km 343 Heikki Kärkkäinen Aviapolis Cycling Team 3:51:57 + 35.38
116 Miehet Royal Sarja 132 km 84 Tero Manninen 3:52:02 + 35.44
117 Miehet Royal Sarja 132 km 167 Sami Tamm Korson Kaiku 3:52:26 + 36.08
118 Miehet Royal Sarja 132 km 226 Reima Huotari CCH 3:56:12 + 39.53
119 Miehet Royal Sarja 132 km 157 Osmo Ojala CCRT 3:57:08 + 40.49
120 Miehet Royal Sarja 132 km 168 Janne Vanttaja 3:58:43 + 42.24
121 Miehet Royal Sarja 132 km 144 Jarmo Henriksson Hämeenlinna 3:59:14 + 42.55
121 Miehet Royal Sarja 132 km 268 Jari Turpeinen Hki 3:59:14 + 42.55
123 Miehet Royal Sarja 132 km 121 Björn Svärd Riihimäen Kiista-Veikot 3:59:14 + 42.55
124 Miehet Royal Sarja 132 km 299 Stig-Olof Hannus Borga 3:59:14 + 42.55
125 Miehet Royal Sarja 132 km 262 Puolakka Veli-Pekka Lahti 3:59:36 + 43.17
126 Miehet Royal Sarja 132 km 269 Petri Latva-Rasku Kaupin Kanuunat 3:59:36 + 43.17
127 Miehet Royal Sarja 132 km 344 Petteri Pyrrö Kaupin Kanuunat 4:01:16 + 44.57
128 Miehet Royal Sarja 132 km 154 Sven-Ole Ahlbäck WASA VELOCITY 4:01:34 + 45.15
129 Miehet Royal Sarja 132 km 260 Riho Ridala Nurmisjärvi 4:02:53 + 46.34
130 Miehet Royal Sarja 132 km 336 Rune Tikander 4:03:22 + 47.03
131 Miehet Royal Sarja 132 km 236 Jesse Uusi-Uitto Hollola 4:03:28 + 47.09
132 Miehet Royal Sarja 132 km 318 Anton Goebel Helsinki 4:03:28 + 47.09
133 Miehet Royal Sarja 132 km 147 Jyrki Oraskari Prologi 4:04:06 + 47.47
134 Miehet Royal Sarja 132 km 230 Rauno Jokinen ZEUS 4:04:10 + 47.51
135 Miehet Royal Sarja 132 km 191 Ville Vainio 4:04:45 + 48.26
136 Miehet Royal Sarja 132 km 58 Aaro Ruponen KunnasTek Oy 4:05:06 + 48.48
137 Miehet Royal Sarja 132 km 306 Juha Leskelä Tuusula 4:05:07 + 48.48
138 Miehet Royal Sarja 132 km 325 Jyrki Vaahermaa X-Tri Lahti 4:05:08 + 48.49
139 Miehet Royal Sarja 132 km 241 Lehtonen Jarmo 4:05:08 + 48.50
140 Miehet Royal Sarja 132 km 160 Jani Mäkäläinen Team Kemppi 4:05:09 + 48.50
141 Miehet Royal Sarja 132 km 308 Petri Oksmaa Pyörä-Pojat TRG 4:05:09 + 48.50
142 Miehet Royal Sarja 132 km 195 Valtteri Mattila X-tri Lahti 4:05:09 + 48.50
143 Miehet Royal Sarja 132 km 45 Aleksi Soininen X-tri Lahti 4:05:09 + 48.50
144 Miehet Royal Sarja 132 km 44 Taru Schroderus X-tri Lahti 4:05:09 + 48.51
145 Miehet Royal Sarja 132 km 207 Ismo Sahlsten Witsiälän Woima 4:05:10 + 48.51
146 Miehet Royal Sarja 132 km 47 Risto Nenonen Sippurasti 4:05:10 + 48.51
147 Miehet Royal Sarja 132 km 100 Mika Kujala Helsinki Triathlon 4:05:10 + 48.51
148 Miehet Royal Sarja 132 km 171 Juhani Torkkeli Pyörä-68 Turku ry 4:05:10 + 48.51
