Tahko MTB

2012

Sarjat

Ladattavat tiedostot

0
0
1 120 km Ladies 1203 Taija Jäppinen Hyvinkään Pyöräilijät 7.35.10,8
2 120 km Ladies 1201 Iida Airola Helsingin työväen hiihtäjät 7.41.31,5 + 6.20,7
3 120 km Ladies 1207 Marja-Liisa Pitkänen Kuopys 8.25.16,5 + 50.05,7
4 120 km Ladies 1204 Sari Orvola Grooppi Ylläs 8.40.27,4 + 1.05.16,6
5 120 km Ladies 1208 Laura Salminen Tampere 9.13.41,5 + 1.38.30,7
6 120 km Ladies 1205 Heli Ovaska OTC 9.22.36,2 + 1.47.25,4
7 120 km Ladies 1206 Marjaana Töyli Vapaahiihtoklubi 10.36.27,1 + 3.01.16,3
8 120 km Ladies 1202 Riikka Jäntti Tiirismaan Tiisselit/Järvenpää 11.18.52,0 + 3.43.41,2
1 120 km Men 1334 Ville Mäkelä Team Neonsport 6.21.31,1
2 120 km Men 1302 Aki Korpela Kaupin Kanuunat 6.23.49,1 + 2.18,0
3 120 km Men 1333 Jaakko Mäkelä NeonSport 6.24.20,9 + 2.49,8
4 120 km Men 1233 Ari Autio Kaupin Kanuunat 6.31.23,5 + 9.52,4
5 120 km Men 1349 Samuli Ollanketo OuTa 6.36.40,9 + 15.09,8
6 120 km Men 1356 Jarkko Pakkanen Kaupin Kanuunat 6.36.54,4 + 15.23,3
7 120 km Men 1421 Niko Vironen TWD 6.38.00,5 + 16.29,4
8 120 km Men 1262 Paavo Hiltunen Team Continental 6.42.17,7 + 20.46,6
9 120 km Men 1357 Markus Parkkinen NCK 6.47.20,0 + 25.48,9
10 120 km Men 1396 Kent Sippola EB 6.51.02,6 + 29.31,5
11 120 km Men 1223 Henri Ahonen kouvola 7.00.32,9 + 39.01,8
12 120 km Men 1267 Jarkko Honkio CCH 7.00.38,7 + 39.07,6
13 120 km Men 1299 Rauno Kokkonen TCC 7.01.51,4 + 40.20,3
14 120 km Men 1225 Mikko Alajoki Klaukkala 7.05.42,1 + 44.11,0
15 120 km Men 1403 Antti Tallinen Kouvolan pyöräilijät 7.12.40,0 + 51.08,9
16 120 km Men 1375 Antti Rantanen Kaupin Kanuunat 7.13.26,2 + 51.55,1
17 120 km Men 1398 Lauri Siukola Hyvinkään Pyöräilijät 7.13.40,4 + 52.09,3
18 120 km Men 1245 André Haga Kronoby 7.16.26,8 + 54.55,7
19 120 km Men 1235 Jan Backman nck 7.17.52,8 + 56.21,7
20 120 km Men 1420 Timo Vesalo Kuopys 7.24.54,0 + 1.03.22,9
21 120 km Men 1244 Alexander Haga Kronoby 7.25.00,4 + 1.03.29,3
22 120 km Men 1271 Pekka Hämäläinen Free-Motion 7.29.57,8 + 1.08.26,7
23 120 km Men 1387 Iiro Sairanen Imatran Urheilijat 7.33.39,0 + 1.12.07,9
24 120 km Men 1430 Eero Jäppinen Mikkeli 7.35.15,0 + 1.13.43,9
25 120 km Men 1378 Heikki Repola Qicraft 7.36.38,0 + 1.15.06,9
26 120 km Men 1374 Jukka Rajala Kaupin Kanuunat 7.39.44,6 + 1.18.13,5
27 120 km Men 1371 Matti Purojärvi JYPS Jyväskylä 7.40.12,0 + 1.18.40,9
28 120 km Men 1265 Anders Holmberg Kammenkiertäjät 7.40.38,2 + 1.19.07,1
29 120 km Men 1412 Olli Tuovinen VsMTB 7.46.57,0 + 1.25.25,9
30 120 km Men 1281 Harri Kailasalo Kirkkonummi 7.47.44,0 + 1.26.12,9
30 120 km Men 1428 Jani Ikonen Joensuun pyöräilijät 7.47.44,0 + 1.26.12,9
32 120 km Men 1326 Markus Marttinen Team Jalkakramppi 7.47.44,2 + 1.26.13,1
33 120 km Men 1418 Arto Vartiainen MTB Järvenpää 7.48.23,0 + 1.26.51,9
34 120 km Men 1320 Niko Luojumäki JumiKlossi 7.48.49,6 + 1.27.18,5
35 120 km Men 1283 Vesa Kandell Helsinki 7.49.40,4 + 1.28.09,3
36 120 km Men 1361 Tero Pelkonen JumiKlossi 7.49.40,8 + 1.28.09,7
37 120 km Men 1369 Jani Poussu Kaupin Kanuunat 7.50.26,5 + 1.28.55,4
38 120 km Men 1457 Jani Lahti PlusArkkitehdit 7.51.45,8 + 1.30.14,7
39 120 km Men 1284 Ari Kansikas Pyörä-Pojat/Team Medilaser 7.55.02,4 + 1.33.31,3
40 120 km Men 1424 Mikko Ylinen Telemark Team Ørn 7.56.57,0 + 1.35.25,9
41 120 km Men 1452 Mika Koivisto MC Kramppi 7.57.32,5 + 1.36.01,4
42 120 km Men 1255 Tuomas Harmaala Kammenkiertäjät 8.00.10,2 + 1.38.39,1
43 120 km Men 1342 Kai Nieminen Kaupin Kanuunat 8.00.53,2 + 1.39.22,1
44 120 km Men 1288 Harri Kekola SPP-56 8.01.57,6 + 1.40.26,5
45 120 km Men 1250 Miikka Hakari MTBCF 8.02.21,4 + 1.40.50,3
46 120 km Men 1230 Henri Arjanne Telemark Team Ørn 8.03.36,7 + 1.42.05,6
47 120 km Men 1260 Micael Heino Korson Kaiku 8.04.31,5 + 1.43.00,4
48 120 km Men 1248 Ilkka Hakala Kaupin Kanuunat 8.05.51,8 + 1.44.20,7
49 120 km Men 1254 Marko Happonen Korson Kaiku 8.06.27,8 + 1.44.56,7
50 120 km Men 1241 Jukka Guimaraes Västilän Voima 8.06.30,6 + 1.44.59,5
51 120 km Men 1290 Jukka Kitunen Kaupin Kanuunat 8.07.04,5 + 1.45.33,4
52 120 km Men 1331 Wille Mustonen Tahko MTB Medic 8.11.35,2 + 1.50.04,1
53 120 km Men 1236 Janne Bonden Mäkelä 8.12.49,5 + 1.51.18,4
54 120 km Men 1276 Juha Järvinen JyPs 8.15.10,3 + 1.53.39,2
55 120 km Men 1335 Mika Mänty PK Team 8.17.11,0 + 1.55.39,9
56 120 km Men 1294 Ville Klemettinen varkaus 8.17.51,8 + 1.56.20,7
57 120 km Men 1440 Janne Tepponen PPPMtb 8.19.19,6 + 1.57.48,5
58 120 km Men 1246 Ossi Hahtela Slalom-Seura 8.19.34,9 + 1.58.03,8
59 120 km Men 1383 Toni Ruokoja Lapua 8.20.08,3 + 1.58.37,2
60 120 km Men 1422 Janne Vornanen Timanttipora 8.21.28,7 + 1.59.57,6
61 120 km Men 1266 Kuisma Holstikko Kaupin Kanuunat 8.26.55,4 + 2.05.24,3
62 120 km Men 1332 Antti Muurinen Helsinki 8.26.56,7 + 2.05.25,6
63 120 km Men 1228 Hannu Anttila Wasa Velocity 8.27.31,0 + 2.05.59,9
64 120 km Men 1340 Janne Nieminen JytkyVenture 8.28.09,8 + 2.06.38,7
65 120 km Men 1359 Kai Pasonen Tampere 8.37.43,3 + 2.16.12,2
66 120 km Men 1292 Jukka Kivirinta Namc / Pyörärinki 8.39.51,4 + 2.18.20,3
67 120 km Men 1365 Juha Pikkarainen Oxalis 8.40.12,0 + 2.18.40,9
68 120 km Men 1377 Mika Reijonen Mtbcf 8.40.34,1 + 2.19.03,0
69 120 km Men 1322 Juuso Lymy Pori 8.40.42,0 + 2.19.10,9
70 120 km Men 1303 Esa Kortetjärvi Korson Kaiku 8.41.10,4 + 2.19.39,3
71 120 km Men 1270 Pekka Huttunen EB 8.42.09,3 + 2.20.38,2
72 120 km Men 1433 Jukka Laine Tahko mtb medic 8.42.13,6 + 2.20.42,5
73 120 km Men 1393 Jyrki Seppänen Kaupin Kanuunat 8.42.57,8 + 2.21.26,7
74 120 km Men 1416 Ville Varis Team Yöhöpinätâ„¢ 8.44.21,1 + 2.22.50,0
75 120 km Men 1435 Petri Mäkelä Parantolan Pojat 8.45.29,4 + 2.23.58,3
76 120 km Men 1439 Mikko Räty HTH PYORAHUOTO:COM 8.46.55,1 + 2.25.24,0
77 120 km Men 1385 Petri Ryhänen Rekolan Pullaposket 8.49.49,8 + 2.28.18,7
78 120 km Men 1401 Antti Suvanto Imatran Urheilijat 8.50.49,5 + 2.29.18,4
79 120 km Men 1319 Teemu Lukkari PePo 8.51.44,7 + 2.30.13,6
80 120 km Men 1232 Antti Artimo Filohuurut 8.51.45,2 + 2.30.14,1
81 120 km Men 1311 Markus Leppänen Iisalmen Pyöräpojat 8.53.45,3 + 2.32.14,2
82 120 km Men 1348 Jouni Okkonen Team Jalkakramppi 8.53.46,5 + 2.32.15,4
83 120 km Men 1391 Tommy Sandvik Larsmo 8.53.56,9 + 2.32.25,8
84 120 km Men 1419 Jukka Vartiainen Team Cahva 8.56.03,9 + 2.34.32,8
85 120 km Men 1268 Aki Huhtala Nokia Outdoor Sports Club 8.57.25,3 + 2.35.54,2
86 120 km Men 1286 Vesa Kasari MTB-Järvenpää 8.57.53,0 + 2.36.21,9
87 120 km Men 1287 Petri Kauppi Filohuurut 8.58.14,0 + 2.36.42,9
88 120 km Men 1411 Ossi Tuominen MC Kramppi 8.59.15,6 + 2.37.44,5
89 120 km Men 1316 Mika Liukkonen DeepHealth 8.59.49,7 + 2.38.18,6
90 120 km Men 1394 Mika Similä MTBC Pro Napalm 9.00.43,7 + 2.39.12,6
91 120 km Men 1417 Timo Varjoniemi CCH 9.01.09,7 + 2.39.38,6
92 120 km Men 1402 Aleksi Taiponen Kouvolan Pyöräilijät 9.01.12,2 + 2.39.41,1
93 120 km Men 1264 Joonas Hollo PMK 9.01.49,2 + 2.40.18,1
94 120 km Men 1249 Jarkko Hakanen VANTAA 9.01.55,8 + 2.40.24,7
95 120 km Men 1297 Mikko Koivula Korska 9.01.59,6 + 2.40.28,5
96 120 km Men 1438 Tommi Ruuska Cycle Club Helsinki 9.03.02,3 + 2.41.31,2
97 120 km Men 1460 Lauri Konsén Kaupin Kanuunat 9.03.54,2 + 2.42.23,1
98 120 km Men 1323 Pasi "fart" Maaranniitty Koreteks 9.04.12,7 + 2.42.41,6
99 120 km Men 1275 Antti Jokkala ASS (Anára Sámisearvi) 9.04.22,3 + 2.42.51,2
100 120 km Men 1336 Heikki Mörsky ESPOO 9.04.25,2 + 2.42.54,1
101 120 km Men 1306 Mike Laiho MTB Porvoo-Ikämiehet metsässä 9.04.44,6 + 2.43.13,5
102 120 km Men 1346 Kai Nurminen Team Tuska 9.05.29,7 + 2.43.58,6
103 120 km Men 1293 Veli-Pekka Kleemola Kammenkiertäjät 9.05.49,3 + 2.44.18,2
104 120 km Men 1408 Simo Toivonen Vantaa 9.09.44,8 + 2.48.13,7
105 120 km Men 1400 Erno Suominen Team Slow 9.10.07,7 + 2.48.36,6
106 120 km Men 1307 Jyrki Laine orimattila 9.10.09,9 + 2.48.38,8
107 120 km Men 1436 Jussi Nikula WWF 9.13.11,6 + 2.51.40,5
108 120 km Men 1339 Kimmo Niemi jytkyventure 9.13.24,0 + 2.51.52,9
109 120 km Men 1258 Jussi Heikkilä MC Kramppi 9.14.19,6 + 2.52.48,5
110 120 km Men 1325 Jari Marttila MC Kramppi 9.14.19,8 + 2.52.48,7
111 120 km Men 1259 Juuso Heikkinen Oulu 9.16.54,3 + 2.55.23,2
112 120 km Men 1341 Jarno P Nieminen Team Välikuolema 9.19.37,3 + 2.58.06,2
113 120 km Men 1392 Tomi Savolainen Etelä-Helsingin Pulkka 9.19.53,3 + 2.58.22,2
114 120 km Men 1397 Erkki Sirkka CCH 9.20.57,8 + 2.59.26,7
115 120 km Men 1415 Vesa Uusitalo Team Välikuolema 9.20.59,9 + 2.59.28,8
116 120 km Men 1351 Kimmo Ovaska OTC 9.22.36,4 + 3.01.05,3
117 120 km Men 1429 Björkskog Joakim Kammenkiertäjät 9.23.37,2 + 3.02.06,1
118 120 km Men 1414 Marko Uitto Mc kramppi 9.24.32,0 + 3.03.00,9
119 120 km Men 1432 Tomi Laiho Porvoon Ikämiehet Metsässä 9.24.49,8 + 3.03.18,7
120 120 km Men 1353 Jesse Paananen Espoo 9.26.48,6 + 3.05.17,5
121 120 km Men 1298 Kari Kokkinen Perttelin Peikot 9.26.52,5 + 3.05.21,4
122 120 km Men 1345 Petteri Nopsanen MC Kramppi / Pitkäjousto 9.26.57,8 + 3.05.26,7
123 120 km Men 1251 Tuomas Hakuli pk-team 9.27.08,3 + 3.05.37,2
124 120 km Men 1395 Ilkka Sinkkonen karhukallion pyöräilijä. 9.27.32,7 + 3.06.01,6
125 120 km Men 1224 Harri Ala-Pappila ESPOO 9.28.30,1 + 3.06.59,0
126 120 km Men 1277 Visa Järvinen Nokia MTB 9.29.53,5 + 3.08.22,4
127 120 km Men 1362 Mikko Peltola Sörnäisten paarmat 9.30.37,2 + 3.09.06,1
128 120 km Men 1312 Vesa Leppänen Vaalean Ruskeat Vaskitsat 9.34.15,2 + 3.12.44,1
129 120 km Men 1328 Harri Meuronen Team Mt.Monk 9.34.35,0 + 3.13.03,9
130 120 km Men 1407 Tõnis Tiedemann Vanamõisa suusaklubi 9.34.46,7 + 3.13.15,6
130 120 km Men 1404 Heiki Talvik Vanamõisa Suusaklubi 9.34.46,7 + 3.13.15,6
132 120 km Men 1318 Henri Lukinmaa Lappeenranta 9.34.51,2 + 3.13.20,1
133 120 km Men 1372 Sami Puumalainen Rekolan Pullaposket 9.38.57,1 + 3.17.26,0
134 120 km Men 1389 Aleksi Salomaa MTBCF 9.42.25,4 + 3.20.54,3
135 120 km Men 1456 Mikko Myöhänen Maastiskezä 9.43.32,4 + 3.22.01,3
136 120 km Men 1441 Aapo Timonen NBC Oulu 9.45.16,8 + 3.23.45,7
137 120 km Men 1443 Mika Öblom MTBCF ry 9.52.24,7 + 3.30.53,6
138 120 km Men 1243 Olli Haataja MTB Oulu Berzerkers 9.53.08,3 + 3.31.37,2
139 120 km Men 1234 Juha-Matti Autio Bikepoli 9.55.46,4 + 3.34.15,3
140 120 km Men 1247 Mika Hahtokari Kaupin kanuunat 9.55.56,1 + 3.34.25,0
141 120 km Men 1313 Ilkka Leskelä Ilen ajotiimi 9.56.01,2 + 3.34.30,1
142 120 km Men 1399 Tero Suihkonen Black Powder Travels 9.56.54,0 + 3.35.22,9
143 120 km Men 1227 Sami Alasuutari Black Powder Travels 9.56.54,2 + 3.35.23,1
144 120 km Men 1355 Kai Pajarinen Pelikaani turpiinissa 9.58.40,9 + 3.37.09,8
145 120 km Men 1364 Risto Pihlanen Tampere 9.59.50,1 + 3.38.19,0
146 120 km Men 1295 Tuomo Kohvakka JYPS 10.02.10,4 + 3.40.39,3
147 120 km Men 1285 Ari Karjalainen PMK 10.02.12,8 + 3.40.41,7
147 120 km Men 1305 Pasi Kärki PMK 10.02.12,8 + 3.40.41,7
149 120 km Men 1329 Jarno Mikkola Tikkakosken Tankki 10.02.49,1 + 3.41.18,0
150 120 km Men 1279 Pasi Kaarne Kaarne Communication Oy 10.02.52,6 + 3.41.21,5
151 120 km Men 1282 Kari Kallio Stamina TC 10.06.03,8 + 3.44.32,7
152 120 km Men 1240 Marko Grönbärj Pelikaani turpiinissa 10.10.17,2 + 3.48.46,1
153 120 km Men 1442 Markus Vuorinen Espoo 10.12.25,4 + 3.50.54,3
154 120 km Men 1427 Jarno Haansola Team Biramax 10.13.47,2 + 3.52.16,1
155 120 km Men 1229 Sami Anttila Lammin Betoni Oy 10.21.30,3 + 3.59.59,2
156 120 km Men 1388 Juha Salminen Mtbc Pro Napalm 10.25.15,4 + 4.03.44,3
157 120 km Men 1327 Mikko Marttinen Nokia MTB 10.25.16,5 + 4.03.45,4
158 120 km Men 1426 Christoffer Björkskog 4seasonMTB 10.30.55,1 + 4.09.24,0
159 120 km Men 1405 Janne Tamminen Kangasala 10.31.20,2 + 4.09.49,1
160 120 km Men 1437 Mika Rinne Vantaa 10.32.47,1 + 4.11.16,0
161 120 km Men 1269 Mikko Huotari Etelä-Helsingin Pulkka 10.34.26,3 + 4.12.55,2
162 120 km Men 1390 Teemu Sandelin Vapaahiihtoklubi 10.36.26,9 + 4.14.55,8
163 120 km Men 1278 Arto Kaarna - 10.42.17,6 + 4.20.46,5
164 120 km Men 1434 Toni Lund Team Lund 10.45.09,2 + 4.23.38,1
164 120 km Men 1252 Matti Hallikainen MTB-Turku 10.45.09,2 + 4.23.38,1
164 120 km Men 1454 Jarkko Holopainen MTB-Turku 10.45.09,2 + 4.23.38,1
167 120 km Men 1321 Joni Luomanen Onkiniemen Kuntomiehet 10.45.42,3 + 4.24.11,2
168 120 km Men 1451 Jouko Liinamaa Liinamaa Palvelut 10.59.27,5 + 4.37.56,4
169 120 km Men 1343 Ville Nieminen Vaaleanruskeat Vaskitsat 11.01.43,8 + 4.40.12,7
170 120 km Men 1324 Kimmo Makkonen Tiirismaan Tiisselit/Järvenpää 11.18.52,0 + 4.57.20,9
171 120 km Men 1238 Ilkka Elers Hyvinkää 11.23.08,3 + 5.01.37,2
9999 120 km Men 1453 Antti Varis MC Pökhölmi DNF
9999 120 km Men 1222 Christer Ahlgren Airo MTB DNF
9999 120 km Men 1409 Janne Tomperi Airo MTB DNF
9999 120 km Men 1300 Jari Korelin MTB-Turku DNF
9999 120 km Men 1458 Tuomas Aho HC Kaivoksela DNF
9999 120 km Men 1239 Marko Grundström Espoo DNF
9999 120 km Men 1280 Denis Kabanen Chillen-Team DNF
9999 120 km Men 1455 Mikko Lahti Espoo DNF
9999 120 km Men 1376 Johannes Raunio Rekolan Pullaposket DNF
