Tahko MTB 2014

2014

Sarjat

1 120 km Ladies 1205 Piia Nieminen Wasa Vélocity 6.42.14,5
2 120 km Ladies 1202 Taija Jäppinen Hyvinkään Pyöräilijät 7.19.49,2 + 37.34,7
3 120 km Ladies 1204 Tuula Kurkipää Helsinki 8.00.18,0 + 1.18.03,5
4 120 km Ladies 1211 Laura Salminen Kaupin Kanuunat 8.03.44,5 + 1.21.30,0
5 120 km Ladies 1209 Sanna-Maria Pohjanpaju joensuu 8.27.13,1 + 1.44.58,6
6 120 km Ladies 1210 Johanna Alppi Santasport 8.36.28,3 + 1.54.13,8
7 120 km Ladies 1206 Anna Ojala VsMtb/MtbCentre.fi 9.14.31,0 + 2.32.16,5
8 120 km Ladies 1201 Elma Hyöky Cycling El Burro 10.00.25,3 + 3.18.10,8
9 120 km Ladies 1212 Miia Vatka Rovaniemen Melojat 10.21.38,6 + 3.39.24,1
10 120 km Ladies 1203 Kaisa Kekki Tampere 10.27.44,8 + 3.45.30,3
9999 120 km Ladies 1207 Marjaana Töyli Vapaahiihtoklubi DNF
1 120 km Men 1336 Henri Ojala Team Skins / TVC 5.21.58,3
2 120 km Men 1294 Erki Kukk Specialized Vo2 Estonia 5.39.39,6 + 17.41,3
3 120 km Men 1246 Jari Heinikainen Lahden Pyöräilijät 5.41.58,4 + 20.00,1
4 120 km Men 1453 Mikko Vastaranta Medilaser-Specialized 5.44.01,3 + 22.03,0
5 120 km Men 1414 Arto Tikkala Wasa Vélocity 5.44.43,2 + 22.44,9
6 120 km Men 1325 Ville Mäkelä Team Neonsport 5.45.53,4 + 23.55,1
7 120 km Men 1358 Jani Poussu Kaupin Kanuunat 5.49.12,7 + 27.14,4
8 120 km Men 1383 Esa Saarijärvi Perähikiän Pyrintö 5.54.25,2 + 32.26,9
9 120 km Men 1447 Kalle Kauppinen Forte Sport 5.57.38,8 + 35.40,5
10 120 km Men 1381 Samuli Saarela Kaupin Kanuunat 6.00.00,3 + 38.02,0
11 120 km Men 1469 Kristo Sepp Redbike Team 6.03.41,8 + 41.43,5
12 120 km Men 1364 Kristjan Randma Specialized VO2 Estonia 6.04.15,3 + 42.17,0
13 120 km Men 1396 Lauri Siukola Racebike.fi 6.08.13,9 + 46.15,6
14 120 km Men 1276 Jussi Kanerva orimattilan toive 6.11.02,5 + 49.04,2
15 120 km Men 1394 Kent Sippola OTC 6.12.49,7 + 50.51,4
16 120 km Men 1307 Sulev Lipp Specialized VO2 Estonia 6.14.14,4 + 52.16,1
17 120 km Men 1236 André Haga NCK Kronoby 6.14.15,4 + 52.17,1
18 120 km Men 1403 Antti Tallinen Kouvolan Pyöräilijät 6.14.39,6 + 52.41,3
19 120 km Men 1420 Jani Turtiainen Lahden Pyöräilijät 6.17.36,9 + 55.38,6
20 120 km Men 1435 Niko Vironen Lahden Pyöräilijät 6.19.52,5 + 57.54,2
21 120 km Men 1296 Danek Laanela Specialized VO2 Estonia 6.20.51,0 + 58.52,7
22 120 km Men 1442 Ari Autio Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 6.29.26,8 + 1.07.28,5
23 120 km Men 1431 Jyri Viemerö SPP-56 6.29.52,9 + 1.07.54,6
24 120 km Men 1350 Ville Perälä Merida bike Äänekoski / jyps 6.30.28,9 + 1.08.30,6
25 120 km Men 1282 Mikko Kivi IK-32 6.33.51,2 + 1.11.52,9
26 120 km Men 1430 Timo Vesalo Kuopion Pyöräilyseura 6.34.43,6 + 1.12.45,3
27 120 km Men 1343 Risto Parviainen Korson Kaiku 6.37.45,4 + 1.15.47,1
28 120 km Men 1370 Jukka Rintala SPP-56 6.41.15,1 + 1.19.16,8
29 120 km Men 1467 Peeter Poopuu X-Sport Estonia 6.42.15,3 + 1.20.17,0
30 120 km Men 1288 Rauno Kokkonen TCC 6.42.25,4 + 1.20.27,1
31 120 km Men 1408 Miika Teiskonen Peugeot Sport 6.46.17,4 + 1.24.19,1
32 120 km Men 1455 Kai Holkeri Hiiltomiehet 6.47.06,0 + 1.25.07,7
33 120 km Men 1389 Jarno Seessalmi Nokia Oulu Bicycle Club 6.51.39,5 + 1.29.41,2
34 120 km Men 1231 Jukka Guimaraes Västilän Voima 6.51.46,7 + 1.29.48,4
35 120 km Men 1271 Harri Kailasalo Kirkkonummi 6.53.48,8 + 1.31.50,5
36 120 km Men 1470 Mika Myllyvirta hot paint 6.57.03,2 + 1.35.04,9
37 120 km Men 1311 Juuso Lymy Pori 6.57.09,2 + 1.35.10,9
38 120 km Men 1448 Jani Lahti Plusarkkitehdit Oy 6.58.04,2 + 1.36.05,9
39 120 km Men 1247 Micael Heino Korson Kaiku 6.58.39,0 + 1.36.40,7
40 120 km Men 1266 Tero Jukola Avanademultisport.blogspot.com 6.59.41,1 + 1.37.42,8
41 120 km Men 1436 Kalle Vitikainen PPP-97 7.02.47,2 + 1.40.48,9
42 120 km Men 1224 Antti Auvinen Neste Leppävirta 7.03.28,3 + 1.41.30,0
43 120 km Men 1365 Antti Rantanen Kaupin Kanuunat 7.03.40,5 + 1.41.42,2
44 120 km Men 1398 Perttu Suikkanen Imatran Urheilijat 7.03.48,4 + 1.41.50,1
45 120 km Men 1434 Veiko Viira Jõelähtme-Singel 7.05.02,7 + 1.43.04,4
46 120 km Men 1359 Arjo Pulkkinen 2C Team 7.05.55,8 + 1.43.57,5
47 120 km Men 1302 Tarmo Lehtinen Kaupin Kanuunat 7.07.05,7 + 1.45.07,4
48 120 km Men 1320 Wille Mustonen Tahko mtb medic 7.08.31,0 + 1.46.32,7
49 120 km Men 1345 Mikko Peltola Sörnäisten Paarmat 7.08.52,7 + 1.46.54,4
50 120 km Men 1388 Teemu Saranpää b00t/Crossfit East Turku 7.10.35,2 + 1.48.36,9
51 120 km Men 1275 Vesa Kandell Helsinki 7.10.59,8 + 1.49.01,5
52 120 km Men 1353 Lauri Piironen OP-P 7.12.29,6 + 1.50.31,3
53 120 km Men 1411 Anssi Tervonen SPP-56 7.13.28,0 + 1.51.29,7
54 120 km Men 1235 Sampo Haapoja SPP-56 7.16.03,3 + 1.54.05,0
55 120 km Men 1324 Perttu Mäkelä Espoo 7.17.07,6 + 1.55.09,3
56 120 km Men 1289 Jussi Komulainen JYPS 7.17.22,1 + 1.55.23,8
57 120 km Men 1279 Petri Kiljunen Mikkeli 7.18.22,5 + 1.56.24,2
58 120 km Men 1238 Ilkka Hakala Kaupin Kanuunat 7.19.23,8 + 1.57.25,5
59 120 km Men 1268 Eero Jäppinen Mikkeli 7.20.02,9 + 1.58.04,6
60 120 km Men 1312 Mats Lövsund NCK 7.21.21,7 + 1.59.23,4
61 120 km Men 1227 Petteri Ellilä Paksukumi Team Ry 7.22.55,7 + 2.00.57,4
62 120 km Men 1328 Mika Mänty PK Team 7.23.23,6 + 2.01.25,3
63 120 km Men 1308 Mika Liukkonen Team DeepHealth 7.24.54,2 + 2.02.55,9
64 120 km Men 1332 Janne Nieminen Eräverkko.fi 7.26.12,7 + 2.04.14,4
65 120 km Men 1371 Mikko Rintala Tampere 7.26.52,8 + 2.04.54,5
66 120 km Men 1250 Sakari Hinkkala Tahko MTB Medic 7.27.15,1 + 2.05.16,8
67 120 km Men 1360 Jarkko Puranen KuntoRiihi 7.29.38,0 + 2.07.39,7
68 120 km Men 1391 Jyrki Seppänen Kaupin Kanuunat 7.30.04,8 + 2.08.06,5
69 120 km Men 1240 Harri Hakavuori Team Garmin MTB Finland 7.30.40,0 + 2.08.41,7
70 120 km Men 1241 Teemu Hakkarainen Äijälä 7.30.40,4 + 2.08.42,1
71 120 km Men 1450 Guido Salumäe X-Sport Estonia 7.31.57,0 + 2.09.58,7
72 120 km Men 1277 Petri Kauppi Filohuurut 7.33.07,6 + 2.11.09,3
73 120 km Men 1406 Topi Tanhuanpää HY/ Metsätieteiden laitos 7.34.56,5 + 2.12.58,2
74 120 km Men 1310 Teemu Lukkari Peräkylän Ponnistus 7.34.59,6 + 2.13.01,3
75 120 km Men 1278 Petri Kauppinen Captain Crash 7.35.05,3 + 2.13.07,0
76 120 km Men 1264 Santeri Jokinen team välikuolema 7.35.30,4 + 2.13.32,1
77 120 km Men 1290 Tuomas Koponen OSS 7.38.00,7 + 2.16.02,4
78 120 km Men 1425 Juha Vaahtera Kaupin Kanuunat 7.38.10,7 + 2.16.12,4
79 120 km Men 1382 Janek Saareoks Tervisesport 7.38.12,2 + 2.16.13,9
80 120 km Men 1354 Jani Pitkänen Helsinki, Tahko MTB Medic 7.38.17,6 + 2.16.19,3
81 120 km Men 1369 Markus Rinkinen Filohuurut 7.38.41,2 + 2.16.42,9
82 120 km Men 1457 Jouni Kemppi Felt Team 7.38.44,4 + 2.16.46,1
83 120 km Men 1351 Taskinen Petteri 2C Team 7.38.44,5 + 2.16.46,2
84 120 km Men 1424 Vesa Uusitalo Team Välikuolema 7.39.20,4 + 2.17.22,1
85 120 km Men 1400 Ville Suvanto HHCMB 7.39.53,3 + 2.17.55,0
86 120 km Men 1273 Timo Kaipiainen JYPS 7.40.37,7 + 2.18.39,4
87 120 km Men 1445 Jussi Hytönen Zeus 7.42.54,2 + 2.20.55,9
87 120 km Men 1257 Janne Hytönen JYPS 7.42.54,2 + 2.20.55,9
89 120 km Men 1234 Marko Haapakangas TAMPERE 7.43.11,3 + 2.21.13,0
90 120 km Men 1301 Niko Laurila Porvoon Akilles 7.43.55,8 + 2.21.57,5
91 120 km Men 1330 Andrus Needo Specializeeritudmees 7.44.11,5 + 2.22.13,2
92 120 km Men 1357 Tero Porkka Kaupin Kanuunat 7.45.52,4 + 2.23.54,1
93 120 km Men 1344 Totti Pekonen MTB-Turku 7.47.17,0 + 2.25.18,7
94 120 km Men 1363 Toni Rakkolainen Imatran Urheilijat 7.48.37,7 + 2.26.39,4
95 120 km Men 1248 Jarkko Helminen Pälkäne 7.48.38,1 + 2.26.39,8
96 120 km Men 1297 Lauri Laine Espoo 7.49.43,6 + 2.27.45,3
97 120 km Men 1423 Ari Tölli Korson Kaiku 7.49.56,8 + 2.27.58,5
98 120 km Men 1252 Anders Holmberg Kammenkiertäjät 7.52.09,0 + 2.30.10,7
99 120 km Men 1417 Juhani Tomminen MuTA2014 / MTB-Turku 7.52.42,4 + 2.30.44,1
100 120 km Men 1315 Jari Marttila MC Kramppi 7.52.51,9 + 2.30.53,6
101 120 km Men 1377 Petri Ryhänen Rekolan Pullaposket 7.52.57,9 + 2.30.59,6
102 120 km Men 1397 Harri Sorvari Kajaani 7.55.01,2 + 2.33.02,9
103 120 km Men 1280 Sami Kilpeläinen TVC 7.55.14,2 + 2.33.15,9
104 120 km Men 1441 Antti Artimo Filohuurut 7.55.27,1 + 2.33.28,8
105 120 km Men 1409 Janne Tepponen PPPMtb 7.56.27,7 + 2.34.29,4
106 120 km Men 1366 Kalle Ratilainen Siilinjärvi 7.56.31,3 + 2.34.33,0
107 120 km Men 1258 Timo Hyvärinen Siilinjärvi 7.56.52,4 + 2.34.54,1
108 120 km Men 1326 Pekka Mäki Kangasalan Kisa 7.58.05,5 + 2.36.07,2
109 120 km Men 1222 Esa Andstén HHCMB 7.58.10,0 + 2.36.11,7
110 120 km Men 1407 Jarmo Teiskonen Peugeot Sport / Jyps 8.00.15,8 + 2.38.17,5
111 120 km Men 1306 Ilkka Leskelä Ilen ajotiimi 8.00.17,0 + 2.38.18,7
112 120 km Men 1272 Olli Kainulainen Team Velocurva 8.00.18,3 + 2.38.20,0
113 120 km Men 1384 Marko Saarikoski Nurmo 8.00.18,4 + 2.38.20,1
114 120 km Men 1319 Jukka-Pekka Multasuo Valmet Velo 8.01.10,4 + 2.39.12,1
115 120 km Men 1419 Mika Tuominen MTB-Turku 8.01.10,7 + 2.39.12,4
116 120 km Men 1283 Ville Kivinen Lahti 8.02.33,2 + 2.40.34,9
117 120 km Men 1269 Jari Järvisalo Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 8.04.05,6 + 2.42.07,3
118 120 km Men 1225 Gerbrand Bijmolt Kaupin Kannuunat 8.04.07,9 + 2.42.09,6
119 120 km Men 1335 Kristian Nyström Loviisa 8.04.10,0 + 2.42.11,7
120 120 km Men 1287 Kari Kokkinen Perttelin Peikot 8.05.26,9 + 2.43.28,6
121 120 km Men 1244 Ala-Pappila Harri ESPOO 8.11.00,5 + 2.49.02,2
122 120 km Men 1298 Saku Laine Pakilan Veto 8.11.29,0 + 2.49.30,7
123 120 km Men 1341 Kai Pajarinen Pelikaani turpiinissa 8.11.40,5 + 2.49.42,2
124 120 km Men 1439 Jussi Ahokas Jyps 8.12.08,6 + 2.50.10,3
125 120 km Men 1386 Rauno Sahimaa MTBCF 8.12.44,1 + 2.50.45,8
126 120 km Men 1399 Erno Suominen Team Slow 8.13.20,9 + 2.51.22,6
127 120 km Men 1356 Matti Pokkinen Tampere 8.14.28,3 + 2.52.30,0
128 120 km Men 1228 Petri Grandell Espoo 8.14.49,9 + 2.52.51,6
129 120 km Men 1317 Pasi Mattila KorsKa 8.16.56,5 + 2.54.58,2
130 120 km Men 1299 Tapio Lainela Kirkkonummi 8.16.58,1 + 2.54.59,8
131 120 km Men 1462 Tommy Sandvik NCK/ Larsmo 8.18.01,6 + 2.56.03,3
132 120 km Men 1281 Janne Kilponen Patalahden kuutit 8.20.50,1 + 2.58.51,8
133 120 km Men 1251 Tino Hirvikoski PORI 8.20.58,8 + 2.59.00,5
134 120 km Men 1293 Henri Kouhia Brand Factory Finland Oy 8.22.37,4 + 3.00.39,1
135 120 km Men 1274 Panu Kallio Pakilan Veto 8.22.53,5 + 3.00.55,2
136 120 km Men 1422 Harri Töhönen HePo 8.24.41,0 + 3.02.42,7
137 120 km Men 1376 Tommi Ruuska Espoo 8.27.49,1 + 3.05.50,8
138 120 km Men 1245 Jussi Heikkilä MC Kramppi 8.28.45,6 + 3.06.47,3
139 120 km Men 1291 Jari Korelin MuTA2014 / MTB-Turku 8.28.47,4 + 3.06.49,1
140 120 km Men 1454 Harri Vuorialho Flaming Testicles 8.30.20,6 + 3.08.22,3
141 120 km Men 1286 Ville Klemettinen varkaus mtb 8.30.29,9 + 3.08.31,6
142 120 km Men 1460 Antti Peltonen Lahden Pyöräilijät 8.30.57,8 + 3.08.59,5
143 120 km Men 1327 Ilkka Männistö K.H.P. 8.31.22,9 + 3.09.24,6
144 120 km Men 1373 Markus Roukala K.H.P 8.31.24,3 + 3.09.26,0
145 120 km Men 1395 Erkki Sirkka CCH 8.32.21,7 + 3.10.23,4
146 120 km Men 1305 Vesa Leppänen JYPS 8.33.10,6 + 3.11.12,3
147 120 km Men 1259 Erkki Häkkilä Lahti 8.35.38,7 + 3.13.40,4
148 120 km Men 1285 Veli-Pekka Kleemola Kammenkiertäjät 8.37.21,8 + 3.15.23,5
149 120 km Men 1443 Mika Hahtokari Kaupin kanuunat 8.37.33,7 + 3.15.35,4
150 120 km Men 1239 Jussi Hakanen PPP-97 8.37.37,7 + 3.15.39,4
151 120 km Men 1242 Tuomas Hakuli pk-team 8.38.43,8 + 3.16.45,5
152 120 km Men 1466 Heikki Mörsky Espoo 8.39.16,9 + 3.17.18,6
153 120 km Men 1402 Paavo Takala Lamminpään Lampaat 8.39.39,2 + 3.17.40,9
154 120 km Men 1263 Tommi Jansson MTB-Turku 8.40.40,1 + 3.18.41,8
155 120 km Men 1427 Jarno Vainikainen Team Airmist 8.41.38,4 + 3.19.40,1
156 120 km Men 1428 Antti Varis Lamminpään Lampaat 8.42.15,3 + 3.20.17,0
157 120 km Men 1421 Mikko Tynkkynen SkiBikeTeam 8.44.46,4 + 3.22.48,1
158 120 km Men 1229 Marko Grundström Espoo 8.44.57,3 + 3.22.59,0
159 120 km Men 1361 Sami Puumalainen Rekolan Pullaposket 8.46.11,7 + 3.24.13,4
160 120 km Men 1451 Ville Sintonen tvc 8.46.20,3 + 3.24.22,0
161 120 km Men 1415 Petri Toijonen Mikkeli 8.48.20,9 + 3.26.22,6
161 120 km Men 1372 Kimmo Rissanen ESPOO 8.48.20,9 + 3.26.22,6
163 120 km Men 1284 Hugo Klaos Vanamõisa Suusaklubi 8.49.52,2 + 3.27.53,9
164 120 km Men 1463 Heikki Taulu Vantaa 8.50.24,6 + 3.28.26,3
165 120 km Men 1232 Janne Haanpää HPU 8.50.26,9 + 3.28.28,6
166 120 km Men 1375 Juha Ruotsi VeloValmet 8.50.39,6 + 3.28.41,3
167 120 km Men 1230 Marko Grönbärj Pelikaani turpiinissa 8.52.29,1 + 3.30.30,8
168 120 km Men 1446 Uljas Kallio Jyväskylä 8.52.35,1 + 3.30.36,8
169 120 km Men 1362 Harri Raikaa SkiBikeTeam 8.53.38,9 + 3.31.40,6
169 120 km Men 1256 Jani Huttunen SkiBikeTeam 8.53.38,9 + 3.31.40,6
171 120 km Men 1449 Jarmo Nokelainen Patalahden Kuutit 8.56.20,3 + 3.34.22,0
172 120 km Men 1379 Juha Röntynen MTB-Turku 8.56.34,6 + 3.34.36,3
173 120 km Men 1331 Sampo Neste ethepäi Y 8.56.40,0 + 3.34.41,7
174 120 km Men 1337 Jaakko Ojala VsMTB/MTBCentre.fi 8.57.46,9 + 3.35.48,6
175 120 km Men 1456 Simo Järvisalo Pirkkala 9.00.01,0 + 3.38.02,7
176 120 km Men 1295 Pekka Käär MTB-Turku 9.01.51,1 + 3.39.52,8
177 120 km Men 1316 Mikko Marttinen X-Nokia MTB 9.05.36,1 + 3.43.37,8
178 120 km Men 1355 Ville Pohjamo Team BIOTRONIK 9.06.24,8 + 3.44.26,5
179 120 km Men 1440 Jani Ahvenainen Puuppolan Suksi 9.07.09,1 + 3.45.10,8
180 120 km Men 1309 Harri Luhtanen Mellunkylän Kontio 9.11.18,0 + 3.49.19,7
181 120 km Men 1334 Kai Nurminen Team TUSKA / JYPS 9.11.42,3 + 3.49.44,0
182 120 km Men 1314 Markku Mahlamäki Slimboys 9.13.52,9 + 3.51.54,6
183 120 km Men 1374 Toni Ruokoja Lapua 9.14.31,0 + 3.52.32,7
184 120 km Men 1313 Janne Mahlamäki Helsinki 9.20.49,3 + 3.58.51,0
185 120 km Men 1413 Juha Tiihonen HePo 9.22.06,7 + 4.00.08,4
186 120 km Men 1267 Tero Jutila Härlem 9.22.25,3 + 4.00.27,0
187 120 km Men 1429 Antti Varjoranta Kuopio 9.35.54,9 + 4.13.56,6
188 120 km Men 1418 Mikko Torikka Etelä-Helsingin Pulkka 9.36.25,3 + 4.14.27,0
189 120 km Men 1304 Janne Lemmetty k.nummen sitkuttajat 9.36.50,0 + 4.14.51,7
190 120 km Men 1432 Sami Vihavainen Team Liquid 9.38.14,5 + 4.16.16,2
191 120 km Men 1461 Rauli Saarinen Orimattilan Toive 9.41.47,2 + 4.19.48,9
