Savonia Hiihto (Lauantai) 18-19.2.2012

2012

Sarjat

Sija Sarja Nro Nimi Seura Aika Ero
1 M Yleinen 40 km 36 Lampinen Antti Mikkelin Hiihtäjät 1.47.43
2 M Yleinen 40 km 24 Hänninen Arttu Osuuskauppa Suur-Savo 1.51.30 + 3.46,7
3 M Yleinen 40 km 18 Ruuskanen Niko Mikkelin Hiihtäjät Ry 1.53.23 + 5.39,7
4 M Yleinen 40 km 22 Huopana Tuomas Perhon Kiri 1.53.54 + 6.11,1
5 M Yleinen 40 km 112 Huhta Jari Hollolan Urheilijat -46 1.54.19 + 6.36,1
6 M Yleinen 40 km 15 Niittylahti Tuomo Mikkelin Hiihtäjät Ry 1.55.47 + 8.04,2
7 M Yleinen 40 km 14 Fabritius Mikael 1.55.52 + 8.09,0
8 M Yleinen 40 km 12 Huttunen Topi Juvan Urheilijat 1.55.53 + 8.10,0
9 M Yleinen 40 km 19 Rautiainen Simo Kouvolan Hiihtoseura 1.57.01 + 9.17,6
10 M Yleinen 40 km 31 Pekurinen Marko Mikkeli 2.00.28 + 12.45,2
11 M Yleinen 40 km 20 Lehtola Tomi Inarin Yritys 2.02.52 + 15.08,9
12 M Yleinen 40 km 1 Kiljunen Jan Vantaan Hiihtoseura 2.08.43 + 21.00,3
13 M Yleinen 40 km 21 Laulumaa Jukka 2.11.31 + 23.47,7
14 M Yleinen 40 km 9 Korhonen Jussi Sala-Gym Lehtikangas 2.13.16 + 25.32,5
15 M Yleinen 40 km 27 Rantasalo Teemu Ruokolahden Raju 2.14.22 + 26.39,3
16 M Yleinen 40 km 32 Lahnasalo Tuomas 2.16.08 + 28.25,1
17 M Yleinen 40 km 34 Lehmus Mikko Käringinrannan Keitto 2.16.16 + 28.33,0
18 M Yleinen 40 km 33 Lumilampi Tero Lappeen Riento 2.16.29 + 28.45,7
19 M Yleinen 40 km 28 Puhakka Juha Sippolan Kunto 2.17.48 + 30.04,5
20 M Yleinen 40 km 11 Ovaska Vesa Joutsa 2.17.50 + 30.07,1
21 M Yleinen 40 km 17 Hellström Magnus Kyrkslätt If 2.18.10 + 30.27,0
22 M Yleinen 40 km 37 Laitinen Otto 2.18.41 + 30.57,9
23 M Yleinen 40 km 7 Maikkula Henri Imatran Urheilijat 2.21.01 + 33.17,7
24 M Yleinen 40 km 8 Jääskeläinen Henri Siilin Rasti 2.21.27 + 33.43,6
25 M Yleinen 40 km 25 Silfver Saku Kruunukatto Cycling Team 2.22.37 + 34.54,1
26 M Yleinen 40 km 2 Erämaja Antti 2.23.23 + 35.39,7
27 M Yleinen 40 km 10 Himanen Juho 2.27.03 + 39.19,9
28 M Yleinen 40 km 29 Vainio Henri Rejlers Oy 2.27.56 + 40.13,2
29 M Yleinen 40 km 40 Joutsen Tero 2.28.27 + 40.43,5
30 M Yleinen 40 km 16 Nisonen Antti Stora Enso 2.28.41 + 40.57,6
31 M Yleinen 40 km 30 Isaksson Niclas Borgå Akilles 2.28.41 + 40.58,4
32 M Yleinen 40 km 41 Manninen Kalle Haukivuoren Kisailijat 2.29.15 + 41.31,7
33 M Yleinen 40 km 26 Laine Janne Espoon Tapiot 2.29.19 + 41.35,5
34 M Yleinen 40 km 38 Laitinen Lassi Helsingin Liikuntavirasto 2.32.17 + 44.34,2
35 M Yleinen 40 km 35 Miettinen Miko Joutsenon Kullervo 2.37.21 + 49.38,3
36 M Yleinen 40 km 42 Topten Remo 2.53.25 + 1.05.41,8
37 M Yleinen 40 km 13 Penttilä Tuomas 2.55.39 + 1.07.56,1
38 M Yleinen 40 km 39 Kohonen Janne Sk Kanantaluttajat 3.00.27 + 1.12.44,1
