Kuopio Triathlon 11.8.2012

2012

Sarjat

Ladattavat tiedostot

Sija Sarja Nro Nimi Seura Aika Ero
1 Joukkueviesti, perusmatka 515 Scorpion Bikes Teemu Toivanen, Jarmo Rissanen, Kimmo Randelin 1.54.59,8
2 Joukkueviesti, perusmatka 517 Scorpion Bikes 2 Juha Kuosmanen, Olli Jäntti, Jussi Mynttinen 2.23.05,1 + 28.05,3
3 Joukkueviesti, perusmatka 513 Finntriathlon raksaryhmä 2 Kaj Järveläinen, Jani Kuvaja, Sami Kutvonen 2.26.08,5 + 31.08,7
4 Joukkueviesti, perusmatka 514 Finntriathlon raksaryhmä 3 Joni Brotkin, Sasu Savolainen, Esa Ikonen 2.33.59,0 + 38.59,2
5 Joukkueviesti, perusmatka 512 Finntriathlon raksaryhmä 1 Tommi Räisänen, Mico Brotkin, ? 2.34.34,6 + 39.34,8
6 Joukkueviesti, perusmatka 511 Alloragubbarna Jussi Puustinen, Matti Seppälä, Johanna Osmala 2.53.15,4 + 58.15,6
7 Joukkueviesti, perusmatka 516 Team Sateisa Sari Vehviläinen, Teija Honkanen, Sari Matilainen 3.03.49,8 + 1.08.50,0
1 Joukkueviesti, pikamatka 509 Pohjois-Savon Poliisilaitos Santeri Keränen, Harri-Pekka Pohjolainen, Matti Röppänen 0.57.51,6
2 Joukkueviesti, pikamatka 505 YIT Kiinteistötekniikka OY Sanna Seppälä, Jukka Seppälä, Matti Haatainen 1.01.26,0 + 3.34,4
3 Joukkueviesti, pikamatka 503 Starkki/Skanska Pekka Mäntynen, Saku Korhonen, Jari Haring 1.04.32,4 + 6.40,8
4 Joukkueviesti, pikamatka 504 NCC Rakennus OY Janne Mönkkönen, Pentti Leskinen, Risto Silvennoinen 1.12.53,8 + 15.02,2
5 Joukkueviesti, pikamatka 506 ElKaTa Elisa Vilhunen, Katja Häkkinen, Taina Kolari 1.15.33,0 + 17.41,4
6 Joukkueviesti, pikamatka 507 Best-In Oy Best-In Oy 1.18.33,3 + 20.41,7
7 Joukkueviesti, pikamatka 508 Kantola & Koramo OY Kantola & Koramo OY 1.19.48,8 + 21.57,2
8 Joukkueviesti, pikamatka 502 Holomeenit Matti Hollmén, Mikko Hollmén, Anna Hollmén 1.19.49,3 + 21.57,7
9 Joukkueviesti, pikamatka 501 Team Kaatro Anna-Mari Tossavainen, Atso Vilokkinen, Mirjam Räsänen 1.19.49,4 + 21.57,8
1 Kuntosarja perusmatka, miehet 548 Huttunen Anssi Koiviston Isku 2.18.15,1
2 Kuntosarja perusmatka, miehet 451 Tirronen Reima Karjala Triathlon 2.18.35,4 + 20,3
3 Kuntosarja perusmatka, miehet 531 Kutinlahti Petri X-Tri Lahti 2.21.16,8 + 3.01,7
4 Kuntosarja perusmatka, miehet 495 Latvala Juha Vaasan Uimaseura 2.21.32,2 + 3.17,1
5 Kuntosarja perusmatka, miehet 447 Jarkko Turtiainen Team Active 2.21.55,2 + 3.40,1
6 Kuntosarja perusmatka, miehet 480 Oravainen Miikka Kuopion palomies urheilijat 2.22.30,3 + 4.15,2
7 Kuntosarja perusmatka, miehet 373 Haahtela Sauli SKB Racing 2.22.59,9 + 4.44,8
8 Kuntosarja perusmatka, miehet 440 Toorikka Marko Triathlonteam 226 2.23.51,4 + 5.36,3
9 Kuntosarja perusmatka, miehet 426 Jari Järvinen Stamina TC 2.24.28,9 + 6.13,8
10 Kuntosarja perusmatka, miehet 401 Anttonen Kimmo Kurkimäen Kisa 2.25.20,2 + 7.05,1
11 Kuntosarja perusmatka, miehet 387 Nyman Mikko Turku 2.25.22,7 + 7.07,6
12 Kuntosarja perusmatka, miehet 417 Yli-Kyyny Tero Kuopio 2.26.41,7 + 8.26,6
13 Kuntosarja perusmatka, miehet 534 Immonen Mika Joroisten sporttiklubi 2.27.10,1 + 8.55,0
14 Kuntosarja perusmatka, miehet 455 Tuppurainen Tapani Helsinki 2.27.29,9 + 9.14,8
15 Kuntosarja perusmatka, miehet 499 Tokola Jussi Tahto Trainers 2.27.41,9 + 9.26,8
16 Kuntosarja perusmatka, miehet 421 Jeronen Hannu Vaasa 2.27.44,9 + 9.29,8
17 Kuntosarja perusmatka, miehet 483 Toura Teemu Kotka 2.27.57,6 + 9.42,5
18 Kuntosarja perusmatka, miehet 425 Pystö Toni Sotkamo 2.29.10,5 + 10.55,4
19 Kuntosarja perusmatka, miehet 439 Sivula Ari Seinäjoen Seudun Urheilijat 2.29.15,3 + 11.00,2
20 Kuntosarja perusmatka, miehet 466 Lindström Petri Koiviston Isku 2.29.59,9 + 11.44,8
21 Kuntosarja perusmatka, miehet 428 Lahtinen Jyri HelTri 2.30.15,8 + 12.00,7
22 Kuntosarja perusmatka, miehet 452 Aki Hurula TT AquaTerra 2.31.29,0 + 13.13,9
23 Kuntosarja perusmatka, miehet 376 Simonen Marko Helsinki 2.31.30,3 + 13.15,2
24 Kuntosarja perusmatka, miehet 414 Ahola Jani Nastolan Naseva 2.31.32,5 + 13.17,4
25 Kuntosarja perusmatka, miehet 486 Hokkanen Hannu Kaartin Jääkärirykmentti 2.31.46,3 + 13.31,2
26 Kuntosarja perusmatka, miehet 418 Alpola Mikko SWIM 2.32.31,0 + 14.15,9
27 Kuntosarja perusmatka, miehet 388 Viklund Antti AC Hercules 2.32.37,9 + 14.22,8
28 Kuntosarja perusmatka, miehet 450 Nerg Kari Helsinki 2.33.02,7 + 14.47,6
29 Kuntosarja perusmatka, miehet 396 Christoffer Nyman Helsinki Triathlon 2.33.13,5 + 14.58,4
30 Kuntosarja perusmatka, miehet 468 Lång Jani Kouvola 2.33.19,4 + 15.04,3
31 Kuntosarja perusmatka, miehet 481 Lamberg Mika Kuvansi 2.33.44,8 + 15.29,7
32 Kuntosarja perusmatka, miehet 464 Vuorinen Ari DTMS 2.33.54,0 + 15.38,9
33 Kuntosarja perusmatka, miehet 463 Jaroma Jussi KuTu-triathlon 2.33.59,3 + 15.44,2
34 Kuntosarja perusmatka, miehet 411 Teemu Rämö Nokia/NSN Marathon Team 2.34.14,3 + 15.59,2
35 Kuntosarja perusmatka, miehet 484 Jarmo Himanka HyPy Tri 2.34.25,9 + 16.10,8
36 Kuntosarja perusmatka, miehet 473 Hyttinen Timo MH-SpoDA 2.34.28,0 + 16.12,9