192 120 km Men 1433 Topi Vihervaara Kausala 9.41.58,5 + 4.20.00,2
193 120 km Men 1300 Tomi Lapinlampi SkiBikeTeam 9.48.59,4 + 4.27.01,1
194 120 km Men 1349 Timo Perkola Etelä-Helsingin Pulkka 9.51.37,1 + 4.29.38,8
195 120 km Men 1459 Jouko Liinamaa Nilsiä 9.53.28,8 + 4.31.30,5
196 120 km Men 1322 Pasi Mäenpää Team Garmin MTB Finland 9.54.16,9 + 4.32.18,6
197 120 km Men 1223 Juha Autio Kaupin Kanuunat 9.54.17,7 + 4.32.19,4
198 120 km Men 1458 Tomi Lehti - 10.05.00,3 + 4.43.02,0
199 120 km Men 1390 Juha Seppälä Vihti Triathlon 10.06.14,1 + 4.44.15,8
200 120 km Men 1352 Risto Pihlanen Tampere 10.27.45,4 + 5.05.47,1
201 120 km Men 1270 Kare Kaasalainen Alstom Grid Oy 10.31.43,3 + 5.09.45,0
9999 120 km Men 1254 Miika Huikkola Kaupin kanuunat DNF
9999 120 km Men 1464 Sami Pasanen ads DNF
9999 120 km Men 1253 Joni Homanen Imatran Urheilijat DNF
9999 120 km Men 1249 Jussi "koira" Hiljanen DNF110 DNF
9999 120 km Men 1405 Janne Tamminen Kangasala DNF
9999 120 km Men 1468 Pauli Puntala Espoo DNF
9999 120 km Men 1412 Tõnis Tiedemann Vanamõisa Suusaklubi DNF
9999 120 km Men 1452 Jyri Toivanen Aitoo DNF
9999 120 km Men 1444 Antti Heikkilä Team Electrofit/Tillander.fi DNF
9999 120 km Men 1368 Petri Riisiö Team Liquid DNF
9999 120 km Men 1348 Timo Pennanen TT Endurance DNF
9999 120 km Men 1471 Janne Liukkonen Patalahden kuutit DNF
9999 120 km Men 1323 Jaakko Mäkelä Team Neon Sport DNF
9999 120 km Men 1465 Tuomo Niemi Slimboys DNF
9999 120 km Men 1416 Tomi Toivonen Kaupin Kanuunat DNF
9999 120 km Men 1339 Jesse Paananen Espoo DNF
9999 120 km Men 1437 Markus Vuorinen Espoo DNF
9999 120 km Men 1255 Tuomas Huikkola Half Moon Riders DNF
9999 120 km Men 1261 Timo Härmälä PuuppolaRules DNF
9999 120 km Men 1303 Timo "timbaali" Leinonen DNF110 DNF
9999 120 km Men 1426 Tõnu Vaasna Rakennusyhtiö Sarrus Oy DNF
9999 120 km Men 1260 Tomi Härkönen Suomen Timanttiporaus Oy DNF
9999 120 km Men 1347 Sebastian Peltonen ABB DNF
1 120M Väliaika 1 Eskola 1336 Henri Ojala Team Skins / TVC 0.53.56,7
2 120M Väliaika 1 Eskola 1294 Erki Kukk Specialized Vo2 Estonia 0.58.17,7 + 4.21,0
3 120M Väliaika 1 Eskola 1469 Kristo Sepp Redbike Team 0.58.43,2 + 4.46,5
4 120M Väliaika 1 Eskola 1453 Mikko Vastaranta Medilaser-Specialized 0.58.49,5 + 4.52,8
5 120M Väliaika 1 Eskola 1246 Jari Heinikainen Lahden Pyöräilijät 0.58.49,8 + 4.53,1
6 120M Väliaika 1 Eskola 1381 Samuli Saarela Kaupin Kanuunat 0.59.00,7 + 5.04,0
7 120M Väliaika 1 Eskola 1325 Ville Mäkelä Team Neonsport 0.59.01,0 + 5.04,3
8 120M Väliaika 1 Eskola 1323 Jaakko Mäkelä Team Neon Sport 0.59.09,6 + 5.12,9
9 120M Väliaika 1 Eskola 1414 Arto Tikkala Wasa Vélocity 0.59.39,8 + 5.43,1
10 120M Väliaika 1 Eskola 1447 Kalle Kauppinen Forte Sport 0.59.40,5 + 5.43,8
11 120M Väliaika 1 Eskola 1364 Kristjan Randma Specialized VO2 Estonia 1.00.38,4 + 6.41,7
12 120M Väliaika 1 Eskola 1358 Jani Poussu Kaupin Kanuunat 1.00.50,4 + 6.53,7
13 120M Väliaika 1 Eskola 1383 Esa Saarijärvi Perähikiän Pyrintö 1.00.51,1 + 6.54,4
14 120M Väliaika 1 Eskola 1394 Kent Sippola OTC 1.01.01,1 + 7.04,4
15 120M Väliaika 1 Eskola 1396 Lauri Siukola Racebike.fi 1.01.05,0 + 7.08,3
16 120M Väliaika 1 Eskola 1435 Niko Vironen Lahden Pyöräilijät 1.01.07,6 + 7.10,9
17 120M Väliaika 1 Eskola 1276 Jussi Kanerva orimattilan toive 1.01.44,3 + 7.47,6
18 120M Väliaika 1 Eskola 1296 Danek Laanela Specialized VO2 Estonia 1.01.49,6 + 7.52,9
19 120M Väliaika 1 Eskola 1307 Sulev Lipp Specialized VO2 Estonia 1.02.41,0 + 8.44,3
20 120M Väliaika 1 Eskola 1470 Mika Myllyvirta hot paint 1.03.31,3 + 9.34,6
21 120M Väliaika 1 Eskola 1444 Antti Heikkilä Team Electrofit/Tillander.fi 1.04.01,3 + 10.04,6
22 120M Väliaika 1 Eskola 1288 Rauno Kokkonen TCC 1.04.18,5 + 10.21,8
23 120M Väliaika 1 Eskola 1403 Antti Tallinen Kouvolan Pyöräilijät 1.04.22,4 + 10.25,7
24 120M Väliaika 1 Eskola 1442 Ari Autio Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 1.04.25,1 + 10.28,4
25 120M Väliaika 1 Eskola 1282 Mikko Kivi IK-32 1.04.41,4 + 10.44,7
26 120M Väliaika 1 Eskola 1343 Risto Parviainen Korson Kaiku 1.05.04,3 + 11.07,6
27 120M Väliaika 1 Eskola 1420 Jani Turtiainen Lahden Pyöräilijät 1.05.09,2 + 11.12,5
28 120M Väliaika 1 Eskola 1431 Jyri Viemerö SPP-56 1.05.31,3 + 11.34,6
29 120M Väliaika 1 Eskola 1370 Jukka Rintala SPP-56 1.05.52,9 + 11.56,2
30 120M Väliaika 1 Eskola 1236 André Haga NCK Kronoby 1.07.48,3 + 13.51,6
31 120M Väliaika 1 Eskola 1408 Miika Teiskonen Peugeot Sport 1.08.02,3 + 14.05,6
32 120M Väliaika 1 Eskola 1430 Timo Vesalo Kuopion Pyöräilyseura 1.08.43,1 + 14.46,4
33 120M Väliaika 1 Eskola 1266 Tero Jukola Avanademultisport.blogspot.com 1.08.50,8 + 14.54,1
34 120M Väliaika 1 Eskola 1224 Antti Auvinen Neste Leppävirta 1.08.53,7 + 14.57,0
35 120M Väliaika 1 Eskola 1231 Jukka Guimaraes Västilän Voima 1.09.02,9 + 15.06,2
36 120M Väliaika 1 Eskola 1271 Harri Kailasalo Kirkkonummi 1.09.48,8 + 15.52,1
37 120M Väliaika 1 Eskola 1312 Mats Lövsund NCK 1.10.04,1 + 16.07,4
38 120M Väliaika 1 Eskola 1350 Ville Perälä Merida bike Äänekoski / jyps 1.10.05,5 + 16.08,8
39 120M Väliaika 1 Eskola 1434 Veiko Viira Jõelähtme-Singel 1.10.06,5 + 16.09,8
40 120M Väliaika 1 Eskola 1389 Jarno Seessalmi Nokia Oulu Bicycle Club 1.10.10,5 + 16.13,8
41 120M Väliaika 1 Eskola 1320 Wille Mustonen Tahko mtb medic 1.10.34,6 + 16.37,9
42 120M Väliaika 1 Eskola 1235 Sampo Haapoja SPP-56 1.10.35,4 + 16.38,7
43 120M Väliaika 1 Eskola 1345 Mikko Peltola Sörnäisten Paarmat 1.11.17,8 + 17.21,1
44 120M Väliaika 1 Eskola 1388 Teemu Saranpää b00t/Crossfit East Turku 1.11.49,2 + 17.52,5
45 120M Väliaika 1 Eskola 1332 Janne Nieminen Eräverkko.fi 1.11.50,5 + 17.53,8
46 120M Väliaika 1 Eskola 1365 Antti Rantanen Kaupin Kanuunat 1.12.18,0 + 18.21,3
47 120M Väliaika 1 Eskola 1359 Arjo Pulkkinen 2C Team 1.12.19,0 + 18.22,3
48 120M Väliaika 1 Eskola 1455 Kai Holkeri Hiiltomiehet 1.12.40,7 + 18.44,0
49 120M Väliaika 1 Eskola 1280 Sami Kilpeläinen TVC 1.12.50,7 + 18.54,0
50 120M Väliaika 1 Eskola 1448 Jani Lahti Plusarkkitehdit Oy 1.13.00,6 + 19.03,9
51 120M Väliaika 1 Eskola 1324 Perttu Mäkelä Espoo 1.13.11,0 + 19.14,3
52 120M Väliaika 1 Eskola 1268 Eero Jäppinen Mikkeli 1.13.20,9 + 19.24,2
53 120M Väliaika 1 Eskola 1360 Jarkko Puranen KuntoRiihi 1.13.22,2 + 19.25,5
54 120M Väliaika 1 Eskola 1330 Andrus Needo Specializeeritudmees 1.13.33,3 + 19.36,6
55 120M Väliaika 1 Eskola 1250 Sakari Hinkkala Tahko MTB Medic 1.13.37,2 + 19.40,5
56 120M Väliaika 1 Eskola 1247 Micael Heino Korson Kaiku 1.13.57,7 + 20.01,0
57 120M Väliaika 1 Eskola 1289 Jussi Komulainen JYPS 1.14.12,1 + 20.15,4
58 120M Väliaika 1 Eskola 1457 Jouni Kemppi Felt Team 1.14.18,5 + 20.21,8
59 120M Väliaika 1 Eskola 1351 Taskinen Petteri 2C Team 1.14.25,7 + 20.29,0
60 120M Väliaika 1 Eskola 1411 Anssi Tervonen SPP-56 1.14.35,3 + 20.38,6
61 120M Väliaika 1 Eskola 1311 Juuso Lymy Pori 1.14.36,7 + 20.40,0
62 120M Väliaika 1 Eskola 1344 Totti Pekonen MTB-Turku 1.14.37,7 + 20.41,0
63 120M Väliaika 1 Eskola 1275 Vesa Kandell Helsinki 1.14.47,9 + 20.51,2
64 120M Väliaika 1 Eskola 1310 Teemu Lukkari Peräkylän Ponnistus 1.14.52,8 + 20.56,1
65 120M Väliaika 1 Eskola 1371 Mikko Rintala Tampere 1.14.55,2 + 20.58,5
66 120M Väliaika 1 Eskola 1297 Lauri Laine Espoo 1.14.55,8 + 20.59,1
67 120M Väliaika 1 Eskola 1302 Tarmo Lehtinen Kaupin Kanuunat 1.14.56,4 + 20.59,7
68 120M Väliaika 1 Eskola 1347 Sebastian Peltonen ABB 1.14.57,6 + 21.00,9
69 120M Väliaika 1 Eskola 1436 Kalle Vitikainen PPP-97 1.15.32,8 + 21.36,1
70 120M Väliaika 1 Eskola 1353 Lauri Piironen OP-P 1.15.42,4 + 21.45,7
71 120M Väliaika 1 Eskola 1227 Petteri Ellilä Paksukumi Team Ry 1.16.00,4 + 22.03,7
72 120M Väliaika 1 Eskola 1274 Panu Kallio Pakilan Veto 1.16.03,5 + 22.06,8
73 120M Väliaika 1 Eskola 1264 Santeri Jokinen team välikuolema 1.16.05,9 + 22.09,2
74 120M Väliaika 1 Eskola 1424 Vesa Uusitalo Team Välikuolema 1.16.08,9 + 22.12,2
75 120M Väliaika 1 Eskola 1445 Jussi Hytönen Zeus 1.16.10,2 + 22.13,5
76 120M Väliaika 1 Eskola 1257 Janne Hytönen JYPS 1.16.10,7 + 22.14,0
77 120M Väliaika 1 Eskola 1225 Gerbrand Bijmolt Kaupin Kannuunat 1.16.23,5 + 22.26,8
78 120M Väliaika 1 Eskola 1279 Petri Kiljunen Mikkeli 1.16.24,2 + 22.27,5
79 120M Väliaika 1 Eskola 1234 Marko Haapakangas TAMPERE 1.16.41,6 + 22.44,9
80 120M Väliaika 1 Eskola 1321 Mika Myllynen Porvoon Akilles 1.16.50,3 + 22.53,6
81 120M Väliaika 1 Eskola 1241 Teemu Hakkarainen Äijälä 1.17.00,1 + 23.03,4
82 120M Väliaika 1 Eskola 1380 Lasse Saarela HyPy 1.17.44,8 + 23.48,1
83 120M Väliaika 1 Eskola 1326 Pekka Mäki Kangasalan Kisa 1.17.52,6 + 23.55,9
84 120M Väliaika 1 Eskola 1450 Guido Salumäe X-Sport Estonia 1.17.57,0 + 24.00,3
85 120M Väliaika 1 Eskola 1425 Juha Vaahtera Kaupin Kanuunat 1.18.03,1 + 24.06,4
86 120M Väliaika 1 Eskola 1382 Janek Saareoks Tervisesport 1.18.13,5 + 24.16,8
87 120M Väliaika 1 Eskola 1278 Petri Kauppinen Captain Crash 1.18.14,6 + 24.17,9
88 120M Väliaika 1 Eskola 1369 Markus Rinkinen Filohuurut 1.18.16,7 + 24.20,0
89 120M Väliaika 1 Eskola 1248 Jarkko Helminen Pälkäne 1.18.39,2 + 24.42,5
90 120M Väliaika 1 Eskola 1238 Ilkka Hakala Kaupin Kanuunat 1.18.55,6 + 24.58,9
91 120M Väliaika 1 Eskola 1299 Tapio Lainela Kirkkonummi 1.19.14,4 + 25.17,7
92 120M Väliaika 1 Eskola 1423 Ari Tölli Korson Kaiku 1.19.17,0 + 25.20,3
93 120M Väliaika 1 Eskola 1356 Matti Pokkinen Tampere 1.19.17,9 + 25.21,2
94 120M Väliaika 1 Eskola 1308 Mika Liukkonen Team DeepHealth 1.19.18,9 + 25.22,2
95 120M Väliaika 1 Eskola 1315 Jari Marttila MC Kramppi 1.19.19,5 + 25.22,8
96 120M Väliaika 1 Eskola 1398 Perttu Suikkanen Imatran Urheilijat 1.19.21,2 + 25.24,5
97 120M Väliaika 1 Eskola 1439 Jussi Ahokas Jyps 1.19.24,3 + 25.27,6
98 120M Väliaika 1 Eskola 1331 Sampo Neste ethepäi Y 1.19.33,5 + 25.36,8
99 120M Väliaika 1 Eskola 1328 Mika Mänty PK Team 1.19.34,7 + 25.38,0
100 120M Väliaika 1 Eskola 1301 Niko Laurila Porvoon Akilles 1.19.35,0 + 25.38,3
101 120M Väliaika 1 Eskola 1376 Tommi Ruuska Espoo 1.19.39,3 + 25.42,6
102 120M Väliaika 1 Eskola 1277 Petri Kauppi Filohuurut 1.19.41,5 + 25.44,8
103 120M Väliaika 1 Eskola 1422 Harri Töhönen HePo 1.20.05,0 + 26.08,3
104 120M Väliaika 1 Eskola 1397 Harri Sorvari Kajaani 1.20.07,3 + 26.10,6
105 120M Väliaika 1 Eskola 1283 Ville Kivinen Lahti 1.20.11,1 + 26.14,4
106 120M Väliaika 1 Eskola 1306 Ilkka Leskelä Ilen ajotiimi 1.20.16,7 + 26.20,0
107 120M Väliaika 1 Eskola 1407 Jarmo Teiskonen Peugeot Sport / Jyps 1.20.17,5 + 26.20,8
108 120M Väliaika 1 Eskola 1384 Marko Saarikoski Nurmo 1.20.27,7 + 26.31,0
109 120M Väliaika 1 Eskola 1335 Kristian Nyström Loviisa 1.20.29,2 + 26.32,5
110 120M Väliaika 1 Eskola 1366 Kalle Ratilainen Siilinjärvi 1.20.31,6 + 26.34,9
111 120M Väliaika 1 Eskola 1317 Pasi Mattila KorsKa 1.20.32,6 + 26.35,9
112 120M Väliaika 1 Eskola 1377 Petri Ryhänen Rekolan Pullaposket 1.20.35,7 + 26.39,0
113 120M Väliaika 1 Eskola 1413 Juha Tiihonen HePo 1.20.49,1 + 26.52,4
114 120M Väliaika 1 Eskola 1298 Saku Laine Pakilan Veto 1.21.16,5 + 27.19,8
115 120M Väliaika 1 Eskola 1409 Janne Tepponen PPPMtb 1.21.32,4 + 27.35,7
116 120M Väliaika 1 Eskola 1290 Tuomas Koponen OSS 1.21.35,5 + 27.38,8
117 120M Väliaika 1 Eskola 1406 Topi Tanhuanpää HY/ Metsätieteiden laitos 1.21.48,1 + 27.51,4
118 120M Väliaika 1 Eskola 1258 Timo Hyvärinen Siilinjärvi 1.21.48,4 + 27.51,7
119 120M Väliaika 1 Eskola 1441 Antti Artimo Filohuurut 1.21.54,6 + 27.57,9
120 120M Väliaika 1 Eskola 1428 Antti Varis Lamminpään Lampaat 1.21.56,0 + 27.59,3
121 120M Väliaika 1 Eskola 1402 Paavo Takala Lamminpään Lampaat 1.21.56,9 + 28.00,2
122 120M Väliaika 1 Eskola 1228 Petri Grandell Espoo 1.22.15,0 + 28.18,3
123 120M Väliaika 1 Eskola 1244 Ala-Pappila Harri ESPOO 1.22.33,4 + 28.36,7
124 120M Väliaika 1 Eskola 1391 Jyrki Seppänen Kaupin Kanuunat 1.22.42,5 + 28.45,8
125 120M Väliaika 1 Eskola 1252 Anders Holmberg Kammenkiertäjät 1.22.44,8 + 28.48,1
126 120M Väliaika 1 Eskola 1357 Tero Porkka Kaupin Kanuunat 1.22.45,4 + 28.48,7
127 120M Väliaika 1 Eskola 1281 Janne Kilponen Patalahden kuutit 1.22.49,9 + 28.53,2
128 120M Väliaika 1 Eskola 1305 Vesa Leppänen JYPS 1.22.56,2 + 28.59,5
129 120M Väliaika 1 Eskola 1464 Sami Pasanen ads 1.23.04,3 + 29.07,6
130 120M Väliaika 1 Eskola 1232 Janne Haanpää HPU 1.23.13,6 + 29.16,9
131 120M Väliaika 1 Eskola 1319 Jukka-Pekka Multasuo Valmet Velo 1.23.17,0 + 29.20,3
132 120M Väliaika 1 Eskola 1267 Tero Jutila Härlem 1.23.17,8 + 29.21,1
133 120M Väliaika 1 Eskola 1291 Jari Korelin MuTA2014 / MTB-Turku 1.23.22,5 + 29.25,8
134 120M Väliaika 1 Eskola 1461 Rauli Saarinen Orimattilan Toive 1.23.24,0 + 29.27,3
135 120M Väliaika 1 Eskola 1412 Tõnis Tiedemann Vanamõisa Suusaklubi 1.23.25,3 + 29.28,6
136 120M Väliaika 1 Eskola 1285 Veli-Pekka Kleemola Kammenkiertäjät 1.23.29,3 + 29.32,6
137 120M Väliaika 1 Eskola 1466 Heikki Mörsky Espoo 1.23.39,0 + 29.42,3
138 120M Väliaika 1 Eskola 1284 Hugo Klaos Vanamõisa Suusaklubi 1.23.48,7 + 29.52,0
139 120M Väliaika 1 Eskola 1443 Mika Hahtokari Kaupin kanuunat 1.23.52,2 + 29.55,5
140 120M Väliaika 1 Eskola 1272 Olli Kainulainen Team Velocurva 1.23.55,3 + 29.58,6
141 120M Väliaika 1 Eskola 1269 Jari Järvisalo Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 1.23.56,6 + 29.59,9
142 120M Väliaika 1 Eskola 1417 Juhani Tomminen MuTA2014 / MTB-Turku 1.24.05,1 + 30.08,4
143 120M Väliaika 1 Eskola 1239 Jussi Hakanen PPP-97 1.24.06,9 + 30.10,2
144 120M Väliaika 1 Eskola 1462 Tommy Sandvik NCK/ Larsmo 1.24.11,9 + 30.15,2
145 120M Väliaika 1 Eskola 1273 Timo Kaipiainen JYPS 1.24.12,5 + 30.15,8
146 120M Väliaika 1 Eskola 1270 Kare Kaasalainen Alstom Grid Oy 1.24.14,8 + 30.18,1
147 120M Väliaika 1 Eskola 1427 Jarno Vainikainen Team Airmist 1.24.22,1 + 30.25,4
148 120M Väliaika 1 Eskola 1386 Rauno Sahimaa MTBCF 1.24.22,7 + 30.26,0
149 120M Väliaika 1 Eskola 1240 Harri Hakavuori Team Garmin MTB Finland 1.24.23,4 + 30.26,7
150 120M Väliaika 1 Eskola 1400 Ville Suvanto HHCMB 1.24.24,5 + 30.27,8
151 120M Väliaika 1 Eskola 1339 Jesse Paananen Espoo 1.24.25,6 + 30.28,9
152 120M Väliaika 1 Eskola 1421 Mikko Tynkkynen SkiBikeTeam 1.24.31,4 + 30.34,7
153 120M Väliaika 1 Eskola 1415 Petri Toijonen Mikkeli 1.24.37,1 + 30.40,4
