Vantaa Triathlon 7.6.2014

2014

Sarjat

Ladattavat tiedostot

Sija Sarja Nro Nimi Seura Aika Ero
0
1 Miehet 17 Peesivapaa 308 Jesse Uusiperhe Turun Urheiluliitto 1.11.49,3
2 Miehet 17 Peesivapaa 306 Atte Pohjolainen TTAquaterra 1.14.04,7 + 2.15,4
3 Miehet 17 Peesivapaa 304 Joel af Hällström Triathlon Vantaa 1.14.11,2 + 2.21,9
4 Miehet 17 Peesivapaa 309 Timi Malinen Helsinki Triathlon 1.18.33,8 + 6.44,5
5 Miehet 17 Peesivapaa 305 Karri Lahtinen Someron Esa 1.24.35,7 + 12.46,4
1 Miehet 19 Peesivapaa 301 Antti Uusitupa Turun Urheiluliitto 1.17.11,8
2 Miehet 19 Peesivapaa 300 Ilari Lahtinen Someron Esa 1.20.42,3 + 3.30,5
1 Miehet 40-49 v. Kilpakuntosarja 370 Terho Into Velo Salo 1.13.36,8
2 Miehet 40-49 v. Kilpakuntosarja 409 Jyri Lahtinen Helsinki Triathlon 1.18.16,3 + 4.39,5
3 Miehet 40-49 v. Kilpakuntosarja 411 Marko Luomansuu HillaHemuli Racin Team 1.18.37,3 + 5.00,5
4 Miehet 40-49 v. Kilpakuntosarja 463 Timo Ustinov Runner's Club 1.19.28,6 + 5.51,8
5 Miehet 40-49 v. Kilpakuntosarja 416 Janne Marttila Raisio 1.20.08,0 + 6.31,2
6 Miehet 40-49 v. Kilpakuntosarja 380 Kimmo Kaila 1.20.52,1 + 7.15,3
7 Miehet 40-49 v. Kilpakuntosarja 470 Heikki Vepsäläinen Espoo 1.21.36,3 + 7.59,5
8 Miehet 40-49 v. Kilpakuntosarja 481 Andrea Pieri 1.22.20,6 + 8.43,8
9 Miehet 40-49 v. Kilpakuntosarja 436 Vesa Olli triathlon team kotka 1.22.25,5 + 8.48,7
10 Miehet 40-49 v. Kilpakuntosarja 404 Lauri Lehto Helsinki DQ
10 Miehet 40-49 v. Kilpakuntosarja 472 Pekka Viita Team Active 1.22.37,9 + 9.01,1
11 Miehet 40-49 v. Kilpakuntosarja 396 Kimmo Lahikainen 1.22.58,4 + 9.21,6
12 Miehet 40-49 v. Kilpakuntosarja 474 Pette Vilanen Pakila Poursuivants 1.23.48,3 + 10.11,5
13 Miehet 40-49 v. Kilpakuntosarja 1066 Aarne Kiviniemi 1.23.51,5 + 10.14,7
14 Miehet 40-49 v. Kilpakuntosarja 483 Kai-Jussi Ruuskanen Espoo 1.24.54,2 + 11.17,4
15 Miehet 40-49 v. Kilpakuntosarja 460 Pekka Turpeinen Finnish Low Speed Racers 1989 yr 1.25.55,4 + 12.18,6
16 Miehet 40-49 v. Kilpakuntosarja 433 Pekka Ojanpää Espoo 1.26.05,2 + 12.28,4
17 Miehet 40-49 v. Kilpakuntosarja 376 Paavo Juntunen Jokela Mad Bikers 1.26.34,1 + 12.57,3
18 Miehet 40-49 v. Kilpakuntosarja 466 Erkki Valtanen Vantaa 1.26.55,4 + 13.18,6
19 Miehet 40-49 v. Kilpakuntosarja 413 Wisa Majamaa Pakila Poursuivants 1.27.14,1 + 13.37,3
20 Miehet 40-49 v. Kilpakuntosarja 389 Tuomas Lassila Porvoo 1.28.37,8 + 15.01,0
21 Miehet 40-49 v. Kilpakuntosarja 381 Tapio Katava Velo Salo 1.28.43,6 + 15.06,8
22 Miehet 40-49 v. Kilpakuntosarja 397 Peero Lakanen MJR 1.28.57,3 + 15.20,5
23 Miehet 40-49 v. Kilpakuntosarja 407 Tom Linden Espoo 1.28.59,2 + 15.22,4
24 Miehet 40-49 v. Kilpakuntosarja 345 Kari Asikainen PeNo 1.29.30,2 + 15.53,4
25 Miehet 40-49 v. Kilpakuntosarja 482 Jussi Tourunen ETA 1.29.37,6 + 16.00,8
26 Miehet 40-49 v. Kilpakuntosarja 445 Jan Räsänen Talon Tekniikka Oy 1.32.29,0 + 18.52,2
27 Miehet 40-49 v. Kilpakuntosarja 418 Patrick Mattsson Gaelic Tour 2.0 1.33.18,5 + 19.41,7
28 Miehet 40-49 v. Kilpakuntosarja 395 Jyrki Laari Espoo 1.33.55,8 + 20.19,0
29 Miehet 40-49 v. Kilpakuntosarja 412 Jan Lyden Team NB 1.34.06,2 + 20.29,4
30 Miehet 40-49 v. Kilpakuntosarja 451 Christopher Steel Helsinki Triathlon 1.34.22,7 + 20.45,9
31 Miehet 40-49 v. Kilpakuntosarja 415 Jouni Marttila Rauma 1.34.36,7 + 20.59,9
32 Miehet 40-49 v. Kilpakuntosarja 473 Jan-Patrik Wiksten 1.35.36,7 + 21.59,9
33 Miehet 40-49 v. Kilpakuntosarja 421 Thomas Metzner Swim Club Raseborg 1.35.48,0 + 22.11,2
34 Miehet 40-49 v. Kilpakuntosarja 399 Marko Latvanen Triathlon Club Heinola 1.36.27,8 + 22.51,0
35 Miehet 40-49 v. Kilpakuntosarja 408 Paul Lindholm 1.38.33,8 + 24.57,0
36 Miehet 40-49 v. Kilpakuntosarja 355 Kaj Granholm AiroT 1.38.55,6 + 25.18,8
37 Miehet 40-49 v. Kilpakuntosarja 435 Sam Olin GrIfk 1.39.20,4 + 25.43,6
38 Miehet 40-49 v. Kilpakuntosarja 444 Mikko Pusila 1.39.34,0 + 25.57,2
39 Miehet 40-49 v. Kilpakuntosarja 419 Raul Mero HelTri 1.39.41,8 + 26.05,0
40 Miehet 40-49 v. Kilpakuntosarja 346 Christian Björkbom Gaelic Tour 2.0 1.42.00,0 + 28.23,2
41 Miehet 40-49 v. Kilpakuntosarja 414 Nino Mantovani 1.42.51,8 + 29.15,0
42 Miehet 40-49 v. Kilpakuntosarja 356 Marc Habets 1.43.42,1 + 30.05,3
43 Miehet 40-49 v. Kilpakuntosarja 372 Marcus Jansson - 1.45.26,4 + 31.49,6
44 Miehet 40-49 v. Kilpakuntosarja 439 Heikki Partti Gaelic Tour 2.0 1.47.13,6 + 33.36,8
45 Miehet 40-49 v. Kilpakuntosarja 347 Greger Blomster 1.48.10,0 + 34.33,2
46 Miehet 40-49 v. Kilpakuntosarja 1069 Kimmo Ojala 1.51.30,7 + 37.53,9
47 Miehet 40-49 v. Kilpakuntosarja 342 Timo Alhonen Gladius Kirkkonummi 2.01.24,8 + 47.48,0
999 Miehet 40-49 v. Kilpakuntosarja 449 Marko Somero Helsinki DNF
1 Miehet 40-49 v. Kokeile triathlonia sarja 570 Jari Laaksonen 0.45.40,2
2 Miehet 40-49 v. Kokeile triathlonia sarja 581 Pasi-Petteri Salonen 0.56.32,6 + 10.52,4
3 Miehet 40-49 v. Kokeile triathlonia sarja 1075 Toni Jokivirta Kerava 0.57.12,1 + 11.31,9
4 Miehet 40-49 v. Kokeile triathlonia sarja 565 Markus Hedenstam 1.04.18,9 + 18.38,7
5 Miehet 40-49 v. Kokeile triathlonia sarja 568 Kai Karjalainen 1.04.37,0 + 18.56,8
1 Miehet 40-49 v. Kuntosarja 127 Joni Järvi Helsinki 1.18.22,0
2 Miehet 40-49 v. Kuntosarja 186 Jaakko Linna Espoo 1.21.20,6 + 2.58,6
3 Miehet 40-49 v. Kuntosarja 165 Petri Ratala RanTanPlan 1.23.08,6 + 4.46,6
4 Miehet 40-49 v. Kuntosarja 112 Tommi Heikkonen Veikkola 1.26.30,4 + 8.08,4
5 Miehet 40-49 v. Kuntosarja 164 Pätkä Rantala SOM 1.27.40,6 + 9.18,6
6 Miehet 40-49 v. Kuntosarja 181 Tomi Cederqvist Hyvinkää 1.27.52,7 + 9.30,7
7 Miehet 40-49 v. Kuntosarja 137 Jaakko Kurikka Vantaa Triathlon 1.28.19,2 + 9.57,2
8 Miehet 40-49 v. Kuntosarja 169 Tom Salomonson Espoo 1.29.10,7 + 10.48,7
9 Miehet 40-49 v. Kuntosarja 161 kim puro Vantaa 1.29.19,7 + 10.57,7
10 Miehet 40-49 v. Kuntosarja 121 Kari Holopainen Kolossus Team 1.29.47,2 + 11.25,2
11 Miehet 40-49 v. Kuntosarja 107 Ejvind Elvilä 1.32.21,9 + 13.59,9
12 Miehet 40-49 v. Kuntosarja 106 Tommi Eklund Appelsiini 1.32.49,5 + 14.27,5
13 Miehet 40-49 v. Kuntosarja 184 Tomi Sinisaari Katiska Ensemble 1.32.51,2 + 14.29,2
14 Miehet 40-49 v. Kuntosarja 113 Jarkko Henriksson Sipoo 1.33.12,5 + 14.50,5
15 Miehet 40-49 v. Kuntosarja 101 Jupe Arala 1.34.52,0 + 16.30,0
16 Miehet 40-49 v. Kuntosarja 103 Jouni Aulaskoski Appelsiini 1.35.17,6 + 16.55,6
17 Miehet 40-49 v. Kuntosarja 154 Timo Nykänen Pogostan pojat 1.36.48,0 + 18.26,0
18 Miehet 40-49 v. Kuntosarja 150 Mika Meller Pogostan pojat 1.36.48,5 + 18.26,5
19 Miehet 40-49 v. Kuntosarja 138 Janne Kyllönen Pornainen 1.36.58,5 + 18.36,5
20 Miehet 40-49 v. Kuntosarja 167 Timo Rönnqvist Vantaa 1.37.09,5 + 18.47,5
21 Miehet 40-49 v. Kuntosarja 151 Antti-Jussi Mäki Appelsiini 1.39.32,8 + 21.10,8
22 Miehet 40-49 v. Kuntosarja 146 Heikki Linnanen Helsinki 1.40.40,8 + 22.18,8
23 Miehet 40-49 v. Kuntosarja 134 Juhapekka Koppanen Vantaa 1.41.27,0 + 23.05,0
24 Miehet 40-49 v. Kuntosarja 114 Jarmo Herrala Vantaa 1.41.49,8 + 23.27,8
25 Miehet 40-49 v. Kuntosarja 118 Peter Hoffman Soul Kitchen 1.44.47,3 + 26.25,3
26 Miehet 40-49 v. Kuntosarja 185 Jari Hämäläinen 1.49.35,9 + 31.13,9
27 Miehet 40-49 v. Kuntosarja 100 Ville Annila Käpylän Räpylä 1.55.53,3 + 37.31,3
1 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1019 Pasi Pentikäinen heltri 2.10.27,3
2 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1050 Hans Vallden Helsinki Triathlon 2.12.40,6 + 2.13,3
3 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1008 Sami Nikkilä Triathlonteam 226 2.12.42,1 + 2.14,8
4 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1017 Erwin Orthaber Helsinki Triathlon 2.15.28,0 + 5.00,7
5 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1023 Timo Ristolainen BS-PU Triathlon 2.15.52,6 + 5.25,3
6 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1054 Jukka Vänttinen Reckless Race 2.16.38,3 + 6.11,0
7 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1011 Matti Nurvo SiWa 2.17.08,0 + 6.40,7
8 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1002 Timo Metsälä Reaktor 2.17.51,5 + 7.24,2
9 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1029 Jari Sarajärvi Helsinki Triathlon 2.18.05,2 + 7.37,9
10 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1034 Tommi Suutarinen Triathlon Vantaa 2.19.37,5 + 9.10,2
11 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1024 Matti Ropponen - 2.20.18,6 + 9.51,3
12 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1058 Jere Teutari Pakila Poursuivants 2.20.53,4 + 10.26,1
13 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1038 Pekka Tauriainen Triathlon Vantaa 2.21.27,3 + 11.00,0
14 Miehet 40-49 v. Perusmatka 967 Petri Hyvärinen Reckless Race 2.22.33,8 + 12.06,5
15 Miehet 40-49 v. Perusmatka 956 Jukka ERkkilä X-Tri Lahti 2.22.37,6 + 12.10,3
16 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1064 Sami Mäkinen CC Toffee 2.23.01,0 + 12.33,7
17 Miehet 40-49 v. Perusmatka 969 Asko Hänninen Tampereen Juoksijat 2.23.14,2 + 12.46,9
18 Miehet 40-49 v. Perusmatka 972 Jaakko Jäntti Koiviston Isku 2.23.32,8 + 13.05,5
19 Miehet 40-49 v. Perusmatka 982 Jari Keskitalo ETA 2.24.06,1 + 13.38,8
20 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1052 Toni Virtanen Rejlers Oy Tampere 2.24.56,2 + 14.28,9
21 Miehet 40-49 v. Perusmatka 989 Simo Kyllönen Herttoniemen siirtolapuutarha 2.25.07,0 + 14.39,7
22 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1022 Jussi Ranta Järvenpää 2.25.07,1 + 14.39,8
23 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1016 Jean-Luc Olives Helsinki Triathlon 2.25.44,0 + 15.16,7
24 Miehet 40-49 v. Perusmatka 970 Kim Jokinen Veho 2.26.26,6 + 15.59,3
25 Miehet 40-49 v. Perusmatka 987 Mika Kujala Helsinki Triathlon 2.26.32,5 + 16.05,2
