Royal Pyöräily Lahti 13.7.2014

2014

Sarjat

Cat Place # Nimi Club Time Behind
1 Kuntosarja Miehet 50 km 12 Jani Puhakka cx-TRI Lahti 1:20:58
2 Kuntosarja Miehet 50 km 15 Kimmo Gynther Heinola 1:21:34 +0:00.37
3 Kuntosarja Miehet 50 km 91 Kari Mäenpää Lahti 1:22:37 +0:01.39
4 Kuntosarja Miehet 50 km 98 Janne Puhakka Rantapyörä 1:27:36 +0:06.38
5 Kuntosarja Miehet 50 km 2 Aridani Paulin ACT 1:27:37 +0:06.39
6 Kuntosarja Miehet 50 km 52 Jukka Heikkonen Lapy 1:27:43 +0:06.45
7 Kuntosarja Miehet 50 km 1 Janne Hallikainen ACT 1:29:03 +0:08.05
8 Kuntosarja Miehet 50 km 21 Anssi Tammilehto Helsinki 1:33:17 +0:12.19
9 Kuntosarja Miehet 50 km 75 Toni Kejonen Sandvik Lahti 1:33:17 +0:12.19
10 Kuntosarja Miehet 50 km 36 Kimmo Mäkinen Lahden Pyöräilijät 1:33:18 +0:12.20
11 Kuntosarja Miehet 50 km 66 Markus Kajaste RCT-Lahti 1:33:18 +0:12.20
12 Kuntosarja Miehet 50 km 102 Topi Koskinen Lahti 1:33:18 +0:12.20
13 Kuntosarja Miehet 50 km 11 Sami Parkkonen CC Tailwind 1:33:45 +0:12.47
14 Kuntosarja Miehet 50 km 31 Jaanus Audova KJK Viro 1:33:48 +0:12.50
15 Kuntosarja Miehet 50 km 16 Mika Hillberg Heinola 1:33:51 +0:12.53
16 Kuntosarja Miehet 50 km 103 Jari Koskinen Lahti /PNSB 1:36:36 +0:15.38
17 Kuntosarja Miehet 50 km 3 Jere Visapää ACT 1:40:53 +0:19.55
18 Kuntosarja Miehet 50 km 45 Jouni Lehto Lahti Region 1:41:36 +0:20.38
19 Kuntosarja Miehet 50 km 17 David Cox Helsinki 1:42:31 +0:21.33
20 Kuntosarja Miehet 50 km 26 Mika Leppäaho JYPS 1:43:19 +0:22.21
21 Kuntosarja Miehet 50 km 107 Toni Sinisaari 1:43:29 +0:22.31
22 Kuntosarja Miehet 50 km 101 Erkki Pannula Lahti 1:43:46 +0:22.48
23 Kuntosarja Miehet 50 km 94 Harri Honkanen Orimattila 1:43:47 +0:22.49
24 Kuntosarja Miehet 50 km 39 Hannu Kemppi Lahti 1:44:23 +0:23.25
25 Kuntosarja Miehet 50 km 72 Timo Vainio Sandvik Lahti 1:44:24 +0:23.26
26 Kuntosarja Miehet 50 km 57 Harri Mattila Orimattila 1:44:27 +0:23.29
27 Kuntosarja Miehet 50 km 104 Risto Rinne Lahti 1:48:11 +0:27.13
28 Kuntosarja Miehet 50 km 62 Seppo Mäkelä Orima-Tuote oy 1:48:13 +0:27.15
29 Kuntosarja Miehet 50 km 60 Hannu Laaksonen Orima-Tuote oy 1:48:13 +0:27.15
30 Kuntosarja Miehet 50 km 90 Juha Nurminen Lahden polkupyörähuolto 1:49:42 +0:28.44
31 Kuntosarja Miehet 50 km 64 Vesa Kortesoja Preitilä 1:50:10 +0:29.12
32 Kuntosarja Miehet 50 km 71 Pertti Kortesoja Salo 1:50:10 +0:29.12
33 Kuntosarja Miehet 50 km 54 Kivi Virolainen M.A.D. 1:50:10 +0:29.12
34 Kuntosarja Miehet 50 km 42 Harri Paunonen Lahti 1:50:35 +0:29.37
35 Kuntosarja Miehet 50 km 70 Juha Räsänen Royal Cycling Team 1:50:57 +0:29.59
36 Kuntosarja Miehet 50 km 89 Tuomas Lehmusmetsä Resistentia 1:51:15 +0:30.17
37 Kuntosarja Miehet 50 km 100 Kaj Råstedt Joettlähtme Singel 1:52:10 +0:31.12
38 Kuntosarja Miehet 50 km 84 Janne Pohjalainen 1:52:20 +0:31.22
39 Kuntosarja Miehet 50 km 29 Timo Suvikunnas Järvenpää 1:52:20 +0:31.22
40 Kuntosarja Miehet 50 km 77 Sulo Pakarinen Ukko Team 1:52:41 +0:31.43
41 Kuntosarja Miehet 50 km 96 Anssi Parviainen Vantaa 1:53:52 +0:32.54
42 Kuntosarja Miehet 50 km 51 Leo Lehtimäki Lappeenranta 1:54:54 +0:33.56
43 Kuntosarja Miehet 50 km 93 Olavi Krist Tammisaari 1:56:42 +0:35.44
44 Kuntosarja Miehet 50 km 56 Jouni Koskela Numminen 1:56:45 +0:35.47
45 Kuntosarja Miehet 50 km 106 Aki Häkkinen Bikeplanet 1:57:32 +0:36.34
46 Kuntosarja Miehet 50 km 108 Stuart Scott RCT-Lahti 1:58:17 +0:37.19
47 Kuntosarja Miehet 50 km 59 Marko Haapaniemi Orima-Tuote oy 2:00:14 +0:39.16
48 Kuntosarja Miehet 50 km 105 Keijo Lehtinen Hepo 2:01:35 +0:40.37
49 Kuntosarja Miehet 50 km 78 Hannu Kuukka Ummeljoki 2:01:59 +0:41.01
50 Kuntosarja Miehet 50 km 25 Olli-Pekka Holmberg JYPS 2:06:21 +0:45.23
51 Kuntosarja Miehet 50 km 47 Reijo Savurinne Lahti Region 2:07:02 +0:46.04
