Kalevankierroshiihto 2014 Vuokatti

2014

Sarjat

Ladattavat tiedostot

Sija Sarja Nro Nimi Joukkue Aika Ero
1 Kalevankierros 40 km M P 2300 Jorma Svenn Kuntokonnat 1.59.11,9
2 Kalevankierros 40 km M P 2195 Toni Pikkarainen Kuntokonnat 2.00.28,2 + 1.16,3
3 Kalevankierros 40 km M P 2284 Jaakko Saarela Viialan Viri 2.03.52,8 + 4.40,9
4 Kalevankierros 40 km M P 2306 Tero Hyttinen Viialan Viri 2.05.11,9 + 6.00,0
5 Kalevankierros 40 km M P 2305 Juha Nyyssönen Viialan Viri 2.05.36,5 + 6.24,6
6 Kalevankierros 40 km M P 2155 Ossi Sippu Kuntokonnat 2.07.56,4 + 8.44,5
7 Kalevankierros 40 km M P 2281 Kimmo Tolvanen OP-Pohjola 2.08.27,8 + 9.15,9
8 Kalevankierros 40 km M P 2219 Anders Åkerman Korvenpojat 2.08.44,9 + 9.33,0
9 Kalevankierros 40 km M P 2083 Juha Prittiinen Hämeenlinnan Hitaat 2.10.40,3 + 11.28,4
10 Kalevankierros 40 km M P 2283 Topi Salminen Viialan Viri 2.12.33,4 + 13.21,5
11 Kalevankierros 40 km M P 2047 Rauno Hakala Uskelan Urhot 2.13.54,2 + 14.42,3
12 Kalevankierros 40 km M P 2303 Tomi Rivala Uskelan Urhot 2.15.04,5
13 Kalevankierros 40 km M P 2121 Jarmo Valli USKELAN URHOT 2.15.06,7 + 15.54,8
14 Kalevankierros 40 km M P 2069 Juha Lehtonen Tuusulan Tallaajat 2.16.28,5 + 17.16,6
15 Kalevankierros 40 km M P 2144 Jani Hevonoja Viialan Viri 2.17.39,6 + 18.27,7
16 Kalevankierros 40 km M P 2142 Sami Kauppinen Tuusulan Tallaajat 2.18.35,4 + 19.23,5
17 Kalevankierros 40 km M P 2120 Kyösti Halonen Hämeenlinnan hitaat 2.20.26,9 + 21.15,0
18 Kalevankierros 40 km M P 2260 Hannu Pietilä Kasu 2.22.03,2 + 22.51,3
19 Kalevankierros 40 km M P 2039 Markus Ilmarinen Uskelan Urhot 2.22.26,7 + 23.14,8
20 Kalevankierros 40 km M P 2136 Antti Korkeakangas Reilut Miehet Havumetsien 2.23.02,5 + 23.50,6
21 Kalevankierros 40 km M P 2122 Arto Korpinen 2.24.32,8 + 25.20,9
22 Kalevankierros 40 km M P 2114 Seppo Kuoppala Selän sitkeät 2.24.41,2 + 25.29,3
23 Kalevankierros 40 km M P 2232 Samuli Rantala Tervakosken Pato 2.25.34,7 + 26.22,8
24 Kalevankierros 40 km M P 2022 Jouko Peipinen Tammelan Ryske 2.25.56,0 + 26.44,1
25 Kalevankierros 40 km M P 2076 Eero Mäkipelto Kensu-KK 2.26.06,2 + 26.54,3
26 Kalevankierros 40 km M P 2066 Lasse Kääpä Kuusankosken Urheiluseura 2.26.18,0 + 27.06,1
27 Kalevankierros 40 km M P 2067 Teuvo Lehtinen Selän Sitkeät 2.26.18,3 + 27.06,4
28 Kalevankierros 40 km M P 2167 Janne Haataja 2.26.18,8 + 27.06,9
29 Kalevankierros 40 km M P 2062 Eero Kujansuu Kankaanpään Kalevankiertäjät 1 2.26.23,1 + 27.11,2
30 Kalevankierros 40 km M P 2071 Mika Lehtonen Tuusulan Tallaajat 2.27.17,8 + 28.05,9
31 Kalevankierros 40 km M P 2134 Olli-Pekka Pohjola CCRT 2.29.29,7 + 30.17,8
32 Kalevankierros 40 km M P 2085 Jaakko Pärssinen Tervakosken Pato 1 2.29.57,7 + 30.45,8
33 Kalevankierros 40 km M P 2096 Jouni Siitonen Karama OY 2.30.43,7 + 31.31,8
34 Kalevankierros 40 km M P 2176 Mikko Ylönen Tuusulan Tallaajat 2.31.05,9 + 31.54,0
35 Kalevankierros 40 km M P 2178 Pentti Väisänen htl 2.32.07,2 + 32.55,3
36 Kalevankierros 40 km M P 2061 Juha Kokko TreMK 2.32.49,7 + 33.37,8
37 Kalevankierros 40 km M P 2175 Mika Kortesmaa Uskelan Urhot 2.32.57,1 + 33.45,2
38 Kalevankierros 40 km M P 2130 Asko Lautamäki Tervakosken Pato 2.34.35,5 + 35.23,6
