Finntriathlon 14.7.2012

2012

Sarjat

rank cat # Name Team Time Behind
2 JOUKKUEVIESTI PUOLIMATKA 973 Team Sukurasite Elisa Arokoski, Jussi Pikkarainen, Joonas Pikkarainen 4.49.56,7 + 53.37,8
3 JOUKKUEVIESTI PUOLIMATKA 960 Hämeen Hitaat Terhi Salmenoja, Esa Salonen, Niina Aho 4.57.50,0 + 1.01.31,1
4 JOUKKUEVIESTI PUOLIMATKA 980 Odgers Berndtson G Arno Paula, Mika Leinonen, Petri Schaaf 5.02.47,2 + 1.06.28,3
5 JOUKKUEVIESTI PUOLIMATKA 969 Team Digia Aki Blomqvist, Mikko Suomi, HannuEskola 5.07.35,6 + 1.11.16,7
6 JOUKKUEVIESTI PUOLIMATKA 971 Team NO FEAR Ville Pikkarainen, Jyrki Ulmanen, Hanna Soininen 5.10.17,0 + 1.13.58,1
7 JOUKKUEVIESTI PUOLIMATKA 968 Kipeät Ukkelit Jouni Sompi, Ville Saarelainen, Vikman 5.15.33,2 + 1.19.14,3
8 JOUKKUEVIESTI PUOLIMATKA 954 Hetkessä Eläjät Katja Väisänen, Petri Lehtinen, Antti Nygren 5.16.27,6 + 1.20.08,7
9 JOUKKUEVIESTI PUOLIMATKA 959 Team Donna Agile II Merja Rauhala, Mirjam Hyvönen, RiittaRoivanen 5.23.47,2 + 1.27.28,3
10 JOUKKUEVIESTI PUOLIMATKA 966 Itä-Helsingin Voima II Jari Sipilä, Harri Aaltonen, Erkki Härkönen 5.26.31,8 + 1.30.12,9
11 JOUKKUEVIESTI PUOLIMATKA 984 Odgers Berndtson K Jonne Nyberg, Antti Kolehmainen , Piia-Noora Kauppi 5.27.04,5 + 1.30.45,6
12 JOUKKUEVIESTI PUOLIMATKA 981 Odgers Berndtson H Pekka Suhonen, Panu Porkka, Anttu Ahlberg 5.28.21,0 + 1.32.02,1
13 JOUKKUEVIESTI PUOLIMATKA 985 Pukkilan Puristus Mikko Kallas, Mike Jagielski, Anu Silvasti 5.34.13,1 + 1.37.54,2
14 JOUKKUEVIESTI PUOLIMATKA 972 Viini&Juusto Jr.Team Taavi Punkka, Jari Punkka, Jyrki Merjamaa 5.35.22,9 + 1.39.04,0
15 JOUKKUEVIESTI PUOLIMATKA 962 Team Donna Agile Tiina Erkinaro, Susanna Kari, Tiina Erkinaro 5.35.50,8 + 1.39.31,9
16 JOUKKUEVIESTI PUOLIMATKA 977 Odgers Berndtson D Antti Lehtonen, Timo Kotilainen, Kari Kaario 5.36.55,7 + 1.40.36,8
17 JOUKKUEVIESTI PUOLIMATKA 967 Kemppi Ladies Elina Suomalainen, Henna Lankila, Tarja Huttunen 5.41.41,7 + 1.45.22,8
18 JOUKKUEVIESTI PUOLIMATKA 979 Odgers Berndtson F Ilkka Tawast, Jaakko Martikainen, Tuomo Martikainen 5.42.11,9 + 1.45.53,0
19 JOUKKUEVIESTI PUOLIMATKA 964 Clubin Äijät Arto Raappana, Tero Ijäs, Jussi Lepistö 5.42.20,3 + 1.46.01,4
20 JOUKKUEVIESTI PUOLIMATKA 950 Team Virjo Ilkka Virjo, Petri Virjo, Ville Virjo 5.47.04,7 + 1.50.45,8
21 JOUKKUEVIESTI PUOLIMATKA 983 Odgers Berndtson J Mikko Kutvonen, Liisa Halmeenmäki, Mari Kotivuori 5.48.44,9 + 1.52.26,0
22 JOUKKUEVIESTI PUOLIMATKA 970 Uusiaalto Auli Aalto, Petteri Aalto, Laura Virjula 5.52.37,4 + 1.56.18,5
23 JOUKKUEVIESTI PUOLIMATKA 982 Odgers Berndtson I Ari Mäkelä, Juha Koponen 5.53.11,4 + 1.56.52,5
24 JOUKKUEVIESTI PUOLIMATKA 953 Kanpin Kiitäjät, KanKi Tommi Tenho, Jalmari Salminen, Tero Lehto 5.53.27,3 + 1.57.08,4
25 JOUKKUEVIESTI PUOLIMATKA 957 HSG Team Hanna-Kaisa Häsä, Kari Savolainen, Liisa Savolainen 5.53.51,4 + 1.57.32,5
26 JOUKKUEVIESTI PUOLIMATKA 955 Team Perässähiihtäjät Tuomo Määttä, Jyrki Määttä Tapani Aaltonen 5.54.57,8 + 1.58.38,9
27 JOUKKUEVIESTI PUOLIMATKA 974 Odgers Berndtson A Juho Lipsanen, Joakim Malmström, Ilkka Aura 5.59.59,1 + 2.03.40,2
28 JOUKKUEVIESTI PUOLIMATKA 976 Odgers Berndston C Pyry Aurasmaa, Timo Tyni, Tarja Tyni 6.07.37,5 + 2.11.18,6
29 JOUKKUEVIESTI PUOLIMATKA 975 Odgers Berndtson B Taina Hammaren, Kari Mäntyharju, Juha Hammaren 6.17.31,5 + 2.21.12,6
30 JOUKKUEVIESTI PUOLIMATKA 963 Antimarathon Tours I Tuuli Ahinen, Piia Kokko-Parikka 6.26.51,9 + 2.30.33,0
31 JOUKKUEVIESTI PUOLIMATKA 958 Viini & Juusto Sr. Heikki Niemi, Petteri Näveri 6.30.03,4 + 2.33.44,5
32 JOUKKUEVIESTI PUOLIMATKA 952 Team Jekkusatamat Mats Matveinen, Atte Porkkala, Jukka Lanu 6.47.37,4 + 2.51.18,5
33 JOUKKUEVIESTI PUOLIMATKA 951 Team Viljanen Juuso Viljanen, Joonas Viljanen, Jan Viljanen 6.59.21,3 + 3.03.02,4
34 JOUKKUEVIESTI PUOLIMATKA 961 Nopsat Nartut Hanna Hauvala, Kirsi Nurmi, Taija Koskenkorva 7.14.03,1 + 3.17.44,2
35 JOUKKUEVIESTI PUOLIMATKA 978 Odgers Berndtson E Mammu Kaario, Kirsi Valtari, Mari Berglund 7.23.06,5 + 3.26.47,6
1 MIEHET 35 130 Vilppola Jiri Triathlonteam 226 4.29.36,6
2 MIEHET 35 110 Paavolainen Karri Turun Urheiluliitto 4.30.33,9 + 57,3
3 MIEHET 35 122 Laine Mikko Helsinki Triathlon 4.34.51,6 + 5.15,0
4 MIEHET 35 137 Osmo Miikka Tampereen Triathlon Klubi 4.42.18,1 + 12.41,5
5 MIEHET 35 98 Ollikainen Esa Helsinki Triathlon 4.43.01,3 + 13.24,7
6 MIEHET 35 113 Maisala Tuomas Helsinki Triathlon 4.44.02,0 + 14.25,4
7 MIEHET 35 105 Kazakov Yury Legion Tomsk 4.45.02,6 + 15.26,0
8 MIEHET 35 93 Fedorov Nikolai Russia 4.47.13,2 + 17.36,6
9 MIEHET 35 116 Vainikka Markku Triathlonteam 226 4.47.39,2 + 18.02,6
10 MIEHET 35 129 Holmlund Markus SSU 4.49.12,6 + 19.36,0
11 MIEHET 35 103 Alatalo Marko Oulu Triathlon & Cycling 4.49.40,5 + 20.03,9
12 MIEHET 35 97 Retkin Petteri Triathlonteam 226 4.50.55,1 + 21.18,5
13 MIEHET 35 95 Kytö Janne Triathlonteam 226 4.51.21,0 + 21.44,4
14 MIEHET 35 136 Veli-Matti Aho Triathlonteam 226 4.52.39,5 + 23.02,9
15 MIEHET 35 885 Laaksonen Pasi Helsinki Triathlon 4.54.49,1 + 25.12,5
16 MIEHET 35 104 Chagin Evgeniy Legion Tomsk 4.55.48,6 + 26.12,0
17 MIEHET 35 118 Manninen Antero X-Tri Lahti 4.57.45,8 + 28.09,2
18 MIEHET 35 102 Merihaara Mikko Oulu Triathlon & Cycling 5.00.13,3 + 30.36,7
19 MIEHET 35 119 Paejärv Urmas 21CC Triatloniklubi 5.01.15,7 + 31.39,1
20 MIEHET 35 120 Tuura Petteri Riihimäen Kiista-Veikot 5.02.38,8 + 33.02,2
21 MIEHET 35 114 Onikki Marko Aqua Plus Triathlon 5.06.03,5 + 36.26,9
22 MIEHET 35 100 Lindholm Tommi Helsinki Triathlon 5.06.32,8 + 36.56,2
23 MIEHET 35 115 Tiri Antti Triathlonteam 226 5.06.37,2 + 37.00,6
24 MIEHET 35 124 Pelto Jari Ykspihlajan Reima 5.06.58,9 + 37.22,3
25 MIEHET 35 96 Kervinen Sami Triathlon Team Kotka 5.07.18,6 + 37.42,0
26 MIEHET 35 99 Hokkanen Timo Triathlon Team Kotka 5.09.39,0 + 40.02,4
27 MIEHET 35 131 Kiiskinen Marko Vaajakosken uimaseura 5.14.02,8 + 44.26,2
28 MIEHET 35 112 Pakarinen Jarkko Joroisten Sporttiklubi 5.14.14,3 + 44.37,7
29 MIEHET 35 123 Moilanen Teemu KuTu-Triathlon 5.17.11,5 + 47.34,9
30 MIEHET 35 109 Martikainen Jarno Helsinki Triathlon 5.17.17,0 + 47.40,4
31 MIEHET 35 106 Koskela Samuli X-Tri Lahti 5.22.05,7 + 52.29,1
32 MIEHET 35 127 Sjöberg Gisle BS-PU triathlon 5.25.18,0 + 55.41,4
33 MIEHET 35 125 Airaksinen Janne Vaasan uimaseura 5.25.34,0 + 55.57,4
34 MIEHET 35 108 Aspegren Pasi Alatornion Ahjo 5.26.18,2 + 56.41,6
35 MIEHET 35 126 Tikkanen Antti Stamina Triathlon Club 5.26.41,7 + 57.05,1
36 MIEHET 35 135 Kinnunen Jyrki Joroisten Sporttiklubi 5.32.01,4 + 1.02.24,8
37 MIEHET 35 107 Myllymäki Sami Alatornion Ahjo 5.35.13,1 + 1.05.36,5
38 MIEHET 35 132 Latvala Juha Aqua Plus Triathlon 5.35.26,6 + 1.05.50,0
39 MIEHET 35 94 Ikonen Juha Triathlonteam 226 5.49.45,8 + 1.20.09,2
40 MIEHET 35 134 Kemppainen Jarkko Oulu Triathlon & Cycling 6.18.12,5 + 1.48.35,9
1 MIEHET 40 158 Hartonen Jukka Joroisten Sporttiklubi 4.28.26,5
2 MIEHET 40 160 Karppinen Sakari Helsinki Triathlon 4.34.21,7 + 5.55,2
3 MIEHET 40 161 Nissinen Juha Karjalan Uimarit-69 Triathlon 4.37.07,2 + 8.40,7
4 MIEHET 40 141 Härmä Petri Triathlon Stadi 4.37.30,0 + 9.03,5
5 MIEHET 40 150 Väisänen Marko X-Tri Lahti 4.44.38,7 + 16.12,2
6 MIEHET 40 151 Myllymäki Marko Triathlonteam 226 4.45.41,3 + 17.14,8
7 MIEHET 40 169 Lahtinen Jani Team226 4.46.46,4 + 18.19,9
8 MIEHET 40 166 Kero Jussi Triathlonteam 226 4.47.10,9 + 18.44,4
9 MIEHET 40 153 Oinaanoja Jyrki Helsinki Triathlon 4.48.24,7 + 19.58,2
10 MIEHET 40 159 Ristolainen Timo Aqua Plus Triathlon 4.49.17,3 + 20.50,8
11 MIEHET 40 154 Einiö Markus Helsinki Triathlon 4.53.59,4 + 25.32,9
12 MIEHET 40 172 Andersson Pasi Turun Urheiluliitto 4.55.58,9 + 27.32,4
13 MIEHET 40 133 Galyaev Yury Russia 4.56.36,1 + 28.09,6
14 MIEHET 40 147 Vallden Hans Helsinki Triathlon 4.58.02,4 + 29.35,9
15 MIEHET 40 165 Alanne Juha HTU Stadi 5.00.54,2 + 32.27,7
16 MIEHET 40 171 Halinen Ari-Pekka Tawast Cycling Club 5.03.52,9 + 35.26,4
17 MIEHET 40 163 Lahtinen Marko Tampereen Triathlon Klubi 5.04.14,3 + 35.47,8
18 MIEHET 40 156 Lehto Teemu Helsinki Triathlon 5.04.25,0 + 35.58,5
