FINNTRIATHLON 20.7.2013 Puolimatka

2013

Sarjat

posCat cat # Name Club Time behind
1 Puolimatka joukkueviesti 1123 Janne Rouvinen, Jarmo Rissanen, Kimmo Randelin Scorpion Bikes 3:49:26 +
2 Puolimatka joukkueviesti 1147 Jonna Teräväinen, Jarkko Koponen, Markku Savolainen Laakkonen Varkaus 4:11:10 + 21.45
3 Puolimatka joukkueviesti 1149 Sari Sipari, Hannu Liekola, Janne Sakkara Team Squeezy 4:17:21 + 27.55
4 Puolimatka joukkueviesti 1117 Riikka Majander, Eero Heiskanen, Anssi Toivola VO2Magnum 4:34:03 + 44.37
5 Puolimatka joukkueviesti 1106 Mira Leskinen, Lasse Vuori, Lasse Vuori Hämeen hitaat 4:35:52 + 46.26
6 Puolimatka joukkueviesti 1124 Linda Laihorinne, Maija Oravamäki, Pauliina Aula-Kyrö Team Donna Agile 4:37:12 + 47.47
7 Puolimatka joukkueviesti 1143 Jari Iisakkala, Jussi Viljanen, Jan Runsten Porin Tarmo 4:37:24 + 47.59
8 Puolimatka joukkueviesti 1114 Tuure Holkko, Taisto Saikkonen, Pasi Kivisaari Tö ristus 4:41:24 + 51.58
9 Puolimatka joukkueviesti 1109 Patrik Kvikant, Mika Leinonen, Petri Schaaf Nuumiehet 4:47:08 + 57.43
10 Puolimatka joukkueviesti 1137 Matti Koistinen, Ilpo Martikainen, Veli-Pekka Kokkonen Digia Oy 4:50:22 + 1.00.56
11 Puolimatka joukkueviesti 1146 Jarmo Kärkkäinen, Kimmo Mäkinen, Mika Hillberg Suvun Valiot 4:52:27 + 1.03.01
12 Puolimatka joukkueviesti 1102 Joni Himanen, Antti Suvanto, Markku Muhonen csc@tieto.com 4:55:12 + 1.05.47
13 Puolimatka joukkueviesti 1100 Johanna Kara, Päivi Hartonen, Outi Lindfors Finavia 1 4:55:52 + 1.06.26
14 Puolimatka joukkueviesti 1133 Mauri Kanto, Jesse Huhtasaari, Jukka Hakala Kauhajoen Karhu 4:57:54 + 1.08.28
15 Puolimatka joukkueviesti 1126 Martti Hurula, Joni Gustafsson, Otto Oksman GRT-Finland 5:01:04 + 1.11.38
16 Puolimatka joukkueviesti 1135 Viivi Immonen, Jari Junttanen, Aki Kutvonen Insto Aki Kutvonen 5:01:19 + 1.11.54
17 Puolimatka joukkueviesti 1108 Anni Antikainen, Matti Rousi, Ari Kuisma Mösjööt 5:04:20 + 1.14.55
18 Puolimatka joukkueviesti 1104 Janne Aali, Jussi Pollari, Simo Mäkinen Fe + > 2.1 % C -miehet 5:10:58 + 1.21.32
19 Puolimatka joukkueviesti 1142 Johanna Hakala, Mari Kasvio, Miia Heliö Team Sidu 5:11:01 + 1.21.36
20 Puolimatka joukkueviesti 1140 Timo Hartman, Jagielski Mike, "Hippu" Pukkilan Puristus 5:11:13 + 1.21.47
21 Puolimatka joukkueviesti 1148 Tapani Frantsi, Tero Ijäs, Emil Taipale Clubin Äijät 5:12:54 + 1.23.29
22 Puolimatka joukkueviesti 1125 Pekka Suhonen, Manne Airaksinen, Jukka Naulapää PMJ Express 5:15:14 + 1.25.48
23 Puolimatka joukkueviesti 1145 Osmo Roukala, Martin Kortell, Heikki Haarala Grandezza Team 5:15:19 + 1.25.54
24 Puolimatka joukkueviesti 1112 Marjut Kronlund, Jari Rautala Speed 5:19:30 + 1.30.04
25 Puolimatka joukkueviesti 1103 Petri Partti, Tomi Partti, Erkki Tanskanen Esshp 5:19:48 + 1.30.22
26 Puolimatka joukkueviesti 1127 Matti Enqvist, Timo Salmi, Jouni Mäkelä Aulabaari.net I 5:20:51 + 1.31.25
27 Puolimatka joukkueviesti 1139 Sarianna Nurminen, Eeva Makkonen, Tuovi Lyytikkä Pakila Poursuivants 5:20:57 + 1.31.31
28 Puolimatka joukkueviesti 1134 Hanna-Kaisa Häsä, Kari Savolainen, Suvi Pettinen HSG Team Kotka 5:23:16 + 1.33.51
29 Puolimatka joukkueviesti 1132 Taavi Punkka, Jari Punkka, Jyrki Merjamaa Team Juusto jr 5:23:32 + 1.34.06
30 Puolimatka joukkueviesti 1116 Petri Karhapää, Matti Ikonen, Jukka Partti Valioäijät 5:23:40 + 1.34.14
31 Puolimatka joukkueviesti 1105 Mikko Salkinoja, Mikko Heiskanen, Sami Kutvonen Finntriathlon 5:26:45 + 1.37.19
32 Puolimatka joukkueviesti 1122 Juho Nurmi, Eetu Nyman, Tero Helin Matala Aita 5:29:36 + 1.40.10
33 Puolimatka joukkueviesti 1107 Mikael Lindgren, Harry Sainio, Alina Ruonala-Lindgren Team Lindgren 5:31:44 + 1.42.18
34 Puolimatka joukkueviesti 1118 Markus Olin, Jarkko Koivunen, Jarkko Koivunen Team 107 5:32:32 + 1.43.07
35 Puolimatka joukkueviesti 1136 Nisse, Olavi, Jari Team Levänen 5:35:14 + 1.45.48
36 Puolimatka joukkueviesti 1115 Petteri Pulkkinen, Tero Ruusuvirta, Jukka Eskelinen Valiotiimi 5:37:02 + 1.47.36
37 Puolimatka joukkueviesti 1120 Emmi Poutanen, Petteri Aalto, Laura Virjula Uusi Aalto 5:43:04 + 1.53.38
38 Puolimatka joukkueviesti 1110 Ilona Pitkänen, Marjet Mäkinen, Salli Hukkinen PoRan Valiot 6:07:34 + 2.18.08
39 Puolimatka joukkueviesti 1101 Johanna Osmala, Mikko Sieman, Matti Seppälä Alloragubbarna Vantaa 6:10:06 + 2.20.40
40 Puolimatka joukkueviesti 1131 Ari Soikkeli, Petteri Näveri, Team Juusto 2 6:17:07 + 2.27.41
41 Puolimatka joukkueviesti 1144 Esko Yli-Hallila, Mika Timonen, Kai Kuutniemi Finnmaster Team 6:21:58 + 2.32.32
42 Puolimatka joukkueviesti 1113 Kaarina Soikkanen, Kalle Soikkanen, Kaarina Soikkanen Teräsvanhukset 6:27:26 + 2.38.00
43 Puolimatka joukkueviesti 1121 Karoliina Majamaa, Piia-Noora Kauppi, Pertti Korhonen Team Ahti 6:29:13 + 2.39.48
44 Puolimatka joukkueviesti 1129 Tiina Koponen, T. Koponen, T. Koponen Team Jari-Pekka Oy 6:35:44 + 2.46.18
45 Puolimatka joukkueviesti 1141 Eija Syrjä, Jaana Krakau, Eija Syrjä Fit & Shape 6:46:08 + 2.56.43
46 Puolimatka joukkueviesti 1128 Pekka Laitinen, Niko Laurikainen, Cloe Ashworth Team Invest 7:05:01 + 3.15.35
1 Puolimatka Miehet 18-19 52 Aleksi Luhtanen Triathlon Stadi 5:16:12 +
2 Puolimatka Miehet 18-19 51 Atte Ahti Helsinki Triathlon 5:42:59 + 26.48
1 Puolimatka Miehet 20-24 57 Juha-Matti Halonen Helsinki Triathlon 4:27:07 +
2 Puolimatka Miehet 20-24 68 Juhani Lehtola Team Domesta 4:43:59 + 16.52
3 Puolimatka Miehet 20-24 70 Teemu Mattila BS-PU Triathlon 4:44:10 + 17.04
4 Puolimatka Miehet 20-24 66 Kimmo Lajunen Triathlon Team 226 4:50:42 + 23.35
5 Puolimatka Miehet 20-24 63 Ville Kuusisto Joroisten Sporttiklubi 4:53:54 + 26.48
6 Puolimatka Miehet 20-24 59 Aki Hurula TT Aqua Terra 4:53:57 + 26.50
7 Puolimatka Miehet 20-24 65 Ville Laine Liikutaan Hyvää 4:57:49 + 30.42
8 Puolimatka Miehet 20-24 62 Eetu Kauppinen X-tri Lahti 5:00:48 + 33.41
9 Puolimatka Miehet 20-24 72 Hugo Nurmi Helsinki Triathlon 5:09:52 + 42.46
10 Puolimatka Miehet 20-24 69 Juuso Manninen Tampereen Juoksijat 5:10:52 + 43.46
11 Puolimatka Miehet 20-24 71 Jesse Niittymäki Triathlon team226 5:13:59 + 46.53
12 Puolimatka Miehet 20-24 80 Erno Toroi Joensuu 5:16:40 + 49.33
13 Puolimatka Miehet 20-24 55 Anssi Anonen Rovaniemi 5:16:43 + 49.37
14 Puolimatka Miehet 20-24 60 Santeri Jolkkonen Attendo Terveyspalvelut Oy 5:17:50 + 50.44
15 Puolimatka Miehet 20-24 78 Harry Suhonen TuUL 5:18:58 + 51.52
16 Puolimatka Miehet 20-24 76 Johannes Pietilä Vaasa kyltteri 5:24:38 + 57.32
17 Puolimatka Miehet 20-24 75 Samu Perälä Liikunnan Riemu 5:32:35 + 1.05.28
18 Puolimatka Miehet 20-24 77 Sami Piironen Perttula 5:38:44 + 1.11.38
19 Puolimatka Miehet 20-24 64 Teemu Lahtinen Espoo 5:45:40 + 1.18.34
20 Puolimatka Miehet 20-24 79 Sauli Sukanen Tampere 5:52:47 + 1.25.41
21 Puolimatka Miehet 20-24 74 Juho Peltola Kadettitoverikunta ry 6:03:58 + 1.36.52
22 Puolimatka Miehet 20-24 61 Antti Järvinen TTY 6:05:28 + 1.38.22
23 Puolimatka Miehet 20-24 73 Nico Nyberg Helsinki 6:28:07 + 2.01.01
1 Puolimatka Miehet 25-29 190 Victor Vlasov Venäjä 4:35:18 +
2 Puolimatka Miehet 25-29 156 Jarno Piik Chango Oy 4:37:23 + 2.06
3 Puolimatka Miehet 25-29 164 Pekka Roivainen Oulu 4:40:30 + 5.13
4 Puolimatka Miehet 25-29 191 Jaakko Wähäsilta Helsinki Triathlon 4:42:29 + 7.12
5 Puolimatka Miehet 25-29 125 Anssi Koivusalo Heltri 4:44:05 + 8.48
6 Puolimatka Miehet 25-29 97 Topi Anjala Koovee 4:44:50 + 9.32
7 Puolimatka Miehet 25-29 120 Mika Jurvelin Helsinki Triathlon 4:46:23 + 11.05
8 Puolimatka Miehet 25-29 130 Ville-Veikko Kykyri Konneveden Urheilijat 4:48:32 + 13.15
9 Puolimatka Miehet 25-29 121 Antti Järvenpää Vantaa 4:50:28 + 15.10
10 Puolimatka Miehet 25-29 151 Jonatan Panula Helsinki triathlon 4:50:40 + 15.23
11 Puolimatka Miehet 25-29 174 Henri Taanila Nouski 4:52:52 + 17.35
12 Puolimatka Miehet 25-29 172 Jaakko Soronen Atmospiiri 4:54:44 + 19.27
13 Puolimatka Miehet 25-29 180 Timo Tuovinen Joroisten Sporttiklubi 4:55:49 + 20.31
14 Puolimatka Miehet 25-29 165 Kalle Salmi Helsinki Triathlon 4:57:37 + 22.19
15 Puolimatka Miehet 25-29 177 Joona Tuikka Espoo 4:58:49 + 23.31
16 Puolimatka Miehet 25-29 107 Tero Halme FMR 5:00:09 + 24.52
17 Puolimatka Miehet 25-29 113 Heikki Huhtamäki Trisome 5:03:18 + 28.01
18 Puolimatka Miehet 25-29 148 Christoffer Nyman Helsinki Triathlon 5:06:04 + 30.47
19 Puolimatka Miehet 25-29 135 Riku Lindqvist Helsinki Triathlon 5:06:28 + 31.11
20 Puolimatka Miehet 25-29 162 Tuukka Rautiainen Helsinki 5:08:08 + 32.50
21 Puolimatka Miehet 25-29 184 Antti Weckström Pori 5:08:56 + 33.38
22 Puolimatka Miehet 25-29 128 Jape Kudjoi Helsinki 5:09:20 + 34.03
23 Puolimatka Miehet 25-29 131 Teemu Lamminmäki Turku 5:09:44 + 34.27
24 Puolimatka Miehet 25-29 96 Mikael Andem Tufoni 5:10:10 + 34.52
25 Puolimatka Miehet 25-29 147 Oliver Nilsson Helsinki 5:12:56 + 37.39
26 Puolimatka Miehet 25-29 183 Henri Valkonen Espoo 5:13:25 + 38.07
27 Puolimatka Miehet 25-29 160 Mikko Rantala Reebok Crossfit33100 5:13:51 + 38.34
28 Puolimatka Miehet 25-29 188 Jere Viljanen Head Ambassadors 5:14:01 + 38.44
29 Puolimatka Miehet 25-29 166 Esko Salo Tampere 5:15:28 + 40.11
30 Puolimatka Miehet 25-29 193 Harri Yrttiaho Haukipudas 5:16:04 + 40.47
31 Puolimatka Miehet 25-29 117 Jonne Jauhiainen Onnelliset Pojat 5:16:08 + 40.51
32 Puolimatka Miehet 25-29 132 Teemu Lampinen Helsinki Triathlon 5:16:15 + 40.58
33 Puolimatka Miehet 25-29 173 Petri Ström Joensuu 5:16:57 + 41.39
34 Puolimatka Miehet 25-29 181 Tuukka Tuuli Espoon palolaitoksen urheilijat 5:18:32 + 43.15
35 Puolimatka Miehet 25-29 141 Jouko Mustonen Jyväskylä 5:18:34 + 43.17
36 Puolimatka Miehet 25-29 179 Sami Tuomi Chango OY 5:18:52 + 43.35
37 Puolimatka Miehet 25-29 104 Ossi Grönlund Tampere 5:19:29 + 44.11
38 Puolimatka Miehet 25-29 129 Topias Kukkasniemi Helsinki Triathlon 5:20:12 + 44.54
39 Puolimatka Miehet 25-29 116 Jukka-Pekka Janhonen OK Perintä Oy 5:21:02 + 45.45
40 Puolimatka Miehet 25-29 185 Jukka Vehviläinen Espoo 5:21:25 + 46.07
