Helsinki City Triathlon 25.8.2012

2012

Sarjat

Ladattavat tiedostot

pos cat # Name Team Time Behind
1 40-49 Sekasarja 1109 Tapani Tapper Korven Urheilijat 0.42.33 +
2 40-49 Sekasarja 1172 Janne Laakso Espoo 0.42.52 + 20
3 40-49 Sekasarja 1173 Mari Laakso Espoo 0.45.22 + 2.49
4 40-49 Sekasarja 1203 Karoliina Tamminen Fysioterapia Karoliina Tamminen 0.45.40 + 3.08
5 40-49 Sekasarja 1209 Baba Lybeck Roadrunners 0.47.59 + 5.26
6 40-49 Sekasarja 1066 Tiina Saloranta 0.49.28 + 6.55
7 40-49 Sekasarja 1036 Markku Ahonen 0.50.04 + 7.32
8 40-49 Sekasarja 1055 Jyrki Laari 0.50.14 + 7.41
9 40-49 Sekasarja 1175 Helen Nevalainen HUS 0.52.53 + 10.20
10 40-49 Sekasarja 1160 Sirpa Ekblom 0.52.53 + 10.20
11 40-49 Sekasarja 1196 Greger Blomster 0.53.15 + 10.42
12 40-49 Sekasarja 1155 Mikko Aalto Kirkkonummi 0.54.30 + 11.57
13 40-49 Sekasarja 1204 Pasi Tamminen Fysioterapia Karoliina Tamminen tmi 0.59.08 + 16.35
14 40-49 Sekasarja 1042 Tapio Eronen Femma IF 1.03.36 + 21.03
15 40-49 Sekasarja 1186 Henrik Rouhesmaa 1.10.18 + 27.45
16 40-49 Sekasarja 1185 Tiina Rouhesmaa 1.10.38 + 28.05
1 50-59 Sekasarja 1125 Martti Kanninen Team Karvonen 0.55.28 +
2 50-59 Sekasarja 1074 Leila Väänänen Femma IF 0.57.27 + 2.00
3 50-59 Sekasarja 1090 Olli Kaunismäki Hiostuksen Kirous 0.58.04 + 2.36
4 50-59 Sekasarja 1082 Harri Havulehto Korven Urheilijat 1.02.39 + 7.12
1 60-69 Sekasarja 1093 Heikki Korkeamäki Hiostuksen kirous 1.41.46 +
1 M 40-49 ei kilpapyörä 1004 Tuomas Iivanainen NAT 0.39.22 +
2 M 40-49 ei kilpapyörä 812 Pasi Arponen DNA 0.40.16 + 54
3 M 40-49 ei kilpapyörä 1019 Dean Pattrick Puoli Kuusi 0.41.36 + 2.14
4 M 40-49 ei kilpapyörä 985 Pekka Turpeinen Finnish Low Speed Racers yr. 0.42.34 + 3.13
5 M 40-49 ei kilpapyörä 1029 Jukka-Pekka Vilmi Helsinki 0.43.05 + 3.44
6 M 40-49 ei kilpapyörä 984 Peter Tietz Nur der HSV 0.43.57 + 4.36
7 M 40-49 ei kilpapyörä 983 Seppo Suntio Espoon kunto 0.44.09 + 4.48
8 M 40-49 ei kilpapyörä 890 Juhana Aunesluoma 0.44.28 + 5.07
9 M 40-49 ei kilpapyörä 964 Kari Holopainen Kolossus team 0.44.41 + 5.20
10 M 40-49 ei kilpapyörä 742 Mika Lehto Norilsk Nickel Harjavalta Oy 0.45.14 + 5.53
11 M 40-49 ei kilpapyörä 986 Mika Vanonen 0.45.30 + 6.08
12 M 40-49 ei kilpapyörä 747 Riku Olkkonen 0.45.51 + 6.29
12 M 40-49 ei kilpapyörä 878 Lassi Ropponen 0.45.51 + 6.29
14 M 40-49 ei kilpapyörä 806 Vesa Turunen Liikuntavirasto 0.46.32 + 7.11
15 M 40-49 ei kilpapyörä 797 samuli mänttäri ravintola Kosmos oy 0.46.52 + 7.30
16 M 40-49 ei kilpapyörä 736 Markku Kettunen Espoo 0.47.35 + 8.14
17 M 40-49 ei kilpapyörä 792 Antton Lounasheimo 0.47.51 + 8.30
18 M 40-49 ei kilpapyörä 829 Petri Kuusela Fantti ry 0.47.58 + 8.37
19 M 40-49 ei kilpapyörä 943 Matti Seppänen Dahlsvik Unga Attleter 0.48.09 + 8.47
20 M 40-49 ei kilpapyörä 960 Micke Bergman Kirkkonummi 0.48.09 + 8.48
21 M 40-49 ei kilpapyörä 802 Rami Salonen Mailco Oy 0.48.57 + 9.36
22 M 40-49 ei kilpapyörä 961 Raoul Blomfelt P&BW 0.49.09 + 9.48
23 M 40-49 ei kilpapyörä 843 Timo Rönnqvist Vantaa 0.49.48 + 10.27
24 M 40-49 ei kilpapyörä 973 Markku Lucenius 0.49.55 + 10.34
25 M 40-49 ei kilpapyörä 873 Jukka Puisto 0.50.09 + 10.48
26 M 40-49 ei kilpapyörä 762 Mats Söderberg HELSINKI 0.50.24 + 11.03
27 M 40-49 ei kilpapyörä 848 Jaakko Simell LoHi 0.50.33 + 11.11
28 M 40-49 ei kilpapyörä 732 Johannes Hietanen 0.50.37 + 11.16
29 M 40-49 ei kilpapyörä 945 Mikko Tavi 0.50.44 + 11.23
30 M 40-49 ei kilpapyörä 746 Markku K. Oikarinen 0.50.45 + 11.24
31 M 40-49 ei kilpapyörä 751 Jukka Lundgren Liikuntavirasto 0.50.45 + 11.24
32 M 40-49 ei kilpapyörä 938 Janne Parantainen 0.50.53 + 11.32
33 M 40-49 ei kilpapyörä 845 Mikko Satomaa AC BeeHill 0.51.33 + 12.12
34 M 40-49 ei kilpapyörä 947 Jukka Törmänen Porvoo 0.51.43 + 12.22
35 M 40-49 ei kilpapyörä 1027 Tuomas TalviOja Space Systems Finland 0.52.15 + 12.54
36 M 40-49 ei kilpapyörä 761 Christopher Steel Helsinki 0.52.19 + 12.57
37 M 40-49 ei kilpapyörä 963 Kari Hellman Heltech 0.52.23 + 13.01
38 M 40-49 ei kilpapyörä 929 Marko Vänskä 0.52.45 + 13.24
39 M 40-49 ei kilpapyörä 884 Marko Taavitsainen Töölön Wesa 0.52.46 + 13.24
40 M 40-49 ei kilpapyörä 882 Jouko Suutari 0.54.24 + 15.03
41 M 40-49 ei kilpapyörä 841 Petri Puhakka 0.55.02 + 15.41
42 M 40-49 ei kilpapyörä 824 Vesa Kangasperko 0.55.13 + 15.52
43 M 40-49 ei kilpapyörä 754 Kari Pulkkinen 0.55.40 + 16.18
44 M 40-49 ei kilpapyörä 838 Pasi Pasivirta 0.55.56 + 16.34
45 M 40-49 ei kilpapyörä 941 Tuomas Savonen 0.56.12 + 16.51
46 M 40-49 ei kilpapyörä 804 Tero Somppi 0.59.17 + 19.56
47 M 40-49 ei kilpapyörä 853 Jyrki Hannula 0.59.56 + 20.35
48 M 40-49 ei kilpapyörä 857 Markus Juvonen 1.00.00 + 20.38
49 M 40-49 ei kilpapyörä 759 Stefan Saxberg 1.00.15 + 20.54
999 M 40-49 ei kilpapyörä 1021 Ari Rantamaa 0.35.56 -+ 3.26
1 M 40-49 ei kilpapyörä 3 Step IT Oy 1312 Lasse Kuisma 3 Step IT Oy 0.48.59 +
2 M 40-49 ei kilpapyörä 3 Step IT Oy 1318 Mika Aaltonen 3 Step IT Oy 0.50.35 + 1.37
1 M 40-49 kilpapyörä 1457 Alex Bodson Kallion lukio 0.36.52 +
2 M 40-49 kilpapyörä 1460 tero hyttinen KKK 0.37.40 + 48
3 M 40-49 kilpapyörä 1485 Heikki Lappalainen Tampereen Triathlon Klubi 0.38.27 + 1.35
4 M 40-49 kilpapyörä 1478 Marko Varalahti Seura yli 100kg 0.40.19 + 3.27
5 M 40-49 kilpapyörä 1469 Rainer Lindqvist Järvenpään Uintiklubi 0.40.21 + 3.29
6 M 40-49 kilpapyörä 1467 Kimmo Lahikainen 0.40.29 + 3.37
7 M 40-49 kilpapyörä 1419 Esa Kokko Lapua 0.41.59 + 5.07
8 M 40-49 kilpapyörä 1422 Tero Kotanen Kotka 0.42.18 + 5.26
9 M 40-49 kilpapyörä 1445 Osmo Walden Helsinki 0.42.18 + 5.26
10 M 40-49 kilpapyörä 1446 Kimmo Valtanen 0.42.34 + 5.42
11 M 40-49 kilpapyörä 1448 Jarkko Myllymäki TuUS Daltons 0.44.21 + 7.29
12 M 40-49 kilpapyörä 1447 Patrick Östermark 0.45.29 + 8.37
13 M 40-49 kilpapyörä 1433 Ari Piironen Rakennus ja Sukellus A.Piironen 0.45.34 + 8.42
14 M 40-49 kilpapyörä 1473 Patrick Pitkänen Werlan kiri 0.46.08 + 9.16
15 M 40-49 kilpapyörä 1440 Juha Tanskanen 0.46.57 + 10.05
16 M 40-49 kilpapyörä 1428 Mika Meller TuUS Daltons 0.46.59 + 10.07
17 M 40-49 kilpapyörä 1482 Hannu Välimäki Hyvien Jätkien Kerho 0.48.13 + 11.21
18 M 40-49 kilpapyörä 1443 Mikko Tuovio Powerade Urheilujuoma 0.48.19 + 11.27
19 M 40-49 kilpapyörä 1427 Antti Markkanen Team Kuusikko 0.48.51 + 11.59
20 M 40-49 kilpapyörä 1416 Atte Dahlman Espoo 0.51.11 + 14.19
21 M 40-49 kilpapyörä 1430 Marco Mäkinen 0.51.19 + 14.27
1 M 40-49 kilpapyörä 3 Step IT Oy 1325 Jarkko Veijalainen 3 Step IT Oy 0.47.02 +
1 M 50-59 ei kilpapyörä 855 Petri Huikuri Tikkurila Thrashers 0.43.55 +
2 M 50-59 ei kilpapyörä 862 Timo Lahdelma Sanomain Kerho 0.44.47 + 52
3 M 50-59 ei kilpapyörä 1007 Jyrki Kiviniitty Helsinki 0.45.46 + 1.51
4 M 50-59 ei kilpapyörä 886 Heikki Tynkkynen Kerava 0.48.17 + 4.23
5 M 50-59 ei kilpapyörä 950 Hannu Kolmonen 0.48.46 + 4.52
6 M 50-59 ei kilpapyörä 866 Carl-Michael Lundell Espoo 0.48.54 + 4.59
7 M 50-59 ei kilpapyörä 740 Risto Laine Helsinki 0.48.58 + 5.04
8 M 50-59 ei kilpapyörä 1006 Juha Jalkanen HVK 0.49.16 + 5.22
9 M 50-59 ei kilpapyörä 940 Jouko Ryynänen 0.49.59 + 6.04
10 M 50-59 ei kilpapyörä 844 Jukka-Pekka Sassi Cooltecin Kollit 0.51.23 + 7.29
11 M 50-59 ei kilpapyörä 786 Matti Kreander 0.51.59 + 8.05
12 M 50-59 ei kilpapyörä 768 Raimo Viitanen LTr 0.52.30 + 8.36
13 M 50-59 ei kilpapyörä 731 Veli-Pekka Heikkinen 0.53.12 + 9.18
14 M 50-59 ei kilpapyörä 921 Pekka Ripatti Energiamarkkinavirasto 0.54.23 + 10.29
15 M 50-59 ei kilpapyörä 739 Juha Känkänen 0.54.34 + 10.40
16 M 50-59 ei kilpapyörä 892 Richard Cohen 0.57.41 + 13.47
17 M 50-59 ei kilpapyörä 871 Jari Näsänen 0.57.51 + 13.57
18 M 50-59 ei kilpapyörä 896 Tapio Niemelä 0.58.00 + 14.06
19 M 50-59 ei kilpapyörä 967 Arto Kivirinta Normi-jengi 1.00.29 + 16.35
20 M 50-59 ei kilpapyörä 951 Janne Kivisaari 1.00.51 + 16.57
21 M 50-59 ei kilpapyörä 918 Jukka Neuvonen lpr 1.02.36 + 18.42
22 M 50-59 ei kilpapyörä 991 Make Ahava Etelä-Haagan Sorsat 1.11.47 + 27.53
23 M 50-59 ei kilpapyörä 737 Eki Koskinen Espoo 1.29.34 + 45.40
1 M 50-59 ei kilpapyörä 3 Step IT Oy 1320 Jaakko Nisula 3 Step IT Oy 0.43.16 +
2 M 50-59 ei kilpapyörä 3 Step IT Oy 1317 Tapio Kaunisto 3 Step IT Oy 1.10.22 + 27.06
1 M 50-59 kilpapyörä 1437 Mikko Siemann Tuusula 0.45.49 +
2 M 50-59 kilpapyörä 1424 Markku Kyllönen Helsinki 0.46.38 + 49
3 M 50-59 kilpapyörä 1417 Stig Helminen DPJ 0.48.42 + 2.53
4 M 50-59 kilpapyörä 1426 Timo Lehtonen ViPeTi2 0.48.46 + 2.57
5 M 50-59 kilpapyörä 1411 Pekka Ainamo ViPeTi2 0.51.02 + 5.13
1 M 50-59 kilpapyörä 3 Step IT Oy 1327 Tapio Kaunisto 3 Step IT Oy 0.47.02 +
1 M 60-69 ei kilpapyörä 810 Ari Alexandersson IHAH 0.57.39 +
2 M 60-69 ei kilpapyörä 753 Martti Pirhonen Peltolan Pedot 0.57.59 + 21
3 M 60-69 ei kilpapyörä 769 Jorma Väkiparta Peltolan Pedot 1.00.39 + 3.00
4 M 60-69 ei kilpapyörä 755 Martti Puronen Peltolan Pedot 1.06.49 + 9.10
1 M 60-69 kilpapyörä 1488 Juha Sillanpää HSS 0.53.34 +
2 M 60-69 kilpapyörä 1435 Reijo Salovaara 0.55.27 + 1.53
1 M GE Healthcare 1257 Teemu Tupala GE Healthcare 0.42.37 +
2 M GE Healthcare 1252 Antti Ylöstalo GE Healthcare 0.43.36 + 1.00
3 M GE Healthcare 1255 Tomi Pekkarinen GE Healthcare 0.45.32 + 2.56
4 M GE Healthcare 1254 Petteri Kallinen GE Healthcare 0.50.46 + 8.09
5 M GE Healthcare 1256 László Nemesszeghy GE Healthcare 0.51.43 + 9.06
6 M GE Healthcare 1253 Juha Hietala GE Healthcare 0.59.51 + 17.15
1 M Lassila ja Tikanoja Oy 1275 Pekka Ojanpää Lassila & Tikanoja Oy 0.44.28 +
1 M Upseeriliitto 1238 Niko Nättinen Upseeriliitto 0.37.37 +
2 M Upseeriliitto 1233 Vesa Laine Upseeriliitto 0.38.45 + 1.08
3 M Upseeriliitto 1230 Harri Westerlund Upseeriliitto 0.40.48 + 3.11
4 M Upseeriliitto 1232 Atte Löytönen Upseeriliitto 0.45.13 + 7.36
5 M Upseeriliitto 1237 Antti Kähkönen Upseeriliitto 0.45.25 + 7.49
6 M Upseeriliitto 1239 Pekka Jääskeläinen Upseeriliitto 0.46.40 + 9.04
7 M Upseeriliitto 1235 Tuomo Välve Upseeriliitto 0.47.01 + 9.25
8 M Upseeriliitto 1234 Ilpo Kärkkäinen Upseeriliitto 0.47.06 + 9.30
9 M Upseeriliitto 1231 Tero Pynnönen Upseeriliitto 0.48.19 + 10.42
10 M Upseeriliitto 1236 Miika Rouvinen Upseeriliitto 0.48.51 + 11.14
11 M Upseeriliitto 1240 Jari Laine Upseeriliitto 0.51.30 + 13.54
1 M Viesti 1960 Team Heinonen Henri Heinonen, Aleksi Heinonen, Matias Heinonen 0.33.35 +
2 M Viesti 1936 Chango Oy Sami Tuomi, Tatu Koistinen, Jarno Piik 0.33.46 + 12
3 M Viesti 1969 Uimastadion 1 Erica Pakkala, Antti Liljeroos, Timo Liljeroos 0.34.54 + 1.19
4 M Viesti 1941 Helsingin Salamat Kaius Karvo, Antti Harkio, Mikko Raunio 0.35.08 + 1.34