37 Kuntosarja perusmatka, miehet 371 Koivikko Toni X-Tri Lahti 2.35.57,6 + 17.42,5
38 Kuntosarja perusmatka, miehet 489 Ahonen Eero Turku 2.36.02,3 + 17.47,2
39 Kuntosarja perusmatka, miehet 457 Mattlin Mikael Helsinki Triathlon 2.36.04,5 + 17.49,4
40 Kuntosarja perusmatka, miehet 497 Heimonen Mikko Kuopio 2.36.16,4 + 18.01,3
41 Kuntosarja perusmatka, miehet 460 Hauptner, Jan Kaupin Kanuunat 2.36.55,4 + 18.40,3
42 Kuntosarja perusmatka, miehet 465 Vihavainen Jere Lehmo 2.37.10,9 + 18.55,8
43 Kuntosarja perusmatka, miehet 485 Haukimäki Pasi Lievestuore 2.37.34,3 + 19.19,2
44 Kuntosarja perusmatka, miehet 542 Hiltunen Paavo TT 226 2.37.39,7 + 19.24,6
45 Kuntosarja perusmatka, miehet 379 Tikkanen Tuomas Vantaa 2.37.43,4 + 19.28,3
46 Kuntosarja perusmatka, miehet 381 Koski Toni FirstView 2.37.54,7 + 19.39,6
47 Kuntosarja perusmatka, miehet 530 Tissari Osmo KuTu triathlon 2.37.56,0 + 19.40,9
48 Kuntosarja perusmatka, miehet 475 Huhtala Miika Kannus 2.38.11,5 + 19.56,4
49 Kuntosarja perusmatka, miehet 545 Mikko Lonka Kuopio 2.38.20,3 + 20.05,2
50 Kuntosarja perusmatka, miehet 459 Lindlöf Henrikki Espoo 2.38.21,3 + 20.06,2
51 Kuntosarja perusmatka, miehet 538 Vidgren Teemu Petäjävesi 2.38.23,6 + 20.08,5
52 Kuntosarja perusmatka, miehet 416 Laakso Juhani Huntteri 2.38.44,0 + 20.28,9
53 Kuntosarja perusmatka, miehet 539 Jani Kukkonen Helsinki triathlon 2.39.34,1 + 21.19,0
54 Kuntosarja perusmatka, miehet 453 Konsta Kukkonen TT AquaTerra 2.39.43,0 + 21.27,9
55 Kuntosarja perusmatka, miehet 541 Hietala Aki ATQsi 2.40.28,3 + 22.13,2
56 Kuntosarja perusmatka, miehet 434 Tolonen Marko Kunnon Reippailijat ry 2.40.50,5 + 22.35,4
57 Kuntosarja perusmatka, miehet 413 Pekka Tirkkonen Nokia/NSN Marathon Team 2.40.59,1 + 22.44,0
58 Kuntosarja perusmatka, miehet 395 Lietzén Jami Tampere 2.41.15,4 + 23.00,3
59 Kuntosarja perusmatka, miehet 394 Lietzén Jesse Tampere 2.41.26,1 + 23.11,0
60 Kuntosarja perusmatka, miehet 424 Miikki Antti KuTu-triathlon 2.41.27,5 + 23.12,4
61 Kuntosarja perusmatka, miehet 429 Hagqvist Antti Ironcoaching.fi 2.41.31,4 + 23.16,3
62 Kuntosarja perusmatka, miehet 158 Ilkka Järvimäki Pyöräily+Triathlon lehti 2.41.31,8 + 23.16,7
63 Kuntosarja perusmatka, miehet 437 Lumilampi Miika Kyröskosken Pärske 2.41.33,3 + 23.18,2
64 Kuntosarja perusmatka, miehet 382 Tkalcan Sasa TriStadi 2.41.36,6 + 23.21,5
65 Kuntosarja perusmatka, miehet 448 Lindqvist Rainer JUK 2.41.56,6 + 23.41,5
66 Kuntosarja perusmatka, miehet 377 Remsu Mikko SK Uranus 2.42.07,2 + 23.52,1
67 Kuntosarja perusmatka, miehet 433 Salokorpi Jyrki Polar Electro Triathlon Club 2.42.57,4 + 24.42,3
68 Kuntosarja perusmatka, miehet 498 Haapakoski Juha Saarijärvi 2.43.30,3 + 25.15,2
69 Kuntosarja perusmatka, miehet 543 pakarainen pekka Jyväskylä 2.43.48,2 + 25.33,1
70 Kuntosarja perusmatka, miehet 546 Ovaskainen Olli Picaro CC 2.44.49,9 + 26.34,8
71 Kuntosarja perusmatka, miehet 544 Ylärakkola Markus Helsinki 2.46.11,5 + 27.56,4
72 Kuntosarja perusmatka, miehet 385 Flang Kai HyPy Triathlon Team 2.46.23,9 + 28.08,8
73 Kuntosarja perusmatka, miehet 446 Sang Marco suomussalmen rasti 2.46.42,1 + 28.27,0
74 Kuntosarja perusmatka, miehet 444 Martikainen Jukka Joensuu 2.47.26,0 + 29.10,9
75 Kuntosarja perusmatka, miehet 500 Tikkanen Henri Espoo 2.47.53,0 + 29.37,9
76 Kuntosarja perusmatka, miehet 402 Korhonen Vesa Kouvola 2.48.21,9 + 30.06,8
77 Kuntosarja perusmatka, miehet 454 Roger Golding Duunipaikka Oy 2.48.32,7 + 30.17,6
78 Kuntosarja perusmatka, miehet 412 Mikko Koivisto Nokia/NSN Marathon Team 2.49.05,9 + 30.50,8
79 Kuntosarja perusmatka, miehet 478 Haverinen Eero Jyväskylä 2.49.18,0 + 31.02,9
80 Kuntosarja perusmatka, miehet 159 Pitkänen Jari 2.49.22,8 + 31.07,7
81 Kuntosarja perusmatka, miehet 476 Mäkelä Jyri Lestijärvi 2.49.25,1 + 31.10,0
82 Kuntosarja perusmatka, miehet 390 Leskinen Henri Myrskyn ratsastajat 2.49.36,8 + 31.21,7
83 Kuntosarja perusmatka, miehet 430 Puustinen Sami Jyväskylä 2.49.54,1 + 31.39,0
84 Kuntosarja perusmatka, miehet 431 Wahlstén Antti Tuusula 2.49.54,2 + 31.39,1
85 Kuntosarja perusmatka, miehet 491 Gavrilov Markku Joensuu 2.50.11,6 + 31.56,5
85 Kuntosarja perusmatka, miehet 472 Risto Haverinen Kyyjärvi 2.50.11,6 + 31.56,5
87 Kuntosarja perusmatka, miehet 405 Leppälä Sakari Mikkeli 2.50.12,8 + 31.57,7
88 Kuntosarja perusmatka, miehet 477 Haverinen Kari Vaasa 2.50.13,7 + 31.58,6
89 Kuntosarja perusmatka, miehet 374 Tommi Forss Tuusula 2.50.14,3 + 31.59,2
90 Kuntosarja perusmatka, miehet 406 Huumonen Jukka Kuopio 2.50.34,8 + 32.19,7
90 Kuntosarja perusmatka, miehet 157 Sergey Sukhanova Russia 2.50.34,8 + 32.19,7
92 Kuntosarja perusmatka, miehet 487 Nuutinen Pekka Savon Mafia 2.50.51,5 + 32.36,4
93 Kuntosarja perusmatka, miehet 378 Mikko Luomala Järvenpää 2.50.55,1 + 32.40,0
94 Kuntosarja perusmatka, miehet 427 Salonen Kalle Logistiikan Veto 2.51.25,3 + 33.10,2