9999 120 km Men 1344 Mikko Nokkonen Pyörä-Pojat/Team Medilaser DNF
9999 120 km Men 1291 Sami Kiviniemi singlespede DNF
9999 120 km Men 1308 Tommi Laitervo UlkoilunMaailma.fi DNF
9999 120 km Men 1386 Tommi Saari Team Garmin MTB DNF
9999 120 km Men 1382 Teemu Ruokoja Kokkola DNF
9999 120 km Men 1304 Jukka-Pekka Kunnari CC Picaro DNF
9999 120 km Men 1314 Antti Liikonen MC Kramppi DNF
9999 120 km Men 1261 Hannu Helminen Retkikunta Messilä Racing Ry DNF
9999 120 km Men 1425 Miikka Mäkelä Team Biramax DNF
9999 120 km Men 1242 Marko Haapakangas TAMPERE DNF
9999 120 km Men 1338 Jaakko Niemelä Vaasa DNF
9999 120 km Men 1413 Jani Turtiainen Korson Kaiku DNF
9999 120 km Men 1406 V-M Tiainen Jyps DNF
9999 120 km Men 1301 Aki Korhonen MTB-Turku DNF
9999 120 km Men 1358 Risto Parviainen Korson Kaiku DNF
9999 120 km Men 1370 Jouni Purhonen Poitsila DNF
9999 120 km Men 1289 Marcel Keppels munWiFi racing DNF
9999 120 km Men 1350 Pekka Orpana Suutarilan Satula ja Ketju DNF
9999 120 km Men 1459 Tommy Öhman HC Kaivoksela DNF
9999 120 km Men 1237 Markku Eilola-Jokivirta PK-Team DNF
9999 120 km Men 1354 Simo Pahkamaa Helsinki DNF
9999 120 km Men 1257 Antti Heikkilä Oy Tillander Ab DNF
9999 120 km Men 1253 Aki Halme Telemark team Örn DNF
9999 120 km Men 1317 Vitalik Lukin Derevnya-Team DNF
9999 120 km Men 1256 Tomi Hatanpää Vaasanseudun MTB DNF
9999 120 km Men 1381 Janne Rosama MTB-Turku DNF
9999 120 km Men 1379 Michael Richnau MTBCF DNF
9999 120 km Men 1384 Juha Ruotsi Metso MTB DNF
9999 120 km Men 1410 Miika Tuominen Slimboys Seinäjoki DNF
9999 120 km Men 1366 Mika Pitkämäki Tietotalo DNF
9999 120 km Men 1367 Ville Pohjamo Team BIOTRONIK DNF
1 240 km 2417 Tiimo Tõnisson Porter Racing 14.36.00,0
2 240 km 2418 Kari Veikkolainen Korson kaiku 15.09.40,6 + 33.40,6
3 240 km 2408 Mikko Petäjämäki Kaupin Kanuunat 15.28.35,3 + 52.35,3
4 240 km 2403 Jere Keskiaho Korson Kaiku 15.44.56,6 + 1.08.56,6
5 240 km 2415 Juha Tiitta Lahti 16.17.15,9 + 1.41.15,9
6 240 km 2416 Jussi Toivonen Tekes Innodurance 17.56.10,1 + 3.20.10,1
7 240 km 2411 Marko Saukko Trio Gerberus 17.58.29,6 + 3.22.29,6
8 240 km 2414 Anssi Tervonen SPP-56 18.43.58,3 + 4.07.58,3
9 240 km 2401 Jarkko Heinonen Helsinki 18.52.12,8 + 4.16.12,8
9999 240 km 2409 Pasi Pohjasvuo Espoo DNF
9999 240 km 2405 Heikki Koskinen Kuopio DNF
9999 240 km 2419 Antero Kotijärvi Kuopion Pyöräilyseura DNF
9999 240 km 2413 Pekka Tahkola Kaupin Kanuunat DNF
9999 240 km 2410 Hannu Räbinä JYPS DNF
9999 240 km 2402 Jani Henriksson VRH DNF
9999 240 km 2407 Mika Pensas Team Rose / JYPS DNF
9999 240 km 2404 Matti Kiijärvi TuUL / MTB-Turku DNF
9999 240 km 2420 Jorma Liukkonen Kuopio DNF
9999 240 km 2412 Ilkka Sillankorva Zeus DNF
9999 240 km 2421 Eppu Seeck Helsingin naturistit DNF
1 25 km 2638 Arsi Heinäaho Jyps 1.25.25,2
2 25 km 2634 Joni Gustafsson GRT VARKAUS 1.25.46,4 + 21,2
3 25 km 2559 Mikko Loikkanen Vantaa 1.27.01,3 + 1.36,1
4 25 km 2515 Mika Härkänen Mäntsälän Sähkö Oy 1.28.14,2 + 2.49,0
5 25 km 2522 Antti-Jussi Juntunen Korson Kaiku 1.28.42,8 + 3.17,6
6 25 km 2534 Oskar Keurulainen Espoo 1.30.33,7 + 5.08,5
7 25 km 2572 Mikko Nikulainen Team Antti 1.31.12,7 + 5.47,5
8 25 km 2510 Harri Helin MTB Shop/Shimano/Continental 1.32.23,4 + 6.58,2
9 25 km 2697 Mika Ylikojola Jyväskylä 1.33.02,4 + 7.37,2
10 25 km 2610 Antero Torssonen Ilomantsi 1.35.19,6 + 9.54,4
11 25 km 2635 Mika Gustafsson GRT VARKAUS 1.36.57,6 + 11.32,4
12 25 km 2598 Jaakko Sillankorva Korson Kaiku 1.37.38,9 + 12.13,7
13 25 km 2690 Veli-Heikki Mustonen GRT VARKAUS 1.37.55,6 + 12.30,4
14 25 km 2502 Valtteri Ala-Pappila ESPOO 1.38.16,4 + 12.51,2
15 25 km 2596 Petri Sarkkinen Joensuu 1.38.41,7 + 13.16,5
16 25 km 2689 Henri Salo Rauman seudun pyöräilijät 1.38.49,7 + 13.24,5
17 25 km 2632 Joel Bergman Hyvinkään pyöräilijät / Hypy 1.41.38,3 + 16.13,1
18 25 km 2660 Juho Niittyniemi helsinki 1.43.12,8 + 17.47,6
19 25 km 2528 Marko Karhapää Joensuu 1.44.20,1 + 18.54,9
20 25 km 2683 Victor Smirnov Gornyak BikeSkiTeam 1.45.13,9 + 19.48,7
21 25 km 2633 Robin Bergman Hyvinkään pyöräilijät / Hypy 1.45.19,1 + 19.53,9
22 25 km 2669 Arttu Sillanpää HyPy 1.45.19,5 + 19.54,3
23 25 km 2608 Toni Tepponen PPPMtb 1.47.18,0 + 21.52,8
24 25 km 2533 Jarna Kettunen Helsinki 1.48.07,4 + 22.42,2
25 25 km 2535 Joonas Kinnunen Joensuu 1.53.10,9 + 27.45,7
26 25 km 2599 Mika Skukin Joensuu 1.53.27,5 + 28.02,3
27 25 km 2561 Harri Luhtanen Mellunkylän Kontio 1.54.12,4 + 28.47,2
28 25 km 2578 Antti Raassina Lappeenranta 1.54.58,1 + 29.32,9
29 25 km 2647 Ville Kokkonen Nilsiä 1.55.07,1 + 29.41,9
30 25 km 2665 Jani Saalamo Jyväskylä 1.56.23,3 + 30.58,1
31 25 km 2567 Onni Mujunen Nilsiä 1.57.22,5 + 31.57,3
32 25 km 2512 Pauliina Huhtala Tampere 1.59.16,9 + 33.51,7
33 25 km 2668 Simo Schroderus X-tri Lahti 2.00.01,0 + 34.35,8
34 25 km 2661 Joonas Pesonen Team Slow 2.00.38,3 + 35.13,1
35 25 km 2670 Jari Suominen Team Slow 2.00.39,1 + 35.13,9
36 25 km 2671 Vladimir Tikhomirov Blancco 2.02.01,6 + 36.36,4
37 25 km 2592 Aleksi Saari Helsinki 2.02.15,8 + 36.50,6
38 25 km 2574 Katja Parviainen Helsinki 2.02.19,8 + 36.54,6
39 25 km 2588 Valtteri Ryynänen RasPi 2.02.23,0 + 36.57,8
40 25 km 2571 Pekka Mäkinen espoo 2.04.13,5 + 38.48,3
41 25 km 2686 Emilia Jurttila Penan Talli 2.04.55,7 + 39.30,5
42 25 km 2625 Eero Väätäinen TAHKOcom 2.04.56,5 + 39.31,3
43 25 km 2519 Antti Immonen Rajan urheilijat 2.05.04,7 + 39.39,5
44 25 km 2636 Erik Halonen Hyvinkään Pyöräilijät 2.05.35,1 + 40.09,9
45 25 km 2653 Anton Kärkkäinen Nujulan Köntys 2.08.07,4 + 42.42,2
46 25 km 2525 Eetu Kaaro Kotka 2.08.27,8 + 43.02,6
47 25 km 2649 Henri Kukkonen Team Tuska 2.10.13,5 + 44.48,3
48 25 km 2687 Kirsi Jaakonsaari Kirsin Höpinät 2.11.19,0 + 45.53,8
49 25 km 2595 Ville Sallinen Lappeenranta 2.11.41,7 + 46.16,5
50 25 km 2695 Joni Auru sportcircus 2.12.42,1 + 47.16,9
50 25 km 2694 Elias Salmi sportcircus 2.12.42,1 + 47.16,9
52 25 km 2644 Eija Kestilä JumiKlossi 2.13.15,4 + 47.50,2
53 25 km 2654 Raimo Kääriäinen Kuopio 2.13.25,2 + 48.00,0
54 25 km 2648 Tuomas Kuivamäki Korson Kaiku 2.14.03,6 + 48.38,4
55 25 km 2611 Juho Turkia Hamina 2.14.24,8 + 48.59,6
56 25 km 2507 Sari Hakulinen Team Sunlight 2.14.28,0 + 49.02,8
57 25 km 2688 Maret Koor Tallinn 2.14.51,5 + 49.26,3
58 25 km 2663 Lauri Rantatorikka HyPy 2.14.57,4 + 49.32,2
59 25 km 2505 Leevi Bojers OriToive 2.16.31,0 + 51.05,8
60 25 km 2692 Tapani Viitala Helsinki 2.16.56,2 + 51.31,0
61 25 km 2560 Olli Loponen orimattila 2.17.04,7 + 51.39,5
62 25 km 2655 Teemu Laine Orimattilan toive 2.17.04,8 + 51.39,6
63 25 km 2643 Susanna Kallio Helsinki 2.17.28,1 + 52.02,9
63 25 km 2662 Pyry Pietiläinen Helsinki 2.17.28,1 + 52.02,9
65 25 km 2623 Olli Vähälä Vantaa 2.17.43,7 + 52.18,5
66 25 km 2684 Merle Kiskonen Sportland 2.18.18,7 + 52.53,5
67 25 km 2508 Jari Heikkinen Nilsiä 2.18.20,8 + 52.55,6
68 25 km 2553 Antti Lehikoinen TVC 2.19.41,5 + 54.16,3
69 25 km 2569 Arttu Mäkelä Kuusankoski 2.19.51,2 + 54.26,0
70 25 km 2602 Janne Takkinen Laukaa 2.20.15,4 + 54.50,2
71 25 km 2646 Kalle Kokkonen Hämeenlinna 2.20.21,3 + 54.56,1
72 25 km 2540 Samuli Korpela Kuusankoski 2.20.59,2 + 55.34,0
73 25 km 2549 Rasmus Laine Hollolan urheilijat -46 2.22.04,7 + 56.39,5
74 25 km 2582 Aki Ristola OriToive/RMR 2.22.12,6 + 56.47,4
75 25 km 2606 Laura Tarvainen Kerava 2.22.29,5 + 57.04,3
76 25 km 2674 Valdemar Valo Hyvinkään pyöräilijät (Hypy) 2.22.36,3 + 57.11,1
77 25 km 2547 Satu Kuusranta Helsinki 2.24.55,2 + 59.30,0
78 25 km 2583 Juha Roivainen Lapinlahti 2.25.22,1 + 59.56,9
79 25 km 2607 Päivi Tepponen PPPMtb 2.26.01,5 + 1.00.36,3
80 25 km 2691 Tommi Reinikainen Sportcircus 2.26.55,2 + 1.01.30,0
81 25 km 2631 Jani Auru Mikkeli 2.27.18,1 + 1.01.52,9
82 25 km 2618 Ville Viinikainen LT 2.27.22,2 + 1.01.57,0
83 25 km 2685 Jukka Viinikainen LT 2.27.22,3 + 1.01.57,1
84 25 km 2628 Tuukka Westerholm HYPY 2.28.05,4 + 1.02.40,2
85 25 km 2620 Topias Virtanen HyPy 2.28.20,4 + 1.02.55,2
86 25 km 2513 Teppo Hytönen mikkeli 2.30.16,8 + 1.04.51,6
87 25 km 2568 Pirjo Mykkänen Team Mute 2.30.36,1 + 1.05.10,9
88 25 km 2552 Vesa Lehdonmäki Röykkä 2.31.41,3 + 1.06.16,1
89 25 km 2672 Mikko Timonen Kuopio 2.31.48,0 + 1.06.22,8
90 25 km 2562 Veikko Länsikunnas Hyvinkään Pyöräilijät 2.31.51,9 + 1.06.26,7
91 25 km 2509 Elina Heino Nilsiä 2.32.52,5 + 1.07.27,3
92 25 km 2573 Laura Nurminen tervakoski 2.33.05,9 + 1.07.40,7
93 25 km 2585 Tom Rosqvist Porvoo 2.33.45,1 + 1.08.19,9
94 25 km 2616 Veeti Vainio Hyvinkään Pyöräilijät 2.34.17,2 + 1.08.52,0
95 25 km 2548 Carita Kytömäki Hyvinkään Pyöräilijät 2.34.19,3 + 1.08.54,1
96 25 km 2637 Tommi Halonen Hyvinkään Pyöräilijät 2.34.22,3 + 1.08.57,1
97 25 km 2619 Juha Vikman Tampere 2.36.02,9 + 1.10.37,7
98 25 km 2593 Henna Saarinen Orimattilan Toive 2.36.39,7 + 1.11.14,5
99 25 km 2603 Marika Takkinen Mikkeli 2.38.02,7 + 1.12.37,5
100 25 km 2545 Marjut Kulmala Team Sisu 2.38.28,7 + 1.13.03,5
101 25 km 2591 Leevi Röntynen MTB-Turku 2.38.32,2 + 1.13.07,0
102 25 km 2590 Juha Röntynen MTB-Turku 2.38.46,6 + 1.13.21,4
103 25 km 2558 Marja-Liisa Lohtander Lappeenranta 2.39.18,5 + 1.13.53,3
104 25 km 2600 Guy Suominen kirkkonummi 2.39.21,6 + 1.13.56,4
105 25 km 2601 Miko Suominen kirkkonummi 2.39.30,3 + 1.14.05,1
106 25 km 2531 Hanna Keino Aitoo 2.40.09,4 + 1.14.44,2
107 25 km 2524 Hanna Järvelä kuorttisen luomukanala 2.40.09,5 + 1.14.44,3
108 25 km 2693 Jouni Lähteenmäki Metso MTB 2.40.22,0 + 1.14.56,8
109 25 km 2584 Mikael Ronkainen Kauniainen 2.40.49,8 + 1.15.24,6
110 25 km 2664 Seppo Ronkainen Kauniainen 2.40.49,9 + 1.15.24,7
111 25 km 2575 Tuomas Pulliainen TAHKOcom 2.41.00,0 + 1.15.34,8
112 25 km 2614 Ville Vainikainen Team Airmist 2.41.19,2 + 1.15.54,0
113 25 km 2550 Lassi Laitinen OriToive/RMR 2.41.40,9 + 1.16.15,7
114 25 km 2667 Lotta Salmi ESSLA 2.42.49,6 + 1.17.24,4
115 25 km 2539 Aki Korpela kuusankoski 2.43.13,4 + 1.17.48,2
116 25 km 2627 Sanna Wennerstrand Elektrobit 2.43.14,9 + 1.17.49,7
117 25 km 2503 Ari Korpela Kuusankoski 2.43.15,6 + 1.17.50,4
118 25 km 2613 Mikko Utriainen Riistavesi 2.43.30,4 + 1.18.05,2
119 25 km 2520 Salla Jokinen Kirkkonummi 2.43.42,2 + 1.18.17,0
120 25 km 2532 Marika Kerola Krossikommuuni Ry 2.44.04,3 + 1.18.39,1
121 25 km 2682 Eeva-Maija Puheloinen Team Vastapaine 2.44.10,8 + 1.18.45,6
122 25 km 2579 Niko Rantamaa orimattila 2.44.13,1 + 1.18.47,9
123 25 km 2594 Katariina Sairinen Espoo 2.46.07,7 + 1.20.42,5
124 25 km 2612 Mari Utriainen Riistavesi 2.46.07,8 + 1.20.42,6
125 25 km 2617 Anna-Kaisa Vihersalo LAHTI 2.46.18,2 + 1.20.53,0
126 25 km 2622 Eino-Topias Vuolli Kangasala 2.46.33,9 + 1.21.08,7
127 25 km 2621 Antti Vuolli Kangasala 2.46.34,4 + 1.21.09,2
128 25 km 2544 Mervi Kukkonen IMATRA 2.46.58,2 + 1.21.33,0
129 25 km 2523 Hanna Juola Vantaa 2.48.21,1 + 1.22.55,9
130 25 km 2666 Kari Salmi ESSLA 2.49.30,3 + 1.24.05,1
131 25 km 2656 Kia Larilahti ESSLA 2.49.32,5 + 1.24.07,3
132 25 km 2555 Laura Lehto Team JuMi 2.54.08,9 + 1.28.43,7
133 25 km 2604 Petra Talvitie Kouvola 2.54.09,3 + 1.28.44,1
134 25 km 2537 Anna Korkeela Team Bride Racing 2.56.18,3 + 1.30.53,1
135 25 km 2538 Maija Korkeela Team Bride Racing 2.56.19,6 + 1.30.54,4
136 25 km 2530 Tuulia Katajavuori Team Bride Racing 2.56.21,0 + 1.30.55,8
137 25 km 2577 Kasper Pääkkönen Mtb Lohja Toy 3.00.58,8 + 1.35.33,6
138 25 km 2565 Aake Miettinen OULUN KÄRPÄseT 3.04.02,9 + 1.38.37,7
139 25 km 2566 Jari Miettinen OULUN KÄRPÄseT 3.04.03,9 + 1.38.38,7
140 25 km 2516 Joona Ikonen Puavon Pojat 3.04.34,1 + 1.39.08,9
141 25 km 2517 Lassi Ikonen Puavon Pojat 3.04.34,4 + 1.39.09,2
142 25 km 2587 Eveliina Ryynänen RasPi 3.05.22,9 + 1.39.57,7
143 25 km 2564 Teija Mattinen Helsinki 3.05.27,3 + 1.40.02,1
144 25 km 2650 Dani Kuosmanen TAHKOcom 3.05.55,3 + 1.40.30,1
145 25 km 2518 Tommi Ikonen Puavon Pojat 3.08.59,5 + 1.43.34,3
146 25 km 2630 Lasse Ahola Las Woikas 3.14.55,1 + 1.49.29,9
147 25 km 2659 Jouni Nevalainen lasWoikas 3.15.11,1 + 1.49.45,9
148 25 km 2521 Salla Joutsen Team Tuska 3.22.17,8 + 1.56.52,6
149 25 km 2673 Katariina Träskelin Turku 3.25.45,7 + 2.00.20,5
150 25 km 2551 Mikaela Laurila porvoo 3.26.23,1 + 2.00.57,9
151 25 km 2576 Jessica Pääkkönen Mtb Lohja Toy 3.26.31,7 + 2.01.06,5
152 25 km 2624 Riitta Väänänen Mtb Lohja Toy 3.26.51,4 + 2.01.26,2
153 25 km 2639 Sanna Hämäläinen Ahmovaara 3.30.57,6 + 2.05.32,4
154 25 km 2640 Mikko Ilvonen mellunkylän kontio 3.39.35,4 + 2.14.10,2
155 25 km 2527 Sonja Kainulainen Mellunkylän Kontio 3.42.42,8 + 2.17.17,6
156 25 km 2526 Elina Kainulainen Mellunkylän Kontio 3.42.43,9 + 2.17.18,7
157 25 km 2581 Ronja Richartz Team Kotikallio 3.55.22,5 + 2.29.57,3
158 25 km 2580 Janita Richartz Team Kotikallio 3.55.23,4 + 2.29.58,2
159 25 km 2501 Rami Aho Littoinen 3.59.38,8 + 2.34.13,6
159 25 km 2570 Kalle Mäki Littoinen 3.59.38,8 + 2.34.13,6
161 25 km 2543 Jouko Kotkansalo JYPS 5.28.15,3 + 4.02.50,1
9999 25 km 2536 Oula Kinnunen MTB TAHKO DNF
