FIS SCANDINAVIA CUP, Sprint

2006

Sarjat

Sija Sarja Nimi Seura / Maa Aika Ero
1 M Hattestad Ola Vigen NOR A-Final
2 M Oestensen Simen NOR A-Final
3 M Starndvall Mathias FIN A-Final
4 M Verkama Ville FIN A-Final
5 M Iversen Trond NOR A-Final
6 M Lassila Kalle FIN A-Final
7 M Naess Boerre NOR B-Final
8 M Bryntesson Robin SWE B-Final
9 M Kjoelstad Johan NOR B-Final
10 M Myhlback Petter SWE B-Final
11 M Kittilä Kusti FIN B-Final
12 M Oestlien Espen NOR B-Final
13 M Kveen Stig Rune NOR Semi Final
14 M Trondsen Krister NOR Semi Final
15 M Dahl Jon Kristian NOR Quarter Final
16 M Clausen Kent-Ove NOR Quarter Final
17 M Elvestad Glenn NOR Quarter Final
18 M Pyykönen Lauri FIN Quarter Final
19 M Kmmel Peeter EST Quarter Final
20 M Häkämies Antti FIN Quarter Final
21 M Tolvanen Olli-Pekka FIN Quarter Final
22 M Narusk Priit EST Quarter Final
23 M Revin Victor RUS Quarter Final
24 M Rickardsson Daniel SWE Quarter Final
25 M Saarepuu Anti EST Quarter Final
26 M Jylhä Martti FIN Quarter Final
27 M Joutsen Jari FIN Quarter Final
28 M Väänänen Jesse FIN Quarter Final
29 M Jönsson Emil SWE Quarter Final
30 M Pettersen Oeystein NOR Quarter Final
31 M Häkämies Antti FIN 02:47,7 00:11,5
32 M Trondsen Krister NOR 02:47,7 00:11,5
33 M Finstad Arnstein NOR 02:48,0 00:11,8
34 M Täld Tauno EST 02:48,3 00:12,1
35 M Persson Fredrik SWE 02:48,5 00:12,3
36 M Löfström H†kan SWE 02:48,6 00:12,4
37 M Back Juha FIN 02:48,9 00:12,7
38 M Kurttila Keijo FIN 02:49,5 00:13,3
39 M Söderhjelm Tiio SWE 02:50,2 00:14,0
40 M Byström Fredrik SWE 02:50,5 00:14,3
41 M Domeij Andreas SWE 02:50,5 00:14,3
42 M Bilosyuk Miroslav UKR 02:50,7 00:14,5
43 M Einaste Kein EST 02:51,0 00:14,8
44 M Simonlatser Timo EST 02:51,3 00:15,1
45 M Schjellerud Tor Erik NOR 02:51,9 00:15,7
46 M Mononen Janne FIN 02:53,3 00:17,1
47 M Poikela Jari FIN 02:54,2 00:18,0
48 M Kärp Algo EST 02:54,5 00:18,3
49 M Maaninka Marko FIN 02:54,6 00:18,4
50 M Uiboupin Ats EST 02:55,0 00:18,8
51 M Heikkinen Matti FIN 02:55,3 00:19,1
52 M Kalliojärvi Teemu FIN 02:55,9 00:19,7
53 M Kylmälä Matti FIN 02:56,0 00:19,8
54 M Paakkonen Lasse FIN 02:57,3 00:21,1
55 M Lindroos Erik FIN 02:57,3 00:21,1
56 M Lemmetyinen Tero FIN 02:57,6 00:21,4
57 M Meyer Tony FIN 02:57,7 00:21,5
58 M Sellis Siim EST 02:57,8 00:21,6
59 M Mutikainen Mikael FIN 02:58,2 00:22,0
60 M Hovila Hannu FIN 02:58,6 00:22,4
61 M Kurunmäki Veli-Pekka FIN 02:59,2 00:23,0
62 M Maaranen Mikko FIN 02:59,9 00:23,7
63 M Rodokhlebov Valeri FIN 03:00,0 00:23,8
