Botnia hiihto

2008

Sarjat

Sija Sarja Nro Nimi Seura / Kaupunki Väliaika Aika
1 M 50 km 24 Ramstedt Thomas Pargas IF/ Team Puhvelit 1:39:34.1 2:51:49.2
2 M 50 km 43 Ena Leif IK Falken 1:39:39.1 2:52:28.4
3 M 50 km 4 Ehrs Johan Vörå Stålbygge 1:39:39.4 2:52:50.7
4 M 50 km 42 Grannas Christian Vörå If 1:39:42.0 2:53:53.9
5 M 50 km 5 Paavola Jari Pargas IF/ Team Puhvelit 1:39:45.5 2:53:56.2
6 M 50 km 2 Oravamäki Jani Oulun Hiihtoseura 1:39:36.5 2:53:56.4
7 M 50 km 41 Halmeaho Markku Varalan Maratonklubi/Hiihtoklubi 1:39:32.6 2:54:06.7
8 M 50 km 492 Hagback Jens Tjöck Ik 1:39:33.3 2:54:11.2
9 M 50 km 3 Karjaluoto Heikki Oulun Hiihtoseura 1:39:40.2 2:54:30.9
10 M 50 km 22 Vehkakoski Kimmo Vaasa 1:39:34.7 2:54:51.0
11 M 50 km 26 Vihinen Tapio Ehs 1:39:43.5 2:55:02.6
12 M 50 km 8 Mark´En Johan IF Vom 1:39:58.6 2:55:03.1
13 M 50 km 28 Westerlund Niklas Pargas IF/ Team Puhvelit 1:39:43.1 2:57:10.7
14 M 50 km 44 Waali Pasi Kaarinan Urheilijat 1:42:34.3 2:57:49.1
15 M 50 km 162 Stoor Tony Mysports Team 1:39:36.0 2:58:07.5
16 M 50 km 30 Eklund Kristian Pargas IF/ Team Puhvelit 1:39:44.4 3:00:07.4
17 M 50 km 400 Tuuttila Pauli Nurmonjymy 1:42:34.9 3:00:10.1
18 M 50 km 36 Kivimäki Perttu Varalan Hiihtoklubi 1:44:29.6 3:01:15.9
19 M 50 km 15 Antell Ben IF Femman 1:42:33.6 3:01:23.9
20 M 50 km 10 Grannas Fredrik Vörå IF 1:42:32.8 3:01:35.1
21 M 50 km 73 Kulp Anders Vörå IF 1:44:25.0 3:02:12.9
22 M 50 km 6 Ramstedt Mikael Pargas IF/ Team Puhvelit 1:39:54.7 3:02:49.6
23 M 50 km 96 West Tomas Korsholmspolisen 1:44:25.8 3:03:02.0
24 M 50 km 11 Bergkulla Robert Vasa Skidklubb 1:46:30.0 3:03:14.0
25 M 50 km 9 Kylkis Krister Vörå IF 1:44:28.2 3:03:43.4
26 M 50 km 402 Ala-Riihimäki Ari Häjyt Ilmajoki 1:42:35.7 3:03:59.6
27 M 50 km 319 Karjaluoto Antti Tampereen Pyrintö 1:44:27.4 3:05:24.6
28 M 50 km 504 Aalto Juha Huhtasuon Hiihto 1:46:29.6 3:05:43.7
29 M 50 km 410 Sundstedt Ralf GIF Karleby 1:44:23.1 3:05:56.2
30 M 50 km 12 Dahlin Håkan Vörå IF 1:44:24.1 3:05:57.3
31 M 50 km 165 Träskelin Joakim Mysports Team 1:44:02.1 3:07:13.8
32 M 50 km 341 Immonen Janne Team Amway 1:49:28.0 3:08:00.6
33 M 50 km 490 Nyman Niklas Kimito Sf 1:45:50.5 3:08:15.3
34 M 50 km 14 Storbacka Tony GIF Karleby 1:47:33.3 3:09:05.4
35 M 50 km 45 Nylund Ulf IF Minken 1:48:49.7 3:09:21.3
36 M 50 km 7 Ahlbäck Anders Solf IK 1:48:27.6 3:10:28.4
37 M 50 km 533 Högnabba Bengt Team Blue Päls 1:48:28.4 3:10:47.0
38 M 50 km 276 Bäckström Anders IF Femman 1:46:31.2 3:11:04.2
39 M 50 km 185 Salmela Ismo Vantaan Hiihtoseura 1:50:35.2 3:11:05.1
40 M 50 km 532 Hatt Johnny Skanska IF IKFalken 1:48:07.5 3:12:15.5
41 M 50 km 178 Losvik Lars Team Bogohata 1:44:47.3 3:12:23.2
42 M 50 km 90 Hautanen Ossi Korsholmspolisen 1:48:52.8 3:12:31.6
43 M 50 km 528 Lindén Andreas Team Bogohata 1:50:17.6 3:13:25.4
44 M 50 km 239 Seppälä Ilari VIKby 1:48:40.7 3:13:34.5
45 M 50 km 40 Hautala Mauri Seinäjoen Hiihtoseura 1:48:39.5 3:13:51.5
46 M 50 km 32 Johansson Bo Pargas IF/Team Puhvelit 1:52:13.6 3:15:33.8
47 M 50 km 38 Rajamäki Jorma MerIKarvian Into 1:52:12.0 3:15:37.0
48 M 50 km 35 Rönkkö Vesa Varalan Hiihtoklubi 1:50:36.4 3:15:42.0
49 M 50 km 245 Byggningsbacka Bo-Göran Digitalo 1:52:33.5 3:15:44.4
50 M 50 km 517 Pått Sören Solf IK 1:50:32.9 3:15:49.5
51 M 50 km 329 Wiklund Ronny Nykarleby 1:52:45.3 3:15:54.4
52 M 50 km 23 Vehkakoski Keijo Jämsän Seudun Koulutuskeskus/Jämsä 1:49:17.1 3:17:05.5
53 M 50 km 95 Riiki Hannu Korsholmspolisen 1:52:46.6 3:17:10.5
54 M 50 km 461 Norrgård Andreas Norrgårds Vvs 1:52:26.3 3:17:17.8
55 M 50 km 97 Stark Ralf Korsholmspolisen 1:48:48.9 3:18:10.3
56 M 50 km 250 Vikars Stig-Erik Kraft Skidor 1:55:41.9 3:19:04.0
57 M 50 km 199 Grön Jan Mirka Ski Team 1:53:31.6 3:19:53.4
58 M 50 km 421 Forsgård Kjell IF Minken 1:54:13.4 3:20:20.9
59 M 50 km 409 Hällmark Sören IF Minken/Nykarleby 1:54:12.6 3:21:14.4
60 M 50 km 34 Ylä-Autio Jarmo Varalan Maraton Klubi 1:52:30.7 3:21:25.7
61 M 50 km 179 Krooks Mats Vörå IF 1:56:37.4 3:21:35.7
62 M 50 km 419 Backman Staffan Solf IK 1:54:56.2 3:21:50.0
63 M 50 km 132 Back Stig-Johan Mirka Ski Team 1:54:55.4 3:22:25.2
64 M 50 km 418 Sundvall Johnny Malax IF 1:55:42.8 3:22:41.3
65 M 50 km 498 Häggman Mårten IK Falken 1:47:39.4 3:22:48.6
