Helsinki City Triathlon 24.8.2014

2014

Sarjat

Ladattavat tiedostot

Sija Sarja Nro Nimi Seura Aika Ero
1 Aikuinen ja lapsi 1198 Tommi Tenno Leo Tenno Leo ja Iskä 24:52 +
2 Aikuinen ja lapsi 1136 Juha Alanne Okko Alanne Käpylän Kiiturit 25:00 +8
3 Aikuinen ja lapsi 1189 Pia Elg Valtteri Elg Valtteri & äiti 26:50 +1:59
4 Aikuinen ja lapsi 1184 Trung Nguyen Minea Nguyen Team TuplaVee 27:18 +2:26
5 Aikuinen ja lapsi 1104 Jukka Mäkelä Miisa Mäkelä Espoon JuMi 27:34 +2:42
6 Aikuinen ja lapsi 1203 Wisa Majamaa Wäinö Majamaa Pakila Poursuivants 28:13 +3:22
7 Aikuinen ja lapsi 1139 Anu Adler Nico Kulju N & A 28:18 +3:27
8 Aikuinen ja lapsi 1113 Jan Lagerbohm Linus Lagerbohm Lagerbohm pojat 28:35 +3:43
9 Aikuinen ja lapsi 1195 Risto Helle Essi Helle Helle Team 28:36 +3:44
10 Aikuinen ja lapsi 1192 Tytti Leino Olli Leino die Mannschaft 28:41 +3:49
11 Aikuinen ja lapsi 1127 Nicholas Oksanen Tianna Oksanen Team Tianna 28:55 +4:03
12 Aikuinen ja lapsi 1149 Andreas Hansson Robin Hansson Team Hansson 28:59 +4:08
13 Aikuinen ja lapsi 1169 Agustin Cabo Rodriguez Cristina Cabo Aulanko Team Cabos flacos 29:05 +4:13
14 Aikuinen ja lapsi 1179 Tuomas Oksanen Aleksi Oksanen Team Moneypenny 29:13 +4:21
15 Aikuinen ja lapsi 1161 Veera Sylvius Reko Sylvius Hepuloivat Hemulit 29:33 +4:42
16 Aikuinen ja lapsi 1168 Rikhard Dahlström Christian Dahlström Team C n' R 29:48 +4:57
17 Aikuinen ja lapsi 1125 Harri Koskela-Koivisto Nora Koskela-Koivisto Team Norppa 29:50 +4:58
18 Aikuinen ja lapsi 1180 Harri Retkin Pasi Retkin Team Pasi ja Harri 30:00 +5:08
19 Aikuinen ja lapsi 1141 Matti Heikkinen Aleksanteri Nord Nord 1 30:04 +5:12
20 Aikuinen ja lapsi 1150 Kim Nylund Hugo Nylund Team Hugo 30:07 +5:15
21 Aikuinen ja lapsi 1154 Olga Vishnykova Anton Vishnykov Anton & Olga 30:22 +5:31
22 Aikuinen ja lapsi 1190 Jyri Aalto Akseli Aalto Aallokko MMXIV 30:48 +5:56
23 Aikuinen ja lapsi 1199 Mikko Tainio Erika Tainio Mansikka ja Mustikka 30:49 +5:58
24 Aikuinen ja lapsi 1102 Mari Wesanterä Hannes Huhtiniemi Bulsan Pyrintö 31:03 +6:11
25 Aikuinen ja lapsi 1171 Petteri Mäki Maia Mäki Team Hill 31:05 +6:13
26 Aikuinen ja lapsi 1218 Jaana Hietikko Jere Hietikko Team Tammari 31:23 +6:32
27 Aikuinen ja lapsi 1206 Helena Wallentin Dante Lindström The Incredibles 31:36 +6:45
28 Aikuinen ja lapsi 1119 Matt Cobb Sam Cobb Sam and Daddy 31:37 +6:45
29 Aikuinen ja lapsi 1191 Veijo Tolonen Sami Tolonen Daltons 31:37 +6:46
30 Aikuinen ja lapsi 1109 Oleksandr Shevchenko Alessandro Lerario Kaksois pommit 32:12 +7:20
31 Aikuinen ja lapsi 1144 Jonas Källström Oskar Källström Puistolan Pulikoijat 32:13 +7:21
32 Aikuinen ja lapsi 1200 Iskä Tosca Maukuvat Orankit 32:13 +7:22
33 Aikuinen ja lapsi 1175 Risto Retkin Joonas Retkin Team Joonas ja Risto 32:14 +7:23
34 Aikuinen ja lapsi 1114 Pia Lagerbohm Linnea Lagerbohm Lagerbohm tytöt 32:18 +7:27
35 Aikuinen ja lapsi 1173 Juha Koistinen Annika Koistinen Team Isi ja Annika <3 32:19 +7:27
36 Aikuinen ja lapsi 1158 Jarmo Söderholm Olga Söderholm Team Söderholm -02 32:32 +7:40
37 Aikuinen ja lapsi 1156 Riikka Keto-Timonen Mikko Timonen Team Rinnepesue 32:37 +7:45
38 Aikuinen ja lapsi 1185 Oskari Valtola Eetu Valtola Team Valtola 32:48 +7:56
39 Aikuinen ja lapsi 1117 Antti Marttila Anton Tarjanne Random Team 32:51 +8:00
40 Aikuinen ja lapsi 1164 Pekka Linna Lejonka Linna Linnabor 33:03 +8:12
41 Aikuinen ja lapsi 1110 Shelley Lahti Kristian Lahti Kiwis 33:05 +8:14
42 Aikuinen ja lapsi 1178 Petri-Juhani Manninen Karoliina Manninen Team Manninen 33:12 +8:21
43 Aikuinen ja lapsi 1103 Antti Viitikko Santtu Mäkelä Espoon AnSa 33:16 +8:25
44 Aikuinen ja lapsi 1152 Jaakko Dietrich Nelli Dietrich Team Kalmari 33:18 +8:26
45 Aikuinen ja lapsi 1105 Arvo Musikka Antti Musikka Hyvä Yritys 33:37 +8:46
46 Aikuinen ja lapsi 1118 Paula Heikkinen Ronja Heikkinen RonPau 33:50 +8:58
47 Aikuinen ja lapsi 1145 Eija Kallio Elli Halme Rämäpäiset rähmäkäpälät 33:54 +9:03
48 Aikuinen ja lapsi 1194 Ari Vuorinen Leevi Vuorinen DTMS 33:59 +9:07
49 Aikuinen ja lapsi 1166 Tatu Dufva Stella Dufva SDTD 34:00 +9:09
50 Aikuinen ja lapsi 1106 Susanna Kiintola Emilia Kiintola Inkeroisten Vauhtiveikot 34:10 +9:18
51 Aikuinen ja lapsi 1148 Henna Turtiainen Tatu Liukkonen team fuge 34:10 +9:18
52 Aikuinen ja lapsi 1167 Jani Ansaharju Aada Ansaharju Team Ansis 34:15 +9:23
53 Aikuinen ja lapsi 1186 Markus Vuolahti Ville Vuolahti Team VilleMarkus 34:23 +9:32
54 Aikuinen ja lapsi 1111 Juliaana Riehunkangas Hugo Riehunkangas Kurret 34:27 +9:36
55 Aikuinen ja lapsi 1162 Juha Kakko Juhani Kakko Jussit 34:32 +9:41
56 Aikuinen ja lapsi 1143 Heini Bargum Onni Bargum Perhe B 34:35 +9:44
57 Aikuinen ja lapsi 1202 Ulla Korkeamäki Jenni Korkeamäki Nöykkiön Norpat 34:36 +9:44
58 Aikuinen ja lapsi 1131 Maija Dietrich Eemil Dietrich Dietrichs 34:40 +9:48
59 Aikuinen ja lapsi 1155 Jarna Tanskanen Onni Tanskanen Team Ono ja Aava 34:41 +9:49
60 Aikuinen ja lapsi 1100 Jari Sundell Aada Sundell Aada & Jari 34:51 +10:00
61 Aikuinen ja lapsi 1172 Teemu Vieruaho Olavi Vieruaho Team IronOla ja Isi 34:52 +10:00
62 Aikuinen ja lapsi 1216 Timo Yli-Salomäki Iiro Yli-Salomäki High Voltage 35:00 +10:08
63 Aikuinen ja lapsi 1163 Mikko Oikarinen Elmeri Oikarinen Legoukot 35:04 +10:13
64 Aikuinen ja lapsi 1201 Istvan Beszteri Greta Beszteri Maxi 35:05 +10:14
65 Aikuinen ja lapsi 1176 Maija Koikkalainen Helmi Koikkalainen Team koikkis 35:08 +10:16
66 Aikuinen ja lapsi 1170 Sami Visti Elisa Visti Team Elisa 35:20 +10:28
67 Aikuinen ja lapsi 1159 Anja Söderholm Inga Söderholm Team Söderholm -05 35:25 +10:34
68 Aikuinen ja lapsi 1135 Katri Pesonen Olli Pesonen Koirakiiturit 35:32 +10:40
69 Aikuinen ja lapsi 1213 Niko Pylvänen Otto Pylvänen Real Madrid 35:52 +11:00
70 Aikuinen ja lapsi 1115 Jari Haverinen Venla Haverinen Laukkaavat hevoset 35:58 +11:07
71 Aikuinen ja lapsi 1188 Markus Salo Sanni Salo TT Supernopeat 36:02 +11:10
72 Aikuinen ja lapsi 1146 Anna-Maria Kunttu Ronya Kunttu Team Crescent 36:05 +11:13
73 Aikuinen ja lapsi 1123 Teppo Kettula Kerkko Kettula Team Kerkko 36:06 +11:15
74 Aikuinen ja lapsi 1151 Viivi Lehtinen Jermu Lehtinen Team Jermu 36:12 +11:20
75 Aikuinen ja lapsi 1183 Karoliina Sysiö Jooa Perkiö Team SyPer 36:15 +11:24
76 Aikuinen ja lapsi 1210 Harri Murto Patu Murto Vesimangustit 36:23 +11:31
77 Aikuinen ja lapsi 1174 Petteri Retkin Jasmin Retkin Team Jasmin ja Petteri 36:32 +11:40
78 Aikuinen ja lapsi 1196 Johanna Sarja Samuel Hynninen Itikka 36:33 +11:41
79 Aikuinen ja lapsi 1177 Kalevi Halonen Anna Kerko Team Lost in Lapland 36:45 +11:54
80 Aikuinen ja lapsi 1132 Siiri Nurmi Juha Nurmi Siiri & isä 36:52 +12:00
81 Aikuinen ja lapsi 1120 Arla Mallander Sinna Mallander Sitivinna 37:12 +12:20
82 Aikuinen ja lapsi 1197 Teemu Heiskanen Toivo-Olavi Heiskanen Joukkue Banaani 37:23 +12:32
83 Aikuinen ja lapsi 1193 Ruben Martinez Laura Markus Dos Mariposas 37:24 +12:33
84 Aikuinen ja lapsi 1130 Tomi Pesonen Eero Pesonen Böördi 37:33 +12:42
85 Aikuinen ja lapsi 1153 Teemu Nieminen Oona Nieminen Team Nieminen 21 / 06 37:35 +12:43
86 Aikuinen ja lapsi 1209 Sergio Palomo Selma Palomo Valki 37:42 +12:50
87 Aikuinen ja lapsi 1142 Janne Nord Sampo Nord Nord 2 38:08 +13:17
88 Aikuinen ja lapsi 1128 Kimmo Ulenius Bernilla Ulenius Vaahteramäen Seeprat 38:23 +13:31
89 Aikuinen ja lapsi 1116 Karen Sims-Huopaniemi Adele Huopaniemi Mummy & Me 38:37 +13:45
90 Aikuinen ja lapsi 1147 Carmela Strandberg Milla Strandberg Team Crescent II 38:45 +13:54
91 Aikuinen ja lapsi 1217 Mirjam Arens Luka Arens Team Arens 39:18 +14:26
92 Aikuinen ja lapsi 1137 Bertrand Cosse Juliette Cosse L'equipe 39:22 +14:30
93 Aikuinen ja lapsi 1207 Marjo Seppä Veikko Seppä The Seppäs 39:31 +14:40
94 Aikuinen ja lapsi 1160 Jenni Ronkainen Antti Ronkainen Antti ja Äiti 39:33 +14:41
95 Aikuinen ja lapsi 1208 Tuukka Ilomäki Joni Friman Tuukkalan herttua ja prinssi 39:50 +14:58
96 Aikuinen ja lapsi 1214 Toni Niiranen Otso Niiranen Toni&Otso 40:06 +15:14
97 Aikuinen ja lapsi 1187 Pete Vainikka Vilma Vainikka Team Viltsu 40:23 +15:32
98 Aikuinen ja lapsi 1182 Riku Rinta-Jouppi Pauliina Rinta-Jouppi Team Pinniivi 41:09 +16:17
99 Aikuinen ja lapsi 1121 Pia Helminen Ella Helminen Tampereen Helmet 42:26 +17:35
100 Aikuinen ja lapsi 1138 Teemu Paatela Linnea Paatela Linnea ja isi 42:28 +17:37
101 Aikuinen ja lapsi 1211 Jari Rasmus Viikki Tiimi 42:38 +17:47
102 Aikuinen ja lapsi 1140 Laura Merivirta Sylvia Merivirta Neuvola Nuppu 42:44 +17:52
103 Aikuinen ja lapsi 1112 Jussi Rosti Solina Rosti Kääntäjäkarhu ja Budu 43:04 +18:12
104 Aikuinen ja lapsi 1107 Sipi Ukkola Venla Majander Jaksaajaksaa 43:45 +18:53
105 Aikuinen ja lapsi 1157 Teppo Lehtinen Siiri Lehtinen Team Siiri 44:03 +19:12
106 Aikuinen ja lapsi 1204 Rea Luka Super Furbyt 44:13 +19:22
107 Aikuinen ja lapsi 1101 Adam Foster Seraphina Vehkamäk Beauty and the beast 44:13 +19:22
108 Aikuinen ja lapsi 1124 Niko Kettunen Peppi Kettunen Team Kettu 48:03 +23:11
109 Aikuinen ja lapsi 1122 Niko Rantsi Lauri Rantsi Team Chima 48:23 +23:31
110 Aikuinen ja lapsi 1215 Juha Latvala Elias Latvala Team Elias 48:45 +23:53
111 Aikuinen ja lapsi 1108 Tero Nikulainen Joona Nikulainen Joona ja isi 50:36 +25:44
111 Aikuinen ja lapsi 1129 Tiina Nikulainen Veeti Nikulainen Veeti ja äiti 50:36 +25:44
113 Aikuinen ja lapsi 1133 Annika Lahti Emil Lahti Harry Potterit 55:10 +30:18
1 Miehet 40 ei-kilpapyorä 1090 Jukka-Pekka Vilmi Helsinki 38:26 +
2 Miehet 40 ei-kilpapyorä 972 Joni Järvi Helsinki 39:20 +54
3 Miehet 40 ei-kilpapyorä 1001 Jarno Anttalainen X-tri, Lahti 40:31 +2:06
4 Miehet 40 ei-kilpapyorä 1000 Tomi Antila 41:50 +3:25
5 Miehet 40 ei-kilpapyorä 1075 Tom Toivonen Musco Volutus 42:14 +3:48
6 Miehet 40 ei-kilpapyorä 1040 Micke Bergman Gladius 42:38 +4:12
7 Miehet 40 ei-kilpapyorä 1094 Jari Männikkö 43:24 +4:58
8 Miehet 40 ei-kilpapyorä 1051 Sampsa Laakso 44:12 +5:47
9 Miehet 40 ei-kilpapyorä 929 Petri Hämäläinen Pihkaniskat 44:31 +6:05
10 Miehet 40 ei-kilpapyorä 1050 Esa Kotilainen 44:47 +6:21
11 Miehet 40 ei-kilpapyorä 1026 Mikko Pihlatie 44:48 +6:23
12 Miehet 40 ei-kilpapyorä 1071 Rami Salonen 45:15 +6:50
13 Miehet 40 ei-kilpapyorä 869 vesa vuoti 45:24 +6:58
14 Miehet 40 ei-kilpapyorä 1088 Pasi-Petteri Salonen Nokia 45:52 +7:26
15 Miehet 40 ei-kilpapyorä 1021 Paul Lingley 46:07 +7:41
16 Miehet 40 ei-kilpapyorä 902 Veli Rapinoja 46:12 +7:47
17 Miehet 40 ei-kilpapyorä 1061 Kimmo Pihkala 46:13 +7:47
18 Miehet 40 ei-kilpapyorä 1060 Mika Parkkali HSY 46:20 +7:54
19 Miehet 40 ei-kilpapyorä 996 Petri Vainio Espoon kunto 46:21 +7:55
20 Miehet 40 ei-kilpapyorä 840 Jukka-Pekka Anttinen 46:36 +8:11
21 Miehet 40 ei-kilpapyorä 932 Mika Kaakkomäki FCG 46:42 +8:16
