Savoniahiihto 16.2.2013 (Perinteinen)

2013

Sarjat

Sija Sarja Nro Nimi Seura Aika Ero
1 M 141 Jäppinen Eero Mikkelin Hiihtäjät 1.54.37
2 M 101 Joutsen Jari 1.56.24 + 1.47,5
3 M 91 Pekurinen Marko Hu-46 1.57.56 + 3.18,7
4 M 71 Fabritius Mikael 1.59.54 + 5.17,3
5 M 78 Saavalainen Olli Pieksämäen Veikot 2.00.01 + 5.24,0
6 M 80 Kantola Ville Savonlinnan Hiihtoseura 2.03.43 + 9.06,0
7 M 113 Saarijärvi Esa Kalakukko-Team 2.06.30 + 11.53,1
8 M 96 Lahnasalo Tuomas 2.08.07 + 13.30,3
9 M 89 Kontiainen Juha 2.08.16 + 13.39,5
10 M 90 Puhakka Juha Sippolan Kunto 2.09.15 + 14.38,3
11 M 62 Korhonen Jussi Sala-Gym Lehtikangas 2.09.52 + 15.15,6
12 M 63 Salo Marko Joutsan Pommi 2.10.19 + 15.42,4
13 M 77 Kankkunen Lasse Kesälahden Urheilijat 2.12.59 + 18.21,9
14 M 84 Anttila Jussi 2.13.55 + 19.17,8
15 M 64 Puhakka Jari Pekka Helsinki 2.14.46 + 20.09,3
16 M 85 Hellström Magnus Kyrkslätt If 2.15.23 + 20.45,7
17 M 72 Tirronen Reima Karjala Triathlon 2.15.49 + 21.12,3
18 M 70 Tokola Jussi Tahto Trainers 2.15.50 + 21.12,8
19 M 103 Lumilampi Tero 2.18.11 + 23.33,9
20 M 102 Joutsen Tero 2.18.44 + 24.06,7
21 M 61 Kiljunen Jan Vantaan Hiihtoseura 2.19.05 + 24.28,5
22 M 114 Takala Santeri Syvä Latu 2.19.32 + 24.55,3
23 M 81 Wikner Mats Kyrkslätt If 2.19.54 + 25.16,8
24 M 112 Kamppinen Sami Mäntyharjun Kisa 2.20.00 + 25.22,8
25 M 100 Puumalainen Simo Karjala Triathlon 2.21.30 + 26.53,4
26 M 97 Lamberg Miks Joensuu 2.22.48 + 28.11,2
27 M 104 Saalasti Antti 2.22.56 + 28.19,3
28 M 75 Ryhänen Santeri 2.23.01 + 28.24,6
29 M 74 Himanen Juho Dhs Oy Audit Partners 2.24.51 + 30.14,4
30 M 110 Manninen Kalle Haukivuoren kisailijat 2.25.10 + 30.33,0
31 M 106 Kerkola Pekka 2.26.00 + 31.22,8
32 M 105 Oravainen Pasi 2.26.27 + 31.50,6
33 M 99 Marttinen Markus 2.27.47 + 33.10,6
34 M 79 Laamanen Jukka Mikkelin Melojat 2.29.43 + 35.06,6
35 M 95 Isaksson Niclas Borgå Akilles 2.30.35 + 35.57,7
36 M 109 Kohonen Jani SK Kanantaluttajat 2.31.12 + 36.35,1
37 M 93 Vainio Henri Rejlers Oy 2.35.28 + 40.51,3
38 M 92 Karviainen Jani Rejlers Oy 2.37.15 + 42.37,8
39 M 68 Pekkanen Eetu 2.40.01 + 45.23,7
40 M 65 Pulliainen Ossi 2.47.04 + 52.27,3
41 M 86 Antikainen Pasi Sk Kanantaluttajat 2.49.36 + 54.59,3
42 M 115 Mutka Manu Keikyrannan Urheilijat 3.02.28 + 1.07.51,2
43 M 67 Ahlnäs Björn Stefan Löfving Ski Team 3.03.35 + 1.08.57,9
44 M 88 Taskinen Jukka 3.04.45 + 1.10.08,2
45 M 111 Liikamaa Marko 3.13.02 + 1.18.25,2
46 M 107 Friman Jose 3.21.29 + 1.26.52,0
1 M SM 4020 Mursu Esa Posion Pyrintö 1.51.04
2 M SM 4009 Kuusela Mikko Hämeenlinnan Hiihtoseura 1.52.08 + 1.04,2
3 M SM 4019 Hänninen Arttu Mikkelin Hiihtäjät 1.52.12 + 1.08,8
4 M SM 4011 Ranta Ville Tampereen Yritys 1.52.50 + 1.46,4
5 M SM 4015 Ojala Jukka-Pekka Kalajoen Junkkarit 1.52.52 + 1.48,4
6 M SM 4005 Virtanen Teemu Valkeakosken Haka 1.54.05 + 3.01,5
7 M SM 4023 Mikkelä Ari Anjalan Liitto 1.54.17 + 3.13,2
8 M SM 4016 Vesterinen Ville Tammelan Ryske 1.57.48 + 6.44,8
9 M SM 4024 Rautiainen Simo Kouvolan Hiihtoseura 1.57.58 + 6.54,6
10 M SM 4002 Säkkinen Tuomas Kuusamon Erä-Veikot 2.01.54 + 10.50,2
11 M SM 4004 Asikainen Pasi Lappeen Riento 2.02.52 + 11.48,3
12 M SM 4021 Kuorinki Jarmo Inarin Yritys 2.02.55 + 11.51,8
13 M SM 4001 Lehtola Tomi Inarin Yritys 2.04.12 + 13.08,4
14 M SM 4014 Leppänen Johannes Kaipolan Vire 2.05.06 + 14.02,6
15 M SM 4013 Uotila Juho Nakkilan Vire 2.05.43 + 14.39,9
16 M SM 4008 Turunpää Veikko Riihimäen Kiista-Veikot 2.09.54 + 18.50,7
17 M SM 4010 Maikkula Henri Imatran Urheilijat 2.10.37 + 19.33,6