41 Puolimatka Miehet 25-29 118 Emil Johansson Porvoo 5:21:35 + 46.18
42 Puolimatka Miehet 25-29 109 Jussi Herttuala Aavasaksan Urheilijat 5:22:04 + 46.47
43 Puolimatka Miehet 25-29 98 Ilkka Anttila Momento 5:23:45 + 48.27
44 Puolimatka Miehet 25-29 122 Aaro Järvinen Helsinki Triathlon 5:24:42 + 49.25
45 Puolimatka Miehet 25-29 163 Juha Riikonen Born to Lose - Live to Win 5:25:22 + 50.05
46 Puolimatka Miehet 25-29 143 Markus Mänttäri Attendo Terveyspalvelut Oy 5:26:42 + 51.25
47 Puolimatka Miehet 25-29 137 Jukka Martikainen Joensuu 5:29:26 + 54.09
48 Puolimatka Miehet 25-29 138 Mika Martikainen Karjalan Uimarit -69 Triathlon 5:30:13 + 54.55
49 Puolimatka Miehet 25-29 145 Pekka Niittynen Espoo 5:30:38 + 55.20
50 Puolimatka Miehet 25-29 158 Oskari Rankila Helsinki 5:31:37 + 56.20
51 Puolimatka Miehet 25-29 144 Timo Möttönen Team Rahola 5:32:08 + 56.51
52 Puolimatka Miehet 25-29 157 Ilmari Pirkkamaa Helsinki 5:32:55 + 57.38
53 Puolimatka Miehet 25-29 154 Pasi Peltoniemi Helsinki 5:33:10 + 57.53
54 Puolimatka Miehet 25-29 139 Antti Miikki KUTU Triathlon 5:34:13 + 58.55
55 Puolimatka Miehet 25-29 186 Martin Veski Attendo Terveyspalvelut Oy 5:35:55 + 1.00.38
56 Puolimatka Miehet 25-29 189 Joni Virtanen Controlteam Oy 5:36:07 + 1.00.50
57 Puolimatka Miehet 25-29 159 Matti Ranta Helsinki 5:36:31 + 1.01.14
58 Puolimatka Miehet 25-29 155 Esa Pentikäinen Grifk 5:39:30 + 1.04.13
59 Puolimatka Miehet 25-29 187 Karolus Viitala Helsinki 5:40:01 + 1.04.43
60 Puolimatka Miehet 25-29 127 Niki Kotilainen Helsinki 5:40:09 + 1.04.51
61 Puolimatka Miehet 25-29 123 Samppa Kaivosoja Rovaniemi 5:40:10 + 1.04.53
62 Puolimatka Miehet 25-29 103 Jacopo Chiapparino Helsinki Triathlon Ry 5:41:34 + 1.06.17
63 Puolimatka Miehet 25-29 105 Sami Haapaniemi Laitila 5:44:51 + 1.09.34
64 Puolimatka Miehet 25-29 140 Lasse Modenius X-tri Lahti 5:47:23 + 1.12.05
65 Puolimatka Miehet 25-29 150 Otto Olsson Kunnon pojat 5:48:09 + 1.12.51
66 Puolimatka Miehet 25-29 108 Henri Heiermann Espoo 5:51:46 + 1.16.29
67 Puolimatka Miehet 25-29 146 Mikko Nikkanen Turun Urheiluliitto 5:54:08 + 1.18.51
68 Puolimatka Miehet 25-29 168 Otto Sillanpää Turku 5:56:25 + 1.21.07
69 Puolimatka Miehet 25-29 142 Jaakko Muurimäki Vaasa 5:57:48 + 1.22.30
70 Puolimatka Miehet 25-29 149 Aki Okkola Lempäälä 6:03:00 + 1.27.42
71 Puolimatka Miehet 25-29 102 Jeremy Bombourg France 6:07:27 + 1.32.09
72 Puolimatka Miehet 25-29 115 Joni Hämäläinen Kymppiremontit 6:13:57 + 1.38.40
73 Puolimatka Miehet 25-29 182 Stefan Tötterman Helsinki 6:16:15 + 1.40.58
74 Puolimatka Miehet 25-29 95 Rami Ahonen Attendo Terveyspalvelut Oy 6:19:54 + 1.44.37
75 Puolimatka Miehet 25-29 192 Aki Ylä-Mattila Tampere 6:22:25 + 1.47.07
76 Puolimatka Miehet 25-29 169 Lassi Simola Helsinki 6:25:22 + 1.50.05
77 Puolimatka Miehet 25-29 133 Jukka Lehtinen Helsinki 6:29:33 + 1.54.16
78 Puolimatka Miehet 25-29 136 Mikko Malminen Pohjola Pankki 6:36:32 + 2.01.15
79 Puolimatka Miehet 25-29 111 Taneli Hirvola Silver Valley Lodge Triathlon 6:36:38 + 2.01.21
80 Puolimatka Miehet 25-29 101 Mikko Björn Andritz tri-team 6:38:47 + 2.03.29
81 Puolimatka Miehet 25-29 114 Joni Hyvärinen Vantaa 6:44:35 + 2.09.18
82 Puolimatka Miehet 25-29 178 Dimitri Tuomela Oulu 6:49:43 + 2.14.26
83 Puolimatka Miehet 25-29 124 Anton Kalland Helsinki 6:50:52 + 2.15.35
84 Puolimatka Miehet 25-29 171 Jussi Somero Orivesi 6:52:57 + 2.17.40
85 Puolimatka Miehet 25-29 99 Simo Arvo Kunnon pojat 6:54:33 + 2.19.16
86 Puolimatka Miehet 25-29 153 Matti Peltola Metsäylioppilaat Ry 6:55:05 + 2.19.47
87 Puolimatka Miehet 25-29 112 Mikael Holmberg Helsinki 7:15:00 + 2.39.43
88 Puolimatka Miehet 25-29 175 Atso Takala Silver Valley Lodge Triathlon 7:20:49 + 2.45.32
89 Puolimatka Miehet 25-29 167 Eetu Sillanpää Helsinki 7:53:06 + 3.17.48
1 Puolimatka Miehet 30-34 327 Jyrki Puttonen Oulu Triathlon&Cycling 4:34:46 +
2 Puolimatka Miehet 30-34 262 sami kallio Stamina TC 4:35:17 + 32
3 Puolimatka Miehet 30-34 241 Paavo Hiltunen TT AquaTerra 4:36:29 + 1.44
4 Puolimatka Miehet 30-34 310 Pauli Mäenpää Masan Navetta 4:36:50 + 2.05
5 Puolimatka Miehet 30-34 291 Osmo Liimatainen Tatca triathlon club 4:39:51 + 5.06
6 Puolimatka Miehet 30-34 289 Janne Lehtonen HyPy Triathlon 4:41:59 + 7.14
7 Puolimatka Miehet 30-34 348 Jouni Sompi Triathlon Club Heinola 4:42:42 + 7.57
8 Puolimatka Miehet 30-34 245 Tommi Holmgren Helsinki Triathlon 4:46:42 + 11.57
9 Puolimatka Miehet 30-34 269 Tatu Koistinen Chango Oy 4:47:07 + 12.22
10 Puolimatka Miehet 30-34 334 Timo Ruohoalho Peräänantamattomat 4:49:56 + 15.11
11 Puolimatka Miehet 30-34 356 Marko Toorikka Triathlonteam226 4:50:22 + 15.37
12 Puolimatka Miehet 30-34 333 Lasse Rousi Tampereen Juoksijat 4:51:31 + 16.46
13 Puolimatka Miehet 30-34 307 Vesa Mikkola Zenniz 4:51:38 + 16.53
14 Puolimatka Miehet 30-34 317 Antti Pasanen Espoo 4:51:58 + 17.13
15 Puolimatka Miehet 30-34 229 Esa Ceder Helsinki Triathlon 4:52:35 + 17.50
16 Puolimatka Miehet 30-34 270 Teemu Kokko Helsinki 4:53:21 + 18.36
17 Puolimatka Miehet 30-34 314 Ville Ohtonen Helsinki Triathlon 4:53:51 + 19.06
18 Puolimatka Miehet 30-34 326 Jani Puhakka Triathlon Team Kotka 4:53:59 + 19.13
19 Puolimatka Miehet 30-34 258 Hannu Jeronen Vaasan Uimaseura 4:54:09 + 19.24
20 Puolimatka Miehet 30-34 361 Jarkko Turtiainen Team Active 4:54:10 + 19.25
21 Puolimatka Miehet 30-34 287 Lari Christensen Team Active 4:54:41 + 19.56
22 Puolimatka Miehet 30-34 6 Pekka Autere Helsinki Triathlon 4:56:16 + 21.31
23 Puolimatka Miehet 30-34 252 Eemeli Hytönen Espoo 4:56:21 + 21.36
24 Puolimatka Miehet 30-34 373 Konsta Wjuga Vantaa 4:56:27 + 21.42
25 Puolimatka Miehet 30-34 272 Jussi Komulainen Chateaubriand 4:56:30 + 21.45
26 Puolimatka Miehet 30-34 286 Mika Lankila Nastolan Naseva 4:57:57 + 23.12
27 Puolimatka Miehet 30-34 222 Olli Andersson Helsingin OP Pankki Oyj 4:58:15 + 23.29
28 Puolimatka Miehet 30-34 367 Arto Wallin OTC 4:59:09 + 24.24
29 Puolimatka Miehet 30-34 347 Ari Sivula Seinäjoen Seudun Urheilijat 4:59:38 + 24.53
30 Puolimatka Miehet 30-34 351 Vesa Taanila No-Ski 5:03:49 + 29.04
31 Puolimatka Miehet 30-34 374 Pekka Ylitalo Helsinki 5:03:53 + 29.08
32 Puolimatka Miehet 30-34 223 Juuso Arponen SSU-Triathlon Nurmo 5:03:56 + 29.11
33 Puolimatka Miehet 30-34 298 Janne Löfberg Espoo 5:04:11 + 29.26
34 Puolimatka Miehet 30-34 250 Arni Hukari Varikko Triathlon Team 5:05:48 + 31.03
35 Puolimatka Miehet 30-34 294 Jani Lång Kouvola 5:05:55 + 31.09
36 Puolimatka Miehet 30-34 234 Janne Frantti K-Hpela 5:08:26 + 33.41
37 Puolimatka Miehet 30-34 256 Tuomas Hämäläinen X-Tri Lahti 5:08:28 + 33.43
38 Puolimatka Miehet 30-34 293 Teemu Loikkanen Liikutaan Hyvää 5:09:10 + 34.25
39 Puolimatka Miehet 30-34 257 Teemu Hänninen Tampereen Juoksijat 5:09:12 + 34.27
40 Puolimatka Miehet 30-34 268 Riku Kimari KONE hissit oy 5:11:27 + 36.42
41 Puolimatka Miehet 30-34 14 Markus Kaikkonen Triathlon Club Heinola 5:11:53 + 37.08
42 Puolimatka Miehet 30-34 264 Eki Kaulamo Joroisten Sporttiklubi 5:12:11 + 37.26
43 Puolimatka Miehet 30-34 230 Pierre Chetcuti France 5:12:24 + 37.39
44 Puolimatka Miehet 30-34 365 Vesa Uuspelto Vantaa 5:12:32 + 37.47
45 Puolimatka Miehet 30-34 340 Janne Räty Digia 5:12:58 + 38.13
46 Puolimatka Miehet 30-34 343 Ville Saarelainen Triathlon club Heinola 5:13:07 + 38.22
47 Puolimatka Miehet 30-34 357 Teemu Toura Kotka 5:13:30 + 38.44
48 Puolimatka Miehet 30-34 375 Nikita Zhuk Helsinki 5:13:57 + 39.12
49 Puolimatka Miehet 30-34 243 Jussi Hirvonen Turku 5:14:01 + 39.16
50 Puolimatka Miehet 30-34 368 Janne Vanhala Training First Triathlon 5:14:25 + 39.39
51 Puolimatka Miehet 30-34 274 Atte Korhonen Nalle^s TriTeam 5:14:30 + 39.45
52 Puolimatka Miehet 30-34 249 Roni Hooli Alatornion Ahjo 5:14:44 + 39.59
53 Puolimatka Miehet 30-34 276 Ville Korpi Turku 5:16:21 + 41.36
54 Puolimatka Miehet 30-34 244 Juha Hokka Kuhmalahden Kisa 5:16:22 + 41.36
55 Puolimatka Miehet 30-34 242 Tuomas Himanka Varikko Triathlon Team 5:17:19 + 42.34
56 Puolimatka Miehet 30-34 369 Stefan Weber GVAV Triathlon (the Netherlands) 5:17:20 + 42.34
57 Puolimatka Miehet 30-34 349 Arto Sorvoja Espoo 5:17:20 + 42.35
58 Puolimatka Miehet 30-34 322 Tuomo Piironen Nurmijärvi 5:17:34 + 42.49
59 Puolimatka Miehet 30-34 337 Antti Ruuska Finnish Cycling Federation Singapore 5:17:37 + 42.51
60 Puolimatka Miehet 30-34 292 Juha Lindfors Tampere 5:18:44 + 43.59
61 Puolimatka Miehet 30-34 281 Niko Köykkäri TATCA Triathlon Club 5:18:48 + 44.02
62 Puolimatka Miehet 30-34 231 Mikko Dahlbom Pikametallimiehet 5:19:39 + 44.54
63 Puolimatka Miehet 30-34 320 Jukka Pentikäinen Lakiasiaintoimisto Pentikäinen 5:20:09 + 45.24
64 Puolimatka Miehet 30-34 39 Jesse Vartiainen Hyvinkään Pyöräilijät 5:21:58 + 47.13
65 Puolimatka Miehet 30-34 364 Kari Ursin Hämeenlinna 5:22:17 + 47.32
66 Puolimatka Miehet 30-34 305 Petteri Miettinen Laakkonen 5:22:46 + 48.01
67 Puolimatka Miehet 30-34 299 Peter Lönnblad Espoo 5:23:11 + 48.26
68 Puolimatka Miehet 30-34 251 Kalle Huupponen Joroisten Sporttiklubi 5:24:49 + 50.04
69 Puolimatka Miehet 30-34 278 Mikko Koskinen Rye Rye 5:24:52 + 50.07
70 Puolimatka Miehet 30-34 370 Jan Westerholm Jyväskylä 5:26:04 + 51.19
71 Puolimatka Miehet 30-34 321 Heppu Pentti Helsinki 5:29:09 + 54.24
72 Puolimatka Miehet 30-34 325 Tuomo Pilvijärvi Helsinki 5:29:27 + 54.42
73 Puolimatka Miehet 30-34 279 Antti Kutila Rovaniemi/kutilan.fi 5:29:38 + 54.52
74 Puolimatka Miehet 30-34 331 Teemu Rautiainen Helsinki 5:31:11 + 56.26
75 Puolimatka Miehet 30-34 362 Ville Törmälä Jyväskylä 5:32:53 + 58.08
76 Puolimatka Miehet 30-34 372 Jere Vihavainen Lehmo 5:33:05 + 58.20
77 Puolimatka Miehet 30-34 363 Mikko Töyrylä Pyhtää 5:33:52 + 59.07
78 Puolimatka Miehet 30-34 341 Lari Rönkä Kotkan Uimaseura 5:34:28 + 59.42
79 Puolimatka Miehet 30-34 302 Valtteri Mattila X-tri Lahti 5:35:00 + 1.00.15
80 Puolimatka Miehet 30-34 288 Jani Lehto Helsinki Triathlon 5:35:15 + 1.00.30