66 M 50 km 477 Nynäs Henning Larsmo If 1:56:14.4 3:22:50.4
67 M 50 km 114 Gros Stefan Kwh Pipe Oy Ab 1:56:52.5 3:22:51.8
68 M 50 km 261 Påhls Mats Korsholm 1:56:57.2 3:22:53.5
69 M 50 km 505 Simonen Stefan Kyrkslätt If 1:56:51.5 3:23:07.7
70 M 50 km 515 Ahlö Rolf GIF 1:56:55.8 3:23:18.1
71 M 50 km 99 Södergård Stefan Vörå IF 1:55:47.4 3:23:36.1
72 M 50 km 17 Roos Dan Malax IF 1:56:07.6 3:24:04.1
73 M 50 km 230 Mattsson Per-Åke Kimito Sf 1:55:41.2 3:24:20.1
74 M 50 km 299 Rönn Sture IF Kvarken 1:57:06.0 3:24:58.6
75 M 50 km 180 Janlöv Matti IF Åland 1:54:59.2 3:25:26.1
76 M 50 km 527 Kronqvist Kaj Team Bogohata 1:56:54.1 3:25:27.4
77 M 50 km 287 Bäck Mikael Vörå Kommun 1:56:00.1 3:25:42.4
78 M 50 km 454 Hall Mathias Oravais Talo-Hus 1:56:20.5 3:25:49.6
79 M 50 km 367 Engman Göran Kraft Skidor 1:57:16.3 3:25:52.7
80 M 50 km 161 Häggblom Dan Mysports Team 1:55:23.4 3:26:14.6
81 M 50 km 330 Nordenswan Kristian Mirka Ski Team 1:56:50.5 3:26:25.5
82 M 50 km 431 Jåfs Bengt Vörå IF 1:56:36.3 3:26:26.3
83 M 50 km 137 Rönnlund Christer Norrvalla Sport 1:56:53.2 3:26:29.1
84 M 50 km 270 Klemets Peter IK Falken 1:57:19.2 3:27:00.6
85 M 50 km 300 Torrkulla Michael IF Femman Orientering 1:52:24.9 3:27:06.0
86 M 50 km 361 Markkila Esa ABB Power Systems Ski Team 2:00:34.2 3:27:17.2
87 M 50 km 369 Glasberg Tomas Malax IF 1:55:59.2 3:27:27.0
88 M 50 km 156 Broman Jörgen Vasa 1:56:03.0 3:27:35.6
89 M 50 km 455 Pulkkinen Janne Wärtsilä Ski Team 1:57:20.9 3:27:43.7
90 M 50 km 366 Kargus Alf Maxmo Sk 1:56:35.5 3:27:54.5
91 M 50 km 175 Fagerudd Anders Sundom 1:57:14.2 3:28:01.3
92 M 50 km 145 Luhtajärvi Markku Vaasa 1:57:08.2 3:28:01.4
93 M 50 km 470 Korpikoski Jaakko Asser Karskila Team 1:57:26.3 3:28:35.7
94 M 50 km 155 Björk Patrik Vörå IF 1:56:55.0 3:30:01.3
95 M 50 km 530 Ahlsved Mikael Ok Terjärv 1:56:19.4 3:30:05.1
96 M 50 km 542 Laitinen Juha Lapua 1:55:58.8 3:31:14.8
97 M 50 km 463 Furunäs Helmer Sverigeveteraner Grängesberg 1:59:43.6 3:32:17.7
98 M 50 km 473 Eklund Matts Harrström 2:00:09.7 3:32:41.4
99 M 50 km 254 Nygård Sebastian Vörå IF 1:58:22.6 3:33:02.7
100 M 50 km 29 Lassinniemi Juha Pargas IF/ Team Puhvelit 2:03:12.4 3:33:16.5
101 M 50 km 521 Saari Eero Häjyt 2:01:04.8 3:33:22.2
102 M 50 km 307 Lillsjö Bengt Malax IF 2:03:11.4 3:33:36.6
103 M 50 km 223 Tuomela Mats Vörå IF 2:01:30.5 3:33:49.2
104 M 50 km 235 Beijar Bo Team NetIKka 2:04:30.1 3:34:03.3
105 M 50 km 462 Kämi Antti Wärtsilä Ski Team 2:03:19.3 3:34:20.0
106 M 50 km 481 Nylund Mikael Petalax Ik 2:03:21.4 3:34:23.2
107 M 50 km 106 Lemberg Jari OIF 2:04:13.4 3:34:25.0
108 M 50 km 67 Sund Per-Ole Vasa Skidklubb 2:00:41.2 3:34:26.2
109 M 50 km 518 Jåfs Harry IF Brahe 2:03:13.3 3:36:01.8
110 M 50 km 404 Isakas Peter IK Falken / Pedersöre 2:03:15.7 3:36:13.1
111 M 50 km 200 Österlund Ralf Tammerfors 2:03:18.1 3:36:49.2
112 M 50 km 176 Mattfolk Johan Kraft Skidor 2:03:10.2 3:36:51.8
113 M 50 km 298 Berglund Bertel Norrvalla Sport 2:03:43.9 3:37:56.9
114 M 50 km 253 Nygård Kristoffer Vörå IF 1:56:10.9 3:38:11.6
115 M 50 km 128 Talus Kaj Vasa 2:03:16.8 3:38:43.0
116 M 50 km 216 Westerback Kaj Simons Element 2:06:03.4 3:38:43.7
117 M 50 km 126 Karlsson Kaj IF Fyren 2:03:20.2 3:38:49.7
118 M 50 km 104 Kjellman Mårten Jakobstad 1:58:15.6 3:39:54.2
119 M 50 km 20 Finne Christer Solf IK 2:05:59.6 3:40:19.8
120 M 50 km 381 Bergkulla Stig Vasa Skidklubb 2:06:00.4 3:40:25.1
121 M 50 km 210 Höglund Peter Kwh Pipe Oy Ab 2:08:10.9 3:40:26.5
122 M 50 km 313 Thors Rolf IF Femman 2:04:11.4 3:40:37.2
123 M 50 km 535 Siegfrids Tom Vasa Skidklubb 2:04:41.2 3:40:51.2
124 M 50 km 403 Grannas Tommy Citec Ski Team 2:05:15.8 3:41:11.3
125 M 50 km 474 Ahlbäck Börje Böle Byalag 2:06:37.4 3:41:22.0
126 M 50 km 187 Rönn Leif IF Kvarken 2:08:39.5 3:41:42.3
127 M 50 km 444 Holm Sixten ABB Power Systems Ski Team 2:04:12.6 3:41:50.7
128 M 50 km 123 Sund Otto IF Femman 2:08:15.4 3:42:05.9
129 M 50 km 277 Ahlnäs Torolf Norrvalla Sport 2:08:21.7 3:42:50.0
130 M 50 km 262 Mänty Dennis Vasa 2:08:40.5 3:42:57.3
131 M 50 km 224 Friman Christian Duveds IF 2:09:10.7 3:42:59.8
132 M 50 km 289 Carp Thomas IF Vom 2:03:25.9 3:43:00.6
133 M 50 km 70 Keituri Anders Pedersöre 2:07:45.7 3:43:01.3