22 Miehet 40 ei-kilpapyorä 1073 Jaakko Simell LoHi 46:46 +8:21
23 Miehet 40 ei-kilpapyorä 998 Juha-Pekka Miettinen Söderkulla 46:47 +8:22
24 Miehet 40 ei-kilpapyorä 1027 Joonas Pörsti 46:51 +8:25
25 Miehet 40 ei-kilpapyorä 1077 Mika Vartiainen Normijengi 47:04 +8:38
26 Miehet 40 ei-kilpapyorä 1034 Janne Taimi 47:12 +8:47
27 Miehet 40 ei-kilpapyorä 981 Johan Tosner 47:22 +8:57
28 Miehet 40 ei-kilpapyorä 1024 Juha Pajakoski Espoo 47:48 +9:23
29 Miehet 40 ei-kilpapyorä 865 Magnus Still Borgå 48:00 +9:34
30 Miehet 40 ei-kilpapyorä 936 Janne Kyllönen 48:04 +9:38
31 Miehet 40 ei-kilpapyorä 1464 Samuli Virolainen SKF 48:06 +9:40
32 Miehet 40 ei-kilpapyorä 970 Kimmo Juvonen 48:31 +10:05
33 Miehet 40 ei-kilpapyorä 1002 Jyrki Arjanne 48:50 +10:24
34 Miehet 40 ei-kilpapyorä 843 Janne Heikkilä Veljekset Heikkilä 49:51 +11:25
35 Miehet 40 ei-kilpapyorä 1092 Markus Oster 50:05 +11:39
36 Miehet 40 ei-kilpapyorä 966 Jyrki Hannula Detox4Life 50:19 +11:54
37 Miehet 40 ei-kilpapyorä 1030 Tuomas Savonen Hiihtäjäntien Ponnistus 50:30 +12:04
38 Miehet 40 ei-kilpapyorä 963 Harri Alatyppö Helb Oy 50:53 +12:27
39 Miehet 40 ei-kilpapyorä 1460 Ilkka Tykkyläinen Efora 51:27 +13:01
40 Miehet 40 ei-kilpapyorä 888 Harri Kauhanen 51:40 +13:15
41 Miehet 40 ei-kilpapyorä 962 Jere Alanko 51:54 +13:28
42 Miehet 40 ei-kilpapyorä 1463 Ville Karhu SKF 52:19 +13:53
43 Miehet 40 ei-kilpapyorä 908 Rob van der Capellen HKI 52:32 +14:07
44 Miehet 40 ei-kilpapyorä 971 Markus Juvonen Detox4Life 53:27 +15:01
45 Miehet 40 ei-kilpapyorä 912 Jyrki Ylönen Sk-Klubi 53:45 +15:19
46 Miehet 40 ei-kilpapyorä 882 Aleksei Hamppu FCG 53:51 +15:26
47 Miehet 40 ei-kilpapyorä 890 Aku Korhonen 54:08 +15:42
48 Miehet 40 ei-kilpapyorä 951 Sami Sinisalo 54:22 +15:56
49 Miehet 40 ei-kilpapyorä 927 Henrik Hegli Sanomain Kerho 54:27 +16:01
50 Miehet 40 ei-kilpapyorä 871 Markus Åberg 54:48 +16:23
51 Miehet 40 ei-kilpapyorä 943 Petri Puhakka Helsinki 55:14 +16:49
52 Miehet 40 ei-kilpapyorä 1080 Marko Ekqvist 55:23 +16:57
53 Miehet 40 ei-kilpapyorä 844 Pekka Heikkilä Veljekset Heikkilä 55:27 +17:02
54 Miehet 40 ei-kilpapyorä 940 Esa Nieminen 55:43 +17:18
55 Miehet 40 ei-kilpapyorä 1037 Ari Virtavuo 55:50 +17:24
56 Miehet 40 ei-kilpapyorä 880 Ville Annila Käpylän Räpylä 56:55 +18:29
57 Miehet 40 ei-kilpapyorä 862 Olli Saarinen 57:15 +18:50
58 Miehet 40 ei-kilpapyorä 913 Kim Åstrand 1:00:06 +21:40
59 Miehet 40 ei-kilpapyorä 901 Jukka Rapinoja 1:00:20 +21:54
60 Miehet 40 ei-kilpapyorä 887 Jyrki Ijäs Hki 1:05:23 +26:57
61 Miehet 40 ei-kilpapyorä 994 Tuomo Tikkanen Helb Oy 1:05:53 +27:27
9999 Miehet 40 ei-kilpapyorä 916 Rauli Hakamäki Espoo 40:27 DSQ
1 Miehet 40 kilpapyorä 1735 Rainer Lindqvist JUK 38:13 +
2 Miehet 40 kilpapyorä 1750 Hannes Viherpuu Trismile 38:16 +3
3 Miehet 40 kilpapyorä 1749 Kimmo Valtanen 38:32 +19
4 Miehet 40 kilpapyorä 1468 Jussi Vaarno Outotec 38:35 +22
5 Miehet 40 kilpapyorä 1725 Paavo Juntunen Helsingin KTK Oy 39:15 +1:02
6 Miehet 40 kilpapyorä 1722 Dmitry Frank-Kamenetsky 39:15 +1:02
7 Miehet 40 kilpapyorä 1747 Martin Söderström Helsinki 40:04 +1:51
8 Miehet 40 kilpapyorä 1470 Jukka Salo Siemens 40:23 +2:10
9 Miehet 40 kilpapyorä 1472 Ari Numminen Outotec 41:06 +2:53
10 Miehet 40 kilpapyorä 1686 Mikael Forstén 42:25 +4:12
11 Miehet 40 kilpapyorä 1707 Christopher Steel Helsinki Triathlon 43:43 +5:30
12 Miehet 40 kilpapyorä 1696 Antti Liljaniemi NurKu 44:26 +6:13
13 Miehet 40 kilpapyorä 1699 Thomas Metzner Österby Sportklubb 44:35 +6:22
14 Miehet 40 kilpapyorä 1698 Antti Markkanen 46:04 +7:51
15 Miehet 40 kilpapyorä 1702 Max Pekkala Roihuvuoren Raju 46:09 +7:56
16 Miehet 40 kilpapyorä 1719 Janne Vähäsalo HyPy 48:12 +9:59
17 Miehet 40 kilpapyorä 1480 John Laycock SKF 48:47 +10:34
18 Miehet 40 kilpapyorä 1726 Joonas Järvinen X-Tri Lahti 48:56 +10:43
19 Miehet 40 kilpapyorä 1709 Juha Tanskanen 48:57 +10:44
20 Miehet 40 kilpapyorä 1710 Marko Toivanen Gladius Kirkkonummi 52:17 +14:04
21 Miehet 40 kilpapyorä 1716 Johan Westerlund 52:39 +14:26
1 Miehet 50 ei-kilpapyorä 1052 Timo Lahdelma Sanomain Kerho 42:36 +
2 Miehet 50 ei-kilpapyorä 1064 Ari Rantamaa 42:40 +5
3 Miehet 50 ei-kilpapyorä 1055 Juha Laukkanen FCG 43:10 +34
4 Miehet 50 ei-kilpapyorä 1031 Matti Seppänen Dahlsvik Unga Attleter 44:30 +1:54
5 Miehet 50 ei-kilpapyorä 1012 Juha Eskelinen Itämaan Tietäjät 45:52 +3:16
6 Miehet 50 ei-kilpapyorä 1074 Seppo Sirkemaa Pori 46:46 +4:11
7 Miehet 50 ei-kilpapyorä 1018 Hannu Kolmonen LogisTila 47:21 +4:45
8 Miehet 50 ei-kilpapyorä 1099 Petteri Alinikula 48:55 +6:20
9 Miehet 50 ei-kilpapyorä 982 Pauli Lehtinen 49:14 +6:38
10 Miehet 50 ei-kilpapyorä 969 Panu Jalas 50:37 +8:01
11 Miehet 50 ei-kilpapyorä 942 Pasi Pasivirta Helsinki 51:09 +8:33
12 Miehet 50 ei-kilpapyorä 849 Risto Laakkonen Kaari 51:21 +8:45
13 Miehet 50 ei-kilpapyorä 949 Pertti Saviranta 53:11 +10:36
14 Miehet 50 ei-kilpapyorä 954 Marko Taavitsainen Töölön Wesa 53:13 +10:37
15 Miehet 50 ei-kilpapyorä 866 Vesa Suopanki 53:53 +11:18
16 Miehet 50 ei-kilpapyorä 915 Veikko Ruohonen Project Diving Team 54:09 +11:33
17 Miehet 50 ei-kilpapyorä 1086 Joni Rantanen Espoo 54:18 +11:43
18 Miehet 50 ei-kilpapyorä 1045 Timo Järvenpää 55:28 +12:53
19 Miehet 50 ei-kilpapyorä 847 Ari Ilkka Helsinki 55:56 +13:21
20 Miehet 50 ei-kilpapyorä 1098 Harri Romakkaniemi Kirkkonummi 56:40 +14:04
21 Miehet 50 ei-kilpapyorä 907 Hannu Sneck Haarajoen Torpedo 57:06 +14:31
22 Miehet 50 ei-kilpapyorä 842 Ari Halmela Helsinki 57:59 +15:23
23 Miehet 50 ei-kilpapyorä 1017 Janne Kivisaari TT Print 58:36 +16:00
24 Miehet 50 ei-kilpapyorä 1048 Arto Kivirinta 1:00:46 +18:10
25 Miehet 50 ei-kilpapyorä 855 Make Ahava ETELÄ_HAAGAN SORSAT 1:01:52 +19:16
26 Miehet 50 ei-kilpapyorä 1006 Juha From Veho Trucks Service Oy Ab 1:05:05 +22:29
27 Miehet 50 ei-kilpapyorä 1011 Jari Hyytiäinen Veho Group 1:08:57 +26:22
9999 Miehet 50 ei-kilpapyorä 995 Ali Toivola Adventure Team Scorchio, Helsinki 29:47 DSQ
1 Miehet 50 kilpapyorä 1469 Jukka Antila SKF 40:02 +
2 Miehet 50 kilpapyorä 1721 Tuomo Haukkovaara Team Elina Jouhki 40:34 +32
3 Miehet 50 kilpapyorä 1474 Petri Sulo SKF 42:02 +2:01
4 Miehet 50 kilpapyorä 1703 Petri Pesonen 45:05 +5:04
5 Miehet 50 kilpapyorä 1467 Esa Rajala Makron 45:23 +5:22
1 Miehet 60 ei-kilpapyorä 894 Keijo Nieminen Jämsän ammattiopisto 46:45 +
2 Miehet 60 ei-kilpapyorä 868 Raimo Viitanen 51:17 +4:33
3 Miehet 60 ei-kilpapyorä 891 Matti Kreander matinkulman menijät 52:16 +5:32
4 Miehet 60 ei-kilpapyorä 897 Matti Palomäki 53:37 +6:52
5 Miehet 60 ei-kilpapyorä 851 Seppo Lehtinen 54:17 +7:32
6 Miehet 60 ei-kilpapyorä 924 Ari Alexandersson 59:11 +12:26
7 Miehet 60 ei-kilpapyorä 911 Kari Viskari 1:03:17 +16:32
8 Miehet 60 ei-kilpapyorä 857 Markku Nousiainen Keravan Uimarit 1:04:01 +17:16
1 Miehet 60 kilpapyorä 1752 Antti Villanen Espoo 48:37 +
2 Miehet 60 kilpapyorä 1706 Reijo Salovaara Espoo 50:38 +2:02
1 Miehet ei-kilpapyorä 1054 Simo Laiho Raisu 35:37 +
2 Miehet ei-kilpapyorä 1082 Antti Haapalainen Helsinki 38:24 +2:47
3 Miehet ei-kilpapyorä 1067 Waltteri Rintala Raisu 38:25 +2:48
4 Miehet ei-kilpapyorä 959 Kimmo Vilska Sanomain Kerho 38:42 +3:05
5 Miehet ei-kilpapyorä 1013 Jacob Jungell 39:14 +3:37
6 Miehet ei-kilpapyorä 909 Atte Varis Maukuvat Orankit 39:19 +3:42
7 Miehet ei-kilpapyorä 1070 Casper Salminen Raisu 40:09 +4:32
8 Miehet ei-kilpapyorä 1010 Pelle Huuhtanen 40:17 +4:40
9 Miehet ei-kilpapyorä 1062 Toni Pilsari SuonenPullistus 40:29 +4:52
10 Miehet ei-kilpapyorä 914 Atte Loukimo 40:34 +4:57
11 Miehet ei-kilpapyorä 892 Patrick Kulmala Uimastadion 40:42 +5:05
12 Miehet ei-kilpapyorä 898 Matti Peura Dr.Peura Oy 40:44 +5:07
13 Miehet ei-kilpapyorä 1068 Janne Rissanen Raisu 40:53 +5:16
14 Miehet ei-kilpapyorä 867 Panu Viitanen 40:56 +5:19
15 Miehet ei-kilpapyorä 1057 Tatu Mäkiaho Raisu 41:00 +5:23
16 Miehet ei-kilpapyorä 1548 Mika Väkiparta Napa Oy 41:01 +5:24
17 Miehet ei-kilpapyorä 874 Iván Verdezoto Ecuador 41:02 +5:25
18 Miehet ei-kilpapyorä 1084 Ilari Patamaa 41:10 +5:33
19 Miehet ei-kilpapyorä 859 Lasse Oksanen 41:47 +6:10
20 Miehet ei-kilpapyorä 933 Aatu Kettunen 41:48 +6:11
21 Miehet ei-kilpapyorä 1543 Mikael Lindgren Napa Oy 41:56 +6:19
22 Miehet ei-kilpapyorä 950 Ville Savola Sanomain Kerho 41:59 +6:22
23 Miehet ei-kilpapyorä 1042 Simon Dannapfel 42:14 +6:37
24 Miehet ei-kilpapyorä 1046 Antti Kajaste Pro 42:15 +6:38
25 Miehet ei-kilpapyorä 1095 Rami Kokko ARK-sukellus 42:16 +6:39
26 Miehet ei-kilpapyorä 1044 Mikko Heilala 42:21 +6:44
27 Miehet ei-kilpapyorä 997 Jone Viitanen Helb 42:28 +6:51
28 Miehet ei-kilpapyorä 1066 J-P Rapinoja Normijengi 42:31 +6:54
29 Miehet ei-kilpapyorä 1426 Janne Koskela Lassila & Tikanoja Oyj 42:37 +7:00
30 Miehet ei-kilpapyorä 853 Frédéric Lussier-Cardinal 42:43 +7:06
31 Miehet ei-kilpapyorä 1072 Aleksi Satumäki HTU Stadi 42:47 +7:10
32 Miehet ei-kilpapyorä 920 Kalervo Aho FCG 42:51 +7:14
33 Miehet ei-kilpapyorä 885 Panu Hiekkataipale Helsinki 43:01 +7:24
34 Miehet ei-kilpapyorä 1093 Jan Oster 43:01 +7:24
35 Miehet ei-kilpapyorä 1049 Teemu Korhonen Kantokiitäjät 43:28 +7:51
36 Miehet ei-kilpapyorä 925 Tuukka Antikainen Sanomain Kerho 43:28 +7:51
37 Miehet ei-kilpapyorä 1087 Marko Salojärvi 43:37 +8:00
38 Miehet ei-kilpapyorä 1500 Juho Massinen GE Healthcare 43:42 +8:05
39 Miehet ei-kilpapyorä 989 David Sandström HOPE worldwide 43:45 +8:08
40 Miehet ei-kilpapyorä 926 Benny Forsström Café Kondis 43:51 +8:14
41 Miehet ei-kilpapyorä 1020 Juhani Lempinen 43:57 +8:20
42 Miehet ei-kilpapyorä 941 Patrik Nyberg Café Kondis 44:05 +8:28
43 Miehet ei-kilpapyorä 856 Olli Nokso-Koivisto Helsinki 44:14 +8:37
44 Miehet ei-kilpapyorä 1035 Petri Tiitinen 44:15 +8:38
45 Miehet ei-kilpapyorä 1025 Juha Patama VV-Auto 44:18 +8:41
46 Miehet ei-kilpapyorä 1069 Tero Ronkainen 44:18 +8:41
47 Miehet ei-kilpapyorä 1542 Joonas Kuusela Napa Oy 44:25 +8:48
48 Miehet ei-kilpapyorä 979 Marko Lehti Halikko 44:27 +8:50
49 Miehet ei-kilpapyorä 1079 Toni Vilen Go4Speed.fi 44:30 +8:53
50 Miehet ei-kilpapyorä 1023 Harri Niinipalo VV-Auto 44:50 +9:13
51 Miehet ei-kilpapyorä 1059 Oskari Norvio 44:53 +9:16
52 Miehet ei-kilpapyorä 976 Timo Kilpi F-M 44:57 +9:20
53 Miehet ei-kilpapyorä 983 Anssi Leppäkoski 45:05 +9:28
54 Miehet ei-kilpapyorä 968 Kristoffer Ignatius 45:06 +9:29
55 Miehet ei-kilpapyorä 1063 Marko Pynnönen 45:07 +9:30
56 Miehet ei-kilpapyorä 1081 Patrick Granlund 45:11 +9:34
57 Miehet ei-kilpapyorä 896 Joonatan Olenius Helsinki 45:11 +9:34
58 Miehet ei-kilpapyorä 1091 Ville Ylinen Tampere 45:29 +9:52
59 Miehet ei-kilpapyorä 1032 Ross Snell 45:57 +10:20
60 Miehet ei-kilpapyorä 1085 Jarmo Pyykkönen 45:59 +10:22
61 Miehet ei-kilpapyorä 875 Jorge Baldeon Ecuador 46:01 +10:24