154 120M Väliaika 1 Eskola 1251 Tino Hirvikoski PORI 1.24.39,6 + 30.42,9
155 120M Väliaika 1 Eskola 1222 Esa Andstén HHCMB 1.24.39,7 + 30.43,0
156 120M Väliaika 1 Eskola 1372 Kimmo Rissanen ESPOO 1.24.41,2 + 30.44,5
157 120M Väliaika 1 Eskola 1300 Tomi Lapinlampi SkiBikeTeam 1.24.44,9 + 30.48,2
158 120M Väliaika 1 Eskola 1355 Ville Pohjamo Team BIOTRONIK 1.24.45,4 + 30.48,7
159 120M Väliaika 1 Eskola 1354 Jani Pitkänen Helsinki, Tahko MTB Medic 1.24.46,3 + 30.49,6
160 120M Väliaika 1 Eskola 1437 Markus Vuorinen Espoo 1.24.48,9 + 30.52,2
161 120M Väliaika 1 Eskola 1245 Jussi Heikkilä MC Kramppi 1.24.52,1 + 30.55,4
162 120M Väliaika 1 Eskola 1362 Harri Raikaa SkiBikeTeam 1.24.52,8 + 30.56,1
163 120M Väliaika 1 Eskola 1458 Tomi Lehti - 1.24.54,4 + 30.57,7
164 120M Väliaika 1 Eskola 1395 Erkki Sirkka CCH 1.25.08,7 + 31.12,0
165 120M Väliaika 1 Eskola 1256 Jani Huttunen SkiBikeTeam 1.25.10,9 + 31.14,2
166 120M Väliaika 1 Eskola 1316 Mikko Marttinen X-Nokia MTB 1.25.19,0 + 31.22,3
167 120M Väliaika 1 Eskola 1399 Erno Suominen Team Slow 1.25.19,4 + 31.22,7
168 120M Väliaika 1 Eskola 1286 Ville Klemettinen varkaus mtb 1.25.21,1 + 31.24,4
169 120M Väliaika 1 Eskola 1341 Kai Pajarinen Pelikaani turpiinissa 1.25.23,0 + 31.26,3
170 120M Väliaika 1 Eskola 1230 Marko Grönbärj Pelikaani turpiinissa 1.25.24,0 + 31.27,3
171 120M Väliaika 1 Eskola 1426 Tõnu Vaasna Rakennusyhtiö Sarrus Oy 1.25.44,9 + 31.48,2
172 120M Väliaika 1 Eskola 1313 Janne Mahlamäki Helsinki 1.25.46,5 + 31.49,8
173 120M Väliaika 1 Eskola 1363 Toni Rakkolainen Imatran Urheilijat 1.25.50,9 + 31.54,2
174 120M Väliaika 1 Eskola 1229 Marko Grundström Espoo 1.25.51,7 + 31.55,0
175 120M Väliaika 1 Eskola 1379 Juha Röntynen MTB-Turku 1.25.52,8 + 31.56,1
176 120M Väliaika 1 Eskola 1287 Kari Kokkinen Perttelin Peikot 1.25.53,6 + 31.56,9
177 120M Väliaika 1 Eskola 1419 Mika Tuominen MTB-Turku 1.25.58,8 + 32.02,1
178 120M Väliaika 1 Eskola 1361 Sami Puumalainen Rekolan Pullaposket 1.26.03,5 + 32.06,8
179 120M Väliaika 1 Eskola 1449 Jarmo Nokelainen Patalahden Kuutit 1.26.12,0 + 32.15,3
180 120M Väliaika 1 Eskola 1263 Tommi Jansson MTB-Turku 1.26.20,8 + 32.24,1
181 120M Väliaika 1 Eskola 1243 Matti Hallikainen MTB-Turku / Endurance 1.26.24,3 + 32.27,6
182 120M Väliaika 1 Eskola 1446 Uljas Kallio Jyväskylä 1.26.33,9 + 32.37,2
183 120M Väliaika 1 Eskola 1465 Tuomo Niemi Slimboys 1.27.05,6 + 33.08,9
184 120M Väliaika 1 Eskola 1468 Pauli Puntala Espoo 1.27.08,2 + 33.11,5
185 120M Väliaika 1 Eskola 1259 Erkki Häkkilä Lahti 1.27.10,7 + 33.14,0
186 120M Väliaika 1 Eskola 1295 Pekka Käär MTB-Turku 1.27.28,7 + 33.32,0
187 120M Väliaika 1 Eskola 1304 Janne Lemmetty k.nummen sitkuttajat 1.27.30,7 + 33.34,0
188 120M Väliaika 1 Eskola 1334 Kai Nurminen Team TUSKA / JYPS 1.27.37,7 + 33.41,0
189 120M Väliaika 1 Eskola 1314 Markku Mahlamäki Slimboys 1.28.05,8 + 34.09,1
190 120M Väliaika 1 Eskola 1418 Mikko Torikka Etelä-Helsingin Pulkka 1.28.20,9 + 34.24,2
191 120M Väliaika 1 Eskola 1348 Timo Pennanen TT Endurance 1.28.25,0 + 34.28,3
192 120M Väliaika 1 Eskola 1349 Timo Perkola Etelä-Helsingin Pulkka 1.28.33,9 + 34.37,2
193 120M Väliaika 1 Eskola 1454 Harri Vuorialho Flaming Testicles 1.28.39,4 + 34.42,7
194 120M Väliaika 1 Eskola 1327 Ilkka Männistö K.H.P. 1.28.42,8 + 34.46,1
195 120M Väliaika 1 Eskola 1460 Antti Peltonen Lahden Pyöräilijät 1.28.44,7 + 34.48,0
195 120M Väliaika 1 Eskola 1373 Markus Roukala K.H.P 1.28.44,7 + 34.48,0
197 120M Väliaika 1 Eskola 1451 Ville Sintonen tvc 1.28.46,7 + 34.50,0
198 120M Väliaika 1 Eskola 1375 Juha Ruotsi VeloValmet 1.28.48,8 + 34.52,1
199 120M Väliaika 1 Eskola 1254 Miika Huikkola Kaupin kanuunat 1.28.51,7 + 34.55,0
200 120M Väliaika 1 Eskola 1255 Tuomas Huikkola Half Moon Riders 1.28.53,8 + 34.57,1
201 120M Väliaika 1 Eskola 1432 Sami Vihavainen Team Liquid 1.29.09,9 + 35.13,2
202 120M Väliaika 1 Eskola 1337 Jaakko Ojala VsMTB/MTBCentre.fi 1.29.10,8 + 35.14,1
203 120M Väliaika 1 Eskola 1374 Toni Ruokoja Lapua 1.29.28,0 + 35.31,3
204 120M Väliaika 1 Eskola 1253 Joni Homanen Imatran Urheilijat 1.29.37,4 + 35.40,7
205 120M Väliaika 1 Eskola 1433 Topi Vihervaara Kausala 1.29.48,7 + 35.52,0
206 120M Väliaika 1 Eskola 1368 Petri Riisiö Team Liquid 1.29.59,3 + 36.02,6
207 120M Väliaika 1 Eskola 1463 Heikki Taulu Vantaa 1.30.00,9 + 36.04,2
208 120M Väliaika 1 Eskola 1429 Antti Varjoranta Kuopio 1.30.06,3 + 36.09,6
209 120M Väliaika 1 Eskola 1242 Tuomas Hakuli pk-team 1.30.07,7 + 36.11,0
210 120M Väliaika 1 Eskola 1440 Jani Ahvenainen Puuppolan Suksi 1.30.09,8 + 36.13,1
211 120M Väliaika 1 Eskola 1293 Henri Kouhia Brand Factory Finland Oy 1.30.10,6 + 36.13,9
212 120M Väliaika 1 Eskola 1456 Simo Järvisalo Pirkkala 1.30.11,9 + 36.15,2
213 120M Väliaika 1 Eskola 1416 Tomi Toivonen Kaupin Kanuunat 1.30.26,8 + 36.30,1
214 120M Väliaika 1 Eskola 1309 Harri Luhtanen Mellunkylän Kontio 1.31.18,0 + 37.21,3
215 120M Väliaika 1 Eskola 1452 Jyri Toivanen Aitoo 1.31.24,2 + 37.27,5
216 120M Väliaika 1 Eskola 1390 Juha Seppälä Vihti Triathlon 1.31.45,9 + 37.49,2
217 120M Väliaika 1 Eskola 1223 Juha Autio Kaupin Kanuunat 1.31.49,2 + 37.52,5
218 120M Väliaika 1 Eskola 1322 Pasi Mäenpää Team Garmin MTB Finland 1.31.50,0 + 37.53,3
219 120M Väliaika 1 Eskola 1459 Jouko Liinamaa Nilsiä 1.32.57,5 + 39.00,8
220 120M Väliaika 1 Eskola 1352 Risto Pihlanen Tampere 1.33.00,2 + 39.03,5
221 120M Väliaika 1 Eskola 1471 Janne Liukkonen Patalahden kuutit 1.34.09,1 + 40.12,4
222 120M Väliaika 1 Eskola 1261 Timo Härmälä PuuppolaRules 1.37.50,5 + 43.53,8
223 120M Väliaika 1 Eskola 1392 Ilkka Sillankorva KorsKa 1.38.50,3 + 44.53,6
224 120M Väliaika 1 Eskola 1303 Timo "timbaali" Leinonen DNF110 1.40.30,7 + 46.34,0
225 120M Väliaika 1 Eskola 1249 Jussi "koira" Hiljanen DNF110 1.40.31,6 + 46.34,9
226 120M Väliaika 1 Eskola 1405 Janne Tamminen Kangasala 1.41.40,8 + 47.44,1
1 120M Väliaika 2 Tahko 1336 Henri Ojala Team Skins / TVC 2.30.16,3
2 120M Väliaika 2 Tahko 1294 Erki Kukk Specialized Vo2 Estonia 2.40.44,0 + 10.27,7
3 120M Väliaika 2 Tahko 1246 Jari Heinikainen Lahden Pyöräilijät 2.44.10,5 + 13.54,2
4 120M Väliaika 2 Tahko 1381 Samuli Saarela Kaupin Kanuunat 2.46.03,0 + 15.46,7
5 120M Väliaika 2 Tahko 1323 Jaakko Mäkelä Team Neon Sport 2.46.03,6 + 15.47,3
6 120M Väliaika 2 Tahko 1447 Kalle Kauppinen Forte Sport 2.46.42,5 + 16.26,2
7 120M Väliaika 2 Tahko 1414 Arto Tikkala Wasa Vélocity 2.47.49,4 + 17.33,1
8 120M Väliaika 2 Tahko 1469 Kristo Sepp Redbike Team 2.47.50,0 + 17.33,7
9 120M Väliaika 2 Tahko 1325 Ville Mäkelä Team Neonsport 2.48.09,4 + 17.53,1
10 120M Väliaika 2 Tahko 1453 Mikko Vastaranta Medilaser-Specialized 2.48.10,0 + 17.53,7
11 120M Väliaika 2 Tahko 1358 Jani Poussu Kaupin Kanuunat 2.48.14,8 + 17.58,5
12 120M Väliaika 2 Tahko 1383 Esa Saarijärvi Perähikiän Pyrintö 2.50.37,6 + 20.21,3
13 120M Väliaika 2 Tahko 1364 Kristjan Randma Specialized VO2 Estonia 2.52.13,7 + 21.57,4
14 120M Väliaika 2 Tahko 1396 Lauri Siukola Racebike.fi 2.53.10,9 + 22.54,6
15 120M Väliaika 2 Tahko 1394 Kent Sippola OTC 2.56.33,8 + 26.17,5
16 120M Väliaika 2 Tahko 1276 Jussi Kanerva orimattilan toive 2.57.27,6 + 27.11,3
17 120M Väliaika 2 Tahko 1296 Danek Laanela Specialized VO2 Estonia 2.58.29,9 + 28.13,6
18 120M Väliaika 2 Tahko 1403 Antti Tallinen Kouvolan Pyöräilijät 2.58.41,2 + 28.24,9
19 120M Väliaika 2 Tahko 1420 Jani Turtiainen Lahden Pyöräilijät 2.58.41,9 + 28.25,6
20 120M Väliaika 2 Tahko 1307 Sulev Lipp Specialized VO2 Estonia 3.00.24,2 + 30.07,9
21 120M Väliaika 2 Tahko 1435 Niko Vironen Lahden Pyöräilijät 3.00.40,1 + 30.23,8
22 120M Väliaika 2 Tahko 1442 Ari Autio Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 3.02.22,3 + 32.06,0
23 120M Väliaika 2 Tahko 1282 Mikko Kivi IK-32 3.03.48,8 + 33.32,5
24 120M Väliaika 2 Tahko 1288 Rauno Kokkonen TCC 3.06.07,4 + 35.51,1
25 120M Väliaika 2 Tahko 1431 Jyri Viemerö SPP-56 3.07.13,0 + 36.56,7
26 120M Väliaika 2 Tahko 1343 Risto Parviainen Korson Kaiku 3.07.34,9 + 37.18,6
27 120M Väliaika 2 Tahko 1350 Ville Perälä Merida bike Äänekoski / jyps 3.08.06,0 + 37.49,7
28 120M Väliaika 2 Tahko 1236 André Haga NCK Kronoby 3.08.26,0 + 38.09,7
29 120M Väliaika 2 Tahko 1370 Jukka Rintala SPP-56 3.08.47,4 + 38.31,1
30 120M Väliaika 2 Tahko 1430 Timo Vesalo Kuopion Pyöräilyseura 3.11.18,3 + 41.02,0
31 120M Väliaika 2 Tahko 1470 Mika Myllyvirta hot paint 3.11.43,2 + 41.26,9
32 120M Väliaika 2 Tahko 1408 Miika Teiskonen Peugeot Sport 3.12.37,0 + 42.20,7
33 120M Väliaika 2 Tahko 1389 Jarno Seessalmi Nokia Oulu Bicycle Club 3.14.58,9 + 44.42,6
34 120M Väliaika 2 Tahko 1231 Jukka Guimaraes Västilän Voima 3.17.35,9 + 47.19,6
35 120M Väliaika 2 Tahko 1266 Tero Jukola Avanademultisport.blogspot.com 3.17.36,4 + 47.20,1
36 120M Väliaika 2 Tahko 1455 Kai Holkeri Hiiltomiehet 3.18.02,3 + 47.46,0
37 120M Väliaika 2 Tahko 1271 Harri Kailasalo Kirkkonummi 3.18.03,1 + 47.46,8
38 120M Väliaika 2 Tahko 1235 Sampo Haapoja SPP-56 3.18.21,1 + 48.04,8
39 120M Väliaika 2 Tahko 1359 Arjo Pulkkinen 2C Team 3.18.29,4 + 48.13,1
40 120M Väliaika 2 Tahko 1302 Tarmo Lehtinen Kaupin Kanuunat 3.18.38,2 + 48.21,9
41 120M Väliaika 2 Tahko 1365 Antti Rantanen Kaupin Kanuunat 3.20.55,3 + 50.39,0
42 120M Väliaika 2 Tahko 1224 Antti Auvinen Neste Leppävirta 3.21.04,2 + 50.47,9
43 120M Väliaika 2 Tahko 1320 Wille Mustonen Tahko mtb medic 3.21.33,4 + 51.17,1
44 120M Väliaika 2 Tahko 1312 Mats Lövsund NCK 3.22.08,6 + 51.52,3
45 120M Väliaika 2 Tahko 1388 Teemu Saranpää b00t/Crossfit East Turku 3.22.48,9 + 52.32,6
46 120M Väliaika 2 Tahko 1311 Juuso Lymy Pori 3.22.56,1 + 52.39,8
47 120M Väliaika 2 Tahko 1448 Jani Lahti Plusarkkitehdit Oy 3.23.20,6 + 53.04,3
48 120M Väliaika 2 Tahko 1434 Veiko Viira Jõelähtme-Singel 3.23.21,2 + 53.04,9
49 120M Väliaika 2 Tahko 1247 Micael Heino Korson Kaiku 3.24.13,2 + 53.56,9
50 120M Väliaika 2 Tahko 1275 Vesa Kandell Helsinki 3.24.37,6 + 54.21,3
51 120M Väliaika 2 Tahko 1345 Mikko Peltola Sörnäisten Paarmat 3.24.42,6 + 54.26,3
52 120M Väliaika 2 Tahko 1444 Antti Heikkilä Team Electrofit/Tillander.fi 3.24.51,9 + 54.35,6
53 120M Väliaika 2 Tahko 1353 Lauri Piironen OP-P 3.25.15,1 + 54.58,8
54 120M Väliaika 2 Tahko 1324 Perttu Mäkelä Espoo 3.27.06,6 + 56.50,3
55 120M Väliaika 2 Tahko 1371 Mikko Rintala Tampere 3.27.52,5 + 57.36,2
56 120M Väliaika 2 Tahko 1436 Kalle Vitikainen PPP-97 3.28.18,7 + 58.02,4
57 120M Väliaika 2 Tahko 1289 Jussi Komulainen JYPS 3.28.22,2 + 58.05,9
58 120M Väliaika 2 Tahko 1250 Sakari Hinkkala Tahko MTB Medic 3.28.31,7 + 58.15,4
59 120M Väliaika 2 Tahko 1411 Anssi Tervonen SPP-56 3.28.48,5 + 58.32,2
60 120M Väliaika 2 Tahko 1330 Andrus Needo Specializeeritudmees 3.28.49,2 + 58.32,9
61 120M Väliaika 2 Tahko 1310 Teemu Lukkari Peräkylän Ponnistus 3.29.00,8 + 58.44,5
62 120M Väliaika 2 Tahko 1398 Perttu Suikkanen Imatran Urheilijat 3.30.55,3 + 1.00.39,0
63 120M Väliaika 2 Tahko 1268 Eero Jäppinen Mikkeli 3.31.16,2 + 1.00.59,9
64 120M Väliaika 2 Tahko 1308 Mika Liukkonen Team DeepHealth 3.32.37,3 + 1.02.21,0
65 120M Väliaika 2 Tahko 1227 Petteri Ellilä Paksukumi Team Ry 3.32.38,9 + 1.02.22,6
66 120M Väliaika 2 Tahko 1457 Jouni Kemppi Felt Team 3.32.59,7 + 1.02.43,4
67 120M Väliaika 2 Tahko 1351 Taskinen Petteri 2C Team 3.33.51,5 + 1.03.35,2
68 120M Väliaika 2 Tahko 1279 Petri Kiljunen Mikkeli 3.34.20,7 + 1.04.04,4
69 120M Väliaika 2 Tahko 1280 Sami Kilpeläinen TVC 3.34.50,5 + 1.04.34,2
70 120M Väliaika 2 Tahko 1238 Ilkka Hakala Kaupin Kanuunat 3.34.56,5 + 1.04.40,2
71 120M Väliaika 2 Tahko 1297 Lauri Laine Espoo 3.35.02,8 + 1.04.46,5
72 120M Väliaika 2 Tahko 1332 Janne Nieminen Eräverkko.fi 3.35.03,6 + 1.04.47,3
73 120M Väliaika 2 Tahko 1424 Vesa Uusitalo Team Välikuolema 3.35.16,3 + 1.05.00,0
74 120M Väliaika 2 Tahko 1264 Santeri Jokinen team välikuolema 3.35.23,1 + 1.05.06,8
75 120M Väliaika 2 Tahko 1328 Mika Mänty PK Team 3.35.34,6 + 1.05.18,3
76 120M Väliaika 2 Tahko 1326 Pekka Mäki Kangasalan Kisa 3.36.20,7 + 1.06.04,4
77 120M Väliaika 2 Tahko 1360 Jarkko Puranen KuntoRiihi 3.36.38,6 + 1.06.22,3
78 120M Väliaika 2 Tahko 1298 Saku Laine Pakilan Veto 3.36.42,0 + 1.06.25,7
79 120M Väliaika 2 Tahko 1369 Markus Rinkinen Filohuurut 3.36.45,8 + 1.06.29,5
80 120M Väliaika 2 Tahko 1234 Marko Haapakangas TAMPERE 3.36.48,9 + 1.06.32,6
81 120M Väliaika 2 Tahko 1450 Guido Salumäe X-Sport Estonia 3.37.15,9 + 1.06.59,6
82 120M Väliaika 2 Tahko 1241 Teemu Hakkarainen Äijälä 3.37.17,7 + 1.07.01,4
83 120M Väliaika 2 Tahko 1278 Petri Kauppinen Captain Crash 3.37.27,4 + 1.07.11,1
84 120M Väliaika 2 Tahko 1248 Jarkko Helminen Pälkäne 3.38.27,8 + 1.08.11,5
85 120M Väliaika 2 Tahko 1425 Juha Vaahtera Kaupin Kanuunat 3.38.33,8 + 1.08.17,5
86 120M Väliaika 2 Tahko 1277 Petri Kauppi Filohuurut 3.39.05,5 + 1.08.49,2
87 120M Väliaika 2 Tahko 1240 Harri Hakavuori Team Garmin MTB Finland 3.39.30,9 + 1.09.14,6
88 120M Väliaika 2 Tahko 1406 Topi Tanhuanpää HY/ Metsätieteiden laitos 3.39.31,7 + 1.09.15,4
89 120M Väliaika 2 Tahko 1382 Janek Saareoks Tervisesport 3.39.41,1 + 1.09.24,8
90 120M Väliaika 2 Tahko 1397 Harri Sorvari Kajaani 3.39.46,0 + 1.09.29,7
91 120M Väliaika 2 Tahko 1377 Petri Ryhänen Rekolan Pullaposket 3.40.14,2 + 1.09.57,9
92 120M Väliaika 2 Tahko 1257 Janne Hytönen JYPS 3.40.32,8 + 1.10.16,5
92 120M Väliaika 2 Tahko 1445 Jussi Hytönen Zeus 3.40.32,8 + 1.10.16,5
94 120M Väliaika 2 Tahko 1439 Jussi Ahokas Jyps 3.41.48,1 + 1.11.31,8
95 120M Väliaika 2 Tahko 1306 Ilkka Leskelä Ilen ajotiimi 3.42.09,8 + 1.11.53,5
96 120M Väliaika 2 Tahko 1407 Jarmo Teiskonen Peugeot Sport / Jyps 3.42.23,9 + 1.12.07,6
97 120M Väliaika 2 Tahko 1423 Ari Tölli Korson Kaiku 3.42.24,9 + 1.12.08,6
98 120M Väliaika 2 Tahko 1344 Totti Pekonen MTB-Turku 3.42.25,5 + 1.12.09,2
99 120M Väliaika 2 Tahko 1357 Tero Porkka Kaupin Kanuunat 3.42.26,4 + 1.12.10,1
100 120M Väliaika 2 Tahko 1252 Anders Holmberg Kammenkiertäjät 3.43.12,0 + 1.12.55,7
101 120M Väliaika 2 Tahko 1319 Jukka-Pekka Multasuo Valmet Velo 3.43.15,2 + 1.12.58,9
102 120M Väliaika 2 Tahko 1273 Timo Kaipiainen JYPS 3.43.24,6 + 1.13.08,3
103 120M Väliaika 2 Tahko 1335 Kristian Nyström Loviisa 3.43.47,2 + 1.13.30,9