134 M 50 km 246 Bagge Kristian Digitalo 2:08:13.0 3:43:01.4
135 M 50 km 408 Hällmark Göran IF Minken/Nykarleby 2:08:13.8 3:43:03.1
136 M 50 km 146 Hermans Jan Bp Oilers 2:08:20.3 3:43:19.0
137 M 50 km 415 Holmström Magnus OIF 2:05:15.1 3:43:44.9
138 M 50 km 290 Beijar Bengt IF Femman/Korsholm 2:06:02.5 3:43:51.1
139 M 50 km 334 Häggman Tor-Leif Vörå Stålbygge 2:09:47.1 3:44:10.5
140 M 50 km 84 Håkans Martin IF Kvarken 2:09:16.5 3:44:18.3
141 M 50 km 147 Södergård Harald Vörå IF 2:08:23.2 3:44:40.5
142 M 50 km 511 Westerlund Bengt Pargas If 2:06:52.8 3:44:56.7
143 M 50 km 191 Björk Lars Linköpings Sk, Sverige 2:03:49.1 3:45:03.1
144 M 50 km 94 Jylhä Mika Korsholmspolisen 2:08:12.0 3:45:08.4
145 M 50 km 486 Mäntymäki Raimo Jyväskylän Mlk 2:10:03.4 3:45:33.3
146 M 50 km 362 Autio Lasse ABB Power Systems Ski Team 2:11:18.5 3:45:36.6
147 M 50 km 149 Martens Håkan Vasa Skidklubb 2:08:14.6 3:45:37.0
148 M 50 km 129 Nygård Mikael Vasa Skidklubb 2:08:16.4 3:45:38.5
149 M 50 km 482 Storm Kaj Korsholm 2:12:20.6 3:46:22.1
150 M 50 km 326 Granholm Göte Oravais Talo-Hus 2:09:50.8 3:46:26.0
151 M 50 km 507 Stenback Harry Malax If 2:12:55.0 3:46:27.0
152 M 50 km 157 Sjöberg Bengt IF Kvarken 2:11:09.6 3:46:27.1
153 M 50 km 302 Örn Arvid Norrvalla Sport 2:10:09.7 3:46:42.2
154 M 50 km 113 Forslund Peter Kwh Pipe Oy Ab 2:11:31.0 3:46:43.7
155 M 50 km 225 Furunäs Göran Kvevlax Idrottsvänner 2:11:32.9 3:46:48.0
156 M 50 km 512 Österholm Håkan Lojo 2:11:29.7 3:46:56.4
157 M 50 km 281 Smeds Mats Team Bertil 2:11:45.2 3:47:04.5
158 M 50 km 458 Storm Peter Wärtsilä Ski Team 2:11:15.4 3:47:05.4
159 M 50 km 259 Nickull Matts IF Vom 2:16:31.1 3:48:08.6
160 M 50 km 503 Jansson Bo Tenala If 2:11:33.9 3:48:09.7
161 M 50 km 124 Sund Hans IF Femman 2:08:24.7 3:48:13.4
162 M 50 km 459 Södergård Tommy Wärtsilä Ski Team 2:11:16.6 3:48:28.3
163 M 50 km 331 Lindström Thomas Team Amway 2:09:37.2 3:48:37.5
164 M 50 km 229 Källström Hans Kraft Skidor 2:09:53.9 3:48:44.5
165 M 50 km 540 Poskiparta Tommi Kurikka 2:13:52.3 3:48:46.1
166 M 50 km 479 Helsing Elmer Solf Ik 2:10:25.6 3:48:48.0
167 M 50 km 182 Wikman Magnus Hop-Hab Team 2:12:35.6 3:48:57.1
168 M 50 km 68 Örn Johnny IF Femman 2:10:05.3 3:49:45.6
169 M 50 km 308 Wik Jens Bk Playboys 2:13:41.5 3:49:52.6
170 M 50 km 333 Häggman Boris Vörå Stålbygge 2:14:15.9 3:50:16.9
171 M 50 km 213 Holmström Bertil Oravais IF Team Bertil 2:14:14.6 3:50:32.5
172 M 50 km 396 Sahlström Bror-Eric Sundom IF 2:13:51.7 3:50:55.2
173 M 50 km 166 Torrkulla Magnus Mysports Team 2:10:13.8 3:51:07.9
174 M 50 km 453 Dahlin Sune Oravais Talo-Hus 2:12:31.5 3:51:16.7
175 M 50 km 466 Engström Johnny IF Vom 2:09:34.5 3:51:20.6
176 M 50 km 493 Lukander Harri Piikkiön Karhu 2:12:43.8 3:51:21.4
177 M 50 km 318 Söderlund Johan Norrvalla Sport 2:11:50.3 3:51:24.3
178 M 50 km 478 Moilanen Pekka Savonlinna 2:11:17.6 3:51:31.8
179 M 50 km 469 Wasberg Johan Bk Playboys 2:13:40.2 3:51:42.9
180 M 50 km 451 Luostari Matti ABB Oy Muuntajat 2:11:55.6 3:51:59.2
181 M 50 km 426 Snickars Stig 2:13:12.6 3:52:05.1
182 M 50 km 417 Pettersson Staffan Kyrkslätt IF 2:11:07.6 3:52:24.0
183 M 50 km 196 Korpi Markus Vaasan Latu 2:10:26.8 3:52:39.1
184 M 50 km 467 Glasberg Bror Maxmo Sportklubb 2:10:36.4 3:53:00.2
185 M 50 km 309 Sjöblom Peter Tjöck IK 2:13:13.7 3:53:02.1
186 M 50 km 526 Bäckström Ralf Vasa Skidklubb 2:12:15.8 3:53:08.1
187 M 50 km 411 Koivukangas Erkki Käta 2:10:49.1 3:53:43.7
188 M 50 km 154 Svärd Rune Borgå 2:13:16.3 3:53:49.0
189 M 50 km 63 Moss Boris Vasa 2:17:14.7 3:53:49.4
190 M 50 km 160 Svärd Henrik Sibbo 2:13:14.8 3:53:49.8
191 M 50 km 351 Jusslin Olof Vännäs Sk 2:14:11.4 3:54:42.0
192 M 50 km 82 Knip Andreas Kvevlax Idrottsvänner 2:12:34.0 3:55:03.7
193 M 50 km 389 Miemois Bengt Vörå IF 2:12:30.8 3:56:04.4
194 M 50 km 119 Sund Bo-Göran Kraft Skidor 2:11:31.8 3:56:06.4
195 M 50 km 120 Norrgård Rune Maxmo Sportklubb 2:13:43.0 3:56:07.3
196 M 50 km 197 Westerlund Christer Nok 2:13:11.9 3:56:25.2
197 M 50 km 111 Rasmus Andreas Kwh Pipe Oy Ab 2:14:20.1 3:56:31.7
198 M 50 km 359 Niittykoski Toni ABB Power Systems Ski Team 2:16:28.2 3:56:54.3
199 M 50 km 209 Sundqvist Lars Vasa 2:11:20.7 3:57:12.7
200 M 50 km 447 Karppi Tapio ABB Power Systems Ski Team 2:16:34.1 3:57:15.0
