Helsinki City Triathlon 24.8.2013

2013

Sarjat

Ladattavat tiedostot

Sija Sarja Nro NImi Seura/Toimip./Joukkueen jäsenet Aika Erotus
1 40-49 v. sekasarja 1272 Jyrki Laari Espoo 0.45.42 +
2 40-49 v. sekasarja 1281 Tiina Saloranta Espoo 0.47.37 + 1.56
3 40-49 v. sekasarja 1300 Lassi Katajarinne Sport Eagles 0.48.02 + 2.21
4 40-49 v. sekasarja 1357 Pia Outinen Kotka 0.48.15 + 2.33
5 40-49 v. sekasarja 1337 Mari Fredman SportEagles 0.48.47 + 3.05
6 40-49 v. sekasarja 1296 Asko Juvonen Run.SAS 0.48.48 + 3.06
7 40-49 v. sekasarja 1306 Helen Nevalainen Jokela 0.49.14 + 3.32
8 40-49 v. sekasarja 1283 Karri Sillanpää Korven Urheilijat 0.50.25 + 4.44
9 40-49 v. sekasarja 1326 Severi Virolainen M.A.D. 0.51.25 + 5.43
10 40-49 v. sekasarja 1297 Arto Kainulainen 0.53.22 + 7.41
11 40-49 v. sekasarja 1351 Eero Mikkola Three Musketeers 0.53.49 + 8.07
12 40-49 v. sekasarja 1323 Jaana Vaulamo Sport Eagles 0.55.00 + 9.18
13 40-49 v. sekasarja 1304 Minna Mertsalmi Fiskars 0.56.12 + 10.30
14 40-49 v. sekasarja 1298 Anne Kandolin HSL Angels 0.56.17 + 10.36
15 40-49 v. sekasarja 1330 Nelli Andersson 0.56.35 + 10.53
16 40-49 v. sekasarja 1276 Tiina Rouhesmaa 0.59.24 + 13.42
17 40-49 v. sekasarja 1265 Jani Havulehto Korven Urheilijat 0.59.30 + 13.49
18 40-49 v. sekasarja 1354 Heikki Niemelä 1.01.25 + 15.44
19 40-49 v. sekasarja 1250 Tero Ala-Mieto Korven Urheilijat 1.04.35 + 18.54
20 40-49 v. sekasarja 1255 Minna Ekblom 1.04.51 + 19.10
1 46-69 v. sekasarja 1408 Pekka Virkki Virpoksen Virkeät 0.45.36 +
2 46-69 v. sekasarja 1262 Harri Havulehto Korven Urheilijat 0.57.28 + 11.52
1 50-59 v. sekasarja 1341 Olli Kaunismäki Hiostuksn Kirous 0.56.33 +
1 Aikuinen ja lapsi 1200 Exture Juha Mäkäräinen, Onni Mäkäräinen 0.25.37 +
2 Aikuinen ja lapsi 1236 Skeleton Swimmers Heidi Rajamäki, Eetu Partanen 0.25.48 + 11
3 Aikuinen ja lapsi 1227 Team EPS Jukka Soini, Aleksi Soini 0.25.58 + 21
4 Aikuinen ja lapsi 1207 Niilo&Masa Matti Harjuoja, Niilo Hurme 0.26.29 + 52
5 Aikuinen ja lapsi 1210 SpeedBoys Panu Mäkelä, Onni Mäkelä 0.27.23 + 1.46
6 Aikuinen ja lapsi 1216 Team Karenius Antti-Mikael Karenius, Axel Karenius 0.28.45 + 3.08
7 Aikuinen ja lapsi 1230 Duo NiiLa Niina Korhonen, Laura Väisänen 0.29.23 + 3.46
8 Aikuinen ja lapsi 1223 Team Sarre Tapio Sarre, Rasmus Sarre 0.29.33 + 3.56
9 Aikuinen ja lapsi 1209 Poursuivants Junior Pakila Wisa Majamaa, Wäinö Majamaa 0.30.07 + 4.30
10 Aikuinen ja lapsi 1212 Team Stone Tonei Kivinen, Joona Kivinen 0.30.11 + 4.34
11 Aikuinen ja lapsi 1244 Turbo-Taimen Heta Tenno, Isla Tenno 0.30.22 + 4.45
12 Aikuinen ja lapsi 1205 Käpylän Hiihtoseura Sami Hiedanpää, Oskari Hiedanpää 0.31.10 + 5.33
13 Aikuinen ja lapsi 1202 HEQU Martin Hajda, Oliver Hajda 0.31.29 + 5.52
14 Aikuinen ja lapsi 1228 Ryhmärämä Jarno Laakkonen, Joel Laakkonen 0.31.39 + 6.02
15 Aikuinen ja lapsi 1232 Karhut Kirsi Karhu, Lauri Karhu 0.31.40 + 6.03
16 Aikuinen ja lapsi 1203 Hui!Hai! Ari Kiviluoma, Laura Kiviluoma 0.31.52 + 6.15
17 Aikuinen ja lapsi 1224 Team Troll Sami Sinisalo, Samu Sinisalo 0.32.02 + 6.25
18 Aikuinen ja lapsi 1242 Team Vandals Katja Lindqvist, Elsa Lindqvist 0.32.49 + 7.12
19 Aikuinen ja lapsi 1217 Team Kontio Toni Santalahti, Santalahti Olli 0.32.56 + 7.19
20 Aikuinen ja lapsi 1208 Oliveros Olli Holopainen, Oliver Holopainen 0.32.59 + 7.22
21 Aikuinen ja lapsi 1239 Team Pönni Sari Pönni, Aaron Pönni 0.33.13 + 7.36
22 Aikuinen ja lapsi 1206 Lagerbohm pojat Jan Lagerbohm, Linus Lagerbohm 0.33.13 + 7.36
23 Aikuinen ja lapsi 1213 Team C n' R Rikhard Dahlström, Christian Dahlström 0.33.21 + 7.44
24 Aikuinen ja lapsi 1201 FairPair Sami Liikala, Otto Nordlund 0.33.52 + 8.15
25 Aikuinen ja lapsi 1204 JUMI Jukka Mäkelä, Miisa Mäkelä 0.33.54 + 8.17
26 Aikuinen ja lapsi 1221 Team Paldanius Juha Paldanius, Matias Paldanius 0.34.12 + 8.35
27 Aikuinen ja lapsi 1214 Team Hill Petteri Mäki, Maia Mäki 0.35.01 + 9.24
28 Aikuinen ja lapsi 1211 Team Ahoset Sami Ahonen, Laura Ahonen 0.36.23 + 10.46
29 Aikuinen ja lapsi 1219 Team Manninen Petri Manninen, Karoliina Manninen 0.36.43 + 11.06
30 Aikuinen ja lapsi 1233 Lagerbohm tytöt Pia Lagerbohm, Linnea Lagerbohm 0.37.07 + 11.30
31 Aikuinen ja lapsi 1218 Team Liestalo Pekka Liestalo, Eemil Liestalo 0.37.12 + 11.35
32 Aikuinen ja lapsi 1220 Team MeTri Ilkka Jaakkola, Silja Jaakkola 0.37.49 + 12.12
33 Aikuinen ja lapsi 1235 Sinnarla Arla Mallander, Sinna Mallander 0.37.52 + 12.15
34 Aikuinen ja lapsi 1243 Tippanat 0.38.38 + 13.01
35 Aikuinen ja lapsi 1222 Team PöSu Vladimir Pöyhönen, Tatiana Sukhareva 0.38.43 + 13.06
36 Aikuinen ja lapsi 1231 HyväYritys Hanna Perkola-Musikka, Antti Musikka 0.41.04 + 15.27
37 Aikuinen ja lapsi 1237 Team Highfive Hanna-Mari Aula, Aava Aula 0.41.30 + 15.53
38 Aikuinen ja lapsi 1241 Team Tuoriniemi Heli Tuoriniemi, Netta Tuoriniemi 0.42.58 + 17.21
39 Aikuinen ja lapsi 1245 Uintiseura Kuhat Viivi Lehtinen, Jermu Lehtinen 0.43.49 + 18.12
40 Aikuinen ja lapsi 1246 Vähä-Vaheet Tarita Vähä-Vahe, Antti Vähä-Vahe 0.44.22 + 18.45
41 Aikuinen ja lapsi 1215 Team JPM electronics 1 Jani Sipovaara, Kasperi Sipovaara 0.45.43 + 20.06
42 Aikuinen ja lapsi 1226 Pinniivi Riku Rinta-Jouppi, Pauliina Rinta-Jouppi 0.47.20 + 21.43
43 Aikuinen ja lapsi 1238 Team JPM electronics 2 Johanna Sipovaara, Santeri Sipovaara 0.48.05 + 22.28
44 Aikuinen ja lapsi 1225 Team Töölö Mika Weckström, Ronja Weckström 0.48.19 + 22.42
1 M 40-49 ei kilpapyörä Oy SKF Ab 1531 Mikko Oy SKF Ab 0.52.26 +
1 M 40-49 kilpapyörä Oy SKF Ab 1548 Ari Oy SKF Ab 0.40.44 +
2 M 40-49 kilpapyörä Oy SKF Ab 1552 Jussi Oy SKF Ab 0.41.01 + 17
3 M 40-49 kilpapyörä Oy SKF Ab 1539 Pasi Oy SKF Ab 0.42.49 + 2.06
4 M 40-49 kilpapyörä Oy SKF Ab 1556 Petri Oy SKF Ab 0.47.54 + 7.11
5 M 40-49 kilpapyörä Oy SKF Ab 1553 Mikko Oy SKF Ab 0.49.01 + 8.18
6 M 40-49 kilpapyörä Oy SKF Ab 1545 John Oy SKF Ab 0.57.04 + 16.21
1 M 40-49 v. ei kilpapyörä 1164 Tuomas Iivanainen ETA 0.38.02 +
2 M 40-49 v. ei kilpapyörä 1170 Marko Laakso 0.40.50 + 2.49
3 M 40-49 v. ei kilpapyörä 1139 Petri Tikkanen 0.41.22 + 3.21
4 M 40-49 v. ei kilpapyörä 1188 Jukka-Pekka Vilmi 0.42.16 + 4.15
5 M 40-49 v. ei kilpapyörä 1065 Antti Rautavaara Helsinki 0.43.03 + 5.02
6 M 40-49 v. ei kilpapyörä 1187 Pekka Turpeinen Finnish Low Speed Racers est 1990 0.43.52 + 5.51
7 M 40-49 v. ei kilpapyörä 1152 Juhana Aunesluoma Helsinki 0.44.14 + 6.13
8 M 40-49 v. ei kilpapyörä 1154 Micke Bergman Gladius Kirkkonumi 0.44.43 + 6.42
9 M 40-49 v. ei kilpapyörä 1137 Martin Söderström 0.44.50 + 6.49
10 M 40-49 v. ei kilpapyörä 1054 Tom Lindberg 0.44.57 + 6.55
11 M 40-49 v. ei kilpapyörä 1151 Jarno Anttalainen X-tri, Lahti 0.45.01 + 6.59
12 M 40-49 v. ei kilpapyörä 1153 Dave Bekkema etsi.fi 0.45.05 + 7.04
13 M 40-49 v. ei kilpapyörä 1127 Vesa Kovanen ESPOO 0.45.30 + 7.29
14 M 40-49 v. ei kilpapyörä 1182 Jaakko Simell LoHi 0.46.48 + 8.46
15 M 40-49 v. ei kilpapyörä 1071 Rami Salonen 0.46.54 + 8.53
16 M 40-49 v. ei kilpapyörä 1106 Jukka Puisto 0.47.02 + 9.01
17 M 40-49 v. ei kilpapyörä 1180 Timo Rönnqvist 0.47.24 + 9.23
18 M 40-49 v. ei kilpapyörä 1100 Mika Meller Tilun Kunto 0.47.32 + 9.30
19 M 40-49 v. ei kilpapyörä 1057 Raul Mero HelTri 0.48.04 + 10.03
20 M 40-49 v. ei kilpapyörä 929 Mika Hyppönen 0.48.17 + 10.16
21 M 40-49 v. ei kilpapyörä 1049 Petri Hämäläinen Pihkaniskat 0.48.19 + 10.17
22 M 40-49 v. ei kilpapyörä 1121 Jukka-Pekka Anttinen 0.48.31 + 10.29
23 M 40-49 v. ei kilpapyörä 1095 Teemu Väänänen 0.48.57 + 10.55
24 M 40-49 v. ei kilpapyörä 1004 Agustin Cabo 0.49.14 + 11.13
25 M 40-49 v. ei kilpapyörä 1147 Tuomas Talvioja Space Systems Finland Oy 0.49.26 + 11.25
26 M 40-49 v. ei kilpapyörä 1150 Mikko Aalto Kantvik 0.50.04 + 12.03
27 M 40-49 v. ei kilpapyörä 994 Juho Uusihakala Ylikylän Hotspurs 0.50.06 + 12.05
28 M 40-49 v. ei kilpapyörä 1104 Mika Parkkali 0.50.07 + 12.06
29 M 40-49 v. ei kilpapyörä 1145 Heiki Mukk Espoo 0.50.12 + 12.11
30 M 40-49 v. ei kilpapyörä 953 Heikki Linnanen 0.50.29 + 12.27
31 M 40-49 v. ei kilpapyörä 1015 Kimmo Juvonen 0.51.10 + 13.09
32 M 40-49 v. ei kilpapyörä 1120 Petteri Alinikula 0.51.18 + 13.16
33 M 40-49 v. ei kilpapyörä 1108 Mikko Satomaa AC BeeHill 0.51.32 + 13.31
34 M 40-49 v. ei kilpapyörä 1115 Jukka Törmänen Porvoo 0.51.35 + 13.33
35 M 40-49 v. ei kilpapyörä 1112 Marko Taavitsainen Töölön Wesa 0.51.58 + 13.57
36 M 40-49 v. ei kilpapyörä 1063 Pasi Pasivirta 0.52.12 + 14.10
37 M 40-49 v. ei kilpapyörä 1037 Seppo Sirkemaa Pori 0.52.25 + 14.24
38 M 40-49 v. ei kilpapyörä 1083 Jyrki Hannula Espoo 0.52.36 + 14.35
39 M 40-49 v. ei kilpapyörä 993 Allu Uusihakala Ylikylän Hotspurs 0.52.37 + 14.35
40 M 40-49 v. ei kilpapyörä 930 Tomi Isopoussu Helsinki 0.52.46 + 14.45
41 M 40-49 v. ei kilpapyörä 1088 Jani Tamminen "Kaljamahat" 0.52.48 + 14.46
42 M 40-49 v. ei kilpapyörä 943 Mikko Pylvinen 0.53.15 + 15.13
43 M 40-49 v. ei kilpapyörä 1036 Tuomas Savonen Hiihtäjäntien Ponnistus 0.53.24 + 15.22
44 M 40-49 v. ei kilpapyörä 1134 Petri Puhakka Helsinki 0.53.54 + 15.53
45 M 40-49 v. ei kilpapyörä 987 Mauri Raitanen Vantaa 0.53.59 + 15.58
46 M 40-49 v. ei kilpapyörä 1105 Tero Pihlajamäki Itä-Hakkila 0.54.53 + 16.52
47 M 40-49 v. ei kilpapyörä 1086 Markus Juvonen Espoo 0.54.58 + 16.57
48 M 40-49 v. ei kilpapyörä 1062 Mika Ovaskainen 0.55.24 + 17.23
49 M 40-49 v. ei kilpapyörä 1114 Mario Tonani "Kaljamahat" 0.56.35 + 18.34
50 M 40-49 v. ei kilpapyörä 1070 Jaani Saine 0.57.46 + 19.45
51 M 40-49 v. ei kilpapyörä 940 Riku Olkkonen 0.58.47 + 20.46
52 M 40-49 v. ei kilpapyörä 965 Peter Hoffman Soul Kitchen Oy 0.59.37 + 21.35
53 M 40-49 v. ei kilpapyörä 966 Arno Hämäläinen TS Catering 0.59.37 + 21.36
54 M 40-49 v. ei kilpapyörä 992 Mikael Tronti 1.00.13 + 22.12
55 M 40-49 v. ei kilpapyörä 998 Kim Åstrand 1.02.31 + 24.30
56 M 40-49 v. ei kilpapyörä 997 Jani Viro Soul Kitchen Oy 1.03.02 + 25.01
57 M 40-49 v. ei kilpapyörä 1014 Kalle Jokela 1.05.30 + 27.29
58 M 40-49 v. ei kilpapyörä 1002 Jani Attenberg 1.05.35 + 27.34
59 M 40-49 v. ei kilpapyörä 946 Frank Ryhänen 1.09.44 + 31.43
60 M 40-49 v. ei kilpapyörä 967 Jyrki Ijäs 1.11.41 + 33.40
1 M 40-49 v. kilpapyörä 1727 Heikki Lappalainen Tampereen Triathlon Klubi 0.39.19 +
2 M 40-49 v. kilpapyörä 1695 Marko Luomansuu HillaHemuli racing team 0.39.25 + 6
3 M 40-49 v. kilpapyörä 1724 Kimmo Lahikainen HelTri 0.40.21 + 1.02
4 M 40-49 v. kilpapyörä 1692 Harri Koskela-Koivisto OP-Pohjola 0.40.24 + 1.05
5 M 40-49 v. kilpapyörä 1745 Risto Vapola Viikinperän Voima 0.40.33 + 1.15
6 M 40-49 v. kilpapyörä 1710 Marko Aho 0.41.49 + 2.30
7 M 40-49 v. kilpapyörä 1744 Kimmo Valtanen 0.42.21 + 3.02
8 M 40-49 v. kilpapyörä 1733 Jouni Nissinen HelTri 0.43.12 + 3.53
9 M 40-49 v. kilpapyörä 1666 Juha Leppänen 0.44.29 + 5.10
10 M 40-49 v. kilpapyörä 1684 Metzner Thomas Swim Club Raseborg 0.45.58 + 6.39
11 M 40-49 v. kilpapyörä 1740 Tero Sokka 0.46.25 + 7.06
12 M 40-49 v. kilpapyörä 1735 Andrea Pieri 0.46.36 + 7.17
13 M 40-49 v. kilpapyörä 1683 Juha Tanskanen 0.47.20 + 8.01
14 M 40-49 v. kilpapyörä 1677 Patrick Pitkänen Wrelan Kiri 0.47.21 + 8.02
15 M 40-49 v. kilpapyörä 1671 Marco Mäkinen Helsinki 0.47.31 + 8.12
16 M 40-49 v. kilpapyörä 1731 Antti Markkanen 0.47.43 + 8.24
17 M 40-49 v. kilpapyörä 1667 Antti Liljaniemi RR 0.48.12 + 8.53
18 M 40-49 v. kilpapyörä 1682 Christopher Steel Teräsmies 0.48.51 + 9.32
19 M 40-49 v. kilpapyörä 1653 Michael Hirvonen 0.54.08 + 14.49
1 M 50-59 ei kilpapyörä Oy SKF Ab 1532 Roy Oy SKF Ab 0.59.47 +
1 M 50-59 kilpapyörä Oy SKF Ab 1541 Jukka Oy SKF Ab 0.42.49 +
2 M 50-59 kilpapyörä Oy SKF Ab 1550 Kimmo Oy SKF Ab 0.50.04 + 7.15
3 M 50-59 kilpapyörä Oy SKF Ab 1555 Keith Oy SKF Ab 0.56.04 + 13.15
1 M 50-59 v. ei kilpapyörä 1094 Timo Lahdelma Sanomain Kerho 0.44.16 +
2 M 50-59 v. ei kilpapyörä 1058 Arvo Musikka Helsinki Triathlon 0.45.06 + 50
3 M 50-59 v. ei kilpapyörä 1017 Hannu Kolmonen Palvelutekijät 0.48.02 + 3.46
4 M 50-59 v. ei kilpapyörä 1135 Joni Rantanen 0.48.18 + 4.03
5 M 50-59 v. ei kilpapyörä 1055 Carl-Michael Lundell 0.48.44 + 4.28
6 M 50-59 v. ei kilpapyörä 1113 Teppo Jantunen Kuninkaantien Liikenne 0.49.25 + 5.09
7 M 50-59 v. ei kilpapyörä 1066 Pekka Ripatti Energiamarkkinavirasto 0.51.49 + 7.33
8 M 50-59 v. ei kilpapyörä 1046 Kari Hellman Helsinki 0.52.59 + 8.43
9 M 50-59 v. ei kilpapyörä 1024 Tapio Niemelä 0.53.00 + 8.44
10 M 50-59 v. ei kilpapyörä 968 Panu Jalas Oulu 0.55.42 + 11.26
11 M 50-59 v. ei kilpapyörä 1016 Janne Kivisaari Palvelutekijät 0.57.15 + 12.59
12 M 50-59 v. ei kilpapyörä 1000 Make Ahava etelä-haagan sorsat 0.57.49 + 13.34