81 Puolimatka Miehet 30-34 271 Jarmo Kokkola Tampereen Triathlonklubi 5:35:35 + 1.00.50
82 Puolimatka Miehet 30-34 261 Janne Kaitainen Varikko triathlon team 5:35:37 + 1.00.52
83 Puolimatka Miehet 30-34 319 Antti Peltola Laukkalan Luja 5:36:15 + 1.01.30
84 Puolimatka Miehet 30-34 354 Tuomas Tikkanen Helsinki Triathlon 5:38:09 + 1.03.24
85 Puolimatka Miehet 30-34 260 Tero Joutsen Jyväskylä 5:38:45 + 1.03.59
86 Puolimatka Miehet 30-34 237 Marko Heikkinen Pipelife 5:39:07 + 1.04.22
87 Puolimatka Miehet 30-34 332 Grigoriy Revinskiy Bratsevo 5:39:31 + 1.04.46
88 Puolimatka Miehet 30-34 227 Fredrik Bonäs Tåsavantarna 5:41:21 + 1.06.36
89 Puolimatka Miehet 30-34 313 Lauri Nissilä Espoo 5:41:24 + 1.06.39
90 Puolimatka Miehet 30-34 248 Aki Honkasalo Team Haitari 5:43:03 + 1.08.18
91 Puolimatka Miehet 30-34 346 Pasi Silvola Turun Urheiluliitto 5:43:40 + 1.08.55
92 Puolimatka Miehet 30-34 254 Henri Hämäläinen Espoo 5:44:59 + 1.10.14
93 Puolimatka Miehet 30-34 263 Teemu Karjalainen Helsinki 5:45:31 + 1.10.46
94 Puolimatka Miehet 30-34 221 Mikko Aho Attendo Terveyspalvelut 5:48:38 + 1.13.53
95 Puolimatka Miehet 30-34 323 Vesku Piironen Nurmijärvi 5:48:57 + 1.14.12
96 Puolimatka Miehet 30-34 358 Rene Treimann Rauma 5:49:03 + 1.14.18
97 Puolimatka Miehet 30-34 277 Heikki Kortelainen Vantaa 5:50:14 + 1.15.29
98 Puolimatka Miehet 30-34 303 Matti Mauramo LKS 5:50:55 + 1.16.10
99 Puolimatka Miehet 30-34 371 Ville Vesterinen Liikutaan Hyvää 5:52:11 + 1.17.26
100 Puolimatka Miehet 30-34 345 Tomi Sarkanen Helsinki 5:52:23 + 1.17.38
101 Puolimatka Miehet 30-34 225 Marko Björn Savon Urheilijat 5:52:29 + 1.17.44
102 Puolimatka Miehet 30-34 306 Markku Mikkola Helsinki 5:53:36 + 1.18.51
103 Puolimatka Miehet 30-34 350 Heikki Säily Kemi 5:55:20 + 1.20.35
104 Puolimatka Miehet 30-34 282 Jarkko Laakso Xtri-Lahti 5:55:54 + 1.21.08
105 Puolimatka Miehet 30-34 328 Juhani Pälve Attendo Terveyspalvelut Oy 5:57:15 + 1.22.29
106 Puolimatka Miehet 30-34 265 Jouni Kauppila Naantali 5:59:11 + 1.24.26
107 Puolimatka Miehet 30-34 228 Bertil Bäck Vasa 5:59:32 + 1.24.47
108 Puolimatka Miehet 30-34 315 Tommi Ollikainen Helsinki 5:59:32 + 1.24.47
109 Puolimatka Miehet 30-34 236 Jani Heikkinen CSC - IT Center for Science 6:00:11 + 1.25.26
110 Puolimatka Miehet 30-34 336 Heikki Rusama Sanomain Kerho 6:00:53 + 1.26.07
111 Puolimatka Miehet 30-34 275 Janne Korpela Forssa 6:00:57 + 1.26.12
112 Puolimatka Miehet 30-34 338 Mikko Räisänen Attendo Terveyspalvelut Oy 6:02:55 + 1.28.10
113 Puolimatka Miehet 30-34 284 Mikko Laine Keilakerho Seisotus 6:05:19 + 1.30.34
114 Puolimatka Miehet 30-34 344 Antti Sankola Helsinki 6:06:13 + 1.31.28
115 Puolimatka Miehet 30-34 253 Mikko Hytönen Vantaa 6:07:07 + 1.32.22
116 Puolimatka Miehet 30-34 297 Harri Lähti Team Huopaajat 6:07:31 + 1.32.46
117 Puolimatka Miehet 30-34 312 Antti Mäkinen AquaPlus Triathlon 6:12:30 + 1.37.45
118 Puolimatka Miehet 30-34 353 Donald Thompson Edinburgh RC 6:14:03 + 1.39.17
119 Puolimatka Miehet 30-34 300 Jan Malms Helsinki 6:15:44 + 1.40.59
120 Puolimatka Miehet 30-34 352 Juha Taskinen Tuusula 6:16:16 + 1.41.31
121 Puolimatka Miehet 30-34 969 Arthur Vuola Tyly Kone Hevonen 6:18:02 + 1.43.17
122 Puolimatka Miehet 30-34 285 Mikko Laitinen Helsinki 6:18:53 + 1.44.08
123 Puolimatka Miehet 30-34 232 Sebastian Dannberg Liikutaan Hyvää 6:20:04 + 1.45.18
124 Puolimatka Miehet 30-34 301 Kari Mattila Sea Golf Rönnäs 6:20:42 + 1.45.57
125 Puolimatka Miehet 30-34 311 Joonas Mähönen Rovaniemi 6:21:08 + 1.46.23
126 Puolimatka Miehet 30-34 280 Sami Kähkönen Tritrainers.fi 6:22:09 + 1.47.24
127 Puolimatka Miehet 30-34 240 Niko Hellberg Kontiolahti 6:26:04 + 1.51.19
128 Puolimatka Miehet 30-34 238 Toni Heikura JK Paasikivi 6:26:47 + 1.52.02
129 Puolimatka Miehet 30-34 309 Sami Myllymäki Kaupinkanuunat 6:38:35 + 2.03.50
130 Puolimatka Miehet 30-34 342 Roni Saaranen Makulansuo 42 6:44:28 + 2.09.43
131 Puolimatka Miehet 30-34 233 Petri Forsström Lahti 6:46:26 + 2.11.40
132 Puolimatka Miehet 30-34 304 Marko Mettenranta Mäntsälän tennisseura 6:47:06 + 2.12.21
133 Puolimatka Miehet 30-34 355 Timo Toivonen Helsinki 7:40:38 + 3.05.53
134 Puolimatka Miehet 30-34 329 Michael Quarshie Wellness Foundry 7:42:51 + 3.08.05
135 Puolimatka Miehet 30-34 330 Tuomas Rasila Tuusula 7:56:33 + 3.21.48
1 Puolimatka Miehet 35-39 493 Karri Paavolainen Turun Urheiluliitto 4:23:37 +
2 Puolimatka Miehet 35-39 387 Erwin Borremans HyPy Triathlon Team, Hyvinkää 4:30:24 + 6.48
3 Puolimatka Miehet 35-39 491 Miikka Osmo Tampereen Triathlon Klubi 4:36:48 + 13.12
4 Puolimatka Miehet 35-39 440 Jani Kokko Stamina tc 4:37:07 + 13.31
5 Puolimatka Miehet 35-39 539 Jussi Tokola Helsinki Triathlon 4:39:40 + 16.04
6 Puolimatka Miehet 35-39 376 Veli-Matti Aho TriathlonTeam 226 4:41:30 + 17.54
7 Puolimatka Miehet 35-39 480 Raimo Naskali Tampereen Triathlon Klubi 4:43:28 + 19.51
8 Puolimatka Miehet 35-39 521 Harri Sivonen Helsinki Triathlon 4:46:32 + 22.56
9 Puolimatka Miehet 35-39 507 Ville Raatikainen X-Tri Lahti 4:46:48 + 23.12
10 Puolimatka Miehet 35-39 464 Pekka Martikainen Hypy triathlon 4:48:17 + 24.41
11 Puolimatka Miehet 35-39 406 Timo Hokkanen Triathlon Team Kotka 4:49:47 + 26.10
12 Puolimatka Miehet 35-39 549 Guido Van der Werve Roofvogel 4:49:51 + 26.15
13 Puolimatka Miehet 35-39 489 Marko Onikki AquaPlus Triathlon 4:51:17 + 27.41
14 Puolimatka Miehet 35-39 485 Mikko NYman Turun Urheiluliitto 4:51:19 + 27.43
15 Puolimatka Miehet 35-39 408 Ari Holmila HelTri 4:51:31 + 27.55
16 Puolimatka Miehet 35-39 433 Toni Kilpinen Nokia Marathon Team 4:51:33 + 27.57
17 Puolimatka Miehet 35-39 416 Jussi Joensuu X-Tri Lahti 4:52:04 + 28.28
18 Puolimatka Miehet 35-39 514 Samuli Salmela Aqua Plus Triathlon 4:52:09 + 28.32
19 Puolimatka Miehet 35-39 430 Tero Kautto Helsinki Triathlon 4:53:34 + 29.58
20 Puolimatka Miehet 35-39 474 Kari Moisio AquaPlus 4:53:36 + 30.00
21 Puolimatka Miehet 35-39 435 Elja Kirjavainen Capgemini Finland 4:54:43 + 31.07
22 Puolimatka Miehet 35-39 462 Marcus Lindqvist Helsinki Triathlon 4:55:07 + 31.31
23 Puolimatka Miehet 35-39 473 Teemu Moilanen Kutu Triathlon Kuopio 4:56:30 + 32.53
24 Puolimatka Miehet 35-39 427 Markus Karttunen Oulu 4:57:13 + 33.37
25 Puolimatka Miehet 35-39 494 Jarkko Pakarinen Joroisten Sporttiklubi 4:57:23 + 33.47
26 Puolimatka Miehet 35-39 438 Mikko Koivu Sastamala 5:00:41 + 37.05
27 Puolimatka Miehet 35-39 524 Aleksi Soininen X-tri Lahti 5:00:46 + 37.10
28 Puolimatka Miehet 35-39 515 Simo Schroderus X-tri Lahti 5:02:10 + 38.34
29 Puolimatka Miehet 35-39 415 Joni Jantunen Helsinki 5:02:20 + 38.43
30 Puolimatka Miehet 35-39 546 Veikko Turunpää Riihimäen Kiista-Veikot 5:03:19 + 39.43
31 Puolimatka Miehet 35-39 420 Jari Järvinen Stamina TC 5:05:30 + 41.54
32 Puolimatka Miehet 35-39 432 Jarno Kiintola Liikuntaseura JPS-75 5:06:04 + 42.28
33 Puolimatka Miehet 35-39 424 Jouni Kananen OTC 5:06:58 + 43.22
34 Puolimatka Miehet 35-39 522 Mikko Skutnabb Mikkelin soutajat 5:07:32 + 43.56
35 Puolimatka Miehet 35-39 403 Seppo Hietaoja TuUL 5:08:16 + 44.40
36 Puolimatka Miehet 35-39 458 Markus Lappeteläinen Helsinki Triathlon 5:10:10 + 46.34
37 Puolimatka Miehet 35-39 469 Mikael Mattlin Helsinki Triathlon 5:10:19 + 46.43
38 Puolimatka Miehet 35-39 487 Mika Oede Helsinki 5:10:27 + 46.50
39 Puolimatka Miehet 35-39 429 Janne Kauhanen Uudenmaan Pyöräilijät 5:10:40 + 47.04
40 Puolimatka Miehet 35-39 468 Sami Mattila Aquaplus 5:10:52 + 47.15
41 Puolimatka Miehet 35-39 558 Stjepan Vukusic Hypy 5:11:17 + 47.41
42 Puolimatka Miehet 35-39 479 Jussi Männikkö Joroisten Sporttiklubi 5:11:44 + 48.08
43 Puolimatka Miehet 35-39 544 Heikki Turunen KaUS Kajaani 5:11:45 + 48.08
44 Puolimatka Miehet 35-39 526 Riku Stenros Training First Triathlon 5:12:03 + 48.27
45 Puolimatka Miehet 35-39 543 Topi Tuominen HelTri 5:12:08 + 48.32
46 Puolimatka Miehet 35-39 470 Jyrki Kinnunen Liikutaan Hyvää 5:12:36 + 49.00
47 Puolimatka Miehet 35-39 506 Mikko Raatikainen Skinnarilan Vapaa-Valtion Maajoukkuekarkurit 5:13:03 + 49.26
48 Puolimatka Miehet 35-39 536 Antti Tikkanen Stamina TC 5:13:13 + 49.37
49 Puolimatka Miehet 35-39 390 Miska Eriksson Training First Triathlon 5:13:14 + 49.38
50 Puolimatka Miehet 35-39 467 Karol Mattila Helsinki Triathlon 5:13:25 + 49.49
51 Puolimatka Miehet 35-39 486 Jani Nyström Helprint 5:13:28 + 49.52
52 Puolimatka Miehet 35-39 456 Mikko Lahikainen Helsinki Triathlon 5:13:37 + 50.01
53 Puolimatka Miehet 35-39 453 Joonas Kursu Turun Urheiluliitto 5:14:01 + 50.25
54 Puolimatka Miehet 35-39 393 Markku Haapamäki FC FC 5:14:31 + 50.55
55 Puolimatka Miehet 35-39 386 Berndt Barner-Rasmussen SKB Racing 5:14:35 + 50.59
56 Puolimatka Miehet 35-39 402 Juha Hietamäki Capgemini Finland 5:14:38 + 51.02
57 Puolimatka Miehet 35-39 512 Jaakko Saarela Säynätsalo 5:15:42 + 52.06
58 Puolimatka Miehet 35-39 425 Toomas Kantsik Team Domesta 5:15:51 + 52.15
59 Puolimatka Miehet 35-39 377 Jani Ahola Nastola Triathlon 5:15:57 + 52.21
60 Puolimatka Miehet 35-39 410 Pasi Huhtiniemi Helsinki Triathlon 5:16:41 + 53.05
61 Puolimatka Miehet 35-39 396 Teemu Hankala Helsinki 5:16:58 + 53.21
62 Puolimatka Miehet 35-39 380 Ville Ahonen Helsinki 5:17:23 + 53.46
63 Puolimatka Miehet 35-39 448 Paavo Kosonen Turun Urheiluliitto Triathlon 5:18:26 + 54.50
64 Puolimatka Miehet 35-39 455 Jari Käpylä Lohja 5:18:53 + 55.16
65 Puolimatka Miehet 35-39 513 Janne Saarinen Helsinki Triathlon Ry 5:19:26 + 55.50
66 Puolimatka Miehet 35-39 395 Teppo Halonen Nurmijärvi 5:19:53 + 56.17
67 Puolimatka Miehet 35-39 436 Toni Kivinen Helsinki Triathlon 5:20:23 + 56.46
68 Puolimatka Miehet 35-39 397 Juri Haverinen X-tri Lahti 5:20:35 + 56.59
69 Puolimatka Miehet 35-39 454 Mikko Kutvonen Helsinki 5:20:44 + 57.08
70 Puolimatka Miehet 35-39 442 Janne Korhonen Tampere 5:21:53 + 58.17
71 Puolimatka Miehet 35-39 446 Hannu Koskenranta HelTri 5:22:06 + 58.30
72 Puolimatka Miehet 35-39 529 Miika Syrjänen Helsinki 5:22:41 + 59.05