26 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1007 Arto Nikkarinen Helsinki 2.26.53,2 + 16.25,9
27 Miehet 40-49 v. Perusmatka 995 Petri Laukkanen Matovaaran mahti 2.27.07,4 + 16.40,1
28 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1032 Kamu Stråhlmann BS-PU Triathlon 2.27.11,8 + 16.44,5
29 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1013 Tarmo Ojala Helsinki 2.27.32,4 + 17.05,1
30 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1061 Tero Lausala Vantaan hiihtoseura 2.27.39,1 + 17.11,8
31 Miehet 40-49 v. Perusmatka 980 Joni Kemppi - 2.28.33,5 + 18.06,2
32 Miehet 40-49 v. Perusmatka 999 Rainer Lindqvist JUK 2.28.52,0 + 18.24,7
33 Miehet 40-49 v. Perusmatka 976 Harri Karvonen Reckless Race 2.29.07,2 + 18.39,9
34 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1055 Paavo Väänänen Tieto Juoksukerho 2.30.05,6 + 19.38,3
35 Miehet 40-49 v. Perusmatka 986 Tero kotanen Triathlon Team Kotka 2.30.33,3 + 20.06,0
36 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1010 Ari Numminen Espoo 2.30.38,5 + 20.11,2
37 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1001 Mikael Mattlin Helsinki Triathlon 2.30.57,0 + 20.29,7
38 Miehet 40-49 v. Perusmatka 978 Jyri Kauppinen Helsinki Triathlon 2.31.02,7 + 20.35,4
39 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1043 Sasa Tkalcan HMAC 2.31.17,8 + 20.50,5
40 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1037 Marko Taskinen Vantaa 2.31.24,9 + 20.57,6
41 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1031 John Sperryn HelTri 2.32.31,9 + 22.04,6
42 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1042 Juha-Pekka Tissarinen Keravan Uimarit ry 2.33.07,4 + 22.40,1
43 Miehet 40-49 v. Perusmatka 998 Klaus Lindblom x 2.34.05,0 + 23.37,7
44 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1020 Pekka Pesonen Heltri 2.34.19,6 + 23.52,3
45 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1041 Tomi Timonen Training First Triathlon 2.35.02,2 + 24.34,9
46 Miehet 40-49 v. Perusmatka 961 Isto Hallikainen Triathlon Vantaa 2.36.14,4 + 25.47,1
47 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1044 Timo Toiviainen Triff 2.37.17,2 + 26.49,9
48 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1025 Vesa Ruusuvuori Helsinki 2.37.22,1 + 26.54,8
49 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1006 Vesa Nieminen Kerava 2.37.49,9 + 27.22,6
50 Miehet 40-49 v. Perusmatka 988 Marko Kvist ETA 2.37.52,2 + 27.24,9
51 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1005 Petteri Niemi Heinola Triathlon Club 2.38.20,0 + 27.52,7
52 Miehet 40-49 v. Perusmatka 957 Janne Fredriksson Triathlon Vantaa 2.38.24,6 + 27.57,3
53 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1056 Carl-Johan Åkerblom Team Therminator 2.39.14,0 + 28.46,7
54 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1051 Jukka-Pekka Vilmi Helsinki 2.39.55,2 + 29.27,9
55 Miehet 40-49 v. Perusmatka 963 Jouni Heiskanen Heltri 2.39.55,5 + 29.28,2
56 Miehet 40-49 v. Perusmatka 985 Harri Koskela-Koivisto Järvenpää 2.41.12,9 + 30.45,6
57 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1049 Osmo Walden HelTri 2.41.23,3 + 30.56,0
58 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1060 Tero Illi Taunus im memoriam 2.42.01,7 + 31.34,4
59 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1021 Jussi Puustinen Alloragubbarna 2.42.23,8 + 31.56,5
60 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1047 Kimmo Tuuha Vaisala Runs 2.42.55,1 + 32.27,8
61 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1030 Janne Sivonen Reilut banaanit 2.44.00,1 + 33.32,8
62 Miehet 40-49 v. Perusmatka 975 Sten Karlsson - 2.44.14,4 + 33.47,1
63 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1009 Jouni Nissinen Helsinki Triathlon 2.44.55,7 + 34.28,4
64 Miehet 40-49 v. Perusmatka 965 Lasse Hydén Norra Månsas 2.45.15,2 + 34.47,9
65 Miehet 40-49 v. Perusmatka 950 Sami Ahonen ETA 2.45.18,9 + 34.51,6
66 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1053 Sami Visti Helsinki Triahtlon 2.45.38,5 + 35.11,2
67 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1035 Martin Söderström Helsinki 2.45.48,1 + 35.20,8
68 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1040 Toni Tiihonen Vantaa 2.46.20,0 + 35.52,7
69 Miehet 40-49 v. Perusmatka 959 Jan Grönroos Vantaa 2.46.22,4 + 35.55,1
70 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1014 Petri Ojala heltri 2.46.24,1 + 35.56,8
71 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1059 Jouko Riihonen Consti Runners 2.46.51,5 + 36.24,2
72 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1033 Jari Suokas Helsinki Triathlon ry 2.49.14,8 + 38.47,5
73 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1062 Vesa Kylmälä 2.51.53,1 + 41.25,8
74 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1048 Jukka Törmänen BS-PU Triathlon 2.54.00,8 + 43.33,5
75 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1039 Mattias Therman Team Therminator 2.55.55,0 + 45.27,7
76 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1026 Jukka Ryhänen Helsinki Triathlon 2.58.24,3 + 47.57,0
77 Miehet 40-49 v. Perusmatka 994 Arto Lamminen Turku 3.05.03,9 + 54.36,6
78 Miehet 40-49 v. Perusmatka 952 Casimir Ehrnrooth Team Therminator 3.08.44,7 + 58.17,4
79 Miehet 40-49 v. Perusmatka 984 Timo Korkeamäki Espoo 3.12.15,7 + 1.01.48,4
80 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1057 Patrick Östermark - 3.13.40,2 + 1.03.12,9
81 Miehet 40-49 v. Perusmatka 1015 Tuomas Oksanen Systole 3.25.56,1 + 1.15.28,8
82 Miehet 40-49 v. Perusmatka 981 Pentti Keränen Helsingin Bussiliikenne OY 3.37.42,8 + 1.27.15,5
999 Miehet 40-49 v. Perusmatka 983 Toni Kivinen Triathlon Vantaa DNF
1 Miehet 50-59 v. Kilpakuntosarja 477 Juha Välimäki Tri Stadi 1.14.31,0
2 Miehet 50-59 v. Kilpakuntosarja 431 Hannu Ojala Karjala Triathlon 1.22.30,4 + 7.59,4
3 Miehet 50-59 v. Kilpakuntosarja 358 Tuomo Haukkovaara IBM Sport Club 1.25.36,2 + 11.05,2
4 Miehet 50-59 v. Kilpakuntosarja 426 Ari Nikki Porin Tarmo 1.27.23,2 + 12.52,2
5 Miehet 50-59 v. Kilpakuntosarja 405 Tapio Lepistö Mullinkosken Kuohu 1.29.02,1 + 14.31,1
6 Miehet 50-59 v. Kilpakuntosarja 386 Fred Keus Team Digia 1.29.30,5 + 14.59,5
7 Miehet 50-59 v. Kilpakuntosarja 369 Timo Hänninen HelTri 1.30.30,3 + 15.59,3
8 Miehet 50-59 v. Kilpakuntosarja 485 Markku Valpas Helsinki 1.31.00,0 + 16.29,0
9 Miehet 50-59 v. Kilpakuntosarja 1065 Hannu Tuomainen HelTri 1.32.56,7 + 18.25,7
10 Miehet 50-59 v. Kilpakuntosarja 458 Matti Toppari Espoo 1.37.29,0 + 22.58,0
11 Miehet 50-59 v. Kilpakuntosarja 455 Ari Svensk 1.42.02,5 + 27.31,5
12 Miehet 50-59 v. Kilpakuntosarja 394 Juha Känkänen 1.46.24,7 + 31.53,7
13 Miehet 50-59 v. Kilpakuntosarja 440 Pasi Pasivirta 1.54.42,1 + 40.11,1
1 Miehet 50-59 v. Kokeile triathlonia sarja 586 Jari Hassel Endurance 0.53.48,6
2 Miehet 50-59 v. Kokeile triathlonia sarja 566 Paul Hornborg 1.12.03,9 + 18.15,3
1 Miehet 50-59 v. Kuntosarja 157 Vesa Parikka Tammelan Ryske 1.28.37,2
2 Miehet 50-59 v. Kuntosarja 141 Ari Lahdenkauppi Tuusula 1.29.07,0 + 29,8
3 Miehet 50-59 v. Kuntosarja 124 Panu Jalas Oulu 1.40.08,2 + 11.31,0
4 Miehet 50-59 v. Kuntosarja 140 Risto Laakkonen Kaari 1.45.25,1 + 16.47,9
5 Miehet 50-59 v. Kuntosarja 120 Heikki Karttunen 1.52.02,8 + 23.25,6
999 Miehet 50-59 v. Kuntosarja 171 Kalle Soikkanen Helsinki DNF
1 Miehet 50-59 v. Perusmatka 1012 Olli Ohrankämmen Gladius 2.15.02,5
2 Miehet 50-59 v. Perusmatka 971 Steven Joyce HyPy Triathlon Team 2.16.45,5 + 1.43,0
3 Miehet 50-59 v. Perusmatka 1003 Jaakko Myllymäki Helsinki Triathlon 2.23.11,3 + 8.08,8
4 Miehet 50-59 v. Perusmatka 962 Juha-Pekka Halmeenmäki Orton 2.29.45,1 + 14.42,6
5 Miehet 50-59 v. Perusmatka 964 Ismo Hukkanen Helsinki triathlon ry 2.31.19,9 + 16.17,4
6 Miehet 50-59 v. Perusmatka 1027 Markku Saarikoski Heltri 2.33.37,9 + 18.35,4
7 Miehet 50-59 v. Perusmatka 951 Ilkka Arola BS-PU Triathlon 2.33.42,2 + 18.39,7
8 Miehet 50-59 v. Perusmatka 977 Matti Kaukonen Kiikalan Urheilijat 2.34.24,3 + 19.21,8
9 Miehet 50-59 v. Perusmatka 997 Markus Leppänen SKEY 2.35.21,1 + 20.18,6
10 Miehet 50-59 v. Perusmatka 979 Jouko Keinänen - 2.43.19,2 + 28.16,7
11 Miehet 50-59 v. Perusmatka 1028 Jukka Salonen ETA 2.50.09,2 + 35.06,7
12 Miehet 50-59 v. Perusmatka 955 Karri Elomaa Liedon Luja 2.52.11,4 + 37.08,9
13 Miehet 50-59 v. Perusmatka 990 Hannu Kytölä ETA 2.52.37,7 + 37.35,2
14 Miehet 50-59 v. Perusmatka 991 Timo Lahdelma Sanomain Kerho 2.53.38,7 + 38.36,2
15 Miehet 50-59 v. Perusmatka 993 Tapani Lamberg Veho 2.54.27,9 + 39.25,4
16 Miehet 50-59 v. Perusmatka 1046 Mikko Tuovio Triing finns 3.00.59,0 + 45.56,5
17 Miehet 50-59 v. Perusmatka 996 Jussi Lepistö Triathlon Club Heinola 3.01.18,0 + 46.15,5
18 Miehet 50-59 v. Perusmatka 968 Tapani Hämäläinen Smartum & Anvia 3.05.47,7 + 50.45,2
19 Miehet 50-59 v. Perusmatka 1063 Raoul Björn Jokela Mad-bikers 3.14.19,8 + 59.17,3
1 Miehet 60-69 v. Kilpakuntosarja 349 Gunnar Enholm - 1.39.20,4
1 Miehet 70-79 v. Kuntosarja 132 Mikko Kolari Helsinki 2.00.53,1
1 Miehet Joukkueviesti Lyhyt 1106 Liikuntavirasto Risto Hietanoro,Otto Laitinen, Lassi Laitinen 1.04.30,2
2 Miehet Joukkueviesti Lyhyt 1102 Naistenklinikan Juoksutautiset 1. Liisu Saavalainen,Pekka Ylitalo, Paula Tukiainen 1.06.16,1 + 1.45,9
3 Miehet Joukkueviesti Lyhyt 1100 Team Kolmoisatleetit Matti Ranta,Ilmari Pirkkamaa, Pekka Niittynen 1.09.47,5 + 5.17,3
4 Miehet Joukkueviesti Lyhyt 1105 Joutsenon Atlas Pekka Raatikainen,Ilkka Pekkala, Tapani Raatikainen 1.19.48,8 + 15.18,6
5 Miehet Joukkueviesti Lyhyt 1104 Naistenklinikan juoksutautiset 3 Lauri Laitinen,Kalevi Laitinen, Jani Henriksson 1.20.18,6 + 15.48,4
6 Miehet Joukkueviesti Lyhyt 1103 Naistenklinikan juoksutautiset 2 Heidi Lind,Petter Kainu, Minna Joutsen 1.22.57,8 + 18.27,6
