Helsinki City Triathlon ja Linnanmäki Triathlon

2011

Sarjat

Sija Sarja # Nimi Joukkue Aika Ero kärkeen
1 Joukkueviesti - Miehet 1622 Risto Hietanoro, Jarkko Rantanen, Ville Kujala Liikuntavirasto 2 00.35.24,6
2 Joukkueviesti - Miehet 1621 Erica Pakkala, Antti Liljeroos, Timo Liljeroos Liikuntavirasto 1 00.36.35,0 + 1.10,4
3 Joukkueviesti - Miehet 1605 Hans Vallden, Mika Kervinen, Pasi Kervinen Crasman III 00.37.10,8 + 1.46,2
4 Joukkueviesti - Miehet 1634 Johannes Lindroos, Eetu Soini, Karri Lahtinen Tres Amigos 00.37.50,4 + 2.25,8
5 Joukkueviesti - Miehet 1613 Kaius Karvo, Anni Raunio, Mikko Raunio Helsingin Salamat 00.38.33,7 + 3.09,1
6 Joukkueviesti - Miehet 1602 Suvi Sintonen, Pekka Purra, Tapio Sintonen Clan Purra 00.39.09,2 + 3.44,6
7 Joukkueviesti - Miehet 1632 Marko Vuorio, Antti Pietiläinen, Ville Ryhänen SklubiM 00.39.21,5 + 3.56,9
8 Joukkueviesti - Miehet 1638 Jyrki Lappi, Pekka Tauriainen, Mikko Fischer Team Varia 00.39.24,0 + 3.59,4
9 Joukkueviesti - Miehet 1627 Jarmo Rajala, Jouko Koskinen, Teppo Ojala Qlik View 1 00.40.03,7 + 4.39,1
10 Joukkueviesti - Miehet 1618 Matti Matikka, Ville Pikkarainen, Annu Vallasvuo Kuulohansa 00.40.04,3 + 4.39,7
11 Joukkueviesti - Miehet 1609 Pekka Raatikainen, Ilkka Pekkala, Tapani Raatikainen FC Pantterit 00.40.09,6 + 4.45,0
12 Joukkueviesti - Miehet 1616 Veijo Jäsberg, Ismo Joronen, Saarikoski KISAHALLI 00.41.09,5 + 5.44,9
13 Joukkueviesti - Miehet 1624 Atso Iivananinen, Tuomas Iivanainen, Nani Pajunen NAT 00.41.20,7 + 5.56,1
14 Joukkueviesti - Miehet 1620 Patrik Kulmala, Markku Savolainen, Reino Korpelainen Liikuntamylly 00.41.39,7 + 6.15,1
15 Joukkueviesti - Miehet 1603 Henrik Rydberg, Miika Räty, Konstantin Mazurov Crasman I 00.41.55,0 + 6.30,4
16 Joukkueviesti - Miehet 1614 Tuomo Mutikainen, Kasper Nyman, Vesa Heikinheimo HILPAC 00.41.59,8 + 6.35,2
17 Joukkueviesti - Miehet 1635 Kimmo Koops, Kaj Ranki, Janne Haikari TriMusketeers 00.42.08,6 + 6.44,0
18 Joukkueviesti - Miehet 1628 Emilia Holopainen, Petri Seppänen, Mikko Pekkala Qlik View 2 00.42.14,3 + 6.49,7
19 Joukkueviesti - Miehet 1606 Eläke-Fennia 1 00.43.17,3 + 7.52,7
20 Joukkueviesti - Miehet 1629 Marco Sang, Pekka Turpeinen, Veli Pekka Dufva ruukinkankaan koulu 00.43.31,5 + 8.06,9
21 Joukkueviesti - Miehet 1604 Ilka Mustalampi, Pekka Maksimainen, Mikko Mustalampi Crasman II 00.43.33,1 + 8.08,5
22 Joukkueviesti - Miehet 1611 Kirsi Lehtonen, Timo Lehtonen, Rene Matern Hansaton/Kuulohansa 00.43.40,6 + 8.16,0
23 Joukkueviesti - Miehet 1617 Hannu Kivinen, Toni Kivinen, Johanna Kivinen Kiviset 00.44.02,4 + 8.37,8
24 Joukkueviesti - Miehet 1619 Antonio Garcia, Timo Wallius, Alexandra Aaltonen Kwantic Olympic 00.44.37,0 + 9.12,4
25 Joukkueviesti - Miehet 1637 Sonja Koskela, Janne Högström, Olaf Laczak Vegaanikerho 1 00.45.13,7 + 9.49,1
26 Joukkueviesti - Miehet 1615 Jaakko Silvonen, Sebastian Wojcik, Taivo Selge JaSeTa 00.46.02,4 + 10.37,8
27 Joukkueviesti - Miehet 1607 Eläke-Fennia 2 00.46.45,3 + 11.20,7
28 Joukkueviesti - Miehet 1630 Juha Johansson, Kari Lehtinen, Sirpa Pääkkönen Ryhmä Rapakunto 00.47.58,0 + 12.33,4
29 Joukkueviesti - Miehet 1610 Heini Ovaska, Anna Koponen, Wayne Thursting Finuk 00.48.44,2 + 13.19,6
30 Joukkueviesti - Miehet 1612 Heikki Kivioja, Eero Savonsaari, Jussi Seppälä HeEeJu 00.53.05,7 + 17.41,1
31 Joukkueviesti - Miehet 1601 Milos Bogdanovic, Chang Ma, Wen Wu Cesim 00.55.46,3 + 20.21,7
32 Joukkueviesti - Miehet 1623 Alisa Dicaprio, Matti Kinnunen, Diana Ben-Aaron MIT Alumni Club of Finland Triathlon Team 00.56.17,6 + 20.53,0
1 Joukkueviesti - Naiset 1527 Pauliina Saarisalo, Tiia Hietaniemi, Jaana Heikkinen ämmänsaari 00.41.22,5
2 Joukkueviesti - Naiset 1502 Emma Lehtola, Veera Ruti, Saara Ruti Finnrowing team Kisakallio 00.41.49,4 + 26,9
3 Joukkueviesti - Naiset 1519 Mari Leino, Julia Hermans, Tiia Toivola TEAM Apinanraivo 00.43.20,0 + 1.57,5
4 Joukkueviesti - Naiset 1518 Marge Sang, Marge Sang, Emmi Vikholm suomussalmen lukio 00.43.44,4 + 2.21,9
5 Joukkueviesti - Naiset 1525 Sofia Silvo, Tuuli Ojala, Tuula Putkinen Tuulispäät 00.45.31,3 + 4.08,8
6 Joukkueviesti - Naiset 1506 Henna-Riikka Rumbin, Elina Norrman, Johanna Stenroos Keskivartalokerho 00.45.34,5 + 4.12,0
7 Joukkueviesti - Naiset 1514 Tarja Putkinen, Minna Malkki, Laura Silvennoinen SavonTytöt 00.46.10,0 + 4.47,5
8 Joukkueviesti - Naiset 1509 Kristina Von Konow, Eija Hirvonen, Anita Puonti Mainiot Mimmit 00.46.52,3 + 5.29,8
9 Joukkueviesti - Naiset 1505 Anna Kallio, Heli Marttinen, Aila Honkanen Kelpot 00.47.10,4 + 5.47,9
10 Joukkueviesti - Naiset 1517 Maria Maksimow, Pia Baarman, Paula Räisänen SklubiN 00.47.36,1 + 6.13,6
11 Joukkueviesti - Naiset 1523 Martta Nousiainen, Annukka Hirsi, Sirpa Hirsi TriNoux 00.48.18,1 + 6.55,6
12 Joukkueviesti - Naiset 1516 Katja Saarinen, Heini Törnqvist, Heini Törnqvist Siskot 00.48.46,3 + 7.23,8
13 Joukkueviesti - Naiset 1508 Laura Siponmaa, Iiris Kasanen, Lise Niska Konfiguraatio 00.49.27,1 + 8.04,6
14 Joukkueviesti - Naiset 1507 Helmiina Tuurihalme, Anna Soikkeli, Maarit Salovirta Koksin Kinkut 00.49.37,7 + 8.15,2
15 Joukkueviesti - Naiset 1522 Sanna Aronniemi, Satu Marttila, Eeva Oinonen Total Tornados 00.49.41,3 + 8.18,8
16 Joukkueviesti - Naiset 1526 Ida Sunnarborg, Hanna Kammonen, Pia Sunnarborg Täydelliset naiset 00.49.43,1 + 8.20,6
17 Joukkueviesti - Naiset 1515 Hanna Hykkyrä, Kirsi Åkerlund, Tarja Korvenoja Shadows_Huh 00.49.44,9 + 8.22,4
18 Joukkueviesti - Naiset 1513 Tiina Vilska, Tanja Salo, Katri Salo Salarasti 00.50.37,6 + 9.15,1
19 Joukkueviesti - Naiset 1511 Nea Myllärinen, Tiia Myllärinen, Marja-Leena Myllärinen NeTiMa 00.52.21,8 + 10.59,3
20 Joukkueviesti - Naiset 1512 Teija Hurri-Tykkäläinen, Riitta Saarinen, Taina Kaunisto Pinkit leidit 00.53.44,2 + 12.21,7
21 Joukkueviesti - Naiset 1510 Maria Kangaskolkka, Sanna Kovanen, Emilia Pöyry Myyrä-ryhmä 00.54.34,8 + 13.12,3
22 Joukkueviesti - Naiset 1501 Sandra Sternkopf, Saara Värttö, Katri Kulju CSC-kolminaiset 00.55.01,1 + 13.38,6
23 Joukkueviesti - Naiset 1524 Mirva Malaki, Elisa Pöyhönen, Jurate Januskeviciute Triumfi 00.56.27,8 + 15.05,3
24 Joukkueviesti - Naiset 1520 Outi Keskinen, Elisa Jalonen, Essi Loikkanen Tias de Pepe 00.57.27,6 + 16.05,1
25 Joukkueviesti - Naiset 1500 Marjukka Porvari, Maija Salmiovirta, Maria Grönroos 3 M:ää 00.58.13,2 + 16.50,7
26 Joukkueviesti - Naiset 1503 Ulla Kittilä, Kristiina Pihlaja, Nina Fagerroos HRM - Hurjan Rohkeat Mammat 01.00.08,0 + 18.45,5
1 Joukkueviesti - Pojat 12 v 1230 Matteus Miilpalu, Rauno Variku, Johannes Sikk Eesti poisid 00.21.20,6
2 Joukkueviesti - Pojat 12 v 1236 Leevi Kaukonen, Lassi Uotila, Oskari Rantala Töölön tunarit 00.22.42,2 + 1.21,6
3 Joukkueviesti - Pojat 12 v 1237 Akseli Sjöberg, Joakim Nordström, Simon Lindström WinnSki Finland Racing Team 00.22.57,3 + 1.36,7
4 Joukkueviesti - Pojat 12 v 1232 Kenneth Johansson, Oskar Bäckmark, Viktor Bäckmark THE PREDATORS 00.24.02,2 + 2.41,6
5 Joukkueviesti - Pojat 12 v 1231 Tobias Blomfeldt, Benjamin Lönnqvist, Noora Juslin THE KINGS 00.24.26,6 + 3.06,0
6 Joukkueviesti - Pojat 12 v 1235 Otto Classen, Oliver Hemminki, Lauri Marekwia TRILLERI 00.24.57,1 + 3.36,5
7 Joukkueviesti - Pojat 12 v 1233 Kristoffer Johansson,Björn Juslin, Jonah Gustafsson THE STARS 00.25.35,8 + 4.15,2
8 Joukkueviesti - Pojat 12 v 1234 Timo Norrkniivilä, Jonne Koivisto, Antti Norrkniivilä Torstit 00.26.02,9 + 4.42,3
1 Joukkueviesti - Pojat 14 v 1250 Merle Sirje Tael, Henry Räppo, Cevin Anders Siim Eesti Ässad 00.19.28,5
2 Joukkueviesti - Pojat 14 v 1252 Valtteri Lausala, Tuomas Uusitalo, Mika Huotari Vantaan Hiihtoseura 00.22.03,6 + 2.35,1
1 Joukkueviesti - Pojat 16 v 1270 Petrus Holm, Aapo Rainio, Mikael Nyländen Partiopojat 00.19.58,0
2 Joukkueviesti - Pojat 16 v 1271 Mati-Markus Kullamäe, Kirke Kool, Katri Elina Vanttola Lõbus seltskond 00.22.33,0 + 2.35,0
1 Joukkueviesti - Tytöt 12 v 1221 Mari Miilpalu, Katre Luikme, Simona Luts Konkurendid 00.20.41,1
2 Joukkueviesti - Tytöt 12 v 1225 Sini Koivu, Samina Nummi, Liisa Sätilä Terästytöt 00.21.51,9 + 1.10,8
3 Joukkueviesti - Tytöt 12 v 1222 Getriin Marii Lessing, Janeli Jaomaa, Sandra Marie Luts Rõõmurõngad 00.24.05,5 + 3.24,4
4 Joukkueviesti - Tytöt 12 v 1224 Anniina Perkiö, Riina Perkiö, Minttu Perkiö Tehotytöt 00.24.17,3 + 3.36,2
5 Joukkueviesti - Tytöt 12 v 1227 Anni Taavila, Selina Sivonen, Ida Vepsä Tykittäjä trio 00.25.04,4 + 4.23,3
6 Joukkueviesti - Tytöt 12 v 1226 Maija Filippovits, Veear Koponen, Anniina Simonen Tiikerihait 00.27.10,7 + 6.29,6
7 Joukkueviesti - Tytöt 12 v 1223 Henrika Karjalainen, Sarah Haglund, Rebecca Lönnqvistt SUNLIGHTS 00.27.11,4 + 6.30,3
8 Joukkueviesti - Tytöt 12 v 1220 Eetla Kantola, Liinu Turpela, Saana Ivakko Japu likat 00.29.30,4 + 8.49,3
1 Joukkueviesti - Tytöt 14 v 1246 Hanna.Lisett Lubi, Liivi Mall Pari, Laura Kallas TUK 00.20.35,5
2 Joukkueviesti - Tytöt 14 v 1240 Annika Lampinen, Anni Holmström, Suvituuli Suurnäkki 97-1 00.25.23,0 + 4.47,5
3 Joukkueviesti - Tytöt 14 v 1245 Maria Aller, Reetta Aller, Helmi Viitakangas Teho-trio 00.26.16,6 + 5.41,1
4 Joukkueviesti - Tytöt 14 v 1244 Oona Ounasvuori, Karoliina Kuokkanen, Jasmine Kuusla Team Helsingin Luistelijat 00.26.59,4 + 6.23,9
5 Joukkueviesti - Tytöt 14 v 1241 Moona Salonen, Milla Mäkelä, Tuulia Piehl 97-2 00.29.21,7 + 8.46,2
1 Joukkueviesti - Tytöt 16 v 1261 Erika Parviainen, Taika Nurmi, Henrika Parviainen Iron Girls 00.20.15,9
2 Joukkueviesti - Tytöt 16 v 1259 Triin Raudla, Rahel Kallas, Johhanna Räppo Eesti tüdrukud 00.20.41,1 + 25,2
3 Joukkueviesti - Tytöt 16 v 1260 Ronja Karlsson, Cecilia Granroth, Livia Borg Girl Power 00.22.14,4 + 1.58,5
4 Joukkueviesti - Tytöt 16 v 1263 Katja Lahdelma, Anni Paananen, Oona Malm powerpuff girls 00.22.57,4 + 2.41,5
5 Joukkueviesti - Tytöt 16 v 1262 Sonja Fredriksson, Sofie Harju, Sarah Lönnqvist Kolme Ässää 00.25.40,0 + 5.24,1
6 Joukkueviesti - Tytöt 16 v 1256 Mimosa Sares, Enya Lindell, Roosa Arima 96-2 00.26.40,2 + 6.24,3
7 Joukkueviesti - Tytöt 16 v 1257 Nilla Ekström, Camilla Mäkelä, Roosa Puro 96-3 00.26.59,8 + 6.43,9
8 Joukkueviesti - Tytöt 16 v 1258 Linda Rasehorn, Sini Panula, Elisa Perälä 96-4 00.27.42,2 + 7.26,3
9 Joukkueviesti - Tytöt 16 v 1255 Linda Rasehorn, Susanna Seppä, Nelli Kauma 96-1 00.27.42,5 + 7.26,6
1 Miehet - Ei kilpapyörää 1026 Ville Korpi Turku 00.37.03,2
2 Miehet - Ei kilpapyörää 1024 Mikael Koponen Helsingin uimarit 00.37.34,6 + 31,4
3 Miehet - Ei kilpapyörää 1031 Niko-Pekka Lindholm Tuusulan uimaseura 00.39.29,5 + 2.26,3
4 Miehet - Ei kilpapyörää 915 Olli-Pekka Mattila 00.40.36,1 + 3.32,9
5 Miehet - Ei kilpapyörää 985 Antti Iso-Metsälä Team Torpedrot 00.41.30,7 + 4.27,5
6 Miehet - Ei kilpapyörää 909 Jacob Jungell 00.41.47,5 + 4.44,3
7 Miehet - Ei kilpapyörää 1015 Panu Viitanen Veklahden Pallo 00.41.59,9 + 4.56,7
8 Miehet - Ei kilpapyörää 1008 Kari Salo HS 00.42.00,3 + 4.57,1
9 Miehet - Ei kilpapyörää 824 Erkka Haikola Kotikallion komeetta 00.42.03,4 + 5.00,2
10 Miehet - Ei kilpapyörää 1012 Pekka Turpeinen Finnish Low Speed Racers est. 1989 00.42.12,9 + 5.09,7
11 Miehet - Ei kilpapyörää 826 Antti Iihola 00.42.14,6 + 5.11,4
12 Miehet - Ei kilpapyörää 1013 Timo Vehviläinen 00.42.24,4 + 5.21,2
13 Miehet - Ei kilpapyörää 881 Jani Lehto 00.42.26,2 + 5.23,0
14 Miehet - Ei kilpapyörää 792 Joni Järvi 00.42.27,1 + 5.23,9
15 Miehet - Ei kilpapyörää 995 Eemeli Lehtonen Finnish Flash 00.43.26,5 + 6.23,3
16 Miehet - Ei kilpapyörää 982 Simon Dannapfel Fitness To Health SD 00.43.31,2 + 6.28,0
17 Miehet - Ei kilpapyörää 893 Sasa Tkalcan kurkista 00.43.35,2 + 6.32,0
18 Miehet - Ei kilpapyörää 996 Hasse Lindqvist 00.43.36,2 + 6.33,0
19 Miehet - Ei kilpapyörää 818 Mark Voit 00.43.36,3 + 6.33,1
20 Miehet - Ei kilpapyörää 844 Simas Rackauskas 00.43.37,1 + 6.33,9
21 Miehet - Ei kilpapyörää 919 Joni Mäkitalo Ulvila 00.43.46,8 + 6.43,6
22 Miehet - Ei kilpapyörää 900 Touko Vähäkylä Helsinki 00.43.56,2 + 6.53,0