5 M Viesti 1935 Aliisa & Pantanit Ville Heistman, Matti Priha, Aliisa Priha 0.36.12 + 2.37
6 M Viesti 1964 Telko Oy Petri Ratala, Jussi Viljanen, Kalle Kettunen 0.36.29 + 2.54
7 M Viesti 1951 Liikuntavirasto 1 Risto Hietanoro, Jarkko Rantanen, Harri Hedgren 0.36.33 + 2.59
8 M Viesti 1966 Tres Amigos Johannes LIndroos, Eetu Soini, Karri Lahtinen 0.37.16 + 3.41
9 M Viesti 1946 Kisahalli 1 Oscar Lindbhom, Erik Beekmann, Otto Laitinen 0.37.18 + 3.43
10 M Viesti 1940 Artefakti Oy Kuutti Kaitila, Janne Riikonen, Kuutti Kaitila 0.37.39 + 4.04
11 M Viesti 1954 Patalahden Mela-Veikot Mikko Laine, Kimmo Anttila, Tupu Ahonen 0.37.48 + 4.13
12 M Viesti 1937 Clan Purra Satu Valtteri Rahkonen, Pekka Purra, Tapio Sintonen 0.37.50 + 4.16
13 M Viesti 1972 Lihakonttori 2 Marko Laakso, Heikki Roselius, Jan Rajalin 0.37.53 + 4.18
14 M Viesti 1929 Eka Chemicals Oy Kaj Järveläinen, Petri Vahala, Niko Nilsen 0.38.02 + 4.28
15 M Viesti 1948 Kiviset Hannu Kivinen, Toni Kivinen, Rasmus Kivinen 0.38.08 + 4.33
16 M Viesti 1958 Sklubi Laura Mac-Donald, Einari Näveri, Aleksi Wallenius 0.38.16 + 4.41
17 M Viesti 1957 Santalat Kari Santala, Rami Santala, Jere Santala 0.38.21 + 4.46
17 M Viesti 1939 Fazer Lähileipomot Jarkko Laitila, Vesa Saarela, Joachim Wunsch 0.38.21 + 4.46
19 M Viesti 1967 Triathlon Virgins Henri Heiermann, Olli Lamminen, Eemeli Ahlberg 0.38.24 + 4.49
20 M Viesti 1953 Linnanmäen jarrumiehet Marko Ahola, Pauli Halme, Ville Ilmonen 0.39.21 + 5.46
21 M Viesti 1965 Too Good to Be True Jyrki Uosukainen, Marko Pynnönen, Wayne Thursting 0.39.22 + 5.48
22 M Viesti 1945 Keskusta 1 Tiina Miettinen, Jukka-Pekka Niskanen, Abel Orre 0.39.22 + 5.48
23 M Viesti 1955 NAT Atso Iivanainen, Tuomas Iivanainen, Nani Pajunen 0.40.01 + 6.27
24 M Viesti 1943 HUS patologia Mikko Mäyräpää, Hannu Sariola, Olli Tynninen 0.40.03 + 6.28
25 M Viesti 1961 Team KaMaTe Kari Heinonen, Marko Ruti, Teemu Lehtola 0.40.05 + 6.31
26 M Viesti 1949 Koiraset Iida Koiranen, Kaj Koiranen, Emma Koiranen 0.41.25 + 7.50
27 M Viesti 1971 Lihakonttori 1 Toni Ollonqvist, Niko Tuhkanen, Mika Källi 0.41.47 + 8.13
28 M Viesti 1942 Hilpac Oy Tuomo Mutikainen, Kasper Nyman, Vesa Heikinheimo 0.42.04 + 8.29
29 M Viesti 1944 HUS Psykoteam Katri Boahene, Tarja Aholainen, Jyri Saarinen 0.42.37 + 9.02
30 M Viesti 1956 Retkut Jonne Virtanen, Olli Oksa, Timo Nieminen 0.43.09 + 9.34
31 M Viesti 1963 Team Widbom Herman Widbom, Cecilia Widbom, Kalle Widbom 0.43.39 + 10.05
32 M Viesti 1970 Vauhtikotkat Tero Luoma, Teemu Luoma, Raimo Rissanen 0.45.05 + 11.30
33 M Viesti 1950 Kuulohansa Kirsi Lehtonen, Annu Vallasvuo, Matti Matikka 0.46.01 + 12.27
34 M Viesti 1973 Töölö 2 Jaana Jussila, Riitta Hovinmaa, Risto Vaarala 0.48.00 + 14.25
35 M Viesti 1959 Team Active Joukkue 1 Jani Strömsholm, Esko Strömsholm, Johannes Strömsholm 0.48.35 + 15.01
36 M Viesti 1968 Tyhjäkäynti kielletty Mikko Tiihonen, Kati Haapakoski, Mia Kolehmainen 0.52.20 + 18.45
37 M Viesti 1962 Team Keltainen auto Alex Friman, Alyssa Friman, Marko Friman 0.56.44 + 23.09
1 M Viesti 3 Step IT Oy 1339 HURMOS J-P Porvali,Ville Alanen, Tuomas Lehto 0.45.20 +
1 M Viesti GE Healthcare 1267 Team PiPäAn Tero Pihjalamäki, Mika Päivärinta, Axel Andersen 0.41.14 +
2 M Viesti GE Healthcare 1266 Quality Sourcing Juho Massinen, Miika Huikari, Janne Soini 0.41.51 + 38
3 M Viesti GE Healthcare 1268 Team TJ Marko Mantila, Markku Korpi, Juho Korhonen 0.42.39 + 1.25
4 M Viesti GE Healthcare 1269 Team LaMuKu Petteri Lapinlampi, Erno Muuranto, Antti Kukkonen 0.42.44 + 1.30
5 M Viesti GE Healthcare 1264 GE:n juniorit Joonas Vuola, Juhani Vuola, Santeri Vuola 0.43.18 + 2.04
6 M Viesti GE Healthcare 1265 Team Lili Samuli Latoniemi, Samuli Latoniemi, Henna Latoniemi 0.50.41 + 9.28
7 M Viesti GE Healthcare 1262 Team Rosqvist Sara Rosqvist, Tom Rosqvist, Sonja Rosqvist 0.51.11 + 9.58
8 M Viesti GE Healthcare 1263 Team Lehmusvirta Ilkka Lehmusvirta, Ilkka Lehmusvirta, Niina Lehmusvirta 0.54.06 + 12.52
1 M Viesti Lassila ja Tikanoja Oy 1280 Kolme Ässää Rami Salminen, Tony Strömsholm, Jani Strömsholm 0.37.57 +
2 M Viesti Lassila ja Tikanoja Oy 1283 Joku Väli-Suomen yksikkö Antti Anhava, Juha Ruuska, Eero Hyvönen 0.41.53 + 3.57
3 M Viesti Lassila ja Tikanoja Oy 1285 Akseli syyrakin joukkue Akseli Syyrakki, Jani Katajajuuri, Toni Huusela 0.42.05 + 4.09
4 M Viesti Lassila ja Tikanoja Oy 1279 Trio Erectus Timo Salo, Marko Collin, Ian Renfors 0.42.13 + 4.17
5 M Viesti Lassila ja Tikanoja Oy 1282 Askikadun Vapinat Esa ”Michael Phelps” Ekola, Sami ”Lance Amstrong” Kallio, Pasi ”Haile Gebrselassie” Jaakola 0.42.17 + 4.21
6 M Viesti Lassila ja Tikanoja Oy 1278 TC Pallivaha Asko Lindholm, Pekka Lassila, Arto Arvola 0.42.36 + 4.40
7 M Viesti Lassila ja Tikanoja Oy 1288 Suvin tiimi (Lahti, Vanhala) Sopanen Petri, Naukkarinen Vesa, Vanhala Suvi 0.42.53 + 4.57
8 M Viesti Lassila ja Tikanoja Oy 1284 Tolppalan joukkue Tiina Salo, Mika Tolppala, Miikka Vireä 0.45.04 + 7.08
9 M Viesti Lassila ja Tikanoja Oy 1286 Team Ympäristötuotteet Pekka Toiminen, Jukka Rantahakala, Jukka Rantahakala 0.46.24 + 8.27
10 M Viesti Lassila ja Tikanoja Oy 1293 Team Valimotien myynti Vantte Kenttä, Veera Kouri, Tiina Kemppainen 0.48.29 + 10.32
11 M Viesti Lassila ja Tikanoja Oy 1287 Maitohapot Toni Leistola, Pertti Pullinen, Nina Arponen 0.49.26 + 11.29
1 M Yleinen ei kilpapyörä 1005 Antti Iso-Metsälä Helsinki 0.39.35 +
2 M Yleinen ei kilpapyörä 1022 Tomi Savolainen Etelä-Helsingin Pulkka 0.39.39 + 4
3 M Yleinen ei kilpapyörä 1016 Ilkka Mansikkamäki Ulvilan Ura 0.40.13 + 38
4 M Yleinen ei kilpapyörä 767 Panu Viitanen LTr 0.40.46 + 1.11
5 M Yleinen ei kilpapyörä 965 Jacob Jungell 0.40.47 + 1.12
6 M Yleinen ei kilpapyörä 1020 Juhani Pitkänen FC Passe 0.40.51 + 1.16
7 M Yleinen ei kilpapyörä 970 Petri Kuivala 0.41.06 + 1.31
8 M Yleinen ei kilpapyörä 928 Marko Virtanen Triathlon Team Kotka 0.41.08 + 1.33
9 M Yleinen ei kilpapyörä 908 Tommi Kärki Fysioline 0.41.16 + 1.41
10 M Yleinen ei kilpapyörä 852 Rikhard Dahlström 0.41.17 + 1.42
11 M Yleinen ei kilpapyörä 1011 Tero Laine 0.41.58 + 2.23
12 M Yleinen ei kilpapyörä 948 Atte Varis 0.42.09 + 2.34
13 M Yleinen ei kilpapyörä 917 Joni Mäkitalo 0.42.36 + 3.01
14 M Yleinen ei kilpapyörä 821 Joni Järvi Helsinki 0.42.43 + 3.08
15 M Yleinen ei kilpapyörä 988 mark voit Saksa 0.42.44 + 3.09
16 M Yleinen ei kilpapyörä 966 Eero Kenttä 0.42.58 + 3.24
17 M Yleinen ei kilpapyörä 1018 Jarno Niemelä 0.42.59 + 3.24
18 M Yleinen ei kilpapyörä 968 Rami Kokko ark-sukellus.fi 0.43.08 + 3.33
19 M Yleinen ei kilpapyörä 954 Karo Korkeamäki 0.43.10 + 3.35
20 M Yleinen ei kilpapyörä 1003 Aapo Huovila 0.43.15 + 3.40
21 M Yleinen ei kilpapyörä 916 John McCarthy 0.43.30 + 3.55
22 M Yleinen ei kilpapyörä 889 Jussi Vuorinen 0.43.34 + 3.59
23 M Yleinen ei kilpapyörä 897 Niko Kalatie KarkMK 0.43.39 + 4.05
24 M Yleinen ei kilpapyörä 839 Jarkko Penttilä 0.43.41 + 4.06
25 M Yleinen ei kilpapyörä 971 Olli-Valtteri Laaksonen Malmin Autokoulu Oy 0.43.47 + 4.12
26 M Yleinen ei kilpapyörä 850 Esa Anttonen 0.43.49 + 4.14
27 M Yleinen ei kilpapyörä 830 Hannu Käki Fiskars 0.43.53 + 4.18
28 M Yleinen ei kilpapyörä 893 Pär Davidsson 0.43.56 + 4.21
29 M Yleinen ei kilpapyörä 935 Miikka Lammela Turku 0.44.01 + 4.26
30 M Yleinen ei kilpapyörä 859 Toomas Kantsik Domesta OY 0.44.01 + 4.26
31 M Yleinen ei kilpapyörä 1028 Toni Vilen 0.44.10 + 4.35
32 M Yleinen ei kilpapyörä 980 Jukka-Pekka Rapinoja Normi-jengi 0.44.36 + 5.01
33 M Yleinen ei kilpapyörä 868 Toni Matikka 0.44.37 + 5.02
34 M Yleinen ei kilpapyörä 979 Juha Puroranta 0.44.41 + 5.06
35 M Yleinen ei kilpapyörä 1023 Toni Starczewski Helsinki 0.44.42 + 5.07
36 M Yleinen ei kilpapyörä 851 Ville Björklund 0.44.58 + 5.23
37 M Yleinen ei kilpapyörä 894 Harri Hakala 0.45.01 + 5.26
38 M Yleinen ei kilpapyörä 900 Andrey Khurri Helsinki 0.45.01 + 5.26
39 M Yleinen ei kilpapyörä 1030 Miika Syrjänen 0.45.02 + 5.27
40 M Yleinen ei kilpapyörä 883 matti taavitsainen 0.45.07 + 5.32
41 M Yleinen ei kilpapyörä 937 Mikko Mustakangas 0.45.26 + 5.51
42 M Yleinen ei kilpapyörä 1017 Joel Markkola LehiCup 0.45.28 + 5.53
43 M Yleinen ei kilpapyörä 818 Jarkko Henriksson Kalatukku E.Eriksson Oy 0.45.35 + 6.00
44 M Yleinen ei kilpapyörä 865 Ville-Veikko Litmanen 0.45.35 + 6.00
45 M Yleinen ei kilpapyörä 898 Olli Kara 0.45.36 + 6.01
46 M Yleinen ei kilpapyörä 920 Jussi Rautajuuri 0.45.36 + 6.01
47 M Yleinen ei kilpapyörä 969 Teemu Korhonen 0.45.37 + 6.02
48 M Yleinen ei kilpapyörä 803 Antti Sipilä Julkujärven poikalyseo 0.45.38 + 6.03
49 M Yleinen ei kilpapyörä 1025 Esa-Pekka Sundell space systems finland 0.45.40 + 6.05
50 M Yleinen ei kilpapyörä 825 Matti Karvonen Kalatukku E.Eriksson Oy 0.45.46 + 6.11
51 M Yleinen ei kilpapyörä 834 Alar Mägi 0.45.49 + 6.14
52 M Yleinen ei kilpapyörä 974 Jari Malmivaara Teräsmiehet 0.45.52 + 6.17
53 M Yleinen ei kilpapyörä 1024 Tuomas Stenbäck Kostajat 0.45.59 + 6.24
54 M Yleinen ei kilpapyörä 1012 Timo Latvala Space Systems Finland 0.46.02 + 6.27
55 M Yleinen ei kilpapyörä 981 Eero Rissanen 0.46.04 + 6.29
56 M Yleinen ei kilpapyörä 987 Mika Vartiainen Normi-jengi 0.46.05 + 6.30
57 M Yleinen ei kilpapyörä 756 Sami Pöntinen Norilsk Nickel Harjavalta Oy 0.46.05 + 6.30
58 M Yleinen ei kilpapyörä 863 Juhani Lempinen 0.46.11 + 6.37
59 M Yleinen ei kilpapyörä 854 Jukka Heinonen 0.46.16 + 6.41
60 M Yleinen ei kilpapyörä 783 Perttu Kontunen Tampere 0.46.17 + 6.42
61 M Yleinen ei kilpapyörä 864 Marko Lipponen Helsinki 0.46.21 + 6.46
62 M Yleinen ei kilpapyörä 835 Tomi Mäkipelto 0.46.22 + 6.47
63 M Yleinen ei kilpapyörä 915 Aleksi Marjamäki Ulvsby 0.46.31 + 6.56
64 M Yleinen ei kilpapyörä 1002 Hannu Honkanen 0.46.32 + 6.57
65 M Yleinen ei kilpapyörä 934 Juhani Kettunen 0.46.33 + 6.59
66 M Yleinen ei kilpapyörä 773 Karlis Caunitis 0.46.38 + 7.03
67 M Yleinen ei kilpapyörä 962 Marcus Heino 0.46.39 + 7.04
68 M Yleinen ei kilpapyörä 1010 Esa Kotilainen Fazer / Kafa 0.46.40 + 7.05
69 M Yleinen ei kilpapyörä 887 Andreas Wenman 0.46.41 + 7.06
70 M Yleinen ei kilpapyörä 763 Atso Takala PoRa 0.46.43 + 7.08
71 M Yleinen ei kilpapyörä 972 Tom Lindberg 0.46.45 + 7.10
72 M Yleinen ei kilpapyörä 922 Mikko Ryynänen 0.46.45 + 7.10
73 M Yleinen ei kilpapyörä 744 Markus Maijala Norilsk Nickel Harjavalta Oy 0.46.52 + 7.17
74 M Yleinen ei kilpapyörä 775 Panu Hiekkataipale 0.46.56 + 7.21
75 M Yleinen ei kilpapyörä 891 Daniel Cohen Etelä-Tapiolan lukio 0.46.56 + 7.21
76 M Yleinen ei kilpapyörä 875 Matti Pöllä 0.47.00 + 7.26