201 M 50 km 439 Tähtinen Antti ABB Power Systems Ski Team 2:13:47.8 3:57:15.9
202 M 50 km 296 Parhiala Veijo Häjyt 2:16:32.3 3:57:27.3
203 M 50 km 534 Sahlström Casper Kristinestad 2:13:53.3 3:57:29.3
204 M 50 km 350 Dahl Alfons IF Femman 2:16:35.9 3:57:30.5
205 M 50 km 108 Nylund Olav Vasa 2:08:46.9 3:57:45.2
206 M 50 km 275 Jakobsson Dan Oravais 2:17:25.1 3:57:47.9
207 M 50 km 138 Långskog Bo-Erik Pörtom 2:13:48.7 3:58:09.6
208 M 50 km 525 Sigfrids Tommy Hirvlax 2:18:03.1 3:58:19.0
209 M 50 km 509 Lindroos Magnus Österby Sportklubb 2:15:21.3 3:58:21.2
210 M 50 km 54 Nordblad John Norrvalla Sport 2:16:56.7 3:58:50.1
211 M 50 km 271 Back Ingvald Team Amway 2:13:25.0 3:59:09.1
212 M 50 km 37 Raipala Jani Varalan Hiihtoklubi 2:13:46.9 3:59:20.0
213 M 50 km 159 Sten Börje Akilles Ok 2:14:38.8 3:59:40.6
214 M 50 km 472 Grönroos Tino Vaasa 2:19:00.2 3:59:57.1
215 M 50 km 217 Sundtröm Rurik Simons Element 2:12:26.1 4:00:20.5
216 M 50 km 89 Nygård Martin Vasa 2:19:29.3 4:00:25.6
217 M 50 km 342 Kullström Bernt Vom 2:14:49.8 4:01:01.7
218 M 50 km 536 Laitinen Seppo Lapua 2:19:44.1 4:01:03.1
219 M 50 km 183 Pedersen Jarle Bonn Drammen 2:17:25.9 4:01:40.6
220 M 50 km 531 Puskala Mika Seinäjoki 2:21:53.6 4:02:05.7
221 M 50 km 252 Lallukka Hannu Häjyt/Seinäjoki 2:16:21.0 4:02:36.5
222 M 50 km 110 Nykvist Johan Kwh Pipe Oy Ab 2:16:59.2 4:02:42.0
223 M 50 km 336 Näsman Simon Oy Logset Ab 2:14:50.7 4:02:49.7
224 M 50 km 241 Holmström Roger Hangö 2:19:28.6 4:03:36.5
225 M 50 km 522 Ridanpää Antti Ylistaron Kilpa-Veljet 2:16:27.6 4:03:50.7
226 M 50 km 539 Nordberg Krister IF Kraft 2:19:33.6 4:04:07.6
227 M 50 km 93 Nilsström Mikael Korsholmspolisen 2:16:28.7 4:04:31.4
228 M 50 km 127 Nygård Bror Kvevlax Idrottsvänner 2:18:36.4 4:04:50.3
229 M 50 km 432 Granberg Sven Norrvalla Sport 2:21:59.4 4:05:34.3
230 M 50 km 240 Nygård Kjell Team NetIKka 2:23:07.7 4:05:35.7
231 M 50 km 283 Aspfors Christer IK Falken 2:17:45.7 4:05:38.0
232 M 50 km 244 Södergård Harry Vörå IF 2:21:06.5 4:05:40.4
233 M 50 km 495 Backlund Anders IK Kronan Kronoby 2:22:39.7 4:05:42.9
234 M 50 km 236 Berger Torolf IK Falken 2:21:31.5 4:05:45.6
235 M 50 km 484 Wiitala Erolf Norrvalla Sport 2:20:16.4 4:05:55.0
236 M 50 km 416 Strandvall Christer Oravais IF 2:15:40.6 4:05:56.0
237 M 50 km 228 Nyström Kjell Petalax IK 2:17:22.8 4:06:22.8
238 M 50 km 205 Lundberg Stig Olof Sundom IF 2:17:23.8 4:07:21.5
239 M 50 km 524 Kronqvist Jan IF Minken 2:21:25.8 4:07:44.8
240 M 50 km 164 Korpilahti Ari Mysports Team 2:19:46.2 4:08:10.1
241 M 50 km 520 Bondfolk Joakim Närpes 2:25:02.6 4:08:11.5
242 M 50 km 65 Tarvos Anders Singsby 2:19:40.7 4:08:20.7
243 M 50 km 491 Jansson Lasse Pinnistys/Karleby 2:22:22.7 4:08:32.5
244 M 50 km 397 Mämmi Timo Kälviän Tarmo 2:16:44.9 4:08:47.4
245 M 50 km 226 Sten Bengt-Olav Malax IF 2:21:33.0 4:09:17.8
246 M 50 km 440 Malmsten Jan ABB Power Systems Ski Team 2:19:34.8 4:09:25.9
247 M 50 km 207 Granlund Lars IF Kraft 2:21:30.7 4:09:36.5
248 M 50 km 194 Lindfors Jan IK Falken 2:25:34.3 4:09:44.7
249 M 50 km 374 Sundman Kenneth IK Hellas 2:23:06.7 4:10:31.0
250 M 50 km 346 Lahtinen Jukka Team Amway 2:14:03.2 4:10:53.7
251 M 50 km 268 Konn Nils-Erik IK Kamp/Övermark 2:21:51.7 4:11:51.8
252 M 50 km 502 Åkesson Börje Lugi Sk 2:23:11.5 4:11:57.2
253 M 50 km 405 Strand Martin Citec Ski Team 2:26:07.1 4:12:17.6
254 M 50 km 219 Staffans Håkan Simons Element 2:26:08.6 4:12:31.4
255 M 50 km 186 Westergård Kenneth IF Fyren 2:22:21.6 4:12:33.5
256 M 50 km 208 Westergård Christian Vasa 2:23:05.6 4:12:51.2
257 M 50 km 195 Lindfors Kari IK Falken 2:25:34.0 4:12:52.4
258 M 50 km 365 Nykvist Harry Korsholm 2:26:44.6 4:13:50.6
259 M 50 km 19 Kaihlavirta Tuomas Huhtasuon Hiihto 2000 2:19:40.9 4:14:18.4
260 M 50 km 86 Torrkulla Roy IF Femman 2:25:00.7 4:14:24.6
261 M 50 km 471 Nykvist Carl-Gustav IF Vasa 2:26:04.8 4:14:30.9
262 M 50 km 101 Kerätär Mauri Vaasan Suunnistajat 2:23:52.8 4:15:29.9
263 M 50 km 489 Holmkvist Jonas Norrvalla Sport 2:22:25.8 4:15:38.0
264 M 50 km 372 Öst Johan Mirka Ski Team 2:22:48.9 4:17:06.0
265 M 50 km 163 Bergdahl Kim Mysports Team 2:14:46.0 4:17:41.2
266 M 50 km 448 Penttinen Pekka ABB Oy Muuntajat 2:26:05.9 4:17:49.7