39 Kalevankierros 40 km M P 2019 Pekka Valjakka Tuusulan Tallaajat 2.34.51,2 + 35.39,3
40 Kalevankierros 40 km M P 2246 Kari Nieminen Tervakosken Pato 2.37.25,5 + 38.13,6
41 Kalevankierros 40 km M P 2020 Ari Ilola Tammelan Ryske 2.37.47,6 + 22.43,1
42 Kalevankierros 40 km M P 2127 Jouko Huuhka Kankaanpään Kalevankiertäjät 1 2.39.20,0 + 40.08,1
43 Kalevankierros 40 km M P 2290 Lauri Kojola Nousiaisten Alku 2.40.43,3 + 41.31,4
44 Kalevankierros 40 km M P 2208 Jari Ylänne Jyväskylä 2.41.00,4 + 41.48,5
45 Kalevankierros 40 km M P 2145 Kari Kinnunen Kuntokonnat 2.42.15,7 + 43.03,8
46 Kalevankierros 40 km M P 2133 Jukka Iitti KENSU-KK 2.43.21,1 + 44.09,2
47 Kalevankierros 40 km M P 2222 Harri Kuusniemi 2.44.55,5 + 45.43,6
48 Kalevankierros 40 km M P 2282 Pekka Ryhänen 2.44.58,0 + 45.46,1
49 Kalevankierros 40 km M P 2162 Markus Kantola CCRT 2.45.30,1 + 46.18,2
50 Kalevankierros 40 km M P 2004 Alpo Kumpula Tuusulantallaajat 2.45.37,7 + 46.25,8
51 Kalevankierros 40 km M P 2131 Osmo Ojala CCRT 2.46.11,3 + 46.59,4
52 Kalevankierros 40 km M P 2132 Aimo Väisänen KENSU-KK 2.47.31,2 + 48.19,3
53 Kalevankierros 40 km M P 2239 Lauri Österman 2.47.49,1 + 48.37,2
54 Kalevankierros 40 km M P 2166 Antero Korpela Hämeenlinnan Hitaat 1 2.49.17,3 + 34.12,8
55 Kalevankierros 40 km M P 2234 Teemu Tukiainen Lappeen Siniset 2.52.40,8 + 53.28,9
56 Kalevankierros 40 km M P 2263 Tero Haiko Lappeen Siniset 2.54.02,7 + 54.50,8
57 Kalevankierros 40 km M P 2008 Raimo Liukkonen Stormin Teräs 2.57.05,8 + 57.53,9
58 Kalevankierros 40 km M P 2141 Antti Erämaja Tervakosken Pato 2.57.57,2 + 58.45,3
59 Kalevankierros 40 km M P 2302 Juuso Nurminen KK-Länsi Uusimaa 1 2.58.11,9 + 59.00,0
60 Kalevankierros 40 km M P 2077 Jouni Nurminen KK-Länsi Uusimaa 1 2.58.12,9 + 59.01,0
61 Kalevankierros 40 km M P 2210 Tomi Rissanen Lup 2.58.38,8 + 59.26,9
62 Kalevankierros 40 km M P 2000 Eero Aalto KK Länsi-Uusimaa 1 3.00.06,0 + 45.01,5
63 Kalevankierros 40 km M P 2043 Kimmo Behm Tuusulan Tallaajat 3.00.59,9 + 1.01.48,0
64 Kalevankierros 40 km M P 2053 Erkki Huhtala Espoon Etanat 3.02.37,2 + 47.32,7
65 Kalevankierros 40 km M P 2005 Hannu Lappalainen Helsinki 96 3.03.36,3 + 1.04.24,4
66 Kalevankierros 40 km M P 2158 TAPIO HEIKKILÄ Hml Hitaat sisutiimi 3.05.55,9 + 1.06.44,0
67 Kalevankierros 40 km M P 2265 Esa Vesterinen Hyvinkään LIHa 3.06.03,1 + 1.06.51,2
68 Kalevankierros 40 km M P 2209 Kari Mamia KK Länsi-Uusimaa 1 3.06.12,5 + 1.07.00,6
69 Kalevankierros 40 km M P 2169 Sami Perttola Kymin Koskenpojat 3.09.37,0 + 1.10.25,1
70 Kalevankierros 40 km M P 2183 Lauri Markelin Otaniemen Jyllääjät I 3.09.47,9 + 1.10.36,0
71 Kalevankierros 40 km M P 2299 Marko Koistila GSK 3.14.14,6 + 1.15.02,7
72 Kalevankierros 40 km M P 2060 Ilkka Kivi Kunto-Pirkat 3.14.48,1 + 1.15.36,2
73 Kalevankierros 40 km M P 2151 Matti Teittinen Uskelan Urhot II 3.15.47,4 + 1.16.35,5
74 Kalevankierros 40 km M P 2258 Paavo Simola Tammelan Ryske 3.16.14,2 + 1.17.02,3
75 Kalevankierros 40 km M P 2027 Veli-Matti Vento 3.16.59,0 + 1.17.47,1
76 Kalevankierros 40 km M P 2163 Ossi Karjalainen GSK 3.17.07,1 + 1.17.55,2
77 Kalevankierros 40 km M P 2032 Juha Kytömäki Korvanpojat Team 3.18.06,7 + 1.18.54,8