13 M 50-59 v. ei kilpapyörä 952 Jari Vester 0.58.31 + 14.15
14 M 50-59 v. ei kilpapyörä 1034 Harri Romakkaniemi 0.59.05 + 14.49
15 M 50-59 v. ei kilpapyörä 1091 Seppo Karvola 1.01.35 + 17.19
16 M 50-59 v. ei kilpapyörä 926 Ari Halmela Helsinki 1.01.44 + 17.28
17 M 50-59 v. ei kilpapyörä 959 Markku Nousiainen 1.02.57 + 18.42
18 M 50-59 v. ei kilpapyörä 932 Eki Koskinen Espoo 1.31.30 + 47.15
19 M 50-59 v. ei kilpapyörä 1012 Olli-Pekka Hiipakka 1.42.00 + 57.45
1 M 50-59 v. kilpapyörä 1654 Petri Huikuri Tikkurila Thrashers 0.42.59 +
2 M 50-59 v. kilpapyörä 1652 Stig Helminen Gräsanportin Ponnistus 0.46.24 + 3.25
3 M 50-59 v. kilpapyörä 1662 Markku Kyllönen Helsinki 0.46.48 + 3.49
4 M 50-59 v. kilpapyörä 1658 Mikhail Kokarev Moskovan mielipuolit 0.48.20 + 5.21
5 M 50-59 v. kilpapyörä 1664 Juha Känkänen Vantaa 0.48.29 + 5.30
6 M 50-59 v. kilpapyörä 1670 Seppo Mikkonen Ågelin Kampi& Wiima Triathlon Team 0.54.38 + 11.39
1 M 60-69 v. ei kilpapyörä 955 Raimo Viitanen 0.52.02 +
2 M 60-69 v. ei kilpapyörä 942 Martti Puronen Peltolan Pedot 0.56.14 + 4.12
3 M 60-69 v. ei kilpapyörä 1018 matti kreander matinkulman menijät 0.56.51 + 4.49
4 M 60-69 v. ei kilpapyörä 941 Martti Pirhonen Peltolan Pedot 0.57.14 + 5.13
5 M 60-69 v. ei kilpapyörä 1041 Ari Alexandersson I-HAH 1.00.56 + 8.55
6 M 60-69 v. ei kilpapyörä 957 Jorma Väkiparta Peltolan Pedot 1.02.48 + 10.46
7 M 60-69 v. ei kilpapyörä 956 Juha Vuorivirta Herakles 1.04.13 + 12.11
8 M 60-69 v. ei kilpapyörä 920 Vesa Aakko Ippyry 1.05.42 + 13.41
9 M 60-69 v. ei kilpapyörä 976 Mikko Kolari Helsinki 1.13.31 + 21.30
1 M 60-69 v. kilpapyörä 1697 Juhani Sillanpää HSS 0.54.27 +
1 M 70-79 v. ei kilpapyörä 1076 Hannu Vaahtoranta Pornainen 1.04.14 +
1 M Yleinen ei kilpapyörä 1168 Samuli Koivisto 0.37.41 +
2 M Yleinen ei kilpapyörä 1163 Antti Iihola 0.39.13 + 1.33
3 M Yleinen ei kilpapyörä 1185 Jere Tolonen 0.39.28 + 1.48
4 M Yleinen ei kilpapyörä 1165 Antti Iso-metsälä Helsinki 0.39.36 + 1.56
5 M Yleinen ei kilpapyörä 950 Atte Varis TriPodi 0.40.04 + 2.24
6 M Yleinen ei kilpapyörä 1125 Mikko Karttunen 0.40.41 + 3.01
7 M Yleinen ei kilpapyörä 1171 Simo Laiho 0.40.44 + 3.04
8 M Yleinen ei kilpapyörä 954 Panu Viitanen 0.40.57 + 3.17
9 M Yleinen ei kilpapyörä 1159 Antti Haapalainen Helsinki 0.41.21 + 3.41
10 M Yleinen ei kilpapyörä 1087 Joni Järvi Helsinki 0.42.04 + 4.24
11 M Yleinen ei kilpapyörä 1005 Rikhard Dahlström 0.42.08 + 4.28
12 M Yleinen ei kilpapyörä 1101 Asko Narkiniemi Vantaa 0.42.13 + 4.33
13 M Yleinen ei kilpapyörä 1186 Niko tuhkanen 0.42.14 + 4.34
14 M Yleinen ei kilpapyörä 1082 Christophe Eyraud 0.42.54 + 5.14
15 M Yleinen ei kilpapyörä 1158 Miikka Eskola 0.42.56 + 5.15
16 M Yleinen ei kilpapyörä 1123 Henning Henschel SMARK 0.43.01 + 5.21
17 M Yleinen ei kilpapyörä 1050 Roope Kekäläinen Helsinki 0.43.21 + 5.41
18 M Yleinen ei kilpapyörä 1183 Teemu Smalin Helsinki 0.43.23 + 5.43
19 M Yleinen ei kilpapyörä 1172 Teemu Leppänen Cheetah Consulting 0.43.29 + 5.49
20 M Yleinen ei kilpapyörä 1173 Sebastian Lillandt 0.43.39 + 5.59
21 M Yleinen ei kilpapyörä 1009 Ilkka Suhonen 0.43.44 + 6.04
22 M Yleinen ei kilpapyörä 1131 Pekka Lehtinen Green Room 0.43.58 + 6.18
23 M Yleinen ei kilpapyörä 1056 John McCarthy Espoo 0.44.07 + 6.26
24 M Yleinen ei kilpapyörä 1132 Aleksi Muhonen 0.44.21 + 6.41
25 M Yleinen ei kilpapyörä 1126 Tuomo Kilpikivi Flow On 0.44.24 + 6.44
26 M Yleinen ei kilpapyörä 1122 Benny Forsström Raseborg 0.44.31 + 6.51
27 M Yleinen ei kilpapyörä 1021 Ville Malja 0.44.33 + 6.52
28 M Yleinen ei kilpapyörä 1148 Mikko Heilala 0.44.46 + 7.06
29 M Yleinen ei kilpapyörä 1096 Timo Latvala space systems finland 0.44.56 + 7.16
30 M Yleinen ei kilpapyörä 1028 Miika Pihlaja 0.45.00 + 7.19
31 M Yleinen ei kilpapyörä 1133 Patrik Nyberg Raseborg 0.45.01 + 7.20
32 M Yleinen ei kilpapyörä 1117 Alex Vidqvist Turku 0.45.03 + 7.23
33 M Yleinen ei kilpapyörä 1038 Andreas Wenman 0.45.10 + 7.30
34 M Yleinen ei kilpapyörä 1102 Kai Aleksi Nevalainen 0.45.12 + 7.32
35 M Yleinen ei kilpapyörä 1157 Arthur de Saint Etienne Gemalto Oy 0.45.18 + 7.38
36 M Yleinen ei kilpapyörä 1155 Karlis Caunitis Latvia 0.45.20 + 7.40
37 M Yleinen ei kilpapyörä 1156 Simon Dannapfel Fitness To Health SD 0.45.30 + 7.50
38 M Yleinen ei kilpapyörä 1075 Mikko Tella Vantaan Energia 0.45.31 + 7.51
39 M Yleinen ei kilpapyörä 1124 Mats Hytönen 0.45.52 + 8.12
40 M Yleinen ei kilpapyörä 1007 Iiro Halonen 0.45.56 + 8.16
41 M Yleinen ei kilpapyörä 1166 Olli Kara 0.45.59 + 8.19
42 M Yleinen ei kilpapyörä 1128 Jari Lahtinen 0.46.06 + 8.26
43 M Yleinen ei kilpapyörä 1162 Olli Honkalehto 0.46.07 + 8.27
44 M Yleinen ei kilpapyörä 1181 Marko Salojärvi VRC 0.46.23 + 8.43
45 M Yleinen ei kilpapyörä 1169 Teemu Korhonen Kantokiitäjät 0.46.32 + 8.51
46 M Yleinen ei kilpapyörä 1167 Niko Kettunen Espoo 0.46.32 + 8.52
47 M Yleinen ei kilpapyörä 1103 Tiago Ogando space systems finland 0.46.38 + 8.58
48 M Yleinen ei kilpapyörä 1140 Teemu Toivo Team Takamaa 0.46.44 + 9.04
49 M Yleinen ei kilpapyörä 1059 Andrey Khurri 0.47.30 + 9.50
50 M Yleinen ei kilpapyörä 948 Mark Voit Saksa 0.47.37 + 9.57
51 M Yleinen ei kilpapyörä 964 Jarkko Henriksson Kalatukku E.Eriksson Oy 0.47.41 + 10.01
52 M Yleinen ei kilpapyörä 1144 Jone Viitanen 0.47.43 + 10.03
53 M Yleinen ei kilpapyörä 1109 Esa-Pekka Sundell space systems finland 0.47.45 + 10.05
54 M Yleinen ei kilpapyörä 960 Kari Aunala 0.47.53 + 10.13
55 M Yleinen ei kilpapyörä 1178 Matti Pöllä 0.47.53 + 10.13
56 M Yleinen ei kilpapyörä 1013 Patrik Holopainen Suunta-Veikot 0.47.55 + 10.15
57 M Yleinen ei kilpapyörä 1161 Marcus Heino 0.48.03 + 10.23
58 M Yleinen ei kilpapyörä 1177 Marko Pynnönen 0.48.05 + 10.24
59 M Yleinen ei kilpapyörä 1130 Mikko Laine Vantaa 0.48.10 + 10.30
60 M Yleinen ei kilpapyörä 1138 Ville Teränen 0.48.12 + 10.32
61 M Yleinen ei kilpapyörä 1097 Joonatan Lehtonen 0.48.28 + 10.48
62 M Yleinen ei kilpapyörä 1149 Johannes Hellman 0.48.29 + 10.49
63 M Yleinen ei kilpapyörä 1142 Jukka Viitanen Ursprungsland Biathlon Team 0.48.34 + 10.54
64 M Yleinen ei kilpapyörä 1068 Aleksi Ruotsalainen 0.48.37 + 10.57
65 M Yleinen ei kilpapyörä 1175 Alar Mägi 0.48.41 + 11.00
66 M Yleinen ei kilpapyörä 1093 Niko Kytö 0.48.44 + 11.03
67 M Yleinen ei kilpapyörä 1089 Antti Kalliokoski 0.48.48 + 11.07
68 M Yleinen ei kilpapyörä 921 Timo Ainasoja 0.48.51 + 11.11
69 M Yleinen ei kilpapyörä 978 Tuomas Kujala 0.48.52 + 11.12
70 M Yleinen ei kilpapyörä 1085 Niklas Huhtinen 0.48.55 + 11.15
71 M Yleinen ei kilpapyörä 1174 Mikko Monto Helsinki 0.49.05 + 11.25
72 M Yleinen ei kilpapyörä 1045 Stefan Forsström Vantaan Energia 0.49.13 + 11.32
73 M Yleinen ei kilpapyörä 947 Miklos Saikkonen 0.49.13 + 11.33
74 M Yleinen ei kilpapyörä 1080 Rafal Brykowski Tata Eryka 0.49.14 + 11.34
75 M Yleinen ei kilpapyörä 1111 Otso Taari 0.49.21 + 11.40
76 M Yleinen ei kilpapyörä 1179 Simo Pöyhönen Raisu Lumous 0.49.27 + 11.47
77 M Yleinen ei kilpapyörä 1006 Casimir Ehrnrooth 0.49.34 + 11.54
78 M Yleinen ei kilpapyörä 1077 Rasmus Werling Helsinki 0.49.38 + 11.58
79 M Yleinen ei kilpapyörä 1053 Jarmo Liikavainio 0.50.30 + 12.50
80 M Yleinen ei kilpapyörä 1030 Markus Puukki 0.50.53 + 13.13
81 M Yleinen ei kilpapyörä 1061 Jussi Orava Vantaan Energia 0.50.55 + 13.15
82 M Yleinen ei kilpapyörä 979 Antti Laurila helsinki 0.50.56 + 13.16
83 M Yleinen ei kilpapyörä 1001 Teemu Ainasoja 0.51.00 + 13.20
84 M Yleinen ei kilpapyörä 1110 Reima Taari 0.51.04 + 13.24
85 M Yleinen ei kilpapyörä 1160 Jani Hammar Helsinki 0.51.12 + 13.32
86 M Yleinen ei kilpapyörä 1074 Eka Strand UnoCostaSports 0.51.29 + 13.49
87 M Yleinen ei kilpapyörä 1078 Mika Vuorensola Dossports 0.51.32 + 13.52
88 M Yleinen ei kilpapyörä 1136 Hannu Ruohola OP-Pohjola 0.51.33 + 13.53
89 M Yleinen ei kilpapyörä 1044 Andreas Fagerström Projectus Team Oy 0.51.35 + 13.55
90 M Yleinen ei kilpapyörä 996 Matti Viitala 0.51.38 + 13.58
91 M Yleinen ei kilpapyörä 1084 Jussi Helttunen 0.51.38 + 13.58
92 M Yleinen ei kilpapyörä 925 Tommi Gröhn-Kaunismäki 0.52.02 + 14.22
93 M Yleinen ei kilpapyörä 1079 Erkki Yli-Hukka Projectus Team Oy 0.52.15 + 14.35
94 M Yleinen ei kilpapyörä 1090 Sakari Kalliolahti 0.52.25 + 14.45
95 M Yleinen ei kilpapyörä 1146 Uko Karilaid Helsinki 0.52.36 + 14.56
96 M Yleinen ei kilpapyörä 1042 Ilja Barinov IBM Sport Club 0.53.26 + 15.45
97 M Yleinen ei kilpapyörä 972 Mikko Kakko Kalatukku E.Eriksson Oy 0.53.32 + 15.52
98 M Yleinen ei kilpapyörä 1033 Jukka Rantala lapuan virkiä 0.53.41 + 16.01
99 M Yleinen ei kilpapyörä 1067 Fulvio Rizzo 0.53.47 + 16.07
100 M Yleinen ei kilpapyörä 1143 Marko Vuori Helsinki 0.53.50 + 16.09
101 M Yleinen ei kilpapyörä 982 Toni Nokelainen Uimastadion 0.53.51 + 16.10
102 M Yleinen ei kilpapyörä 928 Jukka Hillo 0.53.52 + 16.12
103 M Yleinen ei kilpapyörä 1129 Jouni Lahtinen 0.53.55 + 16.15
104 M Yleinen ei kilpapyörä 1081 Fredrik Engblom 0.53.58 + 16.18
105 M Yleinen ei kilpapyörä 981 Antti Lehtimäki Accenture 0.53.59 + 16.19
106 M Yleinen ei kilpapyörä 1032 Ville Rantala Lapuan Virkiä 0.54.02 + 16.22
107 M Yleinen ei kilpapyörä 1073 Tuomas Sointu Peran Nylkky 0.54.11 + 16.31
108 M Yleinen ei kilpapyörä 1035 Peter Sandell Piitin Sohva 0.54.32 + 16.52
109 M Yleinen ei kilpapyörä 1047 Stefan Hirvelä 0.54.42 + 17.01
110 M Yleinen ei kilpapyörä 985 Ilkka Paukkuri 0.55.08 + 17.28
111 M Yleinen ei kilpapyörä 927 Tomi Halmetoja 0.55.14 + 17.34
112 M Yleinen ei kilpapyörä 1026 Olli Nokso-Koivisto 0.55.17 + 17.37
113 M Yleinen ei kilpapyörä 1039 Eki Vikman 0.55.21 + 17.40
114 M Yleinen ei kilpapyörä 969 Joona Jalkanen J.Jalkanen Oy 0.55.31 + 17.50
115 M Yleinen ei kilpapyörä 1040 Roberto Airoldi 0.56.34 + 18.54
116 M Yleinen ei kilpapyörä 951 Tolf telemarker VSP 0.56.47 + 19.07
117 M Yleinen ei kilpapyörä 939 Timo Olkkonen 0.56.47 + 19.07
118 M Yleinen ei kilpapyörä 937 Jari Nieminen Isännöintiverkko Oy 0.57.09 + 19.28
119 M Yleinen ei kilpapyörä 1031 Jani Pöyhönen 0.57.20 + 19.39
120 M Yleinen ei kilpapyörä 1025 Jussi Nikula 0.57.38 + 19.57
121 M Yleinen ei kilpapyörä 1023 Jose Mattsson 0.58.01 + 20.21
122 M Yleinen ei kilpapyörä 922 Antti Ainasoja 0.58.42 + 21.02
123 M Yleinen ei kilpapyörä 1043 Stefano Biancullo 0.59.06 + 21.26
124 M Yleinen ei kilpapyörä 936 Jarkko Mäki 0.59.06 + 21.26
125 M Yleinen ei kilpapyörä 1022 mikko maskulin 0.59.13 + 21.33
126 M Yleinen ei kilpapyörä 1011 Jens Herzog 0.59.47 + 22.07
127 M Yleinen ei kilpapyörä 975 Kari Katajainen 0.59.49 + 22.09
128 M Yleinen ei kilpapyörä 962 Johan Ericsson Espoo 1.00.00 + 22.19
129 M Yleinen ei kilpapyörä 991 Kari Syrjä Oracle Finland Oy 1.00.47 + 23.07
130 M Yleinen ei kilpapyörä 984 Antti Paukkuri 1.00.51 + 23.11
131 M Yleinen ei kilpapyörä 973 Pekka Kanervo Kalatukku E.Eriksson Oy 1.01.19 + 23.39
132 M Yleinen ei kilpapyörä 923 Gösta Baarman 1.01.39 + 23.58
133 M Yleinen ei kilpapyörä 933 Mika Koskinen Espoo 1.02.44 + 25.04
134 M Yleinen ei kilpapyörä 1003 Toni Attenberg 1.05.36 + 27.55
135 M Yleinen ei kilpapyörä 1020 Teemu Luntinen 1.05.36 + 27.56
136 M Yleinen ei kilpapyörä 986 James Price 1.05.40 + 28.00
137 M Yleinen ei kilpapyörä 961 Dan Eklöf Vantaa 1.06.46 + 29.06
138 M Yleinen ei kilpapyörä 958 Tomasz Zygadlo 1.06.49 + 29.08
139 M Yleinen ei kilpapyörä 949 Jani Töyrylä 1.08.13 + 30.32
140 M Yleinen ei kilpapyörä 1107 Matti Ristimäki space systems finland 1.08.15 + 30.34
141 M Yleinen ei kilpapyörä 945 Aatu Rundgrén 1.13.43 + 36.03
1 M Yleinen ei kilpapyörä Oy SKF Ab 1536 Tuukka Oy SKF Ab 0.49.45 +
2 M Yleinen ei kilpapyörä Oy SKF Ab 1537 Samuli Oy SKF Ab 0.49.56 + 11
1 M Yleinen kilpapyörä 1741 Jarno Stenroos Porin Tarmo 0.33.13 +
2 M Yleinen kilpapyörä 1749 Henrik Österberg TEuvolan ROiske 0.36.09 + 2.56
3 M Yleinen kilpapyörä 1742 Jarkko Turtiainen Team Active 0.36.13 + 3.00
4 M Yleinen kilpapyörä 1720 Tero Koistinen Hyvinkää 0.36.50 + 3.37
5 M Yleinen kilpapyörä 1713 Juhapekka Helo Sport Club Lynx 0.36.53 + 3.40
6 M Yleinen kilpapyörä 1736 Raine Pölönen Helsinki 0.37.10 + 3.57
7 M Yleinen kilpapyörä 1714 Mikko Hilola Helsinki 0.38.07 + 4.54
8 M Yleinen kilpapyörä 1719 Toomas Kantsik Team Domesta 0.38.09 + 4.56
9 M Yleinen kilpapyörä 1723 Mati-Markus Kullamäe Tartu Ujumisklubi 0.38.11 + 4.58
10 M Yleinen kilpapyörä 1699 Matti Heiskanen 0.39.13 + 6.00
11 M Yleinen kilpapyörä 1725 Ilari Lahtinen Someron Esa 0.39.46 + 6.33
12 M Yleinen kilpapyörä 1721 Mauri Korkeala Helsinki 0.40.07 + 6.54
13 M Yleinen kilpapyörä 1747 Nikita Zhuk Helsinki 0.40.16 + 7.03
14 M Yleinen kilpapyörä 1661 Mitja Kylliäinen TF TRIATHLON 0.40.17 + 7.04