18 M SM 4017 Kanerva Joni Kymin Koskenpojat 2.11.11 + 20.07,5
1 M40 9 Rellman Seppo Sysmän Sisu 1.54.06
2 M40 24 Hiltunen Jarkko Pi-Li 1.57.21 + 3.15,2
3 M40 19 Tuhkalainen Janne Mikkelin Hiihtäjät 1.57.30 + 3.24,3
4 M40 12 Nurkka Antti Luumäki 1.58.49 + 4.43,5
5 M40 33 Turunen Jari Juvan Urheilijat 2.01.06 + 7.00,3
6 M40 8 Kuusitaipale Jarmo Kontiolahden Urheilijat 2.03.44 + 9.38,6
7 M40 20 Partanen Jani Osuuskauppa Suur-Savo 2.04.34 + 10.28,4
8 M40 2 Tuhkalainen Teemu Mikkelin Hiihtäjät 2.06.37 + 12.31,1
9 M40 7 Peippo Janne Simpeleen Urheilijat 2.06.48 + 12.42,1
10 M40 15 Rinne Peter Ääneseudun Energia Oy 2.08.36 + 14.30,0
11 M40 30 Reunanen Anssi Renor Oy Forssa 2.11.55 + 17.49,4
12 M40 23 Tuhkalainen Juha Mikkelin Hiihtäjät 2.13.26 + 19.20,8
13 M40 14 Eskelinen Ismo 2.13.32 + 19.26,2
14 M40 39 Hokkanen Jari 2.13.58 + 19.52,0
15 M40 38 Jylhä Harri Juvan Urheilijat 2.15.31 + 21.25,4
16 M40 4 Ahonen Petri Team Raksa Pete Oy 2.15.33 + 21.27,3
17 M40 10 Kemppainen Vesa Kontiolahden Urheilijat 2.16.18 + 22.12,7
18 M40 25 Friman Jari Imatran Seudun Sähkönsiirto Oy 2.17.29 + 23.23,3
19 M40 32 Ylilehto Jari 2.20.16 + 26.10,1
20 M40 35 Kuisma Juha Hyvinkää 2.20.21 + 26.15,3
21 M40 40 Vatanen Janne Liperin Hiihtoseura 2.21.35 + 27.29,3
22 M40 31 Kyyrö Marko 2.23.21 + 29.15,3
23 M40 3 Talvitie Mikko Keravan Urheilijat 2.23.55 + 29.49,9
24 M40 18 Virenius Timo Disepapat Ry 2.25.46 + 31.40,5
25 M40 27 Vartiainen Arto Mtb-Järvenpää 2.26.05 + 31.59,2
26 M40 16 Tuikkanen Juha Neljän Vuoren Hiihto 2.29.01 + 34.55,1
27 M40 28 Pulkkinen Arto Team Otraharju 2.29.16 + 35.10,7
28 M40 17 Tompuri Marko Mölnlycke Oy 2.29.23 + 35.17,7
29 M40 26 Paajanen Visa 2.30.02 + 35.56,9
30 M40 6 Järvinen Timo 2.30.08 + 36.02,1
31 M40 34 Kontturi Hannu 2.30.43 + 36.37,6
32 M40 36 Halinen Juho Someen Erä-Ässät Ry 2.30.58 + 36.52,0
33 M40 13 Sinkko Seppo Karjala Triathlon 2.36.19 + 42.13,5
34 M40 11 Kettunen Petri Kuusankosken Urheiluseura 2.44.23 + 50.17,6
35 M40 29 Koskinen Arttu Hauhon Sisu 2.46.07 + 52.01,8
36 M40 21 Partti Antti Vantaan Hiihtoseura 2.48.13 + 54.07,1
37 M40 22 Lehtelä Markku Huhtasuon Hiihto 2000 2.54.53 + 1.00.47,1
1 M50 144 Pelkonen Juha Hollolan Nasta 1.58.21
2 M50 153 Heinonen Petri Espoon Hiihtoseura 2.01.01 + 2.40,1
3 M50 176 Manninen Pekka Mikkeli 2.01.23 + 3.01,4
4 M50 192 Hirn Jari Nasto-Rengas 2.02.22 + 4.00,2
5 M50 198 Pentikäinen Kaarlo 2.04.42 + 6.20,3
6 M50 166 Laitinen Jouko Maavesi 2.04.49 + 6.28,1
7 M50 164 Alajääski Raine Kouvolan Hiihtoseura 2.08.04 + 9.43,1
8 M50 201 Korhonen Eero Keu 2.09.05 + 10.43,4
9 M50 160 Hurri Seppo Stora Enso Metsä 2.09.55 + 11.33,7
10 M50 190 Luotio Matti Espoon Tapiot 2.10.46 + 12.24,8
11 M50 142 Lahdelma Pertti Lahdelman Lomat 2.11.33 + 13.11,6
12 M50 148 Nöjd Petri Anjalan Liitto 2.12.25 + 14.03,6
13 M50 145 Kokko Aarne Jousan Pommi 2.13.50 + 15.28,4
14 M50 181 Kuurne Pekka 2.13.54 + 15.32,5
15 M50 158 Kuokkanen Rauno Kangasniemen Kalske 2.14.28 + 16.06,6
16 M50 167 Särkkä Jussi Yle 2.15.12 + 16.51,0
17 M50 168 Hänninen Esko Mikkelin Hiihtäjät 2.16.11 + 17.49,4
18 M50 184 Keso Heikki Kone Cranes 2.17.51 + 19.29,4
19 M50 180 Tolvanen Jyrki Pop Joensuu 2.17.56 + 19.35,0
20 M50 187 Svärd Rune 2.18.08 + 19.46,9
21 M50 163 Hukka Jari Puumalan Hiihtäjät 2.21.05 + 22.43,9
22 M50 174 Saastamoinen Toivo Lahden Työväen Hiihtäjät 2.23.05 + 24.43,2
23 M50 169 Kuitunen Ari itella 2.24.15 + 25.54,0
24 M50 195 Lahnasalo Kari Otavan Kipinä 2.24.46 + 26.24,5
25 M50 185 Koho Jari Imatra 2.25.29 + 27.07,6
26 M50 194 Vesalainen Antero Pertunmaan Ponnistajayt 2.25.50 + 27.28,9