39 M Yleinen 40 km 5 Kuitunen Timo 4.11.32 + 2.23.49,3
39 M Yleinen 40 km 4 Raisanen Sami 4.11.32 + 2.23.49,3
1 M40 40 km 91 Tuhkalainen Teemu Mikkelin Hiihtäjät 1.54.31
2 M40 40 km 101 Miettinen Harri Joutsenon Kullervo 2.02.21 + 7.49,6
3 M40 40 km 92 Tuhkalainen Janne Mikkelin Hiihtäjät 2.02.22 + 7.50,3
4 M40 40 km 96 Nurkka Antti 2.02.46 + 8.15,0
5 M40 40 km 93 Turunen Jari Juvan Urheilijat 2.02.59 + 8.27,3
6 M40 40 km 99 Partanen Jani Osuuskauppa Suur-Savo 2.05.06 + 10.34,1
7 M40 40 km 87 Vainio Janne Kuopio 2.06.16 + 11.44,4
8 M40 40 km 90 Virtanen Juha Lahden Hiihtoseura 2.06.40 + 12.08,3
9 M40 40 km 107 Pihlajasaari Kimmo Jyväskylä 2.07.04 + 12.33,0
10 M40 40 km 95 Rinne Peter Ääneseudun Energia Oy 2.07.55 + 13.23,5
11 M40 40 km 102 Lehtonen Matti Kintaus 2.13.03 + 18.31,6
12 M40 40 km 104 Kouvo Markku Melanvilauttajat Ry 2.16.08 + 21.36,3
13 M40 40 km 88 Nöjd Petri Anjalan Liitto 2.17.20 + 22.48,4
14 M40 40 km 89 Tuhkalainen Juha Mikkelin Hiihtäjät 2.17.59 + 23.27,7
15 M40 40 km 105 Kuurne Pekka Heinola 2.19.17 + 24.45,6
16 M40 40 km 110 Puputti Teemu Luumäen Pojat (Lupo) 2.21.46 + 27.14,9
17 M40 40 km 100 Paajanen Visa 2.24.04 + 29.32,8
18 M40 40 km 97 Haverinen Antti Myry 2.28.50 + 34.18,2
19 M40 40 km 103 Ahlfors Rune Tenala If 2.33.19 + 38.47,5
20 M40 40 km 113 Mäisti Jari 2.39.42 + 45.10,8
21 M40 40 km 86 Siitonen Jari Jyväskylä 2.42.17 + 47.45,2
22 M40 40 km 94 Kettunen Petri Kuusankosken Urheiluseura 2.42.25 + 47.53,4
23 M40 40 km 106 Korhonen Teemu Rs Käyhkää 2.44.50 + 50.18,5
24 M40 40 km 108 Sinkko Seppo Karjala Triathlon 2.45.35 + 51.03,8
25 M40 40 km 109 Hiltunen Jouni 3.05.13 + 1.10.41,9
26 M40 40 km 111 Tiimo Jari Kaukaan Lyly 3.06.39 + 1.12.07,6
1 M50 40 km 186 Pelkonen Juha Hollolan Nasta 1.55.16
2 M50 40 km 189 Hirn Jari Nasto-Rengas Oy 2.00.28 + 5.12,0
3 M50 40 km 196 Konttinen Tuomo Leppävirran Viri 2.03.24 + 8.08,4
4 M50 40 km 210 Pentikäinen Kaarlo 2.08.30 + 13.14,2
5 M50 40 km 190 Hänninen Esko Mikkelin Hiihtäjät 2.11.01 + 15.45,3
6 M50 40 km 184 Hurri Seppo Stora Enso 2.11.57 + 16.41,3
7 M50 40 km 192 Mustonen Veli-Heikki Vauhti Ski Wax 2.12.49 + 17.33,3
8 M50 40 km 172 Kuokkanen Rauno Airoteam 2.17.59 + 22.43,6
9 M50 40 km 198 Keso Heikki Kone Cranes 2.18.24 + 23.08,1
10 M50 40 km 197 Huusari Rauno Myllykosken Kilpa-Veikot 2.19.20 + 24.04,3
11 M50 40 km 171 Kokko Aarne Joutsan Pommi 2.19.27 + 24.11,0
12 M50 40 km 194 Saastamoinen Toivo Lahden Työväen Hiihtäjät 2.22.53 + 27.36,9
13 M50 40 km 207 Nieminen Harri Heinola 2.23.43 + 28.27,7
14 M50 40 km 211 Lahdelma Pertti Pertunmaan Ponnistajat 2.24.23 + 29.06,9
15 M50 40 km 179 Janhonen Kalervo Stora Enso 2.24.33 + 29.16,9