19 MIEHET 40 138 Hietanen Petri Karjala Triathlon 5.06.14,6 + 37.48,1
20 MIEHET 40 170 Kauppinen Pasi X-Tri Lahti 5.08.30,6 + 40.04,1
21 MIEHET 40 146 Helli Tero X-Tri Lahti 5.08.44,9 + 40.18,4
22 MIEHET 40 162 Kuusisto Jarmo Porin Tarmo 5.09.27,4 + 41.00,9
23 MIEHET 40 140 Kaarteenaho Jouko Oulu Triathlon & Cycling 5.09.27,7 + 41.01,2
24 MIEHET 40 155 Hirvonen Ismo Karjala Triathlon 5.10.18,3 + 41.51,8
25 MIEHET 40 149 Järveläinen Veli-Matti X-Tri Lahti 5.12.40,0 + 44.13,5
26 MIEHET 40 152 Sillanpää Mikko Helsinki Triathlon 5.13.13,2 + 44.46,7
27 MIEHET 40 144 Immonen Mika Joroisten Sporttiklubi 5.13.30,3 + 45.03,8
28 MIEHET 40 167 Kallioinen Juha X-Tri Lahti 5.13.46,7 + 45.20,2
29 MIEHET 40 148 Tapio Seppo X-Tri Lahti 5.15.34,5 + 47.08,0
30 MIEHET 40 157 Olivès Jean-Luc Helsinki Triathlon 5.18.09,7 + 49.43,2
31 MIEHET 40 884 Herranen Jarmo Helsinki Triathlon 5.27.35,7 + 59.09,2
32 MIEHET 40 168 Niemi Tom Kälviän Tarmo 5.46.37,5 + 1.18.11,0
33 MIEHET 40 143 Bukharov Vladimir Legion Tomsk 5.53.36,3 + 1.25.09,8
34 MIEHET 40 139 Fonarev Aleksey Moscow/Russia 6.45.21,3 + 2.16.54,8
1 MIEHET 45 194 Somppi Mika Joroisten Sporttiklubi 4.27.03,1
2 MIEHET 45 192 Lundberg Juha Turun Urheiluliitto 4.31.44,3 + 4.41,2
3 MIEHET 45 208 Hyttinen Tero Porvoon Uimarit 4.44.46,8 + 17.43,7
4 MIEHET 45 210 Heinonen Kai Porin Tarmo 4.47.13,0 + 20.09,9
5 MIEHET 45 187 Heinonen Esa X-Tri Lahti 4.47.52,5 + 20.49,4
6 MIEHET 45 203 Ohrankämmen Olli Gladius 4.48.11,0 + 21.07,9
7 MIEHET 45 205 Latvala Juha Vaasan Uimaseura 4.52.52,0 + 25.48,9
8 MIEHET 45 182 Ilola Ari Triathlonteam226 4.53.32,2 + 26.29,1
9 MIEHET 45 180 Ylä-Outinen Kai Triathlonteam226 4.56.55,7 + 29.52,6
10 MIEHET 45 191 Karvonen Timo Oulu Triathlon & Cyckling 4.58.09,7 + 31.06,6
11 MIEHET 45 190 Välimäki Juha Triathlon Stadi 4.59.35,3 + 32.32,2
12 MIEHET 45 209 Prisivko Vadim Russia 5.03.51,2 + 36.48,1
13 MIEHET 45 178 Sarsama Juha Tampereen Triathlon Klubi 5.09.02,4 + 41.59,3
14 MIEHET 45 202 Litmanen Petri Tampereen Juoksijat 5.10.24,8 + 43.21,7
15 MIEHET 45 207 Vaittinen Olli Helsinki Triathlon 5.11.40,9 + 44.37,8
16 MIEHET 45 174 Järveläinen Kaj Joroisten Sporttiklubi 5.13.45,5 + 46.42,4
17 MIEHET 45 195 Salojärvi Jari Helsinki Triathlon 5.14.03,3 + 47.00,2
18 MIEHET 45 196 Myllymäki Jaakko Helsinki Triathlon / Odgers Berndtson 5.15.42,3 + 48.39,2
19 MIEHET 45 173 Auvinen Juha Joroisten Sporttiklubi 5.15.55,6 + 48.52,5
20 MIEHET 45 193 Alanen Harri Turun Urheiluliitto 5.19.20,7 + 52.17,6
21 MIEHET 45 184 Marttila Petri Triathlon Team 226 5.19.34,1 + 52.31,0
22 MIEHET 45 199 Männikkö Jari Karinaisten Kunto 5.21.19,7 + 54.16,6
23 MIEHET 45 188 Keto Toni Turun Urheiluliitto 5.21.48,4 + 54.45,3
24 MIEHET 45 185 Mäkelä Pekka Alatornion Ahjo 5.26.33,8 + 59.30,7
25 MIEHET 45 183 Iisakkala Jari Porin Tarmo 5.28.03,7 + 1.01.00,6
26 MIEHET 45 206 Himanka Jukka Kalajoen Junkkarit 5.29.09,5 + 1.02.06,4
27 MIEHET 45 176 Ollikainen Kari X-Tri Lahti 5.31.00,6 + 1.03.57,5
28 MIEHET 45 177 Ahti Petri Helsinki Triathlon 5.33.39,1 + 1.06.36,0
29 MIEHET 45 175 Malkki Tapio Leppävirran Urheilijat 5.39.48,3 + 1.12.45,2
30 MIEHET 45 186 Myllärinen Harri Helsinki Triathlon 5.43.55,2 + 1.16.52,1
31 MIEHET 45 201 Peltola Jussi Helsinki Triathlon 5.48.15,7 + 1.21.12,6
32 MIEHET 45 189 Salminen Jouni Triathlon Team AquaTerra 5.48.31,3 + 1.21.28,2
33 MIEHET 45 200 Mikkola Joni Helsinki Triathlon 5.49.35,5 + 1.22.32,4
34 MIEHET 45 179 Laiti, Petteri Triathlon Stadi 5.53.44,7 + 1.26.41,6
1 MIEHET 50 216 Hurula Matti Triathlon Team Aquaterra 4.46.01,8
2 MIEHET 50 221 Suuronen Ilmo Tampereen Juoksijat 5.06.27,0 + 20.25,2
3 MIEHET 50 220 Joyce Steven HYPY Triathlon Team 5.07.59,2 + 21.57,4
4 MIEHET 50 215 Lindholm Eero Turun Urheiluliitto 5.09.32,6 + 23.30,8
5 MIEHET 50 211 Erin Victor Russia 5.26.44,9 + 40.43,1
6 MIEHET 50 219 Madekivi Kimmo Triathlon Club Heinola 5.30.17,1 + 44.15,3
7 MIEHET 50 213 Nikki Ari Porin Tarmo 6.18.12,6 + 1.32.10,8
8 MIEHET 50 217 Lankinen Jaska Helsinki Triathlon 6.36.06,0 + 1.50.04,2
9 MIEHET 50 218 Kaijala Markku Helsinki Triathlon 6.36.06,1 + 1.50.04,3
1 MIEHET 55 224 Ojala Antti Tampereen Triathlon Klubi 5.05.12,5
2 MIEHET 55 225 Tirronen Jorma Karjala Triathlon 5.26.00,3 + 20.47,8
3 MIEHET 55 226 Mäkinen Matti Leppävirran Urheilijat 5.41.05,7 + 35.53,2
4 MIEHET 55 222 Aaltonen Jari Helsinki Triathlon 5.47.56,5 + 42.44,0
1 MIEHET 60 228 Grönholm Petteri Helsinki Triathlon 5.12.23,1
2 MIEHET 60 229 Laitinen Seppo Seinäjoen Seudun Urheilijat 5.17.18,2 + 4.55,1
3 MIEHET 60 227 Ekman Raimo X-Tri Lahti 6.05.23,0 + 52.59,9
4 MIEHET 60 230 Nordman Risto Oulu Triathlon & Cycling 6.09.55,2 + 57.32,1
1 MIEHET 75 232 Miettinen, Pentti Jääsken Kirijät 8.02.23,5
1 MIEHET KUNTOSARJA 650 Lehtonen Janne Vantaa 4.50.15,0
2 MIEHET KUNTOSARJA 492 Salminen Antti Kouvola 4.51.33,4 + 1.18,4
3 MIEHET KUNTOSARJA 687 Tylli Niclas Veikkola 4.52.28,4 + 2.13,4
4 MIEHET KUNTOSARJA 359 Piik Jarno Helsinki 4.53.44,6 + 3.29,6
5 MIEHET KUNTOSARJA 288 Joensuu Mikko Kutu-triathlon, Kuopio 4.54.05,7 + 3.50,7
6 MIEHET KUNTOSARJA 752 Tirronen Reima KarjalaTriathlon 4.54.21,3 + 4.06,3
7 MIEHET KUNTOSARJA 751 Kronholm Patrik Luleå 4.55.55,3 + 5.40,3
8 MIEHET KUNTOSARJA 336 Glasin Karri Vantaa 4.56.23,2 + 6.08,2
9 MIEHET KUNTOSARJA 712 Retkin Harri Espoo 4.56.52,8 + 6.37,8
10 MIEHET KUNTOSARJA 691 Mäenpää Pauli Masan Navetta 4.57.46,2 + 7.31,2
11 MIEHET KUNTOSARJA 759 Huttunen Pekka Pulleat Possut 4.59.02,3 + 8.47,3
12 MIEHET KUNTOSARJA 758 Ohtonen Olli Kajaani/Pulleat Possut 4.59.15,8 + 9.00,8
13 MIEHET KUNTOSARJA 416 Karila Ilmo Espoo 4.59.27,4 + 9.12,4
14 MIEHET KUNTOSARJA 696 Teutari Jere Helsinki Triathlon 4.59.28,3 + 9.13,3
15 MIEHET KUNTOSARJA 540 Kykyri Ville-Veikko Konneveden Urheilijat 5.01.06,1 + 10.51,1
16 MIEHET KUNTOSARJA 604 Strömsholm Tony Vantaa 5.02.08,6 + 11.53,6
17 MIEHET KUNTOSARJA 569 Oksa Lauri Kouvola 5.02.15,5 + 12.00,5
18 MIEHET KUNTOSARJA 376 Ceder Esa Espoo 5.02.23,5 + 12.08,5
19 MIEHET KUNTOSARJA 635 Mikkola Vesa Espoo 5.02.30,1 + 12.15,1
20 MIEHET KUNTOSARJA 619 Yli-Renko Jussi Seinäjoki 5.02.38,7 + 12.23,7
21 MIEHET KUNTOSARJA 341 Ahonen Janne Helsinki 5.02.55,7 + 12.40,7
22 MIEHET KUNTOSARJA 447 Ruohoalho Timo Peräänantamattomat 5.03.59,3 + 13.44,3
23 MIEHET KUNTOSARJA 562 Rousi Lasse Helsinki 5.04.07,0 + 13.52,0
24 MIEHET KUNTOSARJA 418 Joensuu Jussi Mäntsälä 5.04.31,3 + 14.16,3
25 MIEHET KUNTOSARJA 765 Raassina Juha espoo 5.05.45,2 + 15.30,2
26 MIEHET KUNTOSARJA 698 Streng Saku Helsinki 5.05.51,8 + 15.36,8
27 MIEHET KUNTOSARJA 558 Ranta Tommy Finnsementti Oy 5.06.08,3 + 15.53,3
28 MIEHET KUNTOSARJA 477 Pilvijärvi Tuomo Helsinki 5.06.09,1 + 15.54,1
29 MIEHET KUNTOSARJA 746 Auromaa Mikko Helsinki Triathlon 5.06.25,0 + 16.10,0
30 MIEHET KUNTOSARJA 440 Oja Aku Espoo 5.07.01,8 + 16.46,8
31 MIEHET KUNTOSARJA 588 Rasila Samuli Helsinki Triathlon 5.07.08,4 + 16.53,4
32 MIEHET KUNTOSARJA 488 Lehtonen Juha Sibbo Vargarna 5.07.15,2 + 17.00,2
33 MIEHET KUNTOSARJA 384 Ihonen Jari Espoo 5.07.18,5 + 17.03,5
34 MIEHET KUNTOSARJA 735 Lassila Teppo Kalajoen Junkkarit 5.07.35,0 + 17.20,0
35 MIEHET KUNTOSARJA 314 Pitkänen Mika Triathlon Team Aquaterra 5.07.42,0 + 17.27,0
36 MIEHET KUNTOSARJA 400 Hamari Janne Tawast Cycling Club 5.07.55,8 + 17.40,8
37 MIEHET KUNTOSARJA 351 Koistinen Tatu Chango Oy 5.08.07,4 + 17.52,4
38 MIEHET KUNTOSARJA 561 Ylitalo, Pekka Helsinki 5.08.15,4 + 18.00,4
39 MIEHET KUNTOSARJA 673 Holmgren Tommi Training First Triathlon 5.08.21,0 + 18.06,0
40 MIEHET KUNTOSARJA 728 Pietiläinen Mikko Oulu 5.08.48,9 + 18.33,9
41 MIEHET KUNTOSARJA 486 Miettinen Joona Stamina Triathlon Club 5.08.56,2 + 18.41,2
42 MIEHET KUNTOSARJA 551 Westerholm Jouni Hypy Triathlon Team 5.09.43,7 + 19.28,7
43 MIEHET KUNTOSARJA 523 Autio Eetu Stamina Triathlon Club 5.10.10,0 + 19.55,0
44 MIEHET KUNTOSARJA 316 Reunanen Kari Helsinki Triathlon 5.10.15,5 + 20.00,5
45 MIEHET KUNTOSARJA 708 Gråsten Risto Triathlon Team Aquaterra 5.10.17,5 + 20.02,5