23 Miehet - Ei kilpapyörää 922 Tomi Pekurinen 00.44.00,2 + 6.57,0
24 Miehet - Ei kilpapyörää 1001 Markus Oksanen Helsinki 00.44.02,6 + 6.59,4
25 Miehet - Ei kilpapyörää 811 Michael Platzer 00.44.11,9 + 7.08,7
26 Miehet - Ei kilpapyörää 1039 Toni Vilen 00.44.13,4 + 7.10,2
27 Miehet - Ei kilpapyörää 1021 Eduardo Gonzalez GISMOOD 00.44.17,1 + 7.13,9
28 Miehet - Ei kilpapyörää 987 Eero Kenttä 00.44.18,6 + 7.15,4
29 Miehet - Ei kilpapyörää 936 Atte Varis Tri-Persoonat 00.44.19,5 + 7.16,3
30 Miehet - Ei kilpapyörää 835 Jaakko Merikari 00.44.22,9 + 7.19,7
31 Miehet - Ei kilpapyörää 829 Panu Kalliokoski CSC 00.44.25,2 + 7.22,0
32 Miehet - Ei kilpapyörää 1034 Juhana Nieminen GISMOOD 00.44.27,0 + 7.23,8
33 Miehet - Ei kilpapyörää 921 Ville Paukkonen 00.44.28,4 + 7.25,2
34 Miehet - Ei kilpapyörää 944 Lassi Helin 00.44.29,3 + 7.26,1
35 Miehet - Ei kilpapyörää 962 Pekka Piili 00.44.32,8 + 7.29,6
36 Miehet - Ei kilpapyörää 1000 Jarmo Nieminen Finnish Flash 00.44.34,0 + 7.30,8
37 Miehet - Ei kilpapyörää 1023 Jari Konttinen 00.44.48,9 + 7.45,7
38 Miehet - Ei kilpapyörää 877 Jorma Lammila Normi-jengi 00.45.00,7 + 7.57,5
39 Miehet - Ei kilpapyörää 1009 David Sandström Kristuksen Seurakunta 00.45.02,8 + 7.59,6
40 Miehet - Ei kilpapyörää 798 Tero Laine 00.45.09,3 + 8.06,1
41 Miehet - Ei kilpapyörää 853 Jarkko Tolvi Espoo 00.45.13,2 + 8.10,0
42 Miehet - Ei kilpapyörää 867 Oliver Huuhtanen 00.45.25,5 + 8.22,3
43 Miehet - Ei kilpapyörää 884 Nalle Pentinmikko 00.45.26,2 + 8.23,0
44 Miehet - Ei kilpapyörää 989 Rami Kokko ARK-sukellus 00.45.32,5 + 8.29,3
45 Miehet - Ei kilpapyörää 740 Jarno Anttalainen Team Deep Lead 00.45.32,6 + 8.29,4
46 Miehet - Ei kilpapyörää 928 Tuomas Rouhikko Ulvila 00.45.39,6 + 8.36,4
47 Miehet - Ei kilpapyörää 830 Jaakko Keskitalo 00.45.41,9 + 8.38,7
48 Miehet - Ei kilpapyörää 941 Aleksi Marjamäki Ulvila 00.45.42,4 + 8.39,2
49 Miehet - Ei kilpapyörää 938 Teemu Mäkitalo 00.45.49,6 + 8.46,4
50 Miehet - Ei kilpapyörää 842 Olli-Pekka Pärssinen Espoo 00.45.50,2 + 8.47,0
51 Miehet - Ei kilpapyörää 910 Riku Koivusalo Töölön Isännät 00.45.51,2 + 8.48,0
52 Miehet - Ei kilpapyörää 714 Lauri Kivikari Team Thunder 00.45.51,8 + 8.48,6
53 Miehet - Ei kilpapyörää 914 Toni Matikka - 00.45.53,5 + 8.50,3
54 Miehet - Ei kilpapyörää 871 Olli Kara 00.45.54,5 + 8.51,3
55 Miehet - Ei kilpapyörää 727 Sakari Penttinen Team Thunder 00.45.59,8 + 8.56,6
56 Miehet - Ei kilpapyörää 796 Teemu Korhonen 00.46.02,1 + 8.58,9
57 Miehet - Ei kilpapyörää 793 Tuukka Kaidesoja 00.46.06,0 + 9.02,8
58 Miehet - Ei kilpapyörää 895 Simo Tuominen PUS 00.46.09,6 + 9.06,4
59 Miehet - Ei kilpapyörää 1006 Mikko Ropponen Silakat 00.46.09,8 + 9.06,6
60 Miehet - Ei kilpapyörää 735 Harri Taavitsainen vihti 00.46.11,4 + 9.08,2
61 Miehet - Ei kilpapyörää 775 Antti Sipilä J.J.P.L. 00.46.27,3 + 9.24,1
62 Miehet - Ei kilpapyörää 887 Jukka-Pekka Rapinoja Normi-jengi 00.46.33,8 + 9.30,6
63 Miehet - Ei kilpapyörää 890 Teemu Smalin TriStadi 00.46.36,6 + 9.33,4
63 Miehet - Ei kilpapyörää 885 Roman Popov 00.46.36,6 + 9.33,4
65 Miehet - Ei kilpapyörää 983 Sami Haavisto 00.46.38,6 + 9.35,4
66 Miehet - Ei kilpapyörää 999 Mikko Mäkiranta 00.46.41,7 + 9.38,5
67 Miehet - Ei kilpapyörää 971 Anssi Törmä 00.46.43,0 + 9.39,8
68 Miehet - Ei kilpapyörää 788 Jukka Heinonen 00.46.48,1 + 9.44,9
69 Miehet - Ei kilpapyörää 1043 Lauri Kääpä MTV 3 00.46.48,4 + 9.45,2
70 Miehet - Ei kilpapyörää 902 Tommi Artela Kirkkonummi 00.46.48,5 + 9.45,3
71 Miehet - Ei kilpapyörää 891 Tuomas Stenbäck Kostajat 00.46.56,1 + 9.52,9
72 Miehet - Ei kilpapyörää 1027 Heikki Laine Helsinki 00.47.00,1 + 9.56,9
73 Miehet - Ei kilpapyörää 715 Jaakko Koskinen Team Thunder 00.47.10,1 + 10.06,9
74 Miehet - Ei kilpapyörää 878 Jarkko Latva Rauma 00.47.11,1 + 10.07,9
75 Miehet - Ei kilpapyörää 797 Joonas Kuusela 00.47.13,9 + 10.10,7
76 Miehet - Ei kilpapyörää 896 Mika Vartiainen Normi-jengi 00.47.16,1 + 10.12,9
77 Miehet - Ei kilpapyörää 744 Panu Hiekkataipale 00.47.30,6 + 10.27,4
78 Miehet - Ei kilpapyörää 911 Erno Kulmala 00.47.37,7 + 10.34,5
79 Miehet - Ei kilpapyörää 1032 Sebastian Lindqvist HRM Partners 00.47.39,7 + 10.36,5
80 Miehet - Ei kilpapyörää 716 Mikko Koskinen 00.47.41,6 + 10.38,4
81 Miehet - Ei kilpapyörää 913 Juhani Lempinen - 00.47.49,0 + 10.45,8
82 Miehet - Ei kilpapyörää 966 Mikko Ryynänen Espoo 00.47.55,0 + 10.51,8
83 Miehet - Ei kilpapyörää 846 Ville Saari Helsinki 00.47.57,9 + 10.54,7
84 Miehet - Ei kilpapyörää 1037 Samuli Sillanpää 00.48.11,9 + 11.08,7
85 Miehet - Ei kilpapyörää 759 Juhani Lehtonen 00.48.13,0 + 11.09,8
86 Miehet - Ei kilpapyörää 870 Janne Kallio 00.48.16,9 + 11.13,7
87 Miehet - Ei kilpapyörää 861 Cosse Bertrand 00.48.22,4 + 11.19,2
88 Miehet - Ei kilpapyörää 823 Magnus Gudmundsson 00.48.23,2 + 11.20,0
89 Miehet - Ei kilpapyörää 1005 Toni Pilsari 00.48.24,6 + 11.21,4
90 Miehet - Ei kilpapyörää 990 Heljo Koskela JC RULES 00.48.25,3 + 11.22,1
91 Miehet - Ei kilpapyörää 897 Mikko Virkkilä Kukkakepit 00.48.26,9 + 11.23,7
92 Miehet - Ei kilpapyörää 833 Toni Lyra 00.48.28,2 + 11.25,0
93 Miehet - Ei kilpapyörää 762 Jussi Lipponen MTV Oy 00.48.29,5 + 11.26,3
94 Miehet - Ei kilpapyörää 849 Janne Simula Espoo 00.48.29,6 + 11.26,4
94 Miehet - Ei kilpapyörää 969 Mikael Takala 00.48.29,6 + 11.26,4
96 Miehet - Ei kilpapyörää 712 Leevi Keskinen 00.48.30,1 + 11.26,9
97 Miehet - Ei kilpapyörää 791 Xavier Jolas Koivurinne 00.48.37,1 + 11.33,9
98 Miehet - Ei kilpapyörää 920 Teemu Ollikainen Tri-Persoonat 00.48.42,5 + 11.39,3
99 Miehet - Ei kilpapyörää 738 Kari Vironen 00.48.44,1 + 11.40,9
100 Miehet - Ei kilpapyörää 772 Antti Rantanen KRP 00.48.46,0 + 11.42,8
101 Miehet - Ei kilpapyörää 828 Valtteri Järvinen 00.48.52,6 + 11.49,4
102 Miehet - Ei kilpapyörää 825 Timo Hakkarainen Helsinki 00.48.53,2 + 11.50,0
103 Miehet - Ei kilpapyörää 894 Tuomas Torro Kostajat 00.48.53,5 + 11.50,3
104 Miehet - Ei kilpapyörää 731 Sampo Salovesi Helsinki 00.48.57,0 + 11.53,8
105 Miehet - Ei kilpapyörää 860 Jarkko Veijalainen 3 Step IT 00.49.04,4 + 12.01,2
106 Miehet - Ei kilpapyörää 703 Matti Hack 00.49.07,1 + 12.03,9
107 Miehet - Ei kilpapyörää 765 Alar Mägi 00.49.10,3 + 12.07,1
108 Miehet - Ei kilpapyörää 786 Olli Heikkilä 00.49.12,3 + 12.09,1
109 Miehet - Ei kilpapyörää 957 Mikko Luurila Vantaa 00.49.15,9 + 12.12,7
110 Miehet - Ei kilpapyörää 843 Simo Pöyhönen Raisu Lumous 00.49.17,8 + 12.14,6
111 Miehet - Ei kilpapyörää 967 Toni Salo Helsinki 00.49.20,9 + 12.17,7
112 Miehet - Ei kilpapyörää 863 Jussi Evinsalo 00.49.21,2 + 12.18,0
113 Miehet - Ei kilpapyörää 948 Jukka Kaavi - 00.49.24,5 + 12.21,3
114 Miehet - Ei kilpapyörää 838 Jani Niskanen Tampere 00.49.28,9 + 12.25,7
115 Miehet - Ei kilpapyörää 723 Janne Mäkelä Larun Laiskat 00.49.34,4 + 12.31,2
116 Miehet - Ei kilpapyörää 1029 Anssi Johannes Lehikoinen LehiCup 00.49.36,9 + 12.33,7
117 Miehet - Ei kilpapyörää 889 Markku Salminen 00.49.41,4 + 12.38,2
118 Miehet - Ei kilpapyörää 937 Andreas Wenman 00.49.42,4 + 12.39,2
119 Miehet - Ei kilpapyörää 834 Erno Martin 00.49.42,7 + 12.39,5
120 Miehet - Ei kilpapyörää 787 Marcus Heino Helsinki 00.49.55,4 + 12.52,2
121 Miehet - Ei kilpapyörää 763 Sampsa Luomaniemi 00.49.58,4 + 12.55,2
122 Miehet - Ei kilpapyörää 994 Damien Landais Viipurin Urheilijat 00.50.01,9 + 12.58,7
123 Miehet - Ei kilpapyörää 777 Atro Tossavainen Infinite Mho Oy 00.50.05,3 + 13.02,1
124 Miehet - Ei kilpapyörää 1010 Sami Silen CSC 00.50.09,5 + 13.06,3
125 Miehet - Ei kilpapyörää 952 Matti Kuosmanen 00.50.16,1 + 13.12,9
126 Miehet - Ei kilpapyörää 1040 Tomi Arola Kemira OyJ 00.50.37,5 + 13.34,3
127 Miehet - Ei kilpapyörää 956 Petteri Laukkanen 00.50.51,4 + 13.48,2
128 Miehet - Ei kilpapyörää 874 Janne Kiviluoto 00.50.57,9 + 13.54,7
129 Miehet - Ei kilpapyörää 809 Janne Ojanperä Curling Finland 00.51.17,7 + 14.14,5
130 Miehet - Ei kilpapyörää 857 Matti Välikylä Kilon Pyllistys 00.51.37,1 + 14.33,9
131 Miehet - Ei kilpapyörää 882 Harri Lehtonen 00.51.44,8 + 14.41,6
132 Miehet - Ei kilpapyörää 924 Markus Porthin IF Brahe 00.51.47,5 + 14.44,3
133 Miehet - Ei kilpapyörää 713 Antti Kivalo Pyllymuron Vuoripeikot 00.51.50,6 + 14.47,4
134 Miehet - Ei kilpapyörää 852 Hannu Tervahartiala 00.51.53,0 + 14.49,8
135 Miehet - Ei kilpapyörää 886 Valtteri Puhakka 00.51.53,3 + 14.50,1
136 Miehet - Ei kilpapyörää 865 Aleksi Hankivaara 00.52.02,6 + 14.59,4
137 Miehet - Ei kilpapyörää 816 Mikko Vettenranta 00.52.12,3 + 15.09,1
138 Miehet - Ei kilpapyörää 1030 Olli Lehtisalo FC Kiisseli 00.52.16,9 + 15.13,7
139 Miehet - Ei kilpapyörää 929 Hannu Ruohola 00.52.22,2 + 15.19,0
140 Miehet - Ei kilpapyörää 859 Oleg Zykov 00.52.23,6 + 15.20,4
141 Miehet - Ei kilpapyörää 858 Roman Zykov 00.52.23,7 + 15.20,5
142 Miehet - Ei kilpapyörää 799 Tuomo Lapp 00.52.45,0 + 15.41,8
143 Miehet - Ei kilpapyörää 933 Stephan Schauman 00.52.46,6 + 15.43,4
144 Miehet - Ei kilpapyörää 939 Antti Väinälä Tri-Persoonat 00.52.57,1 + 15.53,9
145 Miehet - Ei kilpapyörää 1028 Antti Lehikoinen LehiCup 00.53.00,3 + 15.57,1
146 Miehet - Ei kilpapyörää 940 Imre Västrik 00.53.05,5 + 16.02,3
147 Miehet - Ei kilpapyörää 719 Kari-Matti Malmivaara Team MacMalmivaara 00.53.08,5 + 16.05,3
148 Miehet - Ei kilpapyörää 973 Christoffer Österlund 00.53.11,5 + 16.08,3
149 Miehet - Ei kilpapyörää 784 Lasse Erkkilä Nurmijärvi 00.53.23,6 + 16.20,4
150 Miehet - Ei kilpapyörää 790 Pekka Ihalmo 00.53.27,5 + 16.24,3
151 Miehet - Ei kilpapyörää 960 Miika Nikula 00.53.39,3 + 16.36,1
152 Miehet - Ei kilpapyörää 926 Mikko Pylvinen 00.53.45,4 + 16.42,2
153 Miehet - Ei kilpapyörää 992 Mikko Kulmala 3 Step IT 00.53.54,8 + 16.51,6
154 Miehet - Ei kilpapyörää 841 José-Luis Peralta 00.53.55,7 + 16.52,5
155 Miehet - Ei kilpapyörää 760 Teemu Lehtonen MTV OY 00.53.57,0 + 16.53,8
156 Miehet - Ei kilpapyörää 917 Mats Melén Urheilutapahtumat.fi 00.54.02,7 + 16.59,5
157 Miehet - Ei kilpapyörää 832 Tuomas Kuusela 00.54.07,2 + 17.04,0
158 Miehet - Ei kilpapyörää 726 Mikko Oikarinen 00.54.23,8 + 17.20,6
159 Miehet - Ei kilpapyörää 782 Arto Antson 00.54.40,4 + 17.37,2
160 Miehet - Ei kilpapyörää 866 Jukka Hassinen 00.54.56,3 + 17.53,1
161 Miehet - Ei kilpapyörää 879 Panu Lavonen 3 Step IT 00.55.01,7 + 17.58,5
162 Miehet - Ei kilpapyörää 901 Jukka-Pekka Anttinen 00.55.36,5 + 18.33,3
163 Miehet - Ei kilpapyörää 976 Sami Vuolle 00.55.43,2 + 18.40,0
164 Miehet - Ei kilpapyörää 899 Onni Vähäkylä 00.55.47,3 + 18.44,1
165 Miehet - Ei kilpapyörää 707 Jarkko Jyrhämä 00.56.01,3 + 18.58,1
166 Miehet - Ei kilpapyörää 1014 Ville Alanen 3 Step IT 00.56.20,0 + 19.16,8
167 Miehet - Ei kilpapyörää 720 Juha Malmivaara Team MacMalmivaara 00.56.37,6 + 19.34,4
168 Miehet - Ei kilpapyörää 718 Jani Laakso 00.56.46,9 + 19.43,7
169 Miehet - Ei kilpapyörää 754 Mauno Korkeala 00.57.00,2 + 19.57,0
170 Miehet - Ei kilpapyörää 961 Gregory Pierson 00.57.14,1 + 20.10,9
171 Miehet - Ei kilpapyörää 701 Jayson Barroga 00.57.19,9 + 20.16,7
172 Miehet - Ei kilpapyörää 904 Niko Haldén 00.57.26,7 + 20.23,5
173 Miehet - Ei kilpapyörää 974 Niko Savolainen 00.57.36,9 + 20.33,7
174 Miehet - Ei kilpapyörää 779 Tony Öhman 00.57.42,2 + 20.39,0
175 Miehet - Ei kilpapyörää 831 Iisak Kuusela 00.57.51,6 + 20.48,4
176 Miehet - Ei kilpapyörää 721 Niklas Merikallio Oy Finnvalli Finland Ab 00.58.03,0 + 20.59,8
177 Miehet - Ei kilpapyörää 869 Veikko Kaipainen Helsingin yliopisto 00.58.04,0 + 21.00,8
178 Miehet - Ei kilpapyörää 806 Mikael Nemeschansky 00.58.19,2 + 21.16,0
179 Miehet - Ei kilpapyörää 734 Kari Syrjä 00.58.42,2 + 21.39,0
180 Miehet - Ei kilpapyörää 728 Petri Puhakka 00.58.42,9 + 21.39,7
181 Miehet - Ei kilpapyörää 930 Pasi Salminen Suunto Oy 00.58.48,2 + 21.45,0
182 Miehet - Ei kilpapyörää 766 Jani Mäkelä J.J.P.L 00.59.59,5 + 22.56,3
183 Miehet - Ei kilpapyörää 747 Aapo Häkkinen 01.00.13,6 + 23.10,4
184 Miehet - Ei kilpapyörää 972 Petri Weckström Helsinki 01.00.16,2 + 23.13,0
185 Miehet - Ei kilpapyörää 931 Antti Salonen Stadi Catering Oy 01.00.53,9 + 23.50,7