62 Miehet ei-kilpapyorä 978 Tuomo Lapp 46:02 +10:25
63 Miehet ei-kilpapyorä 1097 Markus Caravitis 46:05 +10:28
64 Miehet ei-kilpapyorä 921 Timo Ainasoja 46:09 +10:32
65 Miehet ei-kilpapyorä 1065 Ville Rantanen Normijengi 46:16 +10:39
66 Miehet ei-kilpapyorä 1043 Jan Gädda Jakobstad 46:24 +10:47
67 Miehet ei-kilpapyorä 1033 Erkki Taanila 46:27 +10:50
68 Miehet ei-kilpapyorä 961 Roberto Airoldi 46:28 +10:51
69 Miehet ei-kilpapyorä 1462 Pekka Korpelainen SKF 46:31 +10:54
70 Miehet ei-kilpapyorä 893 Juhani Lehtonen 46:36 +10:59
71 Miehet ei-kilpapyorä 1056 Kauko Metsähovi Suomen Haidong Gumdo 46:38 +11:01
72 Miehet ei-kilpapyorä 987 Antti Pätiälä HSY 46:49 +11:12
73 Miehet ei-kilpapyorä 1506 Timo Turkki GE Healthcare 47:01 +11:24
74 Miehet ei-kilpapyorä 1546 Toivo Vaje Napa Oy 47:08 +11:31
75 Miehet ei-kilpapyorä 1096 Johannes Hellman 47:08 +11:31
76 Miehet ei-kilpapyorä 1053 Antti Lahtonen Sirri 47:14 +11:37
77 Miehet ei-kilpapyorä 930 Heikki Hämäläinen HSY 47:20 +11:43
78 Miehet ei-kilpapyorä 953 Otso Taari 47:24 +11:47
79 Miehet ei-kilpapyorä 937 Jani Levonen FCG 47:34 +11:57
80 Miehet ei-kilpapyorä 899 Perttu Pohjola Jalasjärven Jalas 47:34 +11:57
81 Miehet ei-kilpapyorä 922 Teemu Ainasoja 47:36 +11:59
82 Miehet ei-kilpapyorä 1036 Jan Wasenius VV-Auto 47:59 +12:22
83 Miehet ei-kilpapyorä 1041 Rafal Brykowski Polska 48:03 +12:26
84 Miehet ei-kilpapyorä 1083 Sakari Kalliolahti Helsinki 48:11 +12:34
85 Miehet ei-kilpapyorä 860 Teemu Partanen Helsinki 48:16 +12:39
86 Miehet ei-kilpapyorä 1047 Antti Kalliokoski HSY 48:26 +12:49
87 Miehet ei-kilpapyorä 985 Mikko Nieminen Turku 48:29 +12:52
88 Miehet ei-kilpapyorä 993 Niklas Storbacka FF JARO 48:49 +13:12
89 Miehet ei-kilpapyorä 939 Petri Mertanen Sanomain Kerho 48:59 +13:22
90 Miehet ei-kilpapyorä 986 Matti Palola 49:18 +13:41
91 Miehet ei-kilpapyorä 852 Ville Liljeström 49:18 +13:41
92 Miehet ei-kilpapyorä 947 Sami Saarenpää Raahe 49:31 +13:54
93 Miehet ei-kilpapyorä 1005 Andreas Fagerström Projectus Team Oy 49:36 +13:59
94 Miehet ei-kilpapyorä 884 Robert Hedengren 49:36 +13:59
95 Miehet ei-kilpapyorä 1545 Juhana Salminen Napa Oy 49:40 +14:03
96 Miehet ei-kilpapyorä 906 Tomi Saarikko 49:44 +14:07
97 Miehet ei-kilpapyorä 1505 Ilkka Vanhanen GE Healthcare 49:44 +14:07
98 Miehet ei-kilpapyorä 974 Heikki Kari F-M 49:46 +14:09
99 Miehet ei-kilpapyorä 946 Fulvio Rizzo 49:50 +14:13
100 Miehet ei-kilpapyorä 864 Jaakko Sinnemaa 50:03 +14:26
101 Miehet ei-kilpapyorä 1003 Niko Ekblom 50:08 +14:31
102 Miehet ei-kilpapyorä 895 Toni Nokelainen Uimastadion 50:09 +14:32
103 Miehet ei-kilpapyorä 1549 Vesa-Matti Kantala Napa Oy 50:13 +14:36
104 Miehet ei-kilpapyorä 1078 Jukka Viitanen Ursprungsland Biathlon Team 50:15 +14:38
105 Miehet ei-kilpapyorä 960 Antti Ahde 50:17 +14:40
106 Miehet ei-kilpapyorä 1442 Sanna Ruuskanen Lassila & Tikanoja Oyj 50:21 +14:44
107 Miehet ei-kilpapyorä 1422 Aapo Kosunen Lassila & Tikanoja Oyj 50:22 +14:45
108 Miehet ei-kilpapyorä 1029 Jukka Saikkonen 50:27 +14:50
109 Miehet ei-kilpapyorä 1502 Olli Väisänen GE Healthcare 50:36 +14:59
110 Miehet ei-kilpapyorä 988 Aki Rytkönen 51:00 +15:23
111 Miehet ei-kilpapyorä 935 Antti Kolunkulma Sanomain Kerho 51:03 +15:26
112 Miehet ei-kilpapyorä 1008 Rufus Hedengren 51:04 +15:27
113 Miehet ei-kilpapyorä 904 Jussi Rosendahl Möllit 51:04 +15:27
114 Miehet ei-kilpapyorä 948 Peter Sandell Piitin sohva 51:08 +15:31
115 Miehet ei-kilpapyorä 1430 Tuomas Hirvonen Lassila & Tikanoja Oyj 51:17 +15:40
116 Miehet ei-kilpapyorä 965 Jussi Frejborg Helb Oy 51:32 +15:55
117 Miehet ei-kilpapyorä 923 Antti Ainasoja 51:39 +16:02
118 Miehet ei-kilpapyorä 846 Rauno Hietanen 51:43 +16:06
119 Miehet ei-kilpapyorä 872 Juha Frosterus 51:48 +16:11
120 Miehet ei-kilpapyorä 1427 Teemu Jäntti Lassila & Tikanoja Oyj 51:51 +16:14
121 Miehet ei-kilpapyorä 1544 Markus Pulliainen Napa Oy 51:52 +16:15
122 Miehet ei-kilpapyorä 1028 Hannu Ruohola 51:55 +16:18
123 Miehet ei-kilpapyorä 848 Tomas Kiviharju Axelson Oy 51:55 +16:18
124 Miehet ei-kilpapyorä 850 Timo Laatio Axelson Oy 51:58 +16:21
125 Miehet ei-kilpapyorä 1508 Sasa Kivisaari GE Healthcare 52:10 +16:33
126 Miehet ei-kilpapyorä 1421 Jari Kujala Lassila & Tikanoja Oyj 52:12 +16:35
127 Miehet ei-kilpapyorä 858 Hannu-Matias Nurmi Helsinki 52:13 +16:36
128 Miehet ei-kilpapyorä 952 Reima Taari Helsinki 52:29 +16:52
129 Miehet ei-kilpapyorä 1540 Mikko Forss Napa Oy 52:59 +17:22
130 Miehet ei-kilpapyorä 975 Lauri Kilpi 53:01 +17:24
131 Miehet ei-kilpapyorä 889 Jari Konu 53:10 +17:33
132 Miehet ei-kilpapyorä 1016 Tommi Ketola 53:33 +17:56
133 Miehet ei-kilpapyorä 910 Leo Wikström 53:34 +17:57
134 Miehet ei-kilpapyorä 958 Markus Wathén Degerby 53:34 +17:57
135 Miehet ei-kilpapyorä 1007 Henri Happonen Veho Trucks Vantaa 53:43 +18:06
136 Miehet ei-kilpapyorä 1428 Olli Pihlajamäki Lassila & Tikanoja Oyj 53:46 +18:09
137 Miehet ei-kilpapyorä 1547 Heikki Vesterinen Napa Oy 54:45 +19:08
138 Miehet ei-kilpapyorä 1429 Jani Timonen Lassila & Tikanoja Oyj 55:01 +19:24
139 Miehet ei-kilpapyorä 917 Jussi Nikula 55:06 +19:29
140 Miehet ei-kilpapyorä 1440 Anneli Hakakoski (M) Lassila & Tikanoja Oyj 55:33 +19:56
141 Miehet ei-kilpapyorä 841 Christoffer Ericsson Helsinki 55:47 +20:10
142 Miehet ei-kilpapyorä 905 Ari Saarikko 55:48 +20:11
143 Miehet ei-kilpapyorä 1009 Joni Heiskanen Veho Autotalot Oy 55:50 +20:13
144 Miehet ei-kilpapyorä 854 Mark McDonnell Axelson Oy 56:03 +20:26
145 Miehet ei-kilpapyorä 1022 Jari Nieminen Helsinki 56:13 +20:36
146 Miehet ei-kilpapyorä 1004 Jesse Ekström VV-Auto 56:22 +20:45
147 Miehet ei-kilpapyorä 1501 Iosif Haidu GE Healthcare 56:40 +21:03
148 Miehet ei-kilpapyorä 938 Jari Majander Hirvelän Hirvet 56:57 +21:20
149 Miehet ei-kilpapyorä 991 Janne Sirén 56:58 +21:21
150 Miehet ei-kilpapyorä 1552 Anne Orthaber Napa Oy 57:54 +22:17
151 Miehet ei-kilpapyorä 886 Aapo Häkkinen 58:56 +23:19
152 Miehet ei-kilpapyorä 845 Matti Heikkilä Veljekset Heikkilä 1:00:12 +24:35
153 Miehet ei-kilpapyorä 1038 Pekka Väisänen 1:00:15 +24:38
154 Miehet ei-kilpapyorä 977 Tuomas Krankkala Helb 1:01:14 +25:37
155 Miehet ei-kilpapyorä 1541 Harri Ikävalko Napa Oy 1:02:44 +27:07
156 Miehet ei-kilpapyorä 1443 Heidi Saarenpää Lassila & Tikanoja Oyj 1:03:33 +27:56
157 Miehet ei-kilpapyorä 1420 Rami Salminen Lassila & Tikanoja Oyj 1:03:36 +27:59
158 Miehet ei-kilpapyorä 873 Luca-Bogdan Grigorescu 1:07:25 +31:48
159 Miehet ei-kilpapyorä 1014 Tuomas Jääskeläinen VV-Auto 1:08:11 +32:34
160 Miehet ei-kilpapyorä 1425 Janne Elo Lassila & Tikanoja Oyj 1:08:25 +32:48
161 Miehet ei-kilpapyorä 861 Aatu Rundgrén 1:26:42 +51:05
9999 Miehet ei-kilpapyorä 876 Jani Andelin Team 107 DNF
9999 Miehet ei-kilpapyorä 955 Onni Thulesius 39:48 DSQ
1 Miehet kilpapyorä 1755 Arttu Hirsi Triathlon Vantaa 31:05 +
2 Miehet kilpapyorä 1729 Joonas Kostiainen Helsinki 34:07 +3:02
3 Miehet kilpapyorä 1724 Juhapekka Helo Helsinki Triathlon 35:28 +4:23
4 Miehet kilpapyorä 1754 Henrik Österberg TEuvolan ROiske 35:45 +4:40
5 Miehet kilpapyorä 1435 Ville Rantala Lassila & Tikanoja Oyj 35:52 +4:47
6 Miehet kilpapyorä 1732 Mitja Kylliäinen Training First Triathlon 35:55 +4:50
7 Miehet kilpapyorä 1727 Mikko Karttunen 36:29 +5:24
8 Miehet kilpapyorä 1744 Jussi Pesola Fitlandia.fi 36:57 +5:52
9 Miehet kilpapyorä 1731 Väinö Kurkaa Fc Pakila 37:11 +6:06
10 Miehet kilpapyorä 1738 Tõnu Mändma Trismile 37:20 +6:15
11 Miehet kilpapyorä 1736 Taavi Mattila Head Swimming 38:07 +7:02
12 Miehet kilpapyorä 1723 Mikko Dahlbom ÄmSeeEesTaas 38:11 +7:06
13 Miehet kilpapyorä 1740 Mikael Nevalainen 38:24 +7:19
14 Miehet kilpapyorä 1728 Mauri Korkeala Möllit 39:13 +8:08
15 Miehet kilpapyorä 1705 Nikolai Salonen Skärgårdsbaren - Saaristobaari 39:18 +8:13
16 Miehet kilpapyorä 1681 Mikael Jämsänen #elämäntaidotkouluun 39:47 +8:42
17 Miehet kilpapyorä 1714 Miika Vestala 40:32 +9:27
18 Miehet kilpapyorä 1684 Karlis Caunitis Latvia 40:34 +9:29
19 Miehet kilpapyorä 1693 Tomi Juhola 41:21 +10:16
20 Miehet kilpapyorä 1471 Mikko Vesterinen Raute 41:30 +10:25
21 Miehet kilpapyorä 1689 Matti Hautaniemi Vantaa 41:32 +10:27
22 Miehet kilpapyorä 1730 Jyri Kukkola Let's Go Center 41:49 +10:44
23 Miehet kilpapyorä 1742 Jussi Nokkala Head Swimming 41:49 +10:44
24 Miehet kilpapyorä 1437 Lauri Yli-Kovero Lassila & Tikanoja Oyj 41:54 +10:49
25 Miehet kilpapyorä 1688 Käki Hannu Fiskars Services Oy Ab 41:55 +10:50
26 Miehet kilpapyorä 1479 Tuukka Salonen SKF 42:10 +11:05
27 Miehet kilpapyorä 1695 Olli Lehtisalo Fc Kiisseli 42:32 +11:27
28 Miehet kilpapyorä 1434 Pekka Ojanpää Lassila & Tikanoja Oyj 42:59 +11:54
29 Miehet kilpapyorä 1737 Niklas Merikallio Head Ambassadors/Vihti Triathlon Ry 43:03 +11:58
30 Miehet kilpapyorä 1436 Heikki Tauriainen Lassila & Tikanoja Oyj 43:21 +12:16
31 Miehet kilpapyorä 1697 Petri Luukkainen 44:04 +12:59
32 Miehet kilpapyorä 1711 Jarno Toivonen 45:07 +14:02
33 Miehet kilpapyorä 1690 Ferrix Hovi 45:12 +14:07
34 Miehet kilpapyorä 1691 Jukka Igo Lohja 45:17 +14:12
35 Miehet kilpapyorä 1701 Anssi Niinimaki Onninen Oy 45:24 +14:19
36 Miehet kilpapyorä 1432 Pertti Pullinen Lassila & Tikanoja Oyj 46:19 +15:14
37 Miehet kilpapyorä 1694 Jarno Koskimaa X-tri Lahti 46:22 +15:17
38 Miehet kilpapyorä 1473 Jukka Merimaa SKF 46:31 +15:26
39 Miehet kilpapyorä 1466 Aki Karjalainen Raute 46:38 +15:33
40 Miehet kilpapyorä 1685 Toni Curhed JOK 47:40 +16:35
41 Miehet kilpapyorä 1687 Nikolaos Georgiadis 47:43 +16:38
42 Miehet kilpapyorä 1743 Mikael Paaso 48:09 +17:04
43 Miehet kilpapyorä 1433 Niklas Wasenius Lassila & Tikanoja Oyj 48:40 +17:35
44 Miehet kilpapyorä 1712 Joonas Vellonen Veho Autotalot Oy 49:07 +18:02
45 Miehet kilpapyorä 1753 Ville Voipio borgå medbörjare 49:37 +18:32
46 Miehet kilpapyorä 1682 Valentijn Beets Bearhillhusky 49:42 +18:37
47 Miehet kilpapyorä 1717 Anton Westerlund 49:48 +18:43
48 Miehet kilpapyorä 1431 Rando Tõnisson Lassila & Tikanoja Oyj 53:41 +22:36
49 Miehet kilpapyorä 1700 Pekka Mäkinen Head Swimming 54:48 +23:43
1 Naiset 40 ei-kilpapyorä 808 Pirta Hotulainen Cetus 42:11 +
2 Naiset 40 ei-kilpapyorä 629 Minna Honkavaara Crossfit8000 42:22 +12
3 Naiset 40 ei-kilpapyorä 694 Kirsi Karhu HSY 45:20 +3:10
4 Naiset 40 ei-kilpapyorä 817 Riitta Moksen-Turunen Kafa 46:03 +3:52
5 Naiset 40 ei-kilpapyorä 660 Mari Paloheimo Serkut 46:14 +4:04
6 Naiset 40 ei-kilpapyorä 642 Kaisa Hietanen 46:15 +4:05
7 Naiset 40 ei-kilpapyorä 525 Sini Hirvi Perennat 46:57 +4:46
8 Naiset 40 ei-kilpapyorä 724 Kati Immeli-Vänskä Pinkelit 47:28 +5:18
9 Naiset 40 ei-kilpapyorä 770 Kaisa Nykänen 47:52 +5:41
10 Naiset 40 ei-kilpapyorä 745 Anni Rytkönen 48:11 +6:01
11 Naiset 40 ei-kilpapyorä 747 Anne Sarasmaa Espoon Tapiot 48:25 +6:15