16 M50 40 km 191 Ylönen Terho Metsähallitus 2.28.30 + 33.14,4
17 M50 40 km 199 Vesalainen Antero Pertunmaan Ponnistajat 2.29.16 + 33.59,8
18 M50 40 km 195 Repo Tapani Suistamon Sisu 2.34.54 + 39.37,9
19 M50 40 km 180 Siikanen Juha Jäppilän Urheilijat 2.35.46 + 40.30,7
20 M50 40 km 177 Paukkunen Kari Talo-Nikkarit Oy 2.36.18 + 41.02,5
21 M50 40 km 178 Karhula Eero 2.36.42 + 41.25,8
22 M50 40 km 203 Dyster Timo Mikkelin Soutajat 2.36.57 + 41.41,6
23 M50 40 km 206 Heikkinen Jarmo Joutsan Ponsi 2.39.01 + 43.45,2
24 M50 40 km 200 Aalto Antti 2.39.17 + 44.01,4
25 M50 40 km 201 Hyvönen Kari 2.42.55 + 47.38,8
26 M50 40 km 209 Turtinen Jarmo Kouvolan Pyöräilijät 2.46.18 + 51.02,2
27 M50 40 km 188 Peltonen Jyrki Mikkelin Kaupunki 2.46.47 + 51.30,8
28 M50 40 km 181 Tiitinen Jussi Hartola 2.46.48 + 51.32,2
29 M50 40 km 193 Jäppinen Pertti Porvoon Urheilijat 2.49.30 + 54.13,9
30 M50 40 km 202 Pekki Osmo Karjalan Triathlon 2.50.11 + 54.55,2
31 M50 40 km 173 Tirronen Jorma Karjala Triathlon 2.50.22 + 55.06,1
32 M50 40 km 183 Kolehmainen Markku Mikkelin Seudun Invalidit 2.51.40 + 56.24,7
33 M50 40 km 205 Ahonen Juha Jyväskylän Kaupunki 2.52.19 + 57.03,2
34 M50 40 km 185 Penttilä Hannu 2.55.39 + 1.00.23,5
35 M50 40 km 204 Valkonen Harri Controlteam Oy 3.01.52 + 1.06.36,2
36 M50 40 km 208 Heinonen Kai 3.19.06 + 1.23.50,2
1 M60 40 km 268 Kilpinen Erkki Hollolan Urheilijat -46 2.09.27
2 M60 40 km 281 Savolainen Teuvo Lahti 2.12.21 + 2.54,1
3 M60 40 km 286 Turunen Tuomo Kuhi 2.12.55 + 3.27,7
4 M60 40 km 287 Nuuttila Antero Orimattilan Jymy 2.13.58 + 4.31,0
5 M60 40 km 273 Hyytiäinen Timo Upm Metsä 2.16.21 + 6.54,5
6 M60 40 km 261 Korhonen Raimo Rekolan Raikas 2.17.08 + 7.41,0
7 M60 40 km 269 Seppänen Arto Stora Enso Metsä 2.20.23 + 10.56,5
8 M60 40 km 276 Minkkinen Pentti Pieksämäen Veikot 2.26.01 + 16.33,6
9 M60 40 km 266 Kosunen Pertti Leppävirran Urheilijat 2.26.18 + 16.50,8
10 M60 40 km 285 Kosonen Keijo Parikkalan Urheilijat 2.28.48 + 19.21,2
11 M60 40 km 279 Arkko Esko Mikkelin Hiihtäjät 2.32.22 + 22.55,4
12 M60 40 km 284 Mentula Markku 2.33.04 + 23.36,9
13 M60 40 km 275 Vaakanainen Johannes Keravan Urheilijat 2.39.56 + 30.29,0
14 M60 40 km 290 Rissanen Paavo 2.42.35 + 33.07,6
15 M60 40 km 280 Vaalama Pentti Jyväskylän Hiihtoseura 2.43.04 + 33.37,5
16 M60 40 km 289 Bergmas Christian Boregå Skilles 2.44.08 + 34.41,3
17 M60 40 km 274 Pirhonen Erkki Joutseno 2.46.42 + 37.15,0
18 M60 40 km 288 Huhtakangas Soini Lahti 2.48.47 + 39.20,3
19 M60 40 km 267 Kasanen Matti Karjala Triathlon 2.50.41 + 41.14,2
20 M60 40 km 265 Puranen Markku Kymen Urheiluveteraanit 2.53.47 + 44.20,2