104 120M Väliaika 2 Tahko 1315 Jari Marttila MC Kramppi 3.44.04,8 + 1.13.48,5
105 120M Väliaika 2 Tahko 1391 Jyrki Seppänen Kaupin Kanuunat 3.45.00,3 + 1.14.44,0
106 120M Väliaika 2 Tahko 1290 Tuomas Koponen OSS 3.45.17,3 + 1.15.01,0
107 120M Väliaika 2 Tahko 1301 Niko Laurila Porvoon Akilles 3.45.17,9 + 1.15.01,6
108 120M Väliaika 2 Tahko 1400 Ville Suvanto HHCMB 3.45.19,5 + 1.15.03,2
109 120M Väliaika 2 Tahko 1354 Jani Pitkänen Helsinki, Tahko MTB Medic 3.45.50,0 + 1.15.33,7
110 120M Väliaika 2 Tahko 1287 Kari Kokkinen Perttelin Peikot 3.46.14,2 + 1.15.57,9
111 120M Väliaika 2 Tahko 1222 Esa Andstén HHCMB 3.46.16,3 + 1.16.00,0
112 120M Väliaika 2 Tahko 1441 Antti Artimo Filohuurut 3.46.35,5 + 1.16.19,2
113 120M Väliaika 2 Tahko 1386 Rauno Sahimaa MTBCF 3.47.11,3 + 1.16.55,0
114 120M Väliaika 2 Tahko 1384 Marko Saarikoski Nurmo 3.47.30,1 + 1.17.13,8
115 120M Väliaika 2 Tahko 1317 Pasi Mattila KorsKa 3.47.50,3 + 1.17.34,0
116 120M Väliaika 2 Tahko 1258 Timo Hyvärinen Siilinjärvi 3.47.51,2 + 1.17.34,9
117 120M Väliaika 2 Tahko 1366 Kalle Ratilainen Siilinjärvi 3.47.52,7 + 1.17.36,4
118 120M Väliaika 2 Tahko 1409 Janne Tepponen PPPMtb 3.48.19,8 + 1.18.03,5
119 120M Väliaika 2 Tahko 1363 Toni Rakkolainen Imatran Urheilijat 3.48.34,3 + 1.18.18,0
120 120M Väliaika 2 Tahko 1419 Mika Tuominen MTB-Turku 3.48.37,9 + 1.18.21,6
121 120M Väliaika 2 Tahko 1417 Juhani Tomminen MuTA2014 / MTB-Turku 3.49.17,8 + 1.19.01,5
122 120M Väliaika 2 Tahko 1283 Ville Kivinen Lahti 3.49.38,5 + 1.19.22,2
123 120M Väliaika 2 Tahko 1347 Sebastian Peltonen ABB 3.50.40,9 + 1.20.24,6
124 120M Väliaika 2 Tahko 1321 Mika Myllynen Porvoon Akilles 3.50.43,1 + 1.20.26,8
125 120M Väliaika 2 Tahko 1225 Gerbrand Bijmolt Kaupin Kannuunat 3.50.54,3 + 1.20.38,0
126 120M Väliaika 2 Tahko 1291 Jari Korelin MuTA2014 / MTB-Turku 3.51.18,3 + 1.21.02,0
127 120M Väliaika 2 Tahko 1462 Tommy Sandvik NCK/ Larsmo 3.51.29,0 + 1.21.12,7
128 120M Väliaika 2 Tahko 1251 Tino Hirvikoski PORI 3.52.17,4 + 1.22.01,1
129 120M Väliaika 2 Tahko 1376 Tommi Ruuska Espoo 3.53.18,4 + 1.23.02,1
130 120M Väliaika 2 Tahko 1299 Tapio Lainela Kirkkonummi 3.53.34,9 + 1.23.18,6
131 120M Väliaika 2 Tahko 1244 Ala-Pappila Harri ESPOO 3.55.08,9 + 1.24.52,6
132 120M Väliaika 2 Tahko 1274 Panu Kallio Pakilan Veto 3.55.22,6 + 1.25.06,3
133 120M Väliaika 2 Tahko 1281 Janne Kilponen Patalahden kuutit 3.55.49,1 + 1.25.32,8
134 120M Väliaika 2 Tahko 1228 Petri Grandell Espoo 3.56.18,6 + 1.26.02,3
135 120M Väliaika 2 Tahko 1443 Mika Hahtokari Kaupin kanuunat 3.56.52,9 + 1.26.36,6
136 120M Väliaika 2 Tahko 1466 Heikki Mörsky Espoo 3.57.38,1 + 1.27.21,8
136 120M Väliaika 2 Tahko 1232 Janne Haanpää HPU 3.57.38,1 + 1.27.21,8
138 120M Väliaika 2 Tahko 1272 Olli Kainulainen Team Velocurva 3.57.51,1 + 1.27.34,8
139 120M Väliaika 2 Tahko 1421 Mikko Tynkkynen SkiBikeTeam 3.57.51,9 + 1.27.35,6
140 120M Väliaika 2 Tahko 1269 Jari Järvisalo Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 3.58.00,3 + 1.27.44,0
141 120M Väliaika 2 Tahko 1331 Sampo Neste ethepäi Y 3.58.40,7 + 1.28.24,4
142 120M Väliaika 2 Tahko 1399 Erno Suominen Team Slow 3.59.35,7 + 1.29.19,4
143 120M Väliaika 2 Tahko 1402 Paavo Takala Lamminpään Lampaat 3.59.36,1 + 1.29.19,8
144 120M Väliaika 2 Tahko 1428 Antti Varis Lamminpään Lampaat 3.59.37,4 + 1.29.21,1
145 120M Väliaika 2 Tahko 1356 Matti Pokkinen Tampere 4.00.06,8 + 1.29.50,5
146 120M Väliaika 2 Tahko 1361 Sami Puumalainen Rekolan Pullaposket 4.00.15,1 + 1.29.58,8
147 120M Väliaika 2 Tahko 1437 Markus Vuorinen Espoo 4.00.15,3 + 1.29.59,0
148 120M Väliaika 2 Tahko 1395 Erkki Sirkka CCH 4.00.53,6 + 1.30.37,3
149 120M Väliaika 2 Tahko 1230 Marko Grönbärj Pelikaani turpiinissa 4.01.11,9 + 1.30.55,6
150 120M Väliaika 2 Tahko 1286 Ville Klemettinen varkaus mtb 4.01.23,6 + 1.31.07,3
151 120M Väliaika 2 Tahko 1422 Harri Töhönen HePo 4.02.22,6 + 1.32.06,3
152 120M Väliaika 2 Tahko 1305 Vesa Leppänen JYPS 4.02.24,9 + 1.32.08,6
153 120M Väliaika 2 Tahko 1245 Jussi Heikkilä MC Kramppi 4.02.37,3 + 1.32.21,0
154 120M Väliaika 2 Tahko 1379 Juha Röntynen MTB-Turku 4.02.41,1 + 1.32.24,8
155 120M Väliaika 2 Tahko 1259 Erkki Häkkilä Lahti 4.02.43,2 + 1.32.26,9
156 120M Väliaika 2 Tahko 1341 Kai Pajarinen Pelikaani turpiinissa 4.03.03,1 + 1.32.46,8
157 120M Väliaika 2 Tahko 1239 Jussi Hakanen PPP-97 4.03.23,1 + 1.33.06,8
158 120M Väliaika 2 Tahko 1362 Harri Raikaa SkiBikeTeam 4.03.30,4 + 1.33.14,1
159 120M Väliaika 2 Tahko 1427 Jarno Vainikainen Team Airmist 4.03.34,7 + 1.33.18,4
160 120M Väliaika 2 Tahko 1229 Marko Grundström Espoo 4.03.51,7 + 1.33.35,4
161 120M Väliaika 2 Tahko 1460 Antti Peltonen Lahden Pyöräilijät 4.03.59,2 + 1.33.42,9
162 120M Väliaika 2 Tahko 1446 Uljas Kallio Jyväskylä 4.04.13,8 + 1.33.57,5
163 120M Väliaika 2 Tahko 1285 Veli-Pekka Kleemola Kammenkiertäjät 4.04.34,4 + 1.34.18,1
164 120M Väliaika 2 Tahko 1449 Jarmo Nokelainen Patalahden Kuutit 4.04.57,8 + 1.34.41,5
165 120M Väliaika 2 Tahko 1372 Kimmo Rissanen ESPOO 4.05.05,4 + 1.34.49,1
166 120M Väliaika 2 Tahko 1242 Tuomas Hakuli pk-team 4.05.50,4 + 1.35.34,1
167 120M Väliaika 2 Tahko 1454 Harri Vuorialho Flaming Testicles 4.06.04,0 + 1.35.47,7
168 120M Väliaika 2 Tahko 1451 Ville Sintonen tvc 4.06.11,1 + 1.35.54,8
169 120M Väliaika 2 Tahko 1293 Henri Kouhia Brand Factory Finland Oy 4.06.27,7 + 1.36.11,4
170 120M Väliaika 2 Tahko 1300 Tomi Lapinlampi SkiBikeTeam 4.06.54,1 + 1.36.37,8
171 120M Väliaika 2 Tahko 1375 Juha Ruotsi VeloValmet 4.08.58,5 + 1.38.42,2
172 120M Väliaika 2 Tahko 1415 Petri Toijonen Mikkeli 4.09.47,1 + 1.39.30,8
173 120M Väliaika 2 Tahko 1355 Ville Pohjamo Team BIOTRONIK 4.09.57,1 + 1.39.40,8
174 120M Väliaika 2 Tahko 1263 Tommi Jansson MTB-Turku 4.10.27,2 + 1.40.10,9
175 120M Väliaika 2 Tahko 1327 Ilkka Männistö K.H.P. 4.10.34,1 + 1.40.17,8
176 120M Väliaika 2 Tahko 1373 Markus Roukala K.H.P 4.10.34,5 + 1.40.18,2
177 120M Väliaika 2 Tahko 1316 Mikko Marttinen X-Nokia MTB 4.11.32,1 + 1.41.15,8
178 120M Väliaika 2 Tahko 1313 Janne Mahlamäki Helsinki 4.12.55,0 + 1.42.38,7
179 120M Väliaika 2 Tahko 1440 Jani Ahvenainen Puuppolan Suksi 4.14.24,8 + 1.44.08,5
180 120M Väliaika 2 Tahko 1334 Kai Nurminen Team TUSKA / JYPS 4.14.27,1 + 1.44.10,8
181 120M Väliaika 2 Tahko 1314 Markku Mahlamäki Slimboys 4.14.50,3 + 1.44.34,0
182 120M Väliaika 2 Tahko 1295 Pekka Käär MTB-Turku 4.14.50,4 + 1.44.34,1
183 120M Väliaika 2 Tahko 1309 Harri Luhtanen Mellunkylän Kontio 4.14.59,5 + 1.44.43,2
184 120M Väliaika 2 Tahko 1267 Tero Jutila Härlem 4.15.00,3 + 1.44.44,0
185 120M Väliaika 2 Tahko 1413 Juha Tiihonen HePo 4.16.18,9 + 1.46.02,6
186 120M Väliaika 2 Tahko 1452 Jyri Toivanen Aitoo 4.18.44,1 + 1.48.27,8
187 120M Väliaika 2 Tahko 1463 Heikki Taulu Vantaa 4.18.46,0 + 1.48.29,7
188 120M Väliaika 2 Tahko 1284 Hugo Klaos Vanamõisa Suusaklubi 4.18.59,6 + 1.48.43,3
189 120M Väliaika 2 Tahko 1412 Tõnis Tiedemann Vanamõisa Suusaklubi 4.18.59,8 + 1.48.43,5
190 120M Väliaika 2 Tahko 1374 Toni Ruokoja Lapua 4.19.32,0 + 1.49.15,7
191 120M Väliaika 2 Tahko 1337 Jaakko Ojala VsMTB/MTBCentre.fi 4.19.32,9 + 1.49.16,6
192 120M Väliaika 2 Tahko 1256 Jani Huttunen SkiBikeTeam 4.20.13,4 + 1.49.57,1
193 120M Väliaika 2 Tahko 1461 Rauli Saarinen Orimattilan Toive 4.21.39,3 + 1.51.23,0
194 120M Väliaika 2 Tahko 1418 Mikko Torikka Etelä-Helsingin Pulkka 4.23.43,9 + 1.53.27,6
195 120M Väliaika 2 Tahko 1459 Jouko Liinamaa Nilsiä 4.23.58,2 + 1.53.41,9
196 120M Väliaika 2 Tahko 1456 Simo Järvisalo Pirkkala 4.23.59,9 + 1.53.43,6
197 120M Väliaika 2 Tahko 1458 Tomi Lehti - 4.24.00,2 + 1.53.43,9
198 120M Väliaika 2 Tahko 1429 Antti Varjoranta Kuopio 4.24.19,5 + 1.54.03,2
199 120M Väliaika 2 Tahko 1433 Topi Vihervaara Kausala 4.25.04,9 + 1.54.48,6
200 120M Väliaika 2 Tahko 1349 Timo Perkola Etelä-Helsingin Pulkka 4.25.34,0 + 1.55.17,7
201 120M Väliaika 2 Tahko 1304 Janne Lemmetty k.nummen sitkuttajat 4.25.53,9 + 1.55.37,6
202 120M Väliaika 2 Tahko 1390 Juha Seppälä Vihti Triathlon 4.27.22,5 + 1.57.06,2
203 120M Väliaika 2 Tahko 1253 Joni Homanen Imatran Urheilijat 4.28.49,1 + 1.58.32,8
204 120M Väliaika 2 Tahko 1432 Sami Vihavainen Team Liquid 4.29.12,2 + 1.58.55,9
205 120M Väliaika 2 Tahko 1322 Pasi Mäenpää Team Garmin MTB Finland 4.32.45,2 + 2.02.28,9
206 120M Väliaika 2 Tahko 1223 Juha Autio Kaupin Kanuunat 4.33.25,8 + 2.03.09,5
207 120M Väliaika 2 Tahko 1348 Timo Pennanen TT Endurance 4.36.03,8 + 2.05.47,5
208 120M Väliaika 2 Tahko 1339 Jesse Paananen Espoo 4.41.52,8 + 2.11.36,5
209 120M Väliaika 2 Tahko 1270 Kare Kaasalainen Alstom Grid Oy 4.44.28,1 + 2.14.11,8
210 120M Väliaika 2 Tahko 1471 Janne Liukkonen Patalahden kuutit 4.45.07,9 + 2.14.51,6
211 120M Väliaika 2 Tahko 1352 Risto Pihlanen Tampere 4.45.32,8 + 2.15.16,5
212 120M Väliaika 2 Tahko 1249 Jussi "koira" Hiljanen DNF110 4.46.33,7 + 2.16.17,4
213 120M Väliaika 2 Tahko 1368 Petri Riisiö Team Liquid 4.50.16,9 + 2.20.00,6
214 120M Väliaika 2 Tahko 1261 Timo Härmälä PuuppolaRules 5.16.05,1 + 2.45.48,8
1 120M Väliaika 3 Eskola 1336 Henri Ojala Team Skins / TVC 3.28.39,1
2 120M Väliaika 3 Eskola 1246 Jari Heinikainen Lahden Pyöräilijät 3.46.45,2 + 18.06,1
3 120M Väliaika 3 Eskola 1294 Erki Kukk Specialized Vo2 Estonia 3.47.27,8 + 18.48,7
4 120M Väliaika 3 Eskola 1453 Mikko Vastaranta Medilaser-Specialized 3.50.06,3 + 21.27,2
5 120M Väliaika 3 Eskola 1325 Ville Mäkelä Team Neonsport 3.50.06,7 + 21.27,6
6 120M Väliaika 3 Eskola 1414 Arto Tikkala Wasa Vélocity 3.50.07,6 + 21.28,5
7 120M Väliaika 3 Eskola 1358 Jani Poussu Kaupin Kanuunat 3.50.18,4 + 21.39,3
8 120M Väliaika 3 Eskola 1323 Jaakko Mäkelä Team Neon Sport 3.51.15,1 + 22.36,0
9 120M Väliaika 3 Eskola 1447 Kalle Kauppinen Forte Sport 3.51.27,1 + 22.48,0
10 120M Väliaika 3 Eskola 1381 Samuli Saarela Kaupin Kanuunat 3.54.20,4 + 25.41,3
11 120M Väliaika 3 Eskola 1469 Kristo Sepp Redbike Team 3.56.57,9 + 28.18,8
12 120M Väliaika 3 Eskola 1383 Esa Saarijärvi Perähikiän Pyrintö 3.56.58,4 + 28.19,3
13 120M Väliaika 3 Eskola 1364 Kristjan Randma Specialized VO2 Estonia 4.00.39,8 + 32.00,7
14 120M Väliaika 3 Eskola 1396 Lauri Siukola Racebike.fi 4.04.43,1 + 36.04,0
15 120M Väliaika 3 Eskola 1394 Kent Sippola OTC 4.04.55,3 + 36.16,2
16 120M Väliaika 3 Eskola 1296 Danek Laanela Specialized VO2 Estonia 4.06.23,6 + 37.44,5
17 120M Väliaika 3 Eskola 1276 Jussi Kanerva orimattilan toive 4.06.24,2 + 37.45,1
18 120M Väliaika 3 Eskola 1403 Antti Tallinen Kouvolan Pyöräilijät 4.09.02,1 + 40.23,0
19 120M Väliaika 3 Eskola 1420 Jani Turtiainen Lahden Pyöräilijät 4.09.18,2 + 40.39,1
20 120M Väliaika 3 Eskola 1307 Sulev Lipp Specialized VO2 Estonia 4.10.55,8 + 42.16,7
21 120M Väliaika 3 Eskola 1435 Niko Vironen Lahden Pyöräilijät 4.12.05,8 + 43.26,7
22 120M Väliaika 3 Eskola 1282 Mikko Kivi IK-32 4.14.36,3 + 45.57,2
23 120M Väliaika 3 Eskola 1442 Ari Autio Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 4.16.35,0 + 47.55,9
24 120M Väliaika 3 Eskola 1236 André Haga NCK Kronoby 4.16.38,8 + 47.59,7
25 120M Väliaika 3 Eskola 1350 Ville Perälä Merida bike Äänekoski / jyps 4.19.52,0 + 51.12,9
26 120M Väliaika 3 Eskola 1431 Jyri Viemerö SPP-56 4.20.34,1 + 51.55,0
27 120M Väliaika 3 Eskola 1288 Rauno Kokkonen TCC 4.22.04,8 + 53.25,7
28 120M Väliaika 3 Eskola 1370 Jukka Rintala SPP-56 4.24.13,9 + 55.34,8
29 120M Väliaika 3 Eskola 1343 Risto Parviainen Korson Kaiku 4.24.15,6 + 55.36,5
30 120M Väliaika 3 Eskola 1430 Timo Vesalo Kuopion Pyöräilyseura 4.24.18,3 + 55.39,2
31 120M Väliaika 3 Eskola 1408 Miika Teiskonen Peugeot Sport 4.28.21,0 + 59.41,9
32 120M Väliaika 3 Eskola 1389 Jarno Seessalmi Nokia Oulu Bicycle Club 4.29.52,2 + 1.01.13,1
33 120M Väliaika 3 Eskola 1455 Kai Holkeri Hiiltomiehet 4.32.05,7 + 1.03.26,6
34 120M Väliaika 3 Eskola 1470 Mika Myllyvirta hot paint 4.32.28,1 + 1.03.49,0
35 120M Väliaika 3 Eskola 1231 Jukka Guimaraes Västilän Voima 4.33.44,2 + 1.05.05,1
36 120M Väliaika 3 Eskola 1266 Tero Jukola Avanademultisport.blogspot.com 4.36.54,8 + 1.08.15,7
37 120M Väliaika 3 Eskola 1271 Harri Kailasalo Kirkkonummi 4.36.55,9 + 1.08.16,8
38 120M Väliaika 3 Eskola 1235 Sampo Haapoja SPP-56 4.37.43,9 + 1.09.04,8
39 120M Väliaika 3 Eskola 1359 Arjo Pulkkinen 2C Team 4.38.09,9 + 1.09.30,8
40 120M Väliaika 3 Eskola 1448 Jani Lahti Plusarkkitehdit Oy 4.39.57,9 + 1.11.18,8
41 120M Väliaika 3 Eskola 1311 Juuso Lymy Pori 4.40.56,3 + 1.12.17,2
42 120M Väliaika 3 Eskola 1302 Tarmo Lehtinen Kaupin Kanuunat 4.41.44,6 + 1.13.05,5
43 120M Väliaika 3 Eskola 1320 Wille Mustonen Tahko mtb medic 4.43.28,9 + 1.14.49,8
44 120M Väliaika 3 Eskola 1224 Antti Auvinen Neste Leppävirta 4.43.29,7 + 1.14.50,6
45 120M Väliaika 3 Eskola 1365 Antti Rantanen Kaupin Kanuunat 4.44.03,5 + 1.15.24,4
46 120M Väliaika 3 Eskola 1388 Teemu Saranpää b00t/Crossfit East Turku 4.44.11,0 + 1.15.31,9
47 120M Väliaika 3 Eskola 1353 Lauri Piironen OP-P 4.44.33,5 + 1.15.54,4
48 120M Väliaika 3 Eskola 1247 Micael Heino Korson Kaiku 4.45.00,1 + 1.16.21,0
49 120M Väliaika 3 Eskola 1434 Veiko Viira Jõelähtme-Singel 4.46.09,0 + 1.17.29,9
50 120M Väliaika 3 Eskola 1312 Mats Lövsund NCK 4.46.28,5 + 1.17.49,4
51 120M Väliaika 3 Eskola 1436 Kalle Vitikainen PPP-97 4.46.47,9 + 1.18.08,8
52 120M Väliaika 3 Eskola 1275 Vesa Kandell Helsinki 4.47.38,4 + 1.18.59,3
53 120M Väliaika 3 Eskola 1324 Perttu Mäkelä Espoo 4.48.45,1 + 1.20.06,0
54 120M Väliaika 3 Eskola 1289 Jussi Komulainen JYPS 4.49.38,0 + 1.20.58,9
54 120M Väliaika 3 Eskola 1345 Mikko Peltola Sörnäisten Paarmat 4.49.38,0 + 1.20.58,9
56 120M Väliaika 3 Eskola 1398 Perttu Suikkanen Imatran Urheilijat 4.49.39,7 + 1.21.00,6
57 120M Väliaika 3 Eskola 1411 Anssi Tervonen SPP-56 4.51.04,9 + 1.22.25,8
58 120M Väliaika 3 Eskola 1268 Eero Jäppinen Mikkeli 4.52.44,0 + 1.24.04,9
59 120M Väliaika 3 Eskola 1250 Sakari Hinkkala Tahko MTB Medic 4.54.23,3 + 1.25.44,2
60 120M Väliaika 3 Eskola 1279 Petri Kiljunen Mikkeli 4.54.30,5 + 1.25.51,4
61 120M Väliaika 3 Eskola 1332 Janne Nieminen Eräverkko.fi 4.55.04,5 + 1.26.25,4
62 120M Väliaika 3 Eskola 1371 Mikko Rintala Tampere 4.55.05,0 + 1.26.25,9
63 120M Väliaika 3 Eskola 1310 Teemu Lukkari Peräkylän Ponnistus 4.55.13,5 + 1.26.34,4