73 Puolimatka Miehet 35-39 545 Sami Turunen Klaukkala 5:23:49 + 1.00.13
74 Puolimatka Miehet 35-39 547 Pasi Wahlberg Kemi 5:24:05 + 1.00.29
75 Puolimatka Miehet 35-39 413 Juuso Ihalainen Helsinki 5:26:10 + 1.02.34
76 Puolimatka Miehet 35-39 556 Jouni Viskari Fujitsu Finland 5:26:53 + 1.03.17
77 Puolimatka Miehet 35-39 452 Jarno Kuronen Velo Salo 5:27:21 + 1.03.45
78 Puolimatka Miehet 35-39 559 Sami Ylisaari Helsinki 5:27:23 + 1.03.47
79 Puolimatka Miehet 35-39 447 Toni Koski FirstView Digital Signage 5:28:09 + 1.04.33
80 Puolimatka Miehet 35-39 541 Jarkko Tolvi Helsinki Triathlon 5:28:24 + 1.04.47
81 Puolimatka Miehet 35-39 417 Kim Jokinen ÅSK Uintiklubi Turku 5:28:26 + 1.04.50
82 Puolimatka Miehet 35-39 530 Jani Taiminen Helsinki 5:28:38 + 1.05.02
83 Puolimatka Miehet 35-39 384 Reijo Anttila Tampereen Juoksijat 5:28:43 + 1.05.07
84 Puolimatka Miehet 35-39 471 Joni Mielikäinen Hypy Triathlon team 5:28:44 + 1.05.08
85 Puolimatka Miehet 35-39 500 Mikko Pitkänen CSC - IT Center for Science 5:28:58 + 1.05.22
86 Puolimatka Miehet 35-39 394 Pertti Haapamäki FC FC 5:29:37 + 1.06.00
87 Puolimatka Miehet 35-39 445 Erkki Koskela Attendo Terveyspalvelut Oy 5:30:37 + 1.07.01
88 Puolimatka Miehet 35-39 532 Jukka Talvitie Helsinki 5:30:44 + 1.07.08
89 Puolimatka Miehet 35-39 557 Kimmo Wjuga Vantaa 5:32:10 + 1.08.34
90 Puolimatka Miehet 35-39 540 Teemu Tolvanen Helsinki Triathlon 5:33:08 + 1.09.32
91 Puolimatka Miehet 35-39 414 Juha Ikonen Triathlonteam226 5:33:12 + 1.09.36
92 Puolimatka Miehet 35-39 431 Sami Kejonen Helsinki Triathlon 5:33:16 + 1.09.40
93 Puolimatka Miehet 35-39 492 Ville Oura Kuhat 5:33:48 + 1.10.12
94 Puolimatka Miehet 35-39 405 Joachim Hofman Nykarleby 5:34:57 + 1.11.21
95 Puolimatka Miehet 35-39 428 Mikael Katajainen Training First Triathlon 5:35:24 + 1.11.48
96 Puolimatka Miehet 35-39 527 Mikko Suomi Digia 5:37:03 + 1.13.27
97 Puolimatka Miehet 35-39 391 Hannu Eskola Digia 5:37:04 + 1.13.28
98 Puolimatka Miehet 35-39 551 Mikko Vehviläinen Addis Abeba 5:39:15 + 1.15.39
99 Puolimatka Miehet 35-39 511 Tomi Rautiainen Tampere 5:39:37 + 1.16.01
100 Puolimatka Miehet 35-39 495 Antti Pelkonen Oulu 5:40:28 + 1.16.52
101 Puolimatka Miehet 35-39 523 Pekka Snellman Tampere 5:40:54 + 1.17.17
102 Puolimatka Miehet 35-39 400 Panu Hiekkataipale Helsinki 5:42:43 + 1.19.07
103 Puolimatka Miehet 35-39 383 Teemu Antikainen Team Spirit 5:43:08 + 1.19.32
104 Puolimatka Miehet 35-39 537 Sasa Tkalcan Helsinki 5:43:52 + 1.20.16
105 Puolimatka Miehet 35-39 459 Tommi Lehto Helsinki 5:44:43 + 1.21.07
106 Puolimatka Miehet 35-39 516 Juha Seppälä Helsinki Triathlon 5:44:56 + 1.21.20
107 Puolimatka Miehet 35-39 388 Janne Eerola X-tri Lahti 5:45:09 + 1.21.33
108 Puolimatka Miehet 35-39 439 Marko Koivumäki Helsinki 5:46:28 + 1.22.52
109 Puolimatka Miehet 35-39 499 Matias Pitkänen Keilakerho seisotus 5:46:29 + 1.22.53
110 Puolimatka Miehet 35-39 419 Antti Järvinen Hyvinkään Pyöräilijät 5:47:23 + 1.23.47
111 Puolimatka Miehet 35-39 407 Juha Holmi Vaasa 5:47:33 + 1.23.57
112 Puolimatka Miehet 35-39 505 Arto Raappana Triathlon Club Heinola 5:47:51 + 1.24.15
113 Puolimatka Miehet 35-39 531 Toni Taiminen Vantaa 5:48:08 + 1.24.31
114 Puolimatka Miehet 35-39 451 Jan Kumlin SKB Racing 5:48:31 + 1.24.55
115 Puolimatka Miehet 35-39 484 Antti Nygren X-tri Lahti 5:49:40 + 1.26.04
116 Puolimatka Miehet 35-39 504 Tero Päärni Salo 5:49:50 + 1.26.14
117 Puolimatka Miehet 35-39 461 Klaus Lindblom Swissport 5:49:52 + 1.26.16
118 Puolimatka Miehet 35-39 441 Antti-Ville Kolari Joroisten Sporttiklubi 5:50:16 + 1.26.39
119 Puolimatka Miehet 35-39 437 Jaakko Kiviranta Team Villikerho Sport Club 5:50:41 + 1.27.05
120 Puolimatka Miehet 35-39 465 Jani Mast Hyvinkää 5:50:48 + 1.27.11
121 Puolimatka Miehet 35-39 418 Janne Jukkola Lohtajan Veikot 5:51:12 + 1.27.36
122 Puolimatka Miehet 35-39 525 Pasi Soininen Äänekoski 5:51:16 + 1.27.40
123 Puolimatka Miehet 35-39 434 Antti Kimpimäki Espoo 5:51:59 + 1.28.23
124 Puolimatka Miehet 35-39 421 Juha Jääskinen Digia 5:53:47 + 1.30.11
125 Puolimatka Miehet 35-39 497 Harri Peltomaa Kauhajoki 5:53:59 + 1.30.23
126 Puolimatka Miehet 35-39 466 Matti Matikainen Digia 5:54:50 + 1.31.13
127 Puolimatka Miehet 35-39 519 Sami Silto Transval 5:55:20 + 1.31.43
128 Puolimatka Miehet 35-39 520 Mikko Siukkola Helsinki Triathlon 5:58:01 + 1.34.25
129 Puolimatka Miehet 35-39 422 Mikko Kallas Tohina 5:58:51 + 1.35.15
130 Puolimatka Miehet 35-39 502 Jussi Puustinen Lappeenranta / Alloragubbarna 5:59:23 + 1.35.47
131 Puolimatka Miehet 35-39 477 Petteri Mäki Deep East 6:00:32 + 1.36.56
132 Puolimatka Miehet 35-39 501 Perttu Prusi Tampere 6:00:38 + 1.37.02
133 Puolimatka Miehet 35-39 482 Jukka Niskanen Helsinki Triathlon 6:02:02 + 1.38.26
134 Puolimatka Miehet 35-39 378 Kalle Ahola Helsinki 6:02:14 + 1.38.37
135 Puolimatka Miehet 35-39 542 Aki Tuomainen Keui 6:04:01 + 1.40.25
136 Puolimatka Miehet 35-39 490 Harri Orko Espoo 6:04:40 + 1.41.04
137 Puolimatka Miehet 35-39 534 Mika Teittinen Swissport 6:07:02 + 1.43.26
138 Puolimatka Miehet 35-39 450 Kari Kujala Vantaa 6:07:06 + 1.43.30
139 Puolimatka Miehet 35-39 457 Ari Lakio Kalkkiranta 6:07:47 + 1.44.10
140 Puolimatka Miehet 35-39 528 Ville Syrjä Etelä-Nokian Biisonit 6:08:35 + 1.44.59
141 Puolimatka Miehet 35-39 481 Jussi Niiranen Helsinki 6:11:10 + 1.47.34
142 Puolimatka Miehet 35-39 554 Marko Viljanmaa SSU-Triathlon 6:11:37 + 1.48.01
143 Puolimatka Miehet 35-39 475 Tony Monto Ruotsinpyhtään kisailijat 6:19:25 + 1.55.48
144 Puolimatka Miehet 35-39 478 Max Mäkisalo Lohja 6:22:47 + 1.59.11
145 Puolimatka Miehet 35-39 535 Janne Telenius Triathlonteam 226 6:23:56 + 2.00.20
146 Puolimatka Miehet 35-39 552 Mika Vidbäck Kaarina 6:27:03 + 2.03.27
147 Puolimatka Miehet 35-39 476 Johannes Mäkelä Alavuden Lääkintävoimistelu Oy 6:27:19 + 2.03.43
148 Puolimatka Miehet 35-39 508 Jukka Rajala Liikutaan Hyvää 6:29:59 + 2.06.23
149 Puolimatka Miehet 35-39 518 Sami Silén CSC - IT Center for Science 6:30:04 + 2.06.28
150 Puolimatka Miehet 35-39 463 Kalle Louhimo Tampere 6:31:15 + 2.07.39
151 Puolimatka Miehet 35-39 488 Jarno Omar Jyväskylä 6:35:23 + 2.11.47
152 Puolimatka Miehet 35-39 460 Tero Lind Team Invest 6:35:32 + 2.11.56
153 Puolimatka Miehet 35-39 553 Jami Viljanmaa SSU-Triathlon 6:51:37 + 2.28.01
154 Puolimatka Miehet 35-39 401 Perttu Hietala Oulu 6:55:42 + 2.32.06
155 Puolimatka Miehet 35-39 411 Teemu Hyvärinen Jyväskylä 7:15:56 + 2.52.20
156 Puolimatka Miehet 35-39 538 Marko Toivanen Gladius Kirkkonummi 7:26:38 + 3.03.02
157 Puolimatka Miehet 35-39 510 Pasi Rautiainen Duffman 7:47:16 + 3.23.40
158 Puolimatka Miehet 35-39 550 Tuomas Vehmainen Gifu 7:58:55 + 3.35.19
159 Puolimatka Miehet 35-39 444 Immo Kortelainen Salo 8:08:20 + 3.44.44
1 Puolimatka Miehet 40-44 586 Jukka Hartonen Joroisten Sporttiklubi 4:22:47 +
2 Puolimatka Miehet 40-44 699 Gisle Sjöberg BS-PU Triathlon 4:26:14 + 3.27
3 Puolimatka Miehet 40-44 582 Mika Halme Turun Urheiluliitto 4:29:21 + 6.35
4 Puolimatka Miehet 40-44 645 Mikko Laine Helsinki Triathlon 4:29:32 + 6.46
5 Puolimatka Miehet 40-44 643 Ami Laamo Naantali 4:30:10 + 7.23
6 Puolimatka Miehet 40-44 620 Sakari Karppinen Helsinki Triathlon 4:31:07 + 8.21
7 Puolimatka Miehet 40-44 674 Esa Ollikainen Helsinki Triathlon 4:32:21 + 9.35
8 Puolimatka Miehet 40-44 675 Erwin Orthaber Trisport.fi 4:35:53 + 13.07
9 Puolimatka Miehet 40-44 570 Markus Einiö Gladius Kirkkonummi 4:36:44 + 13.58
10 Puolimatka Miehet 40-44 691 Timo Ristolainen Aqua Plus Triathlon 4:37:30 + 14.43
11 Puolimatka Miehet 40-44 707 Antti Tiri Triathlonteam 226 4:39:33 + 16.46
12 Puolimatka Miehet 40-44 670 Jyrki Oinaanoja Helsinki Triathlon 4:40:48 + 18.02
13 Puolimatka Miehet 40-44 573 Nikolai Fedorov Russia 4:41:10 + 18.23
14 Puolimatka Miehet 40-44 605 Petri Härmä Triathlon Stadi 4:41:45 + 18.59
15 Puolimatka Miehet 40-44 612 Mikko Joensuu Kutu Triathlon Kuopio 4:42:20 + 19.33
16 Puolimatka Miehet 40-44 666 Sami Nikkilä TriathlonTeam 226 4:45:51 + 23.05
17 Puolimatka Miehet 40-44 613 Hannu Junkkaala Heltri 4:46:01 + 23.15
18 Puolimatka Miehet 40-44 641 Pasi Laaksonen Helsinki Triathlon 4:46:13 + 23.26
19 Puolimatka Miehet 40-44 657 Antero Manninen X-Tri Lahti 4:46:41 + 23.54
20 Puolimatka Miehet 40-44 698 Mikko Sillanpää Heltri 4:46:58 + 24.11
21 Puolimatka Miehet 40-44 562 Juha Alanne HTU Stadi 4:50:12 + 27.26
22 Puolimatka Miehet 40-44 622 Pasi Kauppinen X-tri Lahti 4:51:15 + 28.29
23 Puolimatka Miehet 40-44 565 Pasi Andersson TuUL 4:51:41 + 28.55
24 Puolimatka Miehet 40-44 625 Sami Kervinen Triathlon Team Kotka 4:52:31 + 29.45
25 Puolimatka Miehet 40-44 607 Timo Immonen Joroisten Sporttiklubi 4:54:06 + 31.20
26 Puolimatka Miehet 40-44 566 Kaapo Annala Tampereen Juoksijat 4:54:39 + 31.53
27 Puolimatka Miehet 40-44 644 Marko Lahtinen Tampereen triathlon klubi 4:54:48 + 32.02
28 Puolimatka Miehet 40-44 719 Petteri Änkilä Helsinki Triathlon 4:56:38 + 33.52
29 Puolimatka Miehet 40-44 626 Marko Keskikukko Helsinki Triathlon 4:57:26 + 34.40
30 Puolimatka Miehet 40-44 710 Hans Vallden Helsinki Triathlon 4:58:39 + 35.53
31 Puolimatka Miehet 40-44 608 Terho Into Velo Salo 4:58:46 + 36.00
32 Puolimatka Miehet 40-44 637 Jarmo Kuusisto Porin Tarmo 4:59:13 + 36.27
33 Puolimatka Miehet 40-44 649 Uki Lammi Helsinki Triathlon 4:59:40 + 36.54
34 Puolimatka Miehet 40-44 571 Jukka Erkkilä Xtri Lahti 4:59:43 + 36.57
35 Puolimatka Miehet 40-44 672 Petri Ojala Espoo 4:59:52 + 37.05
36 Puolimatka Miehet 40-44 696 Marko Saarinen FC FC 4:59:53 + 37.06
37 Puolimatka Miehet 40-44 667 Janne Nohkola Piikkiö 4:59:56 + 37.10
38 Puolimatka Miehet 40-44 718 Jukka Vänttinen Reckless Race 5:00:01 + 37.14
39 Puolimatka Miehet 40-44 615 Jaakko Jäntti Koiviston Isku 5:00:46 + 38.00
40 Puolimatka Miehet 40-44 681 Mikko Porali TT Aquaterra 5:01:13 + 38.26
41 Puolimatka Miehet 40-44 591 Tero Heimonen KUTU Triathlon 5:01:27 + 38.41