52 Kuntosarja Miehet 50 km 97 Marko Nieminen Tuusula 2:07:21 +0:46.23
53 Kuntosarja Miehet 50 km 111 Jaakko Parikka Lahti 2:09:34 +0:48.37
54 Kuntosarja Miehet 50 km 82 Hannu Humalisto 2:12:33 +0:51.35
55 Kuntosarja Miehet 50 km 55 Timo Nieminen Mallusjoki 2:13:39 +0:52.41
56 Kuntosarja Miehet 50 km 74 Seppo Jurvanen Sandvik Lahti 2:19:05 +0:58.07
57 Kuntosarja Miehet 50 km 40 Jari Nisula Lahti 2:24:14 +1:03.16
58 Kuntosarja Miehet 50 km 79 Miika Siltalahti Vantaa 2:41:05 +1:20.08
59 Kuntosarja Miehet 50 km 58 Jaakko Cronström Orima-Tuote oy 2:45:03 +1:24.05
60 Kuntosarja Miehet 50 km 34 Bengt Dromberg Kuninkaankylä 2:54:19 +1:33.22
61 Kuntosarja Miehet 50 km 19 Timo Pitkäranta Helsinki 2:59:07 +1:38.09
62 Kuntosarja Miehet 50 km 81 Jarno Malaska X-Tri Lahti 2:59:22 +1:38.24
63 Kuntosarja Miehet 50 km 80 Perttu Kontunen X-Tri Lahti 2:59:22 +1:38.24
64 Kuntosarja Miehet 50 km 61 Tony Mäenmaa Orima-Tuote oy 3:00:52 +1:39.54
64 Kuntosarja Miehet 50 km 63 Tommi Venäläinen Orima-Tuote oy 3:00:52 +1:39.54
66 Kuntosarja Miehet 50 km 48 Seppo Virtanen Lahti Region 3:05:35 +1:44.37
67 Kuntosarja Miehet 50 km 14 Harri Sopanen Espoo 3:13:07 +1:52.09
68 Kuntosarja Miehet 50 km 332 Ari Kiviluoma Helsinki 4:41:20 +1:14.54
69 Kuntosarja Miehet 50 km 326 Mikko Hiltunen Ristiina 4:46:05 +1:19.40
1 Kuntosarja Naiset 50 km 10 Michaela Åvall ACT-Ladies 1:27:40 +0:06.42
2 Kuntosarja Naiset 50 km 68 Piia Autonen-Laakso Riihimäki 1:27:41 +0:06.43
3 Kuntosarja Naiset 50 km 18 Matleena Livson Helsinki 1:31:53 +0:10.55
4 Kuntosarja Naiset 50 km 65 Päivi Nurminen Rct 1:33:18 +0:12.20
5 Kuntosarja Naiset 50 km 69 Kirsi Aho Royal Cycling Team 1:33:18 +0:12.21
6 Kuntosarja Naiset 50 km 35 Henna Junnila Kälviän Tarmo 1:33:19 +0:12.21
7 Kuntosarja Naiset 50 km 32 Anniina Nevalainen Kouvola 1:33:22 +0:12.24
8 Kuntosarja Naiset 50 km 20 Outi Tammilehto Helsinki 1:33:32 +0:12.34
9 Kuntosarja Naiset 50 km 9 Lotta Siiriäinen ACT-Ladies 1:33:46 +0:12.48
10 Kuntosarja Naiset 50 km 8 Katri Marjava ACT-Ladies 1:33:46 +0:12.49
11 Kuntosarja Naiset 50 km 5 Susanna Kemppainen ACT-Ladies 1:33:48 +0:12.50
12 Kuntosarja Naiset 50 km 6 Maija Koskinen ACT-Ladies 1:35:03 +0:14.05
13 Kuntosarja Naiset 50 km 7 Riina Kämäräinen ACT-Ladies 1:43:42 +0:22.44
14 Kuntosarja Naiset 50 km 4 Kaarina Honkalammi ACT-Ladies 1:44:16 +0:23.18
15 Kuntosarja Naiset 50 km 67 Elina Silverang Resistentia 1:48:05 +0:27.07
16 Kuntosarja Naiset 50 km 41 Anna-Kaisa Packalen Lahti 1:48:07 +0:27.09
17 Kuntosarja Naiset 50 km 33 Petra Talvitie Kouvola Pyöräilijät 1:49:29 +0:28.31
18 Kuntosarja Naiset 50 km 92 Tia Viskari TEK 1:50:11 +0:29.13
19 Kuntosarja Naiset 50 km 99 Mirkka Laukkanen Helsinki 1:51:29 +0:30.31
20 Kuntosarja Naiset 50 km 95 Heidi Wahren Vantaa 1:53:51 +0:32.53
21 Kuntosarja Naiset 50 km 24 Seija Kiiski JoensPy 1:54:08 +0:33.11
22 Kuntosarja Naiset 50 km 50 Etti Kantola Lappeenranta 1:54:54 +0:33.56
23 Kuntosarja Naiset 50 km 13 Pirjo Elomaa Cycling Academy 1:56:52 +0:35.54
24 Kuntosarja Naiset 50 km 38 Sari Huttunen Lahti 2:00:00 +0:39.02
25 Kuntosarja Naiset 50 km 27 Johanna Juvonen Järvenpää 2:00:18 +0:39.20
26 Kuntosarja Naiset 50 km 28 Jenni Juvonen Järvenpää 2:00:43 +0:39.45
27 Kuntosarja Naiset 50 km 30 Heljä Franssila Katiska Ensemble 2:01:59 +0:41.01
28 Kuntosarja Naiset 50 km 109 Lena Iskala Kerava 2:04:45 +0:43.47
29 Kuntosarja Naiset 50 km 49 Marja Eloranta Lammi 2:10:52 +0:49.54
30 Kuntosarja Naiset 50 km 23 Pauliina Tanttu Hukkaketju Cycling Club 2:13:39 +0:52.41
31 Kuntosarja Naiset 50 km 46 Suvi Räsänen Lahti Region 2:14:18 +0:53.20
32 Kuntosarja Naiset 50 km 43 Raija Forsman Lahti Region 2:14:24 +0:53.26
33 Kuntosarja Naiset 50 km 85 Niina Sinkkonen 2:24:14 +1:03.16