12 Naiset 40 ei-kilpapyorä 541 Jenni Mielikäinen HTU 48:48 +6:37
13 Naiset 40 ei-kilpapyorä 624 Katriina Turkki SV Sipoo 49:08 +6:58
14 Naiset 40 ei-kilpapyorä 583 Susanna Pöyhönen 49:24 +7:14
15 Naiset 40 ei-kilpapyorä 818 Aissa Mouton 49:28 +7:17
16 Naiset 40 ei-kilpapyorä 731 Raisa Laine 49:30 +7:20
17 Naiset 40 ei-kilpapyorä 614 Jaana Pekkanen 49:42 +7:32
18 Naiset 40 ei-kilpapyorä 828 Inger Ruotanen Högnabba UF 49:48 +7:38
19 Naiset 40 ei-kilpapyorä 420 Manta Lehtinen KaFa 49:51 +7:41
20 Naiset 40 ei-kilpapyorä 827 Meri Reunanen 50:04 +7:54
21 Naiset 40 ei-kilpapyorä 832 Taina Teileri 50:06 +7:56
22 Naiset 40 ei-kilpapyorä 722 Ilona Erhiö 50:13 +8:03
23 Naiset 40 ei-kilpapyorä 811 Sirpa Kara Espoon Kunto 50:13 +8:03
24 Naiset 40 ei-kilpapyorä 560 Katja Anttalainen X-tri, Lahti 50:16 +8:06
25 Naiset 40 ei-kilpapyorä 499 Miia Myyryläinen 50:44 +8:34
26 Naiset 40 ei-kilpapyorä 805 Karin Granholm Högnabba UF 50:56 +8:46
27 Naiset 40 ei-kilpapyorä 544 Nina Norjama HTU 51:00 +8:50
28 Naiset 40 ei-kilpapyorä 646 Maria Kauranen 51:25 +9:15
29 Naiset 40 ei-kilpapyorä 684 Bettina Glad 51:42 +9:32
30 Naiset 40 ei-kilpapyorä 664 Heidi Pirhonen 51:44 +9:34
31 Naiset 40 ei-kilpapyorä 502 Elina Pajuniemi Keravan Uimarit 51:46 +9:36
32 Naiset 40 ei-kilpapyorä 763 Lotta Joutsi-Korhonen Fast&fabulous 51:52 +9:41
33 Naiset 40 ei-kilpapyorä 711 Pia Pullinen 51:55 +9:44
34 Naiset 40 ei-kilpapyorä 773 Pia Salonen Nokia 52:03 +9:52
35 Naiset 40 ei-kilpapyorä 692 Minna Kalajoki 52:05 +9:55
36 Naiset 40 ei-kilpapyorä 658 Minna Nissilä 52:09 +9:59
37 Naiset 40 ei-kilpapyorä 581 Hanna Ojanpää Espoo 52:12 +10:02
38 Naiset 40 ei-kilpapyorä 693 Anne Kandolin HSL Angels 52:18 +10:08
39 Naiset 40 ei-kilpapyorä 674 Heli Vaahtovuo 52:28 +10:17
40 Naiset 40 ei-kilpapyorä 569 Tuija Korppi 52:35 +10:25
41 Naiset 40 ei-kilpapyorä 558 Milja Vepsäläinen HTU Stadi 52:36 +10:25
42 Naiset 40 ei-kilpapyorä 627 Kirsi Vuorela 52:49 +10:39
43 Naiset 40 ei-kilpapyorä 511 Sandgren Terhi 53:00 +10:50
44 Naiset 40 ei-kilpapyorä 647 Virva Kinnunen Jämsä 53:20 +11:09
45 Naiset 40 ei-kilpapyorä 685 Heli Hannula Detox4Life 53:58 +11:48
46 Naiset 40 ei-kilpapyorä 555 Serri Susi 54:19 +12:09
47 Naiset 40 ei-kilpapyorä 540 Minna Mertsalmi Fiskars Services Oy Ab 54:29 +12:19
48 Naiset 40 ei-kilpapyorä 716 Heidi Tuuli-Lääkkö 54:50 +12:39
49 Naiset 40 ei-kilpapyorä 613 Minna Paksuniemi Määrämittainen 55:17 +13:07
50 Naiset 40 ei-kilpapyorä 546 Carita Pannula Perennat 55:20 +13:10
51 Naiset 40 ei-kilpapyorä 718 Carita Vilén Unelmacoaching 55:37 +13:27
52 Naiset 40 ei-kilpapyorä 520 Milja Ahokas HTU Stadi 55:37 +13:27
53 Naiset 40 ei-kilpapyorä 672 Pia Sjögren 55:44 +13:34
54 Naiset 40 ei-kilpapyorä 521 Ana Calles Fiskars Services Oy Ab 55:48 +13:38
55 Naiset 40 ei-kilpapyorä 539 Lotta Martio HTU Stadi 55:52 +13:42
56 Naiset 40 ei-kilpapyorä 622 Mikaela Tokola HKI 56:48 +14:37
57 Naiset 40 ei-kilpapyorä 785 Dagmar Oster 56:50 +14:40
58 Naiset 40 ei-kilpapyorä 676 Hanna Vehkamäki Helsingin Yliopisto 57:04 +14:54
59 Naiset 40 ei-kilpapyorä 721 Eija Einola 57:17 +15:07
60 Naiset 40 ei-kilpapyorä 723 Inna Hiovain 57:20 +15:09
61 Naiset 40 ei-kilpapyorä 446 Maarit Hyvärinen 57:35 +15:25
62 Naiset 40 ei-kilpapyorä 750 Sari Tapojärvi Pinkelit 57:36 +15:26
63 Naiset 40 ei-kilpapyorä 440 Kirsti Ahmajärvi 57:48 +15:38
64 Naiset 40 ei-kilpapyorä 610 Kaija-Liisa Loisa Kaarina 57:58 +15:48
65 Naiset 40 ei-kilpapyorä 554 Inka Suksi Urskogin Urheat 59:00 +16:50
66 Naiset 40 ei-kilpapyorä 465 Sari Nieminen HSY 59:28 +17:18
67 Naiset 40 ei-kilpapyorä 527 Sari Hirvonen Sanomain Kerho 59:30 +17:20
68 Naiset 40 ei-kilpapyorä 524 Sylvia Hilden HTU 59:41 +17:31
69 Naiset 40 ei-kilpapyorä 542 Hannaleena Moilanen 1:00:21 +18:11
70 Naiset 40 ei-kilpapyorä 404 Riitta Hankonen 1:00:45 +18:34
71 Naiset 40 ei-kilpapyorä 602 Laila Granholm 1:02:49 +20:39
72 Naiset 40 ei-kilpapyorä 651 Anu Lehtinen 1:04:15 +22:04
73 Naiset 40 ei-kilpapyorä 688 Hilkka Huotari 1:05:14 +23:04
74 Naiset 40 ei-kilpapyorä 486 Maria Holsen 1:08:54 +26:44
1 Naiset 50 ei-kilpapyorä 835 Taina Vuorela Oulu 45:59 +
2 Naiset 50 ei-kilpapyorä 813 Mirja Korpas Kotka 47:15 +1:16
3 Naiset 50 ei-kilpapyorä 606 Tarja Lajunen määrämittainen 48:31 +2:32
4 Naiset 50 ei-kilpapyorä 833 Tiina Tykkä Vantaa 49:55 +3:56
5 Naiset 50 ei-kilpapyorä 618 Sari Sarhia Sompasällit 51:24 +5:25
6 Naiset 50 ei-kilpapyorä 690 Kirsi-Marja Juvonen Detox4Life 51:37 +5:38
7 Naiset 50 ei-kilpapyorä 834 Marjo Venesmaa 51:41 +5:42
8 Naiset 50 ei-kilpapyorä 464 Kristina Månsson Vaellussiskot 53:10 +7:11
9 Naiset 50 ei-kilpapyorä 703 Marjukka Mikola 54:15 +8:16
10 Naiset 50 ei-kilpapyorä 739 Taina Peltonen Tohtoritiimi / Mänttä-Vilppula 55:09 +9:10
11 Naiset 50 ei-kilpapyorä 612 Reija Nikander 55:34 +9:36
12 Naiset 50 ei-kilpapyorä 751 Kerstin Tarna 56:42 +10:44
13 Naiset 50 ei-kilpapyorä 537 Maarit Laurila Perennat 58:08 +12:09
14 Naiset 50 ei-kilpapyorä 497 Kati Liljeberg Kirkkonummi 59:21 +13:22
15 Naiset 50 ei-kilpapyorä 593 Leena Tanner 59:41 +13:42
16 Naiset 50 ei-kilpapyorä 605 Auli Käyhkö PuiU 59:50 +13:51
17 Naiset 50 ei-kilpapyorä 515 Sari Vainio Keravan TK 1:00:34 +14:35
18 Naiset 50 ei-kilpapyorä 517 Kristina Vuorela 1:01:42 +15:43
19 Naiset 50 ei-kilpapyorä 444 Sirpa Hirsi 1:02:37 +16:39
20 Naiset 50 ei-kilpapyorä 570 Tiina Lahtinen-Suopanki 1:02:50 +16:51
21 Naiset 50 ei-kilpapyorä 767 Tuula Lasander Kafa 1:03:48 +17:50
22 Naiset 50 ei-kilpapyorä 611 Sinisaari-Eskelinen Maarit Tapaninvainion Taapertajat 1:04:26 +18:27
23 Naiset 50 ei-kilpapyorä 506 Anja Salminen Helsinki 1:05:17 +19:18
24 Naiset 50 ei-kilpapyorä 513 Taina Toijala Helsinki 1:07:41 +21:42
25 Naiset 50 ei-kilpapyorä 512 Ulla Tiainen YHH K80 1:07:43 +21:45
26 Naiset 50 ei-kilpapyorä 620 Tuula Sjöberg 1:09:21 +23:22
1 Naiset 50 kilpapyorä 1619 Sirpa Ohvo Espoo 46:02 +
2 Naiset 50 kilpapyorä 1663 Armi Sutinen 46:03 +2
3 Naiset 50 kilpapyorä 1636 Anniina Wanhatalo Helsinki 48:04 +2:02
4 Naiset 50 kilpapyorä 1627 Gunilla Riska Helsinki Triathlon 48:49 +2:48
5 Naiset 50 kilpapyorä 1662 Minna Sivunen TCC 50:44 +4:43
6 Naiset 50 kilpapyorä 1625 Pirkko Puranen Mikkeli 1:01:56 +15:55
1 Naiset 60 ei-kilpapyorä 775 Eeva Savolainen Kotka 53:10 +
2 Naiset 60 ei-kilpapyorä 766 Riitta Kärävä-Andonian 59:01 +5:51
3 Naiset 60 ei-kilpapyorä 458 Ritva Laitinen Vaellussiskot 1:04:52 +11:42
4 Naiset 60 ei-kilpapyorä 411 Natalia Kallio 1:07:19 +14:09
5 Naiset 60 ei-kilpapyorä 501 Kirsti Nykänen YHHK80 1:07:42 +14:32
6 Naiset 60 ei-kilpapyorä 490 Kaija Karjalainen YHH K80 1:07:43 +14:33
7 Naiset 60 ei-kilpapyorä 418 Noemi Lehkonen 1:26:58 +33:49
9999 Naiset 60 ei-kilpapyorä 484 Vappu Halonen Klaukkala DNF
1 Naiset 70 kilpapyorä 1604 Marita Glad Triathlon Team Kirkkonummi 58:27 +
1 Naiset ei-kilpapyorä 830 Julia Silvennoinen Tampere 40:39 +
2 Naiset ei-kilpapyorä 806 Heli Hakala Gladius 41:02 +23
3 Naiset ei-kilpapyorä 829 Laura Silvennoinen Savonlinnan Riento 42:22 +1:43
4 Naiset ei-kilpapyorä 820 Maiju Mäenpää Aquaplus-triathlon 43:29 +2:51
5 Naiset ei-kilpapyorä 824 Heidi Puumalainen Rautalampi 44:25 +3:46
6 Naiset ei-kilpapyorä 809 Maili Hyttinen Helsinki Triathlon 44:26 +3:48
7 Naiset ei-kilpapyorä 650 Tiina Käpylä KaFa 44:57 +4:18
8 Naiset ei-kilpapyorä 667 Aili Pyhälä 44:59 +4:21
9 Naiset ei-kilpapyorä 591 Anna Noso 45:58 +5:20
10 Naiset ei-kilpapyorä 600 Veronica Czekaj-Viljanen 46:17 +5:38
11 Naiset ei-kilpapyorä 831 Saana Sipari 46:17 +5:38
12 Naiset ei-kilpapyorä 661 Riitta Peitsala 46:19 +5:40
13 Naiset ei-kilpapyorä 743 Heidi Reiman 46:20 +5:42
14 Naiset ei-kilpapyorä 825 Sofia Rantala 46:23 +5:45
15 Naiset ei-kilpapyorä 804 Elina Färm 46:31 +5:52
16 Naiset ei-kilpapyorä 526 Emilia Hirvi Perennat 46:52 +6:13
17 Naiset ei-kilpapyorä 673 Aino Soro-Paavonen Fast&Fabulous 47:06 +6:27
18 Naiset ei-kilpapyorä 584 Tanja Rajakko 47:07 +6:29
19 Naiset ei-kilpapyorä 681 Mimmu Ahontaus 47:09 +6:30
20 Naiset ei-kilpapyorä 774 Kaija Savolainen Helsinki 47:20 +6:42
21 Naiset ei-kilpapyorä 659 Jenni Paju Söder Fysio Oy 47:22 +6:43
22 Naiset ei-kilpapyorä 666 Outi Pylvänäinen Fast&fabulous 47:35 +6:57
23 Naiset ei-kilpapyorä 749 Sara Sillanpää Helsinki 47:46 +7:08
24 Naiset ei-kilpapyorä 740 Pauliina Poikolainen 47:52 +7:14
25 Naiset ei-kilpapyorä 587 Sanna Saarinen 47:53 +7:15
26 Naiset ei-kilpapyorä 823 Riikka Ojala Triathlon Vantaa 47:53 +7:15
27 Naiset ei-kilpapyorä 641 Essi Eranka Fast&fabulous 47:54 +7:15
28 Naiset ei-kilpapyorä 715 Anna-Riitta Sulander Oulu 48:02 +7:23
29 Naiset ei-kilpapyorä 700 Hanna Litovaara 48:09 +7:30
30 Naiset ei-kilpapyorä 814 Tytti Leino Kerava 48:15 +7:36
31 Naiset ei-kilpapyorä 608 Eskelinen Laura Göteborg 48:28 +7:50
32 Naiset ei-kilpapyorä 689 Auri Junes 48:31 +7:52
33 Naiset ei-kilpapyorä 742 Ronja Rajala 48:40 +8:01
34 Naiset ei-kilpapyorä 733 Ulla Lehtonen 48:42 +8:03
35 Naiset ei-kilpapyorä 625 Katri Viirret Helsinki 48:43 +8:05
36 Naiset ei-kilpapyorä 585 Susanna Ruhanen 48:48 +8:10
37 Naiset ei-kilpapyorä 487 Petra Honkala 48:53 +8:15
38 Naiset ei-kilpapyorä 706 Anna Mäki-Jokela 49:02 +8:24
39 Naiset ei-kilpapyorä 578 Nelli Niemelä Kerava 49:04 +8:25
40 Naiset ei-kilpapyorä 644 Karoliina Isoaho 49:06 +8:28
41 Naiset ei-kilpapyorä 483 Katriina Auvinen 49:07 +8:28
42 Naiset ei-kilpapyorä 548 Heli Pessala 49:14 +8:35
43 Naiset ei-kilpapyorä 738 Eija Parpola 49:15 +8:36
44 Naiset ei-kilpapyorä 547 Kaisa Pennanen 49:20 +8:41
45 Naiset ei-kilpapyorä 800 Anne-Mari Alen HKV 49:21 +8:42
46 Naiset ei-kilpapyorä 764 Nina Koskeva 49:30 +8:51
47 Naiset ei-kilpapyorä 812 Niina Karhu MTBCF 49:32 +8:53
48 Naiset ei-kilpapyorä 781 Salla Valtari Tampere / Solna 49:32 +8:54
49 Naiset ei-kilpapyorä 619 Terhi Sirviö Haarajoki 49:40 +9:01
50 Naiset ei-kilpapyorä 668 Monica Salokangas 49:43 +9:04
51 Naiset ei-kilpapyorä 682 Pauliina Dal 49:43 +9:05
52 Naiset ei-kilpapyorä 815 Johanna Liuhanen 49:58 +9:20
53 Naiset ei-kilpapyorä 769 Mervi Mikkola Kafa 50:07 +9:29
54 Naiset ei-kilpapyorä 746 Katri Salo Salarasti 50:10 +9:31
55 Naiset ei-kilpapyorä 457 Katri Kyntölä Möllit 50:17 +9:39
56 Naiset ei-kilpapyorä 695 Kaisu Kari 50:25 +9:46
57 Naiset ei-kilpapyorä 452 Outi Korkeala Möllit 50:34 +9:56
58 Naiset ei-kilpapyorä 528 Elina Hynynen 50:35 +9:56
59 Naiset ei-kilpapyorä 822 Anne Nieminen 50:36 +9:58
60 Naiset ei-kilpapyorä 491 Georgina Townsend 50:40 +10:02
61 Naiset ei-kilpapyorä 601 Carolin Franke 50:49 +10:11
62 Naiset ei-kilpapyorä 424 Heidi Pehkonen 50:49 +10:11
63 Naiset ei-kilpapyorä 736 Meri Muuri 50:51 +10:12
64 Naiset ei-kilpapyorä 510 Jonna Teikari 50:57 +10:19
65 Naiset ei-kilpapyorä 780 Sirpa Törrönen Uppopallottaret 50:59 +10:21