15 M Yleinen kilpapyörä 1726 Miikka Lammela Turku 0.40.20 + 7.07
16 M Yleinen kilpapyörä 1711 Janne Fredriksson Triathlon Vantaa 0.40.35 + 7.22
17 M Yleinen kilpapyörä 1681 Juha Seppälä Helsinki Triathlon 0.40.46 + 7.33
18 M Yleinen kilpapyörä 1712 Mikko Hautere Rekolan Pullaposket 0.40.54 + 7.41
19 M Yleinen kilpapyörä 1702 Jarmo Valtonen Team Kuisma 0.40.59 + 7.46
20 M Yleinen kilpapyörä 1703 Aki Honkasalo Team Haitari 0.41.00 + 7.47
21 M Yleinen kilpapyörä 1675 Toni Pekkonen Helsinki 0.41.33 + 8.20
22 M Yleinen kilpapyörä 1748 Mikko Äijälä Ernst & Young 0.41.45 + 8.32
23 M Yleinen kilpapyörä 1656 Jasper Järvelä Cetus 0.41.50 + 8.37
24 M Yleinen kilpapyörä 1717 Jonne Jauhiainen Tikkurilan Turbot 0.41.51 + 8.38
25 M Yleinen kilpapyörä 1737 Timo Simpura 0.41.54 + 8.41
26 M Yleinen kilpapyörä 1706 Elias Viitakoski 0.42.51 + 9.38
27 M Yleinen kilpapyörä 1659 Kai Kokkonen Karkkila 0.43.12 + 9.59
28 M Yleinen kilpapyörä 1693 Jussi Laurikainen Cycleurope Finland Oy 0.43.21 + 10.08
29 M Yleinen kilpapyörä 1715 Simo Himanen #This IS sparta! 0.43.22 + 10.09
30 M Yleinen kilpapyörä 1673 Mikko Niskanen Espoo 0.43.37 + 10.24
31 M Yleinen kilpapyörä 1650 Carlos Álamo Flores 0.43.50 + 10.37
32 M Yleinen kilpapyörä 1738 Ville Sohn 0.44.18 + 11.06
33 M Yleinen kilpapyörä 1663 Jonas Källström IF Else 0.44.47 + 11.34
34 M Yleinen kilpapyörä 1679 Sampsa Raitamäki 0.44.54 + 11.41
35 M Yleinen kilpapyörä 1680 Antti Rytsälä Tuusula 0.44.57 + 11.44
36 M Yleinen kilpapyörä 1732 Juhana Nieminen KungFu Writing 0.45.27 + 12.14
37 M Yleinen kilpapyörä 1655 Kjell Jakobsson Helsinki 0.45.31 + 12.18
38 M Yleinen kilpapyörä 1665 Petteri Laukkanen 0.45.33 + 12.21
39 M Yleinen kilpapyörä 1676 Sampsa Pesonen Paloässät Oy 0.45.40 + 12.27
40 M Yleinen kilpapyörä 1701 Jyri Ranki 0.45.49 + 12.36
41 M Yleinen kilpapyörä 1668 Kim Lindfors Onninen Oy 0.45.51 + 12.38
42 M Yleinen kilpapyörä 1730 Botond Litkey Espoo 0.47.03 + 13.50
43 M Yleinen kilpapyörä 1669 Niklas Merikallio Octopus Lohja Ry. 0.47.07 + 13.54
44 M Yleinen kilpapyörä 1685 Teemu Tiittanen Itä-Vantaa 0.47.33 + 14.21
45 M Yleinen kilpapyörä 1660 Jyri Kukkola Rooster Punishment 0.47.37 + 14.24
46 M Yleinen kilpapyörä 1672 Anssi Niinimäki Onninen Oy 0.48.10 + 14.58
47 M Yleinen kilpapyörä 1690 Ferrix Hovi 0.49.07 + 15.54
48 M Yleinen kilpapyörä 1674 Petri Partanen Team 107 0.50.42 + 17.29
49 M Yleinen kilpapyörä 1651 Jani Andelin Team 107 0.51.00 + 17.47
50 M Yleinen kilpapyörä 1688 Ali Venell 0.52.50 + 19.37
51 M Yleinen kilpapyörä 1686 Karol Truchan 0.56.52 + 23.40
52 M Yleinen kilpapyörä 1698 Ahmada Siogope 0.58.37 + 25.24
53 M Yleinen kilpapyörä 1700 Jukka Hassinen 1.01.34 + 28.21
1 M Yleinen kilpapyörä Oy SKF Ab 1551 Mikko Oy SKF Ab 0.37.27 +
2 M Yleinen kilpapyörä Oy SKF Ab 1538 Kimmo Oy SKF Ab 0.41.52 + 4.26
3 M Yleinen kilpapyörä Oy SKF Ab 1554 Mikko Oy SKF Ab 0.44.16 + 6.49
4 M Yleinen kilpapyörä Oy SKF Ab 1549 Jukka Oy SKF Ab 0.45.36 + 8.09
4 M Yleinen kilpapyörä Oy SKF Ab 1543 Kalle Oy SKF Ab 0.45.36 + 8.09
6 M Yleinen kilpapyörä Oy SKF Ab 1547 Jukka Oy SKF Ab 0.49.00 + 11.34
1 Miehet Ei kilpapyörä Ge Healtcare 1570 Antti GE Healthcare 0.44.12 +
2 Miehet Ei kilpapyörä Ge Healtcare 1579 Lasse GE Healthcare 0.44.53 + 41
3 Miehet Ei kilpapyörä Ge Healtcare 1580 Niklas GE Healthcare 0.45.01 + 49
4 Miehet Ei kilpapyörä Ge Healtcare 1574 Petteri GE Healthcare 0.48.11 + 3.59
5 Miehet Ei kilpapyörä Ge Healtcare 1576 Juha GE Healthcare 0.49.02 + 4.50
6 Miehet Ei kilpapyörä Ge Healtcare 1578 Hannu GE Healthcare 0.53.52 + 9.40
1 Miehet Ei kilpapyörä LT 1411 Antti Tervo Lassila & Tikanoja Oy 0.41.40 +
2 Miehet Ei kilpapyörä LT 1417 Tuomas Mäkipeska Lassila & Tikanoja Oy 0.51.16 + 9.36
3 Miehet Ei kilpapyörä LT 1413 Jari Kujala Lassila & Tikanoja Oy 0.53.25 + 11.45
4 Miehet Ei kilpapyörä LT 1445 Olli Pihlajamäki Lassila & Tikanoja Oy 0.57.03 + 15.23
5 Miehet Ei kilpapyörä LT 1414 Timo Leinonen Lassila & Tikanoja Oy 0.57.03 + 15.23
6 Miehet Ei kilpapyörä LT 1418 Arto Kosunen Lassila & Tikanoja Oy 0.58.31 + 16.51
7 Miehet Ei kilpapyörä LT 1416 Rami Salminen Lassila & Tikanoja Oy 1.00.48 + 19.09
8 Miehet Ei kilpapyörä LT 1410 Akseli Syyrakki Lassila & Tikanoja Oy 1.00.48 + 19.09
9 Miehet Ei kilpapyörä LT 1415 Mika Tolppala Lassila & Tikanoja Oy 1.04.53 + 23.14
1 Miehet Ei kilpapyörä Mehiläinen 1455 Sami Mehiläinen 0.43.46 +
2 Miehet Ei kilpapyörä Mehiläinen 1453 Mika Mehiläinen 0.48.36 + 4.51
3 Miehet Ei kilpapyörä Mehiläinen 1452 Mikko Mehiläinen 0.49.20 + 5.35
4 Miehet Ei kilpapyörä Mehiläinen 1454 Eero Mehiläinen 0.51.29 + 7.43
5 Miehet Ei kilpapyörä Mehiläinen 1450 Elias Mehiläinen 0.51.43 + 7.58
6 Miehet Ei kilpapyörä Mehiläinen 1451 Kimmo Mehiläinen 0.55.24 + 11.39
1 Miehet joukkueviesti LT 1442 .5088 Markku Snell, Jani Katajajuuri, Toni Huusela 0.37.17 +
2 Miehet joukkueviesti LT 1434 Team Loiste Petri Myllyniemi, Pertti Pullinen, Petri Salermo 0.41.13 + 3.57
3 Miehet joukkueviesti LT 1446 Team Palveluasenne Pekka Ojanpää, Anna Tsakirakis, Olli Iivanainen 0.43.57 + 6.41
4 Miehet joukkueviesti LT 1440 Team Taikonautit Mikko Järvinen, Mikko Järvinen, Päivi Stordell 0.44.04 + 6.48
5 Miehet joukkueviesti LT 1433 Rekrytointi Seniorit Lauri Grönholm, Karin Sjöholm, Laura Tarvainen 0.44.46 + 7.29
6 Miehet joukkueviesti LT 1444 "Mä hoidan" Veera Kouri, Antti-Olli Mäkinen, Tiina Kemppainen 0.45.31 + 8.15
7 Miehet joukkueviesti LT 1436 Angry Nerds Toni Leistola, Heikki Tauriainen, Noora Hakkarainen 0.46.10 + 8.54
8 Miehet joukkueviesti LT 1429 Energiansäästäjät Asko Lindholm, Jukka Rantahakala, Vantte Kenttä 0.46.13 + 8.57
9 Miehet joukkueviesti LT 1432 Rekrytointi juniorit Karoliina Wilkman, Visa Myllyntaus, Henna Heiskanen 0.46.24 + 9.08
10 Miehet joukkueviesti LT 1441 kaksi % Kim Koponen, Antti Lehtinen, Mikko Björklund 0.48.32 + 11.16
11 Miehet joukkueviesti LT 1435 Moro-tiimi Heikki Jokinen, Niko Helkearo, Taru Pyykkö 0.49.20 + 12.04
12 Miehet joukkueviesti LT 1443 Team Kierrätysyhteiskunta Sebastian Aniszewski, Vainio Ville, Pasi Junninen 0.49.54 + 12.38
1 Miehet joukkueviesti Mehiläinen 1475 Johtoryhmä Riikka Harjula, Matti Bergendahl, Kristina Hotakainen 0.41.53 +
2 Miehet joukkueviesti Mehiläinen 1473 Willit Wekarat Jukka Vakkila, Anu Nyman, Marjo Tuhkanen 0.46.57 + 5.05
3 Miehet joukkueviesti Mehiläinen 1474 Team Töölö Taisto Tuomikoski, Johanna Nappar, Paula Tukiainen 0.51.21 + 9.29
1 Miehet joukkueviesti Tieto Finland 1515 Tieto 4 Rytkönen Mika, Lahtinen Petteri, Tokola Jussi 0.36.17 +
2 Miehet joukkueviesti Tieto Finland 1513 Tieto 2 Ruohonen Arja, Kuusisto Ari, Vesterinen Anttoni 0.37.24 + 1.08
3 Miehet joukkueviesti Tieto Finland 1512 Tieto 1 Nojomaa Annika, Sissonen Antti, Sissonen Antti 0.40.44 + 4.27
4 Miehet joukkueviesti Tieto Finland 1514 Tieto 3 Väänänen Paavo, Kivikoski Jari, Hård Harry 0.43.16 + 7.00
5 Miehet joukkueviesti Tieto Finland 1517 Tieto 6 SAP Niemistö Ilkka, Juhala Kimmo, Helleniemi Vesa 0.45.18 + 9.02
6 Miehet joukkueviesti Tieto Finland 1516 Tieto 5 Appelsiini Kola-Nyström Sari, Hämäläinen Jukka, Eklund Tommi 0.47.38 + 11.22
1 Miehet Kilpapyörä LT 1419 Tony Stömsholm Lassila & Tikanoja Oy 0.34.06 +
2 Miehet Kilpapyörä LT 1422 Ville Rantala Lassila & Tikanoja Oy 0.38.39 + 4.34
3 Miehet Kilpapyörä LT 1423 Henri Lehtonen Lassila & Tikanoja Oy 0.46.40 + 12.35
1 Miehet Kilpapyörä Mehiläinen 1458 Olli Mehiläinen 0.41.52 +
1 Miehet Tieto Finland 1499 Parviainen Tieto Finland 0.37.00 +
2 Miehet Tieto Finland 1497 Janne Tieto Finland 0.44.13 + 7.13
3 Miehet Tieto Finland 1502 Jarkko Tieto Finland 0.44.34 + 7.35
4 Miehet Tieto Finland 1493 Sampsa Tieto Finland 0.45.46 + 8.47
5 Miehet Tieto Finland 1492 Niko Tieto Finland 0.46.59 + 9.59
6 Miehet Tieto Finland 1501 Vierimaa Tieto Finland 0.47.10 + 10.10
7 Miehet Tieto Finland 1494 Olli Tieto Finland 0.49.12 + 12.12
8 Miehet Tieto Finland 1496 Kimmo Tieto Finland 0.49.51 + 12.52
9 Miehet Tieto Finland 1500 Sjöblom Tieto Finland 0.53.44 + 16.45
10 Miehet Tieto Finland 1495 Sami Tieto Finland 0.56.24 + 19.24
11 Miehet Tieto Finland 1498 Joonas Tieto Finland 0.56.31 + 19.31
1 Miesten joukkueviesti 1992 Võitmatud Mati-Markus Kullamäe, Arvo Luts, Janek Lessing 0.33.24 +
2 Miesten joukkueviesti 1953 Helsingin Salamat Kaius Karvo, Antti Harkio, Mikko Raunio 0.33.59 + 36
3 Miesten joukkueviesti 1994 Ässad Eestist Cevin Anders Siim, Janis Jaomaa, Karel Viigipuu 0.34.03 + 40
4 Miesten joukkueviesti 1969 Liikuntavirasto Risto Hietanoro, Lassi Laitinen, Jarkko Rantanen 0.35.10 + 1.47
5 Miesten joukkueviesti 1974 One Nordic Oona Hilkamo, Stefan Nysten, Joel Roos 0.36.16 + 2.53
6 Miesten joukkueviesti 1952 Haminan Hurjat Joonas Sipari, Timmi Tuutti, Lauri Hartikainen 0.37.46 + 4.23
7 Miesten joukkueviesti 1965 Koiraset Iida Koiranen, Kaj Koiranen, Emma Koiranen 0.39.47 + 6.24
8 Miesten joukkueviesti 1988 Uimastadion 1 Patrick Kulmala, Markku Savolainen, Jan Särömaa 0.40.11 + 6.48
9 Miesten joukkueviesti 1982 Team LaRiDa Lauri Kilpi, Jarkko Metsäjoki, David Sandström 0.40.30 + 7.07
10 Miesten joukkueviesti 1986 Team Widbom Cecilia Widbom, Kalle Widbom, Herman Widbom 0.40.40 + 7.16
11 Miesten joukkueviesti 1973 NAT Atso Iivanainen, Nani Pajunen, Tuomas Iivanainen 0.40.41 + 7.17
12 Miesten joukkueviesti 1954 HUS Ane Noora Ruotinen, Kim Valima, Risto Viitanen 0.41.26 + 8.03
13 Miesten joukkueviesti 1990 VGB2 Jenni Salonen, Juha Laatikainen, Veera Lappi 0.41.28 + 8.04
14 Miesten joukkueviesti 1966 Kuulohansa 1 Matti Matikka, Panu Hiekkataipale, Mirva Karkinen 0.41.30 + 8.07
15 Miesten joukkueviesti 1950 FANS Timo Niemi, Toni Kivinen, Timo Seppälä 0.41.36 + 8.13
16 Miesten joukkueviesti 1964 Kesäuunot Klas Myréen, Ilmari Asiala, Antti Valamo 0.41.37 + 8.13
17 Miesten joukkueviesti 1989 VB Jyri Nieminen, Janne Partanen, Tuukka Suoranta 0.41.45 + 8.22
18 Miesten joukkueviesti 1980 Team Betelgeuse Jesper Werdi, Pekka Werdi, Kirsi Vallenius 0.41.46 + 8.23
19 Miesten joukkueviesti 1963 INOP Matti Keränen, Jari Paajanen, Tero Takki 0.41.48 + 8.24
20 Miesten joukkueviesti 1951 Fault Message Jarkko Keinänen, Tiina Kähö, Jarkko Keinänen 0.42.02 + 8.39
21 Miesten joukkueviesti 1993 Ykkösmiehet Ville Voipio, Tanja Mäntyvaara, Jukka Levo 0.42.17 + 8.53
22 Miesten joukkueviesti 1972 Låshin miehet Jari Mäkilä, Harri Bergman, Jaakko Nisula 0.42.21 + 8.58
23 Miesten joukkueviesti 1962 HUS-Kuvantaminen Katja Rantala, Jyrki Putkonen, Tomi Kauppinen 0.43.33 + 10.10
24 Miesten joukkueviesti 1985 Team Strömsholm Jani Strömsholm, Esko Strömsholm, Johannes Strömsholm 0.44.03 + 10.40
25 Miesten joukkueviesti 1961 HUS Turva/Servis Venla Koski, Atte Loukimo, Atte Loulkimo 0.44.07 + 10.44
26 Miesten joukkueviesti 1979 Team Ahmat Harri Johansson, Mika Koivisto, Juha Soralahti 0.44.11 + 10.47
27 Miesten joukkueviesti 1957 HUS Kuntsari 2 Jyri Saarinen, Katja Knapas, Heidi Kaartinen 0.44.26 + 11.03
28 Miesten joukkueviesti 1987 Trio Leba Teemu Leppänen, Risto Leppänen, Sirpa Leppänen 0.44.36 + 11.12
29 Miesten joukkueviesti 1975 Sklubi Ville Ryhänen, Jyrki Luukko, Otto Parantainen 0.44.40 + 11.17
30 Miesten joukkueviesti 1955 HUS Hell's Kitchen Hannu Keminen, Paula Klemetti, Oskari Koskela 0.45.18 + 11.55
31 Miesten joukkueviesti 1984 Team Onkamo!! Irene Lappalainen, Liisa Lappalainen, Markus Lappalainen 0.45.24 + 12.01
32 Miesten joukkueviesti 1976 SSM Stachybotrys Ilkka Meriläinen, Olli Kärkkäinen, Pauli Ojalehto 0.46.35 + 13.11
33 Miesten joukkueviesti 1958 Team Wallenius Leevi Walleinius, Simo Wallenius, Niina Linja-Wallenius 0.46.37 + 13.14
34 Miesten joukkueviesti 1956 HUS Kielotien Kukoistus Mirka Itkonen, Hannu Westerinen, Ea Huhtala 0.47.03 + 13.40
35 Miesten joukkueviesti 1968 Laaksolahden Sparta Sami Sormunen, Janne Johansson, Joni Heliskoski 0.47.31 + 14.07
36 Miesten joukkueviesti 1959 HUS Team Peace Tuomas Lassila, Evelin Reiljan, Kukka-Maaria Mustonen 0.47.52 + 14.29
37 Miesten joukkueviesti 1967 Kuulohansa 2 Kirsi Lehtonen, Suvi Ahtosalo, Annu Vallasvuo 0.48.56 + 15.33
38 Miesten joukkueviesti 1970 Los Perros Calientes Tiia Paukkala, Maija Paukkala, Markus Paukkala 0.49.11 + 15.48
39 Miesten joukkueviesti 1960 HUS Tienraivaajat Risto Laakkonen, Jani Hakkarainen, Kalevi Sinkko 0.49.14 + 15.51
40 Miesten joukkueviesti 1996 0.51.06 + 17.43
41 Miesten joukkueviesti 1981 Team JoMaMa Joel Karlsson, Marjut Karlsson, Martta Ruohomaa 0.51.52 + 18.28
42 Miesten joukkueviesti 1978 Synttäriurheilijat 2 Iivo Salmi, Helge Kantola, Maija Simula 0.54.23 + 20.59