7 Miehet Joukkueviesti Lyhyt 1101 JoMaMa Joel Karlsson,Marjut Karlsson, Marttaleena Ruohomaa 1.39.27,6 + 34.57,4
1 Miehet Joukkueviesti Pitkä 1126 Liikuntavirasto Risto Hietanoro, Lassi Laitinen, Otto Laitinen 2.07.22,1
2 Miehet Joukkueviesti Pitkä 1122 BTT Benita Haikola, Teemu Ramstedt, Tomas Ramstedt 2.14.48,5 + 7.26,4
3 Miehet Joukkueviesti Pitkä 1123 Tapiolan tiikerihait Henri Tikkanen, Lauri Lundahl, Antti Heikkilä 2.21.48,5 + 14.26,4
4 Miehet Joukkueviesti Pitkä 1125 FC Kiisseli Olli Lehtisalo, Valtteri Kantanen, Tuomo Tähtinen 2.29.26,5 + 22.04,4
5 Miehet Joukkueviesti Pitkä 1121 Kuhnurit Outi Salminen, Piia Lankinen, Juha Mäkäräinen 2.35.57,6 + 28.35,5
6 Miehet Joukkueviesti Pitkä 1120 Vaasan Jytinä Vesa Lähdemäki, Juhani Rantala, Markus Huurinainen 2.46.40,5 + 39.18,4
7 Miehet Joukkueviesti Pitkä 1124 Caballeros locos Kari Saarelma, Lauri Saarelma, Marco Färm 2.48.28,7 + 41.06,6
1 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 410 Juha Lundberg TuUL 1.06.30,3
2 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 487 Jukka Hyttinen Helsinki Triathlon 1.06.59,9 + 29,6
3 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 363 Tommi Holmgren Helsinki Triathlon 1.07.57,6 + 1.27,3
4 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 453 Mika Somppi Nastola Triathlon 1.08.42,8 + 2.12,5
5 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 443 Juha Pertola TuUL 1.10.01,3 + 3.31,0
6 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 424 Mikko Mäkinen Triathlonteam 226 1.11.43,5 + 5.13,2
7 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 1071 Tero Koistinen HYPY 1.12.20,0 + 5.49,7
8 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 450 Jaakko Soronen Atmospiiri 1.12.47,8 + 6.17,5
9 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 366 Juha Huttunen TriathlonVantaa 1.12.50,8 + 6.20,5
10 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 402 Aleksanteri Leeve Aqua Plus Triathlon 1.14.33,8 + 8.03,5
11 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 441 Antti Peltola Laukkalan Luja 1.14.52,5 + 8.22,2
12 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 448 Samu Sippola Tawastia cycling club 1.15.27,9 + 8.57,6
13 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 457 Anssi Toivola Helsinki 1.15.29,1 + 8.58,8
14 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 348 Thomas Carlsson Åland Triathlon Club 1.16.02,9 + 9.32,6
15 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 1072 Tõnis Nimmerfeldt HUS 1.16.16,6 + 9.46,3
16 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 374 Tero Jormanainen 1.18.10,4 + 11.40,1
17 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 456 Henrik Söderholm 1.18.16,1 + 11.45,8
18 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 438 Arto Pajunen Alastaipale 1.18.21,0 + 11.50,7
19 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 486 Jaakko Rantala Securitas Oy / Helsinki Triathlon 1.18.30,5 + 12.00,2
20 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 462 Magnus Törrönen Lohja 1.18.49,6 + 12.19,3
21 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 360 Eero Heiskanen Team Lahden Polkupyörähuolto 1.19.03,9 + 12.33,6
22 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 467 Atte Varis Tri Angeli 1.19.28,8 + 12.58,5
23 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 354 Marko Franicevic Kotkan Triathlon Team 1.19.30,0 + 12.59,7
24 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 357 Lasse Harja 1.19.44,0 + 13.13,7
25 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 484 Toni Karppinen Hämeenlinna 1.20.10,5 + 13.40,2
26 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 371 Antti Iso-Metsälä Helsinki 1.20.21,1 + 13.50,8
27 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 476 Ville Vuohtoniemi HelTri 1.20.27,1 + 13.56,8
28 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 461 Tomi Tyysteri 1.20.37,1 + 14.06,8
29 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 382 Tommi Kauppi 1.21.19,2 + 14.48,9
30 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 373 Jonne Jauhiainen 1.21.28,0 + 14.57,7
31 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 390 Juuso Kivikoski Läskikymppi Freeride Team 1.21.57,8 + 15.27,5
32 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 403 Jussi Lehtinen MJR 1.22.05,8 + 15.35,5
33 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 417 Karol Mattila Helsinki Triathlon 1.22.15,5 + 15.45,2
34 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 429 Jussi Nykänen HelTri 1.22.39,4 + 16.09,1
34 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 398 Lauri Kimpimäki Porvoo 1.22.39,4 + 16.09,1
36 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 432 Perttu Ojala 1.23.09,1 + 16.38,8
37 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 471 Miika Vestala 1.23.37,7 + 17.07,4
38 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 422 Besai Munoz Sanchez Club Triatlon Fuengirola 1.23.42,2 + 17.11,9
39 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 434 Matti Oksanen Mäntsälä 1.23.59,2 + 17.28,9
40 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 362 Ilkka Hiltunen Helsinki Triathlon 1.24.00,1 + 17.29,8
41 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 379 Antero Kaavi MPG 1.24.02,7 + 17.32,4
42 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 388 Antti Kimpimäki Espoo 1.24.07,8 + 17.37,5
43 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 442 Esa Pentikäinen GrIFK 1.24.09,3 + 17.39,0
44 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 353 Mika Fonsen 1.24.36,0 + 18.05,7
45 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 430 Henri Nyroos 1.25.13,3 + 18.43,0
46 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 368 Henri Hämäläinen 1.25.21,9 + 18.51,6
47 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 392 Sami Kähkönen Tritrainers.fi 1.25.26,3 + 18.56,0
48 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 1068 Patrick Dalez Crazy Bunch 1.25.41,0 + 19.10,7
49 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 475 Tuomas Virta 1.25.58,5 + 19.28,2
50 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 351 Jukka Erlund 1.26.04,3 + 19.34,0
51 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 465 Ville Vaarala Helsinki 1.26.11,0 + 19.40,7
52 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 344 Esa Anttonen 1.26.19,8 + 19.49,5
53 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 393 Jonas Källström Team Digia 1.26.38,0 + 20.07,7
54 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 384 Keijo Keränen Paijala Triathletes 1.27.15,2 + 20.44,9
55 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 1070 Jussi Kiiskilä Lestijärvi 1.27.56,5 + 21.26,2
56 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 479 Jukka Mäkinen 1.28.00,1 + 21.29,8
57 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 488 Jani Lehtola Endurance 1.28.18,9 + 21.48,6
58 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 400 Jussi Laurikainen Cycleurope 1.28.45,5 + 22.15,2
59 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 420 Marko Mettenranta Mäntsälä 1.28.57,9 + 22.27,6
60 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 375 Tomi Juhola 1.29.31,9 + 23.01,6
61 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 352 Christophe Eyraud 1.30.04,4 + 23.34,1
62 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 406 Hannu Leskinen Stamina TC 1.30.37,4 + 24.07,1
63 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 391 Jarkko Kivikoski Helsinki Triathlon 1.30.48,9 + 24.18,6
64 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 367 Tuomas Hyökyranta Orca Helsinki ry 1.30.51,2 + 24.20,9
65 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 361 Mikko Hiekkataipale Barbapaavot 1.30.55,1 + 24.24,8
66 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 378 Jari Kaari Helsinki 1.31.02,4 + 24.32,1
67 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 427 Lauri Nisula Helsinki 1.31.04,6 + 24.34,3
68 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 437 Otto Olsson Helsinki 1.32.09,6 + 25.39,3
69 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 480 Harri Vilkman 1.32.57,8 + 26.27,5
70 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 447 Janne Simula 1.33.00,0 + 26.29,7
71 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 341 Carlos Álamo 1.33.16,2 + 26.45,9
72 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 387 Kaius Kiilava Helsinki 1.33.21,4 + 26.51,1
73 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 454 Henri Suurnäkki 1.33.57,5 + 27.27,2
74 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 350 Johan Ericsson 1.35.25,5 + 28.55,2
75 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 377 Kimmo Juvonen Stamina TC 1.36.06,8 + 29.36,5
76 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 401 Holger Schulze 1.37.16,3 + 30.46,0
77 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 489 Arko Uotila 1.39.28,2 + 32.57,9
78 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 385 Niko Kettunen Espoo 1.39.31,2 + 33.00,9
79 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 383 Heikki Kauppinen Säätäjät skiteam 1.39.52,0 + 33.21,7
80 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 359 Jouni Heikkilä 1.40.32,5 + 34.02,2
81 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 340 Mikko Aalto Kantvik 1.40.37,1 + 34.06,8
82 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 464 Tuomas Turkki Riihimäki 1.40.54,0 + 34.23,7
83 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 469 jarkko venäläinen tuusula 1.41.54,8 + 35.24,5
84 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 425 Matti Mölsä 1.42.08,0 + 35.37,7