95 Kuntosarja perusmatka, miehet 443 Koivisto Kari Hydra Platypus 2.51.28,8 + 33.13,7
96 Kuntosarja perusmatka, miehet 375 Vidbäck Mika Kaarina 2.51.36,6 + 33.21,5
97 Kuntosarja perusmatka, miehet 415 Lehto Jani Helsinki Triathlon 2.51.40,0 + 33.24,9
98 Kuntosarja perusmatka, miehet 435 Laaksonen Sami Espoo 2.52.14,1 + 33.59,0
99 Kuntosarja perusmatka, miehet 540 Kaulamo Eki Joroisten Sporttiklubi 2.52.41,1 + 34.26,0
100 Kuntosarja perusmatka, miehet 372 Orko Harri Espoo 2.52.41,2 + 34.26,1
101 Kuntosarja perusmatka, miehet 547 Karppi Marko Oulu 2.52.53,0 + 34.37,9
102 Kuntosarja perusmatka, miehet 535 Haara Jouni Hukkasuunta / Sipoo 2.53.09,1 + 34.54,0
103 Kuntosarja perusmatka, miehet 380 Högmander Tommi FirstView 2.53.12,7 + 34.57,6
104 Kuntosarja perusmatka, miehet 462 Välikangas Juha Kuopio 2.53.28,6 + 35.13,5
105 Kuntosarja perusmatka, miehet 436 Piispanen Janne Vantaa 2.54.17,6 + 36.02,5
106 Kuntosarja perusmatka, miehet 442 Virjo Petri Tervakoski 2.55.01,0 + 36.45,9
107 Kuntosarja perusmatka, miehet 410 Jari Mesimäki Hydra Platypus 2.55.10,8 + 36.55,7
108 Kuntosarja perusmatka, miehet 386 Malinen Mikko Lahen Tri-Nistit h.V. 2.55.24,8 + 37.09,7
109 Kuntosarja perusmatka, miehet 399 Ståhlberg Panu Helsinki 2.55.28,7 + 37.13,6
110 Kuntosarja perusmatka, miehet 419 Loukkaanhuhta Jukka Jyväskylä 2.55.53,5 + 37.38,4
111 Kuntosarja perusmatka, miehet 493 SAMI NENONEN KUTU/YAMAHA CENTER 2.56.13,9 + 37.58,8
112 Kuntosarja perusmatka, miehet 383 Peltomaa Harri Kauhajoki 2.56.21,3 + 38.06,2
113 Kuntosarja perusmatka, miehet 403 juntunen juha Korso 2.56.21,4 + 38.06,3
114 Kuntosarja perusmatka, miehet 488 Hiekkataipale Mikko Barbapaavot 2.56.40,4 + 38.25,3
115 Kuntosarja perusmatka, miehet 479 Roope Sihvola Silmäasema 2.57.09,7 + 38.54,6
116 Kuntosarja perusmatka, miehet 391 Walden Osmo Helsinki 2.58.40,8 + 40.25,7
117 Kuntosarja perusmatka, miehet 458 Vesterinen Matti Espoo 2.58.44,3 + 40.29,2
118 Kuntosarja perusmatka, miehet 389 Kuosmanen Paavo Swissport Finland 2.59.40,4 + 41.25,3
119 Kuntosarja perusmatka, miehet 490 Hiekkataipale Panu Barbapaavot 3.00.47,9 + 42.32,8
120 Kuntosarja perusmatka, miehet 409 Sami Kähkönen Hydra 3.01.13,8 + 42.58,7
121 Kuntosarja perusmatka, miehet 461 Rantanen Tuomo Kunnon pojat 3.03.00,8 + 44.45,7
122 Kuntosarja perusmatka, miehet 404 Rautanen Markku Hämeenlinna 3.03.12,6 + 44.57,5
123 Kuntosarja perusmatka, miehet 470 Haikala Toni Karjala Triahtlon 3.03.21,3 + 45.06,2
124 Kuntosarja perusmatka, miehet 467 Pyykönen Tommi Polar Electro Triathlon Club 3.03.58,1 + 45.43,0
125 Kuntosarja perusmatka, miehet 432 Sainio Hannu Espoo 3.05.18,1 + 47.03,0
126 Kuntosarja perusmatka, miehet 438 Karhu Pekka Running Gang Olari 3.05.45,8 + 47.30,7
127 Kuntosarja perusmatka, miehet 536 Rantanen Aatu Sportia-Pekka, Tampere 3.06.34,2 + 48.19,1
128 Kuntosarja perusmatka, miehet 537 Tukkimies Taneli Sportia-Pekka, Tampere 3.06.38,4 + 48.23,3
129 Kuntosarja perusmatka, miehet 449 Smolander Juha-Pekka Pickala Maraton 3.07.11,6 + 48.56,5
130 Kuntosarja perusmatka, miehet 471 Makela Ari Espoo 3.08.12,3 + 49.57,2
131 Kuntosarja perusmatka, miehet 441 Lepistö Jussi Triathlon Club Heinola 3.09.33,0 + 51.17,9
132 Kuntosarja perusmatka, miehet 408 Timo Litmanen Karelia Upofloor Team 3.12.14,6 + 53.59,5
133 Kuntosarja perusmatka, miehet 482 Merilahti Juho Tampereen triathlon klubi 3.13.11,2 + 54.56,1
134 Kuntosarja perusmatka, miehet 492 Karaharju Erkki Kirkkonummi 3.15.13,1 + 56.58,0
135 Kuntosarja perusmatka, miehet 156 Korpela Janne KuKi 3.16.35,6 + 58.20,5
136 Kuntosarja perusmatka, miehet 420 Laurila Tarmo Oulu 3.19.29,8 + 1.01.14,7
137 Kuntosarja perusmatka, miehet 533 Omar Jarno Jyväskylä 3.22.32,9 + 1.04.17,8
138 Kuntosarja perusmatka, miehet 397 Hänninen Timo Helsinki 3.22.38,7 + 1.04.23,6
139 Kuntosarja perusmatka, miehet 407 Valto Jäävalli Karelia Upofloor Team 3.27.13,2 + 1.08.58,1
140 Kuntosarja perusmatka, miehet 496 Sandström Tomi Vantaa 3.30.00,6 + 1.11.45,5
141 Kuntosarja perusmatka, miehet 384 Dahlqvist Kari Porvoo 3.34.32,6 + 1.16.17,5
142 Kuntosarja perusmatka, miehet 549 Lappi Janne NMT 3.36.09,6 + 1.17.54,5
143 Kuntosarja perusmatka, miehet 494 Huttunen Petri Helsinki 3.48.09,7 + 1.29.54,6
1 Kuntosarja perusmatka, naiset 268 Rinne Katja Karjala Triathlon 2.29.28,0
2 Kuntosarja perusmatka, naiset 172 Siikasmaa Viivi Helsinki 2.41.42,4 + 12.14,4
3 Kuntosarja perusmatka, naiset 279 Marjukka Ikonen Kutu triathlon 2.41.44,7 + 12.16,7
4 Kuntosarja perusmatka, naiset 179 Nyberg Terhi Espoo 2.43.41,9 + 14.13,9
5 Kuntosarja perusmatka, naiset 273 Holmila Miia HelTri 2.45.16,9 + 15.48,9
6 Kuntosarja perusmatka, naiset 266 Pia Bryggare Lappeenranta 2.45.33,9 + 16.05,9
7 Kuntosarja perusmatka, naiset 239 Kauko, Leena Helsinki Triathlon 2.46.26,0 + 16.58,0
8 Kuntosarja perusmatka, naiset 262 Laitinen Minna Navi 2.46.59,6 + 17.31,6
9 Kuntosarja perusmatka, naiset 252 Oksa Elina Salo 2.47.04,9 + 17.36,9