77 M Yleinen ei kilpapyörä 771 Jukka-Pekka Anttinen 0.47.02 + 7.27
78 M Yleinen ei kilpapyörä 801 Marko Salojärvi SSP Finland 0.47.07 + 7.32
79 M Yleinen ei kilpapyörä 796 Jaakko Mäkelä 0.47.12 + 7.37
80 M Yleinen ei kilpapyörä 989 Mauri Yliselä 0.47.12 + 7.37
81 M Yleinen ei kilpapyörä 895 Ville-Veikko Järvilehto William Art Promotions 0.47.12 + 7.37
82 M Yleinen ei kilpapyörä 876 Sampsa Raitamäki 0.47.16 + 7.41
83 M Yleinen ei kilpapyörä 880 Juha Röntynen Turku 0.47.17 + 7.42
84 M Yleinen ei kilpapyörä 782 Timo Kilpi Yöjuoksijat 0.47.20 + 7.45
85 M Yleinen ei kilpapyörä 735 Juho Kantola Tuusulan nuoret hirvet 0.47.20 + 7.45
86 M Yleinen ei kilpapyörä 847 Vilhelm Schröder 0.47.25 + 7.50
87 M Yleinen ei kilpapyörä 790 Juhani lehtonen 0.47.28 + 7.53
88 M Yleinen ei kilpapyörä 919 Mika Nurhonen 0.47.30 + 7.55
89 M Yleinen ei kilpapyörä 815 Jani Hammar LB 0.47.34 + 7.59
90 M Yleinen ei kilpapyörä 909 Antti Lahtonen Sirri 0.47.35 + 8.01
91 M Yleinen ei kilpapyörä 1008 Riku Koivusalo Etera 0.47.39 + 8.04
92 M Yleinen ei kilpapyörä 885 Tuomas Toropainen 0.47.41 + 8.06
93 M Yleinen ei kilpapyörä 976 Jasse Nordlund Teräsmiehet 0.47.45 + 8.10
94 M Yleinen ei kilpapyörä 799 Tuomas Peltomäki Team Peltomäki 0.47.48 + 8.13
95 M Yleinen ei kilpapyörä 805 Lauri Tuomisto 0.47.53 + 8.18
96 M Yleinen ei kilpapyörä 977 Marcos Placeres Teräsmiehet 0.47.53 + 8.18
97 M Yleinen ei kilpapyörä 923 Jaakko Salomaa 0.47.55 + 8.20
98 M Yleinen ei kilpapyörä 795 Toni Mäkelä 0.48.06 + 8.31
99 M Yleinen ei kilpapyörä 860 Juha Koponen Helsinki 0.48.08 + 8.33
100 M Yleinen ei kilpapyörä 936 Andrea Martorana 0.48.17 + 8.43
101 M Yleinen ei kilpapyörä 814 Ari Hamara 0.48.22 + 8.47
102 M Yleinen ei kilpapyörä 903 Kari Koivisto 0.48.28 + 8.53
103 M Yleinen ei kilpapyörä 819 Mikko Jyrkänvaara 0.48.29 + 8.55
104 M Yleinen ei kilpapyörä 910 Olli Lehtisalo Kiisseli.com 0.48.33 + 8.58
105 M Yleinen ei kilpapyörä 932 Jussi Ahtikari 0.48.34 + 8.59
106 M Yleinen ei kilpapyörä 1000 Simon Dannapfel Fitness To Health SD 0.48.35 + 9.00
107 M Yleinen ei kilpapyörä 927 Mikael Vendelin 0.48.48 + 9.14
108 M Yleinen ei kilpapyörä 867 Erno Martin 0.48.50 + 9.15
109 M Yleinen ei kilpapyörä 901 Heikki Kivilaakso Kiisseli.com 0.48.54 + 9.19
110 M Yleinen ei kilpapyörä 870 Mikko Monto Helsinki 0.49.01 + 9.26
111 M Yleinen ei kilpapyörä 856 Timo Hörkkö 0.49.07 + 9.32
112 M Yleinen ei kilpapyörä 911 Timo Lehtonen 0.49.10 + 9.35
113 M Yleinen ei kilpapyörä 808 Tommi Viitala Dingle 0.49.18 + 9.43
114 M Yleinen ei kilpapyörä 758 Antti Rytsälä 0.49.22 + 9.47
115 M Yleinen ei kilpapyörä 784 Toni Koski Suomen Sokeri 0.49.33 + 9.58
116 M Yleinen ei kilpapyörä 982 Samuli Salojärvi VaKo Sport Ry 0.49.39 + 10.04
117 M Yleinen ei kilpapyörä 907 Antti Kyckling VaKo Sport 0.49.52 + 10.17
118 M Yleinen ei kilpapyörä 817 Mika Hartikainen Fiskars 0.49.52 + 10.17
119 M Yleinen ei kilpapyörä 757 Petri Roine Espoo 0.49.59 + 10.24
120 M Yleinen ei kilpapyörä 944 Marcus Siljander Espoo 0.50.01 + 10.26
121 M Yleinen ei kilpapyörä 942 Matti Seppälä Alloragubbarna 0.50.24 + 10.49
122 M Yleinen ei kilpapyörä 733 Aapo Hirvensalo Helsinki 0.50.36 + 11.01
123 M Yleinen ei kilpapyörä 813 Artur Dahlberg juoksuveikot 0.50.39 + 11.04
124 M Yleinen ei kilpapyörä 990 Roman Zykov www.arbitrations.ru 0.50.49 + 11.14
125 M Yleinen ei kilpapyörä 858 Antti Kalliokoski 0.50.54 + 11.19
126 M Yleinen ei kilpapyörä 869 Niklas Merikallio Oy Finnvalli Finland Ab 0.51.00 + 11.25
127 M Yleinen ei kilpapyörä 956 Aleksandar Robeski Makedonia 0.51.12 + 11.38
128 M Yleinen ei kilpapyörä 899 Aki Keronen Heltri 0.51.16 + 11.41
129 M Yleinen ei kilpapyörä 793 Juhani Mykkänen JUOSE 0.51.26 + 11.51
130 M Yleinen ei kilpapyörä 906 Matti Kuosmanen 0.51.31 + 11.56
131 M Yleinen ei kilpapyörä 743 Ville Lemola Norilsk Nickel Harjavalta Oy 0.52.00 + 12.25
132 M Yleinen ei kilpapyörä 764 Olli Takanen Haaga-Perho 0.52.08 + 12.33
133 M Yleinen ei kilpapyörä 1014 Anssi Johannes Lehikoinen LehiCup 0.52.09 + 12.34
134 M Yleinen ei kilpapyörä 831 Pekka Kärkkäinen Sormuksen Ritarit 0.52.15 + 12.40
135 M Yleinen ei kilpapyörä 933 Tero Karttiala Vantaa 0.52.15 + 12.40
136 M Yleinen ei kilpapyörä 955 Petri Vartiainen 0.52.19 + 12.44
137 M Yleinen ei kilpapyörä 914 Markku Linnoskivi 0.52.47 + 13.12
138 M Yleinen ei kilpapyörä 788 Timo Laatio 0.52.56 + 13.21
139 M Yleinen ei kilpapyörä 822 Mika Jääskeläinen Kalatukku E.Eriksson Oy 0.52.56 + 13.21
140 M Yleinen ei kilpapyörä 877 Jussi Ropponen 0.53.04 + 13.29
141 M Yleinen ei kilpapyörä 791 Ismo Liimatainen SSP Finland 0.53.14 + 13.39
142 M Yleinen ei kilpapyörä 826 Juha Koljonen 0.53.16 + 13.41
143 M Yleinen ei kilpapyörä 924 Lassi Seppänen 0.53.20 + 13.45
144 M Yleinen ei kilpapyörä 750 Tommi Partanen 0.53.25 + 13.50
145 M Yleinen ei kilpapyörä 827 Ville Koljonen 0.53.31 + 13.56
146 M Yleinen ei kilpapyörä 872 Julle Oinonen 0.53.32 + 13.57
147 M Yleinen ei kilpapyörä 888 Kalle Vuorimies 0.53.57 + 14.22
148 M Yleinen ei kilpapyörä 816 Aleksi Hankivaara 0.54.01 + 14.26
149 M Yleinen ei kilpapyörä 748 Toni Olkkonen 0.54.02 + 14.27
150 M Yleinen ei kilpapyörä 745 Jukka Nuottimäki Vantaa 0.54.05 + 14.30
151 M Yleinen ei kilpapyörä 931 Akseli Ahola FC Paula 0.54.30 + 14.55
152 M Yleinen ei kilpapyörä 953 Marko Somero 0.54.33 + 14.58
153 M Yleinen ei kilpapyörä 926 Zac Thompson-Davies Ulvsby 0.54.42 + 15.07
154 M Yleinen ei kilpapyörä 905 Kimmo Kosonen 0.55.01 + 15.26
155 M Yleinen ei kilpapyörä 772 Olli Bergström Järvenpää 0.55.04 + 15.29
156 M Yleinen ei kilpapyörä 777 Juuso Jokinen Dingle 0.55.08 + 15.33
157 M Yleinen ei kilpapyörä 779 Paavo Järvilehto Team Peltomäki 0.55.43 + 16.08
158 M Yleinen ei kilpapyörä 879 Hannu Ruohola 0.55.49 + 16.14
159 M Yleinen ei kilpapyörä 881 Stephan Schauman 0.56.14 + 16.39
160 M Yleinen ei kilpapyörä 794 Jani Mäkelä Kiikan veto 0.57.35 + 18.00
161 M Yleinen ei kilpapyörä 776 Aapo Häkkinen 0.57.47 + 18.12
162 M Yleinen ei kilpapyörä 787 Matti Kuusela Vuosaaren vanhat ketut 0.58.28 + 18.53
163 M Yleinen ei kilpapyörä 809 Kim Åstrand 0.58.40 + 19.05
164 M Yleinen ei kilpapyörä 734 Donovan James Hyvä yritys 0.58.49 + 19.15
165 M Yleinen ei kilpapyörä 952 Jari Nieminen 1.00.19 + 20.44
166 M Yleinen ei kilpapyörä 861 Iisak Kuusela 1.00.43 + 21.08
167 M Yleinen ei kilpapyörä 902 Kimmo Koivisto 1.00.59 + 21.24
168 M Yleinen ei kilpapyörä 781 Lauri Kangasniemi 1.01.06 + 21.31
169 M Yleinen ei kilpapyörä 800 Tero Pimiä SLK ry 1.04.03 + 24.28
170 M Yleinen ei kilpapyörä 760 Akis Staboulis 1.05.00 + 25.25
171 M Yleinen ei kilpapyörä 1013 Antti Lehikoinen LehiCup 1.05.30 + 25.56
172 M Yleinen ei kilpapyörä 785 Ari Kouhia 1.06.31 + 26.56
173 M Yleinen ei kilpapyörä 749 Otso Palonen Chango Oy 1.08.25 + 28.50
174 M Yleinen ei kilpapyörä 836 Mika Nordström Kalatukku E.Eriksson Oy 1.10.08 + 30.33
175 M Yleinen ei kilpapyörä 807 Jukka Vahtera Hero 1.10.27 + 30.52
176 M Yleinen ei kilpapyörä 904 Nico Kortesalmi 1.20.03 + 40.29
177 M Yleinen ei kilpapyörä 912 Anssi Lehtovaara 1.20.04 + 40.29
178 M Yleinen ei kilpapyörä 811 Jorge Arboix Kalatukku E. Eriksson Oy 1.21.54 + 42.19
999 M Yleinen ei kilpapyörä 1009 Jari Konttinen 0.36.29 -+ 3.07
1 M Yleinen ei kilpapyörä 3 Step IT Oy 1313 Jani Eriksson 3 Step IT Oy 0.45.43 +
2 M Yleinen ei kilpapyörä 3 Step IT Oy 1310 Juha Reunanen 3 Step IT Oy 0.48.06 + 2.24
3 M Yleinen ei kilpapyörä 3 Step IT Oy 1322 Aki Saarikoski 3 Step IT Oy 0.48.41 + 2.58
4 M Yleinen ei kilpapyörä 3 Step IT Oy 1321 Juha Tarvainen 3 Step IT Oy 0.50.05 + 4.23
5 M Yleinen ei kilpapyörä 3 Step IT Oy 1316 Ville Ikonen 3 Step IT Oy 0.53.52 + 8.10
1 M Yleinen kilpapyörä 1486 Henrik Goesch Turun Urheiluliitto 0.31.11 +
2 M Yleinen kilpapyörä 1464 Samuli Keisu 0.31.24 + 14
3 M Yleinen kilpapyörä 1459 Mathias Hintze 0.34.21 + 3.11
4 M Yleinen kilpapyörä 1487 Jarkko Turtiainen Team Active 0.36.07 + 4.57
5 M Yleinen kilpapyörä 1458 Juhapekka Helo Sport Club Lynx 0.36.27 + 5.17
6 M Yleinen kilpapyörä 1471 Teemu Mattila BS-PU, Porvoo 0.36.49 + 5.39
7 M Yleinen kilpapyörä 1484 Henrik Österberg TEuvolan ROiske 0.37.20 + 6.10
8 M Yleinen kilpapyörä 1483 Nikita Zhuk 0.37.57 + 6.47
9 M Yleinen kilpapyörä 1463 Jorma Kainulainen Avanti Adventure 0.38.08 + 6.58
10 M Yleinen kilpapyörä 1489 Morthen Mathisen UBstable 0.38.14 + 7.04
11 M Yleinen kilpapyörä 1468 Ilari Lahtinen Someron Esa 0.39.11 + 8.01
12 M Yleinen kilpapyörä 1418 Jarkko Koivunen Helsinki Triathlon 0.39.56 + 8.46
13 M Yleinen kilpapyörä 1475 Tero Ruokonen Kirkkonummi 0.40.10 + 8.59
14 M Yleinen kilpapyörä 1461 Joni Jantunen Dog produktions 0.40.16 + 9.06
15 M Yleinen kilpapyörä 1442 Sasa Tkalcan HMAC 0.40.27 + 9.17
16 M Yleinen kilpapyörä 1476 Dominik Röttsches 0.40.45 + 9.35
17 M Yleinen kilpapyörä 1421 Mauri Korkeala Helsinki 0.40.51 + 9.41
18 M Yleinen kilpapyörä 1413 Reijo Anttila Tampere 0.41.21 + 10.11
18 M Yleinen kilpapyörä 1466 Aarne Kiviniemi Vantaa 0.41.21 + 10.11
20 M Yleinen kilpapyörä 1438 Timo Simpura 0.42.13 + 11.03
21 M Yleinen kilpapyörä 1410 Atte Ahti Helsinki Triathlon 0.42.15 + 11.05
22 M Yleinen kilpapyörä 1415 Miika Busk 0.42.26 + 11.16
23 M Yleinen kilpapyörä 1462 Jonne Jauhiainen 0.42.50 + 11.40
24 M Yleinen kilpapyörä 1480 Petri Vilska Espoo 0.43.14 + 12.04
25 M Yleinen kilpapyörä 1481 Antti Väisänen TEuvolan ROiske 0.44.14 + 13.04
26 M Yleinen kilpapyörä 1456 David Bielen Helsinki 0.44.21 + 13.11
27 M Yleinen kilpapyörä 1441 Tuomas Teräsvuori Radikal 0.44.28 + 13.18
28 M Yleinen kilpapyörä 1429 Markku Moilanen Helsinki 0.44.54 + 13.44
29 M Yleinen kilpapyörä 1420 Kai Kokkonen Lakan Betoni Oy 0.45.25 + 14.15
30 M Yleinen kilpapyörä 1465 Anthony King 0.46.00 + 14.50
31 M Yleinen kilpapyörä 1444 Jani Ursin Helsinki 0.46.34 + 15.24
32 M Yleinen kilpapyörä 1414 Christian Arboix 0.46.39 + 15.29
33 M Yleinen kilpapyörä 1423 Akseli Kurttio 0.47.19 + 16.09
34 M Yleinen kilpapyörä 1425 Petteri Laukkanen Itella 0.48.23 + 17.13
35 M Yleinen kilpapyörä 1436 Mikko Salovaara 0.49.41 + 18.31
36 M Yleinen kilpapyörä 1432 Petri Partanen Team 107 0.51.29 + 20.18
37 M Yleinen kilpapyörä 1412 Jani Andelin 0.52.54 + 21.44
1 M Yleinen kilpapyörä 3 Step IT Oy 1324 Artti Aurasmaa 3 Step IT Oy 0.38.05 +
2 M Yleinen kilpapyörä 3 Step IT Oy 1326 Jani Lindholm 3 Step IT Oy 0.44.26 + 6.21
1 N 40-49 ei kilpapyörä 656 Minna Honkavaara 0.45.43 +
2 N 40-49 ei kilpapyörä 720 Tarita Vähä-Vahe Espoo 0.46.31 + 48
3 N 40-49 ei kilpapyörä 556 Hannamari Rissanen SLK 0.48.00 + 2.17