267 M 50 km 475 Kauhaniemi Tuomo Vilppulan Veikot 2:27:09.4 4:18:12.8
268 M 50 km 429 Pada Jan-Erik Korsholm 2:26:41.1 4:18:21.8
269 M 50 km 452 Engström Peter Oravais Talo-Hus 2:24:23.4 4:18:29.8
270 M 50 km 316 Pitkänen Jorma Vähäkyrö 2:31:27.0 4:18:33.9
271 M 50 km 506 Stenback Björn Malax If 2:27:15.2 4:18:48.6
272 M 50 km 413 Niemistö Juha Vihtavuoren Pamaus 2:27:26.9 4:19:32.7
273 M 50 km 483 Berglund Bengt IF Länken 2:21:45.7 4:19:49.5
274 M 50 km 59 Norrgård Bjarne Lillbacka Global Ski 2:24:27.2 4:19:52.0
275 M 50 km 523 Skog Mikael Pedersöre 2:29:58.5 4:19:52.8
276 M 50 km 87 Käld David Team Amway 2:19:42.6 4:20:33.5
277 M 50 km 237 Nordlund Kurt Oravais IF 2:24:20.7 4:21:24.9
278 M 50 km 221 Lundström Gustav Vörå IF 2:24:44.3 4:21:54.4
279 M 50 km 193 Damlin Sixten Vörå 2:24:46.3 4:22:00.7
280 M 50 km 457 Pada Åke Wärtsilä Ski Team 2:32:50.6 4:22:27.0
281 M 50 km 190 Lähdemäki Reino Team NetIKka 2:31:03.3 4:22:34.1
282 M 50 km 279 Hägg Kennet Oravais IF 2:32:15.6 4:22:36.0
283 M 50 km 71 Keituri Pentti IK Falken/Pedersöre 2:31:33.8 4:23:04.4
284 M 50 km 375 Lönnvik Kaj Hd-Sport 2:28:11.8 4:23:26.1
285 M 50 km 140 Svartsjö Peter Vasa Skidklubb 2:23:36.3 4:23:43.4
286 M 50 km 500 Sundqvist Ingvald Gif 2:32:09.0 4:24:48.7
287 M 50 km 249 Wikblom Yngve Minken 2:32:07.1 4:24:57.4
288 M 50 km 115 Leppikorpi Markus Vaasa 2:21:25.8 4:25:01.4
289 M 50 km 62 Hautanen Mikael Lålax Ski-Team 2:28:01.8 4:25:02.8
290 M 50 km 260 Bertils Johan Kaistor 2:30:57.9 4:25:20.6
291 M 50 km 445 Lummi Juha ABB Power Systems Ski Team 2:32:58.4 4:25:28.2
292 M 50 km 148 Forsman Johnny Vasa 2:29:52.8 4:25:38.9
293 M 50 km 286 Eklund Göran Bolibompa Ski 2:29:51.9 4:25:39.9
294 M 50 km 80 Portin Kaj Vasa 2:29:50.6 4:25:40.3
295 M 50 km 501 Renvall Alf Åbo 2:31:05.2 4:25:41.0
296 M 50 km 322 Bergman Anders Baggas 2:24:22.4 4:26:12.9
297 M 50 km 510 Lindqvist John Österby Sportklubb 2:30:28.2 4:26:22.2
298 M 50 km 438 Laaksoharju Jari ABB Power Systems Ski Team 2:32:57.3 4:27:12.2
299 M 50 km 109 Holm Alf Kwh Pipe Oy Ab 2:31:39.7 4:27:28.1
300 M 50 km 516 Leppitorpi Risto Vaasa 2:21:27.0 4:27:29.1
301 M 50 km 167 Sundqvist Peter Mirka Ski Team 2:33:59.4 4:27:32.6
302 M 50 km 340 Stenfors André Oy Logset Ab 2:32:48.1 4:27:57.4
303 M 50 km 310 Ståhlberg Gabriel Måsaträmp 2:31:45.3 4:27:58.3
304 M 50 km 122 Nordman André Komossa 2:31:45.3 4:28:01.0
305 M 50 km 427 Ståhl Olof Norrvalla Sport 2:32:05.9 4:28:32.8
306 M 50 km 203 Ek Bo-Erik OIF 2:32:07.6 4:28:35.9
307 M 50 km 222 Ahlvik Anders Hangö 2:31:34.9 4:28:35.9
308 M 50 km 379 Wallin Lars Vis 2:32:47.0 4:28:37.6
309 M 50 km 131 Påhls Kenneth Rökiö Biblioteksförening 2:32:16.8 4:28:45.5
310 M 50 km 373 Suni Fjalar Helsingfors 2:29:35.0 4:29:30.8
311 M 50 km 218 Dalaholm Stig Simons Element 2:35:27.5 4:29:47.2
312 M 50 km 412 Grannas Per Johan Vörå IF 2:33:40.6 4:29:52.0
313 M 50 km 272 Blomqvist Carl-Henrik IF Minken Nykarleby 2:34:34.8 4:30:00.7
314 M 50 km 238 Nygård Simon Vasa 2:38:29.8 4:30:29.7
315 M 50 km 61 Holgers Ulf Larsmo 2:37:26.0 4:30:49.1
316 M 50 km 538 Pirttinen Seppo Kortesjärvi 2:38:40.6 4:31:02.5
317 M 50 km 198 Östman Per Norrvalla Sport 2:37:07.6 4:31:28.6
318 M 50 km 169 Granholm Kim Vasa 2:30:45.1 4:31:57.6
319 M 50 km 107 Björk Leif Jungsund 2:31:43.7 4:32:33.3
320 M 50 km 251 Nyfelt Tommy Team Amway 2:38:28.6 4:33:17.5
321 M 50 km 349 Stråka Philip Mirka Ski Team 2:38:22.9 4:33:25.1
322 M 50 km 537 Suvanto Timo Lakeuden Sportti 2:39:45.8 4:34:35.6
323 M 50 km 171 Skrifvars Martin Kvevlax 2:37:18.8 4:34:40.0
324 M 50 km 384 Eriksson Jan-Olof IF Minken 2:38:09.5 4:34:43.7
325 M 50 km 220 Furunäs Christer Simons Element 2:37:24.7 4:34:57.3
326 M 50 km 487 Sandås Göran Korsholm 2:37:32.5 4:34:58.5
327 M 50 km 280 Seppälä Tomi Korsholm 2:30:56.4 4:35:57.6
328 M 50 km 377 Svenlin Tomas Öja 2:33:00.0 4:35:59.0
329 M 50 km 144 Tomas Sjöberg Mirka Ski Team 2:39:11.1 4:36:08.8
330 M 50 km 420 Pahlman Mats Pargas IF 2:37:40.4 4:36:26.9
331 M 50 km 294 Sjöbacka Andreas IK Kamp 2:31:37.2 4:36:46.8
332 M 50 km 468 Holmkvist Odert Norrvalla Sport 2:37:17.5 4:36:59.8
333 M 50 km 232 Lassus Magnus Vasa 2:38:25.7 4:37:55.8
334 M 50 km 265 Lähdes Kristian Kvevlax Idrottsvänner 2:32:14.5 4:38:04.4