10 Kuntosarja perusmatka, naiset 269 Anna Laitinen TT AquaTerra 2.47.41,3 + 18.13,3
11 Kuntosarja perusmatka, naiset 177 Mitrunen Katja Stamina tc 2.47.56,5 + 18.28,5
12 Kuntosarja perusmatka, naiset 174 Rantakari Riikka Helsinki 2.50.25,7 + 20.57,7
13 Kuntosarja perusmatka, naiset 238 Nuutero-Koski Anna-Kaisa Masku 2.50.49,9 + 21.21,9
14 Kuntosarja perusmatka, naiset 267 Laakso Niina KUTU Triathlon 2.51.06,5 + 21.38,5
15 Kuntosarja perusmatka, naiset 253 HENRIKSSON SATU Joroisten Sporttiklubi 2.52.09,0 + 22.41,0
16 Kuntosarja perusmatka, naiset 176 Tokola Johanna Tahto Trainers 2.52.20,2 + 22.52,2
17 Kuntosarja perusmatka, naiset 247 Jeronen Minna Vaasa 2.53.10,2 + 23.42,2
18 Kuntosarja perusmatka, naiset 258 Langenoja-Suvitie Marika Kouvola 2.53.16,6 + 23.48,6
19 Kuntosarja perusmatka, naiset 236 Huovinen Siru Tervakoski 2.53.31,5 + 24.03,5
20 Kuntosarja perusmatka, naiset 276 Ahti Pia Helsinki Triathlon 2.54.03,1 + 24.35,1
21 Kuntosarja perusmatka, naiset 250 Riikka Harjula Team Active 2.55.44,5 + 26.16,5
22 Kuntosarja perusmatka, naiset 240 Airaksinen Henna Helsinki 2.56.34,1 + 27.06,1
23 Kuntosarja perusmatka, naiset 246 Kinnunen Hanne Karjalan Uimarit-69 riathlon 2.58.13,2 + 28.45,2
24 Kuntosarja perusmatka, naiset 274 Nenonen Katja Klaukkala 2.58.45,1 + 29.17,1
25 Kuntosarja perusmatka, naiset 93 Päivi Sutinen TT AquaTerra 2.59.28,8 + 30.00,8
26 Kuntosarja perusmatka, naiset 244 Skarp Eerika Kuopio 3.00.20,7 + 30.52,7
27 Kuntosarja perusmatka, naiset 171 Uhotoinen Anu Espoo 3.00.27,1 + 30.59,1
28 Kuntosarja perusmatka, naiset 243 Mustonen Minttu Espoo 3.03.43,4 + 34.15,4
29 Kuntosarja perusmatka, naiset 180 Parkkonen Sanna KuTu Triathlon 3.03.48,1 + 34.20,1
30 Kuntosarja perusmatka, naiset 261 Salokorpi Niina Team Donna Agile 3.03.57,6 + 34.29,6
31 Kuntosarja perusmatka, naiset 245 Pisano Virva Team Donna Agile 3.04.22,7 + 34.54,7
32 Kuntosarja perusmatka, naiset 263 Tilles Silja Heltri 3.06.03,7 + 36.35,7
33 Kuntosarja perusmatka, naiset 256 Savolainen Anu Elomatic Paper & Mechanical Oy 3.07.46,6 + 38.18,6
34 Kuntosarja perusmatka, naiset 175 Eskola Suvi Siilinjärvi 3.08.27,1 + 38.59,1
35 Kuntosarja perusmatka, naiset 265 Räsänen Arja Joensuu 3.09.24,9 + 39.56,9
36 Kuntosarja perusmatka, naiset 242 Rantanen Leena Turku 3.09.38,6 + 40.10,6
37 Kuntosarja perusmatka, naiset 280 Lees Riitta Kirkkonummi 3.10.07,2 + 40.39,2
38 Kuntosarja perusmatka, naiset 259 Sainio Assi Espoo 3.11.07,0 + 41.39,0
39 Kuntosarja perusmatka, naiset 94 Harju Hanna Pori 3.12.07,0 + 42.39,0
40 Kuntosarja perusmatka, naiset 264 Kalland Helena - 3.14.20,5 + 44.52,5
41 Kuntosarja perusmatka, naiset 241 Flang Pauliina HyPy Triathlon Team 3.14.50,7 + 45.22,7
42 Kuntosarja perusmatka, naiset 234 Nyman Emma Pörtom 3.15.32,7 + 46.04,7
43 Kuntosarja perusmatka, naiset 249 Räisänen Anu Team Donna Agile 3.16.19,2 + 46.51,2
44 Kuntosarja perusmatka, naiset 277 Lundahl Meri Espoon PNK 3.18.39,6 + 49.11,6
45 Kuntosarja perusmatka, naiset 257 Walden Maria Helsinki 3.21.09,7 + 51.41,7
46 Kuntosarja perusmatka, naiset 254 Räsänen Mari Joroisten Sporttiklubi 3.23.18,3 + 53.50,3
47 Kuntosarja perusmatka, naiset 237 Rajamäki Heidi Espoo 3.23.26,0 + 53.58,0
48 Kuntosarja perusmatka, naiset 178 Pietarinen Päivi Espoo 3.24.01,7 + 54.33,7
49 Kuntosarja perusmatka, naiset 270 Peltopuro Minna Riihimäki 3.27.53,6 + 58.25,6
50 Kuntosarja perusmatka, naiset 173 Heikinheimo Elina Espoon PNK 3.29.16,1 + 59.48,1
51 Kuntosarja perusmatka, naiset 251 Hasu Johanna Kouvola 3.30.23,5 + 1.00.55,5
52 Kuntosarja perusmatka, naiset 271 Partanen Sari Sotkamo 3.30.36,6 + 1.01.08,6
53 Kuntosarja perusmatka, naiset 272 Kara Sirpa Espoo 3.31.58,2 + 1.02.30,2
54 Kuntosarja perusmatka, naiset 278 Säilynoja Sari Espoo 3.32.05,2 + 1.02.37,2
55 Kuntosarja perusmatka, naiset 95 Udd Heli TriStadi 3.34.40,8 + 1.05.12,8
56 Kuntosarja perusmatka, naiset 255 Hankivaara Pauliina Kirkkonummi 3.39.32,6 + 1.10.04,6
57 Kuntosarja perusmatka, naiset 92 Kolu Iiris PNK Espoo 3.43.04,3 + 1.13.36,3
58 Kuntosarja perusmatka, naiset 260 frantz marie-christine sipoo 3.49.44,6 + 1.20.16,6
59 Kuntosarja perusmatka, naiset 248 Hammar-Staf Tanja Kantvik 4.19.40,5 + 1.50.12,5
1 kuntosarja pikamatka, miehet 298 Joensuu Mikko Kutu Triathlon 1.02.12,1
2 kuntosarja pikamatka, miehet 313 Korolainen Raul Iisalmen Visa 1.05.40,6 + 3.28,5
3 kuntosarja pikamatka, miehet 308 Jesse Miettinen TT AquaTerra 1.06.38,2 + 4.26,1
4 kuntosarja pikamatka, miehet 331 Lyytikäinen Antti KuTu triathlon 1.09.01,8 + 6.49,7
5 kuntosarja pikamatka, miehet 337 Nevalainen Henri Kuopio Trainer 1.09.15,1 + 7.03,0
6 kuntosarja pikamatka, miehet 304 Heikkonen Samuli Stamina TC 1.09.45,4 + 7.33,3
7 kuntosarja pikamatka, miehet 324 Tuovinen Toni Kempele 1.10.00,1 + 7.48,0
8 kuntosarja pikamatka, miehet 296 Toivanen Atte Triathlonteam 226 1.11.28,2 + 9.16,1