46 MIEHET KUNTOSARJA 591 Aurasmaa Artti Odgers Berndtson 5.10.30,7 + 20.15,7
47 MIEHET KUNTOSARJA 753 Martikainen Pekka Riihimäki 5.10.44,5 + 20.29,5
48 MIEHET KUNTOSARJA 684 Elomaa Tommi Espoo 5.11.40,2 + 21.25,2
49 MIEHET KUNTOSARJA 711 Peiponen Tommi Triathlon Team Aquaterra 5.11.54,1 + 21.39,1
50 MIEHET KUNTOSARJA 408 Kirjavainen Jussi Gymstick Liikuntapalvelut Oy 5.12.05,1 + 21.50,1
51 MIEHET KUNTOSARJA 322 Wjuga Konsta Vantaa 5.12.10,4 + 21.55,4
52 MIEHET KUNTOSARJA 665 Vukusic Stjepan HYPY Triathlon Team 5.12.29,9 + 22.14,9
53 MIEHET KUNTOSARJA 709 Nurvo Matti Team tynnyrikylä 5.12.38,4 + 22.23,4
54 MIEHET KUNTOSARJA 641 Partanen Timo Helsinki Triathlon 5.12.41,5 + 22.26,5
55 MIEHET KUNTOSARJA 354 Raittinen Marko Triathlonteam 226 5.12.48,0 + 22.33,0
56 MIEHET KUNTOSARJA 469 Ojala Petri Espoo 5.13.09,2 + 22.54,2
57 MIEHET KUNTOSARJA 791 Panula Jonatan Helsinki Triathlon 5.13.12,7 + 22.57,7
58 MIEHET KUNTOSARJA 334 Sahimaa Ville Helsinki 5.13.14,0 + 22.59,0
59 MIEHET KUNTOSARJA 467 Nissinen Tuomo tampere 5.13.23,3 + 23.08,3
60 MIEHET KUNTOSARJA 672 Velez Ricardo Training First Triathlon 5.13.38,7 + 23.23,7
61 MIEHET KUNTOSARJA 433 Järvelä Joonas Tampere 5.13.43,1 + 23.28,1
62 MIEHET KUNTOSARJA 439 Huhtamäki Heikki Trisome 5.13.45,7 + 23.30,7
63 MIEHET KUNTOSARJA 338 Järvinen Jari Stamina Triathlon Club 5.14.04,4 + 23.49,4
64 MIEHET KUNTOSARJA 452 Salmi Kalle Trisome 5.14.05,3 + 23.50,3
65 MIEHET KUNTOSARJA 531 Lammi Uki Helsinki 5.14.08,9 + 23.53,9
66 MIEHET KUNTOSARJA 692 Heimonen Tero KuTu-Triathlon 5.14.10,3 + 23.55,3
67 MIEHET KUNTOSARJA 644 Juurikainen Mikko Tampere 5.14.17,5 + 24.02,5
68 MIEHET KUNTOSARJA 365 Loikkanen Teemu Nastolan Naseva 5.14.21,8 + 24.06,8
69 MIEHET KUNTOSARJA 504 Mänttäri Markus Attendo Terveyspalvelut 5.14.23,8 + 24.08,8
70 MIEHET KUNTOSARJA 407 Helen Matti Turku 5.14.40,0 + 24.25,0
71 MIEHET KUNTOSARJA 413 Guido van der Werve Jämsä 5.14.41,6 + 24.26,6
72 MIEHET KUNTOSARJA 271 Rantala Jaakko Helsinki Triathlon 5.14.42,3 + 24.27,3
73 MIEHET KUNTOSARJA 566 Laine Mikko Käpyteräs 5.14.56,3 + 24.41,3
74 MIEHET KUNTOSARJA 539 Lång Jani Kouvola 5.15.40,7 + 25.25,7
75 MIEHET KUNTOSARJA 284 Kaskivirta Ville Helsinki 5.15.51,9 + 25.36,9
76 MIEHET KUNTOSARJA 275 Haahtela Sauli SKB Racing 5.16.00,7 + 25.45,7
77 MIEHET KUNTOSARJA 360 Viksten Ville Triathlon Stadi 5.16.03,4 + 25.48,4
78 MIEHET KUNTOSARJA 425 Suominen Teemu Helsinki 5.16.05,7 + 25.50,7
79 MIEHET KUNTOSARJA 514 Nohkola Janne Piikkiö, Suomi 5.16.22,7 + 26.07,7
80 MIEHET KUNTOSARJA 458 Komulainen Jussi Chateaubriand 5.16.25,3 + 26.10,3
81 MIEHET KUNTOSARJA 785 Koskinen Jan VarMK 5.16.40,0 + 26.25,0
82 MIEHET KUNTOSARJA 600 Simola Tommi Helsinki triahtlon 5.16.56,0 + 26.41,0
83 MIEHET KUNTOSARJA 567 Taulu Perttu Porin Tarmo 5.16.59,0 + 26.44,0
84 MIEHET KUNTOSARJA 611 Kilpinen Toni Nokia/NSN Marathon Team 5.17.00,7 + 26.45,7
85 MIEHET KUNTOSARJA 560 Lankila Mika Nastolan Naseva 5.17.18,4 + 27.03,4
86 MIEHET KUNTOSARJA 426 Palosaari Mikko Alatornion Ahjo 5.17.23,7 + 27.08,7
87 MIEHET KUNTOSARJA 501 Mattila Sami Kuusankoski 5.17.36,9 + 27.21,9
88 MIEHET KUNTOSARJA 441 Vehviläinen Ilari KSX 5.17.50,6 + 27.35,6
89 MIEHET KUNTOSARJA 331 Nyström Kim Helsinki Triathlon 5.17.54,8 + 27.39,8
90 MIEHET KUNTOSARJA 685 Skutnabb Mikko Mikkelin soutajat 5.18.00,8 + 27.45,8
91 MIEHET KUNTOSARJA 545 Jurvelin Mika Espoo 5.18.11,0 + 27.56,0
92 MIEHET KUNTOSARJA 278 Mankki Jussi Järvenpää 5.18.20,6 + 28.05,6
93 MIEHET KUNTOSARJA 358 Hollins, Greg London 5.19.33,2 + 29.18,2
94 MIEHET KUNTOSARJA 380 Haapanen-Suojala Mika Helsinki 5.19.52,2 + 29.37,2
95 MIEHET KUNTOSARJA 470 Aakala Riku MPG 5.20.05,4 + 29.50,4
96 MIEHET KUNTOSARJA 764 Hase Mikael Jyväskylä 5.20.30,8 + 30.15,8
97 MIEHET KUNTOSARJA 779 Retkin Risto Espoo 5.20.36,1 + 30.21,1
98 MIEHET KUNTOSARJA 327 Airola Mika Triathlonteam 226 5.20.41,7 + 30.26,7
99 MIEHET KUNTOSARJA 614 Virtanen Jari.J Nokia/NSN Marathon Team 5.20.53,4 + 30.38,4
100 MIEHET KUNTOSARJA 371 Tariainen Pekka Team Tauriainen, Vantaa 5.21.01,4 + 30.46,4
101 MIEHET KUNTOSARJA 543 Herttuala Jussi Aavasaksan Urheilijat 5.21.29,5 + 31.14,5
102 MIEHET KUNTOSARJA 721 Smirnov Anatoly Russia 5.21.37,7 + 31.22,7
103 MIEHET KUNTOSARJA 435 Levänen Antti Stamina Triathlon Club 5.21.46,8 + 31.31,8
104 MIEHET KUNTOSARJA 653 Jalanko Mikko Espoo 5.21.54,9 + 31.39,9
105 MIEHET KUNTOSARJA 617 Christensen Lari Biisoni Henkilöstöpalvelut Oy 5.22.28,0 + 32.13,0
106 MIEHET KUNTOSARJA 629 Hyttinen Timo MH-SpoDA 5.22.47,6 + 32.32,6
107 MIEHET KUNTOSARJA 636 Heino Antti Dubai, UAE 5.22.57,0 + 32.42,0
108 MIEHET KUNTOSARJA 790 Niiranen Toni Helsinki Triathlon 5.22.59,4 + 32.44,4
109 MIEHET KUNTOSARJA 533 Ruponen Jari Helsinki Triathlon 5.23.06,0 + 32.51,0
110 MIEHET KUNTOSARJA 512 Taanila Henri Attendo Terveyspalvelut 5.23.07,0 + 32.52,0
111 MIEHET KUNTOSARJA 633 Löfberg Janne Espoo 5.23.07,3 + 32.52,3
112 MIEHET KUNTOSARJA 401 Tuovinen Timo Joroisten Sporttiklubi 5.23.09,9 + 32.54,9
113 MIEHET KUNTOSARJA 613 Rämö Teemu Nokia/NSN Marathon Team 5.23.10,7 + 32.55,7
114 MIEHET KUNTOSARJA 374 Holmila Ari Helsinki 5.23.17,3 + 33.02,3
115 MIEHET KUNTOSARJA 667 Viita Pekka Team Active 5.23.31,6 + 33.16,6
116 MIEHET KUNTOSARJA 344 Hassinen Mikko Triathlon Club Heinola 5.23.52,6 + 33.37,6
117 MIEHET KUNTOSARJA 586 Heikkonen Samuli Stamina Triathlon Club 5.23.54,7 + 33.39,7
118 MIEHET KUNTOSARJA 451 Marshall Matthew Vaasa 5.24.02,3 + 33.47,3
119 MIEHET KUNTOSARJA 749 Dobrin Daniel Finjari Oy 5.24.05,0 + 33.50,0
120 MIEHET KUNTOSARJA 661 Turunen Jani Helsinki 5.24.22,4 + 34.07,4
121 MIEHET KUNTOSARJA 377 Laukkanen Petri Matovaaran mahti 5.24.39,6 + 34.24,6
122 MIEHET KUNTOSARJA 357 Kokkola Jarmo Tampereen Triathlon Klubi 5.25.05,9 + 34.50,9
123 MIEHET KUNTOSARJA 786 Broberg Jussi FITT 5.25.11,5 + 34.56,5
124 MIEHET KUNTOSARJA 729 Korpitie Jouni Lapua 5.25.31,4 + 35.16,4
125 MIEHET KUNTOSARJA 585 Niittynen Artturi Turku 5.25.36,1 + 35.21,1
126 MIEHET KUNTOSARJA 596 Keskitalo Jari Odgers Berndtson 5.25.37,9 + 35.22,9
127 MIEHET KUNTOSARJA 743 Into Terho Velo Salo 5.25.45,2 + 35.30,2
128 MIEHET KUNTOSARJA 502 Hukkanen Ismo Helsinki Triathlon 5.25.55,0 + 35.40,0
129 MIEHET KUNTOSARJA 420 Andersson Olli Helsingin OP Pankki Oyj 5.25.55,7 + 35.40,7
130 MIEHET KUNTOSARJA 326 Koivikko Toni X-Tri Lahti 5.26.00,8 + 35.45,8
131 MIEHET KUNTOSARJA 526 Nurmi Hugo Helsinki 5.26.11,2 + 35.56,2
132 MIEHET KUNTOSARJA 363 Nissinen sauli Tampere 5.26.44,7 + 36.29,7
133 MIEHET KUNTOSARJA 781 Louhivuori Toni Maunuaho oy 5.26.58,8 + 36.43,8
134 MIEHET KUNTOSARJA 444 Tuokkola Kimmo Tampere 5.27.18,5 + 37.03,5
135 MIEHET KUNTOSARJA 689 Mäkinen Olli Olvi 5.27.19,4 + 37.04,4
136 MIEHET KUNTOSARJA 784 Vuorikoski Antti Team Kampela 5.27.25,4 + 37.10,4
137 MIEHET KUNTOSARJA 656 Suokas Ari Tampere 5.27.32,6 + 37.17,6
138 MIEHET KUNTOSARJA 536 Pajunen Arto Turku 5.27.47,9 + 37.32,9
139 MIEHET KUNTOSARJA 534 Lahtinen Jyri Helsinki 5.27.51,8 + 37.36,8
140 MIEHET KUNTOSARJA 319 Tolppanen Jari Triathlon Stadi 5.28.01,5 + 37.46,5
141 MIEHET KUNTOSARJA 349 Anonen Anssi Rovaniemi 5.28.11,8 + 37.56,8
142 MIEHET KUNTOSARJA 541 Valkonen Henri Espoo 5.28.15,0 + 38.00,0
143 MIEHET KUNTOSARJA 734 Ovaskainen Mika Helsinki 5.28.40,2 + 38.25,2
144 MIEHET KUNTOSARJA 699 Rubanovitsch Mika Binesatleetti 5.28.47,3 + 38.32,3
145 MIEHET KUNTOSARJA 461 Laitinen Mikko Triathlonteam 226 5.28.53,9 + 38.38,9
146 MIEHET KUNTOSARJA 525 Lavonius Mika Lavo69 5.28.55,8 + 38.40,8
147 MIEHET KUNTOSARJA 398 Lindqvist Riku Vantaa 5.29.00,9 + 38.45,9
148 MIEHET KUNTOSARJA 320 Hukari Arni Varikko Triathlon Team 5.29.04,2 + 38.49,2
149 MIEHET KUNTOSARJA 480 Karppinen Mika PV 5.29.11,1 + 38.56,1
150 MIEHET KUNTOSARJA 654 Kemppinen Olli Ruokolahti 5.29.28,8 + 39.13,8
151 MIEHET KUNTOSARJA 490 Kiselev Sergey Pietari 5.29.36,0 + 39.21,0
152 MIEHET KUNTOSARJA 503 Sikanen Pekka Leppävirta 5.29.44,4 + 39.29,4
153 MIEHET KUNTOSARJA 311 Viljanen Jussi Porin Tarmo 5.30.11,4 + 39.56,4
154 MIEHET KUNTOSARJA 121 Lehtonen Markus Espoo 5.31.06,2 + 40.51,2
