Savonia Hiihto (Lauantai) 18-19.2.2012

2012

Sarjat

Sija Sarja Nro Nimi Seura Aika Ero
1 Retkisarja 40 km 3083 Hokkanen Jari 2.22.49
2 Retkisarja 40 km 3047 Savola Markku 2.22.57 + 7,9
3 Retkisarja 40 km 3097 Virta Simo Su-41 2.23.59 + 1.10,8
4 Retkisarja 40 km 3066 Matilainen Ari Rejlers 2.28.27 + 5.38,6
5 Retkisarja 40 km 3094 Asikainen Ari Jyväskylän Kaupunki 2.30.17 + 7.28,6
6 Retkisarja 40 km 3079 Lahti Mikko 2.31.14 + 8.25,4
7 Retkisarja 40 km 3073 Hasanen Tapani Mpy 2.31.29 + 8.40,4
8 Retkisarja 40 km 3001 Kakkonen Jouni 2.31.48 + 8.59,4
9 Retkisarja 40 km 3084 Tanskanen Erkki Mikkelin Soutajat 2.31.51 + 9.02,7
10 Retkisarja 40 km 3072 Tarhonen Antero 2.32.52 + 10.03,4
11 Retkisarja 40 km 3114 Halinen Juho Someen Erä-Ässät Ry 2.33.25 + 10.36,0
12 Retkisarja 40 km 3019 Karvonen Jouni Leppävirta 2.33.36 + 10.47,8
13 Retkisarja 40 km 3068 Laitinen Kari Taksi 319 Varkaus 2.34.31 + 11.42,7
14 Retkisarja 40 km 3096 Motturi Mika Salpausselän Reipas 2.35.38 + 12.49,1
15 Retkisarja 40 km 3112 Joensuu Urpo Mikkelin Kuntopalvelu 2.36.08 + 13.19,3
16 Retkisarja 40 km 3074 Valkeapää Martti 2.36.30 + 13.41,6
17 Retkisarja 40 km 3060 Rantasalo Juha Ruokolahden Raju 2.36.41 + 13.52,0
18 Retkisarja 40 km 3009 Lappi Tuomas Uski Huntti 2.37.22 + 14.33,0
19 Retkisarja 40 km 3120 Kokkonen Reijo Shs 2.37.49 + 15.00,5
20 Retkisarja 40 km 3007 Laaksonen Jukka Ypäjä 2.38.03 + 15.14,0
21 Retkisarja 40 km 3026 Kartala Markku Keravan Urheilijat 2.38.04 + 15.15,6
22 Retkisarja 40 km 3024 Kiljunen Petri Upm-Pellos 2.38.11 + 15.22,6
23 Retkisarja 40 km 3023 Takkinen Mikko Upm-Pellos 2.38.12 + 15.23,3
24 Retkisarja 40 km 3034 Matikainen Seppo Olavi Räsänen Oy 2.39.32 + 16.43,4
25 Retkisarja 40 km 3048 Peltonen Eero Mäntsälän Urheilijat/ Ajo 2.40.25 + 17.36,5
26 Retkisarja 40 km 3020 Pasanen Eero Kuusankosken Urheiluseura 2.40.27 + 17.38,1
27 Retkisarja 40 km 3076 Torvainen Kimmo Koston Soutajat 2.41.04 + 18.15,6
28 Retkisarja 40 km 3029 Pigg Seppo Mesta Oy 2.41.06 + 18.17,8
29 Retkisarja 40 km 3064 Putkonen Jarkko Esshp/syke 2.41.42 + 18.53,5
30 Retkisarja 40 km 3088 Simola Pekka 2.42.21 + 19.32,4
31 Retkisarja 40 km 3078 Kuikka Tiia Parikkalan Urheilijat 2.43.13 + 20.24,7
32 Retkisarja 40 km 3077 Konttinen Jukka Koston Soutajat 2.43.20 + 20.31,5
33 Retkisarja 40 km 3067 Jääskeläinen Hannu 2.43.29 + 20.40,3
34 Retkisarja 40 km 3032 Virtanen Kari Vr Urheilu 2.44.03 + 21.13,9
35 Retkisarja 40 km 3095 Pätäri Heikki 2.44.04 + 21.15,0