27 M50 183 Rummukainen Tapio 2.26.10 + 27.48,7
28 M50 162 Ylönen Terho Metsähallitus 2.26.44 + 28.22,9
29 M50 146 Pulkkinen Pekka Joutsenon Kullervo 2.27.23 + 29.01,9
30 M50 159 Pekkanen Jorma 2.29.47 + 31.25,3
31 M50 200 Silver Matti Syvä-Latu 2.29.51 + 31.29,2
32 M50 197 Kareinen Timo Ilomantsin Urheilijat 2.30.06 + 31.44,5
33 M50 191 Dyster Timo Mikkelin Soutajat 2.30.57 + 32.35,3
34 M50 177 Halonen Kyösti Rauhanlahden Ritarit 2.31.15 + 32.53,2
35 M50 155 Valkeapää Martti Eksote 2.31.47 + 33.25,3
36 M50 189 Björk Timo 2.35.17 + 36.55,5
37 M50 154 Siikanen Juha Mikkelin Kaupunki/maaseututoimi 2.35.54 + 37.33,0
38 M50 175 Sojakka Markku 2.36.17 + 37.55,7
39 M50 172 Hyvönen Kari 2.36.38 + 38.16,9
40 M50 147 Karhula Eero 2.37.53 + 39.31,4
41 M50 186 Kiljunen Pekka Mittasuora Oy 2.38.13 + 39.51,6
42 M50 170 Peltonen Jyrki 2.43.54 + 45.32,7
43 M50 193 Pekki Osmo Karjalan Triathlon 2.47.04 + 48.42,2
44 M50 151 Tirronen Jorma Kaukaan Lyly 2.48.14 + 49.52,8
45 M50 156 Keskinen Eero 2.50.06 + 51.44,8
46 M50 182 Putkonen Juha Mikkelin Hiihtäjät 2.52.18 + 53.56,7
47 M50 196 Sadinmäki Ilkka 2.54.42 + 56.21,0
48 M50 150 Renman Jan Lovisa Tor 2.55.15 + 56.53,5
49 M50 161 Kolehmainen Markku Mikkelinseuduninvalidit Ry 2.59.04 + 1.00.42,6
50 M50 143 Julkunen Pauli Joutsenon Kullervo 2.59.16 + 1.00.54,3
51 M50 179 Myllymäki Tauno Lth 3.03.15 + 1.04.53,3
52 M50 199 Nikkanen Yrjö Koff-Kerho 3.05.37 + 1.07.16,0
53 M50 165 Meuronen Arto Lappeenranta 3.06.57 + 1.08.35,8
54 M50 188 Smeds Jörgen 3.12.02 + 1.13.40,5
55 M50 178 Pihkola Simo 3.13.38 + 1.15.16,9
1 M60 236 Kilpinen Erkki Lahti 2.09.35
2 M60 231 Auvinen Juhani Ruokolahden Raju 2.12.14 + 2.38,3
3 M60 233 Korhonen Raimo Rekolan Raikas 2.12.28 + 2.52,8
4 M60 224 Seppänen Arto Stora Enso Metsä 2.15.54 + 6.18,3
5 M60 245 Nieminen Harri 2.16.16 + 6.41,0
6 M60 229 Savolainen Teuvo Lahti 2.16.49 + 7.14,2
7 M60 237 Pajunen Paavo Mikkelin Hiihtäjät Ry 2.17.52 + 8.17,1
8 M60 250 Virtanen Raimo Kymin Koskenpojat 2.18.44 + 9.08,3
9 M60 241 Aali Paavo Varkaus 2.22.23 + 12.47,5
10 M60 239 Rissanen Juhani Puijon Hiihtoseura 2.26.26 + 16.51,2
11 M60 228 Pietikäinen Markku Joutsenon Kullervo 2.26.55 + 17.19,9
12 M60 244 Tuomainen Pentti Leppävirran Urheilijat 2.27.46 + 18.11,1
13 M60 243 Mentula Markku 2.27.54 + 18.19,0
14 M60 251 Kouvo Auvo Kuusankoski 2.29.50 + 20.14,6
15 M60 235 Arkko Esko Mikkelin Hiihtäjät 2.30.30 + 20.54,6
16 M60 226 Kasanen Veijo Kauppakadun Neste, Lappeenranta 2.31.57 + 22.22,1
17 M60 242 Roine Jorma Lahden Työväen Hiihtäjät 2.32.12 + 22.36,5
18 M60 247 Kovanen Unto Mikkelin Hiihtäjät 2.38.33 + 28.58,0
19 M60 246 Rissanen ? 2.38.42 + 29.06,5
20 M60 252 Kauppinen Hannu Mäntylahden Veto 2.38.55 + 29.20,2
21 M60 227 Vaakanainen Johannes Keravan Urheilijat Keu 2.47.28 + 37.52,8
22 M60 222 Kasanen Matti Karjala Triathlon 2.54.04 + 44.28,5
23 M60 248 Tanttu Unto Keravan Urheilijat Ry 2.54.06 + 44.30,3
24 M60 230 Mäntymäki Raimo Aaton Latu 2.57.37 + 48.01,8
25 M60 234 Heiskanen Kari Heinolan Ilmailukerho Ry 3.21.04 + 1.11.28,6
26 M60 232 Niemi Heikki 3.32.31 + 1.22.55,4
27 M60 249 Koppinen Tapani 3.54.08 + 1.44.32,8
1 N 2055 Rissanen Merja Joroisten Urheilijat 2.08.11
2 N 2049 Suutari Susanna Savitaipale 2.30.31 + 22.20,2
3 N 2048 Turtinen Helinä 2.33.02 + 24.50,9
4 N 2052 Rinne Katja Karjala Triathlon 2.35.08 + 26.56,3
5 N 2054 Maikkula Kirsi Imatran Urheilijat 2.36.24 + 28.13,0
6 N 2060 Lehtelä Marika 2.38.37 + 30.26,1
7 N 2046 Partanen Maarit Mikkelin Soutajat 2.41.19 + 33.07,4