186 Miehet - Ei kilpapyörää 955 Jouni Lantinen Cesim 01.01.17,2 + 24.14,0
187 Miehet - Ei kilpapyörää 741 Mitja Heiskanen KRP 01.01.19,4 + 24.16,2
188 Miehet - Ei kilpapyörää 743 Jussi Hermunen 01.01.30,5 + 24.27,3
189 Miehet - Ei kilpapyörää 837 Sami Myllärinen Palojoki 01.01.41,4 + 24.38,2
190 Miehet - Ei kilpapyörää 854 Ly Tran 01.01.58,9 + 24.55,7
191 Miehet - Ei kilpapyörää 822 Jim Dahlström 01.01.59,1 + 24.55,9
192 Miehet - Ei kilpapyörää 700 Emil Aguilar 01.03.21,9 + 26.18,7
193 Miehet - Ei kilpapyörää 864 Erkki Peterson 01.04.42,2 + 27.39,0
194 Miehet - Ei kilpapyörää 706 Jussi Jaurola 01.05.56,6 + 28.53,4
195 Miehet - Ei kilpapyörää 746 Janne Huttunen Finnish Net Solutions Oy 01.05.59,5 + 28.56,3
196 Miehet - Ei kilpapyörää 748 Jani Ikonen Haviksen pojat/KUP 01.06.03,1 + 28.59,9
197 Miehet - Ei kilpapyörää 752 Jesse Kokkonen Haviksen pojat/KUP 01.06.03,5 + 29.00,3
198 Miehet - Ei kilpapyörää 742 Mosse Henttonen Twisted sisters and Bent Brothers 01.09.18,3 + 32.15,1
9999 Miehet - Ei kilpapyörää 903 Rikhard Dahlström DNF
9999 Miehet - Ei kilpapyörää 750 Antti Keltanen DNF
9999 Miehet - Ei kilpapyörää 898 Marko Virtanen DNF
9999 Miehet - Ei kilpapyörää 851 Aki Syrjälä DNF
9999 Miehet - Ei kilpapyörää 908 Daniel Jaskiewicz Mississauga Track Club DNF
9999 Miehet - Ei kilpapyörää 888 Jussi Ruuskanen DNF
1 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 1025 Markku Korhonen Töölön Pöllöt 00.42.00,3
2 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 1004 Dean Pattrick Puoli Kuusi 00.43.39,4 + 1.39,1
3 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 827 Kyösti Järnefelt Kirkkonummi 00.43.46,7 + 1.46,4
4 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 815 Seppo Suntio 00.44.10,4 + 2.10,1
5 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 988 Jyrki Kiviniitty Helsinki 00.44.12,8 + 2.12,5
6 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 876 Kari Kurronen Notava 00.44.28,6 + 2.28,3
7 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 1002 Riku Olkkonen 00.45.26,5 + 3.26,2
8 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 998 Mika Meller TuUS 00.45.26,8 + 3.26,5
9 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 783 Dave Bekkema Espoo 00.45.47,3 + 3.47,0
10 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 814 Anssi Somppi Laihia 00.45.48,5 + 3.48,2
11 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 1038 Jari Simola Hämeenlinna 00.45.49,7 + 3.49,4
12 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 802 Mika Meller Tilun Kunto 00.46.00,4 + 4.00,1
13 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 749 Petri Jääskeläinen 00.46.22,5 + 4.22,2
14 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 817 Jukka-Pekka Vilmi 00.46.39,0 + 4.38,7
15 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 968 Juhani Säilä Helsinki 00.47.05,2 + 5.04,9
16 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 736 Peter Tietz Nur der HSV 00.47.11,1 + 5.10,8
17 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 912 Timo Lahdelma Sanomain Kerho 00.47.17,3 + 5.17,0
18 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 856 Mika Vanonen 00.47.34,5 + 5.34,2
19 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 804 Harri Myllärinen HelTri 00.47.39,2 + 5.38,9
20 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 756 Janne Kuloheimo Helsinki 00.47.52,0 + 5.51,7
21 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 927 Petri Pääkkönen 00.48.10,9 + 6.10,6
22 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 785 Christian Haarala Björnberg T.A.K.Y. 00.48.24,6 + 6.24,3
23 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 1041 Matti Seppänen Dahlsvik Unga Attleter 00.48.43,7 + 6.43,4
24 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 776 Juha-Pekka Tissarinen Haviksen pojat/KUP 00.48.46,0 + 6.45,7
25 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 789 Kari Hellman Heltech 00.48.59,2 + 6.58,9
26 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 932 Juha Satuli Fieldscan Oy 00.49.02,6 + 7.02,3
27 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 764 Ari Luoto Helsinki 00.49.37,2 + 7.36,9
28 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 945 Kari Holopainen 00.49.51,9 + 7.51,6
29 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 807 Jouni Nissinen 00.50.12,9 + 8.12,6
30 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 847 Aku Salmi 00.50.22,3 + 8.22,0
31 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 812 Timo Rönnqvist 00.50.27,1 + 8.26,8
32 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 733 Tomi Sinisaari HRM Partners Oy 00.50.57,4 + 8.57,1
33 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 836 Raul Mero Helsinki 00.52.44,0 + 10.43,7
34 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 850 Ari Svensk Vantaa 00.52.57,9 + 10.57,6
35 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 813 Kari Salmi Helsinki 00.53.01,5 + 11.01,2
36 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 1011 Marko Taavitsainen Töölön Wesa 00.53.35,4 + 11.35,1
37 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 773 Hannu Santala KRP 00.54.00,6 + 12.00,3
38 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 1042 Juhani Parviainen Joensuun thai-boxing club 00.54.38,7 + 12.38,4
39 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 883 Matthew Lodge 00.54.45,7 + 12.45,4
40 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 729 Pekka Ripatti Töölön Pingviinit ry. 00.54.53,6 + 12.53,3
41 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 710 Vesa Kangasperko HRM Partners Oy 00.54.57,0 + 12.56,7
42 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 953 Veijo Kyosti Cesim 00.55.05,9 + 13.05,6
43 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 737 Jukka Törmänen 00.55.50,9 + 13.50,6
44 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 709 Lasse Kammonen TTK:n taapertajat 00.56.30,3 + 14.30,0
45 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 916 Jari Mattila klubi 00.57.31,3 + 15.31,0
46 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 774 Mikko Satomaa 00.57.33,0 + 15.32,7
47 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 1941 Make Ahava Etelä-Haagan Sorsat 00.57.48,4 + 15.48,1
48 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 708 Anssi Kaarnalehto TTK:n taapertajat 00.58.10,7 + 16.10,4
49 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 711 Henrik Karlsson Espoo 00.59.13,5 + 17.13,2
50 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 840 Pasi Pasivirta Helsinki 00.59.52,0 + 17.51,7
51 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 722 Marko Mäenpää Toivottomien Klubi ry 00.59.59,1 + 17.58,8
52 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 730 Kyösti Rissanen KaFa 01.00.27,7 + 18.27,4
53 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 947 Heikki Jääskeläinen Pöyry 01.01.51,0 + 19.50,7
54 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 769 Petteri Nousiainen Haviksen pojat/KUP 01.06.03,0 + 24.02,7
55 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 770 Jukkapekka Patoluoto Haviksen pojat/KUP 01.06.03,4 + 24.03,1
56 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 943 Ari Halmela Helsinki 01.07.12,8 + 25.12,5
57 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 873 Antti Karppinen Normi-jengi 01.08.30,2 + 26.29,9
58 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 970 Joni Talja YIT 01.19.18,3 + 37.18,0
59 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 958 Jyrki Lättilä YIT 01.19.19,2 + 37.18,9
9999 Miehet - Ei kilpapyörää 40-49 v 951 Petri Koskinen DNF
1 Miehet - Ei kilpapyörää - 50-59 v 907 Petri Huikuri Helsinki 00.46.02,1
2 Miehet - Ei kilpapyörää - 50-59 v 906 Aimo Honkanen Vantaa 00.47.00,2 + 58,1
3 Miehet - Ei kilpapyörää - 50-59 v 753 Hannu Kolmonen CoLo team 00.47.56,4 + 1.54,3
4 Miehet - Ei kilpapyörää - 50-59 v 935 Heikki Tynkkynen FES 00.48.22,3 + 2.20,2
5 Miehet - Ei kilpapyörää - 50-59 v 778 Timo Vilen Stadin Starat 00.49.53,9 + 3.51,8
6 Miehet - Ei kilpapyörää - 50-59 v 810 Jaakko Peltoniemi 00.50.36,2 + 4.34,1
7 Miehet - Ei kilpapyörää - 50-59 v 732 Jukka-Pekka Sassi Cooltecin Collit 00.51.50,4 + 5.48,3
8 Miehet - Ei kilpapyörää - 50-59 v 1033 Aki Mantila Sairion Karhut Hämeenlinna 00.52.37,3 + 6.35,2
9 Miehet - Ei kilpapyörää - 50-59 v 755 Matti Kreander 00.55.51,3 + 9.49,2
10 Miehet - Ei kilpapyörää - 50-59 v 767 Tapani Mäkelä Keravan Urheilijat 00.56.00,9 + 9.58,8
11 Miehet - Ei kilpapyörää - 50-59 v 820 Ari Alexandersson CWT Kaleva Travel 00.57.39,5 + 11.37,4
12 Miehet - Ei kilpapyörää - 50-59 v 950 Tapio Koskinen 00.58.23,6 + 12.21,5
13 Miehet - Ei kilpapyörää - 50-59 v 875 Arto Kivirinta Normi-jengi 00.59.20,1 + 13.18,0
14 Miehet - Ei kilpapyörää - 50-59 v 751 Janne Kivisaari CoLo team 01.01.18,0 + 15.15,9
15 Miehet - Ei kilpapyörää - 50-59 v 965 Juha Reponen YIT 01.19.27,2 + 33.25,1
1 Miehet - Ei kilpapyörää - 60-69 v 745 Rauno Hilkku vaari 00.51.17,1
2 Miehet - Ei kilpapyörää - 60-69 v 704 Seppo Heiniö 00.55.08,1 + 3.51,0
3 Miehet - Ei kilpapyörää - 60-69 v 845 Kai Reunanen 00.58.44,2 + 7.27,1
4 Miehet - Ei kilpapyörää - 60-69 v 739 Kari Viskari 00.59.35,3 + 8.18,2
5 Miehet - Ei kilpapyörää - 60-69 v 872 Hannu Karenniemi 01.01.15,4 + 9.58,3
6 Miehet - Ei kilpapyörää - 60-69 v 768 Jorma Nieminen Karhulan Latu 01.01.38,2 + 10.21,1
7 Miehet - Ei kilpapyörää - 60-69 v 925 Martti Puronen Peltolan Pedot 01.02.25,3 + 11.08,2
1 Miehet - Kilpapyörä 1882 Jarno Lehtinen Scorpion Team 00.32.13,7
2 Miehet - Kilpapyörä 1879 Samuli Keisu Scorpion Team "Lappi" 00.32.25,1 + 11,4
3 Miehet - Kilpapyörä 1876 Janne Huhtala Ykspihlajan Reima 00.33.27,4 + 1.13,7
4 Miehet - Kilpapyörä 1886 Janne Pihlajamäki Vantaa 00.34.03,1 + 1.49,4
5 Miehet - Kilpapyörä 1891 Jarno Stenroos Porin Tarmo 00.34.50,0 + 2.36,3
6 Miehet - Kilpapyörä 1859 Jari Nylander Finnish Net Solutions Oy 00.36.53,1 + 4.39,4
7 Miehet - Kilpapyörä 1875 Jaakko Helve Helsinki 00.37.40,8 + 5.27,1
8 Miehet - Kilpapyörä 1855 Pauli Mäenpää Masan Navetta 00.37.41,0 + 5.27,3
9 Miehet - Kilpapyörä 1800 Artti Aurasmaa 3 Step IT 00.37.48,2 + 5.34,5
10 Miehet - Kilpapyörä 1848 Ville Laine Nastolan Naseva 00.38.00,9 + 5.47,2
11 Miehet - Kilpapyörä 1825 Henrik Österberg 00.38.17,5 + 6.03,8
12 Miehet - Kilpapyörä 1863 Nathan Sharpe 00.38.34,7 + 6.21,0
13 Miehet - Kilpapyörä 1837 Juhapekka Helo Sport Club Lynx 00.39.10,4 + 6.56,7
14 Miehet - Kilpapyörä 1884 Morthen Mathisen Oslo Sportslager 00.39.14,6 + 7.00,9
15 Miehet - Kilpapyörä 1864 Tommi Suutarinen Vantaa 00.39.14,8 + 7.01,1
16 Miehet - Kilpapyörä 1893 Jari Järvinen 00.39.24,5 + 7.10,8
17 Miehet - Kilpapyörä 1818 Tero Ruokonen 00.39.52,8 + 7.39,1
18 Miehet - Kilpapyörä 1850 Teemu Loikkanen Nastolan Naseva 00.40.22,4 + 8.08,7
19 Miehet - Kilpapyörä 1873 Frank Svenfelt Samuji 00.40.30,7 + 8.17,0
20 Miehet - Kilpapyörä 1841 Sami Järvenpää Nastolan Naseva 00.41.06,9 + 8.53,2
21 Miehet - Kilpapyörä 1852 Roland Magnusson Sport Club Lynx 00.41.28,0 + 9.14,3
22 Miehet - Kilpapyörä 1880 Kaj Koiranen Helsinki 00.41.57,4 + 9.43,7
23 Miehet - Kilpapyörä 1877 Joni Jantunen 00.42.00,9 + 9.47,2
24 Miehet - Kilpapyörä 1894 Mika Jurvelin 00.42.05,6 + 9.51,9
25 Miehet - Kilpapyörä 1867 Tuomas Ursin 00.42.36,7 + 10.23,0
26 Miehet - Kilpapyörä 1851 Mikko Luomala 00.42.45,6 + 10.31,9
27 Miehet - Kilpapyörä 1824 Antti Väisänen 00.43.05,1 + 10.51,4
28 Miehet - Kilpapyörä 1856 Matti Nieminen SC FORSAL 00.43.49,4 + 11.35,7
29 Miehet - Kilpapyörä 1881 Mika Lankila Team TYK / Intermarketing 00.43.50,6 + 11.36,9
30 Miehet - Kilpapyörä 1835 Jens Alderin Sport Club Lynx 00.43.57,9 + 11.44,2
31 Miehet - Kilpapyörä 1820 Dominik Röttsches 00.44.00,6 + 11.46,9
32 Miehet - Kilpapyörä 1872 Janne Väänänen Sport Club Lynx 00.44.21,6 + 12.07,9
33 Miehet - Kilpapyörä 1819 Seppo Ruostemaa Espoo 00.44.38,4 + 12.24,7