36 Retkisarja 40 km 3061 Kotro Riku 2.44.55 + 22.06,8
37 Retkisarja 40 km 3062 Karvinen Jani Rejlers Oy 2.45.58 + 23.08,9
38 Retkisarja 40 km 3100 Hiltunen Pertti 2.47.42 + 24.53,1
39 Retkisarja 40 km 3002 Kainlauri Marko 2.48.17 + 25.28,2
40 Retkisarja 40 km 3004 Karppi Jouni Rauhalahti Road Runners 2.48.54 + 26.04,9
41 Retkisarja 40 km 3093 Sojakka Markku 2.49.54 + 27.05,1
42 Retkisarja 40 km 3049 Viinikainen Jussi K-Smk 2.50.05 + 27.16,0
43 Retkisarja 40 km 3081 Väisänen Jari 2.50.58 + 28.09,3
44 Retkisarja 40 km 3085 Översti Sirpa Lusin Lukko 2.55.11 + 32.22,3
45 Retkisarja 40 km 3033 Kylliäinen Päivi 2.55.43 + 32.54,4
46 Retkisarja 40 km 3101 Kuusela Janne 2.56.50 + 34.00,9
46 Retkisarja 40 km 3086 Laurema Anniina 2.56.50 + 34.00,9
48 Retkisarja 40 km 3003 Hoffren Aimo Espoon Latu 2.57.10 + 34.21,1
49 Retkisarja 40 km 3021 Markkanen Mika 2.57.28 + 34.39,2
50 Retkisarja 40 km 3042 Rissanen Juha Stora Enso Metsä 2.57.40 + 34.51,2
51 Retkisarja 40 km 3108 Leinonen Tiina Mikkelin Soutajat 2.59.57 + 37.08,1
52 Retkisarja 40 km 3011 Leinonen Markus 3.01.09 + 38.20,5
53 Retkisarja 40 km 3115 Kara Olli Kimaliston Sporttiklubi 3.02.25 + 39.36,8
54 Retkisarja 40 km 3018 Tenhunen Aki Navi 3.03.00 + 40.11,2
55 Retkisarja 40 km 3106 Kakkola Petteri Rauhalahden Ritarit 3.03.03 + 40.14,6
56 Retkisarja 40 km 3053 Mäkikuutti Heikki Heinolan Ik 3.03.22 + 40.33,4
57 Retkisarja 40 km 3059 Renman Jan Lovisa Tor 3.03.33 + 40.44,8
58 Retkisarja 40 km 3017 Aunola Juhani Ajo 3.04.38 + 41.49,1
59 Retkisarja 40 km 3046 Rantala Matti Versowood Oy 3.05.13 + 42.24,8
60 Retkisarja 40 km 3071 Tompuri Marko Mölnlycke Oy 3.05.23 + 42.34,6
61 Retkisarja 40 km 3055 Ådjers Henrik Koff-Kerho 3.06.02 + 43.13,8
62 Retkisarja 40 km 3092 Kuitunen Jari Mikkelin Soutajat 3.06.14 + 43.25,5
63 Retkisarja 40 km 3105 Lassas Tony 3.08.03 + 45.14,0
64 Retkisarja 40 km 3102 Penttilä Jukka 3.08.10 + 45.21,4
65 Retkisarja 40 km 3035 Konttinen Riikka Mikkelin Kaupunki / Naisvuoren Uimahalli 3.10.01 + 47.12,2
66 Retkisarja 40 km 3075 Tuoriniemi Matti Mikv 3.10.53 + 48.04,1
67 Retkisarja 40 km 3070 Tarhonen Anu 3.11.20 + 48.31,6
68 Retkisarja 40 km 3118 Seppälä Erkki 3.12.08 + 49.19,3
69 Retkisarja 40 km 3058 Aurasmaa Heikki 3.16.07 + 53.18,5
70 Retkisarja 40 km 3045 Räsänen Heimo Marskin Lääkärikeskus 3.16.26 + 53.37,6
71 Retkisarja 40 km 3005 Peltonen Pekka Ajory 3.16.40 + 53.51,5
72 Retkisarja 40 km 3113 Hiltunen Mikko 3.18.01 + 55.12,8
73 Retkisarja 40 km 3117 Reensalo Sisko 3.18.05 + 55.16,7