66 Naiset ei-kilpapyorä 729 Tiina Koskenkorva 51:06 +10:28
67 Naiset ei-kilpapyorä 643 Yasmin Huttunen Helsinki 51:13 +10:34
68 Naiset ei-kilpapyorä 596 Petra Rintala Nummela 51:21 +10:43
69 Naiset ei-kilpapyorä 595 Johanna Toivanen 51:22 +10:44
70 Naiset ei-kilpapyorä 586 Arianne Rötkö 51:24 +10:46
71 Naiset ei-kilpapyorä 582 Nanne Pyrhönen 51:26 +10:48
72 Naiset ei-kilpapyorä 574 Jenni Maksimainen 51:28 +10:49
73 Naiset ei-kilpapyorä 732 Tanja Laubach 51:37 +10:58
74 Naiset ei-kilpapyorä 701 Sanna Mansala 51:38 +10:59
75 Naiset ei-kilpapyorä 545 Piia Nyström 51:39 +11:00
76 Naiset ei-kilpapyorä 712 Kaisa Putkonen HSY 51:42 +11:04
77 Naiset ei-kilpapyorä 753 mirva tollet 51:49 +11:11
78 Naiset ei-kilpapyorä 760 Rosa Gierens 51:52 +11:14
79 Naiset ei-kilpapyorä 677 Inka Venho 51:56 +11:18
80 Naiset ei-kilpapyorä 475 Anu Vilkman Möllit 52:03 +11:24
81 Naiset ei-kilpapyorä 704 Taina Mononen Tampere 52:10 +11:32
82 Naiset ei-kilpapyorä 679 Johanna Wiik Team Väkkärä 52:11 +11:32
83 Naiset ei-kilpapyorä 518 Helena Wähling 52:14 +11:35
84 Naiset ei-kilpapyorä 757 Jenny Öberg Helsinki 52:17 +11:39
85 Naiset ei-kilpapyorä 441 Johanna Avellan 52:19 +11:41
86 Naiset ei-kilpapyorä 725 Outi Järvinen 52:19 +11:41
87 Naiset ei-kilpapyorä 727 Riikka Koponen 52:20 +11:42
88 Naiset ei-kilpapyorä 509 Erika Smeds 52:21 +11:42
89 Naiset ei-kilpapyorä 653 Raisa Liiti 52:21 +11:43
90 Naiset ei-kilpapyorä 726 Anna Koponen 52:25 +11:47
91 Naiset ei-kilpapyorä 462 Katja Muhonen Korpimaiden kasvatit 52:34 +11:56
92 Naiset ei-kilpapyorä 755 Reetta Tuomala Järvenpää 52:35 +11:56
93 Naiset ei-kilpapyorä 696 Rebecca Majuri 52:39 +12:00
94 Naiset ei-kilpapyorä 772 Elina Salmela Uppopallottaret 52:40 +12:02
95 Naiset ei-kilpapyorä 523 Inkeri Helenius 52:41 +12:02
96 Naiset ei-kilpapyorä 776 Mira Seppänen Uppopallottaret 52:41 +12:03
97 Naiset ei-kilpapyorä 657 Sinimaarit Niinikorpi 52:42 +12:04
98 Naiset ei-kilpapyorä 675 Mirka Vainikka 52:42 +12:04
99 Naiset ei-kilpapyorä 628 Niina Ilves 52:51 +12:13
100 Naiset ei-kilpapyorä 476 Heidi Vilkman Möllit 52:53 +12:14
101 Naiset ei-kilpapyorä 741 Viivi Pöyhönen 52:56 +12:18
102 Naiset ei-kilpapyorä 691 Eeva Järvenpää Octopus Lohja 52:58 +12:20
103 Naiset ei-kilpapyorä 561 Elina Arponen Team Ellut 52:59 +12:21
104 Naiset ei-kilpapyorä 405 Jenny Harmsen NoHiki 53:06 +12:28
105 Naiset ei-kilpapyorä 416 Sirkka Kuisma-Granvik HSY 53:08 +12:29
106 Naiset ei-kilpapyorä 556 Lotta Timisjärvi EY 53:14 +12:35
107 Naiset ei-kilpapyorä 588 Alexandra Sahala 53:18 +12:40
108 Naiset ei-kilpapyorä 709 Liina Paloheimo-Koskipää 53:19 +12:41
109 Naiset ei-kilpapyorä 735 Heidi Metsähovi Suomen Haidong Gumdo 53:28 +12:49
110 Naiset ei-kilpapyorä 451 Lotta Korkeala Möllit 53:30 +12:52
111 Naiset ei-kilpapyorä 702 Emilia Mikola 53:32 +12:54
112 Naiset ei-kilpapyorä 482 Mirjam Arens 53:33 +12:54
113 Naiset ei-kilpapyorä 430 Mari Pilvesvuori 53:37 +12:59
114 Naiset ei-kilpapyorä 826 Sanna Rantala Kerava 53:46 +13:08
115 Naiset ei-kilpapyorä 443 Tiina Haaspuro 53:46 +13:08
116 Naiset ei-kilpapyorä 670 Kerttu Sauk Dyviken IFK 53:47 +13:08
117 Naiset ei-kilpapyorä 758 Sanna Majander 53:54 +13:16
118 Naiset ei-kilpapyorä 699 Jenni Kuutti Kannus 53:56 +13:17
119 Naiset ei-kilpapyorä 707 Maaria Nortunen Valkeala 54:06 +13:28
120 Naiset ei-kilpapyorä 565 Annika Hurtamo 54:15 +13:36
121 Naiset ei-kilpapyorä 779 Lotta Tuoriniemi 54:19 +13:40
122 Naiset ei-kilpapyorä 412 Sanna Kaltokari 54:20 +13:42
123 Naiset ei-kilpapyorä 557 Minna Valonen 54:22 +13:43
124 Naiset ei-kilpapyorä 522 Helena Erä-Esko EY 54:25 +13:47
125 Naiset ei-kilpapyorä 529 Mari Kankaanranta 54:27 +13:48
126 Naiset ei-kilpapyorä 705 Nina Murray 54:36 +13:57
127 Naiset ei-kilpapyorä 765 Heli Koskinen Uppopallottaret 54:37 +13:59
128 Naiset ei-kilpapyorä 437 Heidi Westerlund 54:39 +14:01
129 Naiset ei-kilpapyorä 563 Maria Frosterus 54:46 +14:07
130 Naiset ei-kilpapyorä 708 Kadri Oja HSL Angels 54:46 +14:08
131 Naiset ei-kilpapyorä 435 Solveig Sjöblom NoHiki 54:50 +14:11
132 Naiset ei-kilpapyorä 663 Pauliina Pietilä 54:54 +14:16
133 Naiset ei-kilpapyorä 433 Jaana Rask-Alatalo 54:59 +14:21
134 Naiset ei-kilpapyorä 590 Mirjami Silvennoinen 55:12 +14:33
135 Naiset ei-kilpapyorä 429 Kikka Pihlgren 55:24 +14:46
135 Naiset ei-kilpapyorä 422 Maria Murto 55:24 +14:46
137 Naiset ei-kilpapyorä 568 Suna Koljonen 56:02 +15:24
138 Naiset ei-kilpapyorä 402 Jenny Carlberg NoHiki 56:11 +15:32
139 Naiset ei-kilpapyorä 771 Ronja Sainio Myrskylän myrsky 56:19 +15:41
140 Naiset ei-kilpapyorä 669 Outi-Maria Sarpakunnas 56:24 +15:46
141 Naiset ei-kilpapyorä 615 Sari Pietiläinen 56:32 +15:54
142 Naiset ei-kilpapyorä 649 Hanna Korhonen 56:37 +15:58
143 Naiset ei-kilpapyorä 687 Salla Homanen 56:48 +16:10
144 Naiset ei-kilpapyorä 579 Kristiina Nuottimäki 56:56 +16:17
145 Naiset ei-kilpapyorä 550 Ida Ringbom 56:59 +16:21
146 Naiset ei-kilpapyorä 564 Heidi Halttunen 57:04 +16:25
147 Naiset ei-kilpapyorä 734 Leena Loiske 57:07 +16:28
148 Naiset ei-kilpapyorä 463 Kriselda Mustonen 57:11 +16:33
149 Naiset ei-kilpapyorä 403 Katja Hanhisuanto 57:12 +16:33
150 Naiset ei-kilpapyorä 423 Anna Nevalampi HSY 57:13 +16:34
151 Naiset ei-kilpapyorä 485 Sanna Heinonen 57:17 +16:39
152 Naiset ei-kilpapyorä 489 Sanni Hyytiä 57:23 +16:44
153 Naiset ei-kilpapyorä 714 Mirka Salminen 57:25 +16:47
154 Naiset ei-kilpapyorä 589 Kirsi Sali Kouvola 57:26 +16:47
155 Naiset ei-kilpapyorä 438 Karolina Vidberg 57:28 +16:50
156 Naiset ei-kilpapyorä 498 Aino-Kaisa Manninen Pitäkää triathloninne 57:33 +16:55
157 Naiset ei-kilpapyorä 431 Johanna Puntanen 57:34 +16:56
158 Naiset ei-kilpapyorä 445 Jenni Honkanen Vantaan Energia 57:35 +16:56
159 Naiset ei-kilpapyorä 442 Minerva Gronlund 57:35 +16:57
160 Naiset ei-kilpapyorä 782 Ulla Westermarck Fast&Fabulous 57:41 +17:03
161 Naiset ei-kilpapyorä 455 Annika Kuronen Team Kuronen 57:49 +17:10
162 Naiset ei-kilpapyorä 536 Titta Kotilainen 57:49 +17:11
163 Naiset ei-kilpapyorä 783 Katariina Viita VV-Auto 57:50 +17:11
164 Naiset ei-kilpapyorä 604 Sofia Kilpikivi 58:03 +17:24
165 Naiset ei-kilpapyorä 415 Milla Korkalainen 58:06 +17:28
166 Naiset ei-kilpapyorä 787 Katariina Korvenkallas 58:14 +17:36
167 Naiset ei-kilpapyorä 626 Tova Vikström 58:44 +18:06
168 Naiset ei-kilpapyorä 665 Vilma Pouhakka Hierontapalvelu Vilma 58:49 +18:10
169 Naiset ei-kilpapyorä 648 Taina Kivistö 58:52 +18:13
170 Naiset ei-kilpapyorä 409 Marja Hämäläinen 59:06 +18:27
171 Naiset ei-kilpapyorä 662 Kirsi Pennanen Dyviken IFK 59:07 +18:28
172 Naiset ei-kilpapyorä 551 Emma Ringbom 59:08 +18:30
173 Naiset ei-kilpapyorä 495 Suvi Lairivuo 59:15 +18:37
174 Naiset ei-kilpapyorä 406 Johanna Heimonen 59:17 +18:39
175 Naiset ei-kilpapyorä 592 Terhi Suppala Helsinki 59:21 +18:43
176 Naiset ei-kilpapyorä 474 Tanja Viinikainen 59:23 +18:44
177 Naiset ei-kilpapyorä 778 Raili Tobbi VV-Auto 59:25 +18:46
178 Naiset ei-kilpapyorä 400 Laura Adler 59:30 +18:52
179 Naiset ei-kilpapyorä 784 Mari Ukkonen 59:31 +18:52
180 Naiset ei-kilpapyorä 538 Anna Luukkonen 59:35 +18:56
181 Naiset ei-kilpapyorä 683 Jenny Ek 59:35 +18:56
182 Naiset ei-kilpapyorä 717 Aira Wickström 59:35 +18:57
183 Naiset ei-kilpapyorä 414 Maija Klemola BearingPoint 59:37 +18:59
184 Naiset ei-kilpapyorä 454 Merja Kuronen Team Kuronen 1:00:02 +19:24
185 Naiset ei-kilpapyorä 468 Anne Pölkki Korpimaiden kasvatit 1:00:05 +19:27
186 Naiset ei-kilpapyorä 671 Piritta Seppälä Viestintä-Piritta 1:00:15 +19:37
187 Naiset ei-kilpapyorä 532 Annastiina Kekäläinen 1:00:29 +19:51
188 Naiset ei-kilpapyorä 417 Laura Kuittinen 1:00:39 +20:00
189 Naiset ei-kilpapyorä 623 Riikka Tumelius 1:00:41 +20:02
190 Naiset ei-kilpapyorä 450 Tanja Kohvakka Tampere 1:00:45 +20:06
191 Naiset ei-kilpapyorä 603 Hanna Heinonen 1:00:45 +20:07
192 Naiset ei-kilpapyorä 467 Lotta Osanen 1:00:49 +20:11
193 Naiset ei-kilpapyorä 456 Anne Kuulasmaa 1:00:55 +20:17
194 Naiset ei-kilpapyorä 713 Pia Röynä 1:01:09 +20:31
195 Naiset ei-kilpapyorä 505 Maria Saksa 1:01:13 +20:34
196 Naiset ei-kilpapyorä 534 Outi Kesäniemi HSY 1:01:28 +20:50
197 Naiset ei-kilpapyorä 503 Pauliina Pietilä 1:02:05 +21:26
198 Naiset ei-kilpapyorä 453 Veera Koskivaara Möllit 1:02:49 +22:11
199 Naiset ei-kilpapyorä 697 Heidi Kaukinen 1:02:58 +22:20
200 Naiset ei-kilpapyorä 425 Pirita Penttilä 1:03:03 +22:24
201 Naiset ei-kilpapyorä 471 Kirsi Rutanen Korpimaiden kasvatit 1:03:09 +22:30
202 Naiset ei-kilpapyorä 407 Maija Heino 1:03:53 +23:15
203 Naiset ei-kilpapyorä 617 Katarina Sandberg Head Swimming 1:04:09 +23:30
204 Naiset ei-kilpapyorä 408 Katja Hennier 1:04:09 +23:31
205 Naiset ei-kilpapyorä 597 Maarit Törmikoski-Hampf 1:05:19 +24:40
206 Naiset ei-kilpapyorä 654 Önne Mustakallio 1:05:37 +24:59
207 Naiset ei-kilpapyorä 507 Laura Sarkola 1:06:03 +25:25
208 Naiset ei-kilpapyorä 426 Marjo-Riitta Penttilä 1:06:47 +26:08
209 Naiset ei-kilpapyorä 575 Annica Maljanen 1:07:28 +26:49
210 Naiset ei-kilpapyorä 566 Pia Huttunen 1:07:28 +26:49
211 Naiset ei-kilpapyorä 410 Petra Joensuu 1:07:34 +26:56
212 Naiset ei-kilpapyorä 449 Soile Kohvakka Akaa 1:07:43 +27:04
213 Naiset ei-kilpapyorä 419 Janina Lehti 1:08:24 +27:45
214 Naiset ei-kilpapyorä 516 Laura Vesalainen 1:09:00 +28:22
215 Naiset ei-kilpapyorä 567 Netta Jousi 1:09:19 +28:40
216 Naiset ei-kilpapyorä 655 Reija Mäkinen 1:09:59 +29:20
217 Naiset ei-kilpapyorä 530 Marja Kari 1:10:24 +29:46
218 Naiset ei-kilpapyorä 577 Katriina Mykkänen 1:18:46 +38:08
219 Naiset ei-kilpapyorä 508 Saija Sipeläinen 1:22:02 +41:24
220 Naiset ei-kilpapyorä 500 Niina Nippula 1:22:02 +41:24
9999 Naiset ei-kilpapyorä 748 Irina Shivireva 33:21 DSQ
9999 Naiset ei-kilpapyorä 728 Johanna Kortelainen 59:24 DSQ
9999 Naiset ei-kilpapyorä 573 Soila Mahlamäki 36:39 DSQ
9999 Naiset ei-kilpapyorä 777 Outi Elina Strengell Helsinki 41:29 DSQ
9999 Naiset ei-kilpapyorä 481 Freja Appelgren 45:08 DSQ
1 Naiset kilpapyorä 1659 Henrika Parviainen Triathlon Vantaa 35:14 +
2 Naiset kilpapyorä 1658 Erika Parviainen Triathlon Vantaa 36:38 +1:24
3 Naiset kilpapyorä 1642 Katri Avarmaa Helsinki 39:38 +4:24
4 Naiset kilpapyorä 1653 Kaisa Lehti Training First 39:46 +4:32
5 Naiset kilpapyorä 1640 Karmen Aavik Trismile 40:11 +4:57
6 Naiset kilpapyorä 1643 Benita Haikola Vantaan Vesikot 40:16 +5:02
7 Naiset kilpapyorä 1661 Niina Sallinen 40:51 +5:37
8 Naiset kilpapyorä 1646 Carolien Hunneman Helsingin Luistinkiitäjät 41:10 +5:56
9 Naiset kilpapyorä 1645 Marke Hietapakka Maanpuolustuskorkeakoulu 41:27 +6:13
10 Naiset kilpapyorä 1651 Maiju Kuurto Octopus Lohja 42:10 +6:57
11 Naiset kilpapyorä 1606 Katja Henttinen Helsinki Triathlon 42:30 +7:16
12 Naiset kilpapyorä 1650 Riikka Kovanen Octopus Lohja 43:00 +7:46