9999 25 km 2652 Teo Kuosmanen TAHKOcom DNF
9999 25 km 2696 Paavo Takala Mc Pökholmi r.i.p. DNF
9999 25 km 2514 Teemu Hämäläinen Kerava DNF
9999 25 km 2681 Elina Tonteri Helsinki DNF
9999 25 km 2556 Tarja Leppänen KUOPIO DNF
9999 25 km 2645 Kalle Kinnunen TAHKOcom DNF
9999 25 km 2657 Jari Mathalt TAHKOcom DNF
1 25km Päivällä 229 Auli Wallenius Lahti 0.00.00,0
1 25km Päivällä 227 Marianne Tuomola Röykkä 0.00.00,0
1 25km Päivällä 222 Juho Pöysä PLC-Tec 0.00.00,0
1 25km Päivällä 205 Lauri Holopainen PikkuKeinarit 0.00.00,0
1 25km Päivällä 230 Pentti Kokkonen Nilsiän Nujakka 0.00.00,0
1 25km Päivällä 208 Jarkko Juvonen Team Ägelä 0.00.00,0
1 25km Päivällä 237 Petra Koski pk-team 0.00.00,0
1 25km Päivällä 206 Maarit Hult Espoo Reds 0.00.00,0
1 25km Päivällä 219 Sami Nuijanmaa Lining 0.00.00,0
1 25km Päivällä 224 Oskari Rantala Espoo Reds 0.00.00,0
1 25km Päivällä 218 Laura Mellanen Messilä Retkikunta Racing Ry 0.00.00,0
1 25km Päivällä 220 Lumi-Tuisku Paavola KarSu 0.00.00,0
1 25km Päivällä 210 Mirka Juvonen Team Ägelä 0.00.00,0
1 25km Päivällä 238 Kalle Koski pk-team 0.00.00,0
1 25km Päivällä 231 Joonas Mäkkylä Tampere 0.00.00,0
1 25km Päivällä 204 Lasse Holopainen Keinarit 0.00.00,0
1 25km Päivällä 232 Anssi Romo Mikkeli 0.00.00,0
1 25km Päivällä 233 Vili Vesikko Tampere 0.00.00,0
1 25km Päivällä 217 Panu Kärkkäinen News Ducks of Lieksa 0.00.00,0
1 25km Päivällä 211 Anna Kangasniemi Team Irmeli 0.00.00,0
1 25km Päivällä 216 Jim Kuusimäki Hc Kaivoksela 0.00.00,0
1 25km Päivällä 214 Pauli Kulmala Team Sisu 0.00.00,0
1 25km Päivällä 225 Jari Toropainen Ojakkala 0.00.00,0
1 25km Päivällä 228 Juha Vaahtera Kaupin kanuunat 0.00.00,0
1 25km Päivällä 209 Jere Juvonen Team Ägelä 0.00.00,0
1 25km Päivällä 207 Irina Härgina Team Irmeli 0.00.00,0
1 25km Päivällä 201 Päivi Vaahtera Kaupin kanuunat 0.00.00,0
1 25km Päivällä 226 Sakari Toropainen Ojakkala 0.00.00,0
1 25km Päivällä 215 Iina Kuusimäki Hc Kaivoksela 0.00.00,0
1 25km Päivällä 213 Mikko Kulmala Team Sisu 0.00.00,0
1 25km Päivällä 223 Mikko Pöysä PLC-Tec 0.00.00,0
1 25km Päivällä 234 Elina Vuorikari Mikkeli 0.00.00,0
1 25km Päivällä 203 Sonja Halttunen Bollsta 0.00.00,0
1 25km Päivällä 202 Jari Eskelinen News Ducks of Lieksa 0.00.00,0
1 25km Päivällä 221 Valtteri Paavola KarSu 0.00.00,0
1 45 km 4541 Siim Kiskonen Gustaf Kopparberg 2.35.14,5
2 45 km 4612 Kirill Tarassov Harjumaa 2.42.24,9 + 7.10,4
3 45 km 4616 Taneli Turunen Nutrend Dietary Supplements 2.45.03,6 + 9.49,1
4 45 km 4580 Sami Oinonen Team Kinttosen Apinat 2.47.40,7 + 12.26,2
5 45 km 4597 Jaakko Raunamaa Taiston Towerit 2.55.57,3 + 20.42,8
6 45 km 4603 Priit Saksniit Tallinn 2.56.45,3 + 21.30,8
7 45 km 4620 Valtteri Vallittu Jämsä 3.00.37,9 + 25.23,4
8 45 km 4503 Markus Ahonen vantaa 3.01.13,7 + 25.59,2
9 45 km 4562 Jukka Malinen Team Trukki-Ukko 3.01.19,0 + 26.04,5
10 45 km 4545 Tarvi Kongi Tallinn 3.01.47,8 + 26.33,3
11 45 km 4641 Roope Minkkinen huhtasuon hiihto 2000 3.01.53,2 + 26.38,7
12 45 km 4513 Veikko Halme Korson Kaiku 3.08.55,1 + 33.40,6
13 45 km 4571 Timo Petteri Miettinen Kuopio 3.16.51,0 + 41.36,5
14 45 km 4520 Niklas Holmberg HyPy 3.21.47,6 + 46.33,1
15 45 km 4596 Päivi Rahkola-Soisalo Espoo 3.24.52,7 + 49.38,2
16 45 km 4586 Kirsi Perälä Helsinki 3.26.39,5 + 51.25,0
17 45 km 4639 Tomi Lukkarinen HC Kaivoksela 3.27.26,4 + 52.11,9
18 45 km 4527 Riikka Jauhiainen Jyväskylä 3.29.12,9 + 53.58,4
19 45 km 4576 Tarmo Mäenpää Mustasaari 3.29.18,6 + 54.04,1
20 45 km 4643 Jonathan Nyman HC Kaivoksela 3.29.37,9 + 54.23,4
21 45 km 4666 Pia Lehikoinen TVC 3.29.46,4 + 54.31,9
22 45 km 4574 Camilla Munsterhjelm SK Pohjantähti 3.30.19,4 + 55.04,9
23 45 km 4531 Sami Järvinen kurppa lelli 3.32.41,7 + 57.27,2
24 45 km 4501 Juuso Aapio KorsKa 3.32.53,3 + 57.38,8
25 45 km 4521 Anssi Huopainen Lappeenranta 3.35.04,4 + 59.49,9
26 45 km 4516 Ismo Heiramo Espoo 3.36.58,2 + 1.01.43,7
27 45 km 4650 Roope Vainio Hyvinkään Pyöräilijät 3.37.49,2 + 1.02.34,7
27 45 km 4621 Tomi Ventoniemi Hyvinkään pyöräilijät 3.37.49,2 + 1.02.34,7
29 45 km 4605 Santeri Schildt Huhtasuon Hiihto 2000 3.39.40,7 + 1.04.26,2
30 45 km 4604 Sakari Savolainen VTA-Tekniikka 3.40.54,5 + 1.05.40,0
31 45 km 4594 Laura Pokela Järvenpää 3.41.39,2 + 1.06.24,7
32 45 km 4595 Waltteri Puhakka Kattilavuori MTB 3.42.04,1 + 1.06.49,6
33 45 km 4583 Jens Peinelt Klaukkala 3.43.09,3 + 1.07.54,8
34 45 km 4614 Tommi Toivanen Nilsiä 3.44.04,8 + 1.08.50,3
35 45 km 4585 Jussi Peltokangas Helsinki 3.44.55,9 + 1.09.41,4
36 45 km 4578 Karri Nieminen Kaupin Kanuunat 3.49.56,4 + 1.14.41,9
37 45 km 4567 Mikko Mauro Klaukkala 3.50.41,4 + 1.15.26,9
38 45 km 4582 Jani Parkkari Korson Kaiku 3.51.05,9 + 1.15.51,4
39 45 km 4529 Samu Juutilainen Korson Kaiku 3.51.14,5 + 1.16.00,0
40 45 km 4615 Tommi Toropainen Ojakkala 3.51.47,7 + 1.16.33,2
41 45 km 4618 Jaakko Vallittu Jämsä 3.51.55,8 + 1.16.41,3
42 45 km 4619 Jukka Vallittu Jämsä 3.55.23,3 + 1.20.08,8
43 45 km 4552 Eira Kärjä Haarajoki 3.57.04,0 + 1.21.49,5
44 45 km 4528 Mikko Julkunen KLAUKKALA 3.58.52,5 + 1.23.38,0
45 45 km 4628 Jarno Haanpää Pori 3.59.35,3 + 1.24.20,8
46 45 km 4518 Aleksi Hirvonen TOIVALA 3.59.48,8 + 1.24.34,3
47 45 km 4508 Gian Andrea Dho Korson Kaiku 4.00.44,8 + 1.25.30,3
48 45 km 4631 Esa Inkinen Pyöräilevä hullu 4.01.22,9 + 1.26.08,4
49 45 km 4548 Pasi Kosunen KarMk Ry 4.02.14,5 + 1.27.00,0
50 45 km 4581 Zoltan Papp Jyvaskyla 4.02.41,3 + 1.27.26,8
51 45 km 4649 Tommi Timonen Kuopio 4.05.39,0 + 1.30.24,5
52 45 km 4629 Mikko Harto Espoo 4.05.41,4 + 1.30.26,9
53 45 km 4514 Sami Harjula Helsinki 4.08.06,9 + 1.32.52,4
54 45 km 4588 Kirsi Pietilä Team Donna Agile 4.08.40,9 + 1.33.26,4
55 45 km 4517 Jyri Hiltunen Klaukkala 4.12.41,6 + 1.37.27,1
56 45 km 4633 Hemmo Kahila cch 4.12.45,4 + 1.37.30,9
57 45 km 4568 Hanna Melkko MTBCF 4.13.34,2 + 1.38.19,7
58 45 km 4565 Ari Martikainen vantaa 4.14.00,9 + 1.38.46,4
59 45 km 4506 Atso Arat Tampere 4.14.42,7 + 1.39.28,2
60 45 km 4534 Sanna Karjalainen Kausala 4.16.14,3 + 1.40.59,8
61 45 km 4599 Rico Richartz Team Kotikallio 4.17.15,7 + 1.42.01,2
62 45 km 4536 Ville Karttunen MaDa Mikkeli 4.18.48,5 + 1.43.34,0
63 45 km 4575 Reijo Myllys HMK 4.19.46,8 + 1.44.32,3
64 45 km 4637 Anna Lehtinen X-Tri Lahti 4.20.38,9 + 1.45.24,4
65 45 km 4602 Elina Saarinen Tampere 4.20.45,1 + 1.45.30,6
66 45 km 4617 Panu Tuunala Espoo 4.20.45,7 + 1.45.31,2
67 45 km 4608 Janne Simula Espoo 4.20.46,9 + 1.45.32,4
68 45 km 4549 Johanna Kujanen Jyväskylä 4.23.21,5 + 1.48.07,0
69 45 km 4542 Oskari Kivinen Helsinki 4.23.22,9 + 1.48.08,4
70 45 km 4636 Topi Laitinen Kuopio 4.23.24,8 + 1.48.10,3
71 45 km 4558 Jan-Erik Luther Helsinki 4.23.31,2 + 1.48.16,7
72 45 km 4646 Valtteri Pennanen Leppävirran Viri 4.24.32,9 + 1.49.18,4
73 45 km 4535 Teppana Karkola Tampere 4.24.58,4 + 1.49.43,9
74 45 km 4550 Niina Kupiainen HTH 4.26.01,4 + 1.50.46,9
75 45 km 4530 Antti Juva SU-37 4.27.38,7 + 1.52.24,2
76 45 km 4572 Matti Mikkonen LOHJA 4.29.36,0 + 1.54.21,5
77 45 km 4523 Miikka Häkkinen LT 4.30.16,7 + 1.55.02,2
78 45 km 4557 Nina Leppänen KuntoRiihi 4.30.54,0 + 1.55.39,5
79 45 km 4526 Elina Isosävi Vantaa 4.30.55,0 + 1.55.40,5
80 45 km 4553 Tero Lahti Pk Nuohous 4.33.38,5 + 1.58.24,0
81 45 km 4543 Markku Klemettinen Helsinki 4.35.13,6 + 1.59.59,1
82 45 km 4606 Petri Selin Espoo 4.37.46,2 + 2.02.31,7
83 45 km 4640 Vesa Marjanen Helsingfors 4.37.46,6 + 2.02.32,1
84 45 km 4509 Tarja Eskelinen Kierroskone 4.38.41,5 + 2.03.27,0
85 45 km 4644 Aleksi Pennanen Leppävirran Viri 4.40.47,2 + 2.05.32,7
86 45 km 4645 Juha Pennanen Puijon Hiihtoseura 4.40.50,8 + 2.05.36,3
87 45 km 4607 Markus Simelius vaasa 4.41.53,1 + 2.06.38,6
88 45 km 4665 Terhi Kaalamo Hollola 4.45.19,4 + 2.10.04,9
89 45 km 4589 Sakari Pietilä Sorbano 4.45.50,3 + 2.10.35,8
90 45 km 4664 Mirkka Kesti-Helia Vantaa 4.47.10,1 + 2.11.55,6
91 45 km 4653 Jukka Vesalainen Pyöräilevä hullu 4.50.12,1 + 2.14.57,6
92 45 km 4579 Jani Niskanen Tampere 4.50.56,2 + 2.15.41,7
93 45 km 4630 Tomi Heikkinen Team LULU 4.52.34,4 + 2.17.19,9
94 45 km 4634 Ville Kettula Viiala 4.54.12,2 + 2.18.57,7
94 45 km 4651 Jari Valtanen Loimaa 4.54.12,2 + 2.18.57,7
94 45 km 4638 Pekka Lehtonen Orivesi 4.54.12,2 + 2.18.57,7
97 45 km 4538 Ritva Kemppainen Vantaa 4.55.00,8 + 2.19.46,3
98 45 km 4512 Sirpa Gylling Kaupin Kanuunat 4.59.49,8 + 2.24.35,3
99 45 km 4511 Juha Gylling Kaupin Kanuunat 4.59.50,6 + 2.24.36,1
100 45 km 4584 Janne Pellinen Hankasalmi as 4.59.55,5 + 2.24.41,0
101 45 km 4519 Jari Hirvonen Hyvinkää 5.00.07,2 + 2.24.52,7
102 45 km 4547 Viivi Korpela Mänttä 5.00.07,6 + 2.24.53,1
103 45 km 4611 Saki Särkkä Tarjooma pitbulls 5.00.41,0 + 2.25.26,5
104 45 km 4600 Kaisa Rikalainen Jumiklossi 5.02.08,5 + 2.26.54,0
104 45 km 4648 Arto Rikalainen Jumiklossi 5.02.08,5 + 2.26.54,0
106 45 km 4554 Merja Laine Valkeakoski 5.03.30,2 + 2.28.15,7
107 45 km 4667 Hanna Karppinen United Bikers 5.04.33,6 + 2.29.19,1
108 45 km 4593 Lasse Pohjalainen VANTAA 5.08.42,0 + 2.33.27,5
109 45 km 4627 Yulia Yatsenko Helsinki 5.11.24,2 + 2.36.09,7
110 45 km 4563 Kasperi Malkki Savon Alppikerho/Team Malkki 5.11.40,9 + 2.36.26,4
110 45 km 4564 Petri Malkki Savon Alppikerho/Team Malkki 5.11.40,9 + 2.36.26,4
112 45 km 4551 Henri Kurvinen Mada / Mikkeli 5.13.23,1 + 2.38.08,6
113 45 km 4570 Markus Menlös Veittijärvi MC 5.14.28,8 + 2.39.14,3
114 45 km 4610 Kaisa Sutinen Järvenpää 5.14.30,9 + 2.39.16,4
115 45 km 4598 René Richartz Team Kotikallio 5.15.20,3 + 2.40.05,8
116 45 km 4592 Tarmo Pitkänen Helsinki 5.19.28,1 + 2.44.13,6
117 45 km 4573 Tommi Mikkonen Vantaa 5.19.29,4 + 2.44.14,9
118 45 km 4544 Hanna Koivula Vantaa 5.25.48,3 + 2.50.33,8
119 45 km 4510 Petri Eskola Tahko Mtb Medic 5.28.13,9 + 2.52.59,4
120 45 km 4515 Sari Heikkilä TimmiStemmi 5.33.50,7 + 2.58.36,2
121 45 km 4647 Susanna Pöhö Riihimäki 5.35.14,0 + 2.59.59,5
122 45 km 4635 Joni Könönen Riihimäki 5.35.14,8 + 3.00.00,3
123 45 km 4591 Lea Pirttilä Rovaniemi 5.36.09,7 + 3.00.55,2
124 45 km 4540 Leila Kinnunen Niemisjärvi 5.36.12,6 + 3.00.58,1
125 45 km 4642 Elina Nokelainen Puuppolan Suksi 5.51.05,6 + 3.15.51,1
126 45 km 4623 Tarja Virkkunen Team Lepokitka 6.12.25,2 + 3.37.10,7
127 45 km 4560 Reino Länsikunnas Hyvinkään Pyöräilijät 6.14.47,0 + 3.39.32,5
128 45 km 4561 Veijo Länsikunnas Hyvinkään Pyöräilijät 6.14.52,0 + 3.39.37,5
129 45 km 4601 Pasi Rupponen Team Lisähappi 6.52.01,2 + 4.16.46,7
130 45 km 4507 Karoliina Bojers OriToive 7.05.07,5 + 4.29.53,0
131 45 km 4590 Sari Pihlaja Velo Salo 7.05.07,7 + 4.29.53,2
9999 45 km 4537 Esa Kemppainen Vantaa DNF
9999 45 km 4559 Ulla Lämsä KuntoRiihi DNF
9999 45 km 4532 Jarkko Kankainen Pk Nuohous DNF
9999 45 km 4556 Minna Lehtonen KuntoRiihi DNF
9999 45 km 4622 Ville Vesterinen Keitele DNF
9999 45 km 4632 Marjo Juntunen Korson Kaiku DNF
9999 45 km 4504 Antti Alaputto Retkikunta Messilä Racing DNF
9999 45 km 4522 Piia Huopainen Vantaa DNF
1 60 km Ladies 3001 Sini Alusniemi Squeezy Team 3.10.22,4
2 60 km Ladies 3010 Paula Oksman Ahh team/ Full-Dynamix 3.20.10,0 + 9.47,6
3 60 km Ladies 3004 Irene Hiltunen IBC DIMB Racing Team 3.28.17,3 + 17.54,9
4 60 km Ladies 3009 Piia Nieminen Kaupin Kanuunat 3.36.09,1 + 25.46,7
5 60 km Ladies 3014 Hanna Saarenpää Tampere 3.47.25,0 + 37.02,6
6 60 km Ladies 3006 Tuula Kurkipää Helsinki 3.48.35,9 + 38.13,5
7 60 km Ladies 3097 Emma Sten Urheilulasit.fi 3.48.55,3 + 38.32,9
8 60 km Ladies 3007 Nina Löfhjelm Nishiki Racing Women 4.03.52,1 + 53.29,7
9 60 km Ladies 3022 Jasmin Kansikas Pyörä-Pojat/Team Medilaser 4.05.40,0 + 55.17,6
10 60 km Ladies 3074 Eve Lahti JYPS/ Tmi Speed Partner 4.16.20,1 + 1.05.57,7
11 60 km Ladies 3016 Jutta Nieminen Nishiki RW /CCH 4.17.45,2 + 1.07.22,8
12 60 km Ladies 3012 Rauni Parantainen Team Mute 4.19.57,1 + 1.09.34,7
13 60 km Ladies 3058 Marianna Hietamäki Velo & Oxygen 4.20.08,9 + 1.09.46,5
14 60 km Ladies 3017 Terhi Pollari Hallilan Kuutit 4.20.40,5 + 1.10.18,1
15 60 km Ladies 3110 Mari Susanne Kupiainen MTBCF 4.22.29,3 + 1.12.06,9
16 60 km Ladies 3085 Arja Nuolioja Puuppolarules 4.23.29,8 + 1.13.07,4
17 60 km Ladies 3021 Sofia Kansikas Pyörä-Pojat/Team Medilaser 4.24.02,6 + 1.13.40,2
18 60 km Ladies 3051 Johanna Alppi Lapin Urheiluopisto SantaSport 4.29.30,6 + 1.19.08,2
19 60 km Ladies 3104 Sini Välimäki MtbOulu 4.30.23,8 + 1.20.01,4
20 60 km Ladies 3116 Marja Väisälä Kuntoriihi 4.31.12,3 + 1.20.49,9
21 60 km Ladies 3013 Karoliina Räsänen AHH cycling team 4.32.20,6 + 1.21.58,2
22 60 km Ladies 3018 Marianne Westerlund Nishiki RW / CCH 4.32.24,9 + 1.22.02,5
23 60 km Ladies 3086 Tiina Pelkonen Fortum 4.32.29,1 + 1.22.06,7
24 60 km Ladies 3015 Anna Sheldon Australia 4.35.23,1 + 1.25.00,7
25 60 km Ladies 3071 Hanna Kinnari-Korpela Kaupin Kanuunat 4.39.47,2 + 1.29.24,8
26 60 km Ladies 3101 Merja Tenhumäki Jyväskylän pyöräilyseura 4.43.10,7 + 1.32.48,3
27 60 km Ladies 3011 Liisa Paakkanen Helsinki 4.44.41,9 + 1.34.19,5
28 60 km Ladies 3095 Tarja Silfver Kuopio 4.47.22,5 + 1.37.00,1