78 Kalevankierros 40 km M P 2110 Kalevi Vikman Tuusulan Tallaajat 3.18.28,3 + 1.19.16,4
79 Kalevankierros 40 km M P 2050 Erkki Helminen Tuusulan Tallaajat 3.18.47,3 + 1.19.35,4
80 Kalevankierros 40 km M P 2051 Jaakko Helminen Tuusulan Tallaajat 3.18.47,4 + 1.19.35,5
81 Kalevankierros 40 km M P 2003 Osmo Kiiski KK-Team Someron Esa 3.19.50,1 + 1.20.38,2
82 Kalevankierros 40 km M P 2099 Onni Siltala Myllykosken Kilpa-Veikot 3.22.16,6 + 1.23.04,7
83 Kalevankierros 40 km M P 2154 Lars Svenskberg KK-Länsiuusimaa 1 3.23.28,4 + 1.24.16,5
84 Kalevankierros 40 km M P 2291 Vesa Parikka Tammelan Ryske 2 3.23.48,8 + 1.24.36,9
85 Kalevankierros 40 km M P 2024 Ville Melkko Espoon Kepardit 3.24.46,2 + 1.25.34,3
86 Kalevankierros 40 km M P 2102 Matti Supponen Melaveikot 3.26.56,0 + 1.11.51,5
87 Kalevankierros 40 km M P 2016 Pekka Ahlqvist Vantaa 3.27.19,6 + 1.28.07,7
88 Kalevankierros 40 km M P 2023 Hannu Kröger KK Länsi-Uusimaa 1 3.27.25,9 + 1.28.14,0
89 Kalevankierros 40 km M P 2215 Juha Nappu Turun NMKY 3.27.52,1 + 1.28.40,2
90 Kalevankierros 40 km M P 2058 Taisto Jurvanen Hämeenlinnan Hitaat 3.28.21,3 + 1.29.09,4
91 Kalevankierros 40 km M P 2095 Hannu Seitsonen Tuusulan tallaajat 3.28.30,4 + 1.29.18,5
92 Kalevankierros 40 km M P 2018 Tauno Hyppönen Tuusulan Tallaajat 3.30.31,7 + 1.31.19,8
93 Kalevankierros 40 km M P 2001 Heikki Aurasmaa Korvenpojat Team 3.33.09,1 + 1.33.57,2
94 Kalevankierros 40 km M P 2013 Juha Sameri Espoon etanat 3.33.20,0 + 1.34.08,1
95 Kalevankierros 40 km M P 2266 Antti Erämo Lappeen Siniset 3.34.49,6 + 1.35.37,7
96 Kalevankierros 40 km M P 2147 Patric Granholm Uskelan Urhot 3.37.17,7 + 1.38.05,8
97 Kalevankierros 40 km M P 2264 Juha Soikkeli LLL-Imatra 3.38.17,8 + 1.39.05,9
98 Kalevankierros 40 km M P 2309 Tommi Lehtonen Espoon Kepardit 3.42.53,5 + 1.43.41,6
99 Kalevankierros 40 km M P 2235 Tom Vihonen 3.43.02,0 + 1.43.50,1
100 Kalevankierros 40 km M P 2289 Miikka Sandholm Lappeen Siniset 3.46.15,7 + 1.47.03,8
101 Kalevankierros 40 km M P 2081 Jussi Pirinen Tuusulan Tallaajat 3.47.18,7 + 1.48.06,8
102 Kalevankierros 40 km M P 2173 Markku Mellanen Espoon Kepardit 3.47.22,4 + 1.48.10,5
103 Kalevankierros 40 km M P 2226 Jari Tiimo kaukaan lyly 3.47.28,0 + 1.48.16,1
104 Kalevankierros 40 km M P 2092 JARMO SAVELA KK LÄNSI-UUSIMAA 2 3.47.29,5 + 1.48.17,6
105 Kalevankierros 40 km M P 2236 Juha Kalliokoski Rauman kalevankiertäjät 3.47.52,4 + 1.48.40,5
106 Kalevankierros 40 km M P 2103 Ari Tolmunen Kensu kk 3.48.09,1 + 1.48.57,2
107 Kalevankierros 40 km M P 2082 Petteri Pirinen Tuusulan Tallaajat 3.55.06,8 + 1.55.54,9
108 Kalevankierros 40 km M P 2227 Jouni Monto Lannistumattomat Laahustajat 3.58.23,1 + 1.59.11,2
109 Kalevankierros 40 km M P 2278 Ari Hokkanen 3.58.27,7 + 1.59.15,8
110 Kalevankierros 40 km M P 2073 Jorma Löyttyniemi Tervakosken Pato 2 4.00.06,1 + 2.00.54,2
111 Kalevankierros 40 km M P 2152 Markku Sipi 4.03.35,6 + 2.04.23,7
112 Kalevankierros 40 km M P 2168 Mikko Sirkiä Espoon Kepardit 4.04.48,1 + 2.05.36,2
113 Kalevankierros 40 km M P 2072 Mikael Lindström 4.05.41,2 + 2.06.29,3
114 Kalevankierros 40 km M P 2126 Olli Hyppänen ERRY 4.08.44,5 + 2.09.32,6