21 M60 40 km 283 Asikoinen Risto Ruokolahti 2.55.55 + 46.27,9
22 M60 40 km 277 Tanttu Unto Keravan Urheilijat 3.00.50 + 51.23,4
23 M60 40 km 282 Virtanen Helge Suvituuli Tiimi 3.17.03 + 1.07.36,4
24 M60 40 km 264 Parviainen Eino Vantaa 3.45.34 + 1.36.07,2
25 M60 40 km 263 Koppinen Tapani Jyväskylä 3.45.49 + 1.36.21,7
1 N Yleinen 40 km 2012 Lappi Terttu Squeezy-Team 2.06.40
2 N Yleinen 40 km 2007 Sikanen Satu Lappeen Riento 2.10.54 + 4.14,0
3 N Yleinen 40 km 2006 Pohja Pauliina Oriveden Ponnistus 2.12.11 + 5.31,4
4 N Yleinen 40 km 2009 Venäläinen Kati Noormarkun Nopsa 2.12.53 + 6.12,6
5 N Yleinen 40 km 2013 Kirvesmies Tytti Hollolan Urheilijat -46 2.23.10 + 16.29,8
6 N Yleinen 40 km 2014 Ryynänen Elina Pyhäjärven Pohti 2.32.02 + 25.22,1
7 N Yleinen 40 km 2010 Repo Marja-Terttu Sulkavan Urheilijat -41 2.32.28 + 25.48,3
8 N Yleinen 40 km 2005 Rinne Katja Karjala Triathlon 2.37.18 + 30.37,7
9 N Yleinen 40 km 2011 Polso Anne Vetu 2.37.27 + 30.47,1
10 N Yleinen 40 km 2008 Joronen Eeva Osuuskauppa Suur-Savo 2.38.15 + 31.34,5
11 N Yleinen 40 km 2003 Ojala Leena Lappeenranta 2.38.29 + 31.48,5
12 N Yleinen 40 km 2004 Vesalainen Kirsi Imatra 2.38.40 + 31.59,5
13 N Yleinen 40 km 2001 Suutari Susanna 2.41.57 + 35.16,5
14 N Yleinen 40 km 2002 Jaakonsaari Marjaana Nokia 2.44.33 + 37.53,1
1 N40 40 km 2052 Hotakainen Minna Joutsenon Kullervo 2.29.20
2 N40 40 km 2055 Yrjölä Ulla Muuramen Urheilijat 2.32.11 + 2.50,6
3 N40 40 km 2054 Kolehmainen Vuokko Mikkelinkaupunki/perhepäivähoitaja 2.32.38 + 3.17,8
4 N40 40 km 2056 Kotivuori Mari Team Squeezy Finland 2.36.06 + 6.46,1
5 N40 40 km 2057 Tielinen Heli Ylämaan Pyrkijät 2.51.05 + 21.44,5
1 N50 40 km 2105 Teräväinen Marjo Someron Esa 2.24.50
2 N50 40 km 2104 Hiljanen Kirsi Muuramen Urheilijat 2.47.42 + 22.51,6
3 N50 40 km 2103 Pajunen Tarja Marskin Lääkärikeskus 2.50.51 + 26.01,2
4 N50 40 km 2106 Turunen Airi Kuopion Hiihtäjät 3.05.56 + 41.06,2
5 N50 40 km 2102 Sarkki Sirkka Ajo 3.39.32 + 1.14.41,8
6 N50 40 km 2101 Parviainen Mirja Vantaa 3.45.34 + 1.20.43,8
1 Retkisarja 23 km 1051 Eronen Tuomo Omnia 1.23.40
2 Retkisarja 23 km 1056 Hjelm Kalevi Karhulan Veikot 1.26.15 + 2.35,1
3 Retkisarja 23 km 1052 Ämmälä Ilpo Kymin Koskenpojat 1.29.33 + 5.52,7
4 Retkisarja 23 km 1047 Ahonen Jari Espoon Etanat 1.33.07 + 9.27,3
5 Retkisarja 23 km 1012 Parkkinen Marko Mikkelin Kaupunki/mikkelin Paloasema 1.33.27 + 9.47,0
6 Retkisarja 23 km 1048 Laitinen Pirkko 1.33.50 + 10.09,6
7 Retkisarja 23 km 1044 Puikkonen Anssi Metsän Pojat 1.39.23 + 15.43,1
8 Retkisarja 23 km 1022 Hämäläinen Tommi Stora Enso 1.40.09 + 16.29,2
9 Retkisarja 23 km 1006 Qvick Risto Rajamäen Kehitys Ry 1.40.35 + 16.55,5