13 Naiset kilpapyorä 1652 Tuuli Lehti Head Swimming 43:08 +7:54
14 Naiset kilpapyorä 1665 Kairi Ustav Trismile 43:17 +8:03
15 Naiset kilpapyorä 1611 Rinat Landman Espoo 43:29 +8:15
16 Naiset kilpapyorä 1618 Anna Nylund Juoksurinki 44:10 +8:56
17 Naiset kilpapyorä 1660 Siiri Peltola 44:35 +9:21
18 Naiset kilpapyorä 1602 Martina Aitolehti #elämäntaidotkouluun 45:12 +9:58
19 Naiset kilpapyorä 1647 Hanna Jämsen 45:31 +10:17
20 Naiset kilpapyorä 1623 Noora Petro 46:36 +11:22
21 Naiset kilpapyorä 1620 Anniina Ojutkangas Helsinki Triathlon 47:07 +11:53
22 Naiset kilpapyorä 1601 Meike Borschel 47:37 +12:23
23 Naiset kilpapyorä 1639 Mervi Viitala Nokia 47:42 +12:28
24 Naiset kilpapyorä 1632 Elisa Snicker 48:06 +12:52
25 Naiset kilpapyorä 1607 Kirsi Hiukka 48:11 +12:57
26 Naiset kilpapyorä 1634 Elina Törmänen 49:10 +13:56
27 Naiset kilpapyorä 1614 Satu Metsäterä 49:15 +14:01
28 Naiset kilpapyorä 1617 Ritva Nihtilä 50:52 +15:38
29 Naiset kilpapyorä 1615 Tanja Niemi Helsinki 51:11 +15:57
30 Naiset kilpapyorä 1621 Marja Oksanen 51:38 +16:24
31 Naiset kilpapyorä 1628 Sanna Saksala 52:06 +16:52
32 Naiset kilpapyorä 1622 Eveliina Palola 52:14 +17:00
33 Naiset kilpapyorä 1630 Meri Sirén 52:43 +17:29
34 Naiset kilpapyorä 1613 Niina Meskus Pitäkää triathloninne 58:39 +23:25
1 Naiset40 kilpapyorä 1664 Niina Svartström Space Systems Finland 39:51 +
2 Naiset40 kilpapyorä 1655 Matleena Livson Helsinki 40:16 +26
3 Naiset40 kilpapyorä 1648 Johanna Kolehmainen Vantaa 42:03 +2:13
4 Naiset40 kilpapyorä 1612 Paula Litkey 42:34 +2:43
5 Naiset40 kilpapyorä 1641 Katja Andreev Vantaa 43:08 +3:18
6 Naiset40 kilpapyorä 1629 Pia Sarén 45:30 +5:40
7 Naiset40 kilpapyorä 1600 Anita Antti-Roiko TT226 46:30 +6:40
8 Naiset40 kilpapyorä 1637 Jaana Widbom Helsinki Triathlon 48:06 +8:16
9 Naiset40 kilpapyorä 1608 Heli Kaipomäki 49:10 +9:19
10 Naiset40 kilpapyorä 1654 Kirsi Levä TCC 51:16 +11:26
11 Naiset40 kilpapyorä 1603 Outi Kankaanpää HelTri 51:42 +11:51
12 Naiset40 kilpapyorä 1609 Katja Korvenkallas 51:52 +12:02
13 Naiset40 kilpapyorä 1633 Sari Suokas 1:02:14 +22:24
14 Naiset40 kilpapyorä 1616 Suvi Nieminen 1:02:14 +22:24
1 P10 46 Sander Aavik Ujumise Spordiklubi 21:22 +
2 P10 49 Rasmus Boisen Tartu Ujumisklubi 21:34 +12
3 P10 54 Ivan Ignatyuk PSI Systems, Kuzmolovo 22:54 +1:32
4 P10 68 Herbert Hugo Prank Tartu Ujumisklubi 22:57 +1:35
5 P10 73 Sisu Sorri swimming jyväskylä 23:13 +1:51
6 P10 78 Romet Ustav Tartu Ujumisklubi 24:17 +2:55
7 P10 52 Robin Fransman Salpar skola 24:32 +3:10
8 P10 67 Hubert Uku Prank Tartu Ujumisklubi 24:55 +3:34
9 P10 70 Tuomas Saarikko Espoo 25:03 +3:41
10 P10 75 Alexander Tammisto Niittykummun koulu 25:32 +4:10
11 P10 72 Stefan Saks Tartu Ujumisklubi 25:41 +4:19
12 P10 60 Jaakko Lakkamäki Nakkila 26:06 +4:44
13 P10 57 Daniel Korolainen GrIfk 26:22 +5:00
14 P10 55 Anton Ingves Kristiinan Urheilijat 26:30 +5:08
15 P10 45 Tatu Aaltonen Team Gulo 26:30 +5:08
16 P10 53 Arttu Hankaa espoo 27:06 +5:44
17 P10 58 Rony Kulju Simmis Wanda 27:40 +6:18
18 P10 65 Otto Norrkniivilä MasKi 27:47 +6:25
19 P10 74 Oliver Stubb Espoo 27:57 +6:36
20 P10 77 Teemu Tekoniemi Järvenpään Haukat 28:06 +6:44
21 P10 63 Benjamin McCarthy FC89 28:08 +6:46
22 P10 51 Matteus Einiö Gladius 30:21 +8:59
23 P10 61 Veikka Lassila Triathlon Vantaa 31:15 +9:53
24 P10 56 Roope Jyrkinen Viialan Viri 31:35 +10:13
25 P10 66 Waldemar Palombi HSS 32:10 +10:48
26 P10 64 Turo Mäkinen Aquaplus Triathlon 32:17 +10:55
27 P10 76 Leevi Tarjanne Cetus 32:37 +11:15
28 P10 50 Onni Dietrich Espoo IF 33:13 +11:51
29 P10 71 Karolus Saaristo Helsingin Suunnistajat 33:38 +12:16
30 P10 59 Julius Laakkonen 34:06 +12:44
31 P10 79 Petrus Uusitalo Helsinki 34:27 +13:05
32 P10 69 Juho Rinta-Jouppi Espoo 36:14 +14:52
1 P12 164 Veikka Sarén Someron Esa 18:37 +
2 P12 170 Karl Johannes Visnapuu Tartu Ujumisklubi 19:32 +55
3 P12 156 Matteus Miilpalu Wiru Swim 19:43 +1:06
4 P12 151 Joonas Lakkamäki Nakkila 19:55 +1:18
5 P12 167 Iiro Uusitalo Forssan Salama 20:12 +1:35
6 P12 141 Oskar Hanko Paide Ujumisklubi 20:52 +2:15
7 P12 153 Onni-Kalle Luomala JUK 21:19 +2:42
8 P12 160 Georg Oper Tartu Ujumisklubi 21:33 +2:56
9 P12 163 Ervin Otto Prank Tartu Ujumisklubi 21:39 +3:02
10 P12 161 Eetu Palvanen Laus 22:19 +3:42
11 P12 169 Richard Viherpuu Trismile 22:46 +4:09
12 P12 138 Benjamin Fransman Triathlon Vantaa 23:31 +4:54
13 P12 146 Eero Kakko Someron Esa 23:37 +5:00
14 P12 139 Johan Fredriksson Triathlon Vantaa 24:06 +5:29
15 P12 179 Pekko Nordström Helsingin Uimarit 24:26 +5:49
16 P12 149 Emil Laaksonen Espoon Suunta 24:39 +6:02
17 P12 182 Lauri Pulkkinen Harjanvarren Hurjat 24:40 +6:03
18 P12 155 Jakob Metzner ÖSK 24:53 +6:16
19 P12 172 Onni Järvinen Triathlon Vantaa 24:55 +6:18
20 P12 166 Samu Suutarinen Triathlon Vantaa 25:01 +6:24
21 P12 183 Ville-Valtteri Salonen AquaPlus 25:35 +6:58
22 P12 180 Pyry Paloviita AquaPlus 25:43 +7:06
23 P12 159 Erik Nousiainen Sibbo Vargarna 26:09 +7:32
24 P12 187 Sami Uusikumpu SiWa 26:13 +7:36
25 P12 177 Touko Luukkonen HU 26:28 +7:51
26 P12 188 Mathias Vartiainen Kiekko Tiikerit 26:33 +7:56
27 P12 165 Otto Sormunen FC Kasiysi Espoo 26:51 +8:14
28 P12 144 Sampo Junnila Nurmijärven Kurra Hockey 28:12 +9:35
29 P12 162 Jesse Pietilä Nurmijärven Kurra Hockey 28:12 +9:35
30 P12 148 Emil Kuuskoski Henkilokohtainen 28:19 +9:42
31 P12 158 Kasperi Mäkinen Lahti 28:19 +9:42
32 P12 171 Santeri Visti 28:21 +9:44
33 P12 157 Antar Mountassir Muncca 28:45 +10:08
34 P12 184 Alec Still Borgå 28:48 +10:11
35 P12 140 Oskar Haapala 29:11 +10:34
36 P12 147 Antto Korhonen 29:39 +11:02
37 P12 145 Roy Järvinen Mteam 29:42 +11:05
38 P12 185 Iivari Sulo Rauma 29:53 +11:16
39 P12 168 Max Walther HTU Stadi 30:10 +11:33
40 P12 135 Niklas Airisto 30:29 +11:52
41 P12 189 Tuukka Vilmi Helsinki 30:56 +12:19
42 P12 191 Adrian van der Meer Helsinki 31:17 +12:40
43 P12 137 Henri Erlund HTU 31:23 +12:46
44 P12 181 Kalle Paussu Helsinki 33:05 +14:28
45 P12 176 Pietari Halme Helsinki 36:00 +17:23
46 P12 178 Pekka Murto Vesimangustit 36:31 +17:54
47 P12 186 Samuel Tunkelo Helsinki 36:35 +17:58
1 P14 284 Kaarel Trepp Wiru Swim 18:32 +
2 P14 264 Niki Karlsson 19:09 +37
3 P14 267 Pessi Länsirinne 19:40 +1:08
4 P14 251 Henrik Asklöf Lynx 19:59 +1:27
5 P14 280 Cedrik Sandell ÖSK 20:10 +1:38
6 P14 282 Enrice Mario Soodla Ujumise Spordiklubi 20:31 +1:59
7 P14 276 Reko Ojalainen Kouvola 20:37 +2:05
8 P14 265 Karl Aleksander Kõlli Wiru Swim 20:56 +2:24
9 P14 266 Juho Laukkanen SiWa 21:38 +3:06
10 P14 277 Eetu Partanen Cetus 21:53 +3:21
11 P14 257 Elias Herlevi HSS 22:16 +3:44
12 P14 253 Isak Gramén HU 22:35 +4:03
13 P14 278 Aaro Rasilainen HTL 22:35 +4:03
14 P14 283 Adam Tallberg Espoon Hiihtoseura 22:48 +4:16
15 P14 271 Joona Mikkola SiWa 22:54 +4:23
16 P14 252 Ali Gardberg SiWa 23:00 +4:28
17 P14 274 Antti Norrkniivilä Masala 23:01 +4:29
18 P14 260 Atso Iivanainen HSS 23:08 +4:36
19 P14 261 Tatu Jentze HTU Stadi 23:29 +4:57
20 P14 255 Niklas Hakkila KäPa 24:05 +5:34
21 P14 287 Samuli Hartikainen Cetus 24:15 +5:43
22 P14 268 Henrik Martola Cetus 24:59 +6:27
23 P14 279 Leevi Saarikko Espoo 25:37 +7:05
24 P14 285 Johan van der Meer Helsinki 26:00 +7:29
25 P14 275 Timo Norrkniivilä Masala 26:29 +7:57
26 P14 256 Emil Henriksén NYU 26:46 +8:14
27 P14 270 Eetu Miikkulainen 27:35 +9:03
28 P14 269 Tuomas Meller 28:28 +9:57
29 P14 288 Emil Pennanen Slalom66 28:52 +10:21
30 P14 259 Andreas Hämäläinen Pesla 29:24 +10:52
31 P14 272 Ralle Murto Vesimangustit 30:23 +11:52
32 P14 254 Jan Haanaho 30:47 +12:16
33 P14 263 Santeri Kaija 33:57 +15:25
1 P16 329 Johannes Sikk Tartu Ujumisklubi 33:54 +
2 P16 330 Emil Talsi One Way Pro Team 35:33 +1:39
3 P16 331 Ville Vakkila One Way Pro Team 35:52 +1:58
4 P16 320 Armin Angerjärv Tartu Ujumisklubi 35:54 +2:00
5 P16 325 Andrus Kuusk Tartu Ujumisklubi 38:08 +4:14
6 P16 332 Jonne Leppäniemi Riihimäen Kiista-Veikot 38:36 +4:42
7 P16 328 Ville Rehn Lynx 42:15 +8:21
8 P16 321 Barcklay Dolinski Karjaan Yhteiskoulu 47:08 +13:14
9 P16 324 Turkka Hietapakka Kinnula 48:28 +14:34
10 P16 322 Mio Hannula 48:57 +15:03
11 P16 327 Joona Raitakari Nokia 59:51 +25:57
1 Sekasarja 1392 Henri Jessen-Juhler M.A.D. 37:31 +
2 Sekasarja 1258 Jukka Vuori Run.SAS 41:02 +3:31
3 Sekasarja 1406 Mila Tolppanen M.A.D. 41:52 +4:21
4 Sekasarja 1394 Kristian Karell M.A.D. 42:06 +4:35
5 Sekasarja 1220 Joni Arpiainen Helsingin KTK Oy 43:11 +5:40
6 Sekasarja 1247 Tero Saarinen HSY 43:15 +5:44
7 Sekasarja 1350 Kirsi Louhelainen Futurice 43:26 +5:55
8 Sekasarja 1238 Marko Lastikka Kalajoen Junkkarit 43:32 +6:01
9 Sekasarja 1366 Mark Voit Futurice 43:37 +6:06
10 Sekasarja 1407 Annamari Vesamo M.A.D. 43:45 +6:14
11 Sekasarja 1270 Akimatti Katainen Korven Urheilijat 43:52 +6:21
12 Sekasarja 1400 Anni Peljo M.A.D. 43:52 +6:22
13 Sekasarja 1278 Elena Pursiainen Korven Urheilijat 44:05 +6:35
14 Sekasarja 1236 Pietari Koskela Run.SAS 44:07 +6:36
15 Sekasarja 1359 Ville Sinisalo Futurice 44:26 +6:55
16 Sekasarja 1384 Dmitrii Bychkov Perpetual Motion Squad :: PMS 44:26 +6:55
17 Sekasarja 1343 Tanja Einiö team SOMA Finland 44:28 +6:58
18 Sekasarja 1408 Kivi Virolainen M.A.D. 45:12 +7:41
19 Sekasarja 1334 Raffaello Tesi 45:18 +7:47
20 Sekasarja 1242 Heikki Poutanen HSY 45:24 +7:53
21 Sekasarja 1338 Susanna Lehtovaara 45:28 +7:57
22 Sekasarja 1387 Antti Haukinen Comiq 45:42 +8:11
23 Sekasarja 1229 Pekka Heinonen SEPE 45:55 +8:24
24 Sekasarja 1254 Anu Uuttu 46:06 +8:35
25 Sekasarja 1398 Jouni Leppäkases Comiq 46:19 +8:48
26 Sekasarja 1355 Vilhelmiina Pentikäinen Futurice/McAfee 46:32 +9:01
27 Sekasarja 1323 Mikko Oksanen Volvo Finland Ab 46:37 +9:06
28 Sekasarja 1272 Antti Leskelä Korven Urheilijat 46:44 +9:13
29 Sekasarja 1248 Harri Salminen Resistentia.com 47:07 +9:36
30 Sekasarja 1271 Helka Korhonen 47:27 +9:56
31 Sekasarja 1308 Sasu Hälikkä 47:38 +10:07
32 Sekasarja 1260 Tero Ala-Mieto Korven Urheilijat 47:45 +10:14
33 Sekasarja 1275 Kalle Nuuja Espoo 48:17 +10:46
34 Sekasarja 1244 Petri Roine Run.SAS 48:34 +11:03
35 Sekasarja 1283 Maria Sillanpää Korven Urheilijat 48:36 +11:05
36 Sekasarja 1249 Altti Salminen Resistentia.com 48:43 +11:12
37 Sekasarja 1295 Adama Jallow 49:05 +11:35
38 Sekasarja 1264 Tiia Havulehto Korven Urheilijat 49:07 +11:37
39 Sekasarja 1291 Aiga Turuka 49:11 +11:40
40 Sekasarja 1319 Juuso Montonen Tapanilan sinkut ry 49:20 +11:49
41 Sekasarja 1233 Kaj Karhu 49:31 +12:00
42 Sekasarja 1288 Juha Sälli Sälli Travels 49:48 +12:17
43 Sekasarja 1321 Veera Närvänen 50:00 +12:29
44 Sekasarja 1368 Tony Virolainen 50:09 +12:39
45 Sekasarja 1341 Antti Ahvenlampi Futurice 50:23 +12:52
46 Sekasarja 1282 Janne Salo 50:48 +13:17
47 Sekasarja 1263 Salla Haanpalo Korven Urheilijat 50:51 +13:20