85 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 364 Ferrix Hovi 1.44.52,0 + 38.21,7
86 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 428 Jani Nyberg 1.44.55,2 + 38.24,9
87 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 478 Erkki Zaiedman 1.46.24,6 + 39.54,3
88 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 468 Ali Venell 1.51.39,1 + 45.08,8
999 Miehet Yleinen Kilpakuntosarja 446 Markus Salo HelTri DNF
1 Miehet Yleinen Kokeile triathlonia sarja 585 Jukka Karsikas 0.44.26,5
2 Miehet Yleinen Kokeile triathlonia sarja 574 Markku Miettinen HYPY 0.48.02,7 + 3.36,2
3 Miehet Yleinen Kokeile triathlonia sarja 567 Tomi Junkkila Kälviän Tarmo 0.48.06,1 + 3.39,6
4 Miehet Yleinen Kokeile triathlonia sarja 583 Olli Manninen 0.50.45,8 + 6.19,3
5 Miehet Yleinen Kokeile triathlonia sarja 572 Timo H A Lehti Heltri 0.51.26,3 + 6.59,8
6 Miehet Yleinen Kokeile triathlonia sarja 573 Antti Lindqvist Helsinki 0.51.59,4 + 7.32,9
7 Miehet Yleinen Kokeile triathlonia sarja 580 Pertti Pullinen Kirkkonummi 0.52.33,5 + 8.07,0
8 Miehet Yleinen Kokeile triathlonia sarja 575 Antti Niemelä 0.56.36,2 + 12.09,7
9 Miehet Yleinen Kokeile triathlonia sarja 571 Mika Lappalainen Kerava 0.59.43,6 + 15.17,1
10 Miehet Yleinen Kokeile triathlonia sarja 569 Jani Koskinen Vantaa 1.00.05,8 + 15.39,3
11 Miehet Yleinen Kokeile triathlonia sarja 1076 Marko Toivanen Onninen 1.02.51,0 + 18.24,5
12 Miehet Yleinen Kokeile triathlonia sarja 584 Timo Kuosa 1.03.47,7 + 19.21,2
13 Miehet Yleinen Kokeile triathlonia sarja 576 Jussi Orava 1.04.45,1 + 20.18,6
14 Miehet Yleinen Kokeile triathlonia sarja 579 Antti Pekki 1.06.06,7 + 21.40,2
15 Miehet Yleinen Kokeile triathlonia sarja 577 Jarmo Palonen 1.07.26,3 + 22.59,8
16 Miehet Yleinen Kokeile triathlonia sarja 578 Kalle Palonen 1.07.26,5 + 23.00,0
1 Miehet Yleinen Kuntosarja 125 Tommi Lindeman Team Stockholm Marathon 1.15.00,0
2 Miehet Yleinen Kuntosarja 159 Jussi Plathán Securitas Oy 1.15.56,0 + 56,0
3 Miehet Yleinen Kuntosarja 126 Ville Joskitt Rajan Urheilijat 1.19.02,4 + 4.02,4
4 Miehet Yleinen Kuntosarja 1074 Mikko Ahonpää 1.19.35,4 + 4.35,4
5 Miehet Yleinen Kuntosarja 133 Janne Kolari Rallying Point 1.20.32,0 + 5.32,0
5 Miehet Yleinen Kuntosarja 155 Markus Oksanen Rallying Point 1.20.32,0 + 5.32,0
7 Miehet Yleinen Kuntosarja 105 Rikhard Dahlström Alumnföreningen, HU 1.22.53,6 + 7.53,6
8 Miehet Yleinen Kuntosarja 111 Anttu Harlin Helsinki 1.23.43,9 + 8.43,9
9 Miehet Yleinen Kuntosarja 172 Joni Suomi Ec Nailers 1.23.55,9 + 8.55,9
10 Miehet Yleinen Kuntosarja 176 Jaakko Valtonen 1.26.49,4 + 11.49,4
11 Miehet Yleinen Kuntosarja 179 Alex Vidqvist Turku 1.27.08,1 + 12.08,1
12 Miehet Yleinen Kuntosarja 122 Olli Honkalehto 1.27.24,2 + 12.24,2
13 Miehet Yleinen Kuntosarja 182 Magnus Kullström Onninen 1.27.39,2 + 12.39,2
14 Miehet Yleinen Kuntosarja 130 Timo Kilpi Yöjuoksijat 1.27.51,9 + 12.51,9
15 Miehet Yleinen Kuntosarja 109 Jani Hammar Helsinki 1.29.36,3 + 14.36,3
16 Miehet Yleinen Kuntosarja 147 Jukka Liponkoski Team RanTanPlan 1.30.08,8 + 15.08,8
17 Miehet Yleinen Kuntosarja 152 Tomi Nieminen Team RanTanPlan 1.30.24,4 + 15.24,4
18 Miehet Yleinen Kuntosarja 145 Asko Lindholm 1.30.48,5 + 15.48,5
19 Miehet Yleinen Kuntosarja 178 Jussi Vehniäinen Senators 1.30.52,7 + 15.52,7
20 Miehet Yleinen Kuntosarja 110 Matti Hannuksela Team RanTanPlan 1.31.04,7 + 16.04,7
21 Miehet Yleinen Kuntosarja 123 Tapio Ikonen 1.31.24,1 + 16.24,1
22 Miehet Yleinen Kuntosarja 148 Tommi Lyytinen FC Passe 1.31.56,8 + 16.56,8
23 Miehet Yleinen Kuntosarja 160 Tomi Puikkonen Atlas Vantaa 1.31.57,1 + 16.57,1
24 Miehet Yleinen Kuntosarja 158 Ville Penttilä 1.32.13,2 + 17.13,2
25 Miehet Yleinen Kuntosarja 128 Sakari Kalliolahti Helsinki 1.33.11,1 + 18.11,1
26 Miehet Yleinen Kuntosarja 156 Riku Paakkunainen Appelsiini 1.33.11,6 + 18.11,6
27 Miehet Yleinen Kuntosarja 170 Olli Nokso-Koivisto - 1.33.22,6 + 18.22,6
28 Miehet Yleinen Kuntosarja 104 Richard Blair Fighting Irish 1.33.34,0 + 18.34,0
29 Miehet Yleinen Kuntosarja 149 Ole Martola Team RanTanPlan 1.33.54,4 + 18.54,4
30 Miehet Yleinen Kuntosarja 131 Antti Koho oy Bear & Water ab 1.33.57,0 + 18.57,0
31 Miehet Yleinen Kuntosarja 136 Jani Krunniniva 1.34.30,3 + 19.30,3
32 Miehet Yleinen Kuntosarja 153 Jari Nousiainen Rajan Urheilijat 1.36.01,7 + 21.01,7
33 Miehet Yleinen Kuntosarja 119 Mikael Holmberg 1.36.09,5 + 21.09,5
34 Miehet Yleinen Kuntosarja 166 Fulvio Rizzo 1.36.50,1 + 21.50,1
35 Miehet Yleinen Kuntosarja 1067 Jussi Viskari Someron Rymy 1.37.46,2 + 22.46,2
36 Miehet Yleinen Kuntosarja 102 Antti Asu Team RanTanPlan 1.38.02,8 + 23.02,8
37 Miehet Yleinen Kuntosarja 129 Timo Karinen Team RanTanPlan 1.40.34,6 + 25.34,6
38 Miehet Yleinen Kuntosarja 163 Jaakko Rantala Team RanTanPlan 1.40.35,0 + 25.35,0
39 Miehet Yleinen Kuntosarja 1073 Jean Laurila 1.42.14,9 + 27.14,9
40 Miehet Yleinen Kuntosarja 188 Juho Hiidenmaa Someron Rymy 1.45.19,6 + 30.19,6
41 Miehet Yleinen Kuntosarja 162 Heikki Pynnönen Tuusula 1.45.46,3 + 30.46,3
42 Miehet Yleinen Kuntosarja 143 Pekka Lassila Tusby Tornado 1.47.53,0 + 32.53,0
43 Miehet Yleinen Kuntosarja 189 Pekka Lappalainen Someron Rymy 1.49.03,1 + 34.03,1
44 Miehet Yleinen Kuntosarja 173 Esa Särkkä Team RanTanPlan 1.52.09,8 + 37.09,8
45 Miehet Yleinen Kuntosarja 116 Markku Hirvensalo Team Näätä 1.55.52,8 + 40.52,8
999 Miehet Yleinen Kuntosarja 117 Pertti Hirvonen DNF
1 Miehet Yleinen Peesivapaa 272 Henrik Goesch TuUL 1.02.26,4
2 Miehet Yleinen Peesivapaa 273 Kim Harju Helsinki Triathlon 1.03.49,1 + 1.22,7
3 Miehet Yleinen Peesivapaa 281 Markus Lampainen TuUl 1.04.18,1 + 1.51,7
4 Miehet Yleinen Peesivapaa 291 Jarno Stenroos Porin Tarmo 1.04.46,5 + 2.20,1
5 Miehet Yleinen Peesivapaa 276 Joel Jokinen X-Tri Lahti 1.05.00,4 + 2.34,0
6 Miehet Yleinen Peesivapaa 280 Tuomas Lampainen 1.07.07,1 + 4.40,7
7 Miehet Yleinen Peesivapaa 292 Tony Strömsholm Simmis Wanda 1.07.15,9 + 4.49,5
8 Miehet Yleinen Peesivapaa 289 Jani Puhakka X-Tri Lahti 1.09.50,1 + 7.23,7
9 Miehet Yleinen Peesivapaa 284 Juuso Manninen Tampereen juoksijat 1.13.06,7 + 10.40,3
10 Miehet Yleinen Peesivapaa 279 Ville Laine Nastola Triathlon 1.14.49,3 + 12.22,9
11 Miehet Yleinen Peesivapaa 290 Teppo Rasku Wasa Triathlon 1.18.27,5 + 16.01,1
12 Miehet Yleinen Peesivapaa 278 Jari Käpylä Lohja 1.21.15,6 + 18.49,2
13 Miehet Yleinen Peesivapaa 282 Jussi Laukkanen 1.22.42,1 + 20.15,7
14 Miehet Yleinen Peesivapaa 271 Adrian Diaz Arteche Lippis Kellari 1.26.17,9 + 23.51,5
15 Miehet Yleinen Peesivapaa 283 Olli Lehtonen Nairobi 1.26.51,4 + 24.25,0
16 Miehet Yleinen Peesivapaa 287 Dmitrii Petrov SSH 1.27.06,6 + 24.40,2
17 Miehet Yleinen Peesivapaa 285 Jose Milano Bicyclean Helsinki. Oy 1.33.17,8 + 30.51,4
18 Miehet Yleinen Peesivapaa 274 Luis Hernandez Bicyclean Helsinki. Oy 1.35.17,0 + 32.50,6
19 Miehet Yleinen Peesivapaa 275 Ossi Inkilä 1.46.46,8 + 44.20,4
1 Miehet Yleinen Perusmatka 663 Jens Dahlman Helsinki Triathlon 1.56.49,0
2 Miehet Yleinen Perusmatka 728 Teemu Lemmettylä HelTri 1.58.02,7 + 1.13,7
3 Miehet Yleinen Perusmatka 707 Tatu Kasurinen Turun Urheiluliitto 1.58.49,1 + 2.00,1
4 Miehet Yleinen Perusmatka 739 Mika Luoto Turun urheiluliitto 2.01.15,3 + 4.26,3
5 Miehet Yleinen Perusmatka 845 Mikko Laine Helsinki Triathlon 2.01.48,3 + 4.59,3
6 Miehet Yleinen Perusmatka 851 Ilkka Utriainen Turun Urheiluliitto 2.01.57,1 + 5.08,1
7 Miehet Yleinen Perusmatka 671 Jeff Frydenlund Head Swimming 2.02.05,3 + 5.16,3
8 Miehet Yleinen Perusmatka 767 Karri Paavolainen Turun Urheiluliitto 2.02.37,5 + 5.48,5
9 Miehet Yleinen Perusmatka 755 Markos Mölsä Heltri 2.03.25,1 + 6.36,1
10 Miehet Yleinen Perusmatka 696 Antti Järvenpää Triathlon Vantaa 2.03.54,7 + 7.05,7
11 Miehet Yleinen Perusmatka 776 Jarno Piik Triathlonsuomi.fi 2.06.36,1 + 9.47,1
12 Miehet Yleinen Perusmatka 700 Janne Kallio Head Ambassadors 2.08.37,7 + 11.48,7
13 Miehet Yleinen Perusmatka 818 Perttu Tavast SSU-Triathlon 2.09.59,8 + 13.10,8
14 Miehet Yleinen Perusmatka 687 Timo Honka Helsinki Triathlon 2.10.07,2 + 13.18,2
15 Miehet Yleinen Perusmatka 709 Sami Kiehelä CBRE Finland 2.11.52,9 + 15.03,9
16 Miehet Yleinen Perusmatka 765 Mikko Ovaska Töölön Sairaala Endurance Team 2.12.11,3 + 15.22,3
17 Miehet Yleinen Perusmatka 656 Pekka Autere HelTri 2.13.04,2 + 16.15,2
18 Miehet Yleinen Perusmatka 852 Ville-Veikko Kykyri Kälviän Tarmo 2.13.27,5 + 16.38,5
19 Miehet Yleinen Perusmatka 853 Lari Christensen Team Active 2.13.40,3 + 16.51,3
20 Miehet Yleinen Perusmatka 737 Antti Lumme Velo Salo Triathlon 2.13.53,5 + 17.04,5
21 Miehet Yleinen Perusmatka 712 Samuli Koivisto SPU 2.13.56,0 + 17.07,0
22 Miehet Yleinen Perusmatka 711 Tatu Koistinen TriathlonSuomi.com 2.13.58,9 + 17.09,9
23 Miehet Yleinen Perusmatka 805 Jouni Sompi Triathlon Club Heinola 2.14.09,3 + 17.20,3
24 Miehet Yleinen Perusmatka 658 Jonas Blom bs-pu porvoo 2.14.49,3 + 18.00,3
25 Miehet Yleinen Perusmatka 786 Risto Retkin Cetus 2.15.12,0 + 18.23,0
26 Miehet Yleinen Perusmatka 733 Marcus Lindqvist Helsinki Triathlon 2.16.42,9 + 19.53,9
27 Miehet Yleinen Perusmatka 771 Antti Pasanen Espoo 2.16.59,4 + 20.10,4
28 Miehet Yleinen Perusmatka 655 Mikko Auromaa HelTri 2.17.06,4 + 20.17,4
29 Miehet Yleinen Perusmatka 698 Jouni Kaila Turku 2.17.22,9 + 20.33,9
30 Miehet Yleinen Perusmatka 668 Jussi Eskola Turenki 2.17.27,8 + 20.38,8
31 Miehet Yleinen Perusmatka 691 Joni Jantunen HelTri 2.17.58,6 + 21.09,6
32 Miehet Yleinen Perusmatka 766 Teemu Paatela Helsinki 2.19.05,8 + 22.16,8
33 Miehet Yleinen Perusmatka 849 Hannu Junkkaala Helsinki Triathlon 2.19.15,0 + 22.26,0
34 Miehet Yleinen Perusmatka 831 Juha-Matti Vanhala Oulu 2.19.59,1 + 23.10,1
35 Miehet Yleinen Perusmatka 674 Samuli Hankivuo Vantaa 2.20.11,1 + 23.22,1
36 Miehet Yleinen Perusmatka 788 Hannu Rytkönen Team Digia 2.20.15,1 + 23.26,1