115 Kalevankierros 40 km M P 2079 Osmo Perkamo Tuusulan tallaajat 4.12.29,4 + 2.13.17,5
116 Kalevankierros 40 km M P 2254 Anssi Juutilainen Liha 4.15.45,4 + 2.16.33,5
117 Kalevankierros 40 km M P 2002 Rainer Blomster Tuusulan Tallaajat IV 4.17.50,1 + 2.18.38,2
118 Kalevankierros 40 km M P 2111 Toni Hägg KK Länsi-Uusimaa 2 4.32.36,2 + 2.33.24,3
119 Kalevankierros 40 km M P 2045 Mikko Fagerström Espoon Etanat 4.32.52,8 + 2.33.40,9
120 Kalevankierros 40 km M P 2035 Jari Pihlajamäki FINNMAP Infra 4.34.25,3 + 2.35.13,4
121 Kalevankierros 40 km M P 2101 Raimo Stenvall Tuusulan Tallaajat 4.35.42,2 + 2.36.30,3
122 Kalevankierros 40 km M P 2298 Jouko Johannes Österlund 4.47.18,5 + 2.48.06,6
123 Kalevankierros 40 km M P 2218 Tero Äijälä Selän sitkeät sivistyneet 5.05.22,5 + 3.06.10,6
124 Kalevankierros 40 km M P 2187 Tapio Pekkala 5.27.31,8 + 3.28.19,9
999 Kalevankierros 40 km M P 2109 Risto Viitanen Tuusulan Tallaajat V
999 Kalevankierros 40 km M P 2172 Kimmo Runtti Espoon kepardit
999 Kalevankierros 40 km M P 2041 Juha Alhonnoro
999 Kalevankierros 40 km M P 2245 Hannu Liljemark SM Maanpää Oy
999 Kalevankierros 40 km M P 2049 Timo Hellberg Uskelan Urhot
999 Kalevankierros 40 km M P 2017 Matti Erämaja Tervakosken Pato
999 Kalevankierros 40 km M P 2285 Eero Jalli Tammelan Ryske
999 Kalevankierros 40 km M P 2123 Martin Löfström Sporttiveteraanit
999 Kalevankierros 40 km M P 2026 Pekka Pakkanen Pajulahti
999 Kalevankierros 40 km M P 2010 Pertti Palo Selän Sitkeät
999 Kalevankierros 40 km M pv 2078 Jaakko Penttinen Tuusulan Tallaajat
999 Kalevankierros 40 km M pv 2308 Harri Leinikka
1 Kalevankierros 40 km M V 2135 Pyry Kettunen Otaniemen Jyllääjät I 2.00.33,5
2 Kalevankierros 40 km M V 2294 Janne Piitulainen Pajulahti 2.00.53,8 20,3
3 Kalevankierros 40 km M V 2108 Pentti Vepsäläinen Reilut Miehet Havumetsien 2.09.38,8 + 9.05,3
4 Kalevankierros 40 km M V 2160 Jouni Miettinen Kuntokonnat 2.10.19,1 + 9.45,6
5 Kalevankierros 40 km M V 2174 Sami-Jukka Hämäläinen Tuusulan Tallaajat 2.11.47,3 + 11.13,8
6 Kalevankierros 40 km M V 2055 Voitto Jetsonen Viialan Viri 2.12.28,2 + 11.54,7
7 Kalevankierros 40 km M V 2037 Tuomas Kesti Riihimäen Kiista-Veikot 2.12.30,3 + 11.56,8
8 Kalevankierros 40 km M V 2201 JUHA-PEKKA KERÄNEN AIR SYSTEMS KAJAANI 2.13.31,0 + 12.57,5
9 Kalevankierros 40 km M V 2196 Ari-pekka Ojala Tervakosken pato 2.18.30,6 + 17.57,1
10 Kalevankierros 40 km M V 2118 Janne Rantanen Hämeenlinnan Hitaat Sisutiimi 2.18.48,5 + 18.15,0
11 Kalevankierros 40 km M V 2179 Ville Eskelinen Uskelan Urhot 2.20.00,6 + 19.27,1
12 Kalevankierros 40 km M V 2184 Turo Väätäinen Korvenpojat 2.20.09,3 + 19.35,8
13 Kalevankierros 40 km M V 2237 Juho Tuominen Kankaanpään KalevanKiertäjät 2.20.59,5 + 20.26,0
14 Kalevankierros 40 km M V 2042 Hannu Anttila Kankaanpään Kalevankiertäjät 2.23.50,5 + 23.17,0
15 Kalevankierros 40 km M V 2248 Paavo Vesterinen Tammelan Ryske 2.24.37,6 + 24.04,1
16 Kalevankierros 40 km M V 2128 Juha Rantanen Hämeenlinnan hitaat sisutiimi 2.25.48,2 + 25.14,7
17 Kalevankierros 40 km M V 2140 Erkki Tuovila kankaanpään kalevankiertäjät 2.26.52,2 + 26.18,7