43 Miesten joukkueviesti 1977 Synttäriurheilijat 1 Pekka Simula, Antero Hälikkä, Miina Kunnasto-Kantola 0.54.36 + 21.13
44 Miesten joukkueviesti 1971 Låshi Meeri Nisula, Mauri Leppänen, Eija Leppänen 0.54.39 + 21.15
45 Miesten joukkueviesti 1995 Kuulohansa 3 Wäre Tarja, Eriksson Marjatta , Timo Lehtonen 0.58.22 + 24.58
1 Miesten Joukkueviesti Ge Healthcare 1589 GE Didier Deltort, Erno Muuranto, Teemu Tupala 0.39.49 +
2 Miesten Joukkueviesti Ge Healthcare 1585 Team-VSD Timo Turkki, Leo Sohlberg, Johannes Österberg 0.42.24 + 2.36
3 Miesten Joukkueviesti Ge Healthcare 1586 ventilator failure Päivi Nevalainen, Markus Laiho, Tomi Pekkarinen 0.43.19 + 3.30
4 Miesten Joukkueviesti Ge Healthcare 1588 HealthAhead-tiimi Igor Dimitriev, Salla Lintunen, Hannu Lounento 0.43.39 + 3.50
5 Miesten Joukkueviesti Ge Healthcare 1587 Spirit of Helsinki Olli Väisänen, Mika Päivärinta, Urs Pennanen 0.45.34 + 5.45
6 Miesten Joukkueviesti Ge Healthcare 1584 Blue Screen Men Ilkka Vanhanen, Topi Kolu, Otto Parantainen 0.46.30 + 6.42
1 N 40-49 kilpapyörä Oy SKF Ab 1561 Monique Oy SKF Ab 0.59.57 +
1 N 40-49 v. ei kilpapyörä 847 Minna Honkavaara Kirkkonummi, Veikkola 0.45.28 +
2 N 40-49 v. ei kilpapyörä 918 Tarita Vähä-Vahe Laaksolahden talviuimarit 0.47.15 + 1.47
3 N 40-49 v. ei kilpapyörä 915 Lissu Vanninen Vantaa 0.48.04 + 2.37
4 N 40-49 v. ei kilpapyörä 487 Tarja Hautajoki Mentaalimuuvi 0.48.23 + 2.56
5 N 40-49 v. ei kilpapyörä 742 Mari Paloheimo Serkut 0.48.27 + 3.00
6 N 40-49 v. ei kilpapyörä 830 Katri Siimes Hattarat 0.48.41 + 3.13
7 N 40-49 v. ei kilpapyörä 891 Eeva Isopoussu Helsinki 0.49.15 + 3.47
8 N 40-49 v. ei kilpapyörä 783 Riitta Moksen-Turunen Kafa 0.49.39 + 4.11
9 N 40-49 v. ei kilpapyörä 593 Laura Vanninen 0.50.07 + 4.40
10 N 40-49 v. ei kilpapyörä 401 Sirpa Ekblom Run.SAS 0.50.10 + 4.42
11 N 40-49 v. ei kilpapyörä 870 Anni Rytkönen Espoo 0.50.20 + 4.53
12 N 40-49 v. ei kilpapyörä 526 Sini Hirvi 0.50.32 + 5.04
13 N 40-49 v. ei kilpapyörä 868 Meri Reunanen Helsinki 0.50.45 + 5.18
14 N 40-49 v. ei kilpapyörä 892 Sirpa Kara Espoo 0.50.47 + 5.20
15 N 40-49 v. ei kilpapyörä 567 Kati Immeli-Vänskä Kesäkirijät 0.50.51 + 5.24
16 N 40-49 v. ei kilpapyörä 899 Paula Litkey 0.51.00 + 5.32
17 N 40-49 v. ei kilpapyörä 676 Heidi Viljamaa Tri For Fun 0.51.14 + 5.46
18 N 40-49 v. ei kilpapyörä 773 Nina Koivisto Espoo 0.51.15 + 5.48
19 N 40-49 v. ei kilpapyörä 778 Manta Lehtinen KaFa 0.51.19 + 5.52
20 N 40-49 v. ei kilpapyörä 777 Annastiina Ylikerttula 0.51.33 + 6.06
21 N 40-49 v. ei kilpapyörä 883 Karin Granholm Högnabba UF 0.51.34 + 6.07
21 N 40-49 v. ei kilpapyörä 557 Katja Winogradow Haaga-Perho 0.51.34 + 6.07
23 N 40-49 v. ei kilpapyörä 696 Jaana Lehtimäki Helsinki 0.51.40 + 6.13
24 N 40-49 v. ei kilpapyörä 427 Camilla Pohjavirta 0.51.52 + 6.25
25 N 40-49 v. ei kilpapyörä 682 Anu Eräkanto Cycleurope Finland Oy 0.52.12 + 6.44
26 N 40-49 v. ei kilpapyörä 853 Maria Kauranen 0.52.30 + 7.02
27 N 40-49 v. ei kilpapyörä 784 Minna Nissilä Espoo 0.52.34 + 7.06
28 N 40-49 v. ei kilpapyörä 793 Teija Sirko Kirkkonummi 0.52.44 + 7.17
29 N 40-49 v. ei kilpapyörä 907 Inger Ruotanen Högnabba UF 0.52.49 + 7.22
30 N 40-49 v. ei kilpapyörä 878 Ava Engström 0.52.54 + 7.26
30 N 40-49 v. ei kilpapyörä 469 Stina Paldanius 0.52.54 + 7.26
32 N 40-49 v. ei kilpapyörä 723 Pia Helminen 0.52.57 + 7.30
33 N 40-49 v. ei kilpapyörä 513 Johanna Roschier Mentaalimuuvi 0.53.27 + 8.00
34 N 40-49 v. ei kilpapyörä 875 Marjo Venesmaa Helsinki 0.53.34 + 8.07
35 N 40-49 v. ei kilpapyörä 913 Päivi Valo 0.53.36 + 8.09
36 N 40-49 v. ei kilpapyörä 756 Taina Teileri 0.53.37 + 8.10
37 N 40-49 v. ei kilpapyörä 803 Kiko Helen 0.53.49 + 8.22
38 N 40-49 v. ei kilpapyörä 621 Minna Mäkelä 0.53.56 + 8.28
39 N 40-49 v. ei kilpapyörä 752 Katri Silfverberg 0.54.22 + 8.54
40 N 40-49 v. ei kilpapyörä 683 Heljä Franssila 0.54.22 + 8.55
41 N 40-49 v. ei kilpapyörä 473 Mari Tervonen Helsinki 0.54.29 + 9.01
42 N 40-49 v. ei kilpapyörä 419 Camilla Krook Sonar Oy 0.55.00 + 9.32
43 N 40-49 v. ei kilpapyörä 782 Anu Mattila 0.55.36 + 10.09
44 N 40-49 v. ei kilpapyörä 869 Katariina Rissanen 0.55.37 + 10.10
45 N 40-49 v. ei kilpapyörä 436 Pirjo Tuomi 0.55.40 + 10.13
46 N 40-49 v. ei kilpapyörä 568 Jenni Järvinen 0.55.56 + 10.28
47 N 40-49 v. ei kilpapyörä 570 Anna-Liisa Kangas-Rautio NapaNaiset 0.55.57 + 10.29
48 N 40-49 v. ei kilpapyörä 409 Tiina Hänninen Sonar Oy 0.56.12 + 10.44
49 N 40-49 v. ei kilpapyörä 834 Anne Urrila Skydive Finland 0.56.29 + 11.02
50 N 40-49 v. ei kilpapyörä 475 Tarja Tolvanen Vantaa 0.56.41 + 11.14
51 N 40-49 v. ei kilpapyörä 416 Rixa Hosio etelä'-haagan sorsat 0.57.02 + 11.35
52 N 40-49 v. ei kilpapyörä 779 Tina Lindberg 0.57.05 + 11.38
53 N 40-49 v. ei kilpapyörä 636 Fatu Toure-Haanaho 0.57.07 + 11.39
53 N 40-49 v. ei kilpapyörä 720 Lea Fabritius TRIJordan 0.57.07 + 11.39
55 N 40-49 v. ei kilpapyörä 576 Annika Lipponen 0.57.09 + 11.42
56 N 40-49 v. ei kilpapyörä 528 Minna Hokkanen 0.57.09 + 11.42
57 N 40-49 v. ei kilpapyörä 910 Heidi Pirhonen Kantokiitäjät 0.57.11 + 11.43
58 N 40-49 v. ei kilpapyörä 444 Maiju Eskola 0.57.18 + 11.51
59 N 40-49 v. ei kilpapyörä 650 Annukka Jussila FC Rommit 0.57.21 + 11.54
60 N 40-49 v. ei kilpapyörä 562 Katarina Cygnel-Nuortie 0.57.44 + 12.17
61 N 40-49 v. ei kilpapyörä 605 Hanna Halme Helsingin kaupunki 0.57.44 + 12.17
62 N 40-49 v. ei kilpapyörä 633 Jarna Tanskanen 0.58.32 + 13.04
63 N 40-49 v. ei kilpapyörä 844 Heli Hannula Espoo 0.58.47 + 13.20
64 N 40-49 v. ei kilpapyörä 450 Kristiina Kariniemi 0.59.00 + 13.32
65 N 40-49 v. ei kilpapyörä 843 Eija Einola 0.59.12 + 13.44
66 N 40-49 v. ei kilpapyörä 655 Marjukka Mikola 0.59.33 + 14.05
67 N 40-49 v. ei kilpapyörä 877 Riikka Lahti Helsinki 0.59.38 + 14.11
68 N 40-49 v. ei kilpapyörä 592 Heidi Tuuli-Lääkkö 1.00.01 + 14.34
69 N 40-49 v. ei kilpapyörä 559 Leena Volinsky 1.00.33 + 15.05
70 N 40-49 v. ei kilpapyörä 681 Sari Björkenheim 1.00.49 + 15.21
71 N 40-49 v. ei kilpapyörä 688 Minzu Ikineva etelä-haagan sorsat 1.00.54 + 15.27
72 N 40-49 v. ei kilpapyörä 435 Margit Triebel Kantokiitäjät 1.00.54 + 15.27
73 N 40-49 v. ei kilpapyörä 849 Kirsi-Marja Juvuonen Espoo 1.00.59 + 15.32
74 N 40-49 v. ei kilpapyörä 580 Johanna Malkki OP-Pohjola 1.01.01 + 15.33
75 N 40-49 v. ei kilpapyörä 438 Anne-Mari Moilanen 1.01.07 + 15.39
76 N 40-49 v. ei kilpapyörä 591 Sari Tapojärvi Kesäkirijät 1.01.29 + 16.02
77 N 40-49 v. ei kilpapyörä 837 Hanna Vehkamäki Helsingin Yliopisto 1.01.34 + 16.06
78 N 40-49 v. ei kilpapyörä 831 Kirsi Tonani Hattarat 1.02.10 + 16.42
79 N 40-49 v. ei kilpapyörä 494 Riitta Kuisma Mentaalimuuvi 1.02.24 + 16.57
80 N 40-49 v. ei kilpapyörä 858 Katja Kääriä space systems finland 1.03.07 + 17.39
81 N 40-49 v. ei kilpapyörä 626 Anu Poukka 1.03.12 + 17.44
82 N 40-49 v. ei kilpapyörä 405 Riitta Hankonen 1.03.16 + 17.48
83 N 40-49 v. ei kilpapyörä 614 Mari Lacey 1.03.18 + 17.50
84 N 40-49 v. ei kilpapyörä 638 Elina Winblad 1.04.02 + 18.34
85 N 40-49 v. ei kilpapyörä 663 Teija Petterberg 1.04.28 + 19.00
86 N 40-49 v. ei kilpapyörä 543 Alli Purmonen 1.04.49 + 19.22
87 N 40-49 v. ei kilpapyörä 426 Kristiina Moilanen 1.05.02 + 19.34
88 N 40-49 v. ei kilpapyörä 552 Kati Syrjänen 1.05.27 + 19.59
89 N 40-49 v. ei kilpapyörä 672 Tuuli Talonen 1.05.41 + 20.14
90 N 40-49 v. ei kilpapyörä 673 Irina Tammenmaa-Aho Helsinki 1.06.17 + 20.50
91 N 40-49 v. ei kilpapyörä 540 Carita Pannula 1.07.32 + 22.05
92 N 40-49 v. ei kilpapyörä 537 Maarit Laurila 1.07.32 + 22.05
93 N 40-49 v. ei kilpapyörä 560 Mirka Ahokas 1.08.34 + 23.07
94 N 40-49 v. ei kilpapyörä 574 Sari Lehtimäki Plusterveys Oy 1.08.42 + 23.14
95 N 40-49 v. ei kilpapyörä 755 Pia Sjögren 1.08.53 + 23.26
96 N 40-49 v. ei kilpapyörä 608 Sari Hirvonen Sanomain Kerho 1.11.52 + 26.24
97 N 40-49 v. ei kilpapyörä 595 Vappu Verronen 1.13.52 + 28.24
98 N 40-49 v. ei kilpapyörä 445 Anna-Maria Haapasalo HKL 1.14.18 + 28.50
99 N 40-49 v. ei kilpapyörä 486 Sari Halonen Mentaalimuuvi 1.21.00 + 35.33
100 N 40-49 v. ei kilpapyörä 506 Merja Pekkala Mentaalimuuvi 1.21.00 + 35.33
101 N 40-49 v. ei kilpapyörä 497 Päivi Lampi Mentaalimuuvi 1.26.44 + 41.16
1 N 40-49 v. kilpapyörä 1616 Riikka Harjula Team Active 0.42.41 +
2 N 40-49 v. kilpapyörä 1613 Juliette Day 0.43.28 + 47
3 N 40-49 v. kilpapyörä 1610 Katja Andreev Vantaa 0.46.36 + 3.55
4 N 40-49 v. kilpapyörä 1645 Anna Uimonen Fitventures 0.53.48 + 11.07
5 N 40-49 v. kilpapyörä 1624 Widbom Jaana 0.56.33 + 13.52
1 N 50-59 ei kilpapyörä Oy SKF Ab 1559 Minna Oy SKF Ab 1.00.01 +
1 N 50-59 v. ei kilpapyörä 623 Päivi Ojakangas 0.49.56 +
2 N 50-59 v. ei kilpapyörä 856 Mirja Korpas Kotka 0.49.57 + 1
3 N 50-59 v. ei kilpapyörä 709 Taina Vuorela Oulu 0.51.32 + 1.36
4 N 50-59 v. ei kilpapyörä 661 Marjatta Pekola-Kiviniemi Varmk 0.52.06 + 2.10
5 N 50-59 v. ei kilpapyörä 648 Anitta Jarvenpaa VarMK 0.52.06 + 2.10
6 N 50-59 v. ei kilpapyörä 832 Tiina Tykkä Vantaa 0.52.37 + 2.41
7 N 50-59 v. ei kilpapyörä 675 Anniina Wanhatalo 0.53.10 + 3.15
8 N 50-59 v. ei kilpapyörä 467 Kristina Månsson Vaellussiskot 0.54.42 + 4.47
9 N 50-59 v. ei kilpapyörä 727 Mervi Joro 0.55.27 + 5.32
10 N 50-59 v. ei kilpapyörä 737 Päivi Leppänen 0.56.52 + 6.57
11 N 50-59 v. ei kilpapyörä 625 Anne Pinomäki 0.57.31 + 7.36
12 N 50-59 v. ei kilpapyörä 796 Kerstin Tarna 0.58.47 + 8.52
13 N 50-59 v. ei kilpapyörä 504 Marjut Partanen Mentaalimuuvi 0.59.23 + 9.28
14 N 50-59 v. ei kilpapyörä 616 Arja Laine Hus-Desiko 0.59.37 + 9.42
15 N 50-59 v. ei kilpapyörä 656 Sirpa Niemelä 0.59.41 + 9.45
16 N 50-59 v. ei kilpapyörä 730 Ulla Keränen 0.59.59 + 10.03
17 N 50-59 v. ei kilpapyörä 446 Merja Hakakoski 1.00.08 + 10.13
18 N 50-59 v. ei kilpapyörä 565 Sirpa Hirsi TriLog 1.01.12 + 11.17
19 N 50-59 v. ei kilpapyörä 693 Riitta Kärävä-Andonian 1.02.08 + 12.12
20 N 50-59 v. ei kilpapyörä 647 Helena Inkinen 1.05.08 + 15.12
21 N 50-59 v. ei kilpapyörä 470 Jaana Siikaluoma 1.06.35 + 16.40
22 N 50-59 v. ei kilpapyörä 664 Kirsi Pynnönen 1.07.25 + 17.30
23 N 50-59 v. ei kilpapyörä 539 Kirsti Nykänen YHHK80 1.10.12 + 20.17
24 N 50-59 v. ei kilpapyörä 554 Ulla Tiainen YHH K80 1.10.12 + 20.17
25 N 50-59 v. ei kilpapyörä 581 Satu Metsola Plusterveys Oy 1.13.33 + 23.38
1 N 50-59 v. kilpapyörä 1618 Hannele Heiskanen Helsinki 0.54.00 +
1 N 60-69 v. ei kilpapyörä 440 Arja Ahti Helsinki 0.59.49 +
2 N 60-69 v. ei kilpapyörä 463 Ritva Laitinen Vaellussiskot 1.03.18 + 3.29
3 N 60-69 v. ei kilpapyörä 535 Kaija Karjalainen YHH K/80 1.10.12 + 10.24
4 N 60-69 v. ei kilpapyörä 464 Lisa Lindholm 1.19.06 + 19.17
1 N 60-69 v. kilpapyörä 1642 Soile Sillanpää HSS 0.57.38 +
1 N 70-79 v. kilpapyörä 1614 Marita Glad Triathlon Team Kirkkonummi 1.00.07 +
1 N Yleinen ei kilpapyörä 886 Marke Hietapakka Maanpuolustuskorkeakoulu 0.44.03 +
2 N Yleinen ei kilpapyörä 888 Pirta Hotulainen Cetus 0.44.09 + 6
3 N Yleinen ei kilpapyörä 481 Sanna Aunala Mentaalimuuvi 0.45.39 + 1.36
4 N Yleinen ei kilpapyörä 515 Sivi Talvensola Mentaalimuuvi 0.45.54 + 1.51
5 N Yleinen ei kilpapyörä 585 Anne Ojala 0.45.58 + 1.55
6 N Yleinen ei kilpapyörä 889 Sanna Hyvärinen Team Pyrsistö 0.46.06 + 2.04
7 N Yleinen ei kilpapyörä 909 Laura Silvennoinen 0.46.44 + 2.41
8 N Yleinen ei kilpapyörä 884 Suvi Haavisto Helsinki 0.46.54 + 2.51
9 N Yleinen ei kilpapyörä 703 Milla Pohjola 0.46.55 + 2.52
10 N Yleinen ei kilpapyörä 432 Julia Silvennoinen Tampere 0.46.55 + 2.52
11 N Yleinen ei kilpapyörä 823 Marika Nummikoski Rantasipi Oy Aulangon kylpylä 0.47.02 + 2.59
12 N Yleinen ei kilpapyörä 810 Minna Lehtiranta 0.47.12 + 3.09
13 N Yleinen ei kilpapyörä 491 Katja Kauppinen Mentaalimuuvi 0.47.13 + 3.10
14 N Yleinen ei kilpapyörä 733 Tiina Käpylä Kafa 0.47.55 + 3.53
15 N Yleinen ei kilpapyörä 898 Reeta Laine 0.47.57 + 3.54
16 N Yleinen ei kilpapyörä 740 Satu Nuojua 0.47.58 + 3.56
17 N Yleinen ei kilpapyörä 780 Liselott Lindström 0.47.59 + 3.56
18 N Yleinen ei kilpapyörä 902 Riitta Napola 0.48.00 + 3.57
19 N Yleinen ei kilpapyörä 508 Soila Pellotsalo Mentaalimuuvi 0.48.07 + 4.05
20 N Yleinen ei kilpapyörä 860 Suvi Leisten 0.48.18 + 4.15
21 N Yleinen ei kilpapyörä 698 Hanna Leisti Helsinki Triathlon 0.48.22 + 4.20
22 N Yleinen ei kilpapyörä 496 Marjo Kuitunen Mentaalimuuvi 0.48.29 + 4.27
23 N Yleinen ei kilpapyörä 747 Reetta Toukola 0.48.32 + 4.29
24 N Yleinen ei kilpapyörä 904 Milla Nieminen 0.48.33 + 4.30
25 N Yleinen ei kilpapyörä 750 Vuokko Salo 0.48.40 + 4.37
26 N Yleinen ei kilpapyörä 480 Suvi Aunala Mentaalimuuvi 0.48.43 + 4.40
27 N Yleinen ei kilpapyörä 846 Marjut Hiekkanen 0.48.45 + 4.43