10 Retkisarja 23 km 1003 Qvick Rauno 1.40.36 + 16.56,1
11 Retkisarja 23 km 1045 Tupamäki Markku 1.45.27 + 21.46,8
12 Retkisarja 23 km 1037 Vesala Timo Kensu 1.45.47 + 22.06,9
13 Retkisarja 23 km 1046 Pulkkinen Markku Mikkelin Latu 1.46.04 + 22.23,6
14 Retkisarja 23 km 1049 Hotakainen Jouni Joutseno 1.46.40 + 22.59,8
15 Retkisarja 23 km 1007 Hanni Juha Stora Enso 1.47.33 + 23.53,4
16 Retkisarja 23 km 1041 Pettinen Pekka Ristiina 1.48.42 + 25.01,8
17 Retkisarja 23 km 1008 Meskanen Eero 1.49.14 + 25.33,8
18 Retkisarja 23 km 1040 Liukkonen Simo 1.49.19 + 25.38,6
19 Retkisarja 23 km 1053 Laine Eino Mikkelin Latu 1.50.17 + 26.37,0
20 Retkisarja 23 km 1055 Kuisma Maija 1.52.11 + 28.31,1
21 Retkisarja 23 km 1016 Lipsanen Mervi Olavi Räsänen Oy 1.52.24 + 28.43,6
22 Retkisarja 23 km 1058 Piispa Arto 1.52.27 + 28.47,0
23 Retkisarja 23 km 1014 Hynninen Arto Mikkelin Kaupunki / Sivistystoimi 1.54.25 + 30.45,5
24 Retkisarja 23 km 1039 Teppola Tero Mikkelin Latu 1.55.25 + 31.45,4
25 Retkisarja 23 km 1059 Mäkinen Jarmo Bio Nordic 1.55.44 + 32.04,0
26 Retkisarja 23 km 1038 Kokkonen Paula Shs 1.58.03 + 34.23,5
27 Retkisarja 23 km 1013 Autio Juho 1.58.35 + 34.55,1
28 Retkisarja 23 km 1035 Tiainen Ari 1.58.40 + 35.00,5
29 Retkisarja 23 km 1023 Onali-Ovaska Anna Joutsa 1.58.49 + 35.08,7
30 Retkisarja 23 km 1005 Roivas Jari Mikkeli 2.01.53 + 38.13,4
31 Retkisarja 23 km 1028 Autio Aimo 2.04.33 + 40.52,8
32 Retkisarja 23 km 1004 Kuukka Riitta Tissu 2.04.52 + 41.12,4
33 Retkisarja 23 km 1017 Toijonen Jari Olavi Räsänen Oy 2.05.16 + 41.36,4
34 Retkisarja 23 km 1015 Reponen Esa Olavi Räsänen Oy 2.05.17 + 41.37,2
35 Retkisarja 23 km 1002 Kauppinen Kari Mikkeli 2.05.55 + 42.14,7
36 Retkisarja 23 km 1018 Tarkiainen Samuel Stora Enso 2.07.51 + 44.11,5
37 Retkisarja 23 km 1009 Kierros Antero Multian Jyske 2.07.55 + 44.15,2
38 Retkisarja 23 km 1019 Mikkonen Ari 2.09.41 + 46.01,0
39 Retkisarja 23 km 1050 Saarelainen Ari 2.10.21 + 46.41,4
40 Retkisarja 23 km 1032 Aurasmaa Eeva-Kaarina 2.11.17 + 47.36,6
41 Retkisarja 23 km 1042 Toivonen Teppo 2.11.24 + 47.43,6
42 Retkisarja 23 km 1021 Kokkola Suvi 2.11.27 + 47.47,4
43 Retkisarja 23 km 1020 Hilippälä Mikko 2.11.27 + 47.47,5
44 Retkisarja 23 km 1025 Kaarlenkaski Sami Jkv 2.13.27 + 49.47,1
45 Retkisarja 23 km 1031 Vartiainen Jorma Joutseno 2.13.56 + 50.16,5
46 Retkisarja 23 km 1057 Pöyry Heikki Mikkelin Kaupunki 2.15.52 + 52.12,1
47 Retkisarja 23 km 1027 Kymäläinen Janne Jokelanseudun Sampo 2.17.22 + 53.41,9
48 Retkisarja 23 km 1010 Friman Jose 2.17.33 + 53.52,7
49 Retkisarja 23 km 1026 Otava Tiia Stora Enso 2.17.46 + 54.06,4
50 Retkisarja 23 km 1060 Piironen Eeva Stora Enso 2.17.47 + 54.06,8