34 Miehet - Kilpapyörä 1895 Hunter Treseder USA 00.45.01,0 + 12.47,3
35 Miehet - Kilpapyörä 1809 Miikka Lammela 00.45.26,1 + 13.12,4
36 Miehet - Kilpapyörä 1806 Tapio Kärkkäinen 00.45.30,9 + 13.17,2
37 Miehet - Kilpapyörä 1808 Kristjan Laansalu Idesun Creative 00.45.34,5 + 13.20,8
38 Miehet - Kilpapyörä 1892 Christtoffer Winquist Kirkkonummi 00.45.35,5 + 13.21,8
39 Miehet - Kilpapyörä 1811 Aapo Markkula TYR Team 00.45.51,9 + 13.38,2
40 Miehet - Kilpapyörä 1804 Jussi Huttunen Fieldscan Oy 00.45.52,0 + 13.38,3
41 Miehet - Kilpapyörä 1862 Niko Senne 00.45.52,6 + 13.38,9
42 Miehet - Kilpapyörä 1858 Juha Nurmela Arc Sport 00.45.56,8 + 13.43,1
43 Miehet - Kilpapyörä 1889 Matti Sahla HTM 00.46.02,1 + 13.48,4
44 Miehet - Kilpapyörä 1857 Pertti Nissilä 00.46.43,7 + 14.30,0
45 Miehet - Kilpapyörä 1871 Olli Venemies Finnish Net Solutions Oy 00.46.50,8 + 14.37,1
46 Miehet - Kilpapyörä 1854 Juan Martin 00.46.51,6 + 14.37,9
47 Miehet - Kilpapyörä 1803 Jari Hertman 00.46.53,0 + 14.39,3
48 Miehet - Kilpapyörä 1812 Antti Alestalo 00.47.08,6 + 14.54,9
49 Miehet - Kilpapyörä 1869 Timo Waltari Viikin Diesel 00.48.02,7 + 15.49,0
50 Miehet - Kilpapyörä 1845 Kasperi Kuusenmäki Kuomionkosken kilpapojat 00.48.32,0 + 16.18,3
51 Miehet - Kilpapyörä 1814 Aleksi Pelkonen 00.49.20,6 + 17.06,9
52 Miehet - Kilpapyörä 1888 Winston Roberts Ireland 00.49.32,8 + 17.19,1
52 Miehet - Kilpapyörä 1885 Ian Murphy Ireland 00.49.32,8 + 17.19,1
54 Miehet - Kilpapyörä 1813 Markus Paukku 00.50.20,7 + 18.07,0
55 Miehet - Kilpapyörä 1826 Inigo Gonzales De Luna Samuji 00.51.48,8 + 19.35,1
1 Miehet - Kilpapyörä - 40-49 v 1838 Tero Hyttinen KKK 00.36.04,9
2 Miehet - Kilpapyörä - 40-49 v 1843 Kimmo Kaila Nastola Naseva 00.37.29,7 + 1.24,8
3 Miehet - Kilpapyörä - 40-49 v 1890 Marco Sang ruukinkankaan koulu 00.39.25,8 + 3.20,9
4 Miehet - Kilpapyörä - 40-49 v 1844 Pasi Kaskinen Kaskiset 00.39.34,7 + 3.29,8
5 Miehet - Kilpapyörä - 40-49 v 1849 Rainer Lindqvist Järvenpään Uintiklubi 00.40.38,3 + 4.33,4
6 Miehet - Kilpapyörä - 40-49 v 1870 Risto Vapola Viikinperän Voima 00.40.46,3 + 4.41,4
7 Miehet - Kilpapyörä - 40-49 v 1878 Kuutti Kaitila 00.42.42,9 + 6.38,0
8 Miehet - Kilpapyörä - 40-49 v 1822 Osmo Walden 00.44.07,4 + 8.02,5
9 Miehet - Kilpapyörä - 40-49 v 1887 Jarmo Rautio 00.44.17,3 + 8.12,4
10 Miehet - Kilpapyörä - 40-49 v 1842 Olli Jääskeläinen HelTri/Kafa 00.44.24,1 + 8.19,2
11 Miehet - Kilpapyörä - 40-49 v 1846 Markku Kyllönen HELSINKI 00.44.54,2 + 8.49,3
12 Miehet - Kilpapyörä - 40-49 v 1840 Veli Isoniemi 00.46.44,8 + 10.39,9
13 Miehet - Kilpapyörä - 40-49 v 1807 Jouko Vankka 00.46.51,2 + 10.46,3
14 Miehet - Kilpapyörä - 40-49 v 1861 Patrick Pitkänen Verlan Kiri 00.47.00,9 + 10.56,0
15 Miehet - Kilpapyörä - 40-49 v 1860 Mika Olsbo 00.47.03,5 + 10.58,6
16 Miehet - Kilpapyörä - 40-49 v 1815 Jukka Railavo 00.47.05,1 + 11.00,2
17 Miehet - Kilpapyörä - 40-49 v 1801 Claes Berglund Veho 00.47.45,0 + 11.40,1
18 Miehet - Kilpapyörä - 40-49 v 1865 Juha Tanskanen 00.48.16,0 + 12.11,1
19 Miehet - Kilpapyörä - 40-49 v 1853 Jouni Mansikkamäki 00.49.52,4 + 13.47,5
20 Miehet - Kilpapyörä - 40-49 v 1810 Tom Leppänen KeU 00.51.42,4 + 15.37,5
21 Miehet - Kilpapyörä - 40-49 v 942 Micke Bergman Kirkkonummi 00.52.13,1 + 16.08,2
22 Miehet - Kilpapyörä - 40-49 v 1827 Atte Dahlman 00.53.58,0 + 17.53,1
1 Miehet - Kilpapyörä - 50-59 v 1823 Kalle Widbom SMARK 00.48.52,0
2 Miehet - Kilpapyörä - 50-59 v 1816 Raimo Rissanen 00.53.39,7 + 4.47,7
1 Miehet - Kilpapyörä - 60-69 v 1821 Reijo Salovaara 00.54.52,8
1 Naiset - Ei kilpapyörää 608 Pinja Kasvio TYR Team 00.41.07,0
2 Naiset - Ei kilpapyörää 635 Inga Virtanen Märsky 00.41.09,2 + 2,2
3 Naiset - Ei kilpapyörää 636 Kaisla Kollanus Märsky 00.41.36,6 + 29,6
4 Naiset - Ei kilpapyörää 668 Riikka Rantakari Helsinki 00.41.37,6 + 30,6
5 Naiset - Ei kilpapyörää 665 Taru Paasiluoto TP-Hyvinvointi 00.42.39,7 + 1.32,7
6 Naiset - Ei kilpapyörää 653 Laura Hännikäinen Espoo 00.43.05,2 + 1.58,2
7 Naiset - Ei kilpapyörää 657 Noora Kollanus 00.43.10,7 + 2.03,7
8 Naiset - Ei kilpapyörää 669 Marja Rantanen 00.43.18,5 + 2.11,5
9 Naiset - Ei kilpapyörää 407 Sanna Lankinen Forever Töölö 00.43.43,2 + 2.36,2
10 Naiset - Ei kilpapyörää 654 Laura Kangas 00.43.45,3 + 2.38,3
11 Naiset - Ei kilpapyörää 652 Miia Holmila 00.43.59,4 + 2.52,4
12 Naiset - Ei kilpapyörää 626 Kaija Sivonen 00.44.21,3 + 3.14,3
13 Naiset - Ei kilpapyörää 243 Hanna Hukki 00.44.29,3 + 3.22,3
14 Naiset - Ei kilpapyörää 602 Paula Holma Eastside Hipetihop 00.44.34,8 + 3.27,8
15 Naiset - Ei kilpapyörää 676 Heli Toivonen 00.44.44,2 + 3.37,2
16 Naiset - Ei kilpapyörää 580 Sanna Maasilta 00.44.57,0 + 3.50,0
17 Naiset - Ei kilpapyörää 663 Viivi Mänttäri Serkut 00.45.00,8 + 3.53,8
18 Naiset - Ei kilpapyörää 445 Heli Hakala 00.45.06,9 + 3.59,9
19 Naiset - Ei kilpapyörää 664 Erika Osala Evvkp 00.45.14,6 + 4.07,6
20 Naiset - Ei kilpapyörää 675 Reetta Harmaja 00.46.07,4 + 5.00,4
21 Naiset - Ei kilpapyörää 640 Sanna Aalto Lappeenranta 00.46.14,0 + 5.07,0
22 Naiset - Ei kilpapyörää 677 Hanna Vahero Rauma 00.46.20,1 + 5.13,1
23 Naiset - Ei kilpapyörää 651 Annukka Hirsi PJK 00.46.32,7 + 5.25,7
24 Naiset - Ei kilpapyörää 659 Essi Leskinen Helsinki 00.46.39,9 + 5.32,9
25 Naiset - Ei kilpapyörää 656 Johanna Kolehmainen 3 Step IT 00.47.17,8 + 6.10,8
26 Naiset - Ei kilpapyörää 279 Jenni Valkonen 00.47.51,6 + 6.44,6
27 Naiset - Ei kilpapyörää 673 Aino Soro-Paavonen 00.47.58,3 + 6.51,3
28 Naiset - Ei kilpapyörää 589 Milla Pohjola Lahti 00.48.15,4 + 7.08,4
29 Naiset - Ei kilpapyörää 429 Laura Pokela 00.48.20,7 + 7.13,7
30 Naiset - Ei kilpapyörää 488 Mirva Karkinen 00.48.23,4 + 7.16,4
31 Naiset - Ei kilpapyörää 660 Maija Luoma 00.48.26,8 + 7.19,8
32 Naiset - Ei kilpapyörää 374 Ella Kumpulainen 00.48.27,0 + 7.20,0
33 Naiset - Ei kilpapyörää 624 Liisa Puranen TYR Team 00.48.42,7 + 7.35,7
34 Naiset - Ei kilpapyörää 387 Suvi Peltomäki Digia Plc 00.49.14,2 + 8.07,2
35 Naiset - Ei kilpapyörää 446 Frauke Kubischta Thaiboxing 00.49.14,5 + 8.07,5
36 Naiset - Ei kilpapyörää 674 Anja Söderholm 00.49.18,0 + 8.11,0
37 Naiset - Ei kilpapyörää 402 Laura Arvonen Uimaseura Kangasalan Kuohu 00.49.23,9 + 8.16,9
38 Naiset - Ei kilpapyörää 431 Katja Pursiainen 00.49.24,4 + 8.17,4
39 Naiset - Ei kilpapyörää 644 Alva Bruun Helsinki 00.49.29,1 + 8.22,1
40 Naiset - Ei kilpapyörää 548 Maiju Sihvola Team Käyski, Kouvola 00.49.33,0 + 8.26,0
41 Naiset - Ei kilpapyörää 492 Eira Koskue Fast & Fabulous 00.49.34,9 + 8.27,9
42 Naiset - Ei kilpapyörää 574 Maarit Kopra 00.49.37,9 + 8.30,9
43 Naiset - Ei kilpapyörää 365 Elisa Heikkinen Helsinki 00.49.39,7 + 8.32,7
44 Naiset - Ei kilpapyörää 359 Riitta Viitala 00.49.43,7 + 8.36,7
45 Naiset - Ei kilpapyörää 511 Solja Sedbom 00.49.51,6 + 8.44,6
46 Naiset - Ei kilpapyörää 607 Kati Karinharju FitKat 00.49.52,8 + 8.45,8
47 Naiset - Ei kilpapyörää 514 Annika Sipi 00.49.53,7 + 8.46,7
48 Naiset - Ei kilpapyörää 567 Laura Heikkilä 00.50.01,9 + 8.54,9
49 Naiset - Ei kilpapyörää 606 Orvokki Julkunen Rauma 00.50.08,9 + 9.01,9
50 Naiset - Ei kilpapyörää 241 Suvi Hintsanen Biuget 00.50.09,2 + 9.02,2
51 Naiset - Ei kilpapyörää 678 Lissu Vanninen Vantaa 00.50.09,8 + 9.02,8
51 Naiset - Ei kilpapyörää 459 Edla Niemi Thaiboxing 00.50.09,8 + 9.02,8
53 Naiset - Ei kilpapyörää 534 Salla Kääriäinen 00.50.14,5 + 9.07,5
54 Naiset - Ei kilpapyörää 510 Anne Sarasmaa 00.50.24,1 + 9.17,1
55 Naiset - Ei kilpapyörää 393 Tanja Suitiala 00.50.30,7 + 9.23,7
56 Naiset - Ei kilpapyörää 490 Minna Koivunen Helsinki 00.50.34,7 + 9.27,7
57 Naiset - Ei kilpapyörää 568 Emmi Helle LiPi 00.50.43,3 + 9.36,3
58 Naiset - Ei kilpapyörää 499 Minna Lehtiranta Voimisteluseura Kananlento 00.50.47,0 + 9.40,0
59 Naiset - Ei kilpapyörää 483 Pilvi Drews Raisu Lumous 00.50.49,6 + 9.42,6
60 Naiset - Ei kilpapyörää 478 Hanna-Riikka Vänskä hattara 00.50.50,7 + 9.43,7
60 Naiset - Ei kilpapyörää 417 Tiina Käpylä Vuokko 00.50.50,7 + 9.43,7
62 Naiset - Ei kilpapyörää 224 Pauliina Nordman 00.50.50,9 + 9.43,9
63 Naiset - Ei kilpapyörää 214 Maria Konttinen 00.50.51,7 + 9.44,7
64 Naiset - Ei kilpapyörää 609 Kata Kumpulainen 00.50.56,9 + 9.49,9
65 Naiset - Ei kilpapyörää 354 Johanna Springare 00.50.57,8 + 9.50,8
66 Naiset - Ei kilpapyörää 564 Anna Bigler 00.50.58,2 + 9.51,2
67 Naiset - Ei kilpapyörää 531 Paula Kanninen Kukkakepit 00.50.58,3 + 9.51,3
68 Naiset - Ei kilpapyörää 454 Salla Malin 00.51.03,7 + 9.56,7
69 Naiset - Ei kilpapyörää 570 Fiina Jaakkola 00.51.05,8 + 9.58,8
70 Naiset - Ei kilpapyörää 327 Elina Järnefelt 00.51.08,4 + 10.01,4
71 Naiset - Ei kilpapyörää 307 Laura Rötkin 00.51.08,6 + 10.01,6
72 Naiset - Ei kilpapyörää 501 Maija Manninen 00.51.09,3 + 10.02,3
73 Naiset - Ei kilpapyörää 625 Marja Päivinen 00.51.09,7 + 10.02,7
74 Naiset - Ei kilpapyörää 617 Minttu Mustonen 00.51.09,8 + 10.02,8
75 Naiset - Ei kilpapyörää 611 Niina Linja-Wallenius 00.51.23,0 + 10.16,0
76 Naiset - Ei kilpapyörää 380 Katja Metsäranta FC Rommit (Lohja) 00.51.26,2 + 10.19,2
77 Naiset - Ei kilpapyörää 464 Sini Rönnqvist 00.51.29,6 + 10.22,6
78 Naiset - Ei kilpapyörää 420 Jonna Less AIK 00.51.38,7 + 10.31,7
79 Naiset - Ei kilpapyörää 245 Essi Jokilammi Nurmijärven Kunto ry 00.51.42,7 + 10.35,7
80 Naiset - Ei kilpapyörää 666 Carola Rahkola Bilia Oy Ab 00.51.50,2 + 10.43,2
81 Naiset - Ei kilpapyörää 341 Johanna Laurila 00.52.05,2 + 10.58,2
82 Naiset - Ei kilpapyörää 632 Wilhelmiina Kosonen 00.52.06,6 + 10.59,6
83 Naiset - Ei kilpapyörää 462 Eliisa Punttila 00.52.07,8 + 11.00,8
84 Naiset - Ei kilpapyörää 643 Maria Bregenhöj 00.52.11,5 + 11.04,5
85 Naiset - Ei kilpapyörää 206 Virpi Hämäläinen 00.52.11,8 + 11.04,8
86 Naiset - Ei kilpapyörää 550 Ljungberg Susanna 00.52.15,1 + 11.08,1
87 Naiset - Ei kilpapyörää 560 Iines Alavuo 00.52.25,1 + 11.18,1
88 Naiset - Ei kilpapyörää 272 Saila Sirkiä 00.52.35,7 + 11.28,7
89 Naiset - Ei kilpapyörää 271 Emilia Simolinna 00.52.38,4 + 11.31,4
90 Naiset - Ei kilpapyörää 581 Julia Molin Espoo 00.52.39,8 + 11.32,8
91 Naiset - Ei kilpapyörää 504 Sabina Nordström 00.52.45,6 + 11.38,6
92 Naiset - Ei kilpapyörää 244 Emmi Iivari Nurmijärven Kunto 00.52.51,6 + 11.44,6
93 Naiset - Ei kilpapyörää 343 Pyykkö Marja 00.52.56,7 + 11.49,7
94 Naiset - Ei kilpapyörää 535 Sanna Laaninen 00.52.59,6 + 11.52,6
95 Naiset - Ei kilpapyörää 345 Elina Myllymäki TiliElina 00.53.00,1 + 11.53,1
96 Naiset - Ei kilpapyörää 598 Elisa Vesterinen 00.53.00,6 + 11.53,6
97 Naiset - Ei kilpapyörää 577 Jenni Kotilainen 00.53.02,1 + 11.55,1
98 Naiset - Ei kilpapyörää 506 Teea Paasi 00.53.02,9 + 11.55,9
99 Naiset - Ei kilpapyörää 542 Elena Popova 00.53.04,2 + 11.57,2
100 Naiset - Ei kilpapyörää 463 Heidi Rajamäki Espoo 00.53.06,6 + 11.59,6
101 Naiset - Ei kilpapyörää 389 Sofia Rantala 00.53.18,2 + 12.11,2
102 Naiset - Ei kilpapyörää 384 Elina Nurminen 00.53.22,8 + 12.15,8
103 Naiset - Ei kilpapyörää 433 Eini Silén 00.53.27,9 + 12.20,9
104 Naiset - Ei kilpapyörää 443 Cilla Björkqvist 00.53.28,4 + 12.21,4
105 Naiset - Ei kilpapyörää 303 Susanne Pursiainen 00.53.38,2 + 12.31,2
106 Naiset - Ei kilpapyörää 334 Marita Keskinen-Toivainen 00.53.43,3 + 12.36,3
107 Naiset - Ei kilpapyörää 480 Sanna Aarto Fast and Fabulous 00.53.46,1 + 12.39,1
108 Naiset - Ei kilpapyörää 310 Sanna Sipilä 00.53.51,6 + 12.44,6
109 Naiset - Ei kilpapyörää 672 Maija Soininen 3 Step IT 00.53.56,0 + 12.49,0
110 Naiset - Ei kilpapyörää 513 Hanna Sipi 00.53.59,0 + 12.52,0
111 Naiset - Ei kilpapyörää 439 Michaela Österlund Espoo 00.54.04,6 + 12.57,6
112 Naiset - Ei kilpapyörää 201 Erja Alanko 00.54.06,0 + 12.59,0
113 Naiset - Ei kilpapyörää 355 Laura Suhonen 00.54.06,4 + 12.59,4
114 Naiset - Ei kilpapyörää 348 Meri Reunanen - 00.54.11,2 + 13.04,2
115 Naiset - Ei kilpapyörää 435 Suvi Takala - 00.54.13,1 + 13.06,1
115 Naiset - Ei kilpapyörää 596 Henna Tiainen 00.54.13,1 + 13.06,1
117 Naiset - Ei kilpapyörää 215 Katriina Korhonen 00.54.14,2 + 13.07,2
118 Naiset - Ei kilpapyörää 553 Tiina Teittinen 00.54.17,7 + 13.10,7