4 N 40-49 ei kilpapyörä 526 Katja Holm 0.48.02 + 2.20
5 N 40-49 ei kilpapyörä 610 Liisa Bäckström 0.48.22 + 2.39
6 N 40-49 ei kilpapyörä 542 Maria Laine Helsinki 0.48.25 + 2.42
7 N 40-49 ei kilpapyörä 627 Satu Lönnroth 0.48.37 + 2.55
8 N 40-49 ei kilpapyörä 545 Erica Liljequist H+K 0.49.20 + 3.38
9 N 40-49 ei kilpapyörä 265 Nina Johtimo Espoo 0.49.38 + 3.56
10 N 40-49 ei kilpapyörä 555 Mari Paloheimo Serkut 0.49.41 + 3.58
11 N 40-49 ei kilpapyörä 668 Heidi Raijas 0.49.46 + 4.03
12 N 40-49 ei kilpapyörä 561 Katri Siimes Hattara 0.49.49 + 4.06
13 N 40-49 ei kilpapyörä 504 Mirja Korpas Koksilaiset 0.49.57 + 4.14
14 N 40-49 ei kilpapyörä 714 Niina Svartström Space Systems Finland 0.50.35 + 4.52
15 N 40-49 ei kilpapyörä 287 Karina Vikman 0.50.51 + 5.08
16 N 40-49 ei kilpapyörä 617 Kirsi Karhu 0.51.10 + 5.28
17 N 40-49 ei kilpapyörä 698 Sirpa Kara Espoo 0.51.24 + 5.42
18 N 40-49 ei kilpapyörä 675 annastiina yli-kerttula helsinki 0.51.27 + 5.44
19 N 40-49 ei kilpapyörä 711 Meri Reunanen Helsinki 0.51.55 + 6.12
20 N 40-49 ei kilpapyörä 691 Karin Granholm Högnabba UF 0.52.06 + 6.24
21 N 40-49 ei kilpapyörä 712 Inger Ruotanen Högnabba UF 0.52.17 + 6.34
22 N 40-49 ei kilpapyörä 586 Mari Koski Paloheinän Kunto 0.52.25 + 6.42
23 N 40-49 ei kilpapyörä 406 Päivi Valo 0.52.36 + 6.53
24 N 40-49 ei kilpapyörä 455 Eeva Isopoussu Helsinki 0.53.17 + 7.34
25 N 40-49 ei kilpapyörä 662 Eija Lipasti Tuusula 0.53.27 + 7.44
26 N 40-49 ei kilpapyörä 293 Anne Haime 0.53.27 + 7.45
27 N 40-49 ei kilpapyörä 629 Minna Mertsalmi Fiskars 0.53.37 + 7.54
28 N 40-49 ei kilpapyörä 321 Stina Paldanius 0.53.41 + 7.58
29 N 40-49 ei kilpapyörä 707 Suvi Pasanen Vantaa 0.53.56 + 8.13
30 N 40-49 ei kilpapyörä 719 Marjo Venesmaa Helsinki 0.53.58 + 8.15
31 N 40-49 ei kilpapyörä 671 Tiina Tykkä VANTAA 0.54.00 + 8.18
32 N 40-49 ei kilpapyörä 606 Anniina Wanhatalo Helsinki 0.54.38 + 8.55
33 N 40-49 ei kilpapyörä 492 Anna-Maria Biorac-Haaja 0.54.41 + 8.58
34 N 40-49 ei kilpapyörä 613 Kristiina Helén 0.55.04 + 9.21
35 N 40-49 ei kilpapyörä 517 Sari Rinta-Säntti LeLe 0.55.10 + 9.27
36 N 40-49 ei kilpapyörä 443 jarna tanskanen 0.55.47 + 10.05
37 N 40-49 ei kilpapyörä 653 Johanna Eiramo Joynery 0.55.51 + 10.08
38 N 40-49 ei kilpapyörä 677 Riikka Lahti Helsinki 0.55.54 + 10.11
39 N 40-49 ei kilpapyörä 377 Sirpa Isotupa 0.56.10 + 10.28
40 N 40-49 ei kilpapyörä 284 Pirjo Tuomi 0.56.12 + 10.29
41 N 40-49 ei kilpapyörä 637 Maaria Pieviläinen Hiihtokoulu Ruka 0.56.18 + 10.36
42 N 40-49 ei kilpapyörä 565 Anne Urrila SLK 0.56.41 + 10.59
43 N 40-49 ei kilpapyörä 476 Anni Rytkönen 0.56.58 + 11.15
44 N 40-49 ei kilpapyörä 380 Sari Kangasoja 0.56.58 + 11.16
45 N 40-49 ei kilpapyörä 661 Outi Kankaanpää Helsinki 0.57.23 + 11.40
46 N 40-49 ei kilpapyörä 313 Tina Lindberg 0.57.37 + 11.54
47 N 40-49 ei kilpapyörä 659 Susanna Isohanni Viestintä Oy Drum 0.57.57 + 12.14
48 N 40-49 ei kilpapyörä 541 Tanja Laine Hattara 0.58.27 + 12.45
49 N 40-49 ei kilpapyörä 323 Anne Ruskelin 0.58.30 + 12.48
50 N 40-49 ei kilpapyörä 279 Suvi Skönroos 0.58.47 + 13.05
51 N 40-49 ei kilpapyörä 572 Suvi Anttonen Vantaa 0.58.49 + 13.06
52 N 40-49 ei kilpapyörä 598 Katariina Rissanen 0.58.55 + 13.12
53 N 40-49 ei kilpapyörä 288 Heidi Viljamaa 0.59.02 + 13.20
54 N 40-49 ei kilpapyörä 581 Kirsi-Marja Juvonen 0.59.06 + 13.23
55 N 40-49 ei kilpapyörä 400 Tiina Siilasto 0.59.08 + 13.25
56 N 40-49 ei kilpapyörä 409 Minna Ääri 0.59.38 + 13.56
57 N 40-49 ei kilpapyörä 575 Heli Hannula 1.00.36 + 14.53
58 N 40-49 ei kilpapyörä 317 Anu Niemi 1.00.36 + 14.54
59 N 40-49 ei kilpapyörä 253 Virpi Kokkonen Hattara 1.00.54 + 15.11
60 N 40-49 ei kilpapyörä 562 Anu Toivanen H+K 1.01.18 + 15.35
61 N 40-49 ei kilpapyörä 514 Anu Poukka Haaga Instituutti -säätiö / Haaga-Perho 1.01.21 + 15.38
62 N 40-49 ei kilpapyörä 307 Outi Kartano Heltri 1.01.26 + 15.43
63 N 40-49 ei kilpapyörä 639 Johanna Pyhälä Helsinki 1.02.44 + 17.02
64 N 40-49 ei kilpapyörä 566 Outi Känkänen H+K 1.02.51 + 17.08
65 N 40-49 ei kilpapyörä 528 Hanna Vehkamäki Helsingin Yliopisto 1.03.07 + 17.25
66 N 40-49 ei kilpapyörä 346 Sari Merinen 1.04.04 + 18.21
67 N 40-49 ei kilpapyörä 254 Riitta Hankonen 1.05.37 + 19.54
68 N 40-49 ei kilpapyörä 563 Kirsi Tonani Hattara 1.05.44 + 20.02
69 N 40-49 ei kilpapyörä 331 Pikka Färling 1.06.15 + 20.32
70 N 40-49 ei kilpapyörä 475 Kirsi Ravanko 1.07.46 + 22.03
999 N 40-49 ei kilpapyörä 532 Eija Einola 0.46.56 + 1.14
1 N 40-49 kilpapyörä 1385 Riikka Harjula Team Active 0.44.16 +
2 N 40-49 kilpapyörä 1386 Ursula Helenius Aqua Plus Triathlon 0.45.11 + 56
3 N 40-49 kilpapyörä 1350 Juliette Day 0.45.24 + 1.08
4 N 40-49 kilpapyörä 1389 Marita Keskinen-Toivainen Sipoo 0.48.54 + 4.39
5 N 40-49 kilpapyörä 1360 Katja Lindqvist JUK 0.51.52 + 7.37
6 N 40-49 kilpapyörä 1363 Sari Meller JUK 0.55.57 + 11.42
1 N 50-59 ei kilpapyörä 694 Kirsi Hellas Espoo 0.50.15 +
2 N 50-59 ei kilpapyörä 544 Ritva Lehtonen Serkut 0.50.17 + 2
3 N 50-59 ei kilpapyörä 498 Mervi Joro 0.53.08 + 2.53
4 N 50-59 ei kilpapyörä 625 Heidi Lind kenttäurheiljat-58 0.53.54 + 3.39
5 N 50-59 ei kilpapyörä 294 Elina Heinonen Heltri 0.53.57 + 3.42
6 N 50-59 ei kilpapyörä 316 Kristina Månsson Vaellussiskot 0.54.50 + 4.35
7 N 50-59 ei kilpapyörä 481 Tiina Pöyhiä 0.55.34 + 5.19
8 N 50-59 ei kilpapyörä 641 Jaana Siikaluoma 0.55.53 + 5.38
9 N 50-59 ei kilpapyörä 502 Ulla Keränen 0.58.31 + 8.17
10 N 50-59 ei kilpapyörä 289 Kristina Vuorela 1.00.39 + 10.25
11 N 50-59 ei kilpapyörä 319 Kirsti Nykänen YHHK80 1.02.04 + 11.49
11 N 50-59 ei kilpapyörä 326 Ulla Tiainen YHH K 80 1.02.04 + 11.49
13 N 50-59 ei kilpapyörä 387 Kati Liljeberg Kirkkonummi 1.03.21 + 13.06
14 N 50-59 ei kilpapyörä 467 Sirpa Niemelä 1.03.23 + 13.08
15 N 50-59 ei kilpapyörä 461 Maarit Laukkanen 1.08.55 + 18.41
16 N 50-59 ei kilpapyörä 480 Katriina Moilanen 1.12.54 + 22.39
1 N 50-59 kilpapyörä 1352 Hannele Heiskanen 0.49.13 +
2 N 50-59 kilpapyörä 1373 Pirkko Puranen 1.02.54 + 13.42
1 N 60-69 ei kilpapyörä 454 Hannele Ilves 1.01.51 +
2 N 60-69 ei kilpapyörä 310 Ritva Laitinen Vaellussiskot 1.04.54 + 3.04
1 N 60-69 kilpapyörä 1383 Soile Sillanpää HSS 0.55.26 +
1 N 70-79 kilpapyörä 1351 Marita Glad Gladius 1.00.04 +
1 N GE Healthcare 1260 Hanna Laitinen GE Healthcare 0.53.54 +
2 N GE Healthcare 1259 Johanna Witick GE Healthcare 0.59.51 + 5.58
1 N Upseeriliitto 1242 Liina Vartia Upseeriliitto 0.40.58 +
1 N Viesti 1914 Kisapossut Laura Tukia, Maiju Luokkala, Maisa Tuliniemi 0.37.47 +
2 N Viesti 1905 HUS Jorvin fysioterapia 1 Elise Mattsson, Laura Mutanen, Jenny Vuononranta 0.37.53 + 7
3 N Viesti 1919 Sädettäjät Elina Rämä, Salla Koiranen, Laura Vanninen 0.41.43 + 3.56
4 N Viesti 1926 Valkealan soutajat Maija Hintsanen, Anna-Mari Mäkinen, Virpi Metso 0.41.46 + 3.59
5 N Viesti 1901 Asianajotoimisto Haapaniemi Maija Vehmanen, Hele Haapaniemi, Noora Sipinen 0.42.33 + 4.47
6 N Viesti 1924 Töölö 1 Tuija Tilander-Leppä, Ann-Mari Mansner, Piia Vikman 0.44.25 + 6.38
7 N Viesti 1902 Eesti Tudrukud! Sirje Eirand, Geil Siim, Girli Siim 0.44.37 + 6.51
8 N Viesti 1909 HUS PahatBakteerit Jenni Villman, Sointu Mero, Heidi Vesterinen 0.45.01 + 7.14
9 N Viesti 1917 Pylleröt Anna Kallio, Heli Hakala, Päivi Granat 0.45.54 + 8.08
10 N Viesti 1928 YA-talo Sirpa Nieminen, Jenni Tyrni, Jenny Siltanen 0.46.09 + 8.22
11 N Viesti 1906 HUS kuvantaminen Milja Venäläinen, Kirsi Miettinen, Sanna Pehtonen 0.46.23 + 8.37
12 N Viesti 1908 HUS Nice10 Liisu Saavalainen, Tiina Koskela-koivisto, Johanna Hautala 0.47.05 + 9.19
13 N Viesti 1921 Team hurjapäät Sanna Anttila, Annina Naumanen, Laura Niukkanen 0.47.11 + 9.25
14 N Viesti 1910 HUS Random Leidit Bettina Sundström-Rantanen, Anna-Kaisa Tähtinen, Laura Suojanen 0.47.39 + 9.52
15 N Viesti 1913 Häjyt Pimut Carita Hirvimäki, Mariannne Tuurinkoski, Minna Mäkinen 0.47.59 + 10.12
16 N Viesti 1900 A3 Arja Niemi, Arja Kajanki, Aila Kajanki 0.48.19 + 10.33
17 N Viesti 1911 HUS viestintä Johanna Saukkomaa, Mirka Kujala, Taina Liukkonen 0.49.17 + 11.31
18 N Viesti 1920 Team Hennamari Heini Ovaska, Anna Koponen, Mari Heikinmaa 0.49.42 + 11.55
19 N Viesti 1927 Willimiehen tytöt Suvi Nupponen, Anna-Mari Urpilainen, Anu Rikkinen 0.50.01 + 12.15
20 N Viesti 1922 Team Viikki Saara Kuoppala, Anne Jorasmaa, Mikaela Pammo 0.50.18 + 12.31
21 N Viesti 1912 HUSMIX Maria Isoketola, Anita Nuutinen, Suvi Kokkonen 0.51.49 + 14.02
22 N Viesti 1907 HUS Meikunmäen Puhku Elina Voutilainen, Sarianne Nuutinen, Raija Kärki 0.52.55 + 15.09
23 N Viesti 1918 Shadows Hanna Hykkyrä, Sirpa Mikkonen, Marjo Yliperttula- Ikonen 0.53.32 + 15.46
24 N Viesti 1923 Tehotytöt Asta Saario, Anne Saario, Jenny Matilainen 0.54.07 + 16.21
25 N Viesti 1904 HRM - Hurjan Rohkeat Mammat Nina Fagerroos, Karoliina Nurmikolu, Ulla Kittilä 0.54.10 + 16.24
26 N Viesti 1916 Pinkit Ladyt Teija Hurri-Tykkyläinen, Riitta Saarinen, Taina Kaunisto 0.54.25 + 16.39
1 N Viesti GE Healthcare 1272 Money Talks Elina Fagerholm, Irja Harjula-Savolainen, Kati Aho 0.55.31 +
2 N Viesti GE Healthcare 1271 Team MeNiSa Säde Meriläinen, Helvi Nikkilä, Kirsi Salminen 0.55.33 + 2
1 N Viesti Lassila ja Tikanoja Oy 1298 TeleStars Wilma Wahlroos, Pirjo Vos Laakso-Kervinen, Wilma Wahlroos 0.52.53 +
2 N Viesti Lassila ja Tikanoja Oy 1301 Merisuola Eija Nurmi, Minna Rantanen, Johanna Pitkäranta 0.57.00 + 4.07
3 N Viesti Lassila ja Tikanoja Oy 1304 Mutsikat Pirjo Lehtonen, Maaret Kivimäki, Tuija Laine 1.02.07 + 9.15
4 N Viesti Lassila ja Tikanoja Oy 1303 Ladyt Radalla Jetta Maja, Maria Sivonen, Terhi Salo 1.03.47 + 10.54
1 N Yleinen ei kilpapyörä 692 Saara Haikola Ylästön Urheilijat 0.41.47 +
2 N Yleinen ei kilpapyörä 713 Kaija Sivonen Runner's High 0.41.57 + 10
3 N Yleinen ei kilpapyörä 699 Nina Kasvio HUS Jorvi 0.43.40 + 1.53
4 N Yleinen ei kilpapyörä 490 Elina Ahola 0.45.04 + 3.17
5 N Yleinen ei kilpapyörä 621 Maiju Kuurto 0.45.12 + 3.26
6 N Yleinen ei kilpapyörä 330 Johanna Arajuuri 0.46.18 + 4.31
7 N Yleinen ei kilpapyörä 708 Milla Pohjola 0.46.20 + 4.33
8 N Yleinen ei kilpapyörä 396 Paula Litkey 0.46.23 + 4.36
9 N Yleinen ei kilpapyörä 690 Sanna Aalto Karjala Triathlon 0.46.34 + 4.47
10 N Yleinen ei kilpapyörä 717 Pauliina Tiainen Helsinki 0.47.02 + 5.16
11 N Yleinen ei kilpapyörä 474 Julia Pöyry 0.47.09 + 5.23
12 N Yleinen ei kilpapyörä 440 Laura Silvennoinen Savonlinna 0.47.13 + 5.26
13 N Yleinen ei kilpapyörä 716 Minna Tahvanainen Helsinki 0.47.20 + 5.33
14 N Yleinen ei kilpapyörä 589 Sari Leka 0.47.28 + 5.41
15 N Yleinen ei kilpapyörä 264 Irinja Mäenpää Team Pallerot 0.47.29 + 5.42