8 N 2062 Tervo Susanna Msparma 2.44.54 + 36.42,7
9 N 2053 Tokola Johanna Tahto Trainers 2.48.12 + 40.00,8
10 N 2059 Horttanainen Heidi Karjalan Triathlon 2.51.27 + 43.15,9
11 N 2051 Puhakka-Asikainen Mari Joutsenon Kullervo 2.55.18 + 47.07,0
12 N 2047 Laitinen Taru Juvan Urheilijat 2.55.30 + 47.18,6
13 N 2058 Huusari Ellimaria 3.01.38 + 53.26,6
14 N 2061 Valkonen Mirka 3.02.06 + 53.55,2
15 N 2056 Kvarnström Sarah 3.08.22 + 1.00.10,8
16 N 2050 Väyrynen Tanja 3.11.40 + 1.03.28,4
1 N SM 4031 Heiskanen Heli Kouvolan Hiihtoseura 2.06.35
2 N SM 4028 Heinänen Johanna Kuoreveden Kärki 2.12.12 + 5.36,8
3 N SM 4026 Lindström Mari Imatran Urheilijat 2.17.34 + 10.58,7
4 N SM 4029 Joronen Eeva Savonlinnan Hiihtoseura 2.24.20 + 17.45,2
5 N SM 4027 Ojala Leena Joutsenon Kullervo 2.26.45 + 20.09,9
1 N40 2078 Jaakonsaari Marjaana 2.31.15
2 N40 2080 Munukka Sinikka Neljän Vuoren Hiihto 2.31.52 + 37,3
3 N40 2085 Polso Anne 2.34.35 + 3.19,9
4 N40 2079 Jäppinen Sari Mikkelin Soutajat 2.37.33 + 6.18,0
5 N40 2077 Päätalo Mervi Imatran Urheilijat 2.39.28 + 8.13,3
6 N40 2076 Hotakainen Minna Joutsenon Kullervo 2.43.48 + 12.32,4
7 N40 2081 Silvan Sini Tuul Maratonjuoksukoulu 2.58.59 + 27.43,5
8 N40 2082 Auronen Kristiina 3.15.10 + 43.54,5
9 N40 2086 Marjo Satu 3.31.37 + 1.00.22,3
1 N50 2100 Niemi Marianne Kristiinan Urheilijat 2.19.51
2 N50 2101 Nurmi Seija Kerkkoon Urheilijat 2.27.54 + 8.02,8
3 N50 2099 Kolehmainen Vuokko Mikkelinkaupunki/perhepäivähoitaja 2.34.16 + 14.25,0
4 N50 2103 Hiljanen Kirsi Muuramen Urheilijat 2.43.35 + 23.43,1
5 N50 2096 Pulkkinen Arja Joutsenon Kullervo 2.44.56 + 25.04,4
6 N50 2102 Pajunen Tarja Mikkelin Hiihtäjät 2.48.28 + 28.36,1
7 N50 2098 Haikonen Liisa Etelä-Savon Liikunta Ry 2.52.18 + 32.26,5
8 N50 2105 Saukkonen Eija 3.08.57 + 49.05,1
9 N50 2097 Friman Maarit Vuoksenniskan Koulu, Imatra 3.21.34 + 1.01.42,7
1 Retkisarja 23 km 1086 Kohvakka Ilkka 1.13.54
2 Retkisarja 23 km 1096 Eronen Tuomo Vantaa 1.19.59 + 6.05,5
3 Retkisarja 23 km 1084 Ämmälä Ilpo Kymin Koskenpojat 1.23.04 + 9.10,0
4 Retkisarja 23 km 1083 Hjelm Kalevi Karhulan Veikot 1.25.52 + 11.58,2
5 Retkisarja 23 km 1087 Laamanen Kari Mikkeli 1.25.52 + 11.58,4
6 Retkisarja 23 km 1072 Leskinen Arto Jokelan Kisa 1.28.35 + 14.41,3
7 Retkisarja 23 km 1094 Kolari Kari Varkaus 1.30.57 + 17.03,2
8 Retkisarja 23 km 1022 Parkkinen Marko Mikkelin Kaupunki/paloasema 1.31.38 + 17.44,8
9 Retkisarja 23 km 1102 Väisänen Jari 1.32.23 + 18.29,0
10 Retkisarja 23 km 1019 Hyytiäinen Tuula Mikkelin Kaupunki / Harjumaan Koulu 1.33.19 + 19.25,2
11 Retkisarja 23 km 1101 Korhonen Ilkka Sala-Gym Lehtikangas 1.33.51 + 19.57,2
12 Retkisarja 23 km 1017 Pöntinen Antti 1.36.33 + 22.39,6
13 Retkisarja 23 km 1080 Puikkonen Anssi Ishr 1.39.12 + 25.18,4
14 Retkisarja 23 km 1088 Ahonen Jari 1.42.41 + 28.47,8
15 Retkisarja 23 km 1010 Meskanen Eero 1.44.31 + 30.37,5
16 Retkisarja 23 km 1029 Pöntinen Hanne 1.45.09 + 31.15,2
17 Retkisarja 23 km 1106 Heikkinen Jukka Ristiina 1.45.42 + 31.48,3
18 Retkisarja 23 km 1070 Pettinen Pekka Ristiina 1.48.42 + 34.48,3
19 Retkisarja 23 km 1071 Liukkonen Simo 1.49.11 + 35.17,8
20 Retkisarja 23 km 1003 Hanni Juha Stora Enso 1.49.34 + 35.40,9
21 Retkisarja 23 km 1006 Tanskanen Kari Ylämylly 1.49.35 + 35.41,2
22 Retkisarja 23 km 1097 Vartiainen Vilho 1.49.45 + 35.51,4
22 Retkisarja 23 km 1050 Sopanen Antero 1.49.45 + 35.51,4
24 Retkisarja 23 km 1040 Lipsanen Mervi Olavi Räsänen Oy 1.49.50 + 35.56,7
25 Retkisarja 23 km 1078 Heikkinen Risto Navi 1.49.57 + 36.03,0
26 Retkisarja 23 km 1075 Porkka Mauri Lohja 1.50.16 + 36.22,8