42 Puolimatka Miehet 40-44 716 Sami Vuorikoski X-tri Lahti 5:03:45 + 40.58
43 Puolimatka Miehet 40-44 619 Mika Karppinen Tervakoski 5:05:43 + 42.57
44 Puolimatka Miehet 40-44 679 Mika Pitkänen TT Aquaterra 5:06:00 + 43.14
45 Puolimatka Miehet 40-44 593 Antti Heino Dubai, UAE 5:06:02 + 43.15
46 Puolimatka Miehet 40-44 650 Petri Laukkanen Matovaaran Mahti 5:07:49 + 45.03
47 Puolimatka Miehet 40-44 695 Jani Saarinen Veikkola 5:08:32 + 45.46
48 Puolimatka Miehet 40-44 687 Jussi Ranta Järvenpää 5:08:46 + 45.59
49 Puolimatka Miehet 40-44 694 Petter Rönnlöf Turun Urheiluliitto 5:09:08 + 46.22
50 Puolimatka Miehet 40-44 568 Antti Artimo Espoo 5:09:42 + 46.55
51 Puolimatka Miehet 40-44 606 Jari Ihonen Nastolan Naseva 5:11:06 + 48.20
52 Puolimatka Miehet 40-44 665 Veli-Matti Nieminen OTC 5:12:08 + 49.22
53 Puolimatka Miehet 40-44 640 Kimmo Laaksonen Espoo 5:12:11 + 49.25
54 Puolimatka Miehet 40-44 647 Jukka Laitinen Capgemini Finland 5:13:18 + 50.32
55 Puolimatka Miehet 40-44 713 Petteri Vilanen Pakila Poursuivants 5:14:58 + 52.12
56 Puolimatka Miehet 40-44 668 Mika Nuortio TekU-Kajaani 5:15:52 + 53.06
57 Puolimatka Miehet 40-44 702 Juha Säippä SSU-Triathlon 5:16:10 + 53.23
58 Puolimatka Miehet 40-44 617 Jouko Kaarteenaho Oulu Triathlon & Cycling 5:17:30 + 54.43
59 Puolimatka Miehet 40-44 648 Mikko Laitinen Triathlonteam226 5:17:40 + 54.53
60 Puolimatka Miehet 40-44 636 Mika Kujala Helsinki Triathlon 5:18:17 + 55.31
61 Puolimatka Miehet 40-44 704 Vesa Taskila Oulu Triathlon & Cycling 5:18:32 + 55.45
62 Puolimatka Miehet 40-44 603 Petri Hyvärinen Reckless Race 5:18:36 + 55.50
63 Puolimatka Miehet 40-44 659 Janne Marttila Raisio 5:18:46 + 55.59
64 Puolimatka Miehet 40-44 588 Pasi Haukimäki Lievestuore 5:20:10 + 57.24
65 Puolimatka Miehet 40-44 572 Juha Eskelin Dobermanns TriTeam 5:20:58 + 58.12
66 Puolimatka Miehet 40-44 692 Tuomas Ronkainen Oulu Triathlon & Cycling 5:21:07 + 58.21
67 Puolimatka Miehet 40-44 701 Pekka Suvitie Valkealan Kajo 5:22:33 + 59.47
68 Puolimatka Miehet 40-44 646 Sami Laine Helsinki Triathlon Club 5:23:09 + 1.00.22
69 Puolimatka Miehet 40-44 596 Harri Holma Nokia/NSN marathon team 5:23:23 + 1.00.37
70 Puolimatka Miehet 40-44 712 Ville Viksten Triathlon Stadi 5:23:49 + 1.01.03
71 Puolimatka Miehet 40-44 560 Timo Aalto Helsinki Triathlon 5:23:57 + 1.01.11
72 Puolimatka Miehet 40-44 579 Niclas Hagnäs Wärtsilä 5:24:04 + 1.01.18
73 Puolimatka Miehet 40-44 583 Reima Harju Resh Triathlon 5:24:12 + 1.01.26
74 Puolimatka Miehet 40-44 627 Tuomo Ketola Helsinki 5:25:45 + 1.02.59
75 Puolimatka Miehet 40-44 610 Juha Jaskara Team Koala 5:25:55 + 1.03.08
76 Puolimatka Miehet 40-44 661 Markku Mustonen Marathon MC 5:26:16 + 1.03.30
77 Puolimatka Miehet 40-44 563 Ville Alopaeus Espoo 5:26:24 + 1.03.38
78 Puolimatka Miehet 40-44 703 Mika Taberman Juridia Sports Club 5:26:33 + 1.03.47
79 Puolimatka Miehet 40-44 567 Jarno Anttalainen Team Deep Lead 5:27:39 + 1.04.52
80 Puolimatka Miehet 40-44 585 Matti Harjuoja Helsinki Triathlon 5:28:06 + 1.05.20
81 Puolimatka Miehet 40-44 676 Mika Parviainen X-Tri Lahti 5:28:36 + 1.05.49
82 Puolimatka Miehet 40-44 677 Pekka Pesonen Training First Triathlon 5:29:04 + 1.06.18
83 Puolimatka Miehet 40-44 569 Raoul Blomfelt P&BW 5:30:07 + 1.07.21
84 Puolimatka Miehet 40-44 635 Mikko Kovanen Mäntsälä 5:30:20 + 1.07.34
85 Puolimatka Miehet 40-44 592 Kari Heininen Veikkola 5:30:47 + 1.08.01
86 Puolimatka Miehet 40-44 652 Rainer Lindqvist Järvenpään Uintiklubi 5:30:50 + 1.08.03
87 Puolimatka Miehet 40-44 621 Jyri Kauppinen Helsinki Triathlon 5:32:38 + 1.09.52
88 Puolimatka Miehet 40-44 638 Jarno Kuusisto Hausjärvi 5:34:11 + 1.11.25
89 Puolimatka Miehet 40-44 576 Cedric Frostdahl Pietarsaari 5:35:26 + 1.12.40
90 Puolimatka Miehet 40-44 664 Tom Niemi Kälviän Tarmo 5:36:10 + 1.13.24
91 Puolimatka Miehet 40-44 578 Timo Grönqvist Espoo 5:36:11 + 1.13.25
92 Puolimatka Miehet 40-44 706 Tomi Timonen Training First Triathlon 5:36:59 + 1.14.13
93 Puolimatka Miehet 40-44 654 Mika Lukkarila OTC 5:38:15 + 1.15.29
94 Puolimatka Miehet 40-44 634 Mika Koskela HyPy 5:38:35 + 1.15.49
95 Puolimatka Miehet 40-44 574 Marko Forsell Ykspihlajan Reima 5:39:40 + 1.16.54
96 Puolimatka Miehet 40-44 708 Pekka Tirkkonen Nokia/NSN Marathon Team 5:39:52 + 1.17.06
97 Puolimatka Miehet 40-44 581 Miska Hallanvuo Tuusula 5:40:14 + 1.17.27
98 Puolimatka Miehet 40-44 584 Antti Harjunpää Tampere 5:41:33 + 1.18.47
99 Puolimatka Miehet 40-44 660 Jouni Marttila Raumanseudunpyöräilijät 5:41:41 + 1.18.54
100 Puolimatka Miehet 40-44 662 Jussi Neuvonen Team Koala 5:42:10 + 1.19.24
101 Puolimatka Miehet 40-44 599 Jarkko Hurme Oulunsalo 5:42:25 + 1.19.38
102 Puolimatka Miehet 40-44 25 Toni Niiranen Helsinki Triathlon 5:42:42 + 1.19.55
103 Puolimatka Miehet 40-44 673 Vesa-Matti Olli Kotkan Vesiveikot 5:44:17 + 1.21.31
104 Puolimatka Miehet 40-44 690 Markus Rinkinen Filohuurut 5:44:50 + 1.22.04
105 Puolimatka Miehet 40-44 697 Toni Santalahti Espoo 5:45:28 + 1.22.42
106 Puolimatka Miehet 40-44 656 Wisa Majamaa Helsinki 5:45:35 + 1.22.49
107 Puolimatka Miehet 40-44 602 Matti Hynninen Varkaus 5:45:55 + 1.23.08
108 Puolimatka Miehet 40-44 618 Jussi Kallioniemi Nokia 5:48:06 + 1.25.20
109 Puolimatka Miehet 40-44 693 Jan Räsänen Klaukkala 5:49:39 + 1.26.53
110 Puolimatka Miehet 40-44 632 Timo Koljonen OTC 5:49:48 + 1.27.01
111 Puolimatka Miehet 40-44 609 Vesa Isoviita Cyclos Kuusamo 5:49:52 + 1.27.05
112 Puolimatka Miehet 40-44 658 Marko Martikainen Porkkalan Polkijat 5:50:02 + 1.27.15
113 Puolimatka Miehet 40-44 711 Juha Wallenius Imatra 5:50:43 + 1.27.56
114 Puolimatka Miehet 40-44 685 Janne Pärnänen Koparit 5:51:08 + 1.28.22
115 Puolimatka Miehet 40-44 715 Marko Virtanen Triathlon Team Kotka 5:51:22 + 1.28.36
116 Puolimatka Miehet 40-44 600 Vesa Hurme Nokia/NSN Marathon team 5:51:53 + 1.29.06
117 Puolimatka Miehet 40-44 561 Sami Ahonen X-Tri Lahti 5:55:59 + 1.33.13
118 Puolimatka Miehet 40-44 631 Kimmo Kokkonen Tellabs 5:56:48 + 1.34.01
119 Puolimatka Miehet 40-44 564 Björn Andersson Evitskog 5:57:48 + 1.35.02
120 Puolimatka Miehet 40-44 714 Petri Virjo Tervakoski 5:58:29 + 1.35.42
121 Puolimatka Miehet 40-44 587 Teemu Haukilehto Seinäjoen Seudun Urheilijat 5:58:37 + 1.35.51
122 Puolimatka Miehet 40-44 580 Asmo Halinen Helsinki 5:59:31 + 1.36.44
123 Puolimatka Miehet 40-44 623 Jarkko Kemppainen Oulun Triathlon & Cycling 5:59:36 + 1.36.50
124 Puolimatka Miehet 40-44 663 Pasi Niemelä Tampere 5:59:57 + 1.37.10
125 Puolimatka Miehet 40-44 601 Jukka Huumonen Kuopio 6:02:31 + 1.39.45
126 Puolimatka Miehet 40-44 684 Tommi Pyykönen Polar Electro Triathlon Club 6:06:17 + 1.43.30
127 Puolimatka Miehet 40-44 604 Petri Hyysalo Espoo 6:06:22 + 1.43.36
128 Puolimatka Miehet 40-44 682 Jari Puranen Liikutaan Hyvää 6:06:26 + 1.43.40
129 Puolimatka Miehet 40-44 594 Mikko Heino Turku 6:09:21 + 1.46.34
130 Puolimatka Miehet 40-44 686 Timo Pärnänen Capgemini Finland 6:12:11 + 1.49.24
131 Puolimatka Miehet 40-44 655 Jussi Lystimäki Triathlon Stadi 6:12:34 + 1.49.48
132 Puolimatka Miehet 40-44 633 Petteri Koponen Kuopio 6:17:49 + 1.55.03
133 Puolimatka Miehet 40-44 688 Tapani Rauhala Oulu Triathlon & Cycling 6:19:04 + 1.56.18
134 Puolimatka Miehet 40-44 639 Juha Kyntöjärvi Team Koala 6:23:19 + 2.00.33
135 Puolimatka Miehet 40-44 678 Mikko Piitulainen Espoo 6:23:21 + 2.00.34
136 Puolimatka Miehet 40-44 589 Jarkko Hautamäki Oulu Triathlon & Cycling 6:27:22 + 2.04.36
137 Puolimatka Miehet 40-44 651 Vesa Lindén Olkiluodon Voima 6:30:28 + 2.07.41
138 Puolimatka Miehet 40-44 683 Mikko Pusila Espoo 6:30:47 + 2.08.00
139 Puolimatka Miehet 40-44 577 Peter Gerkman Thirteen Triathlon 6:32:32 + 2.09.46
140 Puolimatka Miehet 40-44 689 Jukka Rautanen Vantaa 6:33:31 + 2.10.45
141 Puolimatka Miehet 40-44 642 Jyrki Laaksonheimo Hyvinkään Pyöräilijät 6:33:53 + 2.11.07
142 Puolimatka Miehet 40-44 611 Tomi Javanainen Triathlon Team Kotka 6:43:37 + 2.20.50
143 Puolimatka Miehet 40-44 614 Kai Juselius OrPo 6:50:15 + 2.27.29
144 Puolimatka Miehet 40-44 598 Petri Huhti Tuusula 6:52:37 + 2.29.50
145 Puolimatka Miehet 40-44 700 Janne Suotula Nokia & NSN marathon team 7:20:28 + 2.57.42
146 Puolimatka Miehet 40-44 630 Lasse Koivulehto Varalan Maratonklubi 7:33:16 + 3.10.30
147 Puolimatka Miehet 40-44 597 Thomas Holmström CSC - IT Center for Science 7:38:57 + 3.16.11
1 Puolimatka Miehet 45-49 826 Mika Somppi Nastola Triathlon 4:20:22 +
2 Puolimatka Miehet 45-49 738 Esa Heinonen Xtri-Lahti 4:31:37 + 11.15
3 Puolimatka Miehet 45-49 748 Tero Hyttinen BS-PU Triathlon 4:32:15 + 11.54
4 Puolimatka Miehet 45-49 758 Jussi Kero Triathlonteam 226 4:32:49 + 12.28
5 Puolimatka Miehet 45-49 766 Rauno Koski Triathlon Team 226 4:35:13 + 14.52
6 Puolimatka Miehet 45-49 784 Aimo Luiro Arctic Triathlon 4:36:35 + 16.14
7 Puolimatka Miehet 45-49 800 Juha Nissinen Karjalan Uimarit -69 Triathlon 4:39:15 + 18.54
8 Puolimatka Miehet 45-49 795 Marko Myllymäki TT226 4:39:33 + 19.12
9 Puolimatka Miehet 45-49 827 Alexander Stubb Helsinki Triathlon 4:39:33 + 19.12
10 Puolimatka Miehet 45-49 746 Kalevi Hyppönen Gym Park Helsinki 4:43:25 + 23.04
11 Puolimatka Miehet 45-49 841 Kai Ylä-Outinen Triathlonteam226 4:44:10 + 23.49
12 Puolimatka Miehet 45-49 739 Kai Heinonen Porin Tarmo 4:45:30 + 25.09
13 Puolimatka Miehet 45-49 727 Juha Auvinen Joroisten Sporttiklubi 4:46:32 + 26.11
14 Puolimatka Miehet 45-49 747 Janne Hyryläinen Helsingin Jyry 4:46:58 + 26.36
15 Puolimatka Miehet 45-49 807 Pasi Pentikäinen Helsinki Triathlon 4:49:29 + 29.07
16 Puolimatka Miehet 45-49 823 Juha Sarsama Tampereen Triathlonklubi 4:50:31 + 30.10
17 Puolimatka Miehet 45-49 782 Petri Litmanen Tampereen Juoksijat 4:54:00 + 33.39
18 Puolimatka Miehet 45-49 802 Matti Nurvo Team Tynnyrikylä 4:55:21 + 34.59
19 Puolimatka Miehet 45-49 771 Jyri Lahtinen Helsinki Triathlon 4:56:00 + 35.38
20 Puolimatka Miehet 45-49 721 Riku Aaltonen Helsinki Triathlon 4:56:48 + 36.27