37 Miehet Yleinen Perusmatka 654 Kimmo Anttonen KUTU Triathlon 2.20.22,7 + 23.33,7
38 Miehet Yleinen Perusmatka 846 Janne Löfberg Helsinki Triathlon 2.20.40,5 + 23.51,5
39 Miehet Yleinen Perusmatka 782 Mikko Raatikainen Espoo 2.21.04,4 + 24.15,4
40 Miehet Yleinen Perusmatka 810 Lauri Pasanen 2.21.06,8 + 24.17,8
41 Miehet Yleinen Perusmatka 751 Teemu Moilanen KuTu Triathlon 2.21.17,9 + 24.28,9
42 Miehet Yleinen Perusmatka 731 Robson Lindberg Head Ambassadors 2.21.28,4 + 24.39,4
43 Miehet Yleinen Perusmatka 718 Mitja Kylliäinen Training First Triathlon 2.21.31,3 + 24.42,3
44 Miehet Yleinen Perusmatka 795 Topi Sarpakunnas Team Tillinmäki 2.21.45,4 + 24.56,4
45 Miehet Yleinen Perusmatka 665 Miska Eriksson Heltri 2.21.51,5 + 25.02,5
46 Miehet Yleinen Perusmatka 743 Jarno Martikainen Appelsiini 2.22.17,7 + 25.28,7
47 Miehet Yleinen Perusmatka 840 Antti Vuorikoski Team Kampela 2.22.21,6 + 25.32,6
48 Miehet Yleinen Perusmatka 842 Nikita Zhuk HelTri 2.22.29,4 + 25.40,4
49 Miehet Yleinen Perusmatka 692 Emil Johansson BS-PU 2.22.44,1 + 25.55,1
50 Miehet Yleinen Perusmatka 854 Mikko Skutnabb 2.22.57,4 + 26.08,4
51 Miehet Yleinen Perusmatka 681 Matti Heiskanen Sport Troops Oy 2.23.03,5 + 26.14,5
52 Miehet Yleinen Perusmatka 701 Toomas Kantsik Team Domesta 2.23.08,6 + 26.19,6
53 Miehet Yleinen Perusmatka 770 Mikko Palosaari Alatornion Ahjo 2.23.12,6 + 26.23,6
54 Miehet Yleinen Perusmatka 758 Artturi Niittynen TuUL 2.23.26,4 + 26.37,4
55 Miehet Yleinen Perusmatka 664 Pär Davidsson Vantaan Hiihtoseura 2.23.36,2 + 26.47,2
56 Miehet Yleinen Perusmatka 823 Sami Tuomi TriathlonSuomi.com 2.23.38,9 + 26.49,9
57 Miehet Yleinen Perusmatka 801 Marko Simonen Heltri 2.23.39,2 + 26.50,2
58 Miehet Yleinen Perusmatka 790 Jussi Saari Vaasa 2.24.02,2 + 27.13,2
59 Miehet Yleinen Perusmatka 708 Mikael Katajainen Training First Triathlon 2.24.04,9 + 27.15,9
60 Miehet Yleinen Perusmatka 735 Staffan Granholm Wasa Triathlon 2.24.06,6 + 27.17,6
61 Miehet Yleinen Perusmatka 732 Riku Lindqvist HMAC 2.24.10,5 + 27.21,5
62 Miehet Yleinen Perusmatka 791 Anton Saarinen Helsinki 2.24.15,9 + 27.26,9
63 Miehet Yleinen Perusmatka 734 Arttu Liukku Tuusula 2.24.17,9 + 27.28,9
64 Miehet Yleinen Perusmatka 769 Daniel Palkeinen Helsinki 2.24.33,4 + 27.44,4
65 Miehet Yleinen Perusmatka 841 Sami Ylisaari Deep East 2.24.33,8 + 27.44,8
66 Miehet Yleinen Perusmatka 715 Juho Kostiainen TU11 2.24.40,2 + 27.51,2
67 Miehet Yleinen Perusmatka 793 Janne Saarinen Helsinki Triathlon 2.25.09,9 + 28.20,9
68 Miehet Yleinen Perusmatka 829 Ville Törmälä Stamina TC 2.25.27,2 + 28.38,2
69 Miehet Yleinen Perusmatka 794 Mika Salmi Louheen Lupaus 2.25.30,2 + 28.41,2
70 Miehet Yleinen Perusmatka 796 Juha Seppälä Vihti Triathlon 2.25.40,2 + 28.51,2
71 Miehet Yleinen Perusmatka 750 Petteri Miettinen TRIing FINNS 2.25.54,7 + 29.05,7
72 Miehet Yleinen Perusmatka 759 Oliver Nilsson Heltri 2.26.17,6 + 29.28,6
73 Miehet Yleinen Perusmatka 719 Antti Känsälä EazyBreak Oy 2.26.36,4 + 29.47,4
74 Miehet Yleinen Perusmatka 736 Ville Lumila - 2.26.46,6 + 29.57,6
75 Miehet Yleinen Perusmatka 763 Henri Onniselkä porin tarmo 2.26.49,0 + 30.00,0
76 Miehet Yleinen Perusmatka 693 Atte Jokitalo HikiUp 2.27.20,3 + 30.31,3
77 Miehet Yleinen Perusmatka 789 Janne Räty Team Digia 2.27.49,4 + 31.00,4
78 Miehet Yleinen Perusmatka 838 Juha Vingisaar Itella Posti Oy 2.28.04,1 + 31.15,1
79 Miehet Yleinen Perusmatka 839 Jouko Virta Helsinki 2.28.05,3 + 31.16,3
80 Miehet Yleinen Perusmatka 781 Johannes Päivärinta RaiVo 2.28.06,1 + 31.17,1
81 Miehet Yleinen Perusmatka 1081 Erno Kaskinen Helsinki Triathlon 2.28.13,8 + 31.24,8
82 Miehet Yleinen Perusmatka 848 Mikael Jämsänen #elämäntaidotkouluun 2.28.25,0 + 31.36,0
83 Miehet Yleinen Perusmatka 723 Timo Lehmus Head Ambassadors 2.28.32,1 + 31.43,1
84 Miehet Yleinen Perusmatka 705 Petri Karvinen Lyyti oy 2.29.02,5 + 32.13,5
85 Miehet Yleinen Perusmatka 749 Ville Merimaa Vantaa 2.29.05,0 + 32.16,0
86 Miehet Yleinen Perusmatka 772 Sebastian Peltonen - 2.29.10,0 + 32.21,0
87 Miehet Yleinen Perusmatka 699 Tero Kallio - 2.29.12,9 + 32.23,9
88 Miehet Yleinen Perusmatka 777 Matias Pitkänen Keilakerho seisotus 2.29.17,6 + 32.28,6
89 Miehet Yleinen Perusmatka 774 Mikko Pietiläinen Oulu 2.29.43,1 + 32.54,1
90 Miehet Yleinen Perusmatka 685 Taneli Hirvola HelTri 2.29.51,6 + 33.02,6
91 Miehet Yleinen Perusmatka 680 Esko Heinonen - 2.29.52,8 + 33.03,8
92 Miehet Yleinen Perusmatka 662 Mikko Dahlbom ÄmSeeEesTaas 2.30.17,3 + 33.28,3
93 Miehet Yleinen Perusmatka 721 Miikka Lammela TuUl 2.30.18,6 + 33.29,6
94 Miehet Yleinen Perusmatka 822 Jarkko Tolvi Helsinki Triathlon 2.30.25,3 + 33.36,3
95 Miehet Yleinen Perusmatka 660 Mico Brotkin Joroisten Sporttiklubi 2.30.28,9 + 33.39,9
96 Miehet Yleinen Perusmatka 850 Jani Ahola Nastola Triathlon 2.30.43,7 + 33.54,7
97 Miehet Yleinen Perusmatka 753 Kasperi Murtolehto .. 2.30.59,3 + 34.10,3
98 Miehet Yleinen Perusmatka 746 Antti Mattila Louheen lupaus 2.31.01,3 + 34.12,3
99 Miehet Yleinen Perusmatka 653 Reijo Anttila Tampereen Juoksijat 2.31.38,3 + 34.49,3
100 Miehet Yleinen Perusmatka 740 Peter Lönnblad - 2.31.51,1 + 35.02,1
101 Miehet Yleinen Perusmatka 785 Teemu Rautiainen Helsinki 2.31.52,5 + 35.03,5
102 Miehet Yleinen Perusmatka 775 Miika Pihlaja Helsinki 2.32.00,2 + 35.11,2
103 Miehet Yleinen Perusmatka 714 Jarkko Koivunen Helsinki Triathlon 2.32.18,2 + 35.29,2
104 Miehet Yleinen Perusmatka 675 Jan Hauptner TriVa 2.32.20,2 + 35.31,2
105 Miehet Yleinen Perusmatka 817 Timo Tapio Helsinki triathlon 2.32.22,0 + 35.33,0
106 Miehet Yleinen Perusmatka 764 Lauri Orkoneva Hämeen Punnerrus 2.32.37,7 + 35.48,7
107 Miehet Yleinen Perusmatka 773 Mikko Peura - 2.33.10,7 + 36.21,7
108 Miehet Yleinen Perusmatka 802 Aleksi Sipilä Espoo 2.33.27,9 + 36.38,9
109 Miehet Yleinen Perusmatka 815 Jani Taiminen hökkäilijät 2.33.39,7 + 36.50,7
110 Miehet Yleinen Perusmatka 811 Mikko Suomi Team Digia 2.34.47,5 + 37.58,5
111 Miehet Yleinen Perusmatka 798 Tomer Shahar Accenture 2.35.07,1 + 38.18,1
112 Miehet Yleinen Perusmatka 669 Sami-Petteri Eskonen EKAB Systemservice 2.35.09,2 + 38.20,2
113 Miehet Yleinen Perusmatka 768 Tomi Pakarinen porin tarmo 2.35.20,8 + 38.31,8
114 Miehet Yleinen Perusmatka 713 Antti Koivisto Head Ambassadors 2.35.28,2 + 38.39,2
115 Miehet Yleinen Perusmatka 724 Markus Lehtonen Pihlajarinteen roiskautus 2.36.00,3 + 39.11,3
116 Miehet Yleinen Perusmatka 682 Ilmari Helen Louheen Lupaus 2.36.17,8 + 39.28,8
117 Miehet Yleinen Perusmatka 677 Kuutti Heikkilä - 2.36.27,9 + 39.38,9
118 Miehet Yleinen Perusmatka 666 Ville Eskelinen Velo Salo 2.36.44,4 + 39.55,4
119 Miehet Yleinen Perusmatka 738 Jukka Luoma - 2.37.00,7 + 40.11,7
120 Miehet Yleinen Perusmatka 710 Aaro Kivelä Hämeen Huikka 2.37.04,0 + 40.15,0
121 Miehet Yleinen Perusmatka 814 Toni Taiminen Vantaa 2.37.21,5 + 40.32,5
122 Miehet Yleinen Perusmatka 812 Ville Sääski - 2.38.41,4 + 41.52,4
123 Miehet Yleinen Perusmatka 697 Esa-Petteri Järvisalo Triathlon Team Kotka 2.38.48,8 + 41.59,8
124 Miehet Yleinen Perusmatka 836 Antton Viljakainen Anttolan Urheilijat 2.39.06,3 + 42.17,3
125 Miehet Yleinen Perusmatka 835 Olli Viljakainen Anttolan Urheilijat 2.39.08,1 + 42.19,1
126 Miehet Yleinen Perusmatka 652 Tuomas Aitolehti Tuusula 2.39.43,3 + 42.54,3
127 Miehet Yleinen Perusmatka 684 Panu Hiekkataipale HelTri 2.40.27,2 + 43.38,2
128 Miehet Yleinen Perusmatka 670 Timo Fonselius Keslog 2.40.28,1 + 43.39,1
129 Miehet Yleinen Perusmatka 730 Keijo Leppänen SVTK 2.40.36,1 + 43.47,1
130 Miehet Yleinen Perusmatka 689 Antti Härkönen Eräsmies 2.40.41,1 + 43.52,1
131 Miehet Yleinen Perusmatka 650 Ville Ahonen Helsinki 2.40.47,0 + 43.58,0
132 Miehet Yleinen Perusmatka 827 Kjetil Tyvand Kragerø skog, by og landevei 2.41.19,4 + 44.30,4
133 Miehet Yleinen Perusmatka 1080 Seppo Puoliväli Helsinki 2.41.52,3 + 45.03,3
134 Miehet Yleinen Perusmatka 688 Samuli Hurtig - 2.42.00,4 + 45.11,4
135 Miehet Yleinen Perusmatka 676 Jussi Havela ABB Juoksukerho 2.42.00,7 + 45.11,7
136 Miehet Yleinen Perusmatka 756 Jarno Niemelä TT226 2.42.20,7 + 45.31,7
137 Miehet Yleinen Perusmatka 792 Markus Saarinen Sexual Healing 2.42.41,2 + 45.52,2
138 Miehet Yleinen Perusmatka 779 Markku Poikolainen - 2.43.50,9 + 47.01,9
139 Miehet Yleinen Perusmatka 651 Jussi Ahtikari Helsinki 2.44.12,1 + 47.23,1
140 Miehet Yleinen Perusmatka 760 Juha Kleemola Kangasala 2.44.48,2 + 47.59,2
141 Miehet Yleinen Perusmatka 742 Jan Malms - 2.45.18,6 + 48.29,6
142 Miehet Yleinen Perusmatka 834 Jone Viitanen Helb Oy 2.45.27,3 + 48.38,3
143 Miehet Yleinen Perusmatka 778 Janne Pitkänen - 2.46.00,0 + 49.11,0
144 Miehet Yleinen Perusmatka 754 Petteri Mäki Deep East 2.47.00,2 + 50.11,2
145 Miehet Yleinen Perusmatka 672 Peter Hakala Jokioinen 2.47.14,5 + 50.25,5
146 Miehet Yleinen Perusmatka 690 Slava Ilchenko Aure?lis 2.47.47,2 + 50.58,2
147 Miehet Yleinen Perusmatka 843 Tuomas Åhlman Helsinki 2.48.52,6 + 52.03,6
148 Miehet Yleinen Perusmatka 744 Sami Masalin Espoo 2.49.06,1 + 52.17,1
149 Miehet Yleinen Perusmatka 757 Juha Nieminen - 2.49.10,2 + 52.21,2
150 Miehet Yleinen Perusmatka 702 Tommi Karjula motocut 2.49.24,7 + 52.35,7
151 Miehet Yleinen Perusmatka 725 Sauli Lehtovaara - 2.49.38,4 + 52.49,4
152 Miehet Yleinen Perusmatka 659 Ferran Boán - 2.49.56,0 + 53.07,0
153 Miehet Yleinen Perusmatka 800 Ville Simola Smolaholic Oy 2.50.00,3 + 53.11,3
154 Miehet Yleinen Perusmatka 704 Sami Karranto - 2.50.32,6 + 53.43,6
155 Miehet Yleinen Perusmatka 762 Jani Ollikainen Sport Club Lynx 2.50.43,0 + 53.54,0
156 Miehet Yleinen Perusmatka 661 Bertrand Cosse Some 2.50.59,6 + 54.10,6
157 Miehet Yleinen Perusmatka 673 Mikko Halinen - 2.51.00,9 + 54.11,9
158 Miehet Yleinen Perusmatka 780 Jani Pylkäs - 2.51.01,6 + 54.12,6