27 Retkisarja 23 km 1013 Nyberg Juha Mikua 1.51.26 + 37.32,3
28 Retkisarja 23 km 1014 Nyberg Joni Mikua 1.51.26 + 37.32,9
29 Retkisarja 23 km 1015 Tuunainen Juha Mikua 1.51.27 + 37.33,8
30 Retkisarja 23 km 1027 Teppola Tero Mikkelin Latu 1.52.00 + 38.06,2
31 Retkisarja 23 km 1011 Vlasov Timo 1.53.26 + 39.32,2
32 Retkisarja 23 km 1007 Vertainen Päivi Team Raksa Pete Oy 1.54.15 + 40.21,4
33 Retkisarja 23 km 1005 Seppänen Asko Mikkeli 1.55.29 + 41.35,4
34 Retkisarja 23 km 1085 Hämäläinen Rainel Joroinen 1.55.41 + 41.47,3
35 Retkisarja 23 km 1068 Riihelä Jouni 1.55.46 + 41.52,4
36 Retkisarja 23 km 1056 Autio Aimo 1.55.48 + 41.54,8
37 Retkisarja 23 km 1034 Paavilainen Helge Peltisepänliike Paavilainen Ky 1.56.16 + 42.22,4
38 Retkisarja 23 km 1026 Ihalainen Vesa Upm-Pellos 1.56.58 + 43.04,6
39 Retkisarja 23 km 1081 Hirsimäki Reijo Kervan Urheilijat 1.57.12 + 43.18,9
40 Retkisarja 23 km 1038 Toijonen Jari Olavi Räsänen Oy 1.57.35 + 43.41,5
41 Retkisarja 23 km 1057 Mikkonen Ari 1.57.40 + 43.46,6
42 Retkisarja 23 km 1035 Purhonen Reijo 1.58.15 + 44.21,8
43 Retkisarja 23 km 1001 Roivas Jari Mikkeli 1.58.37 + 44.43,3
44 Retkisarja 23 km 1021 Lahti Sami 1.58.39 + 44.45,8
45 Retkisarja 23 km 1039 Reponen Esa Olavi Räsänen Oy 1.58.51 + 44.57,2
46 Retkisarja 23 km 10233 Hämäläinen Tommi Storaenso 1.59.25 + 45.31,2
47 Retkisarja 23 km 1048 Simula Anna-Sofia 1.59.53 + 45.59,9
48 Retkisarja 23 km 1044 Tarkiainen Samuel Stora Enso Oyj 2.00.21 + 46.27,5
49 Retkisarja 23 km 3076 Mäkelä Erkki 2.00.22 + 46.28,6
50 Retkisarja 23 km 3077 Povoljajeff Kim 2.00.23 + 46.29,6
51 Retkisarja 23 km 1024 Leppänen Jyrki Stora Enso Oyj 2.00.28 + 46.34,9
52 Retkisarja 23 km 1100 Tarnanen Hannu Virvatuuli Group 2.00.47 + 46.53,3
52 Retkisarja 23 km 1099 Päivinen Jorma Virvatuuli -Group 2.00.47 + 46.53,3
54 Retkisarja 23 km 1060 Lilja Salla Mikkelin Kaupunki/perhepalvelut 2.01.19 + 47.25,8
55 Retkisarja 23 km 1037 Pylvänäinen Mari Olavi Räsänen Oy 2.02.18 + 48.24,3
56 Retkisarja 23 km 1036 Hämäläinen Sari Olavi Räsänen Oy 2.02.19 + 48.25,3
57 Retkisarja 23 km 1098 Saarelainen Ari 2.02.30 + 48.36,2
58 Retkisarja 23 km 1089 Kulmala Rami 2.02.33 + 48.39,0
59 Retkisarja 23 km 1103 Huovinen Heimo 2.04.15 + 50.21,5
60 Retkisarja 23 km 1079 Honkanen Leo Mikkelin Kaupunki 2.05.27 + 51.33,6
61 Retkisarja 23 km 1111 Liukkonen Veeti Mikkelin Työväen Kiipeilijät 2.06.00 + 52.06,8
62 Retkisarja 23 km 1112 Liukkonen Antti Mikkelin Työväen Kiipeilijät 2.06.01 + 52.07,7
63 Retkisarja 23 km 1030 Kaasalainen Anu Mikkelin Kaupunki/varhaiskasvatus 2.06.37 + 52.43,6
64 Retkisarja 23 km 1095 Roos Miia Team Roos 2.06.56 + 53.02,6
65 Retkisarja 23 km 1043 Kaarlenkaski Sami 2.07.29 + 53.35,4
66 Retkisarja 23 km 1033 Nokelainen Kai Järvenpään Latu 2.08.06 + 54.12,3
67 Retkisarja 23 km 1002 Kauppinen Kari Huru-Ukot 2.11.32 + 57.38,3
68 Retkisarja 23 km 1028 Hilippälä Mikko 2.12.20 + 58.26,1
69 Retkisarja 23 km 1110 Kokkola Suvi 2.12.20 + 58.26,3
70 Retkisarja 23 km 1077 Oksanen Pirkko 2.13.16 + 59.22,4
71 Retkisarja 23 km 1076 Pöntinen Anssi-Pekka 2.13.18 + 59.24,1
72 Retkisarja 23 km 1067 Korhonen Seija 2.13.59 + 1.00.05,7
73 Retkisarja 23 km 1061 Oksanen Pirkko Joutseno 2.14.14 + 1.00.20,4
74 Retkisarja 23 km 1049 Tarkka Eveliina 2.14.53 + 1.00.59,6
75 Retkisarja 23 km 1055 Huttunen Maija-Liisa Osuuskauppa Suur-Savo 2.14.54 + 1.01.00,8
76 Retkisarja 23 km 1066 Toivakka Tiina 2.14.56 + 1.01.02,6
77 Retkisarja 23 km 1058 Kaipainen Jarmo 2.17.46 + 1.03.52,2
78 Retkisarja 23 km 1107 Pönkkö Tuula 2.18.59 + 1.05.05,7