119 Naiset - Ei kilpapyörää 487 Hanna Häkkinen 00.54.18,5 + 13.11,5
120 Naiset - Ei kilpapyörää 247 Jutta Järvinen 00.54.21,6 + 13.14,6
121 Naiset - Ei kilpapyörää 442 Cecilia Bergström Thaiboxing 00.54.32,0 + 13.25,0
122 Naiset - Ei kilpapyörää 388 Tuula Pirinen Tulppu Racing 00.54.32,9 + 13.25,9
123 Naiset - Ei kilpapyörää 505 Sini Nuorgam Haaga Yhtymä 00.54.33,4 + 13.26,4
124 Naiset - Ei kilpapyörää 623 Leena Puonti SIBA 00.54.33,8 + 13.26,8
125 Naiset - Ei kilpapyörää 583 Anita Nousiainen 00.54.34,2 + 13.27,2
126 Naiset - Ei kilpapyörää 544 Hanna Rämö 00.54.41,8 + 13.34,8
127 Naiset - Ei kilpapyörää 584 Suvi Nuoritalo Nokia Road Runners 00.54.41,9 + 13.34,9
128 Naiset - Ei kilpapyörää 616 Amy Morgan-Yrjölä 00.54.43,0 + 13.36,0
129 Naiset - Ei kilpapyörää 613 Anni Mattila Espoo 00.54.49,6 + 13.42,6
130 Naiset - Ei kilpapyörää 556 Kati Vinkki FC Vega 00.54.56,3 + 13.49,3
131 Naiset - Ei kilpapyörää 516 Sandra Udd 00.55.00,4 + 13.53,4
132 Naiset - Ei kilpapyörää 424 Petra Paavonaho 00.55.00,6 + 13.53,6
133 Naiset - Ei kilpapyörää 408 Hanne Heinonen 00.55.06,6 + 13.59,6
134 Naiset - Ei kilpapyörää 627 Mirjam Supponen 00.55.07,4 + 14.00,4
135 Naiset - Ei kilpapyörää 592 Katri Salo Salarasti 00.55.19,0 + 14.12,0
136 Naiset - Ei kilpapyörää 460 Jaana-Kaisa Näsänen 00.55.24,0 + 14.17,0
137 Naiset - Ei kilpapyörää 457 Minna Muuri 00.55.26,6 + 14.19,6
138 Naiset - Ei kilpapyörää 414 Terhi Kivijärvi Masku 00.55.28,8 + 14.21,8
139 Naiset - Ei kilpapyörää 390 Nina Rouhikko 00.55.33,3 + 14.26,3
140 Naiset - Ei kilpapyörää 333 Jaana Keränen 00.55.34,9 + 14.27,9
141 Naiset - Ei kilpapyörää 259 Tiina Mäntyniemi Biuget 00.55.37,4 + 14.30,4
142 Naiset - Ei kilpapyörää 546 Nelli Savolainen Huittinen 00.55.37,6 + 14.30,6
143 Naiset - Ei kilpapyörää 364 Anna Heickell Kuhmoisten Kumu 00.55.39,2 + 14.32,2
144 Naiset - Ei kilpapyörää 519 Sinikka Weihe-Välikylä Kilon Pyllistys 00.55.39,3 + 14.32,3
145 Naiset - Ei kilpapyörää 500 Heidi Lindell Laskentapalvelu Lindell Ky 00.55.41,5 + 14.34,5
146 Naiset - Ei kilpapyörää 618 Minna Mäkiranta 00.55.48,0 + 14.41,0
147 Naiset - Ei kilpapyörää 594 Nora Savanheimo 00.55.58,1 + 14.51,1
148 Naiset - Ei kilpapyörää 296 Kirsi Louhelainen 00.56.03,4 + 14.56,4
149 Naiset - Ei kilpapyörää 323 Piuska Espola 00.56.04,1 + 14.57,1
150 Naiset - Ei kilpapyörää 503 Kati Nirkkonen 00.56.08,8 + 15.01,8
151 Naiset - Ei kilpapyörää 316 Helena Weissman 00.56.11,5 + 15.04,5
152 Naiset - Ei kilpapyörää 559 Maija Yrjölä 00.56.12,0 + 15.05,0
153 Naiset - Ei kilpapyörää 537 Pia Martiskainen Team Käyski, Kouvola 00.56.15,0 + 15.08,0
154 Naiset - Ei kilpapyörää 315 Tiina Turunen 00.56.15,3 + 15.08,3
155 Naiset - Ei kilpapyörää 372 Tiina Karvonen 00.56.16,2 + 15.09,2
156 Naiset - Ei kilpapyörää 507 Ada Pentinmikko 00.56.16,8 + 15.09,8
157 Naiset - Ei kilpapyörää 283 Annika Brander MTV Oy 00.56.17,6 + 15.10,6
158 Naiset - Ei kilpapyörää 539 Taija Oksanen 00.56.18,1 + 15.11,1
159 Naiset - Ei kilpapyörää 404 Meri-Maaria Eloranta Helsinki 00.56.21,1 + 15.14,1
160 Naiset - Ei kilpapyörää 280 Eeva Aaltonen 3 Step IT 00.56.24,5 + 15.17,5
161 Naiset - Ei kilpapyörää 526 Olka Horila Helsinki 00.56.26,9 + 15.19,9
162 Naiset - Ei kilpapyörää 254 Maria Kylänpää-Nieminen Biuget 00.56.30,3 + 15.23,3
163 Naiset - Ei kilpapyörää 593 Mia Sarkio-Silvonen 00.56.31,8 + 15.24,8
164 Naiset - Ei kilpapyörää 207 Susanna Ilmonen 00.56.33,0 + 15.26,0
165 Naiset - Ei kilpapyörää 597 Noora Uusi-Ranta 00.56.35,4 + 15.28,4
166 Naiset - Ei kilpapyörää 615 Kaisa Mikander 00.56.38,1 + 15.31,1
167 Naiset - Ei kilpapyörää 273 Christa Skogster 00.56.42,7 + 15.35,7
168 Naiset - Ei kilpapyörää 200 Elina Jääskeläinen 00.56.44,9 + 15.37,9
169 Naiset - Ei kilpapyörää 524 Kiko Helén Fc Vega 00.56.50,1 + 15.43,1
169 Naiset - Ei kilpapyörää 563 Samira Bah Helsinki 00.56.50,1 + 15.43,1
171 Naiset - Ei kilpapyörää 277 Tuuli Uljas 00.56.51,0 + 15.44,0
172 Naiset - Ei kilpapyörää 320 Clarissa Bingham 00.56.52,8 + 15.45,8
173 Naiset - Ei kilpapyörää 481 Niina Ahlgren 00.57.00,8 + 15.53,8
174 Naiset - Ei kilpapyörää 246 Anne Jorasmaa 00.57.06,8 + 15.59,8
175 Naiset - Ei kilpapyörää 370 Annukka Jussila FC RoMMit (Lohja) 00.57.07,2 + 16.00,2
176 Naiset - Ei kilpapyörää 453 Jenni Maksimainen 00.57.07,3 + 16.00,3
177 Naiset - Ei kilpapyörää 238 Hanna Tervo Kuopio 00.57.07,5 + 16.00,5
178 Naiset - Ei kilpapyörää 209 Peppi Jokelainen Oulu 00.57.07,6 + 16.00,6
179 Naiset - Ei kilpapyörää 552 Mari Teittinen 00.57.07,8 + 16.00,8
180 Naiset - Ei kilpapyörää 395 Mirva Tuunanen 00.57.08,9 + 16.01,9
181 Naiset - Ei kilpapyörää 448 Jonna Kyllonen CWT Kalaeva Travel 00.57.13,0 + 16.06,0
182 Naiset - Ei kilpapyörää 515 Mari Tuusjärvi 00.57.14,1 + 16.07,1
183 Naiset - Ei kilpapyörää 257 Satu Munnukka 00.57.16,7 + 16.09,7
184 Naiset - Ei kilpapyörää 289 Heidi Koivukangas 00.57.17,3 + 16.10,3
185 Naiset - Ei kilpapyörää 476 Tiina Virtanen 00.57.18,0 + 16.11,0
186 Naiset - Ei kilpapyörää 452 Katja Lotta helsinki 00.57.24,2 + 16.17,2
187 Naiset - Ei kilpapyörää 367 Anna Hellsten Turku 00.57.30,7 + 16.23,7
187 Naiset - Ei kilpapyörää 366 Jenni Hellsten Turku 00.57.30,7 + 16.23,7
189 Naiset - Ei kilpapyörää 292 Anne Kovanen 00.57.36,3 + 16.29,3
190 Naiset - Ei kilpapyörää 263 Virve Palovirta 00.57.36,5 + 16.29,5
191 Naiset - Ei kilpapyörää 549 Maija Soljanlahti 00.57.42,4 + 16.35,4
192 Naiset - Ei kilpapyörää 269 Cristina Santamaria Larun Laiskat 00.57.51,1 + 16.44,1
193 Naiset - Ei kilpapyörää 377 Liisa Lappalainen Helsinki 00.57.55,0 + 16.48,0
194 Naiset - Ei kilpapyörää 566 Maarit Halonen 00.58.00,0 + 16.53,0
195 Naiset - Ei kilpapyörää 410 Heli Hurskainen Mäntsälä 00.58.03,2 + 16.56,2
196 Naiset - Ei kilpapyörää 545 Erika Salmela FC Vega 00.58.04,8 + 16.57,8
197 Naiset - Ei kilpapyörää 357 Elina Valkonen 00.58.10,9 + 17.03,9
198 Naiset - Ei kilpapyörää 268 Tiina Salmi Raisio 00.58.11,0 + 17.04,0
199 Naiset - Ei kilpapyörää 423 Linda Nikula 00.58.12,5 + 17.05,5
200 Naiset - Ei kilpapyörää 252 Milla Korkalainen 00.58.13,5 + 17.06,5
201 Naiset - Ei kilpapyörää 368 Sirkka Helminen Espoo 00.58.15,5 + 17.08,5
202 Naiset - Ei kilpapyörää 297 Maria Luoma-Aho 00.58.31,1 + 17.24,1
203 Naiset - Ei kilpapyörää 512 Sini Sin 00.58.31,6 + 17.24,6
204 Naiset - Ei kilpapyörää 287 Kirsi Järvinen 00.58.35,6 + 17.28,6
205 Naiset - Ei kilpapyörää 399 Sari Yli-Koivisto 00.58.36,2 + 17.29,2
206 Naiset - Ei kilpapyörää 249 Tarja Karell 00.58.49,1 + 17.42,1
207 Naiset - Ei kilpapyörää 299 Laura Nissinen 00.59.16,9 + 18.09,9
208 Naiset - Ei kilpapyörää 440 Kirsi Ahtikari CWT Kaleva Travel 00.59.39,2 + 18.32,2
209 Naiset - Ei kilpapyörää 578 Elina Kukkonen 00.59.39,6 + 18.32,6
210 Naiset - Ei kilpapyörää 587 Peppina Pakarinen Helsinki 00.59.42,2 + 18.35,2
211 Naiset - Ei kilpapyörää 302 Tuija Pellikka 00.59.46,1 + 18.39,1
212 Naiset - Ei kilpapyörää 262 Eve Pakkanen 00.59.52,3 + 18.45,3
213 Naiset - Ei kilpapyörää 575 Tea Korpi 00.59.56,1 + 18.49,1
214 Naiset - Ei kilpapyörää 416 Annika Kuronen Team Kuronen 01.00.04,2 + 18.57,2
215 Naiset - Ei kilpapyörää 495 Katri Kuusinen 01.00.08,6 + 19.01,6
216 Naiset - Ei kilpapyörää 579 Satu Latvanen 01.00.13,1 + 19.06,1
217 Naiset - Ei kilpapyörää 496 Viivi Kylämä 01.00.19,3 + 19.12,3
218 Naiset - Ei kilpapyörää 543 Nina Rantala Kukkakepit 01.00.19,7 + 19.12,7
219 Naiset - Ei kilpapyörää 572 Marjo Kauppinen 01.00.20,3 + 19.13,3
220 Naiset - Ei kilpapyörää 219 Heini Liikkanen Saletisti Natsaa 01.00.22,3 + 19.15,3
221 Naiset - Ei kilpapyörää 411 Tiina Ivakko 01.00.25,5 + 19.18,5
222 Naiset - Ei kilpapyörää 253 Taija Kostia-Hakola 01.00.39,9 + 19.32,9
223 Naiset - Ei kilpapyörää 477 Henna Virtanen 01.00.54,8 + 19.47,8
224 Naiset - Ei kilpapyörää 240 Neea Heinonen Nurmijärven Kunto 01.00.55,2 + 19.48,2
225 Naiset - Ei kilpapyörää 494 Maiju Kujala Turku 01.00.58,0 + 19.51,0
226 Naiset - Ei kilpapyörää 486 Minna Holstein 01.00.59,7 + 19.52,7
227 Naiset - Ei kilpapyörää 471 Mari Toivanen Lahti 01.01.09,9 + 20.02,9
228 Naiset - Ei kilpapyörää 220 Laura Malmivaara Team MacMalmivaara 01.01.12,2 + 20.05,2
229 Naiset - Ei kilpapyörää 379 Heli Lindell 01.01.13,2 + 20.06,2
230 Naiset - Ei kilpapyörää 331 Maarit Kauppinen Espoo 01.01.21,9 + 20.14,9
231 Naiset - Ei kilpapyörää 311 Anna Sipura 01.01.25,0 + 20.18,0
232 Naiset - Ei kilpapyörää 541 Anna Pohjola 01.01.27,3 + 20.20,3
233 Naiset - Ei kilpapyörää 346 Suvi Nevala 01.01.31,6 + 20.24,6
234 Naiset - Ei kilpapyörää 509 Petra Ronkainen 01.01.53,0 + 20.46,0
235 Naiset - Ei kilpapyörää 401 Maija Antila 01.01.55,3 + 20.48,3
236 Naiset - Ei kilpapyörää 308 Mirka Salminen KirMir 01.01.57,7 + 20.50,7
237 Naiset - Ei kilpapyörää 325 Anna-Riikka Hiekkala 01.02.07,9 + 21.00,9
238 Naiset - Ei kilpapyörää 397 Katarina Von Konow 01.02.10,5 + 21.03,5
239 Naiset - Ei kilpapyörää 649 Hanna-Kaisa Hartikainen 01.02.14,9 + 21.07,9
240 Naiset - Ei kilpapyörää 489 Petra Ketomaa 01.02.29,4 + 21.22,4
241 Naiset - Ei kilpapyörää 267 Silja Saarinen 01.02.44,4 + 21.37,4
242 Naiset - Ei kilpapyörää 517 Sirkku Valkama 01.02.49,8 + 21.42,8
243 Naiset - Ei kilpapyörää 498 Kati Laukola 01.03.11,2 + 22.04,2
244 Naiset - Ei kilpapyörää 326 Virva Hyttinen Kuopio 01.03.11,9 + 22.04,9
245 Naiset - Ei kilpapyörää 601 Raila Hoivanen 01.03.12,5 + 22.05,5
246 Naiset - Ei kilpapyörää 242 Johanna Huhtapelto 01.03.32,4 + 22.25,4
247 Naiset - Ei kilpapyörää 274 Sandra Snellman 01.03.33,7 + 22.26,7
248 Naiset - Ei kilpapyörää 472 Julia Toivonen 01.03.41,5 + 22.34,5
249 Naiset - Ei kilpapyörää 264 Riikka Päivinen 01.03.48,7 + 22.41,7
250 Naiset - Ei kilpapyörää 418 Erika Laine 01.03.50,2 + 22.43,2
251 Naiset - Ei kilpapyörää 573 Heidi Koljonen 01.03.51,2 + 22.44,2
252 Naiset - Ei kilpapyörää 369 Anni Hentilä 01.04.09,8 + 23.02,8
253 Naiset - Ei kilpapyörää 309 Irina Siimes 01.04.09,9 + 23.02,9
254 Naiset - Ei kilpapyörää 360 Anu Apo 01.04.50,1 + 23.43,1
255 Naiset - Ei kilpapyörää 335 Elisa Korteniemi 01.04.56,9 + 23.49,9
256 Naiset - Ei kilpapyörää 338 Alice Laitala 01.05.11,2 + 24.04,2
257 Naiset - Ei kilpapyörää 339 Noora Laitinen 01.05.11,3 + 24.04,3
258 Naiset - Ei kilpapyörää 502 Elisa Molin 01.05.13,0 + 24.06,0
259 Naiset - Ei kilpapyörää 450 Mare Lappi 01.05.18,0 + 24.11,0
260 Naiset - Ei kilpapyörää 248 Sanna Kaltokari 01.05.21,8 + 24.14,8
261 Naiset - Ei kilpapyörää 227 Kaisa Pethman 01.05.24,6 + 24.17,6
262 Naiset - Ei kilpapyörää 270 Jenni Selenius 01.05.26,8 + 24.19,8
263 Naiset - Ei kilpapyörää 276 Anna Tompuri 01.05.34,9 + 24.27,9
264 Naiset - Ei kilpapyörää 217 Heidi Lehti 01.05.47,3 + 24.40,3
265 Naiset - Ei kilpapyörää 522 Malin Fagerström 01.05.51,7 + 24.44,7
266 Naiset - Ei kilpapyörää 385 Pirjo Oitola Porvoo 01.06.00,1 + 24.53,1
267 Naiset - Ei kilpapyörää 461 Melinda Näsänen 01.06.01,6 + 24.54,6
268 Naiset - Ei kilpapyörää 571 Aino Jalonen 01.06.32,4 + 25.25,4
269 Naiset - Ei kilpapyörää 376 Mari Lanzett 01.06.55,0 + 25.48,0
270 Naiset - Ei kilpapyörää 383 Kaisa Nummela 01.06.55,2 + 25.48,2
271 Naiset - Ei kilpapyörää 485 Kaisaliina Helle 01.07.06,1 + 25.59,1
272 Naiset - Ei kilpapyörää 521 Anna Berghäll 01.07.51,9 + 26.44,9
273 Naiset - Ei kilpapyörää 523 Mira Grönvall Tampere 01.08.43,8 + 27.36,8
274 Naiset - Ei kilpapyörää 629 Katri Sääksjärvi 01.08.50,4 + 27.43,4
275 Naiset - Ei kilpapyörää 347 Laura Pelkonen 01.09.04,5 + 27.57,5
276 Naiset - Ei kilpapyörää 356 Sini Svanberg Järvenpää 01.10.14,9 + 29.07,9
277 Naiset - Ei kilpapyörää 337 Marianne Kuusakoski 01.10.15,9 + 29.08,9
278 Naiset - Ei kilpapyörää 295 Kirsi Lehto Kerava 01.10.21,0 + 29.14,0
279 Naiset - Ei kilpapyörää 342 Eeva-Liina Lehikoinen LehiCup 01.10.21,4 + 29.14,4
280 Naiset - Ei kilpapyörää 595 Saara Suni 01.11.40,0 + 30.33,0
281 Naiset - Ei kilpapyörää 422 Laura Nieminen Pinkit Jopot 01.12.31,6 + 31.24,6
282 Naiset - Ei kilpapyörää 391 Sanna-Maija Räikkä 01.12.37,8 + 31.30,8
283 Naiset - Ei kilpapyörää 250 Katri Karilainen 01.12.43,4 + 31.36,4