34 Kuntosarja Naiset 50 km 110 Pirjo Pyykkä Lahti 2:43:53 +1:22.55
1 Royal-sarja Miehet 130 km 257 Veli-Pekka Laine TuUL 3:26:26
2 Royal-sarja Miehet 130 km 311 Viljar Kuljus Haanja RK 3:26:26 +0:00.01
3 Royal-sarja Miehet 130 km 6 Juha Parviainen ACT 3:26:26 +0:00.01
4 Royal-sarja Miehet 130 km 287 Kimmo Vehkakoski 3:26:27 +0:00.02
4 Royal-sarja Miehet 130 km 292 Pentti Salminen Lahden Pyöräilijät 3:26:27 +0:00.02
6 Royal-sarja Miehet 130 km 22 Harri Korpi-Kokko CCH 3:26:27 +0:00.02
7 Royal-sarja Miehet 130 km 27 John Lawson CCT 3:26:28 +0:00.03
8 Royal-sarja Miehet 130 km 176 Jussi Kanerva OriToive 3:26:28 +0:00.03
8 Royal-sarja Miehet 130 km 102 Ilmari Repo Jyväskylän Pyöräilyseura 3:26:28 +0:00.03
10 Royal-sarja Miehet 130 km 7 Tuukka Puuronen ACT 3:26:29 +0:00.03
11 Royal-sarja Miehet 130 km 238 Kimmo Pyykkönen Sandvik telaketju (j) 3:26:29 +0:00.03
12 Royal-sarja Miehet 130 km 182 Jan Mansner Porvoo 3:26:29 +0:00.04
13 Royal-sarja Miehet 130 km 255 Jussi Heiro Turun Urheiluliitto 3:26:30 +0:00.05
14 Royal-sarja Miehet 130 km 104 Mika Kariluoto Järvenpää 3:26:32 +0:00.06
15 Royal-sarja Miehet 130 km 99 Jukka Järvinen JYPS 3:26:32 +0:00.07
16 Royal-sarja Miehet 130 km 319 Petri Rinkinen CCT 3:26:32 +0:00.07
17 Royal-sarja Miehet 130 km 280 Pasi Karjalainen Zeus 3:26:32 +0:00.07
18 Royal-sarja Miehet 130 km 169 Johan Keituri Nck 3:26:32 +0:00.07
19 Royal-sarja Miehet 130 km 198 Sami Kervinen Rantapyörä 3:26:33 +0:00.07
20 Royal-sarja Miehet 130 km 298 Timo Matikainen Lapy 3:26:33 +0:00.08
21 Royal-sarja Miehet 130 km 263 Jukka Ura Vaasa 3:26:33 +0:00.08
22 Royal-sarja Miehet 130 km 192 Antti Palonen Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 3:26:33 +0:00.08
23 Royal-sarja Miehet 130 km 215 Mika Koskenlaakso RimPKK 3:26:34 +0:00.09
24 Royal-sarja Miehet 130 km 101 Mikael Sandzelius Jyväskylä 3:26:34 +0:00.09
25 Royal-sarja Miehet 130 km 59 Markus Karjalainen Helsinki 3:26:34 +0:00.09
25 Royal-sarja Miehet 130 km 130 Jukka Härkönen Kouvolan Pyöräilijät 3:26:34 +0:00.09
27 Royal-sarja Miehet 130 km 320 Markku Silvenius TWD 3:26:35 +0:00.09
28 Royal-sarja Miehet 130 km 47 Janis Künnap Espoo 3:26:35 +0:00.10
29 Royal-sarja Miehet 130 km 85 Olli Vaittinen HyPy 3:26:35 +0:00.10
30 Royal-sarja Miehet 130 km 65 Arttu Pekkarinen Helsinki 3:26:36 +0:00.10
31 Royal-sarja Miehet 130 km 23 Timo Laru CCH 3:26:36 +0:00.10
32 Royal-sarja Miehet 130 km 258 Mikko Löppönen Tuul 3:26:36 +0:00.11
33 Royal-sarja Miehet 130 km 9 Teemu Törmälä ACT 3:26:36 +0:00.11
34 Royal-sarja Miehet 130 km 204 Antti Holvikari Reaktor Stanga 3:26:37 +0:00.12
35 Royal-sarja Miehet 130 km 152 Timo Herranen Lentosotakoulu 3:26:37 +0:00.12
36 Royal-sarja Miehet 130 km 64 Matti Miettinen Helsinki 3:26:37 +0:00.12
37 Royal-sarja Miehet 130 km 24 Harri Mattila CCH 3:28:21 +0:01.56
38 Royal-sarja Miehet 130 km 4 Tommi Koskinen ACT 3:28:21 +0:01.56
38 Royal-sarja Miehet 130 km 36 Riku Kimari Cycling Academy 3:28:21 +0:01.56
40 Royal-sarja Miehet 130 km 239 Peter Mellgren sck 3:28:23 +0:01.58
41 Royal-sarja Miehet 130 km 43 Sami Tamm Cycling Academy 3:28:57 +0:02.32
42 Royal-sarja Miehet 130 km 30 Verneri Aaltonen Cycling Academy 3:29:01 +0:02.36
43 Royal-sarja Miehet 130 km 183 Rolf Söderberg Porvoo 3:29:10 +0:02.45
44 Royal-sarja Miehet 130 km 98 Paul Greenlees JYPS 3:30:50 +0:04.25
45 Royal-sarja Miehet 130 km 146 Otro Onkalo Lahti 3:31:50 +0:05.25
46 Royal-sarja Miehet 130 km 20 Daniel Dobrin CCH 3:35:18 +0:08.53
47 Royal-sarja Miehet 130 km 97 Esa Klaavu Julkujärvi 3:35:19 +0:08.53
48 Royal-sarja Miehet 130 km 313 Harry Stennabb Zeus 3:35:22 +0:08.56
49 Royal-sarja Miehet 130 km 31 Seppo Aaltonen Cycling Academy 3:35:25 +0:09.00