29 60 km Ladies 3068 Saila Karhu Järvenpää 4.48.32,3 + 1.38.09,9
30 60 km Ladies 3089 Päivi Piminäinen PMK 4.50.45,1 + 1.40.22,7
31 60 km Ladies 3109 Ilona Hilden Helsinki 4.51.17,9 + 1.40.55,5
32 60 km Ladies 3053 Sari Anttila Halkia 4.51.20,8 + 1.40.58,4
33 60 km Ladies 3108 Elena Bondar Nilsiän nujakka 4.54.50,1 + 1.44.27,7
34 60 km Ladies 3002 Peppi Aralehto Heltri 4.58.26,9 + 1.48.04,5
35 60 km Ladies 3088 Johanna Pikkarainen Oxalis 4.59.15,7 + 1.48.53,3
36 60 km Ladies 3106 Victoria Zdeblovskaya Lemrace 5.01.03,5 + 1.50.41,1
37 60 km Ladies 3073 Heidi Kyyrönen rovaniemi 5.01.15,1 + 1.50.52,7
38 60 km Ladies 3059 Pia Humisto CCH Nishiki Racing Women 5.01.48,0 + 1.51.25,6
39 60 km Ladies 3092 Marja Räsänen Nilsiän Nujakka/suunnistus 5.02.39,6 + 1.52.17,2
40 60 km Ladies 3084 Vilma Niskanen JYPS 5.04.10,9 + 1.53.48,5
41 60 km Ladies 3082 Johanna Muhonen Team Mute 5.06.34,4 + 1.56.12,0
42 60 km Ladies 3112 Katri Salokuusi Sport Resort Ylläs 5.10.27,1 + 2.00.04,7
43 60 km Ladies 3076 Terhi Lehvä Manse Mtb 5.17.55,4 + 2.07.33,0
44 60 km Ladies 3105 Pia Wahl Team Bunnyhop 2012 5.22.48,9 + 2.12.26,5
45 60 km Ladies 3107 Ulrica Öst-Enlund NCK 5.23.12,4 + 2.12.50,0
46 60 km Ladies 3054 Jonna Björk NCK - Pedersöre 5.24.47,5 + 2.14.25,1
47 60 km Ladies 3069 Laura Kasila Helsinki 5.25.49,3 + 2.15.26,9
48 60 km Ladies 3060 Leena Isosävi Jyväskylä 5.26.19,8 + 2.15.57,4
49 60 km Ladies 3099 Kajsa Sten Urheilulasit.fi 5.28.56,6 + 2.18.34,2
50 60 km Ladies 3115 Kirsi Inkilä KuntoRiihi 5.32.50,9 + 2.22.28,5
51 60 km Ladies 3096 Heidi Sillanpää Team bunnyhop 2012 5.36.45,1 + 2.26.22,7
52 60 km Ladies 3081 Pirjo Miettinen Wildlife telemark 5.41.01,8 + 2.30.39,4
53 60 km Ladies 3070 Tiina Keino Kuhmalahden Kisa 5.42.28,2 + 2.32.05,8
54 60 km Ladies 3057 Mari Hentunen Espoo 5.44.36,0 + 2.34.13,6
55 60 km Ladies 3111 Laura Pulliainen Varkaus 5.51.11,7 + 2.40.49,3
56 60 km Ladies 3113 Miia Vatka Rovaniemi 5.52.50,1 + 2.42.27,7
57 60 km Ladies 3093 Johanna Salo Metso MTB 5.55.25,7 + 2.45.03,3
58 60 km Ladies 3062 Johanna Jyrkkä Kuopio 5.56.44,8 + 2.46.22,4
59 60 km Ladies 3075 Krista Laine Kuopio 5.59.13,4 + 2.48.51,0
60 60 km Ladies 3114 Maija Kaipiainen Vantaa 6.02.49,0 + 2.52.26,6
61 60 km Ladies 3078 Pinja Mattila Tampere 6.12.39,6 + 3.02.17,2
62 60 km Ladies 3083 Minna Myllyperkiö MJKettu 6.13.03,0 + 3.02.40,6
63 60 km Ladies 3067 Heidi Kantanen HMTBC Heinola 6.14.14,6 + 3.03.52,2
64 60 km Ladies 3055 Pauliina Forsström Tuusula 6.16.55,2 + 3.06.32,8
65 60 km Ladies 3091 Saana Pöyhönen Tampere 6.17.05,1 + 3.06.42,7
66 60 km Ladies 3094 Sini Selin Kaupin Kanuunat 6.23.01,3 + 3.12.38,9
67 60 km Ladies 9179 Sanni Pennanen Fullmoon maasters 6.27.59,3 + 3.17.36,9
68 60 km Ladies 3087 Riika Penttilä Tape 6.38.50,3 + 3.28.27,9
69 60 km Ladies 3100 Virpi Suuronen Kuopio 6.44.19,0 + 3.33.56,6
70 60 km Ladies 3077 Karoliina Mantila Helsinki 6.51.07,1 + 3.40.44,7
71 60 km Ladies 3056 Tiina Haakana KUOPIO 6.53.23,4 + 3.43.01,0
72 60 km Ladies 3052 Leena Anttila Kouvola 7.27.23,3 + 4.17.00,9
73 60 km Ladies 3072 Hanna Kyttä Kuopio 7.36.00,1 + 4.25.37,7
9999 60 km Ladies 55 Laura Turtiainen LoBi DNF
9999 60 km Ladies 21 Anu Kosunen JumiKlossi DNF
9999 60 km Ladies 3103 Veera Väkevä Nishiki RW/ CCH DNF
9999 60 km Ladies 3003 Marika Hara PKK DNF
9999 60 km Ladies 23 Kirsi Käyhty JYPS DNF
1 60 km Ladies over 40 years 3010 Paula Oksman Ahh team/ Full-Dynamix 3.20.10,0
2 60 km Ladies over 40 years 3006 Tuula Kurkipää Helsinki 3.48.35,9 + 28.25,9
3 60 km Ladies over 40 years 3012 Rauni Parantainen Team Mute 4.19.57,1 + 59.47,1
4 60 km Ladies over 40 years 3085 Arja Nuolioja Puuppolarules 4.23.29,8 + 1.03.19,8
5 60 km Ladies over 40 years 3116 Marja Väisälä Kuntoriihi 4.31.12,3 + 1.11.02,3
6 60 km Ladies over 40 years 3095 Tarja Silfver Kuopio 4.47.22,5 + 1.27.12,5
7 60 km Ladies over 40 years 3068 Saila Karhu Järvenpää 4.48.32,3 + 1.28.22,3
8 60 km Ladies over 40 years 3092 Marja Räsänen Nilsiän Nujakka/suunnistus 5.02.39,6 + 1.42.29,6
9 60 km Ladies over 40 years 3076 Terhi Lehvä Manse Mtb 5.17.55,4 + 1.57.45,4
10 60 km Ladies over 40 years 3107 Ulrica Öst-Enlund NCK 5.23.12,4 + 2.03.02,4
11 60 km Ladies over 40 years 3115 Kirsi Inkilä KuntoRiihi 5.32.50,9 + 2.12.40,9
12 60 km Ladies over 40 years 3081 Pirjo Miettinen Wildlife telemark 5.41.01,8 + 2.20.51,8
13 60 km Ladies over 40 years 3093 Johanna Salo Metso MTB 5.55.25,7 + 2.35.15,7
14 60 km Ladies over 40 years 3087 Riika Penttilä Tape 6.38.50,3 + 3.18.40,3
15 60 km Ladies over 40 years 3100 Virpi Suuronen Kuopio 6.44.19,0 + 3.24.09,0
16 60 km Ladies over 40 years 3072 Hanna Kyttä Kuopio 7.36.00,1 + 4.15.50,1
1 60 km Men 6100 Alges Maasikmets Team Extreme Estonia 2.43.56,7
2 60 km Men 6161 Riivo Schumann Team Extreme Estonia 2.45.41,6 + 1.44,9
3 60 km Men 6229 Sakari Lehtinen HyPy 2.45.44,2 + 1.47,5
4 60 km Men 6109 Olli Miettinen Team Skins / Hypy / Rose 2.46.04,6 + 2.07,9
5 60 km Men 6167 Simo Sohkanen Team Skins / HyPy 2.46.29,3 + 2.32,6
6 60 km Men 6210 Juha Vähämetsä Team JKT 2.48.05,4 + 4.08,7
7 60 km Men 6051 Kimmo Kananen Team Velocitor 2.49.18,6 + 5.21,9
8 60 km Men 6208 Samuli Visuri Team Lahden Polkupyörähuolto 2.49.47,8 + 5.51,1
9 60 km Men 6052 Juha Kangaskokko Fuji-Peloton Team Finland 2.50.41,6 + 6.44,9
10 60 km Men 6146 Valtteri Repo Fuji-Peloton Team Finland 2.52.02,0 + 8.05,3
11 60 km Men 6018 Samuel Halme Team Continental 2.53.47,9 + 9.51,2
12 60 km Men 6044 Dani Härginen MTBCF 2.53.57,1 + 10.00,4
13 60 km Men 6028 Jari Heinikainen Team Lahden Polkupyörähuolto 2.55.15,9 + 11.19,2
14 60 km Men 6127 Jerry Oksman Team Skins 2.56.04,1 + 12.07,4
15 60 km Men 6142 Perttu Pärssinen Kaupin Kanuunat 2.56.22,7 + 12.26,0
16 60 km Men 6007 Markus Auvinen Imatran Urheilijat 2.56.59,5 + 13.02,8
17 60 km Men 6135 Sauli Pihamaa SySi 2.57.56,0 + 13.59,3
18 60 km Men 6088 Jussi Laurila CC Picaro 2.58.16,4 + 14.19,7
19 60 km Men 6196 Toni Tähti Fuji-Peloton Team Finland 2.58.19,7 + 14.23,0
20 60 km Men 6226 Antti Kuitto Team Skins / Hypy 2.59.25,8 + 15.29,1
21 60 km Men 6080 Vallo Kärbo Team Lahden Polkupyörähuolto 3.01.26,8 + 17.30,1
22 60 km Men 6120 Pekka Niemi Porin Tarmo 3.01.53,4 + 17.56,7
23 60 km Men 6191 Mikko Turunen John Deere Forestry 3.02.06,6 + 18.09,9
24 60 km Men 6172 Jaakko Sorvisto Team Garmin MTB 3.02.20,6 + 18.23,9
25 60 km Men 6182 Arto Tikkala Wasa Vélocity 3.02.26,7 + 18.30,0
26 60 km Men 6195 Sami Tyynelä TWD 3.03.06,1 + 19.09,4
27 60 km Men 6066 Kusti Kittilä OTC 3.03.26,2 + 19.29,5
28 60 km Men 6071 Juha Korpinen Imatran urheilijat 3.03.30,4 + 19.33,7
29 60 km Men 6152 Samuli Saarela PKK 3.04.37,6 + 20.40,9
30 60 km Men 6132 Ismo Perttula PKK 3.05.30,4 + 21.33,7
31 60 km Men 6083 Kimmo Lajunen Fuji-Peloton Team Finland 3.05.42,4 + 21.45,7
32 60 km Men 6163 Teemu Selvenius Team Skins / HyPy 3.05.42,8 + 21.46,1
33 60 km Men 6228 Arto Lehikoinen Team Probike-Giant 3.06.15,1 + 22.18,4
34 60 km Men 6206 Tanel Veski Team Extreme Estonia 3.06.21,2 + 22.24,5
35 60 km Men 6164 Toni Shnoro URVA Special Forces 3.06.25,1 + 22.28,4
36 60 km Men 6058 Kalle Kauppinen Metsä Group 3.06.52,4 + 22.55,7
37 60 km Men 6213 Pekka Väätäinen kuopio 3.07.21,1 + 23.24,4
38 60 km Men 6194 Aki Tyynelä Liipola 3.07.39,1 + 23.42,4
39 60 km Men 6140 Peeter Pruus KoMo 3.09.13,0 + 25.16,3
40 60 km Men 6076 Mika Kukkonen Imatran Urheilijat 3.09.22,1 + 25.25,4
41 60 km Men 6220 Ilkka Heinonen Capelle aan den IJssel 3.09.46,7 + 25.50,0
42 60 km Men 6174 Henric Stigell Team Skins 3.10.02,4 + 26.05,7
43 60 km Men 6184 Jaakko Toppari NCK / ROSE 3.10.32,0 + 26.35,3
44 60 km Men 6173 Mattias Stenmark NCK 3.10.39,7 + 26.43,0
45 60 km Men 6129 Pasi Pulkkinen Team Skins/Hypy 3.10.58,1 + 27.01,4
46 60 km Men 6116 Timo Mustikkamaa Kaupin Kanuunat 3.11.37,3 + 27.40,6
47 60 km Men 6069 Markku Koljonen Kuopion Pyöräilyseura Ry 3.12.15,8 + 28.19,1
47 60 km Men 6114 Jaakko Mursu KuoPys/Flanders 3.12.15,8 + 28.19,1
49 60 km Men 6118 Simo Määttä Kajaani 3.12.54,0 + 28.57,3
50 60 km Men 6141 Jukka Puustinen PK-Team 3.14.21,1 + 30.24,4
51 60 km Men 6209 Ossi Vuola Kuopio / FOCUS 3.15.14,8 + 31.18,1
52 60 km Men 6011 Christian Ellinger CCH 3.15.19,8 + 31.23,1
53 60 km Men 6240 Mikko Tuoriniemi PLC-TEC 3.16.04,0 + 32.07,3
54 60 km Men 6217 Alexey Zdeblovskiy Lemrace 3.16.42,3 + 32.45,6
55 60 km Men 6013 Marko Haapakoski Kuopys 3.16.54,8 + 32.58,1
56 60 km Men 6188 Heikki Tukki ForteSport 3.16.54,9 + 32.58,2
57 60 km Men 7426 Peter Tarvis Ropla 3.17.27,3 + 33.30,6
58 60 km Men 6160 Pasi Savolainen MTB ajokoulu ohjaaja 3.17.48,3 + 33.51,6
59 60 km Men 6075 Petteri Kuittinen Pyöräilyseura Zeus 3.18.10,7 + 34.14,0
60 60 km Men 6233 Tarmo Neemela Extreme Sport 3.18.49,2 + 34.52,5
61 60 km Men 6115 Petteri Mustakallio Kuopio 3.19.00,0 + 35.03,3
62 60 km Men 6098 Antti-Kalle Länsman ASS (Anára Sámisearvi) 3.19.43,5 + 35.46,8
63 60 km Men 6108 Kalevi Mattila PPP-97 3.19.52,9 + 35.56,2
64 60 km Men 6230 Miikkola Mike Joensuun Pyöräilijät 3.20.10,9 + 36.14,2
65 60 km Men 6170 Teppo Sorjonen Zeus 3.20.22,7 + 36.26,0
66 60 km Men 6201 Markku Vainikka PKK 3.21.19,9 + 37.23,2
67 60 km Men 6010 Erik Eklund HyPy / FOCUS 3.21.46,2 + 37.49,5
68 60 km Men 6177 Mikko Takkinen PLC-Tec 3.21.56,4 + 37.59,7
69 60 km Men 6214 Lars Woyna IBC DIMB Racing Team 3.22.01,0 + 38.04,3
70 60 km Men 6157 Jukka-Pekka Santala Harjunpää Häzz Freeride 3.22.14,8 + 38.18,1
71 60 km Men 6073 Aki Kosunen PKK 3.22.27,2 + 38.30,5
72 60 km Men 6002 Samppa Ahmaniemi Metso MTB 3.23.02,1 + 39.05,4
73 60 km Men 6113 Henrik Moilanen PLC-Tec 3.23.03,6 + 39.06,9
74 60 km Men 6232 Timo Mustonen Helsinki 3.23.05,6 + 39.08,9
75 60 km Men 6243 Ville Perälä Suolahti 3.23.25,2 + 39.28,5
76 60 km Men 6029 Kauko Heinikoski Paksumahat 3.23.33,9 + 39.37,2
77 60 km Men 6128 Miikka Orvola Grooppi Ylläs 3.23.40,7 + 39.44,0
78 60 km Men 6155 Ari Saastamoinen Malaysian Tigers 3.24.07,2 + 40.10,5
79 60 km Men 6095 Tomi Lindfors Vantaa 3.24.11,2 + 40.14,5
80 60 km Men 6198 Urpo Utriainen Metso MTB 3.24.30,5 + 40.33,8
81 60 km Men 6156 Esko Salo Tampere 3.24.31,1 + 40.34,4
82 60 km Men 6189 Petri Tuominen TVC 3.24.31,3 + 40.34,6
83 60 km Men 6022 Mikko Harju Hallilan Kuutit 3.24.31,4 + 40.34,7
84 60 km Men 6165 Juho Sihvola Hallilan Kuutit 3.24.32,5 + 40.35,8
85 60 km Men 6138 Matti Pokkinen Rottacycling 3.24.49,0 + 40.52,3
86 60 km Men 6203 Petri Valkeamäki Jyps 3.25.10,4 + 41.13,7
87 60 km Men 6144 Mikko Pöysä PLC-Tec 3.25.17,8 + 41.21,1
88 60 km Men 6245 Vesa Roivainen Hypy 3.25.36,1 + 41.39,4
89 60 km Men 6103 Tuomas Malinen HTH / ÄäriTeam 3.26.17,0 + 42.20,3
90 60 km Men 6192 Simo Turunen Suklaamunat Racing 3.26.47,9 + 42.51,2
91 60 km Men 6047 Janne Juntunen Malaysian Tigers 3.27.15,4 + 43.18,7
92 60 km Men 6212 Heikki Väänänen HappyOrNot Oy 3.28.08,0 + 44.11,3
93 60 km Men 6053 Janne Karhu OTC 3.28.21,9 + 44.25,2
94 60 km Men 6001 Esko Aapio KorsKa 3.28.37,5 + 44.40,8
95 60 km Men 6131 Henri Pellinen Imatran urheilijat 3.28.52,6 + 44.55,9
96 60 km Men 6037 Jeremias Holmberg HyPy 3.28.57,9 + 45.01,2
97 60 km Men 6126 Jukka Oikarinen Malaysian Tigers 3.29.14,2 + 45.17,5
98 60 km Men 6207 Matti Vesterinen Nokia MTb 3.29.23,0 + 45.26,3
99 60 km Men 6056 Kimmo Kattelus PPP-97 3.29.31,8 + 45.35,1
100 60 km Men 7427 Antti Träskelin Chebici Team 3.29.48,3 + 45.51,6
101 60 km Men 6151 Lasse Saarela Hyvinkään Pyöräilijät 3.30.20,5 + 46.23,8
102 60 km Men 6122 Tommi Nissinen LeLu 3.31.28,4 + 47.31,7
103 60 km Men 6223 Henri Jelonen ForteSport 3.31.35,7 + 47.39,0
104 60 km Men 7072 Joni Hätinen UNBS 3.32.34,5 + 48.37,8
105 60 km Men 6084 Juha Lantto JyMa MTB 3.32.43,7 + 48.47,0
106 60 km Men 6186 Antti Torvinen Varkauden Palomiesurheilijat 3.32.45,9 + 48.49,2
107 60 km Men 6031 Eero Heiskanen VO2magnum 3.33.10,9 + 49.14,2
108 60 km Men 6034 Priit Hermet Team Extreme Estonia 3.33.11,8 + 49.15,1
109 60 km Men 6062 Petri Kiljunen Mikkeli 3.33.23,1 + 49.26,4
110 60 km Men 6079 Jouni Kytölä CC Tailwind 3.33.27,6 + 49.30,9
111 60 km Men 6092 Mika Lehtonen TVC 3.34.04,0 + 50.07,3
112 60 km Men 6021 Timo Harikoski MTB Turku 3.34.06,1 + 50.09,4
113 60 km Men 6026 Mikael Hautamäki Helsinki 3.34.21,1 + 50.24,4
114 60 km Men 7217 Markus Olkkonen RMR 3.34.24,5 + 50.27,8
115 60 km Men 7140 Timo Kyllönen Kessi 3.34.25,2 + 50.28,5
116 60 km Men 6169 Gökhan Soner Tunturi-hellberg 3.34.53,5 + 50.56,8
117 60 km Men 6248 Kai Holkeri Hiiltomiehet 3.34.54,1 + 50.57,4
118 60 km Men 6005 Tuomas Ahola Nivalan Urheilijat 3.35.23,2 + 51.26,5
119 60 km Men 6048 Olli Jäntti Ipe's Extreme 3.35.44,5 + 51.47,8
120 60 km Men 6017 Sami Hakola Jalasjärvi 3.36.13,1 + 52.16,4
121 60 km Men 6072 Janne Koski pk-team 3.36.54,0 + 52.57,3
122 60 km Men 6093 Juha Levaniemi kälviän tarmo 3.37.04,2 + 53.07,5
123 60 km Men 6147 Jukka Rintala E-PMMK 3.37.31,3 + 53.34,6
124 60 km Men 6038 Jani Honkanen Joensuun Pyöräilijät 3.37.32,6 + 53.35,9
125 60 km Men 6139 Petri Prusti SPP-56 3.37.43,2 + 53.46,5