64 120M Väliaika 3 Eskola 1238 Ilkka Hakala Kaupin Kanuunat 4.55.48,3 + 1.27.09,2
65 120M Väliaika 3 Eskola 1330 Andrus Needo Specializeeritudmees 4.57.16,5 + 1.28.37,4
66 120M Väliaika 3 Eskola 1308 Mika Liukkonen Team DeepHealth 4.57.17,3 + 1.28.38,2
67 120M Väliaika 3 Eskola 1227 Petteri Ellilä Paksukumi Team Ry 4.58.06,3 + 1.29.27,2
68 120M Väliaika 3 Eskola 1328 Mika Mänty PK Team 4.58.57,8 + 1.30.18,7
69 120M Väliaika 3 Eskola 1241 Teemu Hakkarainen Äijälä 4.59.14,5 + 1.30.35,4
70 120M Väliaika 3 Eskola 1425 Juha Vaahtera Kaupin Kanuunat 5.03.01,2 + 1.34.22,1
71 120M Väliaika 3 Eskola 1277 Petri Kauppi Filohuurut 5.03.31,6 + 1.34.52,5
72 120M Väliaika 3 Eskola 1240 Harri Hakavuori Team Garmin MTB Finland 5.03.36,7 + 1.34.57,6
73 120M Väliaika 3 Eskola 1457 Jouni Kemppi Felt Team 5.03.55,7 + 1.35.16,6
74 120M Väliaika 3 Eskola 1351 Taskinen Petteri 2C Team 5.04.01,1 + 1.35.22,0
75 120M Väliaika 3 Eskola 1264 Santeri Jokinen team välikuolema 5.04.04,8 + 1.35.25,7
76 120M Väliaika 3 Eskola 1406 Topi Tanhuanpää HY/ Metsätieteiden laitos 5.04.07,8 + 1.35.28,7
77 120M Väliaika 3 Eskola 1278 Petri Kauppinen Captain Crash 5.04.09,4 + 1.35.30,3
78 120M Väliaika 3 Eskola 1424 Vesa Uusitalo Team Välikuolema 5.04.14,3 + 1.35.35,2
79 120M Väliaika 3 Eskola 1391 Jyrki Seppänen Kaupin Kanuunat 5.04.19,5 + 1.35.40,4
80 120M Väliaika 3 Eskola 1280 Sami Kilpeläinen TVC 5.04.42,5 + 1.36.03,4
81 120M Väliaika 3 Eskola 1450 Guido Salumäe X-Sport Estonia 5.04.44,4 + 1.36.05,3
82 120M Väliaika 3 Eskola 1382 Janek Saareoks Tervisesport 5.04.45,0 + 1.36.05,9
83 120M Väliaika 3 Eskola 1234 Marko Haapakangas TAMPERE 5.04.51,3 + 1.36.12,2
84 120M Väliaika 3 Eskola 1360 Jarkko Puranen KuntoRiihi 5.04.51,9 + 1.36.12,8
85 120M Väliaika 3 Eskola 1445 Jussi Hytönen Zeus 5.06.28,2 + 1.37.49,1
86 120M Väliaika 3 Eskola 1357 Tero Porkka Kaupin Kanuunat 5.06.45,2 + 1.38.06,1
87 120M Väliaika 3 Eskola 1257 Janne Hytönen JYPS 5.07.00,7 + 1.38.21,6
88 120M Väliaika 3 Eskola 1273 Timo Kaipiainen JYPS 5.07.12,0 + 1.38.32,9
89 120M Väliaika 3 Eskola 1369 Markus Rinkinen Filohuurut 5.08.55,9 + 1.40.16,8
90 120M Väliaika 3 Eskola 1354 Jani Pitkänen Helsinki, Tahko MTB Medic 5.08.58,6 + 1.40.19,5
91 120M Väliaika 3 Eskola 1301 Niko Laurila Porvoon Akilles 5.10.18,3 + 1.41.39,2
92 120M Väliaika 3 Eskola 1344 Totti Pekonen MTB-Turku 5.10.20,0 + 1.41.40,9
93 120M Väliaika 3 Eskola 1290 Tuomas Koponen OSS 5.10.50,1 + 1.42.11,0
94 120M Väliaika 3 Eskola 1248 Jarkko Helminen Pälkäne 5.10.50,6 + 1.42.11,5
95 120M Väliaika 3 Eskola 1423 Ari Tölli Korson Kaiku 5.10.53,3 + 1.42.14,2
96 120M Väliaika 3 Eskola 1441 Antti Artimo Filohuurut 5.11.58,6 + 1.43.19,5
97 120M Väliaika 3 Eskola 1377 Petri Ryhänen Rekolan Pullaposket 5.13.59,9 + 1.45.20,8
98 120M Väliaika 3 Eskola 1252 Anders Holmberg Kammenkiertäjät 5.14.17,2 + 1.45.38,1
99 120M Väliaika 3 Eskola 1297 Lauri Laine Espoo 5.14.18,8 + 1.45.39,7
100 120M Väliaika 3 Eskola 1397 Harri Sorvari Kajaani 5.16.52,8 + 1.48.13,7
101 120M Väliaika 3 Eskola 1315 Jari Marttila MC Kramppi 5.16.58,2 + 1.48.19,1
102 120M Väliaika 3 Eskola 1363 Toni Rakkolainen Imatran Urheilijat 5.17.44,2 + 1.49.05,1
103 120M Väliaika 3 Eskola 1407 Jarmo Teiskonen Peugeot Sport / Jyps 5.18.08,8 + 1.49.29,7
104 120M Väliaika 3 Eskola 1306 Ilkka Leskelä Ilen ajotiimi 5.18.09,6 + 1.49.30,5
105 120M Väliaika 3 Eskola 1326 Pekka Mäki Kangasalan Kisa 5.18.10,0 + 1.49.30,9
106 120M Väliaika 3 Eskola 1283 Ville Kivinen Lahti 5.18.17,7 + 1.49.38,6
107 120M Väliaika 3 Eskola 1319 Jukka-Pekka Multasuo Valmet Velo 5.19.14,9 + 1.50.35,8
108 120M Väliaika 3 Eskola 1366 Kalle Ratilainen Siilinjärvi 5.19.32,4 + 1.50.53,3
109 120M Väliaika 3 Eskola 1258 Timo Hyvärinen Siilinjärvi 5.19.40,1 + 1.51.01,0
110 120M Väliaika 3 Eskola 1417 Juhani Tomminen MuTA2014 / MTB-Turku 5.19.56,6 + 1.51.17,5
111 120M Väliaika 3 Eskola 1439 Jussi Ahokas Jyps 5.20.04,1 + 1.51.25,0
112 120M Väliaika 3 Eskola 1400 Ville Suvanto HHCMB 5.20.10,9 + 1.51.31,8
113 120M Väliaika 3 Eskola 1384 Marko Saarikoski Nurmo 5.20.53,1 + 1.52.14,0
114 120M Väliaika 3 Eskola 1409 Janne Tepponen PPPMtb 5.20.55,2 + 1.52.16,1
115 120M Väliaika 3 Eskola 1419 Mika Tuominen MTB-Turku 5.22.09,3 + 1.53.30,2
116 120M Väliaika 3 Eskola 1225 Gerbrand Bijmolt Kaupin Kannuunat 5.23.24,1 + 1.54.45,0
117 120M Väliaika 3 Eskola 1386 Rauno Sahimaa MTBCF 5.25.13,0 + 1.56.33,9
118 120M Väliaika 3 Eskola 1299 Tapio Lainela Kirkkonummi 5.25.30,7 + 1.56.51,6
119 120M Väliaika 3 Eskola 1462 Tommy Sandvik NCK/ Larsmo 5.26.20,4 + 1.57.41,3
120 120M Väliaika 3 Eskola 1244 Ala-Pappila Harri ESPOO 5.26.26,6 + 1.57.47,5
121 120M Väliaika 3 Eskola 1335 Kristian Nyström Loviisa 5.26.44,2 + 1.58.05,1
122 120M Väliaika 3 Eskola 1251 Tino Hirvikoski PORI 5.28.22,6 + 1.59.43,5
123 120M Väliaika 3 Eskola 1317 Pasi Mattila KorsKa 5.28.23,6 + 1.59.44,5
124 120M Väliaika 3 Eskola 1272 Olli Kainulainen Team Velocurva 5.28.25,0 + 1.59.45,9
125 120M Väliaika 3 Eskola 1222 Esa Andstén HHCMB 5.28.56,8 + 2.00.17,7
126 120M Väliaika 3 Eskola 1287 Kari Kokkinen Perttelin Peikot 5.29.04,5 + 2.00.25,4
127 120M Väliaika 3 Eskola 1269 Jari Järvisalo Pyöräilyseura Kaupin Kanuunat 5.29.56,2 + 2.01.17,1
128 120M Väliaika 3 Eskola 1281 Janne Kilponen Patalahden kuutit 5.30.37,3 + 2.01.58,2
129 120M Väliaika 3 Eskola 1399 Erno Suominen Team Slow 5.31.39,4 + 2.03.00,3
130 120M Väliaika 3 Eskola 1228 Petri Grandell Espoo 5.31.57,1 + 2.03.18,0
131 120M Väliaika 3 Eskola 1356 Matti Pokkinen Tampere 5.32.13,5 + 2.03.34,4
132 120M Väliaika 3 Eskola 1422 Harri Töhönen HePo 5.33.53,4 + 2.05.14,3
133 120M Väliaika 3 Eskola 1341 Kai Pajarinen Pelikaani turpiinissa 5.36.12,0 + 2.07.32,9
134 120M Väliaika 3 Eskola 1298 Saku Laine Pakilan Veto 5.37.02,9 + 2.08.23,8
135 120M Väliaika 3 Eskola 1274 Panu Kallio Pakilan Veto 5.37.05,8 + 2.08.26,7
136 120M Väliaika 3 Eskola 1293 Henri Kouhia Brand Factory Finland Oy 5.37.21,2 + 2.08.42,1
137 120M Väliaika 3 Eskola 1466 Heikki Mörsky Espoo 5.37.56,7 + 2.09.17,6
138 120M Väliaika 3 Eskola 1232 Janne Haanpää HPU 5.38.22,6 + 2.09.43,5
139 120M Väliaika 3 Eskola 1259 Erkki Häkkilä Lahti 5.38.42,9 + 2.10.03,8
140 120M Väliaika 3 Eskola 1245 Jussi Heikkilä MC Kramppi 5.38.51,2 + 2.10.12,1
141 120M Väliaika 3 Eskola 1395 Erkki Sirkka CCH 5.39.03,0 + 2.10.23,9
142 120M Väliaika 3 Eskola 1291 Jari Korelin MuTA2014 / MTB-Turku 5.39.09,4 + 2.10.30,3
143 120M Väliaika 3 Eskola 1286 Ville Klemettinen varkaus mtb 5.39.11,7 + 2.10.32,6
144 120M Väliaika 3 Eskola 1361 Sami Puumalainen Rekolan Pullaposket 5.40.56,9 + 2.12.17,8
145 120M Väliaika 3 Eskola 1460 Antti Peltonen Lahden Pyöräilijät 5.41.05,9 + 2.12.26,8
146 120M Väliaika 3 Eskola 1443 Mika Hahtokari Kaupin kanuunat 5.41.31,7 + 2.12.52,6
147 120M Väliaika 3 Eskola 1230 Marko Grönbärj Pelikaani turpiinissa 5.41.34,9 + 2.12.55,8
148 120M Väliaika 3 Eskola 1229 Marko Grundström Espoo 5.42.18,4 + 2.13.39,3
149 120M Väliaika 3 Eskola 1454 Harri Vuorialho Flaming Testicles 5.43.02,2 + 2.14.23,1
150 120M Väliaika 3 Eskola 1239 Jussi Hakanen PPP-97 5.43.03,8 + 2.14.24,7
151 120M Väliaika 3 Eskola 1376 Tommi Ruuska Espoo 5.43.10,1 + 2.14.31,0
152 120M Väliaika 3 Eskola 1285 Veli-Pekka Kleemola Kammenkiertäjät 5.44.07,1 + 2.15.28,0
153 120M Väliaika 3 Eskola 1331 Sampo Neste ethepäi Y 5.45.19,2 + 2.16.40,1
154 120M Väliaika 3 Eskola 1375 Juha Ruotsi VeloValmet 5.45.29,0 + 2.16.49,9
155 120M Väliaika 3 Eskola 1327 Ilkka Männistö K.H.P. 5.46.05,0 + 2.17.25,9
156 120M Väliaika 3 Eskola 1373 Markus Roukala K.H.P 5.46.05,4 + 2.17.26,3
157 120M Väliaika 3 Eskola 1402 Paavo Takala Lamminpään Lampaat 5.46.07,4 + 2.17.28,3
158 120M Väliaika 3 Eskola 1428 Antti Varis Lamminpään Lampaat 5.46.07,6 + 2.17.28,5
159 120M Väliaika 3 Eskola 1427 Jarno Vainikainen Team Airmist 5.46.53,8 + 2.18.14,7
160 120M Väliaika 3 Eskola 1446 Uljas Kallio Jyväskylä 5.47.13,3 + 2.18.34,2
161 120M Väliaika 3 Eskola 1421 Mikko Tynkkynen SkiBikeTeam 5.49.29,4 + 2.20.50,3
162 120M Väliaika 3 Eskola 1449 Jarmo Nokelainen Patalahden Kuutit 5.49.40,1 + 2.21.01,0
163 120M Väliaika 3 Eskola 1305 Vesa Leppänen JYPS 5.50.20,7 + 2.21.41,6
164 120M Väliaika 3 Eskola 1415 Petri Toijonen Mikkeli 5.50.49,1 + 2.22.10,0
165 120M Väliaika 3 Eskola 1451 Ville Sintonen tvc 5.51.00,2 + 2.22.21,1
166 120M Väliaika 3 Eskola 1372 Kimmo Rissanen ESPOO 5.51.05,4 + 2.22.26,3
167 120M Väliaika 3 Eskola 1242 Tuomas Hakuli pk-team 5.51.21,9 + 2.22.42,8
168 120M Väliaika 3 Eskola 1355 Ville Pohjamo Team BIOTRONIK 5.52.15,4 + 2.23.36,3
169 120M Väliaika 3 Eskola 1263 Tommi Jansson MTB-Turku 5.54.00,4 + 2.25.21,3
170 120M Väliaika 3 Eskola 1295 Pekka Käär MTB-Turku 5.54.55,4 + 2.26.16,3
171 120M Väliaika 3 Eskola 1379 Juha Röntynen MTB-Turku 5.54.58,1 + 2.26.19,0
172 120M Väliaika 3 Eskola 1463 Heikki Taulu Vantaa 5.56.22,9 + 2.27.43,8
173 120M Väliaika 3 Eskola 1316 Mikko Marttinen X-Nokia MTB 5.57.38,8 + 2.28.59,7
174 120M Väliaika 3 Eskola 1314 Markku Mahlamäki Slimboys 5.59.04,3 + 2.30.25,2
175 120M Väliaika 3 Eskola 1256 Jani Huttunen SkiBikeTeam 5.59.07,5 + 2.30.28,4
176 120M Väliaika 3 Eskola 1313 Janne Mahlamäki Helsinki 5.59.37,4 + 2.30.58,3
177 120M Väliaika 3 Eskola 1362 Harri Raikaa SkiBikeTeam 5.59.39,2 + 2.31.00,1
178 120M Väliaika 3 Eskola 1284 Hugo Klaos Vanamõisa Suusaklubi 6.00.51,3 + 2.32.12,2
179 120M Väliaika 3 Eskola 1413 Juha Tiihonen HePo 6.01.19,2 + 2.32.40,1
180 120M Väliaika 3 Eskola 1309 Harri Luhtanen Mellunkylän Kontio 6.01.30,3 + 2.32.51,2
181 120M Väliaika 3 Eskola 1440 Jani Ahvenainen Puuppolan Suksi 6.02.26,6 + 2.33.47,5
182 120M Väliaika 3 Eskola 1334 Kai Nurminen Team TUSKA / JYPS 6.02.35,5 + 2.33.56,4
183 120M Väliaika 3 Eskola 1267 Tero Jutila Härlem 6.06.20,3 + 2.37.41,2
184 120M Väliaika 3 Eskola 1337 Jaakko Ojala VsMTB/MTBCentre.fi 6.06.47,7 + 2.38.08,6
185 120M Väliaika 3 Eskola 1374 Toni Ruokoja Lapua 6.07.25,0 + 2.38.45,9
186 120M Väliaika 3 Eskola 1300 Tomi Lapinlampi SkiBikeTeam 6.08.45,7 + 2.40.06,6
187 120M Väliaika 3 Eskola 1456 Simo Järvisalo Pirkkala 6.09.01,9 + 2.40.22,8
188 120M Väliaika 3 Eskola 1433 Topi Vihervaara Kausala 6.16.27,4 + 2.47.48,3
189 120M Väliaika 3 Eskola 1461 Rauli Saarinen Orimattilan Toive 6.19.54,6 + 2.51.15,5
190 120M Väliaika 3 Eskola 1458 Tomi Lehti - 6.21.36,4 + 2.52.57,3
191 120M Väliaika 3 Eskola 1390 Juha Seppälä Vihti Triathlon 6.21.36,6 + 2.52.57,5
192 120M Väliaika 3 Eskola 1429 Antti Varjoranta Kuopio 6.21.45,7 + 2.53.06,6
193 120M Väliaika 3 Eskola 1459 Jouko Liinamaa Nilsiä 6.23.57,4 + 2.55.18,3
194 120M Väliaika 3 Eskola 1304 Janne Lemmetty k.nummen sitkuttajat 6.26.07,3 + 2.57.28,2
195 120M Väliaika 3 Eskola 1432 Sami Vihavainen Team Liquid 6.26.23,4 + 2.57.44,3
196 120M Väliaika 3 Eskola 1418 Mikko Torikka Etelä-Helsingin Pulkka 6.26.33,1 + 2.57.54,0
197 120M Väliaika 3 Eskola 1349 Timo Perkola Etelä-Helsingin Pulkka 6.32.29,8 + 3.03.50,7
198 120M Väliaika 3 Eskola 1322 Pasi Mäenpää Team Garmin MTB Finland 6.38.02,1 + 3.09.23,0
199 120M Väliaika 3 Eskola 1223 Juha Autio Kaupin Kanuunat 6.38.21,0 + 3.09.41,9
200 120M Väliaika 3 Eskola 1249 Jussi "koira" Hiljanen DNF110 6.47.48,7 + 3.19.09,6
201 120M Väliaika 3 Eskola 1352 Risto Pihlanen Tampere 6.48.31,9 + 3.19.52,8
202 120M Väliaika 3 Eskola 1270 Kare Kaasalainen Alstom Grid Oy 6.57.56,1 + 3.29.17,0
1 120N Väliaika 1 Eskola 1205 Piia Nieminen Wasa Vélocity 1.07.40,3
2 120N Väliaika 1 Eskola 1202 Taija Jäppinen Hyvinkään Pyöräilijät 1.13.20,6 + 5.40,3
3 120N Väliaika 1 Eskola 1211 Laura Salminen Kaupin Kanuunat 1.19.36,9 + 11.56,6
4 120N Väliaika 1 Eskola 1204 Tuula Kurkipää Helsinki 1.24.33,0 + 16.52,7
5 120N Väliaika 1 Eskola 1201 Elma Hyöky Cycling El Burro 1.25.14,6 + 17.34,3
6 120N Väliaika 1 Eskola 1209 Sanna-Maria Pohjanpaju joensuu 1.27.07,8 + 19.27,5
7 120N Väliaika 1 Eskola 1210 Johanna Alppi Santasport 1.29.22,8 + 21.42,5
8 120N Väliaika 1 Eskola 1206 Anna Ojala VsMtb/MtbCentre.fi 1.29.27,7 + 21.47,4
9 120N Väliaika 1 Eskola 1207 Marjaana Töyli Vapaahiihtoklubi 1.29.56,1 + 22.15,8
10 120N Väliaika 1 Eskola 1203 Kaisa Kekki Tampere 1.32.59,6 + 25.19,3
11 120N Väliaika 1 Eskola 1212 Miia Vatka Rovaniemen Melojat 1.33.08,4 + 25.28,1
1 120N Väliaika 2 Tahko 1205 Piia Nieminen Wasa Vélocity 3.13.13,5
2 120N Väliaika 2 Tahko 1202 Taija Jäppinen Hyvinkään Pyöräilijät 3.31.19,8 + 18.06,3
3 120N Väliaika 2 Tahko 1211 Laura Salminen Kaupin Kanuunat 3.47.51,6 + 34.38,1
4 120N Väliaika 2 Tahko 1204 Tuula Kurkipää Helsinki 3.56.37,2 + 43.23,7
5 120N Väliaika 2 Tahko 1209 Sanna-Maria Pohjanpaju joensuu 4.05.40,4 + 52.26,9
6 120N Väliaika 2 Tahko 1210 Johanna Alppi Santasport 4.10.29,4 + 57.15,9
7 120N Väliaika 2 Tahko 1206 Anna Ojala VsMtb/MtbCentre.fi 4.19.32,9 + 1.06.19,4
8 120N Väliaika 2 Tahko 1207 Marjaana Töyli Vapaahiihtoklubi 4.23.54,5 + 1.10.41,0
9 120N Väliaika 2 Tahko 1201 Elma Hyöky Cycling El Burro 4.32.21,9 + 1.19.08,4
10 120N Väliaika 2 Tahko 1212 Miia Vatka Rovaniemen Melojat 4.44.38,9 + 1.31.25,4
11 120N Väliaika 2 Tahko 1203 Kaisa Kekki Tampere 4.45.35,9 + 1.32.22,4
1 120N Väliaika 3 Eskola 1205 Piia Nieminen Wasa Vélocity 4.28.20,3
2 120N Väliaika 3 Eskola 1202 Taija Jäppinen Hyvinkään Pyöräilijät 4.52.44,8 + 24.24,5
3 120N Väliaika 3 Eskola 1211 Laura Salminen Kaupin Kanuunat 5.20.47,7 + 52.27,4
4 120N Väliaika 3 Eskola 1204 Tuula Kurkipää Helsinki 5.28.22,9 + 1.00.02,6
5 120N Väliaika 3 Eskola 1209 Sanna-Maria Pohjanpaju joensuu 5.37.54,2 + 1.09.33,9
6 120N Väliaika 3 Eskola 1210 Johanna Alppi Santasport 5.49.42,0 + 1.21.21,7
7 120N Väliaika 3 Eskola 1206 Anna Ojala VsMtb/MtbCentre.fi 6.07.27,1 + 1.39.06,8
8 120N Väliaika 3 Eskola 1201 Elma Hyöky Cycling El Burro 6.23.57,2 + 1.55.36,9
9 120N Väliaika 3 Eskola 1207 Marjaana Töyli Vapaahiihtoklubi 6.27.52,6 + 1.59.32,3
10 120N Väliaika 3 Eskola 1212 Miia Vatka Rovaniemen Melojat 6.39.43,8 + 2.11.23,5
11 120N Väliaika 3 Eskola 1203 Kaisa Kekki Tampere 6.48.44,2 + 2.20.23,9
1 240 km 2442 Simo Sohkanen Team Skins / HyPy 12.39.17,8
2 240 km 2434 Iiro Sairanen Imatran Urheilijat 13.26.26,3 + 47.08,5
3 240 km 2424 Mikko Petäjämäki Kaupin kanuunat 13.33.28,5 + 54.10,7