50 Royal-sarja Miehet 130 km 240 Ralf Wadenström Sibbo-Vargarna 3:36:09 +0:09.44
51 Royal-sarja Miehet 130 km 324 Jukka Leskelä Juketa Oy 3:36:10 +0:09.45
52 Royal-sarja Miehet 130 km 29 Harri Aaltonen Cycling Academy 3:36:23 +0:09.58
52 Royal-sarja Miehet 130 km 318 Samuli Heikkilä Sipoo 3:36:23 +0:09.58
54 Royal-sarja Miehet 130 km 33 Teppo Einistö Cycling Academy 3:38:44 +0:12.19
55 Royal-sarja Miehet 130 km 121 Juuso Klaavu Kotka 3:41:06 +0:14.41
56 Royal-sarja Miehet 130 km 229 Juha Viljanen Sandvik Hollola 2 (j) 3:41:07 +0:14.41
57 Royal-sarja Miehet 130 km 58 Jori Jokinen Helsinki 3:41:07 +0:14.42
58 Royal-sarja Miehet 130 km 118 Antti Bitter Kiista-Veikot 3:41:10 +0:14.45
59 Royal-sarja Miehet 130 km 228 Kari Turkia Sandvik Hollola 2 (j) 3:41:10 +0:14.45
60 Royal-sarja Miehet 130 km 150 Petri Sorsa Lahti 3:41:11 +0:14.45
61 Royal-sarja Miehet 130 km 84 Tom Miulus Hypy 3:41:12 +0:14.46
62 Royal-sarja Miehet 130 km 38 Vesa Malila Cycling Academy 3:41:12 +0:14.47
63 Royal-sarja Miehet 130 km 11 Tenho Eteläinen Akilles Road Academy 3:41:14 +0:14.49
64 Royal-sarja Miehet 130 km 73 Ville Airo HePo 3:41:15 +0:14.49
65 Royal-sarja Miehet 130 km 283 Jarmo Toivonen ZTS 3:41:22 +0:14.57
66 Royal-sarja Miehet 130 km 199 Joni Lappalainen Rantapyörä 3:41:31 +0:15.06
67 Royal-sarja Miehet 130 km 110 Vesa Hyytiäinen Kaupin Kanuunat 3:41:49 +0:15.24
68 Royal-sarja Miehet 130 km 125 Janne Tolvanen Kouvola 3:41:51 +0:15.25
69 Royal-sarja Miehet 130 km 21 Teemu Forsten CCH 3:41:51 +0:15.25
70 Royal-sarja Miehet 130 km 330 Toni Martikainen Hollola 3:42:16 +0:15.50
71 Royal-sarja Miehet 130 km 80 Kimmo Tanttu Hukkaketju Cycling Club 3:42:16 +0:15.51
72 Royal-sarja Miehet 130 km 106 Veikko Markkula Kaarina 3:42:17 +0:15.51
73 Royal-sarja Miehet 130 km 51 Matti Ropponan Espoo 3:42:18 +0:15.53
74 Royal-sarja Miehet 130 km 114 Jari Lehtonen Kausala 3:42:18 +0:15.53
75 Royal-sarja Miehet 130 km 46 Olli Etelämäki Espoo 3:42:18 +0:15.53
76 Royal-sarja Miehet 130 km 181 Seppo Noppari PKK 3:42:19 +0:15.53
77 Royal-sarja Miehet 130 km 168 Jarmo Lehtonen Nastola 3:42:20 +0:15.54
78 Royal-sarja Miehet 130 km 122 Tero Kotanen Kotka 3:42:20 +0:15.55
79 Royal-sarja Miehet 130 km 284 Sebastian Lundström Österby sportklubb 3:42:21 +0:15.55
80 Royal-sarja Miehet 130 km 185 Dan-Olof Palm Porvoon Akilles/Road Academy 3:42:21 +0:15.56
81 Royal-sarja Miehet 130 km 303 Reima Huotari CCH 3:42:21 +0:15.56
82 Royal-sarja Miehet 130 km 109 Tero Hakuli Kaupin Kanuunat 3:42:21 +0:15.56
83 Royal-sarja Miehet 130 km 252 Petri Marttila Triathlon Team 226 3:42:22 +0:15.57
84 Royal-sarja Miehet 130 km 103 Petre Pomell JäPy 3:43:05 +0:16.40
85 Royal-sarja Miehet 130 km 34 Pekka Halonen Cycling Academy 3:43:10 +0:16.44
86 Royal-sarja Miehet 130 km 312 Timo Takamäki Kaupin Kanuunat 3:43:10 +0:16.45
87 Royal-sarja Miehet 130 km 211 Keith Silverang Resistentia 3:43:35 +0:17.10
88 Royal-sarja Miehet 130 km 270 Juha Leskinen Vantaa 3:44:00 +0:17.35
89 Royal-sarja Miehet 130 km 260 Hannu Rinne TuUL 3:44:43 +0:18.17
90 Royal-sarja Miehet 130 km 301 Leo Svanhbeck Bäcking 3:45:46 +0:19.21
91 Royal-sarja Miehet 130 km 289 Beni Kauhanen Zeus 3:45:55 +0:19.30
92 Royal-sarja Miehet 130 km 281 Antti Nieminen Zeus 3:45:55 +0:19.30
93 Royal-sarja Miehet 130 km 331 Kalevi Hyppönen Helsinki Gympark 3:46:58 +0:20.32
94 Royal-sarja Miehet 130 km 88 Timo Hämäläinen Hyvinkään Pyöräilijät 3:47:03 +0:20.38
95 Royal-sarja Miehet 130 km 8 Christian Tinell ACT 3:48:45 +0:22.20
96 Royal-sarja Miehet 130 km 184 Karl-Johan Kronberg Porvoon Akilles/Road Academy 3:48:45 +0:22.20
97 Royal-sarja Miehet 130 km 71 Sami Kejonen Helsinki Triathlon 3:48:47 +0:22.22
98 Royal-sarja Miehet 130 km 5 Joni Kujanen ACT 3:54:42 +0:28.17