159 Miehet Yleinen Perusmatka 799 Teo Sillanpää Veho 2.51.05,7 + 54.16,7
160 Miehet Yleinen Perusmatka 717 Kasperi Kuusenmäki Kuomionkosken helikopteri pojat 2.51.37,9 + 54.48,9
161 Miehet Yleinen Perusmatka 806 Juha Soralahti Ahma Insinöörit / Kehärata 2.51.40,9 + 54.51,9
162 Miehet Yleinen Perusmatka 741 Jari-Pekka Malinen - 2.51.57,8 + 55.08,8
163 Miehet Yleinen Perusmatka 783 Sampsa Raitamäki - 2.52.08,1 + 55.19,1
164 Miehet Yleinen Perusmatka 816 Jukka Talvitie Helsinki 2.52.10,5 + 55.21,5
165 Miehet Yleinen Perusmatka 703 Janne Karlsson Triathlon Vantaa 2.54.14,1 + 57.25,1
166 Miehet Yleinen Perusmatka 826 Karri Turunen - 2.54.23,4 + 57.34,4
167 Miehet Yleinen Perusmatka 695 Jussi Juntunen Smartum & Anvia 2.54.29,2 + 57.40,2
168 Miehet Yleinen Perusmatka 819 Markus Tervonen - 2.56.17,7 + 59.28,7
169 Miehet Yleinen Perusmatka 808 Jari Sundell Helsinki 2.57.06,7 + 1.00.17,7
170 Miehet Yleinen Perusmatka 832 Mikko Vanhala Oulu 2.57.52,4 + 1.01.03,4
171 Miehet Yleinen Perusmatka 752 Teppei Morimoto motocut 2.57.57,1 + 1.01.08,1
172 Miehet Yleinen Perusmatka 745 Matti Matikainen - 2.59.33,4 + 1.02.44,4
173 Miehet Yleinen Perusmatka 830 Ville Wahlbeck - 3.00.33,4 + 1.03.44,4
174 Miehet Yleinen Perusmatka 729 Jesse Leppälä Securitas Oy 3.00.48,6 + 1.03.59,6
175 Miehet Yleinen Perusmatka 720 Juha-Pekka Laine Smartum & Anvia 3.01.16,0 + 1.04.27,0
176 Miehet Yleinen Perusmatka 761 Jasse Nordlund Porvoon KK 3.03.59,0 + 1.07.10,0
177 Miehet Yleinen Perusmatka 837 Antti Viljakainen Securitas Oy 3.05.58,0 + 1.09.09,0
178 Miehet Yleinen Perusmatka 803 Joni Sirkiä PiTa 3.11.37,7 + 1.14.48,7
179 Miehet Yleinen Perusmatka 797 Matti Seppälä Alloragubbarna 3.12.01,1 + 1.15.12,1
180 Miehet Yleinen Perusmatka 657 Abderrahmane Benfodda Helsinki/ Algeria 3.13.33,3 + 1.16.44,3
181 Miehet Yleinen Perusmatka 828 Jaakko Tätilä - 3.15.44,3 + 1.18.55,3
182 Miehet Yleinen Perusmatka 726 Anssi Lehtovaara - 3.17.44,3 + 1.20.55,3
183 Miehet Yleinen Perusmatka 804 Mika Sirkiä PiTa 3.18.04,2 + 1.21.15,2
184 Miehet Yleinen Perusmatka 807 Ville Sorvali Paipis Skit Åkare 3.19.49,4 + 1.23.00,4
185 Miehet Yleinen Perusmatka 686 Patrik Holopainen SuVe 3.23.12,4 + 1.26.23,4
186 Miehet Yleinen Perusmatka 813 Jarsi Söderström - 3.39.10,9 + 1.42.21,9
999 Miehet Yleinen Perusmatka 833 Antti Weckström Porin Tarmo DNF,0
999 Miehet Yleinen Perusmatka 745 Matti Matikainen - DQ
999 Miehet Yleinen Perusmatka 706 Harri Karvinen Grilling with Kenneth DNF
999 Miehet Yleinen Perusmatka 787 Ari-Pekka Roiko - DNF,0
1 Naiset 17 Peesivapaa 337 Henrika Parviainen Triathlon Vantaa 1.13.06,3
2 Naiset 17 Peesivapaa 336 Taika Nummi Triathlon Vantaa 1.19.28,7 + 6.22,4
3 Naiset 17 Peesivapaa 334 Matleena Kolu Triathlonteam226 1.26.32,6 + 13.26,3
4 Naiset 17 Peesivapaa 335 Samina Nummi Triathlon Vantaa 1.32.05,8 + 18.59,5
1 Naiset 19 Peesivapaa 326 Antonia Gröndahl Turun urheiluliitto 1.13.45,6
2 Naiset 19 Peesivapaa 329 Erika Parviainen Triathlon Vantaa 1.14.41,9 + 56,3
3 Naiset 19 Peesivapaa 330 Maisa Tuliniemi Karjala Triathlon 1.18.02,5 + 4.16,9
4 Naiset 19 Peesivapaa 328 Noora Liukkonen Triathlon Team Kotka 1.26.37,3 + 12.51,7
5 Naiset 19 Peesivapaa 327 Katja Henttinen Heltri 1.31.01,7 + 17.16,1
1 Naiset 40-49 v. Kilpakuntosarja 512 Leena Kauko Heltri 1.24.24,1
2 Naiset 40-49 v. Kilpakuntosarja 495 Pia Bryggare Karjalan triathlon 1.25.09,7 + 45,6
3 Naiset 40-49 v. Kilpakuntosarja 519 Paula Litkey 1.29.12,3 + 4.48,2
4 Naiset 40-49 v. Kilpakuntosarja 492 Veera Alanko Cycling Academy 1.30.26,6 + 6.02,5
5 Naiset 40-49 v. Kilpakuntosarja 558 Petra Jansson Team Snowflakes 1.33.04,9 + 8.40,8
6 Naiset 40-49 v. Kilpakuntosarja 493 Katja Andreev 1.34.37,6 + 10.13,5
7 Naiset 40-49 v. Kilpakuntosarja 533 Heidi Rajamäki-Partanen Cetus 1.34.46,6 + 10.22,5
8 Naiset 40-49 v. Kilpakuntosarja 501 Riitta Heinonen Porin Tarmo 1.35.14,9 + 10.50,8
9 Naiset 40-49 v. Kilpakuntosarja 541 Tiina Saloranta Espoo 1.36.24,6 + 12.00,5
10 Naiset 40-49 v. Kilpakuntosarja 536 Terhi Rastas Helsinki Triathlon ry 1.38.40,5 + 14.16,4
11 Naiset 40-49 v. Kilpakuntosarja 544 Teija Sirko Kirkkonummi 1.39.46,7 + 15.22,6
12 Naiset 40-49 v. Kilpakuntosarja 496 Merja Enroos Vierivät sammalet 1.41.39,8 + 17.15,7
13 Naiset 40-49 v. Kilpakuntosarja 502 Kristiina Helen 1.43.54,3 + 19.30,2
14 Naiset 40-49 v. Kilpakuntosarja 539 Mari Räsänen joroisten sporttiklubi 1.44.14,3 + 19.50,2
15 Naiset 40-49 v. Kilpakuntosarja 506 Heli Hurskainen Mäntsälä 1.46.09,1 + 21.45,0
16 Naiset 40-49 v. Kilpakuntosarja 551 Kirsi Vepsäläinen - 2.07.12,4 + 42.48,3
999 Naiset 40-49 v. Kilpakuntosarja 531 Sari Puumala Head Amabassadors DQ
1 Naiset 40-49 v. Kokeile triathlonia sarja 636 Mervi Vänttinen HPV 0.51.55,3
2 Naiset 40-49 v. Kokeile triathlonia sarja 632 Pauliina Suoniemi Espoo Lipstick Runners 0.53.42,1 + 1.46,8
3 Naiset 40-49 v. Kokeile triathlonia sarja 631 Elina Silverang 0.54.01,4 + 2.06,1
4 Naiset 40-49 v. Kokeile triathlonia sarja 611 Johanna Lehto 1.00.11,7 + 8.16,4
5 Naiset 40-49 v. Kokeile triathlonia sarja 593 Sirpa Hietamäki 1.01.14,7 + 9.19,4
6 Naiset 40-49 v. Kokeile triathlonia sarja 628 Pia Marita Salonen 1.02.46,9 + 10.51,6
7 Naiset 40-49 v. Kokeile triathlonia sarja 592 Mari Hedenstam 1.08.51,5 + 16.56,2
8 Naiset 40-49 v. Kokeile triathlonia sarja 620 Minna Oulasmaa Kuntokiltsit 1.09.37,1 + 17.41,8
1 Naiset 40-49 v. Kuntosarja 200 Minna Honkavaara 1.26.15,9
2 Naiset 40-49 v. Kuntosarja 229 Minna Mannila PUV 1.27.28,1 + 1.12,2
3 Naiset 40-49 v. Kuntosarja 236 Paula Parviainen Espoo 1.27.57,7 + 1.41,8
4 Naiset 40-49 v. Kuntosarja 244 Nina Saarimaa 1.31.36,5 + 5.20,6
5 Naiset 40-49 v. Kuntosarja 259 Laura Vanninen 1.36.16,5 + 10.00,6
6 Naiset 40-49 v. Kuntosarja 228 Nina Mandelin Pyöräretki.fi 1.37.36,8 + 11.20,9
7 Naiset 40-49 v. Kuntosarja 195 Heljä Franssila Katiska Ensemble 1.39.31,0 + 13.15,1
8 Naiset 40-49 v. Kuntosarja 223 Marjut Leskinen 1.39.48,8 + 13.32,9
9 Naiset 40-49 v. Kuntosarja 207 Sirpa Kara Espoo 1.42.38,2 + 16.22,3
10 Naiset 40-49 v. Kuntosarja 241 Inger Ruotanen Högnabba UF 1.43.28,0 + 17.12,1
11 Naiset 40-49 v. Kuntosarja 194 Sanna Eskelinen 1.48.00,4 + 21.44,5
12 Naiset 40-49 v. Kuntosarja 257 Anne Urrila Skydive Finland 1.48.22,1 + 22.06,2
999 Naiset 40-49 v. Kuntosarja 260 Helinä Vepsä Helsinki DQ
1 Naiset 40-49 v. Perusmatka 899 Minna Nurvo SiWa 2.35.30,8
2 Naiset 40-49 v. Perusmatka 862 Miia Heliö Heltri 2.36.53,4 + 1.22,6
3 Naiset 40-49 v. Perusmatka 855 Juliette Day HelTri 2.38.58,2 + 3.27,4
4 Naiset 40-49 v. Perusmatka 933 Lissu Vanninen Triathlon Vantaa 2.39.44,4 + 4.13,6
5 Naiset 40-49 v. Perusmatka 939 Barbara Heinonen PIF 2.40.20,2 + 4.49,4
6 Naiset 40-49 v. Perusmatka 926 Karoliina Tamminen Fysioterapia Karoliina Tamminen 2.42.06,9 + 6.36,1
7 Naiset 40-49 v. Perusmatka 922 Niina Svartström Space Systems Finland 2.43.58,8 + 8.28,0
8 Naiset 40-49 v. Perusmatka 940 Satu Pippola TuUL 2.46.20,1
9 Naiset 40-49 v. Perusmatka 879 Johanna Kolehmainen Etelä-Vantaan ratsastajat 2.49.10,6 + 13.39,8
10 Naiset 40-49 v. Perusmatka 923 Veera Sylvius Space Systems Finland 2.49.31,4 + 14.00,6
11 Naiset 40-49 v. Perusmatka 886 Nina Laukkanen Triacats 2.52.43,0 + 17.12,2
12 Naiset 40-49 v. Perusmatka 878 Sari Kola-Nyström Appelsiini 2.53.02,4 + 17.31,6
13 Naiset 40-49 v. Perusmatka 912 Hannamari Rissanen SdF 3.01.30,0 + 25.59,2
14 Naiset 40-49 v. Perusmatka 856 Marie-Christine Frantz Triathlon Vantaa 3.03.07,1 + 27.36,3
15 Naiset 40-49 v. Perusmatka 885 Liisa Lampola HelTri 3.05.57,2 + 30.26,4
16 Naiset 40-49 v. Perusmatka 867 Hanna Hukki SdF 3.08.32,8 + 33.02,0
17 Naiset 40-49 v. Perusmatka 913 Arja Ruohonen - 3.12.11,9 + 36.41,1
18 Naiset 40-49 v. Perusmatka 896 Satu Munnukka SdF 3.13.19,1 + 37.48,3
19 Naiset 40-49 v. Perusmatka 868 Maarit Hult HelTri 3.14.30,3 + 38.59,5
20 Naiset 40-49 v. Perusmatka 932 Päivi Valo - 3.18.06,7 + 42.35,9
999 Naiset 40-49 v. Perusmatka 872 Liisa Jaatinen HelTri DNF
1 Naiset 50-59 v. Kilpakuntosarja 499 Riikka Harjula Team Active 1.27.28,8
2 Naiset 50-59 v. Kilpakuntosarja 542 Tarja Siivonen Tuul 1.37.47,6 + 10.18,8
3 Naiset 50-59 v. Kilpakuntosarja 526 Marja Parttimaa Lohja 1.50.40,7 + 23.11,9
1 Naiset 50-59 v. Kokeile triathlonia sarja 612 Maija Lignell 1.10.25,0
2 Naiset 50-59 v. Kokeile triathlonia sarja 588 Raisa Cacciatore Kuntokiltsit 1.10.44,2 + 19,2
3 Naiset 50-59 v. Kokeile triathlonia sarja 640 Reija Syrjälä Tammela 1.14.30,3 + 4.05,3
1 Naiset 50-59 v. Kuntosarja 250 Kaarina Soikkanen Helsinki 1.31.18,0
2 Naiset 50-59 v. Kuntosarja 246 Sari Sarhia Sompasällit 1.39.09,5 + 7.51,5
3 Naiset 50-59 v. Kuntosarja 264 Mari Berglund 1.39.42,3 + 8.24,3
4 Naiset 50-59 v. Kuntosarja 202 Tuija Huhtamaki 1.54.45,7 + 23.27,7
5 Naiset 50-59 v. Kuntosarja 225 Kati Liljeberg Kirkkonummi 1.58.11,6 + 26.53,6
6 Naiset 50-59 v. Kuntosarja 211 Satu Konu Appelsiini 2.03.38,0 + 32.20,0
7 Naiset 50-59 v. Kuntosarja 266 Päivi Leppänen 2.11.49,4 + 40.31,4
8 Naiset 50-59 v. Kuntosarja 221 Tiina Laitinen 2.16.37,7 + 45.19,7
999 Naiset 50-59 v. Kuntosarja 213 Mirja Korpas Kotka DQ
1 Naiset 50-59 v. Perusmatka 888 Jaana Leminen-Lahdenperä Arctic Triathlon 2.38.21,1
2 Naiset 50-59 v. Perusmatka 916 Mervi Savo SohvaBoikotti 2.48.38,1 + 10.17,0
3 Naiset 50-59 v. Perusmatka 936 Taina Vuorela Oulu 3.02.14,7 + 23.53,6
4 Naiset 50-59 v. Perusmatka 921 Armi Sutinen - 3.04.48,9 + 26.27,8
1 Naiset 60-69 v. Kokeile triathlonia sarja 630 Eeva Savolainen Kotka 0.59.27,9
1 Naiset 70-79 v. Kilpakuntosarja 497 Marita Glad Triathlon Team Kirkkonummi 2.02.09,8
1 Naiset Joukkueviesti Pitkä 1115 Pakila Poursuivants Sarianna Nurminen, Lea Aaltonen, Tuovi Lyytikkä 2.30.21,9
2 Naiset Joukkueviesti Pitkä 1114 Stensöta Ninja Ehrnrooth, Tuuli Lehti, Ninja Ehrnrooth 2.41.25,5 + 11.03,6