64 M Colliander Niklas FIN 03:00,6 00:24,4
65 M Bäckström Ronald FIN 03:01,3 00:25,1
66 M Karjalainen Antti FIN 03:01,5 00:25,3
67 M Lampinen Antti FIN 03:01,7 00:25,5
68 M Lemmetyinen Mika FIN 03:02,3 00:26,1
69 M Rantajärvi Ville FIN 03:02,5 00:26,3
70 M Pelttari Riku FIN 03:03,0 00:26,8
71 M Kemppainen Mikko FIN 03:03,5 00:27,3
72 M Vallimäe Janek EST 03:03,8 00:27,6
73 M Säkkinen Tuomas FIN 03:04,2 00:28,0
74 M Seppä Esa FIN 03:04,2 00:28,0
75 M Östman Peter FIN 03:04,8 00:28,6
76 M Pollari Jussipekka FIN 03:05,3 00:29,1
77 M Lavonen Tommi FIN 03:05,4 00:29,2
78 M Paaso Hannu FIN 03:06,1 00:29,9
79 M Pekkala Antti FIN 03:06,3 00:30,1
80 M Himma Martti EST 03:06,6 00:30,4
81 M Kalnups Aigars LAT 03:06,8 00:30,6
82 M Sukaruks Janis LAT 03:06,8 00:30,6
83 M Kollo Andres EST 03:07,0 00:30,8
84 M Ounapuu Raido EST 03:07,2 00:31,0
85 M Golovin Victor RUS 03:07,5 00:31,3
86 M Päkk Robert EST 03:07,5 00:31,3
87 M Isola Markus FIN 03:08,1 00:31,9
88 M Holappa Esa FIN 03:08,3 00:32,1
89 M Hämäläinen Sami FIN 03:08,4 00:32,2
90 M Suokko Samuli FIN 03:08,5 00:32,3
91 M Kohtala Mikko FIN 03:09,2 00:33,0
92 M Vilhunen Iiro FIN 03:09,3 00:33,1
93 M Siltakorpi Jouni FIN 03:09,4 00:33,2
94 M Mikluha Keijo FIN 03:09,8 00:33,6
95 M Ikonen Mikko FIN 03:10,1 00:33,9
96 M Pentsinen Anssi FIN 03:10,2 00:34,0
97 M Rinta Mikko FIN 03:10,5 00:34,3
98 M Tzinzov Veselin BUL 03:11,7 00:35,5
99 M Juursalu Timo EST 03:11,9 00:35,7
100 M Piirainen Jussi FIN 03:12,3 00:36,1
101 M Lepistö Ari FIN 03:12,9 00:36,7
102 M Välimäki Markus FIN 03:13,5 00:37,3
103 M Burgov Ivan BUL 03:16,3 00:40,1
104 M Kemers Sandis LAT 03:17,6 00:41,4
105 M Harju Sakari FIN 03:18,9 00:42,7
106 M Tervo Jaakko FIN 03:26,2 00:50,0
107 M Silva Danny PRG 04:02,0 01:25,8
108 M Puustinen Olli FIN 04:17,6 01:41,4
1 M20 Lehtonen Lari FIN A-Final
2 M20 Luusua Ari FIN A-Final
3 M20 Norrg†rd Martin FIN A-Final
4 M20 Rauhansalo Joonas FIN A-Final
5 M20 Suojärvi Harri FIN A-Final
6 M20 Partanen Antti FIN A-Final
7 M20 Jussila Juuso FIN B-Final
8 M20 Seppänen Atte FIN B-Final
9 M20 Seipäjärvi Aki FIN B-Final
10 M20 Romar Tobias FIN B-Final
11 M20 Nevala Matti FIN Semi Final
12 M20 Jelonen Henri FIN Quarter Final
13 M20 Kaarakainen Ville FIN Quarter Final
14 M20 Hamström Jonas FIN Quarter Final
15 M20 Parhiala Tuomas FIN Quarter Final
16 M20 Heikkinen Juho FIN Quarter Final
17 M20 Ekstrand Henrik FIN Quarter Final
18 M20 Heikura Toni FIN Quarter Final