99 Royal-sarja Miehet 130 km 306 Hannu Mustonen Myllykoski 3:54:55 +0:28.30
100 Royal-sarja Miehet 130 km 135 Tomi Junkkila Kälviän Tarmo 3:54:58 +0:28.32
101 Royal-sarja Miehet 130 km 275 Antti Vuohijoki WVC 3:55:00 +0:28.35
102 Royal-sarja Miehet 130 km 302 Juha Peltola 3:55:03 +0:28.38
103 Royal-sarja Miehet 130 km 81 Marko Vesanto Hukkaketju Cycling Club 3:55:05 +0:28.40
104 Royal-sarja Miehet 130 km 327 Mikael Jämsänen Helsinki 3:55:05 +0:28.40
105 Royal-sarja Miehet 130 km 131 Santeri Jokinen Kouvolan Pyöräilijät 3:55:19 +0:28.54
106 Royal-sarja Miehet 130 km 305 Vladislav Gruzov Helsinki 3:55:57 +0:29.32
107 Royal-sarja Miehet 130 km 62 Tapio Lahtinen Helsinki 3:55:58 +0:29.33
108 Royal-sarja Miehet 130 km 213 Antti Laakso Riihimäki 3:56:03 +0:29.37
109 Royal-sarja Miehet 130 km 91 Esa Kinnunen IK-32 3:56:22 +0:29.57
110 Royal-sarja Miehet 130 km 293 Vesa Naukkarinen Lahti 3:57:45 +0:31.19
111 Royal-sarja Miehet 130 km 179 Ville Vainio Palokka 3:57:45 +0:31.20
112 Royal-sarja Miehet 130 km 317 Jari Oinas Espoo 3:58:38 +0:32.13
113 Royal-sarja Miehet 130 km 153 Jyri Kukkola let's Go Center 3:58:45 +0:32.19
114 Royal-sarja Miehet 130 km 105 Romet Loova Järvenpää 3:58:49 +0:32.24
115 Royal-sarja Miehet 130 km 107 Ipe Paananen Karhulankampi 3:58:49 +0:32.24
116 Royal-sarja Miehet 130 km 39 Vesa-Pekka Mustonen Cycling Academy 3:58:55 +0:32.30
116 Royal-sarja Miehet 130 km 89 Jarmo Henriksson Hämeenlinna 3:58:55 +0:32.30
118 Royal-sarja Miehet 130 km 2 Jonne Jauhiainen ACT 3:59:14 +0:32.49
119 Royal-sarja Miehet 130 km 193 Teemu Salovaara Pähkinäniemen Ponnistus, UP 3:59:32 +0:33.07
120 Royal-sarja Miehet 130 km 15 Vasilii Nikolaev Baltic Star 3:59:33 +0:33.08
121 Royal-sarja Miehet 130 km 314 Mikko Mäkinen Lapy 3:59:35 +0:33.10
122 Royal-sarja Miehet 130 km 310 Kari Alho Team Velo Cycking 4:00:00 +0:33.35
122 Royal-sarja Miehet 130 km 158 Henri Laamanen Masala 4:00:00 +0:33.35
124 Royal-sarja Miehet 130 km 143 Tuukka Aaltonen Lahti 4:00:01 +0:33.36
125 Royal-sarja Miehet 130 km 60 Jussi Kirjavainen Helsinki 4:00:01 +0:33.36
126 Royal-sarja Miehet 130 km 72 Jarkko Tolvi Helsinki Triathlon 4:00:01 +0:33.36
127 Royal-sarja Miehet 130 km 90 Jukka Kuvaja Hämeenlinna 4:00:01 +0:33.36
127 Royal-sarja Miehet 130 km 278 Mara Tarkkala X-tri Lahti 4:00:01 +0:33.36
129 Royal-sarja Miehet 130 km 291 Jarkko Keinänen Lahti 4:00:02 +0:33.37
130 Royal-sarja Miehet 130 km 3 Antti Kettu ACT 4:00:02 +0:33.37
131 Royal-sarja Miehet 130 km 230 Timo Laitinen Sandvik Tampere 4:00:03 +0:33.38
132 Royal-sarja Miehet 130 km 53 Heikki Örn Espoo 4:00:03 +0:33.38
133 Royal-sarja Miehet 130 km 10 Vesa Komulainen Akilles Road Academy 4:00:04 +0:33.39
134 Royal-sarja Miehet 130 km 92 Tero Manninen IK-32 4:00:04 +0:33.39
134 Royal-sarja Miehet 130 km 316 Jari Tukiainen Turku 4:00:04 +0:33.39
136 Royal-sarja Miehet 130 km 19 Kari Lehtinen CCG/Olutpolkijat 4:00:04 +0:33.39
137 Royal-sarja Miehet 130 km 256 Risto Hovirinta TuUL 4:00:04 +0:33.39
137 Royal-sarja Miehet 130 km 133 Aaro Ruponen KunnasTek Oy 4:00:04 +0:33.39
139 Royal-sarja Miehet 130 km 248 Ari Koppelomäki Tampereen Pyörä-Union 4:00:05 +0:33.40
139 Royal-sarja Miehet 130 km 50 Toni Määttä Espoo 4:00:05 +0:33.40
141 Royal-sarja Miehet 130 km 249 Niki Birling Team Cycle Center 4:00:15 +0:33.50
142 Royal-sarja Miehet 130 km 52 Sebastian Wallenius Espoo 4:00:46 +0:34.20
143 Royal-sarja Miehet 130 km 224 Olli Kemppinen Sandvik Hollola 1 (j) 4:01:05 +0:34.40
144 Royal-sarja Miehet 130 km 282 Rami Penttilä Zeus 4:01:06 +0:34.41
145 Royal-sarja Miehet 130 km 178 Taisto Nuutinen Paimio 4:01:06 +0:34.41
146 Royal-sarja Miehet 130 km 208 Jorma Korhonen Resistentia 4:01:10 +0:34.45