79 Retkisarja 23 km 1093 Tupamäki Anja 2.19.50 + 1.05.56,5
80 Retkisarja 23 km 1090 Pöyry Heikki Mikkelin Kaupunki 2.19.51 + 1.05.57,7
81 Retkisarja 23 km 1092 Viljanen Asko Hirvensalmen Kunta 2.19.52 + 1.05.58,3
82 Retkisarja 23 km 1091 Hurri Osmo Mikkelin Kaupunki 2.19.53 + 1.05.59,4
83 Retkisarja 23 km 1062 Hulkko Arja 2.21.24 + 1.07.30,4
84 Retkisarja 23 km 1059 Haapiainen Reijo 2.22.57 + 1.09.03,1
85 Retkisarja 23 km 1047 Haapiainen Jarkko 2.22.58 + 1.09.04,4
86 Retkisarja 23 km 1052 Haapiainen Tero 2.22.59 + 1.09.05,6
87 Retkisarja 23 km 1031 Luntinen Mirja Mikkelin Kaupunki / Sivistystoimi 2.23.09 + 1.09.15,5
88 Retkisarja 23 km 1104 Nissi Matti Korpilahti 2.24.15 + 1.10.21,0
89 Retkisarja 23 km 1105 Pieltoniemi Antti 2.24.15 + 1.10.21,2
90 Retkisarja 23 km 1063 Aurasmaa Eeva-Kaarina 2.27.46 + 1.13.52,0
91 Retkisarja 23 km 1064 Alanen Juhani 2.27.46 + 1.13.52,2
92 Retkisarja 23 km 1009 Talvitie Pia Mikkelin Kaupunki / Hammashoito 2.27.52 + 1.13.58,0
93 Retkisarja 23 km 1053 Tynkkynen Sanna 2.29.32 + 1.15.38,2
94 Retkisarja 23 km 1054 Honkanen Pirjo Osuuskauppa Suur-Savo 2.29.35 + 1.15.41,1
95 Retkisarja 23 km 1018 Onali-Ovaska Anna Joutsa 2.31.25 + 1.17.31,1
96 Retkisarja 23 km 1016 Onali- Salo Else 2.31.26 + 1.17.32,0
97 Retkisarja 23 km 1051 Ylönen Timo 2.31.40 + 1.17.46,3
98 Retkisarja 23 km 1008 Pulliainen Pia Mikkelin Kaupunki 2.33.09 + 1.19.15,0
98 Retkisarja 23 km 1025 Vanhanen Heidi Itä-Suomen Controlteam Oy 2.33.09 + 1.19.15,0
100 Retkisarja 23 km 1004 Laine Jari 2.40.47 + 1.26.53,8
101 Retkisarja 23 km 3080 Honkamaa Tapio 2.42.15 + 1.28.21,9
102 Retkisarja 23 km 1041 Lassas May Loviisan Tor 2.44.00 + 1.30.06,9
102 Retkisarja 23 km 1042 Seger-Fält Margitha Loviisan Tor 2.44.00 + 1.30.06,9
104 Retkisarja 23 km 1065 Pöntinen Anssi-Pekka 2.44.08 + 1.30.14,5
105 Retkisarja 23 km 1082 Kymäläinen Janne 2.47.48 + 1.33.54,5
1 Retkisarja 40 km 3126 Virta Simo 2.21.12
2 Retkisarja 40 km 3056 Hasanen Tapani Mikkeli 2.22.25 + 1.12,5
3 Retkisarja 40 km 3016 Lyytinen Pekka Su-41 2.22.46 + 1.34,2
4 Retkisarja 40 km 3051 Valjakka Vili 2.26.15 + 5.03,2
5 Retkisarja 40 km 3119 Tarhonen Antero 2.27.05 + 5.52,6
6 Retkisarja 40 km 3035 Kiuru Jani A+Multsarito+ 2.31.44 + 10.32,1
7 Retkisarja 40 km 3047 Kotro Riku 2.31.51 + 10.39,1
8 Retkisarja 40 km 3143 Korpinen Arto 2.34.06 + 12.53,9
9 Retkisarja 40 km 3060 Peltonen Eero Mäntsälän Urheilijat 2.35.02 + 13.50,1
10 Retkisarja 40 km 1108 Joensuu Urpo Mikkelin Kuntopalvelu 2.36.50 + 15.38,1
11 Retkisarja 40 km 3036 Särkkä Urpo Stora Enso Metsä 2.37.51 + 16.39,4
12 Retkisarja 40 km 3026 Putkonen Jarkko Tupalan Rymy 2.37.58 + 16.46,2
13 Retkisarja 40 km 3030 Karvonen Jouni 2.38.03 + 16.50,8
14 Retkisarja 40 km 3105 Tarkiainen Jukka Itella 2.39.10 + 17.58,4
15 Retkisarja 40 km 3059 Sormunen Kai Ramboll 2.40.37 + 19.24,6
16 Retkisarja 40 km 3044 Virtanen Kari 2.40.44 + 19.31,6
17 Retkisarja 40 km 3040 Kartala Markku Keravan Urheilijat 2.41.08 + 19.56,1
18 Retkisarja 40 km 3052 Matikainen Seppo Olavi Räsänen Oy 2.41.12 + 19.59,5
19 Retkisarja 40 km 3045 Pigg Seppo Mesta Oy 2.41.14 + 20.01,7
20 Retkisarja 40 km 3125 Lehto Jukka 2.42.00 + 20.48,3
21 Retkisarja 40 km 3073 Pajunen Jukka 2.42.07 + 20.54,5
22 Retkisarja 40 km 3037 Pesonen Reino Mikkelin Taekwondo 2.43.14 + 22.01,6
23 Retkisarja 40 km 3041 Hasanen Riku Upm-Pellos 2.43.29 + 22.17,1
24 Retkisarja 40 km 3042 Latvala Panu Kunto-Pirkat 2.43.30 + 22.18,4
25 Retkisarja 40 km 3128 Suutari Risto 2.43.44 + 22.31,6
26 Retkisarja 40 km 3107 Kontinen Jukka 2.44.17 + 23.04,5