21 Puolimatka Miehet 45-49 789 Timo Marttinen Triathlon Club Heinola 4:57:46 + 37.25
22 Puolimatka Miehet 45-49 774 Marko Lampela Aqua plus triathlon ry 4:58:24 + 38.03
23 Puolimatka Miehet 45-49 760 Jari Keskitalo ETA 5:01:04 + 40.43
24 Puolimatka Miehet 45-49 741 Jarmo Herranen Helsinki Triathlon 5:04:11 + 43.50
25 Puolimatka Miehet 45-49 742 Pertti Hietaniemi AquaPlus Triathlon 5:04:12 + 43.51
26 Puolimatka Miehet 45-49 733 Risto Gråsten TT AquaTerra 5:04:39 + 44.18
27 Puolimatka Miehet 45-49 757 Jarkko Keinänen X-tri Lahti 5:04:42 + 44.21
28 Puolimatka Miehet 45-49 750 Juha Jantunen HyPy Triathlon Team 5:05:52 + 45.31
29 Puolimatka Miehet 45-49 779 Kari Leuku Liikutaan Hyvää 5:06:01 + 45.39
30 Puolimatka Miehet 45-49 761 Toni Keto TuUl 5:06:28 + 46.07
31 Puolimatka Miehet 45-49 798 Pekka Mäkelä Alatornion Ahjo 5:07:26 + 47.04
32 Puolimatka Miehet 45-49 785 Matti Lähtevänoja Säyneisen Salpa 5:07:58 + 47.37
33 Puolimatka Miehet 45-49 725 Mika Airola Triathlon Team 226 5:08:19 + 47.58
34 Puolimatka Miehet 45-49 775 Juha Latvala SSU 5:08:41 + 48.20
35 Puolimatka Miehet 45-49 820 Jari Ruponen Helsinki triathlon 5:08:43 + 48.21
36 Puolimatka Miehet 45-49 834 Jari Turtiainen Valkeala 5:10:47 + 50.26
37 Puolimatka Miehet 45-49 822 Jyrki Salokorpi OTC 5:11:53 + 51.31
38 Puolimatka Miehet 45-49 772 Kimmo Lahtinen Triathlon Club Heinola 5:12:27 + 52.06
39 Puolimatka Miehet 45-49 838 Jape Virtanen Nokia/NSN Marathon Team 5:14:12 + 53.51
40 Puolimatka Miehet 45-49 724 Petri Ahti Helsinki Triathlon 5:14:25 + 54.04
41 Puolimatka Miehet 45-49 832 Kimmo Tuokkola Tampere 5:14:47 + 54.26
42 Puolimatka Miehet 45-49 744 Jarmo Himanka HyPy Tri 5:15:16 + 54.54
43 Puolimatka Miehet 45-49 731 Marko Drugge Tampere 5:15:28 + 55.07
44 Puolimatka Miehet 45-49 829 Harri Toivainen Helsinki Triathlon 5:16:14 + 55.53
45 Puolimatka Miehet 45-49 786 Markku Löfgren AquaPlus Triathlon 5:16:36 + 56.15
46 Puolimatka Miehet 45-49 745 Jukka Himanka Kalajoen Junkkarit 5:17:12 + 56.51
47 Puolimatka Miehet 45-49 755 Juha Kallioinen X-Tri Lahti 5:17:17 + 56.56
48 Puolimatka Miehet 45-49 801 Ari Numminen SKF 5:18:16 + 57.55
49 Puolimatka Miehet 45-49 787 Tapio Malkki Leppävirran Urheilijat 5:20:26 + 1.00.05
50 Puolimatka Miehet 45-49 732 Markku Gavrilov Karjalan uimarit -69 5:20:54 + 1.00.33
51 Puolimatka Miehet 45-49 720 Harri Aalto Aqua Plus Triathlon 5:22:42 + 1.02.21
52 Puolimatka Miehet 45-49 773 Petteri Laiti Triathlon Stadi 5:23:28 + 1.03.07
53 Puolimatka Miehet 45-49 803 kim nyström Helsinki Triathlon 5:24:13 + 1.03.51
54 Puolimatka Miehet 45-49 737 Mikko Heimonen KuTu 5:24:43 + 1.04.22
55 Puolimatka Miehet 45-49 723 Tuomo Ahola Helsinki Triathlon 5:24:54 + 1.04.33
56 Puolimatka Miehet 45-49 765 Antti Koski Kouvola 5:25:16 + 1.04.55
57 Puolimatka Miehet 45-49 740 Jouni Heiskanen Helsinki Triathlon 5:26:01 + 1.05.40
58 Puolimatka Miehet 45-49 831 Jari Tolppanen Tristdi 5:28:57 + 1.08.36
59 Puolimatka Miehet 45-49 768 Gerhard Krummel Korbach 5:29:47 + 1.09.26
60 Puolimatka Miehet 45-49 777 Antti Lauslahti TRIing FINNS 5:30:45 + 1.10.24
61 Puolimatka Miehet 45-49 780 Lars Lindemann Berlin Sisu 5:31:16 + 1.10.55
62 Puolimatka Miehet 45-49 753 Veli-Matti Järveläinen X-tri Lahti 5:32:58 + 1.12.37
63 Puolimatka Miehet 45-49 809 Pasi Raatikainen Iisalmen Visa 5:33:02 + 1.12.41
64 Puolimatka Miehet 45-49 830 Timo Toiviainen Endurance 5:33:16 + 1.12.55
65 Puolimatka Miehet 45-49 752 Kyösti Järnefelt Kirkkonummi 5:34:17 + 1.13.56
66 Puolimatka Miehet 45-49 837 Pekka Viita Team Active 5:34:26 + 1.14.05
67 Puolimatka Miehet 45-49 735 Juha-Pekka Halmeenmäki Orton 5:35:30 + 1.15.08
68 Puolimatka Miehet 45-49 793 Jari Mesimäki Hydra Platypus 5:35:37 + 1.15.16
69 Puolimatka Miehet 45-49 726 Janne Autero TT 226 5:37:04 + 1.16.43
70 Puolimatka Miehet 45-49 763 Timo Kontio TriDir 5:37:27 + 1.17.05
71 Puolimatka Miehet 45-49 836 Osmo Walden Helsinki 5:39:10 + 1.18.49
72 Puolimatka Miehet 45-49 813 Veli-Matti Rautiainen Helsinki 5:40:41 + 1.20.20
73 Puolimatka Miehet 45-49 804 Tarmo Ojala Cykle Center Helsinki 5:43:21 + 1.23.00
74 Puolimatka Miehet 45-49 783 harri luhtanen triathlon stadi 5:47:23 + 1.27.02
75 Puolimatka Miehet 45-49 762 Juha Kolari Espoo 5:48:11 + 1.27.50
76 Puolimatka Miehet 45-49 722 Simo Ahlgren Joroisten Sporttiklubi 5:48:59 + 1.28.38
77 Puolimatka Miehet 45-49 815 Kai Renlund Pyhtää-Pyttis 5:49:11 + 1.28.50
78 Puolimatka Miehet 45-49 810 Matti Rasinkoski Hiihtoukot 5:49:46 + 1.29.25
79 Puolimatka Miehet 45-49 769 JARI KUHAKOSKI HELSINKI/KONE JUOKSUKERHO 5:51:03 + 1.30.41
80 Puolimatka Miehet 45-49 778 Pekka Lehti Liikutaan Hyvää 5:51:07 + 1.30.46
81 Puolimatka Miehet 45-49 749 Kari Hyytiäinen Hyvinkään pyöräilijät 5:51:39 + 1.31.17
82 Puolimatka Miehet 45-49 790 Timo Mattila FC Kujakolli 5:57:25 + 1.37.04
83 Puolimatka Miehet 45-49 799 Klaus Mäntysaari UHS 5:58:43 + 1.38.22
84 Puolimatka Miehet 45-49 797 Ari Mäkelä Helsinki Triathlon 5:59:06 + 1.38.45
85 Puolimatka Miehet 45-49 794 Terho Miettinen Helsinki Triathlon 5:59:28 + 1.39.07
86 Puolimatka Miehet 45-49 811 Olli Raunio Turun Urheiluliitto 6:05:43 + 1.45.22
87 Puolimatka Miehet 45-49 764 Jari Koskela HyPy 6:05:57 + 1.45.36
88 Puolimatka Miehet 45-49 839 Tommi Vuoristo TTS 6:06:00 + 1.45.39
89 Puolimatka Miehet 45-49 729 Micke Bergman Gladius 6:09:39 + 1.49.18
90 Puolimatka Miehet 45-49 736 Kari Halonen TRIing Finns 6:10:07 + 1.49.46
91 Puolimatka Miehet 45-49 734 Pasi Hakomäki Nurmo 6:10:08 + 1.49.47
92 Puolimatka Miehet 45-49 814 Henrik B. Reims Espoo 6:10:19 + 1.49.58
93 Puolimatka Miehet 45-49 821 Jouni Salminen TT AquaTerra 6:10:27 + 1.50.06
94 Puolimatka Miehet 45-49 767 Harri Krakau Mäntsälä 6:11:56 + 1.51.35
95 Puolimatka Miehet 45-49 791 Mika Meller TuUS Daltons 6:20:12 + 1.59.51
96 Puolimatka Miehet 45-49 751 Jari Jukarainen Kotkan uimaseura 6:21:59 + 2.01.37
97 Puolimatka Miehet 45-49 756 Timo Kaltio Tampereen juoksijat 6:24:25 + 2.04.04
98 Puolimatka Miehet 45-49 730 Mika Bergman Karkkila 6:26:21 + 2.06.00
99 Puolimatka Miehet 45-49 817 Thomas Roos CSC - IT Center for Science 6:31:35 + 2.11.14
100 Puolimatka Miehet 45-49 776 Ville Laurila Viini&Juusto 6:34:57 + 2.14.36
101 Puolimatka Miehet 45-49 792 Petri Meronen Nummisten kiri 6:37:53 + 2.17.32
102 Puolimatka Miehet 45-49 824 Harald Schnur Espoo 6:45:26 + 2.25.05
103 Puolimatka Miehet 45-49 828 Mika Tarkkanen Kultaseppämestari 6:49:10 + 2.28.49
104 Puolimatka Miehet 45-49 806 Timo Paavola Helsinki 7:02:39 + 2.42.17
105 Puolimatka Miehet 45-49 819 Tarmo Ruotsalainen ONMKY/KKM 7:05:45 + 2.45.24
106 Puolimatka Miehet 45-49 796 Pasi Mäenpää Espoo 7:06:15 + 2.45.54
107 Puolimatka Miehet 45-49 816 Jouni Romppanen Helsinki 7:41:06 + 3.20.45
1 Puolimatka Miehet 50-54 876 Olli Ohrankämmen Liikutaan Hyvää / Gladius 4:42:18 +
2 Puolimatka Miehet 50-54 26 Magnus Lönnqvist Suomen Teräsmies nro. 1. 4:46:14 + 3.56
3 Puolimatka Miehet 50-54 894 Jouni Westerholm HYPY 4:49:17 + 6.59
4 Puolimatka Miehet 50-54 851 Petteri Helanne Helsinki Triathlon 4:51:29 + 9.11
5 Puolimatka Miehet 50-54 884 Tapio Rinne XtriLahti 4:55:50 + 13.32
6 Puolimatka Miehet 50-54 872 Jaakko Myllymäki Helsinki Triathlon 5:01:44 + 19.26
7 Puolimatka Miehet 50-54 852 Arto Helenius AquaPlus Triathlon 5:05:49 + 23.31
8 Puolimatka Miehet 50-54 855 Kaj Järveläinen Joroisten Sporttiklubi 5:10:34 + 28.16
9 Puolimatka Miehet 50-54 892 Tapio Törrönen Tampereen juoksijat 5:13:23 + 31.05
10 Puolimatka Miehet 50-54 854 Petri Ikävalko Training First Triathlon 5:13:37 + 31.19
11 Puolimatka Miehet 50-54 843 Elis Björk vaasan uimaseura, vaasa 5:15:20 + 33.02
12 Puolimatka Miehet 50-54 864 Eero Lindholm TuUl 5:15:44 + 33.26
13 Puolimatka Miehet 50-54 858 Veikko Kiljunen Tuusula 5:17:01 + 34.43
14 Puolimatka Miehet 50-54 885 Magnus Riska Helsinki Triathlon 5:19:18 + 37.00
15 Puolimatka Miehet 50-54 877 Kari Ollikainen X-Tri Lahti 5:21:02 + 38.44
16 Puolimatka Miehet 50-54 845 Victor Erin Russia 5:22:12 + 39.54
17 Puolimatka Miehet 50-54 867 Kimmo Madekivi Triathlon Club Heinola 5:23:30 + 41.12
18 Puolimatka Miehet 50-54 891 Esa Taskinen X-Tri Lahti 5:26:46 + 44.28
19 Puolimatka Miehet 50-54 873 Harri Myllärinen Helsinki Triathlon 5:35:58 + 53.40
20 Puolimatka Miehet 50-54 895 Anttoni Vesterinen Helsinki Triathlon 5:40:19 + 58.01
21 Puolimatka Miehet 50-54 860 Ari Koskela Tempo Sport 5:41:05 + 58.46
22 Puolimatka Miehet 50-54 849 Tuomo Haukkovaara IBM Sport Club 5:42:00 + 59.42
23 Puolimatka Miehet 50-54 863 Jaakko Laukka Joroisten Sporttiklubi 5:42:06 + 59.48
24 Puolimatka Miehet 50-54 866 Jouko Luokkala Karjala Triathlon 5:43:29 + 1.01.11
25 Puolimatka Miehet 50-54 874 Pasi Niemelä Gladius Kirkkonummi 5:43:36 + 1.01.18
26 Puolimatka Miehet 50-54 846 Timo Espo Heltri 5:52:18 + 1.10.00
27 Puolimatka Miehet 50-54 857 Ilkka Karvonen Andritz tri-team 5:52:54 + 1.10.36
28 Puolimatka Miehet 50-54 879 Jaakko Palkispää Joroisten Sporttiklubi 5:56:15 + 1.13.57
29 Puolimatka Miehet 50-54 893 Markku Valpas Sähy 5:56:19 + 1.14.01
30 Puolimatka Miehet 50-54 842 Peter Bader TriAmt 5:56:40 + 1.14.22
31 Puolimatka Miehet 50-54 871 Arvo Musikka Helsinki Triathlon 6:01:28 + 1.19.10
32 Puolimatka Miehet 50-54 850 Veli-Matti Heikkilä Kemi 6:05:11 + 1.22.53
33 Puolimatka Miehet 50-54 875 Ari Nikki Porin Tarmo 6:06:43 + 1.24.25
34 Puolimatka Miehet 50-54 861 Hannu Kytölä Wellness Foundry 6:11:23 + 1.29.05
35 Puolimatka Miehet 50-54 896 Kalle Widbom Helsinki Triathlon 6:11:50 + 1.29.32
36 Puolimatka Miehet 50-54 844 Petri Castren Helsinki 6:12:16 + 1.29.58
37 Puolimatka Miehet 50-54 848 Jaakko Haapala Helsinki Triathlon 6:12:49 + 1.30.31
38 Puolimatka Miehet 50-54 886 Juhani Rönnberg Helsinki Triathlon 6:13:01 + 1.30.43
39 Puolimatka Miehet 50-54 865 Timo Lindström Triathlonteam 226 6:15:27 + 1.33.09
40 Puolimatka Miehet 50-54 853 Jarmo Hokkanen 2XU Triathlon 6:15:42 + 1.33.24
41 Puolimatka Miehet 50-54 883 Markku Rautanen Hämeenlinna 6:16:25 + 1.34.07