3 Naiset Joukkueviesti Pitkä 1113 Tapiolan kissakalat Meri Lundahl, Iiris Kolu, Elina Heikinheimo 2.56.34,5 + 26.12,6
1 Naiset Yleinen Kilpakuntosarja 545 Katariina Soikkanen 1.19.03,1
2 Naiset Yleinen Kilpakuntosarja 498 Maiju Grönvall Triathlon Team Kotka 1.23.29,2 + 4.26,1
3 Naiset Yleinen Kilpakuntosarja 517 Anna-Maria Kähkönen Tritrainers.fi 1.24.53,6 + 5.50,5
4 Naiset Yleinen Kilpakuntosarja 521 Anna Mattila Helsinki Triathlon 1.26.05,8 + 7.02,7
5 Naiset Yleinen Kilpakuntosarja 540 Niina Sallinen 1.26.35,0 + 7.31,9
6 Naiset Yleinen Kilpakuntosarja 525 Elina Oksa Velo Salo 1.27.00,6 + 7.57,5
7 Naiset Yleinen Kilpakuntosarja 555 Kaisa Väisänen Triathlonteam 226 1.27.19,0 + 8.15,9
8 Naiset Yleinen Kilpakuntosarja 516 Maiju kuurto Octopus Lohja 1.27.51,4 + 8.48,3
9 Naiset Yleinen Kilpakuntosarja 538 Hanna Rosti Keravan uimarit 1.28.53,4 + 9.50,3
10 Naiset Yleinen Kilpakuntosarja 549 Tiina Tulimaa Triathlon Vantaa 1.28.56,0 + 9.52,9
11 Naiset Yleinen Kilpakuntosarja 524 Outi Niemelä Team Donna Agile 1.29.35,5 + 10.32,4
12 Naiset Yleinen Kilpakuntosarja 527 Tiina Pelkonen Vantaa 1.30.18,0 + 11.14,9
13 Naiset Yleinen Kilpakuntosarja 490 Maija Ahokas 1.30.47,5 + 11.44,4
14 Naiset Yleinen Kilpakuntosarja 534 Riikka Rantakari Helsinki 1.31.36,7 + 12.33,6
15 Naiset Yleinen Kilpakuntosarja 523 Leena Mäkinen 1.32.24,5 + 13.21,4
16 Naiset Yleinen Kilpakuntosarja 522 Elina Myllymäki 1.32.54,7 + 13.51,6
17 Naiset Yleinen Kilpakuntosarja 507 Sanna Hyvärinen HelTri 1.33.12,9 + 14.09,8
18 Naiset Yleinen Kilpakuntosarja 491 Martina Aitolehti #elämäntaidotkouluun 1.33.15,8 + 14.12,7
19 Naiset Yleinen Kilpakuntosarja 515 Riikka Kovanen Octopus Lohja 1.33.31,6 + 14.28,5
20 Naiset Yleinen Kilpakuntosarja 509 Pia Jormanainen 1.33.42,1 + 14.39,0
21 Naiset Yleinen Kilpakuntosarja 547 Piia Sulonen Jokioinen 1.34.04,3 + 15.01,2
22 Naiset Yleinen Kilpakuntosarja 505 Heli Honkanen HelTri 1.34.13,9 + 15.10,8
23 Naiset Yleinen Kilpakuntosarja 548 Virve Tulamo Helsinki 1.34.54,3 + 15.51,2
24 Naiset Yleinen Kilpakuntosarja 557 Elina Ylitalo EPTS Helsinki 1.35.19,9 + 16.16,8
25 Naiset Yleinen Kilpakuntosarja 511 Kati Karinharju FitKat 1.35.34,5 + 16.31,4
26 Naiset Yleinen Kilpakuntosarja 520 Heli Matero Heltri 1.35.47,4 + 16.44,3
27 Naiset Yleinen Kilpakuntosarja 529 Elina Pohjavirta 1.36.03,4 + 17.00,3
28 Naiset Yleinen Kilpakuntosarja 518 Anne Lahtinen PineBear Fitness 1.36.21,4 + 17.18,3
29 Naiset Yleinen Kilpakuntosarja 535 Sofia Rantala Metropolia AMK 1.38.00,8 + 18.57,7
29 Naiset Yleinen Kilpakuntosarja 546 Laura Sokka HyPy 1.38.00,8 + 18.57,7
31 Naiset Yleinen Kilpakuntosarja 553 Minttu Villanen HelTri 1.38.15,5 + 19.12,4
32 Naiset Yleinen Kilpakuntosarja 500 Johanna Heikurinen Team Rahola 1.38.46,1 + 19.43,0
33 Naiset Yleinen Kilpakuntosarja 514 Anne Kolari TT AquaTerra 1.39.36,3 + 20.33,2
34 Naiset Yleinen Kilpakuntosarja 543 Susanna Sirén-Lääperi Triathlon Vantaa 1.39.53,5 + 20.50,4
35 Naiset Yleinen Kilpakuntosarja 537 Laura Ristolainen Hinthaara 1.40.00,9 + 20.57,8
36 Naiset Yleinen Kilpakuntosarja 503 Jaana Hellman Helsinki 1.41.56,2 + 22.53,1
37 Naiset Yleinen Kilpakuntosarja 556 Mervi Ylianttila Heltri 1.42.32,4 + 23.29,3
38 Naiset Yleinen Kilpakuntosarja 513 Lydmila Klymenko Helsinki 1.47.56,5 + 28.53,4
39 Naiset Yleinen Kilpakuntosarja 532 Linda Rajamäki Helsinki 1.48.22,9 + 29.19,8
40 Naiset Yleinen Kilpakuntosarja 554 Virpi Koskela 2.08.01,4 + 48.58,3
999 Naiset Yleinen Kilpakuntosarja 504 Kaarina Honkalammi Vantaa DNF
1 Naiset Yleinen Kokeile triathlonia sarja 600 Henna Junnila Kälviän Tarmo 0.49.27,2
2 Naiset Yleinen Kokeile triathlonia sarja 623 Elena Pursiainen Korven urheilijat 0.52.21,6 + 2.54,4
3 Naiset Yleinen Kokeile triathlonia sarja 618 Anna Nylund 0.52.40,0 + 3.12,8
4 Naiset Yleinen Kokeile triathlonia sarja 594 Mia Hiltunen Vaasa 0.53.47,3 + 4.20,1
5 Naiset Yleinen Kokeile triathlonia sarja 604 Anne Karttunen 0.54.10,6 + 4.43,4
6 Naiset Yleinen Kokeile triathlonia sarja 622 Ella Perttula 0.54.34,5 + 5.07,3
7 Naiset Yleinen Kokeile triathlonia sarja 637 Venla Ylikopsa 0.54.43,6 + 5.16,4
8 Naiset Yleinen Kokeile triathlonia sarja 616 Sanna Mäki VHS 0.55.40,5 + 6.13,3
9 Naiset Yleinen Kokeile triathlonia sarja 624 Maiju Pyörre Kotka 0.55.45,8 + 6.18,6
10 Naiset Yleinen Kokeile triathlonia sarja 596 Tanja Huupponen 0.56.46,1 + 7.18,9
11 Naiset Yleinen Kokeile triathlonia sarja 627 Katri Salo Salarasti 0.57.28,8 + 8.01,6
12 Naiset Yleinen Kokeile triathlonia sarja 587 Anu Adler 0.57.37,8 + 8.10,6
13 Naiset Yleinen Kokeile triathlonia sarja 610 Aino Lanamo 0.58.24,1 + 8.56,9
14 Naiset Yleinen Kokeile triathlonia sarja 615 Kirsi Mäkelä 0.58.33,8 + 9.06,6
15 Naiset Yleinen Kokeile triathlonia sarja 597 Heli Hyrkäs MPG 0.59.12,9 + 9.45,7
16 Naiset Yleinen Kokeile triathlonia sarja 619 Hanna Ojanpää 0.59.42,5 + 10.15,3
17 Naiset Yleinen Kokeile triathlonia sarja 638 Tanja Einiö Team SOMA Finland 1.00.58,7 + 11.31,5
18 Naiset Yleinen Kokeile triathlonia sarja 605 Heidi Kero 1.01.23,5 + 11.56,3
19 Naiset Yleinen Kokeile triathlonia sarja 601 Pilvi Kalliomaa 1.02.00,7 + 12.33,5
20 Naiset Yleinen Kokeile triathlonia sarja 633 Katri Sääksjärvi 1.02.21,4 + 12.54,2
21 Naiset Yleinen Kokeile triathlonia sarja 598 Terhi Ikonen 1.03.05,9 + 13.38,7
22 Naiset Yleinen Kokeile triathlonia sarja 609 Satu Lahtinen Miss Kyntäjät 1.03.10,3 + 13.43,1
23 Naiset Yleinen Kokeile triathlonia sarja 602 Mari Kalliomaa 1.04.06,1 + 14.38,9
24 Naiset Yleinen Kokeile triathlonia sarja 639 Mirja Heinonen Team SOMA Finland 1.04.31,6 + 15.04,4
25 Naiset Yleinen Kokeile triathlonia sarja 591 Kaisa Franssila 1.04.37,8 + 15.10,6
26 Naiset Yleinen Kokeile triathlonia sarja 617 Mari Niemelä 1.05.11,9 + 15.44,7
27 Naiset Yleinen Kokeile triathlonia sarja 626 Saara Räsänen 1.05.41,1 + 16.13,9
28 Naiset Yleinen Kokeile triathlonia sarja 603 Kata Karhunen 1.05.41,6 + 16.14,4
29 Naiset Yleinen Kokeile triathlonia sarja 590 Laura Franssila 1.07.01,6 + 17.34,4
30 Naiset Yleinen Kokeile triathlonia sarja 599 Marika Jokinen Team Digia 1.07.14,6 + 17.47,4
31 Naiset Yleinen Kokeile triathlonia sarja 613 Miia Lindström 1.07.26,0 + 17.58,8
32 Naiset Yleinen Kokeile triathlonia sarja 625 Essi Rasehorn 1.07.59,9 + 18.32,7
33 Naiset Yleinen Kokeile triathlonia sarja 621 Anu Pekki 1.08.13,0 + 18.45,8
34 Naiset Yleinen Kokeile triathlonia sarja 634 Heidi Tiala 1.10.30,6 + 21.03,4
35 Naiset Yleinen Kokeile triathlonia sarja 642 Anu-Leena Hongell 1.11.26,1 + 21.58,9
36 Naiset Yleinen Kokeile triathlonia sarja 641 Elina Aitta-aho 1.11.26,3 + 21.59,1
37 Naiset Yleinen Kokeile triathlonia sarja 629 Sanni Sarelma 1.12.53,7 + 23.26,5
38 Naiset Yleinen Kokeile triathlonia sarja 608 Krista Kurttila 1.13.49,0 + 24.21,8
39 Naiset Yleinen Kokeile triathlonia sarja 595 Anna Hornborg 1.14.04,3 + 24.37,1
40 Naiset Yleinen Kokeile triathlonia sarja 635 Anna Tiensuu 1.19.09,1 + 29.41,9
41 Naiset Yleinen Kokeile triathlonia sarja 614 Sonja Meriläinen 1.27.22,8 + 37.55,6
1 Naiset Yleinen Kuntosarja 265 Essi Tamminen SPU 1.16.24,9
2 Naiset Yleinen Kuntosarja 261 Tuula Vesalainen 1.22.52,6 + 6.27,7
3 Naiset Yleinen Kuntosarja 248 Julia Silvennoinen Tampere 1.22.53,8 + 6.28,9
4 Naiset Yleinen Kuntosarja 219 Tiina Käpylä Järvenpää 1.25.27,1 + 9.02,2
5 Naiset Yleinen Kuntosarja 232 Katja Merimaa HelTri 1.26.56,2 + 10.31,3
6 Naiset Yleinen Kuntosarja 249 Nina Sjöblom Tuusula 1.28.23,1 + 11.58,2
7 Naiset Yleinen Kuntosarja 230 Elina Markkanen PK-50 1.28.40,8 + 12.15,9
8 Naiset Yleinen Kuntosarja 258 Mirjam Uusitalo 1.29.18,9 + 12.54,0
9 Naiset Yleinen Kuntosarja 235 Riikka Ojala Triathlon Vantaa 1.30.05,7 + 13.40,8
10 Naiset Yleinen Kuntosarja 197 Emilia Hirvi 1.31.25,4 + 15.00,5
11 Naiset Yleinen Kuntosarja 262 Sarah Wester Åland 1.33.37,2 + 17.12,3
12 Naiset Yleinen Kuntosarja 191 Aino Kallio 1.34.20,7 + 17.55,8
13 Naiset Yleinen Kuntosarja 196 Elina Färm 1.34.49,7 + 18.24,8
14 Naiset Yleinen Kuntosarja 224 Hanna Lilja 1.35.35,3 + 19.10,4
15 Naiset Yleinen Kuntosarja 263 Veera Vallinkoski Helsinki 1.35.48,5 + 19.23,6
16 Naiset Yleinen Kuntosarja 251 Elina Soikkeli Securitas Oy 1.36.02,2 + 19.37,3
17 Naiset Yleinen Kuntosarja 199 Anna Honkanen 1.36.05,6 + 19.40,7
18 Naiset Yleinen Kuntosarja 233 Iida-Maija Multanen 1.36.55,9 + 20.31,0
19 Naiset Yleinen Kuntosarja 193 Pauliina Dal Vantaa 1.37.27,0 + 21.02,1
20 Naiset Yleinen Kuntosarja 205 Emma Juslin Vanda 1.37.35,2 + 21.10,3
21 Naiset Yleinen Kuntosarja 238 Arja Peltonen 1.37.45,4 + 21.20,5
22 Naiset Yleinen Kuntosarja 234 Kaisa Mäkilä Tammelan Ryske 1.40.32,1 + 24.07,2
23 Naiset Yleinen Kuntosarja 231 Minna Maunus-Tiihonen Kaukaan Lyly 1.40.58,1 + 24.33,2
24 Naiset Yleinen Kuntosarja 201 Heidi Huhtamaki 1.42.37,5 + 26.12,6
25 Naiset Yleinen Kuntosarja 190 Mimmu Ahontaus 1.42.55,4 + 26.30,5
26 Naiset Yleinen Kuntosarja 217 Hanna Kuokkanen 1.43.11,1 + 26.46,2
27 Naiset Yleinen Kuntosarja 255 Reetta Tuomala Järvenpää 1.44.29,4 + 28.04,5
28 Naiset Yleinen Kuntosarja 245 Sanna Saksala Helsinki 1.44.35,3 + 28.10,4
29 Naiset Yleinen Kuntosarja 252 Minttu Tanninen 1.44.52,4 + 28.27,5
30 Naiset Yleinen Kuntosarja 209 Mandi Kilpinen 1.44.58,4 + 28.33,5
31 Naiset Yleinen Kuntosarja 204 Suvi Ihanamäki 1.45.27,0 + 29.02,1
32 Naiset Yleinen Kuntosarja 253 Laura Torikka 1.45.33,0 + 29.08,1
33 Naiset Yleinen Kuntosarja 254 Senja Torikka 1.45.50,0 + 29.25,1
34 Naiset Yleinen Kuntosarja 192 Tiina-Maria Andersson 1.46.51,8 + 30.26,9
35 Naiset Yleinen Kuntosarja 203 Viivi Hynninen 1.47.39,7 + 31.14,8
36 Naiset Yleinen Kuntosarja 216 Anna-maria Kunttu Crescent 1.48.51,9 + 32.27,0
37 Naiset Yleinen Kuntosarja 243 Elina Rämä Helsinki 1.49.25,7 + 33.00,8
38 Naiset Yleinen Kuntosarja 206 Sanna Kaltokari 1.50.26,0 + 34.01,1