147 Royal-sarja Miehet 130 km 171 Mauri Ora Nummela 4:01:13 +0:34.47
148 Royal-sarja Miehet 130 km 246 Joni Kallinki Tampere 4:01:14 +0:34.49
149 Royal-sarja Miehet 130 km 95 Hannu Heinistö JoensPy 4:01:15 +0:34.50
150 Royal-sarja Miehet 130 km 155 Jukka Myllymäki Lohja 4:01:15 +0:34.50
151 Royal-sarja Miehet 130 km 44 Sami Vellonen Cycling Academy 4:01:20 +0:34.55
152 Royal-sarja Miehet 130 km 79 Kimmo Rasinperä HePo 4:01:27 +0:35.02
153 Royal-sarja Miehet 130 km 13 Antti Tikka Aseman Konttaajat 4:01:36 +0:35.10
154 Royal-sarja Miehet 130 km 294 Tuomo Koskinen X-Tri Lahti 4:01:38 +0:35.13
155 Royal-sarja Miehet 130 km 149 Taneli Salonen Lahti 4:01:42 +0:35.17
156 Royal-sarja Miehet 130 km 68 Jari Turpeinen Helsinki 4:01:42 +0:35.17
157 Royal-sarja Miehet 130 km 174 Anssi Vilkman Olutpolkijat 4:01:44 +0:35.18
158 Royal-sarja Miehet 130 km 56 Jarl Ekström CCG 4:01:44 +0:35.19
159 Royal-sarja Miehet 130 km 77 Tero Leppänen HePo 4:01:46 +0:35.21
160 Royal-sarja Miehet 130 km 191 Pekka Laitinen Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 4:01:49 +0:35.23
161 Royal-sarja Miehet 130 km 32 Kari Eilamo Cycling Academy 4:02:02 +0:35.37
162 Royal-sarja Miehet 130 km 186 Jussi Hakanen PPP-97 4:02:06 +0:35.41
163 Royal-sarja Miehet 130 km 268 veikko Kenttä Vantaa 4:02:07 +0:35.42
164 Royal-sarja Miehet 130 km 161 Unto Kovanen Mikkelin Latu ry 4:02:13 +0:35.47
165 Royal-sarja Miehet 130 km 120 Rami Korhonen Kopy 4:02:14 +0:35.49
166 Royal-sarja Miehet 130 km 113 Timo Petäjä Kaupin Kanuunat 4:04:15 +0:37.50
167 Royal-sarja Miehet 130 km 323 Timo Marttinen Triathlon Club Heinola 4:04:17 +0:37.51
168 Royal-sarja Miehet 130 km 253 Karri Kiiskinen Turku 4:04:17 +0:37.51
168 Royal-sarja Miehet 130 km 54 Olli Ojala FinnDai ry 4:04:17 +0:37.51
170 Royal-sarja Miehet 130 km 308 Jussi Salonen Kasiniemen kanuunat 4:04:17 +0:37.52
171 Royal-sarja Miehet 130 km 132 Tomas Lindfors Kristiinanankaupunki 4:04:17 +0:37.52
171 Royal-sarja Miehet 130 km 170 Juha Lääkkölä Nokia 4:04:17 +0:37.52
173 Royal-sarja Miehet 130 km 245 Juha Airaksinen Tampere 4:04:17 +0:37.52
173 Royal-sarja Miehet 130 km 272 Heikki Ståhl Vantaan Pyöräilijät 4:04:17 +0:37.52
175 Royal-sarja Miehet 130 km 251 Arto Raappana Triathlon Club Heinola 4:04:17 +0:37.52
176 Royal-sarja Miehet 130 km 86 Ilkka Leppänen Hyvinkää 4:04:18 +0:37.52
177 Royal-sarja Miehet 130 km 129 Hannu Hovi Kouvolan Pyöräilijät 4:04:20 +0:37.54
178 Royal-sarja Miehet 130 km 49 Pasi Lehto Espoo 4:04:48 +0:38.23
179 Royal-sarja Miehet 130 km 127 Janne Laurila Kouvolan Kiritykit 4:04:49 +0:38.24
180 Royal-sarja Miehet 130 km 236 Heikki Heiskanen Sandvik telaketju (j) 4:04:50 +0:38.25
181 Royal-sarja Miehet 130 km 1 Anssi Häkkinen ACT 4:04:53 +0:38.28
181 Royal-sarja Miehet 130 km 237 Juha Herckman Sandvik telaketju (j) 4:04:53 +0:38.28
183 Royal-sarja Miehet 130 km 145 Esa Koskimaa Lahti 4:04:55 +0:38.29
184 Royal-sarja Miehet 130 km 262 Kari Järvinen Uudenmaan Pyöräilijät 4:04:58 +0:38.33
185 Royal-sarja Miehet 130 km 227 Urho Sjöblom Sandvik Hollola 2 (j) 4:04:59 +0:38.33
186 Royal-sarja Miehet 130 km 70 Mikko Viitala Helsinki 4:04:59 +0:38.33
187 Royal-sarja Miehet 130 km 328 Mikko Mäkelä Lahti 4:05:05 +0:38.40
188 Royal-sarja Miehet 130 km 87 Pekka Rautiainen Hyvinkää 4:06:31 +0:40.06
188 Royal-sarja Miehet 130 km 167 Jari Mäkikokko Mäntsälä 4:06:31 +0:40.06
190 Royal-sarja Miehet 130 km 126 Jussi Ikonen Kouvolan Kiritykit 4:06:43 +0:40.18
191 Royal-sarja Miehet 130 km 148 Pekka Raatikainen Lahti 4:10:36 +0:44.11
192 Royal-sarja Miehet 130 km 197 Semi Hurtta Rantapyörä 4:11:30 +0:45.05
193 Royal-sarja Miehet 130 km 210 Harri Salminen Resistentia 4:13:08 +0:46.42
194 Royal-sarja Miehet 130 km 329 Juuso Hakala Kärkölä 4:13:34 +0:47.08