9 kuntosarja pikamatka, miehet 335 Määttä Juhana Rovaniemi 1.11.42,1 + 9.30,0
10 kuntosarja pikamatka, miehet 300 Pihlajamäki Jussi Kuopio 1.11.50,3 + 9.38,2
11 kuntosarja pikamatka, miehet 332 Hiltunen Ari Atria 1.13.01,9 + 10.49,8
12 kuntosarja pikamatka, miehet 319 Sipilä Jussi Kuopio 1.14.21,7 + 12.09,6
13 kuntosarja pikamatka, miehet 328 Piesanen Tuomas Hippoksen maratonkerho 1.14.52,0 + 12.39,9
14 kuntosarja pikamatka, miehet 323 Laukkanen Ari Swimming Club Vuokatti 1.15.18,4 + 13.06,3
15 kuntosarja pikamatka, miehet 284 Kokko Esa Lapua 1.15.29,4 + 13.17,3
16 kuntosarja pikamatka, miehet 302 Tuomas Laitinen Kutu - triathlon 1.15.32,1 + 13.20,0
17 kuntosarja pikamatka, miehet 336 Pärnänen Tuomas Vantaa 1.16.13,1 + 14.01,0
18 kuntosarja pikamatka, miehet 306 Pekka Ylitervo TT AquaTerra 1.17.06,9 + 14.54,8
19 kuntosarja pikamatka, miehet 299 Kolari Antsu Joroisten Sporttiklubi 1.17.07,1 + 14.55,0
20 kuntosarja pikamatka, miehet 288 Heinonen Markus Vantaa 1.17.45,2 + 15.33,1
21 kuntosarja pikamatka, miehet 309 Huikuri Petri Helsinki 1.17.56,7 + 15.44,6
22 kuntosarja pikamatka, miehet 316 Atte Heiskanen Kuopio 1.18.26,9 + 16.14,8
23 kuntosarja pikamatka, miehet 281 Rautio Pekka Jyväskylä 1.19.01,1 + 16.49,0
24 kuntosarja pikamatka, miehet 329 Erkkilä Mika YRMA 1.20.14,1 + 18.02,0
25 kuntosarja pikamatka, miehet 290 Teemu Leskinen Duunipaikka Oy 1.20.20,8 + 18.08,7
26 kuntosarja pikamatka, miehet 303 Muhos Jaakko Kuopio 1.20.48,7 + 18.36,6
27 kuntosarja pikamatka, miehet 320 Järvelä Pekka Laukaa 1.21.09,0 + 18.56,9
28 kuntosarja pikamatka, miehet 532 Kontunen Perttu Akatemian Amatöörit 1.22.51,1 + 20.39,0
29 kuntosarja pikamatka, miehet 312 Turunen Patrik Kuopio 1.22.59,4 + 20.47,3
30 kuntosarja pikamatka, miehet 311 Hyvärinen Joni Tervo 1.23.30,5 + 21.18,4
31 kuntosarja pikamatka, miehet 330 Karvinen, Simo Siilinjärvi 1.23.45,2 + 21.33,1
32 kuntosarja pikamatka, miehet 286 Immonen Jukka Tampere 1.23.57,1 + 21.45,0
33 kuntosarja pikamatka, miehet 333 Puumalainen Tapani Wärtsilä Team 1.24.26,1 + 22.14,0
33 kuntosarja pikamatka, miehet 314 Järvinen petri alimento oy 1.24.26,1 + 22.14,0
35 kuntosarja pikamatka, miehet 287 Heinonen Esa Vantaa 1.24.26,2 + 22.14,1
36 kuntosarja pikamatka, miehet 293 Jukka Puurunen Karelia Upofloor Team 1.24.32,5 + 22.20,4
37 kuntosarja pikamatka, miehet 315 Nykänen Erno Lieksa 1.24.33,2 + 22.21,1
38 kuntosarja pikamatka, miehet 318 Pasi Nikara Saarijärvi 1.25.17,7 + 23.05,6
39 kuntosarja pikamatka, miehet 327 Kinnunen Harri Jyväskylä 1.26.58,8 + 24.46,7
40 kuntosarja pikamatka, miehet 301 Väisänen Janne Reilukerho 1.28.24,4 + 26.12,3
41 kuntosarja pikamatka, miehet 322 Laatikainen Juho Swiming Club Vuokatti 1.29.16,8 + 27.04,7
42 kuntosarja pikamatka, miehet 285 Jaroma Heikki Kalliorannan Kaiku 1.31.50,2 + 29.38,1
43 kuntosarja pikamatka, miehet 297 Vesalainen Samuli Pori 1.32.54,3 + 30.42,2
44 kuntosarja pikamatka, miehet 334 Siikasmaa Valtteri KuUS 1.33.07,1 + 30.55,0
45 kuntosarja pikamatka, miehet 292 Ville Tenkanen Duunipaikka Oy 1.33.26,6 + 31.14,5
46 kuntosarja pikamatka, miehet 295 Pitkänen Mika Vähäkyrö 1.33.43,1 + 31.31,0
47 kuntosarja pikamatka, miehet 307 Saku Salminen TT AquaTerra 1.35.16,8 + 33.04,7
48 kuntosarja pikamatka, miehet 321 Korhonen Joona SCV 1.41.58,7 + 39.46,6
49 kuntosarja pikamatka, miehet 326 Kaaresvirta Kosti Swimming Club Vuokatti 1.59.53,1 + 57.41,0
50 kuntosarja pikamatka, miehet 310 Lahdenperä Mikko Helsinki 2.08.31,0 + 1.06.18,9
1 kuntosarja pikamatka, naiset 370 Väisänen Kaisu KuTu triathlon 1.14.42,9
2 kuntosarja pikamatka, naiset 520 Mäntynen Nina Kuopio 1.15.16,0 + 33,1
3 kuntosarja pikamatka, naiset 527 Keskumäki Nina Tampere 1.16.35,3 + 1.52,4
4 kuntosarja pikamatka, naiset 347 Rämö Suvi Helsinki 1.17.32,7 + 2.49,8
5 kuntosarja pikamatka, naiset 364 Häsä Hanna-Kaisa Kotka 1.17.40,1 + 2.57,2
6 kuntosarja pikamatka, naiset 350 Innes-Stubb Suzanne Ironbirds Finland 1.17.55,5 + 3.12,6
7 kuntosarja pikamatka, naiset 339 Turtinen Helinä Kajaani 1.19.29,4 + 4.46,5
8 kuntosarja pikamatka, naiset 343 Meeri Sipilä Team Donna Agile 1.19.30,4 + 4.47,5
9 kuntosarja pikamatka, naiset 357 Himanka Ella-Maria Kalajoen Junkkarit 1.21.13,8 + 6.30,9
10 kuntosarja pikamatka, naiset 365 Nurmi Eveliina Kosken kaiku 1.23.40,4 + 8.57,5
11 kuntosarja pikamatka, naiset 344 Toivanen Anna-Leena Joensuu 1.23.57,3 + 9.14,4
12 kuntosarja pikamatka, naiset 352 Alasaukko-oja Laura Kuopio 1.25.06,5 + 10.23,6
13 kuntosarja pikamatka, naiset 528 Pukkila Kirsi Pori 1.25.29,5 + 10.46,6
14 kuntosarja pikamatka, naiset 369 Miettinen Saija Kuopio 1.26.01,1 + 11.18,2
15 kuntosarja pikamatka, naiset 368 Autio Heidi Scorpion triathlonkoulu, Kuopio 1.26.19,9 + 11.37,0
16 kuntosarja pikamatka, naiset 338 Aaltonen Sari Säynätsalo 1.26.54,9 + 12.12,0
17 kuntosarja pikamatka, naiset 367 Makela Kristiina Espoo 1.26.57,2 + 12.14,3
18 kuntosarja pikamatka, naiset 526 Pasanen Mari Kuopio 1.27.29,4 + 12.46,5