39 Naiset Yleinen Kuntosarja 240 Sanna Rantonen 1.50.32,6 + 34.07,7
40 Naiset Yleinen Kuntosarja 237 Erika Parvikoski 1.50.38,2 + 34.13,3
41 Naiset Yleinen Kuntosarja 212 Milla Korkalainen 1.51.24,6 + 34.59,7
42 Naiset Yleinen Kuntosarja 239 Anna Rantala SOM 1.52.19,6 + 35.54,7
43 Naiset Yleinen Kuntosarja 222 Lotta Lanamäki 1.55.01,5 + 38.36,6
44 Naiset Yleinen Kuntosarja 220 Jemina Laitinen 1.59.30,9 + 43.06,0
45 Naiset Yleinen Kuntosarja 198 Heli Holmberg 1.59.52,8 + 43.27,9
46 Naiset Yleinen Kuntosarja 215 Emmi Kosomaa 2.04.29,3 + 48.04,4
47 Naiset Yleinen Kuntosarja 208 Heidi Kaukinen 2.04.44,9 + 48.20,0
48 Naiset Yleinen Kuntosarja 242 Jessica Räisänen Head Ambassadors/Varuste.net 2.08.23,9 + 51.59,0
1 Naiset Yleinen Peesivapaa 321 Maria Söderström Helsinki Triathlon 1.12.33,4
2 Naiset Yleinen Peesivapaa 312 Anni Antikainen Tampereen Juoksijat 1.13.13,0 + 39,6
3 Naiset Yleinen Peesivapaa 314 Maria Kasurinen Turun Urheiluliitto 1.13.37,3 + 1.03,9
4 Naiset Yleinen Peesivapaa 316 Pauliina Oksanen Triathlonteam 226 1.14.24,1 + 1.50,7
5 Naiset Yleinen Peesivapaa 320 Katja Väisänen X-Tri Lahti 1.14.35,3 + 2.01,9
6 Naiset Yleinen Peesivapaa 315 Suvi Lavonen Oulu triathlon & cycling 1.16.10,8 + 3.37,4
7 Naiset Yleinen Peesivapaa 318 Janina Saarnio Turun Urheiluliitto 1.16.39,3 + 4.05,9
8 Naiset Yleinen Peesivapaa 313 Kanerva Jääskeläinen 1.54.39,8 + 42.06,4
1 Naiset Yleinen Perusmatka 889 Mira Leskinen Head Ambassadors 2.16.22,4
2 Naiset Yleinen Perusmatka 877 Venla Koivula Koiviston Isku 2.18.40,2 + 2.17,8
3 Naiset Yleinen Perusmatka 858 Carolina Granfors HelTri 2.24.42,9 + 8.20,5
4 Naiset Yleinen Perusmatka 893 Aino Luoma Wasa Triathlon 2.27.55,6 + 11.33,2
5 Naiset Yleinen Perusmatka 917 Taru Schroderus X-tri Lahti 2.30.17,2 + 13.54,8
6 Naiset Yleinen Perusmatka 904 Tiina Pohjalainen - 2.31.36,6 + 15.14,2
7 Naiset Yleinen Perusmatka 857 Jenna Gestranius ÅTRI 2.31.37,4 + 15.15,0
8 Naiset Yleinen Perusmatka 911 Sina Rasela BS-PU Triathlon 2.35.46,7 + 19.24,3
9 Naiset Yleinen Perusmatka 861 Nina Heiskanen Joroisten Sporttiklubi 2.35.51,8 + 19.29,4
10 Naiset Yleinen Perusmatka 925 Pia Taiminen Triathlon Vantaa 2.36.46,4 + 20.24,0
11 Naiset Yleinen Perusmatka 881 Reeta Kukkola HelTri 2.38.19,8 + 21.57,4
12 Naiset Yleinen Perusmatka 941 Terhi Nyberg Espoo 2.40.04,7 + 23.42,3
13 Naiset Yleinen Perusmatka 875 Hanna Jokinen - 2.40.48,2 + 24.25,8
14 Naiset Yleinen Perusmatka 915 Hannele Sarkkinen Vaasa 2.41.34,8 + 25.12,4
15 Naiset Yleinen Perusmatka 935 Emma Wiik - 2.41.48,0 + 25.25,6
16 Naiset Yleinen Perusmatka 901 Minna Palosaari Helsinki Triathlon 2.43.38,3 + 27.15,9
17 Naiset Yleinen Perusmatka 876 Eija Kestilä Stamina TC 2.43.49,8 + 27.27,4
18 Naiset Yleinen Perusmatka 927 Riika Tavast SSU-Triathlon 2.43.51,5 + 27.29,1
19 Naiset Yleinen Perusmatka 891 Liselott Lindström - 2.45.44,5 + 29.22,1
20 Naiset Yleinen Perusmatka 860 Daniela Havermann Post SV Nürnberg 2.46.07,8 + 29.45,4
21 Naiset Yleinen Perusmatka 929 Sanna Charlotta Toivonen Foxy bubbles 2.47.23,5 + 31.01,1
22 Naiset Yleinen Perusmatka 897 Sanna Myllylä Vantaa Triathlon 2.47.58,2 + 31.35,8
23 Naiset Yleinen Perusmatka 934 Emilia Varis - 2.51.42,9 + 35.20,5
24 Naiset Yleinen Perusmatka 894 Piia Manninen Stamina TC 2.52.29,5 + 36.07,1
25 Naiset Yleinen Perusmatka 919 Anne Silván Smartum & Anvia 2.53.36,2 + 37.13,8
26 Naiset Yleinen Perusmatka 937 Suvi Vänskä Nordea Urheilu 2.54.46,8 + 38.24,4
27 Naiset Yleinen Perusmatka 898 Anne-Mari Mäkinen - 2.56.17,0 + 39.54,6
28 Naiset Yleinen Perusmatka 865 Katja Hilska-Keinänen - 2.56.21,1 + 39.58,7
29 Naiset Yleinen Perusmatka 902 Soila Pellotsalo Stamina TC 2.56.53,7 + 40.31,3
30 Naiset Yleinen Perusmatka 914 Tuuli Salovuori - 2.58.17,7 + 41.55,3
31 Naiset Yleinen Perusmatka 859 Riikka Gröhn kuntoillaan iloksi 2.59.37,2 + 43.14,8
32 Naiset Yleinen Perusmatka 866 Kira Horsma - 3.00.00,7 + 43.38,3
33 Naiset Yleinen Perusmatka 874 Netta Jayasekara EY 3.00.17,2 + 43.54,8
34 Naiset Yleinen Perusmatka 905 Marjo Pulkkinen - 3.01.20,1 + 44.57,7
35 Naiset Yleinen Perusmatka 907 Laura Pälve KaFa 3.02.47,7 + 46.25,3
36 Naiset Yleinen Perusmatka 938 Sanna Värttiö-Hasenson EY 3.04.00,1 + 47.37,7
37 Naiset Yleinen Perusmatka 942 Maria Kouzima 3.04.13,3 + 47.50,9
38 Naiset Yleinen Perusmatka 864 Heidi Henttu - 3.04.17,2 + 47.54,8
39 Naiset Yleinen Perusmatka 895 Minna-Kaisa Moilanen - 3.05.42,1 + 49.19,7
40 Naiset Yleinen Perusmatka 910 Milla Rajala Foxy bubbles 3.05.44,8 + 49.22,4
41 Naiset Yleinen Perusmatka 903 Riikka Pietilä Vantaa 3.06.51,6 + 50.29,2
42 Naiset Yleinen Perusmatka 924 Hanna Taimén - 3.07.03,4 + 50.41,0
43 Naiset Yleinen Perusmatka 880 Rosa Kotanen X tri Lahti 3.07.15,0 + 50.52,6
44 Naiset Yleinen Perusmatka 909 Mimosa Rajala Foxy bubbles 3.08.00,5 + 51.38,1
45 Naiset Yleinen Perusmatka 918 Elina Sillanpää TriStadi 3.08.13,1 + 51.50,7
46 Naiset Yleinen Perusmatka 928 Elina Tervo - 3.12.52,6 + 56.30,2
47 Naiset Yleinen Perusmatka 869 Elina Hurtig - 3.13.10,0 + 56.47,6
48 Naiset Yleinen Perusmatka 890 Marjaana Lindborg Head Ambassadors/Varuste.net 3.18.54,2 + 1.02.31,8
49 Naiset Yleinen Perusmatka 871 Heidi Hyvärinen Kirkkonummi 3.19.38,1 + 1.03.15,7
50 Naiset Yleinen Perusmatka 892 Johanna Liuhanen - 3.33.18,9 + 1.16.56,5
51 Naiset Yleinen Perusmatka 931 Lea Tuuri - 3.39.52,4 + 1.23.30,0
1 Pojat 10 23 Hiski Kaila Nastola Triathlon 0.18.20,7
2 Pojat 10 92 Robin Fransman Salpar Skola 0.18.29,5 + 8,8
3 Pojat 10 15 Anton Ingves Kristiinan Urheilijat 0.19.18,2 + 57,5
4 Pojat 10 14 Lucas Lönnblad 0.20.22,5 + 2.01,8
5 Pojat 10 20 Matti Nätti Simmis Wanda 0.21.28,2 + 3.07,5
6 Pojat 10 16 Rony Kulju Simmis Wanda 0.21.47,4 + 3.26,7
7 Pojat 10 21 Arttu Hankaa Espoo 0.21.53,5 + 3.32,8
8 Pojat 10 25 Onni Sirkiä HyPy 0.22.00,2 + 3.39,5
9 Pojat 10 24 Teemu Tekoniemi Haarajoki 0.22.42,9 + 4.22,2
10 Pojat 10 91 Eliel Erikson HelTri 0.23.20,7 + 5.00,0
11 Pojat 10 17 Niilo Elomaa Espoo 0.24.03,3 + 5.42,6
12 Pojat 10 18 Eeli Elomaa Espoo 0.25.43,3 + 7.22,6
1 Pojat 12 42 Veikka Saren Someron Esa 0.14.16,2
2 Pojat 12 44 Iiro Uusitalo Forssan Salama 0.15.43,5 + 1.27,3
3 Pojat 12 47 Joakim Lajunen Sibbo Vargarna 0.16.01,7 + 1.45,5
4 Pojat 12 52 Sami Uusikumpu Simmis Wanda 0.16.37,2 + 2.21,0
5 Pojat 12 43 Benjamin Fransman uf- kamraterna 0.17.18,0 + 3.01,8
6 Pojat 12 56 Johan Fredriksson Salpar Skola 0.17.28,3 + 3.12,1
7 Pojat 12 41 Erik Nousiainen Sibbo Vargarna 0.17.37,4 + 3.21,2
8 Pojat 12 45 Eero Kakko Someron Esa 0.17.38,1 + 3.21,9
9 Pojat 12 51 Leo Tenno Simmis Wanta 0.18.24,1 + 4.07,9
10 Pojat 12 49 Konsta Pekkala Vantaan Hiihtoseura 0.19.25,5 + 5.09,3
11 Pojat 12 46 Ville-Valtteri Salonen Aqua Plus 0.19.36,3 + 5.20,1
12 Pojat 12 55 Tuukka Vilmi 0.20.48,8 + 6.32,6
13 Pojat 12 40 Max Walther HTU Stadi 0.21.01,4 + 6.45,2
14 Pojat 12 50 Jens Haanaho hyss 0.21.23,1 + 7.06,9
15 Pojat 12 48 Henri Erlund HTU 0.21.41,3 + 7.25,1
16 Pojat 12 54 Kasperi Cederqvist Hyvinkää 0.22.04,8 + 7.48,6
17 Pojat 12 57 Vili Myllymäki Salpar Skola 0.23.11,0 + 8.54,8
1 Pojat 12 Joukkueviesti 1138 Salpar Skola Johan Fredriksson, Benjamin Fransman, Joakim Lajunen 0.34.01,9
1 Pojat 14 74 Cedrik Sandell Swim Club Raseborg 0.27.55,0
2 Pojat 14 67 Eelis Uitto Helsinki 0.28.42,8 + 47,8
3 Pojat 14 75 Micke Jyrkinen Viialan Viri 0.28.45,6 + 50,6
4 Pojat 14 76 Nuutti Nikkola Espoo 0.28.56,1 + 1.01,1
5 Pojat 14 71 Eetu Partanen Cetus 0.28.56,9 + 1.01,9
6 Pojat 14 73 Juho Laukkanen SiWa 0.29.44,5 + 1.49,5
7 Pojat 14 68 Emil Henriksén NYU 0.35.54,8 + 7.59,8
8 Pojat 14 72 Osmo Lindqvist JUK 0.36.42,4 + 8.47,4
9 Pojat 14 70 Kasper Laitinen vantaa 0.52.46,6 + 24.51,6
1 Pojat 16 84 Rasmus Laitinen Vantaa 1.08.40,8
1 Tytöt 10 3 Erika Ingves Kristiinan Urheilijat 0.19.19,6
2 Tytöt 10 9 Helmi Lehtonen Järvenpään Uintiklubi 0.19.44,4 + 24,8
3 Tytöt 10 5 Cilia Sandell ÖSK 0.20.23,5 + 1.03,9
4 Tytöt 10 1 Linnea Lahtinen 0.20.26,0 + 1.06,4
5 Tytöt 10 11 Viivi Myllymäki Salpar Skola 0.20.51,3 + 1.31,7
6 Tytöt 10 6 Siiri Pekkala SiWa 0.21.04,4 + 1.44,8
7 Tytöt 10 2 Julia Vänttinen Triathlon Vantaa 0.21.17,1 + 1.57,5
8 Tytöt 10 10 Sofia Luts BS-PU 0.21.22,3 + 2.02,7
9 Tytöt 10 7 Kerttu Nupponen Triathlon Vantaa 0.22.06,0 + 2.46,4
10 Tytöt 10 4 Michelle Niemistö 0.26.40,2 + 7.20,6
11 Tytöt 10 8 Maija Nätti Simmis Wanda 0.27.43,7 + 8.24,1
1 Tytöt 12 34 Sandra Luts BS-PU 0.17.07,7
2 Tytöt 12 28 Hanna Catalano Cetus 0.18.36,6 + 1.28,9
3 Tytöt 12 27 Ruut Tauriainen Team Tauriainen 0.19.13,6 + 2.05,9
4 Tytöt 12 29 Pinja Salmi Keravan urheilijat 0.19.21,6 + 2.13,9
5 Tytöt 12 30 Siiri Mäkilä Tammelan Ryske 0.19.38,1 + 2.30,4
6 Tytöt 12 32 Ines Ojanpää Espoo 0.20.37,4 + 3.29,7
7 Tytöt 12 33 Victoria Lindberg IF Sibbo vargarna 0.20.49,1 + 3.41,4
8 Tytöt 12 35 Emmi Tekoniemi Haarajoki 0.21.23,8 + 4.16,1
9 Tytöt 12 37 Kristiina Hindsberg Salpar Skola 0.21.33,3 + 4.25,6
10 Tytöt 12 39 Oona Kovanen Triathlon Vantaa 0.21.34,9 + 4.27,2
11 Tytöt 12 36 Vilma Männistö Järvenpää 0.22.19,1 + 5.11,4
12 Tytöt 12 94 Sara Tiihonen Triathlon Vantaa 0.22.43,4 + 5.35,7
13 Tytöt 12 31 Ada Ojanpää Espoo 0.23.00,7 + 5.53,0
14 Tytöt 12 38 Heidi Fredriksson Salpar Skola 0.25.05,8 + 7.58,1
1 Tytöt 14 60 Rosa Tauriainen Team Tauriainen 0.29.52,2
2 Tytöt 14 61 Julia Kekkonen Kuhat 0.31.23,6 + 1.31,4
3 Tytöt 14 58 Aada Nikki Porin Tarmo 0.31.53,8 + 2.01,6
4 Tytöt 14 59 Sonja Kvist Kerava shakers 0.33.37,0 + 3.44,8
5 Tytöt 14 63 Isla Tenno Simmis Wanda 0.34.39,2 + 4.47,0
6 Tytöt 14 64 Katarina Hindsberg Salpar Skola 0.39.58,8 + 10.06,6
1 Tytöt 14 Joukkueviesti 1141 Salpar Skola Heidi Hindsberg, Kristiina Hindsber, Katariina Hindsberg 0.39.07,0
1 Tytöt 16 81 Emma Metzner Swim Club Raseborg 0.27.58,6
2 Tytöt 16 80 Julia Tauriainen Team Tauriainen 0.30.53,6 + 2.55,0