149 Miehet Royal Sarja 132 km 298 Esa Koskimaa lahti 4:05:11 + 48.52
150 Miehet Royal Sarja 132 km 183 Matti Juntunen Kuopys 4:05:12 + 48.53
151 Miehet Royal Sarja 132 km 203 Atte Järvinen 4:05:12 + 48.53
151 Miehet Royal Sarja 132 km 320 Matti Koskinen Lahden Ahkera 4:05:12 + 48.53
153 Miehet Royal Sarja 132 km 146 Unto Kovanen Mikkelin Latu Ry 4:05:14 + 48.55
154 Miehet Royal Sarja 132 km 302 Jukka Vuolle Pyörä-Pojat TRG 4:05:15 + 48.56
155 Miehet Royal Sarja 132 km 57 Sebastian Lundström 4:05:15 + 48.56
156 Miehet Royal Sarja 132 km 282 Jarkko Keinänen Lahti 4:05:17 + 48.58
157 Miehet Royal Sarja 132 km 77 Pavle Stevanovic 4:05:19 + 49.00
158 Miehet Royal Sarja 132 km 193 Kari Nieminen Kuopion pyöräilyseura 4:05:20 + 49.01
159 Miehet Royal Sarja 132 km 119 Jari Oinas 4:05:20 + 49.01
160 Miehet Royal Sarja 132 km 97 Jamie Given Rauma 4:05:20 + 49.01
161 Miehet Royal Sarja 132 km 6 Tero Toikka CCH 4:05:20 + 49.01
162 Miehet Royal Sarja 132 km 101 Vesa Hyytiäinen 4:05:20 + 49.01
162 Miehet Royal Sarja 132 km 162 Jonne Stenbacka 4:05:20 + 49.01
164 Miehet Royal Sarja 132 km 176 Mika Peisa 4:05:21 + 49.02
165 Miehet Royal Sarja 132 km 261 Mika Vilkuna X-Tri Lahti 4:05:21 + 49.02
166 Miehet Royal Sarja 132 km 48 Joni Kallinki 4:05:21 + 49.02
166 Miehet Royal Sarja 132 km 177 Heikki Nurmela 4:05:21 + 49.02
168 Miehet Royal Sarja 132 km 323 Marko Liikamaa KVOPYS 4:05:21 + 49.02
168 Miehet Royal Sarja 132 km 314 Jarmo Aaltonen Konecranes 4:05:21 + 49.02
170 Miehet Royal Sarja 132 km 338 Jari Hirn 4:05:22 + 49.03
170 Miehet Royal Sarja 132 km 73 Toni Määttä 4:05:22 + 49.03
172 Miehet Royal Sarja 132 km 124 Jussi Kirjavainen Gymstick Liikuntapalvelut Oy 4:05:22 + 49.04
173 Miehet Royal Sarja 132 km 125 Kalle Hietanen 4:05:23 + 49.04
174 Miehet Royal Sarja 132 km 63 Aki Ahonen 4:05:23 + 49.04
175 Miehet Royal Sarja 132 km 122 Tenho Eteläinen 4:05:24 + 49.05
176 Miehet Royal Sarja 132 km 274 Patrik Tötterman Tawast Cycling Club 4:05:25 + 49.06
177 Miehet Royal Sarja 132 km 257 Hannu Rinne Lieto 4:05:25 + 49.06
178 Miehet Royal Sarja 132 km 275 Jukka Myllymäki UP 4:05:25 + 49.07
179 Miehet Royal Sarja 132 km 267 Esa Kinnunen Espoo 4:05:27 + 49.08
180 Miehet Royal Sarja 132 km 313 Ville Kivinen Lahti 4:05:27 + 49.08
181 Miehet Royal Sarja 132 km 4 Juha Lassila 4:05:28 + 49.09
182 Miehet Royal Sarja 132 km 312 Antti Tilli Monninkylä 4:05:28 + 49.09
183 Miehet Royal Sarja 132 km 324 Risto Toiviainen Lappeenranta 4:05:29 + 49.10