74 Retkisarja 40 km 3028 Rahikainen Eija 3.19.32 + 56.43,2
75 Retkisarja 40 km 3015 Siiskonen Timo 3.20.15 + 57.26,6
76 Retkisarja 40 km 3119 Kröger Hannu Kk Länsi-Uusimaa 3.20.49 + 58.00,4
77 Retkisarja 40 km 3052 Pakkanen Veijo Järvenpää 3.21.21 + 58.32,7
78 Retkisarja 40 km 3025 Karvonen Mikko Upm-Pellos 3.22.15 + 59.26,3
79 Retkisarja 40 km 3030 Rinne Pasi 3.22.48 + 59.59,6
80 Retkisarja 40 km 3116 Moisio Jorma Suur-Savon Sähkö 3.22.57 + 1.00.08,8
81 Retkisarja 40 km 3090 Weckström Anders Borga Neverglide 3.23.07 + 1.00.18,4
82 Retkisarja 40 km 3080 Suihkonen Martti Vehmasmäen Nuorisoseura 3.24.08 + 1.01.19,3
83 Retkisarja 40 km 3107 Pöyry Risto 3.24.10 + 1.01.21,8
84 Retkisarja 40 km 3091 Baer Klaus 3.24.16 + 1.01.27,7
85 Retkisarja 40 km 3082 Savolainen Raimo Vehmasmäen Ns 3.26.35 + 1.03.46,1
86 Retkisarja 40 km 3099 Laajala Tiina 3.26.56 + 1.04.07,7
87 Retkisarja 40 km 3031 Rintala Jukka 3.28.27 + 1.05.38,0
88 Retkisarja 40 km 3054 Mäkikuutti Juha 3.30.05 + 1.07.16,4
89 Retkisarja 40 km 3041 Korpinen Arto 3.30.25 + 1.07.36,0
90 Retkisarja 40 km 3044 Leppänen Timo 3.30.38 + 1.07.49,5
91 Retkisarja 40 km 3043 Lahti Sami Jokelanseudun Sampo 3.31.04 + 1.08.15,1
92 Retkisarja 40 km 3098 Paananen Juha 3.32.13 + 1.09.24,8
93 Retkisarja 40 km 3050 Tietäväinen Antti 3.33.18 + 1.10.29,2
94 Retkisarja 40 km 3057 Brax Antti 3.34.50 + 1.12.01,1
95 Retkisarja 40 km 3087 Översti Irene 3.37.21 + 1.14.31,9
96 Retkisarja 40 km 3012 Pertti Sainio 3.39.34 + 1.16.45,2
97 Retkisarja 40 km 3008 Manninen Jarkko 3.40.56 + 1.18.07,2
98 Retkisarja 40 km 3037 Ossi Anne Kapa -51 Lady Ringette 3.43.16 + 1.20.27,0
99 Retkisarja 40 km 3038 Romo Rauni Kapa-51 Lady Ringette 3.43.16 + 1.20.27,1
100 Retkisarja 40 km 3111 Mäkitörmä Liisa Varpaisjärven Vire 3.44.35 + 1.21.46,7
101 Retkisarja 40 km 3109 Rusanen Pekka 3.44.38 + 1.21.48,9
101 Retkisarja 40 km 3110 Mäkitörmä Heimo Varpaisjärven Vire 3.44.38 + 1.21.48,9
103 Retkisarja 40 km 3103 Sulola Jarkko 3.45.49 + 1.23.00,0
103 Retkisarja 40 km 3104 Kuuliala Matti Keuruun Kisailijat 3.45.49 + 1.23.00,0
105 Retkisarja 40 km 3056 Brax Tuija 3.49.21 + 1.26.32,7
106 Retkisarja 40 km 3089 Hulsi Kalvevi Alapään Koitto 3.57.01 + 1.34.11,9
107 Retkisarja 40 km 3069 Lamberg Katri 3.57.38 + 1.34.49,4
108 Retkisarja 40 km 3039 Männistö Tanja Sammakkoliiga 4.08.30 + 1.45.41,4
109 Retkisarja 40 km 3027 Sihvonen Marja Sammakkoliiga 4.08.35 + 1.45.46,8
110 Retkisarja 40 km 3040 Harlin Ida Sammakkoliiga 4.08.38 + 1.45.49,6