335 M 50 km 267 Heikfolk Johan Kwh Pipe Oy Ab 2:38:11.2 4:39:09.2
336 M 50 km 436 Ek Rolf ABB Power Systems Ski Team 2:36:58.4 4:40:08.2
337 M 50 km 57 Norrbo Mikael Jakobstad 2:38:20.2 4:40:11.2
338 M 50 km 243 Lindholm Arthur Hangö 2:33:07.0 4:40:52.6
339 M 50 km 242 Cederroos Roger Hangö 2:33:06.4 4:40:52.7
340 M 50 km 488 Ristimäki Kari Björngärdan Ik 2:43:31.6 4:41:03.2
341 M 50 km 394 Bäck Sven Mirka Ski Team 2:37:38.1 4:41:11.1
342 M 50 km 295 Back Albert Vörå IF 2:38:21.5 4:41:40.2
343 M 50 km 303 Jäntti Leif Team NetIKka 2:45:53.7 4:42:00.0
344 M 50 km 53 Furunäs Jan Oy Logset Ab 2:41:42.6 4:43:17.2
345 M 50 km 139 Skata Wilhelm Vörå IF 2:37:09.7 4:43:32.9
346 M 50 km 393 Westström Frank IK Falken 2:24:24.4 4:43:35.5
347 M 50 km 301 Back Peter Vörå 2:47:38.4 4:43:52.2
348 M 50 km 357 Saaranluoma Ahti ABB Power Systems Ski Team 2:41:41.4 4:44:12.2
349 M 50 km 388 Antus Kjell Kwh Pipe Oy Ab 2:41:43.9 4:44:26.4
350 M 50 km 284 Vestergård Anders IF Femman Orientering 2:47:00.0 4:45:05.2
351 M 50 km 143 Vesala Markku Vaasa 2:38:08.4 4:45:19.6
352 M 50 km 356 Soininen Jukka ABB Power Systems Ski Team 2:45:17.6 4:45:26.0
353 M 50 km 152 Stjernberg Peter Borgå 2:41:29.8 4:45:56.0
354 M 50 km 255 Saikkonen Toivo Oulu 2:45:29.0 4:46:04.9
355 M 50 km 407 Dahlstedt Alf Närpes Kraft 2:41:51.6 4:46:51.6
356 M 50 km 168 Andtfolk Peter OIF 2:46:04.3 4:47:07.0
357 M 50 km 211 Torpo Marko Fysiopoint 2:33:27.5 4:47:47.6
358 M 50 km 435 Finskas Frank ABB Power Systems Ski Team 2:45:22.0 4:47:52.2
359 M 50 km 406 Vestergård Rudolf Kpo Team 2:46:59.8 4:48:05.0
360 M 50 km 234 Sandbacka Henrik Karperö 2:39:39.1 4:48:18.8
361 M 50 km 320 Huldèn Jonas Erik Nedervetil 2:39:42.9 4:48:26.9
362 M 50 km 174 Ekman Martin Maxmo Sk 2:39:41.4 4:48:27.4
363 M 50 km 69 Mäkelä Ilpo Länken Ski 2:45:35.2 4:48:58.5
364 M 50 km 184 Bonn Stig-Göran Malax IF 2:43:46.3 4:49:16.1
365 M 50 km 258 Österbacka Folke Terjärv 2:45:32.0 4:50:50.5
366 M 50 km 314 Lappalainen Markus Vaasa 2:45:08.4 4:50:51.9
367 M 50 km 233 Lappalainen Sampo Esbo 2:45:07.3 4:50:52.1
368 M 50 km 519 Wik Tor Korsholm 2:42:22.1 4:51:13.9
369 M 50 km 78 Komsi Onni Norrvalla Sport 2:44:09.9 4:51:20.0
370 M 50 km 117 Nykvist Kaj-Erik Vis 2:41:07.8 4:52:07.2
371 M 50 km 177 Smeds Jörgen Andersböleveckoski Jaktförening 2:41:32.9 4:52:09.2
372 M 50 km 288 Vestergård Kim IF Femman 2:51:41.6 4:52:17.2
373 M 50 km 293 Sjöbacka Kristian IK Kamp 2:45:34.7 4:52:19.8
374 M 50 km 324 Käld Christer Team Amway 2:40:12.8 4:52:30.1
375 M 50 km 385 Björk Mikael Nedervetil 2:40:13.9 4:52:41.6
376 M 50 km 449 Muhonen Jukka ABB Oy Muuntajat 2:44:07.0 4:54:01.2
377 M 50 km 376 Thomasfolk Niklas Tjöck IK 2:44:19.1 4:55:32.1
378 M 50 km 116 Miemois Börje Vörå IF 2:52:03.7 4:56:06.5
379 M 50 km 79 Byskata Henry IF Minken, Nykarleby 2:51:14.0 4:56:07.7
380 M 50 km 91 Appel Mikael Korsholmspolisen 2:47:40.7 4:56:08.2
381 M 50 km 141 Hellman Ralf Vassor 2:49:09.5 4:56:09.4
382 M 50 km 442 Esala Antti ABB Power Systems Ski Team 2:50:51.5 4:56:27.3
383 M 50 km 158 Sundelin Victor Team Amway 2:43:03.0 4:56:47.6
384 M 50 km 368 Svenfelt Leif Larsmo 2:38:18.9 4:57:36.5
385 M 50 km 529 Vesalainen Jukka Vasa 2:44:27.1 4:59:40.8
386 M 50 km 204 Wallin Alf Jeppo 2:46:39.1 5:00:44.1
387 M 50 km 485 Engström Sverker Pargas If 2:52:50.7 5:01:16.6
388 M 50 km 74 Lundström Kaj Vörå 2:45:55.1 5:01:51.2
389 M 50 km 312 Dalkarl Magnus Vörå 2:47:37.2 5:02:29.0
390 M 50 km 364 Hautamäki Jarkko ABB Power Systems Ski Team 2:54:12.8 5:03:28.6
391 M 50 km 456 Storgård Carl-Gustav Wärtsilä Ski Team 2:57:20.7 5:04:58.4
392 M 50 km 85 Heikinmatti Kari Vähänkyrön Kunta 2:55:42.3 5:05:06.2
393 M 50 km 256 Björkman Robert Vasa 2:50:56.2 5:05:43.6
394 M 50 km 541 Suominen Mikko Vaasa 2:58:37.5 5:06:27.4
395 M 50 km 292 Laaksonen Ari Vähäkyrö 2:55:44.0 5:07:54.7
396 M 50 km 353 Hermans Tom Vasa 2:51:00.3 5:08:29.1
397 M 50 km 360 Salmu Jiha ABB Power Systems Ski Team 3:01:52.6 5:08:39.3
398 M 50 km 465 Österlund Roger Oravais 2:55:00.3 5:11:49.2
399 M 50 km 274 Höglund Dennis Norrvalla Sport 2:53:49.7 5:12:44.0
400 M 50 km 358 Norrgård Leif ABB Power Systems Ski Team 3:01:54.9 5:13:26.2