4 240 km 2438 Tiimo Tõnisson Porter Racing 13.35.36,7 + 56.18,9
5 240 km 2435 Marko Saukko Trio Gerberus 14.36.43,5 + 1.57.25,7
6 240 km 2426 Pasi Pohjasvuo Espoo 14.43.15,0 + 2.03.57,2
7 240 km 2429 Jukka Rajala Kaupin Kanuunat 14.51.39,4 + 2.12.21,6
8 240 km 2430 Heikki Repola Qicraft 15.03.44,7 + 2.24.26,9
9 240 km 2413 Jukka Kivirinta Pyörärinki 15.04.41,7 + 2.25.23,9
10 240 km 2436 Antti Suvanto Imatran Urheilijat 15.38.24,4 + 2.59.06,6
11 240 km 2428 Matti Purojärvi JYPS 15.50.01,4 + 3.10.43,6
12 240 km 2412 Jere Keskiaho Korson Kaiku 16.21.14,5 + 3.41.56,7
13 240 km 2414 Esa Kortetjärvi Korson Kaiku 16.21.25,3 + 3.42.07,5
14 240 km 2421 Antti Muurinen Helsinki 16.23.44,9 + 3.44.27,1
15 240 km 2408 Janne Juntunen Malaysian Tigers 16.38.36,7 + 3.59.18,9
16 240 km 2433 Jukka Räbinä Raivoisat Revittäjät 16.39.45,9 + 4.00.28,1
17 240 km 2411 Harri Kekola SPP-56 16.53.24,4 + 4.14.06,6
18 240 km 2431 Arto Rikalainen JumiKlossi 17.11.39,9 + 4.32.22,1
19 240 km 2423 Tero Pelkonen JumiKlossi / JYPS 17.25.08,5 + 4.45.50,7
20 240 km 2440 Antti Sintonen Helsinki 17.46.19,0 + 5.07.01,2
21 240 km 2425 Marja-Liisa Pitkänen Kuopys 18.15.37,9 + 5.36.20,1
22 240 km 2439 Marko Mutanen Cycling El Burro 19.16.21,2 + 6.37.03,4
22 240 km 2427 Juha Pulkki TePy 19.16.21,2 + 6.37.03,4
24 240 km 2417 Toni Lund 907 / Team Lund / MTB-Turku 19.38.11,9 + 6.58.54,1
9999 240 km 2403 Kare Eskola Korson Kaiku / Hi5Bikes.fi DNF
9999 240 km 2410 Jussi Karjalainen Paksukumi Team DNF
9999 240 km 2405 Jarkko Holopainen MTB-Turku DNF
9999 240 km 2407 Jouni Huovinen KuoPys DNF
9999 240 km 2404 Arsi Heinäaho JYPS DNF
9999 240 km 2432 Hannu Räbinä JYPS DNF
9999 240 km 2409 Jarmo Järvinen Parainen DNF
9999 240 km 2422 Peter Nylund MTB-Turku DNF
9999 240 km 2415 Heikki Koskinen Kuopion ilmaisajelijat DNF
9999 240 km 2402 Hannu Anttila Wasa Vélocity DNF
1 240 Väliaika 1 Eskola 2442 Simo Sohkanen Team Skins / HyPy 1.01.59,3
2 240 Väliaika 1 Eskola 2438 Tiimo Tõnisson Porter Racing 1.03.29,3 + 1.30,0
3 240 Väliaika 1 Eskola 2403 Kare Eskola Korson Kaiku / Hi5Bikes.fi 1.03.29,9 + 1.30,6
4 240 Väliaika 1 Eskola 2434 Iiro Sairanen Imatran Urheilijat 1.03.31,1 + 1.31,8
5 240 Väliaika 1 Eskola 2424 Mikko Petäjämäki Kaupin kanuunat 1.03.31,8 + 1.32,5
6 240 Väliaika 1 Eskola 2402 Hannu Anttila Wasa Vélocity 1.04.47,9 + 2.48,6
7 240 Väliaika 1 Eskola 2435 Marko Saukko Trio Gerberus 1.05.54,6 + 3.55,3
8 240 Väliaika 1 Eskola 2408 Janne Juntunen Malaysian Tigers 1.07.44,6 + 5.45,3
9 240 Väliaika 1 Eskola 2426 Pasi Pohjasvuo Espoo 1.08.37,9 + 6.38,6
10 240 Väliaika 1 Eskola 2411 Harri Kekola SPP-56 1.12.02,3 + 10.03,0
11 240 Väliaika 1 Eskola 2430 Heikki Repola Qicraft 1.12.03,2 + 10.03,9
12 240 Väliaika 1 Eskola 2412 Jere Keskiaho Korson Kaiku 1.12.08,2 + 10.08,9
13 240 Väliaika 1 Eskola 2428 Matti Purojärvi JYPS 1.12.08,8 + 10.09,5
14 240 Väliaika 1 Eskola 2413 Jukka Kivirinta Pyörärinki 1.12.09,6 + 10.10,3
15 240 Väliaika 1 Eskola 2421 Antti Muurinen Helsinki 1.12.13,6 + 10.14,3
16 240 Väliaika 1 Eskola 2429 Jukka Rajala Kaupin Kanuunat 1.12.13,9 + 10.14,6
17 240 Väliaika 1 Eskola 2436 Antti Suvanto Imatran Urheilijat 1.12.15,8 + 10.16,5
18 240 Väliaika 1 Eskola 2417 Toni Lund 907 / Team Lund / MTB-Turku 1.17.45,3 + 15.46,0
19 240 Väliaika 1 Eskola 2427 Juha Pulkki TePy 1.17.47,0 + 15.47,7
20 240 Väliaika 1 Eskola 2414 Esa Kortetjärvi Korson Kaiku 1.17.55,9 + 15.56,6
21 240 Väliaika 1 Eskola 2404 Arsi Heinäaho JYPS 1.19.07,5 + 17.08,2
22 240 Väliaika 1 Eskola 2407 Jouni Huovinen KuoPys 1.19.38,5 + 17.39,2
23 240 Väliaika 1 Eskola 2410 Jussi Karjalainen Paksukumi Team 1.20.03,0 + 18.03,7
24 240 Väliaika 1 Eskola 2425 Marja-Liisa Pitkänen Kuopys 1.20.23,3 + 18.24,0
25 240 Väliaika 1 Eskola 2432 Hannu Räbinä JYPS 1.21.24,0 + 19.24,7
26 240 Väliaika 1 Eskola 2422 Peter Nylund MTB-Turku 1.21.25,7 + 19.26,4
27 240 Väliaika 1 Eskola 2423 Tero Pelkonen JumiKlossi / JYPS 1.21.28,8 + 19.29,5
28 240 Väliaika 1 Eskola 2433 Jukka Räbinä Raivoisat Revittäjät 1.21.30,9 + 19.31,6
29 240 Väliaika 1 Eskola 2431 Arto Rikalainen JumiKlossi 1.21.38,6 + 19.39,3
30 240 Väliaika 1 Eskola 2440 Antti Sintonen Helsinki 1.22.32,7 + 20.33,4
31 240 Väliaika 1 Eskola 2405 Jarkko Holopainen MTB-Turku 1.23.14,5 + 21.15,2
32 240 Väliaika 1 Eskola 2415 Heikki Koskinen Kuopion ilmaisajelijat 1.25.12,7 + 23.13,4
33 240 Väliaika 1 Eskola 2439 Marko Mutanen Cycling El Burro 1.26.39,9 + 24.40,6
34 240 Väliaika 1 Eskola 2409 Jarmo Järvinen Parainen 1.30.44,3 + 28.45,0
1 240 Väliaika 2 Tahko 2442 Simo Sohkanen Team Skins / HyPy 2.59.14,0
2 240 Väliaika 2 Tahko 2434 Iiro Sairanen Imatran Urheilijat 3.01.32,3 + 2.18,3
3 240 Väliaika 2 Tahko 2438 Tiimo Tõnisson Porter Racing 3.02.33,0 + 3.19,0
4 240 Väliaika 2 Tahko 2403 Kare Eskola Korson Kaiku / Hi5Bikes.fi 3.02.36,8 + 3.22,8
5 240 Väliaika 2 Tahko 2424 Mikko Petäjämäki Kaupin kanuunat 3.04.07,3 + 4.53,3
6 240 Väliaika 2 Tahko 2402 Hannu Anttila Wasa Vélocity 3.11.33,0 + 12.19,0
7 240 Väliaika 2 Tahko 2435 Marko Saukko Trio Gerberus 3.14.20,3 + 15.06,3
8 240 Väliaika 2 Tahko 2408 Janne Juntunen Malaysian Tigers 3.14.21,1 + 15.07,1
9 240 Väliaika 2 Tahko 2430 Heikki Repola Qicraft 3.19.38,5 + 20.24,5
10 240 Väliaika 2 Tahko 2426 Pasi Pohjasvuo Espoo 3.19.40,4 + 20.26,4
11 240 Väliaika 2 Tahko 2429 Jukka Rajala Kaupin Kanuunat 3.23.21,4 + 24.07,4
12 240 Väliaika 2 Tahko 2428 Matti Purojärvi JYPS 3.25.17,9 + 26.03,9
13 240 Väliaika 2 Tahko 2413 Jukka Kivirinta Pyörärinki 3.28.29,5 + 29.15,5
14 240 Väliaika 2 Tahko 2411 Harri Kekola SPP-56 3.29.41,4 + 30.27,4
15 240 Väliaika 2 Tahko 2436 Antti Suvanto Imatran Urheilijat 3.29.42,3 + 30.28,3
16 240 Väliaika 2 Tahko 2421 Antti Muurinen Helsinki 3.30.38,2 + 31.24,2
17 240 Väliaika 2 Tahko 2412 Jere Keskiaho Korson Kaiku 3.39.05,8 + 39.51,8
18 240 Väliaika 2 Tahko 2433 Jukka Räbinä Raivoisat Revittäjät 3.42.54,7 + 43.40,7
19 240 Väliaika 2 Tahko 2414 Esa Kortetjärvi Korson Kaiku 3.47.49,7 + 48.35,7
20 240 Väliaika 2 Tahko 2404 Arsi Heinäaho JYPS 3.47.56,2 + 48.42,2
21 240 Väliaika 2 Tahko 2417 Toni Lund 907 / Team Lund / MTB-Turku 3.51.49,5 + 52.35,5
22 240 Väliaika 2 Tahko 2427 Juha Pulkki TePy 3.54.32,6 + 55.18,6
23 240 Väliaika 2 Tahko 2425 Marja-Liisa Pitkänen Kuopys 3.54.58,3 + 55.44,3
24 240 Väliaika 2 Tahko 2440 Antti Sintonen Helsinki 3.56.09,2 + 56.55,2
25 240 Väliaika 2 Tahko 2407 Jouni Huovinen KuoPys 3.57.04,7 + 57.50,7
26 240 Väliaika 2 Tahko 2423 Tero Pelkonen JumiKlossi / JYPS 3.59.09,4 + 59.55,4
27 240 Väliaika 2 Tahko 2431 Arto Rikalainen JumiKlossi 3.59.10,0 + 59.56,0
28 240 Väliaika 2 Tahko 2410 Jussi Karjalainen Paksukumi Team 4.01.15,8 + 1.02.01,8
29 240 Väliaika 2 Tahko 2432 Hannu Räbinä JYPS 4.01.41,6 + 1.02.27,6
30 240 Väliaika 2 Tahko 2422 Peter Nylund MTB-Turku 4.11.42,3 + 1.12.28,3
31 240 Väliaika 2 Tahko 2405 Jarkko Holopainen MTB-Turku 4.12.53,6 + 1.13.39,6
32 240 Väliaika 2 Tahko 2439 Marko Mutanen Cycling El Burro 4.14.43,2 + 1.15.29,2
33 240 Väliaika 2 Tahko 2415 Heikki Koskinen Kuopion ilmaisajelijat 4.19.12,5 + 1.19.58,5
34 240 Väliaika 2 Tahko 2409 Jarmo Järvinen Parainen 4.24.18,2 + 1.25.04,2
1 240 Väliaika 3 Eskola 2442 Simo Sohkanen Team Skins / HyPy 4.08.32,7
2 240 Väliaika 3 Eskola 2434 Iiro Sairanen Imatran Urheilijat 4.09.42,6 + 1.09,9
3 240 Väliaika 3 Eskola 2438 Tiimo Tõnisson Porter Racing 4.14.17,4 + 5.44,7
4 240 Väliaika 3 Eskola 2424 Mikko Petäjämäki Kaupin kanuunat 4.19.02,2 + 10.29,5
5 240 Väliaika 3 Eskola 2402 Hannu Anttila Wasa Vélocity 4.26.23,5 + 17.50,8
6 240 Väliaika 3 Eskola 2408 Janne Juntunen Malaysian Tigers 4.31.08,7 + 22.36,0
7 240 Väliaika 3 Eskola 2435 Marko Saukko Trio Gerberus 4.31.16,4 + 22.43,7
8 240 Väliaika 3 Eskola 2426 Pasi Pohjasvuo Espoo 4.33.41,3 + 25.08,6
9 240 Väliaika 3 Eskola 2430 Heikki Repola Qicraft 4.37.37,9 + 29.05,2
10 240 Väliaika 3 Eskola 2429 Jukka Rajala Kaupin Kanuunat 4.43.06,2 + 34.33,5
11 240 Väliaika 3 Eskola 2413 Jukka Kivirinta Pyörärinki 4.50.08,5 + 41.35,8
12 240 Väliaika 3 Eskola 2436 Antti Suvanto Imatran Urheilijat 4.50.09,7 + 41.37,0
13 240 Väliaika 3 Eskola 2428 Matti Purojärvi JYPS 4.57.09,1 + 48.36,4
14 240 Väliaika 3 Eskola 2421 Antti Muurinen Helsinki 4.59.49,6 + 51.16,9
15 240 Väliaika 3 Eskola 2411 Harri Kekola SPP-56 5.00.52,3 + 52.19,6
16 240 Väliaika 3 Eskola 2412 Jere Keskiaho Korson Kaiku 5.10.44,7 + 1.02.12,0
17 240 Väliaika 3 Eskola 2433 Jukka Räbinä Raivoisat Revittäjät 5.13.30,6 + 1.04.57,9
18 240 Väliaika 3 Eskola 2414 Esa Kortetjärvi Korson Kaiku 5.16.04,1 + 1.07.31,4
19 240 Väliaika 3 Eskola 2404 Arsi Heinäaho JYPS 5.18.03,6 + 1.09.30,9
20 240 Väliaika 3 Eskola 2440 Antti Sintonen Helsinki 5.28.34,1 + 1.20.01,4
21 240 Väliaika 3 Eskola 2425 Marja-Liisa Pitkänen Kuopys 5.28.59,9 + 1.20.27,2
22 240 Väliaika 3 Eskola 2407 Jouni Huovinen KuoPys 5.29.14,7 + 1.20.42,0
23 240 Väliaika 3 Eskola 2427 Juha Pulkki TePy 5.29.44,4 + 1.21.11,7
24 240 Väliaika 3 Eskola 2417 Toni Lund 907 / Team Lund / MTB-Turku 5.33.45,0 + 1.25.12,3
25 240 Väliaika 3 Eskola 2423 Tero Pelkonen JumiKlossi / JYPS 5.36.18,7 + 1.27.46,0
26 240 Väliaika 3 Eskola 2431 Arto Rikalainen JumiKlossi 5.36.19,4 + 1.27.46,7
27 240 Väliaika 3 Eskola 2439 Marko Mutanen Cycling El Burro 5.37.03,6 + 1.28.30,9
28 240 Väliaika 3 Eskola 2432 Hannu Räbinä JYPS 5.42.02,0 + 1.33.29,3
29 240 Väliaika 3 Eskola 2405 Jarkko Holopainen MTB-Turku 5.57.29,2 + 1.48.56,5
30 240 Väliaika 3 Eskola 2422 Peter Nylund MTB-Turku 6.14.03,0 + 2.05.30,3
31 240 Väliaika 3 Eskola 2409 Jarmo Järvinen Parainen 6.16.52,6 + 2.08.19,9
1 240 Väliaika 4 Tahko 2442 Simo Sohkanen Team Skins / HyPy 6.06.47,8
2 240 Väliaika 4 Tahko 2434 Iiro Sairanen Imatran Urheilijat 6.10.30,3 + 3.42,5
3 240 Väliaika 4 Tahko 2438 Tiimo Tõnisson Porter Racing 6.20.33,8 + 13.46,0
4 240 Väliaika 4 Tahko 2424 Mikko Petäjämäki Kaupin kanuunat 6.27.46,4 + 20.58,6
5 240 Väliaika 4 Tahko 2426 Pasi Pohjasvuo Espoo 6.46.22,0 + 39.34,2
6 240 Väliaika 4 Tahko 2435 Marko Saukko Trio Gerberus 6.48.23,9 + 41.36,1
7 240 Väliaika 4 Tahko 2430 Heikki Repola Qicraft 6.59.00,5 + 52.12,7
8 240 Väliaika 4 Tahko 2408 Janne Juntunen Malaysian Tigers 7.03.22,5 + 56.34,7
9 240 Väliaika 4 Tahko 2429 Jukka Rajala Kaupin Kanuunat 7.03.27,0 + 56.39,2
10 240 Väliaika 4 Tahko 2413 Jukka Kivirinta Pyörärinki 7.10.34,5 + 1.03.46,7
11 240 Väliaika 4 Tahko 2436 Antti Suvanto Imatran Urheilijat 7.16.21,5 + 1.09.33,7
12 240 Väliaika 4 Tahko 2428 Matti Purojärvi JYPS 7.19.24,7 + 1.12.36,9
13 240 Väliaika 4 Tahko 2421 Antti Muurinen Helsinki 7.31.32,1 + 1.24.44,3
14 240 Väliaika 4 Tahko 2411 Harri Kekola SPP-56 7.43.39,7 + 1.36.51,9
15 240 Väliaika 4 Tahko 2412 Jere Keskiaho Korson Kaiku 7.48.10,4 + 1.41.22,6
16 240 Väliaika 4 Tahko 2433 Jukka Räbinä Raivoisat Revittäjät 7.48.11,4 + 1.41.23,6
17 240 Väliaika 4 Tahko 2414 Esa Kortetjärvi Korson Kaiku 7.55.31,9 + 1.48.44,1
18 240 Väliaika 4 Tahko 2440 Antti Sintonen Helsinki 8.22.11,4 + 2.15.23,6
19 240 Väliaika 4 Tahko 2425 Marja-Liisa Pitkänen Kuopys 8.23.39,2 + 2.16.51,4
20 240 Väliaika 4 Tahko 2431 Arto Rikalainen JumiKlossi 8.26.09,6 + 2.19.21,8
21 240 Väliaika 4 Tahko 2423 Tero Pelkonen JumiKlossi / JYPS 8.26.10,2 + 2.19.22,4
22 240 Väliaika 4 Tahko 2439 Marko Mutanen Cycling El Burro 8.27.54,6 + 2.21.06,8
23 240 Väliaika 4 Tahko 2417 Toni Lund 907 / Team Lund / MTB-Turku 8.30.07,3 + 2.23.19,5
24 240 Väliaika 4 Tahko 2427 Juha Pulkki TePy 8.30.38,1 + 2.23.50,3
25 240 Väliaika 4 Tahko 2407 Jouni Huovinen KuoPys 8.42.54,6 + 2.36.06,8
26 240 Väliaika 4 Tahko 2432 Hannu Räbinä JYPS 8.45.21,0 + 2.38.33,2
27 240 Väliaika 4 Tahko 2405 Jarkko Holopainen MTB-Turku 9.17.31,3 + 3.10.43,5
28 240 Väliaika 4 Tahko 2409 Jarmo Järvinen Parainen 9.29.36,7 + 3.22.48,9
29 240 Väliaika 4 Tahko 2422 Peter Nylund MTB-Turku 9.43.32,5 + 3.36.44,7
1 240 Väliaika 5 Eskola 2442 Simo Sohkanen Team Skins / HyPy 7.20.27,0
2 240 Väliaika 5 Eskola 2434 Iiro Sairanen Imatran Urheilijat 7.24.25,9 + 3.58,9
3 240 Väliaika 5 Eskola 2438 Tiimo Tõnisson Porter Racing 7.36.49,7 + 16.22,7
4 240 Väliaika 5 Eskola 2424 Mikko Petäjämäki Kaupin kanuunat 7.42.45,3 + 22.18,3
5 240 Väliaika 5 Eskola 2426 Pasi Pohjasvuo Espoo 8.09.25,7 + 48.58,7
6 240 Väliaika 5 Eskola 2435 Marko Saukko Trio Gerberus 8.12.18,2 + 51.51,2
7 240 Väliaika 5 Eskola 2430 Heikki Repola Qicraft 8.24.17,9 + 1.03.50,9
8 240 Väliaika 5 Eskola 2429 Jukka Rajala Kaupin Kanuunat 8.28.19,8 + 1.07.52,8
9 240 Väliaika 5 Eskola 2413 Jukka Kivirinta Pyörärinki 8.34.04,8 + 1.13.37,8
10 240 Väliaika 5 Eskola 2408 Janne Juntunen Malaysian Tigers 8.42.24,0 + 1.21.57,0
11 240 Väliaika 5 Eskola 2436 Antti Suvanto Imatran Urheilijat 8.43.28,3 + 1.23.01,3
12 240 Väliaika 5 Eskola 2428 Matti Purojärvi JYPS 8.48.22,8 + 1.27.55,8
13 240 Väliaika 5 Eskola 2421 Antti Muurinen Helsinki 9.10.03,2 + 1.49.36,2
14 240 Väliaika 5 Eskola 2411 Harri Kekola SPP-56 9.25.41,3 + 2.05.14,3
15 240 Väliaika 5 Eskola 2433 Jukka Räbinä Raivoisat Revittäjät 9.26.27,3 + 2.06.00,3
16 240 Väliaika 5 Eskola 2412 Jere Keskiaho Korson Kaiku 9.32.36,7 + 2.12.09,7
17 240 Väliaika 5 Eskola 2414 Esa Kortetjärvi Korson Kaiku 9.34.32,3 + 2.14.05,3
18 240 Väliaika 5 Eskola 2440 Antti Sintonen Helsinki 9.59.55,5 + 2.39.28,5
19 240 Väliaika 5 Eskola 2431 Arto Rikalainen JumiKlossi 10.04.32,7 + 2.44.05,7
20 240 Väliaika 5 Eskola 2423 Tero Pelkonen JumiKlossi / JYPS 10.04.38,8 + 2.44.11,8
21 240 Väliaika 5 Eskola 2425 Marja-Liisa Pitkänen Kuopys 10.07.10,3 + 2.46.43,3
22 240 Väliaika 5 Eskola 2427 Juha Pulkki TePy 10.16.34,3 + 2.56.07,3
23 240 Väliaika 5 Eskola 2439 Marko Mutanen Cycling El Burro 10.16.34,6 + 2.56.07,6
24 240 Väliaika 5 Eskola 2417 Toni Lund 907 / Team Lund / MTB-Turku 10.20.06,8 + 2.59.39,8
1 240 Väliaika 6 Tahko 2442 Simo Sohkanen Team Skins / HyPy 9.27.46,8
2 240 Väliaika 6 Tahko 2434 Iiro Sairanen Imatran Urheilijat 9.41.09,8 + 13.23,0
3 240 Väliaika 6 Tahko 2424 Mikko Petäjämäki Kaupin kanuunat 9.51.46,8 + 24.00,0
4 240 Väliaika 6 Tahko 2438 Tiimo Tõnisson Porter Racing 9.54.47,1 + 27.00,3
5 240 Väliaika 6 Tahko 2426 Pasi Pohjasvuo Espoo 10.35.18,4 + 1.07.31,6
