IPC World Cup Cross Country-Middle Distance

2009

Sarjat

Sija Sarja Nro Nimi Maa Class / % Aika
0 /
1 B1-B3 L 57 Ilyuchenko Tatiana - Koshkin Valeriy RUS B3 / 100 0:16:30.0
2 B1-B3 L 54 Skorabahataya Yadviha - Haurukovich Vasili BLR B2 / 98 0:16:37.3
3 B1-B3 L 56 Vasileva Liubov - Yakimova Natalia RUS B2 / 98 0:16:47.2
4 B1-B3 L 55 Lysova Mikhalina - Gumerov Salavat RUS B3 / 100 0:16:48.2
5 B1-B3 L 51 Kameneva Polina - Saxin Pavel RUS B2 / 98 0:17:06.5
6 B1-B3 L 53 Sedlackova Miroslava - Nemecek Jakub CZE B1 / 85 0:17:09.8
7 B1-B3 L 52 Weldon Robbi - Berry Brian CAN B2 / 98 0:17:53.9
1 B1-B3 M 101 Mckeever Brian - Mckeever Robin CAN B3 / 100 0:24:49.0
2 B1-B3 M 102 Polukhin Nikolay - Tokarev Andrey RUS B2 / 98 0:25:59.4
3 B1-B3 M 93 Safronov Evgeniy - Gumerov Ural RUS B2 / 98 0:26:17.7
4 B1-B3 M 103 Hoefle Frank - Wachlin Johannes GER B2 / 98 0:26:28.4
5 B1-B3 M 105 Lukyanenko Vitaliy - Ivanov Volodymyr UKR B3 / 100 0:26:57.7
6 B1-B3 M 106 Shaptsiaboi Vasili - Shablovski Mikalaj BLR B2 / 98 0:27:02.1
7 B1-B3 M 89 Munts Oleh - Babar Borys UKR B1 / 85 0:27:14.8
8 B1-B3 M 104 Kupchinskiy Valery - Dubov Viacheslav RUS B1 / 85 0:27:31.0
9 B1-B3 M 95 Clarion Thomas - Terraz Tommy FRA B1 / 85 0:28:09.1
10 B1-B3 M 99 Toropov Alexey - Kopytin Alexey RUS B2 / 98 0:28:41.8
11 B1-B3 M 90 Spitzin Filip - Kolabin Denis RUS B3 / 100 0:29:46.0
12 B1-B3 M 100 Utkin Jurii - Kazagov Vitalii UKR B3 / 100 0:30:54.1
13 B1-B3 M 92 Klemetti Rudolf - Piirainen Jussi FIN B3 / 100 0:30:54.4
14 B1-B3 M 94 Shulga Dmytro - Atroshchenko Andriy UKR B2 / 98 0:31:25.5
15 B1-B3 M 98 Kovalevskyi Anatolii - Artomin Dmytro UKR B2 / 98 0:31:55.6
16 B1-B3 M 97 Chan Ying - Brit Smart GBR B1 / 85 0:40:03.6
1 LW 10-12 L 38 Vauchok Liudmila BLR LW11 / 94 0:17:42.8
2 LW 10-12 L 32 Iurkovska Olena UKR LW12 / 100 0:17:46.2
3 LW 10-12 L 29 Pavlenko Lyudmyla UKR LW11,5 / 98 0:18:25.8
4 LW 10-12 L 39 Bourgonje Colette CAN LW10 / 86 0:18:45.2
5 LW 10-12 L 33 Iovleva Maria RUS LW12 / 100 0:18:55.2
6 LW 10-12 L 34 Stefurak Nadiya UKR LW10 / 86 0:19:54.3
7 LW 10-12 L 31 Porcellato Francesca ITA LW10 / 86 0:20:10.8
8 LW 10-12 L 30 Bascio Monica USA LW11 / 94 0:20:20.1
9 LW 10-12 L 36 Tymoshchenko Tetyana UKR LW12 / 100 0:20:49.6
1 LW 10-12 M 22 Petushkov Roman RUS LW12 / 100 0:33:09.7
2 LW 10-12 M 20 Zaripov Irek RUS LW12 / 100 0:33:14.5
3 LW 10-12 M 24 Davidovich Aliaksandr BLR LW12 / 100 0:33:42.2
4 LW 10-12 M 3 Loban Dzmitry BLR LW12 / 100 0:34:07.7
5 LW 10-12 M 26 Larsen Trygve NOR LW12 / 100 0:34:15.6
6 LW 10-12 M 23 Klebl Chris USA LW11 / 94 0:34:39.5
7 LW 10-12 M 25 Kiselev Vladimir RUS LW12 / 100 0:34:42.7
8 LW 10-12 M 18 Masiello Enzo ITA LW11 / 94 0:35:37.7
9 LW 10-12 M 5 Huber Bruno SUI LW12 / 100 0:36:01.4
10 LW 10-12 M 28 Shilov Sergey RUS LW10 / 86 0:36:05.2
11 LW 10-12 M 10 Ilin Yuriy RUS LW11,5 / 98 0:36:15.8
12 LW 10-12 M 21 Khyzhnyak Sergiy UKR LW12 / 100 0:36:16.7
13 LW 10-12 M 4 Weber Ruedi SUI LW11 / 94 0:36:49.4