16 N Yleinen ei kilpapyörä 540 Tiina Käpylä Vuokko 0.47.45 + 5.58
17 N Yleinen ei kilpapyörä 459 Reeta Kukkola 0.48.05 + 6.18
18 N Yleinen ei kilpapyörä 255 Maria Haukipuro Team Pallerot 0.48.10 + 6.23
19 N Yleinen ei kilpapyörä 583 Anne Kanto 0.48.16 + 6.29
20 N Yleinen ei kilpapyörä 333 Milla Hyvärinen 0.48.18 + 6.31
21 N Yleinen ei kilpapyörä 580 Essi Jokilammi Nurmijärven Kunto 0.48.23 + 6.37
22 N Yleinen ei kilpapyörä 272 Anni Rouvinen Team Pallerot 0.48.24 + 6.37
23 N Yleinen ei kilpapyörä 509 Minna Lehtiranta 0.48.26 + 6.39
24 N Yleinen ei kilpapyörä 673 Susanna Wallenius Helsinki 0.48.27 + 6.40
25 N Yleinen ei kilpapyörä 523 Kukka-Maaria Sipilä 0.48.30 + 6.43
26 N Yleinen ei kilpapyörä 384 Kaarina Korpisaari 0.48.34 + 6.47
27 N Yleinen ei kilpapyörä 535 Hanna Hukki SLK 0.48.41 + 6.54
28 N Yleinen ei kilpapyörä 666 Päivi Pellikka Klaukkala 0.48.41 + 6.54
29 N Yleinen ei kilpapyörä 538 minna koivunen Helsinki 0.48.45 + 6.58
30 N Yleinen ei kilpapyörä 416 Marjut Hiekkanen 0.48.46 + 6.59
31 N Yleinen ei kilpapyörä 414 Suvi Haavisto 0.48.48 + 7.01
32 N Yleinen ei kilpapyörä 700 Eija Kestilä 0.48.49 + 7.02
33 N Yleinen ei kilpapyörä 590 Kati Lüthje FinnDai 0.48.52 + 7.05
34 N Yleinen ei kilpapyörä 478 Laura Yli-Rantala 0.49.03 + 7.16
35 N Yleinen ei kilpapyörä 652 Laura Arvonen Uimaseura Kangasalan Kuohu 0.49.09 + 7.22
36 N Yleinen ei kilpapyörä 464 Kirsi Louhelainen Espoo 0.49.11 + 7.24
37 N Yleinen ei kilpapyörä 497 Sanna Hyvärinen 0.49.17 + 7.31
38 N Yleinen ei kilpapyörä 579 Virpi Hämäläinen 0.49.20 + 7.34
39 N Yleinen ei kilpapyörä 642 Nina Sjöblom 0.49.22 + 7.35
40 N Yleinen ei kilpapyörä 669 Hanna Sivén Porvoo 0.49.23 + 7.36
41 N Yleinen ei kilpapyörä 626 Caroline Lundell Espoo 0.49.23 + 7.36
42 N Yleinen ei kilpapyörä 601 Maija Salminen 0.49.27 + 7.40
43 N Yleinen ei kilpapyörä 710 Katariina Porthan-Ylimäinen Taito Liikuttaa 0.49.32 + 7.45
44 N Yleinen ei kilpapyörä 372 Kaisa Eerola 0.49.32 + 7.46
45 N Yleinen ei kilpapyörä 693 Elisa Heikkinen Helsinki 0.49.36 + 7.49
46 N Yleinen ei kilpapyörä 344 Minna Malmberg Kafa 0.49.37 + 7.50
47 N Yleinen ei kilpapyörä 369 Elena Åhl HUS JORVI 0.49.49 + 8.02
48 N Yleinen ei kilpapyörä 596 Anna Palojärvi 0.49.55 + 8.09
49 N Yleinen ei kilpapyörä 715 Veera Sylvius Space Systems Finland 0.50.04 + 8.17
50 N Yleinen ei kilpapyörä 501 Niina Karhu 0.50.15 + 8.28
51 N Yleinen ei kilpapyörä 622 Enni Kymäläinen 0.50.18 + 8.32
52 N Yleinen ei kilpapyörä 511 Kirsi Lindström 0.50.28 + 8.41
53 N Yleinen ei kilpapyörä 587 Leena Kummu 0.50.31 + 8.44
54 N Yleinen ei kilpapyörä 678 Georgina Townsend 0.50.32 + 8.45
55 N Yleinen ei kilpapyörä 620 Riikka Kovanen 0.50.32 + 8.45
56 N Yleinen ei kilpapyörä 660 Hanna Jämsen 0.50.38 + 8.51
57 N Yleinen ei kilpapyörä 373 Meri Saarlinna Puistolan urheilijat 0.50.41 + 8.54
58 N Yleinen ei kilpapyörä 413 Essi Grönlund 0.50.41 + 8.54
59 N Yleinen ei kilpapyörä 270 Emmi Pietiläinen 0.50.43 + 8.56
60 N Yleinen ei kilpapyörä 703 Julia Molin Helsinki Triathlon 0.50.43 + 8.57
61 N Yleinen ei kilpapyörä 460 Susanna Laaksonen 0.50.45 + 8.58
62 N Yleinen ei kilpapyörä 429 Tuuli Ojala 0.50.48 + 9.01
63 N Yleinen ei kilpapyörä 386 Niina Lajunen 0.50.48 + 9.02
64 N Yleinen ei kilpapyörä 518 Nina Saarimaa 0.50.55 + 9.09
65 N Yleinen ei kilpapyörä 721 Emmi Lajunen 0.50.58 + 9.11
66 N Yleinen ei kilpapyörä 585 Reetta Karppinen 0.51.06 + 9.19
67 N Yleinen ei kilpapyörä 512 Eija Peltola 0.51.12 + 9.26
68 N Yleinen ei kilpapyörä 419 Reetta Kivijärvi Kuopio 0.51.13 + 9.26
69 N Yleinen ei kilpapyörä 411 Helena Erjala 0.51.16 + 9.29
70 N Yleinen ei kilpapyörä 664 Riitta Napola 0.51.20 + 9.34
71 N Yleinen ei kilpapyörä 650 Maija Ahokas 0.51.24 + 9.37
72 N Yleinen ei kilpapyörä 603 Tanja Suitiala Liikuntavirasto 0.51.24 + 9.37
73 N Yleinen ei kilpapyörä 546 Katja Lotta 0.51.25 + 9.38
74 N Yleinen ei kilpapyörä 477 Essi Salmi 0.51.28 + 9.41
75 N Yleinen ei kilpapyörä 649 Suvi Vänskä 0.51.31 + 9.44
76 N Yleinen ei kilpapyörä 338 Johanna Kivinen eCraft 0.51.41 + 9.55
77 N Yleinen ei kilpapyörä 706 Laura Nummila Space Systems Finland 0.51.44 + 9.57
78 N Yleinen ei kilpapyörä 658 Paula Ismail 0.51.46 + 9.59
79 N Yleinen ei kilpapyörä 447 Minna Tuomela 0.51.48 + 10.01
80 N Yleinen ei kilpapyörä 634 Susan Nordström 0.51.49 + 10.02
81 N Yleinen ei kilpapyörä 283 Annika Tõld 0.51.50 + 10.03
82 N Yleinen ei kilpapyörä 569 Hanna-Riikka Vänskä Hattara 0.52.00 + 10.13
83 N Yleinen ei kilpapyörä 295 Maria Heinonen 0.52.01 + 10.14
84 N Yleinen ei kilpapyörä 337 Outi Keskinen 0.52.03 + 10.16
85 N Yleinen ei kilpapyörä 552 Marianne Näsänen 0.52.04 + 10.17
86 N Yleinen ei kilpapyörä 301 Susanna Jakobsson 0.52.04 + 10.17
87 N Yleinen ei kilpapyörä 696 Fiina Jaakkola Helsinki 0.52.05 + 10.18
88 N Yleinen ei kilpapyörä 574 Pauliina Hankivaara 0.52.08 + 10.21
89 N Yleinen ei kilpapyörä 614 anne hokkanen 0.52.09 + 10.22
90 N Yleinen ei kilpapyörä 605 Aino Tanttari 0.52.09 + 10.22
91 N Yleinen ei kilpapyörä 452 Maria Hautala 0.52.17 + 10.30
92 N Yleinen ei kilpapyörä 515 Minna Pylkäs 0.52.18 + 10.31
93 N Yleinen ei kilpapyörä 531 Suvi Ahlajärvi Serkut 0.52.18 + 10.31
94 N Yleinen ei kilpapyörä 277 Emilia Simola 0.52.19 + 10.32
95 N Yleinen ei kilpapyörä 616 Netta Jayasekara 0.52.23 + 10.36
96 N Yleinen ei kilpapyörä 463 Hanna Litovaara Viestintä Oy Drum 0.52.25 + 10.38
97 N Yleinen ei kilpapyörä 564 Katja Tynninen 0.52.26 + 10.39
98 N Yleinen ei kilpapyörä 268 Anu Nyman 0.52.27 + 10.40
99 N Yleinen ei kilpapyörä 415 Heini Harve-Rytsälä Tuusula 0.52.36 + 10.49
100 N Yleinen ei kilpapyörä 420 Nina Koivisto 0.52.44 + 10.58
101 N Yleinen ei kilpapyörä 345 Satu Mandelin 0.52.45 + 10.58
102 N Yleinen ei kilpapyörä 382 Tiina Karvonen 0.52.52 + 11.05
103 N Yleinen ei kilpapyörä 500 Anne Kangasniemi 0.53.08 + 11.21
104 N Yleinen ei kilpapyörä 628 Heli Matero 0.53.18 + 11.31
105 N Yleinen ei kilpapyörä 651 Laura Anunti 0.53.22 + 11.35
106 N Yleinen ei kilpapyörä 663 Ina Litma 0.53.23 + 11.36
107 N Yleinen ei kilpapyörä 479 Jenni Häkkinen 0.53.24 + 11.37
108 N Yleinen ei kilpapyörä 718 Mari Ukkonen Maanpuolustuskorkeakoulu 0.53.25 + 11.38
109 N Yleinen ei kilpapyörä 342 Minna Köpilä Helsinki 0.53.28 + 11.42
110 N Yleinen ei kilpapyörä 350 Jenni Nissinen Helsinki 0.53.31 + 11.45
111 N Yleinen ei kilpapyörä 412 Chiara Gasparetti 0.53.33 + 11.46
112 N Yleinen ei kilpapyörä 397 kati Pohjonen 0.53.45 + 11.59
113 N Yleinen ei kilpapyörä 299 Maili Hyttinen 0.53.46 + 11.59
114 N Yleinen ei kilpapyörä 352 Kaisa Pennanen 0.53.49 + 12.02
115 N Yleinen ei kilpapyörä 508 Jaana Laisi 0.53.54 + 12.07
116 N Yleinen ei kilpapyörä 588 Riina Laitiainen Helsinki 0.53.54 + 12.07
117 N Yleinen ei kilpapyörä 636 Tuija Pellikka 0.53.57 + 12.10
118 N Yleinen ei kilpapyörä 536 Emilia Jantunen H+K 0.53.57 + 12.11
119 N Yleinen ei kilpapyörä 632 maren nielsen space systems finland 0.53.58 + 12.11
120 N Yleinen ei kilpapyörä 597 Johanna Pekkala SSP Finland 0.54.00 + 12.13
121 N Yleinen ei kilpapyörä 573 piuska espola 0.54.00 + 12.13
122 N Yleinen ei kilpapyörä 343 Nordling Linda Pargas IF Handboll 0.54.03 + 12.16
123 N Yleinen ei kilpapyörä 318 Satu Nuojua HUS Jorvi 0.54.05 + 12.19
124 N Yleinen ei kilpapyörä 351 Eija Parpola 0.54.06 + 12.19
125 N Yleinen ei kilpapyörä 630 Essi Mäentaka 0.54.10 + 12.23
126 N Yleinen ei kilpapyörä 623 Mira Lampinen LehiCup 0.54.12 + 12.25
127 N Yleinen ei kilpapyörä 422 Päivi Korkeamäki 0.54.14 + 12.27
128 N Yleinen ei kilpapyörä 353 Anna-Maija Perälä Helsinki 0.54.18 + 12.31
129 N Yleinen ei kilpapyörä 576 Nea Hannula 0.54.19 + 12.32
130 N Yleinen ei kilpapyörä 381 Henriikka Karhuvaara 0.54.19 + 12.33
131 N Yleinen ei kilpapyörä 612 Katja Havia 0.54.21 + 12.34
132 N Yleinen ei kilpapyörä 281 Elisa Terho 0.54.27 + 12.40
133 N Yleinen ei kilpapyörä 473 Sara Pohjonen 0.54.27 + 12.41
134 N Yleinen ei kilpapyörä 370 Enni Ahola 0.54.28 + 12.41
135 N Yleinen ei kilpapyörä 431 Linda-Maria Palosaari 0.54.36 + 12.49
136 N Yleinen ei kilpapyörä 551 Jaana-Kaisa Näsänen 0.54.38 + 12.52
137 N Yleinen ei kilpapyörä 399 Laura Rönnholm 0.54.40 + 12.53
138 N Yleinen ei kilpapyörä 537 Emma Juslin Vantaa 0.54.43 + 12.56
139 N Yleinen ei kilpapyörä 495 Hanna Heikkonen 0.54.47 + 13.01
140 N Yleinen ei kilpapyörä 375 Sirkka Helminen Espoo 0.54.57 + 13.10
141 N Yleinen ei kilpapyörä 533 Essi Eranka H+K 0.55.06 + 13.19
142 N Yleinen ei kilpapyörä 408 Anna Vuorinen 0.55.10 + 13.23
143 N Yleinen ei kilpapyörä 457 Laura Jokinen Fysioline / Ice Power 0.55.11 + 13.24
144 N Yleinen ei kilpapyörä 516 Maria Riala 0.55.12 + 13.25
145 N Yleinen ei kilpapyörä 257 Mirja Hokkanen 0.55.13 + 13.27
146 N Yleinen ei kilpapyörä 582 sofia jweihan Helsinki 0.55.17 + 13.30
147 N Yleinen ei kilpapyörä 261 Merja Kuronen Team Kuronen 0.55.20 + 13.34
148 N Yleinen ei kilpapyörä 392 Maarit Myrberg 0.55.21 + 13.34
149 N Yleinen ei kilpapyörä 602 Cristina Santamaría Nogueira Larun Laiskat 0.55.21 + 13.35
150 N Yleinen ei kilpapyörä 665 Liisa Nuora 0.55.26 + 13.40
151 N Yleinen ei kilpapyörä 527 Paula Weckström 0.55.28 + 13.41
152 N Yleinen ei kilpapyörä 335 Teija Kaitainen 0.55.28 + 13.41
153 N Yleinen ei kilpapyörä 506 Katri Kuusinen 0.55.29 + 13.43
154 N Yleinen ei kilpapyörä 595 Nina Norberg Munkan Possu 0.55.33 + 13.46
155 N Yleinen ei kilpapyörä 631 Sinikka Mäkinen 0.55.33 + 13.46
156 N Yleinen ei kilpapyörä 510 Leena Liljeström 0.55.37 + 13.50
157 N Yleinen ei kilpapyörä 410 Martina Candolin 0.55.38 + 13.51
158 N Yleinen ei kilpapyörä 592 Minna Maunus-Tiihonen 0.55.41 + 13.54
159 N Yleinen ei kilpapyörä 311 Johanna Larsson-Louhekari 0.55.49 + 14.03
160 N Yleinen ei kilpapyörä 328 Carina Weckman 0.55.50 + 14.03
161 N Yleinen ei kilpapyörä 674 Mirva Viljakainen Sipoo 0.55.51 + 14.04
162 N Yleinen ei kilpapyörä 577 Neea Heinonen Nurmijärven Kunto 0.55.51 + 14.04
163 N Yleinen ei kilpapyörä 434 Elli Pärssinen Turku 0.56.00 + 14.13
164 N Yleinen ei kilpapyörä 559 Katri Salo Salarasti 0.56.02 + 14.15
165 N Yleinen ei kilpapyörä 449 Pauliina Vickholm 0.56.03 + 14.16
166 N Yleinen ei kilpapyörä 401 Maria Skarp 0.56.04 + 14.17
167 N Yleinen ei kilpapyörä 285 Anna-Kaisa Tuovinen 0.56.05 + 14.18
168 N Yleinen ei kilpapyörä 363 Anna Suur-Kujala 0.56.05 + 14.18
169 N Yleinen ei kilpapyörä 394 Rosa Nylén 0.56.05 + 14.19
170 N Yleinen ei kilpapyörä 645 Kati Takala 0.56.11 + 14.24
171 N Yleinen ei kilpapyörä 654 Mari Hallivuori 0.56.16 + 14.29
172 N Yleinen ei kilpapyörä 273 Emma Ruuskanen 0.56.16 + 14.29