42 Puolimatka Miehet 50-54 888 Jukka Salonen ETA 6:17:07 + 1.34.49
43 Puolimatka Miehet 50-54 881 Jouni Puhakka Team Invest 6:18:20 + 1.36.02
44 Puolimatka Miehet 50-54 889 Ari Svensk Vantaa 6:32:03 + 1.49.45
45 Puolimatka Miehet 50-54 890 Hannu Taipale turku 6:38:27 + 1.56.08
46 Puolimatka Miehet 50-54 868 Oula Maijala Nuolipojat 6:51:15 + 2.08.57
47 Puolimatka Miehet 50-54 882 Jarmo Ranta Espoo 6:53:22 + 2.11.04
48 Puolimatka Miehet 50-54 859 Lauri Kivinen Suunta Jurva 6:58:35 + 2.16.17
49 Puolimatka Miehet 50-54 862 Juha Känkänen Simmis Vanda 7:09:25 + 2.27.07
50 Puolimatka Miehet 50-54 847 Juha Haakana Team-Rixu 7:14:34 + 2.32.16
51 Puolimatka Miehet 50-54 887 Pasi Salmela Kokkola/Finmaster Team 7:25:37 + 2.43.19
1 Puolimatka Miehet 55-59 911 Timo Vuorimaa Heinola Triathlon Club 5:14:17 +
2 Puolimatka Miehet 55-59 902 Jussi Madekivi Helsinki Triathlon 5:24:06 + 9.49
3 Puolimatka Miehet 55-59 899 Sergey Emelyanov Russia 5:29:02 + 14.45
4 Puolimatka Miehet 55-59 906 Heikki Nummelin Turun Urheiluliitto 5:29:43 + 15.26
5 Puolimatka Miehet 55-59 910 Jorma Viiala Tawast Cycling Club 5:37:54 + 23.37
6 Puolimatka Miehet 55-59 903 Timo Naukkarinen Helsinki Triathlon 5:42:18 + 28.02
7 Puolimatka Miehet 55-59 898 Jari Aaltonen Helsinki Triathlon ry 5:57:50 + 43.34
8 Puolimatka Miehet 55-59 900 Christophe Hakulin Colorado Athletic Club 6:02:35 + 48.19
9 Puolimatka Miehet 55-59 904 Jukka Niemi Liikutaan Hyvää 6:44:49 + 1.30.33
10 Puolimatka Miehet 55-59 908 Heikki Pälve Lääkäriliitto 6:54:53 + 1.40.37
11 Puolimatka Miehet 55-59 901 Pentti Heinonen Turun Urheiluliitto 7:17:52 + 2.03.36
12 Puolimatka Miehet 55-59 912 Jukka Yli-Viikari Mäntsälä 7:22:25 + 2.08.09
1 Puolimatka Miehet 60-64 914 Petteri Grönholm Helsinki Triathlon 5:05:22 +
2 Puolimatka Miehet 60-64 913 Erkki Anunti Arctic Triathlon 5:12:07 + 6.46
3 Puolimatka Miehet 60-64 918 Pekka Saarinen Helsinki Triathlon 5:43:01 + 37.39
4 Puolimatka Miehet 60-64 917 Seppo Laitinen SSU-Triathlon 5:50:47 + 45.26
5 Puolimatka Miehet 60-64 915 Tuomo Hirvonen SSU-triathlon 6:42:35 + 1.37.14
6 Puolimatka Miehet 60-64 916 Erkki Laine Joroisten Sporttiklubi 9:07:34 + 4.02.13
1 Puolimatka Miehet 65-69 920 Yrjö Qvarnberg Keski-Suomen keskussairaalan kunto 9:05:13 +
1 Puolimatka Miehet Yleinen 1 Darby Thomas Turun Urheiluliitto 3:55:09 +
2 Puolimatka Miehet Yleinen 17 Kirill Kotsegarov Tallinn, Estonia 3:56:02 + 54
3 Puolimatka Miehet Yleinen 2 Jarmo Hast Joroisten Sporttiklubi 4:04:00 + 8.52
4 Puolimatka Miehet Yleinen 3 Panu Lieto Team Special Bike 4:04:27 + 9.18
5 Puolimatka Miehet Yleinen 24 Tuukka Miettinen Koiviston Isku 4:08:04 + 12.56
6 Puolimatka Miehet Yleinen 7 Jens Dahlman Helsinki Triathlon 4:12:06 + 16.58
7 Puolimatka Miehet Yleinen 16 Tatu Kasurinen Turun Urheiluliitto Triathlon 4:18:03 + 22.55
8 Puolimatka Miehet Yleinen 20 Teemu Lemmettylä Helsinki Triathlon 4:20:30 + 25.22
9 Puolimatka Miehet Yleinen 38 Ilkka Utriainen Turun Urheiluliitto 4:22:04 + 26.56
10 Puolimatka Miehet Yleinen 8 Pasi Hautamäki Ykspihlajan Reima 4:23:00 + 27.52
11 Puolimatka Miehet Yleinen 5 Juha Laitinen SSU-Triathlon 4:24:35 + 29.27
12 Puolimatka Miehet Yleinen 12 Jukka Hyttinen Helsinki Triathlon 4:30:07 + 34.59
13 Puolimatka Miehet Yleinen 18 Pablo Erat Joroisten Sporttiklubi 4:32:34 + 37.26
14 Puolimatka Miehet Yleinen 23 Timo Lukkarinen Helsinki Triathlon 4:36:14 + 41.06
15 Puolimatka Miehet Yleinen 4 Kimmo Tuunanen SSU-Triathlon 4:37:35 + 42.27
16 Puolimatka Miehet Yleinen 36 Ole Halonen Triathlon Team Kotka 4:39:42 + 44.34
17 Puolimatka Miehet Yleinen 19 Jaakko Lehtonen Helsinki Triathlon 4:47:49 + 52.41
18 Puolimatka Miehet Yleinen 21 Sauli Haahtela SKB Racing Triathlon Team 4:49:51 + 54.43
19 Puolimatka Miehet Yleinen 31 Hannu Rytkönen Helsinki Triathlon 4:52:01 + 56.53
20 Puolimatka Miehet Yleinen 30 Tuomas Puukko Xtri Lahti 4:59:32 + 1.04.23
21 Puolimatka Miehet Yleinen 40 Jussi Vänskä Oulu Triathlon & Cycling 4:59:37 + 1.04.29
22 Puolimatka Miehet Yleinen 9 Juhapekka Helo Helsinki Triathlon 5:04:41 + 1.09.33
23 Puolimatka Miehet Yleinen 34 Teemu Suominen SKB Racing Triathlon Team 5:07:59 + 1.12.51
24 Puolimatka Miehet Yleinen 22 Ola Lindqvist Helsinki Triathlon 5:09:55 + 1.14.47
25 Puolimatka Miehet Yleinen 32 Teemu Rämö Nokia Marathon Team 5:15:26 + 1.20.18
26 Puolimatka Miehet Yleinen 28 Jussi Pesola Oulu triathlon & Cycling 5:15:28 + 1.20.20
27 Puolimatka Miehet Yleinen 35 Tuomas Teräsvuori Helsinki Triathlon 5:19:54 + 1.24.46
28 Puolimatka Miehet Yleinen 15 Oskari Lehtonen Helsinki Triathlon 5:26:41 + 1.31.33
1 Puolimatka Naiset 18-19 54 Noora Luokkala Karjala Triathlon 5:31:44 +
2 Puolimatka Naiset 18-19 53 Susanna Laaksonen Porin Tarmo 6:29:24 + 57.40
1 Puolimatka Naiset 20-24 86 Jenni Korpi Turku 5:16:17 +
2 Puolimatka Naiset 20-24 88 Iina Lumiaho TT Aquaterra 5:17:55 + 1.38
3 Puolimatka Naiset 20-24 93 Elina Sukula Aalto 5:32:44 + 16.28
4 Puolimatka Naiset 20-24 92 Viivi Siikasmaa Team Invest 5:42:22 + 26.05
5 Puolimatka Naiset 20-24 90 Jasmin Pienimäki Triathlon Team 226 5:47:13 + 30.56
6 Puolimatka Naiset 20-24 81 Erika Gröhn Head Ambassadors 5:52:49 + 36.32
7 Puolimatka Naiset 20-24 91 Jenni-Julia Saikkonen Helsinki Triathlon 6:08:03 + 51.46
8 Puolimatka Naiset 20-24 89 Johanna Mero Espoo 6:11:29 + 55.12
9 Puolimatka Naiset 20-24 87 Elisabet Kvist Aquaterra 6:19:21 + 1.03.04
10 Puolimatka Naiset 20-24 85 Sanna Immonen Joroisten Sporttiklubi 6:24:50 + 1.08.33
11 Puolimatka Naiset 20-24 83 Tiina Helperi Juupajoki 7:00:03 + 1.43.47
12 Puolimatka Naiset 20-24 82 Laura Hackman Ruovesi 7:03:33 + 1.47.16
13 Puolimatka Naiset 20-24 94 Elisa Terho Silver Valley Lodge Triathlon 8:14:19 + 2.58.02
1 Puolimatka Naiset 25-29 170 Katariina Soikkanen Helsinki 5:19:06 +
2 Puolimatka Naiset 25-29 196 Mirjam Hyvönen TT AquaTerra 5:29:31 + 10.25
3 Puolimatka Naiset 25-29 195 Hanna Hovi Helsinki 5:29:42 + 10.36
4 Puolimatka Naiset 25-29 208 Minna Myötänen Helsinki Triathlon 5:32:02 + 12.56
5 Puolimatka Naiset 25-29 220 Leena Ylinampa Tufoni 5:33:27 + 14.22
6 Puolimatka Naiset 25-29 210 Sanna Paavilainen Anttolan Urheilijat 5:36:50 + 17.44
7 Puolimatka Naiset 25-29 216 Noora Salonoja Helsinki 5:45:18 + 26.12
8 Puolimatka Naiset 25-29 212 Sina Rasela Porvoo 5:46:34 + 27.28
9 Puolimatka Naiset 25-29 217 Annaliina Soikkanen Helsinki 5:48:34 + 29.29
10 Puolimatka Naiset 25-29 201 Jutta Kukkurainen Triathlonteam 226 5:49:35 + 30.29
11 Puolimatka Naiset 25-29 214 Noora Räsänen Karjalan Uimarit -69 Triathlon 5:50:52 + 31.46
12 Puolimatka Naiset 25-29 204 Niina Linjamäki Vaasan Uimaseura 5:52:54 + 33.49
13 Puolimatka Naiset 25-29 219 Kaisa Väisänen Triathlonteam 226 5:55:49 + 36.43
14 Puolimatka Naiset 25-29 200 Reeta Kukkola Helsinki Triathlon 6:03:19 + 44.14
15 Puolimatka Naiset 25-29 203 Elina Lammela Turun Urheiluliitto 6:03:58 + 44.53
16 Puolimatka Naiset 25-29 202 Niina Laakso KUTU Triathlon 6:03:58 + 44.53
17 Puolimatka Naiset 25-29 209 Elina Oksa Velo Salo 6:07:24 + 48.18
18 Puolimatka Naiset 25-29 211 Susanna Porela-Tiihonen Attendo Terveyspalvelut 6:14:14 + 55.08
19 Puolimatka Naiset 25-29 198 Heidi Järvinen Vaasa 6:15:44 + 56.38
20 Puolimatka Naiset 25-29 213 Arja Räsänen Joensuu 6:19:11 + 1.00.06
21 Puolimatka Naiset 25-29 205 Asta Luukkonen Joensuu 6:50:36 + 1.31.30
22 Puolimatka Naiset 25-29 207 Julia Molin Helsinki Triathlon 7:14:02 + 1.54.57
23 Puolimatka Naiset 25-29 199 Siiri Kolari Joroisten Sporttiklubi 7:59:30 + 2.40.24
24 Puolimatka Naiset 25-29 194 Kaili Hjorth Attendo Terveyspalvelut Oy 8:27:10 + 3.08.05
1 Puolimatka Naiset 30-34 959 suvi tiainen heltri 5:00:41 +
2 Puolimatka Naiset 30-34 921 Milka Aho Vaasan Uimaseura 5:09:05 + 8.24
3 Puolimatka Naiset 30-34 925 Hanna Heikkilä Helsinki Triathlon 5:19:23 + 18.42
4 Puolimatka Naiset 30-34 924 Maiju Grönvall Triathlon Team Kotka 5:31:12 + 30.32
5 Puolimatka Naiset 30-34 958 Sanna Säkkinen Oulu Triathlon & Cycling 5:31:20 + 30.40
6 Puolimatka Naiset 30-34 926 Marianna Hietamäki Velo&Oxygen 5:31:42 + 31.01
7 Puolimatka Naiset 30-34 937 Kaisa Koivuranta Helsinki Triathlon 5:34:22 + 33.41
8 Puolimatka Naiset 30-34 934 Sirkku Juhola Helsinki Triathlon 5:34:33 + 33.52
9 Puolimatka Naiset 30-34 971 Annica Öhling Helsinki Triathlon 5:37:31 + 36.50
10 Puolimatka Naiset 30-34 942 Marika Langenoja-Suvitie Valkealan Kajo 5:37:34 + 36.53
11 Puolimatka Naiset 30-34 940 Henna Kuittinen Helsinki Triathlon 5:41:59 + 41.18
12 Puolimatka Naiset 30-34 970 Kaisu Väisänen KUTU Triathlon 5:42:09 + 41.28
13 Puolimatka Naiset 30-34 946 Tarja Masalin Nastola triathlon 5:42:17 + 41.36
14 Puolimatka Naiset 30-34 961 Johanna Tokola Helsinki Triathlon 5:42:50 + 42.09
15 Puolimatka Naiset 30-34 929 Päivi Hänninen Turku 5:43:46 + 43.05
16 Puolimatka Naiset 30-34 941 Anna Laitinen Turku 5:49:23 + 48.42
17 Puolimatka Naiset 30-34 957 Päivi Sutinen Kuopio 5:49:46 + 49.06
18 Puolimatka Naiset 30-34 945 Eva Mannfolk Vaasan Uimaseura 5:51:16 + 50.35
19 Puolimatka Naiset 30-34 948 Karkinen Mirva susanna HelTri 5:55:45 + 55.04
20 Puolimatka Naiset 30-34 965 Anna-Maria Utterström Tritrainers.fi 5:56:00 + 55.19
21 Puolimatka Naiset 30-34 922 Sari Berggren X-Tri Lahti 5:58:02 + 57.21
22 Puolimatka Naiset 30-34 943 Arja Lemmettylä Helsinki Triathlon 6:01:59 + 1.01.19
23 Puolimatka Naiset 30-34 947 Anna Mattila Helsinki Triathlon 6:04:08 + 1.03.28
24 Puolimatka Naiset 30-34 933 Johanna Jaakkola Turun urheiluliitto 6:05:40 + 1.04.59
25 Puolimatka Naiset 30-34 952 Minna Palosaari Porvoo 6:08:04 + 1.07.23
26 Puolimatka Naiset 30-34 923 Suvi Eskola KUTU triathlon 6:08:25 + 1.07.44
27 Puolimatka Naiset 30-34 956 Anu Räisänen Team Donna Agile 6:16:13 + 1.15.32
28 Puolimatka Naiset 30-34 953 Sara Protto Attendo Terveyspalvelut Oy 6:16:29 + 1.15.48
29 Puolimatka Naiset 30-34 954 Julia Pöyry Helsinki 6:18:26 + 1.17.45
30 Puolimatka Naiset 30-34 968 Anna-Stina Wiklund Helsinki Triathlon 6:24:07 + 1.23.27