19 kuntosarja pikamatka, naiset 351 Ahvenainen Varpu Kuopio 1.27.35,4 + 12.52,5
20 kuntosarja pikamatka, naiset 345 Louhelainen Kirsi Espoo 1.28.54,6 + 14.11,7
21 kuntosarja pikamatka, naiset 340 Laukkanen Heljä Urjala 1.29.17,5 + 14.34,6
22 kuntosarja pikamatka, naiset 348 Huovinen Salla Joroisten Sporttiklupi 1.29.41,9 + 14.59,0
23 kuntosarja pikamatka, naiset 358 Laininen Jenni Vantaa 1.30.25,5 + 15.42,6
24 kuntosarja pikamatka, naiset 359 Smolander Pauliina Pickala Maraton 1.32.00,5 + 17.17,6
25 kuntosarja pikamatka, naiset 366 Kuutti Jenni Kannus 1.32.04,0 + 17.21,1
26 kuntosarja pikamatka, naiset 346 Sallinen Jonna Joensuu 1.32.05,0 + 17.22,1
27 kuntosarja pikamatka, naiset 349 Kolari Siiri Joroisten Sporttiklubi 1.32.22,6 + 17.39,7
28 kuntosarja pikamatka, naiset 525 Peltonen Satu TakTik 1.35.22,9 + 20.40,0
29 kuntosarja pikamatka, naiset 342 Oranen Hannele Hippoksen maratonkerho 1.35.47,7 + 21.04,8
30 kuntosarja pikamatka, naiset 353 Koivu Miia Tampere 1.35.55,7 + 21.12,8
31 kuntosarja pikamatka, naiset 354 Toivanen Olivia RRR Kuopio 1.37.46,3 + 23.03,4
32 kuntosarja pikamatka, naiset 519 Laukkanen Jonna Swimming Club Vuokatti 1.39.18,9 + 24.36,0
33 kuntosarja pikamatka, naiset 518 Korhonen Minttu SCV 1.41.58,3 + 27.15,4
34 kuntosarja pikamatka, naiset 341 torvi susanna tampere 1.44.26,5 + 29.43,6
35 kuntosarja pikamatka, naiset 356 Kruunari Anna Kangasala 1.48.22,0 + 33.39,1
36 kuntosarja pikamatka, naiset 361 Puranen Pirkko Mikkeli 1.51.58,4 + 37.15,5
37 kuntosarja pikamatka, naiset 522 arja raatikainen Scorpion triathlon koulu, kuopio 1.52.01,6 + 37.18,7
38 kuntosarja pikamatka, naiset 360 Vulli Irene Scorpion Triathlonkoulu, Kuopio 1.55.26,3 + 40.43,4
39 kuntosarja pikamatka, naiset 521 Kallio Pirjo Jyväskylä 2.08.31,2 + 53.48,3
40 kuntosarja pikamatka, naiset 362 Juka-Lahdenperä Maria Helsinki 2.08.31,3 + 53.48,4
41 kuntosarja pikamatka, naiset 523 Hautala Maria Jyväskylä 2.08.31,5 + 53.48,6
1 Lapset P10 182 Elo Olli Vaajakosken Kuohu 0.15.08,9
2 Lapset P10 186 Grönvall Aaro Triathlon Team Kotka 0.16.58,6 + 1.49,7
3 Lapset P10 183 Myllymäki Markus TT226 0.16.58,9 + 1.50,0
4 Lapset P10 189 Tuovinen Aaro Kempele 0.18.09,9 + 3.01,0
5 Lapset P10 188 Sihvola Elias Siilinjärvi 0.18.16,9 + 3.08,0
6 Lapset P10 181 Väisänen Petrus HyPy 0.20.59,1 + 5.50,2
7 Lapset P10 184 Lehmusaho Atte Kuopio 0.21.32,3 + 6.23,4
8 Lapset P10 187 Sihvola Rasmus Siilinjärvi 0.22.08,0 + 6.59,1
9 Lapset P10 190 Heliranta Veeti Kuopio 0.22.15,9 + 7.07,0
10 Lapset P10 185 Riekkinen Tatu KUOPIO 0.24.43,4 + 9.34,5
1 Lapset P12 194 Leppä Joonas Keuruun Kisailijat 0.15.03,4
2 Lapset P12 197 Lubavskii Artem Kondopoga 0.15.46,4 + 43,0
3 Lapset P12 198 Uusitalo Topias Espoon Tapiot 0.16.32,9 + 1.29,5
4 Lapset P12 199 Pihlajamäki Ohto Kuopion uimaseura 0.16.37,1 + 1.33,7
5 Lapset P12 193 kärkkäinen joona juniori kalpa 0.17.14,1 + 2.10,7
6 Lapset P12 192 Partanen Eetu Espoo 0.17.23,2 + 2.19,8
7 Lapset P12 201 Paavola Aleksi Iisalmi 0.17.26,8 + 2.23,4
8 Lapset P12 196 Makela Tuomas Espoo 0.19.24,2 + 4.20,8
9 Lapset P12 195 Kokkonen Eemil Kuopion Reipas 0.19.25,6 + 4.22,2
10 Lapset P12 200 Nurmela Matias kangasala 0.19.40,6 + 4.37,2
11 Lapset P12 96 Vaittinen Eeli Hyvinkää 0.23.25,0 + 8.21,6
1 Lapset P14 212 Uusitalo Tuomas SimmisGrani 0.13.20,2
2 Lapset P14 208 Lepistö Matias Valkealan Kajo 0.13.32,7 + 12,5
3 Lapset P14 210 Mika Hurula TT AquaTerra 0.14.14,0 + 53,8
4 Lapset P14 203 Hyppölä Pyry SoJy 0.14.50,0 + 1.29,8
5 Lapset P14 209 Loikkanen Akseli Puijon Hiihtoseura 0.15.23,2 + 2.03,0
6 Lapset P14 206 Vehviläinen santeri Kuopion reipas 0.15.44,9 + 2.24,7
7 Lapset P14 213 Paavola Sakari Iisalmi 0.16.00,1 + 2.39,9
8 Lapset P14 211 Makela Markus Espoo 0.18.10,5 + 4.50,3
9 Lapset P14 207 Virjo Luca Tervakoski 0.25.28,8 + 12.08,6
1 Lapset T10 228 Zoludeva Olga Segeza, lasten urheilukoulu 0.16.04,9
2 Lapset T10 230 Nurmi Josefina Kosken kaiku 0.17.58,5 + 1.53,6
3 Lapset T10 232 Holm Ada OTC 0.18.32,0 + 2.27,1
4 Lapset T10 231 Makela Saara Espoo 0.21.31,0 + 5.26,1
5 Lapset T10 226 Rautio Riina Jyväskylä 0.21.48,3 + 5.43,4
6 Lapset T10 229 Holmila Emilia Slalom seura, Helsinki 0.25.00,3 + 8.55,4
7 Lapset T10 227 Rautio Iiris Jyväskylä 0.25.41,0 + 9.36,1
1 Lapset T12 223 Hartonen Mette Sotkamon Jymy 0.14.42,7
2 Lapset T12 225 Ranta-Ojala Emmi Tampereen urheilijat 38 0.16.52,7 + 2.10,0
3 Lapset T12 224 Loikkanen Aino Puijon Hiihtoseura 0.17.14,4 + 2.31,7
4 Lapset T12 221 Perkiö Minttu Vantaa 0.17.17,2 + 2.34,5
5 Lapset T12 222 Stubb Emilie Cetus 0.18.50,2 + 4.07,5
1 Lapset T14 215 Kilpeläinen Laura varkaus 0.15.07,3
2 Lapset T14 218 Perkiö Anniina Vantaa 0.15.43,6 + 36,3
3 Lapset T14 219 Holopainen Laura Kuopion Reipas ry 0.16.57,8 + 1.50,5
4 Lapset T14 220 helli laura kopy 0.17.24,2 + 2.16,9
5 Lapset T14 217 Perkiö Riina Vantaa 0.17.42,8 + 2.35,5