184 Miehet Royal Sarja 132 km 24 Marko Martikainen Kulmalahden Kisa 4:05:29 + 49.10
185 Miehet Royal Sarja 132 km 270 Anssi Vilkama Helsinki 4:05:33 + 49.14
186 Miehet Royal Sarja 132 km 107 Jarl Ekström HePo 4:05:33 + 49.14
187 Miehet Royal Sarja 132 km 198 Tapio Hietanen OJy 4:05:34 + 49.15
188 Miehet Royal Sarja 132 km 294 Tomi Rosnell Espoo 4:06:28 + 50.09
189 Miehet Royal Sarja 132 km 276 Kari Nissilä UTTI 4:06:35 + 50.16
190 Miehet Royal Sarja 132 km 90 Jori Jokinen 4:06:50 + 50.31
191 Miehet Royal Sarja 132 km 271 Petteri Aalto TCC 4:06:51 + 50.32
192 Miehet Royal Sarja 132 km 95 Jussi Sparre 4:06:53 + 50.34
193 Miehet Royal Sarja 132 km 202 Ville Haarala 4:06:54 + 50.35
194 Miehet Royal Sarja 132 km 329 Veli-Pekka Dufva Team Lanste 4:06:54 + 50.35
195 Miehet Royal Sarja 132 km 62 Taneli Salonen 4:06:56 + 50.37
196 Miehet Royal Sarja 132 km 85 Jukka Kuvaja 4:06:57 + 50.38
197 Miehet Royal Sarja 132 km 332 Marko Virtanen Klaukkala 4:06:58 + 50.39
198 Miehet Royal Sarja 132 km 219 Leho Allekand Nobina OY/Kalevi Rattakool 4:07:03 + 50.44
199 Miehet Royal Sarja 132 km 18 Kimmo Rasinperä 4:07:41 + 51.22
200 Miehet Royal Sarja 132 km 86 Aleksi Mannerkivi RCT 4:08:41 + 52.22
201 Miehet Royal Sarja 132 km 5 Richard Griffin 4:09:02 + 52.43
202 Miehet Royal Sarja 132 km 237 Roi Rasala Kirkkonummi 4:09:27 + 53.08
203 Miehet Royal Sarja 132 km 291 Jaakko Vasko HYPY 4:09:27 + 53.08
204 Miehet Royal Sarja 132 km 96 Mika Kangas 4:09:27 + 53.09
204 Miehet Royal Sarja 132 km 27 Alexander Kanavin HePo 4:09:27 + 53.09
206 Miehet Royal Sarja 132 km 186 Sakari Isoniemi 4:09:28 + 53.09
207 Miehet Royal Sarja 132 km 263 Timo Martinen Triathlon club Heinola 4:09:28 + 53.09
208 Miehet Royal Sarja 132 km 187 Mika Lappalainen 4:09:28 + 53.09
209 Miehet Royal Sarja 132 km 89 Jussi Hakanen PPP-97 4:09:29 + 53.10
210 Miehet Royal Sarja 132 km 235 Henrik Vinberg Vantaa 4:09:29 + 53.10
211 Miehet Royal Sarja 132 km 283 Heikki Kärkkäinen Rauma 4:09:34 + 53.15
212 Miehet Royal Sarja 132 km 337 Niko Tikander 4:09:39 + 53.20
213 Miehet Royal Sarja 132 km 238 Mikko Nieminen Vaasa 4:09:43 + 53.24
214 Miehet Royal Sarja 132 km 277 Kari Järvinen Uudenmaan Pyöräilijät 4:09:44 + 53.25
215 Miehet Royal Sarja 132 km 81 Rasmus Alén 4:11:45 + 55.26
216 Miehet Royal Sarja 132 km 281 Eskola Eskola 4:11:47 + 55.29
217 Miehet Royal Sarja 132 km 243 Seppo Hovi Tampereen P.Union 4:12:20 + 56.01
218 Miehet Royal Sarja 132 km 197 Jaanus Audova KJK Viro 4:13:30 + 57.11
219 Miehet Royal Sarja 132 km 287 Antero Manninen X-Tri Lahti 4:14:00 + 57.42