18 Kalevankierros 40 km M V 2190 Erik Nieminen Kensu-KK 2.28.32,8 + 27.59,3
19 Kalevankierros 40 km M V 2211 Matti Muilu TUTKU 2.28.39,0 + 28.05,5
20 Kalevankierros 40 km M V 2088 Ari-Pekka Rouvali KK Länsi-Uusimaa 2 2.31.05,9 + 30.32,4
21 Kalevankierros 40 km M V 2093 Touko Savolainen Hämeenlinnan hitaat 2.33.51,8 + 33.18,3
22 Kalevankierros 40 km M V 2116 Pasi Kontkanen CCRT 2.34.43,0 + 34.09,5
23 Kalevankierros 40 km M V 2271 Jouko Lehtonen Turun NMKY 2.37.02,2 + 36.28,7
24 Kalevankierros 40 km M V 2238 Kristian Myllymäki Haimoon Kisa 2.37.55,8 + 37.22,3
25 Kalevankierros 40 km M V 2063 Olli Kujansuu Kankaanpään Kalevankiertäjät 2.38.59,2 + 38.25,7
26 Kalevankierros 40 km M V 2105 Markku Tunturi Viialan Viri 2 2.39.04,9 + 38.31,4
27 Kalevankierros 40 km M V 2146 Jari Johansson Viialan Viri 2.39.34,1 + 39.00,6
28 Kalevankierros 40 km M V 2242 Mika Niinimaa TuNMKY 2.39.49,8 + 39.16,3
29 Kalevankierros 40 km M V 2065 Klaus Kuusi Espoon Etanat 2.40.06,9 + 39.33,4
30 Kalevankierros 40 km M V 2148 Kari Kuhmonen 2.41.02,6 + 40.29,1
31 Kalevankierros 40 km M V 2149 Pasi Kyheröinen Korvenpojat 2.42.13,7 + 41.40,2
32 Kalevankierros 40 km M V 2094 Eero Savonen TUUSULAN TALLAAJAT 2.43.35,5 + 43.02,0
33 Kalevankierros 40 km M V 2104 ARI TOLVANEN KUNTO KONNAT 2.43.36,4 + 43.02,9
34 Kalevankierros 40 km M V 2206 Antti Mäntynen Otaniemen Jyllääjät 2.45.53,5 + 45.20,0
35 Kalevankierros 40 km M V 2249 Tapio Kujala Ylistaron Kilpa-Veljet 2.47.21,4 + 46.47,9
36 Kalevankierros 40 km M V 2307 Tero Antila Tuusulan Tallaajat 2.47.28,0 + 46.54,5
37 Kalevankierros 40 km M V 2106 Jouko Tyrkäs Tuusulan Tallaajat 2.47.43,6 + 47.10,1
38 Kalevankierros 40 km M V 2228 Petteri Hannula 2.48.03,9 + 47.30,4
39 Kalevankierros 40 km M V 2054 Raimo Hämäläinen Uskelan Urhot 2.48.13,0 + 47.39,5
40 Kalevankierros 40 km M V 2256 Sami Kuusi Tammelan Ryske 2.48.25,8
41 Kalevankierros 40 km M V 2150 Erkki Moilanen Pirkkala 2.49.04,5 38,7
42 Kalevankierros 40 km M V 2036 Tuomas Särkilahti ERRY 2.49.06,0 + 48.32,5
43 Kalevankierros 40 km M V 2268 Markku Viinikka hml hitaat sisu tiimi 2.50.04,2 + 49.30,7
44 Kalevankierros 40 km M V 2006 Erkki Lehtonen HML Hitaat 2.50.37,9 + 50.04,4
45 Kalevankierros 40 km M V 2084 Ari Pukki Uskelan Urhot III 2.50.50,2 + 50.16,7
46 Kalevankierros 40 km M V 2112 Timo Seppänen 2.50.55,1 + 50.21,6
47 Kalevankierros 40 km M V 2274 Olli Tala Tammelan Ryske 2.51.24,3 + 2.58,5
48 Kalevankierros 40 km M V 2086 Pauli Rantanen Hml Hitaat Sisutiimi 2.51.31,6 + 50.58,1
49 Kalevankierros 40 km M V 2089 Pertti Ryynänen HTL 2.53.00,2 + 52.26,7
50 Kalevankierros 40 km M V 2033 Eero Särkilahti ERRY 2.53.09,4 + 52.35,9
51 Kalevankierros 40 km M V 2137 Pekka Korhonen Tuusulan Tallaajat IV 2.54.55,7 + 54.22,2
52 Kalevankierros 40 km M V 2198 Jarmo Huttunen Kankaanpään Kalevankiertäjät 2 2.55.27,9 + 54.54,4
53 Kalevankierros 40 km M V 2199 Leo Lehtimäki Hämeenlinnan Hitaat 2.57.30,7 + 56.57,2
54 Kalevankierros 40 km M V 2255 Petteri Leskinen VKKK 3.00.47,9 + 1.00.14,4
55 Kalevankierros 40 km M V 2288 Akseli Julkunen Tammelan Ryske 2 3.01.40,1 + 1.01.06,6
56 Kalevankierros 40 km M V 2251 Mikko Nurmela 3.03.25,1 + 1.02.51,6