28 N Yleinen ei kilpapyörä 900 Minna Maunus-Tiihonen 0.48.47 + 4.45
29 N Yleinen ei kilpapyörä 906 Elli Pärssinen Turku 0.48.52 + 4.49
30 N Yleinen ei kilpapyörä 519 Nina Sjöblom Tuusula 0.48.55 + 4.52
31 N Yleinen ei kilpapyörä 466 Sari Lähdeniemi Turku 0.48.56 + 4.53
32 N Yleinen ei kilpapyörä 887 Minna Hirsi TriLog 0.49.01 + 4.58
33 N Yleinen ei kilpapyörä 829 Nina Saarimaa 0.49.05 + 5.02
34 N Yleinen ei kilpapyörä 468 Silina Niils 0.49.06 + 5.03
35 N Yleinen ei kilpapyörä 890 Virpi Hämäläinen 0.49.07 + 5.04
36 N Yleinen ei kilpapyörä 587 Tytti Leino PlusTerveys Oy 0.49.11 + 5.09
37 N Yleinen ei kilpapyörä 914 Laura Valtonen Helsinki 0.49.12 + 5.09
38 N Yleinen ei kilpapyörä 804 Elisa Isotahdon Team Dip-it 0.49.18 + 5.15
39 N Yleinen ei kilpapyörä 527 Emilia Hirvi 0.49.19 + 5.17
40 N Yleinen ei kilpapyörä 550 Kristie Stenhouse Helsinki 0.49.20 + 5.17
41 N Yleinen ei kilpapyörä 542 Laura Puhakainen 0.49.21 + 5.18
42 N Yleinen ei kilpapyörä 495 Sanna Kuitunen Mentaalimuuvi 0.49.26 + 5.23
43 N Yleinen ei kilpapyörä 612 Anu Kangasniemi 0.49.28 + 5.25
44 N Yleinen ei kilpapyörä 538 Tanja Lipsanen 0.49.36 + 5.33
45 N Yleinen ei kilpapyörä 451 Emmi Keränen Turku 0.49.38 + 5.35
46 N Yleinen ei kilpapyörä 885 Nea Hannula Espoo 0.49.39 + 5.36
47 N Yleinen ei kilpapyörä 813 Kirsi Lindström 0.49.41 + 5.39
48 N Yleinen ei kilpapyörä 897 Enni Kymäläinen 0.49.44 + 5.41
49 N Yleinen ei kilpapyörä 700 Henna Moisio 0.49.44 + 5.41
50 N Yleinen ei kilpapyörä 895 Riikka Kovanen Octopus Lohja 0.49.52 + 5.50
51 N Yleinen ei kilpapyörä 839 Hanna-Riikka Vänskä Hattarat 0.50.06 + 6.03
52 N Yleinen ei kilpapyörä 758 Cilla Voit 0.50.07 + 6.04
53 N Yleinen ei kilpapyörä 873 Saana Sipari 0.50.09 + 6.06
54 N Yleinen ei kilpapyörä 905 Anni Nykänen 0.50.19 + 6.16
55 N Yleinen ei kilpapyörä 864 Essi Mäentaka Helsinki 0.50.27 + 6.24
56 N Yleinen ei kilpapyörä 872 Sanna Salu Liikuntavirasto 0.50.30 + 6.27
57 N Yleinen ei kilpapyörä 917 Minttu Villanen Team Pyrsistö 0.50.30 + 6.27
58 N Yleinen ei kilpapyörä 822 Kajander Noora 0.50.30 + 6.28
59 N Yleinen ei kilpapyörä 908 Hanna-Mari Ruotsalainen Espoo 0.50.42 + 6.40
60 N Yleinen ei kilpapyörä 628 Sofia Rantala Helsinki 0.50.48 + 6.45
61 N Yleinen ei kilpapyörä 523 Elina Färm 0.50.49 + 6.46
62 N Yleinen ei kilpapyörä 893 Niina Karhu MTBCF 0.50.50 + 6.48
63 N Yleinen ei kilpapyörä 748 Meri Saarlinna Puistolan urheilijat 0.50.52 + 6.49
64 N Yleinen ei kilpapyörä 781 Saara Luoma 0.50.53 + 6.50
65 N Yleinen ei kilpapyörä 817 Heli Matero 0.51.00 + 6.57
66 N Yleinen ei kilpapyörä 855 Jaana Ketola Espoon Akilles 0.51.03 + 7.00
67 N Yleinen ei kilpapyörä 448 Kaisa Hietanen 0.51.08 + 7.06
68 N Yleinen ei kilpapyörä 502 Heini Ovaska 0.51.09 + 7.06
69 N Yleinen ei kilpapyörä 641 Brenda Castro 0.51.09 + 7.06
70 N Yleinen ei kilpapyörä 848 Essi Jokilammi NurKu 0.51.17 + 7.14
71 N Yleinen ei kilpapyörä 881 Veronica Bogomoloff 0.51.20 + 7.17
72 N Yleinen ei kilpapyörä 814 Satu Lindvall 0.51.29 + 7.26
73 N Yleinen ei kilpapyörä 674 Anu Uuttu 0.51.34 + 7.31
74 N Yleinen ei kilpapyörä 710 Taina Tuomola Espoo 0.51.37 + 7.34
75 N Yleinen ei kilpapyörä 622 Marjo Mörsky 0.51.43 + 7.40
76 N Yleinen ei kilpapyörä 851 Anniina Karjalainen 0.51.49 + 7.46
77 N Yleinen ei kilpapyörä 815 Katja Lotta 0.51.52 + 7.49
78 N Yleinen ei kilpapyörä 547 Teija Saari 0.51.52 + 7.49
78 N Yleinen ei kilpapyörä 765 Susanna Jakobsson 0.51.52 + 7.49
80 N Yleinen ei kilpapyörä 724 Mari Helttunen 0.52.02 + 7.59
81 N Yleinen ei kilpapyörä 792 Maarit Salokari 0.52.08 + 8.05
82 N Yleinen ei kilpapyörä 702 Johanna Peltonen Cycleurope Finland Oy 0.52.14 + 8.11
83 N Yleinen ei kilpapyörä 697 Nora Lehtinen Green Room 0.52.19 + 8.17
84 N Yleinen ei kilpapyörä 725 Tiina Hämäläinen 0.52.20 + 8.17
85 N Yleinen ei kilpapyörä 768 Johanna Kajosaari Hyvinkää 0.52.22 + 8.19
86 N Yleinen ei kilpapyörä 708 Marianne Winter 0.52.33 + 8.30
87 N Yleinen ei kilpapyörä 729 Anne Kangasniemi 0.52.44 + 8.41
88 N Yleinen ei kilpapyörä 584 Riikka Ojala Vantaa 0.52.45 + 8.42
89 N Yleinen ei kilpapyörä 763 Maria Hernandez Espoo 0.52.46 + 8.43
90 N Yleinen ei kilpapyörä 503 Sanna Palviainen Mentaalimuuvi 0.52.48 + 8.45
91 N Yleinen ei kilpapyörä 802 Saskia Halminen Hn5O 0.52.51 + 8.48
92 N Yleinen ei kilpapyörä 441 Anna Alanen Turku 0.52.54 + 8.51
93 N Yleinen ei kilpapyörä 850 Kaisu Kari Tampere 0.52.57 + 8.54
94 N Yleinen ei kilpapyörä 790 Pia Röynä 0.53.02 + 8.59
95 N Yleinen ei kilpapyörä 845 Merja Harteva Espoo 0.53.05 + 9.02
96 N Yleinen ei kilpapyörä 852 Mia Katko 0.53.07 + 9.04
97 N Yleinen ei kilpapyörä 819 Linda Meriluoto Espoo 0.53.09 + 9.07
98 N Yleinen ei kilpapyörä 530 Noora Huovinen Järvenpää 0.53.11 + 9.09
99 N Yleinen ei kilpapyörä 569 Maija Kalliala 0.53.12 + 9.09
100 N Yleinen ei kilpapyörä 551 Virpi Suoninen 0.53.13 + 9.10
101 N Yleinen ei kilpapyörä 882 Magdalena Brus 0.53.16 + 9.14
102 N Yleinen ei kilpapyörä 505 Pauliina Paukkeri 0.53.18 + 9.15
103 N Yleinen ei kilpapyörä 615 Essi Laine 0.53.20 + 9.17
104 N Yleinen ei kilpapyörä 514 Anna Särkioja Mentaalimuuvi 0.53.27 + 9.24
105 N Yleinen ei kilpapyörä 691 Anna-Maria Kunttu Cycleurope Finland Oy 0.53.31 + 9.28
106 N Yleinen ei kilpapyörä 821 Anna Naukkarinen 0.53.34 + 9.31
107 N Yleinen ei kilpapyörä 442 Helene Deighton Espoo 0.53.36 + 9.33
108 N Yleinen ei kilpapyörä 658 Piia Nyström 0.53.36 + 9.33
109 N Yleinen ei kilpapyörä 731 Susanna Kilappa 0.53.40 + 9.37
110 N Yleinen ei kilpapyörä 735 Tanja Lujanen 0.53.45 + 9.42
111 N Yleinen ei kilpapyörä 911 Laura Torikka 0.53.45 + 9.42
112 N Yleinen ei kilpapyörä 828 Anna Rasilainen HTL 0.53.55 + 9.52
113 N Yleinen ei kilpapyörä 680 Hanna Berger Espoo 0.54.00 + 9.58
114 N Yleinen ei kilpapyörä 642 Jenny Harmsen NoHiki 0.54.05 + 10.02
115 N Yleinen ei kilpapyörä 499 Iiris Mikkonen Helsinki 0.54.06 + 10.04
116 N Yleinen ei kilpapyörä 644 Inkeri Helenius 0.54.08 + 10.05
117 N Yleinen ei kilpapyörä 437 Helinä Vepsä Helsinki 0.54.13 + 10.10
118 N Yleinen ei kilpapyörä 500 Katja Muhonen Mentaalimuuvi 0.54.13 + 10.10
119 N Yleinen ei kilpapyörä 498 Anu Malinen Mentaalimuuvi 0.54.23 + 10.21
120 N Yleinen ei kilpapyörä 867 Kaisa Pennanen 0.54.25 + 10.22
121 N Yleinen ei kilpapyörä 726 Heli Ihatsu 0.54.26 + 10.23
122 N Yleinen ei kilpapyörä 722 Tiina Heinonen Amiedu 0.54.26 + 10.23
123 N Yleinen ei kilpapyörä 786 Rosa Nylén VNPY 0.54.29 + 10.26
124 N Yleinen ei kilpapyörä 811 Hanna Lilja Team Dip-it 0.54.33 + 10.30
125 N Yleinen ei kilpapyörä 430 Leeni Salonen 0.54.36 + 10.34
126 N Yleinen ei kilpapyörä 741 Anna Osei 0.54.42 + 10.40
127 N Yleinen ei kilpapyörä 912 Senja Torikka 0.54.46 + 10.43
128 N Yleinen ei kilpapyörä 433 Maria Sundvik 0.54.51 + 10.48
129 N Yleinen ei kilpapyörä 833 Katja Tynninen 0.54.54 + 10.51
130 N Yleinen ei kilpapyörä 563 Pauliina Dal 0.54.56 + 10.53
131 N Yleinen ei kilpapyörä 863 Taina Mononen Tampere 0.54.58 + 10.55
132 N Yleinen ei kilpapyörä 739 Linnea Nordling Serkut 0.54.59 + 10.57
133 N Yleinen ei kilpapyörä 854 Ulla Kellokumpu Tampere 0.55.09 + 11.06
134 N Yleinen ei kilpapyörä 706 Elina Valkonen 0.55.13 + 11.10
135 N Yleinen ei kilpapyörä 609 Kirsi Hiukka 0.55.13 + 11.10
136 N Yleinen ei kilpapyörä 637 Sanna Vainio 0.55.26 + 11.23
137 N Yleinen ei kilpapyörä 453 Liisa Kiviluoto Kettukerho 0.55.27 + 11.24
138 N Yleinen ei kilpapyörä 903 Suvi Nevala Espoo 0.55.30 + 11.27
139 N Yleinen ei kilpapyörä 685 Anne Hokkanen 0.55.32 + 11.29
140 N Yleinen ei kilpapyörä 484 Mari Dorsch Kettukerho 0.55.37 + 11.34
141 N Yleinen ei kilpapyörä 428 Stiina Rasimus-Sahari 0.55.43 + 11.40
142 N Yleinen ei kilpapyörä 577 Mari Lounavaara 0.55.46 + 11.43
143 N Yleinen ei kilpapyörä 684 Henna Granström Helsinki 0.55.47 + 11.44
144 N Yleinen ei kilpapyörä 732 Hanna Korhonen 0.55.51 + 11.48
145 N Yleinen ei kilpapyörä 788 Virve Palovirta 0.55.54 + 11.51
146 N Yleinen ei kilpapyörä 753 Meri Siren 0.55.54 + 11.51
147 N Yleinen ei kilpapyörä 635 Mirva Tollet 0.55.56 + 11.53
148 N Yleinen ei kilpapyörä 746 Nina Roikonen 0.56.02 + 11.59
149 N Yleinen ei kilpapyörä 866 Maaria Nortunen 0.56.07 + 12.04
150 N Yleinen ei kilpapyörä 728 Emma Juslin Vantaa 0.56.07 + 12.04
151 N Yleinen ei kilpapyörä 472 Tua Takasu 0.56.08 + 12.05
152 N Yleinen ei kilpapyörä 630 Terhi Sirviö Haarajoki 0.56.09 + 12.06
153 N Yleinen ei kilpapyörä 795 Tanja Snellman 0.56.12 + 12.09
154 N Yleinen ei kilpapyörä 689 Sari Kostia KerabitPro Oy / Hullut hölkkääjät 0.56.15 + 12.12
155 N Yleinen ei kilpapyörä 692 Henna Kyttälä Cycleurope Finland Oy 0.56.16 + 12.13
156 N Yleinen ei kilpapyörä 766 Johanna Jussila 0.56.17 + 12.15
157 N Yleinen ei kilpapyörä 761 Janina Bergman 0.56.19 + 12.16
158 N Yleinen ei kilpapyörä 518 Marina Maryukha Vantaa 0.56.29 + 12.26
159 N Yleinen ei kilpapyörä 590 Tanja Suitiala Uimastadion 0.56.31 + 12.29
160 N Yleinen ei kilpapyörä 420 Minna Kupari Vihti 0.56.38 + 12.35
161 N Yleinen ei kilpapyörä 471 Katre Soukko 0.56.39 + 12.36
162 N Yleinen ei kilpapyörä 618 Sanna Majander 0.56.42 + 12.39
163 N Yleinen ei kilpapyörä 775 Taija Kostia-Hakola Hullut hölkkääjät 0.56.47 + 12.44
164 N Yleinen ei kilpapyörä 771 Mari Karikoski 0.57.02 + 12.59
165 N Yleinen ei kilpapyörä 462 Marja Lahti 0.57.10 + 13.08
166 N Yleinen ei kilpapyörä 760 Kaisa Aho Espoo 0.57.12 + 13.09
167 N Yleinen ei kilpapyörä 553 Aliisa Takanen 0.57.13 + 13.11
168 N Yleinen ei kilpapyörä 721 Bettina Glad 0.57.18 + 13.15
169 N Yleinen ei kilpapyörä 601 Kati Anttila 0.57.19 + 13.17
170 N Yleinen ei kilpapyörä 410 Sari Ilmoniemi 0.57.27 + 13.24
171 N Yleinen ei kilpapyörä 767 Piia Jyrkänvaara Helsinki 0.57.29 + 13.26
171 N Yleinen ei kilpapyörä 579 Rebecca Majuri 0.57.29 + 13.26
173 N Yleinen ei kilpapyörä 816 Jenni Maksimainen 0.57.33 + 13.30
174 N Yleinen ei kilpapyörä 460 Annika Kuronen Team Kuronen 0.57.44 + 13.41
175 N Yleinen ei kilpapyörä 712 Tuija Heikkinen 0.57.44 + 13.42
176 N Yleinen ei kilpapyörä 705 Aino Sulopuisto 0.57.55 + 13.52
177 N Yleinen ei kilpapyörä 561 Johanna Bojang NapaNaiset 0.57.55 + 13.52
178 N Yleinen ei kilpapyörä 510 Salla Pohjonen 0.57.56 + 13.53
179 N Yleinen ei kilpapyörä 549 Päivi Seppälä 0.57.57 + 13.54
180 N Yleinen ei kilpapyörä 704 Outi-Maria Sarpakunnas OP-Pohjola 0.57.59 + 13.56
181 N Yleinen ei kilpapyörä 707 Inka Venho 0.58.03 + 14.00
182 N Yleinen ei kilpapyörä 838 Anna Vuorinen 0.58.09 + 14.06
183 N Yleinen ei kilpapyörä 620 Elina Mattila 0.58.13 + 14.10
184 N Yleinen ei kilpapyörä 668 Jaana Sandqvist 0.58.14 + 14.11
185 N Yleinen ei kilpapyörä 627 Sari Raikaa 0.58.17 + 14.14
186 N Yleinen ei kilpapyörä 874 Mirka Vainikka Helsinki 0.58.20 + 14.17
187 N Yleinen ei kilpapyörä 667 Hilla-Mari Ronkainen 0.58.26 + 14.23
188 N Yleinen ei kilpapyörä 808 Katri Kuusinen 0.58.29 + 14.26
189 N Yleinen ei kilpapyörä 812 Leena Liljeström 0.58.32 + 14.29
190 N Yleinen ei kilpapyörä 662 Anna Pentti 0.58.33 + 14.30
191 N Yleinen ei kilpapyörä 415 Hanna Kiljala Kantokiitäjät 0.58.40 + 14.37
192 N Yleinen ei kilpapyörä 511 Sara Pohjonen 0.58.40 + 14.38
193 N Yleinen ei kilpapyörä 517 Mervi Ylianttila 0.58.41 + 14.38
194 N Yleinen ei kilpapyörä 699 Raisa Liiti 0.58.48 + 14.45
195 N Yleinen ei kilpapyörä 701 Sinimaarit Niinikorpi 0.58.48 + 14.45
196 N Yleinen ei kilpapyörä 459 Merja Kuronen Team Kuronen 0.58.51 + 14.49
197 N Yleinen ei kilpapyörä 640 Satu Anttila 0.58.53 + 14.51
198 N Yleinen ei kilpapyörä 456 Mathilda Korpela 0.58.59 + 14.56
199 N Yleinen ei kilpapyörä 772 Venla Kieleväinen Helsinki 0.59.00 + 14.58
200 N Yleinen ei kilpapyörä 876 Tania Villikka 0.59.03 + 15.00
201 N Yleinen ei kilpapyörä 842 Tea Bäckman 0.59.04 + 15.02
202 N Yleinen ei kilpapyörä 412 Sanna Kaltokari 0.59.05 + 15.02
203 N Yleinen ei kilpapyörä 532 Satu Ilvonen 0.59.07 + 15.04
204 N Yleinen ei kilpapyörä 493 Anna Koponen 0.59.12 + 15.09
205 N Yleinen ei kilpapyörä 654 Emilia Mikola 0.59.21 + 15.18
206 N Yleinen ei kilpapyörä 509 Heidi Peni 0.59.23 + 15.20
207 N Yleinen ei kilpapyörä 424 Telle Niinistö Kantokiitäjät 0.59.32 + 15.29
208 N Yleinen ei kilpapyörä 422 Eeva-Riitta Mäki Kantokiitäjät 0.59.32 + 15.29
209 N Yleinen ei kilpapyörä 639 Mirjam Välipakka 0.59.40 + 15.37
210 N Yleinen ei kilpapyörä 794 Carin Snellman 0.59.42 + 15.40
211 N Yleinen ei kilpapyörä 665 Vilma Pöyry 0.59.45 + 15.43
212 N Yleinen ei kilpapyörä 631 Marjaana Tainola 0.59.50 + 15.47
213 N Yleinen ei kilpapyörä 483 Ullamay Borgmästars Solving Roadrunners 0.59.54 + 15.52
214 N Yleinen ei kilpapyörä 645 Heidi Hentula 0.59.55 + 15.52