48 Sekasarja 1245 Henrik Rouhesmaa 50:53 +13:22
49 Sekasarja 1320 Tomi Mäkelä 50:54 +13:23
49 Sekasarja 1327 Cayetana Ruiz de Almiron 50:54 +13:23
51 Sekasarja 1395 Tony Keisala Comiq 50:54 +13:24
52 Sekasarja 1383 Masha Anastasina Perpetual Motion Squad :: PMS 51:05 +13:35
53 Sekasarja 1230 Kari-Pekka Helminen 51:17 +13:46
54 Sekasarja 1285 Kyösti Sillanpää Korven Urheilijat 51:22 +13:52
55 Sekasarja 1391 Kristiina Janhunen Perpetual Motion Squad 51:24 +13:53
56 Sekasarja 1221 Johanna Castrén HSY 51:27 +13:56
56 Sekasarja 1328 Visa Röyskö 51:27 +13:56
58 Sekasarja 1346 Sampsa Kaasinen team SOMA Finland 51:29 +13:58
59 Sekasarja 1226 Otso Halsti SEPE 51:29 +13:59
60 Sekasarja 1362 Joni Suvanto 51:39 +14:08
61 Sekasarja 1357 Heli Rosendahl 51:47 +14:17
62 Sekasarja 1356 Vilma Ropo 51:54 +14:23
63 Sekasarja 1290 Laura Westerlund Sälli Travels 52:40 +15:09
64 Sekasarja 1281 Kirsi Salminen Korven Urheilijat 53:03 +15:32
65 Sekasarja 1286 Paula Suhonen Korven Urheilijat 53:10 +15:40
66 Sekasarja 1234 Annika Ola 53:31 +16:00
67 Sekasarja 1347 Yrjö Kari-Koskinen Futurice 53:33 +16:02
68 Sekasarja 1232 Susann Hommas 53:34 +16:03
69 Sekasarja 1262 Sari Fältmars 53:54 +16:23
70 Sekasarja 1251 Jaana Sandqvist 53:59 +16:28
71 Sekasarja 1396 Heidi Kuivamäki 53:59 +16:28
72 Sekasarja 1397 Jani Kuivamäki 54:01 +16:30
73 Sekasarja 1267 Markus Havulehto Korven Urheilijat 54:05 +16:34
74 Sekasarja 1354 Toni Olkkonen 54:15 +16:44
75 Sekasarja 1325 Juha-Matti Raatikainen Volvo Finland Ab 54:44 +17:13
76 Sekasarja 1309 Satu Jaatinen Volvo Finland Ab 54:49 +17:18
77 Sekasarja 1363 Katri Söderqvist Helsinki 54:50 +17:19
78 Sekasarja 1399 Samuli Paasimaa Comiq 55:10 +17:39
79 Sekasarja 1276 Heikki Ojanen 55:10 +17:39
80 Sekasarja 1268 Joonas Havulehto Korven Urheilijat 55:16 +17:45
81 Sekasarja 1289 Matti Vainikainen 55:26 +17:55
82 Sekasarja 1292 Tomi Vuori Korven Urheilijat 55:46 +18:15
83 Sekasarja 1348 Elisa Kristola Futurice 56:10 +18:40
84 Sekasarja 1269 Kaisa Hästbacka Korven Urheilijat 56:17 +18:47
85 Sekasarja 1235 Minna Korhonen 56:18 +18:47
86 Sekasarja 1316 Lassi Kyllönen 56:21 +18:51
87 Sekasarja 1315 Hanna-Kaisa Kyllönen 56:22 +18:51
88 Sekasarja 1279 Kimmo Pursiainen Korven Urheilijat 56:27 +18:56
89 Sekasarja 1252 Susanne Savolainen 56:53 +19:22
90 Sekasarja 1277 Riina Pitkänen 57:22 +19:51
91 Sekasarja 1273 Matti Marttinen 57:33 +20:02
92 Sekasarja 1410 Wongrit Virolainen M.A.D. 57:49 +20:18
93 Sekasarja 1227 Laura Haverinen 57:51 +20:20
94 Sekasarja 1241 Jaana Nykänen 58:10 +20:39
94 Sekasarja 1256 Harri Valkama 58:10 +20:39
96 Sekasarja 1222 Tiina Elovaara 58:30 +20:59
97 Sekasarja 1240 Jaana Nieminen 59:00 +21:29
98 Sekasarja 1224 Ville Friman 59:13 +21:43
99 Sekasarja 1225 Sini Friman 59:19 +21:48
100 Sekasarja 1358 Niina Rosti Rittal Oy 59:20 +21:49
101 Sekasarja 1335 Elina Tolvanen 59:26 +21:55
102 Sekasarja 1231 Johanna Herttuainen HSY 59:42 +22:11
103 Sekasarja 1280 Karoliina Reijonen 1:00:40 +23:09
104 Sekasarja 1324 Alina Polojärvi Volvo Finland Ab 1:01:00 +23:29
105 Sekasarja 1223 Aino Friman SEPE 1:01:03 +23:32
106 Sekasarja 1306 Markus Huttunen 1:03:26 +25:55
107 Sekasarja 1331 Jenny Sternberger 1:03:39 +26:09
108 Sekasarja 1402 Kirsti Rinne 1:05:17 +27:46
109 Sekasarja 1403 Alex Rinne 1:05:17 +27:46
110 Sekasarja 1388 Enni Hällström Sonni 1:06:58 +29:27
111 Sekasarja 1380 Matias Aalto-Setälä Sonni 1:06:58 +29:27
112 Sekasarja 1301 Johanna Bagge Ladies in sweat 1:09:22 +31:51
113 Sekasarja 1322 Birgitta Ojala Ladies in sweat 1:09:23 +31:52
114 Sekasarja 1228 Katri Haverinen 1:13:47 +36:16
115 Sekasarja 1404 Venla Sadonkorpi Sonni 1:14:30 +36:59
115 Sekasarja 1382 Alvar Aalto-Setälä Sonni 1:14:30 +36:59
9999 Sekasarja 1253 Erika Savolainen 48:48 DSQ
1 Sekasarja 40 1389 Tuomas Iivanainen M.A.D. 36:14 +
2 Sekasarja 40 1337 Marko Virtanen Volvo Finland Ab 38:51 +2:38
3 Sekasarja 40 1312 Esko Kankainen Volvo Finland Ab 41:51 +5:38
4 Sekasarja 40 1311 Teemu Väänänen FFF 42:07 +5:54
5 Sekasarja 40 1313 Jarkko Veijalainen 44:56 +8:43
6 Sekasarja 40 1237 Jyrki Laari Espoo 45:22 +9:08
7 Sekasarja 40 1401 Markku Piirtola Comiq 46:09 +9:56
8 Sekasarja 40 1284 Karri Sillanpää Korven Urheilijat 46:27 +10:13
9 Sekasarja 40 1365 Ari Tervo Rittal Oy 46:59 +10:45
10 Sekasarja 40 1250 Tiina Saloranta Espoo 47:14 +11:01
11 Sekasarja 40 1304 Juha Hoskari 47:30 +11:17
12 Sekasarja 40 1303 Ari Hokkanen Espoo 47:31 +11:18
13 Sekasarja 40 1351 Irma Muthugalage Rittal Oy 47:39 +11:26
14 Sekasarja 40 1243 Tuomas Talvioja Space Systems Finland Oy 47:50 +11:37
15 Sekasarja 40 1349 Tony Krogell Rittal Oy 48:38 +12:24
16 Sekasarja 40 1340 Mikko Aalto Kirkkonummi 49:20 +13:07
17 Sekasarja 40 1336 Mika Ventoniemi Volvo Finland 51:38 +15:25
18 Sekasarja 40 1353 Riku Olkkonen 52:20 +16:07
19 Sekasarja 40 1318 Heidi Lybeck Volvo Finland Ab 53:00 +16:47
20 Sekasarja 40 1302 Minna Hokkanen Gladius 55:24 +19:10
21 Sekasarja 40 1246 Frank Ryhänen 1:00:17 +24:03
22 Sekasarja 40 1293 Nina Åstrand Korven Urheilijat 1:01:43 +25:30
23 Sekasarja 40 1317 Tuija Leppänen Vantaa 1:02:01 +25:48
24 Sekasarja 40 1265 Jani Havulehto Korven Urheilijat 1:02:30 +26:17
25 Sekasarja 40 1367 Juha Välikoski Rittal Oy 1:02:47 +26:34
26 Sekasarja 40 1305 Jukka Huttunen 1:03:26 +27:13
27 Sekasarja 40 1381 Pauli Aalto-Setälä Sonni 1:04:10 +27:57
28 Sekasarja 40 1333 Lotta Stubb Volvo Finland Ab 1:13:43 +37:29
29 Sekasarja 40 1329 Laura Salmi 1:27:19 +51:06
1 Sekasarja 50 1300 Ari Anttila Volvo Finland Ab 50:07 +
2 Sekasarja 50 1409 Severi Virolainen M.A.D. 50:37 +30
3 Sekasarja 50 1310 Jaana Jansson 52:17 +2:11
4 Sekasarja 50 1307 Reijo Hyvönen Volvo Finland Ab 57:28 +7:22
5 Sekasarja 50 1344 John Gayer 57:39 +7:33
6 Sekasarja 50 1326 Jana Rehn Volvo Finland Ab 58:42 +8:36
7 Sekasarja 50 1360 Raija Stenberg 1:08:42 +18:35
1 Sekasarja 60 1274 Reijo Minkkinen Korven Urheilijat 48:06 +
2 Sekasarja 60 1266 Harri Havulehto Korven Urheilijat 57:03 +8:57
1 T10 3 Hanna Heinsaar Nõmme Rattaklubi 23:24 +
2 T10 29 Anette Teder Tartu Ujumisklubi 24:37 +1:14
3 T10 15 Sofia Kristina Luts Tartu Ujumisklubi 26:02 +2:38
4 T10 14 Sigrid Luts Tartu Ujumisklubi 26:07 +2:43
5 T10 30 Grete Tsäro Tartu Ujumisklubi 26:47 +3:23
6 T10 6 Erika Ingves Kristiinan Urheilijat 26:56 +3:32
7 T10 5 Anastasia Ignatyuk PSI Systems, Kuzmolovo 27:02 +3:38
8 T10 12 Vanessa Lindberg IF Sibbo Vargarna 27:06 +3:43
9 T10 26 Cilia Sandell ÖSK 27:11 +3:48
10 T10 11 Annika Lehtonen Kartanonrannan Koulu 27:46 +4:22
11 T10 2 Rauha Heikkinen HU 27:52 +4:28
12 T10 22 Siiri Pekkala Simmis Wanda 28:03 +4:40
13 T10 24 Klementina Porechina Tartu Ujumisklubi 28:06 +4:42
14 T10 8 Karoliina Kadak Tartu Ujumisklubi 28:08 +4:45
15 T10 10 Oona Kupari Octopus 29:08 +5:44
16 T10 7 Inka Jämsen UiTa 29:55 +6:32
17 T10 17 Daniela McCarthy ESTT 30:19 +6:56
18 T10 20 Josephine Otis Cetus 30:35 +7:11
19 T10 9 Emma Kolkka Helsinki 31:04 +7:40
20 T10 23 Tiia Pellikka 31:08 +7:44
21 T10 19 Kerttu Nupponen Triathlon Vantaa 31:23 +7:59
22 T10 1 Aava Aula HU 32:04 +8:40
23 T10 13 Elsa Lindqvist JäPS 32:06 +8:42
24 T10 28 Paulina Tammisto Niittykummun koulu 32:59 +9:35
25 T10 4 Oona Härme Urheilusukeltajat 33:07 +9:43
26 T10 27 Saara Seppälä Vihti Triathlon 35:55 +12:31
27 T10 21 Ellen Paatela Helsinki 36:11 +12:48
28 T10 25 Elsi Salminen Resistentia.com 36:14 +12:51
29 T10 16 Oma Malk Estt 36:38 +13:14
30 T10 18 Mirell Märtin Tartu Ujumisklubi 40:13 +16:49
1 T12 96 Helena Heinlo Ujumise Spordiklubi 21:36 +
2 T12 106 Sandra Marie Luts Tartu Ujumisklubi 21:36 +1
3 T12 104 Getriin Marii Lessing Tartu Ujumisklubi 21:37 +1
4 T12 101 Kirke Kool Tartu Ujumisklubi 21:46 +10
5 T12 114 Vanessa Potagin Tartu Ujumisklubi 22:08 +33
6 T12 98 Ida-Tuule Jõgi Tartu Ujumisklubi 22:14 +39
7 T12 97 Ada Holm otc 22:57 +1:22
8 T12 100 Laura Kankkunen Keravan Urheilijat 24:11 +2:35
9 T12 121 Ruut Tauriainen Team Tauriainen, Vantaa 24:31 +2:56
10 T12 109 Helen Mändma Trismile 24:36 +3:01
11 T12 105 Victoria Lindberg IF Sibbo Vargarna 24:49 +3:13
12 T12 118 Viivi Sorri Gladius Kirkkonummi 25:17 +3:41
13 T12 108 Laura Movits Tartu Ujumisklubi 25:31 +3:55
14 T12 115 Iina Rajamäki Aqua + 25:47 +4:11
15 T12 117 Pinja Salmi Keravan urheilijat 25:59 +4:24
16 T12 94 Siiri Einiö Winelska 26:19 +4:43
17 T12 119 Sara Sorri Swimming Jyväskylä 26:47 +5:12
18 T12 91 Ella-Lotta Anttalainen X-tri, Lahti 27:39 +6:03
19 T12 107 Maija Markkanen Tips 27:42 +6:07
20 T12 128 Kristiina Hindsberg Salpar skola 27:46 +6:10
21 T12 93 Hanna Catalano Cetus 27:52 +6:16
22 T12 122 Emmi Tekoniemi Team Ice Flakes 28:10 +6:35
23 T12 92 Liis-Aleksandra Boisen Tartu Ujumisklubi 29:08 +7:33
24 T12 90 Helmi Ahonen HSS 29:48 +8:13
25 T12 112 Iida Parvinen Vantaa 29:55 +8:19
26 T12 125 Ida Pellikka 30:33 +8:57
27 T12 103 Iina Kultalahti Vantaa 31:43 +10:08
28 T12 102 Stiina Kopra Espoo 32:18 +10:42
29 T12 129 Oona Kovanen Triathlon Vantaa 33:16 +11:41
30 T12 124 Tuuli Vallinoja Team AAMU 33:18 +11:42
31 T12 127 Heidi Fredriksson Salpar skola 33:23 +11:47
32 T12 123 Katariina Toivanen 33:33 +11:57
33 T12 120 Kerttu Tamminen Helsinki 34:20 +12:44
34 T12 95 Kielo Hankonen HSS 35:07 +13:31
35 T12 116 Silja Rapinoja 41:46 +20:10
1 T14 213 Olivia Lammivaara Espoon Hiihtoseura 21:32 +
2 T14 210 Iida Koiranen HSS 22:08 +36
3 T14 216 Ella Levanen Lahden Hiihtoseura 22:25 +53
4 T14 206 Aino Huhtanen Stamina TC 22:29 +57
5 T14 220 Pippi Nordström HU 22:49 +1:17
6 T14 203 Ida Haapala 23:03 +1:31
7 T14 209 Emma Koiranen HSS 24:00 +2:28
8 T14 221 Josefina Nurmi Kosken kaiku 24:07 +2:35
9 T14 208 Julia Kekkonen Kuhat 24:07 +2:35
10 T14 242 Laura Väisänen Uimaseura Kove-ve 24:10 +2:38
11 T14 236 Petra Uusikumpu SiWa 24:13 +2:41
12 T14 212 Grete Lucia Kruuse Tartu Ujumisklubi 24:21 +2:49
13 T14 233 Rosa Tauriainen Team Tauriainen, Vantaa 24:25 +2:53
14 T14 205 Mariella Hietapakka Kinnula 24:36 +3:04
15 T14 234 Isla Tenno SimmisWanda 25:04 +3:32
16 T14 240 Johanna Viherpuu Trismile 25:07 +3:35
17 T14 237 Alexandra Vartiainen HSS 25:10 +3:38
18 T14 228 Jonna Salminen Swimming Club Nurmijärvi 25:16 +3:44
19 T14 215 Aino Lehikoinen 25:38 +4:06
20 T14 200 Myra Bengts Cetus 25:56 +4:24
21 T14 219 Aino Niiranen Helsinki Triathlon 26:11 +4:39
22 T14 201 Anastasia Borisova GrIFK Alpine 27:03 +5:31
23 T14 238 Corina Westerlund 27:17 +5:45
24 T14 231 Julie Svacinova 27:21 +5:49
25 T14 241 Christa Wikstedt EPST00 28:02 +6:30
26 T14 222 Ruusu Ojala HU 28:16 +6:44
27 T14 230 Karla Still Borgå 28:45 +7:13
28 T14 224 Sara Pohjaväre Heinolan lyseo ylä-aste 29:29 +7:57
29 T14 235 Ida Toivonen EPS T00 30:43 +9:11
30 T14 207 Emma Kauppinen Pakilan ylä-aste 31:12 +9:40