195 Royal-sarja Miehet 130 km 35 Mika Härmä Cycling Academy 4:15:28 +0:49.03
196 Royal-sarja Miehet 130 km 160 Jyri Tiitinen Mikkeli 4:16:49 +0:50.23
197 Royal-sarja Miehet 130 km 206 Juhani Ahvenainen Resistentia 4:16:58 +0:50.33
198 Royal-sarja Miehet 130 km 334 Jari Hirn Uusikylä 4:16:59 +0:50.34
199 Royal-sarja Miehet 130 km 297 Mikko Aalto Helsinki 4:17:00 +0:50.34
200 Royal-sarja Miehet 130 km 108 Peetu Suoknuuti Karhulankampi 4:18:34 +0:52.09
201 Royal-sarja Miehet 130 km 217 Ville Järvi Sandvik Tampere 4:20:48 +0:54.23
202 Royal-sarja Miehet 130 km 93 Taneli Peltonen IK-32 4:20:48 +0:54.23
203 Royal-sarja Miehet 130 km 244 Kari Järveläinen Taka-Hikiän Pinnistys 4:20:52 +0:54.26
204 Royal-sarja Miehet 130 km 173 Olli Aalto Ollin ja Mikon polkupyöräkerho 4:23:02 +0:56.36
205 Royal-sarja Miehet 130 km 194 Nigel Perrin Raisio 4:23:31 +0:57.06
206 Royal-sarja Miehet 130 km 201 Jamie Given Rauma 4:23:31 +0:57.06
207 Royal-sarja Miehet 130 km 78 Tero Norkola HePo 4:25:06 +0:58.40
208 Royal-sarja Miehet 130 km 123 Alar Tuvikene Kotka 4:25:37 +0:59.11
209 Royal-sarja Miehet 130 km 190 Otto Harju Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 4:28:14 +1:01.49
210 Royal-sarja Miehet 130 km 265 Jaro Kesänen Valkeala 4:30:00 +1:03.34
211 Royal-sarja Miehet 130 km 307 Veikko Piirainen Vantaa 4:30:01 +1:03.35
212 Royal-sarja Miehet 130 km 250 Vesa Hotokka Team Jumi 4:31:10 +1:04.44
213 Royal-sarja Miehet 130 km 141 Juha Vallenius Lahden polkupyörähuolto 4:32:48 +1:06.23
214 Royal-sarja Miehet 130 km 112 Kari Palonen Kaupin Kanuunat 4:32:49 +1:06.23
215 Royal-sarja Miehet 130 km 189 Tommi Nevalainen Punkaharjun Ponsi 4:33:46 +1:07.21
216 Royal-sarja Miehet 130 km 63 Juha Lassila Helsinki 4:33:47 +1:07.22
217 Royal-sarja Miehet 130 km 295 Marko Järvinen Lahti 4:33:48 +1:07.23
218 Royal-sarja Miehet 130 km 299 Pasi Mäkelä Villähde 4:34:31 +1:08.06
219 Royal-sarja Miehet 130 km 235 Teuvo Savolainen Sandvik Team Tahoe 4:37:25 +1:11.00
220 Royal-sarja Miehet 130 km 200 Raimo Veini Rantapyörä ry 4:37:26 +1:11.00
221 Royal-sarja Miehet 130 km 218 Kari Myllymäki Sandvik Tampere 4:38:16 +1:11.51
222 Royal-sarja Miehet 130 km 96 Timo Piipponen Jokela 4:38:21 +1:11.56
223 Royal-sarja Miehet 130 km 177 Petr Evseev PAF 4:38:51 +1:12.25
224 Royal-sarja Miehet 130 km 322 Marko Virtanen Klaukkala 4:39:06 +1:12.40
225 Royal-sarja Miehet 130 km 83 Janne Kuokkanen HVL 4:39:10 +1:12.44
226 Royal-sarja Miehet 130 km 111 Kristian Lindström Kaupin Kanuunat 4:39:14 +1:12.49
227 Royal-sarja Miehet 130 km 151 Taneli Virtanen Lahti 4:39:15 +1:12.49
228 Royal-sarja Miehet 130 km 315 Riku Eskola Hollola 4:39:15 +1:12.50
229 Royal-sarja Miehet 130 km 254 Hannu Tuomisto Turku 4:41:30 +1:15.04
230 Royal-sarja Miehet 130 km 156 Petri Nevalainen Lokv edustus 4:41:52 +1:15.27
231 Royal-sarja Miehet 130 km 164 Jukka Kajan MTBCF 4:43:09 +1:16.43
232 Royal-sarja Miehet 130 km 195 Norman Schiddel Raisio 4:44:22 +1:17.57
233 Royal-sarja Miehet 130 km 296 Sergey Sughanov Moscow 4:45:14 +1:18.49
234 Royal-sarja Miehet 130 km 172 Janne Eskelinen Nuppulinna 4:45:19 +1:18.54
235 Royal-sarja Miehet 130 km 325 Jani Häkkinen Ristiina 4:46:05 +1:19.40
236 Royal-sarja Miehet 130 km 16 Mikko Liukkonen Calpro Oy 4:46:06 +1:19.41
237 Royal-sarja Miehet 130 km 271 Mika Harjuaho Vantaa 4:46:06 +1:19.41
238 Royal-sarja Miehet 130 km 115 Juha Aaltonen Keuruun Latu 4:46:07 +1:19.41
239 Royal-sarja Miehet 130 km 116 Esko Heinäaho Keuruun Latu 4:46:07 +1:19.41
240 Royal-sarja Miehet 130 km 117 Jouko Solmula Keuruun Latu 4:46:07 +1:19.42
241 Royal-sarja Miehet 130 km 304 Olli-Pekka Arhosuo Lahti 4:46:08 +1:19.43
242 Royal-sarja Miehet 130 km 290 Jukka Vaaraniemi Vaasa 4:46:08 +1:19.43