31 Puolimatka Naiset 30-34 930 Elina Ikonen Tampereen Triathlonklubi 6:28:22 + 1.27.41
32 Puolimatka Naiset 30-34 960 Anna-Leena Toivanen Karjalan Uimarit -69 Triathlon 6:30:27 + 1.29.46
33 Puolimatka Naiset 30-34 936 Maija Koikkalainen Helsinki Triathlon 6:32:30 + 1.31.49
34 Puolimatka Naiset 30-34 962 Riikka Tolvanen Helsinki Triathlon 6:32:39 + 1.31.58
35 Puolimatka Naiset 30-34 951 Kaisa Paatsola Helsinki 6:33:50 + 1.33.09
36 Puolimatka Naiset 30-34 939 Tiina Krusberg Espoo 6:42:33 + 1.41.52
37 Puolimatka Naiset 30-34 935 Terhi Kivijärvi TRIACAT`S 6:47:45 + 1.47.04
38 Puolimatka Naiset 30-34 944 Kirsi Louhelainen Espoo 6:48:46 + 1.48.05
39 Puolimatka Naiset 30-34 950 Elina Norrman TuUL 6:58:25 + 1.57.44
40 Puolimatka Naiset 30-34 938 Maria Kouzmina Helsinki 7:02:26 + 2.01.45
41 Puolimatka Naiset 30-34 928 Katja Häkkinen Joroisten Sporttiklubi 7:14:32 + 2.13.51
42 Puolimatka Naiset 30-34 967 Elina Viitasaari Helsinki Triathlon 7:25:47 + 2.25.07
43 Puolimatka Naiset 30-34 966 Virpi Varonen Kuopio 7:31:42 + 2.31.02
44 Puolimatka Naiset 30-34 963 Eneli Tukiainen Attendo Terveyspalvelut Oy 8:49:31 + 3.48.51
1 Puolimatka Naiset 35-39 985 Jaana Korhonen Hyvinkään Pyöräilijät 5:01:17 +
2 Puolimatka Naiset 35-39 972 Niina Aho Triathlonteam226 5:14:48 + 13.31
3 Puolimatka Naiset 35-39 1002 Taru Schroderus X-tri Lahti 5:14:58 + 13.41
4 Puolimatka Naiset 35-39 975 Nina Heiskanen Joroisten Sporttiklubi 5:20:24 + 19.08
5 Puolimatka Naiset 35-39 989 Jola Maisala Helsinki Triathlon 5:26:02 + 24.45
6 Puolimatka Naiset 35-39 977 Anu Henttonen Helsinki Triathlon 5:26:12 + 24.56
7 Puolimatka Naiset 35-39 995 Eeva Orko Espoo 5:27:29 + 26.12
8 Puolimatka Naiset 35-39 974 Niina Gråsten TT AquaTerra 5:32:22 + 31.06
9 Puolimatka Naiset 35-39 986 Anne Kuhlman Joroisten Sporttiklubi 5:33:38 + 32.22
10 Puolimatka Naiset 35-39 993 Terhi Nyberg Espoo 5:39:46 + 38.29
11 Puolimatka Naiset 35-39 1004 Jaana Sjöblom Aqua Plus Triathlon 5:42:00 + 40.44
12 Puolimatka Naiset 35-39 973 Vilma Alcenius Turun Urheiluliitto 5:43:30 + 42.14
13 Puolimatka Naiset 35-39 978 Miia Holmila HelTri 5:45:43 + 44.26
14 Puolimatka Naiset 35-39 997 Tiia Paukkala Helsinki 5:53:55 + 52.39
15 Puolimatka Naiset 35-39 1001 Niina Salokorpi Team Donna Agile 5:54:55 + 53.38
16 Puolimatka Naiset 35-39 988 Eija Leskinen Triathlon Club Heinola ry 5:57:53 + 56.36
17 Puolimatka Naiset 35-39 980 Hanna Kangassalo Keravan uimarit 5:58:43 + 57.26
18 Puolimatka Naiset 35-39 992 Anna-Kaisa Nuutero-Koski Masku 6:00:22 + 59.06
19 Puolimatka Naiset 35-39 981 Eija Kestilä Jyväskylä 6:05:37 + 1.04.20
20 Puolimatka Naiset 35-39 991 Elina Myllymäki Triathlon Vantaa 6:09:19 + 1.08.02
21 Puolimatka Naiset 35-39 983 Hanne Kinnunen karjalan uimarit-69 Triathlon 6:10:17 + 1.09.00
22 Puolimatka Naiset 35-39 976 Susanna Heiskanen Helsinki 6:11:37 + 1.10.20
22 Puolimatka Naiset 35-39 984 Sanna Kolkka Helsinki Triathlon 6:11:37 + 1.10.20
24 Puolimatka Naiset 35-39 1008 Mirka Valkonen Andritz tri-team 6:13:40 + 1.12.23
25 Puolimatka Naiset 35-39 998 Jenni Ronkainen Helsinki Triathlon 6:15:12 + 1.13.55
26 Puolimatka Naiset 35-39 1006 Pia-Maria Taiminen Vantaa 6:21:07 + 1.19.50
27 Puolimatka Naiset 35-39 996 Sanna Parkkonen Kutu Triathlon 6:22:45 + 1.21.29
28 Puolimatka Naiset 35-39 1003 Siru Sipola OTC 6:35:05 + 1.33.48
29 Puolimatka Naiset 35-39 982 Mervi Kinnaslampi Mikkeli 6:41:52 + 1.40.35
30 Puolimatka Naiset 35-39 1000 Kirsi Saarela Team Invest 6:43:38 + 1.42.21
31 Puolimatka Naiset 35-39 979 Kati Jokio Espoo 6:49:48 + 1.48.31
32 Puolimatka Naiset 35-39 987 Laura Lakio Kalkkiranta 7:03:05 + 2.01.48
33 Puolimatka Naiset 35-39 1007 Leena Toivola Team Invest 7:03:52 + 2.02.35
34 Puolimatka Naiset 35-39 994 Piia Nygren Triathlon Team Kotka 7:07:03 + 2.05.46
35 Puolimatka Naiset 35-39 990 Satu Mattila Kuusankoski 8:22:57 + 3.21.40
1 Puolimatka Naiset 40-44 1023 Katja Kallioinen X-Tri Lahti 5:04:39 +
2 Puolimatka Naiset 40-44 1016 Nina Heiskanen Helsinki Triathlon 5:17:53 + 13.15
3 Puolimatka Naiset 40-44 1043 Terhi Ranta-Ojala Tampereen juoksijat 5:24:06 + 19.27
4 Puolimatka Naiset 40-44 1033 Laura Markovaara Liikutaan Hyvää 5:31:29 + 26.50
5 Puolimatka Naiset 40-44 1010 Lea Aaltonen Helsinki Triathlon 5:35:34 + 30.56
6 Puolimatka Naiset 40-44 1045 Anu Silvasti X-Tri Lahti 5:36:47 + 32.08
7 Puolimatka Naiset 40-44 1021 Imke Höfling KUTU Triathlon Kuopio 5:44:10 + 39.31
8 Puolimatka Naiset 40-44 1035 Minna Nurvo Team Tynnyrikylä 5:44:52 + 40.13
9 Puolimatka Naiset 40-44 1011 Taina Avo HelTri 5:48:05 + 43.27
10 Puolimatka Naiset 40-44 1025 Leena Kauko Helsinki Triathlon 5:49:53 + 45.14
11 Puolimatka Naiset 40-44 1017 Ursula Helenius AquaPlus Triathlon 5:51:49 + 47.11
12 Puolimatka Naiset 40-44 1029 Tiina Kähö Helsinki Triathlon 5:52:35 + 47.56
13 Puolimatka Naiset 40-44 1034 Katja Mitrunen Stamina TC 5:58:07 + 53.28
14 Puolimatka Naiset 40-44 1026 Ritva Keravuo APK 6:01:38 + 57.00
15 Puolimatka Naiset 40-44 1044 Terhi Rastas Helsinki Triathlon 6:05:08 + 1.00.30
16 Puolimatka Naiset 40-44 1022 Suzanne Innes-Stubb Helsinki Triathlon 6:06:10 + 1.01.31
17 Puolimatka Naiset 40-44 1049 Henna Uhde Helsinki Triathlon 6:06:22 + 1.01.43
18 Puolimatka Naiset 40-44 1047 Anu Sohlman Helsinki Triathlon 6:06:33 + 1.01.55
19 Puolimatka Naiset 40-44 1012 Pia Blomster Orivesi 6:07:36 + 1.02.57
20 Puolimatka Naiset 40-44 1027 Sari Kola-Nyström Helsinki Triathlon 6:08:10 + 1.03.31
21 Puolimatka Naiset 40-44 1041 Virva Pisano Team Donna Agile 6:08:23 + 1.03.45
22 Puolimatka Naiset 40-44 1028 Mia Koskinen TCC 6:10:20 + 1.05.41
23 Puolimatka Naiset 40-44 1048 Hietikko Soile Triathlonteam 226 6:10:41 + 1.06.02
24 Puolimatka Naiset 40-44 1014 Karita Haapasalo-Tuomainen KeUi 6:15:28 + 1.10.49
25 Puolimatka Naiset 40-44 1015 Johanna Haverinen X-tri Lahti 6:16:17 + 1.11.38
26 Puolimatka Naiset 40-44 1046 Eerika Skarp Kuopio 6:18:48 + 1.14.09
27 Puolimatka Naiset 40-44 1040 Satu Pippola Finnair 6:21:29 + 1.16.50
28 Puolimatka Naiset 40-44 1030 Nina Laukkanen Triacats 6:26:48 + 1.22.09
29 Puolimatka Naiset 40-44 1024 Kristiina Kananen kajaani 6:30:25 + 1.25.46
30 Puolimatka Naiset 40-44 1042 Heidi Rajamäki Triathlon Vantaa 6:39:45 + 1.35.06
31 Puolimatka Naiset 40-44 1018 Maarit Hult Helsinki Triathlon 6:44:01 + 1.39.23
32 Puolimatka Naiset 40-44 1050 Sari Vehviläinen Joroisten Sporttiklubi 6:44:55 + 1.40.16
33 Puolimatka Naiset 40-44 1031 Riina Linna Helsinki 6:50:15 + 1.45.36
34 Puolimatka Naiset 40-44 1036 Elke Nykänen Andritz tri-team 6:50:25 + 1.45.46
35 Puolimatka Naiset 40-44 1009 Ilona Aaltonen Turun Urheiluliitto 6:50:25 + 1.45.46
36 Puolimatka Naiset 40-44 1037 Eerika Peltola Espoon Virkiä 7:00:24 + 1.55.46
37 Puolimatka Naiset 40-44 1020 Salla Huovinen Joroisten Sporttiklubi 7:04:03 + 1.59.24
1 Puolimatka Naiset 45-49 1065 Niina Maisniemi Helsinki Triathlon 5:07:48 +
2 Puolimatka Naiset 45-49 1060 Minna Lahtinen Helsinki Triathlon 5:20:38 + 12.50
3 Puolimatka Naiset 45-49 1066 Greta Malkki Leppävirran Urheilijat 5:38:39 + 30.52
4 Puolimatka Naiset 45-49 1059 Maise Kinnunen TT226 5:43:33 + 35.45
5 Puolimatka Naiset 45-49 1055 Riikka Harjula Team Active 5:44:53 + 37.06
6 Puolimatka Naiset 45-49 1072 Päivi Rantala X-Tri Lahti 5:45:22 + 37.35
7 Puolimatka Naiset 45-49 1070 Kirsi Piiparinen Leppävirran Urheiljat 5:45:49 + 38.01
8 Puolimatka Naiset 45-49 1061 Minna Laitinen Navi 5:48:50 + 41.03
9 Puolimatka Naiset 45-49 1052 Pia Ahti Helsinki Triathlon 5:49:29 + 41.42
10 Puolimatka Naiset 45-49 1064 Baba Lybeck Liikutaan Hyvää 5:51:28 + 43.41
11 Puolimatka Naiset 45-49 1068 Mari Nyrhinen Gladius Kirkkonummi 5:55:32 + 47.45
12 Puolimatka Naiset 45-49 1069 Tiina Ojanperä Espoo 5:59:48 + 52.01
13 Puolimatka Naiset 45-49 1056 Katri Jalava Helsinki Triathlon 6:00:51 + 53.03
14 Puolimatka Naiset 45-49 1075 Teija Suuronen Tampereen Juoksijat 6:02:18 + 54.30
15 Puolimatka Naiset 45-49 1071 Outi Pohjanjoki Turun Urheiluliitto 6:21:14 + 1.13.27
16 Puolimatka Naiset 45-49 1054 Tiina Erkinaro Team Donna Agile/OTC 6:22:33 + 1.14.46
17 Puolimatka Naiset 45-49 1051 Satu Aaltonen Triacats 6:29:13 + 1.21.26
18 Puolimatka Naiset 45-49 1062 Tuija Laitinen Triathlonteam226 6:35:08 + 1.27.21
19 Puolimatka Naiset 45-49 1067 Kristiina Mäkelä Espoo 6:45:56 + 1.38.08
20 Puolimatka Naiset 45-49 1053 Anna-Liisa Autio Turun Urheiluliitto 6:46:56 + 1.39.09
21 Puolimatka Naiset 45-49 1063 Liisa Lampola Helsinki 7:00:26 + 1.52.39
22 Puolimatka Naiset 45-49 1074 Arja Ruohonen Espoo 7:05:22 + 1.57.34
23 Puolimatka Naiset 45-49 1073 Jaana Rossi Team Invest 7:07:21 + 1.59.33
23 Puolimatka Naiset 45-49 1077 Tarja Valtakari Team Invest 7:07:21 + 1.59.33
25 Puolimatka Naiset 45-49 1057 Tiina Karppinen Iisalmi 7:10:12 + 2.02.24
1 Puolimatka Naiset 50-54 1083 Liisa Tirkkonen Karjala Triathlon 6:13:30 +
2 Puolimatka Naiset 50-54 1082 Mervi Savo Espoo 6:15:08 + 1.38
3 Puolimatka Naiset 50-54 1081 Marketta Kurikka Kutu Triathlon 6:39:26 + 25.56
4 Puolimatka Naiset 50-54 1078 Päivi Harju-Eloranta Karjala Triathlon 6:57:34 + 44.04
5 Puolimatka Naiset 50-54 1085 Maria Walden Helsinki 7:35:43 + 1.22.14
6 Puolimatka Naiset 50-54 1084 Maarit Toikka Espoo 8:50:11 + 2.36.42
1 Puolimatka Naiset Yleinen 47 Kaisa Lehtonen Triathlon Vantaa 4:25:02 +
2 Puolimatka Naiset Yleinen 41 Tiina Boman Joroisten Sporttiklubi 4:36:57 + 11.55
3 Puolimatka Naiset Yleinen 50 Maria Söderström Helsinki Triathlon 4:44:08 + 19.06
4 Puolimatka Naiset Yleinen 49 Sari Stenholm Turun Urheiluliitto 4:51:16 + 26.14
5 Puolimatka Naiset Yleinen 42 Heidi Hyvärinen Joroisten Sporttiklubi 4:52:13 + 27.11
6 Puolimatka Naiset Yleinen 45 Venla Koivula Koiviston Isku 4:53:35 + 28.33
7 Puolimatka Naiset Yleinen 46 Suvi Lavonen Alatornion Pirkat 5:02:15 + 37.13
8 Puolimatka Naiset Yleinen 44 Maria Kasurinen Turun urheiluliitto 5:07:11 + 42.08
9 Puolimatka Naiset Yleinen 43 Katja Hyvärinen KUTU Triathlon 5:08:51 + 43.49