215 N Yleinen ei kilpapyörä 670 Kati Sormunen 0.59.55 + 15.52
216 N Yleinen ei kilpapyörä 600 Paula Aarnio 1.00.10 + 16.07
217 N Yleinen ei kilpapyörä 603 Anna-Maria Fischer 1.00.10 + 16.07
218 N Yleinen ei kilpapyörä 797 Jenni Tulokas 1.00.14 + 16.11
219 N Yleinen ei kilpapyörä 744 Vilma Pouhakka HierontapalveluVilma 1.00.21 + 16.18
220 N Yleinen ei kilpapyörä 512 Anne Pölkki Mentaalimuuvi 1.00.24 + 16.21
221 N Yleinen ei kilpapyörä 413 Katri Kananen 1.00.24 + 16.21
222 N Yleinen ei kilpapyörä 501 Vilja Norrgård Kettukerho 1.00.31 + 16.28
223 N Yleinen ei kilpapyörä 757 Paula Tuomenoksa Helsinki 1.00.32 + 16.29
224 N Yleinen ei kilpapyörä 536 Annastiina Kekäläinen 1.00.43 + 16.40
225 N Yleinen ei kilpapyörä 478 Tina Wildtgrube 1.00.43 + 16.41
226 N Yleinen ei kilpapyörä 634 Silja Tiitinen 1.00.47 + 16.44
227 N Yleinen ei kilpapyörä 827 Tiia Rantanen Rantasipi Oy Aulangon kylpylä 1.00.52 + 16.49
228 N Yleinen ei kilpapyörä 406 Pauliina Heimonen 1.01.04 + 17.01
229 N Yleinen ei kilpapyörä 417 Piia Koponen 1.01.05 + 17.02
230 N Yleinen ei kilpapyörä 507 Katja Pekkanen Mentaalimuuvi 1.01.05 + 17.02
231 N Yleinen ei kilpapyörä 586 Anne Orthaber NapaNaiset 1.01.08 + 17.05
232 N Yleinen ei kilpapyörä 476 Mirjami Törmänen 1.01.11 + 17.08
232 N Yleinen ei kilpapyörä 465 Henriikka Lindlöf 1.01.11 + 17.08
234 N Yleinen ei kilpapyörä 789 Laura Rönnholm 1.01.11 + 17.08
235 N Yleinen ei kilpapyörä 617 Johanna Liuhanen 1.01.17 + 17.14
236 N Yleinen ei kilpapyörä 751 Piritta Seppälä Viestintä-Piritta 1.01.26 + 17.24
237 N Yleinen ei kilpapyörä 602 Katri Björn SU-41 1.01.37 + 17.35
238 N Yleinen ei kilpapyörä 764 Salla Homanen 1.01.41 + 17.38
239 N Yleinen ei kilpapyörä 408 Laura Hugosson Pinkit Jopot 1.01.46 + 17.44
240 N Yleinen ei kilpapyörä 597 Nina Österholm 1.01.49 + 17.46
241 N Yleinen ei kilpapyörä 573 Rosa Kuittinen Soul Sisters 1.01.57 + 17.55
242 N Yleinen ei kilpapyörä 607 Sanna Heimonen 1.02.00 + 17.57
243 N Yleinen ei kilpapyörä 457 Virpi Koskela 1.02.00 + 17.58
244 N Yleinen ei kilpapyörä 806 Heidi Koljonen 1.02.14 + 18.12
245 N Yleinen ei kilpapyörä 690 Maarit Kulmala 1.02.15 + 18.12
246 N Yleinen ei kilpapyörä 578 Tiina Lounavara 1.02.16 + 18.13
247 N Yleinen ei kilpapyörä 458 Annina Kosonen 1.02.25 + 18.22
248 N Yleinen ei kilpapyörä 653 Mari Lähteinen 1.02.27 + 18.25
249 N Yleinen ei kilpapyörä 861 Caroline Lundell 1.02.39 + 18.37
250 N Yleinen ei kilpapyörä 824 Sarianna Ollikainen Rantasipi Oy Aulangon kylpylä 1.02.51 + 18.48
251 N Yleinen ei kilpapyörä 524 Minerva Grönlund 1.02.53 + 18.50
252 N Yleinen ei kilpapyörä 825 Annika Perttunen Rantasipi Oy Aulangon kylpylä 1.02.53 + 18.51
253 N Yleinen ei kilpapyörä 880 Heli Aalto 1.02.58 + 18.55
254 N Yleinen ei kilpapyörä 541 Johanna Piispa 1.03.07 + 19.04
255 N Yleinen ei kilpapyörä 785 Montha Nore 1.03.15 + 19.13
256 N Yleinen ei kilpapyörä 669 Solveig Sjöblom NoHiki 1.03.17 + 19.14
257 N Yleinen ei kilpapyörä 862 Laura Mattila 1.03.27 + 19.24
258 N Yleinen ei kilpapyörä 545 Jaana Rask-Alatalo 1.03.29 + 19.26
259 N Yleinen ei kilpapyörä 769 Ann-Mari Kallberg 1.03.38 + 19.35
260 N Yleinen ei kilpapyörä 770 Maria Kallio 1.03.38 + 19.36
261 N Yleinen ei kilpapyörä 745 Heli Rautalin 1.03.39 + 19.36
262 N Yleinen ei kilpapyörä 611 Emma Jalo 1.03.58 + 19.56
263 N Yleinen ei kilpapyörä 588 Sanni-Johanna Pätsi Mustasaari 1.03.59 + 19.57
264 N Yleinen ei kilpapyörä 544 ronja rajala 1.04.04 + 20.01
264 N Yleinen ei kilpapyörä 522 Hannele Forsberg 1.04.04 + 20.01
266 N Yleinen ei kilpapyörä 558 Iiris Virtanen 1.04.04 + 20.01
267 N Yleinen ei kilpapyörä 566 Sanna-Maria Iivarinen 1.04.07 + 20.04
268 N Yleinen ei kilpapyörä 787 Katja Paananen Hullut hölkkääjät 1.04.14 + 20.12
269 N Yleinen ei kilpapyörä 443 Jenny Ek 1.04.18 + 20.15
269 N Yleinen ei kilpapyörä 477 Aira Wickström 1.04.18 + 20.15
271 N Yleinen ei kilpapyörä 651 Minna Korhonen 1.04.24 + 20.22
272 N Yleinen ei kilpapyörä 604 Elisabeth Frändilä 1.04.35 + 20.32
273 N Yleinen ei kilpapyörä 485 Marika Hakkarainen Mentaalimuuvi 1.04.35 + 20.33
274 N Yleinen ei kilpapyörä 414 Kati Kelly 1.04.38 + 20.35
275 N Yleinen ei kilpapyörä 629 Kirsi Reijonen 1.04.57 + 20.54
276 N Yleinen ei kilpapyörä 660 Tessa Paussu 1.05.25 + 21.23
277 N Yleinen ei kilpapyörä 529 Jenni Honkanen 1.05.26 + 21.23
278 N Yleinen ei kilpapyörä 429 Laura Saastamoinen 1.05.31 + 21.28
279 N Yleinen ei kilpapyörä 916 Tytti Viheriäkoski 1.05.32 + 21.29
280 N Yleinen ei kilpapyörä 564 Caroline Heinrichs Kesäkirijät 1.05.52 + 21.49
281 N Yleinen ei kilpapyörä 671 Inka Suksi 1.05.57 + 21.54
282 N Yleinen ei kilpapyörä 791 Mirka Salminen 1.06.16 + 22.14
283 N Yleinen ei kilpapyörä 572 Heidi Kaukinen 1.06.18 + 22.16
284 N Yleinen ei kilpapyörä 482 Annu Berg 1.06.31 + 22.28
285 N Yleinen ei kilpapyörä 571 Karin Kask Soul Sisters 1.06.45 + 22.42
286 N Yleinen ei kilpapyörä 575 Tanja Lehtinen Soul Sisters 1.06.45 + 22.42
287 N Yleinen ei kilpapyörä 840 Katja Anttalainen X-tri, Lahti 1.07.16 + 23.14
288 N Yleinen ei kilpapyörä 533 Pinja Kainulainen 1.07.31 + 23.28
289 N Yleinen ei kilpapyörä 666 Maija Pöyry 1.07.39 + 23.36
290 N Yleinen ei kilpapyörä 754 Ona Sjögren 1.08.53 + 24.50
291 N Yleinen ei kilpapyörä 461 Anne Kuulasmaa 1.09.15 + 25.12
292 N Yleinen ei kilpapyörä 589 Kristi Stenman 1.09.27 + 25.25
293 N Yleinen ei kilpapyörä 687 Suvi Hyyryläinen 1.09.30 + 25.27
294 N Yleinen ei kilpapyörä 659 Katja Partanen 1.10.30 + 26.27
295 N Yleinen ei kilpapyörä 643 Laura Haverinen 1.10.34 + 26.31
296 N Yleinen ei kilpapyörä 402 Sarah Sofia el Ogda 1.11.08 + 27.05
297 N Yleinen ei kilpapyörä 596 Johanna Väisänen Kesäkirijät 1.11.53 + 27.51
298 N Yleinen ei kilpapyörä 407 Maija Heino 1.13.32 + 29.29
299 N Yleinen ei kilpapyörä 548 Pirkko Sarkkinen Kerava 1.13.34 + 29.31
300 N Yleinen ei kilpapyörä 449 Kirsi Hölttä 1.14.18 + 30.15
301 N Yleinen ei kilpapyörä 632 Sari Tamminen Liikuntavirasto 1.15.34 + 31.31
302 N Yleinen ei kilpapyörä 583 Jonna Nevala PlusTerveys Oy 1.20.15 + 36.12
1 N Yleinen ei kilpapyörä Oy SKF Ab 1557 Heli Oy SKF Ab 0.49.41 +
2 N Yleinen ei kilpapyörä Oy SKF Ab 1558 Anna Oy SKF Ab 0.53.34 + 3.53
1 N Yleinen kilpapyörä 1626 Rahel Kallas Tabasalu TK 0.37.49 +
2 N Yleinen kilpapyörä 1640 Johhanna Räppo Ujumise Spordiklubi 0.38.36 + 47
3 N Yleinen kilpapyörä 1635 Erika Parviainen Triathlon Vantaa 0.38.44 + 56
4 N Yleinen kilpapyörä 1615 Benita Haikola Vantaan Vesikot 0.43.23 + 5.35
5 N Yleinen kilpapyörä 1623 Anu Humisto 0.44.12 + 6.23
6 N Yleinen kilpapyörä 1634 Olve Palumägi Tartu Ujumisklubi 0.44.44 + 6.55
7 N Yleinen kilpapyörä 1611 Joanna Bergström-Lehtovirta 0.45.14 + 7.25
8 N Yleinen kilpapyörä 1648 Anne-Mari Mäkinen 0.45.50 + 8.01
9 N Yleinen kilpapyörä 1644 Veera Sylvius space systems finland 0.46.34 + 8.45
10 N Yleinen kilpapyörä 1628 Tuuli Lehti Helsingin yliopisto 0.47.00 + 9.12
11 N Yleinen kilpapyörä 1636 Siiri Peltola 0.47.39 + 9.51
12 N Yleinen kilpapyörä 1646 Mirjam Uusitalo Paulig Group 0.48.01 + 10.12
13 N Yleinen kilpapyörä 1627 Anne Kanto 0.48.06 + 10.18
14 N Yleinen kilpapyörä 1612 Päivi Burakoff Vantaa 0.48.16 + 10.27
15 N Yleinen kilpapyörä 1621 Heli Honkanen 0.49.02 + 11.14
16 N Yleinen kilpapyörä 1630 Anna Lönnblad Espoo 0.50.08 + 12.20
17 N Yleinen kilpapyörä 1631 Maren Nielsen space systems finland 0.50.32 + 12.43
18 N Yleinen kilpapyörä 1632 Eveliina Nurmi Turun urheiluliitto 0.50.59 + 13.11
19 N Yleinen kilpapyörä 1637 Hanna Punnonen 0.52.19 + 14.31
20 N Yleinen kilpapyörä 1641 Agata Sadowska 0.52.59 + 15.11
21 N Yleinen kilpapyörä 1617 Enni Heino Helsinki 0.53.14 + 15.25
22 N Yleinen kilpapyörä 1619 Kati Helakorpi 0.55.02 + 17.13
23 N Yleinen kilpapyörä 1625 Marjo Kajonen Turku 1.02.30 + 24.42
24 N Yleinen kilpapyörä 1633 Julia Owusu-Ansah 1.03.04 + 25.16
1 Naiset Ei kilpapyörä Ge Healtcare 1581 Pinja GE Healthcare 0.51.09 +
2 Naiset Ei kilpapyörä Ge Healtcare 1582 Katja GE Healthcare 0.57.17 + 6.08
1 Naiset Ei kilpapyörä LT 1427 Wilma Wahlroos Lassila & Tikanoja Oy 0.51.14 +
2 Naiset Ei kilpapyörä LT 1425 Marjut Rissanen Lassila & Tikanoja Oy 0.56.17 + 5.04
3 Naiset Ei kilpapyörä LT 1424 Elina Kärki Lassila & Tikanoja Oy 0.57.24 + 6.10
1 Naiset Ei kilpapyörä Mehiläinen 1460 Johanna Mehiläinen 0.41.09 +
2 Naiset Ei kilpapyörä Mehiläinen 1464 Suvi Mehiläinen 0.48.04 + 6.56
3 Naiset Ei kilpapyörä Mehiläinen 1463 Maria Mehiläinen 0.50.45 + 9.36
4 Naiset Ei kilpapyörä Mehiläinen 1469 Karina Mehiläinen 0.51.55 + 10.47
5 Naiset Ei kilpapyörä Mehiläinen 1461 Mia Mehiläinen 0.52.04 + 10.56
6 Naiset Ei kilpapyörä Mehiläinen 1465 Virpi Mehiläinen 0.57.31 + 16.23
7 Naiset Ei kilpapyörä Mehiläinen 1462 Kirsi Mehiläinen 0.59.00 + 17.52
8 Naiset Ei kilpapyörä Mehiläinen 1466 Outi Mehiläinen 0.59.49 + 18.40
9 Naiset Ei kilpapyörä Mehiläinen 1470 Kirsi Mehiläinen 1.09.07 + 27.59
1 Naiset joukkueviesti Ge Healthcare 1592 Money Talks Elina Fagerholm, Irja Harjula-Savolainen, Kati Aho 0.54.30 +
2 Naiset joukkueviesti Ge Healthcare 1591 SuMeNi Kirsi Suosilta, Helvi Nikkilä, Säde Meriläinen 1.12.47 + 18.17
1 Naiset Joukkueviesti LT 1448 Tekniikan Enkelit Anneli Hakakoski, Mari Lehtonen, Sanna Ruuskanen 0.48.10 +
2 Naiset Joukkueviesti LT 1449 Rautarouvat Outi Saunamäki , Pirjo Laakso-Kervinen, Viveka Krokfors 0.50.14 + 2.05
3 Naiset Joukkueviesti LT 1447 Etanat Piret Pöld, Larisa Tikka, Minna Virtanen 1.00.40 + 12.31
4 Naiset Joukkueviesti LT 1437 Team Nevahööd Maarit Salonen, Merja Leistola, Paula Virmasalo 1.02.37 + 14.28
1 Naiset joukkueviesti Mehiläinen 1477 Team Pitsku Jenni Koivuniemi, Tanja Kuivalainen, Maarit Lindström 0.46.21 +
2 Naiset joukkueviesti Mehiläinen 1488 Pistosryhmä Arja Sulkuvesi, Anna Kotronen, Laura Känkänen 0.47.32 + 1.11
3 Naiset joukkueviesti Mehiläinen 1483 Felittaret Katariina Roslund, Annika Stenius, Paula Pusenius 0.47.54 + 1.34
4 Naiset joukkueviesti Mehiläinen 1484 Team Itis Katriina Jakobsson, Eija Bergström, Suvi Kinnunen 0.50.28 + 4.08
5 Naiset joukkueviesti Mehiläinen 1486 Kalakukko Team 3 Tarja Suutari, Niina Taavitsainen, Hanna Leppämäki 0.52.09 + 5.49
6 Naiset joukkueviesti Mehiläinen 1478 Kalakukko Team 1 Arja Rissanen, Mari Pietikäinen, Tarja Suutari 0.53.41 + 7.21
7 Naiset joukkueviesti Mehiläinen 1481 Kalakukko Team 2 Kirsi Huttunen, Kirsi Puputti, Tarja Ryynänen 0.55.51 + 9.30
1 Naiset joukkueviesti Tieto Finland 1519 TietoNaiset Nissilä Leena, Rautiola Ritva, Lehtimäki Heidi 0.58.08 +
1 Naiset Tieto Finland 1508 Susanna Tieto Finland 0.49.55 +
2 Naiset Tieto Finland 1509 Tanja Tieto Finland 0.54.36 + 4.41
3 Naiset Tieto Finland 1507 Anneli Tieto Finland 0.58.05 + 8.10
4 Naiset Tieto Finland 1506 Paula Tieto Finland 1.02.58 + 13.03
1 Naisten joukkueviesti 1923 Kaunitarid Merle Sirje Tael, Marie- Elisabeth Martinson, Simona Gilberta Luts 0.36.44 +
2 Naisten joukkueviesti 1928 Oittaan uppoojat Maria Iso-Ketola, Michael Åvall, Sari Vataja 0.39.05 + 2.21
3 Naisten joukkueviesti 1938 TYR Team Juuli Dolk, Sanna Runtti, Liisa Puranen 0.40.29 + 3.45
4 Naisten joukkueviesti 1919 HUS Sädettäjät Elina Rämä, Salla Koiranen, Laura Vanninen 0.42.43 + 5.59
5 Naisten joukkueviesti 1901 HUS 3sykliset Pia Karlenius, Tarja Ahtolainen, Marjo Hultman 0.42.43 + 5.59
6 Naisten joukkueviesti 1900 Dromeaarit Nea Hannula, Milla Nieminen, Reeta Laine 0.43.23 + 6.39
7 Naisten joukkueviesti 1929 Pinkit Sammakot Aino Puomila, Krista Rekonen, Lotta Mielonen 0.43.30 + 6.47
8 Naisten joukkueviesti 1922 JoRaJa Johhanna Räppo, Alina-Anna Josephson, Jane Jaomaa 0.45.15 + 8.32
9 Naisten joukkueviesti 1924 Lastenklinikan tytöt Elsi Kurtti, Elisa Sutinen, Nelli Vuoristo 0.45.56 + 9.13
10 Naisten joukkueviesti 1913 HUS Logistiikan vauhtimimmit Johanna Saukkomaa, Heini Kuivanen, Heli Vartiainen 0.46.04 + 9.20
11 Naisten joukkueviesti 1909 HUS HHH - Heman Herkät Hoitajat Heljä Uotinen, Päivi Pellikka, Päivi Pellikka 0.46.11 + 9.27
12 Naisten joukkueviesti 1906 HUS HeMaHi Henna Mäkinen, Hilkka Khafif, Mari Markkanen-Leppänen 0.46.27 + 9.43
13 Naisten joukkueviesti 1930 Pylleröt Anna Kallio, Heli Hakala, Annika Koivisto 0.46.44 + 10.01
14 Naisten joukkueviesti 1921 HUS Veet Silmissä Catarina Strömberg, Kristiina Hämäläinen-Långbacka, Kirsi-Marja Haverinen 0.47.07 + 10.24
15 Naisten joukkueviesti 1905 HUS Fysionaattorit Janik Klemetti, Taina Avo, Hanna Piispanen 0.47.09 + 10.25
16 Naisten joukkueviesti 1926 Mamis 2 Lorena Anaya, Lau Gazzotti, Maria Isabel Luna 0.47.17 + 10.33
17 Naisten joukkueviesti 1940 Vauhtihirmut Annu Ristimäki, Annukka Salo, Rosa Jantunen 0.48.08 + 11.25