401 M 50 km 392 Westström Janne IK Falken 2:55:40.5 5:13:53.3
402 M 50 km 105 Salmela Kurt Yit 2:56:45.3 5:15:21.3
403 M 50 km 497 Kattil Håkan Norrvalla Sport 2:56:47.4 5:15:52.9
404 M 50 km 201 Kallträsk John Jakobstad 3:02:41.7 5:16:02.7
405 M 50 km 323 Bengs Magnus Team NetIKka 2:54:11.4 5:18:24.8
406 M 50 km 339 Luoma Arto Oy Logset Ab 2:55:09.4 5:21:22.2
407 M 50 km 263 Forsén Alf Kuni 3:05:08.5 5:22:26.8
408 M 50 km 513 Lindholm Rolf Team Kone Ja Ruuvi 3:02:02.8 5:23:15.1
409 M 50 km 508 Brors Anders Vörå 3:04:01.3 5:23:45.7
410 M 50 km 332 Willberg Renè Ekenäs 3:02:46.6 5:24:56.4
411 M 50 km 305 Parkkinen Kari Team Amway, Ylöjärvi 3:07:32.8 5:26:59.4
412 M 50 km 150 Slotte Stefan Kwh Pipe Oy Ab 3:05:50.3 5:28:07.5
413 M 50 km 363 Syring Johan ABB Power Systems Ski Team 3:12:55.5 5:29:08.4
414 M 50 km 335 Knipström Tom Oy Logset Ab 3:06:20.5 5:29:46.3
415 M 50 km 306 Teirfolk Dan Kvevlax 3:00:01.9 5:33:04.3
416 M 50 km 378 Kivekäs Ari Lantioseudun Nouseva Voima 3:09:42.9 5:33:56.1
417 M 50 km 170 Leppilahti Mikael Team Amway/Seinäjoki 3:12:54.2 5:35:31.5
418 M 50 km 282 Nyman Mats Vasa 2:58:35.5 5:35:58.0
419 M 50 km 112 Finne Mikael Kwh Pipe Oy Ab 3:11:05.5 5:48:23.1
420 M 50 km 464 Ekblom Anton Kumlinge 3:11:38.5 5:50:52.9
421 M 50 km 338 Enholm Birger Oy Logset Ab 3:11:05.0 5:52:22.1
422 M 50 km 441 Kemppainen Erkki ABB Power Systems Ski Team 3:09:28.2 5:53:08.3
423 M 50 km 443 Berh Achim ABB Power Systems Ski Team 3:05:48.9 5:53:09.3
424 M 50 km 125 Lagerquist Evan ABB Power Systems 3:12:10.2 5:54:50.1
425 M 50 km 317 Ervasti Antti Team Amway Kiiminki 3:17:10.4 5:57:48.0
426 M 50 km 345 Stenlund Christian Cb Däck Kb 3:20:01.2 5:59:05.4
427 M 50 km 352 Mikander Magnus Kuni 3:31:26.5 6:03:56.9
428 M 50 km 202 Kallträsk Jan Jakobstad 3:25:25.4 6:07:58.0
429 M 50 km 386 Bonn Sven-Erik Vasa VästervIK 3:31:51.0 6:08:30.3
430 M 50 km 355 Bobacka Ingmar Norrvalla Sport 3:22:20.2 6:09:38.3
431 M 50 km 430 Björklund Torolf Norrvalla Sport 3:22:21.3 6:09:39.2
432 M 50 km 480 Nyby Göran Norrvalla Sport 3:22:23.1 6:09:40.7
433 M 50 km 399 Björkman Arne Ssj 3:28:17.5 6:09:42.5
434 M 50 km 494 Valtari Jani ABB Power Systems Ski Team 3:29:01.5 6:12:11.4
435 M 50 km 278 Enell Jan-Erik IF Standard 3:22:29.3 6:20:29.1
436 M 50 km 423 Tujulin Gustav Vis 3:48:18.7 6:37:28.6
437 M 50 km 321 Westerlund Dan Nykarleby 3:33:50.1 6:39:35.8
438 M 50 km 227 Lampinen Jouko Vaasa 3:42:34.9 6:46:45.0
439 M 50 km 100 Sundelin Håkan Team Amway 4:02:28.6 7:10:39.4
440 M 50 km 134 Grägg Johan Team Amway 7:17:36.6
1 N 50 km 5111 Antila Kirsi Jämin Jänne/Jämijärvi 1:43:44.0 3:00:14.1
2 N 50 km 5002 Karjaluoto Suvi Oulun Hiihtoseura 1:50:34.3 3:13:47.0
3 N 50 km 5004 Forth Linda Vasa 1:50:33.5 3:16:19.7
4 N 50 km 5121 Stengård Ingrid IF Sibbo Vargarna 1:52:01.1 3:17:34.1
5 N 50 km 5120 Rönkkö Tiina Kuopion Hiihtäjät 1:52:03.2 3:21:25.5
6 N 50 km 5006 Wasström Lotta Sundom IF 1:56:15.9 3:22:49.8
7 N 50 km 5005 Rokala Annette Vörå IF 1:56:13.6 3:23:48.2
8 N 50 km 5010 Lindberg Nina Pargas IF 1:54:01.3 3:24:00.0
9 N 50 km 5011 Lindberg Åsa Pargas IF 2:03:27.6 3:39:31.7
10 N 50 km 5012 Kronqvist Gerd IF Minken 2:09:50.0 3:49:29.4
11 N 50 km 5033 Norrgrann Mia Korsholmspolisen 2:13:50.7 3:51:16.4
12 N 50 km 5057 Damlin Inger Vörå Kommun 2:13:01.2 3:55:00.0
13 N 50 km 5099 Jusslin Monika Vännäs Sk 2:14:37.7 3:59:15.9
14 N 50 km 5009 Engström Ann-Loise Norrvalla Folkhälsan 2:15:28.9 4:00:25.6
15 N 50 km 5035 Back Johanna Mirka Ski Team 2:17:02.8 4:03:23.4
16 N 50 km 5008 Simons Britt-Marie Korsholmspolisen 2:21:35.9 4:04:18.9
17 N 50 km 5060 Torrkulla Päivi Simons Element 2:21:33.6 4:05:41.9
18 N 50 km 5127 Stenfors-Kronqvist Anne-Marie IF Minken 2:21:24.7 4:07:43.6
19 N 50 km 5013 Strandvall Britt-Mari Oravais IF 2:15:39.7 4:08:43.7
20 N 50 km 5062 Zachris-Nygård Gunnel Vörå IF 2:22:20.6 4:10:47.5
21 N 50 km 5125 Sundqvist Christel Österby Sportklubb 2:24:43.1 4:19:09.7
22 N 50 km 5048 Häggblom Kicki Mysports Team 2:22:19.7 4:19:25.5
23 N 50 km 5075 Finskas Susanna Team NetIKka 2:34:20.8 4:25:15.1
24 N 50 km 5129 Lundegård Ulrika Malax IF 2:34:22.1 4:25:29.4
25 N 50 km 5045 Molander Barbro Jakobstad 2:32:11.6 4:27:49.6
26 N 50 km 5031 Påhls Marie-Louise Vörå 2:32:15.6 4:28:45.5