220 Miehet Royal Sarja 132 km 42 Jaro Kesänen 4:14:14 + 57.56
221 Miehet Royal Sarja 132 km 256 Risto Hovirinta Turku 4:18:09 + 1.01.50
222 Miehet Royal Sarja 132 km 255 Arto Ojanen Turku 4:18:09 + 1.01.50
223 Miehet Royal Sarja 132 km 39 Jari Mikael Tasanen RiiVU 4:18:09 + 1.01.50
224 Miehet Royal Sarja 132 km 117 Olli-Pekka Porkka Team Lahden Polkupyörähuolto 4:18:27 + 1.02.08
225 Miehet Royal Sarja 132 km 234 Veikko Piirainen Vantaa 4:19:43 + 1.03.24
226 Miehet Royal Sarja 132 km 189 Juho Kauhanen 4:20:30 + 1.04.11
227 Miehet Royal Sarja 132 km 278 Ari Kiviluoma 4:20:32 + 1.04.13
228 Miehet Royal Sarja 132 km 300 Leevi Kangasaho Tampereen Yritys 4:20:32 + 1.04.13
229 Miehet Royal Sarja 132 km 60 Antti Anttonen Lahden Ahkera 4:20:38 + 1.04.20
230 Miehet Royal Sarja 132 km 315 Vesa Malila Road Academy 4:23:17 + 1.06.58
231 Miehet Royal Sarja 132 km 41 Jukka Härkönen Kouvolan Pyöräilijät 4:23:18 + 1.06.59
232 Miehet Royal Sarja 132 km 248 Matti Räisänen ZEUS 4:23:18 + 1.06.59
233 Miehet Royal Sarja 132 km 61 Kyösti Ryhänen Zeus 4:23:26 + 1.07.07
234 Miehet Royal Sarja 132 km 166 Janne Hassi 4:26:26 + 1.10.07
235 Miehet Royal Sarja 132 km 289 Miika Johansson Helsinki 4:28:59 + 1.12.40
236 Miehet Royal Sarja 132 km 346 Jarkko Rantanen Renko 4:33:44 + 1.17.25
237 Miehet Royal Sarja 132 km 37 Niklas Kaustinen 4:34:06 + 1.17.47
238 Miehet Royal Sarja 132 km 182 Mika Henttu Team JuMi 4:34:57 + 1.18.38
239 Miehet Royal Sarja 132 km 293 Juha Leskinen Vantaa 4:35:04 + 1.18.45
240 Miehet Royal Sarja 132 km 341 Pekka Raatikainen 4:35:08 + 1.18.49
241 Miehet Royal Sarja 132 km 17 Jussi Piispanen Kaupin Kanuunat 4:36:31 + 1.20.12
242 Miehet Royal Sarja 132 km 126 Lasse Wirenius 4:36:41 + 1.20.22
243 Miehet Royal Sarja 132 km 129 Tommi Ollikainen 4:36:41 + 1.20.22
244 Miehet Royal Sarja 132 km 36 J K 4:38:24 + 1.22.06
245 Miehet Royal Sarja 132 km 40 Heikki Kivivasara 4:38:26 + 1.22.08
246 Miehet Royal Sarja 132 km 67 Kari Järveläinen 4:38:31 + 1.22.12
247 Miehet Royal Sarja 132 km 59 Mikko Siukkola Helsinki Triathlon 4:38:32 + 1.22.13
248 Miehet Royal Sarja 132 km 29 Harri Ouri MTBCF ry Hki 4:38:32 + 1.22.13
249 Miehet Royal Sarja 132 km 159 Juhani Sinkkonen 4:38:33 + 1.22.15
250 Miehet Royal Sarja 132 km 28 Kari Järvenkylä HePo 4:38:45 + 1.22.26
251 Miehet Royal Sarja 132 km 233 Veikko Kenttä Vantaa 4:39:54 + 1.23.36
252 Miehet Royal Sarja 132 km 72 Markku Sotejeff Tampere 4:39:56 + 1.23.37