57 Kalevankierros 40 km M V 2231 Sami Sipilä SM maanpää 3.04.48,7 + 1.04.15,2
58 Kalevankierros 40 km M V 2212 Lauri Supponen Melaveikot 3.07.50,0 + 19.24,2
59 Kalevankierros 40 km M V 2191 Petri Hammar 3.08.17,6 + 1.07.44,1
60 Kalevankierros 40 km M V 2157 Antti Ojala Tervakosken Pato 3.09.05,1 + 1.08.31,6
61 Kalevankierros 40 km M V 2177 Veli-Matti Tiitinen Kuntokonnat 3.11.12,7 + 1.10.39,2
62 Kalevankierros 40 km M V 2221 Antti Nikkola 3.13.32,0 + 1.12.58,5
63 Kalevankierros 40 km M V 2075 Sauli Maanpää SM MAANPÄÄ 3.15.12,6 + 1.14.39,1
64 Kalevankierros 40 km M V 2287 Tero Julkunen Tammelan Ryske 2 3.17.01,6 + 1.16.28,1
65 Kalevankierros 40 km M V 2139 Pyry Aurasmaa Korvenpojat team 3.17.17,4 + 1.16.43,9
66 Kalevankierros 40 km M V 2009 Veikko Långström Hämeenlinnan Hitaat 2 3.17.34,3 + 1.17.00,8
67 Kalevankierros 40 km M V 2200 Arto Jokela Uskelan Urhot 3.19.38,4 + 1.19.04,9
68 Kalevankierros 40 km M V 2056 Juhani Joutsenniemi Tuusulan Tallaajat 3.21.57,8 + 1.21.24,3
69 Kalevankierros 40 km M V 2029 Kari Hyrkäs 3.22.18,0 + 1.21.44,5
70 Kalevankierros 40 km M V 2091 Esa Salonen Selän Sitkeät 3.29.46,9 + 1.29.13,4
71 Kalevankierros 40 km M V 2031 Antti Virtanen Uskelan Urhot/Team Halti 3.30.03,9 + 1.29.30,4
72 Kalevankierros 40 km M V 2087 Pekka Ropponen Espoon Etanat 3.33.13,9 + 1.32.40,4
73 Kalevankierros 40 km M V 2185 Juha Nurmela Arc-Sport 3.35.33,7 + 1.35.00,2
74 Kalevankierros 40 km M V 2080 Tarmo Pietilä Tammelan Ryske 2 3.40.58,8 + 1.40.25,3
75 Kalevankierros 40 km M V 2181 Heikki Husu Uskelan Urhot 3.41.18,1 + 1.40.44,6
76 Kalevankierros 40 km M V 2048 Jussi Heikkinen Vantaan Pyöräilijät 3.42.24,2 + 1.41.50,7
77 Kalevankierros 40 km M V 2297 Aki Kyckling 3.44.20,6 + 1.43.47,1
78 Kalevankierros 40 km M V 2100 Risto Sirola Tuusulan Tallaajat 3.48.29,9 + 1.47.56,4
79 Kalevankierros 40 km M V 2097 Juhani Sillanpää Espoon Etanat 3.52.16,2 + 1.51.42,7
80 Kalevankierros 40 km M V 2295 Esa Ukkola 3.52.37,6 + 1.52.04,1
81 Kalevankierros 40 km M V 2059 Jerry Kettunen KK-Länsi Uusimaa 2 3.54.19,9 + 1.53.46,4
82 Kalevankierros 40 km M V 2129 Petteri Sandell Pajulahti 3.54.20,9 + 1.53.47,4
83 Kalevankierros 40 km M V 2030 Raine Jaakkola Otaniemen Jyllääjät II 3.58.57,1 + 1.58.23,6
84 Kalevankierros 40 km M V 2107 Reino Uusitalo Pyroll 4.01.41,2 + 2.01.07,7
85 Kalevankierros 40 km M V 2252 Olli Intonen VKKK 4.03.29,4 + 2.02.55,9
86 Kalevankierros 40 km M V 2007 Ilmo Liukko Kuntokonnat 2 4.04.11,4 + 2.03.37,9
87 Kalevankierros 40 km M V 2207 Juha Jaakola Otaniemen Jyllääjät II 4.23.26,7 + 2.22.53,2
88 Kalevankierros 40 km M V 2064 Hannu Kutvonen Kuntokonnat 2 4.45.27,4 + 2.44.53,9
999 Kalevankierros 40 km M V 2044 Petri Berg HML HITAAT SISUTEAM
999 Kalevankierros 40 km M V 2052 Markku Hirvonen Kuntokonnat
999 Kalevankierros 40 km M V 2119 Jarkko Marttila
999 Kalevankierros 40 km M V 2244 Lassi Johansson Viialan Viri
999 Kalevankierros 40 km M V 2068 Heikki Lehtonen Hämeenlinnan Hitaat 1
999 Kalevankierros 40 km M V 2205 Tomi Laitinen GSK
999 Kalevankierros 40 km M V 2090 Hannu Saarinen
999 Kalevankierros 40 km M V 2046 Eero Forssell Kensu
999 Kalevankierros 40 km M V 2217 Jussi Johansson Viialan Viri 2