126 60 km Men 6004 Mika Ahola TWD 3.37.58,4 + 54.01,7
127 60 km Men 6015 Mikko Haara KuoPys 3.38.00,9 + 54.04,2
128 60 km Men 6187 Lauri Tossavainen Imatra 3.38.05,9 + 54.09,2
129 60 km Men 6202 Janne Vainio KUOPIO 3.39.01,7 + 55.05,0
130 60 km Men 6225 Pekka Keski-Rahkonen Kuopio 3.39.08,7 + 55.12,0
131 60 km Men 7242 Paavo Pietilä MTB-Turku 3.39.41,6 + 55.44,9
132 60 km Men 7394 Mika Liimatainen AUTO-KYMI OY 3.40.08,2 + 56.11,5
133 60 km Men 6060 Pertti Kiiskinen mol.fi 3.40.12,2 + 56.15,5
134 60 km Men 6014 Sampo Haapoja SPP-56 3.41.07,0 + 57.10,3
135 60 km Men 7014 Janne Arponen STOPS 3.41.21,5 + 57.24,8
136 60 km Men 6145 Antti Rantalahti MTBCF 3.41.44,8 + 57.48,1
137 60 km Men 6244 Pasi Pyykönen Kaupin Kanuunat 3.41.54,2 + 57.57,5
138 60 km Men 6046 Mikko Jokinen TaBC 3.41.57,5 + 58.00,8
139 60 km Men 7158 Tommi Lehtinen Kaupin Kanuunat 3.42.19,0 + 58.22,3
140 60 km Men 6035 Sakari Hinkkala Tahko Mtb Medic 3.42.19,5 + 58.22,8
141 60 km Men 6119 Salomon Nelimarkka Jyväskylä 3.42.32,8 + 58.36,1
142 60 km Men 6070 Jussi Komulainen Chateaubriand 3.43.00,7 + 59.04,0
143 60 km Men 6027 Jarkko Heikura Hämeenlinna 3.43.02,1 + 59.05,4
144 60 km Men 6179 Peeter Tarvis KoMo 3.43.17,7 + 59.21,0
145 60 km Men 7107 Henri Karhu SkiBike Team 3.43.24,5 + 59.27,8
146 60 km Men 6133 Matti Petäjä SPP-56 3.43.28,3 + 59.31,6
147 60 km Men 7385 Eemeli Hytönen VO2Magnum 3.43.37,5 + 59.40,8
148 60 km Men 6082 Ilpo Lahtinen UKK 3.44.03,1 + 1.00.06,4
149 60 km Men 6178 Remo Tapfer kuopio 3.45.11,0 + 1.01.14,3
150 60 km Men 6171 Harri Sorvari Kajaani 3.45.21,5 + 1.01.24,8
151 60 km Men 6003 Tero Aho JyMa MTB 3.45.35,4 + 1.01.38,7
152 60 km Men 6068 Kari Kolehmainen PPPMtb 3.45.36,0 + 1.01.39,3
153 60 km Men 6041 Juha Häkkinen Tampere 3.45.40,3 + 1.01.43,6
154 60 km Men 7030 Marko Ervast Luistava Polku 3.45.45,7 + 1.01.49,0
155 60 km Men 7163 Kuido Lemloch niner.ee 3.45.50,1 + 1.01.53,4
156 60 km Men 6032 Jani Helen Helsinki 3.46.01,7 + 1.02.05,0
157 60 km Men 6168 Arto Soisalo Espoo 3.46.07,8 + 1.02.11,1
158 60 km Men 8035 Harri Hakavuori Team Garmin MTB 3.46.15,1 + 1.02.18,4
159 60 km Men 8190 Pasi Mäenpää Team Garmin MTB 3.46.37,2 + 1.02.40,5
160 60 km Men 6064 Joni Kirtola Valkeala 3.46.47,8 + 1.02.51,1
161 60 km Men 6117 Mika Mäenpää Wasa Vèlocity 3.46.49,6 + 1.02.52,9
162 60 km Men 7195 Marko Mutanen Joensuun Pyöräilijät 3.46.56,4 + 1.02.59,7
163 60 km Men 6111 Ari Mikkelä Anjalan Liitto 3.47.42,0 + 1.03.45,3
164 60 km Men 7034 Timo Föhr PPP-97 3.47.54,6 + 1.03.57,9
165 60 km Men 6241 Michael Larsen Specialized 3.47.58,0 + 1.04.01,3
166 60 km Men 6099 Mats Lövsund NCK 3.48.36,1 + 1.04.39,4
167 60 km Men 6185 Niko Torvela HTH Helsgin työväen hiihtäjät 3.48.43,5 + 1.04.46,8
168 60 km Men 6042 Herkko Hämäläinen MHY Järvi-Savo 3.48.44,0 + 1.04.47,3
169 60 km Men 6153 Ismo Saari Orimattilan Toive 3.48.51,4 + 1.04.54,7
170 60 km Men 7358 Markus Vähi KoriksFiiber 3.49.05,0 + 1.05.08,3
171 60 km Men 6134 Sami Pietilä United Bikers 3.49.52,8 + 1.05.56,1
172 60 km Men 6238 Miika Teiskonen Mikkeli / TMI Speed Partner 3.49.56,0 + 1.05.59,3
173 60 km Men 7309 Tapio Painilainen TCC 3.50.14,8 + 1.06.18,1
174 60 km Men 7171 Teemu Loman Vaicycle 3.50.33,6 + 1.06.36,9
175 60 km Men 6057 Johannes Kauppi Slimboys 3.50.34,2 + 1.06.37,5
176 60 km Men 7006 Matti Ahtosalo Korson Kaiku 3.50.34,7 + 1.06.38,0
177 60 km Men 7348 Juha Viitanen SPP-56 3.50.36,1 + 1.06.39,4
178 60 km Men 6040 Henri Huossa Kynäniska Racing Team 3.50.43,4 + 1.06.46,7
179 60 km Men 6024 Juho Hatakka fc kokemus 3.50.45,5 + 1.06.48,8
180 60 km Men 7377 Kari Bovellan ForteSport 3.51.11,2 + 1.07.14,5
181 60 km Men 7390 Usko Juntunen Fortesport 3.51.12,0 + 1.07.15,3
182 60 km Men 7102 Teemu Kalvas MTB Järvenpää 3.51.31,0 + 1.07.34,3
183 60 km Men 7157 Jukka Lehikoinen TVC 3.51.39,3 + 1.07.42,6
184 60 km Men 7352 Jari Vornanen NMH-Team 3.51.59,0 + 1.08.02,3
185 60 km Men 8072 Ville Hällfors Alastaro 3.52.00,1 + 1.08.03,4
186 60 km Men 7203 Pekka Mäki Kangasalan Kisa 3.52.12,3 + 1.08.15,6
187 60 km Men 7011 Esa Andstén HHCMB/El Pantera 3.52.14,3 + 1.08.17,6
188 60 km Men 6102 Marko Maja MetsoMTB 3.52.18,5 + 1.08.21,8
189 60 km Men 6094 Sven Lill Kaarina 3.52.53,1 + 1.08.56,4
190 60 km Men 6247 Risto Hirvikallio CCH 3.52.54,8 + 1.08.58,1
191 60 km Men 7381 Ismo Heikkinen SKI BIKE TEAM 3.53.35,6 + 1.09.38,9
191 60 km Men 7149 Jussi Laine SkiBikeTeam 3.53.35,6 + 1.09.38,9
193 60 km Men 7012 Antti Rauhala Telemark Team Örn 3.53.43,6 + 1.09.46,9
194 60 km Men 7367 Jussi Yli-Renko Seinäjoki 3.53.44,5 + 1.09.47,8
195 60 km Men 7339 Mikko Vainio Seinäjoki 3.53.48,6 + 1.09.51,9
196 60 km Men 6176 Mikko Takamaa Merikaarto 3.53.52,2 + 1.09.55,5
197 60 km Men 7041 Johannes Hannila Kaupin Kanuunat 3.54.07,9 + 1.10.11,2
198 60 km Men 6089 Niko Laurila porvoon akilles 3.54.15,4 + 1.10.18,7
199 60 km Men 7103 Jaakko Kangas Helsinki 3.54.35,1 + 1.10.38,4
200 60 km Men 6237 Tuomas Ronkainen OTC 3.54.47,8 + 1.10.51,1
201 60 km Men 6125 Niklas Nyman NCK Jakobstad 3.55.41,4 + 1.11.44,7
202 60 km Men 6183 Antti Tikkanen Imatran urheilijat 3.55.56,7 + 1.12.00,0
203 60 km Men 6231 Jyrki Mustonen PALOKKA 3.56.04,8 + 1.12.08,1
204 60 km Men 6150 Jani Ruohola Kirkkonummi 3.57.08,3 + 1.13.11,6
205 60 km Men 7170 Jarkko Linne MTB Järvenpää 3.57.19,2 + 1.13.22,5
206 60 km Men 7354 Bruno Võsu Vennad-Dahl 3.57.40,5 + 1.13.43,8
207 60 km Men 7434 Timo Aalto Kouvola 3.57.42,6 + 1.13.45,9
208 60 km Men 6219 Jouni Auru MTBCF 3.58.19,9 + 1.14.23,2
209 60 km Men 7119 Jouni Koistinen Kuopion ilmaisajelijat 3.58.33,5 + 1.14.36,8
210 60 km Men 6211 Juha Väyliö MASKU 3.58.37,6 + 1.14.40,9
211 60 km Men 7285 Ardi Salus Vennad-Dahl 3.58.50,0 + 1.14.53,3
212 60 km Men 6236 Miika Rantatorikka HyPy 3.59.03,0 + 1.15.06,3
213 60 km Men 7363 Arvi Väänänen Tampere 3.59.22,8 + 1.15.26,1
214 60 km Men 8195 Kari Nerg JPD Capital Oy 3.59.45,1 + 1.15.48,4
215 60 km Men 7364 Henrik Wennerstrand MTB-Lohja Toy 3.59.47,0 + 1.15.50,3
216 60 km Men 8272 Jarno Salo Kuntosumppu Rauma 3.59.56,6 + 1.15.59,9
217 60 km Men 7113 Petteri Kela b00t 4.00.18,9 + 1.16.22,2
218 60 km Men 7292 Timo Seppälä STOPS 4.00.19,0 + 1.16.22,3
219 60 km Men 6012 Mika Eskelinen HyPy 4.00.27,3 + 1.16.30,6
220 60 km Men 7082 Atte Jousi Motorrad Tahko 4.00.35,6 + 1.16.38,9
221 60 km Men 6137 Mikko Piispa Vo2Magnum 4.00.44,5 + 1.16.47,8
222 60 km Men 7227 Niko Partanen Veikkola 4.00.46,1 + 1.16.49,4
223 60 km Men 7260 Markus Rinkinen Filohuurut 4.00.51,8 + 1.16.55,1
224 60 km Men 6106 Teijo Marttinen Team Jumi 4.01.14,0 + 1.17.17,3
225 60 km Men 6249 Jouni Westerholm HYPY 4.01.14,5 + 1.17.17,8
226 60 km Men 7319 Valtteri Toivonen Oulu 4.01.30,4 + 1.17.33,7
227 60 km Men 6086 Jarkko Lappalainen TCC 4.01.44,2 + 1.17.47,5
228 60 km Men 7263 Kennet Riska NCK 4.01.50,3 + 1.17.53,6
229 60 km Men 6096 Timo Liukkonen Kuopio 4.01.51,8 + 1.17.55,1
230 60 km Men 7262 Teemu Ripatti Luonteripyoraily.fi 4.01.55,8 + 1.17.59,1
231 60 km Men 6175 Jaakko Suomu Kälviän Tarmo 4.02.12,2 + 1.18.15,5
232 60 km Men 7065 Timo Hyvärinen Siilinjärvi 4.02.33,3 + 1.18.36,6
233 60 km Men 7224 Jukka Pahkala MTB Oulu 4.02.49,0 + 1.18.52,3
234 60 km Men 6063 Teemu Kinnari HOLILO BCK 4.02.57,3 + 1.19.00,6
235 60 km Men 7105 Oskari Kantonen Motorrad Tahko 4.02.59,2 + 1.19.02,5
236 60 km Men 6091 Jari Lehikoinen Tahko MTB Medic 4.03.00,8 + 1.19.04,1
237 60 km Men 7209 Saku Niinikangas Wärtsilä 4.03.00,9 + 1.19.04,2
238 60 km Men 7076 Henrikki Ijäs Suomun hiihtokoulu 4.03.03,0 + 1.19.06,3
239 60 km Men 7281 Anssi Salminen äänekoski 4.03.06,3 + 1.19.09,6
240 60 km Men 6030 Jukka Heinonen Oulu 4.03.34,1 + 1.19.37,4
241 60 km Men 7038 Janne Haanpää HPU 4.03.50,7 + 1.19.54,0
242 60 km Men 7081 Henri Jarva UNBS 4.04.03,7 + 1.20.07,0
243 60 km Men 7300 Mikko Sten Urheilulasit.fi 4.04.13,8 + 1.20.17,1
244 60 km Men 8250 Tapio Roiha Supersport Bike Team 4.04.19,2 + 1.20.22,5
245 60 km Men 7210 Lauri Nissinen Vantaa 4.04.46,7 + 1.20.50,0
246 60 km Men 8213 Simo Pajari Imatran Urheilijat 4.05.03,7 + 1.21.07,0
247 60 km Men 6218 Björn Åkerlund NCK 4.05.08,5 + 1.21.11,8
248 60 km Men 8286 Juho Sorvettula Helsinki 4.05.09,2 + 1.21.12,5
249 60 km Men 6162 Erkki Selin Helsinki 4.05.12,3 + 1.21.15,6
250 60 km Men 7222 Tomi Paavola Motorrad Tahko 4.05.21,2 + 1.21.24,5
251 60 km Men 7261 Timo Rintala Helsinki 4.05.38,8 + 1.21.42,1
252 60 km Men 6036 Emil Holmberg Kammenkiertäjät 4.05.39,9 + 1.21.43,2
253 60 km Men 7192 Mikko Skutnabb Mikkelin soutajat 4.05.54,3 + 1.21.57,6
254 60 km Men 7254 Antti Pönni UNBS 4.06.10,3 + 1.22.13,6
255 60 km Men 7277 Jockum Rönnbacka pietarsaari 4.06.36,2 + 1.22.39,5
256 60 km Men 7053 Pekka Hiltunen Team Foreskins 4.06.43,1 + 1.22.46,4
257 60 km Men 6246 Antti Vähälä Korson Kaiku 4.06.58,0 + 1.23.01,3
258 60 km Men 6025 Antti Hattara FC Kokemus 4.06.59,1 + 1.23.02,4
259 60 km Men 7335 Juha Vaahtera Kaupin kanuunat 4.07.11,3 + 1.23.14,6
260 60 km Men 8135 Arttu Kumpulainen Retkikunta Messilä Racing Ry 4.07.14,0 + 1.23.17,3
261 60 km Men 7063 Jouni Huovinen KuoPys 4.07.16,3 + 1.23.19,6
262 60 km Men 7325 Marko Tuominen koria 4.07.19,4 + 1.23.22,7
262 60 km Men 7324 Kari Tuominen Koria 4.07.19,4 + 1.23.22,7
264 60 km Men 7023 Risto Bogdanov Vennad-Dahl 4.07.33,0 + 1.23.36,3
265 60 km Men 7083 Otto Juhala Bikepoli 4.07.38,1 + 1.23.41,4
266 60 km Men 7194 Jussi Munter Bikepoli 4.07.38,5 + 1.23.41,8
267 60 km Men 7223 Jukka Pahajoki JYPS 4.08.03,5 + 1.24.06,8
268 60 km Men 7327 Jarkko Turtiainen X-Tri Lahti 4.08.04,7 + 1.24.08,0
269 60 km Men 6136 Juuso Pihlaja HyPy 4.08.23,2 + 1.24.26,5
270 60 km Men 7114 Mikko Kemppi TAHKOcom 4.08.23,7 + 1.24.27,0
271 60 km Men 6105 Ville Marttila Turku 4.08.31,7 + 1.24.35,0
272 60 km Men 6008 Anders Bergman CK Triton 4.08.37,0 + 1.24.40,3
273 60 km Men 6166 Toni Sihvonen Imatran urheilijat 4.08.44,1 + 1.24.47,4
274 60 km Men 8368 Teemu Moilanen KuTu-triahtlon (Kuopio 4.08.50,6 + 1.24.53,9
275 60 km Men 6193 Jukka Tuura PPPMTB 4.08.58,0 + 1.25.01,3
276 60 km Men 7276 Tomi Räsänen Ipe's Extreme 4.09.01,6 + 1.25.04,9
277 60 km Men 8322 Juuso Vesanen Bikepoli 4.09.09,3 + 1.25.12,6
278 60 km Men 7278 Jonas Rönnbacka PORVOO 4.09.31,6 + 1.25.34,9
279 60 km Men 7205 Ilkka Männistö Kerava 4.09.35,4 + 1.25.38,7
280 60 km Men 8282 Julius Sipilä Ajokoirat 4.09.48,3 + 1.25.51,6
281 60 km Men 7060 Janne Hoviaro Helsinki 4.09.49,9 + 1.25.53,2
282 60 km Men 6197 Ari Tölli Korson Kaiku 4.09.54,7 + 1.25.58,0
283 60 km Men 6149 Ari Ruoho Heltri 4.10.25,6 + 1.26.28,9
284 60 km Men 6081 Markku Laakso Mikkeli 4.10.29,4 + 1.26.32,7
285 60 km Men 7124 Tomi Konttinen Motorrad Tahko 4.10.30,6 + 1.26.33,9
286 60 km Men 7155 Sami Lampinen Xc delu Xe 4.10.59,9 + 1.27.03,2
287 60 km Men 8123 Tero Kosonen Jyväskylä 4.11.03,7 + 1.27.07,0
288 60 km Men 7244 Arjo Pulkkinen Helsinki 4.11.04,1 + 1.27.07,4
289 60 km Men 6239 Jaakko Tukki Oulu 4.11.07,7 + 1.27.11,0
290 60 km Men 6006 Jani Aholaakko Helsinki 4.11.23,3 + 1.27.26,6
290 60 km Men 6050 Simo Kalatie United Bikers 4.11.23,3 + 1.27.26,6
292 60 km Men 6065 Hannu Kisonen Siilinjärvi 4.11.34,8 + 1.27.38,1
293 60 km Men 6033 Matias Hemmilä Pensan Kartti 4.11.48,4 + 1.27.51,7
294 60 km Men 7093 Matti Järvinen NMH-Team 4.12.12,6 + 1.28.15,9
295 60 km Men 7042 Sauli Hanski Imatra 4.12.16,9 + 1.28.20,2
296 60 km Men 8373 Toni Ovaskainen Tampere 4.12.34,9 + 1.28.38,2
297 60 km Men 7234 Antti Peltonen o_O 4.12.52,8 + 1.28.56,1
298 60 km Men 7307 Jari Susimaa Helsinki 4.13.06,2 + 1.29.09,5
299 60 km Men 7132 Olli Kuhanen mcKUHAsport 4.13.11,9 + 1.29.15,2
300 60 km Men 7002 Jussi Ahokas Jyps 4.13.13,8 + 1.29.17,1
301 60 km Men 7221 Sami Paajanen Korson Kaiku 4.13.24,8 + 1.29.28,1
302 60 km Men 7089 Noel Jürlau Katusemehed Cycling Team 4.13.37,7 + 1.29.41,0
303 60 km Men 7431 Juha Juosila Korson Kaiku 4.13.37,9 + 1.29.41,2
304 60 km Men 7029 Antti Eranti Helsinki 4.13.46,5 + 1.29.49,8
305 60 km Men 7090 Jarmo Jämsen Läskikymppi Freeride Team 4.13.53,3 + 1.29.56,6
306 60 km Men 9017 Jarkko Helminen Paavolanharjun Peikot 4.13.57,9 + 1.30.01,2
307 60 km Men 6121 Ismo Nikkonen SavoMTB 4.14.14,7 + 1.30.18,0
308 60 km Men 6059 Petri Keskitalo PK-Team 4.14.24,3 + 1.30.27,6
309 60 km Men 6159 Janne Sarvilahti yritäees. 4.14.32,2 + 1.30.35,5
310 60 km Men 7129 Mika Koskenlaakso Motorrad Tahko 4.14.37,2 + 1.30.40,5
311 60 km Men 8394 Teemu Hiltunen SkiBikeTeam 4.14.51,2 + 1.30.54,5
312 60 km Men 7384 Matias Hovi Ski Bike Team 4.14.53,1 + 1.30.56,4
313 60 km Men 7150 Lauri Laine MTBCF 4.14.54,2 + 1.30.57,5
314 60 km Men 6216 Jere Ylönen Lahti 4.14.57,8 + 1.31.01,1
315 60 km Men 7360 Vesa Väkevä CCH 4.15.09,5 + 1.31.12,8
316 60 km Men 7289 Janne Savolainen KuoPys 4.15.31,0 + 1.31.34,3
317 60 km Men 8355 Simo Hämäläinen Marjalan Laisto 4.15.59,3 + 1.32.02,6
318 60 km Men 7110 Petri Kauppinen KUOPIO 4.16.36,5 + 1.32.39,8
319 60 km Men 8069 Juho Hyvärinen Kaaro 4.16.45,6 + 1.32.48,9