51 Retkisarja 23 km 1043 Hasanen Marja-Riitta Esshp/syke 2.17.51 + 54.11,3
52 Retkisarja 23 km 1024 Haurinen Arja 2.19.41 + 56.01,3
53 Retkisarja 23 km 1036 Lamberg Jaakko 2.19.54 + 56.14,0
54 Retkisarja 23 km 1054 Päivinen Jorma Nirvatuli Group 2.19.54 + 56.14,1
55 Retkisarja 23 km 1030 Hänninen Markku Osuuskauppa Suur-Savo 2.38.50 + 1.15.10,1
56 Retkisarja 23 km 1029 Honkanen Pirjo Osuuskauppa Suur-Savo 2.39.02 + 1.15.22,4
57 Retkisarja 23 km 1034 Kiianlinna Lauri 2.48.29 + 1.24.48,9
58 Retkisarja 23 km 1033 Alanen Juhani Mikkelin Kaupunki 2.48.29 + 1.24.49,1
1 Retkisarja 40 km 3083 Hokkanen Jari 2.22.49
2 Retkisarja 40 km 3047 Savola Markku 2.22.57 + 7,9
3 Retkisarja 40 km 3097 Virta Simo Su-41 2.23.59 + 1.10,8
4 Retkisarja 40 km 3066 Matilainen Ari Rejlers 2.28.27 + 5.38,6
5 Retkisarja 40 km 3094 Asikainen Ari Jyväskylän Kaupunki 2.30.17 + 7.28,6
6 Retkisarja 40 km 3079 Lahti Mikko 2.31.14 + 8.25,4
7 Retkisarja 40 km 3073 Hasanen Tapani Mpy 2.31.29 + 8.40,4
8 Retkisarja 40 km 3001 Kakkonen Jouni 2.31.48 + 8.59,4
9 Retkisarja 40 km 3084 Tanskanen Erkki Mikkelin Soutajat 2.31.51 + 9.02,7
10 Retkisarja 40 km 3072 Tarhonen Antero 2.32.52 + 10.03,4
11 Retkisarja 40 km 3114 Halinen Juho Someen Erä-Ässät Ry 2.33.25 + 10.36,0
12 Retkisarja 40 km 3019 Karvonen Jouni Leppävirta 2.33.36 + 10.47,8
13 Retkisarja 40 km 3068 Laitinen Kari Taksi 319 Varkaus 2.34.31 + 11.42,7
14 Retkisarja 40 km 3096 Motturi Mika Salpausselän Reipas 2.35.38 + 12.49,1
15 Retkisarja 40 km 3112 Joensuu Urpo Mikkelin Kuntopalvelu 2.36.08 + 13.19,3
16 Retkisarja 40 km 3074 Valkeapää Martti 2.36.30 + 13.41,6
17 Retkisarja 40 km 3060 Rantasalo Juha Ruokolahden Raju 2.36.41 + 13.52,0
18 Retkisarja 40 km 3009 Lappi Tuomas Uski Huntti 2.37.22 + 14.33,0
19 Retkisarja 40 km 3120 Kokkonen Reijo Shs 2.37.49 + 15.00,5
20 Retkisarja 40 km 3007 Laaksonen Jukka Ypäjä 2.38.03 + 15.14,0
21 Retkisarja 40 km 3026 Kartala Markku Keravan Urheilijat 2.38.04 + 15.15,6
22 Retkisarja 40 km 3024 Kiljunen Petri Upm-Pellos 2.38.11 + 15.22,6
23 Retkisarja 40 km 3023 Takkinen Mikko Upm-Pellos 2.38.12 + 15.23,3
24 Retkisarja 40 km 3034 Matikainen Seppo Olavi Räsänen Oy 2.39.32 + 16.43,4
25 Retkisarja 40 km 3048 Peltonen Eero Mäntsälän Urheilijat/ Ajo 2.40.25 + 17.36,5
26 Retkisarja 40 km 3020 Pasanen Eero Kuusankosken Urheiluseura 2.40.27 + 17.38,1
27 Retkisarja 40 km 3076 Torvainen Kimmo Koston Soutajat 2.41.04 + 18.15,6
28 Retkisarja 40 km 3029 Pigg Seppo Mesta Oy 2.41.06 + 18.17,8
29 Retkisarja 40 km 3064 Putkonen Jarkko Esshp/syke 2.41.42 + 18.53,5
30 Retkisarja 40 km 3088 Simola Pekka 2.42.21 + 19.32,4