155 MIEHET KUNTOSARJA 337 Niiranen Jussi Helsinki 5.31.06,3 + 40.51,3
156 MIEHET KUNTOSARJA 442 Laitinen Hannu Helsinki Triathlon 5.31.13,4 + 40.58,4
157 MIEHET KUNTOSARJA 516 Laitinen Touko vantaa 5.31.13,5 + 40.58,5
158 MIEHET KUNTOSARJA 489 Grönqvist Timo Espoo 5.31.18,1 + 41.03,1
159 MIEHET KUNTOSARJA 724 Kultala Heikki Triathlonteam 226 5.31.28,7 + 41.13,7
160 MIEHET KUNTOSARJA 548 Rantanen Mika Tampere 5.31.32,0 + 41.17,0
161 MIEHET KUNTOSARJA 705 Karlsson Tommi Kangasala 5.31.33,3 + 41.18,3
162 MIEHET KUNTOSARJA 364 Berg Rikhard SKB Racing 5.31.36,4 + 41.21,4
163 MIEHET KUNTOSARJA 727 Tsarev Sergei Russia 5.31.39,9 + 41.24,9
164 MIEHET KUNTOSARJA 627 Gumpinger Christoph Helsinki Triathlon 5.31.49,5 + 41.34,5
165 MIEHET KUNTOSARJA 625 Lamminmäki Teemu Turku 5.32.27,0 + 42.12,0
166 MIEHET KUNTOSARJA 491 Fagerlund Johan Turku 5.32.37,3 + 42.22,3
167 MIEHET KUNTOSARJA 607 Kjellman Alfred Jakobstad/IF Brahe 5.33.07,8 + 42.52,8
168 MIEHET KUNTOSARJA 730 Hytönen Eemeli Espoo 5.33.10,0 + 42.55,0
169 MIEHET KUNTOSARJA 557 Laaksonen Kimmo Espoo 5.33.10,9 + 42.55,9
170 MIEHET KUNTOSARJA 783 Nevalainen Henri Kuopio/Kuopio Trainer 5.33.14,3 + 42.59,3
171 MIEHET KUNTOSARJA 332 Kujala Mika Lahti 5.33.27,7 + 43.12,7
172 MIEHET KUNTOSARJA 280 Salmela Samuli Pirkkala 5.33.32,5 + 43.17,5
173 MIEHET KUNTOSARJA 662 Hyvönen Janne Kangasala 5.33.57,4 + 43.42,4
174 MIEHET KUNTOSARJA 605 Korhonen Joonas Turku 5.33.58,9 + 43.43,9
175 MIEHET KUNTOSARJA 553 Holma Harri Nokia marathon team 5.34.09,9 + 43.54,9
176 MIEHET KUNTOSARJA 373 Lahtinen Kimmo Triathlon Club Heinola 5.34.19,4 + 44.04,4
177 MIEHET KUNTOSARJA 549 Aalto Timo Helsinki Triathlon 5.34.27,5 + 44.12,5
178 MIEHET KUNTOSARJA 615 Karjalainen Pasi Pyöräilyseura Zeus 5.34.49,7 + 44.34,7
179 MIEHET KUNTOSARJA 775 Grönlund Ossi Tampere 5.34.51,2 + 44.36,2
180 MIEHET KUNTOSARJA 637 Koskela-Koivisto Harri Järvenpää 5.35.06,5 + 44.51,5
181 MIEHET KUNTOSARJA 626 Szmolnik Zoltan self employed 5.35.15,3 + 45.00,3
182 MIEHET KUNTOSARJA 776 Tawast Ilkka Odgers Berndtson 5.35.30,8 + 45.15,8
183 MIEHET KUNTOSARJA 768 Paula Arno Odgers Berndston 5.35.31,2 + 45.16,2
184 MIEHET KUNTOSARJA 690 Torkko Martti-Mikaeli Tampere 5.35.35,0 + 45.20,0
185 MIEHET KUNTOSARJA 437 Taiminen Jani Helsinki 5.35.36,4 + 45.21,4
186 MIEHET KUNTOSARJA 733 Kasila Heikki Mikkeli 5.35.38,7 + 45.23,7
187 MIEHET KUNTOSARJA 519 Ebeling Mattias Oulu Triathlon & Cycling 5.35.45,0 + 45.30,0
188 MIEHET KUNTOSARJA 421 Sinivuori Kari Helsinki 5.35.45,8 + 45.30,8
189 MIEHET KUNTOSARJA 694 Jaskara Juha Team Koala 5.36.04,3 + 45.49,3
190 MIEHET KUNTOSARJA 372 Olkkonen Antti Seinäjoki 5.36.08,9 + 45.53,9
191 MIEHET KUNTOSARJA 621 Vuoristo Tommi TTS 5.36.13,2 + 45.58,2
192 MIEHET KUNTOSARJA 668 Stenros Riku Training First Triathlon 5.36.15,2 + 46.00,2
193 MIEHET KUNTOSARJA 554 Sormunen Eelis Helsinki 5.36.17,8 + 46.02,8
194 MIEHET KUNTOSARJA 609 Suutarinen Tommi Vantaa 5.36.47,5 + 46.32,5
195 MIEHET KUNTOSARJA 465 Artimo Antti Filohuurut 5.36.48,0 + 46.33,0
196 MIEHET KUNTOSARJA 328 Sutinen Pekka Naatitaan, naatitaan 5.37.15,5 + 47.00,5
197 MIEHET KUNTOSARJA 263 Autero Janne Triathlonteam 226 5.37.21,4 + 47.06,4
198 MIEHET KUNTOSARJA 321 Tolonen Aki Espoo 5.37.22,7 + 47.07,7
199 MIEHET KUNTOSARJA 424 Runsten Jan Kunnon Herrat 5.37.29,1 + 47.14,1
200 MIEHET KUNTOSARJA 702 Lampela Marko Harjavalta/HSK 5.37.33,4 + 47.18,4
201 MIEHET KUNTOSARJA 601 Numminen Ari Odgers Berndtson 5.37.45,4 + 47.30,4
202 MIEHET KUNTOSARJA 304 Wallin Arto Oulu 5.37.55,3 + 47.40,3
203 MIEHET KUNTOSARJA 453 Löfgren Markku Tiltti 5.38.09,2 + 47.54,2
204 MIEHET KUNTOSARJA 722 Heikkilä Antti Oy Tillander Ab 5.38.15,5 + 48.00,5
205 MIEHET KUNTOSARJA 340 Mattila Karol Helsinki Triathlon 5.38.18,6 + 48.03,6
206 MIEHET KUNTOSARJA 697 Holkko Tuure Seinäjoki 5.38.21,2 + 48.06,2
207 MIEHET KUNTOSARJA 741 Niinikoski Antti Pointsit 5.38.29,0 + 48.14,0
208 MIEHET KUNTOSARJA 618 Kukkasniemi Topias Helsinki Triathlon 5.38.29,8 + 48.14,8
209 MIEHET KUNTOSARJA 383 Himanka Tuomas Varikko Triathlon Team 5.38.31,7 + 48.16,7
210 MIEHET KUNTOSARJA 564 Pylvänen Esa X-Tri Lahti 5.38.34,8 + 48.19,8
211 MIEHET KUNTOSARJA 499 Marttila Antti Espoo 5.38.36,8 + 48.21,8
212 MIEHET KUNTOSARJA 517 Kejonen Sami Helsinki Triathlon 5.38.40,5 + 48.25,5
213 MIEHET KUNTOSARJA 670 Liljavirta Olli Training First Triathlon 5.38.47,3 + 48.32,3
214 MIEHET KUNTOSARJA 266 Wjuga Kimmo Vantaa 5.38.50,2 + 48.35,2
215 MIEHET KUNTOSARJA 297 Nyman Christoffer Helsinki Triathlon 5.38.52,5 + 48.37,5
216 MIEHET KUNTOSARJA 366 Heiskanen Jouni Helsinki Triathlon 5.39.08,8 + 48.53,8
217 MIEHET KUNTOSARJA 773 Lähde Jyrki Kangasala 5.39.13,6 + 48.58,6
218 MIEHET KUNTOSARJA 762 Jutila Jani Espoo 5.39.18,2 + 49.03,2
219 MIEHET KUNTOSARJA 747 Haukimäki Pasi Lievestuore 5.39.32,6 + 49.17,6
220 MIEHET KUNTOSARJA 292 Kortelainen Heikki Helsinki 5.39.42,4 + 49.27,4
221 MIEHET KUNTOSARJA 686 Särkkinen Tommi Mozo 5.39.56,8 + 49.41,8
222 MIEHET KUNTOSARJA 599 Järnefelt Kyösti Odgers Berndtson 5.40.46,3 + 50.31,3
223 MIEHET KUNTOSARJA 343 Talme Rami Espoo 5.41.07,1 + 50.52,1
224 MIEHET KUNTOSARJA 745 Turpeinen Sampo Helsinki Triathlon 5.41.20,5 + 51.05,5
225 MIEHET KUNTOSARJA 767 Aurasmaa Pyry Odgers Berndston 5.41.23,7 + 51.08,7
226 MIEHET KUNTOSARJA 520 Helin Kaj Kaupin Kanuunat 5.41.38,8 + 51.23,8
227 MIEHET KUNTOSARJA 355 Vilanen Petteri Helsinki 5.41.49,6 + 51.34,6
228 MIEHET KUNTOSARJA 610 Partanen Kari Odgers Berndtson 5.41.56,6 + 51.41,6
229 MIEHET KUNTOSARJA 369 Kukkonen Jani Helsinki 5.42.40,1 + 52.25,1
230 MIEHET KUNTOSARJA 720 Rasinkoski Matti Hiihtoukot 5.42.53,3 + 52.38,3
231 MIEHET KUNTOSARJA 766 Lehtola Jani Endurance 5.42.59,8 + 52.44,8
232 MIEHET KUNTOSARJA 290 Kauhanen Janne Vihti 5.43.05,1 + 52.50,1
233 MIEHET KUNTOSARJA 634 Toivainen Harri Sipoo 5.43.10,5 + 52.55,5
234 MIEHET KUNTOSARJA 302 Ropponen Pasi Espoo 5.43.13,8 + 52.58,8
235 MIEHET KUNTOSARJA 394 Vehviläinen Jukka Espoo 5.43.51,3 + 53.36,3
236 MIEHET KUNTOSARJA 649 Jokinen Henri Tampere 5.44.08,9 + 53.53,9
237 MIEHET KUNTOSARJA 693 Savolainen Timo Vantaa 5.44.16,1 + 54.01,1
238 MIEHET KUNTOSARJA 757 Riikonen Juha Born to Lose - Live to Win 5.44.24,3 + 54.09,3
239 MIEHET KUNTOSARJA 370 Raatikainen Pasi Helsinki Triathlon 5.44.33,2 + 54.18,2
240 MIEHET KUNTOSARJA 361 Räsänen Janne Karjalan Uimarit -69 Triathlon 5.44.47,2 + 54.32,2
241 MIEHET KUNTOSARJA 532 Drugge Marko Tampereen Juoksijat 5.44.52,0 + 54.37,0
242 MIEHET KUNTOSARJA 682 Lindfors Juha Tampere 5.45.12,2 + 54.57,2
243 MIEHET KUNTOSARJA 639 Kääriäinen Markus Helsinki/LähiTapiola 5.45.18,3 + 55.03,3
244 MIEHET KUNTOSARJA 695 Frantti Janne Kanta-Hämeen pelastuslaitos 5.45.38,3 + 55.23,3
245 MIEHET KUNTOSARJA 325 Kaitainen Janne Kangasala 5.45.41,2 + 55.26,2
246 MIEHET KUNTOSARJA 405 Kiljunen Marko Turenki 5.45.51,1 + 55.36,1
247 MIEHET KUNTOSARJA 460 Kivinen Toni Helsinki Triathlon 5.46.17,1 + 56.02,1
248 MIEHET KUNTOSARJA 571 Aterma Sami Helsinki 5.46.39,2 + 56.24,2
249 MIEHET KUNTOSARJA 456 Dahlbom Mikko MDC 5.46.49,5 + 56.34,5
250 MIEHET KUNTOSARJA 652 Virtanen Tommi Jyväskylä 5.47.12,2 + 56.57,2
251 MIEHET KUNTOSARJA 291 Eskelin Juha Tridot 5.47.16,1 + 57.01,1
252 MIEHET KUNTOSARJA 628 Öblom Mika Espoo 5.48.14,2 + 57.59,2
253 MIEHET KUNTOSARJA 511 Jolkkonen Santeri Attendo Terveyspalvelut 5.48.17,3 + 58.02,3
254 MIEHET KUNTOSARJA 430 Alarvo Esa Oulu Triathlon & Cycling 5.48.19,1 + 58.04,1
255 MIEHET KUNTOSARJA 382 Olkkonen Riku Helsinki 5.48.32,4 + 58.17,4
256 MIEHET KUNTOSARJA 597 Halmeenmäki Juha-Pekka Odgers Berndtson 5.48.42,6 + 58.27,6
257 MIEHET KUNTOSARJA 736 Arponen Juuso Nurmo 5.48.54,6 + 58.39,6
258 MIEHET KUNTOSARJA 575 Murto Aki Käpyteräs 5.49.10,0 + 58.55,0
259 MIEHET KUNTOSARJA 589 Aalto Harri Aqua Plus Triathlon 5.49.18,7 + 59.03,7
260 MIEHET KUNTOSARJA 497 Heikkilä Jorma Attendo Terveyspalvelut 5.49.26,7 + 59.11,7
261 MIEHET KUNTOSARJA 283 Majamaa Wisa Helsinki Triathlon 5.49.33,3 + 59.18,3