320 60 km Men 7338 Mika Vainio Hyvinkään Pyöräilijät 4.17.14,8 + 1.33.18,1
321 60 km Men 8374 Joonas Petrell HC Kaivoksela Pyörahuolto.com 4.17.22,1 + 1.33.25,4
322 60 km Men 8092 Jaakko Kallunki Cyclos Kuusamo 4.17.47,0 + 1.33.50,3
323 60 km Men 8119 Teemu Korhonen Kaupin kanuunat 4.17.48,9 + 1.33.52,2
324 60 km Men 8293 Jarmo Teiskonen JYPS / TMI Speed Partner 4.17.56,6 + 1.33.59,9
325 60 km Men 7069 Janne Hämäläinen Leinolanlahti 4.17.59,9 + 1.34.03,2
326 60 km Men 7351 Juha Visti Espoo 4.18.04,0 + 1.34.07,3
327 60 km Men 7284 Ari-Pekka Salovaara Oulu 4.18.22,4 + 1.34.25,7
328 60 km Men 8268 Toni Sairinen Espoo 4.18.31,8 + 1.34.35,1
329 60 km Men 8303 Jari Tolppanen NMH-Team 4.18.41,9 + 1.34.45,2
329 60 km Men 7316 Petri Toijonen Mikkeli 4.18.41,9 + 1.34.45,2
331 60 km Men 6074 Henri Kouhia Brand Factory Finland Oy 4.19.35,0 + 1.35.38,3
332 60 km Men 7120 Jari Koivuluoma SPP-56 4.19.39,3 + 1.35.42,6
333 60 km Men 7333 Petri Töhönen Metso MTB 4.19.46,7 + 1.35.50,0
334 60 km Men 7387 Olli Häyry Polkupyörä Etappi 4.19.46,9 + 1.35.50,2
335 60 km Men 8115 Janne Koivisto Tampere 4.19.56,2 + 1.35.59,5
336 60 km Men 6130 Kai Patjas Kouvolan Pyöräilijät 4.19.59,5 + 1.36.02,8
336 60 km Men 6104 Mikko Mannari Pilkanmaa 4.19.59,5 + 1.36.02,8
338 60 km Men 7206 Miikael Nelimarkka Espoo 4.20.08,8 + 1.36.12,1
339 60 km Men 7099 Olli Kainulainen Lappeenranta 4.20.10,9 + 1.36.14,2
340 60 km Men 8055 Jukka Hietakangas Tampere 4.20.11,8 + 1.36.15,1
341 60 km Men 6043 Vili Hämäläinen Mikkeli 4.20.21,8 + 1.36.25,1
342 60 km Men 8260 Markus Räsänen Nilsiä 4.20.27,3 + 1.36.30,6
343 60 km Men 7010 Karsten Andersen Nokia MTB 4.20.29,0 + 1.36.32,3
344 60 km Men 7332 Harri Töhönen Hepo Ry 4.20.30,5 + 1.36.33,8
345 60 km Men 7079 Kalle Iloranta VIP Racing 4.20.32,4 + 1.36.35,7
346 60 km Men 9126 Andreas Roslund A&T 4.20.38,9 + 1.36.42,2
347 60 km Men 8126 Juha-Matti Kotiranta team JuMi 4.20.47,6 + 1.36.50,9
348 60 km Men 8395 Jukka-Pekka Multasuo Metso MTB 4.21.07,9 + 1.37.11,2
349 60 km Men 7085 Joonas Julkunen Hallilan Kuutit 4.21.14,0 + 1.37.17,3
350 60 km Men 7336 Kari Vaara JyPS 4.21.15,1 + 1.37.18,4
351 60 km Men 7355 Turo Voutilainen Kuopio 4.21.16,5 + 1.37.19,8
352 60 km Men 7308 Ville Suvanto HHCMB 4.21.20,2 + 1.37.23,5
353 60 km Men 7106 Kristian Karell Espoo 4.21.26,9 + 1.37.30,2
354 60 km Men 7402 Juha Tiihonen Aviapolis Cycling Team 4.21.28,4 + 1.37.31,7
355 60 km Men 7039 Olli Hakala Uudenmaan Pyöräilijät 4.21.28,7 + 1.37.32,0
356 60 km Men 8309 Petri Tuominen Luistava Polku 4.21.29,6 + 1.37.32,9
357 60 km Men 7179 Tapio Malinen ÄäriTeam 4.21.36,8 + 1.37.40,1
358 60 km Men 8029 Ville Frilander Team Koussikka 4.21.40,2 + 1.37.43,5
359 60 km Men 7187 Tryggve Melin Koivulahti 4.21.45,8 + 1.37.49,1
360 60 km Men 7148 Lauri Lahti Ferroplan Oy 4.22.13,5 + 1.38.16,8
361 60 km Men 8295 Simo Terävä JYPS 4.22.23,7 + 1.38.27,0
362 60 km Men 7312 Marko Tepponen Nilsiä 4.22.25,1 + 1.38.28,4
363 60 km Men 8320 Kari Vasko puuppolarules 4.22.25,2 + 1.38.28,5
364 60 km Men 7131 Kimmo Koskinen MTB-Lohja 4.22.26,3 + 1.38.29,6
365 60 km Men 8296 Tommi Terävä JYPS 4.22.34,4 + 1.38.37,7
366 60 km Men 7047 Timo Heino Kauttua 4.22.50,2 + 1.38.53,5
367 60 km Men 7137 Timo Kurvinen Team Foreskins 4.22.57,0 + 1.39.00,3
368 60 km Men 8009 Lassi Ahonen Keuruu 4.22.59,2 + 1.39.02,5
369 60 km Men 7169 Henrik Lindell Helsinki 4.23.01,8 + 1.39.05,1
370 60 km Men 7033 Dan Fors Nck 4.23.10,4 + 1.39.13,7
371 60 km Men 9103 Jukka Paronen Heinolan Polkupyörähuolto 4.23.27,3 + 1.39.30,6
372 60 km Men 8122 Antti Kosonen espoo 4.23.30,7 + 1.39.34,0
373 60 km Men 7008 Lauri Alaputto Retkikunta Messilä Racing 4.24.01,3 + 1.40.04,6
374 60 km Men 7264 Kimmo Rissanen Nokia MTB 4.24.04,4 + 1.40.07,7
375 60 km Men 7356 Lasse Vuorento VIP Racing 4.24.06,6 + 1.40.09,9
376 60 km Men 9096 Janne Nieminen Team DNF 4.24.13,3 + 1.40.16,6
377 60 km Men 7077 Aku Ikonen Joensuu 4.24.25,2 + 1.40.28,5
378 60 km Men 7247 Sami Purmonen Kaupin Kanuunat 4.24.25,5 + 1.40.28,8
379 60 km Men 7375 John Björkskog Loviisa 4.24.29,0 + 1.40.32,3
380 60 km Men 7374 Teemu Auvinen JYPS 4.24.50,8 + 1.40.54,1
381 60 km Men 7228 Mika Parviainen Lahti 4.24.58,1 + 1.41.01,4
382 60 km Men 8144 Sami Lahtinen Köngäs Posse 4.24.58,9 + 1.41.02,2
383 60 km Men 7111 Mika Kauraharju Parkano 4.25.05,6 + 1.41.08,9
384 60 km Men 7064 Hannu Huttunen Joensuu 4.25.10,4 + 1.41.13,7
385 60 km Men 7365 Saku Wennerstrand OULU 4.25.11,2 + 1.41.14,5
386 60 km Men 7136 Heikki Kulmala Supersport Bike Team 4.25.20,7 + 1.41.24,0
387 60 km Men 7197 Jari Myllyperkiö MJKettu 4.25.21,9 + 1.41.25,2
388 60 km Men 7396 Jani Martiskainen Joensuun Pyöräilijät 4.25.44,0 + 1.41.47,3
389 60 km Men 7255 Jani Raivio UNBS 4.25.44,2 + 1.41.47,5
390 60 km Men 8010 Olli Ala-Fossi Helsinki 4.25.46,6 + 1.41.49,9
391 60 km Men 7161 Tuomo Lehtovaara Kauniainen 4.25.52,7 + 1.41.56,0
392 60 km Men 9075 Jani Leskinen Heinävaara 4.25.56,1 + 1.41.59,4
393 60 km Men 8048 Juuso Heinonen Kuopio 4.26.06,2 + 1.42.09,5
394 60 km Men 7326 Mika Tuominen HHCMB 4.26.19,5 + 1.42.22,8
395 60 km Men 7100 Timo Kakko Jääli 4.26.19,9 + 1.42.23,2
396 60 km Men 7291 Henri Seppälä Vaasa 4.26.25,0 + 1.42.28,3
397 60 km Men 7066 Sami Hyöty wärtsilä 4.26.30,5 + 1.42.33,8
398 60 km Men 8264 Tommi Saarinen Harviala 4.26.31,7 + 1.42.35,0
398 60 km Men 7001 Harri Aalto Aqua Plus Triathlon 4.26.31,7 + 1.42.35,0
400 60 km Men 6204 Mika Venäläinen Helsinki 4.26.36,8 + 1.42.40,1
401 60 km Men 7127 Ville Korhonen Helsinki 4.26.38,5 + 1.42.41,8
402 60 km Men 7073 Jari Ihalainen Lallinsuon kampi 4.26.41,4 + 1.42.44,7
403 60 km Men 8287 Matti Sten KVP 4.26.42,5 + 1.42.45,8
404 60 km Men 8024 Matias Elo Bikepoli 4.26.48,9 + 1.42.52,2
405 60 km Men 7317 Tuomas Toiviainen Ruokolahti 4.27.16,7 + 1.43.20,0
406 60 km Men 6090 Pasi Laurila Viinikan Siniset 4.27.24,7 + 1.43.28,0
407 60 km Men 7021 Jukka Bergman Hyvinkään pyöräilijät / Hypy 4.27.34,9 + 1.43.38,2
408 60 km Men 7400 Eero Peltonen Mäntsälän Urheilijat 4.27.42,5 + 1.43.45,8
409 60 km Men 8131 Jari Kujansuu Lepaan polku 4.27.46,0 + 1.43.49,3
410 60 km Men 6124 Jaakko Nurmi Helsinki 4.28.09,5 + 1.44.12,8
411 60 km Men 7320 Risto Tolonen Raivoisat Revittäjät 4.28.11,3 + 1.44.14,6
412 60 km Men 8244 Kalle Rantanen Bikepoli 4.28.36,1 + 1.44.39,4
413 60 km Men 7198 Olli Mylläri MTBCentre.fi 4.28.42,0 + 1.44.45,3
414 60 km Men 7329 Jarkko Turunen Hc Mehtimäkeläinen 4.28.53,6 + 1.44.56,9
415 60 km Men 7314 Kaj Tienvieri TAMPERE 4.28.55,7 + 1.44.59,0
416 60 km Men 7344 Jani Venäläinen Metso MTB 4.28.58,6 + 1.45.01,9
417 60 km Men 7128 Samuli Koskela X-Tri Lahti 4.28.59,9 + 1.45.03,2
418 60 km Men 7238 Janne Penttilä Ferroplan Oy 4.29.00,7 + 1.45.04,0
419 60 km Men 7104 Ville Kantola Ericsson 4.29.01,9 + 1.45.05,2
420 60 km Men 7027 Petri Ekdahl Espoo 4.29.03,4 + 1.45.06,7
421 60 km Men 7345 Jari Vesala Kamaki Klubi 4.29.11,7 + 1.45.15,0
422 60 km Men 8337 Harri Vuorialho Flaming Testicles 4.29.12,5 + 1.45.15,8
423 60 km Men 6049 Hannu Kaikkonen ForteSport 4.29.23,3 + 1.45.26,6
424 60 km Men 8210 Tuomas Ollanketo OuTa 4.29.26,6 + 1.45.29,9
425 60 km Men 7251 Petri Pynnönen mikkeli 4.29.50,0 + 1.45.53,3
426 60 km Men 7054 Sami Hiltunen Suomenlinnan Panimo 4.29.50,6 + 1.45.53,9
427 60 km Men 8349 Jarno Aalto ORIMATTILA 4.30.05,4 + 1.46.08,7
428 60 km Men 9163 Jarmo Lumpus Turtolan Tuska 4.30.09,1 + 1.46.12,4
429 60 km Men 7009 Jukka Alkkiomäki Kaupin Kanuunat 4.30.19,6 + 1.46.22,9
430 60 km Men 7037 Jussi Haakana KUOPIO 4.30.29,3 + 1.46.32,6
431 60 km Men 7071 Jukka Härkönen Kouvola 4.30.32,8 + 1.46.36,1
432 60 km Men 8285 Riku Smolander Outokumpu 4.30.36,2 + 1.46.39,5
433 60 km Men 7048 Juha Heinola Tekes Innodurance 4.30.38,6 + 1.46.41,9
434 60 km Men 8071 Joonas Häkkinen Les Lents et Velus 4.30.47,2 + 1.46.50,5
435 60 km Men 7204 Ville Mäkiranta Nokia 4.30.53,7 + 1.46.57,0
436 60 km Men 7133 Panu Kuhlberg Tiirismaan Tiisselit 4.30.56,4 + 1.46.59,7
437 60 km Men 7313 Robert Thylin Kammenkiertäjät 4.31.05,7 + 1.47.09,0
438 60 km Men 8105 Aapo Kerkkonen Jämsä 4.31.06,3 + 1.47.09,6
439 60 km Men 8226 Marko Pitkänen Jämsä 4.31.06,7 + 1.47.10,0
440 60 km Men 7059 Jarno Hovi Tampere 4.31.13,6 + 1.47.16,9
441 60 km Men 7269 Kim Rounioja Oulu 4.31.16,8 + 1.47.20,1
442 60 km Men 9072 Janne Lemmetty knummen pinnistys 4.31.26,8 + 1.47.30,1
443 60 km Men 8038 Timo Halme Retkikunta Messilä Racing 4.31.27,5 + 1.47.30,8
444 60 km Men 8392 Karri Lappalainen rauma 4.32.02,5 + 1.48.05,8
445 60 km Men 7092 Lauri Järvinen Espoo 4.32.12,6 + 1.48.15,9
446 60 km Men 7215 Kristian Nyström Loviisa 4.32.14,4 + 1.48.17,7
447 60 km Men 6199 Visa Vaara JyPS 4.32.17,4 + 1.48.20,7
448 60 km Men 8185 Jani Merikivi Roihuvuoren Urheilijat 4.32.23,4 + 1.48.26,7
449 60 km Men 7249 Tomi Pursiainen Porvoo 4.32.24,9 + 1.48.28,2
450 60 km Men 7165 Timo Leskinen Aqua Terra 4.32.38,0 + 1.48.41,3
451 60 km Men 7323 Raimo Tuokko MTB Järvenpää 4.32.42,1 + 1.48.45,4
452 60 km Men 7152 Santtu Laine Helsinki 4.32.43,5 + 1.48.46,8
453 60 km Men 6242 Juha Vornanen Oulu 4.32.52,6 + 1.48.55,9
454 60 km Men 7189 Jyri Miettinen Iisalmi 4.32.58,0 + 1.49.01,3
455 60 km Men 6097 Niclas Lundell DL Software 4.33.13,7 + 1.49.17,0
456 60 km Men 7274 Matti Räsänen osmosipuli 4.33.27,4 + 1.49.30,7
457 60 km Men 7044 Antti Hedman Helsinki 4.33.55,7 + 1.49.59,0
458 60 km Men 8284 Harri Smolander KUOPIO 4.33.57,2 + 1.50.00,5
459 60 km Men 7388 Ossi Ijäs Tuusula 4.33.57,4 + 1.50.00,7
460 60 km Men 7331 Tarmo Tyynelä LT 4.34.02,7 + 1.50.06,0
461 60 km Men 8077 Juho Häyhä Kemijärvi 4.34.12,9 + 1.50.16,2
462 60 km Men 7201 Jani Mähönen Manulan pyörätalli 4.34.52,1 + 1.50.55,4
462 60 km Men 7181 Vesa Malm Manulan pyörätalli 4.34.52,1 + 1.50.55,4
464 60 km Men 8150 Sasha Laitinen NCK Jakobstad 4.35.04,6 + 1.51.07,9
465 60 km Men 7237 Miska Pentti Aluepurkaus 4.35.04,7 + 1.51.08,0
466 60 km Men 7283 Sami Salonen Motorrad Tahko 4.35.12,6 + 1.51.15,9
467 60 km Men 7162 Marko Leinonen EB 4.35.16,6 + 1.51.19,9
468 60 km Men 8085 Antti Jokinen Helsinki 4.35.18,9 + 1.51.22,2
469 60 km Men 7248 Jari Pursiainen Joensuun pyöräilijät 4.35.23,9 + 1.51.27,2
470 60 km Men 7397 Vesa Menlös Veittijärvi MC 4.35.36,5 + 1.51.39,8
471 60 km Men 7433 Jarmo Havula HTH 4.35.50,0 + 1.51.53,3
472 60 km Men 8192 Jarmo Määttä Korson Kaiku 4.35.57,8 + 1.52.01,1
473 60 km Men 7265 Markus Ritala Dolce & Grabbarna 4.36.33,9 + 1.52.37,2
474 60 km Men 8094 Timo Kanninen Sales Factor Consulting SFC 4.36.41,9 + 1.52.45,2
475 60 km Men 7147 Juho Lahti Ferroplan Oy 4.36.46,1 + 1.52.49,4
476 60 km Men 7231 Jari Pelkonen Helsinki 4.36.55,2 + 1.52.58,5
477 60 km Men 6101 Henri Maikkula Imatran urheilijat 4.37.03,0 + 1.53.06,3
478 60 km Men 8245 Olli Rantanen Pyörä-68 4.37.14,0 + 1.53.17,3
479 60 km Men 8166 Joni Luomala Les Lents et Velus 4.37.40,7 + 1.53.44,0
480 60 km Men 8099 Iiro Kauma Helsinki 4.37.41,2 + 1.53.44,5
481 60 km Men 8238 Veli-Matti Pöyhönen Korson Kaiku 4.37.46,3 + 1.53.49,6
482 60 km Men 8167 Perttu Luukkonen Hyvinkään Pyöräilijät 4.38.02,4 + 1.54.05,7
483 60 km Men 8318 Antti Varjoranta Kuopio 4.38.02,9 + 1.54.06,2
484 60 km Men 9114 Antti Pääkkö Vantaa 4.38.03,1 + 1.54.06,4
485 60 km Men 7287 Teemu Saramäki Joensuun Pyöräilijät ry. 4.38.13,5 + 1.54.16,8
486 60 km Men 7380 Jussi Hahtela Tuusula 4.38.21,0 + 1.54.24,3
487 60 km Men 7271 Sami Ryti PARANTOLAN POJAT 4.38.22,7 + 1.54.26,0
488 60 km Men 6200 Juha Vainikka MTBCF 4.38.27,7 + 1.54.31,0
489 60 km Men 6016 Teemu Hakkarainen äijälä 4.38.29,6 + 1.54.32,9
490 60 km Men 7299 Jouko Sormunen Metso MTB 4.38.30,9 + 1.54.34,2
491 60 km Men 8159 Pasi Leipälä OUlu 4.38.47,3 + 1.54.50,6
492 60 km Men 7302 Pekka Suhonen EB 4.39.04,2 + 1.55.07,5
493 60 km Men 8186 Simo Miettinen Kuopio 4.39.07,8 + 1.55.11,1
494 60 km Men 7219 Vahur Õunpuu Starexpert 4.39.09,5 + 1.55.12,8
495 60 km Men 7040 Sami Hakala Team BUFF Finland 4.39.17,0 + 1.55.20,3
495 60 km Men 7176 Kaj Lönegren Team BUFF Finland 4.39.17,0 + 1.55.20,3
497 60 km Men 8203 Pekka Nurmi HHCMB 4.39.42,2 + 1.55.45,5
498 60 km Men 7235 Markus Peltonen Tervakoski 4.39.47,4 + 1.55.50,7
499 60 km Men 7214 Petri Nurminen tervakoski 4.39.55,5 + 1.55.58,8
500 60 km Men 7211 Simo Nivakoski Paksukumi team 4.39.58,5 + 1.56.01,8
501 60 km Men 8299 Marko Timonen Vantaa 4.40.08,4 + 1.56.11,7
502 60 km Men 9160 Joni Hirsimäki Pyöräilevä lääkäri 4.40.11,2 + 1.56.14,5
503 60 km Men 7321 Jari Toropainen Ojakkala 4.40.21,5 + 1.56.24,8
504 60 km Men 8359 Henri Karjalainen Flaming Testicles 4.40.33,3 + 1.56.36,6
505 60 km Men 7341 Sami Valonen Tuusula 4.40.46,7 + 1.56.50,0
506 60 km Men 7241 Kari Pietikäinen MTBCF 4.40.49,2 + 1.56.52,5
507 60 km Men 7139 Juha Kylliäinen Nordea 4.41.00,0 + 1.57.03,3
508 60 km Men 7098 Arto Kainulainen Team Slow 4.41.01,1 + 1.57.04,4
509 60 km Men 7389 Janne Joentakanen Jyväskylä 4.41.04,4 + 1.57.07,7