173 N Yleinen ei kilpapyörä 557 Pia Röynä 0.56.28 + 14.41
174 N Yleinen ei kilpapyörä 304 Mari Karikoski 0.56.32 + 14.45
175 N Yleinen ei kilpapyörä 430 Liina Paloheimo-Koskipää 0.56.33 + 14.46
176 N Yleinen ei kilpapyörä 379 Johanna Jussila 0.56.43 + 14.56
177 N Yleinen ei kilpapyörä 547 Satu Munnukka SLK 0.56.46 + 15.00
178 N Yleinen ei kilpapyörä 534 Johanna Huhtapelto SLK 0.56.51 + 15.05
179 N Yleinen ei kilpapyörä 635 Kristiina Nuottimäki 0.56.53 + 15.06
180 N Yleinen ei kilpapyörä 334 Piia Jyrkänvaara 0.56.58 + 15.12
181 N Yleinen ei kilpapyörä 471 Heidi Peni 0.56.59 + 15.12
182 N Yleinen ei kilpapyörä 458 Sofia Helena Khan 0.57.00 + 15.14
183 N Yleinen ei kilpapyörä 280 Tua Takasu 0.57.08 + 15.21
184 N Yleinen ei kilpapyörä 260 Milla Korkalainen 0.57.13 + 15.26
185 N Yleinen ei kilpapyörä 680 Sanna Vartiainen 0.57.17 + 15.30
186 N Yleinen ei kilpapyörä 427 Annika Nordlund 0.57.19 + 15.32
187 N Yleinen ei kilpapyörä 676 Annika Yli-Urpo 0.57.23 + 15.37
188 N Yleinen ei kilpapyörä 358 Sanna Salminen 0.57.24 + 15.37
189 N Yleinen ei kilpapyörä 608 Tiina Virtanen 0.57.28 + 15.41
190 N Yleinen ei kilpapyörä 499 Mia Järvinen 0.57.36 + 15.49
191 N Yleinen ei kilpapyörä 359 Leena Salo Helsinki 0.57.48 + 16.02
192 N Yleinen ei kilpapyörä 390 Sanna Majander 0.57.51 + 16.04
193 N Yleinen ei kilpapyörä 496 Ylva Hellgren 0.57.55 + 16.08
194 N Yleinen ei kilpapyörä 448 Paula Tuomenoksa 0.57.59 + 16.12
195 N Yleinen ei kilpapyörä 578 Sanna Häggström Pargas 0.57.59 + 16.13
196 N Yleinen ei kilpapyörä 438 Sanni Sieviläinen 0.58.00 + 16.13
197 N Yleinen ei kilpapyörä 618 Kreetta Elina Kiviniemi 0.58.02 + 16.15
198 N Yleinen ei kilpapyörä 340 Elina Kukkonen 0.58.17 + 16.30
199 N Yleinen ei kilpapyörä 549 Anna Naukkarinen Helsinki 0.58.27 + 16.40
200 N Yleinen ei kilpapyörä 599 Meri Salmi SSP Finland 0.58.27 + 16.41
201 N Yleinen ei kilpapyörä 570 Heli Aalto 0.58.29 + 16.42
202 N Yleinen ei kilpapyörä 607 Henna Virtanen 0.58.29 + 16.43
203 N Yleinen ei kilpapyörä 672 Mirka Vainikka 0.58.42 + 16.55
203 N Yleinen ei kilpapyörä 670 Laura Sokka 0.58.42 + 16.55
205 N Yleinen ei kilpapyörä 436 Marja-Riitta Rongas 0.58.42 + 16.56
206 N Yleinen ei kilpapyörä 648 Jenni Vilen Iitti 0.58.44 + 16.57
207 N Yleinen ei kilpapyörä 657 Mira Hyvärinen Helsinki 0.58.45 + 16.58
208 N Yleinen ei kilpapyörä 421 Kirsi Koivuporras-Masuka 0.58.47 + 17.00
209 N Yleinen ei kilpapyörä 560 Nelli Savolainen Miestenkymppi 0.58.51 + 17.04
210 N Yleinen ei kilpapyörä 423 Päivi Leino 0.58.55 + 17.08
211 N Yleinen ei kilpapyörä 503 Heidi Koljonen 0.58.57 + 17.10
212 N Yleinen ei kilpapyörä 468 Riikka Nykänen 0.58.57 + 17.10
213 N Yleinen ei kilpapyörä 705 Suvi Nevala Kirkkonummi 0.58.59 + 17.12
214 N Yleinen ei kilpapyörä 465 Mari Lounavaara 0.59.02 + 17.15
215 N Yleinen ei kilpapyörä 385 Nina Koskeva 0.59.05 + 17.18
216 N Yleinen ei kilpapyörä 393 Riikka Nortia 0.59.06 + 17.19
217 N Yleinen ei kilpapyörä 591 Jenni Maksimainen 0.59.06 + 17.19
218 N Yleinen ei kilpapyörä 417 Heidi Honkamaa 0.59.07 + 17.21
219 N Yleinen ei kilpapyörä 679 Lucy Halsall 0.59.21 + 17.34
220 N Yleinen ei kilpapyörä 252 Sirja Hakala 0.59.29 + 17.42
221 N Yleinen ei kilpapyörä 274 Katja Salonen Kalatukku E.Eriksson Oy 0.59.42 + 17.55
222 N Yleinen ei kilpapyörä 320 Hanna Vahtera HUS Jorvi 0.59.46 + 17.59
223 N Yleinen ei kilpapyörä 250 Mari Askolin 0.59.47 + 18.00
224 N Yleinen ei kilpapyörä 433 saara pesonen 0.59.49 + 18.02
225 N Yleinen ei kilpapyörä 374 Katri Haveneth 0.59.52 + 18.06
226 N Yleinen ei kilpapyörä 360 Mirka Santanen 1.00.01 + 18.14
227 N Yleinen ei kilpapyörä 638 Anna Pohjola 1.00.03 + 18.17
228 N Yleinen ei kilpapyörä 437 Milla Sevón 1.00.14 + 18.27
229 N Yleinen ei kilpapyörä 426 Maria-Leena Mure 1.00.19 + 18.32
230 N Yleinen ei kilpapyörä 472 Salla Pohjonen 1.00.20 + 18.33
231 N Yleinen ei kilpapyörä 445 Laura Torikka Helsinki 1.00.23 + 18.36
232 N Yleinen ei kilpapyörä 356 Suvi Ruuska 1.00.29 + 18.42
233 N Yleinen ei kilpapyörä 647 Minna Teittinen 1.00.33 + 18.46
234 N Yleinen ei kilpapyörä 453 Seena Ikonen 1.00.38 + 18.51
235 N Yleinen ei kilpapyörä 604 Lotta Söderholm 1.00.39 + 18.52
236 N Yleinen ei kilpapyörä 507 Marja-Leena Laine 1.00.49 + 19.02
237 N Yleinen ei kilpapyörä 371 Edit Ahola 1.01.08 + 19.21
238 N Yleinen ei kilpapyörä 435 Sanja Raunio 1.01.24 + 19.37
239 N Yleinen ei kilpapyörä 643 Inka Suksi 1.01.28 + 19.41
240 N Yleinen ei kilpapyörä 432 Sara Parikka 1.01.33 + 19.46
241 N Yleinen ei kilpapyörä 470 Hanna Pakarinen 1.01.35 + 19.48
242 N Yleinen ei kilpapyörä 655 Raila Hoivanen 1.01.37 + 19.50
243 N Yleinen ei kilpapyörä 269 Sanna Ormio Jopo-joutilaat 1.01.42 + 19.56
244 N Yleinen ei kilpapyörä 251 Appu Haapio Jopo-joutilaat 1.01.43 + 19.57
245 N Yleinen ei kilpapyörä 520 Tiina Salmi Raisio 1.01.46 + 20.00
246 N Yleinen ei kilpapyörä 383 Outi Kaukaranta 1.01.51 + 20.05
247 N Yleinen ei kilpapyörä 365 Elina Timisjärvi 1.01.57 + 20.11
248 N Yleinen ei kilpapyörä 558 Mirka Salminen 1.02.03 + 20.16
249 N Yleinen ei kilpapyörä 366 Tiia Vainio 1.02.04 + 20.17
250 N Yleinen ei kilpapyörä 306 Leena Karjalainen Team Kapina 1.02.17 + 20.30
251 N Yleinen ei kilpapyörä 314 Heli Liuha Team Kapina 1.02.19 + 20.32
252 N Yleinen ei kilpapyörä 424 Jenni Malmipuro 1.02.34 + 20.47
253 N Yleinen ei kilpapyörä 388 Maria Lunden 1.02.35 + 20.48
254 N Yleinen ei kilpapyörä 262 Annika Kuronen Team Kuronen 1.02.45 + 20.59
255 N Yleinen ei kilpapyörä 347 Hanna Mäkitalo 1.02.53 + 21.06
256 N Yleinen ei kilpapyörä 271 Hanna Puhakka Kemppaisen Pimut 1.03.06 + 21.19
257 N Yleinen ei kilpapyörä 441 Aino Sulopuisto 1.03.09 + 21.22
258 N Yleinen ei kilpapyörä 584 Laura Karevaara 1.03.12 + 21.25
259 N Yleinen ei kilpapyörä 469 Jonna Pakarinen 1.03.14 + 21.27
260 N Yleinen ei kilpapyörä 439 Johanna Sieviläinen 1.03.15 + 21.28
261 N Yleinen ei kilpapyörä 398 Venla Rantanen 1.03.35 + 21.48
262 N Yleinen ei kilpapyörä 354 Heli Rautalin 1.03.38 + 21.51
263 N Yleinen ei kilpapyörä 258 Sanna Kaltokari 1.03.39 + 21.52
264 N Yleinen ei kilpapyörä 442 Katri Sääksjärvi Helsinki 1.03.44 + 21.57
265 N Yleinen ei kilpapyörä 522 Piritta Seppälä Viestintä-Piritta 1.03.53 + 22.06
266 N Yleinen ei kilpapyörä 367 Heidi Valleala 1.04.05 + 22.18
267 N Yleinen ei kilpapyörä 278 Anna Sipura 1.04.12 + 22.25
268 N Yleinen ei kilpapyörä 513 Vilma Pouhakka HpV 1.04.22 + 22.36
269 N Yleinen ei kilpapyörä 633 Laura Nieminen Pinkit Jopot 1.04.23 + 22.37
270 N Yleinen ei kilpapyörä 446 Senja Torikka Helsinki 1.05.01 + 23.14
271 N Yleinen ei kilpapyörä 615 Hilkka Huotari 1.05.12 + 23.25
272 N Yleinen ei kilpapyörä 341 Kirsi Käyhty 1.05.27 + 23.41
273 N Yleinen ei kilpapyörä 550 Melinda Näsänen 1.05.35 + 23.48
274 N Yleinen ei kilpapyörä 466 Tiina Lounavaara 1.06.06 + 24.19
275 N Yleinen ei kilpapyörä 568 Anna-Liisa Vuokko Vuokko 1.06.11 + 24.24
276 N Yleinen ei kilpapyörä 428 Pirjo Oitola 1.06.44 + 24.57
277 N Yleinen ei kilpapyörä 361 Stina Siikonen 1.07.02 + 25.15
278 N Yleinen ei kilpapyörä 402 Saara Suni Accenture 1.07.52 + 26.05
279 N Yleinen ei kilpapyörä 681 Tessa Paussu Helsinki 1.07.56 + 26.09
280 N Yleinen ei kilpapyörä 695 Sanna Hirvonen 1.08.09 + 26.23
281 N Yleinen ei kilpapyörä 456 Heli Joensuu 1.09.08 + 27.22
282 N Yleinen ei kilpapyörä 403 Sari Tamminen Liikuntavirasto 1.09.56 + 28.09
283 N Yleinen ei kilpapyörä 404 Tiina Hämäläinen 1.10.13 + 28.26
284 N Yleinen ei kilpapyörä 348 Tanja Mäkitalo 1.10.29 + 28.42
285 N Yleinen ei kilpapyörä 336 Mirja Katajamäki 1.17.45 + 35.58
286 N Yleinen ei kilpapyörä 315 Minna Maaranen 1.21.32 + 39.45
287 N Yleinen ei kilpapyörä 298 Tia Hirn 1.21.32 + 39.45
288 N Yleinen ei kilpapyörä 357 Kirsi Räihä 1.21.56 + 40.10
999 N Yleinen ei kilpapyörä 389 Laura Majander 0.39.41 -+ 2.06
999 N Yleinen ei kilpapyörä 450 Zhamilya Assilbekova 0.42.30 + 43
999 N Yleinen ei kilpapyörä 553 Jenni Pakarinen 0.39.33 -+ 2.14
1 N Yleinen ei kilpapyörä 3 Step IT Oy 1331 Maija Soininen 3 Step IT Oy 0.49.02 +
2 N Yleinen ei kilpapyörä 3 Step IT Oy 1333 Pia Reini 3 Step IT Oy 0.52.03 + 3.02
3 N Yleinen ei kilpapyörä 3 Step IT Oy 1329 Eeva Aaltonen 3 Step IT Oy 0.55.55 + 6.54
4 N Yleinen ei kilpapyörä 3 Step IT Oy 1332 Kirsi Ylisirniö 3 Step IT Oy 0.56.01 + 7.00
5 N Yleinen ei kilpapyörä 3 Step IT Oy 1330 Päivi Arbelius 3 Step IT Oy 1.00.02 + 11.01
1 N Yleinen kilpapyörä 1396 Erika Parviainen TriStadi 0.38.28 +
2 N Yleinen kilpapyörä 1399 Emmi Rönkkö Kutu Triathlon 0.40.58 + 2.30
3 N Yleinen kilpapyörä 1387 Anu Henttonen HelTri 0.41.08 + 2.40
4 N Yleinen kilpapyörä 1398 Riikka Rantakari Helsinki 0.41.40 + 3.12
5 N Yleinen kilpapyörä 1390 Veera Lehto Helsingin Jyry 0.42.04 + 3.36
6 N Yleinen kilpapyörä 1354 Marke Hietapakka Maanpuolustuskorkeakoulu 0.43.21 + 4.54
7 N Yleinen kilpapyörä 1400 Niina Sallinen Vantaa 0.44.05 + 5.37
8 N Yleinen kilpapyörä 1376 Suvi Sintonen HelTri 0.44.18 + 5.50
9 N Yleinen kilpapyörä 1394 Elina Myllymäki Sipoo 0.44.46 + 6.18
10 N Yleinen kilpapyörä 1359 Emmi Kuoppala 0.44.50 + 6.22
11 N Yleinen kilpapyörä 1395 Eveliina Nurmi Kosken kaiku 0.44.55 + 6.27
12 N Yleinen kilpapyörä 1397 Heidi Rajamäki Espoo 0.45.00 + 6.32
13 N Yleinen kilpapyörä 1404 Sanna Vänni Kutu Triathlon 0.45.22 + 6.54
14 N Yleinen kilpapyörä 1393 Minttu Mustonen Espoo 0.45.38 + 7.10
15 N Yleinen kilpapyörä 1374 Marja Päivinen 0.45.55 + 7.28
16 N Yleinen kilpapyörä 1370 Siiri Peltola 0.46.46 + 8.18
17 N Yleinen kilpapyörä 1369 piia Nygren Triathlon Team Kotka 0.46.48 + 8.20
18 N Yleinen kilpapyörä 1401 Tiina Sandell Triathlonteam226 0.47.04 + 8.36
19 N Yleinen kilpapyörä 1372 Nina Pitkänen Viestintä Oy Drum 0.47.16 + 8.48
20 N Yleinen kilpapyörä 1356 Reeta Kaivola Viestintä Oy Drum 0.47.22 + 8.54
21 N Yleinen kilpapyörä 1355 Anna Jungner-Nordgren Running Finland 0.47.30 + 9.02
22 N Yleinen kilpapyörä 1392 Bregenhøj Maria 0.48.56 + 10.28
23 N Yleinen kilpapyörä 1377 Heidi Sjögren Triathlon Team Kotka 0.49.42 + 11.14
24 N Yleinen kilpapyörä 1358 Rosa Kotanen Kotka 0.49.43 + 11.15
25 N Yleinen kilpapyörä 1368 Saara Nikkanen Viestintä Oy Drum 0.49.49 + 11.21
26 N Yleinen kilpapyörä 1391 Jonna Lähteenmäki 0.49.58 + 11.30
27 N Yleinen kilpapyörä 1366 Kaisa Mikander 0.50.19 + 11.51
28 N Yleinen kilpapyörä 1371 Terhi Pesonen 0.52.13 + 13.45
29 N Yleinen kilpapyörä 1357 Edita Kallio 0.52.17 + 13.49
30 N Yleinen kilpapyörä 1380 Elina Viitasaari Helsinki Triathlon 0.55.27 + 16.59
31 N Yleinen kilpapyörä 1361 Erika Laine 0.56.31 + 18.03