262 MIEHET KUNTOSARJA 479 Harju Teemu Espoo 5.49.43,4 + 59.28,4
263 MIEHET KUNTOSARJA 576 Mäkäläinen Jani Lahti 5.49.46,7 + 59.31,7
264 MIEHET KUNTOSARJA 279 Ranta Jussi Järvenpää 5.49.50,3 + 59.35,3
265 MIEHET KUNTOSARJA 392 Härkönen Sami Helsinki 5.49.59,0 + 59.44,0
266 MIEHET KUNTOSARJA 674 Nieminen Juha Training First Triathlon 5.50.00,8 + 59.45,8
267 MIEHET KUNTOSARJA 666 Pinomaa, Tuomas Kaunianen 5.50.11,0 + 59.56,0
268 MIEHET KUNTOSARJA 353 Seppänen Marko Triathlon Club Heinola 5.50.22,0 + 1.00.07,0
269 MIEHET KUNTOSARJA 417 Hallanvuo Miska Tuusula 5.50.25,7 + 1.00.10,7
270 MIEHET KUNTOSARJA 478 Päivärinta Johannes RaiVo 5.50.29,5 + 1.00.14,5
271 MIEHET KUNTOSARJA 335 Nikkanen Petri Tampere 5.50.29,6 + 1.00.14,6
272 MIEHET KUNTOSARJA 537 Mero Peter Vantaa 5.50.42,2 + 1.00.27,2
273 MIEHET KUNTOSARJA 462 Lehto Jani Helsinki Triathlon 5.51.17,3 + 1.01.02,3
274 MIEHET KUNTOSARJA 443 Korolev Andrey Pietari 5.51.18,9 + 1.01.03,9
275 MIEHET KUNTOSARJA 432 Halonen Kari Team Exel 5.51.24,6 + 1.01.09,6
276 MIEHET KUNTOSARJA 542 Viitala Karolus Trisome 5.51.25,6 + 1.01.10,6
277 MIEHET KUNTOSARJA 573 Heikkinen Marko Oulu 5.51.30,8 + 1.01.15,8
278 MIEHET KUNTOSARJA 287 Oede Mika Helsinki 5.51.43,3 + 1.01.28,3
279 MIEHET KUNTOSARJA 681 Puranen Jari Hyvinkään Pyöräilijät 5.51.44,4 + 1.01.29,4
280 MIEHET KUNTOSARJA 717 Paananen Mikko Lahti 5.51.54,5 + 1.01.39,5
281 MIEHET KUNTOSARJA 308 Viskari Jouni Fujitsu Finland 5.52.01,2 + 1.01.46,2
282 MIEHET KUNTOSARJA 778 Honka Mikko HYPY Triathlon Team 5.52.10,0 + 1.01.55,0
283 MIEHET KUNTOSARJA 715 Tolvi Jarkko Helsinki Triathlon 5.52.18,4 + 1.02.03,4
284 MIEHET KUNTOSARJA 483 Mesimäki Jari Hydra Platypus 5.52.27,8 + 1.02.12,8
285 MIEHET KUNTOSARJA 411 Säippä Juha Ilmajoki 5.52.45,2 + 1.02.30,2
286 MIEHET KUNTOSARJA 612 Kontkanen Pasi Nokia/NSN Marathon Team 5.53.04,9 + 1.02.49,9
287 MIEHET KUNTOSARJA 760 Lehtinen Pasi Espoo 5.53.06,8 + 1.02.51,8
288 MIEHET KUNTOSARJA 658 Björn Marko SaWU/Kuopio 5.53.08,0 + 1.02.53,0
289 MIEHET KUNTOSARJA 276 Barner-Rasmussen Berndt SBK Racing 5.53.10,9 + 1.02.55,9
290 MIEHET KUNTOSARJA 450 Saarinen Mika Rajan Urheilijat r.y. 5.53.24,4 + 1.03.09,4
291 MIEHET KUNTOSARJA 412 Luhtaniemi Teemu Espoo 5.53.28,8 + 1.03.13,8
292 MIEHET KUNTOSARJA 378 Harjunpää Antti Tampere 5.53.30,5 + 1.03.15,5
292 MIEHET KUNTOSARJA 647 Pihlaja Toni Oulu 5.53.30,5 + 1.03.15,5
294 MIEHET KUNTOSARJA 455 Raatikainen Mikko Skinnarilan vapaavaltion maajoukkuekarkurit 5.54.11,5 + 1.03.56,5
295 MIEHET KUNTOSARJA 390 Valpas Markku Helsinki 5.54.18,7 + 1.04.03,7
296 MIEHET KUNTOSARJA 771 Kutvonen Mikko Odgers Berndston 5.54.24,5 + 1.04.09,5
297 MIEHET KUNTOSARJA 707 Lamminen Raimo Espoo 5.55.25,8 + 1.05.10,8
298 MIEHET KUNTOSARJA 509 Kiiski Heikki Attendo Terveyspalvelut 5.55.38,9 + 1.05.23,9
299 MIEHET KUNTOSARJA 270 Salminen Petteri Helsinki 5.55.43,8 + 1.05.28,8
300 MIEHET KUNTOSARJA 530 Kervinen Ville Helsinki 5.55.46,9 + 1.05.31,9
301 MIEHET KUNTOSARJA 570 Espo Timo Helsinki Triathlon 5.55.51,2 + 1.05.36,2
302 MIEHET KUNTOSARJA 595 Vappula Heikki Odgers Berndtson 5.56.32,3 + 1.06.17,3
303 MIEHET KUNTOSARJA 386 Sundell Jan Triathlon Stadi 5.56.38,7 + 1.06.23,7
304 MIEHET KUNTOSARJA 744 Liukkonen Petri Jyväskylä 5.56.51,8 + 1.06.36,8
305 MIEHET KUNTOSARJA 642 Halonen Teppo Odgers Berndtson 5.56.54,6 + 1.06.39,6
306 MIEHET KUNTOSARJA 623 Tukeva Tuomas Helsinki Triathlon 5.57.03,2 + 1.06.48,2
307 MIEHET KUNTOSARJA 484 Lötjönen Niklas Lappeenranta 5.57.20,5 + 1.07.05,5
308 MIEHET KUNTOSARJA 342 Leppänen Kari Kouvola 5.57.37,2 + 1.07.22,2
309 MIEHET KUNTOSARJA 739 Kosonen Paavo Turun Urheiluliitto 5.57.44,9 + 1.07.29,9
310 MIEHET KUNTOSARJA 515 Kässi Tommi Alastaipale 5.57.46,1 + 1.07.31,1
311 MIEHET KUNTOSARJA 476 Järvinen Visa Espoo 5.57.46,6 + 1.07.31,6
312 MIEHET KUNTOSARJA 577 Huumonen Jukka Kuopio 5.57.49,5 + 1.07.34,5
313 MIEHET KUNTOSARJA 546 Chetcuti Pierre Helsinki 5.57.50,6 + 1.07.35,6
314 MIEHET KUNTOSARJA 648 Tuomi Sami Chango OY 5.57.55,7 + 1.07.40,7
315 MIEHET KUNTOSARJA 572 Karhunen Mikko Antibes Triathlon, Ranska 5.57.57,9 + 1.07.42,9
316 MIEHET KUNTOSARJA 281 Kumlin Jan SKB Racing 5.58.06,7 + 1.07.51,7
317 MIEHET KUNTOSARJA 774 Kivenjuuri Tomi Helsinki 5.58.20,2 + 1.08.05,2
318 MIEHET KUNTOSARJA 474 Nousiainen Markku PeNo Savonlinna 5.58.20,5 + 1.08.05,5
319 MIEHET KUNTOSARJA 738 Hirvola Taneli PoRa 5.58.30,3 + 1.08.15,3
320 MIEHET KUNTOSARJA 677 Räsänen Jan Training First Triathlon 5.58.30,9 + 1.08.15,9
321 MIEHET KUNTOSARJA 323 Nuutinen Samuli Helsinki Triathlon 5.58.34,8 + 1.08.19,8
322 MIEHET KUNTOSARJA 487 Litmanen Topi Espoo 5.58.47,3 + 1.08.32,3
323 MIEHET KUNTOSARJA 457 Kangasmaa Mikko Vantaa 5.58.50,7 + 1.08.35,7
324 MIEHET KUNTOSARJA 393 Herlin Robin Sanoma Oyj 5.58.55,7 + 1.08.40,7
325 MIEHET KUNTOSARJA 593 Widbom Kalle Helsinki Triathlon 5.58.59,2 + 1.08.44,2
326 MIEHET KUNTOSARJA 748 Dufva Jarno Training First Triathlon 5.59.18,8 + 1.09.03,8
327 MIEHET KUNTOSARJA 289 Siik Tapio VarMK 5.59.21,6 + 1.09.06,6
328 MIEHET KUNTOSARJA 518 Siukkola Mikko Helsinki Triathlon 5.59.44,0 + 1.09.29,0
329 MIEHET KUNTOSARJA 277 Järvenpää Sami Nastolan Naseva 6.00.18,3 + 1.10.03,3
330 MIEHET KUNTOSARJA 318 Soininen Pasi Äänekoski 6.00.36,1 + 1.10.21,1
331 MIEHET KUNTOSARJA 598 Lönnblad Peter John Nurminen Oy 6.00.42,0 + 1.10.27,0
332 MIEHET KUNTOSARJA 719 Santalahti Toni Espoo 6.00.42,7 + 1.10.27,7
333 MIEHET KUNTOSARJA 446 Taberman Mika Juridia Sports Club 6.00.45,0 + 1.10.30,0
334 MIEHET KUNTOSARJA 300 Hautamäki Jarkko Oulu 6.00.54,2 + 1.10.39,2
335 MIEHET KUNTOSARJA 788 Alajeesiö Henri Oulu 6.01.03,4 + 1.10.48,4
336 MIEHET KUNTOSARJA 339 Kettunen Tomi Skydive JKL 6.01.22,8 + 1.11.07,8
337 MIEHET KUNTOSARJA 389 Parviainen Mika Lahti 6.01.36,3 + 1.11.21,3
338 MIEHET KUNTOSARJA 716 Jukkola Janne Lohtajan Veikot 6.01.51,4 + 1.11.36,4
339 MIEHET KUNTOSARJA 299 Koponen Tero Kouvola 6.01.53,5 + 1.11.38,5
340 MIEHET KUNTOSARJA 742 Karvonen Ilkka Andritz Tri-koulu 6.01.58,1 + 1.11.43,1
341 MIEHET KUNTOSARJA 793 Piironen Vesa Klaukkala 6.02.33,3 + 1.12.18,3
342 MIEHET KUNTOSARJA 527 Hietamäki Juha Capgemini 6.02.56,5 + 1.12.41,5
343 MIEHET KUNTOSARJA 703 Neuvonen Jussi Team Koala 6.03.01,0 + 1.12.46,0
344 MIEHET KUNTOSARJA 640 Söderholm Jens Helsinki 6.03.23,9 + 1.13.08,9
345 MIEHET KUNTOSARJA 763 Toikka Timo Helsinki 6.03.25,5 + 1.13.10,5
346 MIEHET KUNTOSARJA 310 Leino Antero Helsinki 6.03.34,3 + 1.13.19,3
347 MIEHET KUNTOSARJA 590 Vesterinen Anttoni Odgers Berndtson 6.03.56,2 + 1.13.41,2
348 MIEHET KUNTOSARJA 471 Sipilä Samuli Kauniainen 6.04.27,5 + 1.14.12,5
349 MIEHET KUNTOSARJA 714 Mäki Taavi Patelan Veska 6.04.57,9 + 1.14.42,9
350 MIEHET KUNTOSARJA 568 Laurikainen Jyrki Helsinki Triathlon 6.05.07,9 + 1.14.52,9
351 MIEHET KUNTOSARJA 761 Ahonen Ville Aktia 6.05.13,1 + 1.14.58,1
352 MIEHET KUNTOSARJA 391 Kimari Riku KONE hissit oy 6.05.19,8 + 1.15.04,8
353 MIEHET KUNTOSARJA 679 Jääskinen Juha Digia Finland Oy 6.05.23,7 + 1.15.08,7
354 MIEHET KUNTOSARJA 624 Jyrkönen Mika Valio Oy 6.05.32,5 + 1.15.17,5
355 MIEHET KUNTOSARJA 464 Hynninen Matti Varkaus 6.05.47,0 + 1.15.32,0
356 MIEHET KUNTOSARJA 740 Teppo Jussi Seinäjoki 6.06.01,8 + 1.15.46,8
357 MIEHET KUNTOSARJA 317 Tötterman Stefan Helsinki 6.06.02,6 + 1.15.47,6
358 MIEHET KUNTOSARJA 620 Haukkovaara Tuomo Odgers Berndtson 6.06.06,5 + 1.15.51,5
359 MIEHET KUNTOSARJA 307 Roine Junno Espoo 6.06.14,7 + 1.15.59,7
360 MIEHET KUNTOSARJA 646 Joutsen Tero Vuokatti 6.06.22,8 + 1.16.07,8
361 MIEHET KUNTOSARJA 556 Järvinen Aaro Helsinki Triathlon 6.06.27,4 + 1.16.12,4
362 MIEHET KUNTOSARJA 578 Mielikäinen Joni HYPY Triathlon Team 6.07.01,4 + 1.16.46,4
363 MIEHET KUNTOSARJA 303 Vehviläinen Mikko Kerava 6.07.14,2 + 1.16.59,2
364 MIEHET KUNTOSARJA 777 Hänninen Jussi ErikRJK 6.07.51,1 + 1.17.36,1
365 MIEHET KUNTOSARJA 688 Mustonen Heikki ABB Runners 6.08.00,8 + 1.17.45,8
366 MIEHET KUNTOSARJA 700 Hakonen Markku Espoo 6.08.25,4 + 1.18.10,4
367 MIEHET KUNTOSARJA 375 Kuhakoski Jari kone hissit 6.08.28,6 + 1.18.13,6