6 240 Väliaika 6 Tahko 2435 Marko Saukko Trio Gerberus 10.41.22,8 + 1.13.36,0
7 240 Väliaika 6 Tahko 2429 Jukka Rajala Kaupin Kanuunat 10.53.07,3 + 1.25.20,5
8 240 Väliaika 6 Tahko 2430 Heikki Repola Qicraft 10.53.53,9 + 1.26.07,1
9 240 Väliaika 6 Tahko 2413 Jukka Kivirinta Pyörärinki 10.59.27,0 + 1.31.40,2
10 240 Väliaika 6 Tahko 2436 Antti Suvanto Imatran Urheilijat 11.22.40,9 + 1.54.54,1
11 240 Väliaika 6 Tahko 2428 Matti Purojärvi JYPS 11.25.16,5 + 1.57.29,7
12 240 Väliaika 6 Tahko 2408 Janne Juntunen Malaysian Tigers 11.39.28,6 + 2.11.41,8
13 240 Väliaika 6 Tahko 2421 Antti Muurinen Helsinki 11.50.54,1 + 2.23.07,3
14 240 Väliaika 6 Tahko 2433 Jukka Räbinä Raivoisat Revittäjät 12.06.18,2 + 2.38.31,4
15 240 Väliaika 6 Tahko 2414 Esa Kortetjärvi Korson Kaiku 12.07.37,4 + 2.39.50,6
16 240 Väliaika 6 Tahko 2412 Jere Keskiaho Korson Kaiku 12.09.26,2 + 2.41.39,4
17 240 Väliaika 6 Tahko 2411 Harri Kekola SPP-56 12.11.36,2 + 2.43.49,4
18 240 Väliaika 6 Tahko 2440 Antti Sintonen Helsinki 12.45.12,2 + 3.17.25,4
19 240 Väliaika 6 Tahko 2431 Arto Rikalainen JumiKlossi 12.50.05,4 + 3.22.18,6
20 240 Väliaika 6 Tahko 2423 Tero Pelkonen JumiKlossi / JYPS 12.52.29,9 + 3.24.43,1
21 240 Väliaika 6 Tahko 2425 Marja-Liisa Pitkänen Kuopys 13.08.19,5 + 3.40.32,7
22 240 Väliaika 6 Tahko 2427 Juha Pulkki TePy 13.29.39,6 + 4.01.52,8
23 240 Väliaika 6 Tahko 2439 Marko Mutanen Cycling El Burro 13.29.40,3 + 4.01.53,5
24 240 Väliaika 6 Tahko 2417 Toni Lund 907 / Team Lund / MTB-Turku 13.33.28,3 + 4.05.41,5
1 240 Väliaika 7 Eskola 2442 Simo Sohkanen Team Skins / HyPy 10.36.01,4
2 240 Väliaika 7 Eskola 2434 Iiro Sairanen Imatran Urheilijat 11.04.14,0 + 28.12,6
3 240 Väliaika 7 Eskola 2424 Mikko Petäjämäki Kaupin kanuunat 11.10.34,8 + 34.33,4
4 240 Väliaika 7 Eskola 2438 Tiimo Tõnisson Porter Racing 11.16.20,4 + 40.19,0
5 240 Väliaika 7 Eskola 2426 Pasi Pohjasvuo Espoo 12.09.55,7 + 1.33.54,3
6 240 Väliaika 7 Eskola 2435 Marko Saukko Trio Gerberus 12.11.50,6 + 1.35.49,2
7 240 Väliaika 7 Eskola 2429 Jukka Rajala Kaupin Kanuunat 12.19.06,5 + 1.43.05,1
8 240 Väliaika 7 Eskola 2430 Heikki Repola Qicraft 12.23.40,9 + 1.47.39,5
9 240 Väliaika 7 Eskola 2413 Jukka Kivirinta Pyörärinki 12.33.01,1 + 1.56.59,7
10 240 Väliaika 7 Eskola 2436 Antti Suvanto Imatran Urheilijat 12.56.29,4 + 2.20.28,0
11 240 Väliaika 7 Eskola 2428 Matti Purojärvi JYPS 13.02.26,9 + 2.26.25,5
12 240 Väliaika 7 Eskola 2408 Janne Juntunen Malaysian Tigers 13.24.32,6 + 2.48.31,2
13 240 Väliaika 7 Eskola 2421 Antti Muurinen Helsinki 13.36.00,1 + 2.59.58,7
14 240 Väliaika 7 Eskola 2414 Esa Kortetjärvi Korson Kaiku 13.43.29,0 + 3.07.27,6
15 240 Väliaika 7 Eskola 2412 Jere Keskiaho Korson Kaiku 13.43.29,9 + 3.07.28,5
16 240 Väliaika 7 Eskola 2433 Jukka Räbinä Raivoisat Revittäjät 13.48.28,8 + 3.12.27,4
17 240 Väliaika 7 Eskola 2411 Harri Kekola SPP-56 13.52.56,4 + 3.16.55,0
18 240 Väliaika 7 Eskola 2440 Antti Sintonen Helsinki 14.35.49,9 + 3.59.48,5
19 240 Väliaika 7 Eskola 2431 Arto Rikalainen JumiKlossi 14.39.10,7 + 4.03.09,3
20 240 Väliaika 7 Eskola 2423 Tero Pelkonen JumiKlossi / JYPS 14.39.39,4 + 4.03.38,0
21 240 Väliaika 7 Eskola 2425 Marja-Liisa Pitkänen Kuopys 14.56.21,6 + 4.20.20,2
22 240 Väliaika 7 Eskola 2427 Juha Pulkki TePy 15.40.33,7 + 5.04.32,3
23 240 Väliaika 7 Eskola 2439 Marko Mutanen Cycling El Burro 15.40.33,9 + 5.04.32,5
24 240 Väliaika 7 Eskola 2417 Toni Lund 907 / Team Lund / MTB-Turku 15.47.48,1 + 5.11.46,7
1 25 km 2667 Joel Bergman Hypy 1.11.46,6
2 25 km 2623 Jaakko Sillankorva KorsKa 1.18.57,8 + 7.11,2
3 25 km 2668 Robin Bergman Hypy 1.21.36,9 + 9.50,3
4 25 km 2657 Gumenyuk Vitaliy St.Petersburg 1.21.56,0 + 10.09,4
5 25 km 2676 Eetu Kaaro Rantapyörä 1.23.40,7 + 11.54,1
6 25 km 2686 Jarkko Pääkkönen Slimboys 1.24.11,3 + 12.24,7
7 25 km 2508 Elmo Eskelinen Imatran Urheilijat 1.24.22,8 + 12.36,2
8 25 km 2504 Valtteri Ala-Pappila ESPOO 1.24.27,0 + 12.40,4
9 25 km 2723 Iivari Salila JYPS 1.24.48,8 + 13.02,2
10 25 km 2742 Antero Torssonen Ilomantsi 1.27.02,1 + 15.15,5
11 25 km 2515 Harri Helin mountainbikeshop.fi 1.27.22,0 + 15.35,4
12 25 km 2661 Samuli Öhman HyPy 1.27.46,1 + 15.59,5
13 25 km 2690 Arttu Sillanpää HyPy 1.28.07,2 + 16.20,6
14 25 km 2704 Joni Gustafsson GRT 1.28.09,9 + 16.23,3
15 25 km 2592 Mikko Nikulainen vuokatti lpt 3 1.28.46,0 + 16.59,4
16 25 km 2519 Niklas Holmberg Salo 1.30.58,3 + 19.11,7
17 25 km 2663 Matti Kettunen Tampereen Pyörä-Pojat 1.30.59,0 + 19.12,4
18 25 km 2685 Jani Parkkari KORSKA 1.33.12,8 + 21.26,2
19 25 km 2516 Ossi Henriksson Varkaus 1.34.06,4 + 22.19,8
20 25 km 2518 Aleksi Hirvonen Siilinjärven Ponnistus 1.35.23,3 + 23.36,7
21 25 km 2526 Anssi Huopainen Kymi 1.35.38,0 + 23.51,4
22 25 km 2733 Marko Sihvonen Kalske 1.36.40,0 + 24.53,4
23 25 km 2637 Vladimir Tikhomirov Joensuu 1.37.30,4 + 25.43,8
24 25 km 2570 Elias Lyytinen SU-41 1.39.10,7 + 27.24,1
25 25 km 2571 Pekka Lyytinen SU-41 1.39.11,7 + 27.25,1
26 25 km 2509 Ilpo Eskelinen Imatran Urheilijat 1.40.02,2 + 28.15,6
27 25 km 2679 Rasmus Laine Hollolan urheilijat -46 1.40.22,5 + 28.35,9
28 25 km 2540 Linus Jern Esbo 1.40.45,8 + 28.59,2
29 25 km 2513 Toni Hartikainen Team KALLA HT 1.41.15,1 + 29.28,5
30 25 km 2536 Tero Ikäheimo SavoMTB 1.41.47,5 + 30.00,9
31 25 km 2712 Tuukka Koponen Kuopio 1.42.13,3 + 30.26,7
32 25 km 2743 Kati Penttinen Kuohu MTB 1.42.24,6 + 30.38,0
33 25 km 2561 Tuomas Kurunmäki Alavus 1.42.28,9 + 30.42,3
34 25 km 2697 Joonas Uuksulainen Hypy 1.43.29,9 + 31.43,3
35 25 km 2575 Akseli Maja Jyps 1.44.12,8 + 32.26,2
36 25 km 2738 Viljo Kuuluvainen Half Moon Riders 1.44.13,4 + 32.26,8
37 25 km 2548 Aapo Kaipiainen Helsinki 1.45.27,6 + 33.41,0
38 25 km 2626 Riku Smolander Outokumpu 1.46.26,2 + 34.39,6
39 25 km 2541 Tobias Jern Esbo 1.47.11,6 + 35.25,0
40 25 km 2532 Jari Ikonen Team Örthen 1.48.38,9 + 36.52,3
41 25 km 2724 Mikko Salmi Crusty Flaming Bacons 1.48.40,8 + 36.54,2
42 25 km 2598 Igor Pentinen Pietari 1.48.44,4 + 36.57,8
43 25 km 2502 Matias Ahtosalo Korson Kaiku 1.49.40,7 + 37.54,1
44 25 km 2729 Olli-Tapani Hiltunen SavoMTB 1.50.36,7 + 38.50,1
45 25 km 2624 Mikko Sillankorva KorsKa 1.51.22,5 + 39.35,9
46 25 km 2720 Emilia Repo Tampere 1.51.26,5 + 39.39,9
47 25 km 2529 Antti Hämäläinen Korson Kaiku 1.51.35,7 + 39.49,1
48 25 km 2745 Juha Väisänen Kauniit Pojat 1.51.39,5 + 39.52,9
49 25 km 2512 Mika Hartikainen Team KALLA HT 1.51.53,8 + 40.07,2
50 25 km 2527 Miikka Häkkinen LT 1.52.04,7 + 40.18,1
51 25 km 2741 Petra Pettersson Nylund Trek 1.52.04,8 + 40.18,2
52 25 km 2662 Heikki Kettunen Tampereen Pyörä-Pojat 1.52.07,8 + 40.21,2
53 25 km 2651 Valdemar Valo HyPy 1.52.47,7 + 41.01,1
54 25 km 2698 Mikael Uuksulainen Hypy 1.53.18,1 + 41.31,5
55 25 km 2730 Roivainen Vesa Hypy 1.53.18,4 + 41.31,8
56 25 km 2594 Aapo Parviainen Lahti 1.54.11,6 + 42.25,0
57 25 km 2596 Mika Parviainen Lahti 1.54.13,1 + 42.26,5
58 25 km 2591 Markku.t Nieminen Team Örthen 1.54.13,9 + 42.27,3
59 25 km 2552 Jarna Kettunen Porvoo 1.54.20,9 + 42.34,3
60 25 km 2501 Anniina Ahtosalo Korson Kaiku 1.54.59,4 + 43.12,8
61 25 km 2503 Matti Ahtosalo Korson Kaiku 1.55.02,9 + 43.16,3
62 25 km 2674 Elina Jaakkola Autoyhtymä Wagen 1.55.04,7 + 43.18,1
63 25 km 2514 Jari Heikkinen Los Loboksen Pojat Nilsiä 1.55.25,5 + 43.38,9
64 25 km 2731 Ville Taskinen KOTI Rakentajat Oy 1.56.12,6 + 44.26,0
65 25 km 2578 Mira Martiskainen Kulho 1.56.25,9 + 44.39,3
66 25 km 2636 Stanislav Tikhomirov Saint-Petersburg 1.57.21,6 + 45.35,0
67 25 km 2549 Matti Kantanen Kangasala 1.57.44,0 + 45.57,4
68 25 km 2643 Jesse Tuomela blues 1.57.55,4 + 46.08,8
69 25 km 2678 Essi Koski KorsKa 1.58.25,3 + 46.38,7
70 25 km 2579 Tiia Martiskainen Joensuu 1.58.39,5 + 46.52,9
71 25 km 2553 Anna Kilpinen Jyps 1.59.15,0 + 47.28,4
72 25 km 2574 Veikko Länsikunnas HyPy 1.59.57,2 + 48.10,6
73 25 km 2510 Tarja Eskelinen Kangasala 2.00.02,7 + 48.16,1
74 25 km 2603 Petri Puusa Kaupin Kanuunat 2.00.08,4 + 48.21,8
75 25 km 2694 Onni Sirkiä HyPy 2.00.43,6 + 48.57,0
76 25 km 2693 Matti Sirkiä HyPy 2.00.43,8 + 48.57,2
77 25 km 2669 Sergey Fedorov MountBikeSkiTeam gornyak 2.00.44,9 + 48.58,3
78 25 km 2653 Susanne Vatanen Helsinki 2.00.50,3 + 49.03,7
79 25 km 2523 Juha Huhtala HHCMB 2.01.24,3 + 49.37,7
80 25 km 2595 Johanna Parviainen Helsinki 2.01.36,9 + 49.50,3
81 25 km 2638 Tommi Toivanen Kuopion pyöräilyseura 2.01.48,8 + 50.02,2
82 25 km 2684 Pia Paavola Nahkelan Ponnistus 2.02.16,2 + 50.29,6
83 25 km 2732 Andreas Johansson HC Kaivoksela 2.02.17,9 + 50.31,3
84 25 km 2675 Joonas Järvinen Sipoo 2.03.11,8 + 51.25,2
85 25 km 2709 Samu Juutilainen KorsKa 2.03.12,2 + 51.25,6
86 25 km 2602 Markus Pulkkinen 2C Team 2.03.33,3 + 51.46,7
87 25 km 2710 Maiju Kattelus PPP-97 2.03.56,5 + 52.09,9
88 25 km 2587 Gumenyuk Milena St.Petersburg 2.05.54,2 + 54.07,6
89 25 km 2511 Ari Halvari vantaa 2.06.19,8 + 54.33,2
90 25 km 2576 Kasperi Malkki Team Malkki 2.06.24,3 + 54.37,7
91 25 km 2556 Kalle Kokkonen TCC 2.06.26,9 + 54.40,3
92 25 km 2631 Marika Takkinen Vili Racing team 2.06.27,8 + 54.41,2
93 25 km 2581 Emil Mattila PPP-97 2.09.02,8 + 57.16,2
94 25 km 2719 Emmi Rautkylä Helsinki 2.09.11,6 + 57.25,0
95 25 km 2702 Aaro Grönvall Rantapyörä kotka 2.09.15,5 + 57.28,9
96 25 km 2703 Ilmari Grönvall Rantapyörä kotka 2.09.20,9 + 57.34,3
97 25 km 2718 Joni Pussinen JoenLinko 2.09.53,4 + 58.06,8
98 25 km 2617 Leevi Röntynen MTB-Turku 2.11.26,1 + 59.39,5
99 25 km 2521 Jere Hotti Varkaus 2.11.32,9 + 59.46,3
100 25 km 2544 Aleksi Juntunen KUOPIO 2.11.59,4 + 1.00.12,8
101 25 km 2545 Kari Juntunen Kuopio 2.11.59,8 + 1.00.13,2
102 25 km 2705 Juhani Huuhtanen Hypy 2.12.04,6 + 1.00.18,0
103 25 km 2740 Tero Takalo Oulu 2.12.17,6 + 1.00.31,0
104 25 km 2547 Jali Järvinen Espoo 2.12.23,0 + 1.00.36,4
105 25 km 2582 Ida Mattila PPP-97 2.12.56,0 + 1.01.09,4
106 25 km 2607 Niina Repo siu 2.12.56,6 + 1.01.10,0
107 25 km 2707 Pasi Ilmarinen Espoo 2.13.03,6 + 1.01.17,0
108 25 km 2665 Jaakko Arola Wildlife Telemark ry 2.14.37,3 + 1.02.50,7
108 25 km 2726 Terho Virtanen jedu 2.14.37,3 + 1.02.50,7
110 25 km 2728 Emilia Kemppi Felt Jr Team 2.14.42,5 + 1.02.55,9
111 25 km 2656 Tero Virtanen SALO 2.14.49,7 + 1.03.03,1
112 25 km 2658 Eetu Vähäsalo HyPy 2.15.01,0 + 1.03.14,4
113 25 km 2659 Janne Vähäsalo HyPy 2.15.01,6 + 1.03.15,0
114 25 km 2590 Elina Nauha Espoo 2.15.06,9 + 1.03.20,3
115 25 km 2593 Niila Nurminen Tervakoski 2.15.37,3 + 1.03.50,7
116 25 km 2725 Jaakko Utter Tahko-Chalet Oy 2.15.43,1 + 1.03.56,5
117 25 km 2700 Ilja Bondar Nilsiän Nujakka 2.15.48,8 + 1.04.02,2
118 25 km 2559 Pekka Kosonen Imatra 2.16.31,8 + 1.04.45,2
119 25 km 2563 Lassi Laine Kamaki Klubi 2.16.43,3 + 1.04.56,7
120 25 km 2649 Mikko Utriainen Riistavesi 2.17.05,3 + 1.05.18,7
121 25 km 2715 Jari Mathalt TAHKOcom 2.17.48,3 + 1.06.01,7
122 25 km 2619 Leevi Saarela HyPy 2.17.58,8 + 1.06.12,2
123 25 km 4575 Marko Mänty Team Kessi 2.18.44,0 + 1.06.57,4
123 25 km 2747 Antti Keränen Team Kessi 2.18.44,0 + 1.06.57,4
125 25 km 2746 Samu Sarivaara Team Kessi 2.18.44,1 + 1.06.57,5
125 25 km 2748 Jouni Keltanen Team Kessi 2.18.44,1 + 1.06.57,5
127 25 km 2677 Terhi Kettunen Tampereen Pyöräpojat 2.18.50,5 + 1.07.03,9
128 25 km 2611 Otto Riikonen HyPy 2.18.51,9 + 1.07.05,3
129 25 km 2610 Heikki Riikonen HyPy 2.18.52,5 + 1.07.05,9
130 25 km 2722 Pia Rutanen Laukaa 2.18.57,7 + 1.07.11,1
131 25 km 2525 Pyry Huimasalo espoo 2.19.02,6 + 1.07.16,0
132 25 km 2524 Ilkka Huimasalo espoo 2.19.02,9 + 1.07.16,3
133 25 km 2600 Oska Piirainen Joensuun Pyöräilijät 2.20.08,1 + 1.08.21,5
134 25 km 2577 Teemu Manninen Rovaniemi 2.20.16,0 + 1.08.29,4
135 25 km 2744 Marko Leinonen Oulu 2.20.17,1 + 1.08.30,5
136 25 km 2648 Mari Utriainen Riistavesi 2.21.09,1 + 1.09.22,5
137 25 km 2706 Aino Hämäläinen Korson Kaiku 2.21.18,4 + 1.09.31,8
138 25 km 2642 Sakari Toropainen Ojakkala /Kattilavuori MTB 2.23.11,7 + 1.11.25,1
139 25 km 2565 Ville Lehikoinen TVC 2.23.14,7 + 1.11.28,1
140 25 km 2583 Teija Mattinen Helsinki 2.23.38,8 + 1.11.52,2
141 25 km 2695 Elena Smirnova BikeSkiTeam Gornyak 2.24.04,5 + 1.12.17,9
142 25 km 2714 Niklas Lindroos Helsinki 2.25.07,7 + 1.13.21,1
143 25 km 2716 Matti Mathalt TAHKOcom 2.25.17,7 + 1.13.31,1
144 25 km 2672 Emil Ijäs Korson Kaiku 2.25.19,0 + 1.13.32,4
145 25 km 2641 Nuutti Toivonen Korson Kaiku 2.26.14,3 + 1.14.27,7
146 25 km 2711 Kalle Kinnunen TAHKOcom 2.27.17,1 + 1.15.30,5
147 25 km 2546 Anni Juuma Jyps 2.27.25,1 + 1.15.38,5
148 25 km 2599 Miska Piirainen Joensuun Pyöräilijät 2.28.01,3 + 1.16.14,7
149 25 km 2699 Satu Aaltonen Varkaus 2.28.16,4 + 1.16.29,8
150 25 km 2605 Vivian Rantala Hyvinkää 2.29.09,9 + 1.17.23,3
151 25 km 2701 Ilkka Elers Hyvinkää 2.29.10,8 + 1.17.24,2
152 25 km 2520 Jari Honkanen Team Kesselit 2.29.14,6 + 1.17.28,0
153 25 km 2615 Yvonne Rönnbacka Porvoo 2.32.03,1 + 1.20.16,5
154 25 km 2632 Petra Talvitie Kouvola 2.32.25,4 + 1.20.38,8
155 25 km 2531 Otto Härkönen Suomen Timanttiporaus Oy 2.33.35,1 + 1.21.48,5
156 25 km 2666 Juulia Berg Pluscom taloushallinto Oy 2.33.39,9 + 1.21.53,3
157 25 km 2655 Jesper Vesala Kamaki Klubi 2.34.07,4 + 1.22.20,8
158 25 km 2654 Jari Vesala Kamaki Klubi 2.34.07,9 + 1.22.21,3
159 25 km 2539 Nicholas Jana VANTAA 2.36.30,5 + 1.24.43,9
160 25 km 2606 Aksel Rantanen Valkeakoski 2.36.30,7 + 1.24.44,1
161 25 km 2562 Aapeli Laine Valkeakoski 2.36.30,8 + 1.24.44,2
162 25 km 2673 Ida-Sofia Impola Rauma 2.37.50,4 + 1.26.03,8
163 25 km 2580 Suvi Marttinen Wildlife Telemark ry 2.37.54,1 + 1.26.07,5
164 25 km 2680 Jarkko Leivo Korson Kaiku 2.38.56,6 + 1.27.10,0
165 25 km 2727 Karoliina Vuopala Espoo 2.41.13,1 + 1.29.26,5
166 25 km 2739 Tomi Laamanen Wattwil 2.41.28,7 + 1.29.42,1
167 25 km 2566 Tarja Leppänen KUOPIO 2.41.55,8 + 1.30.09,2
168 25 km 2554 Ruut Kinnunen Rovaniemi 2.42.48,4 + 1.31.01,8
168 25 km 2555 Sami Kiviniemi Rovaniemi 2.42.48,4 + 1.31.01,8
170 25 km 2734 Heikki Hännikäinen Säynätsalo 2.47.23,2 + 1.35.36,6
171 25 km 2735 Eelis Hännikäinen Säynätsalo 2.47.23,3 + 1.35.36,7
172 25 km 2696 Kati Toivari imatra 2.48.10,4 + 1.36.23,8
173 25 km 2639 Juha Toivari Imatran urheilijat 2.48.10,5 + 1.36.23,9
174 25 km 2713 Dani Kuosmanen TAHKOcom 2.48.25,8 + 1.36.39,2