32 N Yleinen kilpapyörä 1375 Johanna Rahnasto Helsingin Luistinkiitäjät 0.56.35 + 18.07
33 N Yleinen kilpapyörä 1353 Kati Helakorpi 0.58.24 + 19.56
1 N Yleinen kilpapyörä 3 Step IT Oy 1335 Johanna Kolehmainen 3 Step IT Oy 0.44.41 +
1 P12 123 Kaarel Trepp Vinni VAK 0.20.31 +
2 P12 63 Casper Karlsson Swim Club Raseborg 0.20.44 + 14
3 P12 80 Matteus Miilpalu Wiru Swim 0.21.12 + 42
4 P12 70 Joonas Leppä Keuruun Kisailijat 0.22.19 + 1.48
5 P12 116 Joakim Nordström Borgå Akilles 0.23.02 + 2.32
6 P12 125 Aaro Virtanen Lahden Hiihtoseura 0.23.19 + 2.49
7 P12 75 Mikkel Lindberg Turun Urheiluliitto 0.23.50 + 3.20
8 P12 120 Cedrik Sandell ÖSK 0.24.20 + 3.49
9 P12 77 Pessi Länsirinne 0.24.20 + 3.50
10 P12 102 Joonas Eskolin Kerava 0.24.22 + 3.51
11 P12 124 Topias Uusitalo Espoon Tapiot 0.24.22 + 3.52
12 P12 122 Adam Tallberg Espoon Hiihtoseura 0.24.27 + 3.57
13 P12 121 Akseli Sjöberg Akilles/Bs-Pu 0.24.30 + 3.59
14 P12 117 Antti Norrkniivilä Masalan Kisa 0.25.00 + 4.29
15 P12 68 Joakim Lajunen IF Sibbo-Vargarna P03 0.25.01 + 4.31
16 P12 118 Timo Norrkniivilä Masalan Kisa 0.25.13 + 4.43
17 P12 69 Juho Laukkanen SiVa 0.25.21 + 4.50
18 P12 66 Oskari Kolehmainen CCH 0.25.23 + 4.53
19 P12 65 Kalle Kinnala Turun suunnistajat 0.25.25 + 4.55
20 P12 106 Viljami Hanhisalo 0.25.28 + 4.58
21 P12 85 Eetu Partanen Espoo 0.25.52 + 5.22
22 P12 60 Kirill Egorov ORCA Helsinki 0.25.53 + 5.22
23 P12 126 Niklas Hakkila 0.25.59 + 5.29
24 P12 103 Benjamin Fransman Salpar skola 0.26.01 + 5.31
25 P12 95 Eelis Uitto Pantterit 0.26.15 + 5.45
26 P12 97 Elmeri Wanne Kallion ala-aste 0.26.23 + 5.53
27 P12 91 Okko Räty Kallion ala-aste 0.26.38 + 6.07
28 P12 108 Lauri Jämsen JUK 0.27.04 + 6.34
29 P12 127 Tatu Jentze Htu Stadi 0.27.27 + 6.57
30 P12 114 Nuutti Mustalahti Tampere 0.27.32 + 7.02
31 P12 101 William Bergman Kirkkonummi 0.27.33 + 7.03
32 P12 82 Ossian Newby FC POHU 0.27.48 + 7.18
33 P12 87 Emil Pennanen Sibbo-Vargarna 0.27.55 + 7.24
34 P12 105 Johan Fredriksson Salpar skola 0.28.20 + 7.49
35 P12 109 Sampo Kaunola Helsinki 0.28.32 + 8.02
36 P12 93 Altti Salminen HRSK 0.28.55 + 8.24
37 P12 71 Timi Liivalahti 0.28.58 + 8.28
38 P12 83 Rasmus Nieminen Espoo 0.29.17 + 8.46
39 P12 84 Gilbert Paroma Helsinki 0.29.21 + 8.51
40 P12 89 Oskari Repo Aarnivalkean koulu 0.30.02 + 9.31
41 P12 79 Eetu Miikkulainen 0.30.26 + 9.55
42 P12 67 Tommi Laiho Maski 0.30.48 + 10.18
43 P12 92 Leevi Röntynen TuSla 0.30.50 + 10.20
44 P12 111 Veeti Luukkonen MPS-P01 0.31.21 + 10.51
45 P12 76 Anton Lunden Esbo 0.31.22 + 10.52
46 P12 62 Petteri Kalliomäki Espoo 0.31.47 + 11.17
47 P12 90 Henri Risikko Oy Hilario 0.32.18 + 11.48
48 P12 107 Leevi Hurtta 0.32.37 + 12.07
49 P12 88 Aaro Rasilainen HTL 0.32.43 + 12.13
50 P12 94 Olli Santalahti Aarnivalkeankoulu 0.33.12 + 12.41
51 P12 74 Justus Lind Orimattilan pedot 0.33.50 + 13.19
52 P12 81 Ronan Newby GrIFK Handboll 0.34.00 + 13.30
53 P12 110 Adiel Leppänen Tapion sulka 0.34.04 + 13.34
54 P12 72 Joel Lind Orimattilan pedot 0.34.09 + 13.38
55 P12 96 Max Walther Pihlajiston ala-aste 0.34.16 + 13.46
56 P12 100 Kaspars Becers 0.35.17 + 14.47
57 P12 73 Jasper Lind Orimattilan pedot 0.35.23 + 14.52
58 P12 99 Nisse Vähä-Vahe HTL 0.36.35 + 16.05
59 P12 61 Mattias Janhunen 0.37.15 + 16.44
60 P12 86 Kalle Paussu Helsinki 0.39.10 + 18.40
61 P12 78 Nuutti Matilainen KäPa 02AC Barca 0.40.36 + 20.06
62 P12 119 Janek Erik Päike Suur Helsingin Kristillinen Koulu 0.41.57 + 21.26
63 P12 115 Rasmus Nieminen Viikin Veijarit 0.45.06 + 24.36
1 P12 Viesti 1861 WinnSki Finland Racing Team Akseli Sjöberg, Joakim Nordström, Simon Lindström 0.22.24 +
2 P12 Viesti 1862 Salparin pojat Johan Fredriksson, Benjamin Fransman, Joakim Lajunen 0.24.55 + 2.31
3 P12 Viesti 1860 Intellekt Artjom Mantulin, Atos Andreev, Aleksi Andreev 0.24.55 + 2.32
4 P12 Viesti 1863 Tammihaantien pojat Nisse Vähä-Vahe, Sampo Airaksinen, Tapio Airaksinen 0.28.13 + 5.50
5 P12 Viesti 1864 Milon Veljet Leo Lundgren, Timotei Lundgren, Luca Lundgren 0.30.01 + 7.38
1 P14 186 Henry Räppo Ujumise Spordiklubi 0.18.52 +
2 P14 179 Matias Lepistö Valkealan Kajo 0.19.06 + 14
3 P14 188 Johannes Sikk Tartu Ujumisklubi 0.19.20 + 28
4 P14 193 Rauno Variku Tartu Ujumisklubi 0.19.38 + 46
5 P14 196 Hendrik Ütt Tartu Ujumisklubi 0.19.47 + 55
6 P14 191 Tuomas Uusitalo Simmis Grani 0.20.26 + 1.34
7 P14 182 Peik Lindberg Åsk 0.21.43 + 2.51
8 P14 170 Armin Angerjärv Tartu Ujumisklubi 0.21.49 + 2.57
9 P14 180 Jonne Leppäniemi Riihimäen Kiista-Veikot 0.22.09 + 3.17
10 P14 190 Elias Tiihonen HSS 0.22.09 + 3.18
11 P14 177 Ville Kinnala Turun suunnistajat 0.23.10 + 4.18
12 P14 171 Henri Erkkilä VHS 0.23.25 + 4.33
13 P14 192 Joel Vaitilo Cetus 0.23.51 + 4.59
14 P14 178 Altti Laakso Espoo 0.25.48 + 6.56
15 P14 187 Juhani Sarasmaa Espoon Tapiot 0.26.21 + 7.30
16 P14 185 Matias Nurmela Tampereen Pallo-Veikot 0.26.27 + 7.35
17 P14 194 Emil Videman Ojakkalan Visa 0.26.28 + 7.37
18 P14 173 Santeri Huhtala Cetus 0.27.00 + 8.08
19 P14 174 Henrik Jägerhorn 0.28.02 + 9.10
20 P14 172 Mio Hannula 0.29.19 + 10.27
21 P14 175 Otto Kahilainen Helsinki 0.29.27 + 10.35
22 P14 176 Tarmo Kaunola Helsinki 0.30.01 + 11.10
23 P14 195 Luca Virjo Tervakoski 0.35.13 + 16.22
1 P14 Viesti 1874 TUK Rauno Variku, Hendrik Utt, Johannes Sikk 0.19.05 +
2 P14 Viesti 1876 VHS Matias Mäki-Petäys, Henri Erkkilä, Tuomas Uusitalo 0.20.42 + 1.37
3 P14 Viesti 1875 Team Hirmu Martti Tervanen, Nikolas Rissanen, Elias Soukola 0.24.18 + 5.13
1 P16 231 Lauri Lepistö Valkealan Kajo 0.33.13 +
2 P16 238 Cevin Anders Siim Tartu Ujumisklubi 0.34.00 + 47
3 P16 233 Jonas Nordström BS-PU 0.35.17 + 2.04
4 P16 229 Mati-Markus Kullamäe Tartu Ujumisklubi 0.40.30 + 7.17
5 P16 228 Jasper Järvelä Team Miia&Ökö 0.40.39 + 7.26
6 P16 237 Aleksi Satumäki HTU Stadi Ry 0.40.50 + 7.38
7 P16 234 Henry Pietilä 0.42.37 + 9.24
8 P16 239 Martin Thomson Tartu Ujumisklubi 0.43.13 + 10.00
9 P16 232 Joona Malmi Helsingin Kisa-Veikot 0.51.48 + 18.35
10 P16 225 Kristaps Becers 0.58.15 + 25.02
1 P16 Viesti 1887 Raudmehed Eestist Mati-Markus Kullamäe, Henry Räppö, Cevin Anders Siim 0.18.09 +
2 P16 Viesti 1888 Huvitav seltskond Janeli Jaomaa, Matteus Miilpalu, Martin Thomson 0.20.43 + 2.35
3 P16 Viesti 1889 Team Huima Reetta Schroderus, Antti Myllynen, Heikki Tervanen 0.20.43 + 2.35
4 P16 Viesti 1890 HTU Dream Team 1 Kevin 'Phelps' Kroon, Oskari 'Armstrong' Ojavuo, Arthur 'Bolt' Visulainen 0.20.49 + 2.41
1 T12 22 Getriin Marii Lessing Tartu Ujumisklubi 0.23.35 +
2 T12 24 Sandra Marie Luts Porvoon Taitoluistelijat 0.23.39 + 5
3 T12 15 Kirke Kool Tartu Ujumisklubi 0.23.40 + 6
4 T12 19 Olivia Lammivaara Espoon Hiihtoseura 0.25.03 + 1.29
5 T12 37 Minttu Perkiö Vantaa 0.25.09 + 1.35
6 T12 40 Katri Pyhältö Swimming club Nurmijärvi 0.25.41 + 2.06
7 T12 23 Ella Levanen Lahden Hiihtoseura 0.26.00 + 2.25
8 T12 31 Josefina Nurmi Kosken kaiku 0.27.01 + 3.27
9 T12 27 Nadine Medarhri HTU Stadi 0.27.12 + 3.38
10 T12 11 Sonja Keränen Swimming Club Nurmijärvi 0.27.20 + 3.46
11 T12 12 Ella Kettunen Estt 0.27.31 + 3.57
12 T12 13 Enni Kettunen Estt 0.28.14 + 4.40
13 T12 18 Daniela Kumpulainen Tiirat 0.28.25 + 4.51
14 T12 14 Emma Koiranen HSS 0.28.48 + 5.13
15 T12 29 Fanny Mustalahti Tampere 0.29.14 + 5.39
16 T12 8 Emma Jokilammi Nurmijärven Kunto 0.30.07 + 6.33
17 T12 46 Isla Tenno Vantaa 0.30.09 + 6.34
18 T12 41 Jenni Rantala Janakkalan Jana 0.30.25 + 6.50
19 T12 52 Jessika Vänttinen Puistolan Urheilijat 0.30.47 + 7.13
20 T12 10 Sonja Keinänen Puistolan urheilijat 0.31.04 + 7.30
21 T12 47 Annika Tietz HTU 0.31.24 + 7.50
22 T12 30 Elli-Noora Nieminen Espoo 0.31.59 + 8.25
23 T12 20 Helmi Lehtonen Sibbo Vargarna 0.32.29 + 8.55
24 T12 34 Janika Paavola Nahkela 0.32.33 + 8.58
25 T12 44 Sanna Sulin Puistolan Urheilijat 0.32.39 + 9.05
26 T12 7 Elina Isopoussu 0.32.55 + 9.20
27 T12 26 Daniela McCarthy EsTT 0.33.04 + 9.29
28 T12 16 Oona Kovanen Vantaa 0.33.07 + 9.32
29 T12 49 Wilma Walther HTU 0.33.10 + 9.36
30 T12 6 Kerttu Häkkinen 0.33.31 + 9.57
31 T12 2 Hanna Catalano Cetus 0.33.45 + 10.11
32 T12 32 Ines Ojanpää Espoo 0.33.57 + 10.23
33 T12 9 Emilia Kari Hyvinkää 0.34.02 + 10.28
34 T12 21 Melina Leino Renshin-Kan 0.34.12 + 10.37
35 T12 42 Jenni Rantanen HTU Stadi 0.34.34 + 11.00
36 T12 36 Ida Pellikka Klaukkalan NMKY 0.35.29 + 11.55
37 T12 51 Maija-Riitta Vähä-Vahe HTL 0.35.31 + 11.57
38 T12 1 Anastasia Borisova GrIFK 0.36.51 + 13.17
39 T12 39 Saara Pitkänen 0.37.15 + 13.41
40 T12 25 Anni Manninen SiWa 0.37.46 + 14.12
41 T12 50 Aino Vepsäläinen HTU Stadi 0.37.47 + 14.12
42 T12 5 Saga Hellemaa 0.38.35 + 15.01
43 T12 33 Ada Ojanpää Espoo 0.39.20 + 15.45
44 T12 45 Sara Tenngrén Helsinki 0.41.45 + 18.11
45 T12 17 Kiia Kukkonen EsTT 0.43.33 + 19.58
46 T12 53 Oma Malk ESTT 0.43.33 + 19.59
1 T12 Viesti 1850 Lilleõied Getriin Marii Lessing, Kirke Kool, Sandra Marie Luts 0.23.15 +
2 T12 Viesti 1853 Vauhtihirmut Aino Niiranen, Louna Uotila, Olivia Maisalmi 0.25.51 + 2.36
3 T12 Viesti 1870 Papulat Jonna Tiesmäki, Saana Ivakko, Liinu Turpela 0.25.58 + 2.44
4 T12 Viesti 1856 Trio Hattivatit Suvi Taavila, Tuuli Ahokas, Aino Vepsä 0.26.17 + 3.03
5 T12 Viesti 1857 Salparin tytöt Heidi Fredriksson, Kristina Hindsberg, Katharina Hindsberg 0.31.23 + 8.09
6 T12 Viesti 1855 JOKU Hertta Huovila,Anette Helanne, Hertta Huovila 0.32.09 + 8.54
7 T12 Viesti 1854 Tammihaantien tytöt Vilma Törö, Maija-Riitta Vähä-Vahe,Ella Törö 0.34.24 + 11.10
1 T14 140 Ella Immonen Nastolan Naseva 0.21.20 +
2 T14 164 Laura Tukia Karjala triathlon 0.21.35 + 15
3 T14 156 Samina Nummi Espoo 0.21.53 + 34
4 T14 150 Marta Kotkas Tartu Ujumisklubi 0.22.32 + 1.12
5 T14 160 Anniina Perkiö Vantaan Vesikot 0.23.04 + 1.44
6 T14 158 Pinja Peippo VanVe 0.23.25 + 2.05
7 T14 141 Janeli Jaomaa Tartu Ujumisklubi 0.23.29 + 2.10
8 T14 159 Riina Perkiö Vantaa 0.23.51 + 2.32
9 T14 152 Mari Miilpalu Wiru Swim 0.23.58 + 2.38
10 T14 155 Liinu Nummea Mäntsälän Urheilijat 0.24.00 + 2.41
11 T14 135 Viivi Aliklaavu SYK 0.24.05 + 2.45
12 T14 149 Oona Komi Jokioisten Jänne 0.24.11 + 2.52
13 T14 137 Maria Hamppu 0.25.27 + 4.07
14 T14 147 Sanna Koivumäki 0.25.36 + 4.17
15 T14 151 Linnea Lammivaara Simmis Grani 0.25.41 + 4.22
16 T14 146 Mona Koistinen Nurmijärven kunto 0.26.22 + 5.03
17 T14 153 Sarita Nieminen Toijalan Vauhti 0.26.30 + 5.11
18 T14 144 Jenna Keränen Nummela 0.26.59 + 5.39
19 T14 142 Elina Jääskeläinen Sipoo 0.27.03 + 5.44
20 T14 162 Viivi Puskala Nishiki Racing Women/ CCH 0.27.13 + 5.54
21 T14 165 Riikka Mäkinen Mäntsälän Urheilijat 0.27.24 + 6.04
22 T14 136 Vera Haarakangas Nurmijärven Kunto 0.28.19 + 6.59