368 MIEHET KUNTOSARJA 399 Laine Matti Espoo 6.09.04,1 + 1.18.49,1
369 MIEHET KUNTOSARJA 333 Helakallio Kari Helsinki 6.09.06,8 + 1.18.51,8
370 MIEHET KUNTOSARJA 580 Manninen Simo Ikirouta 6.09.12,6 + 1.18.57,6
371 MIEHET KUNTOSARJA 602 Lakio Ari Sipoo 6.09.16,5 + 1.19.01,5
372 MIEHET KUNTOSARJA 404 Ruoho Ari Helsinki Triathlon 6.10.15,3 + 1.20.00,3
373 MIEHET KUNTOSARJA 584 Parikka Tero Antimarathon Tours 6.10.30,4 + 1.20.15,4
374 MIEHET KUNTOSARJA 348 Luomaniemi Sampsa Helsinki 6.10.49,5 + 1.20.34,5
375 MIEHET KUNTOSARJA 273 Kauppinen Jyri Helsinki Triathlon 6.11.00,7 + 1.20.45,7
376 MIEHET KUNTOSARJA 726 Nummela Arto Mäntsälä 6.11.47,7 + 1.21.32,7
377 MIEHET KUNTOSARJA 330 Kuronen Jarno Aura 6.11.49,2 + 1.21.34,2
378 MIEHET KUNTOSARJA 508 Hänninen Timo Attendo Terveyspalvelut 6.11.59,6 + 1.21.44,6
379 MIEHET KUNTOSARJA 482 Turunen Sami Klaukkala 6.12.28,0 + 1.22.13,0
380 MIEHET KUNTOSARJA 583 Pelkonen Tapio Helsinki 6.12.53,4 + 1.22.38,4
381 MIEHET KUNTOSARJA 603 Castren Petri Odgers Berndtson 6.13.13,5 + 1.22.58,5
382 MIEHET KUNTOSARJA 468 Kallioniemi Jussi Triathlonteam 226 6.13.15,7 + 1.23.00,7
383 MIEHET KUNTOSARJA 678 Vanhala Janne Training First Triathlon 6.13.29,9 + 1.23.14,9
384 MIEHET KUNTOSARJA 663 Monto Jouni Gladius 6.13.58,4 + 1.23.43,4
385 MIEHET KUNTOSARJA 362 Andelin Markus Tampere 6.13.58,9 + 1.23.43,9
386 MIEHET KUNTOSARJA 505 Jokiniitty Antti Attendo Terveyspalvelut 6.14.27,6 + 1.24.12,6
387 MIEHET KUNTOSARJA 427 Koljonen Timo Oulu Triathlon & Cycling 6.14.45,8 + 1.24.30,8
388 MIEHET KUNTOSARJA 756 Riippi Hannu Tampere 6.14.58,3 + 1.24.43,3
389 MIEHET KUNTOSARJA 264 Kokkonen Petri Tampere 6.15.17,4 + 1.25.02,4
390 MIEHET KUNTOSARJA 651 Hynninen Harri Odgers Berndtson 6.15.23,8 + 1.25.08,8
391 MIEHET KUNTOSARJA 606 Ojanpää Pekka Odgersberndtson 6.15.24,4 + 1.25.09,4
392 MIEHET KUNTOSARJA 282 Andersson Björn Evitskog 6.15.28,5 + 1.25.13,5
393 MIEHET KUNTOSARJA 659 Väänänen Joni Helsinki Triathlon 6.16.22,5 + 1.26.07,5
394 MIEHET KUNTOSARJA 298 Päärni Tero Salo 6.16.24,0 + 1.26.09,0
395 MIEHET KUNTOSARJA 581 Menlös Vesa Veittijärvi MC 6.17.45,5 + 1.27.30,5
396 MIEHET KUNTOSARJA 436 Koistinen Matti Urheiluvamma 6.17.55,7 + 1.27.40,7
397 MIEHET KUNTOSARJA 356 Tolvanen Teemu Helsinki Triathlon 6.18.53,9 + 1.28.38,9
398 MIEHET KUNTOSARJA 643 Kaartinen Risto Helsinki 6.19.03,3 + 1.28.48,3
399 MIEHET KUNTOSARJA 367 Koskinen Kenneth Helsinki 6.19.06,6 + 1.28.51,6
400 MIEHET KUNTOSARJA 262 Nurmela Juha Arc Sport 6.19.22,8 + 1.29.07,8
401 MIEHET KUNTOSARJA 286 Kudjoi Jari-Pekka Helsinki 6.19.30,0 + 1.29.15,0
402 MIEHET KUNTOSARJA 345 Järvinen Antti HyPy Triathlon Team 6.19.44,0 + 1.29.29,0
403 MIEHET KUNTOSARJA 379 Rautiainen Veli-Matti Helsinki 6.19.46,4 + 1.29.31,4
404 MIEHET KUNTOSARJA 675 Vuorinen Tuomo Training First Triathlon 6.19.47,6 + 1.29.32,6
405 MIEHET KUNTOSARJA 352 Haapakoski Juha Saarijärvi 6.20.00,1 + 1.29.45,1
406 MIEHET KUNTOSARJA 423 Runsten Lari Kunnon Herrat 6.20.04,5 + 1.29.49,5
407 MIEHET KUNTOSARJA 710 Rusama Heikki Helsinki/Sanoma 6.20.25,0 + 1.30.10,0
408 MIEHET KUNTOSARJA 630 Nieminen Juhana Helsinki / GISMOOD & KFW 6.21.01,9 + 1.30.46,9
409 MIEHET KUNTOSARJA 293 Falkenbach Patrik Jyväskylä 6.21.02,8 + 1.30.47,8
410 MIEHET KUNTOSARJA 397 Silén Sami Helsinki 6.21.44,2 + 1.31.29,2
411 MIEHET KUNTOSARJA 522 Alhonkoski Mika Turku 6.21.59,2 + 1.31.44,2
412 MIEHET KUNTOSARJA 274 Blomqvist Aki RaiVo 6.22.10,7 + 1.31.55,7
413 MIEHET KUNTOSARJA 622 Laine Sami helsinki triahlon 6.22.54,0 + 1.32.39,0
414 MIEHET KUNTOSARJA 725 Holmi Juha Vaasa 6.23.57,9 + 1.33.42,9
415 MIEHET KUNTOSARJA 475 Mauramo Matti Helsinki 6.24.26,2 + 1.34.11,2
416 MIEHET KUNTOSARJA 305 Helle Tuomas Espoo 6.24.47,9 + 1.34.32,9
417 MIEHET KUNTOSARJA 513 Järviaho Jyri Helsinki 6.24.48,2 + 1.34.33,2
418 MIEHET KUNTOSARJA 723 Hakomäki Pasi Seinäjoki 6.26.01,4 + 1.35.46,4
419 MIEHET KUNTOSARJA 552 Rajala Vesa Oulu 6.26.03,3 + 1.35.48,3
420 MIEHET KUNTOSARJA 306 Toiviainen Timo Helsinki 6.26.19,6 + 1.36.04,6
421 MIEHET KUNTOSARJA 529 Pärnänen Timo Capgemini 6.26.33,0 + 1.36.18,0
422 MIEHET KUNTOSARJA 329 Laurila Ville Viini&Juusto 6.26.38,6 + 1.36.23,6
423 MIEHET KUNTOSARJA 315 Paloposki Kosti Running gang Olari 6.27.23,8 + 1.37.08,8
424 MIEHET KUNTOSARJA 704 Kyntöjärvi Juha Team Koala 6.27.31,1 + 1.37.16,1
425 MIEHET KUNTOSARJA 787 Uusitalo Raimo Pornaisten Vilpas 6.27.48,0 + 1.37.33,0
426 MIEHET KUNTOSARJA 555 Kortessalo Timo Merikarvian Into 6.28.26,5 + 1.38.11,5
427 MIEHET KUNTOSARJA 574 Ståhlberg Panu Helsinki 6.29.12,4 + 1.38.57,4
428 MIEHET KUNTOSARJA 608 Lankinen Timo Helsinki Triathlon 6.29.42,1 + 1.39.27,1
429 MIEHET KUNTOSARJA 535 Dahl Jarno Tampere 6.29.55,9 + 1.39.40,9
430 MIEHET KUNTOSARJA 582 Luomala Vesa Helsinki 6.30.24,4 + 1.40.09,4
431 MIEHET KUNTOSARJA 683 Tulonen Mikko Tampere 6.30.36,4 + 1.40.21,4
432 MIEHET KUNTOSARJA 701 Reims Henrik Odgers Berndtson 6.30.48,3 + 1.40.33,3
433 MIEHET KUNTOSARJA 422 Henttonen Mikko Team-Myrkky 6.32.40,2 + 1.42.25,2
434 MIEHET KUNTOSARJA 409 Toiviainen Antti Team-Myrkky 6.32.40,5 + 1.42.25,5
435 MIEHET KUNTOSARJA 429 Salo Joonas Tampere 6.33.01,9 + 1.42.46,9
436 MIEHET KUNTOSARJA 472 Rautanen Jukka Vantaa 6.33.59,3 + 1.43.44,3
437 MIEHET KUNTOSARJA 419 Lehto Mika Helsinki Triathlon 6.35.25,8 + 1.45.10,8
438 MIEHET KUNTOSARJA 731 Kvikant Patrik Odgers Berndtson 6.35.32,7 + 1.45.17,7
439 MIEHET KUNTOSARJA 396 Haapea Timo Järvenpää 6.35.52,3 + 1.45.37,3
440 MIEHET KUNTOSARJA 664 Pinomaa, Juha Odgers Berndtson 6.36.37,3 + 1.46.22,3
441 MIEHET KUNTOSARJA 794 Palkispää Jaakko Joroisten Sporttiklubi 6.36.37,6 + 1.46.22,6
442 MIEHET KUNTOSARJA 550 Haukilehto Teemu Häjyt 6.37.06,9 + 1.46.51,9
443 MIEHET KUNTOSARJA 507 Kormi Sami Attendo Terveyspalvelut 6.37.45,9 + 1.47.30,9
444 MIEHET KUNTOSARJA 780 Luukkonen Riku Espoo 6.37.47,2 + 1.47.32,2
445 MIEHET KUNTOSARJA 485 Bombourg Jeremy CCH 6.37.56,3 + 1.47.41,3
446 MIEHET KUNTOSARJA 388 Jokitalo Atte Espoo 6.38.29,0 + 1.48.14,0
447 MIEHET KUNTOSARJA 680 Matikainen Matti Digia Finland Oy 6.38.29,6 + 1.48.14,6
448 MIEHET KUNTOSARJA 434 Julin Markku Vantaa 6.38.34,7 + 1.48.19,7
449 MIEHET KUNTOSARJA 754 Mattila kari Porvoo 6.38.54,6 + 1.48.39,6
450 MIEHET KUNTOSARJA 792 Karima Aksu Tampere 6.40.55,0 + 1.50.40,0
451 MIEHET KUNTOSARJA 481 Tolonen Esa Helsinki 6.41.10,2 + 1.50.55,2
452 MIEHET KUNTOSARJA 312 Rautiainen Pasi Tampereen Juoksijat 6.41.17,0 + 1.51.02,0
453 MIEHET KUNTOSARJA 498 Lehtinen Jerry Kotka 6.41.20,5 + 1.51.05,5
454 MIEHET KUNTOSARJA 657 Venermo Risto Helsinki Triathlon / Odgers Berndtson 6.41.48,3 + 1.51.33,3
455 MIEHET KUNTOSARJA 295 Lehto Mikko Tampere 6.42.39,8 + 1.52.24,8
456 MIEHET KUNTOSARJA 269 Vainio Jesse Helsinki 6.43.35,5 + 1.53.20,5
457 MIEHET KUNTOSARJA 309 Karhu Pekka Running Gang Olari 6.43.56,1 + 1.53.41,1
458 MIEHET KUNTOSARJA 632 Pekka Vähähyyppä Odger Berndtson 6.44.44,3 + 1.54.29,3
459 MIEHET KUNTOSARJA 671 Nuoranto Olli Training First Triathlon 6.44.53,0 + 1.54.38,0
460 MIEHET KUNTOSARJA 301 Koivulehto Lasse Orivesi 6.45.06,7 + 1.54.51,7
461 MIEHET KUNTOSARJA 414 Gustafsson Mathias Yle 6.45.40,5 + 1.55.25,5
462 MIEHET KUNTOSARJA 448 Palu Edouard Peräänantamattomat 6.46.02,5 + 1.55.47,5
463 MIEHET KUNTOSARJA 559 Keinänen Sauli Tuusniemen Raju 6.46.27,4 + 1.56.12,4
464 MIEHET KUNTOSARJA 463 Nystén Marcus Helsinki 6.46.35,5 + 1.56.20,5
465 MIEHET KUNTOSARJA 587 Jarhos Timo CSOLUTOR, Your Oracle Dreamteam 6.46.40,9 + 1.56.25,9
466 MIEHET KUNTOSARJA 495 Räisänen Mikko Attendo Terveyspalvelut 6.47.57,2 + 1.57.42,2
467 MIEHET KUNTOSARJA 350 Miettinen Terho Helsinki Triathlon 6.48.08,6 + 1.57.53,6
468 MIEHET KUNTOSARJA 473 Ström Lauri Taneli Helsinki 6.48.48,5 + 1.58.33,5
469 MIEHET KUNTOSARJA 706 Koski Kai Ruosniemen luupäät 6.49.33,1 + 1.59.18,1
470 MIEHET KUNTOSARJA 594 Svensk Ari Odgers Berndtson 6.50.12,6 + 1.59.57,6
471 MIEHET KUNTOSARJA 538 Hubert Horvath company 6.50.52,5 + 2.00.37,5
472 MIEHET KUNTOSARJA 445 Taipale Hannu Turku 6.51.30,8 + 2.01.15,8
473 MIEHET KUNTOSARJA 368 Melajärvi Panu Helsinki 6.53.35,4 + 2.03.20,4