284 Naiset - Ei kilpapyörää 284 Kirsi Hilden KirMir 01.12.55,5 + 31.48,5
285 Naiset - Ei kilpapyörää 237 Hanna Tauriainen 01.13.03,6 + 31.56,6
286 Naiset - Ei kilpapyörää 228 Anna Puhakka 01.17.02,0 + 35.55,0
287 Naiset - Ei kilpapyörää 225 Mari Nousiainen 01.28.29,4 + 47.22,4
9999 Naiset - Ei kilpapyörää 265 Susanna Raulio DNF
9999 Naiset - Ei kilpapyörää 588 Jenni Perälä DNF
9999 Naiset - Ei kilpapyörää 621 Leena Pitkänen DNF
9999 Naiset - Ei kilpapyörää 565 Inese Evele-Peltoniemi Espoo DNF
9999 Naiset - Ei kilpapyörää 561 Nora Alavuo DNF
9999 Naiset - Ei kilpapyörää 455 Minna Maunus-Tiihonen DNF
9999 Naiset - Ei kilpapyörää 349 Reetta Ruotsalainen DNF
9999 Naiset - Ei kilpapyörää 569 Sanna Hirvonen DNF
9999 Naiset - Ei kilpapyörää 344 Eeva Melaluoto DNF
9999 Naiset - Ei kilpapyörää 554 Oona Tuuri Team Käyski, Kouvola DNF
9999 Naiset - Ei kilpapyörää 286 Nora Jokela DNF
9999 Naiset - Ei kilpapyörää 475 Maria Virkkala OLL/Aalto DNF
9999 Naiset - Ei kilpapyörää 458 Meri Muuri DNF
9999 Naiset - Ei kilpapyörää 415 Merja Kuronen Team Kuronen DNF
9999 Naiset - Ei kilpapyörää 600 Saara Hirsto Helsinki DNF
1 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 319 Tuija Österberg 00.46.58,4
2 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 425 Annamarja Paloheimo Serkut 00.47.37,9 + 39,5
3 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 662 Minja Miettinen HERP 00.47.52,3 + 53,9
4 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 409 Minna Honkavaara 00.47.52,9 + 54,5
5 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 661 Mari Meura Mäntyluodon Kiri 00.48.01,0 + 1.02,6
6 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 645 Katja Ebinger Friskis&Svettis 00.48.29,2 + 1.30,8
7 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 679 Tarita Vähä-Vahe Laaksolahden Talviuimarit 00.48.45,9 + 1.47,5
8 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 620 Monique Pillet 00.49.05,3 + 2.06,9
9 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 658 Minna Kumén 00.49.14,9 + 2.16,5
10 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 532 Ulla Korkeamäki Eufex Pankki Oyj 00.49.25,4 + 2.27,0
11 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 585 Jaana Ojala Stamina TC 00.49.31,5 + 2.33,1
12 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 432 Jaana Rossi 00.49.59,6 + 3.01,2
13 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 398 Annastiina Yli-Kerttula 00.50.06,0 + 3.07,6
14 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 419 Ritva Lehtonen serkut 00.50.36,2 + 3.37,8
15 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 474 Marjut Vainio 00.50.36,7 + 3.38,3
16 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 491 Mirja Korpas Koksilaiset 00.50.56,4 + 3.58,0
17 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 447 Kaisa Kuhmola 00.51.04,5 + 4.06,1
18 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 426 Mari Paloheimo Serkut 00.51.28,9 + 4.30,5
19 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 436 Tarja Valtakari 00.51.30,6 + 4.32,2
20 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 467 Katri Siimes hattara 00.51.47,5 + 4.49,1
21 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 555 Maria Walden 00.52.12,2 + 5.13,8
22 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 266 Hannamari Rissanen 00.52.14,3 + 5.15,9
23 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 473 Leea Törmä CWT Kaleva Travel 00.52.39,7 + 5.41,3
24 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 646 Karin Granholm Högnabba UF 00.53.24,4 + 6.26,0
25 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 497 Maarit Laakkonen Koksilaiset 00.53.31,5 + 6.33,1
26 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 671 Inger Ruotanen Högnabba UF 00.53.32,4 + 6.34,0
27 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 647 Sanna Hagelberg Menokkaat 00.53.41,3 + 6.42,9
28 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 375 Riikka Lahti 00.53.47,0 + 6.48,6
29 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 236 Suvi Smith 00.53.52,8 + 6.54,4
30 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 667 Johanna Eiramo 00.53.55,8 + 6.57,4
31 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 350 Sara Rühr 00.53.58,8 + 7.00,4
32 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 582 Virpi Mäentaus 00.54.07,9 + 7.09,5
33 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 468 Jarna Tanskanen 00.54.40,3 + 7.41,9
34 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 434 Teija Sirko 00.55.22,1 + 8.23,7
35 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 619 Suvi Pasanen 00.55.26,5 + 8.28,1
36 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 631 Birgitta Vainio-Mattila Nurmijärvi 00.55.31,0 + 8.32,6
37 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 518 Anniina Wanhatalo Helsinki 00.55.40,9 + 8.42,5
38 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 358 Marjo Venesmaa 00.56.16,2 + 9.17,8
39 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 305 Sari Rinta-Säntti 00.56.52,3 + 9.53,9
40 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 403 Sirpa Arvonen 00.56.57,8 + 9.59,4
41 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 610 Riitta Lees 00.56.57,9 + 9.59,5
42 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 628 Sari Säilynoja 00.56.58,5 + 10.00,1
43 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 278 Anne Urrila SLK 00.57.17,4 + 10.19,0
44 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 449 Tanja Laine hattara 00.57.24,0 + 10.25,6
45 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 336 Sari Kotonen 00.57.51,6 + 10.53,2
46 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 630 Irina Tammenmaa-Aho Helsinki 00.58.20,2 + 11.21,8
47 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 551 Kerstin Tarna 00.58.23,2 + 11.24,8
48 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 642 Eeva-Maiju Aulin Menokkaat 00.58.46,0 + 11.47,6
49 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 530 Outi Kankaanpää 00.58.58,9 + 12.00,5
50 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 451 Katja Lindqvist JUK 00.59.05,3 + 12.06,9
51 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 456 Sari Meller JUK 00.59.12,3 + 12.13,9
52 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 329 Sirpa Kara 00.59.25,3 + 12.26,9
53 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 484 Lea Fabritius Team Jordan 00.59.39,4 + 12.41,0
54 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 362 Annamaria Biorac-Haaja POrvoo 00.59.40,5 + 12.42,1
55 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 540 Fernanda Ortiz 01.00.28,0 + 13.29,6
56 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 223 Anu Niemi 01.00.30,5 + 13.32,1
57 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 603 Minna Ikineva Etelä-Haagan Sorsat 01.01.13,6 + 14.15,2
58 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 204 Tarja Heiskanen Saletisti Natsaa 01.01.33,3 + 14.34,9
59 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 216 Jessica Kuutschin-Gallardo Kumpula 01.02.44,3 + 15.45,9
60 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 396 Hanna Vehkamäki Rastihaukat 01.02.52,3 + 15.53,9
61 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 508 Anu Poukka Haaga Yhtymä 01.04.17,9 + 17.19,5
62 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 306 Heli Räsänen helsinki 01.05.03,9 + 18.05,5
62 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 281 Tita Aroviita 01.05.03,9 + 18.05,5
64 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 208 Tuija Janakka 01.06.34,9 + 19.36,5
65 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 202 Eija Einola 01.06.45,0 + 19.46,6
66 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 232 Katariina Rissanen 01.06.45,4 + 19.47,0
67 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 324 Riitta Hankonen 01.08.49,5 + 21.51,1
68 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 363 Salla Halme Uljaat ja uhkeat 01.08.59,5 + 22.01,1
69 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 386 Birgitta Ojala Uljaat ja uhkeat 01.08.59,7 + 22.01,3
70 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 371 Ann-Charlotte Karlsson 01.09.08,7 + 22.10,3
71 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 373 Pamela Kaskinen Kaskiset 01.13.01,0 + 26.02,6
9999 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 520 Maija Arosuo Turku DNF
9999 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 670 Marika Rodgerson DNF
9999 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 591 Marjut Rantanen vantaa DNF
9999 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 562 Suvi Anttonen Finnair DNF
9999 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 648 Marita Hanhineva Sibbo Vargarna DNF
9999 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 605 Paula Juhola- Taavila DNF
9999 Naiset - Ei kilpapyörää - 40-49 v 430 Tarja Pudas Leppävaaran Sisu DNF
1 Naiset - Ei kilpapyörää - 50-59 v 650 Kirsi Hellas Kaskikeijut 00.48.29,0
2 Naiset - Ei kilpapyörää - 50-59 v 612 Kaarina Markkula TYR Team 00.53.46,2 + 5.17,2
3 Naiset - Ei kilpapyörää - 50-59 v 258 Kristina Månsson Vaellussiskot 00.55.10,3 + 6.41,3
4 Naiset - Ei kilpapyörää - 50-59 v 400 Tiina Airola-Siponmaa Kauniainen 00.55.42,8 + 7.13,8
5 Naiset - Ei kilpapyörää - 50-59 v 382 Katriina Nikula-Hirsto Helsinki 00.55.53,4 + 7.24,4
6 Naiset - Ei kilpapyörää - 50-59 v 332 Ulla Keränen 00.56.55,0 + 8.26,0
7 Naiset - Ei kilpapyörää - 50-59 v 203 Anita Hartonen 00.56.55,8 + 8.26,8
8 Naiset - Ei kilpapyörää - 50-59 v 469 Riitta Tengman 00.59.08,3 + 10.39,3
9 Naiset - Ei kilpapyörää - 50-59 v 444 Kirsi Coco 01.00.08,5 + 11.39,5
10 Naiset - Ei kilpapyörää - 50-59 v 230 Anne Raitio 01.00.58,4 + 12.29,4
11 Naiset - Ei kilpapyörää - 50-59 v 318 Kristina Vuorela 01.02.14,6 + 13.45,6
12 Naiset - Ei kilpapyörää - 50-59 v 538 Jaana Nevalainen 01.02.17,8 + 13.48,8
13 Naiset - Ei kilpapyörää - 50-59 v 576 Jaana Koskinen CAREA 01.05.08,8 + 16.39,8
14 Naiset - Ei kilpapyörää - 50-59 v 421 Kati Liljeberg Kirkkonummi 01.05.43,7 + 17.14,7
15 Naiset - Ei kilpapyörää - 50-59 v 222 Anitta Niemelä-Anttila HRM Partners Oy 01.07.31,0 + 19.02,0
16 Naiset - Ei kilpapyörää - 50-59 v 275 Ulla Tiainen YHHK80 01.11.28,6 + 22.59,6
17 Naiset - Ei kilpapyörää - 50-59 v 260 Kirsti Nykänen YHHK80 01.11.30,7 + 23.01,7
18 Naiset - Ei kilpapyörää - 50-59 v 239 Kristiina Vainio 01.15.26,2 + 26.57,2
9999 Naiset - Ei kilpapyörää - 50-59 v 261 Arja Nykänen DNF
1 Naiset - Ei kilpapyörää - 60-69 v 599 Riitta Välke FriskisSvettis 00.57.18,4
2 Naiset - Ei kilpapyörää - 60-69 v 322 Sibylle Ebinger Deutschland 01.03.33,4 + 6.15,0
3 Naiset - Ei kilpapyörää - 60-69 v 255 Ritva Laitinen Vaellussiskot 01.04.50,1 + 7.31,7
4 Naiset - Ei kilpapyörää - 60-69 v 251 Kaija Karjalainen YHHK80 01.11.28,8 + 14.10,4
1 Naiset - Kilpapyörä 1702 Kaisa Lehtonen 00.34.19,6
2 Naiset - Kilpapyörä 1723 Henrika Parviainen Triathlon Stadi 00.37.40,0 + 3.20,4
3 Naiset - Kilpapyörä 1722 Erika Parviainen Triathlon Stadi 00.38.58,7 + 4.39,1
4 Naiset - Kilpapyörä 1715 Jenni Korpi Turku 00.39.13,2 + 4.53,6
5 Naiset - Kilpapyörä 1704 Benita Haikola Vantaan Vesikot 00.41.17,0 + 6.57,4
6 Naiset - Kilpapyörä 1734 Kerttu Soinila Porin Tarmo 00.45.00,7 + 10.41,1
7 Naiset - Kilpapyörä 1728 Niina Sallinen Vantaa 00.45.48,1 + 11.28,5
8 Naiset - Kilpapyörä 1735 Alisa Dicaprio USA 00.46.17,7 + 11.58,1
9 Naiset - Kilpapyörä 1732 Susanna Sirén-Lääperi Heltri 00.47.28,1 + 13.08,5
10 Naiset - Kilpapyörä 1731 Tiina Sandell Triathlon Team 226 00.48.06,2 + 13.46,6
11 Naiset - Kilpapyörä 1700 Linnea Aure kauniainen 00.48.57,2 + 14.37,6
12 Naiset - Kilpapyörä 1720 Piia Nygren Kotka 00.49.14,9 + 14.55,3
13 Naiset - Kilpapyörä 1711 Mervi Katainen 00.49.50,0 + 15.30,4