253 Miehet Royal Sarja 132 km 111 Jukka Martama Team CADS Planner 4:40:01 + 1.23.42
253 Miehet Royal Sarja 132 km 188 Heikki Patrakka 4:40:01 + 1.23.42
255 Miehet Royal Sarja 132 km 68 Sebastian Wallenius 4:40:01 + 1.23.42
255 Miehet Royal Sarja 132 km 172 Janne Eskelinen Helsingin Polkupyöräilijät 4:40:01 + 1.23.42
257 Miehet Royal Sarja 132 km 30 Olli Aalto Olin ja Mikon polkupyör 4:40:02 + 1.23.43
258 Miehet Royal Sarja 132 km 316 Mika Härmä Road Academy 4:40:02 + 1.23.43
259 Miehet Royal Sarja 132 km 128 Joonas Kukkonen 4:40:02 + 1.23.44
260 Miehet Royal Sarja 132 km 56 Jaakko Helminen Tuusulan Tallaajat 4:40:03 + 1.23.44
261 Miehet Royal Sarja 132 km 175 Santeri Savolainen Team Garmin MTB Finland 4:40:04 + 1.23.45
262 Miehet Royal Sarja 132 km 54 Kai-Jussi Ruuskanen 4:40:04 + 1.23.45
263 Miehet Royal Sarja 132 km 55 Timo Pärnänen 4:40:04 + 1.23.45
264 Miehet Royal Sarja 132 km 253 Pekka Oksanen Pornainen 4:40:30 + 1.24.11
265 Miehet Royal Sarja 132 km 130 Toni Hirvonen Lopen Uupuneet 4:40:50 + 1.24.31
266 Miehet Royal Sarja 132 km 52 Esa-Pekka Viinikka Hämeenlinnan Tarmo 4:41:10 + 1.24.51
267 Miehet Royal Sarja 132 km 174 Klaus von Wendt 4:41:12 + 1.24.53
268 Miehet Royal Sarja 132 km 34 Veijo Länsikunnas Hyvinkään Pyöräilijät 4:42:00 + 1.25.41
269 Miehet Royal Sarja 132 km 120 Timo Satoniitty Vantaan pyöräilijät ry 4:45:33 + 1.29.14
270 Miehet Royal Sarja 132 km 35 Ville Lepola TWD 4:47:51 + 1.31.32
271 Miehet Royal Sarja 132 km 70 Jarno Koskimaa HVL 4:51:42 + 1.35.23
272 Miehet Royal Sarja 132 km 71 Janne Kuokkanen HVL 4:51:42 + 1.35.24
273 Miehet Royal Sarja 132 km 280 Tero Helli X-Tri Lahti 4:51:43 + 1.35.24
274 Miehet Royal Sarja 132 km 10 Jari Salonen Sahalahden VPK 4:51:44 + 1.35.25
275 Miehet Royal Sarja 132 km 15 Antti Koski Kouvolan Pyöräilijät 4:51:44 + 1.35.25
276 Miehet Royal Sarja 132 km 252 Mikko Aalto Helsinki 4:51:44 + 1.35.25
277 Miehet Royal Sarja 132 km 265 Tatu Edelmann Voima 4:51:45 + 1.35.26
278 Miehet Royal Sarja 132 km 264 Jukka Laitinen Road Academy 4:51:45 + 1.35.26
279 Miehet Royal Sarja 132 km 199 Petteri Mäkeläinen 4:51:45 + 1.35.27
280 Miehet Royal Sarja 132 km 206 Tuomas Lindholm 4:51:46 + 1.35.27
281 Miehet Royal Sarja 132 km 217 Voitto Vikström Kerava 4:51:46 + 1.35.27
282 Miehet Royal Sarja 132 km 279 Juha Pitkäranta Lahti 4:51:47 + 1.35.28
283 Miehet Royal Sarja 132 km 327 Hannu Hölttä Liranta 4:51:47 + 1.35.28
284 Miehet Royal Sarja 132 km 163 Keijo Lindholm 4:51:48 + 1.35.29
285 Miehet Royal Sarja 132 km 297 Bjarne Gabrielsson Isnäs 4:54:18 + 1.37.59