474 MIEHET KUNTOSARJA 493 Pälve Juhani Attendo Terveyspalvelut 6.54.43,2 + 2.04.28,2
475 MIEHET KUNTOSARJA 789 Heikkilä Janne-Michele Vantaa 6.54.51,4 + 2.04.36,4
476 MIEHET KUNTOSARJA 737 Lehtonen Niko Arkin Ponnistus 6.58.18,4 + 2.08.03,4
477 MIEHET KUNTOSARJA 631 Berke Rory Odgers Berndtson 6.58.32,3 + 2.08.17,3
478 MIEHET KUNTOSARJA 403 Latvala, Matti Nurmijärvi 6.58.45,1 + 2.08.30,1
479 MIEHET KUNTOSARJA 669 Masalin Sami Training First Triathlon 7.00.25,7 + 2.10.10,7
480 MIEHET KUNTOSARJA 267 von Essen Patrick Neste Jacobs 7.04.57,2 + 2.14.42,2
481 MIEHET KUNTOSARJA 428 Santala Veijo Pohjantähti 7.06.33,9 + 2.16.18,9
482 MIEHET KUNTOSARJA 410 Viljanmaa Marko Ilmajoki 7.06.37,9 + 2.16.22,9
483 MIEHET KUNTOSARJA 500 Ylä-Mattila Aki Tampere 7.08.46,5 + 2.18.31,5
484 MIEHET KUNTOSARJA 616 Kivinen Lauri Odgers Berndtson 7.11.05,6 + 2.20.50,6
485 MIEHET KUNTOSARJA 381 Hyysalo Petri Espoo 7.11.05,7 + 2.20.50,7
486 MIEHET KUNTOSARJA 324 Tarkkanen Mika Kultaseppämestari Tarkkanen 7.21.42,7 + 2.31.27,7
487 MIEHET KUNTOSARJA 544 Haakana Juha Team-Rixu 7.29.27,5 + 2.39.12,5
488 MIEHET KUNTOSARJA 638 Odenwall Niklas Odgers Berndtson 7.35.06,8 + 2.44.51,8
489 MIEHET KUNTOSARJA 494 Salminen Sami Attendo Terveyspalvelut 7.48.36,4 + 2.58.21,4
490 MIEHET KUNTOSARJA 755 Kortelainen Immo Salo 7.51.31,7 + 3.01.16,7
491 MIEHET KUNTOSARJA 466 Heinonen Pentti Turku 7.53.45,6 + 3.03.30,6
492 MIEHET KUNTOSARJA 296 Seppänen Matti Tampere 8.04.19,5 + 3.14.04,5
493 MIEHET KUNTOSARJA 645 Pajunen Heikki Novetos 8.07.43,8 + 3.17.28,8
494 MIEHET KUNTOSARJA 524 Kulmala Kasper HYPY Triathlon Team 8.41.17,0 + 3.51.02,0
495 MIEHET KUNTOSARJA 496 Lähteenlahti Yrjö Attendo Terveyspalvelut 8.58.40,2 + 4.08.25,2
496 MIEHET KUNTOSARJA 510 Seppo Anssi Attendo Terveyspalvelut 8.58.41,3 + 4.08.26,3
1 MIEHET U19 91 Mattila Teemu BS-PU 5.18.06,9
2 MIEHET U19 89 Luhtanen Aleksi Triathlon Stadi 5.34.31,4 + 16.24,5
3 MIEHET U19 90 Männikkö Valtteri Karinaisten Kunto ry 5.42.48,9 + 24.42,0
1 MIEHET U23 78 Oksman Otto Triathlonteam 226 4.29.56,3
2 MIEHET U23 83 Pihlajamäki Janne Triathlon Stadi 4.32.39,5 + 2.43,2
3 MIEHET U23 75 Kauppinen Eetu X-Tri Lahti 5.03.36,7 + 33.40,4
4 MIEHET U23 74 Vuori Lasse Stamina Triathlon Club 5.07.24,4 + 37.28,1
5 MIEHET U23 82 Jahkola Oskari X-Tri Lahti 5.07.28,6 + 37.32,3
6 MIEHET U23 79 Leppäniemi Miko Riihimäen Kiista-Veikot 5.13.39,7 + 43.43,4
7 MIEHET U23 76 Niittymäki Jesse Triathlonteam 226 5.16.53,8 + 46.57,5
8 MIEHET U23 84 Kuusisto Ville Joroisten Sporttiklubi 5.23.56,0 + 53.59,7
9 MIEHET U23 77 Pouta Vili Turun Urheiluliitto 5.28.46,8 + 58.50,5
10 MIEHET U23 80 Lämsä Juha Riihimäen Kiista-Veikot 5.59.54,6 + 1.29.58,3
1 MIEHET YLEINEN 1 Thomas Darby Turun Urheiluliitto 4.03.12,8
2 MIEHET YLEINEN 2 Hast Jarmo Joroisten Sporttiklubi 4.06.07,6 + 2.54,8
3 MIEHET YLEINEN 49 Laba Maksim Russia 4.14.49,3 + 11.36,5
4 MIEHET YLEINEN 5 Lieto Panu Oulu triathlon & cycling 4.22.02,6 + 18.49,8
5 MIEHET YLEINEN 38 Tuunanen Kimmo Seinäjoen Seudun Urheilijat 4.26.22,4 + 23.09,6
6 MIEHET YLEINEN 3 Kutvonen Juuso Joroisten Sporttiklubi 4.27.02,0 + 23.49,2
7 MIEHET YLEINEN 45 Laitinen Juha SSU 4.29.13,2 + 26.00,4
8 MIEHET YLEINEN 11 Mölsä Markos Helsinki Triathlon 4.29.39,2 + 26.26,4
9 MIEHET YLEINEN 4 Kasurinen Tatu Turun Urheiluliitto 4.31.45,0 + 28.32,2
10 MIEHET YLEINEN 31 Hyttinen Jukka Helsinki Triathlon 4.36.38,5 + 33.25,7
11 MIEHET YLEINEN 10 Hiltunen Paavo Triathlonteam 226 4.39.25,7 + 36.12,9
12 MIEHET YLEINEN 43 Lehtonen Jaakko HYPY Triathlon Team 4.39.50,0 + 36.37,2
13 MIEHET YLEINEN 9 Lukkarinen Timo Helsinki Triathlon 4.41.06,4 + 37.53,6
14 MIEHET YLEINEN 30 Metso Risto Helsinki Triathlon 4.41.33,4 + 38.20,6
15 MIEHET YLEINEN 55 Halonen Ole Triathlon Team Kotka 4.44.53,9 + 41.41,1
16 MIEHET YLEINEN 40 Toiviainen Ilkka Helsinki Triathlon 4.45.07,2 + 41.54,4
17 MIEHET YLEINEN 54 Salonen Tero Turun Urheiluliitto 4.45.30,2 + 42.17,4
18 MIEHET YLEINEN 25 Naskali Raimo Tampereen Triathlon Klubi 4.45.35,8 + 42.23,0
19 MIEHET YLEINEN 35 Saarinen Arttu Turun Urheiluliitto 4.46.42,5 + 43.29,7
20 MIEHET YLEINEN 37 Lindqvist Ola Helsinki Triathlon 4.46.57,1 + 43.44,3
21 MIEHET YLEINEN 44 Pietilä Eero Triathlonteam 226 4.49.30,9 + 46.18,1
22 MIEHET YLEINEN 51 Ruotinen Jukka Helsinki Triathlon 4.50.34,9 + 47.22,1
23 MIEHET YLEINEN 53 Huhtala Janne Ykspihlajan Reima 4.51.24,1 + 48.11,3
24 MIEHET YLEINEN 13 Viskari Jari Triathlonteam 226 4.53.38,4 + 50.25,6
25 MIEHET YLEINEN 50 Puumalainen Simo Karjala Triathlon 4.54.35,1 + 51.22,3
26 MIEHET YLEINEN 19 Turunpää Veikko Riihimäen Kiista-Veikot ry 4.55.41,2 + 52.28,4
27 MIEHET YLEINEN 33 Martikainen Mika Kutu-Triathlon Kuopio 4.56.01,8 + 52.49,0
28 MIEHET YLEINEN 48 Vänskä Jussi Oulu triathlon & cycling 5.00.07,9 + 56.55,1
29 MIEHET YLEINEN 26 Turtiainen Jarkko X-Tri Lahti 5.00.38,0 + 57.25,2
30 MIEHET YLEINEN 28 Leeve Santeri Aqua Plus Triathlon 5.03.18,7 + 1.00.05,9
31 MIEHET YLEINEN 21 Iso-Tuisku Jan Seinäjoen Seudun Urheilijat 5.04.56,0 + 1.01.43,2
32 MIEHET YLEINEN 32 Hakulinen Lasse Helsinki Triathlon 5.05.39,3 + 1.02.26,5
33 MIEHET YLEINEN 27 Rytkönen Hannu Helsinki Triathlon 5.06.04,2 + 1.02.51,4
34 MIEHET YLEINEN 15 Ohtonen Ville Helsinki Triathlon 5.06.23,7 + 1.03.10,9
35 MIEHET YLEINEN 20 Toorikka Marko Triathlonteam 226 5.06.35,2 + 1.03.22,4
36 MIEHET YLEINEN 52 Sokolov Aleksandr WorldClass 5.07.12,2 + 1.03.59,4
37 MIEHET YLEINEN 23 Wähäsilta Jaakko Helsinki Triathlon 5.08.02,7 + 1.04.49,9
38 MIEHET YLEINEN 46 Mäkinen Mikko Triathlonteam 226 5.09.46,5 + 1.06.33,7
39 MIEHET YLEINEN 16 Sivonen Harri Helsinki Triathlon 5.10.54,0 + 1.07.41,2
40 MIEHET YLEINEN 24 Jussila Antti Helsinki Triathlon 5.11.36,4 + 1.08.23,6
41 MIEHET YLEINEN 34 Kauppila Jarmo Helsinki Triathlon 5.16.32,1 + 1.13.19,3
42 MIEHET YLEINEN 47 Brotherus Valter Helsinki Triathlon 5.18.04,6 + 1.14.51,8
43 MIEHET YLEINEN 36 Hokka Juha Aqua Plus Triathlon 5.18.45,4 + 1.15.32,6
44 MIEHET YLEINEN 22 Oikarinen Jani Oulu Triathlon & Cycling 5.22.31,1 + 1.19.18,3
45 MIEHET YLEINEN 7 Soininen Aleksi X-Tri Lahti 5.26.06,7 + 1.22.53,9
46 MIEHET YLEINEN 18 Seppänen Lasse Oulu Triathlon & Cycling 5.34.32,9 + 1.31.20,1
47 MIEHET YLEINEN 17 Koivunen Jarkko Helsinki Triathlon 5.37.23,0 + 1.34.10,2
48 MIEHET YLEINEN 14 Hult Hannu Triathlonteam 226 5.37.28,1 + 1.34.15,3
49 MIEHET YLEINEN 8 Filippov Alexei Russia 5.47.28,4 + 1.44.15,6
1 NAISET 35 242 Viktoriya Shubina Saint peterburg 5.13.54,1
2 NAISET 35 239 Heinonen Susanne Helsinki Triathlon 5.18.38,8 + 4.44,7
3 NAISET 35 237 Korpikoski Janika Aqua Plus Triathlon 5.26.19,2 + 12.25,1
4 NAISET 35 233 Ranta-Ojala Terhi Tampereen Juoksijat 5.29.52,8 + 15.58,7
5 NAISET 35 240 Alcenius Vilma Turun Urheiluliitto 5.32.40,2 + 18.46,1
6 NAISET 35 241 Kallioinen Katja X-Tri Lahti 5.33.25,3 + 19.31,2
7 NAISET 35 234 Heiskanen Nina Joroisten Sporttiklubi 5.35.31,3 + 21.37,2
8 NAISET 35 238 Olivès Essi Helsinki Triathlon 5.42.56,6 + 29.02,5
9 NAISET 35 235 Hautamäki Jaana Ilmajoen Kisailijat 5.46.20,4 + 32.26,3
10 NAISET 35 236 Sjöblom Jaana Aqua Plus Triathlon 6.08.33,5 + 54.39,4
1 NAISET 40 886 Maisniemi Niina Helsinki Triathlon 5.15.00,5
2 NAISET 40 243 Virtanen Rita Joroisten Sporttiklubi 5.18.23,5 + 3.23,0
3 NAISET 40 245 Huotari Sanna Oulu Triathlon & Cycling 5.19.37,2 + 4.36,7
4 NAISET 40 248 Cajan Pia Turun Urheiluliitto 5.24.32,2 + 9.31,7
5 NAISET 40 247 Helli Mira X-Tri Lahti 5.28.40,4 + 13.39,9
6 NAISET 40 246 Avo Taina Helsinki Triathlon 5.30.55,6 + 15.55,1
7 NAISET 40 251 Heiskanen, Nina Helsinki Triathlon 5.32.42,8 + 17.42,3
8 NAISET 40 244 Helenius Ursula Aqua Plus Triathlon 5.49.50,1 + 34.49,6
9 NAISET 40 250 Aaltonen Lea Helsinki Triathlon 5.53.15,8 + 38.15,3
1 NAISET 45 259 Puumala Sari Stamina Triathlon Club 5.19.25,2
2 NAISET 45 253 Lahtinen Minna Helsinki Triathlon 5.34.46,2 + 15.21,0
3 NAISET 45 257 Rantala Päivi X-Tri Lahti 5.56.19,1 + 36.53,9
4 NAISET 45 256 Silvennoinen Minna Tampereen triathlonklubi 5.59.59,3 + 40.34,1