14 Naiset - Kilpapyörä 1733 Heidi Sjögren Pyhtää 00.51.42,6 + 17.23,0
15 Naiset - Kilpapyörä 1717 Raisa Loivamaa-Kaupinen Suunto Oy 00.51.44,2 + 17.24,6
16 Naiset - Kilpapyörä 1726 Johanna Rahnasto Helsingin Luistinkiitäjät 00.56.20,8 + 22.01,2
1 Naiset - Kilpapyörä - 40-49 v 1710 Elina Jouhki Linnakkeen Hammas 00.43.17,9
2 Naiset - Kilpapyörä - 40-49 v 1714 Johanna Konttila Team Menna 00.43.43,6 + 25,7
3 Naiset - Kilpapyörä - 40-49 v 1707 Miia Heliö Heltri 00.43.56,4 + 38,5
4 Naiset - Kilpapyörä - 40-49 v 1712 Leena Kauko 00.44.46,3 + 1.28,4
5 Naiset - Kilpapyörä - 40-49 v 1705 Riikka Harjula 00.44.58,1 + 1.40,2
6 Naiset - Kilpapyörä - 40-49 v 1724 Tiina Pienimäki Kouvola 00.46.26,7 + 3.08,8
7 Naiset - Kilpapyörä - 40-49 v 1716 Tiina Kähö 00.46.41,8 + 3.23,9
8 Naiset - Kilpapyörä - 40-49 v 1708 Maarit Hult Espoo 00.47.26,4 + 4.08,5
9 Naiset - Kilpapyörä - 40-49 v 1713 Anne Kolehmainen Espoo 01.02.37,4 + 19.19,5
9999 Naiset - Kilpapyörä - 40-49 v 1721 Tanja Oreto DNF
1 Naiset - Kilpapyörä - 50-59 v 1706 Hannele Heiskanen Helsinki 00.53.39,7
2 Naiset - Kilpapyörä - 50-59 v 1703 Taina Enberg 01.00.06,2 + 6.26,5
3 Naiset - Kilpapyörä - 50-59 v 1725 Pirkko Puranen 01.03.31,6 + 9.51,9
1 Nokia - Logica - Joukkueviesti 1384 Agata Sadowska, Sami Mäkinen, Matti Taimela Nervous Toupees 00.40.39,5
2 Nokia - Logica - Joukkueviesti 1385 Madhav Narayanan, Mika Metsojoki, Juhani Kuittinen Logica and Nokia, team 1 00.41.43,5 + 1.04,0
3 Nokia - Logica - Joukkueviesti 1383 Markus Karjalainen, Kati Sarinko, Reijo Lahde Unreachables 00.47.06,9 + 6.27,4
4 Nokia - Logica - Joukkueviesti 1388 Liisa Rysä, Mattia Peronio, Johanna Sjöblom Brilliants 00.48.50,0 + 8.10,5
5 Nokia - Logica - Joukkueviesti 1387 Päivi Rantala, Lassi Jatkola, Samuli Mäentaka Tri-Ace 00.49.35,9 + 8.56,4
6 Nokia - Logica - Joukkueviesti 1386 Eija Kiviranta, Outi Penttilä, Marjo Mailasalo Kultakalat 00.50.44,0 + 10.04,5
1 Nokia - Logica - Naiset 1381 Karla Kilian-Ramirez Nokia Logica 00.57.07,9
1 Nordea - Joukkueviesti 1414 Tanja Eronen, Johan Simell, Lassi Järvinen Nordea Bears 00.42.35,9
2 Nordea - Joukkueviesti 1413 Kai Leppelmeier, Lars Haggren, Mikael Terho Nordea Bulls 00.43.33,3 + 57,4
1 Nordea - Miehet - Kilpapyörä 1406 Janne Ahonen Accenture 00.38.30,2
2 Nordea - Miehet - Kilpapyörä 1405 Tommi Lindholm Nordea Rahoitus 00.38.45,1 + 14,9
3 Nordea - Miehet - Kilpapyörä 1404 Tommi Kauppi Nordea Markets 00.38.59,9 + 29,7
4 Nordea - Miehet - Kilpapyörä 1407 Jarno Linnell Accenture 00.39.15,5 + 45,3
5 Nordea - Miehet - Kilpapyörä 1402 Wisa Majamaa Icecapital Ream 00.40.52,7 + 2.22,5
6 Nordea - Miehet - Kilpapyörä 1400 Aleksi Lehtonen Nordea Markets 00.41.13,4 + 2.43,2
7 Nordea - Miehet - Kilpapyörä 1401 Uki Lammi Nordea Markets 00.41.31,8 + 3.01,6
8 Nordea - Miehet - Kilpapyörä 1403 Kimmo Lönnmark Investo Omaisuudenhoito Oy 00.52.15,2 + 13.45,0
1 Nordea Markets - Naiset - Ei kilpapyörää 1411 Noora Tulimaa Accenture 00.55.54,9
2 Nordea Markets - Naiset - Ei kilpapyörää 1412 Heidi Kaarina Viik Accenture 00.59.57,9 + 4.03,0
1 Pojat 12 v 97 Rauno Variku Tartu Ujumisklubi 00.20.19,8
2 Pojat 12 v 75 Lauri Marekwia Espoon Tapiot 00.20.29,9 + 10,1
3 Pojat 12 v 69 Matias Lepistö Valkealan Kajo 00.20.45,4 + 25,6
4 Pojat 12 v 93 Tuomas Uusitalo SimmisGrani 00.20.46,5 + 26,7
5 Pojat 12 v 91 Johannes Sikk Tartu Ujumisklubi 00.21.38,5 + 1.18,7
6 Pojat 12 v 77 Matteus Miilpalu Wiru Swim 00.21.46,7 + 1.26,9
7 Pojat 12 v 60 Casper Karlsson Swim Club Raseborg 00.23.57,1 + 3.37,3
8 Pojat 12 v 99 Peik Lindberg ÅSK 00.24.20,7 + 4.00,9
8 Pojat 12 v 62 Ville Kinnala Turun Suunnistajat 00.24.20,7 + 4.00,9
10 Pojat 12 v 74 Timi Malinen Kiekko-Vantaa Itä 00.24.33,0 + 4.13,2
11 Pojat 12 v 2100 Mikkel Lindberg Turun Suunnistajat 00.25.01,8 + 4.42,0
12 Pojat 12 v 81 Onni Mäkinen Vantaa 00.25.13,2 + 4.53,4
13 Pojat 12 v 94 Topias Uusitalo Simmis Grani 00.25.15,2 + 4.55,4
14 Pojat 12 v 89 Jimi Schrowe Kiiltokallion Kunkut 00.25.21,9 + 5.02,1
15 Pojat 12 v 85 Oskari Rantala Espoo 00.26.02,5 + 5.42,7
16 Pojat 12 v 55 Oliver Hemminki DSH/saksalainen koulu Helsinki 00.26.03,5 + 5.43,7
17 Pojat 12 v 70 Allar Lihtsa HTU 00.26.04,1 + 5.44,3
18 Pojat 12 v 54 Viljami Hanhisalo Helsinki 00.26.19,7 + 5.59,9
18 Pojat 12 v 2098 Thomas Stubb Cetus 00.26.19,7 + 5.59,9
20 Pojat 12 v 59 Petrus Kantola Jalavapuiston koulu, 5K 00.26.41,6 + 6.21,8
21 Pojat 12 v 71 Akseli Sjöberg Porvoon Akilles 00.26.50,3 + 6.30,5
22 Pojat 12 v 96 Elmeri Wanne Kallion ala-aste 5K 00.27.31,4 + 7.11,6
23 Pojat 12 v 63 Immu Koskinen Tappara Rubiinit 00.27.43,9 + 7.24,1
24 Pojat 12 v 61 Leevi Kaukonen HSS 00.28.01,1 + 7.41,3
25 Pojat 12 v 65 Juho Laukkanen HTU Stadi 00.28.22,2 + 8.02,4
26 Pojat 12 v 66 Eelis Uitto 00.28.25,4 + 8.05,6
27 Pojat 12 v 56 Teemu Hynninen Helsinki 00.28.30,5 + 8.10,7
28 Pojat 12 v 84 Emil Pennanen Sibbo Vargarna 00.28.37,2 + 8.17,4
29 Pojat 12 v 58 Leevi Kahri 00.28.41,1 + 8.21,3
30 Pojat 12 v 82 Rasmus Nieminen Espoo 00.30.08,6 + 9.48,8
31 Pojat 12 v 90 Sebastian Seidenberger DSH 00.31.24,4 + 11.04,6
32 Pojat 12 v 80 Ralle Murto Vantaa 00.31.48,9 + 11.29,1
33 Pojat 12 v 92 Veeti Sipilä Ruoholahti 00.32.10,3 + 11.50,5
34 Pojat 12 v 83 Eetu Partanen Espoo 00.32.11,6 + 11.51,8
35 Pojat 12 v 86 Henri Risikko Karhu-Kissat 02 00.32.17,5 + 11.57,7
36 Pojat 12 v 87 Anton Rühr Helsinki 00.32.52,4 + 12.32,6
37 Pojat 12 v 151 Philip Vitzthum 00.33.06,1 + 12.46,3
38 Pojat 12 v 64 Tommi Laiho Maski 00.33.31,8 + 13.12,0
39 Pojat 12 v 68 Tuomas Lehtovirta HTU Stadi 00.33.42,6 + 13.22,8
40 Pojat 12 v 72 Jasper Lind KU-58 00.34.15,1 + 13.55,3
41 Pojat 12 v 53 Santtu Hakala 00.34.16,0 + 13.56,2
42 Pojat 12 v 51 Markus Aitio Helsinki 00.34.24,2 + 14.04,4
43 Pojat 12 v 2099 Jesse Hinkkanen 00.35.21,9 + 15.02,1
44 Pojat 12 v 95 Leevi Wallenius 00.35.22,8 + 15.03,0
45 Pojat 12 v 73 Topi Maanela MU/kiisto 00.35.23,1 + 15.03,3
46 Pojat 12 v 98 Nisse Vähä-Vahe HTL 00.35.59,3 + 15.39,5
47 Pojat 12 v 57 Markus Immonen 00.45.28,1 + 25.08,3
1 Pojat 14 v 146 Henry Räppo Ujumise Spordiklubi 00.19.34,9
2 Pojat 14 v 142 Jonas Nordström Akilles Ski Team 00.20.37,3 + 1.02,4
3 Pojat 14 v 137 Henri Kämäräinen TuUS 00.20.51,2 + 1.16,3
4 Pojat 14 v 140 Atte Moisander Vihdin Viesti 00.22.00,8 + 2.25,9
5 Pojat 14 v 147 Saku Salminen TT AquaTerra / Karjaan Yhteiskoulu 00.24.15,5 + 4.40,6
6 Pojat 14 v 131 Ossi Björn Ressu 00.24.29,8 + 4.54,9
7 Pojat 14 v 148 Aleksi Satumäki HTU Stadi 00.25.04,6 + 5.29,7
8 Pojat 14 v 139 Niko Maanela MU/kiisto 00.25.06,6 + 5.31,7
9 Pojat 14 v 144 Henrik Rinkinen TuUS 00.25.22,6 + 5.47,7
10 Pojat 14 v 130 Paavo Alén Lönkan 00.25.53,7 + 6.18,8
11 Pojat 14 v 138 Oskari Luhanka Helsinki 00.26.17,4 + 6.42,5
12 Pojat 14 v 135 Nathan James 00.26.17,6 + 6.42,7
13 Pojat 14 v 149 Oskari Toppari 00.26.48,1 + 7.13,2
14 Pojat 14 v 145 Lassi Ruohonen Simmis Grani 00.27.08,5 + 7.33,6
15 Pojat 14 v 133 Mio Hannula 00.32.50,3 + 13.15,4
16 Pojat 14 v 134 Taneli Immonen 00.33.15,4 + 13.40,5
17 Pojat 14 v 143 Walter Rehn Lönkan 00.33.50,9 + 14.16,0
1 Pojat 16 v 187 Lauri Lepistö Valkealan Kajo 00.34.11,5
2 Pojat 16 v 189 Aleksi Luhtanen Triathlon Stadi 00.37.09,9 + 2.58,4
3 Pojat 16 v 196 Jere Tolonen 00.40.04,4 + 5.52,9
4 Pojat 16 v 193 Eero Tuomaala Tuusula 00.40.18,0 + 6.06,5
5 Pojat 16 v 188 Eddie Lindbom Ekenäs 00.42.18,7 + 8.07,2
6 Pojat 16 v 184 Mati-Markus Kullamäe Tartu Ujumisklubi 00.43.28,8 + 9.17,3
7 Pojat 16 v 186 Lassi Laumola 00.44.42,9 + 10.31,4
8 Pojat 16 v 185 Patrik Lauha 00.44.43,5 + 10.32,0
9 Pojat 16 v 192 Valtteri Sarasmaa Espoon Tapiot 00.47.47,9 + 13.36,4
10 Pojat 16 v 194 Jesse Viljanen Nurmijärven Kunto 00.47.50,1 + 13.38,6
11 Pojat 16 v 181 Riku Ala-Laurinaho Espoo 00.48.56,6 + 14.45,1
12 Pojat 16 v 191 Pyry Peura Espoon Tapiot 00.49.23,5 + 15.12,0
13 Pojat 16 v 195 Jaakko Visti Tuusula 00.50.05,0 + 15.53,5
14 Pojat 16 v 182 Leevi Aroviita 00.55.36,7 + 21.25,2
1 Sekasarja - 40-49 v 1163 Tapio Hakala 00.48.18,2
2 Sekasarja - 40-49 v 1112 Helen Nevalainen tuusula 00.52.52,7 + 4.34,5
3 Sekasarja - 40-49 v 1182 Annika Franzén Sibbo 00.58.31,7 + 10.13,5
3 Sekasarja - 40-49 v 1192 Anna Salmensaari Sibbo 00.58.31,7 + 10.13,5
5 Sekasarja - 40-49 v 1145 Johanna Hakala 00.59.10,6 + 10.52,4
6 Sekasarja - 40-49 v 1193 Ritva Valtonen 01.02.10,8 + 13.52,6
7 Sekasarja - 40-49 v 1123 Tapio Eronen Femma IF 01.07.02,9 + 18.44,7
1 Sekasarja - 50-59 v 1173 Graham Ley British Embassy 00.50.06,5
2 Sekasarja - 50-59 v 1137 Pekka Virkki 00.50.28,2 + 21,7
3 Sekasarja - 50-59 v 1205 Martti Pyrhönen 00.56.07,4 + 6.00,9
4 Sekasarja - 50-59 v 1203 Pyrhönen Mari Kaisa 00.56.07,8 + 6.01,3
5 Sekasarja - 50-59 v 1175 Johan Stenman Friends 00.58.02,1 + 7.55,6
6 Sekasarja - 50-59 v 1128 Olli Kaunismäki Hiostuksenkirous 00.58.12,0 + 8.05,5
7 Sekasarja - 50-59 v 1189 Sirpa Möller Sibbo 00.58.31,9 + 8.25,4
8 Sekasarja - 50-59 v 1216 Irene Rämä HIPKO on the Run 01.02.54,1 + 12.47,6
9 Sekasarja - 50-59 v 1150 Carol Ley British Embassy 01.03.46,5 + 13.40,0
10 Sekasarja - 50-59 v 1157 Helen Stenman Friends 01.24.00,1 + 33.53,6
11 Sekasarja - 50-59 v 1143 Nina Eriksson-Holmström Friends 01.24.06,7 + 34.00,2
1 Sekasarja - Yleinen 1209 Nikita Zhuk 00.41.32,3
2 Sekasarja - Yleinen 1198 Jani Haukinen ComIQ Oy 00.45.14,5 + 3.42,2
3 Sekasarja - Yleinen 1196 Henrik Salmivalli HIPKO on the Run 00.46.15,2 + 4.42,9
4 Sekasarja - Yleinen 1132 Juhana Rantala HeavyZumba 00.46.43,3 + 5.11,0
5 Sekasarja - Yleinen 1176 Petri Varjos 00.47.43,4 + 6.11,1
6 Sekasarja - Yleinen 1155 Milja Savela 00.48.09,2 + 6.36,9
7 Sekasarja - Yleinen 1109 Kaisa Lehti 00.48.09,6 + 6.37,3
8 Sekasarja - Yleinen 1129 Pauli Klippi 00.48.18,0 + 6.45,7
8 Sekasarja - Yleinen 1106 Tuulikki Laakkonen 00.48.18,0 + 6.45,7
10 Sekasarja - Yleinen 1174 Risto Rapila 00.48.34,6 + 7.02,3
11 Sekasarja - Yleinen 1131 Mika Latvala Rakennusässä 00.49.25,1 + 7.52,8
12 Sekasarja - Yleinen 1115 Janina Saarnio Patukka 00.49.50,0 + 8.17,7
12 Sekasarja - Yleinen 1133 Mika Rastas Hello Kitty 00.49.50,0 + 8.17,7
14 Sekasarja - Yleinen 1194 Bilgin Ismail Powerade 00.50.00,1 + 8.27,8
15 Sekasarja - Yleinen 1136 Laura Virkki 00.50.09,5 + 8.37,2
16 Sekasarja - Yleinen 1170 Timo Kilpi the hirviöt 00.51.04,0 + 9.31,7
17 Sekasarja - Yleinen 1212 Mikko Tuovio Powerade 00.51.31,1 + 9.58,8
18 Sekasarja - Yleinen 1152 Piia Parta Absolut Team 00.52.34,7 + 11.02,4
19 Sekasarja - Yleinen 1178 Kaisa Väisänen Triathlonteam 226 00.52.36,6 + 11.04,3
20 Sekasarja - Yleinen 1177 Janne Väisänen ReiluKerho 00.52.37,2 + 11.04,9
21 Sekasarja - Yleinen 1207 Sami Salmenoja 00.52.52,6 + 11.20,3
22 Sekasarja - Yleinen 1116 Katja Salmi 00.53.07,1 + 11.34,8
23 Sekasarja - Yleinen 1124 Harri Hainola 00.53.07,3 + 11.35,0
24 Sekasarja - Yleinen 1180 Venla Eronen 00.53.14,4 + 11.42,1
25 Sekasarja - Yleinen 1162 Mika Enäjärvi 00.53.39,6 + 12.07,3
26 Sekasarja - Yleinen 1142 Elina Enäjärvi 00.53.40,3 + 12.08,0
27 Sekasarja - Yleinen 1197 Antti Haukinen ComIQ Oy 00.53.47,1 + 12.14,8
28 Sekasarja - Yleinen 1186 Maiju Laitinen Asema4 00.53.49,4 + 12.17,1
29 Sekasarja - Yleinen 1149 Hetta Innala VIPARO 00.53.54,2 + 12.21,9
30 Sekasarja - Yleinen 1125 Harri Hellgren 00.53.55,1 + 12.22,8
31 Sekasarja - Yleinen 1108 Mervi Latvala Rakennusässä 00.54.31,4 + 12.59,1
32 Sekasarja - Yleinen 1215 Henrik Hahtovirta Powerade 00.54.42,4 + 13.10,1
33 Sekasarja - Yleinen 1181 Nina Fallström Asema4 00.55.20,7 + 13.48,4
34 Sekasarja - Yleinen 1117 Tiina Väisänen 00.55.27,1 + 13.54,8
35 Sekasarja - Yleinen 1146 Pinja Halttunen 00.56.45,5 + 15.13,2
36 Sekasarja - Yleinen 1154 Anu Piiparinen 00.56.48,5 + 15.16,2
36 Sekasarja - Yleinen 1171 Kari Koivisto 00.56.48,5 + 15.16,2
38 Sekasarja - Yleinen 1200 Jere Kettunen 00.56.55,8 + 15.23,5
39 Sekasarja - Yleinen 1122 Fergal Bradley 00.57.09,3 + 15.37,0
40 Sekasarja - Yleinen 1110 Ulla Lipponen Friskis & Svettis 00.58.06,5 + 16.34,2
41 Sekasarja - Yleinen 1213 Ari Ahola Powerade 00.58.09,1 + 16.36,8