27 N 50 km 5101 Alexandersson Dina Pargas IF 2:39:45.2 4:30:34.4
28 N 50 km 5108 Salmela Helene OIF 2:35:02.6 4:30:40.6
29 N 50 km 5073 Österbacka Gun-Viol Terjärv 2:32:49.1 4:31:59.2
30 N 50 km 5103 Holmlund-Norrén Christel IF Kvarken 2:32:19.4 4:32:23.1
31 N 50 km 5027 Karlsson Charlotta Vis 2:38:27.5 4:33:16.5
32 N 50 km 5056 Tunis Berit Norrvalla Folkhälsan 2:34:21.0 4:35:53.0
33 N 50 km 5022 Bäck Sabina IF Femman 2:39:44.5 4:36:07.7
34 N 50 km 5109 Ekman Marianne Vörå 2:35:33.7 4:38:51.2
35 N 50 km 5094 Björklund Anki Tjöck IK 2:39:40.4 4:40:35.9
36 N 50 km 5113 Forsgård Annette IF Minken 2:41:39.8 4:44:07.4
37 N 50 km 5130 Långgård Annika Malax IF 2:38:06.1 4:44:26.6
38 N 50 km 5070 Andersson Monica Larsmo 2:41:02.4 4:44:28.1
39 N 50 km 5128 Boberg Kristina Öja 2:37:58.4 4:46:04.0
40 N 50 km 5091 Nynäs Camilla Larsmo IF 2:43:06.4 4:47:11.1
41 N 50 km 5105 Alexandersson Henna Närpes Ok 2:44:34.7 4:47:54.7
42 N 50 km 5076 Kecklund Annika Larsmo 2:42:53.1 4:47:55.8
43 N 50 km 5126 Ahlö Kerstin GIF 2:46:57.4 4:48:22.9
44 N 50 km 5081 Blomqvist Eija IF Femman 2:47:03.4 4:48:39.9
45 N 50 km 5038 Lemberg Pia OIF 2:46:03.3 4:50:30.4
46 N 50 km 5088 Renvaktar Eivor Vörå 2:43:45.3 4:51:55.1
47 N 50 km 5093 Rytkönen Sonja Vasa 2:45:26.8 4:52:05.0
48 N 50 km 5119 Aalto Anita Vasa 2:45:28.0 4:52:05.8
49 N 50 km 5036 Eklund Gun-Maj IF Fyren 2:43:01.3 4:52:40.4
50 N 50 km 5047 Lemberg Katja OIF 2:46:03.3 4:53:31.7
51 N 50 km 5051 Thölix Ulla-Britt Vörå IF 2:45:30.0 4:53:55.3
52 N 50 km 5082 Granholm Magdalena Vasa 2:46:58.6 4:56:14.9
53 N 50 km 5124 Skarper Kerstin Maxmo Sk 2:50:17.5 4:56:18.5
54 N 50 km 5104 Urjanheimo-Soininen Ulla Vaasa 2:50:29.8 4:56:38.5
55 N 50 km 5132 Wik Camilla Kvevlax Idrottsvänner 2:47:36.0 4:56:53.5
56 N 50 km 5092 Stenman Nina Larsmo 2:51:42.3 4:57:20.8
57 N 50 km 5030 Näsman-Knip Britt-Mari Kvevlax Idrottsvänner 2:47:37.5 4:57:26.0
58 N 50 km 5054 Clärk Lisen Norrvalla Folkhälsan 2:45:48.8 4:59:32.7
59 N 50 km 5050 Hasselblatt Anneke Vasa 2:50:36.5 4:59:47.2
60 N 50 km 5122 Fors Lisen Maxmo Sk 2:52:07.6 5:00:04.8
61 N 50 km 5110 Myntti Marika Replot 2:57:21.2 5:04:58.2
62 N 50 km 5089 Mikkonen Päivi Team Amway Kiiminki 3:05:56.9 5:09:34.7
63 N 50 km 5131 Spets Kerstin Bogohata 2:58:12.6 5:10:16.8
64 N 50 km 5123 Väre Anneli Österby Sportklubb 3:02:24.5 5:10:54.7
65 N 50 km 5044 Nygård Annica Kvevlax 2:55:20.3 5:13:23.8
66 N 50 km 5058 Östman Johanna Team Bertil 2:56:46.8 5:15:20.0
67 N 50 km 5078 Smeds Maria Team Bertil 2:56:43.3 5:15:20.0
68 N 50 km 5086 Wikblom Marianne IFminken 3:04:55.0 5:22:41.3
69 N 50 km 5117 Granberg Ann-Charlott Norrgårds Vvs 2:59:27.0 5:22:51.1
70 N 50 km 5071 Houtsonen Satu Vörå IF 3:04:01.5 5:23:45.5
71 N 50 km 5039 Sund Maria Kwh Pipe Oy Ab 3:01:50.7 5:24:11.4
72 N 50 km 5077 Ahlnäs Susanne Norrvalla Sport 3:01:42.3 5:24:33.2
73 N 50 km 5085 Parkkinen Arja Team Amway, Ylöjärvi 3:07:32.3 5:26:59.4
74 N 50 km 5079 Eklund Monica Bolibompa Ski 3:05:52.2 5:29:06.5
75 N 50 km 5049 Leppilahti Kaisa Team Amway 3:12:52.6 5:35:27.7
76 N 50 km 5097 Lahtinen Ingeborg Team Amway 3:12:19.0 5:35:30.2
77 N 50 km 5102 Svenfelt Monica Larsmo 3:09:41.0 5:41:31.0
78 N 50 km 5080 Saarenmäki Sirkka Vaasa 3:11:49.7 5:44:40.1
79 N 50 km 5040 Strand Britta Vasa 3:20:25.6 5:52:20.9
80 N 50 km 5107 Lassfolk Carola Kristinestad 3:23:55.3 5:52:48.5
81 N 50 km 5032 Mitts Camilla Norrvalla Folkhälsan 3:18:29.4 5:54:38.6
82 N 50 km 5106 Engström Gun-May Vörå 3:23:55.3 5:56:21.8
83 N 50 km 5028 Furunäs Gun-Viol Vörå IF 3:17:37.0 5:58:55.8
84 N 50 km 5069 Dahlback Petra Korsholm 3:31:26.5 6:05:57.8
85 N 50 km 5115 Sihtola Margit ABB Power Systems Ski Team 3:29:14.0 6:08:49.0
86 N 50 km 5100 Myllymäki Marita ABB Power Systems Ski Team 3:29:14.3 6:08:57.0
87 N 50 km 5059 Nickull Gun Vörå Golf 3:22:55.2 6:13:06.1
88 N 50 km 5037 Ekman Agneta Vörå IF 3:38:07.7 6:21:48.8
89 N 50 km 5064 Cederroos Marianne Hangö 3:38:01.0 6:22:06.2
90 N 50 km 5065 Lindholm Britt-May Hangö 3:37:59.7 6:22:06.2
91 N 50 km 5052 Sundelin Sonja Team Amway 4:02:46.7 7:10:39.1
92 N 50 km 5090 Laitinen Paula Alli Team Amway 4:03:48.0 7:13:24.2
93 N 50 km 5133 Storlund Britt-Marie IF Femman 4:08:13.0 7:17:36.6