510 60 km Men 8089 Jouni Järvinen Metso MTB 4.41.08,2 + 1.57.11,5
510 60 km Men 8163 Ville Leskinen Riihimäki 4.41.08,2 + 1.57.11,5
512 60 km Men 7145 Matti Laasonen MTB Oulu 4.41.08,9 + 1.57.12,2
513 60 km Men 7386 Markku Hyvärinen Sportia Kuopio 4.41.09,9 + 1.57.13,2
514 60 km Men 8249 Markus Ritala Runteq MTB 4.41.11,0 + 1.57.14,3
515 60 km Men 8110 Tuukka Kirsi Ojankaivajat 4.41.16,9 + 1.57.20,2
516 60 km Men 7232 Tapio Pelkonen Sepänahon Purske 4.41.19,6 + 1.57.22,9
517 60 km Men 8174 Juha-Mikael Malinen Joensuun Pyöräilijät 4.41.42,7 + 1.57.46,0
518 60 km Men 8040 Ilkka Harto Fixus-Espoo Oy 4.42.14,0 + 1.58.17,3
519 60 km Men 7056 Pekka Hokkanen MCKramppi/pitkäjousto 4.42.25,2 + 1.58.28,5
520 60 km Men 8050 Janne Heiskanen Helsinki 4.42.30,9 + 1.58.34,2
521 60 km Men 8143 Matti Laatikainen Hyvinkään Pyöräilijät 4.42.33,8 + 1.58.37,1
522 60 km Men 9104 Mikko Paronen Heinolan Polkupyörähuolto 4.42.34,2 + 1.58.37,5
523 60 km Men 9134 Jouni Silfver Kuopio 4.42.40,0 + 1.58.43,3
524 60 km Men 8128 Samuli Kräkin Team Koussikka 4.42.45,6 + 1.58.48,9
525 60 km Men 7280 Mikko Saastamoinen Kumura 4.42.54,8 + 1.58.58,1
526 60 km Men 7101 Mikko Kallio Ilmajoki 4.42.56,7 + 1.59.00,0
527 60 km Men 8142 Ville Laakso Les Lents et Velus 4.42.58,7 + 1.59.02,0
528 60 km Men 8100 Pekka Kauranen Leskelä 4.42.59,8 + 1.59.03,1
529 60 km Men 8191 Jere Mäki-Patola Kuopio 4.43.01,3 + 1.59.04,6
530 60 km Men 7154 Jari Laitinen OriToive/RMR 4.43.10,6 + 1.59.13,9
531 60 km Men 8014 Antti Auvinen leppävirta 4.43.15,6 + 1.59.18,9
532 60 km Men 7250 Sami Puuperä JYPS 4.43.19,2 + 1.59.22,5
533 60 km Men 8343 Väinö Ylinen Kuopio 4.43.19,7 + 1.59.23,0
534 60 km Men 7068 Jani Häkkinen St-huolto 4.43.22,6 + 1.59.25,9
535 60 km Men 6222 Eero Hellgrén Tahko MTB Medic 4.43.23,1 + 1.59.26,4
536 60 km Men 8342 Harri Yletyinen Kuopio 4.43.24,3 + 1.59.27,6
537 60 km Men 7175 Eero Länsimäki MTB - Oulu 4.43.30,6 + 1.59.33,9
538 60 km Men 7141 Teuvo Kylmäniemi Lallinsuon kampi 4.43.31,5 + 1.59.34,8
539 60 km Men 8258 Juha Rämälä Runteq MTB 4.43.45,7 + 1.59.49,0
540 60 km Men 8211 Arttu Ollikkala Oulu 4.43.48,2 + 1.59.51,5
541 60 km Men 7028 Niclas Enlund NCK 4.43.54,1 + 1.59.57,4
542 60 km Men 7315 Matti Tiilikainen Kuopio 4.44.12,5 + 2.00.15,8
543 60 km Men 7017 Lars-Erik Asplund Pietarsaari 4.44.13,9 + 2.00.17,2
544 60 km Men 7138 Antti Kuvaja Stonesoft 4.44.14,3 + 2.00.17,6
545 60 km Men 8041 Hannes Havukainen Joensuu 4.44.16,3 + 2.00.19,6
546 60 km Men 7266 Mikko Ronkainen Espoo 4.44.16,7 + 2.00.20,0
546 60 km Men 7245 Tuomas Pulli Espoo 4.44.16,7 + 2.00.20,0
548 60 km Men 7311 Petteri Taskinen Helsinki 4.44.25,8 + 2.00.29,1
549 60 km Men 7382 Olavi Hiltunen Juankosken Kuntoilijat 4.44.27,8 + 2.00.31,1
550 60 km Men 7275 Samuli Räsänen KuoPys 4.44.33,0 + 2.00.36,3
551 60 km Men 7208 Mikko Niemelä Team Bunnyhop 2012 4.44.40,0 + 2.00.43,3
552 60 km Men 7078 Kalle Ikonen vantaa 4.44.49,7 + 2.00.53,0
553 60 km Men 8290 Visa Suomi Bikepoli 4.44.52,8 + 2.00.56,1
554 60 km Men 7216 Petri Oksanen Riihimäki 4.45.09,1 + 2.01.12,4
555 60 km Men 8070 Isto Hyyryläinen Espoo 4.45.09,7 + 2.01.13,0
556 60 km Men 7153 Vesa Lainpelto Ausgezeichnet-Klub 4.45.39,4 + 2.01.42,7
557 60 km Men 8162 Antti Leskinen Team Koussikka 4.45.53,2 + 2.01.56,5
558 60 km Men 7239 Timo Perkola Etelä-Helsingin Pulkka 4.46.01,2 + 2.02.04,5
559 60 km Men 7252 Sakari Pynnöniemi Helsinki 4.46.01,7 + 2.02.05,0
560 60 km Men 8206 Sami Oja Oulu 4.46.03,8 + 2.02.07,1
561 60 km Men 7156 Jussa Lauhamaa Team Ripulireidet 4.46.06,7 + 2.02.10,0
562 60 km Men 9079 Mikko Luukas Metso MTB 4.46.06,9 + 2.02.10,2
563 60 km Men 7199 Jussi Mynttinen Kuopys 4.46.08,2 + 2.02.11,5
564 60 km Men 8212 Mikko Pajakkala Espoo 4.46.13,5 + 2.02.16,8
565 60 km Men 8083 Jussi Jokela Hollola 4.46.18,6 + 2.02.21,9
566 60 km Men 7424 Anton Krasin Gornyak BikeSkiTeam 4.46.33,3 + 2.02.36,6
567 60 km Men 7328 Janne Turunen karsu.fi 4.46.38,6 + 2.02.41,9
568 60 km Men 8372 Jouko Ollila Tampere 4.46.39,7 + 2.02.43,0
569 60 km Men 7035 Janne Grahn Kammenkiertäjät 4.46.52,4 + 2.02.55,7
570 60 km Men 9052 Jouni Korhonen Helsinki 4.47.10,8 + 2.03.14,1
571 60 km Men 8371 Kim Norrgård Helsinki 4.47.18,3 + 2.03.21,6
572 60 km Men 7061 Juuso Huoviala Dolce & Grabbarna 4.47.24,8 + 2.03.28,1
573 60 km Men 8341 Kai Willner Nokia Outdoor Sports Club 4.47.27,8 + 2.03.31,1
574 60 km Men 7297 Reima Soikkeli KERAVA 4.47.53,2 + 2.03.56,5
575 60 km Men 8176 Mikko Manninen Jyväskylä 4.48.08,8 + 2.04.12,1
576 60 km Men 8081 Jukka Isotalo Seinäjoki 4.48.17,2 + 2.04.20,5
577 60 km Men 8194 Teppo Naakka Les Lents et Velus 4.48.18,4 + 2.04.21,7
578 60 km Men 7018 José Ayala Stafix Oy 4.48.20,1 + 2.04.23,4
579 60 km Men 8221 Heikki Peltonen Vantaa 4.48.23,5 + 2.04.26,8
580 60 km Men 7288 Sami Sarsama Tampere 4.48.30,1 + 2.04.33,4
581 60 km Men 7279 Tommi Saarnio Helsinki 4.48.34,4 + 2.04.37,7
582 60 km Men 9065 Tommi Lappalainen Espoo 4.48.38,0 + 2.04.41,3
583 60 km Men 8308 Jari Tuominen Ojankaivajat 4.49.10,7 + 2.05.14,0
584 60 km Men 8075 Mika Hämäläinen System Bakers 4.49.25,0 + 2.05.28,3
585 60 km Men 7052 Jere Hiedanpää Dolce & Grabbarna 4.49.39,6 + 2.05.42,9
586 60 km Men 6224 Hannu Kaasalainen MTB-Turku 4.50.07,6 + 2.06.10,9
587 60 km Men 9015 Tomi Heinonen Team DNF 4.50.16,5 + 2.06.19,8
588 60 km Men 7086 Anssi Junttila MTB-Turku 4.50.20,5 + 2.06.23,8
589 60 km Men 7146 Jussi Laatikainen Helsinki 4.50.21,2 + 2.06.24,5
590 60 km Men 7343 Jari-Pekka Varjonen Oulu 4.50.37,5 + 2.06.40,8
591 60 km Men 7191 Jarkko Mihailov Team Sunlight 4.50.48,1 + 2.06.51,4
592 60 km Men 7117 Pasi Kiviranta Mäntän Seudun Eräpirkat 4.50.48,7 + 2.06.52,0
593 60 km Men 8138 Marko Kyllönen Halkia 4.50.53,4 + 2.06.56,7
594 60 km Men 7005 Eetu Ahovalkamo Team HT 4.51.06,0 + 2.07.09,3
595 60 km Men 7432 Jouni Havula Karelian Kiipeilijät 4.51.06,3 + 2.07.09,6
596 60 km Men 6023 Petteri Hartikainen Velo Salo 4.51.10,2 + 2.07.13,5
597 60 km Men 8084 Kalle Joki Röykkä 4.51.16,6 + 2.07.19,9
598 60 km Men 7055 Jukka Hirsto Helsinki 4.51.17,5 + 2.07.20,8
599 60 km Men 8304 Juhani Tomminen MTB-Turku 4.51.28,3 + 2.07.31,6
600 60 km Men 8067 Tapio Huuskonen TCC 4.51.33,2 + 2.07.36,5
601 60 km Men 9027 Pentti Hämäläinen Korson Kaiku 4.51.34,9 + 2.07.38,2
602 60 km Men 8104 Eduard Kempi Helsinki 4.51.46,2 + 2.07.49,5
603 60 km Men 8199 Timo Niskala Bikepoli 4.52.10,7 + 2.08.14,0
604 60 km Men 8298 Timo Siponen Helsinki 4.52.20,4 + 2.08.23,7
605 60 km Men 7121 Kaapo Koivuniemi Lallinsuon kampi 4.52.23,5 + 2.08.26,8
606 60 km Men 7109 Jussi Kasanen UNBS 4.52.34,6 + 2.08.37,9
607 60 km Men 8219 Petri Palve LT 4.52.38,0 + 2.08.41,3
608 60 km Men 8317 Olli Varis Team lepokitka 4.52.42,2 + 2.08.45,5
609 60 km Men 8277 Santeri Savolainen Team Garmin MTB 4.52.42,8 + 2.08.46,1
610 60 km Men 7142 Jani Kytöaho Oulu 4.52.48,8 + 2.08.52,1
611 60 km Men 8106 Lasse Keskitalo United Bikers - North 4.52.57,3 + 2.09.00,6
612 60 km Men 7070 Juha-Pekka Hänninen Läykän kingi 4.53.08,6 + 2.09.11,9
613 60 km Men 8197 Jukka Nikkanen Tawast Cycling Club 4.53.17,2 + 2.09.20,5
614 60 km Men 7270 Ville Rusanen Kellokoski 4.53.29,3 + 2.09.32,6
615 60 km Men 8082 Tommi Jansson MTB-Turku 4.53.30,4 + 2.09.33,7
616 60 km Men 7074 Jukka Iivanainen RAVITALLI 4.53.30,5 + 2.09.33,8
617 60 km Men 8007 Riku Ahola Lappeenranta 4.53.40,4 + 2.09.43,7
618 60 km Men 7200 Jim Mäenpää NCK 4.53.41,4 + 2.09.44,7
619 60 km Men 7174 Tuomo Lumme Lallinsuon kampi 4.53.53,1 + 2.09.56,4
620 60 km Men 7007 Juho Aittola Bikepoli 4.54.02,8 + 2.10.06,1
621 60 km Men 7015 Mikko Askolin KuntoRiihi 4.54.07,8 + 2.10.11,1
622 60 km Men 8397 Heikki Sipilä TULOS BICYCLES 4.54.10,0 + 2.10.13,3
623 60 km Men 8205 Mikko Nurminen KuoLO ry 4.54.16,9 + 2.10.20,2
624 60 km Men 7075 Antti Ijäs Vantaa 4.54.25,4 + 2.10.28,7
625 60 km Men 7003 Markus Ahola VIP Racing 4.54.39,4 + 2.10.42,7
626 60 km Men 9014 Jani Haukka Kotka 4.54.46,8 + 2.10.50,1
627 60 km Men 7134 Jari Kukkonen TAHKOcom 4.55.05,6 + 2.11.08,9
628 60 km Men 7159 Mikko Lehto Espoo 4.55.16,6 + 2.11.19,9
628 60 km Men 7125 Tomi Koppelo PK-team 4.55.16,6 + 2.11.19,9
630 60 km Men 7108 Tom Karppinen RCT 4.55.17,9 + 2.11.21,2
631 60 km Men 9148 Lauri Tuomisalo Helsinki 4.55.19,1 + 2.11.22,4
632 60 km Men 7236 Ville Peltoniemi MTB-Turku 4.55.27,7 + 2.11.31,0
633 60 km Men 7347 Sami Vihavainen Nokia MTB 4.55.28,2 + 2.11.31,5
634 60 km Men 8046 Harri Heinonen Helsinki 4.55.42,9 + 2.11.46,2
635 60 km Men 7246 Jarkko Puranen KuntoRiihi 4.55.53,1 + 2.11.56,4
636 60 km Men 7230 Kimmo Pekkola Espoo 4.55.54,2 + 2.11.57,5
637 60 km Men 8336 Veli-Matti Vuorenpalo Espoo 4.56.02,9 + 2.12.06,2
638 60 km Men 8062 Tuomas Huikkola Half Moon Riders 4.56.10,6 + 2.12.13,9
639 60 km Men 8080 Janne Isosävi Isosävi Fine Cycling Society 4.56.19,0 + 2.12.22,3
640 60 km Men 7398 Aimo Niemi Vantaa 4.56.34,2 + 2.12.37,5
641 60 km Men 8086 Pasi Juntunen Korson Kaiku 4.56.36,0 + 2.12.39,3
642 60 km Men 7091 Teemu Järvenpää Aitoo 4.56.44,0 + 2.12.47,3
643 60 km Men 7226 Mikko Panula Tampere 4.56.46,3 + 2.12.49,6
644 60 km Men 9060 Juho Lahtinen Köngäs Posse 4.56.47,0 + 2.12.50,3
645 60 km Men 7392 Heikki Laitinen Sänkimäki BRS 4.57.10,0 + 2.13.13,3
646 60 km Men 7349 Esko Virtala Black Powder Travels 4.57.15,3 + 2.13.18,6
647 60 km Men 7430 Matti Hietajärvi Kuivasjärven Sisu 4.57.47,8 + 2.13.51,1
648 60 km Men 8376 Petri Riisiö Team Liquid 4.58.05,0 + 2.14.08,3
649 60 km Men 7118 Kaj Koiranen Helsinki 4.58.05,3 + 2.14.08,6
650 60 km Men 8175 Marko Malvisto Wauhtiweikot 4.58.07,3 + 2.14.10,6
651 60 km Men 8034 Jussi Hakanen PPP-97 4.58.08,7 + 2.14.12,0
652 60 km Men 8061 Jaakko Huhta Hyvinkää 4.58.09,6 + 2.14.12,9
653 60 km Men 8218 Juha Palve LT 4.58.15,2 + 2.14.18,5
654 60 km Men 8297 Janne Tiitola Half Moon Riders 4.58.16,1 + 2.14.19,4
655 60 km Men 8391 Kari Häkli Tahko MTB Medic 4.58.16,6 + 2.14.19,9
656 60 km Men 7383 Henri Hovi www.hooxter.com 4.58.20,5 + 2.14.23,8
657 60 km Men 7353 Jukka Vornanen Karelia MTB 4.58.22,8 + 2.14.26,1
658 60 km Men 8031 Markus Haapala Rajan urheilijat 4.58.30,6 + 2.14.33,9
659 60 km Men 7376 Markku Björkstrand espoo 4.58.38,6 + 2.14.41,9
660 60 km Men 8396 Henri Saira Rakuunamäki Raiders 4.58.40,9 + 2.14.44,2
661 60 km Men 9078 Tommi Lupsakko Sumiainen 4.58.52,0 + 2.14.55,3
662 60 km Men 7229 Arto Paunonen Team Squeezy 4.59.21,5 + 2.15.24,8
663 60 km Men 8339 Matti Väisänen Jyväskylä 4.59.46,5 + 2.15.49,8
664 60 km Men 8241 Jaakko Raitanen Katinala 4.59.54,0 + 2.15.57,3
665 60 km Men 8369 Simo-Pekka Niemi VMK 4.59.56,5 + 2.15.59,8
666 60 km Men 7058 Matti Honkanen Pyhätunturin MTB 5.00.00,5 + 2.16.03,8
667 60 km Men 8108 Antti Keurulainen Espoo 5.00.04,1 + 2.16.07,4
668 60 km Men 8314 Emil Vahtera manfredbikes.net 5.00.22,8 + 2.16.26,1
669 60 km Men 7334 Kyösti Törnqvist Celes Marine Oy 5.00.29,7 + 2.16.33,0
670 60 km Men 7305 Sami Suominen Studio25 5.00.30,9 + 2.16.34,2
671 60 km Men 8354 Timo Heikkilä Aitoon Urheilijat 5.00.40,1 + 2.16.43,4
672 60 km Men 7186 Jarno Martiskainen Kulho 5.00.49,9 + 2.16.53,2
673 60 km Men 7051 Heikki Helle Jyväskylä 5.00.50,0 + 2.16.53,3
674 60 km Men 7296 Tuomas Sipilä Tampere 5.00.52,1 + 2.16.55,4
675 60 km Men 8289 Antti Stenroos Espoo 5.00.53,7 + 2.16.57,0
676 60 km Men 8019 Filip Bäckström Helsinki 5.00.55,1 + 2.16.58,4
677 60 km Men 8378 Harry Saero Jyps 5.00.55,9 + 2.16.59,2
678 60 km Men 7095 Juha Kaattari Forssa 5.00.56,0 + 2.16.59,3
679 60 km Men 8278 Mika Seidel United Bikers - North 5.00.56,3 + 2.16.59,6
680 60 km Men 7193 Adam Monaghan Vantaa 5.01.09,3 + 2.17.12,6
681 60 km Men 7295 Toni Simonen Joensuu 5.01.18,4 + 2.17.21,7
682 60 km Men 8333 Jukka Von Hertzen KIRKKONUMMI 5.01.28,7 + 2.17.32,0
683 60 km Men 8262 Harri Saarinen Orimattilan Toive 5.01.34,9 + 2.17.38,2
684 60 km Men 7212 Ville Norppa Team Ripulireidet 5.01.50,8 + 2.17.54,1
685 60 km Men 9127 Timo Ruokonen Jyväskylä 5.01.51,4 + 2.17.54,7
686 60 km Men 7096 Jarno Kahari Kaupin Kanuunat 5.01.54,9 + 2.17.58,2
687 60 km Men 8379 Jussi Sairanen Ajomiehet 5.01.55,0 + 2.17.58,3
688 60 km Men 8291 Hannu Tammela Hämeenlinna 5.01.58,1 + 2.18.01,4
689 60 km Men 8332 Eric Von Hertzen Espoo 5.02.15,3 + 2.18.18,6
690 60 km Men 9028 Juha Hänninen United Bikers 5.02.17,1 + 2.18.20,4
691 60 km Men 7112 Seppo Kekola SPP-56 5.02.42,5 + 2.18.45,8
692 60 km Men 8091 Ari Kaikkonen Team Garmin MTB 5.02.51,1 + 2.18.54,4
693 60 km Men 7016 Jonas Asplund Esbo 5.02.54,7 + 2.18.58,0
694 60 km Men 9071 Jari Leipijärvi Tervakoski 5.03.01,1 + 2.19.04,4
695 60 km Men 7337 Jarno Vainikainen Team Airmist 5.03.04,2 + 2.19.07,5
696 60 km Men 7049 Ville Heinonen Team Airmist 5.03.04,4 + 2.19.07,7
697 60 km Men 8060 Jouni Honkala Hyvinkää 5.03.08,7 + 2.19.12,0
698 60 km Men 8057 Mika Hollström Savonlinnan Maastopyöräilijät 5.03.40,0 + 2.19.43,3
699 60 km Men 8023 Henri Elemo MTBCF 5.03.43,0 + 2.19.46,3
700 60 km Men 8155 Jouni Lavia Sydänpuu 5.03.51,4 + 2.19.54,7