42 Sekasarja - Yleinen 1102 Sari Kaunismäki Hiostuksenkirous 00.58.54,9 + 17.22,6
43 Sekasarja - Yleinen 1206 Jyri Raunio Asema4 00.59.35,8 + 18.03,5
44 Sekasarja - Yleinen 1190 Kristiina Nuottimäki Team Rinnerieha 00.59.36,8 + 18.04,5
45 Sekasarja - Yleinen 1185 Miira Kuhlberg Team Rinnerieha 00.59.37,0 + 18.04,7
46 Sekasarja - Yleinen 1184 Hanna Koivula ComIQ Oy 01.00.00,5 + 18.28,2
47 Sekasarja - Yleinen 1195 Mikko Ajoviita ComIQ Oy 01.00.01,8 + 18.29,5
48 Sekasarja - Yleinen 1107 Mari Latvala Rakennusässä 01.00.09,7 + 18.37,4
49 Sekasarja - Yleinen 1187 Jonna Lähteenmäki 01.00.28,4 + 18.56,1
50 Sekasarja - Yleinen 1144 Karoliina Franck VIPARO 01.00.37,2 + 19.04,9
51 Sekasarja - Yleinen 1105 Mari Kulmalahti Absolut Team 01.00.39,2 + 19.06,9
52 Sekasarja - Yleinen 1161 Alexi Barinov 01.00.57,9 + 19.25,6
53 Sekasarja - Yleinen 1160 Ilja Barinov IBM Club 01.00.58,6 + 19.26,3
54 Sekasarja - Yleinen 1134 Harri Ruusinen 01.01.24,8 + 19.52,5
54 Sekasarja - Yleinen 1111 Tiina Lyytinen 01.01.24,8 + 19.52,5
56 Sekasarja - Yleinen 1164 Jani Havulehto Korven Urheilijat 01.01.29,3 + 19.57,0
57 Sekasarja - Yleinen 1119 Eija Åvall Hiostuksenkirous 01.01.49,5 + 20.17,2
58 Sekasarja - Yleinen 1188 Sinikka Mäkinen 01.02.18,4 + 20.46,1
59 Sekasarja - Yleinen 1210 Antti Öfversten ComIQ Oy 01.02.33,0 + 21.00,7
60 Sekasarja - Yleinen 1217 Erika Lehtonen HIPKO on the Run 01.02.54,6 + 21.22,3
61 Sekasarja - Yleinen 1140 Elina Ahonen Viparo 01.03.05,3 + 21.33,0
62 Sekasarja - Yleinen 1159 Jukka Aitoniemi 01.04.07,8 + 22.35,5
63 Sekasarja - Yleinen 1153 Arja Pekkala 01.04.08,8 + 22.36,5
64 Sekasarja - Yleinen 1101 Carita Hämäläinen Absolut Team 01.04.13,0 + 22.40,7
65 Sekasarja - Yleinen 1104 Jonna Koski Femma IF 01.04.47,4 + 23.15,1
66 Sekasarja - Yleinen 1120 Nina Österholm 01.05.02,7 + 23.30,4
67 Sekasarja - Yleinen 1126 Ilkka Jaakkola 01.05.02,9 + 23.30,6
68 Sekasarja - Yleinen 1147 Tiia Havulehto Korven Urheilijat 01.05.29,9 + 23.57,6
69 Sekasarja - Yleinen 1201 Jaakko Koho ComIQ Oy 01.06.13,0 + 24.40,7
70 Sekasarja - Yleinen 1191 Laura Ojala ComIQ Oy 01.06.15,5 + 24.43,2
71 Sekasarja - Yleinen 1138 Jonatan Väänänen Femma IF 01.07.43,9 + 26.11,6
72 Sekasarja - Yleinen 1135 Patrik Walli Friskis & Svettis 01.08.44,3 + 27.12,0
73 Sekasarja - Yleinen 1202 Panu Koskela Asema4 01.09.47,3 + 28.15,0
74 Sekasarja - Yleinen 1103 Sinikka Korkeamäki Hiostuksen Kirous 01.22.37,1 + 41.04,8
75 Sekasarja - Yleinen 1127 Simo Jäntti HeavyZumba 01.23.19,3 + 41.47,0
9999 Sekasarja - Yleinen 1208 Paavo Toivanen ComIQ Oy DNF
1 SSP - Miehet 1352 Harri Ahmavuori SSP Finland 00.41.50,8
2 SSP - Miehet 1345 Markus Kotamäki SSP Finland 00.44.32,9 + 2.42,1
3 SSP - Miehet 1341 Oskari Rantasalo SSP Finland 00.45.42,6 + 3.51,8
4 SSP - Miehet 1362 Ville Säde SSP Finland 00.46.48,3 + 4.57,5
5 SSP - Miehet 1363 Pasi Ketolainen SSP Finland 00.48.05,0 + 6.14,2
6 SSP - Miehet 1348 Kalle Ruuskanen SSP Finland 00.48.30,1 + 6.39,3
7 SSP - Miehet 1340 Marko Salojärvi SSP Finland 00.48.34,2 + 6.43,4
8 SSP - Miehet 1357 Karri Haapala SSP Finland 00.49.21,7 + 7.30,9
9 SSP - Miehet 1354 Tapani Aaltonen SSP Finland 00.49.25,3 + 7.34,5
10 SSP - Miehet 1346 Marko Alander SSP Finland 00.49.33,7 + 7.42,9
11 SSP - Miehet 1342 Mikko Remekselä SSP Finland 00.57.14,1 + 15.23,3
12 SSP - Miehet 1359 Ville Koskenkorva SSP Finland 00.58.18,3 + 16.27,5
13 SSP - Miehet 1343 Antero Suni SSP Finland 01.00.51,0 + 19.00,2
14 SSP - Miehet 1360 Juha Torniainen SSP Finland 01.02.07,4 + 20.16,6
14 SSP - Miehet 1358 Petri Ahonen SSP Finland 01.02.07,4 + 20.16,6
16 SSP - Miehet 1355 Ilkka Karjalainen SSP Finland 01.11.07,1 + 29.16,3
17 SSP - Miehet 1347 Jussi Laasko SSP Finland 01.11.13,4 + 29.22,6
18 SSP - Miehet 1361 Pasi Raito SSP Finland 01.11.14,0 + 29.23,2
9999 SSP - Miehet 1351 Marko Laine SSP Finland DNF
1 SSP - Naiset 1373 Annukka Sinkkonen SSP Finland 00.55.35,9
2 SSP - Naiset 1367 Katariina Leikas SSP Finland 00.55.42,8 + 6,9
3 SSP - Naiset 1370 Eeva Nieminen SSP Finland 00.56.21,4 + 45,5
4 SSP - Naiset 1374 Meri Salmi SSP Finland 00.58.49,2 + 3.13,3
5 SSP - Naiset 1369 Meri Lehtovirta SSP Finland 00.59.28,7 + 3.52,8
6 SSP - Naiset 1366 Johanna Sinerkari SSP Finland 01.00.08,6 + 4.32,7
7 SSP - Naiset 1371 Annika Askolin SSP Finland 01.04.10,4 + 8.34,5
1 Tytöt 12 v 22 Simona Luts Porvoon Taitoluistelijat 00.20.59,1
2 Tytöt 12 v 47 Laura Tukia Karjala triathlon 00.21.50,1 + 51,0
3 Tytöt 12 v 29 Samina Nummi Espoo 00.22.54,0 + 1.54,9
4 Tytöt 12 v 21 Katre Luikme Tartu Ujumisklubi 00.23.16,3 + 2.17,2
5 Tytöt 12 v 35 Anniina Perkiö Vantaa 00.23.18,9 + 2.19,8
6 Tytöt 12 v 36 Riina Perkiö Vantaa 00.23.56,1 + 2.57,0
7 Tytöt 12 v 11 Janeli Jaomaa Tartu Ujumisklubi 00.24.18,0 + 3.18,9
8 Tytöt 12 v 23 Sandra Luts Porvoon Taitoluistelijat 00.24.36,6 + 3.37,5
9 Tytöt 12 v 26 Mari Miilpalu Wiru Swim 00.24.48,4 + 3.49,3
10 Tytöt 12 v 34 Pinja Peippo Vanve 00.25.23,0 + 4.23,9
11 Tytöt 12 v 14 Oona Komi Jokioisten Jänne 00.25.25,2 + 4.26,1
12 Tytöt 12 v 37 Minttu Perkiö Vantaa 00.25.30,6 + 4.31,5
13 Tytöt 12 v 40 Vappu Reunanen EPS 00.25.52,0 + 4.52,9
14 Tytöt 12 v 38 Viivi Puskala CCH Helsinki 00.26.06,4 + 5.07,3
15 Tytöt 12 v 2051 Henna Rouvinen ÅSK 00.26.19,0 + 5.19,9
16 Tytöt 12 v 32 Karoliina Ojala Kemijärvi 00.27.29,3 + 6.30,2
17 Tytöt 12 v 2 Emma-Sofia Anttalainen Team Soleil 00.28.20,0 + 7.20,9
18 Tytöt 12 v 20 Getriin Marii Lessing (2003) Tartu Ujumisklubi 00.28.54,6 + 7.55,5
19 Tytöt 12 v 15 Kirke Kool (2003) Tartu Ujumisklubi 00.28.55,7 + 7.56,6
20 Tytöt 12 v 19 Janella Lehtinen KU-58 00.29.03,3 + 8.04,2
21 Tytöt 12 v 41 Juuli Pauliina Salminen Porvoon Taitoluistelijat 00.29.06,8 + 8.07,7
22 Tytöt 12 v 17 Daniela Kumpulainen Tiirat 00.29.22,6 + 8.23,5
23 Tytöt 12 v 46 Annika Tietz HTU 00.29.52,5 + 8.53,4
24 Tytöt 12 v 48 Viivi Wallenius 00.30.06,7 + 9.07,6
25 Tytöt 12 v 16 Iida Koskinen Rantaperkiön Isku 00.30.54,4 + 9.55,3
26 Tytöt 12 v 30 Helene Nyländen Espoon tanssiopisto 00.31.08,9 + 10.09,8
27 Tytöt 12 v 4 Nea Eränpalo Swim Club Raseborg 00.31.11,5 + 10.12,4
28 Tytöt 12 v 13 Emma Koiranen Helsinki 00.31.15,1 + 10.16,0
29 Tytöt 12 v 12 Sonja Keränen SCN 00.31.46,0 + 10.46,9
30 Tytöt 12 v 33 Sara Olkkonen 00.31.54,1 + 10.55,0
31 Tytöt 12 v 25 Nadine Medarhri HTU 00.32.13,0 + 11.13,9
32 Tytöt 12 v 49 Wilma Walther HTU Stadi 00.32.31,6 + 11.32,5
33 Tytöt 12 v 1 Pinja Alanko 00.32.35,1 + 11.36,0
34 Tytöt 12 v 7 Vilja Halme HTU 00.33.03,5 + 12.04,4
35 Tytöt 12 v 27 Annika Niemi HTU STADi 00.33.07,6 + 12.08,5
36 Tytöt 12 v 10 Gemma James 00.33.15,9 + 12.16,8
37 Tytöt 12 v 45 Isla Tenno ISV 00.33.16,3 + 12.17,2
38 Tytöt 12 v 44 Nora Svensk Team Serkut 00.34.19,6 + 13.20,5
39 Tytöt 12 v 5 Ella Grangärd Team Serkut 00.34.19,8 + 13.20,7
40 Tytöt 12 v 18 Alessandra Kuutschin Kumpula 00.34.35,9 + 13.36,8
41 Tytöt 12 v 3 Hanna Catalano Cetus 00.35.39,2 + 14.40,1
42 Tytöt 12 v 8 Inkeri Hankonen HSS 00.36.28,2 + 15.29,1
43 Tytöt 12 v 39 Jenni Rantanen HTU Stadi 00.36.42,5 + 15.43,4
44 Tytöt 12 v 42 Wilma Somppi Laihia 00.37.42,2 + 16.43,1
45 Tytöt 12 v 31 Pinja Ohtonen 00.39.52,1 + 18.53,0
46 Tytöt 12 v 28 Alisa Nieminen Huippikset 00.40.20,2 + 19.21,1
47 Tytöt 12 v 9 Jade Hintsanen Huippikset 00.40.20,4 + 19.21,3
1 Tytöt 14 v 116 Henrika Parviainen Triathlon Stadi 00.19.45,5
2 Tytöt 14 v 107 Laura Kallas Tabasalu Triatloniklubi 00.20.07,6 + 22,1
3 Tytöt 14 v 113 Taika Nummi Espoo 00.20.15,5 + 30,0
4 Tytöt 14 v 120 Ylva Sjölund Swimclub Raseborg 00.21.19,4 + 1.33,9
5 Tytöt 14 v 109 Marta Kotkas Tartu Ujumisklubi 00.21.49,9 + 2.04,4
6 Tytöt 14 v 114 Minttu Ojala Kemijärvi 00.21.50,0 + 2.04,5
7 Tytöt 14 v 118 Saara Ruti Finnrowing / Team Kisakallio 00.22.31,9 + 2.46,4
8 Tytöt 14 v 115 Liivi Mall Pari Tartu Ujumisklubi 00.22.52,1 + 3.06,6
9 Tytöt 14 v 126 Ella Immonen Nastolan naseva 00.23.03,2 + 3.17,7
10 Tytöt 14 v 111 Hanna-Lisett Lubi Tartu Ujumisklubi 00.23.45,8 + 4.00,3
11 Tytöt 14 v 123 Jemina Viljanen Nurmijärven Kunto 00.23.50,6 + 4.05,1
12 Tytöt 14 v 106 Ada Jentze HTU Stadi 00.25.30,7 + 5.45,2
13 Tytöt 14 v 110 Krista Leskinen Helsinki 00.25.32,2 + 5.46,7
14 Tytöt 14 v 122 Linda Turpeinen 00.25.55,5 + 6.10,0
15 Tytöt 14 v 121 Merle Sirje Tael Tartu Ujumisklubi 00.27.30,1 + 7.44,6
16 Tytöt 14 v 119 Sanna Saarinen Simmis wanda 00.27.40,8 + 7.55,3
17 Tytöt 14 v 108 Camilla Karlsson Pori 00.28.06,7 + 8.21,2
18 Tytöt 14 v 103 Anna Haavisto Avantage 00.29.32,9 + 9.47,4
19 Tytöt 14 v 102 Vera Haarakangas nurmijärven Kunto ry. 00.31.36,2 + 11.50,7
20 Tytöt 14 v 117 Kaylin Pather South Africa 00.32.56,6 + 13.11,1
21 Tytöt 14 v 104 Milla Hynninen Helsinki 00.37.24,8 + 17.39,3
1 Tytöt 16 v 167 Erika Parviainen Triathlon Stadi 00.39.00,2
2 Tytöt 16 v 159 Rahel Kallas Tabasalu Triatloniklubi 00.40.59,6 + 1.59,4
3 Tytöt 16 v 171 Johanna Räppo Ujumise Spordiklubi 00.42.41,2 + 3.41,0
4 Tytöt 16 v 172 Isabelle Sandås Lappeenrannan Urheilu-Miehet 00.42.43,4 + 3.43,2
5 Tytöt 16 v 170 Tuta Ryynänen STVK 00.44.51,2 + 5.51,0
6 Tytöt 16 v 163 Emma Malmsten Swim Club Raseborg 00.45.04,8 + 6.04,6
7 Tytöt 16 v 173 Julia Silvennoinen Tampere 00.47.06,9 + 8.06,7
8 Tytöt 16 v 169 Triin Raudla Tartu Ujumisklubi 00.47.21,7 + 8.21,5
9 Tytöt 16 v 165 Veera Oinas Lappeenrannan Urheilu-Miehet 00.48.17,0 + 9.16,8
10 Tytöt 16 v 158 Ida Jouhki Espoo 00.49.30,8 + 10.30,6
11 Tytöt 16 v 164 Eveliina Nurmi Kosken Kaiku 00.49.33,1 + 10.32,9
12 Tytöt 16 v 174 Nikita Sundholm Tuusula 00.50.05,3 + 11.05,1
13 Tytöt 16 v 157 Essi Grönlund 00.50.27,5 + 11.27,3
14 Tytöt 16 v 161 Katja Lahdelma HTU Stadi 00.50.29,7 + 11.29,5
15 Tytöt 16 v 166 Anni Paananen 00.53.00,6 + 14.00,4
16 Tytöt 16 v 168 Siiri Peltola Tammela 00.55.13,1 + 16.12,9
17 Tytöt 16 v 160 Saara Koho 01.05.26,0 + 26.25,8
18 Tytöt 16 v 155 Olga Autio 01.05.26,2 + 26.26,0
1 Upseeriliitto - Joukkueviesti 1328 Hanna Kotola, Hannu Sipilä, Karin Blomgren Upseeriliitto 4 00.40.02,1
2 Upseeriliitto - Joukkueviesti 1325 Petteri Puusa, Tuomo Valve, Jari Hellberg Upseeriliitto 1 00.40.14,7 + 12,6
3 Upseeriliitto - Joukkueviesti 1326 Mikko Valtanen, Jari Rantala, Ville Viita Upseeriliitto 2 00.41.39,2 + 1.37,1
4 Upseeriliitto - Joukkueviesti 1329 Antti Kuivalainen, Jari Rautiokoski, Jari Kivelä Upseeriliitto 5 00.44.10,4 + 4.08,3
5 Upseeriliitto - Joukkueviesti 1330 Jyrki Lukkarinen, Jarno Pöntinen, Jarmo Pinola Upseeriliitto 6 00.46.32,1 + 6.30,0
6 Upseeriliitto - Joukkueviesti 1327 Eero Prepula, Jukka Prepula, Ari Salo Upseeriliitto 3 00.57.34,8 + 17.32,7
1 Upseeriliitto - Miehet 1312 Olli Ohrankämmen Upseeriliitto 00.35.59,1
2 Upseeriliitto - Miehet 1309 Mikko Saarelainen Upseeriliitto 00.38.09,0 + 2.09,9
3 Upseeriliitto - Miehet 1307 Vesa-Juhani Laine Upseeriliitto 00.38.34,2 + 2.35,1
4 Upseeriliitto - Miehet 1304 Harri Westerlund Upseeriliitto 00.42.12,3 + 6.13,2
5 Upseeriliitto - Miehet 1313 Kai Pihlainen Upseeriliitto 00.44.09,7 + 8.10,6
6 Upseeriliitto - Miehet 1308 Vesa Virtanen Upseeriliitto 00.44.39,0 + 8.39,9
7 Upseeriliitto - Miehet 1302 Atte Löytönen Upseeriliitto 00.45.55,1 + 9.56,0
8 Upseeriliitto - Miehet 1316 Pekka Jääskeläinen Upseeriliitto 00.46.12,6 + 10.13,5
9 Upseeriliitto - Miehet 1300 Tero Pynnönen Upseeriliitto 00.48.15,6 + 12.16,5
10 Upseeriliitto - Miehet 1305 Ilpo Kärkkäinen Upseeriliitto 00.49.02,3 + 13.03,2
11 Upseeriliitto - Miehet 1303 Matti Kemppilä Upseeriliitto 00.49.39,1 + 13.40,0
12 Upseeriliitto - Miehet 1315 Harri-Pekka Räty Upseeriliitto 00.49.50,1 + 13.51,0
13 Upseeriliitto - Miehet 1317 Toni Tolvanen Upseeriliitto 00.50.05,0 + 14.05,9
14 Upseeriliitto - Miehet 1306 Jarmo Vilo Upseeriliitto 00.50.49,9 + 14.50,8
15 Upseeriliitto - Miehet 1311 Miika Rouvinen Upseeriliitto 00.51.09,6 + 15.10,5
16 Upseeriliitto - Miehet 1319 Timo Miettinen Upseeriliitto 00.54.26,8 + 18.27,7
17 Upseeriliitto - Miehet 1318 Jukka Ranta Upseeriliitto 00.55.49,3 + 19.50,2
1 Upseeriliitto - Naiset 1321 Taru Heiskala Upseeriliitto 00.57.53,4