19 M20 Sundqvist Jan-Erik FIN Quarter Final
20 M20 Stenback Janne FIN Quarter Final
21 M20 Aspinen Samuli FIN Quarter Final
22 M20 Myllykoski Tuomas FIN Quarter Final
23 M20 Nieminen Marko FIN Quarter Final
24 M20 Belomazhev Stanimir BLR Quarter Final
25 M20 Sinisalo Miska FIN Quarter Final
26 M20 Takala Ari FIN Quarter Final
27 M20 Halonen Juho FIN Quarter Final
28 M20 Teivaala Eero FIN Quarter Final
29 M20 Eklund Erik FIN Quarter Final
30 M20 Haataja Juuso FIN Quarter Final
31 M20 Ketelä Toni FIN Quarter Final
32 M20 Haahti Antti FIN 02:56,9 00:08,5
33 M20 Mikkonen Juho FIN 02:57,3 00:08,9
34 M20 Pelttari Pasi FIN 02:57,5 00:09,1
35 M20 Hiltunen Juho FIN 02:57,6 00:09,2
36 M20 Petäsnoro Rami FIN 02:58,0 00:09,6
37 M20 Turunen Tero FIN 02:58,4 00:10,0
38 M20 Siponen Tuomas FIN 02:58,9 00:10,5
39 M20 Niskanen Panu FIN 02:59,0 00:10,6
40 M20 Deanov Kaloyan BLR 03:00,0 00:11,6
41 M20 Ypyä Antti FIN 03:00,2 00:11,8
42 M20 Kuusela Mikko FIN 03:00,2 00:11,8
43 M20 Laajalahti Petri FIN 03:00,4 00:12,0
44 M20 Pirhonen Jussi FIN 03:00,7 00:12,3
45 M20 Hollo Joonas FIN 03:00,9 00:12,5
46 M20 Kola Toni FIN 03:02,5 00:14,1
47 M20 Heikkinen Markus FIN 03:02,9 00:14,5
48 M20 Rantasalo Teemu FIN 03:03,4 00:15,0
49 M20 Saarela Jaakko FIN 03:03,6 00:15,2
50 M20 Korhonen Jyri FIN 03:03,6 00:15,2
51 M20 Rasimus Sami FIN 03:04,0 00:15,6
52 M20 Eskelinen Tero FIN 03:05,0 00:16,6
53 M20 Ruuska Mikko FIN 03:05,5 00:17,1
54 M20 Luoma Ossi FIN 03:07,7 00:19,3
55 M20 Mäki Jere FIN 03:07,8 00:19,4
56 M20 Kurkela Mikko FIN 03:08,1 00:19,7
57 M20 Ahtonen Mika FIN 03:11,5 00:23,1
58 M20 Velichkov Lyuben BLR 03:18,1 00:29,7
59 M20 Borgström Toni FIN 03:19,1 00:30,7
1 N Jacobsen Astrid Uhrenh NOR A-Final
2 N Solli Guro Stoem NOR A-Final
3 N Venäläinen Kati FIN A-Final
4 N Bjoernaas Kine Beate NOR A-Final
5 N Nyström Susanne SWE A-Final
6 N Perälä Kirsi FIN A-Final
7 N Välimaa Kirsi RUS B-Final
8 N Loukkola Marjo FIN B-Final
9 N Gjeitnes Kari Vikhagen NOR B-Final
10 N Kiili Ulla FIN B-Final
11 N Sirge Kaili EST B-Final
12 N Pormeister Piret EST B-Final
13 N Matveeva Natalia RUS Quarter Final
14 N Bleckur Sofia SWE Quarter Final
15 N Ingmarsdotter Ida SWE Quarter Final
16 N Korander Marjo FIN Quarter Final
17 N Tarvonen Silja FIN Quarter Final
18 N Rintala Mirva FIN Quarter Final
19 N Rysina Nina RUS Quarter Final
20 N Halle Siri NOR Quarter Final
21 N Ähtävä Ann-Mary FIN Quarter Final
22 N Saarepuu Kertu EST Quarter Final
23 N Rjabov Marit EST Quarter Final