31 Retkisarja 40 km 3078 Kuikka Tiia Parikkalan Urheilijat 2.43.13 + 20.24,7
32 Retkisarja 40 km 3077 Konttinen Jukka Koston Soutajat 2.43.20 + 20.31,5
33 Retkisarja 40 km 3067 Jääskeläinen Hannu 2.43.29 + 20.40,3
34 Retkisarja 40 km 3032 Virtanen Kari Vr Urheilu 2.44.03 + 21.13,9
35 Retkisarja 40 km 3095 Pätäri Heikki 2.44.04 + 21.15,0
36 Retkisarja 40 km 3061 Kotro Riku 2.44.55 + 22.06,8
37 Retkisarja 40 km 3062 Karvinen Jani Rejlers Oy 2.45.58 + 23.08,9
38 Retkisarja 40 km 3100 Hiltunen Pertti 2.47.42 + 24.53,1
39 Retkisarja 40 km 3002 Kainlauri Marko 2.48.17 + 25.28,2
40 Retkisarja 40 km 3004 Karppi Jouni Rauhalahti Road Runners 2.48.54 + 26.04,9
41 Retkisarja 40 km 3093 Sojakka Markku 2.49.54 + 27.05,1
42 Retkisarja 40 km 3049 Viinikainen Jussi K-Smk 2.50.05 + 27.16,0
43 Retkisarja 40 km 3081 Väisänen Jari 2.50.58 + 28.09,3
44 Retkisarja 40 km 3085 Översti Sirpa Lusin Lukko 2.55.11 + 32.22,3
45 Retkisarja 40 km 3033 Kylliäinen Päivi 2.55.43 + 32.54,4
46 Retkisarja 40 km 3101 Kuusela Janne 2.56.50 + 34.00,9
46 Retkisarja 40 km 3086 Laurema Anniina 2.56.50 + 34.00,9
48 Retkisarja 40 km 3003 Hoffren Aimo Espoon Latu 2.57.10 + 34.21,1
49 Retkisarja 40 km 3021 Markkanen Mika 2.57.28 + 34.39,2
50 Retkisarja 40 km 3042 Rissanen Juha Stora Enso Metsä 2.57.40 + 34.51,2
51 Retkisarja 40 km 3108 Leinonen Tiina Mikkelin Soutajat 2.59.57 + 37.08,1
52 Retkisarja 40 km 3011 Leinonen Markus 3.01.09 + 38.20,5
53 Retkisarja 40 km 3115 Kara Olli Kimaliston Sporttiklubi 3.02.25 + 39.36,8
54 Retkisarja 40 km 3018 Tenhunen Aki Navi 3.03.00 + 40.11,2
55 Retkisarja 40 km 3106 Kakkola Petteri Rauhalahden Ritarit 3.03.03 + 40.14,6
56 Retkisarja 40 km 3053 Mäkikuutti Heikki Heinolan Ik 3.03.22 + 40.33,4
57 Retkisarja 40 km 3059 Renman Jan Lovisa Tor 3.03.33 + 40.44,8
58 Retkisarja 40 km 3017 Aunola Juhani Ajo 3.04.38 + 41.49,1
59 Retkisarja 40 km 3046 Rantala Matti Versowood Oy 3.05.13 + 42.24,8
60 Retkisarja 40 km 3071 Tompuri Marko Mölnlycke Oy 3.05.23 + 42.34,6
61 Retkisarja 40 km 3055 Ådjers Henrik Koff-Kerho 3.06.02 + 43.13,8
62 Retkisarja 40 km 3092 Kuitunen Jari Mikkelin Soutajat 3.06.14 + 43.25,5
63 Retkisarja 40 km 3105 Lassas Tony 3.08.03 + 45.14,0
64 Retkisarja 40 km 3102 Penttilä Jukka 3.08.10 + 45.21,4
65 Retkisarja 40 km 3035 Konttinen Riikka Mikkelin Kaupunki / Naisvuoren Uimahalli 3.10.01 + 47.12,2
66 Retkisarja 40 km 3075 Tuoriniemi Matti Mikv 3.10.53 + 48.04,1
67 Retkisarja 40 km 3070 Tarhonen Anu 3.11.20 + 48.31,6
68 Retkisarja 40 km 3118 Seppälä Erkki 3.12.08 + 49.19,3
69 Retkisarja 40 km 3058 Aurasmaa Heikki 3.16.07 + 53.18,5
70 Retkisarja 40 km 3045 Räsänen Heimo Marskin Lääkärikeskus 3.16.26 + 53.37,6