999 Kalevankierros 40 km M V 2025 Lasse Mikkelsson Pajulahti
1 Kalevankierros 40 km N P 2276 Elina Kilpeläinen 2.27.29,1
2 Kalevankierros 40 km N P 2259 Tytti Pelkonen Tammelan ryske 2.28.49,8 + 1.20,7
3 Kalevankierros 40 km N P 2272 Johanna Kilpeläinen 2.37.47,8 + 10.18,7
4 Kalevankierros 40 km N P 2247 Riitta Siltanen Turun NMKY 2.39.49,8
5 Kalevankierros 40 km N P 2220 Anna Keskisaari Taipalsaaren Veikot 2.40.06,3 + 12.37,2
6 Kalevankierros 40 km N P 2292 Neea Kojola Nousiaisten Alku 2.40.42,6 + 13.13,5
7 Kalevankierros 40 km N P 2117 Ulla Yrjölä KENSUttaret 2.42.07,4 + 14.38,3
8 Kalevankierros 40 km N P 2021 Katja Koivulahti Hämeenlinnan Hitaat Neidot 2.45.19,1 + 17.50,0
9 Kalevankierros 40 km N P 2229 Anne Rasku Hämeenlinnan Hitaat 2.51.43,2 + 24.14,1
10 Kalevankierros 40 km N P 2113 Sirpa Översti Selän Sitkeät Seireenit 2.56.13,4 + 28.44,3
11 Kalevankierros 40 km N P 2275 Sanni Rantala Tervakosken pato 2 2.59.05,9 + 31.36,8
12 Kalevankierros 40 km N P 2011 Marja-Liisa Salonen Hämeenlinnan Hitaat Neidot 3.04.12,0 + 36.42,9
13 Kalevankierros 40 km N P 2015 Pirjo Peltomaa Selän Sitkeät Seireenit 3.06.20,2 + 38.51,1
14 Kalevankierros 40 km N P 2153 Pirkko Pennala Joensuu 3.13.24,8 + 45.55,7
15 Kalevankierros 40 km N P 2286 Aino Prittinen Hämeenlinnan Hitaat 3.13.28,7 + 45.59,6
16 Kalevankierros 40 km N P 2273 Mari Nyrhinen Lannistumattomat Laahustajat 3.15.46,3 + 48.17,2
17 Kalevankierros 40 km N P 2193 Riikka Turunen Kymin Suunnistajat 3.15.49,8 + 48.20,7
18 Kalevankierros 40 km N P 2224 Heli Hakala Lannistumattomat Laahustajat 3.16.11,1 + 48.42,0
19 Kalevankierros 40 km N P 2040 Tuula Viheroja Rauman Kalevankiertäjät 3.27.13,7 + 59.44,6
20 Kalevankierros 40 km N P 2204 Elina Borgenström Team SnowFlakes 3.28.27,1 + 1.00.58,0
21 Kalevankierros 40 km N P 2262 Leena Noromaa Espoon Akilles 3.28.35,6 + 1.01.06,5
22 Kalevankierros 40 km N P 2125 Jaana Kukkonen-Niinistö Uskelan Urhot 3.31.13,2 + 1.03.44,1
23 Kalevankierros 40 km N P 2240 Liisa Särmäntö uskelan urhot 3.31.43,3 + 1.04.14,2
24 Kalevankierros 40 km N P 2197 Tuija Kilpeläinen KENSUttaret 3.34.29,4 + 1.07.00,3
25 Kalevankierros 40 km N P 2189 Raili Tonteri Selän Sitkeät Seireenit 3.37.49,2 + 1.10.20,1
26 Kalevankierros 40 km N P 2203 Elina Mattila Nousiaisten Alku 3.40.45,5 + 1.13.16,4
27 Kalevankierros 40 km N P 2270 Sanna Pirinen Yläkemijoen Urheilijat 3.47.25,5 + 1.19.56,4
28 Kalevankierros 40 km N P 2233 Sanna Lahtinen 3.49.12,2 + 1.21.43,1
29 Kalevankierros 40 km N P 2124 Airi Mäkinen Uskelan Urhot 3.55.22,3 + 1.27.53,2
30 Kalevankierros 40 km N P 2170 Marjut Kujansuu Kankaanpään Kalevankiertäjät 2 3.56.07,6 + 1.28.38,5
31 Kalevankierros 40 km N P 2180 Tuula Ruotsalainen-Piippo KENSUttaret 3.58.01,4 + 1.30.32,3
32 Kalevankierros 40 km N P 2230 Riitta von Bagh Porvoon SoutuEsterit 4.06.30,3 + 1.39.01,2
33 Kalevankierros 40 km N P 2269 Anne Honkanen Espoon Akilles 4.12.19,5 + 1.44.50,4
34 Kalevankierros 40 km N P 2171 Mari Hjelt 4.23.52,3 + 1.56.23,2
35 Kalevankierros 40 km N P 2014 Merja Sundman Rauman kalevankiertäjät 4.30.27,9 + 2.02.58,8
36 Kalevankierros 40 km N P 2241 Marjut Vainio Lannistumattomat Laahustajat 4.31.24,7 + 2.03.55,6