27 Retkisarja 40 km 3118 Leino Pekka Hamina 2.44.24 + 23.12,3
28 Retkisarja 40 km 3087 Laitinen Juha Leppävirta 2.44.36 + 23.24,0
29 Retkisarja 40 km 3078 Hulkko Petri 2.45.05 + 23.53,2
30 Retkisarja 40 km 3031 Kainlauri Marko Savitaipale 2.45.37 + 24.25,2
31 Retkisarja 40 km 1114 Hasanen Riku Upm Pellos 2.45.42 + 24.29,7
32 Retkisarja 40 km 3129 Väisänen Jari Mek 2.45.58 + 24.46,4
33 Retkisarja 40 km 3092 Jääskeläinen Hannu Mikkeli 2.46.05 + 24.53,2
34 Retkisarja 40 km 3142 Ikkala Esa 2.47.51 + 26.39,4
35 Retkisarja 40 km 3145 Toivari Marjo-Liisa Lappeen Riento 2.48.30 + 27.18,0
36 Retkisarja 40 km 3138 Väisänen Juha 2.48.42 + 27.30,0
37 Retkisarja 40 km 3032 Porkka Mikko Lohjan Seudun Latu 2.49.11 + 27.59,1
38 Retkisarja 40 km 3112 Österholm Håkan 2.50.38 + 29.25,5
39 Retkisarja 40 km 3058 Jäppinen Pertti Porvoon Urheilijat 2.51.13 + 30.00,5
40 Retkisarja 40 km 3025 Harju Matti 2.51.13 + 30.01,2
41 Retkisarja 40 km 3065 Karppi Jouni Rauhalahti Road Runners 2.51.18 + 30.05,9
42 Retkisarja 40 km 3039 Lipsanen Heino Etelä-Savon Liikunta Ry 2.52.18 + 31.06,0
43 Retkisarja 40 km 3007 Hoffren Aimo Espoon Latu 2.53.35 + 32.23,1
44 Retkisarja 40 km 3010 Markkanen Mika 2.53.56 + 32.44,0
45 Retkisarja 40 km 3104 Purhonen Kaija Lahden Työväen Hiihtäjät 2.54.16 + 33.03,5
46 Retkisarja 40 km 3139 Huttunen Sanna 2.55.23 + 34.11,3
47 Retkisarja 40 km 3120 Tarhonen Sinikka 2.55.48 + 34.36,1
48 Retkisarja 40 km 3136 Hiltunen Mikko Konevuokrausykköset 2.56.29 + 35.16,9
49 Retkisarja 40 km 3097 Kolehmainen Kari 2.56.39 + 35.26,5
50 Retkisarja 40 km 3054 Fält Rauno Loviisan Tor 2.57.04 + 35.51,5
51 Retkisarja 40 km 3074 Huuhka Matti 2.57.38 + 36.26,1
52 Retkisarja 40 km 3111 Passinen Tapio 2.57.40 + 36.27,5
53 Retkisarja 40 km 3064 Anttila Timo Lahti 2.58.37 + 37.25,3
54 Retkisarja 40 km 3095 Kosonen Simo Mikkelin Laskuvarjokerho Ry 3.00.41 + 39.28,9
55 Retkisarja 40 km 3103 Kakkola Petteri Rauhanlahden Ritarit 3.01.01 + 39.49,2
56 Retkisarja 40 km 3110 Penttilä Tuomas 3.01.35 + 40.23,2
57 Retkisarja 40 km 3069 Pöyry Juha Mikkeli 3.01.58 + 40.45,8
58 Retkisarja 40 km 3033 Laitinen Tarmo Petroskoin Kymmenottelijat 3.02.42 + 41.29,8
59 Retkisarja 40 km 3146 Halonen Jarmo 3.03.11 + 41.59,4
60 Retkisarja 40 km 3122 Tarhonen Anu 3.03.14 + 42.02,0
61 Retkisarja 40 km 3049 Vilén Katariina Mikkelin Kaupunki /rahulan Koulu 3.03.17 + 42.05,2
62 Retkisarja 40 km 3043 Aunola Juhani Mäntsälän Urheilijat 3.03.29 + 42.16,9
63 Retkisarja 40 km 3088 Sormunen Arto Mikkelin Amk 3.03.32 + 42.19,9
64 Retkisarja 40 km 3109 Penttilä Hannu 3.04.11 + 42.59,2
65 Retkisarja 40 km 3100 Sundbäck Mikael 3.04.37 + 43.25,2
66 Retkisarja 40 km 3086 Karvonen Mikko 3.05.32 + 44.19,6
67 Retkisarja 40 km 3135 Myllys Mika Rantasalmen Urheilijat 3.05.38 + 44.26,0
68 Retkisarja 40 km 3147 Joensuu Heli Päiväkotiyhdistys Pirtti 3.07.16 + 46.03,5
69 Retkisarja 40 km 3098 Seppälä Erkki 3.08.17 + 47.04,7
70 Retkisarja 40 km 3062 Mäkikuutti Heikki Limab Oy 3.09.46 + 48.34,3
71 Retkisarja 40 km 3090 Rintala Jaakko 3.09.57 + 48.45,1
72 Retkisarja 40 km 3072 Rottensteiner Christoph 3.09.58 + 48.46,0
73 Retkisarja 40 km 3102 Asikainen Risto 3.10.11 + 48.59,1
74 Retkisarja 40 km 3093 Vilen Aki Mikkeli 3.10.38 + 49.25,6
75 Retkisarja 40 km 3106 Reinsalo Asko Etelä-Savon Energia 3.10.41 + 49.28,5
76 Retkisarja 40 km 3149 Latvala Panu Kunto-Pirkat 3.10.59 + 49.47,4
77 Retkisarja 40 km 3055 Sajomaa Matti Keravan Urheilijat 3.11.08 + 49.55,6
78 Retkisarja 40 km 3137 Heimonen Arja Navi 3.11.12 + 49.59,9