175 25 km 2620 Tanja Saarelainen Lieksa 2.48.28,7 + 1.36.42,1
176 25 km 2613 Eveliina Ryynänen LU (Lieksan Urheilijat) 2.48.35,6 + 1.36.49,0
177 25 km 2557 Jukka Kosonen One4MTB KurikkakatuRangers KUO 2.49.37,6 + 1.37.51,0
178 25 km 2721 Kirsi Ritvanen PK-team 2.52.08,3 + 1.40.21,7
178 25 km 2708 Katri Jokikokko Oulu 2.52.08,3 + 1.40.21,7
180 25 km 2633 Erika Tarvainen Laukaa 2.52.14,6 + 1.40.28,0
181 25 km 2537 Martti Ilvonen VANTAA 2.52.42,7 + 1.40.56,1
182 25 km 2584 Markus Michelsson Team Kesselit 2.55.02,0 + 1.43.15,4
183 25 km 2585 Aake Miettinen Oulu 2.58.04,8 + 1.46.18,2
184 25 km 2586 Jari Miettinen Oulu 2.58.05,0 + 1.46.18,4
185 25 km 2533 Joona Ikonen Puavon Pojat 2.58.36,3 + 1.46.49,7
186 25 km 2535 Tommi Ikonen Puavon Pojat 2.58.36,5 + 1.46.49,9
187 25 km 2534 Lassi Ikonen Puavon Pojat 2.58.36,6 + 1.46.50,0
188 25 km 2630 Tita Tajakka-Hotti TRT Varkaus 2.58.53,8 + 1.47.07,2
189 25 km 2567 Marko Lievonen Team Kesselit 2.59.05,1 + 1.47.18,5
190 25 km 2614 Pasi Räsänen Team Kesselit 2.59.05,2 + 1.47.18,6
191 25 km 2542 Salla Jokinen Kirkkonummi 3.00.29,9 + 1.48.43,3
192 25 km 2572 Eeli Länsikunnas HyPy 3.01.13,4 + 1.49.26,8
193 25 km 2573 Veijo Länsikunnas HyPy 3.01.14,6 + 1.49.28,0
194 25 km 2612 Marja-Riitta Rongas Kotka 3.01.55,4 + 1.50.08,8
195 25 km 2652 Tiia Varmavuo Kuopio 3.01.55,6 + 1.50.09,0
196 25 km 2717 Suvi Nivakoski Paksukumi Team 3.02.29,7 + 1.50.43,1
197 25 km 2646 Lari Uimonen Fitventures 3.05.02,5 + 1.53.15,9
198 25 km 2589 Pekka Mäkinen MTB Lohja 3.06.13,9 + 1.54.27,3
199 25 km 2517 Petri Herola Pakilan Ponteva 3.06.27,1 + 1.54.40,5
200 25 km 2645 Anna Uimonen Fitventures 3.09.42,0 + 1.57.55,4
201 25 km 2736 Samu Uski Espoo 3.11.41,4 + 1.59.54,8
202 25 km 2737 Sirpa Kajarinne Espoo 3.11.43,8 + 1.59.57,2
203 25 km 2691 Esko Sillanpää Bunnyhopp 3.13.22,5 + 2.01.35,9
204 25 km 2689 Aapeli Sillanpää Bunnyhopp 3.13.23,6 + 2.01.37,0
204 25 km 2683 Tytti Niemelä Team Nuppu 3.13.23,6 + 2.01.37,0
206 25 km 2681 Kalle Mäki Team Ilveskallio 3.13.23,7 + 2.01.37,1
207 25 km 2664 Rami Aho Team Ilveskallio 3.13.25,3 + 2.01.38,7
208 25 km 2692 Heidi Sillanpää Bunnyhopp 3.13.30,3 + 2.01.43,7
208 25 km 2682 Olli Niemelä Team Nuppu 3.13.30,3 + 2.01.43,7
210 25 km 2622 Lucas Selenius Porvoon Akilles 3.13.39,9 + 2.01.53,3
211 25 km 2621 Anna Saarinen Kamaki Klubi 3.13.55,0 + 2.02.08,4
212 25 km 2604 Olli Ranta Kamaki Klubi 3.13.55,8 + 2.02.09,2
213 25 km 2609 Ronja Richartz Team Kotikallio 3.15.56,8 + 2.04.10,2
214 25 km 2608 Janita Richartz Team Kotikallio 3.15.58,0 + 2.04.11,4
215 25 km 2543 Salla Joutsen Team Tuska 3.18.07,9 + 2.06.21,3
216 25 km 2616 Lauri Röntynen MTB-Turku 3.21.50,1 + 2.10.03,5
217 25 km 2618 Pia Röntynen MTB-Turku 3.21.50,2 + 2.10.03,6
218 25 km 2551 Jarmo Karhu Peugeot Sport 3.22.56,1 + 2.11.09,5
218 25 km 2635 Aki Teiskonen Peugeot Sport 3.22.56,1 + 2.11.09,5
220 25 km 2564 Mikaela Laurila Porvoo 3.23.50,8 + 2.12.04,2
221 25 km 2670 Michael Hardy PwC 3.28.01,8 + 2.16.15,2
221 25 km 2671 Tomi Hiltunen MK Meklarikeskus Oy 3.28.01,8 + 2.16.15,2
223 25 km 2506 Jesse Alajoki TERVO 3.34.07,0 + 2.22.20,4
224 25 km 2505 Arvo Alajoki TERVO 3.34.07,7 + 2.22.21,1
225 25 km 2687 Aare Rönkkö Team Rönkkö 3.36.14,9 + 2.24.28,3
226 25 km 2688 Ville Rönkkö Team Rönkkö 3.36.15,8 + 2.24.29,2
227 25 km 2627 Tatu Suominen Kirkkonummi 3.36.22,7 + 2.24.36,1
228 25 km 2628 Tuuli Suominen Kirkkonummi 3.36.25,9 + 2.24.39,3
229 25 km 2569 Jesse Liikonen Hollola 3.36.40,0 + 2.24.53,4
230 25 km 2568 Antti Liikonen MC Kramppi 3.36.41,9 + 2.24.55,3
9999 25 km 2650 Veeti Vainio HyPy DNF
9999 25 km 242 Mikko Ilonen Kerava DNF
9999 25 km 232 Eija Nieminen Team Örthen DNF
1 25km päivällä 142 Jouko Nuorala Raahe 0.00.00,0
1 25km päivällä 211 Juha Lunttila 1999- ja jatkuu? 0.00.00,0
1 25km päivällä 210 Mikko Kulmala Team Sisu 0.00.00,0
1 25km päivällä 238 Esa Räikkönen RCT 0.00.00,0
1 25km päivällä 140 Eino Haara Pakilan veto 0.00.00,0
1 25km päivällä 144 Andreas Backman KHR 0.00.00,0
1 25km päivällä 241 Jussi Hahtela Tuusula 0.00.00,0
1 25km päivällä 223 Perttu Tuttavainen Korson Kaiku 0.00.00,0
1 25km päivällä 147 Sanna Nuorala Kokkola 0.00.00,0
1 25km päivällä 208 Ella Koivula Korson Kaiku 0.00.00,0
1 25km päivällä 215 Teemu Nieminen Mänttä 0.00.00,0
1 25km päivällä 231 Sari Mantere SPP-56 0.00.00,0
1 25km päivällä 221 Tuukka Tauru Kuopio 0.00.00,0
1 25km päivällä 235 Taru Kovero skimac/tahko 0.00.00,0
1 25km päivällä 151 Tiina Jokela Kuopio 0.00.00,0
1 25km päivällä 233 Yuri Bushmanov Bike ski team Gornyak 0.00.00,0
1 25km päivällä 228 Topias Korhonen KUOPIO 0.00.00,0
1 25km päivällä 202 Tobias Björkgren KHR 0.00.00,0
1 25km päivällä 146 Karoliina Pajala Kuopion Ilmaisajajat 0.00.00,0
1 25km päivällä 214 Konsta Nieminen Mänttä 0.00.00,0
1 25km päivällä 234 Anne Kauppinen Kalakukkospurtti 0.00.00,0
1 25km päivällä 149 Sami Kalliokoski Kuopio 0.00.00,0
1 25km päivällä 236 Venla Leivo Korson Kaiku 0.00.00,0
1 25km päivällä 201 Stefan Bergfors KHR 0.00.00,0
1 25km päivällä 204 Denis Dubinin BikeSki Team 0.00.00,0
1 25km päivällä 217 Henri Saira Rakuunamäki Raiders 0.00.00,0
1 25km päivällä 150 Arttu Palola Lohtaja 0.00.00,0
1 25km päivällä 205 Konstantin Dubinin BikeSkyTeam Gornyk 0.00.00,0
1 25km päivällä 240 Herman Henttu Fiskars MTB 0.00.00,0
1 25km päivällä 239 Mika Savolainen GS/RR inc. 0.00.00,0
1 25km päivällä 226 Pertti Varis KUOPIO 0.00.00,0
1 25km päivällä 148 Hannu Poutiainen Kuopys 0.00.00,0
1 25km päivällä 216 Leonid Primak BikeSkiTeam Gornyak 0.00.00,0
1 25km päivällä 227 Juha Väisäsvaara Helsinki 0.00.00,0
1 25km päivällä 219 Ilkka Taipale Lappeenranta 0.00.00,0
1 25km päivällä 230 Valeriya Krasnova BikeSkiTeam Gornyak 0.00.00,0
1 25km päivällä 237 Jukka Henttu Fiskars MTB 0.00.00,0
1 25km päivällä 209 Mikko Koivula Korson Kaiku 0.00.00,0
1 25km päivällä 218 Anne Sinkkonen Helsinki 0.00.00,0
1 25km päivällä 203 Andrey Dubinin BikeSkyTeam Gornyk 0.00.00,0
1 25km päivällä 229 Dmitriy Krasnov BikeSkiTeam Gornyak 0.00.00,0
1 25km päivällä 222 Marko Tuttavainen Vantaa 0.00.00,0
1 45 km 4655 Teemu Viholainen focus team finland 2.24.17,6
2 45 km 4629 Roope Minkkinen Huhtasuon hiihto 2000 2.27.00,9 + 2.43,3
3 45 km 4647 Antti-Jussi Juntunen Korson Kaiku 2.29.19,3 + 5.01,7
4 45 km 4577 Valentin Nikotin St. Petersburg 2.30.27,4 + 6.09,8
5 45 km 4581 Sami Oinonen LU (Lieksan Urheilijat) 2.33.40,1 + 9.22,5
6 45 km 4554 Antti Lehikoinen TVC 2.39.43,9 + 15.26,3
7 45 km 4529 Janne Kainulainen Iisalmi 2.39.47,7 + 15.30,1
8 45 km 4668 Timo Pennanen Asianajotoimisto KPT Oy 2.50.14,8 + 25.57,2
9 45 km 4617 Antti Alaputto Retkikunta Messilä Racing 2.51.43,2 + 27.25,6
10 45 km 4563 Jukka Malinen Team Trukki-Ukko 2.53.35,6 + 29.18,0
11 45 km 4619 Terho Granberg Filohuurut 2.53.53,6 + 29.36,0
12 45 km 4626 Atte Koski KorsKa 2.55.32,7 + 31.15,1
13 45 km 4583 Jens Peinelt MeLaKo 2.55.53,4 + 31.35,8
14 45 km 4573 Jari Mäkinen Valkeakosken Maastopyöräilijät 2.55.57,3 + 31.39,7
15 45 km 4660 Anne-Mari Brunfeldt IK-32 2.57.56,2 + 33.38,6
16 45 km 4603 Mikko Tammiruusu MTBCF 2.59.33,8 + 35.16,2
17 45 km 4560 Tomi Lukkarinen HC-Kaivoksela 3.00.34,0 + 36.16,4
18 45 km 4622 Timo Ilmoniemi Köngäs Posse 3.01.29,8 + 37.12,2
19 45 km 4661 Kyösti Peltokoski Nopankylä Freeride 3.03.10,5 + 38.52,9
20 45 km 4596 Henri Saira Rakuunamäki Raiders 3.05.17,4 + 40.59,8
21 45 km 4589 Arto Puurunen Spectrum Brands 3.05.42,3 + 41.24,7
22 45 km 4643 Janne Haagmann Eräverkko.fi 3.05.45,9 + 41.28,3
23 45 km 4642 Markus Ahonen vantaa 3.07.10,2 + 42.52,6
24 45 km 4576 Teemu Nieminen Mänttä 3.07.33,6 + 43.16,0
25 45 km 4570 Timo Petteri Miettinen Kuopio 3.07.55,8 + 43.38,2
26 45 km 4546 Pekka Kukkonen KarttU 3.11.23,2 + 47.05,6
27 45 km 4598 Elena Savinova St. Petersburg 3.11.31,7 + 47.14,1
28 45 km 4645 Mikko Hämäläinen Team M&M 3.12.19,5 + 48.01,9
29 45 km 4519 Nina Heiskanen Joroisten Sporttiklubi 3.13.10,4 + 48.52,8
30 45 km 4587 Kristo Prangel AT Sport 3.16.04,3 + 51.46,7
31 45 km 4507 Tuomo Asmundela Jyväskylä 3.16.20,5 + 52.02,9
32 45 km 4599 Sakari Savolainen VMK 3.16.29,2 + 52.11,6
33 45 km 4664 Jose Ayala JYPS / Stafix 3.17.47,9 + 53.30,3
34 45 km 4644 Jarkko Hakulinen Jyväskylä 3.17.48,5 + 53.30,9
35 45 km 4628 Miisa Mantere SPP-56 3.18.35,4 + 54.17,8
36 45 km 4505 Niklas Arkima Team AllMountainPike 3.20.19,4 + 56.01,8
37 45 km 4648 Jussi Laitinen Oulu 3.20.57,7 + 56.40,1
38 45 km 4551 Juho Lahtinen Köngäs Posse 3.21.31,0 + 57.13,4
39 45 km 4650 Hannu Nieminen Eräverkko.fi 3.24.09,4 + 59.51,8
40 45 km 4671 Sami Anttila jyväskylä 3.25.25,5 + 1.01.07,9
41 45 km 4610 Eija Valonen Tuusula 3.25.48,9 + 1.01.31,3
42 45 km 4630 Lasse Nieminen Joensuu 3.29.02,2 + 1.04.44,6
43 45 km 4652 Kaisa Peltonen JYPS 3.29.26,6 + 1.05.09,0
44 45 km 4663 Matias Viren Jyväskylä 3.29.39,3 + 1.05.21,7
45 45 km 4638 Veli-Pekka Västi HikeFive 3.30.12,6 + 1.05.55,0
46 45 km 4567 Miikka Mattila Kesport 3.31.46,8 + 1.07.29,2
47 45 km 4653 Timo Rissanen ABB 3.32.59,9 + 1.08.42,3
48 45 km 4545 Henri Kukkonen Team Tuska 3.33.37,5 + 1.09.19,9
49 45 km 4656 Sari Kostia HyPy 3.35.43,7 + 1.11.26,1
50 45 km 4558 Matias Leppänen Soinin Sisu 3.36.17,5 + 1.11.59,9
51 45 km 4604 Jennika Teiskonen Sellon Pyörä / Jyps 3.36.20,4 + 1.12.02,8
52 45 km 4640 Heidi Ylinenpää Hyvinkää 3.38.47,4 + 1.14.29,8
53 45 km 4621 Teemu Heiskanen Rovaniemi 3.38.51,9 + 1.14.34,3
54 45 km 4620 Sami Harjula Helsinki 3.39.17,8 + 1.15.00,2
55 45 km 4568 Juha Miettinen Helsinki 3.39.45,7 + 1.15.28,1
56 45 km 4666 Markus Ritala Valkeakoski 3.40.08,1 + 1.15.50,5
57 45 km 4552 Merja Laine Valkeakoski 3.40.35,6 + 1.16.18,0
58 45 km 4605 Minna Teiskonen Peugeot Sport / Jyps 3.42.17,2 + 1.17.59,6
59 45 km 4667 Jere Hiedanpää Ranheim 3.43.11,3 + 1.18.53,7
60 45 km 4579 Irma Nukarinen Soinin Sisu 3.44.35,2 + 1.20.17,6
61 45 km 4572 Reijo Myllys Vantaa 3.46.22,4 + 1.22.04,8
62 45 km 4531 Kadri Kangur Jõelähtme Singel 3.46.36,4 + 1.22.18,8
63 45 km 4591 Antti Repo Saarenkylä 3.46.39,8 + 1.22.22,2
64 45 km 4658 Taneli Kinnunen Tawast Cycling Club (TCC) 3.46.55,6 + 1.22.38,0
65 45 km 4585 Joonas Pesonen Team Slow 3.47.18,7 + 1.23.01,1
66 45 km 4627 Jarno Lintala Team HikeFive/ Wärtsilä 3.47.28,9 + 1.23.11,3
67 45 km 4601 Jari Suominen Team Slow 3.47.31,8 + 1.23.14,2
68 45 km 4523 Esa Inkinen Pyöräilevä hullu 3.48.16,7 + 1.23.59,1
69 45 km 4553 Pasi Laitinen Tahko MTB MEDIC 3.49.33,6 + 1.25.16,0
70 45 km 4595 Anita Saaranen-Kauppinen Kuopio 3.53.38,8 + 1.29.21,2
71 45 km 4586 Mikko Pessi Kuopio 3.55.10,7 + 1.30.53,1
72 45 km 4569 Timo Miettinen karttula 3.55.58,6 + 1.31.41,0
73 45 km 4543 Juho Koponen Kuopio 3.56.44,8 + 1.32.27,2
74 45 km 4534 Henri Kellock Team AllMountainPike 3.56.48,8 + 1.32.31,2
75 45 km 4606 Pasi Tuomala Riihimäki 3.56.49,1 + 1.32.31,5
76 45 km 4616 Kimmo Yrjölä Team AllMointainPike 3.56.50,1 + 1.32.32,5
77 45 km 4654 Jussi Sairanen Patalahden Kuutit 3.57.16,3 + 1.32.58,7
78 45 km 4665 Seija Raesola Turku 3.58.04,5 + 1.33.46,9
79 45 km 4624 Seppo Kokko Kainuun Nortti 3.58.21,1 + 1.34.03,5
80 45 km 4557 Kirsi Leppänen Soinin Sisu 4.00.08,4 + 1.35.50,8
81 45 km 4510 Päivi Elovirta Kuopio 4.00.14,4 + 1.35.56,8
82 45 km 4562 Jarmo Makkonen Kuopio 4.00.16,6 + 1.35.59,0
83 45 km 4532 Ossi Karlström Team AllMountainPike 4.00.30,8 + 1.36.13,2
84 45 km 4503 Kaisa Ara Saint-Gobain Weber Oy Ab 4.02.30,7 + 1.38.13,1
85 45 km 4590 Kari Rajala Saint-Gobain Weber Oy Ab 4.02.31,1 + 1.38.13,5
86 45 km 4555 Alina Lehtonen OTC 4.04.52,9 + 1.40.35,3
87 45 km 4520 Jaakko Helminen Kuopio 4.05.41,7 + 1.41.24,1
88 45 km 4625 Tomi Korkeavaara Team HikeFive/ Wärtsilä 4.05.48,6 + 1.41.31,0
89 45 km 4527 Antti Juva SU-37 4.07.07,8 + 1.42.50,2
90 45 km 4635 Marja Tuomi Korson Kaiku 4.07.23,2 + 1.43.05,6
91 45 km 4611 Jukka Vesalainen Pyöräilevä hullu 4.11.10,8 + 1.46.53,2
92 45 km 4662 Tapio Turunen ESPOO 4.14.16,0 + 1.49.58,4
93 45 km 4533 Riku Karvali Karttula 4.15.16,8 + 1.50.59,2
94 45 km 4618 Anders Andersson Tuulis Racing 4.15.26,3 + 1.51.08,7
95 45 km 4632 Petteri Ruotsalainen Syvänniemi 4.15.55,8 + 1.51.38,2
96 45 km 4525 Mikko Jokinen Pyöräilevä hullu 4.16.41,4 + 1.52.23,8
97 45 km 4637 Tuomas Virtala Klovinmäen Jyräys 4.17.09,9 + 1.52.52,3
98 45 km 4542 Hanna Koivula Korson Kaiku 4.19.31,2 + 1.55.13,6
99 45 km 4566 Ari Martikainen Vantaa 4.19.53,4 + 1.55.35,8
100 45 km 4549 Marika Kuvaja XXL Sports & Outdoor 4.20.03,9 + 1.55.46,3
101 45 km 4623 Teemu Jaatinen Espoo 4.21.07,1 + 1.56.49,5
102 45 km 4537 Mirkka Kesti-Helia Korson Kaiku 4.22.31,9 + 1.58.14,3
103 45 km 4522 Sanna Hämäläinen Ahmovaara 4.23.20,7 + 1.59.03,1
104 45 km 4506 Jukka Aromaa Vihti 4.25.21,3 + 2.01.03,7
105 45 km 4607 Santeri Uski Espoo 4.28.38,6 + 2.04.21,0
105 45 km 4608 Seve Uski Espoo 4.28.38,6 + 2.04.21,0
107 45 km 4515 Sirpa Gylling Kaupin Kanuunat 4.29.24,1 + 2.05.06,5
108 45 km 4516 Päivi Halonen Hanko 4.29.46,1 + 2.05.28,5
109 45 km 4513 Tiina Espo Helsinki 4.30.26,6 + 2.06.09,0
110 45 km 4565 Johnny Markko Vaasa 4.32.13,1 + 2.07.55,5
111 45 km 4584 Minna Peltomaa Lohja 4.33.02,1 + 2.08.44,5
112 45 km 4508 Riikka Bark Lohja 4.33.03,0 + 2.08.45,4
113 45 km 4657 Mariann Slotte-Jana VANTAA 4.33.25,5 + 2.09.07,9
114 45 km 4588 Hannu Pusa Tampere 4.35.39,5 + 2.11.21,9
115 45 km 4544 Oskari Korhonen Kinahmi Team 4.36.07,8 + 2.11.50,2
116 45 km 4631 Aki Ristola Retkikunta Messilä Racing ry 4.37.05,2 + 2.12.47,6
117 45 km 4614 Tiina Väliaho Soinin Sisu 4.38.24,7 + 2.14.07,1
118 45 km 4559 Ville Liinamaa Helix Software Oy 4.40.11,3 + 2.15.53,7
119 45 km 4512 Petri Eskola Tahko MTB MEDIC 4.41.08,6 + 2.16.51,0
120 45 km 4613 Ville Väisänen Kesport 4.41.49,2 + 2.17.31,6
121 45 km 4609 Timo Valo HyPy 4.45.46,8 + 2.21.29,2
122 45 km 4633 Kari Tervo JOT Automation 4.48.45,7 + 2.24.28,1
123 45 km 4561 Tuomo Luttinen SK Kanantaluttajat 4.49.21,3 + 2.25.03,7
124 45 km 4669 Piia Huopainen Vantaa 4.52.27,4 + 2.28.09,8
125 45 km 4517 Matti Harmaakivi Vaasa 4.55.23,5 + 2.31.05,9
126 45 km 8395 Timo Lehtonen Helsinki 4.56.46,2 + 2.32.28,6
127 45 km 4550 Sonja Kähkönen Helsinki 5.00.00,8 + 2.35.43,2
128 45 km 4574 Joonas Mäkkylä Jäkälänkolaajat 5.00.22,6 + 2.36.05,0