18 Naisten joukkueviesti 1937 Tri Angels Pauliina Parviainen, Terhi Parviainen, Leena Kauko 0.48.13 + 11.30
19 Naisten joukkueviesti 1936 Tõelised Eesti naised! Sirje Eirand, Geil Siim, Tiina Angerjärv 0.48.22 + 11.39
20 Naisten joukkueviesti 1917 HUS SuperNannyt Helena Tuomimäki, Anna-Leena Pihamäki, Mia Hertsi 0.49.07 + 12.23
21 Naisten joukkueviesti 1934 SSM Fusarium Heli Hurskainen, Elisa Koskinen, Hanna Kuitunen 0.49.08 + 12.24
22 Naisten joukkueviesti 1903 HUS Diabeteshoitajat endokriologian pkl -team Merja Saariniemi, Arja Ojalammi, Erja Hartikainen 0.49.10 + 12.27
23 Naisten joukkueviesti 1904 HUS Ei hyydy Susanne Johansson, Hanna Pitkänen, Elina Armstrong 0.49.11 + 12.28
24 Naisten joukkueviesti 1941 VG 1 Tiina Laatikainen, Suvi Vuorela, Viivi Salonen 0.49.12 + 12.28
25 Naisten joukkueviesti 1912 HUS L16 Helena Blomqvist, Marja-Liisa Marrara, Virpi Mattila 0.49.20 + 12.37
26 Naisten joukkueviesti 1942 www.kuulakuiskaaja.com Marja Tolvanen-Kehtola, Minna Oinaala, Elsa Maria Ahonen 0.50.26 + 13.42
27 Naisten joukkueviesti 1932 Rampant Reindeers Noora Laakso, Maaret Laakso, Roosa Laakso 0.50.32 + 13.48
28 Naisten joukkueviesti 1931 Raakis Tiina Arppe, Kersti Juva, Kaijamari Sivill 0.51.10 + 14.26
29 Naisten joukkueviesti 1907 HUS HeMiKa Mirja Lahtinen, Katri Paloniemi, Henna Hirvonen 0.51.13 + 14.30
30 Naisten joukkueviesti 1914 HUS Mustikkasoturit Nina Kemppinen, Saara Penttinen, Kirsi Schulman 0.52.53 + 16.09
31 Naisten joukkueviesti 1910 HUS Kolmiosairaalan Keuhkottaret Anne Puistola, Mari Lamminen, Heli Lehmonen 0.53.01 + 16.17
32 Naisten joukkueviesti 1918 HUS SuperNannyt 2 Sanna Teerimäki, Eeva-Liisa Palomäki, Paula Brochers 0.53.35 + 16.51
33 Naisten joukkueviesti 1915 HUS naisjoukkue Tuija Pihlaja, Maija Malmivuori, Tiina Heikkinen 0.54.07 + 17.24
34 Naisten joukkueviesti 1933 Sitgeet Mari Kivistö, Taru Puntari, Päivi Pirkkalainen 0.55.39 + 18.56
35 Naisten joukkueviesti 1902 HUS AI-VOT Sinikk Stenman, Lea Jalava, Sari Syrjänen 0.55.56 + 19.12
36 Naisten joukkueviesti 1943 Ykkösnaiset Natalia Vyslovska, Hanna Arina, Tuula Hakulinen 0.58.54 + 22.10
37 Naisten joukkueviesti 1935 Team HAH Heidi Wanne, Hanna Räty, Anne Simonen 1.01.01 + 24.17
38 Naisten joukkueviesti 1927 Mamis 3 Agueda Tähti, Lluvia Salas, Lluvia Salas 1.02.07 + 25.23
39 Naisten joukkueviesti 1925 Mamis Erika Avelli, Yesmith Sanchez, Yesmith + baby Sanchez 1.08.39 + 31.56
1 P10 36 Sander Aavik Ujumise Spordiklubi 0.22.58 +
2 P10 46 Marten-Hugo Kivari Tartu Ujumisklubi 0.23.30 + 32
3 P10 73 Rihard Viherpuu TriSmile 0.23.38 + 40
4 P10 61 Ervin Otto Prank Tartu Ujumisklubi 0.24.23 + 1.25
5 P10 39 Johan Fredriksson Triathlon Vantaa 0.25.01 + 2.03
6 P10 49 Otto Kotola GrIFK Alpine 0.25.19 + 2.21
7 P10 67 Sami Uusikumpu 0.25.52 + 2.54
8 P10 37 Viktor Asklöf LYNX 0.26.03 + 3.05
8 P10 59 Erik Nousiainen IF Sibbo-Vargarna 0.26.03 + 3.05
10 P10 64 Anton Skutnabb Kirkkonummi 0.26.50 + 3.52
11 P10 69 Tuukka Vilmi 0.28.21 + 5.23
12 P10 52 Benjamin Lee HKV 0.28.32 + 5.34
13 P10 53 Lucas Lönnblad Espoo 0.28.32 + 5.34
14 P10 44 Manu Isopoussu Helsinki 0.28.42 + 5.44
15 P10 65 Oliver Stubb Club La Santa 0.29.04 + 6.06
16 P10 57 Ronan Newby Mayo GAA 0.29.13 + 6.15
17 P10 51 Jaakko Lakkamäki 0.29.27 + 6.29
18 P10 41 Santeri Herpola ÅSK 0.29.44 + 6.46
19 P10 62 Oskari Repo Espoo 0.30.04 + 7.06
20 P10 47 Kristofer-Jaago Kivari Tartu Ujumisklubi 0.30.16 + 7.18
21 P10 40 Jens Haanaho Haarajoki 0.31.09 + 8.11
22 P10 45 Mattias Janhunen 0.31.17 + 8.19
23 P10 58 Otto Norrkniivilä MasKi 0.31.33 + 8.35
24 P10 66 Leevi Tarjanne Espoo 0.31.55 + 8.57
25 P10 60 Kalle Paussu Helsinki 0.32.01 + 9.03
26 P10 68 Max Walther HNMKY salibandy 0.32.55 + 9.57
27 P10 74 Roy Järvinen 0.33.22 + 10.24
28 P10 38 Henri Erlund HTU 0.33.41 + 10.43
29 P10 56 Kasperi Mäkinen 0.34.06 + 11.08
30 P10 48 Markus Koivisto NurKu 0.35.38 + 12.40
31 P10 42 Elmeri Hirsi TriLog 0.36.04 + 13.06
32 P10 54 Benjamin McCarthy FC Kasiysi 0.36.19 + 13.21
33 P10 63 Karolus Saaristo Uimahyppyseura Tiirat Ry. 0.37.26 + 14.28
34 P10 72 Emil Havulehto 0.41.30 + 18.32
1 P12 139 Matteus Miilpalu Wiru Swim 0.21.11 +
2 P12 151 Veikka Saren SomE 0.21.40 + 29
3 P12 150 Cedrik Sandell ÖSK 0.21.44 + 33
4 P12 123 Oskar Hanko Paide Ujumisklubi 0.22.04 + 53
5 P12 143 Georg Oper Tartu Ujumisklubi 0.22.18 + 1.08
6 P12 155 Eelis Uitto Helsinki 0.22.28 + 1.17
7 P12 130 Oskari Kolehmainen CCH 0.23.22 + 2.11
8 P12 153 Enrice Mario Soodla Tartu Ujumisklubi 0.23.33 + 2.23
9 P12 145 Eetu Partanen Triathlon Vantaa 0.23.38 + 2.27
10 P12 127 Patrik Ingman Swim Club Raseborg 0.23.47 + 2.37
11 P12 156 Iiro Uusitalo 0.24.00 + 2.50
12 P12 174 Niko Salminen EPS 0.24.06 + 2.56
13 P12 178 Adam Tallberg Espoon Hiihtoseura 0.24.52 + 3.41
14 P12 157 Karl Johannes Visnapuu Tartu Ujumisklubi 0.25.03 + 3.52
15 P12 169 Ossian Newby Mayo GAA 0.25.11 + 4.00
16 P12 121 Benjamin Fransman sipoo 0.25.31 + 4.20
17 P12 179 Akilles Rechardt GrIFK Alpine 0.25.46 + 4.35
18 P12 172 Tino Pilkevaara HJK-Laajasalo 0.25.47 + 4.36
19 P12 310 Leevi Kahri 0.25.59 + 4.49
20 P12 133 Juho Laukkanen SiWa 0.26.01 + 4.50
21 P12 141 Tuomas Mäkelä Club La Santa 0.26.10 + 4.59
22 P12 128 Tatu Jentze HTU 0.26.15 + 5.04
23 P12 165 Henrik Järvinen Grifk Alpine 0.26.17 + 5.06
24 P12 154 Jaakko Tapanainen GrIFK Alpine 0.26.20 + 5.09
25 P12 171 Pekko Nordström HU 0.26.36 + 5.25
26 P12 152 Sebastian Soikkanen GrIFK Alpine 0.26.51 + 5.40
27 P12 124 Oskari Herpola ÅSK 0.26.53 + 5.42
28 P12 147 Topi Rahikkala HSS 0.27.44 + 6.34
29 P12 120 Okko Alanne 0.27.57 + 6.47
30 P12 149 Ville-Valtteri Salonen Aqua Plus Juniori Team 0.28.10 + 6.59
31 P12 162 Esko Harhakoski GrIFK Alpine 0.28.12 + 7.01
32 P12 177 Jesper Werdi HU 0.28.27 + 7.17
33 P12 140 Joona Mikkola SiWa 0.28.45 + 7.34
34 P12 167 Veeti Luukkonen Malmin palloseura P-01 0.29.18 + 8.07
35 P12 161 Isak Gramen HU 0.29.20 + 8.09
36 P12 175 Otto Sormunen FC Kasiysi 0.29.28 + 8.17
37 P12 148 Henri Risikko www.hilario.fi 0.29.41 + 8.30
38 P12 160 Tuomas Ariluoma Nurmijärvi 0.30.11 + 9.00
39 P12 144 Gilbert Paroma Helsinki 0.30.25 + 9.14
40 P12 142 Daniel Niva Esbo IF 0.30.30 + 9.19
41 P12 173 Eemeli Raninen HU 0.30.31 + 9.20
42 P12 131 Tommi Laiho Masalan kisa 0.30.42 + 9.32
42 P12 138 Eetu Miikkulainen 0.30.42 + 9.32
44 P12 135 Niklas Linnanen HSS 0.31.02 + 9.51
45 P12 168 Ralle Murto Vantaa 0.31.05 + 9.54
46 P12 307 Christian Kovanen Cetus 0.31.13 + 10.02
47 P12 129 Veikko Kivisaari GrIFK 0.31.39 + 10.28
48 P12 136 Anton Lunden GrIFK 0.31.44 + 10.33
49 P12 170 Oskari Niemi 0.32.23 + 11.12
50 P12 166 Emil Laaksonen Päivänkehrän koulu 0.32.28 + 11.18
51 P12 126 Axel Huopaniemi 0.32.43 + 11.32
52 P12 122 Jan Haanaho HYSS 0.32.45 + 11.34
53 P12 125 Topias Hilden HTU 0.33.18 + 12.07
54 P12 176 Eero Weckström HU 0.35.10 + 13.59
55 P12 163 Aki Holtari HSS 0.35.10 + 13.59
1 P12 joukkueviesti 1815 Georg Oper, Karl Johannes Visnapuu, Matteus Miilpalu 0.21.35 +
2 P12 joukkueviesti 1819 Enrice Mario Soodla, Sander Aavik, Rihard Viherpuu 0.22.44 + 1.10
3 P12 joukkueviesti 1816 Ervin Otto Prank, Kristofer-Jaago Kivari, Marten-Hugo Kivari 0.24.12 + 2.38
4 P12 joukkueviesti 1814 Johan Fredriksson, Benjamin Fransman, Erik Nousiainen 0.24.30 + 2.56
5 P12 joukkueviesti 1818 Nisse Vähä-Vahe, Sampo Airaksinen, Tapio Airaksinen 0.29.19 + 7.44
6 P12 joukkueviesti 1813 Miko Matikka, Aleksi Aalto, Paulus Pitkäjärvi 0.29.57 + 8.23
1 P14 254 Johannes Sikk Tartu Ujumisklubi 0.18.06 +
2 P14 258 Rauno Variku Tartu ujumisklubi 0.18.53 + 48
3 P14 256 Kaarel Trepp Wiru Swim 0.19.14 + 1.09
4 P14 244 Timi Malinen Blues Juniors 0.20.41 + 2.36
5 P14 220 Armin Angerjärv Tartu Ujumisklubi 0.20.42 + 2.37
6 P14 252 Iivari Salila Jyväskylä 0.20.44 + 2.39
7 P14 243 Pessi Länsirinne KoUS 0.20.53 + 2.48
8 P14 241 Jonne Leppäniemi Riihimäen Kiista-Veikot 0.20.58 + 2.53
9 P14 255 Elias Tiihonen HSS 0.21.02 + 2.57
10 P14 222 Kirill Egorov HSS 0.21.34 + 3.29
11 P14 238 Andrus Kuusk Tartu Ujumisklubi 0.21.59 + 3.53
12 P14 228 Erik Ingman Swim Club Raseborg 0.22.08 + 4.03
13 P14 240 Joonas Leppä Kuoreveden Kärki 0.22.16 + 4.11
14 P14 230 Lauri Jämsen JUK 0.22.28 + 4.23
15 P14 236 Niki Karlsson Helsingin Nykyaikaiset 5-ottelijat 0.22.42 + 4.37
16 P14 246 Joakim Nordström Borgå Akilles 0.22.45 + 4.40
17 P14 260 Aaro Virtanen Hollolan urheilijat -46 0.22.47 + 4.42
18 P14 229 MICKE JYRKINEN VIIALAN VIRI 0.23.16 + 5.11
19 P14 250 Oscar Raunio Keimola FK-kerho 0.24.01 + 5.55
20 P14 264 Dimitry Sergeev 0.24.01 + 5.56
21 P14 226 Jami Heinilä Pihlavan Työväen Urheilijat 0.24.26 + 6.21
22 P14 237 Antton Koivisto Järvenpää 0.24.29 + 6.24
23 P14 249 Aaro Rasilainen HTL 0.24.29 + 6.24
24 P14 231 Julius Järvinen Grifk Alpine 0.24.56 + 6.51
25 P14 227 Atso Iivanainen HSS 0.25.14 + 7.09
26 P14 233 Mikael Karenius Kiille Oy 0.25.51 + 7.46
27 P14 318 Caarl-Wilhelm Unnerus 0.25.58 + 7.53
28 P14 248 Matias Nurmela Kangasala 0.26.01 + 7.56
29 P14 234 Emil Karenius Kiille Oy 0.26.17 + 8.12
30 P14 224 Olli Erlund HTU 0.26.34 + 8.29
31 P14 225 Niklas Hakkila KäPa 00 United 0.26.41 + 8.36
32 P14 253 Joona Salminen Cetus 0.26.44 + 8.39
33 P14 221 Barcklay Dolinski Karjaa yläaste 0.27.14 + 9.09
34 P14 247 Timo Norrkniivilä MasKi 0.27.37 + 9.32
35 P14 245 Rasmus Nieminen Espoo 0.28.55 + 10.50
36 P14 262 Emil Pennanen Sibbo Vargarna 0.29.08 + 11.03
37 P14 309 Tuomas Meller 0.33.05 + 15.00
38 P14 242 Osmo Lindqvist JUK 0.33.15 + 15.10
39 P14 239 Jonni Laaksonen Olarin koulu 0.34.45 + 16.40
40 P14 263 Nikolay Khorkov 0.36.24 + 18.19
41 P14 259 niklas vienola viikaisten yläaste 0.38.02 + 19.57
1 P14 joukkueviesti 1829 Rauno Variku, Johannes Sikk, Armin Angerjärv 0.19.31 +
2 P14 joukkueviesti 1830 Oskar Hanko, Andrus Kuusk, Kaarel Trepp 0.20.52 + 1.22
3 P14 joukkueviesti 1831 Jessika Rissanen, Elmeri Einola, Emmi Saarela 0.25.36 + 6.06
1 P16 293 Jonas Nordström Team Novo Nordisk 0.34.17 +
2 P16 298 Cevin Anders Siim Tartu Ujumisklubi 0.34.26 + 9
3 P16 296 Henry Räppo Ujumise Spordiklubi 0.34.32 + 15
4 P16 294 Heikko Peensaar Tabasalu Triatloniklubi 0.34.37 + 20
5 P16 301 emil talsi Swim Club Raseborg 0.38.09 + 3.52
6 P16 295 Henry Pietilä Triathlon Vantaa 0.38.11 + 3.54
7 P16 287 Joel af Hällström Espoo 0.38.36 + 4.20
8 P16 297 Aleksi Satumäki HTU Stadi Ry 0.45.21 + 11.04
9 P16 300 Atte Takkunen Helsinki 0.45.31 + 11.14
10 P16 302 Matias van Houtum 0.45.36 + 11.19
11 P16 292 Heikki Lyytinen Lohja 0.50.39 + 16.22
12 P16 288 Mio Hannula Espoo 0.51.59 + 17.42
13 P16 290 Nathan James HSS 0.52.53 + 18.36
14 P16 299 Rasmus Suomela HyPy 0.54.43 + 20.27
1 P16 joukkueviesti 1838 Cevin Anders Siim, Heikko Peensaar, Henry Räppo 0.18.30 +
2 P16 joukkueviesti 1839 Anna Peltonen, Henri Kuisma, Henna Kuisma 0.30.17 + 11.47
1 T10 10 Getriin Marii Lessing Tartu Ujumisklubi 0.23.15 +
2 T10 6 Kirke Kool Tartu Ujumisklubi 0.24.05 + 51
3 T10 2 Helena Heinlo Ujumise Spordiklubi 0.25.22 + 2.08
4 T10 1 Hanna Catalano Cetus 0.27.28 + 4.14
5 T10 3 Erika Ingves Kristiinan Urheilijat 0.28.38 + 5.24
6 T10 11 Sigrid Luts Tartu Ujumisklubi 0.28.40 + 5.26
7 T10 12 Sofia Kristina Luts Tartu Ujumisklubi 0.28.50 + 5.35
8 T10 8 Kirke Kübar Tartu Ujumisklubi 0.28.58 + 5.44
9 T10 20 Julia Peltola Cetus 0.29.52 + 6.37
10 T10 9 Johanna Kübar Tartu Ujumisklubi 0.30.13 + 6.58
11 T10 23 Veera Säämänen HSS 0.31.08 + 7.54
12 T10 14 Daniela McCarthy Espoon Telinetaiturit 0.31.13 + 7.58
13 T10 7 Saga Kovanen Cetus 0.31.13 + 7.59
14 T10 22 Jenina Ranta HSS 0.31.29 + 8.15
15 T10 16 Kaisa Nissilä Espoo 0.32.12 + 8.58
16 T10 5 Karoliina Kadak Tartu Ujumisklubi 0.32.33 + 9.19
17 T10 19 Emmi Partanen Triathlon Vantaa 0.32.59 + 9.45
18 T10 29 Julia Vänttinen PUIU 0.33.55 + 10.41
19 T10 4 Inka Jämsen UiTa 0.34.22 + 11.07
20 T10 30 Oma Malk Espoon Telinetaiturit 0.34.35 + 11.21
21 T10 28 Maija-Riitta Vähä-Vahe HTL 0.35.27 + 12.13
22 T10 15 Sara Nemeschansky HU 0.36.56 + 13.42
23 T10 21 Saara Pitkänen Helsinki 0.37.30 + 14.15
24 T10 13 Wilma Långström HSS 0.37.57 + 14.42
25 T10 26 Mirell Teppan Tartu ujumisklubi 0.39.15 + 16.00
1 T12 93 Olivia Lammivaara Espoon Hiihtoseura 0.22.24 +
2 T12 95 Sandra Marie Luts Tartu Ujumisklubi 0.22.45 + 21
3 T12 107 Minttu Perkiö VHS 0.22.56 + 32
4 T12 83 Aino Huhtanen Huhtasuon Hiihto2000 0.23.50 + 1.27
5 T12 94 Ella Levanen Lahden Hiihtoseura 0.24.10 + 1.46
6 T12 76 Kaisi Ers Ujumise Spordiklubi. 0.24.25 + 2.02
7 T12 81 Ada Holm OTC 0.24.37 + 2.14
8 T12 85 Laura Kankkunen Keravan Urheilijat 0.24.48 + 2.24
9 T12 108 Vanessa Potagin Tartu Ujumisklubi 0.25.20 + 2.56