243 Royal-sarja Miehet 130 km 124 Risto Kivioja Kouvola 4:46:09 +1:19.43
244 Royal-sarja Miehet 130 km 333 Mikko Maskuniitty Skinnarilan Torpedo 4:46:09 +1:19.44
245 Royal-sarja Miehet 130 km 222 Juha Lummaa Sandvik Construction Team Finland (j) 4:46:10 +1:19.44
245 Royal-sarja Miehet 130 km 74 Kari Hilesmaa HePo 4:46:10 +1:19.44
247 Royal-sarja Miehet 130 km 247 Tuomas Sipilä Tampere 4:46:10 +1:19.45
248 Royal-sarja Miehet 130 km 243 Tommi Nummila Taivassalo 4:46:10 +1:19.45
248 Royal-sarja Miehet 130 km 162 Riku Niemi MMM 4:46:10 +1:19.45
250 Royal-sarja Miehet 130 km 273 Keijo Lindholm Velo Salo 4:46:11 +1:19.46
251 Royal-sarja Miehet 130 km 55 Miika Liikkanen Hamina 4:46:11 +1:19.46
252 Royal-sarja Miehet 130 km 269 Heikki Kuusela Vantaa 4:46:12 +1:19.46
253 Royal-sarja Miehet 130 km 274 Tuomas Lindholm Velo Salo 4:46:12 +1:19.46
254 Royal-sarja Miehet 130 km 226 Risto Toura Sandvik Hollola 1 (j) 4:46:36 +1:20.10
255 Royal-sarja Miehet 130 km 214 Jari Tasanen Riihimäki 4:46:52 +1:20.27
256 Royal-sarja Miehet 130 km 166 Harri Ouri MTBCF ry Hki 4:48:12 +1:21.47
257 Royal-sarja Miehet 130 km 234 Eero Ojala Sandvik Team Tahoe 4:50:19 +1:23.53
258 Royal-sarja Miehet 130 km 140 Jarkko Taiviola Lahden polkupyörähuolto 4:50:23 +1:23.57
259 Royal-sarja Miehet 130 km 267 Samuli Kaija Vantaa 4:52:39 +1:26.13
260 Royal-sarja Miehet 130 km 196 Jouko Heinonen Rantapyörä 4:54:33 +1:28.07
261 Royal-sarja Miehet 130 km 82 Jarno Koskimaa HVL 4:55:46 +1:29.21
262 Royal-sarja Miehet 130 km 66 Jorma Pyykkö Helsinki 4:56:55 +1:30.29
263 Royal-sarja Miehet 130 km 139 Olli-Pekka Porkka Lahden polkupyörähuolto 4:59:52 +1:33.26
264 Royal-sarja Miehet 130 km 216 Jari Salonen Sahalahden VPK 5:00:26 +1:34.01
265 Royal-sarja Miehet 130 km 14 Eero Seppälä Atletico Parosperä 5:01:13 +1:34.48
266 Royal-sarja Miehet 130 km 40 Heikki Parviainen Cycling Academy 5:01:48 +1:35.23
266 Royal-sarja Miehet 130 km 37 Jari Kärkinen Cycling Academy 5:01:48 +1:35.23
268 Royal-sarja Miehet 130 km 157 Kaj Rehnman Lsvjk 5:08:26 +1:42.00
269 Royal-sarja Miehet 130 km 128 Jani Laurila Kouvolan Kiritykit 5:08:26 +1:42.00
270 Royal-sarja Miehet 130 km 231 Ossi Kahra Sandvik Team Tahoe 5:13:36 +1:47.10
271 Royal-sarja Miehet 130 km 17 Sami Sillanpää Calpro Oy 5:25:57 +1:59.32
272 Royal-sarja Miehet 130 km 233 Harri Moilanen Sandvik Team Tahoe 5:26:00 +1:59.35
273 Royal-sarja Miehet 130 km 212 Antti Timonen Resistentia 5:42:02 +2:15.37
274 Royal-sarja Miehet 130 km 219 Jari Laine Sandvik Turku 5:42:47 +2:16.22
275 Royal-sarja Miehet 130 km 220 Harri Vienola Sandvik Turku 5:42:47 +2:16.22
276 Royal-sarja Miehet 130 km 223 Vesa Sarromaa Sandvik Hollola 5:42:47 +2:16.22
277 Royal-sarja Miehet 130 km 67 Jukka Rajajärvi Helsinki 6:17:24 +2:50.58
1 Royal-sarja Naiset 130 km 26 Mari Pehkonen CCH/RacingWomen 3:35:19 +0:08.54
2 Royal-sarja Naiset 130 km 300 Heidi Tanskanen Kaupin Kanuunat 3:42:19 +0:15.53
3 Royal-sarja Naiset 130 km 259 Maarit Mäntysaari TUUL 3:55:57 +0:29.32
4 Royal-sarja Naiset 130 km 175 Sanna Kullberg OnTrail 3:56:54 +0:30.28
5 Royal-sarja Naiset 130 km 61 Minna Lahtinen Helsinki 3:58:57 +0:32.32
6 Royal-sarja Naiset 130 km 28 Hanna Humaljoki CCT Ladies 4:00:15 +0:33.49
7 Royal-sarja Naiset 130 km 285 Leena Koskimaa 4:04:55 +0:38.29
8 Royal-sarja Naiset 130 km 241 Alla Churbanova St.Petersburg 4:30:00 +1:03.35
9 Royal-sarja Naiset 130 km 321 Anna-Maija Virtanen Klaukkala 4:38:21 +1:11.56
10 Royal-sarja Naiset 130 km 202 Laura Alder RCT 4:46:06 +1:19.41
11 Royal-sarja Naiset 130 km 165 Ritva Nihtilä MTBCF 4:52:41 +1:26.15
12 Royal-sarja Naiset 130 km 266 Saara Kaija Vantaa 4:52:45 +1:26.20
13 Royal-sarja Naiset 130 km 209 Kirsi Pärssinen Resistentia 5:42:02 +2:15.37