701 60 km Men 8124 Ville Kosonen Espoo 5.03.56,3 + 2.19.59,6
702 60 km Men 7207 Mikko Nelo Team Vastapallo 5.04.08,7 + 2.20.12,0
703 60 km Men 8005 Janne Aho Bikepoli 5.04.27,5 + 2.20.30,8
704 60 km Men 7393 Jani Lehtola Endurance 5.04.29,7 + 2.20.33,0
705 60 km Men 7268 Markus Roukala Kerava 5.04.40,3 + 2.20.43,6
706 60 km Men 9106 Jukka Pelkonen TAHKOcom 5.05.01,9 + 2.21.05,2
707 60 km Men 9088 Juha Miettinen Helsinki 5.05.08,7 + 2.21.12,0
708 60 km Men 7322 Tuomas Tuhkanen JYPS 5.05.18,0 + 2.21.21,3
709 60 km Men 8152 Hermanni Lallukka Pilkanmaa 5.05.18,1 + 2.21.21,4
710 60 km Men 7130 Antti Koskinen Nummela 5.05.19,2 + 2.21.22,5
711 60 km Men 9054 Pekka Kukkonen Karttula 5.05.25,5 + 2.21.28,8
712 60 km Men 7126 Hannu Korhonen Helsinki 5.05.27,5 + 2.21.30,8
713 60 km Men 8358 Kasperi Karhapää HOLILO BCK 5.05.30,7 + 2.21.34,0
714 60 km Men 8363 Perttu Kosonen Kangashäkki 5.05.50,3 + 2.21.53,6
715 60 km Men 8074 Marko Hämäläinen Kaupin Kanuunat 5.05.52,9 + 2.21.56,2
716 60 km Men 8261 Ville Saari x 5.05.59,8 + 2.22.03,1
717 60 km Men 8036 Henri Hakavuori BC-HC 5.06.00,4 + 2.22.03,7
718 60 km Men 8225 Juha Pitkänen Vantaa 5.06.01,4 + 2.22.04,7
719 60 km Men 8087 Sauli Jylhä Helsinki 5.06.04,8 + 2.22.08,1
720 60 km Men 9055 Tatu Kukkonen Karttula 5.06.05,8 + 2.22.09,1
721 60 km Men 8056 Timo Hiidenheimo Kerava 5.06.07,7 + 2.22.11,0
722 60 km Men 7088 Juho Jussilainen HHCMB/El Pantera 5.06.09,3 + 2.22.12,6
723 60 km Men 8307 Peter Tukiainen Porvoo 5.06.27,3 + 2.22.30,6
724 60 km Men 7267 Juha-Pekka Ropo Kaupin Kanuunat 5.06.28,4 + 2.22.31,7
725 60 km Men 8357 Kimmo Ilomäki Jyväskylä 5.06.33,0 + 2.22.36,3
726 60 km Men 7272 Tuomas Räisänen Vantaa 5.06.35,0 + 2.22.38,3
727 60 km Men 7177 Maurice Maessen Nokia MTB 5.06.45,6 + 2.22.48,9
728 60 km Men 9130 Matti Saarimaa Helsinki 5.06.52,6 + 2.22.55,9
729 60 km Men 8351 Antti Airaksinen Kuopio 5.07.01,2 + 2.23.04,5
730 60 km Men 8022 Mikhail Drozdov Saint Petersburg 5.07.08,7 + 2.23.12,0
731 60 km Men 7258 Paul Richartz Team Kotikallio 5.07.14,9 + 2.23.18,2
732 60 km Men 8052 Mikko Helin Team työmiehet 5.07.21,5 + 2.23.24,8
733 60 km Men 8164 Allan Lipsonen Joku Team Laukaa 5.07.24,8 + 2.23.28,1
734 60 km Men 8220 Kyösti Peltokoski Nopankylä Freeride 5.07.27,6 + 2.23.30,9
735 60 km Men 8172 Antti Malava Espoo 5.07.31,6 + 2.23.34,9
736 60 km Men 8229 Jaakko Pudas sarjanahde 5.07.47,3 + 2.23.50,6
737 60 km Men 7429 Jari Jääskeläinen laukaa 5.08.11,2 + 2.24.14,5
738 60 km Men 7428 Juha Aalto Aalman 5.08.12,3 + 2.24.15,6
739 60 km Men 7019 Antti Berg JYPS 5.08.15,5 + 2.24.18,8
740 60 km Men 7013 Teemu Anttila Kouvola 5.08.32,4 + 2.24.35,7
741 60 km Men 8275 Esa Savolainen Jyväskylä 5.08.40,5 + 2.24.43,8
742 60 km Men 9145 Simo Timonen Turku 5.08.46,1 + 2.24.49,4
743 60 km Men 7240 Jukka Peräsalmi Team Squeezy 5.08.50,3 + 2.24.53,6
744 60 km Men 8078 Teijo Höylä Team Tuska 5.08.55,5 + 2.24.58,8
745 60 km Men 8384 Matti Wallenius Vesilahti 5.08.56,4 + 2.24.59,7
746 60 km Men 8300 Juha Toivari Imatran Urheilijat 5.09.18,5 + 2.25.21,8
747 60 km Men 8053 Jani Helkiö Pyöräliike Lundberg 5.09.22,9 + 2.25.26,2
748 60 km Men 8224 Marttila Petri Hollola 5.10.23,5 + 2.26.26,8
749 60 km Men 8154 Matti Laukkarinen Team Koussikka 5.10.35,4 + 2.26.38,7
750 60 km Men 7340 Janne Valkeamäki Lempäälä 5.10.49,8 + 2.26.53,1
751 60 km Men 7282 Lasse Salminen Teijo 5.10.51,2 + 2.26.54,5
751 60 km Men 7115 Mika Kilpinen Salo 5.10.51,2 + 2.26.54,5
753 60 km Men 7178 Markku Mahlamäki Slimboys 5.10.55,0 + 2.26.58,3
754 60 km Men 8345 Kimmo Yrjölä Helsinki 5.11.08,2 + 2.27.11,5
755 60 km Men 7164 Jouni Leppänen KuntoRiihi 5.11.16,2 + 2.27.19,5
756 60 km Men 7045 Kalle Heikkanen Vahenen Oy 5.11.21,0 + 2.27.24,3
757 60 km Men 8130 Tomi Kuitunen MTB JÄRVENPÄÄ 5.11.31,4 + 2.27.34,7
758 60 km Men 7370 Peter Zeitlin Pälkäne 5.11.32,0 + 2.27.35,3
759 60 km Men 8158 Lasse Leinonen Team Garmin MTB 5.11.57,6 + 2.28.00,9
760 60 km Men 8025 Jarno Eskola Oulu 5.12.02,0 + 2.28.05,3
761 60 km Men 7346 Meelis Viese KoriksFiiber 5.12.15,1 + 2.28.18,4
762 60 km Men 9048 Mikko Kinnunen Helsinki 5.12.30,2 + 2.28.33,5
763 60 km Men 9068 Petri Lehtinen X-Tri Lahti 5.12.46,5 + 2.28.49,8
764 60 km Men 9004 Tarmo Autero A&T 5.13.01,3 + 2.29.04,6
765 60 km Men 8088 Esa Järvi Notkeat Puuhevoset 5.13.11,4 + 2.29.14,7
766 60 km Men 9039 Ville Karhunen Kuopio 5.13.11,6 + 2.29.14,9
767 60 km Men 9032 Toni Jäntti Tervon palomiehet Ry 5.13.11,8 + 2.29.15,1
768 60 km Men 9026 Jouni Hämäläinen Helsinki 5.13.12,3 + 2.29.15,6
769 60 km Men 8173 Arttu Malava Helsinki 5.13.13,0 + 2.29.16,3
770 60 km Men 7233 Antti Peltola Järvenpää 5.13.13,1 + 2.29.16,4
771 60 km Men 7036 Ronald Granqvist ÅKE GRANQVIST TRANSPORT AB 5.13.26,5 + 2.29.29,8
772 60 km Men 8015 Fredrik Bergman manfredbikes.net 5.13.39,2 + 2.29.42,5
773 60 km Men 8033 Mikko Hakala HePo 5.13.50,2 + 2.29.53,5
774 60 km Men 7350 Juha Virtala Black Powder Travels 5.14.02,8 + 2.30.06,1
775 60 km Men 7342 Kalle Varesmaa Eläinklinikka Otso Jyväskylä 5.14.10,7 + 2.30.14,0
776 60 km Men 7425 Matti Metsälampi 5.14.11,2 + 2.30.14,5
777 60 km Men 7043 Markku Hautamäki Nopankylä Freeride 5.14.19,1 + 2.30.22,4
778 60 km Men 8301 Jukka Toivonen TMI Speed Partner 5.14.20,7 + 2.30.24,0
779 60 km Men 9162 Peter Keränen Helsinki 5.14.29,6 + 2.30.32,9
780 60 km Men 8204 Tomi Nurmi Betonireisi 5.14.37,8 + 2.30.41,1
781 60 km Men 9073 Mikko Lempinen Kamaki-klubi 5.14.40,8 + 2.30.44,1
782 60 km Men 8198 Teemu Nikkilä Pelikaani turpiinissa 5.15.03,9 + 2.31.07,2
783 60 km Men 8180 Samu Martikainen Team työmiehet 5.15.04,1 + 2.31.07,4
783 60 km Men 7180 Paul Malino Helsinki 5.15.04,1 + 2.31.07,4
785 60 km Men 7371 Teemu Åkerman MTBCF 5.15.04,5 + 2.31.07,8
786 60 km Men 8265 Teemu Saikkonen jyväskylä 5.15.13,7 + 2.31.17,0
787 60 km Men 8344 Antti Yliniemi oulu 5.15.17,1 + 2.31.20,4
788 60 km Men 6039 Mika Hulkki PKK 5.15.24,8 + 2.31.28,1
789 60 km Men 8334 Kasperi Von Schrowe Celes Marine Oy 5.15.31,4 + 2.31.34,7
790 60 km Men 8328 Karri Viitanen Rapa Racing Team 5.16.17,8 + 2.32.21,1
791 60 km Men 7031 Mikko Evävaara Lahti 5.16.22,6 + 2.32.25,9
792 60 km Men 8323 Eero Vestola Jyväskylä 5.16.36,8 + 2.32.40,1
793 60 km Men 8324 Sami Vihersalo LHS 5.17.07,9 + 2.33.11,2
794 60 km Men 8383 Samuli Strömberg Telemark Team Örn 5.17.08,5 + 2.33.11,8
795 60 km Men 7166 Markku Lievonen Helsinki 5.17.10,7 + 2.33.14,0
796 60 km Men 7123 Timo Kolehmainen Lapinlahti 5.17.24,6 + 2.33.27,9
797 60 km Men 8311 Lauri Uotila KoRKin Kovat Kaverit 5.17.31,2 + 2.33.34,5
798 60 km Men 8125 Ossi Kotavaara Wauhtiweikot 5.17.32,3 + 2.33.35,6
799 60 km Men 8273 Timo Salonen Helsinki 5.17.33,3 + 2.33.36,6
800 60 km Men 8315 Mikko Varila Helsinki 5.17.33,5 + 2.33.36,8
801 60 km Men 8168 Jan Långbacka NCK 5.17.39,6 + 2.33.42,9
802 60 km Men 8271 Jukka Salminen Leosport 5.17.48,4 + 2.33.51,7
803 60 km Men 8236 Kimmo Pärssinen Kaupin Kanuunat 5.17.52,2 + 2.33.55,5
804 60 km Men 7395 Pekka Liukkunen Joensuu 5.17.55,9 + 2.33.59,2
805 60 km Men 7087 Kari Juntunen Kuopio 5.18.00,2 + 2.34.03,5
806 60 km Men 8193 Pauli Mönkölä joutsa 5.18.00,6 + 2.34.03,9
807 60 km Men 9159 Harri Hartikka Helsinki 5.18.39,2 + 2.34.42,5
808 60 km Men 8227 Konstantinos Potiris KoRKin Kovat Kaverit 5.19.05,7 + 2.35.09,0
809 60 km Men 8037 Janne Hallikainen HePo 5.19.12,6 + 2.35.15,9
810 60 km Men 9059 Simo-Pekka Laaksonen äänekoski 5.19.26,4 + 2.35.29,7
811 60 km Men 9122 Teemu Remonen suolahti 5.19.26,5 + 2.35.29,8
812 60 km Men 8076 Rauno Hänninen Metso MTB 5.19.38,9 + 2.35.42,2
813 60 km Men 8016 Kristian Bergman Tikkurila Oyj 5.19.51,7 + 2.35.55,0
814 60 km Men 8171 Risto Makkonen Helsinki 5.19.58,1 + 2.36.01,4
815 60 km Men 8253 Tarmo Ruotsalainen ONMKY/KKM 5.20.02,4 + 2.36.05,7
816 60 km Men 7403 Janne Tolonen PMK Kajaani 5.20.08,4 + 2.36.11,7
817 60 km Men 8103 Ari Kelin Metso mtb 5.20.17,6 + 2.36.20,9
818 60 km Men 8136 Harri Kumpulainen Istekki Oy 5.20.20,5 + 2.36.23,8
819 60 km Men 9074 Teemu Lempiäinen Espoo 5.20.21,9 + 2.36.25,2
820 60 km Men 7196 Antti Muuronen KuoLOn Punttiheikot 5.20.26,3 + 2.36.29,6
821 60 km Men 7405 Jonne Turunen BLACK POWDER TRAVELS 5.20.42,3 + 2.36.45,6
822 60 km Men 8157 Vesa Lehtonen Puuppolarules 5.20.53,9 + 2.36.57,2
823 60 km Men 7026 Samu Eiro HELSINKI 5.20.59,3 + 2.37.02,6
824 60 km Men 9067 Mikko Lehtinen TAMPERE 5.21.00,1 + 2.37.03,4
825 60 km Men 9165 Markku Pulkkinen Eksymä 360 5.21.00,5 + 2.37.03,8
826 60 km Men 8237 Ville Pärssinen Koovee 5.21.20,4 + 2.37.23,7
827 60 km Men 7401 Matti Salomäki Pielaveden Maratoonarit ry 5.21.22,1 + 2.37.25,4
828 60 km Men 8235 Kari Pärssinen Leinola deehoo 5.21.26,6 + 2.37.29,9
829 60 km Men 7168 Timo Lindberg Kuopio 5.22.10,7 + 2.38.14,0
830 60 km Men 7062 Antti Huovinen Vieremä 5.22.10,8 + 2.38.14,1
831 60 km Men 7257 Timo Rantasalmi Helsinki 5.22.13,8 + 2.38.17,1
832 60 km Men 7094 Miko Kaapu MC Kramppi 5.22.21,3 + 2.38.24,6
833 60 km Men 8134 Mikko Kulmala Team Sisu 5.22.24,0 + 2.38.27,3
834 60 km Men 7256 Jyrki Rantanen Hajala 5.22.29,1 + 2.38.32,4
835 60 km Men 7286 Yngve Sandström IF Brahe 5.22.32,2 + 2.38.35,5
836 60 km Men 9077 Juha Lunttila Kuopio 5.22.39,1 + 2.38.42,4
837 60 km Men 9118 Sampo Rajala ONCE 5.22.52,1 + 2.38.55,4
838 60 km Men 9110 Antti Peura Espoo 5.23.12,0 + 2.39.15,3
839 60 km Men 9037 Matti Kanervo Bricatec Oy 5.23.16,5 + 2.39.19,8
840 60 km Men 8306 Ville Toppila Pelikaani turpiinissa 5.23.38,6 + 2.39.41,9
841 60 km Men 9063 Kari Laine Valkeakoski 5.23.40,9 + 2.39.44,2
842 60 km Men 9051 Teemu Komulainen ESPOO 5.23.47,6 + 2.39.50,9
843 60 km Men 8161 Matti Leppänen Joensuun pyöräilijät 5.23.58,8 + 2.40.02,1
844 60 km Men 8020 Kok Keong Chan Malaysian Tigers 5.24.15,2 + 2.40.18,5
845 60 km Men 9172 Markus Yli-Hemminki Hämeenlinna 5.24.26,1 + 2.40.29,4
846 60 km Men 9166 Esa-Pekka Rytilahti Oulu 5.24.28,5 + 2.40.31,8
847 60 km Men 8231 Jussi Pulkka Melamiehet 5.24.33,6 + 2.40.36,9
848 60 km Men 8018 Mikko Björn Coyotes Racing 5.24.38,8 + 2.40.42,1
849 60 km Men 8017 Tomas Björk NCK - Pedersöre 5.24.47,8 + 2.40.51,1
850 60 km Men 8001 Jukka Aaltio VANTAA 5.25.02,5 + 2.41.05,8
851 60 km Men 8139 Timo Kyttä MH Alppi 5.25.25,3 + 2.41.28,6
852 60 km Men 8183 Esa Mattinen NMH-Team 5.25.36,6 + 2.41.39,9
853 60 km Men 8160 Timo Leivo Mamman pikku suklaapojat 5.26.36,9 + 2.42.40,2
854 60 km Men 8385 Ronald Zarate kuopio 5.27.01,3 + 2.43.04,6
855 60 km Men 8165 Mika Lohtander Lappeenranta 5.27.15,0 + 2.43.18,3
856 60 km Men 8214 Ari Pakaslahti Team Patarauta 5.27.24,2 + 2.43.27,5
857 60 km Men 8043 Ilkka Heikkinen ExtremeWankersTeam 5.27.52,9 + 2.43.56,2
858 60 km Men 9036 Jesse Kajes Helsinki 5.27.53,2 + 2.43.56,5
859 60 km Men 9045 Marko Kerola Krossikommuuni Ry 5.28.14,8 + 2.44.18,1
860 60 km Men 9044 Petri Kemppainen Jäälin jäkälä 5.28.16,0 + 2.44.19,3
861 60 km Men 8274 Mika Sassi Nahkela 5.28.41,8 + 2.44.45,1
862 60 km Men 8217 Marko Palo-Oja Lahti 5.28.50,7 + 2.44.54,0
863 60 km Men 8252 Antti Ruha Team North Shore 5.28.51,1 + 2.44.54,4
864 60 km Men 8348 Esa Östring Pälkäne 5.28.54,4 + 2.44.57,7
865 60 km Men 9105 Petri Pekkola Kotka 5.29.25,9 + 2.45.29,2
866 60 km Men 8118 Antti Korhonen Toivakka 5.29.51,6 + 2.45.54,9
867 60 km Men 8182 Jukka Matikainen HMK 5.29.53,4 + 2.45.56,7
868 60 km Men 8027 Kari Fagerholm JYVÄSKYLÄ 5.30.04,2 + 2.46.07,5
869 60 km Men 8059 Eero Honkala Team Garmin MTB 5.30.46,7 + 2.46.50,0
870 60 km Men 8393 Aleksi Kemppi Felt Team 5.30.49,0 + 2.46.52,3
871 60 km Men 8011 Timo Ala-Mattinen KuntoRiihi 5.30.49,7 + 2.46.53,0
872 60 km Men 8114 Petri Koiranen Paksukumi team 5.31.18,1 + 2.47.21,4
873 60 km Men 9119 Toni Ranta Kouvola 5.31.32,5 + 2.47.35,8
874 60 km Men 9083 Ossi Mantere Märkäkintaat ISC 5.31.32,6 + 2.47.35,9
875 60 km Men 8090 Tuomo Jääskeläinen Vantaa 5.31.47,8 + 2.47.51,1
876 60 km Men 8247 Hannu Repola Seinäjoki 5.32.47,1 + 2.48.50,4
877 60 km Men 9152 Mikko Vlasoff Niittylahti 5.32.47,9 + 2.48.51,2
878 60 km Men 8215 Pekka Pakaslahti Team Vohveli 5.32.51,6 + 2.48.54,9
879 60 km Men 8232 Arto Pulkkinen team otraharju 5.32.54,7 + 2.48.58,0
880 60 km Men 8239 Tarmo Raatikainen Kuusamo 5.32.57,0 + 2.49.00,3
881 60 km Men 7173 Aleksi Luhtanen cch 5.33.02,7 + 2.49.06,0
882 60 km Men 9061 Kari Lahtinen Rekolan pullaposket 5.33.08,9 + 2.49.12,2
883 60 km Men 8147 Johan Laitinen Tampere 5.33.14,0 + 2.49.17,3
884 60 km Men 9183 Matias Henkola Porvoo 5.33.50,0 + 2.49.53,3
885 60 km Men 9155 Jaska Wallenius Joutseno 5.33.56,0 + 2.49.59,3
886 60 km Men 7183 Teemu Manninen Rovaniemi 5.34.14,6 + 2.50.17,9
887 60 km Men 8111 Janne Kivelä Huovinrinteen Raketit 5.34.28,2 + 2.50.31,5
888 60 km Men 8360 Pertti Kemppainen Nälkämaan Vatussit 5.34.28,3 + 2.50.31,6
889 60 km Men 9046 Antti Keränen Team Kessi 5.34.36,5 + 2.50.39,8
890 60 km Men 9131 Samu Sarivaara Team Kessi 5.34.36,6 + 2.50.39,9
891 60 km Men 9043 Jouni Keltanen Team Kessi 5.34.36,7 + 2.50.40,0