286 Miehet Royal Sarja 132 km 161 Hannu Poutiainen Kuopys 4:55:01 + 1.38.42
287 Miehet Royal Sarja 132 km 31 Hannu Tuomisto 4:58:43 + 1.42.24
288 Miehet Royal Sarja 132 km 178 Markku Kouhia Pälkäneen Luja-Lukko 4:58:45 + 1.42.27
289 Miehet Royal Sarja 132 km 259 Arto Raappana Triathlon club Heinola 4:59:06 + 1.42.47
290 Miehet Royal Sarja 132 km 210 Mika Sulkinoja Lahti 5:01:57 + 1.45.38
291 Miehet Royal Sarja 132 km 227 Henri Ohvo SK Marlot 5:03:30 + 1.47.11
292 Miehet Royal Sarja 132 km 288 Peter Johansson Sastamala 5:06:18 + 1.49.59
293 Miehet Royal Sarja 132 km 133 Juha Vallenius Team Lahden Polkupyörähuolto 5:08:15 + 1.51.56
294 Miehet Royal Sarja 132 km 118 Yan Maurakh Trilife.ru 5:09:25 + 1.53.06
295 Miehet Royal Sarja 132 km 9 Samuli Kaija 5:11:10 + 1.54.51
296 Miehet Royal Sarja 132 km 309 Hannes Hyttinen Mäntsälä 5:16:06 + 1.59.47
297 Miehet Royal Sarja 132 km 69 Heikki Välkepinta Kaupin Kanuunat 5:18:47 + 2.02.28
298 Miehet Royal Sarja 132 km 79 Eero Seppälä Atletico Parosperä 5:26:04 + 2.09.46
299 Miehet Royal Sarja 132 km 87 Niko Suni 5:26:12 + 2.09.53
300 Miehet Royal Sarja 132 km 266 Antti Koskelo Itähelsingin Voima 5:26:59 + 2.10.40
301 Miehet Royal Sarja 132 km 132 Jarkko Taiviola LaPy 5:36:22 + 2.20.03
302 Miehet Royal Sarja 132 km 116 Teemu Pohjanlehto Team Lahden Polkupyörähuolto 5:36:23 + 2.20.04
303 Miehet Royal Sarja 132 km 127 Jyrki Sinkkonen 5:36:24 + 2.20.05
304 Miehet Royal Sarja 132 km 229 Lauri Lappalainen Orimattilan Jymy 5:37:46 + 2.21.27
305 Miehet Royal Sarja 132 km 83 Tommi Kröger 5:37:48 + 2.21.29
306 Miehet Royal Sarja 132 km 66 Joni Halli 5:54:30 + 2.38.11
307 Miehet Royal Sarja 132 km 142 Heikki Malkamäki 5:57:48 + 2.41.29
308 Miehet Royal Sarja 132 km 141 Jesse Kivimäki 5:57:48 + 2.41.29
309 Miehet Royal Sarja 132 km 135 Mikael Leminen Team Lahden Polkupyörähuolto 6:11:15 + 2.54.56
309 Miehet Royal Sarja 132 km 134 Markus Leminen Team Lahden Polkupyörähuolto 6:11:15 + 2.54.56
311 Miehet Royal Sarja 132 km 131 Harri Hakala 6:28:24 + 3.12.05
1 Naiset Kuntosarja 50 km 47 Anne Kanto Aviapolis Cycling Team 1:38:31 +
2 Naiset Kuntosarja 50 km 42 Kirsi Aho Royal Cycling Team 1:42:07 + 3.37
3 Naiset Kuntosarja 50 km 68 Sari Repo Ristiina 1:42:15 + 3.44
4 Naiset Kuntosarja 50 km 46 Tuula Rinkinen Aviapolis Cycling Team 1:44:28 + 5.57
5 Naiset Kuntosarja 50 km 70 Etti Kantola 1:47:57 + 9.26
6 Naiset Kuntosarja 50 km 22 Elssa Silfver 1:47:57 + 9.26
7 Naiset Kuntosarja 50 km 37 Petra Talvitie 1:52:39 + 14.08