6 Lapset T14 216 Lehmusaho Aino Kuopio 0.18.39,7 + 3.32,4
7 Lapset T14 214 Flang Annika HyPy 0.20.44,0 + 5.36,7
1 perusmatka, kuntosarja Naiset 164 Terho Elisa Helsinki Triathlon
2 perusmatka, kuntosarja Naiset 114 Kukkola Reeta Helsinki triathlon
1 perusmatka, M19 152 Goesch, Henrik Turun Urheiluliitto 2.01.07,9
2 perusmatka, M19 148 Mustonen Joni Stamina TC 2.02.56,1 + 1.48,2
3 perusmatka, M19 154 Lepistö Lauri Valkealan Kajo 2.14.38,7 + 13.30,8
4 perusmatka, M19 155 Hanhela Samu OTC 2.18.26,8 + 17.18,9
5 perusmatka, M19 151 Laine Ville Nastolan Naseva 2.21.10,3 + 20.02,4
6 perusmatka, M19 149 Lehmusaho Aleksi KuTu -Tri 2.26.58,6 + 25.50,7
7 perusmatka, M19 147 Manninen Juuso Tampereen Juoksijat 2.34.56,4 + 33.48,5
8 perusmatka, M19 150 Nylund Emil BS-PU Triathlon 2.35.55,0 + 34.47,1
9 perusmatka, M19 153 Männikkö Valtteri Karinaisten kunto ry 2.39.41,4 + 38.33,5
1 perusmatka, M23 141 Suhonen Harry TuUL 2.16.01,5
2 perusmatka, M23 143 Niittymäki Jesse TT226 2.17.28,4 + 1.26,9
3 perusmatka, M23 144 Maunuksela Ville TT226 2.20.33,1 + 4.31,6
4 perusmatka, M23 142 Vuori Lasse Stamina TC 2.28.43,8 + 12.42,3
1 perusmatka, M35 21 Tuunanen Kimmo SSU 2.07.02,7
2 perusmatka, M35 28 Vähä-Ypyä Henri Tampereen Triathlon Klubi 2.07.56,3 + 53,6
3 perusmatka, M35 31 borremans erwin HyPy triathlon team 2.12.00,9 + 4.58,2
4 perusmatka, M35 30 Vainikka Markku Triathlonteam 226 2.14.47,8 + 7.45,1
5 perusmatka, M35 34 Kokko Jani Stamina tc 2.16.04,0 + 9.01,3
6 perusmatka, M35 20 Alatalo Marko Oulu Triathlon & Cycling 2.16.34,1 + 9.31,4
7 perusmatka, M35 29 Kautto Tero Helsinki Triathlon 2.17.00,6 + 9.57,9
8 perusmatka, M35 24 Kytö Janne Triathlonteam 226 2.17.51,3 + 10.48,6
9 perusmatka, M35 26 Pelto Jari Ykspihlajan Reima 2.19.25,2 + 12.22,5
10 perusmatka, M35 27 Mika Leinonen kutu-triathlon 2.22.17,9 + 15.15,2
11 perusmatka, M35 22 Pikkarainen Jussi Triathlon Club Heinola 2.24.04,5 + 17.01,8
12 perusmatka, M35 32 Merihaara Mikko OTC 2.26.37,5 + 19.34,8
13 perusmatka, M35 35 Tikkanen Antti Stamina TC 2.29.00,4 + 21.57,7
14 perusmatka, M35 25 Ronkainen Tuomas Oulu Triathlon & Cycling 2.33.53,0 + 26.50,3
15 perusmatka, M35 23 Pakarinen Jarkko Joroisten Sporttiklubi 2.35.18,0 + 28.15,3
16 perusmatka, M35 33 Ikonen Juha Triathlonteam 226 2.38.26,1 + 31.23,4
1 perusmatka, M40 49 Hartonen Jukka Joroisten Sporttiklubi 2.10.05,6
2 perusmatka, M40 51 Kero Jussi Triathlonteam 226 2.16.59,5 + 6.53,9
3 perusmatka, M40 44 Väisänen Marko X-Tri Lahti 2.17.44,7 + 7.39,1
4 perusmatka, M40 37 Hietanen Petri Karjala Triathlon 2.18.07,8 + 8.02,2
5 perusmatka, M40 43 Myllymäki Marko TT226 2.19.24,4 + 9.18,8
6 perusmatka, M40 50 Rekola Mertsi Koiviston Isku 2.19.37,4 + 9.31,8
7 perusmatka, M40 56 helli tero Xtri lahti 2.20.13,4 + 10.07,8
8 perusmatka, M40 59 Kauppinen Pasi X-Tri Lahti 2.20.53,6 + 10.48,0
9 perusmatka, M40 41 Mannermaa Antti Helsinki Triathlon 2.21.06,5 + 11.00,9
10 perusmatka, M40 46 Vesikansa Jarkko Helsinki triathlon 2.22.35,5 + 12.29,9
11 perusmatka, M40 45 Stubb Alexander Helsinki Triathlon 2.23.09,8 + 13.04,2
12 perusmatka, M40 53 Lehtola Jukka Imatran Uimarit 2.24.52,4 + 14.46,8
13 perusmatka, M40 40 sillanpää mikko heltri 2.24.58,0 + 14.52,4
14 perusmatka, M40 36 Karjalainen Pertti X-Tri Lahti 2.25.24,2 + 15.18,6
15 perusmatka, M40 52 Heikkinen Juha Helsinki Triathlon 2.25.49,7 + 15.44,1
16 perusmatka, M40 60 Jean Luc Olives Helsinki Triathlon 2.28.25,3 + 18.19,7
17 perusmatka, M40 55 Kuusisto Jarmo Porin Tarmo 2.29.34,6 + 19.29,0
18 perusmatka, M40 38 Kiander Timo Karjala Triathlon 2.30.04,3 + 19.58,7
19 perusmatka, M40 39 Kaarteenaho Jouko Oulu Triathlon & Cycling 2.32.25,3 + 22.19,7
20 perusmatka, M40 42 hirvonen ismo karjala triathlon 2.36.57,2 + 26.51,6
21 perusmatka, M40 58 Valkama Mika Koiviston Isku 2.41.10,2 + 31.04,6
1 perusmatka, M45 65 Pihkoluoma Mika Raumanseudun pyöräilijät 2.19.09,4
2 perusmatka, M45 69 Välimäki, Juha Triathlon Stadi 2.21.23,0 + 2.13,6
3 perusmatka, M45 63 Auvinen Juha Joroisten Sporttiklubi 2.21.34,3 + 2.24,9
4 perusmatka, M45 67 Männikkö Jari Karinaisten Kunto ry 2.23.53,6 + 4.44,2
5 perusmatka, M45 61 Karvonen Timo OTC 2.24.38,3 + 5.28,9
6 perusmatka, M45 71 Vaittinen Olli Helsinki Triathlon 2.25.34,6 + 6.25,2
7 perusmatka, M45 62 Sami Honkanen Imatran Uimarit 2.25.36,4 + 6.27,0
8 perusmatka, M45 68 Himanka Jukka Kalajoen Junkkarit 2.30.35,2 + 11.25,8
9 perusmatka, M45 70 Sarsama Juha Tampereen Triathlon Klubi 2.30.47,5 + 11.38,1
10 perusmatka, M45 66 Kurvinen Ahti Helsinki Triathlon 2.31.02,7 + 11.53,3
11 perusmatka, M45 64 Magnus Riska Helsinki Triathlon 2.35.29,4 + 16.20,0
1 perusmatka, M50 76 Fagerholm Eero Kiikalan Urheilijat 2.30.28,4
2 perusmatka, M50 77 Suuronen Ilmo Tamperen Juoksijat 2.32.05,7 + 1.37,3
3 perusmatka, M50 73 Ojala Hannu Karjala Triathlon 2.39.14,7 + 8.46,3
4 perusmatka, M50 74 Timo Lindström Triathlonteam 226 2.48.06,0 + 17.37,6