71 Retkisarja 40 km 3005 Peltonen Pekka Ajory 3.16.40 + 53.51,5
72 Retkisarja 40 km 3113 Hiltunen Mikko 3.18.01 + 55.12,8
73 Retkisarja 40 km 3117 Reensalo Sisko 3.18.05 + 55.16,7
74 Retkisarja 40 km 3028 Rahikainen Eija 3.19.32 + 56.43,2
75 Retkisarja 40 km 3015 Siiskonen Timo 3.20.15 + 57.26,6
76 Retkisarja 40 km 3119 Kröger Hannu Kk Länsi-Uusimaa 3.20.49 + 58.00,4
77 Retkisarja 40 km 3052 Pakkanen Veijo Järvenpää 3.21.21 + 58.32,7
78 Retkisarja 40 km 3025 Karvonen Mikko Upm-Pellos 3.22.15 + 59.26,3
79 Retkisarja 40 km 3030 Rinne Pasi 3.22.48 + 59.59,6
80 Retkisarja 40 km 3116 Moisio Jorma Suur-Savon Sähkö 3.22.57 + 1.00.08,8
81 Retkisarja 40 km 3090 Weckström Anders Borga Neverglide 3.23.07 + 1.00.18,4
82 Retkisarja 40 km 3080 Suihkonen Martti Vehmasmäen Nuorisoseura 3.24.08 + 1.01.19,3
83 Retkisarja 40 km 3107 Pöyry Risto 3.24.10 + 1.01.21,8
84 Retkisarja 40 km 3091 Baer Klaus 3.24.16 + 1.01.27,7
85 Retkisarja 40 km 3082 Savolainen Raimo Vehmasmäen Ns 3.26.35 + 1.03.46,1
86 Retkisarja 40 km 3099 Laajala Tiina 3.26.56 + 1.04.07,7
87 Retkisarja 40 km 3031 Rintala Jukka 3.28.27 + 1.05.38,0
88 Retkisarja 40 km 3054 Mäkikuutti Juha 3.30.05 + 1.07.16,4
89 Retkisarja 40 km 3041 Korpinen Arto 3.30.25 + 1.07.36,0
90 Retkisarja 40 km 3044 Leppänen Timo 3.30.38 + 1.07.49,5
91 Retkisarja 40 km 3043 Lahti Sami Jokelanseudun Sampo 3.31.04 + 1.08.15,1
92 Retkisarja 40 km 3098 Paananen Juha 3.32.13 + 1.09.24,8
93 Retkisarja 40 km 3050 Tietäväinen Antti 3.33.18 + 1.10.29,2
94 Retkisarja 40 km 3057 Brax Antti 3.34.50 + 1.12.01,1
95 Retkisarja 40 km 3087 Översti Irene 3.37.21 + 1.14.31,9
96 Retkisarja 40 km 3012 Pertti Sainio 3.39.34 + 1.16.45,2
97 Retkisarja 40 km 3008 Manninen Jarkko 3.40.56 + 1.18.07,2
98 Retkisarja 40 km 3037 Ossi Anne Kapa -51 Lady Ringette 3.43.16 + 1.20.27,0
99 Retkisarja 40 km 3038 Romo Rauni Kapa-51 Lady Ringette 3.43.16 + 1.20.27,1
100 Retkisarja 40 km 3111 Mäkitörmä Liisa Varpaisjärven Vire 3.44.35 + 1.21.46,7
101 Retkisarja 40 km 3109 Rusanen Pekka 3.44.38 + 1.21.48,9
101 Retkisarja 40 km 3110 Mäkitörmä Heimo Varpaisjärven Vire 3.44.38 + 1.21.48,9
103 Retkisarja 40 km 3103 Sulola Jarkko 3.45.49 + 1.23.00,0
103 Retkisarja 40 km 3104 Kuuliala Matti Keuruun Kisailijat 3.45.49 + 1.23.00,0
105 Retkisarja 40 km 3056 Brax Tuija 3.49.21 + 1.26.32,7
106 Retkisarja 40 km 3089 Hulsi Kalvevi Alapään Koitto 3.57.01 + 1.34.11,9
107 Retkisarja 40 km 3069 Lamberg Katri 3.57.38 + 1.34.49,4
108 Retkisarja 40 km 3039 Männistö Tanja Sammakkoliiga 4.08.30 + 1.45.41,4
109 Retkisarja 40 km 3027 Sihvonen Marja Sammakkoliiga 4.08.35 + 1.45.46,8
110 Retkisarja 40 km 3040 Harlin Ida Sammakkoliiga 4.08.38 + 1.45.49,6