8 Naiset Kuntosarja 50 km 63 Emilia Hallamäki Team Corney 1:52:57 + 14.26
9 Naiset Kuntosarja 50 km 84 Sanna Huttunen Lahti 1:54:10 + 15.39
10 Naiset Kuntosarja 50 km 83 Mari Kokkonen Lahti 1:58:51 + 20.20
11 Naiset Kuntosarja 50 km 1 Lea Viljanen 2:07:05 + 28.35
12 Naiset Kuntosarja 50 km 76 Riikka Heikinheimo Sipoo 2:08:19 + 29.48
13 Naiset Kuntosarja 50 km 91 San Santanen Siilinjärvi 2:09:57 + 31.26
14 Naiset Kuntosarja 50 km 5 Krista Kukkanen 2:13:42 + 35.11
15 Naiset Kuntosarja 50 km 57 Laura Lehto Team JuMi 2:17:56 + 39.25
16 Naiset Kuntosarja 50 km 39 Ira Lallo Team Lahden Polkupyörähuolto 2:21:08 + 42.37
17 Naiset Kuntosarja 50 km 40 Arja Vehniäinen Team Lahden Polkupyörähuolto 2:21:08 + 42.37
18 Naiset Kuntosarja 50 km 3 Marja Eloranta 2:35:44 + 57.13
19 Naiset Kuntosarja 50 km 2 Anni Viljanen 2:35:44 + 57.13
20 Naiset Kuntosarja 50 km 54 Sari Tiihonen Team Kemppi 2:47:18 + 1.08.47
21 Naiset Kuntosarja 50 km 53 Mia Korento Team Kemppi 2:47:19 + 1.08.48
22 Naiset Kuntosarja 50 km 15 Miia Karonen 2:51:28 + 1.12.57
23 Naiset Kuntosarja 50 km 78 Onerva Oksman Tampere 2:52:00 + 1.13.29
24 Naiset Kuntosarja 50 km 77 Erja Oksman Tampereen Pyöräpojat 2:52:07 + 1.13.36
1 Naiset Royal Sarja 132 km 164 Maarit Mäntysaari TuUL 3:42:02 +
2 Naiset Royal Sarja 132 km 170 Heidi Onger 3:51:51 + 9.50
3 Naiset Royal Sarja 132 km 148 Kati Jokio 3:51:52 + 9.51
4 Naiset Royal Sarja 132 km 321 Iiris Lopez Porvoo 4:02:53 + 20.51
5 Naiset Royal Sarja 132 km 76 Minna Ikonen 4:04:09 + 22.08
6 Naiset Royal Sarja 132 km 319 Katja Kallioinen X-Tri Lahti 4:05:09 + 23.08
7 Naiset Royal Sarja 132 km 16 Petri Sorsa 4:05:10 + 23.08
8 Naiset Royal Sarja 132 km 180 Vilma Niskanen Jyps 4:05:24 + 23.22
9 Naiset Royal Sarja 132 km 286 Anu Silvasti X-Tri Lahti 4:05:24 + 23.23
10 Naiset Royal Sarja 132 km 331 Anna-Maija Vitrtanen Klaukkala 4:06:58 + 24.56
11 Naiset Royal Sarja 132 km 78 Leena Aalto Hämeenlinna 4:11:04 + 29.03
12 Naiset Royal Sarja 132 km 254 Veera Alanko Pornainen 4:40:31 + 58.29
13 Naiset Royal Sarja 132 km 7 Tarja Aholainen MTBCF 4:41:09 + 59.08
14 Naiset Royal Sarja 132 km 46 Ritva Nihtilä MTBCF 4:42:00 + 59.59
15 Naiset Royal Sarja 132 km 112 Pia Wellinger Team Lahden Polkupyörähuolto 4:43:46 + 1.01.45
16 Naiset Royal Sarja 132 km 211 Essi Artima-Sulkinoja Lahti 5:01:57 + 1.19.56
17 Naiset Royal Sarja 132 km 8 Saara Huttunen 5:03:29 + 1.21.28
18 Naiset Royal Sarja 132 km 65 Sirpa Kirjola 5:54:29 + 2.12.28
19 Naiset Royal Sarja 132 km 165 Katja Hassi 6:28:22 + 2.46.21