5 perusmatka, M50 75 Kurikka Markku Kutu Triathlon 3.18.18,7 + 47.50,3
1 perusmatka, M55 82 Antti Ojala Tampereen Triathlon Klubi 2.20.14,3
2 perusmatka, M55 81 Tirronen Jorma Karjala Triathlon 2.28.11,0 + 7.56,7
3 perusmatka, M55 79 Ojala Esa Stamina TC 2.38.30,9 + 18.16,6
4 perusmatka, M55 80 Hirvonen Tuomo Seinäjoen Seudun Urheilijat 3.08.12,0 + 47.57,7
1 perusmatka, M60 84 Grönholm Petteri Helsinki Triathlon 2.28.40,9
2 perusmatka, M60 87 Juutilainen Teuvo Leppävirran Urheilijat 2.37.23,7 + 8.42,8
3 perusmatka, M60 86 Kasanen Matti Karjala Triathlon 2.46.46,2 + 18.05,3
4 perusmatka, M60 90 Laitinen Seppo Seinäjoen Seudun Urheilijat 2.46.49,7 + 18.08,8
5 perusmatka, M60 89 Laukkanen Mauri Aguaterra Kuopio 2.55.55,6 + 27.14,7
6 perusmatka, M60 85 Nordman Risto Oulu Triathlon & Cycling 2.57.47,0 + 29.06,1
7 perusmatka, M60 88 Kärkkäinen Markku Helsinki Triathlon 3.02.13,5 + 33.32,6
1 perusmatka, M70 91 Kautto Kalevi Stamina TC 3.22.38,5
1 perusmatka, Miehet Yleinen 2 Lieto Panu OTC 1.57.27,6
2 perusmatka, Miehet Yleinen 1 Samuli Keisu Alatornion Pirkat 2.01.17,5 + 3.49,9
3 perusmatka, Miehet Yleinen 3 Hirsi Arttu TriStadi 2.02.52,1 + 5.24,5
4 perusmatka, Miehet Yleinen 15 Airila Hannu Karjalan Uimarit Triathlon 2.05.17,7 + 7.50,1
5 perusmatka, Miehet Yleinen 72 Mika Somppi Joroisten Sporttiklubi 2.06.51,5 + 9.23,9
6 perusmatka, Miehet Yleinen 4 Lieto Pasi Oulu Triathlon & Cycling 2.06.58,0 + 9.30,4
7 perusmatka, Miehet Yleinen 5 Mustonen Petteri Stamina TC 2.07.26,1 + 9.58,5
8 perusmatka, Miehet Yleinen 8 Karioja Olli Oulu Triathlon & Cycling 2.09.25,5 + 11.57,9
9 perusmatka, Miehet Yleinen 14 Laitinen Juha Seinäjoen seudun urheilijat 2.09.40,7 + 12.13,1
10 perusmatka, Miehet Yleinen 18 Jaakko Lehtonen HyPy TRI-Team 2.13.41,8 + 16.14,2
11 perusmatka, Miehet Yleinen 10 Suopela Trifon Artic Triathlon 2.14.57,3 + 17.29,7
12 perusmatka, Miehet Yleinen 7 Salonen Tero Turun Urheiluliitto 2.16.03,3 + 18.35,7
13 perusmatka, Miehet Yleinen 11 Suopela Feodorit Artic Triathlon 2.16.35,0 + 19.07,4
14 perusmatka, Miehet Yleinen 9 Puumalainen Simo Karjala Triathlon 2.17.19,4 + 19.51,8
15 perusmatka, Miehet Yleinen 17 Christensen Lari HelTri 2.28.52,1 + 31.24,5
16 perusmatka, Miehet Yleinen 13 Färkkilä Heikki Helsinki Triathlon 2.30.22,0 + 32.54,4
17 perusmatka, Miehet Yleinen 6 Christensen Iiro Helsinki Triathlon 2.33.02,4 + 35.34,8
18 perusmatka, Miehet Yleinen 19 Janne Hamari Tawast Cycling Club 2.33.37,9 + 36.10,3
1 perusmatka, N19 167 Zoludeva Anna Segeza, lasten urheilukoulu 2.28.17,7
2 perusmatka, N19 168 Luokkala Noora Karjala Triathlon 2.32.51,1 + 4.33,4
3 perusmatka, N19 170 Vainio Annina BS-PU 2.48.52,1 + 20.34,4
1 perusmatka, N23 166 Nina Hurula TT AquaTerra 2.34.55,2
2 perusmatka, N23 161 Rönkkö Emmi KuTu Triathlon 2.38.12,0 + 3.16,8
3 perusmatka, N23 163 Lumiaho Iina TT Aquaterra 2.40.30,5 + 5.35,3
4 perusmatka, N23 162 Paloniemi Petra Triathlon Stadi 2.51.07,8 + 16.12,6
1 perusmatka, N35 118 Olives Essi Helsinki Triathlon 2.32.30,6
2 perusmatka, N35 119 Ranta-Ojala Terhi Tampereen juoksijat 2.33.32,9 + 1.02,3
3 perusmatka, N35 117 Henttonen Anu HelTri 2.35.46,0 + 3.15,4
4 perusmatka, N35 115 Niina Aho Triathlonteam226 2.36.25,1 + 3.54,5
5 perusmatka, N35 116 Heiskanen Nina Joroisten Sporttiklubi 2.42.03,9 + 9.33,3
1 perusmatka, N40 124 Maisniemi Niina Helsinki Triathlon 2.31.33,7
2 perusmatka, N40 122 Virtanen Rita Joroisten sporttiklubi 2.32.34,4 + 1.00,7
3 perusmatka, N40 120 Höfling Imke KuTu Triathlon Kuopio 2.37.04,0 + 5.30,3
4 perusmatka, N40 123 helli mira Xtri lahti 2.41.33,7 + 10.00,0
5 perusmatka, N40 121 Helenius Ursula Aqua Plus Triathlon 2.53.02,8 + 21.29,1
1 perusmatka, N45 127 Rantala Päivi X-Tri Lahti 2.43.11,4
2 perusmatka, N45 129 Suuronen Teija Tampereen Juoksijat 2.56.44,7 + 13.33,3
3 perusmatka, N45 130 Erkinaro Tiina OTC 2.56.47,2 + 13.35,8
4 perusmatka, N45 128 Piiparinen Kirsi Leppävirran Urheilijat 3.09.06,3 + 25.54,9
5 perusmatka, N45 131 Sateri Taina Helsinki Triathlon 3.25.02,9 + 41.51,5
1 perusmatka, N50 132 Kurikka Marketta Kutu Triathlon 3.18.18,6
1 perusmatka, Naiset Yleinen 101 Lehtonen Kaisa Triathlon Stadi 2.08.30,9
2 perusmatka, Naiset Yleinen 102 Boman Tiina Joroisten Sporttiklubi 2.10.30,9 + 2.00,0
3 perusmatka, Naiset Yleinen 103 Väisänen Katja X-Tri Lahti 2.15.08,7 + 6.37,8
4 perusmatka, Naiset Yleinen 113 Söderström Maria HelTri 2.18.41,8 + 10.10,9
5 perusmatka, Naiset Yleinen 106 Salmenoja Terhi Koiviston Isku 2.24.45,5 + 16.14,6
6 perusmatka, Naiset Yleinen 109 Lavonen Suvi Alatornion Pirkat 2.25.11,4 + 16.40,5
7 perusmatka, Naiset Yleinen 105 Koivula Venla Koiviston Isku 2.25.47,5 + 17.16,6
8 perusmatka, Naiset Yleinen 104 Ahala Maria Turun urheiluliitto 2.26.09,0 + 17.38,1
9 perusmatka, Naiset Yleinen 111 Heidi Horttanainen Karjala Triathlon 2.29.10,7 + 20.39,8
10 perusmatka, Naiset Yleinen 112 Väisänen Kaisa Triathlonteam 226 2.53.47,3 + 45.16,4