37 Kalevankierros 40 km N P 2279 Minna Hokkanen 4.50.05,5 + 2.22.36,4
38 Kalevankierros 40 km N P 2293 Katri Sipiläinen 4.57.12,9 + 2.29.43,8
39 Kalevankierros 40 km N P 2057 Laila Patronen-Jurvanen Hämeenlinnan Hitaat ladyt 5.02.43,5 + 2.35.14,4
40 Kalevankierros 40 km N P 2012 Terttu Salonen sveitsiläiset 5.23.46,3 + 2.56.17,2
41 Kalevankierros 40 km N P 2188 Eeva Pekkala 5.28.57,9 + 3.01.28,8
999 Kalevankierros 40 km N P 2223 Heidi Räihä Porvoon SoutuEsterit
999 Kalevankierros 40 km N P 2161 Eija Mäkinen Uskelan Urhot
999 Kalevankierros 40 km N P 2034 Elina Tuomisto Rauman Kalevankiertäjät
999 Kalevankierros 40 km N P 2213 Susan Humppi Kensu
999 Kalevankierros 40 km N P 2202 Vilma Maanpää SM Maanpää Oy
1 Kalevankierros 40 km N V 2253 Kirsi Korpijärvi KENSUttaret 2.23.49,6
2 Kalevankierros 40 km N V 2301 Virpi Palmen Espoon Suunta 2.25.40,5 + 1.50,9
3 Kalevankierros 40 km N V 2280 Virpi Remahl Pajulahti 2.40.05,9 + 16.16,3
4 Kalevankierros 40 km N V 2138 Riitta Ynnilä Uskelan Urhot 2.42.05,4 + 18.15,8
5 Kalevankierros 40 km N V 2115 Kirsi Korhonen 2.43.34,6 + 19.45,0
6 Kalevankierros 40 km N V 2216 Kristiina Sirviö Air Systems Kajaani 2.44.42,5 + 20.52,9
7 Kalevankierros 40 km N V 2267 Anu Salokangas Espoon Akilles 2.51.07,9 + 27.18,3
8 Kalevankierros 40 km N V 2277 Katariina Manni Tammelan Ryske 2.56.10,2
9 Kalevankierros 40 km N V 2192 Etti Kantola Hämeenlinnan Hitaat 2.59.07,2 + 35.17,6
10 Kalevankierros 40 km N V 2296 Venla von Bagh Porvoon SoutuEsterit 3.04.26,0 + 40.36,4
11 Kalevankierros 40 km N V 2250 Susanna Savela Ylistaron Kilpa-Veljet 3.07.00,1 + 43.10,5
12 Kalevankierros 40 km N V 2225 Ida Kujansuu Kankaanpään Kalevankiertäjät 2 3.10.51,5 + 47.01,9
13 Kalevankierros 40 km N V 2038 Kirsti Siikamäki 3.11.38,1 + 47.48,5
14 Kalevankierros 40 km N V 2261 Tuula Nieminen Tammelan Ryske 3.17.06,7 + 20.56,5
15 Kalevankierros 40 km N V 2214 Raija Uurtio-Keränen AIR SYSTEMS KAJAANI 3.17.16,2 + 53.26,6
16 Kalevankierros 40 km N V 2028 Milla Seppä Uskelan Urhot 3.18.29,6 + 54.40,0
17 Kalevankierros 40 km N V 2182 Heidi Korventausta KK Länsi-Uusimaa 1 3.19.18,8 + 55.29,2
18 Kalevankierros 40 km N V 2143 Kaisa Reunanen 3.23.46,2 + 59.56,6
19 Kalevankierros 40 km N V 2257 Tarja Simola Tammelan Ryske 3.24.34,1 + 1.00.44,5
20 Kalevankierros 40 km N V 2070 Marjatta Lehtonen Tammelan Ryske 3.28.47,5 + 1.04.57,9
21 Kalevankierros 40 km N V 2165 Ritva Suominen Selän Sitkeät Sivistyneet 3.35.29,1 + 1.11.39,5
22 Kalevankierros 40 km N V 2098 Soile Sillanpää Espoon Etanat 3.40.55,8 + 1.17.06,2
23 Kalevankierros 40 km N V 2194 Anne-Mari Kuoppala Selän sitkeät 3.51.01,8 + 1.27.12,2
24 Kalevankierros 40 km N V 2186 Minna Kotila Toholammin Urheilijat 4.32.57,6 + 2.09.08,0
25 Kalevankierros 40 km N V 2164 Piia Uotinen Selän sitkeät sivistyneet 4.41.45,5 + 2.17.55,9
26 Kalevankierros 40 km N V 2156 Siiri Pietilä Tammelan Ryske 4.51.06,8 + 2.27.17,2
999 Kalevankierros 40 km N V 2304 Mari Moilanen Korvenpojat team
999 Kalevankierros 40 km N V 2243 Veera Kalla Selän sitkeät sivistyneet
999 Kalevankierros 40 km N V 2074 Maritta Maanpää SM MAANPÄÄ
999 Kalevankierros 40 km N V 2159 Rita Stubb Hämeenlinnan Hitaat