5 NAISET 45 255 Suuronen Teija Tampereen Juoksijat 6.16.32,6 + 57.07,4
6 NAISET 45 258 Markkanen Kirsi Leppävirran Urheilijat 6.25.46,6 + 1.06.21,4
7 NAISET 45 254 Harju-Eloranta Päivi Karjala Triathlon 7.20.54,9 + 2.01.29,7
1 NAISET 50 261 Pirilä Sirpa Oulu Triathlon & Cycling 6.49.38,3
2 NAISET 50 260 Oksman Erja Triathlonteam 226 7.51.13,7 + 1.01.35,4
1 NAISET KUNTOSARJA 877 Heikkilä Hanna Helsinki Triathlon 5.26.52,1
2 NAISET KUNTOSARJA 827 Soikkanen Katariina Helsinki 5.35.54,1 + 9.02,0
3 NAISET KUNTOSARJA 871 Hietamäki Marianna Vantaa 5.36.20,8 + 9.28,7
4 NAISET KUNTOSARJA 876 Schroderus Taru X-Tri Lahti 5.42.36,0 + 15.43,9
5 NAISET KUNTOSARJA 800 Oksa Elina Salo 5.45.23,5 + 18.31,4
6 NAISET KUNTOSARJA 829 Salmi Emma Helsinki Triathlon 5.46.13,6 + 19.21,5
7 NAISET KUNTOSARJA 818 Räsänen Noora Karjalan uimarit -69 triathlon 5.47.14,3 + 20.22,2
8 NAISET KUNTOSARJA 840 Laitinen Anna Turku 5.49.03,4 + 22.11,3
9 NAISET KUNTOSARJA 813 Jakobsen Emine Denmark 5.49.22,5 + 22.30,4
10 NAISET KUNTOSARJA 805 Partanen Veera Serpentine 5.50.20,2 + 23.28,1
11 NAISET KUNTOSARJA 820 Holmila Miia Helsinki Triathlon 5.50.50,3 + 23.58,2
12 NAISET KUNTOSARJA 839 Paavilainen Sanna Anttolan Urheilijat 5.51.53,2 + 25.01,1
13 NAISET KUNTOSARJA 795 Kinnunen Maise Triathlonteam 226 5.52.05,7 + 25.13,6
14 NAISET KUNTOSARJA 808 Mattila Anna Helsinki Triathlon 5.52.37,2 + 25.45,1
15 NAISET KUNTOSARJA 826 Paukkala Tiia Helsinki 5.52.57,1 + 26.05,0
16 NAISET KUNTOSARJA 873 Kuusela Jenni Triathlonteam 226 5.54.44,2 + 27.52,1
17 NAISET KUNTOSARJA 824 Aralehto Peppi Helsinki Triathlon 5.55.01,0 + 28.08,9
18 NAISET KUNTOSARJA 811 Jokitalo Marjaana Kuopio 5.55.44,4 + 28.52,3
19 NAISET KUNTOSARJA 874 Laitinen Minna Navi 5.56.12,6 + 29.20,5
20 NAISET KUNTOSARJA 825 Orko Eeva Espoo 5.56.14,8 + 29.22,7
21 NAISET KUNTOSARJA 864 Koivuranta Kaisa Helsinki Triathlon 5.58.13,0 + 31.20,9
22 NAISET KUNTOSARJA 858 Kuhlman Anne Joroisten sporttiklubi 6.00.02,4 + 33.10,3
23 NAISET KUNTOSARJA 822 Harjula Riikka Helsinki 6.00.47,9 + 33.55,8
24 NAISET KUNTOSARJA 845 Mäenpää Niina Ilmajoen Kisailijat 6.05.39,3 + 38.47,2
25 NAISET KUNTOSARJA 801 Suni Jutta Tampereen Triathlonklubi 6.05.57,5 + 39.05,4
26 NAISET KUNTOSARJA 806 Kuittinen Henna Helsinki Triathlon 6.06.02,6 + 39.10,5
27 NAISET KUNTOSARJA 799 Kola-Nyström Sari Helsinki Triathlon 6.06.06,5 + 39.14,4
28 NAISET KUNTOSARJA 853 Kurkipää Tuula Helsinki Triathlon 6.06.26,4 + 39.34,3
29 NAISET KUNTOSARJA 821 Pisano Virva Team Donna Agile 6.07.34,4 + 40.42,3
30 NAISET KUNTOSARJA 797 Kinnunen Hanne Karjalan Uimarit Triathlon 6.08.04,5 + 41.12,4
31 NAISET KUNTOSARJA 807 Kumpulainen Anna Vantaa 6.08.49,3 + 41.57,2
32 NAISET KUNTOSARJA 823 Kauko, Leena Helsinki Triathlon 6.09.26,4 + 42.34,3
33 NAISET KUNTOSARJA 862 Skarp Eerika Kuopio 6.09.45,1 + 42.53,0
34 NAISET KUNTOSARJA 846 Henriksson Satu Joroisten Sporttiklubi 6.10.01,9 + 43.09,8
35 NAISET KUNTOSARJA 851 Lehtinen Anna X-Tri Lahti 6.10.53,3 + 44.01,2
36 NAISET KUNTOSARJA 842 Sutinen Päivi Kuopio 6.11.31,4 + 44.39,3
37 NAISET KUNTOSARJA 875 Nurvo Minna Team tynnyrikylä 6.17.50,8 + 50.58,7
38 NAISET KUNTOSARJA 868 Jalanko Tuija Espoo 6.18.36,4 + 51.44,3
39 NAISET KUNTOSARJA 836 Mäkinen Anna-Mari X-Tri Lahti 6.18.52,4 + 52.00,3
40 NAISET KUNTOSARJA 848 Kinnaslampi Mervi Mikkeli Esshp/Syke 6.21.10,7 + 54.18,6
41 NAISET KUNTOSARJA 860 Blomster Pia OrPo 6.24.38,9 + 57.46,8
42 NAISET KUNTOSARJA 850 Pirskanen Riikka Kuopio 6.25.11,7 + 58.19,6
43 NAISET KUNTOSARJA 872 Pohjanjoki Outi Turun Urheiluliitto 6.27.26,5 + 1.00.34,4
44 NAISET KUNTOSARJA 838 Kaivosoja Terhi Kuopio 6.29.08,9 + 1.02.16,8
45 NAISET KUNTOSARJA 844 Alma Jula Attendo Terveyspalvelut 6.29.23,5 + 1.02.31,4
46 NAISET KUNTOSARJA 859 Airaksinen Henna Helsinki 6.30.12,8 + 1.03.20,7
47 NAISET KUNTOSARJA 837 Wiklund Anna-Stina Helsinki 6.30.27,8 + 1.03.35,7
48 NAISET KUNTOSARJA 861 Kangassalo Hanna Keravan uimarit 6.33.46,9 + 1.06.54,8
49 NAISET KUNTOSARJA 815 Nyrhinen Mari Jorvas 6.34.43,7 + 1.07.51,6
50 NAISET KUNTOSARJA 879 Hellman Pia Helsinki 6.36.35,5 + 1.09.43,4
51 NAISET KUNTOSARJA 830 Sandell Tiina Triathlonteam 226 6.37.36,0 + 1.10.43,9
52 NAISET KUNTOSARJA 878 Aalto Jenni Helsinki 6.38.47,0 + 1.11.54,9
53 NAISET KUNTOSARJA 870 Tuomisto Elisa Tampereen Triathlonklubi 6.38.47,2 + 1.11.55,1
54 NAISET KUNTOSARJA 852 Eskola Suvi Siilinjärvi 6.39.02,7 + 1.12.10,6
55 NAISET KUNTOSARJA 841 Kekki Marjo Helsinki 6.39.21,7 + 1.12.29,6
56 NAISET KUNTOSARJA 819 Röyskö Aami A+multsaritO+ 6.39.45,6 + 1.12.53,5
57 NAISET KUNTOSARJA 810 Aho Maarit Vantaa 6.40.12,8 + 1.13.20,7
58 NAISET KUNTOSARJA 869 Ikonen Elina Tampereen Triathlonklubi 6.40.45,0 + 1.13.52,9
59 NAISET KUNTOSARJA 856 Parkkonen Sanna Kuopio 6.43.43,0 + 1.16.50,9
60 NAISET KUNTOSARJA 803 Räisänen Anu Team Donna Agile 6.44.23,6 + 1.17.31,5
61 NAISET KUNTOSARJA 817 Tulimaa Noora Espoo 6.45.28,9 + 1.18.36,8
62 NAISET KUNTOSARJA 863 Varonen Virpi Kutu-Triathlon Kuopio 6.45.49,5 + 1.18.57,4
63 NAISET KUNTOSARJA 804 Iloranta Noora Espoo 6.46.39,1 + 1.19.47,0
64 NAISET KUNTOSARJA 832 Rastas Terhi Helsinki Triathlon 6.47.10,4 + 1.20.18,3
65 NAISET KUNTOSARJA 882 Rissanen Hannele HYPY Triathlon Team 6.48.46,5 + 1.21.54,4
66 NAISET KUNTOSARJA 812 Härmä Nina Triathlon Stadi 6.48.49,4 + 1.21.57,3
67 NAISET KUNTOSARJA 831 Ekman Kati Imatra 6.51.52,5 + 1.25.00,4
68 NAISET KUNTOSARJA 835 Paatsola Kaisa Helsinki 6.56.13,4 + 1.29.21,3
69 NAISET KUNTOSARJA 847 Autio Anna-Liisa Turun Urheiluliitto 6.57.40,8 + 1.30.48,7
70 NAISET KUNTOSARJA 798 Huovinen Siru Tervakoski 6.59.28,4 + 1.32.36,3
71 NAISET KUNTOSARJA 865 Walden Maria Odgers Berndtson 7.01.17,9 + 1.34.25,8
72 NAISET KUNTOSARJA 880 Nykänen Elke Andritz Tri-koulu 7.06.11,8 + 1.39.19,7
73 NAISET KUNTOSARJA 816 Kallio Heli Mäntsälä 7.08.19,4 + 1.41.27,3
74 NAISET KUNTOSARJA 854 Vikki Karoliina Siilinjärvi 7.11.11,4 + 1.44.19,3
75 NAISET KUNTOSARJA 866 Karppinen Tiina Iisalmi 7.13.00,8 + 1.46.08,7
76 NAISET KUNTOSARJA 802 Helle Emmi Espoo 7.16.27,7 + 1.49.35,6
77 NAISET KUNTOSARJA 857 Peltomaa Karolina Turun Urheiluliitto 7.23.17,6 + 1.56.25,5
78 NAISET KUNTOSARJA 881 Räsänen Mari Joroisten Sporttiklubi 7.23.21,9 + 1.56.29,8
79 NAISET KUNTOSARJA 855 Lähteenmäki Jonna Helsinki 7.23.53,0 + 1.57.00,9
80 NAISET KUNTOSARJA 883 Vehviläinen Sari Joroisten Sporttiklubi 7.29.30,0 + 2.02.37,9
81 NAISET KUNTOSARJA 833 Aaltonen Ilona Turun Urheiluliitto 7.35.36,7 + 2.08.44,6
82 NAISET KUNTOSARJA 809 Cerina Tatjana Tampereen juoksijat 8.16.36,8 + 2.49.44,7
83 NAISET KUNTOSARJA 843 Moilanen Kristiina Attendo Terveyspalvelut 8.42.27,8 + 3.15.35,7
1 NAISET U19 92 Immonen Sanna Joroisten Sporttiklubi 6.34.07,4
1 NAISET U23 85 Lumiaho Iina Triathlon Team Aquaterra 5.25.26,0
2 NAISET U23 88 Hurula Nina Triathlon Team Aquaterra 5.44.05,0 + 18.39,0
1 NAISET YLEINEN 60 Kiviranta Merja Ykspihlajan Reima 4.32.16,0
2 NAISET YLEINEN 72 Lehtonen Kaisa Triathlon Stadi 4.33.53,9 + 1.37,9
3 NAISET YLEINEN 66 Boman Tiina Joroisten Sporttiklubi 4.36.07,7 + 3.51,7
4 NAISET YLEINEN 73 Söderström Maria Helsinki Triathlon 4.47.13,4 + 14.57,4
5 NAISET YLEINEN 69 Malmström Henrika SC RASEBORG 4.51.04,7 + 18.48,7
6 NAISET YLEINEN 70 Hyvärinen Katja KUTU Triathlon Team 5.03.31,1 + 31.15,1
7 NAISET YLEINEN 67 Lavonen Suvi Alatornion Pirkat 5.04.20,2 + 32.04,2
8 NAISET YLEINEN 59 Ahala Maria Turun urheiluliitto 5.05.21,3 + 33.05,3
9 NAISET YLEINEN 71 Tiainen Suvi Helsinki Triathlon 5.06.54,9 + 34.38,9
10 NAISET YLEINEN 64 Rinne Katja Karjala Triathlon 5.08.15,6 + 35.59,6
11 NAISET YLEINEN 62 Alari Veera Oulu Triathlon & Cycling 5.10.16,4 + 38.00,4
12 NAISET YLEINEN 61 Stenholm Sari Turun Urheiluliitto 5.11.24,6 + 39.08,6
13 NAISET YLEINEN 63 Tepponen Mirka Helsinki Triathlon 5.13.20,0 + 41.04,0
14 NAISET YLEINEN 65 Mali Panja HyPy Tri-Team 5.28.37,0 + 56.21,0
15 NAISET YLEINEN 56 Väisänen Kaisa Triathlonteam 226 5.59.38,7 + 1.27.22,7
16 NAISET YLEINEN 58 Säteri Niina Tampereen Triathlon Klubi 6.01.30,2 + 1.29.14,2