79 Retkisarja 40 km 3017 Peltonen Pekka Ajo 3.12.02 + 50.49,8
80 Retkisarja 40 km 1113 Peura Esko Helsinki 3.12.52 + 51.40,3
81 Retkisarja 40 km 3038 Pigg Ville 3.13.58 + 52.45,5
82 Retkisarja 40 km 3150 Nikkanen Martti Su-41 3.14.43 + 53.30,9
83 Retkisarja 40 km 3148 Savola Markku Su-41 3.14.44 + 53.31,8
84 Retkisarja 40 km 3001 Manninen Jarkko Mämmen Hiihtäjät 3.14.48 + 53.36,2
85 Retkisarja 40 km 3089 Nykänen Ville 3.14.49 + 53.36,8
86 Retkisarja 40 km 3008 Tietäväinen Antti 3.16.21 + 55.09,1
87 Retkisarja 40 km 3053 Lassas Olof Loviisan Tor 3.16.40 + 55.28,2
88 Retkisarja 40 km 3114 Jääskeläinen Seppo 3.18.55 + 57.43,1
89 Retkisarja 40 km 3079 Aurasmaa Heikki 3.19.20 + 58.08,2
90 Retkisarja 40 km 3099 Claus Baer 3.19.35 + 58.23,4
91 Retkisarja 40 km 3066 Heinonen Robert 3.20.40 + 59.28,0
92 Retkisarja 40 km 3108 Metsänen Jukka 3.20.59 + 59.47,2
93 Retkisarja 40 km 3061 Vento Veli-Matti 3.21.40 + 1.00.28,3
94 Retkisarja 40 km 3067 Luukkonen Matti 3.21.57 + 1.00.45,4
95 Retkisarja 40 km 3096 Piispa Arto 3.23.03 + 1.01.50,5
96 Retkisarja 40 km 3101 Torvinen Hanna 3.23.18 + 1.02.06,4
97 Retkisarja 40 km 3132 Tupamäki Markku 3.23.20 + 1.02.07,5
98 Retkisarja 40 km 3050 Sallmèn Harri 3.23.55 + 1.02.42,8
99 Retkisarja 40 km 3091 Leppänen Timo 3.24.51 + 1.03.39,1
100 Retkisarja 40 km 3117 Summanen Asko Harsolan Dynamo 3.24.52 + 1.03.39,9
101 Retkisarja 40 km 3068 Mäkikuutti Juha Heinolan Ilmailukerho Ry 3.26.56 + 1.05.43,9
102 Retkisarja 40 km 3121 Hasanen Pertti 3.27.40 + 1.06.27,5
103 Retkisarja 40 km 3071 Laitinen Johanna Maavesi 3.28.21 + 1.07.09,3
104 Retkisarja 40 km 3027 Montonen Pentti Anttola 3.33.00 + 1.11.48,4
105 Retkisarja 40 km 1109 Takkinen Kaisa-Leena 3.37.07 + 1.15.55,2
106 Retkisarja 40 km 3021 Klemola Markko Mikkelin K-Rauta 3.38.50 + 1.17.38,3
107 Retkisarja 40 km 3011 Partio Mikko 3.40.11 + 1.18.59,3
108 Retkisarja 40 km 3134 Saksanen Anu Jyväskylä 3.42.04 + 1.20.52,2
109 Retkisarja 40 km 3009 Rautio Matti Alamaan Myry 3.43.18 + 1.22.05,9
110 Retkisarja 40 km 3075 Sihvonen Marja Konnevesi 3.45.51 + 1.24.38,7
110 Retkisarja 40 km 3116 Pynnönen Jukka 3.45.51 + 1.24.38,7
112 Retkisarja 40 km 3005 Matikka Jarmo 3.46.10 + 1.24.57,6
113 Retkisarja 40 km 3004 Laine Jouni 3.46.11 + 1.24.59,3
114 Retkisarja 40 km 3133 Heiskanen Mika Maavoimien Esikunta 3.47.33 + 1.26.21,3
115 Retkisarja 40 km 3124 Vihavainen Marja-Liisa 3.47.37 + 1.26.24,8
116 Retkisarja 40 km 3048 Pöntinen Tero Upm Pellos 3.48.21 + 1.27.08,5
117 Retkisarja 40 km 3057 Saari Matti 3.48.40 + 1.27.28,2
118 Retkisarja 40 km 3003 Parviainen Eino 3.49.00 + 1.27.48,1
118 Retkisarja 40 km 3002 Parviainen Mirja 3.49.00 + 1.27.48,1
120 Retkisarja 40 km 3094 Heikkinen Matti 3.53.12 + 1.32.00,3
121 Retkisarja 40 km 3012 Tarvainen Tuomo Vaahtoveikot 3.53.32 + 1.32.19,5
122 Retkisarja 40 km 3015 Tikka Tarmo Salpausselän Samoojat 3.53.32 + 1.32.19,8
123 Retkisarja 40 km 3013 Jäppinen Heli 3.53.48 + 1.32.35,5
124 Retkisarja 40 km 3123 Kuuliala Matti 3.54.08 + 1.32.56,0
125 Retkisarja 40 km 3084 Helenius Vesa 3.54.45 + 1.33.33,1
126 Retkisarja 40 km 3130 Liikanen Tarja Eteläkymen Suunnistajat 3.55.37 + 1.34.25,1
127 Retkisarja 40 km 3131 Liikanen Harri 3.55.39 + 1.34.26,5
128 Retkisarja 40 km 3029 Ketokallio Tanja Esedu 3.58.26 + 1.37.13,8
129 Retkisarja 40 km 3028 Teräväinen Marja Esedu 3.58.27 + 1.37.14,6
130 Retkisarja 40 km 3019 Pekkola Sirpa 4.07.11 + 1.45.59,4
131 Retkisarja 40 km 3046 Tuukkanen Juha-Pekka Mikkelin Kaupunki, Ristiinan Yhtenäiskoulu Ja Lukio 4.10.20 + 1.49.08,3