14 LW 10-12 M 12 Mallory Greg USA LW11 / 94 0:37:03.5
15 LW 10-12 M 2 Ruepp Roland ITA LW11,5 / 98 0:37:03.9
16 LW 10-12 M 6 Rosique Romain FRA LW11 / 94 0:37:31.4
17 LW 10-12 M 13 Wator Robert POL LW12 / 100 0:37:49.0
18 LW 10-12 M 8 Halsted Sean USA LW11,5 / 98 0:37:57.3
19 LW 10-12 M 27 Soule Andy USA LW12 / 100 0:38:23.2
20 LW 10-12 M 1 Rosiek Kamil POL LW12 / 100 0:38:55.6
21 LW 10-12 M 11 Samchenko Ruslan UKR LW10,5 / 91 0:39:15.4
22 LW 10-12 M 9 Goncharov Ivan RUS LW12 / 100 0:39:19.7
23 LW 10-12 M 17 Fleig Martin GER LW11,5 / 98 0:41:04.5
24 LW 10-12 M 7 Gibson Lou CAN LW12 / 100 0:41:59.5
25 LW 10-12 M 16 Freda Markus SUI LW11 / 94 0:43:14.0
26 LW 10-12 M 15 Strezh Valiantisin BLR LW12 / 100 0:49:13.4
27 LW 10-12 M 14 Piatruchyk Ivan BLR LW10 / 86 0:51:00.4
1 LW 2-9 L 50 Burmistrova Anna RUS LW8 / 97 0:16:39.7
2 LW 2-9 L 48 Batenkova Iuliia UKR LW6 / 96 0:16:45.5
3 LW 2-9 L 40 Varona Larisa BLR LW8 / 97 0:18:06.3
4 LW 2-9 L 47 Rogowiec Katarzyna POL LW5/7 / 87 0:18:37.5
5 LW 2-9 L 41 Barber Jody CAN LW8 / 97 0:18:45.6
6 LW 2-9 L 46 Gorbunova Alena RUS LW8 / 97 0:19:26.5
7 LW 2-9 L 42 Krotova Ekaterina RUS LW8 / 97 0:19:48.7
8 LW 2-9 L 45 Dekijima Momoko JPN LW6 / 96 0:19:49.7
9 LW 2-9 L 43 Novaglio Pamela ITA LW6 / 96 0:19:55.2
10 LW 2-9 L 49 Sellin Stina SWE LW8 / 97 0:20:36.5
11 LW 2-9 L 44 Dudziak Arleta POL LW8 / 97 0:21:48.5
1 LW 2-9 M 88 Ulset Nils Erik NOR LW3 / 89 0:25:58.1
2 LW 2-9 M 83 Mikhaylov Kirill RUS LW4 / 96 0:27:32.3
3 LW 2-9 M 79 Kurz Michael AUT LW9 / 92 0:27:45.5
4 LW 2-9 M 85 Bourseaux Yannick FRA LW6 / 96 0:27:46.7
5 LW 2-9 M 76 Oelsner Thomas GER LW6 / 96 0:28:15.8
6 LW 2-9 M 82 Tuomisto Ilkka FIN LW8 / 97 0:28:25.3
7 LW 2-9 M 78 Dahle Vegard NOR LW4 / 96 0:28:38.9
8 LW 2-9 M 86 Balukhto Oleg RUS LW6 / 96 0:28:47.0
9 LW 2-9 M 80 Silchanka Siarhei BLR LW8 / 97 0:28:49.0
10 LW 2-9 M 84 Baldauf Joerg GER LW9 / 90 0:28:53.0
11 LW 2-9 M 81 Lilleberg Svein NOR LW2 / 86 0:28:55.3
12 LW 2-9 M 73 Makhmutov Ilgam RUS LW6 / 96 0:29:35.4
13 LW 2-9 M 63 Vovchynskyi Grygorii UKR LW8 / 97 0:30:06.5
14 LW 2-9 M 71 Darovskikh Valery RUS LW8 / 97 0:30:11.3
15 LW 2-9 M 67 Leshchyshyn Oleh UKR LW8 / 97 0:30:18.7
16 LW 2-9 M 75 Millar James AUS LW 8 / 97 0:30:19.0
17 LW 2-9 M 61 Yanchuk Konstantin RUS LW5/7 / 87 0:30:29.2
18 LW 2-9 M 59 Laikov Viacheslav RUS LW8 / 97 0:30:30.2
19 LW 2-9 M 74 Sato Keiichi JPN LW8 / 97 0:30:48.7
20 LW 2-9 M 58 Arendz Mark CAN LW6 / 96 0:31:27.3
21 LW 2-9 M 87 Makamedinov Alfis RUS LW2 / 91 0:31:29.2
22 LW 2-9 M 69 Sytnyk Vitalii UKR LW6 / 96 0:31:36.3
23 LW 2-9 M 68 Kolodziej Jan POL LW3 / 80 0:32:11.7
24 LW 2-9 M 64 Axelsson H?an SWE LW4 / 96 0:33:11.7
25 LW 2-9 M 72 Kalousek Jiri CZE LW8 / 97 0:33:33.2
26 LW 2-9 M 62 Dvorak Karel CZE LW4 / 96 0:34:20.4
27 LW 2-9 M 66 Enkhbaatar Zorig MGL LW6 / 96 0:38:06.4
28 LW 2-9 M 65 Takigami Kenji JPN LW2 / 86 0:38:45.3
29 LW 2-9 M 77 Semenehykou Aliaksandr BLR LW8 / 97 0:43:34.1
30 LW 2-9 M 70 Nyamaa Sukhbaatar MGL LW8 / 97 0:51:00.4