23 T14 145 Viivi Kivinen Ojakkala 0.29.32 + 8.12
24 T14 154 Roosa Nieminen HSS 0.30.15 + 8.55
25 T14 157 Sara Olkkonen Helsinki 0.32.13 + 10.53
26 T14 139 Ida Hyytiäinen Nurmijärven Kunto 0.32.34 + 11.15
27 T14 138 Elisa Hildén HTU 0.34.05 + 12.45
28 T14 161 Reetta Pitkänen 0.34.06 + 12.46
1 T14 Viesti 1867 Terästytöt Sini Koivu, Samina Nummi, Liisa Sätilä 0.21.13 +
2 T14 Viesti 1866 Eesti raudsed tüdrukud Mari Miilpalu, Liivi Mall Pari, Marta Kotkas 0.21.46 + 33
3 T14 Viesti 1865 Tehotytöt Anni Taavila, Selina Sivonen, Ida Vepsä 0.23.54 + 2.41
4 T14 Viesti 1868 Teho-trio Helmi Viitakangas, Riikka Venna, Siiri Santonen 0.25.17 + 4.04
5 T14 Viesti 1869 Directioners Wilhelmina Wolff, Benina Uotinen, Ulrica Bladh 0.30.09 + 8.57
1 T16 211 Henrika Parviainen TriStadi 0.38.24 +
2 T16 203 Laura Kallas Tabasalu TK 0.39.02 + 39
3 T16 214 Maisa Tuliniemi Karjala Triathlon 0.39.19 + 55
4 T16 210 Taika Nummi Triathlon Stadi 0.39.46 + 1.22
5 T16 204 Rahel Kallas Tabasalu TK 0.39.55 + 1.31
6 T16 209 Maiju Luokkala Karjala triathlon 0.41.41 + 3.17
7 T16 200 Taru Aitola Aqua Plus Triathlon 0.42.22 + 3.58
8 T16 205 Niina Korhonen Team Miia&Ökö 0.42.30 + 4.06
9 T16 213 Merle Sirje Tael Tartu Ujumisklubi 0.47.52 + 9.28
10 T16 212 Triin Raudla Tartu Ujumisklubi 0.48.01 + 9.37
11 T16 216 Jemina Viljanen Nurmijärven Kunto 0.48.39 + 10.16
12 T16 207 Hanna-Lisett Lubi Tartu Ujumisklubi 0.49.05 + 10.41
13 T16 208 Petriina Luokkala HTU Stadi Ry 0.49.21 + 10.57
14 T16 201 Katja Hoppu JTL 0.50.57 + 12.33
15 T16 202 Ida Jouhki Espoo 0.51.49 + 13.25
1 T16 Viesti 1881 Vöitmatud Arina Garishina, Rahel Kallas, Laura Kallas 0.19.11 +
2 T16 Viesti 1883 Iron Girls Anna Kotonen, Taika Nummi, Henrika Parviainen 0.19.40 + 29
3 T16 Viesti 1882 Tartu Ujumisklubi Neiud Merle Sirje Tael, Triin Raudla, Hanna-Lisett Lubi 0.22.26 + 3.15
4 T16 Viesti 1884 Jonin Enkelit Emma Lehtola, Veera Ruti, Saara Ruti 0.23.32 + 4.21
5 T16 Viesti 1880 Pinc Du Jamie Nyqvist, Ksenia Ellum, Kathleen FitzPatrick 0.25.51 + 6.40
1 Upseeriliitto Viesti 1248 Upseeriliitto 4 Kari Danielsson, Kim Danielsson, Pekka Rytkölä 0.40.21 +
2 Upseeriliitto Viesti 1247 Upseeriliitto 3 Jari Pöntinen, Jarmo Pinola, Pertti Heikkilä 0.40.56 + 36
3 Upseeriliitto Viesti 1249 Upseeriliitto 5 Hannu Sipilä, Hannu Sipilä, Jukka Prepula 0.44.36 + 4.16
4 Upseeriliitto Viesti 1245 Upseeriliitto 1 Taru Heiskala, Kati Virtanen, Virpi Levomaa 1.00.10 + 19.49
1 Yleinen Sekasarja 1122 Aaro Järvinen Team Karvonen 0.41.03 +
2 Yleinen Sekasarja 1162 Jani Haukinen ComIQ Oy 0.42.24 + 1.21
3 Yleinen Sekasarja 1197 Aki Erkkilä 0.42.37 + 1.35
4 Yleinen Sekasarja 1098 Ville-Veikko Niemelä 0.43.57 + 2.55
5 Yleinen Sekasarja 1089 Effiina Jalonen 0.43.58 + 2.55
6 Yleinen Sekasarja 1064 juhana rantala heavyzumba 0.45.15 + 4.13
7 Yleinen Sekasarja 1201 Janne Sivonen Kekepojat 0.45.20 + 4.18
8 Yleinen Sekasarja 1164 Paula Heikkinen 0.45.21 + 4.19
9 Yleinen Sekasarja 1056 Kaisa Lehti 0.45.27 + 4.25
10 Yleinen Sekasarja 1151 Petri Varjos Kannelmäen Kingit 0.46.06 + 5.03
11 Yleinen Sekasarja 1161 Antti Haukinen ComIQ Oy 0.46.53 + 5.51
12 Yleinen Sekasarja 1167 ville karmavuo vihdin vpk 0.47.15 + 6.12
13 Yleinen Sekasarja 1208 Sebastian Dannberg 0.47.17 + 6.15
14 Yleinen Sekasarja 1169 Niko Kettunen 0.47.24 + 6.22
15 Yleinen Sekasarja 1080 Heidi Haanpää Hannes Snellman Asianajotoimisto Oy 0.47.32 + 6.29
16 Yleinen Sekasarja 1054 Petro Kyrylenko 0.48.15 + 7.12
17 Yleinen Sekasarja 1058 Jaakko Lähdesmäki Helsingin Törkymöykyt 0.48.23 + 7.21
18 Yleinen Sekasarja 1053 Ilkka Klemola 0.48.28 + 7.26
19 Yleinen Sekasarja 1103 Tomi Pakkanen Hannes Snellman Asianajotoimisto Oy 0.48.28 + 7.26
20 Yleinen Sekasarja 1171 Sami Kähkönen 0.48.50 + 7.48
21 Yleinen Sekasarja 1065 Risto Rapila Laihian Luja 0.48.51 + 7.49
22 Yleinen Sekasarja 1182 Ilkka Repo 0.49.00 + 7.57
23 Yleinen Sekasarja 1206 Janne Väisänen Reilukerho 0.49.26 + 8.24
24 Yleinen Sekasarja 1044 Jyrki Jääskeläinen 0.49.45 + 8.43
25 Yleinen Sekasarja 1124 Valtteri Järvinen 0.49.56 + 8.54
26 Yleinen Sekasarja 1116 Tapani Elovirta Medix Biochemica 0.50.02 + 9.00
27 Yleinen Sekasarja 1068 Mailis Savela Laihian Luja 0.50.18 + 9.15
28 Yleinen Sekasarja 1146 Markus Piironen 0.51.13 + 10.11
29 Yleinen Sekasarja 1148 Tiina Rintaluoma 0.51.14 + 10.11
30 Yleinen Sekasarja 1133 Johanna Maunula 0.51.43 + 10.41
31 Yleinen Sekasarja 1115 Tommi Aro 0.51.44 + 10.42
32 Yleinen Sekasarja 1184 Jami Ritakorpi 0.52.35 + 11.32
33 Yleinen Sekasarja 1081 Harri Hainola 0.52.51 + 11.48
33 Yleinen Sekasarja 1105 Katja Salmi 0.52.51 + 11.48
35 Yleinen Sekasarja 1047 Mika Karppinen 0.52.56 + 11.54
36 Yleinen Sekasarja 1123 Jutta Järvinen 0.53.02 + 12.00
37 Yleinen Sekasarja 1060 Leena Normia-Ahlsten 0.53.06 + 12.03
38 Yleinen Sekasarja 1149 Sanna Ruotoistenmäki Medix Biochemica 0.53.13 + 12.11
39 Yleinen Sekasarja 1165 Minna Kallio ComIQ Oy 0.53.15 + 12.13
40 Yleinen Sekasarja 1037 Tuuli Ahonen 0.53.28 + 12.25
41 Yleinen Sekasarja 1077 Leevi Aroviita 0.53.28 + 12.26
42 Yleinen Sekasarja 1130 Tuulikki Koskinen 0.53.30 + 12.28
43 Yleinen Sekasarja 1198 Nicholas Mellor Team Kullervo 0.53.37 + 12.34
44 Yleinen Sekasarja 1205 Milja Venäläinen 0.53.43 + 12.41
45 Yleinen Sekasarja 1136 Sanna Mäntylä 0.54.16 + 13.14
46 Yleinen Sekasarja 1207 Olli Väisänen 0.54.29 + 13.27
47 Yleinen Sekasarja 1157 Aku Ali-Rekola Espoo 0.54.38 + 13.36
48 Yleinen Sekasarja 1127 Lotta Karvonen Team Karvonen 0.54.41 + 13.39
49 Yleinen Sekasarja 1110 Meeri Tauriainen Hannes Snellman Asianajotoimisto Oy 0.54.48 + 13.46
50 Yleinen Sekasarja 1121 Heli Jänkä-Mäntynen Medix Biochemica 0.54.49 + 13.47
51 Yleinen Sekasarja 1126 Kaj Karhu 0.54.50 + 13.47
52 Yleinen Sekasarja 1128 Elina Karvonen Team Karvonen 0.55.02 + 13.59
53 Yleinen Sekasarja 1202 Sanna Sivonen Appletoad Sports 0.55.07 + 14.05
54 Yleinen Sekasarja 1087 Johannes Husa Hannes Snellman Asianajotoimisto Oy 0.55.07 + 14.05
55 Yleinen Sekasarja 1041 Fredrik Bäckman 0.55.09 + 14.07
56 Yleinen Sekasarja 1040 Elina Atmata 0.55.10 + 14.07
57 Yleinen Sekasarja 1140 Maija Partanen Medix Biochemica 0.55.15 + 14.13
58 Yleinen Sekasarja 1035 Esa Ahlsten 0.55.17 + 14.14
59 Yleinen Sekasarja 1084 Markus Havulehto Korven Urheilijat 0.55.22 + 14.20
60 Yleinen Sekasarja 1106 Maria Sillanpää Korven Urheilijat 0.55.27 + 14.25
61 Yleinen Sekasarja 1190 Teemu Torkkola 0.55.36 + 14.34
62 Yleinen Sekasarja 1132 Minna Mattila Medix Biochemica 0.55.38 + 14.36
63 Yleinen Sekasarja 1107 Karri Sillanpää Korven Urheilijat 0.55.40 + 14.38
64 Yleinen Sekasarja 1179 rauno pohjola vihdin vpk 0.55.42 + 14.40
65 Yleinen Sekasarja 1188 Paavo Toivanen ComIQ Oy 0.55.43 + 14.40
66 Yleinen Sekasarja 1176 Anne Norrkniivilä Espoo 0.55.49 + 14.46
66 Yleinen Sekasarja 1178 Pasi Pekki 0.55.49 + 14.46
68 Yleinen Sekasarja 1189 Katja Torkkola 0.55.52 + 14.50
69 Yleinen Sekasarja 1043 Pinja Halttunen 0.55.54 + 14.52
70 Yleinen Sekasarja 1156 Mikko Ajoviita ComIQ Oy 0.55.57 + 14.54
71 Yleinen Sekasarja 1075 Riku Airaksinen 0.56.02 + 15.00
72 Yleinen Sekasarja 1088 Karin Isotalo 0.56.03 + 15.01
73 Yleinen Sekasarja 1038 Veera Ahonen 0.56.10 + 15.08
74 Yleinen Sekasarja 1039 Nora Alavuo Helsingin Törkymöykyt 0.56.12 + 15.09
75 Yleinen Sekasarja 1170 Hanna Koivula ComIQ Oy 0.56.17 + 15.15
76 Yleinen Sekasarja 1166 Antti Karhu ComIQ Oy 0.56.22 + 15.20
77 Yleinen Sekasarja 1199 Johanna Munter Team Kullervo 0.56.31 + 15.29
78 Yleinen Sekasarja 1078 Pia Elg Korven Urheilijat 0.56.36 + 15.33
79 Yleinen Sekasarja 1079 Salla Haanpalo Korven Urheilijat 0.56.36 + 15.34
80 Yleinen Sekasarja 1101 Linda Ojanen Hannes Snellman Asianajotoimisto Oy 0.57.39 + 16.37
81 Yleinen Sekasarja 1104 Heli Räsänen 0.57.45 + 16.42
82 Yleinen Sekasarja 1049 Juho-Antti Kasurinen 0.57.56 + 16.54
83 Yleinen Sekasarja 1092 Sari Kaunismäki Hiostuksen Kirous 0.58.22 + 17.20
84 Yleinen Sekasarja 1200 Hannu Ranta Reilukerho 0.58.51 + 17.49
85 Yleinen Sekasarja 1057 Leena Loponen 0.59.02 + 17.59
86 Yleinen Sekasarja 1063 pauliina rantala heavyzumba 0.59.09 + 18.07
87 Yleinen Sekasarja 1085 Joonas Havulehto Korven Urheilijat 0.59.37 + 18.35
88 Yleinen Sekasarja 1091 Marko Kaunismäki Hiostuksen Kirous 0.59.38 + 18.35
89 Yleinen Sekasarja 1145 Kristian Pietilä 1.00.07 + 19.05
89 Yleinen Sekasarja 1144 Pauliina Pietilä 1.00.07 + 19.05
91 Yleinen Sekasarja 1052 Kimmo Kekola 1.00.19 + 19.16
92 Yleinen Sekasarja 1192 Antti Öfversten ComIQ Oy 1.00.45 + 19.43
93 Yleinen Sekasarja 1069 Sirke Savela Laihian Luja 1.00.46 + 19.43
94 Yleinen Sekasarja 1100 Jaana Nykänen 1.01.02 + 20.00
95 Yleinen Sekasarja 1111 Harri Valkama 1.01.03 + 20.00
96 Yleinen Sekasarja 1120 Tuula Hämäläinen Medix Biochemica 1.01.08 + 20.06
97 Yleinen Sekasarja 1131 Hanna Kostia Medix Biochemica 1.01.08 + 20.06
98 Yleinen Sekasarja 1195 Jenni Blomster 1.01.25 + 20.23
99 Yleinen Sekasarja 1150 Riikka Räty Medix Biochemica 1.01.49 + 20.47
100 Yleinen Sekasarja 1076 Tita Aroviita 1.01.58 + 20.55
101 Yleinen Sekasarja 1086 Tiia Havulehto Korven Urheilijat 1.02.32 + 21.30
102 Yleinen Sekasarja 1168 riina karmavuo vihdin vpk 1.02.41 + 21.39
103 Yleinen Sekasarja 1048 Jukka Kasurinen 1.03.02 + 22.00
104 Yleinen Sekasarja 1147 Irina Pravet 1.03.22 + 22.20
105 Yleinen Sekasarja 1141 Juha Parviainen 1.03.22 + 22.20
106 Yleinen Sekasarja 1083 Jani Havulehto Korven Urheilijat 1.04.51 + 23.48
107 Yleinen Sekasarja 1099 Mia Nyfors Kullervo 1.04.54 + 23.52
108 Yleinen Sekasarja 1096 Sergio Moya Kullervo 1.04.56 + 23.53
109 Yleinen Sekasarja 1114 Eija Åvall Hiostuksen kirous 1.05.10 + 24.08
110 Yleinen Sekasarja 1113 Nina Åstrand Korven Urheilijat 1.06.57 + 25.54
111 Yleinen Sekasarja 1177 Laura Ojala ComIQ Oy 1.07.08 + 26.06
112 Yleinen Sekasarja 1061 Maija Puomila 1.07.12 + 26.09
113 Yleinen Sekasarja 1163 Netta Haukinen 1.07.21 + 26.18
114 Yleinen Sekasarja 1045 Katinka Kaakkomäki 1.07.37 + 26.35
115 Yleinen Sekasarja 1050 Annituuli Kasurinen 1.09.47 + 28.45
116 Yleinen Sekasarja 1059 Tiina Nokkala-Kasurinen 1.09.48 + 28.45
117 Yleinen Sekasarja 1118 Laura Haverinen 1.11.22 + 30.20
118 Yleinen Sekasarja 1143 Tero Pekkanen 1.13.14 + 32.11
119 Yleinen Sekasarja 1142 Johanna Pekkanen 1.13.14 + 32.11
120 Yleinen Sekasarja 1183 Minna Ritakorpi 1.17.45 + 36.43
121 Yleinen Sekasarja 1112 Jarkko Viljanen Hiostuksen Kirous 1.18.32 + 37.29
122 Yleinen Sekasarja 1094 Sinikka Korkeamäki Hiostuksen kirous 1.18.45 + 37.43
123 Yleinen Sekasarja 1119 Katri Haverinen 1.21.26 + 40.23