31 T14 227 Emilia Rapinoja 31:31 +9:59
32 T14 202 Clara Granholm SK Åsen 32:08 +10:36
33 T14 243 Säde Laurikainen 35:02 +13:30
34 T14 223 Meri Pohjaväre Meilahden ylä-aste 35:25 +13:53
35 T14 229 Sonja-Karoliina Salo HU 35:52 +14:20
36 T14 214 Anna-Maria Lebedeva Poseidon 39:25 +17:53
37 T14 225 Mette Pöri EPS T00 39:35 +18:03
38 T14 239 Karin Westerlund 41:12 +19:40
1 T16 302 Simona Gilberta Luts Tartu Ujumisklubi 37:04 +
2 T16 306 Samina Nummi Triathlon Vantaa 39:08 +2:04
3 T16 311 Laura Tukia Karjala triathlon 39:52 +2:49
4 T16 303 Emma Metzner Swim Club Raseborg 40:59 +3:56
5 T16 304 Mari Miilpalu Wiru Swim 43:22 +6:19
6 T16 307 Riia Ojalainen Kouvola 43:23 +6:20
7 T16 310 Pinja Tiainen Aquaplus-triathlon 43:54 +6:51
8 T16 300 Kiia Korsu Aquaplus-triathlon 46:30 +9:27
9 T16 309 Giselle Palombi Helsinki 48:01 +10:58
10 T16 297 Isa Halonen TRIing Finns 48:59 +11:56
11 T16 298 Lotta Hamdi Aquaplus-triathlon 49:45 +12:41
12 T16 299 Ada Jentze Triathlon Stadi 50:56 +13:53
13 T16 301 Essi Laine Aquaplus-triathlon 51:05 +14:02
14 T16 305 Anna Niemikotka Espoo 51:53 +14:50
15 T16 308 Veera Onkela HU 53:08 +16:05
1 Viesti Naiset 1919 Niina Korhonen Jaana Holopainen, Suvi Vaskin SatsELIXIA 39:54 +
2 Viesti Naiset 1901 Nea Hannula Reeta Laine, Milla Nieminen Dromeaarit 40:06 +13
3 Viesti Naiset 1912 Elina Rämä Salla Koiranen, Laura Vanninen Sädettäjät 40:13 +19
4 Viesti Naiset 1913 Kaisa Paatsola Vappu Penttilä, Meeri Stanley Team Vapina 40:22 +29
5 Viesti Naiset 1459 Wilma Wahlroos Karin Kunnari , Laura Tarvainen Mahtavat mimmit 43:22 +3:29
6 Viesti Naiset 1908 Kaisa Ristolainen Susann Tiittanen, Tea Partanen Lupiksen enkelit 44:02 +4:08
7 Viesti Naiset 1911 Jonna Hänninen Alina Järvinen, Anna Kärkkäinen Speedot 44:07 +4:14
8 Viesti Naiset 1903 Veera Penttilä Ilona Rämä, Sara Sohlman HaUS Naiset 44:14 +4:20
9 Viesti Naiset 1909 Martta Nousiainen Hanna Solja, Emmi Laitinen Marttakerhon kesäretki 45:12 +5:19
10 Viesti Naiset 1917 Sanna Anttila Laura Niukkanen, Heidi Anttila Vauhtihirmut 45:21 +5:28
11 Viesti Naiset 1906 Paula Torenius Marja Ojander, Päivi Roihu Korven Urheilijat 45:38 +5:45
12 Viesti Naiset 1900 Pia Reichel Lumikukka Socada, Kathrin Pfau-Kempf DELGiF B 45:43 +5:50
13 Viesti Naiset 1915 Pauliina Parviainen Terhi Parviainen, Leena Kauko Tri Angels 45:46 +5:52
14 Viesti Naiset 1907 Marja Tolvanen- Kehtola Minna Oinaala, Elsa Ahonen Kuulakuiskaaja 45:57 +6:03
15 Viesti Naiset 1918 Hanna Härkönen Lea Leviäkangas, Heidi Haataja MFF 46:23 +6:30
16 Viesti Naiset 1916 Kaisa Parviainen Paula Billington, Viivi Kauko Trinity 46:31 +6:37
17 Viesti Naiset 1914 Sirje Eirand Geil Siim, Tiina Angerjärv Traditsioon 48:28 +8:34
18 Viesti Naiset 1902 Sari Uusitalo Sanna Nieminen, Jacinta Tuite Hattumatkalaiset 48:43 +8:50
19 Viesti Naiset 1523 Salla Lintunen Riina Rautee, Katja Urpalainen Women's Network 49:13 +9:20
20 Viesti Naiset 1520 Kirsi Suosilta Säde Meriläinen, Helvi Nikkilä SuMeNi 50:34 +10:41
21 Viesti Naiset 1522 Marjut Arbelius Minna Eskola , Marja Tuomi CareFusion2 50:50 +10:56
22 Viesti Naiset 1458 Suvi-Elina Skogster Saana Mäntylä, Heini Ojala Talousvelhot 56:39 +16:45
1 Viesti P12 1812 Georg Oper Karl Johannes Visnapuu, Matteus Miilpalu Eesti eest! 20:14 +
2 Viesti P12 1813 Richard Viherpuu Oskar Hanko, Ervin Otto Prank Rauast poisid 21:02 +48
3 Viesti P12 1815 Johan Fredriksson Benjamin Fransman, Onni Järvinen Salpars pojkar 21:52 +1:38
4 Viesti P12 1810 Romet Ustav Sander Aavik, Rasmus Boisen Anna minna 21:54 +1:40
5 Viesti P12 1811 Herbert Hugo Prank Stefan Saks, Hubert Uku Prank Kiired poisid 25:41 +5:27
6 Viesti P12 1814 Rony Kulju Ossi Pellikka, Atte Köpsi Team P.O.R.K.K.A(na) 29:07 +8:54
1 Viesti P14 1831 Henrik Martola Eetu Partanen, Samuli Hartikainen Team Cetus 20:45 +
2 Viesti P14 1832 Kaius Karvo Jere Raunio, Julia Raunio Helsingin Salamat 21:28 +44
3 Viesti P14 1833 Annika Hänninen Anastasia Borisova, Bertalan Szolga Year 8 Girl Power 22:51 +2:07
4 Viesti P14 1830 Mirell Märtin Karl Aleksander Kõlli, Henri Udeküll Kimajad 26:16 +5:32
1 Viesti P16 1840 Enrice Mario Soodla Kaarel Trepp, Johannes Sikk Kõvad mehed 18:32 +
2 Viesti P16 1841 Grete Lucia Kruuse Andrus Kuusk, Armin Angerjärv Veelgi vingem kaader 19:31 +1:00
1 Viesti Sekajoukkue 1926 Juha Nurmela Juha Koivisto, Amjad Shaikh Arc Sport 2 34:20 +
2 Viesti Sekajoukkue 1514 Kari Piispa Juho Piispa, Marko Syrjäsuo IB1 Team 35:00 +41
3 Viesti Sekajoukkue 1948 Iida Koiranen Kaj Koiranen, Emma Koiranen Koiraset 35:31 +1:11
4 Viesti Sekajoukkue 1512 Hannu Lounento Hannu Lounento, Erno Muuranto Team HE 35:53 +1:34
5 Viesti Sekajoukkue 1925 Mirka Haapakoski Marko Jokelainen, Niko Hölttä Arc Sport 1 36:16 +1:57
6 Viesti Sekajoukkue 1954 Herman Widbom Kalle Widbom, Cecilia Widbom Team Widbom 37:20 +3:01
7 Viesti Sekajoukkue 1953 Jani Strömsholm Esko Strömsholm, Johannes Strömsholm TEAM STRÖMSHOLM 37:55 +3:36
8 Viesti Sekajoukkue 1929 Tommi Heikkonen Ari Aura, Kai Kärki Fiare 38:28 +4:09
9 Viesti Sekajoukkue 1944 Antti Lippo Hanne-Leena Ottelin, Anna Pulli Hymyhuulet II 38:40 +4:21
10 Viesti Sekajoukkue 1950 Atso Iivanainen Nani Pajunen, Tuomas Iivanainen NAT 38:50 +4:31
11 Viesti Sekajoukkue 1927 Kari Saarelma Lauri Saarelma, Marco Färm Caballeros Locos 38:54 +4:35
12 Viesti Sekajoukkue 1517 Jukka Sillanpaa Johannes Österberg , Leo Sohlberg CareFusion1 38:55 +4:36
13 Viesti Sekajoukkue 1943 Sami Tuhkanen Tiina Kähö, Susanna Perko Hymyhuulet I 39:34 +5:15
14 Viesti Sekajoukkue 1951 Pia Peräjoki Pasi Peräjoki, Jenni Peräjoki Peräjoet 39:47 +5:27
15 Viesti Sekajoukkue 1937 Pasi Korhonen Olli Kuuluvainen, Thomas Nyholm Helsingin Energia Hanasaari 40:34 +6:15
16 Viesti Sekajoukkue 1515 Aku Ali-Rekola Santeri Latvala, Esa Malkki IB2 Team 40:36 +6:17
17 Viesti Sekajoukkue 1956 Jupe Arala Hannu Kytölä, Sakari Pihlava Vendep 40:47 +6:28
18 Viesti Sekajoukkue 1957 Sami Fabritius Toni Hakala, Katja Ponkala Tieto 2 40:55 +6:35
19 Viesti Sekajoukkue 1962 Hans Vallden Teemu Korpilahti, Mikko Mustalampi Crasman 41:03 +6:43
20 Viesti Sekajoukkue 1454 Mari Liikonen Jukka Rantahakala, Mikko Malila Team NSI 41:13 +6:53
21 Viesti Sekajoukkue 1963 Nelli Nisula Jaakko Nisula, Nelli Nisula Nelli & Jaska 41:23 +7:04
22 Viesti Sekajoukkue 1960 Kari Hausen Timo Lehtonen, Juri Meijer KUULOHANSA 41:53 +7:33
23 Viesti Sekajoukkue 1511 Mikko Hyle Lasse Kamppari, Henrik Ekman One Team 42:07 +7:48
24 Viesti Sekajoukkue 1942 Annika Bergholm Kati Salminen, Juha Tamminen HUS Team Kidney 42:15 +7:56
25 Viesti Sekajoukkue 1449 Ville Vainio Jyri Nummela , Vesa Launo Team Nopeuskuningas 42:35 +8:15
26 Viesti Sekajoukkue 1455 Timo Leinonen Jaakko Uuttu, Petäjistö Perttu Ironman allstars 43:01 +8:42
27 Viesti Sekajoukkue 1448 Anne-Stina Ovaskainen Manu Rantamäki, Mikko Salonen VESKUN VALIOT 43:20 +9:00
28 Viesti Sekajoukkue 1518 Kati Aho Matti Salo, Axel Anderssen GE Finance United 43:24 +9:04
29 Viesti Sekajoukkue 1556 Johanna Bojang Juha Heikinheimo, Petteri Vilanen Sulottaret 43:43 +9:24
30 Viesti Sekajoukkue 1928 Frank Biermann Erik Panzig, Friederike Schwarzbach DELGiF A 43:56 +9:37
31 Viesti Sekajoukkue 1952 Santtu Klemettilä Juho Haarnoja, Sampo Saukkonen Team Lumine 44:00 +9:41
32 Viesti Sekajoukkue 1932 Piritta Kapanen Mervi Löfgren, Eija Taipale Headstart #2 44:03 +9:44
33 Viesti Sekajoukkue 1958 Arja Salmi Juuso Sokura, Kari Nurmi Tieto 3 44:11 +9:52
34 Viesti Sekajoukkue 1945 Ville Arkko Paula Jukarainen, Kati Pankka IhanOk Ihanaa 44:31 +10:12
35 Viesti Sekajoukkue 1447 Henna Hahlantera Hakkarainen Noora , Matias Sarkkinen Kopla 45:12 +10:53
36 Viesti Sekajoukkue 1450 Soili Roine Kuhmonen Antti , Vaskelainen Aino-Maija KIITO1 45:21 +11:02
37 Viesti Sekajoukkue 1933 Sari Mikkonen Jari Järvinen, Hannu Koskela Headstart #3 45:25 +11:06
38 Viesti Sekajoukkue 1931 Tuukka Martikainen Kaisa Savola, Jussi Nikki Headstart #1 45:44 +11:25
39 Viesti Sekajoukkue 1513 Jutta Luosta Samuli Hautajärvi, Harri Tuuloskoski Team Lion 45:56 +11:37
40 Viesti Sekajoukkue 1959 Marjo Kajonen Henri Ääritalo, Katariina Kajonen ÄäriKajo 46:26 +12:07
41 Viesti Sekajoukkue 1938 Paavo Juntunen Jani Kanerva, Heidi Saares Helsingin KTK #1 46:47 +12:28
42 Viesti Sekajoukkue 1955 Heidi Mannelin Joni Puumalainen, Antti Jaamala Tieto 1 48:14 +13:54
43 Viesti Sekajoukkue 1961 René Matern René Matern, René Matern HANSATON 48:17 +13:58
44 Viesti Sekajoukkue 1947 Joel Karlsson Marjut Karlsson, Marttaleena Ruohomaa JoMaMa 48:35 +14:16
45 Viesti Sekajoukkue 1941 Arthur Visulainen Maksim Visulainen, Galina Visulainen HUPSUT 48:37 +14:17
46 Viesti Sekajoukkue 1934 Merja Pulli Johanna Paattiniemi, Johanna Sjöblom Headstart #4 49:39 +15:20
47 Viesti Sekajoukkue 1949 Sampo Rissanen Seppo Kilpelänaho, Antti Jokiranta Leskisen bingo 49:49 +15:30
48 Viesti Sekajoukkue 1939 Ville Leppänen Jyrki Lindroos, Harri Bergman Helsingin KTK #2 50:54 +16:35
49 Viesti Sekajoukkue 1946 Anu Puttonen Teemu Mäkelä, Tiina Terämaa INFINITY 50:56 +16:36
50 Viesti Sekajoukkue 1510 Markku Korpi Juho Korhonen, Marko Mantila Team TJ 50:59 +16:40
51 Viesti Sekajoukkue 1446 Jukka Satola Ryhänen Tanja , Riitta Lassila Auringonpaiste 51:20 +17:01
9999 Viesti Sekajoukkue 1451 Ismo Tiittanen Lehtonen henri , Koivumäki Ville KIITO2 32:04 DSQ
1 Viesti T12 1802 Getriin Marii Lessing Kirke Kool, Sandra Marie Luts Õienupud 21:16 +
2 Viesti T12 1803 Helena Heinlo Vanessa Potagin, Ida-Tuule Jõgi Rõõmurullid 22:01 +46
3 Viesti T12 1806 Inari Heinonen Tuulia Nurmela, Venla Harala Unimaissit 23:45 +2:30
4 Viesti T12 1805 Siiri Pekkala Maija Markkanen, Iitu Honka Siima-tytöt 24:19 +3:03
5 Viesti T12 1804 Laura Movits Helen Mändma, Liis-Aleksandra Boisen Nunnumeeter 24:36 +3:21
6 Viesti T12 1800 Karoliina Kadak Sigrid Luts, Sofia Kristina Luts Linnupojad 25:38 +4:23
7 Viesti T12 1801 Grete Tsäro Klementina Porechina, Anette Teder Sipsikud 25:44 +4:28
1 Viesti T14 1825 Samiira Al Ouatiq Myra Bengts, Jonna Tiesmäki Cetus 22:52 +
2 Viesti T14 1821 Suvi Taavila Siiri Pirkkalainen, Aino Vepsä Trio Hattivatit 25:22 +2:31
3 Viesti T14 1824 Ea Ypyä Peppi Tiainen, Siiri Meriläinen Team Jumpparit 27:23 +4:32
4 Viesti T14 1820 Pia Calderara Iisa Pelkonen, Anna Calderara TRIO PIA 27:47 +4:55
5 Viesti T14 1823 Heidi Fredriksson Kristiina Hindsberg, Katharina Hindsberg Salpars flickan 28:48 +5:57
6 Viesti T14 1826 Emmi Partanen Sara Hätönen, Cami Wacklin Cetus 2 30:23 +7:31
1 Viesti T16 1837 Lauriina Heinonen Samina Nummi, Nelly Måtar Year 9 Girl Power 19:51 +
2 Viesti T16 1835 Mari Miilpalu Johanna Viherpuu, Janeli Jaomaa Rauast tüdrukud 23:05 +3:14
3 Viesti T16 1836 Anni Taavila Ida Vepsä, Venla Kukkonen Tehotytöt 25:09 +5:19