10 T12 99 Pippi Nordström HU 0.25.28 + 3.04
11 T12 116 Petra Uusikumpu 0.25.33 + 3.09
12 T12 118 Jessika Vänttinen PUIU 0.25.35 + 3.12
13 T12 89 Elsa Kotola Simmis Grani 0.25.36 + 3.13
14 T12 114 Annika Tietz HTU Stadi 0.25.37 + 3.13
15 T12 306 Kerttu Niinimäki Viialan Viri 0.25.42 + 3.19
16 T12 112 Jonna Salminen Swimming Club Nurmijärvi 0.26.39 + 4.15
17 T12 106 Anni Penttilä Veikkolan veikot 0.26.43 + 4.19
18 T12 317 Aleksandra Vartiainen HSS 0.26.50 + 4.27
19 T12 96 Laura Movits Tartu Ujumisklubi 0.27.15 + 4.51
20 T12 87 Emma Koiranen HSS 0.27.25 + 5.01
21 T12 84 Emma Jokilammi HSS 0.27.26 + 5.02
22 T12 98 Aino Niiranen Helsinki Triathlon 0.27.59 + 5.36
23 T12 101 Nelli Ohvo Espoo 0.28.12 + 5.48
24 T12 18 Ines Ojanpää Espoo 0.28.52 + 6.28
25 T12 110 Julia Raunio Viipurin urheilijat 0.29.09 + 6.45
26 T12 86 Viivi Kauko HPS 0.29.15 + 6.51
27 T12 103 Janika Paavola Tuusula 0.29.21 + 6.57
28 T12 79 Veera Heikkinen HU 0.29.22 + 6.58
29 T12 92 Emmi Laitinen HU 0.29.30 + 7.06
30 T12 109 Jenni Rantanen HTU stadi 0.29.39 + 7.15
31 T12 104 Pinja Paulomo Cetus 0.29.48 + 7.24
32 T12 90 Oona Kovanen Vantaa 0.31.36 + 9.12
33 T12 105 Ida Pellikka 0.32.26 + 10.02
34 T12 111 Rosaliina Rokkonen Espoon Hiihtoseura 0.32.30 + 10.07
35 T12 102 Loviisa Oila Helsinki 0.33.12 + 10.48
36 T12 80 Petra Heininen GrIfk alpine 0.33.20 + 10.57
37 T12 82 Jade Huhtamaa HU 0.33.21 + 10.57
38 T12 97 Elli-Noora Nieminen Espoo 0.33.36 + 11.13
39 T12 308 Antonia Gergen 0.34.44 + 12.20
40 T12 77 Clara Granholm SK Åsen 0.35.27 + 13.03
41 T12 113 Karoliina Salo HU 0.37.20 + 14.56
1 T12 joukkueviesti 1802 Getriin Marii Lessing, Kirke Kool, Sandra Marie Luts 0.22.40 +
2 T12 joukkueviesti 1810 Helena Heinlo, Kaisi Ers, Sovia Kristina Luts 0.25.11 + 2.31
3 T12 joukkueviesti 1800 Vilma Oura, Noona Rantanen, Emma Koiranen 0.25.35 + 2.55
4 T12 joukkueviesti 1806 Aino Niiranen, Louna Uotila, Olivia Maisalmi 0.25.57 + 3.17
5 T12 joukkueviesti 1803 Johanna Kübar, Vanessa Potagin, Kirke Kübar 0.27.06 + 4.26
6 T12 joukkueviesti 1807 Suvi Taavila, Siiri Pirkkalainen, Aino Vepsä 0.28.21 + 5.41
7 T12 joukkueviesti 1805 Heidi Fredriksson, Kristina Hindsberg, Katharina Hindsberg 0.29.57 + 7.17
8 T12 joukkueviesti 1801 Lena Maula, Saga Lindeberg, Lisa Maula 0.31.11 + 8.31
9 T12 joukkueviesti 1804 Karoliina Kadak, Sigrid Luts, Mirell Teppan 0.32.52 + 10.12
10 T12 joukkueviesti 1808 Emma Peltola, Ella-Lotta Anttalainen, Ella-Lotta Anttalainen 0.34.21 + 11.41
11 T12 joukkueviesti 1809 Rosaliina Rokkonen, Veera Setälä, Maija-Riitta Vähä-Vahe 0.34.59 + 12.19
1 T14 198 Marie-Elisabeth Martinson Tabasalu TK 0.20.00 +
2 T14 197 Simona Gilberta Luts Tartu Ujumisklubi 0.20.05 + 6
3 T14 213 Laura Tukia Karjala triathlon 0.20.58 + 59
4 T14 183 Jete Eevald Wiru Swim 0.22.27 + 2.28
5 T14 209 Pinja Peippo VanVe 0.22.50 + 2.51
6 T14 190 Janeli Jaomaa Tartu Ujumisklubi 0.23.00 + 3.01
7 T14 212 Helen Rohtla Trismile 0.23.20 + 3.21
8 T14 201 Emma Metzner Swim Club Raseborg 0.23.39 + 3.40
9 T14 202 Mari Miilpalu Wiru Swim 0.24.24 + 4.24
10 T14 199 Kiira Mauranen HU 0.24.44 + 4.45
11 T14 196 Emmi Kölhi HU 0.25.03 + 5.03
12 T14 194 Grete Lucia Kruuse Tartu Ujumisklubi 0.25.08 + 5.09
13 T14 193 Anni Kotola GrIFK Alpine 0.25.21 + 5.22
14 T14 211 Malla Rahkola Vihti 0.25.45 + 5.46
15 T14 203 Sarita Nieminen Toijalan Vauhti 0.25.51 + 5.51
16 T14 210 Katri Pyhältö Swimming Club Nurmijärvi 0.25.52 + 5.53
17 T14 191 Julia Kekkonen Kuhat 0.26.39 + 6.40
18 T14 180 Pihla Aho Veikkola 0.27.45 + 7.45
19 T14 207 Emmi Pajasmaa Nurmijärven Yleisurheilu 0.28.16 + 8.17
20 T14 214 Anna Ustinov EsTT 0.28.37 + 8.38
21 T14 184 Inkeri Hankonen Pantterit 0.29.24 + 9.25
22 T14 182 Anastasia Borisova GrIFK 0.29.38 + 9.39
23 T14 186 Elisa Hilden HTU 0.30.21 + 10.22
24 T14 189 Gemma James HSS 0.30.30 + 10.31
25 T14 187 Kerttu Häkkinen Nurmijärvi 0.30.33 + 10.33
26 T14 205 Ruusu Ojala HU 0.31.32 + 11.33
27 T14 188 Elina Isopoussu Helsinki 0.33.18 + 13.19
28 T14 215 Iiris Örmälä 0.33.19 + 13.19
29 T14 185 Oona Hannula Espoo 0.35.57 + 15.57
1 T14 joukkueviesti 1826 Sohvi Nenonen, Samina Nummi, Sini Koivu 0.20.02 +
2 T14 joukkueviesti 1823 Mari Miilpalu, Janeli Jaomaa, Simona Gilberta Luts 0.20.58 + 57
3 T14 joukkueviesti 1825 Helen Rohtla, Marie-Elisabeth Martinson, Jete Eevald 0.21.27 + 1.26
4 T14 joukkueviesti 1824 Anni Taavila, Tuuli Ahokas, Ida Vepsä 0.23.51 + 3.50
5 T14 joukkueviesti 1822 Sophia Lindeberg, Pia Peräjoki, Iida Koiranen 0.25.14 + 5.13
6 T14 joukkueviesti 1827 Jenni Rantanen, Annika Tietz, Elisa Hilden 0.26.20 + 6.19
1 T16 275 Laura Kallas Tabasalu TK 0.38.46 +
2 T16 274 Alina-Anna Josephson Tartu Ujumisklub 0.46.03 + 7.18
3 T16 277 Hanna-Lisett Lubi Tartu Ujumisklubi 0.46.12 + 7.27
4 T16 270 Alajääskö Ada NoPy 0.46.26 + 7.40
5 T16 282 Pinja Tiainen NoPy 0.46.32 + 7.46
6 T16 273 Ada Jentze Triathlon Stadi 0.46.59 + 8.14
7 T16 284 Rosa Tauriainen Team Tauriainen 0.47.39 + 8.54
8 T16 272 Maria Hamppu RUSSIA 0.48.12 + 9.27
9 T16 276 Kiia Korsu NoPy 0.49.32 + 10.47
10 T16 278 Maiju Mäenpää Nokian Pyry 0.49.33 + 10.47
11 T16 280 Merle Sirje Tael Tartu Ujumisklubi 0.51.05 + 12.20
12 T16 283 Heini Tähkä HU 0.52.19 + 13.34
13 T16 271 Lotta Hamdi NoPy 0.52.31 + 13.45
14 T16 281 Ruut Tauriainen Team Tauriainen 0.54.45 + 16.00
15 T16 279 Kaisa Syrjänen 0.59.52 + 21.07
1 T16 joukkueviesti 1834 Hanna-Lisett Lubi, Merle Sirje Tael, Laura Kallas 0.22.54 +
2 T16 joukkueviesti 1835 Laura Movits, Grete Lucia Kruuse, Katri Elina Vanttola 0.25.45 + 2.52
1 Yleinen sekasarja 1389 Kaisa Lehti Virpoksen Virkeät 0.41.50 +
2 Yleinen sekasarja 1271 Anna-Maria Kähkönen Tritrainers.fi 0.42.06 + 17
3 Yleinen sekasarja 1270 Sami Kähkönen Tritrainers.fi 0.42.22 + 33
4 Yleinen sekasarja 1375 Jani Haukinen ComIQ Oy 0.42.34 + 44
5 Yleinen sekasarja 1327 Jukka Vuori run.SAS 0.44.19 + 2.29
6 Yleinen sekasarja 1385 Timo Kilpi Maaliin? 0.44.37 + 2.48
7 Yleinen sekasarja 1387 Mikko Koivula Korson Kaiku 0.44.53 + 3.03
8 Yleinen sekasarja 1315 Juhana Rantala 0.45.16 + 3.26
9 Yleinen sekasarja 1363 Riikka Tolvanen Nespresso 0.45.17 + 3.27
10 Yleinen sekasarja 1332 Anne Lahtinen 0.46.48 + 4.59
11 Yleinen sekasarja 1334 Minna Elo 0.46.57 + 5.07
12 Yleinen sekasarja 1339 Anna Julin Nespresso 0.47.14 + 5.24
13 Yleinen sekasarja 1396 Ronald Ridal Team MaRo 0.47.34 + 5.44
14 Yleinen sekasarja 1372 Jani Ansaharju Zurich Insurance plc, Finland branch 0.47.36 + 5.47
15 Yleinen sekasarja 1274 Ginters Purins 0.48.29 + 6.39
16 Yleinen sekasarja 1374 Antti Haukinen ComIQ Oy 0.48.30 + 6.41
17 Yleinen sekasarja 1302 Pietari Koskela run.SAS 0.48.40 + 6.50
18 Yleinen sekasarja 1368 Aino Vuorinen 0.48.51 + 7.01
19 Yleinen sekasarja 1369 Hermanni Vuorinen 0.48.51 + 7.01
20 Yleinen sekasarja 1384 Heli Kekki 0.49.24 + 7.34
21 Yleinen sekasarja 1287 Katja Vuori Korven Urheilijat 0.49.25 + 7.35
22 Yleinen sekasarja 1318 Petri Roine run.SAS 0.49.33 + 7.44
23 Yleinen sekasarja 1353 Tobias Mikkola Three Musketeers 0.49.44 + 7.55
24 Yleinen sekasarja 1291 Mika Hartikainen Fiskars 0.49.46 + 7.56
25 Yleinen sekasarja 1364 Jessica Wahlstedt 0.49.59 + 8.10
26 Yleinen sekasarja 1361 Jonathan Strahl 0.50.00 + 8.10
27 Yleinen sekasarja 1259 Aki Erkkilä Korven Urheilijat 0.50.07 + 8.18
28 Yleinen sekasarja 1325 Svetlana Vetchinnikova Helsingin yliopisto 0.50.13 + 8.24
29 Yleinen sekasarja 1324 Slava Vetchinnikov 0.50.16 + 8.27
30 Yleinen sekasarja 1381 Minna Kallio ComIQ Oy 0.50.21 + 8.31
31 Yleinen sekasarja 1398 Lauri Saarelma 0.50.23 + 8.34
32 Yleinen sekasarja 1279 Altti Salminen Team Resistentia 0.50.42 + 8.52
33 Yleinen sekasarja 1280 Harri Salminen Team Resistentia 0.50.48 + 8.58
34 Yleinen sekasarja 1257 Pia Elg Korven Urheilijat 0.50.51 + 9.01
35 Yleinen sekasarja 1253 Fredrik Bäckman 0.50.52 + 9.03
36 Yleinen sekasarja 1251 Elina Atmata 0.50.53 + 9.03
37 Yleinen sekasarja 1282 Maria Sillanpää Korven Urheilijat 0.51.05 + 9.16
38 Yleinen sekasarja 1285 Tiina-Mari Tulimaa Sipoo 0.51.22 + 9.32
39 Yleinen sekasarja 1310 Kalle Nuuja 0.51.25 + 9.35
40 Yleinen sekasarja 1347 Teemu Kämäräinen IiHoo 0.51.32 + 9.42
41 Yleinen sekasarja 1359 Antti Simula 0.51.59 + 10.09
42 Yleinen sekasarja 1382 Antti Karhu ComIQ Oy 0.52.00 + 10.10
43 Yleinen sekasarja 1269 Akimatti Katainen Korven Urheilijat 0.52.03 + 10.14
44 Yleinen sekasarja 1376 Juha Hoskari Hälikkä & Co 0.52.04 + 10.15
45 Yleinen sekasarja 1406 Minna Turunen ComIQ Oy 0.52.09 + 10.19
46 Yleinen sekasarja 1338 Olli Immonen Nespresso 0.52.19 + 10.29
47 Yleinen sekasarja 1321 Henrik Serko 0.52.21 + 10.31
48 Yleinen sekasarja 1309 Jukka Nuottimäki 0.52.29 + 10.40
49 Yleinen sekasarja 1371 Mikko Ajoviita ComIQ Oy 0.52.48 + 10.58
50 Yleinen sekasarja 1275 Elena Pursiainen Korven Urheilijat 0.52.58 + 11.09
51 Yleinen sekasarja 1322 Terhi Rasila HSL Angels 0.53.11 + 11.21
52 Yleinen sekasarja 1399 Antto Saarinen Zurich Insurance plc, Finland branch 0.53.15 + 11.26
53 Yleinen sekasarja 1401 Marko Savikko Zurich Insurance plc, Finland branch 0.53.21 + 11.31
54 Yleinen sekasarja 1378 Arto Hälikkä Hälikkä & Co 0.53.24 + 11.35
55 Yleinen sekasarja 1383 Heikki Kari Maaliin? 0.53.28 + 11.38
56 Yleinen sekasarja 1258 Tero Elg Korven Urheilijat 0.53.36 + 11.46
57 Yleinen sekasarja 1307 Saara Nousiainen Fiskars 0.53.36 + 11.46
58 Yleinen sekasarja 1316 Anna Rantala 0.54.08 + 12.19
59 Yleinen sekasarja 1366 Sara Nevalainen 0.54.29 + 12.39
60 Yleinen sekasarja 1348 Riikka Kämäräinen IiHoo 0.54.43 + 12.54
61 Yleinen sekasarja 1260 Salla Haanpalo Korven Urheilijat 0.54.44 + 12.54
62 Yleinen sekasarja 1336 Björn Fagerholm 0.55.02 + 13.12
63 Yleinen sekasarja 1393 Samuli Paasimaa ComIQ Oy 0.55.06 + 13.17
64 Yleinen sekasarja 1333 Marina Boström-Simula 0.55.10 + 13.20
65 Yleinen sekasarja 1395 Arto Porvari 0.55.21 + 13.32
66 Yleinen sekasarja 1293 Fredrik Heinonen 0.56.14 + 14.24
66 Yleinen sekasarja 1292 Kristina Heinonen 0.56.14 + 14.24
68 Yleinen sekasarja 1386 Hanna Koivula ComIQ Oy 0.56.21 + 14.31
69 Yleinen sekasarja 1261 Hannu Haanpalo Korven Urheilijat 0.56.30 + 14.40
70 Yleinen sekasarja 1342 Sari Kaunismäki Hiostuksen Kirous 0.57.17 + 15.27
71 Yleinen sekasarja 1345 Pasi Korhonen 0.57.17 + 15.28
72 Yleinen sekasarja 1344 Riikka Korhonen 0.57.18 + 15.28
73 Yleinen sekasarja 1277 Henrik Rouhesmaa 0.57.18 + 15.28
74 Yleinen sekasarja 1299 Susanna Kanerva 0.57.31 + 15.41
75 Yleinen sekasarja 1360 Pipsa Stigell Nespresso 0.57.45 + 15.55
76 Yleinen sekasarja 1311 Kadri Oja HSL Angels 0.57.46 + 15.57
77 Yleinen sekasarja 1301 Johanna Kekkonen HSL Angels 0.58.24 + 16.34
78 Yleinen sekasarja 1390 Mika Leppänen mmausii 0.58.30 + 16.40
79 Yleinen sekasarja 1394 Kati Paulin-Leppänen 0.58.30 + 16.40
80 Yleinen sekasarja 1358 Anni Paltta FCHP 0.58.55 + 17.05
81 Yleinen sekasarja 1362 Tero Tidenberg FCHP 0.58.55 + 17.05
82 Yleinen sekasarja 1252 Gatis Atmats 0.58.58 + 17.09
83 Yleinen sekasarja 1266 Tiia Havulehto Korven Urheilijat 0.59.23 + 17.33
84 Yleinen sekasarja 1319 Erika Savolainen 1.00.00 + 18.11
85 Yleinen sekasarja 1335 Camilla Fagerholm 1.00.02 + 18.12
86 Yleinen sekasarja 1343 Marko Kaunismäki Hieostuksen Kirous 1.00.43 + 18.54
87 Yleinen sekasarja 1352 Aliisa Mikkola Three Musketeers 1.01.54 + 20.04
88 Yleinen sekasarja 1391 Jaana Nykänen 1.02.06 + 20.16
89 Yleinen sekasarja 1407 Harri Valkama 1.02.06 + 20.16
90 Yleinen sekasarja 1312 Riina Pitkänen 1.03.03 + 21.13
91 Yleinen sekasarja 1331 Jenni Blomster 1.03.16 + 21.27
92 Yleinen sekasarja 1308 Jaana Nuottimäki 1.03.46 + 21.57
93 Yleinen sekasarja 1409 Antti Öfversten ComIQ Oy 1.03.48 + 21.58
94 Yleinen sekasarja 1373 Sebastian Friberg ComIQ Oy 1.03.53 + 22.03
95 Yleinen sekasarja 1404 Henna Turtiainen 1.04.12 + 22.22
96 Yleinen sekasarja 1340 Anna Järvi-Oshaug TorAnna 1.04.18 + 22.28
97 Yleinen sekasarja 1320 Susanne Savolainen 1.04.28 + 22.38
98 Yleinen sekasarja 1392 Laura Ojala ComIQ Oy 1.04.29 + 22.39
99 Yleinen sekasarja 1356 Tor Oshaug TorAnna 1.04.32 + 22.42
100 Yleinen sekasarja 1286 Sanna Varvas 1.05.02 + 23.12
101 Yleinen sekasarja 1397 Jenni Ruuska 1.05.54 + 24.04
102 Yleinen sekasarja 1288 Tomi Vuori Korven Urheilijat 1.06.53 + 25.04
103 Yleinen sekasarja 1256 Päivi Ekholm Korven Urheilijat 1.07.43 + 25.54
104 Yleinen sekasarja 1377 Tuomo Häkkinen ComIQ Oy 1.12.50 + 31.00
105 Yleinen sekasarja 1355 Jere Niemelä 1.16.56 + 35.06
106 Yleinen sekasarja 1365 Jarkko Viljanen Hiostuksen Kirous 1.21.45 + 39.56
107 Yleinen sekasarja 1284 Joonas Tanskanen 1.27.06 + 45.16