24 N Riihivuori Johanna FIN Quarter Final
25 N Hannonen Marianne FIN Quarter Final
26 N Limby Julia SWE Quarter Final
27 N Soudunsaari Sanna FIN Quarter Final
28 N Suija Silja EST Quarter Final
29 N Shapovalova Evgenia RUS Quarter Final
30 N Mannima Tatjana FIN Quarter Final
31 N Johaug Therese NOR 03:16,6 00:16,4
32 N Lisogor Marina UKR 03:17,0 00:16,8
33 N Ilyna Natalia RUS 03:17,1 00:16,9
34 N Lindberg Nina FIN 03:17,4 00:17,2
35 N Rohtla Laura EST 03:18,1 00:17,9
36 N Tuovila Miia NOR 03:19,1 00:18,9
37 N Monrad-Hansen Marte NOR 03:19,3 00:19,1
38 N Zotova Kristina EST 03:21,5 00:21,3
39 N Malcheva Teodora BUL 03:21,9 00:21,7
40 N Puttonen Lotta FIN 03:22,5 00:22,3
41 N Soudunsaari Emilia FIN 03:23,4 00:23,2
42 N Ylisiurua Terhi FIN 03:23,6 00:23,4
43 N Granqvist Eva FIN 03:24,3 00:24,1
44 N Kolehmainen Katja FIN 03:24,4 00:24,2
45 N Nikupeteri Anna FIN 03:26,0 00:25,8
46 N Kalev Jaanika EST 03:27,5 00:27,3
47 N Hokkanen Heini FIN 03:28,3 00:28,1
48 N Grigorova Antonia BUL 03:30,0 00:29,8
49 N Kottari Heidi FIN 03:33,3 00:33,1
50 N Pollari Terhi FIN 03:33,6 00:33,4
51 N Udumäe Kaisi EST 03:34,2 00:34,0
52 N Oksanen Eeva-Mari FIN 03:34,8 00:34,6
53 N Orava Johanna FIN 03:35,0 00:34,8
54 N Närvä Kati FIN 03:38,3 00:38,1
55 N Mäki-Ontto Annukka FIN 03:40,0 00:39,8
1 N20 Annila Satu FIN A-Final
2 N20 Kyllönen Anne FIN A-Final
3 N20 Taskinen Tiina FIN A-Final
4 N20 Boholm Malin FIN A-Final
5 N20 Heinänen Johanna FIN A-Final
6 N20 Heittola Sanna FIN A-Final
7 N20 Lindfors Heidi FIN B-Final
8 N20 Höylänen Jenni FIN B-Final
9 N20 Markkanen Sanna FIN B-Final
10 N20 Peltola Emma FIN Semi Final
11 N20 Sarianna Repo FIN Semi Final
12 N20 Kriikkula Johanna FIN Semi Final
13 N20 Salminen Mari FIN 03:25,5 00:12,9
14 N20 Sariola Ruut FIN 03:26,2 00:13,6
15 N20 Stenholm Johanna FIN 03:26,2 00:13,6
16 N20 Kelja Jonna FIN 03:26,6 00:14,0
17 N20 Kuoppa-Aho Henna-Riikka FIN 03:26,8 00:14,2
18 N20 Autere Pauliina FIN 03:26,8 00:14,2
19 N20 Säisä Jonna FIN 03:27,0 00:14,4
20 N20 Jomppanen Sivi FIN 03:27,0 00:14,4
21 N20 Mikkonen Anni FIN 03:29,1 00:16,5
22 N20 Huhta Laura FIN 03:30,3 00:17,7
23 N20 Hiidensalo Anna FIN 03:30,4 00:17,8
24 N20 Karppinen Paula FIN 03:30,5 00:17,9
25 N20 Hintala Veera-Maria FIN 03:32,6 00:20,0
26 N20 Ruohonen Hanna FIN 03:35,1 00:22,5
27 N20 Liikanen Marjo FIN 03:36,2 00:23,6
28 N20 Malvalehto Ira-Eerika FIN 03:40,4 00:27,8
29 N20 Mikkonen Jenni FIN 03:40,6 00:28,0
30 N20 Tornberg Ruut FIN 03:55,8 00:43,2